Új privát üzeneted érkezett!

Hi mindenkinek.

Most kezdtük el nemrég gyakorolni a szülői szerepet. Túl vagyunk egy szívrohamon és több csodás ultrahang képen. Lassan gondolkodnunk kell, hol is szülünk és hol készülünk fel minderre. A párom -mivel oda járkálunk mostanság UH-ra, meg egyéb vizsgálatokra- barátkozik a gondolattal, hogy ott jöjjön világra a mi Zsebink.
De sajna nem tudok semmi infót róla. Jó és szép. Ennyi. Én meg tudni szeretném azt is, hogy milyen lehetőségek vannak felkészülni a terhességre, szülésre, milyen alternatívák vannak, milyen orvosok, milyen eszközök (alternatív szülőszoba, etc) szóval lenne valakinek friss tapasztalata? persze konkrétan erről a kórházról! Tudom van más topic, de nem találtam hirtelenjében ilyen infot!
válaszokat előre is köszi!
szült valaki dúlával?
milyen?
támogatják itt a "gátvédelmet"?
olvastam, hogy egyes helyeken tényleg csak vég-vég-végszükség esetén metszenek.
Párom reszket a felesleges szabdalásoktól... + pár ismerősének egyéb helyeken nagyon rossz tapasztalatai voltak az ész nélküli vágás/varrás szüléssel.
Van "orvosajánlat"? (pl: Dr. x.y-nál szültem csodás volt, figyelmes...etc)

na hirtelen ennyi.
várom a friss tapasztalatokat!
shiva74
 
 


szia

én 2004. 04. 09.-én szültem ott.
Nem túl friss, de látom nem jött frissebb.
Menjünk sorbaKép
Voltak szülésfelkészítő "tanfolyamok", ami abból állt, h volt kb 8-9 téma, bevonultunk a könyvtárba, egy orvos elmondott az adott témáról egy pár dolgot, aztán lehetett kérdezni, és ennyi.Egy alkalom kb egy óra.
Terhestornát is szerveznek.
A dúláról annyit tudok, h általában a kh-akban nem túl szívesen látják őket, tisztelet a kivételnek, amikor én vajúdtam, akkor is volt egy dúlás szülés.Szóval sztem engedik.
Az első és legfontosabb dolog ami a kh mellett szól, az sztem a PIC, az újszülött/koraszülött intenzív osztály.Ez azt jelenti, hogy egy csomó másik kh-ból is ide hozzák a beteg babókat(3 ilyen kh van Pesten, egyik a Söfi).
Ha itt szülsz, és ne adj isten vmi gond lenne, legalább 1 khban vagytok a picivel.Míg ha másik khból hozzák, akkor anyuka marad ott, ahol szült.
Nekem szimpatikus volt a határozottságuk, és a látható szaktudás.
És így kb be is tudom fejezni azoknak a dolgoknak a felsorolását , ami a kh mellett szól.(sajnos).
Negatív dolog viszont van egy csomó.
Mint biztos tudod, ez egy anya otthon.Szóval, a hajléktalanoktól elkezdve, boldog-boldogtalan is ide jár szülni.Gondolom tudod mire gondolok.
Azonkívűl a többiek beszámolója, és a személyes tapasztalatok alapján azt gondolom, h ha fizetzős szobába mész, akkor minden a legnagyobb rendben lesz.A nővérek rendesek, segítőkészek, a szobában max 3an vagytok.
Ha nem tudod megfizetni(a 3személyes 5000/nap, a 2 szem 6000, az 1személyes 8000/nap volt másfél éve)
, vagy épp nincs hely, akkor mehetsz a tömegszállásra, nekem szerencsém volt egy 7 ágyashoz, annak minden gyönyörével.És itt viszont minden ellentétesen történik, kezdve azzal, h a legtöbb csecsemősnővér le se sz.r.

Orvost ajánlani igazán nem tudok, a sajátommal nem voltam megelégedve, végül másnál szültem.
(Szakács dr úrnál szültem végül.)Vele a szülés alatt és a gyermekágyi napokon nagyon meg voltam elégedve.

Naaaaaaaaaaa, asszem jó sokat klimpíroztam.Ha van még kérdés, írj bátran.
Számomra az az összegzés, hogy a második babámnál nem fogom ezt a kh-at választani.De mások vagyunk, és lehet h engem olyan dogok is zavartak, amiket te fel se vennél.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


izééé....
a párom szül.
amúgy köszi az infot! :o)
mindenképpen szeretnénk aztán egy nyugodt környezetet, amíg bent van, tehát valami különálló lakban lenne.
"reklámozata" egy ismerős a MÁV kórházat, egy másik pedig nemsokára szül az Istvánban. meglátjuk...
:o)
shiva74
 
 

 
 

Húúúúúúúúúúúúúúúúú, azta, azt hittem mépg az elején jártok.
Remélem minden ok.
Jössz majd hírt adni, h mi volt?

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


PERSZE.
de mi az elején járunk
jan. 22-re van kiírva jelenleg.
:o)
most éppen intimtornás helyet keresünk a 19. kerületben... nem sok sikerrel.
persze gyötröm a netet...
kicsi off itt, de nem tudsz ilyet ebben a kerületben? vagy, hol érdemes szétnézni?

Robi
shiva74
 
 


Intimtornában a Kriston Andi a befutó.
www.intimtorna.hu
6.kerületben vannak, de sztem érdemes megnézni.

tegnapi hsz-tokat úgy értettem, h épp mostKép
agyamra megy az esőKépKép

ha a Söfivel kapcsolatban van még kérdésetek, akkor bátran.

tudjátok már, h kit vártok?Fiút v lányt?

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


még nem tudni. a profilja édes, mindene meglévőnek látszik. :o)

a tornát beadagolom páromnak.
Te próbáltad ezt?
vagy ismerős?
vagy csak a fórumokon dicsérik?

tudsz valamit az árakról? mennyibe fáj általában egy szülés? csak úgy kb tól-ig!
shiva74
 
 


Még nem próbáltam,de azon vagyok, h végre eljussak, de munka és egy 16 hónapos ördöglányka mellett...
Ismerősök jártak.De azért is gondolom, h ő a legjobb, mert ő találta ki.
Mindenki más, aki tart ilyen órákat, az az ő tanítványa.

Hááááááááááááááát, általában azt szokták mondani,h a terhesgondozás 10szerese.
tehát ha 5 ezret fizettek egy vizsgálatért, akkor 50 ezer.

nekem anno azt mondta az orvos, h attól is függ, h a kh-on belül az adott orvos milyen pozíciót foglal el.Ig/ighelyettes, nyilván az egekbe jár árilag.
Én megmondom őszintén(nincs ezen mit szégyelni), mivel nem a saját orvosomnál szültem, hanem egy oylannál, akit 1 hete ismertem, így egy 10est adtam neki.
A szülésznőmnek vmivel többet, a lényeg, h kevesebből megúsztam, mint amennyit eredetileg az orvosomnak kellett volna adnom.

De én azt javaslom, h ha nincs fogadott orvosotok, vagy nem olyan, akihez később vissza akar járni a párod , akkor annyit, amennyit jónak láttok.

Még az a lényeg, h ha fájdalomcsillapítást(EDA-t) fog kérni a párod szülés közben, és épp nincs bent az az altatóorvos, aki be tudja adni(3-ból 2 adhatja be), akkor őt is kell telefonon riasztani, és akkor az ő közreműködését is fizetni kell.Ha épp ügyeletes, akkor nem kell fizetni, csak ha szántok neki.
De erre érdemes rákérdezni,mert 16 hónapja így volt, aztán, h most mi van, de nem hiszem, h változott volna nagyon.
Van egy olyan előadás, hogy szülészeti fájdalomcsillapítások(v vmi ilyesmi), és ott tudnátok rákérdezni, mert az egyk olyan doki tartja, aki adhat ilyet.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Robi,

szia. Bocs, csak az intimtornáról akartam írni. Én végigcsináltam tavaly Kriston Andinál. Nagyon-nagyon hatékony volt, és nem utolsó sorban nagyon magával ragadó és őrülten lelkesítő a stílusa. Hihetetlen energikus nő. Szerintem testileg-lelkileg nagyon megéri, kismamáknak a végén mindig plusz 30 perc gyakorlat, tanácsok.

Katus
Vendég
 


Tehát akkor bevált szülésnél? már így gátvédelmi szempontból + regenerálódás.

érdekes, horrorabb árakra számítottam...
vizsgálatokért eddig nem fizettünk, nincs még fogadott orvosunk...
shiva74
 
 


A szülésnél igazából sztem fontos dolog, mert akinek nem volt fogadott orvosa, az olyan "gazdátlan" volt.
Meg végig a 9 hónapig jó ha van, mert vérvételnél, UH-nál, CTG-nél mindig kérdezik, hogy ki az orvosa.
Meg van olyan orvos, aki UH-zik is, és ha olyat választotok, akkor az UH-kat is ő csinálja, nem kell idegenhez menni.

Nekem havi 5000 volt, magánrendelőbe, baráti körülmények közt.Az Uh-t a kh-ban csinálta, akkor nem kért pénzt.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Robi,

én gátmetszés nélkül szültem így az első babámat, 3600 gr volt. Utána is jó, ha a mamának van ereje csinálni a gyakorlatokat. Mondjuk egy thaiföldi live-showban nem lépnék fel...Kép de volt haszna!
Tanfolyam ára tavaly 12000 Ft/ 5 alk.

Katus
Vendég
 


ÉS KINÉL SZÜLTÉL HOL? Kép
gondolom ott a doki is sasolt erősen. de nem kaszabolós beállítottságú volt ezek szerint...
elmeséled? már töviről hegyire. hátha még tapasztalódom is.
Neked volt dúlád?
shiva74
 
 


Szia Robi, eszembe jutott az is, a fogadott orvossal kapcsolatban, hogy náluk általában könnyebben, hamarabb elérhetők a laboros eredmények.

A gátmetszéssel kapcsolatban én úgy tudom, h a Söfiben nem divat első babánál a gátvédelem.Bár lehet,h tévedek,császáros voltam,de így hallottam.

Sokat kérdezed a dúlát.Szeretnétek?Van már?Esetleg tudok ajánlani, ha érdekel.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Robi,

Én A SOTE I-en szültem, egy hét túlhordás után. Beindítás előtt 1 nappal magától beindult, elfolyt a magzatvíz, sajnos meconiumos volt. Oxytocinos ráerősítés elkerülhetetlen volt. EDA-t kértem, állva vajúdtam, és 8 óra alatt megszületett a kislányom. Az uram állítása szerint 4 kéz masszírozta le a gátizmot a gyerek fejéről (orvos+szülésznő). A baba úgy született mint superman, feltartott kézzel, de még így sem kellett vágni. Az orvosom azt mondta még terhesség alatt, hogy ők mindent megtesznek a gátmetszés elkerülésére, és ez 1. babánál 40 %-ban sikerül is.
Utána lényegesen könnyebb regenerálódás, bár így is fájt 5 hónapig az action...

Katus
Vendég
 


Léna!
Mesélj a dúláról!

Katus. Mi az a meconium, EDA?
shiva74
 
 


Meconium: Baba belekakilt a magzatvízbe. Ez kis mértékben nem hatalmas gond, nagy mértékben viszont az, általában túlhordásnál fordul elő. Születéskor ui. a baba belélegezheti az első légvételnél,és ez fertőzéseket, tüdőgyulladást, fulladást okozhat. De felkészülten várják a babát, még csak a feje van kint és már szívják is le. Így is volt 2 hét antibiotikum születés után a kicsinek.
EDA: Epidurális analgesia, azaz gerincközeli érzéstelenítés.

Katus
Vendég
 


Robi, HA olvassátok a Kismama magazin, biztos találkoztatok már vele, a múltkoriban, vagy az egyel korábbiban volt benne.
Boksay Ritának hívják, egy tüneményes nőci, én nagyon szertetem.3 lánya van, kedves, segítőkész, rengeteg minden van a fejében.
Ha gondolod, és szívesen találkoznátok vele, akkor meg tudom adni az elérhetőségét.
Tavaly, egyszerre voltunk kiírva, egy napra, ha nem így van, akkor valszeg, én is felkértem volna.

A meconiumot túlhordás esetén folyamatosan nézik, ém 2 hétig hordtam túl Sárát, volt benne részem 4x.
DE szerencsére nem volt ilyen gond.

Elutazunk 2 napra, szerdáig nem vagyok.

Addig is puszi,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


EDA esetén érzed a babát? Tudsz nyomni?
(Persze lehet ezek hülye kérdések)
meg olyan félelmetesen hangzik, ha kicsit mellé nyomnak ciki van nem?
shiva74
 
 


EDA nem olyan mint a császárnál alkalmazott spinális érzéstelenítés. Nem blokkol teljesen. Összehúzódásokat, fájdalmat éreztem, de tökéletesen elviselhető volt így. Kitolási szakban elvágta a fájdalmat, de nyomásinger volt. Persze mint mindennek ennek is lehetnek mellékhatásai, pl fájásgyengeség. Olyan helyen kell kérni, ahol nagy rutinjuk van, és akkor nem "szúrnak mellé". Én nagyon megváltásnak éreztem! Sétáló EDA esetén még feküdni sem kell.

Katus
Vendég
 


hehe...
és mi van ha mindenhol azt mondják, hogy nagy rutinjuk van? :o)
azért félelmetesen hangzik.
milyen fájdalomcsillapítások vannak még? (nuska!)
már ebben a jeles kórházban pl.
választhattál valamit vagy ez van és kész.
shiva74
 
 


Halihó

Ebben a khban én az EDAról hallottam, (ennek vab sétáló változata is), meg van az ún. kéjgáz, meg tán még egyéb fájdalomcsillapító szurik.
Ezekről sokat nem tudok nyilatkozni,nekem császár lett , mert nem voltak fájásaim(még az oxitocinnal sem tudtak fájásokat kelteni).De ha legközelebb mentek Uhra, ott kérjetek infot,mert nekem ott adtak tájékoztató füzetet, h mikor milyen előadások vannak.
Ott hallhattok bővebben a fájdalomcsillapításról.
Hááááááááát, a választással kapcsolatban, én azt hiszem, h elég felkészültnek és talpraesettnek kell lenni,h a zsülés közben bármibe is beleszólhass.
Nekem olyan nem kívánságműsornak tűnt.
De mondtam is az elején, h nekem nincsenek igazán jó élményeim.
A vajúdás alatt 8tól 14ig, pl csak visszintesen feküdhettem.....
Hiába kértem, h hadd forduljak meg, vagy hadd áljak fel.
Robi, az én ilyen negatív élményeimet ne oszd meg életed párjával, nem kell neki tudni róla.
Hátha jobb orvost, v jobb szülésznőt v jobb napot v könnyebb szülést fog ki.
Ám még csendben megjegyezném, h a Söfiben elég magas a császárok száma.
Megint nem vádolgatni akarok, de a szülőszobán fekve CTG alatt hallottam, h a császár aránya 54 %.
Mindenesetre nem tudom hanyadik hónapban jártok, de ha még az elején, v még n incs konkrét orvosotok, akkor talán érdemes lenne belenéznetek a Hol jó szülni c. könyvbe.Múlt hónapban jelent meg, és az előző évben szült anyukák alapján készültek a khról a beszámolók.

Annyi negatív dolgot írok, h előbb-utóbb tényleg perbe leszek fogva(mint ahogy kedves orvosom anno megfenyegetett ezzel) KépKépKép

Puszi,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Jaaaaaaaaaaj, most látom a rengeteg helyesírási hibát.
Bocs, próbáljátok dekódolni.
Mentséemül szolgálljon, h jól látjátok a hszlás idejét, és, h a munkahelyemen vagyok ily randa időpontban is KépKép

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Meg tudná valaki adni Szakács Zoltán doktor telefonszámát?!!
Elhagytam a telcsimet és abban volt.
Köszi!
monster1
 
 


szió
nekem ő csinálta a csaszit, de sajna már nincs meg a névjegye.
Ha senkitől nem kapod meg, az egyik barátnőm is hozzá jár, akkor elkérem tőle.

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Helló!
Azért is sok a császár a Söfiben, mert sok helyről ide küldik a nehezebb eseteket, a kiemelt csecsemőosztály miatt. Sok lombik baba is születi itt (2-es, akár 3-as ikrek is) és ilyenkor valószínűbb a műtét.
Egyébként szerintem szimpi a kórház, én is itt fogok szülni. Az előzetes tapasztalatok pozitívak.
szaffi76
 
 


Sziasztok!

Szaffi, igazad van, tényleg van aszisztált reprodukciós részleg,így ez tényleg növeli a császárok arányát.A nehezebb esetekkel kapcsolatban is igazad van, ugyanakkor tényleg növekszik mindenhol a csaszik aránya az egész világon.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna! Egyelôre nem kaptam meg mástól, ha nem gond, légyszi kérdezd már meg nekem. Nincs energiám a kórháztól kideríteni:-)
Köszi
monster1
 
 


Szaffi!
Milyen tapasztalatok?
innen a netről vagy személyes?
Egyébként pénteken megyünk UH-ra és akkor talán kiderül a neme...
meg rákérdezünk a dolgok mikéntjére is.
+ mit nyújtanak esetlegesen
shiva74
 
 


Sziasztok!

Szerintem nézzetek be néha a Kórházak, szülészetek/Schöpf-Merei Agost Anyavédelmi központ tapasztalatok topikba is ott sokat olvashattok a kórházról, a körülményekről, az ott szültek tapasztalataival kiegészítve. Esetleg hasznos lehet! Én is olvaslak benneteket!

Jó babavárást!

Paga

Gabi
paga
 
 


Monster!
Megkaptad már a Szakács dr. tel. számát valakitől? Ha nem, akkor írj egy mail címet és elküldöm Neked. Email cím a profilomban, de ide is írhatod.

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Na voltunk uh-on. úgy tűnik fiú lesz.
adtak egy prosperot.... időpontok vannak, amikor meg lehet nézni a kórházat, meg a szobákat (asszem) höh... sokat nem tudtunk meg sajnos... viszonylagosan kipateroltak....
na majd utánajárunk... első időpont szept. 8.
shiva74
 
 


Köszönöm, megvan a telefonszám!! Még egyszer köszi mindenkinek!
monster1
 
 


Sziasztok!

Január 17-re vagyunk kiírva, s lenne néhány kérdésem a szüléssel kapcsolatban. Előszöris hallottam,hogy lehet rooming-in szobákat bérelni.El tudná valaki mondani ennek a menetét?A másik kérdésem,hogy szülésre felkészítő tanfolyamra hogyan lehet bejutni? S az utolsó kérdés, hogy szült már valaki a Déri doktornál,milyenek a tapasztalatai?
Előre is köszike a válaszokat.
rena08
 
 


Szia Rena!
Ami a rooming-in szobákat illeti, van belőle nem fizetős is, de a fizetős sokkal jobb. A 30. hét táján nem árt lefoglalni, vagy telefonon (a kórház számát kell hívni, aztán kapcsolják),vagy személyesen (azt hiszem, most a labor mögötti szobában). Amikor pedig szülni érkezel, szólni kell, hogy foglaltál szobát. A szülésfelkészítőről én nem tudok semmit, de a nyílt Schöphis topikokban találsz arról is infot. Ami a dokidat illeti, nála szültem 2001-ben, és most is hozzá járok (én márc. 2-re vagyok kiírva), ami mutatja, hogy meg voltam vele elégedve. Mindig elérhető volt, korrekt, megbízható. Ami a "szülésvezetését" illeti, nem az a típus, aki a lelked ápolgatásával foglalkozik, inkább határozott és kicsit kemény, - nekem ez szimpatikus volt, de e tekintetben persze különbözők lehetünk. Azt nem tudom, hogy az alternatív módszerekhez hogyan viszonyul (labdán stb. vajúdás), mert nekem nem volt ilyen igényem, de ezt jó, ha megbeszéled vele. E tekintetben egyébként szerintem sok múlik a szülésznőn is, azt javaslom, nézz körül, és ha anyagilag megengedheted, fogadj szülésznőt is. Remélem, segítettem valamit, jó pocakosodást
masa 23
masa
 
 


Sziasztok!


Tud vki vmit Béres Éváról?

Köszönöm, Pircsy
pircsy
 
 


Sziasztok!
Én is a Schöpf-Mereibe járok, most vagyok a 12. héten. Nem volt időm végigolvasni, miket írtatok. Van vmi tapasztalatok Dr. Oláh Kingával kapcsolatban?
M.
manovary
 
 


Sziasztok!

Engem Dr. Nagy Ferenc érdekelne? Ismeri vki? Én hozzá járok, de még senkit nem láttam, h írt volna rólla. Egyébként szimpi.
Egyszer voltam Oláh Kingánál.Nekem szimpatikus volt. Bár a legelső uh-ot csinálta, mert másodszor már máshoz hívtak be. Nem tudom, h hogyan működik ez?!

Niki
banik
 
 


Sziasztok.Én Dr.Nyékyről szeretnék infót.Sehol nem láttam a nevét lehet hogy mellé nyúltam.Első babás leszek lehet hogy lesznek kérdéseim.Köszönöm a segitséget meindenkinek.


mankuc
mankuc
 
 


Sziasztok!

Én is a Schöphiben szülnék Dr Dulka Tibornál. Augusztusra várom az első babám és szeretnék néhány infót kérni a dokiról, ill. az itt dolgozó szülésznőkről. Kérlek írjatok.

Timi
ltimi
 
 


Szia Timi!Úgylátszik magunkra maradtunk.Nem sűrűn nézik ezt az oldalt.....Lehet hogy már babáznak..

mankuc
mankuc
 
 


Szisztok!
Én is itt szültem, Vajda dr-nál. Akikről ti informálódnátok sajna nem ismerem, de a Babaszobán név szerint rá tudtok keresni a dokikra.
Sok sikert!
szaffi76
 
 


Sziasztok!

Én most a 23. hétben vagyok, és a Schöfibe járok terhesgondozásra. Valaki tud nekem infot mondani dr. Oláh Kingáról?
boci13
 
 


Sziasztok!

Márciusban fogok a kórházban szülni, tud nekem valaki infot adni arról, hogy mennyit illik adni a szülésznőnek ha felfogadjuk?
halványka
 
 


Szia Mankuc!
Hát igen, hiába próbálunk bármit is kideríteni egyenlőre semmi info. Én rákerestem a dokim nevére de nem sok mindent találtam és azok is egy picit ellentmondásosak. Kár, mert jó lenne valaki olyantól infot szerezni akinek frissek a tapasztalatai.
Timi
ltimi
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok.Kép
MankucKép

Dr.Nyéki?!A világ legaranyosabb,legkedvesebb dokija.Dec 29-én segítette világra jönni kislányomat,Vivient!!(császár)

Én csak dicsérni tudom,és ajánlani mindenkinek.Precíz,emberi,aranyos...stb!!

Üdv.
Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Mankuc!

Csak osztani tudom Melinda véleményét, három gyereket szültem vele.

Üdv:

Zita

p.s.: A sima szülészetek, kórházak résznél, két Schöpf-Méreis topic is van. Ott nagyobb az élet.
pzita
 
 


Köszi az infót lányok...Megnyugodtam.
mankuc
 
 


Én is csatlakoznék a lányokhoz, mert szerintem az egyik legjobb orvos a kórházban. Én nem nem Nála szültem, de az első kisleányomnál bevéreztem, és a Ferenczi doki szabin volt.Bementem a kórházba- alig rémülten- és a liftben egy szimpatikus embert megszólitottam hogy tudna e segiteni mert a dokim szabin van.
Azt sem tudtam hogy orvos csak úgy éreztem.
Mondta hogy menjek a szülészet elé mindjárt ott lesz.3 perc múlva ott volt és állati kedves volt meg nyugtatott megvizsgált és két hétig benn tartottKép((
DE életében akkor látott először és még a saját dokimat sem ismertem, mert akkor fogadtam fel, csak közben szabira ment.
A két hét alatt mindenki oda figyelt rám, még a diri is. Pedig akkor voltam a Söfibe először.
Én azóta ahányszor belépek mindig úgy érzem, itt biztonságban vagyok.Mert ha nincs a dokim akkor is figyelnek rád.
Aztán a második gyereknél is a végén pont elment a Dokim szabira.De persze előtte meg beszéltevelem hogyha ha beindul a szülés akkor Õ a NYéki doktorra bizna legszivessen-re mentem bejött megnézett megvizsgált ha kell. Szóval le a kalappal előtte. Persze az én kicsi lányom megvárta hogy a Ferenczi doktor úr hazajöjjön, mert még is csak Õ a mi emberünk.S mi nagyon szeretjük.
Szia Lilla
lilla_anyu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: