Új privát üzeneted érkezett!

Milyen a II. számún a szülőszoba, a szülésznők? Mik a tapasztalatok?
csele
 
 


szia, eggyel feljebb van egy regota mukodo topik minderrolKép
orsoly
 
 


hallo, mivel az elozo topicot mar lefoglaltak a gyerekes anyukak, gondoltam itt kezdhetnenk uj lapot, mi sote 2-s kismamak. aki tehat most szeptemberben kezdte a szulesfelkeszito tanfolyamot, vagy a kozeljovoben fog szulni a klinikan, hajra, hajra postolni!

KépKép
felixanyul
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is a II. klinkián fogok szülni elvileg februárban remélem a babáim sem gondolják hogy előbb kéne.
Ti jártok szülésfelkészítő tanfolyamra? Érdemes elmenni?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Én is a II. számú klinikán szülök, ha minden igaz egy hónap múlva. Nálum már a második baba lesz,így én nem járok szülésfelkészítőre, de szerintem biztos jó lehet.

Ti kinél szültök? Van szülésznőtök?
Jó lenne, ha tényleg minnél több kismama csatlakozna, és megoszthatnánk a tapasztalatainkat.

Kép

Kép
oné
 
 


haliho,

en dec eleje-kozepen fogok a klinikan szulni, radvanyi doktornonel, szulesznot meg nem valasztottam. jarok a tanfolyamra, szerintem jo, persze nem mindig hangzik el ujdonsag, de jo, h megismered a korhaz aneszteseit, szulesznoit, ultrahangosait, stb. es foleg, h van utana terhestorna, egy nagyon helyes lany tartja.
zseboroszlan: hanyas ikreid vannak?
one: mikorra vagy kiirva es fiad lesz v lanyod?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Felixanyul!
A mensi szerint november 29.-ére, de mivel mértem a hőmet, és tudom, hogy mikor fogant a pici, ezért a kiskönyvbe december 3-at írtak. Hát én remélem, hogy előbb érkezik a baba, de ez ugye nem tudhatjuk előre. Majd jön amikor akar.
Akkor még lehet hogy összefutunk. Még nem kezdtél el Ctg-re járni?
Én csütörtökön megyek.
Amúgy kislányunk lesz megint, és úgy néz ki, hogy a Sára Viola nevet kapja.
Sajnos én nem sok dokit ismerek a kórházból. Én a Bakos doktornál szülök, és a ZSoldosné Eta a szülésznőm.
Róluk is hallottál a szülésfelkészítőn?
Ja, és lényeget majdnem elfelejtettem megkérdezni. Nálatok kislány vagy kisfiú érkezik? Első baba lesz?

Zseboroszlán!
Melyik dokihoz jársz?
És gratulálok ahhoz, hogy ikreket vársz. TÉnyleg hányas ikrek?
Tudjátok már a nemüket?

Vigyázzatok magatokra!
Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


haliho,

one: nem hallottam az orvosodrol, szulesznodrol eddig, ok meg nem jartak a tanfolyamot. Rezedat is a Sote 2-n szulted?

nalunk fiucska lesz, elso baba, meg nincs vegleges neve, es csak 2 es fel het mulva kell eloszor mennem CTG-re. dec 7-re vagyok kiirva, bar az uh-felvetelek alapjan volt mar dec 3-17-ig minden. tenyleg, te h tudod, pont 280 nap a terhesseg?

KépKép
felixanyul
 
 


Szia Felixanyul!

Gratula a kis kukishoz. Hát nem is tudom hány nap a terhesség, de szerintem ez mindenkinél változó. Én a Rezit is túlhordtam, közben meg csak később fogant, mert nekem hosszab a ciklusom. Szóval szerintem azért késett.
Igen a Sote-n szültem, és annál a dokinál, és szülésznőnél akinél most is fogok.
Izgulsz már a szülés miatt? Láttad már a szülőszobát?
Nekem szerencsére nincsenek rossz emlékeim a szüléssel kapcsolatban.
A párod is bennt lesz a szülésen? Az én férjem igen. Azt mondta egy élmény volt az elsőnél is. Amikor engem varrtak, akkor végig nála volt a pici, és közben beszélt hozzá. Olyan édesek voltak, nem is éreztem semmit szinte a varrás közben, mert rájuk figyeltem.
Na mostmár megyek, mert a végén még regényt írok.

Kép

Kép
oné
 
 


szia one,

es milyen volt 2 eve a sote? milyenek a szuloszobak? en meg nem lattam. es milyenek a kortermek, a csecsemos noverek? tenyleg csak 5 agyas szobak vannak? ird le leci, h h elted meg a bent toltott napokat.
nana, h izgulok a szules miatt. az en parom nem nagyon birja az ilyesmit uh addig lesz csak bent, amig birja, nem akarom kotelezni semmire, ha tud, segit, ha nem, az sem baj, mert jon egy ketgyerekes anyuka baratnom, aki viszont, ha igenylem, akkor bent lesz vegig.

KépKép
felixanyul
 
 


Félixanyu, Gyöngyi!
Kettes ikreket várok.:)
Én Dr. Gimes Gábornál fogok szülni. Szerettem volna menni szülésfelkészítőre de mivel pihenésre vagyok ítélve így ez sajnos elmarad.
Viszont a szülőszoba látogatásra mindenképp elmennék. Holnap pont lesz hánykor kezdődik tudja valamelyikűtök?

Igen tudjukmár a neműket elvileg egy kicsi fiú és egy kicsi lány. Ha nem nézték el bár 4D UH-n mondták nem tudom.
Majd két hét műlva megyeka SOTE alagsorába uh-ra talán ott megerősítést kapok és esetleg egy fotot is. :?

Félixanyu!
Én úgy tudodm hogy nemrég kialakítottak ilyen egyágyas szobákat is a gyermekágyas részen. :)
Bár én nem szeretnék egyedüllenni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlan,

minden kedden f3kor kezdodik a tanfolyam. gratula az ikrekhez! a fizetos, egyagyasokrol en is hallottam, de nem ez erdekelt volna, hanem, h nem fizetos, 2-3-4 agyasok vannak-e, vhogy az 5 anyuka + 5 gyerek egy kicsit soknak tunik nekem egy szobaba.

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!
Én is a SOTE II-n szülök, december 30-ra várjuk az első babánkat, aki egy rakoncátlan kislány (már most is:).
Viszonylag sűrűn megfordulok a kórházban, szinte minden osztályon feküdtem már..:)
Az orvosom Gimes doktor. Eddig meg vagyok elégedve a klinikával, bár most azon dilemmázom, hogy szülésznőt válasszak-e... Akikkel eddig találkoztam, mind nagyon rendes volt. Nektek van szülésznőre tippetek?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Szia! Én is Gimeshez járok. :9 Örülök hogy te is meg vagy vele elégedve. :) Nekem is bejött eddig.
Én szülésznő ügyben egyenlőre nem gondolkodom mert ikreket várok és eléggé kiáll a rúd a császárra akkor meg igazából szerintem nincs értelme.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Felixanyu!
Én úgy tudom nincs csak öt ágyas szoba. De ma biztos voltál a szülőszoba látogatáson annak keretében elvisznek a gyermekágyasra is és már láttad is.

Azért mesélhetnél milyen a szülőszoba?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Magnes!
Üdv köztünk! Nálatok is első baba? Én is kislányt várok, és nekem is nagyon rakoncátlan. Néha akkorákat rúg, hogy már szinte fáj. A hasam is különb9ző formákat öltöt már. A tesója nem volt ilyen aktív.

Hát lányok, sajnos én se tudok segíten a szobákat illetően. Én mikor szültem, akkor 5 ágyasba kerültem. Igaz csak eleinte voltunk 5-en aztán mindenki ment haza, és csak ketten maradtunk, de az már nem is volt olyan jó. Én se szeretnék egyedül lenni, mert akkor legalább tudtok egymásnak segítni (na persze ha olyan szobatársakat fogsz ki). Mivel el kell menned Wc-re, és akkor otthagyhatod a szobába, mert a többiek biztos figyelnek rá.
Ráadásul segíthetnek a szoptatásban is, vagy a pelus cserében, mert megmutathatják hogy kell.
Az igazat megvalva nekem a csecsmősök között voltak akik nem voltak szimpatikusak.
Sőt volt egy nagyon rossz tapasztalatom is. A REzi sajnos besárgult,így kék fény alá kellett rakni egy éjszakára. Na akkor megbeszéltam velük, hogy éjszaka 2-re fejek neki tejet, mert ugye ilyenkor sokat kell etetni. Én már fél 2-re vittem is azt a kis tejet amit sikerült lefejnem, és közölték velem, hogy már megetették. Kérdaztem, hogy mivel, mire közölték, hogy tápszerrel. Mondanom se kell másnap reggel az egészet kihányta.
Ezek után nem is nagyon vittem be még az örzőbe se.
A másik példa: Egyik éjszaka nagyon sírt, és elvittem, hogy megkérdezzem mit csinálhatnék. Az mondták hagyjam ott nyugodtan, ugyis nagyon sok babát hagytak ott éjszakára. Igaz jó sok sírt közben, de őket nem nagyon zavarta. Gondolom hagyták volna síni a Rezit is, majd kifárad és alszik.
Na persze voltak jó dolgok is, csak ugye a rossz jobban megmarad az emberben.
Amúgy minden rendben volt a kórházban, és nem panaszkodni akartam.

Felixanyul!
Milyen volt a szülőszoba látogatás?
Na mostmár rohanok, de holnap jövök. Bocs a kisregényért.

Kép

Kép
oné
 
 


sziasztok, udv magnes kozottunk!
nem voltam szuloszoba latogatason, elore engedtem azokat, akik mostanaban szulnek, de lesz meg egy alkalom majd arra elmegyunk. ma bolcsohalal prevencios tanfolyamon voltunk a parommal. ti vesztek/bereltek legzesfigyelo keszuleket?
hat elso korben asszem en is kiprobalom a kortermet, aztan, ha nagyon nem szimpi a tarsasag kerem majd at magam az egyagyasba. igazabol az zavar, h nyilvan vannak pozitivumai is a korteremnek, ld. amiket one irt, de elmeletelig ez a harom napod marad, h kipihend a szulest es kicsit erot gyujtsel az otthoni feladatokra, de ot anya ot gyereke mellett nem hiszem, h lehet aludni.
hat ez a tapszerezes nagyon nem franko, meg jo, h nem jott be neki es lett cumizavaros. de a noverek segitettek a szoptatasnal, a tisztaba tevesnel v h megtanuld, h kell furdetni?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!
köszi az üdvözlést:)
oné: valójában a második babánkat várjuk, az előző sajnos angyalka lett, a 8. héten jártam. A mi Pannánk is nagyon aktív, de persze akkor, amikr aludni szeretnék, vagy éppen utcán vagyok. :D
Én úgy tudtam, hogy még nincsenek egyágyas szobák a klinikán.
A gyermekágyon a sógornőmnek rossz tapasztalatai voltak, az egyik anyuka rányitotta a babákra az ablakot, vagy amikor fürödni ment, és sírt a gyerek, nem segítettek neki, hanem habos fejjel kirángatták a tus alól. Na de szobatárs válogatja..:)
Felixanyul.: Mi akarunk légzésfigyelőt, csak azt nem tudom, hogy bérelni, vagy venni éri-e meg jobban. A Babycontrol-t javasolják sokan, utánanéztem..Hát...35 ezer forint.. Lehet, hogy bérlés lesz belőle.
Ezen a tápszeres dolgon én is kiakadtam...Ha van tej, minek a tápszer???
A szülőszobák nagyon profik, nekem mindig megdobban a szívem, amikor arra járok, mert ott aztán igazán nagy dolgok történnek..:)
Én a sógornőm szülésén voltam bent két éve, és otthonosnak találtam.
zsebi:
A szülőszobákhoz mindhez van külön fürdőszoba vécével, egyágyas a szoba, van fotel, ahol a párod esetleg elücsöröghet, ha van hozzá ereje:) van zárt folyosó is, ahol sétálgathatsz fel-alá.... na meg zenét is kérhetsz.:)
felixanyul.: mikorra is vagy kiírva? lehet, hogy találkozunk?:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Magnes!
Jaj, szörnyű lehetett elveszteni a babát,de mostmár nemsokára megérkezik hozzátok a kis Panna.
A gyermekáagyon tényleg ki kell fogni a jó szobatársat, mert már én is hallotam rosszat. Nekem szerencsém volt. Remélem most is így lesz.
Amúgy hog álltok a készülődéssel. Én ma bepakoltam a táskába, amiket már sikerült megvennem.
A légzésfigelőt én is csak ajánlani tudom. Nekünk volt a REzinél is, és megnyugtatott, igaz az első napokban így se nagyon aludtam, mert állandóan felébredtem, és megnéztem, hogy minden rendben van-e. Mondanom se kell, hogy a kórházban is mikor kihoztam, hogy aludjon velem, akkor ugyanaz volt a helyzet. Nem mertem aludni. Szerintem az első 2 nap jobb ha nem alszik veletek, mert akkor tényleg tudtok pihenni.

A szülőszoba tényleg jól néz ki. Az jó még benne, hogy végig melletted van a baba, mert ott mossák le előtted, és öltöztetik fel. Sőt ha nem volt komplikáció a szülésnél, és minden rendben van, akkor utánna 3-an maradhattok a szobában még egy darabig. NEkünk 1,5 óránk volt így, és nagyon meghitt volt. Próbáltam közben szoptatni, de csak nézett azokkal a nagy szemeivel.

Ja, és az ágyat is úgy állítják be ahogy akarod. Sőt te magad tudod szabályozni. Szülés előtt állítanak rajta, de végig azon fekszel. Sőt a végén ott is mosnak le.
Aztán mikor fel kell kelned a végén, akkor el kell menni pisilni. Tőlem megkérdezték, hogy akarok-e zuhanyozni, mert akkor segítenek, de nem akartam.
Aztán felkisérnek a szobába. Akkor is megkérdezik, hogy feltoljanak, vagy mész a saját lábadon, na persze a szülésznő segít. Ő viszi a babát, és bekísér a szobádba.

Lányok ti megkérdeztétek a dokit, hogy mennyit adjatok a szülésért?

Holnap megyek Ctg-re. Már nagyon várom.
Vigyázzatok magatokra!
Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


oné:
Hát igen, a baba elvesztése eléggé megviselt, ráadásul inszemináció volt, ahogy most is. na de Pannánk remélem épen és egészségesen megérkezik:)
Én nem kérdeztem a dokimat, de tudom a tarifáját. Úgy gondoltam, adok, amennyit jónak látok, ő egyébként sem az a bőbeszédű ember.:)

Ez az összepakolás nálam is téma... Mindenki azt mondja, hogy nem húzom ki dec. végéig, pláne, hogy a külső méhszáj nyitva. És éppen ma gondoltam bele, hogy ,ha be kéne mennem, még nincs hálóingem és tusolópapucsom!!! Sőt! Ma mostam ki az összes hálócuccom, úgyhogy remélem ma semmiképp sem kell bemennem! Nálam ezt nem lehet tudni, mindig munkaszüneti napon kellett besietnünk. A párom már nem mer egy sört sem meginni, nehogy menni kelljen :)

Mikor van az első ctg???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Én az egyel feljebbi topicból írok ide és szeretném ha csatlakoznátok hozzánk. A topicot nem lefoglaltuk, hanem sajnos most nincs vagyis nagyon kevés a kismamánk, de szeretettel várunk titeket. 1 éve én is a kismamák táborát erősítettem és anno engem is nagyon sokban segítettek + a friss tapasztalatok szerintem nagyon jók.

Hát gondoljátok át és csatlakozzatok hozzánk.
És ne haragudjatok, hogy bele kontárkodtam.

Sziasztok és Jó pocakosodást! (remélem még találkozunk)

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


kedves mesa, ketszer probaltam meg toletek kerdezni vmit, v nem reagaltatok v elinteztetek ket szoban. ezen kivul sztem a kismamaknak tok mas problemaik vannak, mint az anyukaknak.

KépKép
felixanyul
 
 


magnes: sajnalom, ami az elso babaddal tortent. a sogornod ezt a sote 2-n tapasztalta? a legzesfigyelovel az van, h kb. annyiert tudod berelni 1 evre, mintha kifizetned az arat uh igazabol hasznaltan erdemes venni. en dec 7-re vagyok kiirva, aztan majd a gyerkoc eldonti.

one: a szuloszoban az agyat lehet ugy szabalyozni, h ne kelljen vizszintesen fekve, minte egy hatara fordult bogar szulni? en megkerdeztem a dokimat az arakrol, hat eleg huzos, 75 neki, 35 a szulesznonek. ja, es meg az a bajom az 5agyas szobakkal, h oda nem mehetnek be az apukak, azaz 3 napra el vannak vagva a gyerekuktol, a fizetos egyagyasba viszont akar be is koltozhetnek. ezt nem tartom igazsagosnak.

KépKép
felixanyul
 
 


felixanyul:
Igen, ezt a kettesen tapasztalta, de szerintem kifogott egy rossz hetet:)Most találtam angelcarelégzésfigyelőt akciósan. A légzésfigyelő+bébiőr változat 31 ezer. Így jobban megéri, mint külön-külön megvenni. Remélem lesz még, mire pénzünk lesz:)

A fizetősbe beköltözhetnek??? Mennyiért lehet a fizetőst kérni? Napi 5-6 ezer?

Nahát asszem mégsem fogadok szülésznőt. Amúgy is nagy az esély a császárra,és tényleg mindegyik kedves, és biztosan érti a dolgát.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Helló CSajok!
A fentebbi topikról írok!
Mágnes oda válaszoltam!

Kép
anid
 
 


anid: megtaláltam, köszi:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok!

Felixanyul, sajnalom, hogy anno nem kaptal valaszt :(. Megnéztem, ez nyaron volt, eléggé jött-ment a tarsasag, nyaralas, stb. Sokan utolag olvastuk vissza a hsz-okat kutyafuttaban, h nagyabol képben legyünk. Elég béna, hogy a kérdéseid kétszer is elkerülték mindenkinek a figyelmét :oops:, de tuti, hogy nem direkt volt!

Kaptal azota valaszt ezekre a kérdésekre?
tudok egy tök jo szülésznöt ajanlani, ha gondolod, gatvédelemben nagyon profi. nem volt fogadott szülésznöm, de makom volt, mert éppen ö volt az ügyeletes. utolag azt gondolom érdemes egyet valasztani, mert gyakorlatilag ö van veled végig, nagyban töle függ a gatvédelem pl. A doki csak a végén néz be.

Nem engem kérdeztél, de nagyon profin lehet allitani az agyat, nincs bogar feeling, de mondjuk allva, gugolva, stb nem lehet szülni, ott kell maradni az agyon :(.

5agyas/1 agyas témaban én is eggyel feljebb valaszoltam Magnesnek.
saara
 
 


Sziasztok!

Felixanyul!
Látom már válaszoltak a kérdésedre. Tényleg úgy állítod be ahogy akarod. Sajnos én végig fekve vajúdtam, mert rám volt köteve a Ctg, és közben oxitocint is kaptam. Szerencsére nem tartott sokáig, és a szülésznő is sokat segített. Én is csak ajánlani tudom, hogy érdemes fogadni, mert ő van veled végig. De abban is igazuk van a többieknek, hogy szerintem mindegyik szülésznő rendes. Legalábbis én még nem hallotam rosszat.

Hát a dokid tényleg elég húzos. Egyik ismerősöm is most fog nála szülni. Neki még 70-et mondott.

Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


haliho,

bocs, h csak most, de ez a hetem huzos volt: allamvizsga, diplomavedes, de szerencsesen tul vagyok rajta uh mar csak nyelvvizsga kell es diplomas leszek, juhe.

magnes: a tanfolyamon azt mondtak, h a fizetos szoba 8 e ft/nap es annyit van bent a parod, amennyit akar.

one: elarulnad, h a te dokid mennyi? csak az osszehasonlitas kedveert. korabban en is 70et tudtam a radvanyinal, de nyilvan emelkedett azota.

csajok: a toth anna szulesznorol tudtok vmit? ot ajanlotta a dokim, de csak 21en fogok tudni talalkozni vele, mert szabin van. remelem, addig nem tortenik semmi varatlan, bar ez a keddi front nagyon durva volt...

KépKép
felixanyul
 
 


felixanyul.
Nem ismerem azt a szülésznőt, egyet kettőt csak névről. Az én dokim valószínűleg valamilyen Margitot fogja ajánlani, holnap megyek hozzá. Nem tudom csaszihoz érdemes -e fogadni.
Ez a front engem is megvisel. Vagy hisztis vagyok, vagy álmos, ilyenkor Panna is passzívabb. Nem jó, hogy folyton változik az idő.. Mi volt a tanfolyamon?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
En mar ket gyerkocot szultem a klinikan, es meg voltam elegedve az ottani lehetosegekkel es szokasokkal.

A szuloszobak szupik, a tanfolyamon van lehetoseg a latogatasukra. A szuloagyak allithatok mindenfele pozituraba, tenyleg csak az orvosodon mulik, hogy mennyire nyitott az alternativ szulespozokra.
Van labda, kulon zuhanyzo, folyoso setalgatni, hallgathatsz zenet amit vihetsz te is, de adnak is ha kersz.

Az otagyas temahoz annyit szeretnek hozzafuzni, hogy ezek a szobak egyaltalan nem rosszak. Tagasak, van bent kulon furdoszoba is, es az, hogy nem johetnek be latogatok, a Te es a babad erdeket szolgalja, higyjetek el. Kepzeljetek el, mi volna, ha ugy kellene szoptatnod, szaritgatnod a kisebesedett melledet, vagy rohangalnod haloingben, hogy huszonot latogato tolong a masik agynal?? Ami pedig az uveg mogotti mutogatast illeti, ez foleg azert van igy kitalalva, hogy ne kapjon el mindenfele betegseget az ujszulott rogton az elso heten a latogatoktol. Szerintem azt a negy napot igazan ki lehet birni, es a nyugalmad, meg hogy napkozben is legyen lehetoseged aludni, ilyenkor fontosabb a latogatoknal.

Az egyagyas kortermeket elso babas mamaknak amugy abszolut nem javasoljak, mert egy emelettel feljebb vannak, mint a gyerekagy, es a kutya sem nez rad. Tehat barmi bajod van, le kell rohangalni babastul. Az otagyas elonye meg az, hogy a tobbgyerekes mamak klassz tanacsokat tudnak adni, segiteni az eloszor szuloknek, mert bar altalaban vannak az osztalyon ilyen oktato noverek/szulesznok(?), es nekunk az elso babammal szinte tanfolyamszeruen adtak "orakat" reggelente babaapolasbol, a msodik babamnal epp csak be-befutottak, es nagyon sok dologban en segitettem a tobbieknek akik most szultek eloszor. Meg egyaltalan klassz, hogy van kivel dumcsizni, akar lelkizni egy kicsit hasonszoruekkel..

Ami az alvast illeti, az valoban nehez, mivel a babak bent vannak. Altalaban az azonban elvarhato, hogyha egy baba este/ejjel sokat sir, a mamaja kivigye az orzobe. En azt tapasztaltam eddig mindket bentletem alatt, hogy erre (szoval masokra) odafigyeltek a mamak.

Na ennyit elso szusszanatra, remelem tudtam egy kicsit mas oldalrol is mutatni Nektek a dolgokat.

Szep napot mindenkinek:
P
panzej
 
 


panzej:
köszi az infókat! Neked volt fogadott szülésznőd??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nem, nem volt. Az elsonel meg is szivtam egy kicsit, nem volt valami kedves a szuleszno, de lehet, hogy azert, mert ejszaka volt, es utalta, hogy dolgoznia kell. A Micinel egy szuperaranyos szulesznom volt, szerencses voltam, vagy csak reggel volt, nem tudom.. ;-))

P
panzej
 
 


panzej es a tobbiek,

ma voltunk megnezni a tanfolyamon a szuloszobakat, meg a kortermeket. az 5agyasok kb ugy neznek ki, mint egy 60as evekbeli fekete-feher szovjet filmben, eleg visszataszito. viszont az egyagyasokba, amik normalisan neznek ki allitolag nem szivesen jarnak fel a noverek. amit azert felhaboritonak tartok, mert ha fizetek egy szolgaltatasert, akkor azert elvarok cserebe vmit azon kivul is, h nem esz meg a kosz. szoval jo, h van alapitvanyi szoba, csak a penzbol, amit fizetnek az ott levok nem artana szemelyzetet is fenntartani.
egyebkent meg a vedono mondta, h nem a fertozesveszely, meg a mamak cicijeinek mutogatasa miatt nem mehetnek be az 5agyasokba a hozzatartozok, hanem azert, mert ez egy 8. keruletieket kiszolgalo korhaz es sok volt a lopas, a rendorok mindennapos vendegek voltak es nem volt szemelyzet arra, h figyelje a vendegeket, igy inkabb kizartak mindenkit.
szoval ugy tunik, h ket rossz kozul valaszthatsz, v van ellatas es koszos, tulzsufolt szobakban vagy, v nincs ellatas es normalisak a korulmenyek. remek kilatasok. persze elso babaskent nyilvan az elso rosszat fogom valasztani es kibirni 4 napig, de azert ez sokat elmond a mai egeszsegugyrol...

KépKép
felixanyul
 
 


Felixanyul, ne keseredj el annyira! Hidd el, nem lesz rossz! En az orvosomat kerdezgettem ezekrol a dolgokrol, mert en is egyagyasba akartam menni. Lebeszelt, mindazokat elmondva, amiket en fenn is leirtam. O is mondta a lopasokat, de a pathologian, ahol az egyagyasok vannak, allitolag ott lopnak igazan. Ez egyebkent minden korhazban problema, en egy ideig noverkedtem kulonbozo korhazakban, es mind a Tetenyiben, mind a szupi er- es szivsebeszeti klinikan altalanos volt a lopasproblema.. Egyebkent ebbol a szempontbol is jobb volt nekem az otagyas, mert soha nem hagytuk a szobat egyedul, mindig maradt benne valaki vigyazni a babakra meg a cuccokra. Vannak az osztalyon cigany kismamak is, oket altalaban egy korterembe rakjak, hogy ne legyen ebbol sem konfliktus.
Az, hogy az egyagyasban rad sem fognak nezni, az szinte biztos. Ez azert is van, mert alig van nover az osztalyon, rengeteg a melo, nem is ernek ra emeleteket futkosni egy kismama miatt. Egyebkent a gyerekagyon nagyon aranyosak a noverek, tenyleg borzaszto emberiek. (Ellentetben sajnos a pathologiaval meg a csecsemoosztallyal..)
A kortermek nem a legmodernebbek, de nem veszesek szerintem. Es en azt dijaztam nagyon, hogy van kulon furdo, pelenkazo minden szobaban. Egyebkent minden aldott nap takaritanak, ez baj is, mert altalaban reggel hatkor :-(
Szoval fel a fejjel, hidd el, a babadon akkor es ott ugysem fogsz tullatni! ;-)) Es kostold majd meg a reggeli tejeskavet ha szereted a kavet, mert az viszont nagyon finom!
Szia:
P
panzej
 
 


Sziasztok!

Én csak olvasgatlak benneteket, mert igazából, ha időm engedi, csak a PCO-s topikba irogatok. De nagyon hasznos infókat tudtam meg tőletek, amit hadd köszönjek meg most, mivel én is a II-es klinikán szeretnék/fogok szülni 2 hónap múlva. De a munkám meg a fiam miatt nem tudok eljárni a szülésfelkészítő tanfolyamra (szerintem elég lehetetlen időpontban van...), és az ottani kölrülményekről, szokásokról arról eltekintve, amit tőletek hallottam, mást nem tudok.

Mivel én nem először fogok szülni, mindenképpen mennék az alapítványi szobába, hogy a férjem minél többet velünk lehesen már az első napokban is. És az nem zavar, hogy a nővérek nem lesznek velem állandóan. Inkább csak az a kérdésem, hogy hány ilyen szoba van? Csak egy? Gondolom, akkor azt érkezési sorrendben foglalják el azok a szülő nők, akiket érdekel... És még egy kérdés, ott hogy lehet lopni? Álkulccsal? Feltételezem, hogy az ajtóhoz van kulcs, ha ki kell menni valamiért a folyosóra vagy vizsgálóba. És ugye van ebben is bent fürdőszoba?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,hátha tudtok segíteni. Én is a Sote II: Női Klinikán fogok szülni. CTG-re kéne időpontot kérnem,de csak a központi számot tudom,azt meg hiába,csak zene van és kapcsolna,ami csak csörög-csörög. Potyára meg nem mennék el odáig ,mert már 2 éve mikor a lányom ott szültem akkor is időpontot adtak. Szóval,ha valaki tudja,légyszi írja meg!!!!!

Amúgy a Radványi doktornőnél szülök majd dec. 16-án.Kisfiút várunk, Peti lesz a neve. A lányomat is ott szültem nála, akkor volt szülésznőm is,de most nem lesz, anyagilag nem futja rá sajna.....
Én akkor 5 ágyas szobában voltam, nem volt rossz,csak ugye nem jöhet be a férj,ez így elég fárasztó.Hozzám egész nap jöttek a látogatók így folyton a folyóson álltam a bébivel,már alig vártam hogy elmenjenek és leülhessek.:))

Na most ennyi, már nem hagy a lányom. Később majd visszanézek.
És előre is köszi,ha valaki megadná a telefonszámot!!!

Borzsi
borzsi
 
 


Sziasztok

Borzsi
CTG 06-1/459-1500 / 3216-os mellék ezt még tavaly decemberben mondták remélhetőleg nem változott.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én dec. 30.-ra vagyok kiírva, úgy láttam Mágnes szintén. Még az is lehet hogy egyszerre leszünk bent, bár a dokim azt mondta legutóbb hogy huszadikáig meglesz a babánk. Nem bánnám ha nem, kellene a karácsonyt bent tölteni.
Sajnos nem tudtam szülésfelkészítőre járni, de nagyon sok jó dolgot olvastam itt a kórtermekről és a szülőszobáról.
Valaki tudna tippet adni hogy milyen extrákat kell vinni a kórházba, hallottam hogy vannak helyek ahol nem adnak a babákra kisinget sem, minden ruhát be kell vinni. Már így is hatalmas csomaggal indulunk neki, de sebaj szerencsére van aki cipelje.
Ruscsák doktornál fogok szülni, kíváncsi lennék hogy van valaki aki szintén.

Sziasztok. Endy
endy
 
 


Szia Endy

én idén janurában szültem a klinikán, a babának csak pelust (mert amit adnak az kevés) vigyél és popsi krémet, és olyan ruhát amiben haza viszitek, magadnak pedig betétet jó vastagot (állítólag már nem adnak, év elején még adtak), és arra készülj fel, hogy dög meleg van és ablakot nyitni a kórteremben a babák miatt TILOS
ja még a babának etetéshez vigyél be textil peluskát, és kis cérna kesztyűt v. zoknit a kezére, hogy ha van körme akkor ki nem marja az arcát.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

En most szeptember kozepen szultem. Nekunk adtak papirpelust (Pampers), minden reggel 4-5 darabot, es ha elfogyott, atmentem kerni a csecsemosoktol, mindig adtak. Textilpelus egy jar babankent, azt is cserelheted naponta, de mivel egy amugy is kell a baba feje ala, jobb ha visztek egyet a szopihoz. Ha van ketto, az sem art, mert a pelenkazon csak muanyag boritas van, es ha nem szeretned, hogy a babacskanak rossz erzes legyen, ala teritheted pelenkazasnal.

Betetet is adnak, meg is lennenk love, ha nem adnanak, mert nem tudom hol lehetne venni annyira vastagot. Altalaban a noverpultrol vagy a folyosorol lehet elvinni, de nekunk pl. minden reggel raktak a wc-be is egy csomaggal.

A babacsomagban (marka mintak) amit szules utan rogton kapsz, volt egy kis doboz sudocrem (popsikenocs), meg mindig van belole, mi azt hasznaltuk. Ezen kivul van a csomagban popsitorlo is, de az en gyerekem annyit kakilt, hogy vegul azt be kellett hozatnom mert nem volt eleg.

Vigyetek tobb haloinget, elolgombolosat, hogy konnyebb legyen szoptatni, fejogepet, mert ugyan lehet venni az osztalyon, de nekem pl. ejszaka indult be a tej, es akkor nehez barmit elintezni. Az Avent kezifejot dicseri mindenki, es en is kozejuk tartozom. Melltartobetetet sem art vinni hogy ne azzon at a tejtol a haloing.

Ami meg hasznos, a gyogyszertarban lehet kapni ugynevezett neccbugyit. 2 db van egy csomagban, nem tul szexi, de nagyon kenyelmes, elfer benne es tokeletesen rogziti a hatalmas beteteket, es persze szellos, ami a sebednek is jo. Persze eldobhato, de ki is moshato es ujrahasznalhato, ahogy akarod.

Inni vigyetek tobb uveggel, es fogadjatok el minden kajat otthonrol, mert a benti eleg gyalazatos.
Ja, es fontos! Csoki a babyblues ellen ;-)

Szep napot Nektek!!
P
panzej
 
 


Szia Vocsok!

En ugy tudom, tobb egyagyas szoba van, es altalaban uresek. Asszem naponta 10 000 Ft. Sajnos tobbet nem tudok, pedig anno en is probaltam kideriteni, de senki nem szult meg ott a forumozok kozul, legalabbis nem irtak, pedig hosszan tema volt. Talan a Marsi Aniko meg a Liptai Klaudia tudna meselni az egyagyasokrol, dehat ok meg ugye nem jarnak errefele.. :P
P
panzej
 
 


Szia Erika!
Köszi a telefonszámot!!!!! Reggel megpróbálom,hátha jó,ha nem akkor kénytelen vagyok bemenni. Csak múltkor mentem uh-ra és már ott is időpontot kell kérni, úgy könyörögtem be maga,hogy nem tudtam stb..... Meg nehéz megoldani,hogy ki vigyáz a lánykámra, őt oda nem viszem,j obb neki otthon valakivel.

Ahogy írjátok,hogy milyen most semmi sem változott, u.a emberek vannak mint 2 éve is. Nekem akkor a Tóth Anna volt a szülésznőm,de nem sokat segített,nem is tudott, 1 órát voltam a vajúdóban a ctg-s gépre kötve,aztán mikor lett üres szülőszoba átvitt oda, ott 2 órát álltam a zuhany alatt,csak ott volt jó .De ott volt már velem a férjem is, így a szülésznő hagyott minket. Aztán irány az ágy,de akkor is ki-be mászkált, fél óránként megnézett,aztán egyszer csak már szültünk.ennyi.... Remélem most is ilyen szülésem lesz és nem baj,hogy nem lesz szülésznőm. A drnőm szerint most sok a fiatal tanuló szülésznő, így veük kicsit nehezebb,de majd meglátjuk.

Amúgy nagyon elszabadultak az árak. 2 éve a drnő kapott 40 ezret, a szülésznő 20ezret. Most a drnő megmondta,hogy 70 ezer a sima szülés, szülésznő 35 ezer. Na ez így már elég sok,szerintem. Úgy állok hozzá,ha rendes zsülésznőt fogok ki,majd adok neki utólag pénzt.

Na, mégegyszer köszi a telszámot!!!
Örülök,hogy megtaláltalak Titeket! Jövök majd máskor is!

Sziasztok!
borzsi
 
 


Sziasztok

Borzsi
csak így közölte a dokid hogy ennyi az ára és kész? Hát nem mondom.
És mióta kell az UH-ra is időpontot kérni?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika: Ja,ki van írva a váróban az árlistán,meg meg is mondtam,szóval nem adhatok kevesebbet,ez van.

Az uh-ra szept. óta kell időpontot kérni,ha jól tudom,de azóta csak 1x voltam és akkor beengedtek végül időpont nélkül is. Utána 4d-re mentem a városban,mert ez a kórházi uh nekem nem jön be. 32 hetesen még nem tudtuk fiú vagy lány lesz,mert nem nézte meg egyik uh-s doki sem, 3 perc alatt kiraktak,csak a fontos dolgokat lemérik,aztán mehetsz.

Engem az bosszant,hogy már a vérvételt se csinálják ott meg. A házidokim meg nagyon húzza a száját érte,mindig egy negyedórás előadást lenyom,hogy ez nem az ő dolga. Elhiszem,de én mit csináljak,valahova mennem kell. Most jövő héten is már előre halom a monológját,mikor újra megyek,szerencsére utoljára.
Nálatok is így van?

Sziasztok:Borzsi
borzsi
 
 


Szia Borzsi

én a klinikán utoljára márciusban voltam a dokimnál a 6hetes vizsgálaton, azóta nem. Hát úgy látszik hogy azóta sokminden megváltozott.
Hogy hogy nem ott csinálják a vérvételeket?
Az én dokim csak azokat fogadta el.
UH - hát nem semmi hogy már oda is időpontot kell kérni, pedig nálam januárban is volt hogy a dokim jelentett oda be, vagyis nem a büfénél kellett bejelentkeznem oda, habár az ő rendelője ott van az UH mellett. UH-ra én az Andreához szerettem járni. Nála már az arcárol tudtam hogy van-e baj vagy nincs. Nekünk januárban senki nem mondta hogy ha elfogy a napi 4 pelus mehetünk kérni, a szobában mindenki hozatott be.
Akkor nekem a dokimmal szerencsém van, mert nála nincs tarifa. Nekem sem volt szülésznőm. És végülis nem is kellett mert császár lett. Én csak a dokimnak adtam és annak a dokinak aki az érzéstelenítést csinálta (egyébként nekünk a 2 doki nem került annyiba mint neked a nőgyogyid) nem is tudtunk volna annyit adni neki.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én is a II. sz. női klinikán fogok szülni, február 14-re vagyok kiírva. Örülök, hogy vagytok, így könnyebb lesz :)
Nekem például fogalmam sem volt, hogy a dokiknak van árlistája, én úgy gondoltam, hogy mindenki annyit ad, amennyit gondol :?

A vérvétellel kapcsolatban engem a védőnőm piszkál, hogy meg kéne csináltatni, de én most nem igazán állhatok az orvosom elé, hogy a védőnő ezt és ezt mondta, mert a dokik nem nagyon szeretik, ha megmondják nekik, mit kéne csinálni.

A szülésznővel kapcsolatban még nem döntöttem, hogy fogadok-e vagy sem? Tehát ha fogadnék egyet, akkor neki kell fizetnem egy megszabott összeget és ha nem akkor rajtam múlik hogy adok-e?

Nem tudom ti hogy vagytok, de én nagyon össze vagyok zavarodva :?

Sziasztok

Renáta
renatac28
 
 


Szia Renáta

Nem minden dokinak van tarifája (szabott ára), az enyémnek például nincs, mindenki annyit ad neki amennyit tud. De sok orvosnál van. Jobb ha megkérdezed a dokidat, nehogy meglepetés érjen.
Én januárban szültem császárral, mivel nem volt fogadott szülésznőm így én nem is adtam neki, viszont adtam az érzéstelenítős dokinak, mert ő is jött még hozzám 3napig és addig adagolta a fájdalom csillapítót és csak utána húzta ki a csövet a hátamból.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szaiasztok!Mindenkinek tudom ajánlani Dömötör Margit szülésznőt.Mind a három babámat itt szültem.Sajnos az első szülésnél nem választottam szülésznőt megbántam nagyon a másik két szülésnél teljesen más volt.Margit mindenben segitett pedig faros babát szültem simán.Sajnos nem minden szülésznő rendes.Szerintem ne menjetek egyágyas szobába ez a patológián van élmény a többi anyuka között lenni biztos sok kérdésetek lesz ilyenkor jó a társaság.Dóri lányomat júnusban szültem akkor adtak pelust betéteket és elegendő mennyiséget mindenből.A szülőszobák nagyon szépek de fontos hogy melletted legyen egyszülésznő akiben bízol az orvos úgyis csaka végén lesz bent.Sziasztok!
beby
 
 


Sziasztok :)

Gondoltam gyorsan irok egy két gondolatot, mielött valaki szivrohamot kap mani ügyben.

Az tuti, hogy a RAdványi doktornőnél szülőknél tényleg van egy konkrét árlista, ott nincs kecmec, ennyi és kész, vállalod, választod őt vagy nem, a te döntésed. Már februárban is ennyi volt nála egy szülésznő (együtt szültem egy betegével, ő mesélte).
Bevallom más dokiról nem hallottam hogy papirra vetett tarifája lenne. A "bevett és talán elfogadott" nézett ugy szól hogy ha van magánrendelés akkor annak a tizszeresét szokták adni a dokinak.
Gyorsan hozzáteszem, hogy én nem követtem, nem volt annyi, kevesebbet adtam, és annak a hive vagyok, hogy ha adni akar valaki akkor azt szabadon tehesse, a saját lehetőségeinek megfelelően.

Szülésznői fronton én is azokhoz csatlakozom akik támogatják a választást, ő van veled a legtöbbet, a doki általában már csak a kitolási szakasznál segitkezik, persze ha időben beér :P :wink: .

Én, mind a két babómat Zsoldosné Etával szültem, egy tünemény, nagyon rendes és nem utolsósorban vérprofi, igazi anyatipus. Ha valakinek esetleg szüksége van az elérhetőségére szivesen megadom priviben. Amugy érdemes a dokiddal megbeszélni hogy kivel szeret együtt dolgozni és azok közül választani, kb a 32-35. hét környékén jó velük felvenni a kapcsolatot.

Ami a korház 5 ágyas gyerekágyas retro hangulatát illeti, erre csak azt tudom mondani, hogy kevés helyen jobb a helyzet, és az alatt a 3-5 nap alatt amig bent vagy észre sem fogod venni, mert csak egy fontos dolog lesz számodra: az meg a babád(id).

A magatokkal viendő cuccok listáját meg megtaláljátok a másik mükődő II es nőis topicban, ugy az év eleji irásokban, mindig bővitgettük hogy minden meglegyen az igazi konfortérzetünkhöz.

Mindkét babámat télen szültem (dec és febr) igy tényleg tudom mondani, hogy gyilkos meleg van bent, a radiátorok mint a kazán fütenek igy a javasolt tenna necces bugyi kb fél óra alatt csontszáraz, érdemes beszerzni. Amugy mi mindig szellőztettünk, vagyis nyitottunk simán ablakot, meg is lehetett volna boldondulni ha tilos lett volna, mindig ugy időzitettük, hogy kevés baba legyen bent, és azokat is jól betakartuk, a friss levegőre nekik is szükségük volt.

A látogatás már 2003ban is ugy volt hogy a szobákba senki sem mehetett be, akkor még az ebédlő részbe meghatározott időben be lehetett jönni, most már oda se, ez utobbi tényleg a lopások miatt lett kizárva, persze a látogatói szintűt tudják ezzel a kordában tartani, sajnos a betegoldali az továbbra is fentmarad, ugy ahogy a többiek irták a 8. kerületi feeling miatt is többek között.
A szobákba való bejövetel tiltása szerintem még mindig jobb, mit sem ugy szoptatni, magunkat rendbetenni hogy a másik 4 szobatársnál esetleg látogatók ülnek, nah az engem sokkal jobban idegesitene, hogy idegenek miatt takargassam magam. Több ismerősőm is szült az Istvánban, nah alig várták hogy hazamehessenek, mert egy centi pihenésük nem volt a látogatóktól..., jah és a bacikról ne is beszéljünk.


Az egy ágyas szobába kerülést, jó előre az orovosoddal beszéld meg, hogy tuti legyen szabad szoba, mert nem csak a gyerekágyon használják, hanem a nőgyógyászati osztályon is, (annak a szintjén van)

Mindenkinek boldog babavárást és kellemes napot kivánok :)

üdv

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: