Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, kórházi holmi tekintetében, a csomag megint gyarapodott, és én is többet sejtek a dologról, bár első szülőként vannak még homályos foltok.

Azt már értem (és megértem) hogy nem mehetnek be látogatók az osztályra, de hol tudja megnézni a babákat a kíváncsi rokonság?
A babák bent vannak az 5 ágyasokban a mamák mellett?
Csak nappal, vagy éjszaka is? Nemrég a barátnőm szült vidéken, ott 3 óránként vitték be a picúrokat szopizni, és kész.
De ha bent vannak a babák is akkor tudnak ott pihenni az anyukák? Pl: sírós babák esetén?

A dokim nekem is megmondta a tarifát, nem kertelt 70ezer. A szülésznő pedig 30 lenne, de nekünk ere már nem futja. Pedig mondta a doki hogy minden orvosnak megvan hogy melyik szülésznővel szeret dolgozni, és melyik ügyes, de a pénztárcámat nem tudta meggyőzni. Bízom benne hogy szerencsém lesz.

Sziasztok: Endy
endy
 
 


Sziasztok!

Szeretném én is nagyon megköszönni a hozzászólásokat, nagyon arik vagytok, hogy ennyire odafigyeltek mindenkire.

Endy
Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én érzem magam ilyen elveszettnek. Fogalmam sincs egy csomó dologról és kezdek izgulni, pedig még van majdnem 3 hónapom hátra. Nem is gondoltam például, hogy megkérdezzem az orvosomat, mennyi a szülés, arról sem tudtam, hogy szülésznőt lehet fogadni pénzért. Azt gondoltam, hogy az orvosnak majd a szülés után adok, amennyit tudok.

Erika
Neked is nagyon szépen köszönöm. Te mikor kérdezted meg a dokidat, mennyibe fog kerülni? A szülésznővel kapcsolatban még nem döntöttem. Egyrészt én is anyagiak miatt vacilálok, de erre még van néhány hetem, hogy eldöntsem.

Ági
Köszi az információkat, sokat segítettél velük.

Hány napig kell bent maradnunk a kórházban szülés után? Nektek mi a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

Legyetek jók és mindenkinek nagyon jó napot :D

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok!

Én is benéztem eggyel fentebbről :) Tudjátok, néha elkap a nosztalgia... Tavaly ilyenkor még nekem is a pocimban lakott Bálintka és ugyanígy tele voltam kérdésekkel, mint Ti. Annyira jó olvasni Benneteket :) Szívesen olvasnálak Titeket a fenti topikban is, de hát nem erőszak a disznótor (kivéve a disznónak). Remélem nem haragszotok, ha akkor legalább ide benézek.

Endy:
A babákat a rokonság az üvegajtón át tudja megnézni. Oda kitolod a kis kocsijában és Te ki is mehetsz a rokonokhoz a lépcsőházban, csak a picit kell bent hagynod az üvegajtón belül.
Bevallom nekem nagyon fárasztó volt folyton kirohangálni a látogatókhoz, ezért én letiltottam a látogatást. Mondtam, hogy jöjjenek majd otthon.
A babák Veled lehetnek a kórteremben kis kocsiban az ágyad mellet. Első éjszaka javasolják, hogy inkább pihenjél és hagyd a csecsemősöknél, én ezt tettem, bár nekem nem indult be azonnal a tejem, ha lett volna, akkor biztos magamnál tartottam volna a kicsit, hogy ha akar szopizni szopizhasson. De az első átaludt éjszaka szülés után szerintem sokat segített a tej beindulásában is.
Éjszakára bármikor leadhatod a babát a csecsemősöknek, nálam a második naptól éjjelre is ott volt Bálint. Összesen 4 baba volt a szobában (egy lányé a PIC-en volt sajnos), de nagyon jól aludtunk. Érdekes volt, hogy a gyerek első nyösszenésére felébredtem, de más gyerekének az ordítására sem. :)
Biztos vagyok benne, hogy bármelyik szülésznő lesz ott Veled nem fogsz csalódni. Nagyon kedvesek és szakmailag is biztos, hogy mindegyik a legjobb, hiszen egyetemi klinika. Ha van fogadottad az azért jó, mert nem érzed magad gazdátlannak, és mindig egy valaki foglalkozik veled, nem 2-3 különböző. De amiatt ne izgulj, hogy rossz lesz Neked, mert el leszel látva rendesen, ha nincs fogadottad akkor is. Nekem volt szülésznőm, de láttam, hogy másokkal is ugyanolyan lelkiismeretesen törődtek, akinek nem volt.

Renáta: Normál szülés esetén 4 napot kell bent lenned. Császár esetén 7-et, hacsak 5 nap után haza nem enged a dokid és akkor két nap múlva vissza kell menned varrat szedésre. Ezek akkor érvényesek, ha nem sárgul be a babód, mert sajna, ha besárgul, akkor nem mehettek haza.

Remélem tudtam segíteni. Ha van kedvetek olvasgassatok fentebb is (bár ezt a Lányok már írták) biztos ott is kaptok sok hasznos infót. Na meg nemsokára Ti is II. nőis klinikás mamák lesztek :) :)

Üdvözlettel
Lilla

lilló
 
 

 
 

Sziasztok

Renáta
én nem kérdeztem meg a dokim, mert annak idején a HSG vizsgálat előtt megkérdeztem, hogy mivel fogok tartozni és ő közölte hogy semmivel mert a TB fizeti - ekkor nem adtam neki, pár hónap múlva a műtétemkor adtam amennyit tudtam, majd a szüléskor is annyit adtam amennyit tudtam, kiderült hogy mások is annyit adnak neki mint én, úgyhogy én ekkor már nem kérdeztem meg. Ja és 4,5 éve a sógornőm is nála szült, és ő akkor megkérdezte tőle, és neki akkor azt mondta, hogy amennyit tud anyit ad, úgyhogy az én dokimnál nincs olyan tarifa mint sokaknál.
Mikor én szültem akkor a dokimnak akkor szült még 1 betege (de aznap összesen 3-an szültünk nála) de min mind 1 nap mentünk haza 6 nap múla, pedig 2-en voltunk császárosok, 1 pedig hüvelyi szülése volt, vagyis a haza menetel függ a babától - a dokitól - és attól hogy te hogy vagy

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Lilló: Köszönöm a kimerítő választ, nagyon aranyos vagy.Kitisztult a kép a kórházzal kapcsolatban, sokkal nyugodtabb vagyok.
A fenti topicba is írok, úgy látom Renáta is, csak nem akarlak Titeket zavarni a kérdéseimmel, bár nagyon készségesen válaszoltok mindíg odafent is.

Jó hétvégét mindenkinek! Endy
endy
 
 


Sziasztok!

Lilló
Köszönöm szépen a választ, kezdem lassan megérteni a dolgokat. Remélem nem lesz semmi komplikáció és 4 nap után jöhetünk haza. Mert ugye mindenütt jó, de legjobb otthon...

Erika
Neked is köszönöm szépen a választ. Én is úgy voltam a dokival, hogy a legelső alkalommal megkérdeztem tőle, mennyivel tartozom, mire ő azt válaszolta ne vicceljek már. Szóval azóta én nem is kérdeztem, ő sem kért, így nem tudom most hol állok. Na majd kiderül.

Szerintetek mennyi egy átlagos hálapénz szülés esetén?

Na most megyek, benézek a fenti topikba, ott biztos lesz mit olvasni...

Köszi mégegyszer és mindenkinek jó hétévégét!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok

Renáta
hálapénz - mint írtam priviben én annyit adtam, de én hallottam jóval többről is - orvos függő.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok!

Kaptunk egy bébiőrt és vettünk is ma egyet. Szeretnénk eladni. Bolti ára 6990.- mi 6291., mert kaptunk rá ikres kedvezményt 6000.- ért szeretném eladni.

Sencor SBM 141 típusú
2 db. adó vevővel
Nyílt terepen 125 m hatótávolság
Csatornák száma: 2
Működési frekvencia: 40,665 MHz/ 40,695 MHz
Az adó-vevő adapterrel és elemmel is működtethetőek
2db AC adapter és 3 db. újra tölthető eelm (AAA) tartozék
Töltöttségi szint kijelző
Állítható hangérzékelő
Hangerő szabályzás
Hang kijelző
Lágy antenna
akasztóval és hasznos övcsipesszel.

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


sziasztok,

hu de jo sokan lettunk:)
multkor a szuloszoba latogatason megigerte nekem a vedono, h most keddre elhozza a sote 2 korhazi listajat. ha megteszi, begepelem ide nektek.

5agyas szobak: allitolag kulon rakjak a csaszarosokat, a 8. keruletieket, azokat, akik rooming-inben szeretnenek lenni es azokat is, akik csak 3 orankent etetnek. igy allitolag kb. egyforma igenyu anyukak kerulnek egy szobaba. hat kivancsi leszek.

egyagyas: 8 e ft/ej. tobb van beloluk, erkezesi/igenylesi sorrendben lehet megkapni. ha eloszor az 5agyasba mentel es nem birod/pihenni szeretnel, stb. akkor atkerheted magad, ha van hely, felmehetsz. de olyan is van, h ha az egyagyasban kezdtel, de nem engednek haza idoben, nem tudod tovabb fizetni, akkor lemehetsz az 5agyasokba. szoval rugalmasak, csak ugye szolgaltatas nem tartozik a videki szallodakat uberelo szoba arhoz...

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok

Felixanyul
janurában a gyerekágyason a szobában voltunk császárosok és hüvelyesen szültek vegyesen, és azt sem kérdezték meg hogy a babát hogy szeretnénk (hogy ott legyen velünk vagy. nem), és azt sem nézték hogy ki hol lakik.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


erika,

ez remek hir es vhogy ereztem, h nem lehet igaz... nem ertem egyebkent, h mit szepitenek a szulesfelkeszito tanfolyamon, amikor ugyis megtudjuk az igazat. az egyagyas szobakkal is hamukaztak, h de igen, felmennek a noverek, kotelesseguk, stb., de ertsuk meg, h kevesen vannak es ezert nekik ez megterhelo. aztan a gyogytornasz lany szolta el magat, amikor rakerdeztem, h dehogy mennek fel, minek mennenek fel, ok nem kapnak egy fillert sem abbol a 8 rugobol...

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok

Felixanyul
ezt nekünk elmondta egy gyerekágyas nővérke is hogy oda nővér nem igazán megy fel (fent is kevesen vannak, és lent is - nappalos műsuzakban általában 2-3, éjjszaka 1 nővérke - hát ez tényleg nem sok), de én ezt már láttam mikor a nőgyógyászati osztályon voltam tavaly tavasszal hogy a kismamák maguk tologatják le és fel a babákat.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én is a SOTE II-n fogok szülni márciusban. Már régóta olvaslak titeket és az eggyel feljebbi topicot is és eddig is sok fontos információt tudtam meg a kórházról. Most viszont az lenne a kérdésem, hogy hány napos házassági anyakönyvi kivonatot kell vinni majd a szüléshez, mert ahogy olvasgatom ez mindenhol más. Van ahol 300, máshol 30 vagy 60 naposat kérnek. Mert ha 300 napos kell, akkor azt még mostanában kikérem, hogy ezzel se kelljen az utolsó pillanatban törődnöm.
Olvastam, hogy a szülésznőkről beszélgettek. Esetleg van valaki, akinek Zsoldosné Eta volt a szülésznője? Nekem a dokim is és mások is őt ajánlották. Azt hallottam, hogy nagyon sokan mennek hozzá és ezért érdemes időben bejelentkezni hozzá. Mikor érdemes felhívni, és tudja valaki, hogy mennyit szokott kérni (csak hogy tudjam hogy készüljek az anyagiak terén)?
Köszönöm, ha válaszoltok!

Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Móni:
Én a múlt héten beszélgettem a patológián kismamákkal, és ők mondták, hogy 30 napnál nem régebbi anyakönyvi kell. Jól meg is jártam, mert júliusban kikértem, és mi vidéken házasodtunk, innen 300 km-re.
A szülésznődet nem ismerem, az enyém Dömötör Margit lesz, ha elvállal. Én holnap találkozom vele először, úgy gondoltam, a 32. hét körül ráérek megkeresni, ez kicsit elhúzódott:)
Tarifa ügyben nem tudok segíteni, én nem kérdezem meg, hanem adok x összeget, amennyit kigondoltam.
Ha van kérdésed, csak szólj:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!
Köszi, hogy válaszoltál. Ettől féltem én is, hogy az utolsó pillanatban kell kikérnem és sajnos mi is elég messze esküdtünk 200km. Akkor ezzel még várnom kell.
Azért kérdeztem a tarifát, mert van akinek fix öszeget kell adni, és hát nekünk is végesek a keretek, legfőképp, ha bejön ez az új törvény, mert a klinika nem tartozik a körzetünkbe.

Kép
móni23
 
 


Móni, Mágnes!
A házassági anyakönyvi kivonatot nekem is vidékről kell beszerezni én felhívtam őket hogy mi a helyzet és nem tudok se én se a férjem elmenni mondták semmi gond tlefonáljuk és postázzák. Próbáljátok meg így.

Felixanyul!
Megkaptad a listát? Be tudod gépelni?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


a miénkbe sem elvileg, bár nekem szerencsém van, még idén megszületik:)
érdemes megkérdezni, akinek szintén ugyanaz a szülésznpje, akit te választottál, hogy van-e fix tarifája..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én eggyel feljebbi fórumon tök jó tanácsokat kapok a már megszült kismamiktól, ők ajánlották Zsoldosnét is. :D

Móni! Én is márciusban fogok szülni. Te mikorra vagy kiírva? Ki a dokid?

Ezek az új törvények.... Miért pont most vezetik be? :x

Szilvi
b.szilva
 
 


Szilvi,
Március 29-re vagyok kiírva és Sipos Miklós dokinál fogok szülni.
Igen, ezek az új törvények engem is kiborítanak, de szerencsére még nem szavazták meg.
Te Mit tudsz Zsoldosnéról?

Zsebi,
Köszi a tanácsot, majd megkérdezem ezt a postai lehetőséget.

Mágnes,
Akkor neked szerencséd van, hogy még az idén szülsz.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Móni! Nekem a lányok csupa jót írtak Zsoldosnéról, gátvédelemben is nagyon otthon van, és egy angyal.
Én március 9-re vagyok kiírva, januárban fogom majd felhívni, hogy találkozzunk.
Mivel nem voltam szülésfelkészítőn a kórházba, majd vele szeretném megnézni a szülőszobát, és egy kicsit szeretnék megismerkedni vele.
Nekem Ács Nándor a dokim, ő is elég sokszor dolgozik együtt Etával.

Neked tud vmit a dokid az új helyzetről?
Tök kiborító ez az egész, a bizonytalanság a legrosszabb az egészben.

Szép Napot Mindenkinek!

Szilvi
b.szilva
 
 


Szilvi!

Ha esetleg megtudsz valamit arról, hogy mennyit szokott kérni megírnád nekem, akár priviben is írhatod.
Az én dokim is szinte mindig Etával dolgozik.
A dokim nem tud túl sok mindet az új helyzetről, azt mondta térjünk vissza rá, ha már elfogadják a törvényt és kiderülnek a konkrétumok.

Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Szilvi!
Írtam neked pü-t.
Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Holnap este az RTL Klub Házon kívül c. műsorában (22:55), erről az új kórház helyzetről lesz szó, speciálisan a szülészetek és a kismamák témájáról. :idea: :idea: :idea:

Aki fent tud maradni nézze meg!
Állítólag egy kórházban már működik is ez a rendszer....

Hali Endy
endy
 
 


sziasztok,

hat nem sikerult megertetni a vedonovel, h olyan listat szeretnek, ami kifejezetten erre a korhazra, erre az idoszakra vonatkozik (megszoritasok) uh gyakorlatilag hasznalhatatlant irt.
ami viszont kiderult:
- vigyetek pelenkat es tena betetet, mert adnak elobbibol 5ot, utobbibol 3at, de ha elhasznalodott, akkor masnap reggelig nem kapsz tobbet
- WC-papirt, a szuloszobara is
- evoeszkozt
- mellszivot, ha van sajat

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Eggyel fentebbről kukucskálok én is be, bocsánat, hogy beszemtelenkedtem! :oops:

A hálapénzzel kapcsolatban van egy olyan hallgatólagos megállapodás, hogy a vizitdij tizszeresét adja az ember a szülésért az orvosnak. Nekem nem volt szülésznőm, de azt hiszem, 20-30 ezer forintot szoktak adni nekik.
Mivel én nem kérdeztem meg a dokimat, hogy mivel tartozom majd a szülésért, adtam, amennyit gondoltam, nem sértődött meg.


Felixanyul!
Láttam a vonalzódon, hogy már csak 3 hét van hátra!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D Vigyázz magadra, nagyon szurkolok nektek! Nagyon szép élmény lesz az egész, meglátod! :)


Na, visszamászok a saját topikomba, szép estét mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam a szülőszobán!!!! Találkoztam a szülésznőmmel, nagyon szimpatikus, kedves nő.:) Be is vitt, megmutatta, hová pottyan majd először Panna. :D Egyáltalán nem nyomasztó, nekem tetszett. Lehet járkálni végig, kivéve, ha elfolyik a magzatvíz, és a gyerek még nem áll be. Na addig feküdni kell. Még a szívhangot is állva nézik, ha akarod.

felix:
te hogy csinálod? kisterilezed a mellszívót itthon? Ott a kórházban hogyan lehet? sehogy?
Én is megvettem a pelust, bepakoltam a táskámba, meg popsitörlőt is, mert azt nem adnak , és a minta hamar elfogy. Na meg textilpelust is mondtak, mert naponta egyet adnak, és ha azt lebüfizi, jól jön a másik. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy a fenti topikból bepofátlankodok,de ott Ágiboszi írásánál-aki egyébként pontosan tudja ezeket a dolgokat-Azt olvastam,hogy a házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem régebbit fogadnak el,nem 30napnál.
Szerintem az hülyeség, ha 30 nap lenne,mert akkor a sajnos sok koraszülésnél nem fogadnák el a papírt.??Biztos,hogy 300 nap.
Csak ennyit akartam
Sziasztok!

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


ha 3 hetre lenne hatra, de jo is lenne, de dec 7-re vagyok kiirva. ma meg azt mondta a szulesznom, h olyan durva frontok vannak, h mar a 30-ra kiirt nok szulnek:( be is panikoltam rendesen...

magnes: itthon kifozom a mellszivot, bent meg allitolag a "tejkonyhan" kifozik, ha kered. h mi az a tejkonyha es h valoban igy van-e azt nem tudom. mar eleg szkeptikus vagyok.
ezek szerint popsitorlot es pelust is erdemes bevinni? a legjobb lenne, ha megfognam a lakas negy sarkat, osszecsomoznam es akkor tuti minden velem lenne.

bocs mindenkitol, h rontom itt a hangulatot, de utalom a hospitalizaciot es az eddigi jelek nem valtoztattak meg a velemenyemet

KépKép
felixanyul
 
 


felix:
hidd el , ezzel nem vagy egyedül.:)
én pelust egyenlőre négyet raktam be, de csak akkor veszem elő, ha nagyon kell. Mindenképpen pofátlanul kérni fogok. Ha elfogyna, apa még mindig tud behozni.
A textilpelusból is négyet raktam, abban bízva, hogy 4 nap, és hazaengednek.:)

dec.7 az mindjárt itt van!!! Mikulás hozza:)

ezek a frontok engem is kikészítenek, mindig olyan változó hangulataim vannak. A gyereknek sem tetszik. Mostanában úgy helyezkedik, hogy pillanatokra lezsibbad a lábam..Ráadásul hajlatban. Édes.. :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én májusban szültem és akkor textil és papírpelust is adtak pluszban, ha az ember lánya kért, mert szükség volt rá. E téren jók a tapasztalataim.

Móni23,
Én is Miklósnál szültem. :) Remélem te is annyira kedveled, mint én.

Mindenkinek jó pocakosodást!
Prücsök - szintén a fenti topikból átkukkantva

prucsok
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors reagalas a fertotlenitos temara: minden szobaban van
lehetoseg fertotlenitesre, van ehhez hasznalatos kis lavor meg fertotlenito tabletta. Ha jol emlekszem ugy kell, hogy ket literhez egy fel tabletta, mielott berakod a cuccot lemosod, miutan kiveszed jol leoblited.
Tovabbi jo pocakosodast!!
P
panzej
 
 


Sziasztok!

én is a fenti topikbol kukkantam at :D
Annyi, hogy érdemes pelusokat bevinni a babaknak, mert nagy, amit bent adnak, nem ujszülött méret (honaljig ér kb :lol:)

jo pocakosodast mindenkinek (jo nektek :)!)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Móni, én is a fenti topicból ugrottam át - szóval 100%, hogy 300 napnál nem régebbi kivonat kell. Anyu anyakönyvvezető, tőle az infó, szóval tuti.

Csajok, a klinikán tényleg figyelnek rá, hogy kb. hasonló emberek kerüljenek egy szobába - császárosok és "simán" szülők mennek egy szobába, de ez szerintem mindegy is, viszont arra figyelnek, hogy egy szobába csak olyan mamák kerüljenek, ahol pl. 24 órában bent van a baba. És tényleg külön szobába kerülnek a VIII. kerületiek, ahogy én láttam. Egyébként ezért is jó fogadni szülésznőt, mert ő kísér fel szülés után és intézi a szobaelhelyezést. Szóval vele már előre meg tudjátok beszélni, mit szeretnétek.
Még egy dolog. Szülés után, ha felkerültök kötelező jelleggel elviszik a babát 6 órás megfigyelésre/gyerekorvosi vizsgálatra, fürdetésre. Csak ez után viheted be a szobába, viszont onnantól kezdve már megállás nélkül ott lehet (kiv. az esti fürdés, ami kb. 1.5 óra, én személy szerint minden este végigbőgtem, hogy elviszik tőlem a kis drágámat és ott ordít a kocsin a többi kb. 50 gyerekkel, amig rá nem kerül a sor).

Na még egy. Egyágyas szoba ellen sokan azt mondják, hogy nem néz rád a kutya se. Hát én elmondhatom, hogy az 5 ágyasban se nagyon...Persze hallottam már más véleményt is, de amikor én szültem, annyi gyerek volt és olyan leterheltek voltak a nővérek, hogy lasszóval kellett befogni őket, ha valamit akartam. Egyébként nagyon aranyosak voltak mind, csak szegéyek semmire nem értek rá.

Pusz,
e
emma8
 
 


Sziasztok

úgylátom hogy minden kérdést megválaszoltak már
tejkonyha: ott van egy néni (nő) aki elvileg elmondja - magyarázza - és ha kell segít megmutatni hogy hogy is kell szoptatni, és ha kevés az ember lányának a teje ő csinál a babóknak tápszert amit név szerint kirak a folyósói hűtőbe, amit utána a kismamáknak kell elosztani a nap 24 órájára, de az első 1-2 napban ha nincs teje a kismamának akkor cukros vizet adnak a babónak

én januárban szültem a klinikán császárral, de én tőlem senki nem kérdezte meg hogy a babával szeretnék-e lenni vagy nem, és az 5 mamából 1 anyuka kerületi volt mi többiek nem, és a 4 kislány mellett csak az én babám volt fiú - és az ápólónőt úgy kértem meg hogy mutassa meg hogy a fiúkat hogy kell leápolni, mert ügye csak a csajszisat mutatta meg magától (és nálunk a családban előzőleg csak csajok voltak)

a pelenkák mellett vigyetek kis vékony cérna kesztyűt is a babókák kezére nehogy kimarják magukat a kis körmeikkel, sapekot adnak ha kell, vagyis ha úgy látják maguktól ráadják a babóra, nálunk is már legelső alkalommal volt rajta

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

ismét beugrottam fentről, mert látom, hogy szóbakerült a tejkonyhás néni meg a csecsemősök.

Én azt tudom Nektek ajánlani, hogy merjetek segítséget kérni. Bármi van, menjetek és kérdezzetek. Végülis van vagy 50 kismama plusz a babák erre ők vannak kb 6-an, éjszaka 2-en. Értelemszerűen nem fognak ráérni mindenkihez egyenként odamenni. De ha odamész, és kérdezel, nagyon készségesek, segítőkészek.
A tejkonyhás néni, azt hiszem Zsuzsa tényleg nagyon rendes, nekem sokat segített a szoptatásban.
Az én gyerekem eleinte nem akart szopizni, nem tudott, és mivel én is rutintalan voltam, ezért nagyon küzdöttünk, szóval én szinte minden szoptatásánál mentem a csecsemősökhöz, és kértem, hogy segítsenek mellre rakni a babát. Ilyenkor vagy a tejkonyhás néni vagy egyik nővérke segített, míg bele nem tanultunk, illetve az egyik nővérkétől kaptam bimbóvédőt, amivel aztán sikerült.

Van egy Ica nővér nevű idősebb hölgy, aki egy tünemény, ő a szülés utáni napon "elkapott", kérdezte új anyuka vagyok-e, majd vitt is, hogy megmutassa a köldökcsonk ápolást meg a pelusozást. Csak úgy magától. Szóval tényleg vannak pozitív példák is.

Én részemről nagyon elégedett voltam velük.

Pelus: mini mértűt adnak, enyém gyerekre jó volt, tehát mi pl egy darabot se használtunk fel abból, amit otthonról vittem. Nekünk a mennyiség is elég volt, amit kaptunk. Törlőkendő volt az ajándékcsomagban, nekünk az is elég volt.


További jó pocakoskodást, pihenjetek sokat! :wink:

üdv.
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!
Húú ezek hasznos infók! Köszi!!
Még egy kérdés:
ha viszek be mellszívót, és esetleg lesz annyi tejem, hogy fejni is tudok és szoptatni, hol tárolom a lefejt tejet? És hogyan?
vagy ne reménykedjek ilyenben, hogy annyi tejem lenne az elején?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes! - minden szobánál van egy kis hűtő szerintem abban. (de nem biztos, hogy jól tudom). De nálunk a szobában senki nem állt úgy tejügyileg, hogy tárolnia kellett volna valahol.

Pelusok, popsitörlők - nekünk is elég volt amit bennt adtak.

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Mágnes, a mi szobánkban egy lány volt, akinek már bent volt felesleges teje - a nővérek azt mondták neki, hogy öntse ki :( Szerintem ha a tejkonyhán kifertőtleníted a fejőt, akkor a szoba előtti hűtőbe felcimkézve beteheted. Az már más kérdés, hogy hol tudod majd megmelegíteni...Mondjuk szerintem annyi mással lesz mit foglalkoznod, hogy bőven ráérsz amjd otthon eltenni az esetleges plusz tejcsit.

Lillának igaza van, menni kell kérdezni, segítséget kérni. Tényleg nagyon rendik, csak totál leterheltek a csecsemősök. Mondjuk velem sajna előfordult, hogy hiába mentem nem értek ré egész nap, hogy segítsenek szopiztatni :( A végén már bőgve mentem a tejkonyhára, na akkor jöttek ketten is, mert látták, hogy már kikészültem. A tejkonyhás néni egyébként tényleg nagyon aranyos.
emma8
 
 


Magnes, nalam tultermelés volt tejügyileg. Van sok kis hütö a gyermekagyon és abban lehet tarolni, mindenki rairja a nevét a fertötlenitett üvegre és be a hütöbe. Altalaban az volt a vége, h kiöntöttem, de par esetben jol jött, mert mi is bénaztunk egy kicsit az elején a szopizassal.
Ez sima hütö gafyaszto nincs.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az információkat a házassági anykönyvivel kapcsolatban. Én is úgy tudom, hogy törvény szerint 300 nap, de ezt mégis minden kórházban másképp gondolják.

Prücsök,
Én is nagyon kedvelem Sipos dokit, ezért is mentem hozzá. Én a Forgács intézetben ismertem meg, mert sajnos csak lombikkal lehetett babánk és azt ő csinálta. De ennyire kedves és segítőkész dokival még nem találkoztam.
Meg akartam kérdezni, hogy milyen volt a szülésnél, de visszaolvastam és látom, hogy neked végül császárral született a babád.

Lányok,
Nagyon jók ezek a tanácsok, hogy mit kell vinnünk a kórházba, én ezen még nem nagyon gondolkoztam, de most már elkezdtem írni a listát :)

Kép
móni23
 
 


Móni,
Valóban császár volt. Szerencsére, máskülönben nem biztos, hogy velünk lenne a kis manó.
De ahogy hallottam, nem sietteti a dolgokat, ha valaki természetes úton szeretne szülni. Aznap reggel 9-kor indult egy szülése és este 7-8 óra felé döntötték el a császárt a kismamával, miután oxitocinnal sem tágult. Lesz szülésznőd? Eta?
Eta azt mondta róla anno, hogy inni nem lehet nála, de azért legyen nálad ásványvíz és majd frissítő szájöblögetésre fogjátok a dolgot. :)

Remélem sikerül majd természetes úton szülnöd.

prucsok
 
 


Prücsök,
Én is csak jókat hallottam ról és eddig a tapasztalataim is nagyon jók. Tegnap voltam nála és szegény nem nagyon tudja mi lesz most a változásokkal. Pont a szülésznőt kérdeztem tőle, mert én is Etát szeretném választani, de azt mondta, hogy várjunk januárig, mert lehet, hogy a végén nála sem tudok szülni és szülésznőt sem lehet választani. Nem túl jó a véleménye az egész helyzetről.
Lehet, hogy átnézek a fenti topicba, csak ott úgy néztem hogy már mindenki babás és nem nagyon vannak kismamák.

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni,
Vannak kismamáink a fentebbi topicban is, szerencsére megint egyre többen (pl. innen is). Gyere nyugodtan! :)
Miklós bizonytalanságát megértem, de neked azért még van időd. Addig csak rendeződnek a dolgok.

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!
Úgy látom, nagyon sok hasznos tanácsot kaptatok már, olvassátok át akár többször is!
A harmadik kisfiunkat várjuk, s remélem, szülhetek most is a II- esen.
Csak néhány dolog. Dömötör Margit tényleg igazi profi. Szerintem jó dolog a szülésznő kiválasztása, ha korábban megismered, ő pedig tisztában van az igényeiddel, s az orvoshoz hasonlóan eloszlathatja a félelmeidet, s persze végig veled van a szülésnél.
Az osztályon tessék bátran segítséget kérni, ha úgy érzitek, nem kaptok eleget. Sok esetben a többágyasban a tapasztaltabb anyukák is segíthetnek.
A tejcsit, ha kell, meleg vízfürdőben, pl. a fertőtlenítős tálban melegíthetitek.
Jó, hogy a látogatók nem mehetnek be a szobába. A szopizás, öltözködés, bacik, stb. miatt. Sőt, annál jobb, minél kevesebb látogatót fogadtok a kórházban! Láttam sok kismamát a látogatók hadától kimerülni, volt, aki még a babáját se tudta emiatt rendesen szoptatni. Szervezzétek ügyesen!
Kívánom, hogy legyen midannyiótoknak minél problémamentesebb az elkövetkező időszak!
Sziasztok!

Szilvi
szilvuska
 
 


one, mi van veled? egyben vagy meg?

domotor margitrol van vkinek tapasztalata? leirna reszletesen? lehet, h megis ot valasztom toth anna helyett, o egy kicsit hidegnek, adminisztrativnak tunt nekem.

es meg vmi, elmondanatok, h a gatvedelem az pontosan mit jelent? marmint, h mit csinal a szuleszno? massziroz ott?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Én is a II. Sote-n szülök. Nekem már minden osztályról van tapasztalatom, "élményem", kivéve a szülőszobát és a gyerekágyat. Most tartok a 32. héten, itt az ideje a szülésznő választásnak. Nekem Tóth Annát ajánlották. Tud valaki mondani róla valamit? Annyit tudok, hogy az Anyák Lapjában ír, és aki ajánlotta meg volt vele elégedve. Gátvédelemmel szült.

Előre is köszönöm a válaszokat!
bear
 
 


Sziasztok!

Felixanyul, igen ott massziroz a szülésznö és, ha minden jol megy nem kell vagni, ami elég nagy elöny, mert allitolag fajdalmas a seb néhany hétig. Amugy sem annyira jo ülni szülés utan, de ha vagnak egyszerüen lehetetlen....
a gyermekagyi folyas miatt orias pelusokat kell hordani x hétig szoval jobb, ha nincs ott seb még pluszban.

Gatvédelemmel szültem, irigyeltek emiatt a csajok a szobaban :)!

Dömötör margitot nem ismerem.

Mar nagyon a finisben vagy, szép és gyors szülést kivanok!

Ha ezzel kapcs van még kérdésed eggyel feljebb megkérdezheted Timiban-t, ö szülésznö, biztos profibban el tudja neked magyarazni a lényeget.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Bear
Nekem ő volt a szülésznőm, nagyon rendben volt! Figyelmes, segítőkés, éjszaka hívtam, mikor elment a nyákdugó és aggódtam, de nem volt probléma,hogy zavartam! Másnap reggel korán már ő hívott, hogy mizújs, s aztán délelőtt is, keresett! Amikor beértünk a kórházba már ott volt és rendben ment ninden! Sajna abab helyzete miatt (téraránytalanság llépett fel) végül csáazár lett, de a dokim is okés volt! A gyermekágyon is meglátogatott minket kétszer is!
A málnalevél tea sem árt!

Ki a dokid?

Jó pocakosodást Mindenkinek!
Aztán várunk ám titeket a másik oldalom! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
anid
 
 


Szia Anid,

Nagyon szépen köszönöm a választ, közben találkoztam is vele, nagyon kedves, szimpatikus hölgy. Megnyugatató, hogy ilyen. Én is tartok ettől az éjszakai telefonhívástól, bár mondta, hogy semmi gond, mindig be van kapcsolva, de mégis úgy érzem, nem akarom zavarni éjjel. Bár mondta, hogy a legtöbb szülés akkor indul meg... A szülőszobák is szépek, remélem nálam minden rendben lesz!
Még egyszer köszi a segítséget!

Bear
bear
 
 


felix:
Nekem Dömötör Margit a szülésznőm. Magáról a szülés alatti tevékenységéről még nem tudok mit mondani, de nagyon kedvesnek tartom, sőt. Bent feküdtem a héten a pat.on, és az uh-n a babénél arrithmiát fedeztek fel. Addigra az orvosom már hazament. Végső elkeseredésemben a folyosón kaptam el Margitot, sietett valagová valami kocsival, és egy kolleganőjével. Ahogy meglátta, hogy el vagyok keseredve, ottghagyott csapot-papot, és leült velem beszélgetni, mindent elmondott, nyugtatott.
Szóval hálás vagyok neki, nagyon emberséges.
Megadta nekem a számát, bármikor hívhatom, ezt kihangsúlyozta.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: