Új privát üzeneted érkezett!

Szívesen beszélgetnék a doktor úrnál Született babák anyukáival.

Erika
szherika
 
 


Szia,

Schöfp-Méreis topicban vannak többen is. Timili, Matt07......

Kriszti

cuiccolo
 
 


Szia!

Köszi benézek.Csak eléggé összeszokott csapatnak tűnik.
szherika
 
 

 
 

Szherika! Nagyon kérlek NE IZÉLJ!!!!Kép Gyere bátran oda és kérdezz! Nem 1Xűbb egy topicot követni? Várunk!!!
timili
 
 


Ja, félsz, hogymi már túl ismerjük 1mást....ha gyorsan átjössz,majd téged is jól kikérdezünk és egy hét múlva "klubtag" leszel....
timili
 
 


OK!!

Jelentkezem feltétlenül.
szherika
 
 


szia!

várunk a "klubban"!

ildi
matt07
 
 


Sziasztok!
Én szültem nála!
Nem ajánlom senkinek!
Velem csunyán elbánt!
jóhír
 
 


Sziasztok!

Én már két éve járok hozzá (Kósa dr). Sok lombikot csinál és még több beteget vállal, ezért állandóan időhiányban szenved. Saját tapasztalat, hogy csupán néhány percet tud szánni egy-egy kismamára, olyan mintha egy futószalagon lenne az ember nála a rendelésen. Telefonon szinte soha nem lehet elérni, ami igen nagy hátrány, ha nála akar szülni valaki. Persze a magánrendelőjében egy kicsit más a helyzet. Bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán nála szüljek-e, a tapasztalataim nem túl pozitívak, viszont lombik téren nagyon jók a statisztikái, mi is így hoztuk össze a babát!!!
Jövő júniusra vagyok kiírva, addig még átrágom a dolgot! :(
andiso
 
 


Sziasztok!

Hát gondolom mindenkinek mások az igényei és ezek szerint a tapasztalatai is, de én azoknak a táborát erősítem ismét, akik jót mondanak a doktorról. 4 ből 3 gyerekem szültem nála és azt hiszem jól jártam Vele. Az utolsót most nyáron szültem, gondolom nem változott meg sem szakmailag sem emberileg túlságosan az elmúlt hónapok alatt. A kórházi rendelés az olyan amilyen, de én nem éreztem soha, hogy ne hallgatott volna meg. Sőt még zavarta is, hogy nem kérdezősködtem állandóan. Órákig beszélgetni inkább pszichológushoz jár az ember. :)
iloly
 
 


Szia Jóhír!

Tudnál bővebben Kósa dokibácsiról mesélni? Mert épp hozzá készülödöm életemben először.

Jöhet priviben is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Andiso, megkérdezhetem a neved? Mert én meg a szomszédban lakom Györkön. Lehet ismerjük egymást. Én is a Schöpfibe szültem, de nem a Kósánál.

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Én is hozzá járok, igaz lombikozni. Szerintem jó doki, lelkiismeretes.
Milyen mikor a születést vezeti le?
charlott
 
 


Sziasztok!

Charlott: én mind a három lányomat nála szültem, és csak dicsérni tudom. Az első lányom nekem is lombik program utján született. Nagyon sok sikert kivánok neked, nem tudod mi lesz Kósa doktorral, ha bezárják a kórházat ?
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Szilvi: azt tudom, hogy a Nyírő kórházban fog tevékenykedni (lombikozni, szűlni), de a magánrendelőjében fogja fogadni betegeit.
charlott
 
 


Charlott!

A próféta szóljon belőled, csak azt nem tudom, hol lesz a nyírői szülészet, mert a lista szerint megszűntetik. A dokitól tudod az iunfót, mert a schöpfis topicban sokan várunk erre, de a doki annyit mondott április elejéig még bármi lehet, biztosat ő sem tud. Nyugtass meg minket, hogy ez tuti fix!!!!!!!!!!

Kép
manó-v-29
 
 


Szia Manó!

Újabb infóm az, hogy a Schöpfiből magánkórház lesz, így a doki nyugodtan tud a kórházban dolgozni. Nyírőben a lombikokat végezheti.
Szóval minden marad a régiben. Csak áprilistól fizetni kell majd!
charlott
 
 


Sziasztok.MI is a Kósához járunk lombikozni. nagyon jó doki már nagyon sok orvosnál jártam de ő az aki igazán akar segíteni.Charlott szeretném megkérdezni hogy áprilistól mire kell fizetnimert mi egy év kihagyás után akarjuk folytatni.Ha tudsz segíts légyszi.Köszi.
kõszegi bea
 
 


Bea, persze, hogy segítek! :-)

Lényegében a lombik még nem változott. Ott a gyógyszerekért kell fizetni. De, hogy most a kórház magán lesz, akkor biztos kell fizetni a vv-ért, UH-ért.... De azt még nem tudják, hogy mi mennyibe fog kerülni.

Hányadik lombiknak futtok most neki? Mióta próbálkozol?
Én is jó dokinak tartom őt, olyan lelkiismeretes. :-)
charlott
 
 


Szia Charlott. Mi a negyediknek futunk neki.A 2. sikerült de 9 hetesen elhalt,miután összeszedtem magam jött a 3. amin nagyon alacson volt a hcg-m és nem is maradt meg. Ezután egy év kihagyás után már szeretném a következőt,és hozzá szeretnék menni.Örülök hogy te is megvagy vele elégedve,soha nem felejtem el amikor elhalt a baba és a kórházban feltette a tágítót zokogtam a műtő asztalon és olyan aranyos volt ott vígasztalt mondta hogy csinálunk másikat.Egy kicsit kétértelmű de mi lombikosok értjük ezt.Te hol tartasz?Hányadik beültinél?
kõszegi bea
 
 



Sziasztok!
Lehet, hogy a Kósa az egyik legjobb a lombikban, de azt meg kell osztanom veletek, hogy inszemináció előtt stimulálni akart -igaz egy enyhe gyógyszerrel, a Clostibegyl-lel, úgy, hogy meg sem nézett soha ultrahanggal. Azért mentünk át hozzá, mert nem tudtuk lombik, vagy inszem lesz -e férjem eredménye miatt, és Ő csinél lombikot is. Visszatérve: a ciklus 14. napján nézett meg először, mert akkor jött vissza szabadságról. Én be sem mertem venni a gyógyszert, mikor elolvastam a gyógszer tájékoztatóját, hogy csak szigorú orvosi ellenőrzés mellett szedhető a hyperstimuláció veszélye miatt. Azt mondtam inkább legyen egy érett pete, nem több. Persze, egy Gonal F- kúrához ez nem hasonlítható stimu. a dilemmám: ő ennyire profi, hogy nem is kell egy enyhe stimuhoz ultrahang, vagy esetleg azt vallja, hogy mindent a cél érdekében?
Brummadzag
Vendég
 


Bea hello!

Sajnálom, hogy nálatok elindul, de hamar elhal. Voltatok különféle kivizsgáláson már? Összeférhetelneség, genteikai stb..
Igen, nagyon aranyos, együttérző, mert végül is az ő munkája, szívén viseli a babák sorsát. (Mindig azt mondja, hogy babát csinálunk - nála ez már szlogen!)

Nálam is kacifántos a dolog. 2 normál lombikon és egy fagyi beültetésen vagyok túl. De a hiperstimuláción kívül semmi sem történt. (3 negatív teszt)
Én most műtetem magam. Laparon már túl vagyok és méhtükrözés még hátra van. Nem értem, hogy miért nem indul el a terhesség?

KépKép
charlott
 
 


Brummadzag szia!

Ez az év a dokinak nem jól indult, mert januárban a lombikok számát csökkentették le. Februárban a kórház becsukásásról tudta meg a hírt. Teljesen ki volt borulva. Ha hibázott ennek tudható be.
De ez nem mentség, tudom. Legyél egy kicsit határozottabb vele, tud, hogy mit akarsz. Ha UH-t akarsz, akkor addig nem tágítasz, amíg meg nem néz.

KépKép
charlott
 
 


Helló Charlott.Miellőtt Kósához kerültem voltak már vizsgálatok ő eddig a lombikot megelőző vizsgálatokat és méhtükrözést csinált, a mostani mesi után szeretné menni hozzá megakartom csináltatni azt a tesztet hogy feljutnak -e a spermák a méhszájon vagy sem.(ez az összeférhetetlenségi teszt)?.Genetikait kérdeztem a biológustól a 3. lombiknál és azt mondta hogy ha valami gond lenne akkor nem termékenyűlnének ilyen jól mert nekünk mindíg megtermékenyűlt az összes.
A nyugottság nagyon fontos, te is az a izgulós sírós vagy mind én.Az elsőt végig bőgtem a 2. nál hihetetlen nyugalom volt rajtam 3.-nál csak + álltam hozzá semmi - gondolat.Én úgy hiszem hogyfog sikerülni.Nektek is fog te végig fekszed a 2 hetet.?Csak pozitívan biztos sikerülni fog.
kõszegi bea
 
 


Charlott!

Ne haragudj, ha rosszindulatúnak tűnök, csak az én tényeim mésok! Szeretném, ha nem lennének igazak, de a doki már többször megerősítette. A Nyírő bezár!!!!!!!!!!!! Most próbálják meg a lombikot is áthozni a magánkórházba. Hogy menniybe fog lerülni? Hát annyit mondhatok, hogy a sor olyan hosszú, hogy a támogatott lombikra már 2008-ra van hely, ha fizetsz érte bármikor megcsinálja, a fagyis 53000, a normál 350000!!!!!!!!Plussz a gyógyszerek!!!!!

A magánkórház szerinted mennyivel lesz olcsóbb?

Én a Kósának nagyon sokat köszönhetek, egyáltalán nem áll szándékomban elhagyni, de ennyi pénzt, csak fekete úton lehetne kifizetni!!!!! Vagy lemondok a manóról!!! :cry:

Bocsi a pesszimizmusomért, már nem hiszek a csodában, egy hónapja, még hittem! :cry:

Üdv Anett

Kép
manó-v-29
 
 


charlott nem is hallottam hogy lecsökkentették a lombikok számát miért tudsz róla valamit?
kõszegi bea
 
 


Bea!
A lombik megoldja a spermák lassú mozgásást és kevés számát. Így szükségesnek érzed ezt a tesztet?

Nyugodtság az tényleg fontos lenne, jól gondoltad pánikolok mindenen. Szervezetem nagyon érzékeny, főleg mikor megkapom a hormonokat. Ez már önmagában izgató dolog. És amikor meglátom a műtőt!!! Kész vagyok teljesen. Nekem még az is magas, hogy miért nem otthon ágyban párnák közt leszek terhes.Miért kell egy egész bizottságnak részt venni ebben az intim műveletben?

Nyírőben 3 doki havonta 25 lombikot végezhet el, ezért várólista van.
Az ET utáni első hétben itthon szeretnék lenni, aztán megyek vissza dolgozni. Hogy elterejem a gondolatomat hülyeségekről.

KépKép
charlott
 
 


Manó!

Én 8-án voltam nála és azt mondta a Nyírővel kapcsolatban, hogy a szülészetet szüntették meg és a lombik 2008-ig végezhető biztosan ott, mert addig szól a szerződés.
Nekem ezt mondta, de tisztában vagyok azzal, hogy az állam bármikor hozhat másfajta döntést.

Nem állítottam, hogy a magánkórház olcsó lenne! Mindig mondom is a dokinak, hogy ha mindenért fizetni kell, akkor nekem annyi. Gondolni sem akarok még erre! Bizakodom, hogy most sikerrel járok. :-)

KépKép
charlott
 
 


Charlot!
Köszönöm a tanácsot. Megfogadom, és határozott leszek a Kósa dokibácsival. :P
Vendég
 


Szia Charlott.Nekem megynyugtató lene ha megcsinálnák a tesztet mert a férjem vizsgálata jó lett és így magamat okolom hogy nem sikerül teherbe esnem.hát nem tudom mikor jelentkezzek Kósánál mert szerettem volna hogy júniusban legyen lombik.Ugyanis nálunk az a gond hogy a férjem már új dokit szeretne keresni de én teljesen Kósa párti vagyok ha tényleg váró lista van nem tudom mit teszek.
kõszegi bea
 
 


Bea!

Lombikozni idén nem biztos, hogy tudsz menni, mert a várólista megtelt. De lehet, hogy valaki a listáról babás lesz vagy más okból kifolyólag nem tud lombikozni, akkor szabadul fel a hely.
De beszélj a dokival erről, biztos okosabbat tud mondani.
De azt ajánlom, hogy áprilisban hívjad inkább, mert akkor a kórház sorsa is eldől.

KépKép
charlott
 
 


Charlott!Hát ez nagyon rosszul esett, most mit tegyek. Lehet hogy hétfőn felhívom mostmár kíváncsi vagyok mit fog mondani.Majd úgyis írok mit beszéltünk.Bízom benne hogy azért sikerülni fog minél hamarabb.Nálad is már ilyen nehezen szorított helyet vagy mióta vártál már a beültire.
kõszegi bea
 
 


Bea bocsánat, nem akartalak megbántani.... :(
Hívd mindenképpen a doki, biztos keres időpontot nekd.
Nekem kvázi mázlim volt, mert január elején derült ki, hogy nem sikerült a fagyis program. És akkor mondta a doki, hogy van lista a Nyírőben. Akit tudtam értesítettem róla.

KépKép
charlott
 
 


Szioka Charlott.Mindenképpen hívni fogom a doki bácsit.Dehogy bántottál meg.úgy örülök hogy végre tudok valakivel beszélni erről a dologról és pláne hogy egy dokihoz járunk.Április már mindjárt itt van.Akkor már kapod a szurikat.
kõszegi bea
 
 


Kép

Jó reggelt Bea!

Én is örülök, hogy dumcsizhatunk lombikos, dokis témákról! :-)

KépKép
charlott
 
 


Bea!

Én most kedden mennék méhtükrözésre hozzá. De ettől a fogi tabitól a vérzésem nem akar elmúlni. Így kétségessé vált a műtét. :-(

Milyen különben ez a beavatkozá? Olvastam, hogy te már túl vagy ezen?

KépKép
charlott
 
 


Szia Charlott,altatásban végzik a műtétet, utánna egy kicsit fájhat a hasad de nem rosszabbul mind amikor mesizel.Még aznap délután hazaenged,előtte elmondja az eredményt.Nagyon vérzel?Mert ha nem akkor szerintem megcsinálja.Nekem volt a punkció után véreztem és a beülti előtti napon mult el.Reméljük minden rendben lessz nálad, én holnap hívom a dokit nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani.Szép napot nektek.
kõszegi bea
 
 


Charlott ugye te vagy az aki megjelölt az iwin? :lol:
kõszegi bea
 
 


Szia Bea!

Igen, én voltam olyan szemtelen és bejelöltelek. :D

KépKép
charlott
 
 


Bea: mit nevezünk enyhe vérzésnek? reggel tényleg csak foszlányok vannak, de egésznapot nézve már mennyiségről lehet beszélni és piros!! :evil:

KépKép
charlott
 
 


Szia Charlott.Örülök hogy bejelőltél. Mennyi van még a gyógyszerből? Beszéltél már Kósa bácsival? Én úgy gondolom hogy meg fogja csinálni mert a méh falat ettől még látja.és ahogy írtad foszlányok vannak keddig az még el is múlhat.Csak nyugi.Te már tényleg itt vagy nem messze a céltól, én nem tudom mit fogok tenni,lmondtam itthon hogy várólista van a Nyírőben és mindenki azt mondta hogy keressek másik orvost, de hátha a közel jövőben lessz helye,nekem úgyis csak júniusban lenne jó mert addig még suli van.
kõszegi bea
 
 


Charlott ha nem is csinálja meg akkor bízzunk benne hogy már nem is fog kelleni.Mert szép +++++++++++++ tesztet fogsz produkálni.
kõszegi bea
 
 


Jaj, Bea, de szép is lenne ez!
Akkor holnap nap fontos lesz mindkettőnk számára, mert eldől a jövője.
Már most cidrizek, hogy mit fog reagálni a doki, hogy már megint nem stimmel valami.

Mit tanulsz?

KépKép
charlott
 
 


Esti érettségire járok most kezdtem.Tudod hogy van ez amikor akartam nem volt lehetőségem amikor lehetőségem volt nem akartam tanulni de most már nem húztam tovább nagy lelekiérőt vettem és beiratkoztam.
Szerinted mikor érdemes hívni a dokit,mert nehéz őt elérni.
kõszegi bea
 
 


Tanulni, új infókat gyűjteni mindig jó és hasznos!

A doki hétfő, szerda, péntek délután a magánrendelőjében van és most már felveszi a telefonjait elsőre. :-)

Good luck!

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

charlott: A kórházzal kapcsolatos hír után, nagyon jó volt olvasni, hogy Kósa papa felveszi elsőre a telcsit :) Hihetetlen, sokszor napokig próbáltam elérni, de hiába.

Sok sikert nektek :!:

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Bea: hívtad a dokit?

Én tudta ma délután hívni és azt mondta, hogy holnap menjek be a Schöpfibe és megnéz UH-n. Akkor dönti el, hogy megműt vagy sem?

Szilvi: köszike. :-)

KépKép
charlott
 
 


Szia Charlott hívtam a dokit nagyon nehezen tudtam elérni, azt monta hogy hívjam fel a Nyírőt kérjet időpontot de már most decemberre van csak hely, hát nem tudom mit teszek.Holnapra soik sikert kívánok majd írjál várni fogom.
kõszegi bea
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még új vagyok itt, és segítséget szeretnék kérni.
Kósa dr. magánrendelésére szeretnék elmenni, de nem tudom, hogy mikor és hol rendel, és hol tudok bejelentkezni.
Szerintetek foglalkozik velem úgy, hogy "az utcáról" megyek hozzá és nem a meddőségi központon keresztül?
Köszönöm, ha segítetek.
petra70
 
 


Bea!

Bevonultam ma a Schöphfibe, de még mindig vérezgettem, de lényegesen kevesebbet, mint előző napokban. Reménykedtem, de hiába egyrészről a doki egész éjjel és nappal szült. Fáradt volt, így nem igazán akart bevállalni engem. Bár ezt így nem mondta ki.
Adott gyógyszert (estroferm) abból kell szednem és várjuk, hogy tiszta legyek. Reménykedem a csütben.

Sajnálom, hogy nem érted el rögtön a dokit. :-( Decemberi időpont nem lenne jó neked?

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: