Új privát üzeneted érkezett!

Szia Masnika!

Ma voltunk Danival bőrgyógyásznál, 11 körül értünk oda. A kartonos megoldás helyett már sorszámot kell huzni (automatából). Ránézek a papirra, 28-an vannak előttünk! Mondom apának, h ha kijön a nővér megkérdezzük behivnak-e a kisgyerekkel, ha nem én nem fogok itt várni ki tudja meddig, akkor kérünk holnapra időpontot. Várakozunk-várakozunk egyszercsak Dani elkezd erőlködni és többször is rotyog a pelus Gondoltam nagyon jó, éppen indulás előtt kakilt és fürdetni is kellett, persze pelust nem tettem be mert minek , dehát fölös is lett volna mert egyből kifolyt a derekánál és már a ruhája is olyan lett Szerencsére nővér kijön, apa egyből odamegy és elmondja a gondunkat. Növér be, h mindjárt kér a dokitól időpontot holnapra. Egyszercsak jön ki és sürü bocsánatkérések közepette közli, h a főorvosur rendel egész héten és ő nem hajlandó senkit előre venni és időpontot sem ad! Mivel szerencsére annyira nem vészes a bajunk megbeszéltük a nővel, h pénteken rendel az a dokinő is akinek egyébként asszisztálni szokott, vele mindig behivják a gyerkőcöket. Szóval pénteken mehetünk ujra
Most csak ennyi voltam, kéne vasalni, mosni ja és kenyeret is kéne sütnöm ha nem akarunk éhezni. Majd este ismét benézek hacsak apa ki nem sajátitja a gépet Tegnap is hajnalig játszott rajta.
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Masnika!

Na még idejutottam, bár nem is értem miért nem alszok még, hiszen egész nap csupa kóma voltam.
Ada rendbejött már?
Ma este 6 körül nekiláttam palacsintát sütni. Már szinte hetek óta ugy megenném, de nem volt kedvem és merszem nekifogni, ugye egyszer panaszkodtam a zepteres sütőmre. Viszont a multkor sütöttem benne rántottát és egyáltalán nem tapadt le, gondoltam most megpróbálom a palacsintával. Olyan szupi volt! Nagyon gyorsan sült és egyáltalán nem ragadt, szóval öröm volt sütni-ugy mint Neked a teflonossal.
Mondjuk igy a vasalással semmit nem haladtam, de majd bepótolom!.....Valamikor......
Megyek pihizni.
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Masnika!

Látom még mindig rossz a klaviatura!
Holnap utazunk anyukámékhoz, ugyhogy nem leszek pár napig (vasárnap jövünk)
Ma kaptuk a 3 hós oltást, Dani egykis hős volt, végig vigyorgott amig szurizták.
7,07 kg és 64 cm.
Megyek mert Lili mesét akar nézni (a gépen).
Jó hétvégét Nektek!
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 

 
 

Szia Mókuska!
Úgy tűnik,megjavult a billentyűzetKép.Nem tudom,hogyan,mert szét nem szedte Apa .Valószínűleg kicsit vizes volt,és mostanra kiszáradt.Kép

Sajnálom,hogy így jártatok a bőrgyógyászaton.KépEszméletlen,időnként mennyien vannak ott.Igazán fogadhatnának időpontegyeztetéssel,és akkor nem lenne a nagy torlódás.
Azért remélem holnap majd nagyobb szerencsével jártok!Kép

Örülök,hogy bevált a palancsitasütőd.KépMás úgy sütögetni,ha nem ragad a tészta.Még hamarabb is elkészül akkor sztem.

Ada már úgy néz ki,nem beteg.Hétfőn elmentünk a rendelésre,hogy mi legyen az oltással?!
Azt mondta a doktornő,addig még teljesen meg nem gyógyult,szó sem lehet róla.Egyébként megerősítette,hogy vírusfertőzés,így csak orrcsepp,és orrszívás(amit addig,is csináltunk)
Na,így most aztán kedden mehetünk a duplaszurira.KépMár előre rettegek,mert sztem nem fogja olyan jól tűrni,mint Dani.
Ráadásul elkezdett jönni a szemfoga.Kép3 napja nem alszunk miatta.Hát kíváncsi vagyok........
Egyébként most 2 hét leforgása alatt kijött 4 rágófoga.Sajnos,még sok fog kell a 20-hoz.Kép
Megyek pihizni!Talán már alszunk picit.
PusziKép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Pénteken ujra elmentünk a bőrgyógyászatra. Ahogy megérkeztünk éppen jött arra a keddi asszisztensnő, egyből odajött és mondta, h a dokinő ebédel, de ha visszaér mindjárt be fog hivni, szóval nagyon aranyos voltKép
A dokinő is, irt fel kenőcsöt a lábujjára, a lábfejére mert elég száraz a bőre és a fejére is, 2000 ft-ot hagytam értük a gyógyszertárbanKép Egy hét mulva ujra kell mennünk, remélem addig lesz javulás.
Anyuéknál nagyon jó volt, mikulásoztunk is mert tesómék most tudtak jönni. Anyu az oviból hazahozta a jelmezt és apu beöltözött. Lili egyből elkuncogta magát, h tata a mikulás! Hugom kislányát (majnem 7 éves) egész jól sikerült megtéveszteni, mert ő is gyanakodott, de egy kis magyarázattal eloszlattuk a gyanut, de Lili folyamatosan kuncogott a mikulás ottléte alatt.
Hát Ti tényleg jól megküzködtök a fogakkal! Már Dani is erősen nyáladzik, de a dokinő azt mondta még kell egy kis idő mire kibujnak a fogacskák.
Egyébként ugye a szurit jól birta Dani, viszont este nagyon nyügi lett, 6 körül kezdődött, akkor beborogattam a szuri helyét mert kezdett bepirosodni, de szegény nagyon sirt és a jobb lábát nem is nagyon mozgatta. Több mint egy órán keresztül aludt az ölemben, nem mertem letenni. Gondolhatod éjszaka milyen "fitten" pattogtam ki az ágyból, a derekam igencsak megérezte a kis többletsulyt.
Találtatok már szőnyeget? Most mi is azt találtuk ki, h anyuéknak karácsonyra futószőnyeget veszünk a folyosóra mert a régi már nagyon kopott. Kiváncsi vagyok a felhozatalra!
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Képzeld du. írtam egy csomót,de a leánykám(a kisebbik)megnyomott vmit a billentyűzeten,és fuccs lett az egésznek.Kép

Örülök,hogy jól éreztétek magatokat anyukádéknál!Gondolom a gyerekek mennyire boldogok voltak,hogy hozzájuk már ilyen korán eljött a télapó!Kép
Lili honnan jött rá,vajon,hogy a tata a télapó?A hangjáról,vagy másról?
Mi a kórházi mikulás estre megyünk majd,bár még az időpont rejtély.Tavaly is nagyon jól sikerült,és hát a télapó sem "bukik le" Kép(remélem)

Dani lábujja szebb lett a kenőcstől ,amit a bőrgyógyászaton kaptatok?
Fürdetőkenőcsöt kapott a száraz bőrére?Mi sokáig azzal fürödtünk,mert Ada mindenre allergiás volt.Kép
Jajjjjjjjjj ,szuri.Mi holnap megyünk!Stresszelek már rendesen.Kép
Beszéltem ma "harcedzett" mamikkal,és egyet a combiba,egyet a karjába kap majd.Na jó leszKép
Próbáltam ma megbeszélni Adával a dolgot,de nem nagy sikerrel.
Elhatároztam,hogy vizesruha+ Germicid C kúp.Talán így kibekkeljük.
Megyek csicsikálni,mert tegnap is ébren voltunk éjféltől hajnal 3-4 ig.tudod a fogzás
miatt.Kép

Szia!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Na megkaptátok az oltást? Hogy viselte Ada?
Sajna Dani lábujján semmi javulást nem látokKépKép Nem tudom mi lesz vele. Fürdetőkrémünk volt itthon még Liliről, de nem azzal fürdettem hanem olajos vizben és olajjal kentem be. Ennek ellenére száraz volt a bőreKép Most a fürdetőkrémmel fürdünk és kenőcsöt is kapott a lábára (szárazságra)
Aput fel lehetett ismerni a jelmez alatt, vagyis az arcát. Lehet, h egy napszemüveg sokat segitett volnaKép Mi majd az ovodai mikulásra megyünk, tavaly is voltunk akkor megijedt egy kicsit, kiváncsi vagyok most mi lesz a reakció mert ugye ott teljesen ismeretlen lesz a mikulás.Kép
Ma megint nekiálltam palacsintát sütni, hát megint leragadtKép Edénymosás, ujabb próba megint ragad. Elő a régi sütő, tészta rendben mert abba nem ragadt, viszont mondtam, h abba nem fogom kisütni, inkább kiöntöm a tésztát. Viszont Lili palacsintát akart, igy tovább próbálkoztam. Kb. a 4. leragadt tészta után csak felvakartam az aljáról és nem mostam el a sütőt és láss csodát utána már nem ragadt! Sőt olajat sem kellett használnom mert ugye volt a tésztában. Én nem tudom miért ilyen ez a sütő. Bár egy másik fórumban irta egy csaj, h ő ugyanigy szokott járni, az első adag mindig a kutyáké mert lesül.
Dani olyan édi volt este! Imád fürdés előtt meztelenkedni, olyankor lehet dögönyözni is. Véletlenül megcsikiztem a mellkasát középen, hát olyan kacagást levágott!!KépKépKép Aztán szegény elkezdett csuklani.
Lili viszont néha egy rettenet! Olyanokat tud kitalálni, h égnek áll a hajam.
Megyek, ráveszem még magam egy kis vasalásra.
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Elmaradt az oltás,meg is könyebbült a család.KépBár igazság szerint jó lett volna túlleni rajta,de a doktornénink szabin van.Kép
Mondjuk egy hete voltunk nála,de elfelejtette mondaniKép,mi meg a nagy izgalomban nem telefonáltunk oda,hogy van-e rendelés.

Sajnálom Danit,és nem tudom,miért nem akar gyógyulni a lába.Kép Pénteken mentek vissza a bőrgyógyra?
most jut eszembe,mi kaptunk egyszer olyan testápolót,ami a hydropfiles kenőcs,és vmi lipocol nevű szer keveréke volt.Nagyon szépen rendbe hozta Ada bőrét.El is tettem a számlát,majd megnézem mi az pontosan.Kép
Mondjuk 1000 Ft volt egy 200 ml-s tégely.
Na,meg is van:Lipobase krém + ung.hydrophil.nonion.

Nem tudom,a palacsintasütőd miért csak időszakosan működik.Én az első darab alá mindig teszek egy kis olajat,és így nem ragad.A többi pedig már működik magától.Kép

Lili biztosan most éli első dackorszakát.Nehéz időszak.KépEnnél már csak a tini kor lesz rosszabbKépNa,de az még odébb van szerencsére.Bár én már most lassan izgulhatokKép

A vasalnivalóim a tél közeledtével egyenes arányban csökkenek
Kép(szerencsére)Ezt az egy pozitívumot látom csak a rossz időbenKépKépKép,hogy a pulcsikat nem kell vasalniKépKépKép

Na megyek,mert vár még a mosogatnivaló
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Gondolom jobb lett volna most tulesni az oltáson!
Pénteken megyünk a bőrgyógyászatra, épp ma beszéltük apával, h meglátjuk mit mond és csinál a dokinő aztán lehet, h elvisszük máshová magánrendelésre. Gyöngyös és Bgyarmat is szóbajött. Ráadásul a másik nagylábbujja is kezd olyan lenniKépKépKép Pedig azt is kenegetem mert kicsit piros volt és tessék, ennek ellenére ugyanolyan leszKép
A testápoló krémünk: locoid+cremor refrigerans fono. Ez "csak" 500ft volt. Mondjuk ugye mostmár az olcsóbb dolgokat kell felirniuk. A multkor irattam Daninak kupot, h ha kell oltás után legyen és nem Germicid C-t irtak, hanem vmi mást. Lehet, h ezt is az ár miatt?
Jajj nem is irtam, h mult pénteken megszült a barátnőm! Zselével inditották és attól lassan, de el kezdett nyilni igy du. fél 6-ra SIMÁN megszülte a kisfiát. Neki is jól eltippelték, pár nappal szülés előtt 3200g-ot mondtak és 3650g lett. Szegényt most sem kerülte el a balszerencse, szülés utáni nap szomoruan hivott, h korai volt az öröm... Roland nagyon nyügi volt igy vért vettek tőle, kiderült, h még méhen belül kapott vmi fertőzést igy átvitték a koraszülöttre és antibiotikum kurát kap, talán ma szoptathatta először és hétvégén mehetnek csak haza. Szerencsére a teje beindult a rendszeres fejésnek köszönhetően, remélhetőleg a babát sem zavarta meg ez a pár nap.
Na megyek, nézem a megasztártKépKépKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Szegény Dani!!!KépMit mondott a dokinéni a lábaujjára???

Grat a a barátnődnek!!!Bár a fertőzés nem jó,de szerencse,hogy ügyesen megoldódott,és már szoptathatKép

Mi most 2 napig oda voltunk nagyiéknál.Köszöntöttünk Miklós napot,szülinap ia volt a családban,na meg névnap.
Tiszta csőd a december!!
Hétfőn lesz mikulás nap,kedden szuri.Rendesen betábláztuk most magunkat.KépKép
Rohanok ,mert mindjárt kész a kaja!Majd este még benézek!
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Én is besüritettem a hétvégémet- sőt sztem az egész hetemet. Tegnap el kezdtem takaritani, ablakpucolás...stb. Hát tegnap csak a kisebb szobával lettem teljesen kész, a többi ablakot ma csináltam és a függönyöket is ma tettem fel. A szekrénysort már lepucoltam, de a többi munka még hátra vanKép Huuu rossz belegondolni!
Lili kedden megy oviba a mikulásra, anyós mondta, h vigyük be egész napraKép Már nagyon várja!

Dani lábujjára annyit mondott a dokinő, h szte már kisebb a kinövés és ez körömágy gyulladás, még kenjük egy hétig majd pénteken menjünk ujra.
Na megyünk aludni (Lilivel), apa megy éjszaka dolgozni és megkérdeztem Lilit, h szeretne-e velem aludni. Természetesen azonnal igent mondottKép Most belakott az apjával és idejött, h na mehetünk az ágyba?
Ja, tegnap takaritás közben folyamatosan kiraktam egy-egy karácsonyi diszt, aztán a girlandokat is feltettem. Lili tiszta extázisba jött és azt mondogatta, h anya olyan gyönyörü lett a lakásunk, h a mikulás mostmár biztos hoz ajándékotKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Remélem már mire visszamentek a dokinénihez,hűlt helye lesz a gyulladásnak Dani lábujján!!!!!Kép
Szegényke!Nem nyűgös miatta?Mert a gyulladás bárhol legyen is fáj piszokulKép

Biztos csini lett a lakásotok!mi már múlt héten megcsináltuk.
Ablakot nem pucoltam,mert nov.elején megejtettem,és mivel hósprayal fújtunk sokat ünnep után úgyis kellKép
A hálós függönyt is akkor terveztem kimosni,mert arra már nem maradt időm múltkor.

Megvolt a mikulás buli!KépKicsit elkéstünk,mert eső lévén ölben vittem Adát,és nem volt könnyű.
Szerencsére Imcsi már önálló,sőtt még segít is apróbb dolgokbanKép
Ilyenkor áldom a sorsom,hogy nagy a korkülömbség.Két kicsivel meghaltam volna.
Az igaz,hogy gyalog mentünk,és ez sokat rontott a karom teherbírásán,de hát busz nem jött csak
nagyon korán,vagy már későn.Kép
Az előadás szuper volt,és sok ajándékot is kaptakKépTavaly csak egy soványka csomag volt,most meg degeszre tömött + még játékot is lehett egy dodozból választaniKép

Sajnos mire hazaértünk a derekam,meg hasam már nagyon fájt.Gondolom a gyerekcipelés még rátett az egy hete fájdogáló pocakomnak.Azt hiszem petefészek gyulladásom vanKépPersze dokinál nem voltam,de a férjem írt fel antibioticumot,úgyhogy most azt szedegetemKép

Nálatok milyen volt a mikulás?Lilinek tetszett az ovis élet?

Sajnos egy hétig apátlanok vagyunkKépEttől sírhatnékom támad.Kép
Kép
Szia,!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

ApátlanságKépKépKép Nem irigyellek!
Oviba holnap megy Lili, már nagyon várja!Kép Emiatt a hajmosásra is nagyon könnyen rá lehetett venni, szép akar lenniKép (igazi nőKép)
A mi ajándékainkat reggelre kapják meg mert ugye éjszaka jár a mikulásKép
Jól bevásároltunk, lehet, h hülyeség és elég lett volna egy csomag, de nem tudtunk ellenállni a klassz dolgoknak és hát inkább legyen pár 1000-el több, de ne csokihegyeket kapjanak.

Petefészek gyulladás nem jó! Szerencsére nekem még nem volt! Szoktál ilyenkor kamillázni? Én ha érzem, h kicsit kezdek felfázni naponta megiszok kb. fél liter kamillát+van mikor ülőfürdőzök is benne. Nekem nagyon jó szokott lenni.

Ma végeztem a nappalival és az előszobával is, holnap nekiesek a konyhaszekrényt lesuvickolni aztán már csak a fürdő marad. Azt valószinüleg csak akkor csinálom ha apa is itthon lesz, mert ott vegyszerezni szoktam és egyedül a két gyerekkel nem fogok bele.
Na megyek, azt hiszem már mélyen alszik... Kipakolom az ajándékokatKép
Kép
MókuskaKép
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Na,megvolt végre a szuri.Kisebb ordítással megúsztukKép Bár sztem azért sírt a gyermek,mert lefogták.

Ti hogy vagytok?Dani lábujja gyógyulgat?Mikulás ünnepség milyen volt?

Most megyek,mert rengeteg takarítani valóm van,meg kimosott a gép is.Kép
Kedden lesz a Apa államporgásági esküje (végre megkapta,5 és fél év után),és vendégeket várunk akkorra.
Szóval rengeteg a meló,de néha azért be fogok nézniKépFőképp esteKép

Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Hát ugye tegnap kellett volna a konyhát csinálnom, el is kezdtem, de Dani olyan nyügi volt -valószinüleg az idő miatt, egyébként én is az voltam- és alig haladtam mig Lili nem volt itthon. Aztán hagytam, gondoltam majd ha apa hazajön akkor befejezem. Erre átjöttek anyósomék mikulásozni igy mára maradt.
Lili nagyon élvezte az ovit, nem félt a mikulástól. Teljesen fel volt dobva mikor hazahozták.Kép
Engem megint elárasztott a szennyes meg a vasalni való, ugye a takaritás alatt nem mostam és nem is vasaltam...
ÁllampolgárságKép Tudom milyen lassan megy, egy régi barátom is erdélyi volt és már évek óta itt éltek mikor végre megkapták.
Hozzánk vasárnap jönnek "vendégek", orosziból a barátnőm és az öccse. Még nem voltak nálunk. Apa már meg is rendelte a menüt, gyros salival és lepénnyelKép
Na megyek mert még ma semmit nem csináltam, 9-kor ébredtünkKépKépKép
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Nagyon jó,hogy Lilinek jó élményei vannak az ovis mikulásról!KépBiztosan szívesen megy majd máskor is,még ha nem is lesz ünnepség!Kép

Húú,a vendégvárás szuper lehet!Főleg,hogy most jönnek először!KépGondolom,ezért is sietsz a munkálatokkal.
Nekem még most fel kellene mosni,legalább a konyhát,és kifőzni való cumi is van!KépEzek mindig estére maradnak,sajnos!
Ráadásul,jut eszembe,a második adag mosott ruha a lavórban pihenKép

Finom lesz a vasárnapi menütök!Én még nem tudom,mit főzzek a vendégeknek.Vmi egyszerűt,és persze finomatKép
Szióka!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!
Láttam én ezt az oldalt Masnika, de nem akartam beleszólni, zavarni. De ha nem gond, néha írogathatok én is. Szóval ha kell még infó a kórházról, szívesen segítek.
Kriszta
ktoth
 
 


Szia Kriszta!
Egyáltalán nem zavarsz,gyere nyugodtan.KépEgyébként tök véletlenül sikerült kettőt nyitni!

Természetesen érdekel,hogyan zajlott a szülésed,mit tapasztaltál,mennyire voltál megelégedve!
Na meg írj légyszi pár szót magadról is!Kép

Nekem 2 leányzóm van,az egyik 8 éves,a másik 16 hónapos.Mindkettő ebben a kórházban született,de utóbb sokkal szebb élményekkel távoztam.Kép

Hirtelenjében ennyi.Majd jön Mókuska is biztos,és dumcsizunk egy jót!
Sziasztok Kép
Masnika
masnika77
 
 


Sziasztok!

De furi, h már két emberhez is szólhatokKép

Kriszta
Engem sem zavar, ha irogatsz, sőőőt! Én is szivesen olvasom, h mi a véleményed erről a kórházról, milyen volt a szülésed....stb
Nekem is két gyerkőcöm van. Nem tudom mennyit olvastál már, fölöslegesen nem akarok mindent ujra irni, de ami érdekel nyugodtan ird megKép

Erről jut eszembe, h a multkor megnéztem az év kórháza szavazás állását, hát szomoruan vettem tudomásul, h a tarjáni igen sokadik helyen állKép Akkor a 170. hely körül volt, mig a pásztói az 50.! körül. Hát nem tudom....

Masnika
Befejeztem a konyhát! Juhéjjjj! A fürdőt már csak össze fogom csapni, mert nem készülök el vasárnapig sem. Ma már muszáj volt mosni, sztem holnap is aztán vasalnom is kellene egy kicsit.
Ma voltunk vásárolni, az ajándékok nagy része megvan, anyuék ajándékán viszont nem jutunk dülőre hugomékkal. Futószőnyeget akartunk venni a folyosójukra, de teljesen eltérő az izlésünk, ami nekik nagggyon tetszett az nekünk egyáltalán, ami nekünk tetszett az nekik nem jött be mert nagyon háklis! Szóval még leskelődünkKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Kriszta
Most nézem csak, h juniusban szültél. Én meg a második gyerkőcöt augusztusbanKép
Lehet, h találkoztunk is már valamikor csak nem tudunk róla?Kép
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

De irigyellek,hogy takarítás kész,meg az ajándékok is megvannak már.KépMi még sehol sem tartunk.
Persze az egyik komvektor is elromlott(miért ne most),holnap keresek vmi gázos emberkét.

Ada-baba náthás lettKépÁÁÁÁÁ,ennek se vége se hossza.Most mindnyájan elkapjuk tőle.Még egy hónapja sincs,hogy kihevertünk egyett,itt a következőKép
Na megyek is,csak gondoltam bekukkantok egy pillanatra.
SziókaKép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Szegény Ada! Nálunk apa van "dögrováson", remélem senki nem kapja el tőle!!!
Annyian panaszkodnak, h folyamatosan betegek a gyerekek, szerencsére eddig minket elkerült!!!(kop-kop-kop)
Holnap szokásos program, bőrgyógyászat, kiváncsi vagyok mind mond a dokinő mert még mindig olyan a lábujja szegény Daninak!
Nekünk a multkor az egyik radiátor lyukadt ki, de azt mondtam hagyjuk a fenébe, ugyis csak egy szokott menni a nappaliban.
Megyek szundizni, már jó késő van...
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!!

Mókuska
Mit mondott a dokinéni?
Ha gyulladás ,akkor én tudok egy szuper szert.Rivanol a neve.Neonzöld színben pompázik,és mindent befog.Kimosni a ruhából lehetetlen,de pár nap alatt elmúlik tőle a lobKép
Nem tudom,recept nélkül adnak-e,de próbáld meg,hátha!Kép

Szegén apa,jobbulást nekiKépKép
Én most csalánteát iszom,hogy elkerüljem a megfázást.Remélem segít!(mert az íze piszok rossz)

Hozzánk végre hazajött apa!!!KépKépHurrá-hurrá!!!

Kriszta
Várunk szeretettel!Kép

Na sziasztok!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Az utolsó pillanatban estünk be a bőrgyógyira. Apa mondta, h inkább du. menjünk erre majdnem elkéstünk! Rendes volt a dokinő mert még megnézte Danit. Semmi javulás sajna, hétfőn de. ujra kell mennünk mert konzultálni akar a főorvosnővel.
Hát jó lenne már tul lenni rajta!!!!!
Egyébként a multkor azt mondta körömágygyulladás.
Ma megvettem mindent a vasárnapi menühöz, igy holnap tudunk egy kicsit lustizni reggel. Aztán vasalni kellene mert szokás szerint eláraszt a sok ruhaKép
Én csak reménykedem, h nem kapjuk el apától a göthőt, egyenlőre mi hárman álljuk a saratKép (kop-kop-kop)
Ada jobban van már?
Megyek mert már nagyon fáradt vagyok..
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Sajnálom szegény Danit!KépAdott most rá vmi szert,vagy majd csak,ha a főorvosnővel beszélt utánna?
Hétfőn mindenképp írj majd,mi történt!
A Rivanolt,sztem megpróbálhatod ,ha kapsz recept nélkül.Estére pici gézre rácseppentesz belőle,és rárákod oda,ahol piros.Reggelre már látni kell a javulást.Kép
Tényleg csak ajánlani tudom.Esetleg kérdezd meg a dokinénit,mit mond róla,ha így magadtól nem mered.Kép

Apának is gyógyulást,nektek pedig erős immunitást kívánok!!!!Kép
Nálam a csalántea biztos hat,mert egyenlőre még nem kaptam el(kop-kop)Gyorsan iszok is még egy csészével.Kép
Amúgy a helyzet mit sem változott,taknyolás ezerrel.Kép

Vasalnivalóm nekem is ,rengeteg!KépMajd holnap kicsit megritkítom az állománytKép
Hétfőn meg nem is tudom mihez kezdjek,mert karácsonyi ajándék sincs még ,takarítani is kellene,na meg a vendégéknek főzni(ha egyáltalán jönnek)Szóval összetornyosult most minden.

Na még annyi,hogy hatott az antibioticum.Elmúlt a hasfájásom,végre!!!Azért jó lenne eljutni nődokihoz is,hátha mondana vmi okosságot,mitől volt.
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Még két hete kapott Dani kenőcsöt a lábára, Fucidint. Azóta ezzel kell naponta 3-szor kenni.
Sajna ma reggelre Lili is betaknyosodottKép Éjszaka többször felsirt, kijöttem hozzá és panaszkodott a torkára. Viszont ahogy láttam egyáltalán nem piros, elég száraz volt a levegő és szerintem az zavarta, na és a váladék is folyhatott neki visszafelé mert néha köhécselt.
Remélem ennyivel letudjuk...
Ráadásul kicsit lustizni akartam, de igy, h hol Dani hol Lili ébresztett talán 2 óra volt a max. amit egyhuzamban aludni tudtam. Aztán ma főztem, megcsináltam a holnapi salit és bepácoltam a hust, szinte az egész napomat a konyhában töltöttem. Ja, porszivóztam és port is töröltem.
Holnap kelhetünk korán mert már negyed 9 körül itt lesznek barinőmék (busszal).
Jó, hogy legalább Te helyrejöttél!
Na megyek pihizni, holnap is hosszu napunk lesz...
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
A mai vendégvárásra nem vagy akkor vmi kipihent!Kép
Sajnos fűtéses időszakban elég nagy gond,hogy száraz a levegőKépMi tavaly tettünk egy nagy edény vizeta konvektorra,és egy nap alatt elpárolgottKépMost azonban nem merek,mert a kisebbik leányzó tuti magára öntenéKép
A múltkor a fürdővizet is magára borította.Úszott az egész hálószoba.Kép

Remélem mielőbb meggyógyulnak a betegeskedő családtagok!!!Kép
Szia!
Masnika!Kép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Sajna mára nekem is megfájdult a torkom ami mostanra igencsak rosszabbodott, alig tudok nyelni. Igy az esti programom forró fürcsi, kamilla, algopiryn és ágyikó...
Remélem használ mert holnap bőrgyógyi és igy nagyon nincs kedvem menni, ráadásul apának dolgozni kell igy apósommal megyünk.
Holnap jövök az uj hirekkel!
Kép
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Sajna már az én torkom is fáj!
ÁÁÁÁÁÁ,mindenki lebetegszikKépNálam fürcsi,csalántea már volt,holnap veszek homeos bogyót,mert találtam egyet orrfolyásraKép
Drukk a holnapi dokihoz++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Puszika
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Na voltunk bőrgyógyászaton! Mondjuk nem igazán értem a viselkedésüket. 10 után értünk oda, huztunk sorszámot majd leültünk... Mi a 2-es rendelőre vártunk, ahonnan se be se ki senki már jó ideje, a másik rendelőben volt mozgás. Gyorsan odamentem megkérdezni, h a másikban is van-e rendelés. Na nagy sokára kijött egy nénike aztán megint pár perc elteltével a nővér és már ment is be egy pasi. Én gyorsan odaszaladtam, h lehetünk-e mi a következők. Mire megkérdezi: régóta várnak már? Mondom hát annyira nem, kb. fél órája. Na majd meglátjuk.... Ha kinos nekik, h soron kivül behivják a babákat, gyerekeket akkor tényleg miért nem adnak időpontot???? Akkor lenne mire hivatkozniuk ha vki reklamál. Ráadásul ma mindenképp de. kellett bejutnunk a főorvosnő miatt. Egyébként elcsodálkozott Dani lábujján, azt mondta ilyen akkor szokott lenni ha már cipőt hord és nyomja neki. Irt fel ecsetelőt Fuchrinit, ezzel naponta kell ecsetelnem és ragtapasszal oly módon leragasztani, h a bőr lehuzódjon a körömről. Aztán egy hónap mulva kell megint menni, ha a ragtapasz kimarná a bőrét akkor előbb.
Hát lehet, h mégis megmutatjuk másik orvosnak is mi a véleménye. Szerencsére nemigen fáj neki, nem érzékeny.
Hogy vagytok? Én már vmivel jobban, legalábbis nem fáj a torkom annyira mint este. Még elszopogattam egy strepsilst is este és hajnalban, lehet h ez is segitett.
Du. le kéne menni a rossmannba, pénteken küldtem be előhivatni képeket, hátha már elkészültek. Jó lenne mert karácsonyi lap helyett lesz és külföldre már fel kéne adnom, h időben odaérjen.
Én készitettem, ilyen lett:
Kép
Ugy döntöttem a mai nap pihinap lesz, azaz nem csinálok semmi házimunkát! Max. elmosogatokKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Irok mégegy üzit mert még mindig azt irja ki, h Te küldted az utolsót.
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Gyönyörű ez a képeslap!!!Nagyon ügyes vagy!!
Dani mekkorát nőtt!Olyan édes a két kis gyermeked!!Kép
Remélem már ettől az ecsetelőtől Dani lábujja rendbejön!
Azt tviszont tényleg nem értem,miért nem adnak időpontot a bőrgyógyászaton,hiszen rengeteg rendelés működik már ezen módon.Kép
Nem tudom,milyen ragtapaszotok van,de én selyem-anyagút használok a köldöksérvre.Az nem marja ki nagyon a bőrét,a gyermeknek.Kép

Örülök ,hogy enyhült a torokfájásod.Napközben nálam sem volt különösen nagy gáz,de estére biztos megint megfájdul.Kép
Vmi hülye vírus lehet,mert hasmenésem is van,tegnap meg Adának volt.Eddig kettőnket döntött le a kór.Nem is szeretnék már több beteget a családban!

Voltunk játékot venni karácsonyra a két gyerkőcnek a játékdiszkontban.Na jól megjártuk!!
Ott nem is tűnt föl semmi különös,kivéve,hogy az árazós cédulán Ft,helyett Lei-t írnak.De hát ezen csak mosolyogtunkKépNem mintha nem lett volna Lei-ünkKép
Szóval itthon számolgatom az árakat,és képzeld több mint 1000 Ft-tal többet számoltak.Keresem a nyugtát a szatyorban,hát azt meg nem adtak.Kép
KépMost így mit lehet tenni?!Dühönghetek itt magamban.!Kép

Na pusza,megyek pihizek kicsit
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Szomoru h igy jártatok a játékboltbanKép
Véletlenül nem egy vöröses rövidhaju szemüveges nö számolt?
Nekem is van itthon ilyen sensitive ragtapasz, de vettem a hagyományosból is tartalékba.
Olyan csibész ez a Dani! Itt fekszik mellettem a fotelba és ugye mostmár nagyon ügyesen nézegeti a kezét és kezdi használni. Nade mindig a cumit veszi ki aztán próbálgatja visszatenni, persze sikertelenül aztán jól bedühiti magátKép
Na megyek fürdetni, meg pakolni is kell mert Lili szokás szerint mindent széthordott.
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Masnika! Szia Mókuska!

Nem vesztem el, csak nagyon el vagyok havazva mostanában. Én tutira nem fogok tudni mindennap írni, de azért arra jut néhány percem, hogy átfussam az üziket. Sajnálattam olvasom, hogy mindkettőtöknél dúl a betegség. Jobbulást kívánok minél előbb mindenkinek. Mókuska, a gyerkőcök nagyon szépek, gratulálok hozzájuk.
Gyorsan próbálok írni dióhéjban írni magamról. Az első gyerkőcöm született június 9-én, Dávidnak hívják. Hát, nem a jóság mintaképe, de haláli egy fazon. A terhességem jól zajlott, leszámítva néhány idegeskedést. Itt a tarjáni uh-n ugyanis állandóan arra céloztak, hogy valami nincs rendben a gyerekkel. Még a genetikára is elküldtek Pestre. Szerencsére minden ok volt, ott meg is kérdezték, hogy engem minek küldtek oda. Szóval az uh-s nővérkéktől feláll a szőr a hátamon. Június 2-re voltam kiírva, persze ráhúztam egy hetet. Horváth dokihoz jártam végig, erre pont akkor ment el szabira. Nem voltam kiakadva csak egy kicsit. Így átadott Gordos dokinak, aki halálosan rendes volt, meg végülis azok voltak a szülésznők, az osztályos nővérek is. Csak a csecsemős nővérekkel gyűlt meg a bajom, mert mindegyik mást mondott, és állandóan kioktatták az embert. Még olyan is, akinek tudtommal nincs is gyereke. A szülés nem zajlott rendben, már reggel hattól a szülőszobán voltam, indított szülés volt. Délután négykor már kétperces fájásaim voltak, de a méhszáj nem tágult.Fájdalomcsillapítót persze nem kaptam. Este hétre négyujjnyira tágultam, csak akkorra már az egekben volt a vérnyomásom is, szóval nagyon nem tudtam már felfogni a körülöttem zajló dolgokat. A gyereknek elment a szívhang, háromszor esett le az oxigénszintje a kritikus szint alá, már mindenki körülöttem rohangált. Negyed kilenckor mondta a doki, hogy ebből azonnali műtét lesz. Hál' istennek ott már minden rendben zajlott, nagyon aranyos volt mindenki. Fél tízkor már a szobában is voltam. Örültem hogy vége. Lelkileg nagyon megviseltek az események. Most is csak homályosan emlékszem a dolgokra. Remélem a következő gyerekkel nem így járok. Egyébként a kicsi teljesen egészséges, nem maradt semmi nyoma az oxigénhiánynak. A kórházban azért már nagyon kivoltam, nem szoktam meg a bezártságot, így nagyon hosszú volt a 2 hét, amit ott töltöttem.
Na de most már befejezem, majd írok még, most már nem akarok lányregényt írni.
Vigyázzatok addig a kis családra és magatokra is. JÓ éjt mindenkinek!

Kriszta
ktoth
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép
Örülök h irtál!
Tényleg nem semmi volt a szülésed! Kivánom, h majd a másodiknál sokkal szebb élményeid maradjanak!
Én is Horváth dokihoz járok, nála szültem mindkettőt. Nekem szerencsém volt, mert éppen nem azokban az időszakokban szokott szabira menni. Az első nekem is inditott szülés volt, de szerencsére nálam ügyesen beindult a dolog és 1/2 3-ra megszületett Lili. A második már magától indult be éppen a 39. héten.
Az uh-os nővérekről nekem is csak rossz tapasztalataim vannak. Egyrészt a viselkedésük, na és a sulybecslésük egyik gyerkőcnél sem jött be igazán.
Képet nem tudsz felrakni magatokról? Biztos nagyon aranyos lehet Dávid, ebben a korban már igazi csibészek tudnak lenniKép
Az idővel én is hadilábon állok, de mivel mostanában nem járunk annyit v. olyan hosszu időre sétálni mint nyáron igy többet tudok leülni a géphez. Na és ilyenkor a gyerekes barátnőkkel is sokkal kevesebbet tudunk találkozni (mióta megszületett Dani, mert ugye más lett az időbeosztásunk) és kell valami kikapcsolódás nehogy még depis legyekKép

MasnikaKép
Javulgattok? Szegény Lili még mindig elég taknyos, reggel olyan adagot szivtam le neki, h kétszer kellett kimosnom az orrszivótKép
Kérdezgetem fáj-e neki vmilye, de nem panaszkodik semmire.
Remélem 1-2 nap mulva tul leszünk rajta!
Viszont apa még mindig vacakul van, szinte semmit nem javult. Állandóan jajjgat meg panaszkodik, én meg lecsesztem, h a mult héten miért nem ment el dokihoz, 3 délután is itthon volt. Mire ő: elég lett volna neki egy nap mikor reggeltől estig csak fekszik és kipihente volna magát!!! Na és én? Nekem mindent ki kell birni, ha vacakul vagyok akkor is nekem kell megcsinálni mindent:D
Férfiak!!!
Megyek, el kéne készitenem a karácsonyi ajándékokat.

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Az első leány nálunk is indított szüléssel született,a 41.héten.Én akkor pont úgy jártam,mint most te a dokival.Bördös Dr-hoz jártam magánrendelésre,és az utolsó hetekben nyögte ki,hogy nem vezetheti le a szülésem,mert a főorvos nem engediKép
Mindenesetre semmi hátrányom nem lett belőle,mert átadott másnak.Az indítás elég vacak dolog,már tudom ezerszer jobban fáj ,mint simánKép
A szívhang nálunk is elment,de császárra nem volt szükség ,szerencsére.Kép13-tól 18.35-re már meg volt Imcsi.
A csecsemős nővérek között is van mindenféle.volt aki rettentő aranyos volt,megtanított fejni,a babát mellretenni.KépEz szerintem nem azon múlik szültek-e már.Az eladók is vásárolnak,mégsem mindegyik segítőkész(ha érted,mire gondolok)
A második leány szülése spontán indult,túl a 40.héten.Rá kellett segíteni egy kis oxitocinnal sajna,de elég ügyesen meglett hajnal 1-től volt fájás,és 8,20-ra megszületett Ada.
Persze probléma itt is volt,bennmaradt a méhlepény egy darabkája.
Nem tudom minek köszönhető,de a második szülés sokkal jobb volt,legalábbis lelkileg.
Egyébként Tarjániak vagytok?Mikorra terveztek második babát?

Mókuska

Sajnálom,hogy még mindig betegeskedtek!Kép
Ada már javulgat,de még mindig sok a váladéka.Kép
Az orrszívóval már én is jártam így.
Ma sikerült újabb ajándékokat beszerezni,és túl vagyunk Apa esküjén is.Kép
Most már csak pár hét,és intézhati a papírjai kicserélésétKépMiket készítettél?Tudzs képet róla feltenni?
Pihizgess néha te is.Legalább mikor alszanak a csemeték.Bár gondolom,egyre ritkábban alszanak egyszerre.
Dani lábujja javult vmit?

Sziasztok
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Most próbálok írni még néhány sort. A szülésről még csak annyit, hogy sajnos nem voltak "igazi" fájásaim, az nst semmit nem mutatott ki, és a köldökzsinór a kicsi nyakán volt.

Én St-tól 10 km-re lakom, Szécsény felé. Ti mindketten Tarjániak vagytok?

Hát nekem ezzel az 1 gyerekkel annyi bajom van, mint máshol kettővel. Napközben 4x fél órát alszik, előtte persze félóra altatás van. Hajnalban kel, és még éjszaka is min. 3x. Napközben pedig ugye nem lehet nélküle menni szinte még a konyhába se. Mindig foglalkozni kell vele, így szinte alig van időm valamire. Teljesen el vagyok úszva.
Ma délelőtt láttam meg, hogy már bújik az első foga. Persze a fölső. Már előre rettegek, hogy lesz-e alvás az elkövetkező napokban.
Ma délután voltunk a védőnőnél. 8,56 kg és 74 centi. Jó nagy gyerkőc. Majd megpróbálok róla feltenni képet, de az az igazság, nem vagyok egy nagy számítógép zseni.

Olvasom, hogy ti már a karácsonyi ajándékot csomagoljátok. Nagyon ügyik vagytok. Én még sem azt nem tudom, hogy miket veszek, sem azt, hogy mikor. Pedig az idő már nagyon szorít.

Az az igazság, hogy jelenleg tanulok is, és most van a vizsgaidőszak, a tanulásra pedig főleg alig van időm. Eléggé magam alatt vagyok, úgyhogy igazság szerint nem is nagyon érdekel a vásárlás sem.
Nem is tudom mi lesz, ha lesz másik gyerkőc is. Azzal azért még várnék min. 1 évet. Jó lenne túljutni az államvizsgán először. Igaz, az még két év. Elvileg. Gyakorlatilag ha így haladok a tanulással, akkor lehet 4 év is.

Na befejezem, mert közben főzök is.

Minden jót nektek! További gyógyulást!

Kriszta
ktoth
 
 


Kriszta
Az én kisebb csemetém sem aludt ennél többet sosem.Nappal a hordozót rátettem a babakocsira,úgy főztem,takarítottam,hogy húzogattam magammal.
Tusolás,WC szintén,csak akkor a mosógépen pihent.
Persze most meg már semmit nem tudok kettesban csinálni vele,mert mindenbe belemászik.
Szóval most tanulj,míg kicsi,mert később sem lesz könyebb.Bár talán nálad másképp lesz!Kép
Fogzás:
Kutya egy dolog!Mi mindegyikkel megszenvedünk.Van egy Dentinox nevű ecsetelő,az enyhít valamit.Persze az éjszakák azért így is húzósak.
Mielőtt teljesen kétségbe esnél,nem minden gyereknél ilyen.Pl. a nagyobb gyerkőcnél észre sem vettük,úgy zajlott le a dolog!
Fel a fejjel,mindent meg tudsz oldani,és kész!!!!

Kép:Le kell kicsinyíteni,mondjuk a paint nyújtás/döntéssel.Max 600x600 -as,és 220 kilobajt lehet.
Szióka
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép
Párom nagyszülei is abba az irányban laknakKép Pilinyben.
Mi Tarjánban élünk, párom itt született én viszont Gyöngyösön születtem és Gyöngyösorosziban éltem.
Tavalyelőtt én is akartam fősulira menni, de rájöttem, h közel annyi segitségem sincs, h el tudjam végezniKép Azt végképp nem akartam, h emiatt az egész a gyereknevelés rovására menjen.
Tényleg szép méretei vannak DávidnakKép

MasnikaKép
Sajna már Lili is köhög, nekem meg szépen megy el a hangom. Közben totál kivagyok idegileg a helyzet miatt, apa fuldoklik a köhögéstől, de én vagyok a rossz amiért megint célozgattam, h dokihoz kellett volna menni. Ráadásul van itthon lándzsás utifü szirup amiből máskor naponta többször iszik ha köhög, most szinte könyörögtem, h igyon már, ott van. Persze ezért én én voltam a hibás mert nem szóltam hogy van itthonKépKépKép Jó, h ott virit a polconKép
Danira meg olyan hiszti jött este, h fogalmam sem volt mi baja lehet, vagyis sztem nem akart aludni. Csak ülőhelyzetben volt csendben, ha kezdtem vizszintbe tenni egyből rázenditett. Lassan már én is a sirógörcs határán voltam, aztán megnyugodott és ülve aludt el.

Na jól kisirtam a bajomat, Lili még mindig nem alszik, veszekedni kell rá én meg lassan az asztalra borulok a fáradságtólKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska
Apa biztos vacakul érzi magát,és azért türelmetlen.Biztos haragszik saját magára miatta._Főleg,hogy ti is elkaptátok tőle.KépPersze az orvostól ne hagyd ,hogy megmeneküljön!!
Dani lehetséges náthás lesz,azért volt nyűgi.Az ülve alvás is feltételezem emiatt történt.Nálunk is így kezdődöttKép
Kitartás!!!!!Gondolj arra max egy hét és mindenki meggyógyul.Kép
Rohanok,mert megyünk a városba,rengeteg elintézni valónk van!
Este majd benézek
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Masnika

Köszi a vigasztaló szavakat, tudom én h igy van, de látod ennek ellenére csakazértsem megy el dokihoz! Ma vett magának coldrex-et, hát majd meglátjuk igaz-e amit a reklámban zengenek róla.
Éjszaka jól aludt Dani, sőt Lili is, egyszer-kétszer köhintett, de semmi extra. Azt hittem sokkal rosszabb lett. Mondjuk Lilinek este adtam Sinecodot, h legalább éjszaka ne ingerelje annyira a köhögés, nappal viszont nem kap mert szépen szakadozik fel neki.
Ja, tegnap már nem irtam, a dekupálásra váró ajándékokat készitgetem, majd lefényképezem és ha tudom feltöltöm vmikor.
Egyébként én is arra gondoltam, h inkább most legyünk betegek mint karácsonykorKép
Viszont tesóm mondta, h a lánya iskolájában skarlát járvány van, szilveszterkor fogunk velük találkozni. Remélem addig kiderül Adri elkapta-e v nem, mert azt már végképp nem akarom elkapni.
Mindkettő alszik, persze engem még vár a mosatlan mert de. gyurmázni kellett Lilivel. Tényleg, vettél égethető gyurmát? Én csináltam neki sógyurmát, abból szivecskéket amiket ha kiszáradnak ő fog kifesteni.
Szia
Mókuska Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ezt el sem hiszem!!! Apa ma elment dokihoz ebédidőbenKépKépKép Szokás szerint nagyon meg vannak duzzadva a mandulái (ahány doki meglátja egyből mütétet javasol) és a tüdejében is hallott vmit, ugyhogy kapott gyógyszereket. Persze nem marad itthonKép, de én már ezt nagyon nagy haladásnak veszem!Kép
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Mi sajna már lázasak is vagyunk,úgyhogy csak gyors bekukk!Kép
Örülök,hogy Apa végre elment az orvoshoz!!!Most már biztosan hamar meggyógyul!Persze a pihi is jó lenne a gyógyikhoz,de talán majd hétvégén majd meg lesz az isKép

Hogyan kell sógyurmát csinálni?Már annyiszor akartam,de az arányokat nem ismerem.
Nem vettünk égethető gyurmát.Ma már arra eszméltem ,mindjárt karácsony.
Fánk meg még nincsKépMellesleg arról sincs gőzöm,mikor díszítjűk majdKép
Apa is elment este,úgyhogy mostanra teljesen leeresztettemKép
Nem baj,kialszom magamat,és holnapra kutya bajom sem lesz!!!Csakazértis jókedvem lesz!!!!!!!!!!!
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Mi fát 23-án szoktunk venni. Mondjuk tavaly ugy jártunk, h mentünk a szokásos helyre vágatni, erre épp az orrunk előtt bezárt és nem adtak többet. Jöttünk-mentünk a városban, v csak csunya, hagyományos fák voltak. A drágábbak mind elfogytak. Én már majdnem sirtam, h nem lesz fánt, akkor eszünkbe jutott a Tesco. Gyönyörüt sikerült venni és még elég nagy volt a választék. Mi évek óta 23-án este diszitjük. Mikor dolgoztam két egymás utáni évben is bevállaltam a 24-én a nappali müszakot, este 7-ig dolgoztam igy az volt a legjobb megoldás, hogy előző este "lerendezzük" a fát. Aztán mikor meglett Lili ez nagyon jó megoldásnak tünt mert mire felébredt ott állt a fa a nappalibanKép Idén is igy szeretnénk csinálni.
Sógyurma: A só feleannyi legyen mint a liszt aztán annyi viz, h jól gyurható legyen a tészta. Pici olaj is mehet bele.
Ma kész lettem az ékszeres ládikával, apa szerint nagyon klassz lettKép Még hátra van egy tálca és a sógornőm legnagyobb lányának akarok venni egy fiókor ékszerdobozt. Aztán sütni is jó lenne a hétvégén mézeskalácsot és narancsos kekszet, ezek elállnak. Huuuu nagyon közel van már a karácsony! És apának még semmit nem vettem! És azt sem tudom mit vegyek! Egy vmit kigondoltam, hát vmelyik nap nem megvette magának!!! Mondtam is, h miért nem tudott 1-2 hetet várniKép
Megyek mert Lili még mindig nem alszik, pedig délben időben letettem és kb. 1órát hagytam aludni, apa meg megy hajnal 2-reKép
Szia
Mókuska Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska
Köszi az infót a gyurmáról.Meg is csinálom a hétvégén.Jó móka lesz!!!!!Kép

Én sem tudom még,mit vegyek Apának karácsonyra.Főleg,hogy egyedül nem is jutok be a városba mostanság.
Vmi egyszerű,nem túl drága,és mégis egyedi dolgot szeretnék.KépNem biztos,hogy lesz ilyenKép

A karácsonyfadíszítés nálunk családi program.Csak nem tudom,mikor lesz együtt a családKép
Anyóséknál leszünk a jövő héten,és nem tudom ,hogy pénteken,vagy szombaton(24-én)jövünk majd haza.Na,de legfeljebb 25-én díszítünk.

Rossz lehet,hogy Apa hajnalban megy dolgozni!Biztos nem alszol így nyugodtanKép
Az én drágám,még nem sms-ett,hogy odaért volna,így izgulok.addig nem hiszem,hogy tudok szundizni,míg nem ír!
Az előbb hívtam,és azt mondja esik a hó,és közúti ellenőrzések vannak mindenhol.Már 2x megállítottákKépÍgy sokára érkezik meg.
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Tegnap nem volt erőm géphez ülniKép Teljesen ledöntött ez a vacak nátha, minden végtagom fájt és harmatgyengének éreztem magam. Nem is csináltam semmit, pedig vasalni már nagyon kéne. Kicsit összepakoltam, elmosogattam majd kinyitottam a nappaliban az ágyat, bavackoltam magam mellé a gyerekeket és egész du. feküdtemKép Lili nézte a minimaxot, ugyhogy rá nem volt gondom, Dani meg ott szundikált mellettem, mikor kellett megetettem... Szegénykém ugy szrepog, ő is elkapta tőlünk. Remélem mostmár tul leszünk rajta...
Miért nem diszititek fel hétvégén a fát? Anyu hugáék Svédországban élnek és ott az a divat, h karácsony előtt 1-2 héttel már áll a fa.
Most annyira nem izgultam apa miatt, mert helyben volt irodában, olyankor izgulok ha vhová mennek v. hajnalban jön haza.
Kiszáradtak Lili sógyurmái, sztem ma kifestheti. Kicsit takaritani is kéne mert nagy a kosz, bár még szédelgek egy kicsit a náthától..
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Sajnálom ,hogy ennyire legyűrt a náthaKépKépKép
Jobbulást kívánok,az egész családnak!!!Kép
Remélem azért mára kicsit jobban lettél,és sikerült az eltervezett dolgokat megvalósítani.


Nálunk most szörnyű rumli van,mert Ada láza miatt minden félbemaradt.Reggelre szerencsére elmúlt,de a tegnapi nap elég vacak volt.
Épp 4 órán át hatott a lázcsillapító,aztán ismét felugrott 38C-ra.
Gondolom a náthája,meg még a védőoltás hatása is felerősítette a tüneteket.KépKép
Holnap rengeteg munka vár,vasalás,főzés stb......
Apa meg dolgozik,úgyhogy pihenésre nem lesz alakalom.Kép

Aput kellene még felhívni,karácsonyfa ügyben,mert tavaly is ők hozták a fát.Most nem tudom ,hoznak -e megint,vagy vegyünk egyet.Kép
Vasárnap már nem hiszem,hogy díszítünk,mert elutazunk délelőtt.Marad a 24-e.Mindenképp ez marad,mert Apa 25-én ismét dolgozik,pont úgy mint újévkor.KépKép
SziaKép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Hát a mai napi terv nem jött be, apa kitalálta, h menjünk le a skoda szalonba szétnézni mert uj akciójuk van. Hát minden szép és jó, de sajna havi 40e ft-ot nem tudunk autóra fizetniKép
Arra is kell gondolnunk, h 2 év mulva Gyes-t fogok kapni és ugye melóhelyem sincs...
Náthával még küzdünk, most ez a fránya köhögés kinoz és még ma is szédelegtem, apa is arra panaszkodik.
Délután pihiztem kicsit és igy 5 körül kezdtem neki a huslevesnek. MIvel reggel kivettem a husit a fagyóból ma mindenképp meg kellett azt is csinálnom, ugyhogy az előbb dobtam fel a pörit...(ide most egy pirongó smile illene)
Holnap szeretnék sütni egy kicsit, remélem már tényleg jobban leszünk. Ráadásul tegnap reggel vettem észre, h lett egy herpeszem a szám sarkában, hát ma reggeli után kijött mégegy! Kép Persze kenőcsöm most nincs ráKép
Holnapra jó utat Nektek, vigyázzatok az uton!
Jó pihizést, gondolom ilyenkor a nagyszülők kényeztetik a gyerekeket.
Én már alig várom az ünnepeket mert apa végre itthon lesz két ünnep között igy több idő jut egymásra és anyuékhoz is több napra tudunk menni.
Kép
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Sajnálom,hogy így jártatok ezzel a megfázással.KépNagyon eréjes vírus lehet,ami enyire ledönti az egész családot.
A herpesz miatt külön sajnállak.KépAzt hiszem bármit kentél volna rá ,uúgy kijön.Kép
Nálam mostanában mensikor jött ki folyton,aztán az utóbbi két alkalommal már nem.Remélem nem is fog egy darabig!Persze nem fáj,de nekem is szám sarkában szokott előbújni,és mikor már pörkös ,felreped állandóan.Úgy meg 2 hétig sem múlik el.
Az autórészlet bizony nagyon megterhelő.Mi is sokat fizetünkKépPersze Apának létkérdés az autó.
2 év múlva már remélem csökkenni fog a részlet.legalábbis a banki papíron úgy van feltüntetve.
Nálad 2 év múlva GYES,hát igen.Persze ha közben születik egy kicsi baba,akkor maradsz még tovább GYED-en.KépPersze szuper nehéz lehet 3 picivel,de addigra Lili már ovis lesz.
Na,de ezt ti tudjátok:csak ha gondolkodtok a dolgon,akkor érdemes így időzíteni.
Mi is így akartuk,de a sors nem.Hát ember tervez ....Kép

A főzés miatt abszolút nem kell pirulós figura.Én mindig estére főzök,és nem azért mert imádunk főtt kaját vacsorázni.
Egyszerűen a délelőttöm úgy elmegy,hogy ebédre nem tudok főzniKép
Most is 6 órára lett kész a palócgulyásKép
Ada meg újabban arra szokott rá,hogy nem vacsizik,hanem este korán fürdik,és utánna tápi.majd hajnalban újabb adag tápi+ a reggeli.Persze így aztán egész nap sem éhes.

Megcsináltuk ma a só-liszt gyurmát.Nagyon jók lettek.Sajna egy adagot a száradás gyorsítása céljából betettem a sütőbeKépNem csúny,de nem olyan szép fehér,mint ami a komvektoron száradKép

Sütöttem gesztenyét is,finom lett csak beletört a fogam (szó szerint)Pedig meghámoztam evés előttKép
Most ünnepek után irány a fogorvos.bár talán a szájsebészet ideálisabb lenne,uis gyökérig letörött.KépKépKép
Na jó,megyek mert holnap de jönnek anyuék,mikulást köszönteni.Épp időben!Kép
Szióka
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Remélem minden rendben nálatok és javában zajlik az ünnepi készülődés. Majd írj,hogy sikerült a karácsony.
Azt szeretném kérdezni, hogy nálatok mikor múlt el a nem alszom csak keveset korszak a gyerkőcnél.
Mi még mindig azzal egy foggal kínlódunk, már látszik picit, de nem igazán használ semmi. A dentinox is csak kis ideig hat. Rendesen látni a gyereken, hogy tiszta ideg, biztos fájhat neki. De hát a fájdalomcsillapítót meg nem akarom állandóan adni neki. Nagyon ki vannak már dudorodva neki a hátsó fogai is, remélem majd egyszerre jön az összes.
Nálad mi újság a fogaddal? Sikerült megcsináltatni?


Szia Mókuska!

Remélem mindenki kilábalt a náthából, és már jobban vagytok. Mellesleg szerintem a férfiak 99%-a a halálán van egy náthától, és persze orvost látni sem akar. Az én párom is ilyen, ha valami baja van, akkor vagy én vagy az anyja megyünk a dokihoz, hogy írjon neki valami bogyót.

Ahogy olvastam, autó vásárláson gondolkodtok. Nos, szeretnék néhány tippet adni. Ha Skodában gondolkodtok, érdemes megkérdezni a gyöngyösi és a váci kereskedést is, illetve még a Palota Autót is Újpalotán. A Pólus Centerrel szemben van. Kérdezzetek rá a Porsche Bank-os hitelekre is. Régebben volt náluk maradványértékes konstrukció, ami azt jelenti, hogy most befizetsz mondjuk 20%-ot, és a futamidő utolsó hónapjára hagysz kb 20-30%-ot a hitelösszegből. Erre az összegre minimális kamatot számol fel, és a közbeeső havi törlesztőd jóval kevesebb, mint normál esetben. Persze ez csak akkor jó, ha 6 év múlva lesz annyi tartalékod, hogy egyben ki tudsz fizetni akár 6-800 ezer forintot, vagy pedig akkor le kell cserélni egy újra a régi autót, és ugye ezt a fennálló hiteltartozást már nem kell kifizetned, hanem csak az új autó hitelét. Ha valami kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, próbálok segíteni. A Mátra Autóbázisnak pedig nem kell mindent úgy elhinni, ahogy mondják. Érdemes előbb szétnézni máshol is.



Na, az ez évi vizsgákon már túl vagyok, már csak a januárt kell valahogy túlélnem. Kicsit sűrű lesz a program.
A karácsonyi bevásárlást is csak az utolsó pillanatban tudtam elintézni. De legalább most már mindenkinek megvan minden ajándék. Kész cirkusz az egész. Csak ezt utálom az egészben. Hogy manapság már minden az ajándékokról szól, pedig a lényege a karácsonynak nem ez.

Na most már befejezem, kellene kicsit pihizni.

Kívánok mindkettőtöknek és családotoknak nagyon boldog, békés ünnepeket.

Kriszta
ktoth
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: