Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Söfiben szeretnék szülni epidurállal. Tudja valaki, mennyibe kerül ott az aneszteziológus? A következő terhesgondozáson beszélek vele, de addig is jó lenne tájékozódni, nehogy leessek a székről, mikor mond egy árat.

Köszi,
Sinez
sinez
 
 


Sziasztok!
Ez az első terhességem a 12.hétben vagyok. Meg tudná valaki adni Nyéki doktor elérhetőségét, mert az olvasottak alapján szeretnék nála szülni.
Előre is köszike
nanika
 
 


Most még egy kényes kérdés:mennyi a szülés és az egyéb költségek????Valaki irjon árakat.Ja és a dokinak a kórházba szoktatok pénzt adni???Köszi a segitséget!!!NANIKA:30/9110117 dr.Nyéky Boldizsár
Sok sikertKépKép
mankuc
 
 

 
 

Szia Sinez!

A Söfiben fogok szülni pár hét múlva és már beszéltem az egyik altatóorvossal az EDA-ról. Ha eppen ő az ügyeletes a szülésedkor, akkor gondolom annyit adsz neki, amennyit gondolsz. Ha a szabadidejében kell bejönni a kórházba, akkor annak van díja és ezt előre meg is mondja.
(25 e Ft) Szülésznőd van már? melyik orvosnál fogsz szülni?
edes
 
 


Szia Edes!

Úgy látom, ott a 25e Ft körüli a tarifa. :-(((
Nekem második baba, valószínűleg az első születésekor megismert szülésznő lesz velünk most is. Mivel azóta többen lebeszéltek az EDA-ról, ezért inkább most a szülésznőre koncentrálok, hátha hatékonyabban tudja csillapítani a fájdalmat, mint a férjem. :-))Te miért döntöttél az EDA mellett? Dr. Ádám János a nőgyógyászom. Neked ki az orvosod? Szülésznőd van? Esetleg dúla? Alternatív vajúdási módokat ki szeretnél próbálni? Első baba lesz?

Üdv:
Anita
sinez
 
 


Szia Sinez!

Nem döntöttem az EDA mellett, de mivel első baba lesz nem tudom mire számíthatok, és ha nem kell nem szeretnék hősködni.:-) (Azért jó lenne megúszni EDA nélkül, mert olvastam én is pár cikket a hátrányairól.) Nekem dr. Bognár az orvosom, a szülésznőmet Ilinek hívják, de csak a múlt héten találkoztam vele először és annyira nem ismerem még.

Mikorra vagy kiírva? Az első babádat is a Schöpf-Méreiben szülted?

Üdv: E.
edes
 
 


Szia Edes!

Május 17-ére vagyok kiírva, de remélem, egy pár nappal előbb jön a Kicsike. :-)) Fannival az utolsó napokban annyira felment a vérnyomásom, hogy be kellett volna feküdnöm a kórházba, de mivel péntek volt, a doki haza engedett vasárnap délutánig. Vasárnap hajnalban viszont már mennünk kellett szülni. Igen, a Schöpfiben szültem, nem fizetős baba-mama szobában. (Nagggyon durva a Wc+mosdó+zuhanyzó!!!)
A szülésznőt hogy' választottad? Ajánlották? Milyen az első benyomás? Beszéltél vele fiziológiás labdáról, kádban vajúdásról stb.? Fizetős szobában leszel?
Már nagyon a célegyenesben vagy, folyton CTG-re jársz, nem? Mikorra vagy kiírva?

Üdv,
A.
sinez
 
 


Szia Sinez!

Már nagyon készülődünk, így nem jutott időm korábban írni a fórumra. Tegnap a szülésznőmnél voltam CTG-n. Viszonylag nyugi volt és megmutatta nekem a szülőszobákat. Eléggé rideg mindkettő; nem láttam labdát meg kádat. (Van ott egyáltalán?) A Schöpf-Méreiben már én is voltam egy hétig 1 cisztaműtét miatt, de szerencsére a harmadikon voltam fizetős szobában. Nem vagyok nagyon finnyás, de a másodikon iszonyatos állapotok uralkodtak. Szóval már most lefoglaltam a harmadikon egy helyet. Remélem simán megy minden és hamar hazajöhetünk. Bár a magyar kórházak abban érdekeltek, h. minél tovább maradj, mert az még 1 kis plusz pénz az intézménynek.(ez egy kicsit demagógra sikeredett, de szerintem van benne vmi.)

A szülésznőt az orvosom ajánlotta. Nagyon szimpatikus és hozzá járok CTG-re , így a vizsgálatok alatt tudunk beszélgetni. Az az igazság, hogy nem tudom mit kéne kérdeznem tőle. Első baba és nem vagyok rutinos ezekben a dolgokban. Febr. 24-re vagyok kiírva,de remélem az apukája szülinapján születik majd a kisfiam (02.23.)
:-).

Üdv,
E.
edes
 
 


Szia Edes!

Pedig van valahol labda is meg kád is, nekem sem sikerült felfedeznem. Nézz utána, a fiziológiás labdára sokan esküsznek, hogy bevált. Pl. ilyesmiket feltétlen beszélj meg a szülésznővel. Én is Ilonánál szültem!! Sajnos nem emlékszem a vezetéknevére, írd meg, hátha úgy eszembe jut. Közép magas, csinos, fiatal, jókedélyű, határozott (katonás?) nő? Én őt szeretném felkérni a következő szülésre. Az elsőnél nem volt fogadott szülésznőm, de most már kicsit tapasztaltabb vagyok, szerintem nagyon sokat számít, hogy nem vadidegen, és csak Veled foglalkozik. Mikor én szültem, akkor zsinórban jöttek a babák, ezer felé kellett futkosnia.
Anita
sinez
 
 


<font color="0000ff">Sinez, Edes!

Labda van, kád nincs. A labda feltalálási helye az egyágyas szülőszoba zuhanyzója, mikor használaton kívül van. (Alig bírtam kerülgetni, mikor Réka születésénél zuhanyoztam.) Ili, nem Fülöp Ili véletlenül?

Edes!

A magyar kórházak érdekeiről jutott eszembe. Amilyen forgalom szokott a kórházban lenni, mindenkit igyekeznek hamar hazaengedni. Egyébként az, hogy Mo.-n nincs ambuláns szülés, az szerintem a TB-nek köszönhető, mert ha nem töltesz legalább két napot benn (legalább papíron), akkor nem finanszírozza a TB a szülésed, ha jól tudom. A baba szempontjából az egyetlen pozitívum, amiért érdemes azt a négy (illetve császár esetén öt) napot benn tölteni, hogy akkor még a kórházban megcsinálják a hasi és koponyaultrahangot neki, illetve a hallásvizsgálatot. Illetve a 4. napon leveszik a PKU szűrésre a vért, amit egyébként a baba gyerekorvosa lenne kénytelen. Amit persze előre meg kell vele beszélni.

Jó pocakosodást!

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok!
Tud valaki vmit Bakó Erika doktornőről?
Elvileg nála szeretnék szülni, de jó lenne némi infó a személyes benyomásokon túl.
zsuzsa1234
 
 


Szia Zita!

Köszi az infót a labdáról meg a kádról. Azt hiszem Fülöp Ilinek hívják a szülésznőmet, bár nem vagyok biztos a vezetéknevében. Talán ő volt neked is a szülésznőd?:-)

Nem vagyok nagyon a kórházi tartózkodás ellen és tudom, h. a hülye TB finanszírozás miatt van az egész.(Szerintem egyszerűen megviselt az az egy hét, amit tavaly márciusban ott kellett töltenem. Minden egyes nappal egyre fáradtabb és idegesebb lettem és az volt az érzésem, hogy a kórházi tartózkodás csak lassította a felépülésemet.) Belátom, hogy a baba vizsgálatai miatt érdemes benn maradni 4-5 napig, de az tény, hogy a TB finanszírozás miatt sokat ügyeskednek a kórházak.

Üdv: E.
edes
 
 


Sziasztok!

Edes!

Utánanéztem, Fülöp Ilona a szülésznő neve. Kíváncsi vagyok, szülés után mit írsz róla. :-)) Velem jó fej volt!

Pzita!
Te is Fülöp Ilonánál szültél? Vagy hallottál róla valamit?

Üdv,
Anita
sinez
 
 


<font color="0000ff">Anita!

Nem nála szültem, hanem Fehérfi Krisztinél mindháromszor. De ismerem a neveket. Hallani csak jót hallottam róla. Alapvetően jókedélyű, beszédes és határozott.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Zita!

Nekem most az az infom (bár lehet, hogy te jobban tudod), hogy az uh-kat már nem csinálják meg minden babánál. Eddig csak + szolgáltatás volt, és csak a gyanús eseteknél végzik el. Be lehet jelentkezni későbbi vizsgálatra, nekem ezt mondták 3 hete. Barangónál csak azért csinálták meg, mert a 4. napon rosszul lett.

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Szia Edina!
Tök jó, hogy megtaláltalak, mert a tavaszi babás topicot teljesen elvesztettem. Ti még tartjátok a kapcsolatot, én Ritával smsezek néha. Jó lenne látni titeket. Ha még megvan a társaság, szóljatok merre. Neten is? Emil címem a profilban! Üdv: Claire
UI: Többiek! Bocs az Off ért!
claire
 
 


Sziasztok!

Pzita: Köszi a választ! Megnyugodtam, ezek szerint nem csak egy jó napját fogtuk ki Fülöp Ilonának, hanem valóban kedves. Gondolom, már fel kellene kérnem, ha a 26. hétben vagyok...?

Üdv,
Anita
sinez
 
 


<font color="0000ff">Ed!

De örülök, hogy látlak!!!! Kép Szerintem a Te infód a frissebb a koponya és hasi UH kérdésben. Ami tulajdonképp rossz hír, mert egyrészt, akkor aztán végképp feleleges napokig a kórházban lenni, ráadásul külön kell akkor menni még egy kört Pestre az ultrahang miatt. Kép

Üdv:

Zita

U.i.: Küldenél nekem egy e-mailt, akár üreset is, hogy tudjak írni neked? Cím a profilomban.</font>
pzita
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam, hogy érdemes időben szülésznőt választani. Látom itt többen az Ilonát ajánljátok. Meg tudnátok adni a telefonszámát? E-mail címem a profilban van. Nagyon köszönöm nektek.

Üdv: KisVirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Edes: Hol vagy? Hogy vagy?

A.
sinez
 
 


Kedves Kismamák, Anyukák!
Előszőr járok itt,én is a Söfiben fogok szülni, szeptember elejére vagyok kiírva.
Az orvosom Dr. Ita Jenő.Szült már nála valaki?
Ha igen, megköszönném, ha megosztaná velem a tapasztalatait.
Üdv:
Zsuzsó
zsuzsó13
 
 


Sziasztok!

Azért nem írtam a fórumra, mert február 12-én este megszületett Misi baba.(53 cm, 3250 g) Terhesgondozáson voltam 02.08-án, ahol egy picit magas volt a vérnyomásom. Az orvosom mondta, hogy vasárnap menjek be a kórházba CTG-re és akkor már 150/100 volt.
Be kellett volna feküdnöm és csak a csomagokért engedett haza. Három órával később a felvételi szobában 160/100 volt, aztán volt 170 is. Fehérje volt a vizeletemben és egyre rosszabbul éreztem magam.Szóval toxemiás lettem és 20 perc múlva már a császárműtőben voltam. Hát nem így képzeltem az egészet, de a kórházban maximális biztonságban éreztem magam és mindenki nagyon profi volt.
Tegnap jöttünk haza és egyelőre a szopizással küszködünk.:-)

Üdv: Edes
edes
 
 


<font color="0000ff">Edes!

Gratulálok Misi érkezéséhez! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek, neked pedig gyors regenerálódást a császár utóhatásaiból!

Zita</font>
pzita
 
 


Szia Edes!

Gratulálok a kis Misihez!! Jó egészséget, sok boldogságot, és rengeteg türelmet kívánok Nektek egymáshoz!

Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

A Schöpf-iben fogok szülni, Fekete Ildikó szülésznőt ajánlották, és Dr. Ferenczi Miklóst. Tudtok segíteni, hogy mennyi a " tarifa", no és ha kell anesztes is? Milyen szakemberek Õk, van -e tapasztalat. Várom hozzászólásaitokat.
Köszönöm!
Ági
agiv
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy nem ismeri valaki véletlenül Szajkó Kriszina szülésznőt? Szült valaki esetleg vele? Április végén szülnék, de még nincs szülésznőm.

Ildikó
lido23
 
 


Szia Ági

Én csak azt tudom tanácsolni előbb orvost válassz mert az orvos mondja meg melyik az a szülésznő akit ajánlana, így egy összeszokott csapat lesz.
Én is első babám Ildikónál szültem volna de sajnos Neki egy nagyon súlyos dolga jött közben így nem ő volt velem szülésnél, de mindvégig hozzá jártam a szívhangvizsgálatokra és miútán szültem akkor is meglátogatott megnézni minket.
luzso
 
 


<font color="0000ff">Luzso!

Nem értek veled egyet szülésznő választás ügyben. Az orvosnak minden szülésznővel jól kell tudnia együtt dolgozni. Kifejezetten rosszat tehet egy szülés lefolyásának, ha a szülésznő nem pendül egy húron a mamával. Ilyenkor nem segít az, hogy ők a dokival mit tudnak együtt.

Ági!

A fentebb leírtak miatt azt javaslom, hogy válassz orvost és válassz szülésznőt. Ha ajánl valakit a dokid és úgy érzed, hogy az neked való, akkor válaszd azt. De ha nem szimpatikus, akkor nyugodtan válassz mást. Egyébként is, ha már esetleg egy bizonyos hónapra betelt egy szülésznő létszámkerete (5), akkor nem tud vállalni többet. Ilyen is előfordulhat.

Ferenczi doktor az országban az egyik legjobb ultrahangos. A barátnőm nála szült, maximálisan meg volt vele elégedve. És az elégedettséget csak növelte, mikor rákszűrés alkalmával, a rendelőbe bement (egy éve nem látták akkor egymást), és Ferenczi doktor közölte, hogy akkor most rögtön írja a vérvételes papírt, mert nem stimmel valami a barátnőmnél (sokat fogyott, fáradt volt). És igaza volt. A pajzsmirigyével volt/van baj. Azóta kezelik. (A házi orvosuk még csak nem is gyanakodott.) Ezzel csak azt akartam mondani, hogy figyel a betegeire rendesen.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok Luzsó és Zita!

Most már többször voltam az Ildikónál CTG-n, majd lementem az ultrahangra konzultálni Ferenczi doktorral, meg is vizsgált, és valóban nagyon kedvesek és figyelmesek voltak.
Már csak 2-3 hetem van hátra,hogy Zsófi baba megszülessen, mindketten biztosítottak arról, hogy elérhetőek lesznek, és segíteni fognak.
A picit majd 3-4 hetes korában kell vinnem kardiológiára, de bízom benne, hogy a kis szíve renben lesz, hisz most is szépen fejlődik ( 37 hetes, 3270 g és kb 53 cm ), a szívhangja, keringése jó, csak van egy pici izmocska ami vastagabb a kelleténél.
Sokat számít ez a figyelem, törődés nekem, mert 2004. októberében már csalódtam egy neves nőgyógyászban. Hál Istennek azóta endokrinológushoz járok, nincs daganatom, és sikerült teherbe esni. Szurkoljatok nekem.
Köszönök mindent, Ági!
agiv
 
 


PZITA

Sajnos a saját tapasztalatom miatt ajánlottam hogy azt válassza Ági akit a doki ajánl, persze fel se merült bennem hogy az olyan legyen aki számára nem szimpatikus.
Sajnos mint írtam Ildikó mikor szülni mentem ki volt kapcsolva sehogy se tudtam elérni így maradt az ügyeletes szülésznő aki nagyon de nagyon nem volt szimpatikus és ahogy kezelt az kritikán aluli volt. Mondtam is a dokimnak aki teljesen megértett és mondta hogy ő se szereti, de csak ő van így nincs más választásunk.
Mikor már a szülésznő is elfogadta hogy az éjszakai ügyeletét nem Tv nézéssel fogja tölteni már belátta nincs mit tenni itt szülés lesz akkor már kedves volt.De a dokin és rajta látszott hogy nem úgyan az a stílus és felfogás hogy nem értenek egyet dolgokba és vágta a pofákat azon amit a doki mondot.
Mivel első szülésem volt iszonyat hosszú és fájdalmas, na nem is részletezem.
De amire emlékszem a légkör szóval véleményem szerint számít az orvos és szülésznő összhangja is.

Ági

Szurkolok Neked és a kis Zsófi babának
És remélem a másodikat már én is Ildikónál szülhetem

Sziasztok
Kriszti
luzso
 
 


<font color="0000ff">Kriszti!

De ha mindkettőt választod, akkor ilyen probléma nem nagyon lehet, mert senki nem fogja húzogatni a száját, hogy esetleg éjszaka szülsz.

Szerintem nem sok ilyen szülésznőt találsz a Schöpf-Méreiben, aki így áll az éjszakai szüléshez, mint akit Te ügyeletesként megtapasztaltál. Bár egyet tudok, aki már attól vérig volt sértve, hogy nekem fogadott szülésznőm van. És mindenféle szájhuzogatással meg beszólásokkal a kolléganőjének ezt időnként még néhányszor éreztette. De nem velem, hanem a kolléganőjével.

A dokik által ajánlott szülésznőkről még. Ha mondjuk Kósa doktor betege lennék, mert esetleg segítség kellene a babához, és az összes hálám Kósa doktoré lenne, mert összehozta a babát, akkor sem választanám azt a szülésznőt, aki ő szokott ajánlani. Nekem csak két CTG-t csinált még a fiamnál, de egyszerűen nem az én emberem.

Még valami eszembe jutott. Ezért lehet, hogy kicsit neheztelni fogsz. De a dokid is kezelhette volna másképp a helyzetet. Milyen dolog az, hogy közli, hogy nem szereti a szülésznőt ő sem? Ezzel egy olyan alaphangot ad meg neked a szüléshez, ami eleve nem sok jóval kecsegtet a szülés haladása szempontjából. Hogy tudna az ember rendesen a fájásokra, a babájára, magára a szülésre koncentrálni, ha egy ilyen mondattal, beültetik a lelkébe, hogy aki melletted kell, hogy álljon segítségként, az amolyan "Ha ló nincs, szamár is kincs." Szerintem a jó hozzáállás a doki részéről az lett volna, akár mit is gondol mindeközben, ha megnyugtat, hogy nem szokott ilyen lenni a szülésznő, biztosan történt valami, de egyébként jó szakember. És lehet, ha nem egy efféle görccsel indulsz a dolgoknak, akkor a szülés lefolyása is kicsit más. Remélem, érted, hogy mit akartam ebből kihozni.

Ági!

Örülök, hogy jók a tapasztalataid Ferenczi doktorral és Ildikóval is.

Teljesen igazad van, sokat számít a figyelem és a törődés.

Szurkolni fogok neked nagyon!

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok! Kép

Elnézést, hogy így beszemtlenkedek közétek de szeretnék 2 gondolatot megosztani Veletek!

1. EdesKép felháborítónak tartom, hogy ha már nincs 24 órás EDA lehetőség, Neked kell fizetned 25000 !!! Forintot azért hogy valaki méltóztasson bejönni bekötni! Ilyen kórházba én soha nem mennék szülni. Ez nem egy Isten háta mögötti falucska, mert ott még megérteném bár a 25Ft-ot erősen túlzónak gondolom. a Schöpf Mérei egy nagy és neves Kórház ill. szülészeti intézmény, arcátlanságnak tartom hogy ha ezzel még pluszba levágják a kismamákat.

2. Ferenczy doki. Nincs kétségem a szakmai hozzáértése felől. Nekem is őt ajánlották annak idején, hozzá jártam a magánrendelésére 7 évig. A probléma csak az hogy 7 év után sem tudta hogy ki vagyok, nem ismert meg, és 7 év után is ugyanúgy elkért tőlem 9000-t mint egy teljesen új betegtől. És egyáltalán semmi extra, nem kedves, nem mosolyog, nem barátságos, minden mondatot harapófogóval kihúzni belőle ha tudni akarsz vmit. Szerintem rákszűrésre még ok, de egy teljes terhesgondozást, szülést nem csinálnék vele végig.

Egyébként én is várandós vagyok, ezért váltottam kórházat.

Senkit nem szeretnék egyébként befolyásolni, mindenki hallgasson a szívére de nekem ez a véleményem.

Tűzmanó 8+0
Vendég
 


<font color="0000ff">Tűzmanó!

Tényleg nem egy tökéletes kórház a a Schöpf-Mérei, de szerintem nem sok olyan van Magyarországon. AZ EDA-ról. Annyira nem rossz a helyzet, mint amilyennek látszik. Nem két orvos szúr, hanem öt. (Ezek közül van aki csak ügyelni szokott a kórházban.) Így az előre megbeszélt dokira csak akkor van szükség, ha olyan aneszteziológus ügyel, aki nem szúr EDA-t. És igen felháborító, hogy fizetni kell, ha ilyen a helyzet, de szerinted kinek kellene finanszírozni, ha egy orvos munka és ügyeleti idején kívül be kell menjen a kórházba? (Arról nem beszélve, hogy az aneszteziológusok nem feltétlenül laknak közel a kórházhoz. Mégcsak Budapesten sem feltétlenül. Az egyikőjük például tudom, hogy még kicsit távolabb, mint mi. És mi is 40 km-re lakunk.) Szóval röviden: szerinted, hogy lehetne megoldani ezt, ha már lehetetlen biztosítani, hogy mindig legyen EDA-t szúró orvos a kórházban? Meg egyébként szerintem nem mindenkinek a 24 órában elérhető EDA a fő szempont a kórházválasztásnál. Van akinek például az a fontos, hogy ha akár koraszülés, akár más miatt intenzív ellátásra szorul a babája, akkor a saját kórházában meg tudják kifejezetten jó színvonalon oldani a baba ellátását. És nem kell más intézménybe szállítani a babát.

Ferenczi doktorról. Szerintem nincs olyan orvos, aki mindenkinek bejön. Mint már töbször leírtam, veled ellentétben az én ismerőseimnek pozitív tapasztalatai voltak vele. És ők már szültek is nála.

Remélem, bejön neked a Péterfy és az ottani választott orvosod.

Üdv:

Zita

U.i.: A neved a Grimm meséből vetted?</font>
pzita
 
 


Zita!

Te szerintem nagyon elnéztél most valamit! Egyrészt fogalmam sincs miért vagy ennyire ellenséges velem! Mint ahogy írtam mindenki döntsön belátása szerint.

Ferenczy dokiról. Én senkit nem akartam megbántani, és nem az ismerőseidet ítéltem el, bár úgy érzem ezt Te személyes támadásnak vetted. Ez a "Veled ellentétben az én ismerőseim..." kezdetű mondat pedig ne is haragudj, de elég nevetségesen hangzik már így önmagában is. Nekem legalább Veled ellentétben többéves személyes tapasztalatom van az említett orvossal. Neked milyen személyes tapasztalatod van vele? Hozzáteszem egy percig nem vonom kétségbe Ferenczy doktor hozzáértését, szakértelmét. Kiváló orvos. Szerintem is nagyon jó szeme van az ultrahanghoz, nekem is csimált már párat. Olvass vissza! De: az én benyomásom alapján akkor sem kedves és barátságos, és véleményem szerint, bár lehet hogy ez másnak esetleg nem számít annyira, egy terhességben ez igenis fontos szempont lehet. Egyébként ha egy kicsit is belegondolsz józan ésszel, gondolod hogy egyébként 7 évig hozzájártam volna, ha ennyire "nem jött volna nekem be?" Azért lehet itt néhány nőgyógyász közül válogatni a városban.

A kórház. Én nem értek egyet azzal amit írsz. Valóban, a magyar egészségügy nem áll a helyzet magaslatán, ez egyértelmű. De én másfelől közelítem meg a kérdést. Már elnézést, de miért én fizessek azért pluszban 25ezer Forintot, mert a kórház egy bizonyos pillanatban nem tud nekem anesztest biztosítani. Nem a kismama tehet arról hogy neki éppen akkor van szüksége EDA-ra, amikor az orvos nincs bennt. Elhiszem hogy az orvos messze lakik, de ez legyen a kórház megoldandó feladata ne a kismamájé. Persze, lehet más kórházba is menni, nem kötelező ott szülni. Ezért jó, hogy lehet választani. És igen, nem biztos hogy az EDA az egyetlen szempont egy kórház választásánál, bár ez is lehet éppenséggel egy nagyon fontos szempont. Főleg egy olyan nőnek aki nem bírja a fájdalmat és mindenképp azzal akar szülni. Nem biztos hogy egy megindult szülést csak úgy hozzá tudja majd igazítani az anesztes műszakjához. Különben meg úgyis fizet eleget az orvosnak, a szülésznőnek, a csecsemősöknek, nem biztos hogy azt a 25ezret a kisujjából tudja kirázni.

Nem vagdalkozni kéne kedves Zita hanem meghallgatni mások véleményét!

És igen, nekem bejön a Péterfy és az ottani orvosom.

És mindenkinek aki a Schöpf Méreiben szül, boldog babavárást, könnyű szülést és minden jót kívánok!

Tűzmanó Kép
Vendég
 


<font color="0000ff">Kedves Tűzmanó!

Nem állt szándékomban ellenségesnek lenni, és azt hiszem, hogy nem is voltam az. Arra a két dologra reagáltam, amit Te írtál.

Teljesen egyetértünk abban, hogy az EDA is lehet egy lényeges szempont, és akinek az, az válasszon e szerint. De ha nem tudják megoldani huszonnégy órában, mint például a Schöpf-Méreiben, és ezt tudva is marad ebben a kórházban az ember, akkor mindamellett, hogy nagyon sok ez a pénz szerintem is, miért pont az aneszteziológus lenne az, akinek ingyen és bérmentve kellene külön szolgáltatást nyújtania? Míg közben azt teljesen normálisnak tekinti mindenki, hogy a szülészorvosnak jár hálapénz, meg a fogadott szülésznőnek. Sőt még a csecsemősöket is felsoroltad, holott ők aztán végképp munkaidőben végzik a dolgukat. Remélem, érted, hogy mit akarok írni.

Aneszteziológus egyébként mindig van, tehát nem azt nem tud biztosítani a kórház, hanem csak az EDA korlátozott időben elérhető.

Ferenczi doktor. Nem tudom, hogy szerinted, hogy kellett volna fogalmaznom, ha a nála szült ismerőseimnek pozitív tapasztalatai vannak, mind a terhesgondozás, mind a szülés szempontjából. Te azt írtad, hogy szerinted, nem kedves, nem barátságos. A saját tapasztalataim vele: Most már kb. hat éve ismerem. Legelőször akkor találkoztam vele, mikor az első gyermekem vártam, és ha jól emlékszem egy ultrahangot kivéve mindet ő csinálta. Aztán mikor szültem, akkor éppen ügyeletvezető volt, és mivel nagyon lebegett a fejem felett a császár lehetősége, így egyszer ő is vizsgált, és többször volt benn a szülésemnél. Aztán a második csemetémnél csak két ultrahangot csinált ő, de ahányszor találkoztunk a kórházban, mindig volt legalább egy-két kedves szava. A harmadik gyermekemnél egyáltalán nem ultrahangozott, de szintén mindig megismert a kórházban és érdeklődött a hogy létünk felől. És a szülésem előtti nap, mikor teljesen letörve baktattam egy semmilyen méhtevékenységet nem mutató CTG miatt kifelé a szülőszobáról, akkor jött Ferenczi doktor és kérdezte, hogy miért ilyen rossz a kedvem. Mondtam neki, hogy már eléggé megbarátkoztam az esetleges császár gondolatával (Ugyanis a második gyermekem császáros volt tartási rendellenesség miatt, és a hegem vastagsága is határeset volt.), de szeretném ha legalább beindulna a szülés magától, és nem csak úgy kikapnák a babámat minden előzmény nélkül. Rám nézett, és mondta, hogy be fog az indulni. És úgy is lett. Legutóbb néhány hete találkoztam vele, érdeklődött, hogy csak nem jön a negyedik csemete. De csak látogatni voltunk. Szóval velem kifejezetten kedves is volt, annak ellenére, hogy nem is az orvosom.

Azt meg, hogy remélem, hogy bejön a másik kórház és a másik orvos, azt azért írtam, mert tényleg őszintén remélem, hogy jó döntést hoztál, kellemes élmény lesz a szülésed és a gyermekágyas napok a kórházban. Arra nem számítottam, hogy ezt a mondatot negatívumnak veszed.

Zita</font>
pzita
 
 


Kedves Zita!

Akkor valóban félreértettük egymást Kép és sajnálom hogy eléggé negatív irányba ment el az előző beszélgetésünk. Kérlek ne haragudj emiatt!

Hidd el, én teljesen megértem a Te szempontodat is (főleg miután leírtad a Veled történteket). Tényleg abszolút nem vagyok a doktor úr ellen, és még csak azt sem állítom hogy mással nem kedves: velem nem volt sem mosolygós sem kedves, de ezt már leírtam. Én úgy érzem, de ez csak az én véleményem, hogy a terhességben én vhogy többet várok el, mint színtiszta szakértelmet és felkészültséget, bár természetesen az az elsődleges szempont!
A Schöpf Méreit sem akarom bántani többször jártam már ott és voltam pl. UH-n. Pl. nagyszerű dolognak tartom hogy kiraknak inkubátort a nem kívánt babáknak ez például ott egy nagyon jó dolog. A legjobb bartánőm is ott szült 3 éve, és először azt mondta nem megy oda vissza, és most a másodikat mégis ott szüli majd meg ősszel. Ezt az EDA dolgot, úgy gondoltam, mintha bármilyen más budapesti kórházról írtam volna, tehát nem konkrétan a Schöpf Méreit akartam kritizálni. Mert én pl. megértem azt, ha valami Isten háta mögötti kis helyen csak úgy lehet szülni, de azért egy ilyen intézmény szerintem mégis más.

Tényleg jó hogy ilyen választék van, és mindenki a saját szempontjai alapján választhat. (Én spec. azért választottam a Péterfy-t mert ott állítólag nagyon EDA pártiak, de pl. ott is van koraszülött utógondozó stb.)

Szóval tényleg mindenki döntsön belátása szerint, és örülök hogy sikerült tisztáznunk ezt a félreértést!Kép

Minden jót Neked!Kép

Tűzmanó ( A Grimm meséből)
Vendég
 


Sziasztok!
2006.03.21-én, 16:10-kor megszületett a kislányunk,Zsófi baba. 3290 g, és 52 cm 38. hétre, császárral jött a világra.
Pozitív élményem van a Ferenczi doktorról és a kis "csapatáról"
A kórház ha lepukkant is egy kicsit, de nálam az emberségből 110%-osan teljesítettek, és segítőkészek voltak. És íme a mi Boldogságunk:
agiv
 
 


Chr !

Nem, többet nem megyünk az előkészítőre (azt hiszem ma is lesz), ugyanis Babszi egy kicsit korábban érkezett. Amúgy nagyon jó baba, nincs okom semmi panaszra. Neked/Nektek további jó problémamentes pocakoskodást kívánok !

Iviki !
Nagyon köszönöm a segítségedet, amit a terhességem alatt nyújtottál, a sok, ezer meg ezer kérdésem megválaszolásában.

Helga
helbad
 
 


Helga!

Sok sikert és örömöt a törpéhez. Remélem a korábbi érkezés nem okozott semmiben gondot.

Sok jót.

Üdv: Kriszta
chr
 
 


Chr !

Csak a súlya miatt volt koraszülött osztályon, kapott infúziót, mert nem volt elég híg a vére (ezt kép napig) és a szülés után 1 héttel már jöhettünk is haza. Azóta minden rendben van.
Levetetitek a köldölzsinór vért? Képzeld nekünk nem sikerült, túl rövid volt a zsinór, így csak 27 ml-t sikerült levenni, és 40 a min.

H.
helbad
 
 


helbad írta:Chr !

Csak a súlya miatt volt koraszülött osztályon, kapott infúziót, mert nem volt elég híg a vére (ezt kép napig) és a szülés után 1 héttel már jöhettünk is haza. Azóta minden rendben van.
Levetetitek a köldölzsinór vért? Képzeld nekünk nem sikerült, túl rövid volt a zsinór, így csak 27 ml-t sikerült levenni, és 40 a min.

H.


Helbad!

Az jó, ha semmi egyéb gond nem volt. :D Milyen volt a kórház?

Nem sikerült a köldökzsinór vér? és akkor mi lett? Visszakaptátok a pénzt? Hol vetetted le a szükséges vérvizsgálatot?

És nagyon elkeseredtél, hogy nem sikerült a köldökzsinóros buli?

És milyen volt a doki? Azért nem bántad meg, hogy őt fogadtad meg?

Bocs, csak kíváncsi vagyok. Neked frissek az élmények. :D

Köszi és próbálj kicsit pihenni is. :D

Üdv: chr
chr
 
 


Fizetős szobában voltam a 3. emeleten, azzal nem volt gond, külön fürdőszobánk volt, TV és asztal székekkel. A gond akkor kezdődött, amikor felajánlották, hogy együtt lehetek Babszival, de csak az 1. emeleten a koraszülött baba-mama szobában. Hát persze, hogy igent mondtam. Hát az maga volt a katasztrófa. Lepukkant szoba, ágyakkal, amin szoptatni sem lehet, mert beszakad a hátad. Ha nincs tejed, külön kell pótlásért menni, de addig hova rakod a gyereket? Szóval nem volt egy leányálom. Éjszakára vissza kellett vinni a piciket, így én kihasználtam a hétvége adta lehetőséget és hazamentem aludni. Reggel újra a kórházban voltam estig. Hétfő de. pedig jöhettünk haza, így ebbe a kórteremben nem is aludtam egyszer sem.
Köldökzsinór vért a Zelion Kft-vel kötöttük meg. Ők adták oda a cobozt, ami tartalmazta a levételhez és a tároláshoz szükséges dolgokat. A vért a szülésznő vette le (NEM A DOKI !!!) és a vérvizsgálatot is a cég végezte, a Margit kórházban vétték le a vért.
A doki nem sok vizet zavart, jóformán nen csinált semmit, csak vágott és varrt. A meló nagy részét a szülésznő végete, így le a kalappal előttük, örülök, hogy rábeszéltek a szülésznő felfogadásra.
Mivel a doki sok mindent nem csinált, így nem hiszem hogy más orvos is többet törődött volna velem. Mondjuk nekem gyorsan zajlottak az események, így nem tudom, hogy milyen lett volna 10 órás vajúdás. De amit a Szőnyi mondott, hogy bárhogy lehet vajúdni és tudod az én dokim az a konzervatív, hát megmondom őszintén semmi kedvem nem volt felkelni a szülőágyról. Örültem, hogy egyáltalán fekszem, felkelni nem is tudtam volna. Így igazából nem volt negatív élmény, hogy valamit akartam volna, de nem engedték. Nagyon szomjas voltam, de a szülésznő és a párom is vizeztek vmi rongyot, azzal törölgettek, ami nagyon jó volt. Hát röviden ennyi, ha van kérdésed tedd fel nyugodtan.
Ja, a kzsv pénzből csak az előleget buktuk el, ami a doboz ára volt, a többit visszautalták.
helbad
 
 


Sziasztok ismeri valaki Szücs Gábor doktorurat? fontos lenne!!!!!!! köszi
kaaati
 
 


Sziasztok!

Valaki tudna infot mondani Dr Fekete Károlyról, Dr Bottyán Ferencről és Dr Kónya Gyuláról XX kerület.
Ha igen akkor kérlek írjatok milyen orvosok és hogy hol van a magánrendelője és mikortól rendel.

Köszönöm:
Zsuzsó
baranyai
 
 


Sziasztok!
Szeretnélek benneteket megkérni, hogy ajáljatok nekem szülésznőt a Schöpf- Méreibe. Igaz, már szültem itt, de akkor nem volt fogadott szülésznőm és már elfelejtettem annak a nevét , pedig nagyon aranyos volt. Köszönöm!
banyanszki
 
 


Szia Banyanszki!

Fekete Ildikót ajánlom, szeptemberben nála szűltem a 2.lányom.
Nagyon jó szakmailag és emberileg is kiváló. A többiekről is csak jót tudok.

Kriszta Kép

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Sziasztok!

Október végén fogom első babámat szülni Arnold dokinál, és olyan szülésznőt szeretnék, aki támogatja az alternatív dolgokat, pl. jógát. Tudtok ajánlani esetleg valakit? A hozzászólásokból úgy látom, hogy a szülésznőnek szinte nagyobb szerepe van a szülésnél, mint a dokinak, úgyhogy nagyon szeretnék jól választani! Ahogy olvastam, szinte mindenki kedves és aranyos, de szeretném, ha nyitott lenne az alternatív dolgokra is.
Ha csak azt írjátok le, hogy ki az, aki biztos nem nyitott ilyenekre, már az is nagy segítség!
Köszönöm!
Rozus

KépKép
rozus
 
 


Sziasztok!

Kósa doktor úrról már nagyon sok jót olvastam a neten, és most egy jó nőgyógyász-szülészt keresek, mivel babát szeretnénk... csak nem akar összejönni :(
Tudnátok abban segíteni, hogy hol van az ő magánrendelése, esetleg adni egy telefonszámot?

Hálásan köszönöm!

Vera
rejtjel
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 11 hetes terhes vagyok, a Schöph Méreiben fogok szülni, ha minden igaz március 07-én. Dr. Szakács Zoltán az orvosom, tudtok róla valamit?

Köszi a segítséget előre is.

Andi
andi1971
 
 


rozus!
Azt írtad, Arnold doktornál fogsz szülni. Lehetséges, hogy ő dr. Arnold László? Egy ideje már vadászom az elérhetőségét, mert nagyon sok jót olvastam róla. Esetleg meg tudnád adni priviben, és pár sort írni arról, mennyire vagy elégedett vele?
Előre is köszi!
tapedli
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: