Új privát üzeneted érkezett!

Szia Petra

14.-én megyek 1 órára krizsa dokihoz a kaáliba, remélem minden jól fog menni nagyon félek attól hogy valamit találnak de legalább meg tudnám hogy miért nem jön össze ágyban párnák között.

A barátnőm 23 hetes terhes volt kapott egy fertőzést és beindult a szülés 17 órát élt a baba, nagyon el vagyok szomorordva nem tudom hogy tudnék neki segíteni mert magát hibáztatja.Elég nehéz.

De annak örülök hogy nálatok minde oké és nemsokára már kezdődik az inszem.
kõszegi bea
 
 


Bea!

Borzasztóan sajnálom ami a barátnőddel történt. Ilyenkor az ember nem is talál szavakat. Nekem sincs ötletem, mivel lehetne vígasztalni, de talán az idő enyhíteni fog a fájdalmán.

Örülök, hogy nálatok is haladnak az események, remélem minél előbb meglesz az eredménye.

Nálunk szervileg hiába találtak mindent rendbe, szerintem a stressz miatt nem sikerült összehozni. Egy kicsit tartok attól, hogy az inszem sem fog emiatt sikerülni. Arra gondoltam, hogy az inszem után vagy szabira megyek, vagy kiiratom magam, bár titkon reménykedek a spontán babában.
petra70
 
 


Helló Lányok!

Ha érdekel még valakit, én is leírom a tapasztalataimat Kósa dokival kapcsolatban, hátha segíthetek.
Nekünk is ő csinálta az inszemet 2 évvel ezelőtt. Elsőre sikerült. A terhesség alatt a doki maximálisan rendes volt, bár ugye a magánrendelésére jártam. Iszonyúan sokan jártunk hozzá, mindig rengeteget kellett várni, de úgy éreztem akkor, megéri. Néhányszor voltam a Schöpfis uh-on is, ott is fél napokat ültem, mire sorra kerültem. De velem mindig kedves volt, mindent elmagyarázott, szinte kérdezni se kellett. Főleg a rendelésén, a férjemmel is nagyon jó viszont alakított ki. Szakmailag maximálisan bíztam benne.
Most második babámat várom (spontán). Már nem hozzá járok, de csak az időhiány miatt, meg azért mert a kórház is magán lett és így már nekem anyagilag nem vállalható.
Most látom a különbséget orvos és orvos között. Már a második dokit "fogyasztom" és emberileg, szakmailag egyik sem léphet a Kósa nyomába. Most látom, ő mennyire profi volt.
Meg kell mondjam a szülésnél voltak negatív élményeim a Kósával kapcsolatban is, de a dokik is emberből vannak. Azt hiszem, ha valami gondunk van vele, egyszerűen szólni kell neki, és van annyira intelligens, hogy akkor másképp csinálja.
Ha érdekel valakit, később leírom, hogy én másodjára mit csinálnék másképp, hogy azt mondhassam, na ez tökéletes szülés volt. De tuti, hogy a Kósa ehhez megfelelő alany. Összefoglalva: én mindenkinek jó szívvel ajánlom. És egyet ne feledjetek: a legfontosabb, hogy egészséges baba szülessen és a mama is az maradjon, a többi felejthető. Üdv: Liza
liza13
 
 

 
 

Sziasztok!

Tudtok valamit Kósa dokiról, szabin van? Két napja nem tudom elérni.

Petra
petra70
 
 


Sziasztok! Én új belépő vagyok. Kósánál fogok szűlni októberben. Én hétfőn voltam a magánban Kósánál, nincs szabin, megkérdeztem. Augusztusban megy szabira egész hónapban, akkor csak szerdánként lesz elérhető.
petra70 írta:Sziasztok!

Tudtok valamit Kósa dokiról, szabin van? Két napja nem tudom elérni.

Petra
tarimeli
 
 


Tarimeli, gratulálok a pocaklakóhoz és köszönöm a tájékoztatást. Akkor valószínű mindíg csak rosszkor hívtam. Ma próbálom megint.

Bea, Charlott, Brummadzag veletek hi van?
petra70
 
 


Sziasztok!

Nm Petra70 :-))

Valaki nincs esetleg ezen a fórumon aki Horváthné Marikával (szülésznővel) szűlt esetleg? Érdekelne, hogy mi a tapasztalatotok vele.
tarimeli
 
 


Sziasztok!

Liza13, engem nagyon érdekelnének a tapasztalataid. Úgy gondoltam Kósa dokinál maradok, és megnézem a szülésznőt is akit ő ajánlott, Marikát. (Most ha lehet, még bizonytalanabb vagyok) Csatlakozva tarimellihez engem is érdekelnének a tapasztalatok a szülésznővel kapcsolatban is.
Korábban is kértem tapasztalatokat a dokiról, az pedig hogy Te miket csinálnál másképp, különösen érdekelne. Te Marikát választottad?
kiry3
 
 


Sziasztok Kósás lányok!

Petra: kösz, kérdésedet. Meg vagyok, pihenő pályára küldött a PCO. Amíg az ki nem lesz kezelve, addig babára sem gondolhatok. Ez egyben arra is jó, hogy 3 lombik után tutira pihenjek legalább fél évet.
De azért olvaslak Titeket!!!!
Jó kezekben vagytok! :-)

KépKép
charlott
 
 


Szia Kiry3!

Nem tudom elsőre milyen Vele szülni, mert én először másnál szültem, de ahhoz képest az összes "Kósás" szülés tök jó volt.
Szülésznőről csak annyit, hogy én egyszer sem fogadtam, bár az elsőnél egy nagyon jó ügyeletest fogtam ki. A másik három esetben (ezek a Kósások) is az ügyeletesnél szültem és sohasem éreztem, hogy ez gond lett volna a dokinak. Amúgy Marikáról csak annyit hallottam, hogy bár katonás, de nagyon profi és ketten igen jól dolgoznak együtt.

Szerintem, ha megértitek egymást a dokival nyugodj meg.

Szia:i
iloly
 
 


Kiry3, te mikor fogsz szülni?
tarimeli
 
 


Helló Lányok!

Anno nekem is Horváthné Marikát ajánlotta a Kósa. Egyszer találkoztam és beszélgettem vele, nagyon aranyos, de őszinte leszek, én nem így képzeltem el a szülésznőmet. Ezért másikat választottam, aki személyiségében közelebb állt hozzám. De hangsúlyozom, ez én vagyok, nem vagyunk egyformák.
Mit csinálnék másképp másodjára? Határozottabb lennék. Néha az volt az érzésem, hogy a Kósa kicsit siettetné a szülésemet. Ez volt az egyetlen negatívum vele kapcsolatban. A vizsgálatok során kézzel tágította a méhszájat, amit akkor nem vettem zokon, bár iszonyúan fájt, mert azt gondoltam, ezzel a babának segítünk. Azóta kiderült, hogy megrepedt a méhszájam, hogy tényleg emiatt-e, vagy amúgy is megrepedt volna a baba méretei miatt, azt nem tudom. De most már tiltakoznék a kézi tágítás ellen. Ja, azért azt tudni kell, hogy a szülés alatti vizsgálatok, tágítás nélkül is elég kellemetlenek, szóval nem biztos, hogy minden tágítás, amit annak gondolunk. Remélem érthető voltam. Most mennem kell. Ha van kérdés szívesen válaszolok. Liza
liza13
 
 


Liza13,

És kit választottál Marika helyett? Ilyenről még nem is hallottam, hogy kézzel tágítják a méhszájat? Tudod azt nem értem, hogy a mai világban amikor azért is "tornázni" kell, hogy a gátat megpróbálja "megvédeni" az ember hogy fér meg a "kézi méhszáj" tágítás???? :shock:
Megkérdezhetem, hogy mivel magyarázta Kósa, hogy ilyet csinált? Vagy nem is mondta, hogy mi történik csak csinálja?
Nem dobódtam fel túlságosan a dologtól :( Első babát várva...
tarimeli
 
 


Sziasztok!

Tarimeli!

Annyi mindent kéne írhirtelen, hogy lehet nem is érek a végére.

Amikor először szültem, annyira nem akarta a dokim "siettetni" a szülésemet, hogy hétfő déltől szerda délig tartott. Közben kb az egész kórházi személyzet végigvizsgált, nagyvizit keretein belül is és ki tágította-ki nem a méhszájat, de infót senki semmiről nem adott, sőt csak amikor szerda hajnalban végre elkezdtek erősödni a fájások, akkor árulta el a nővérke, hogy reggel kaptam volna infúziót, ha nem lett volna semmi. Hát elég szar volt két átalvatlan éjszaka és két átizgult nap után még az a 10 óra amit a szülőszobán töltöttem. Szóval én azon a véleményen voltam, hogy ha van esély rá, hogy ezt elkerüljem, bizonyos határokon belül bármi jöhet.

Az, hogy mi fáj, a fene se tudja, én a harmadik szülésemnél azt hittem, de szenya ez a doki, hogy tágítani próbál, közben meg már a gyerek feje jött. Nem biztos, hogy mire oda kerülsz, mindig pontosan fogod tudni és érteni ami történik. Ez lehet, hogy durva és ijesztő, vagy csak én vagyok pánikolós, de én még a harmadiknál is azt mondtam, döntse el azorvos kell-e gátat metszeni-vagy sem. Mert Ő fogja látni mi a helyzet. Harmadik-negyediknél nem metszett.

Az tuti, hogy határozottan teszi a dolgát és ha az a fajta vagy aki észérveket elfogad, akkor nyugi. Ha nem bízol benne, akkor válassz mást. Én sok olyan történetet hallottam-olvastam ahol anyuka hú de rákészült az alternatív szülésre és amikor nem jött a gyerek és konzervatív útra terelték egyből meglett a baba.

Szerintem Kósa doki pont tudja a kettő közötti arany középutat.
iloly
 
 


Szia Perta

Voltam a Krizsa dokinál nagyon kedves orvos elküldött vizsgálatokra novemberben lessz az első lombik de addig kivizsgál engem és a lombikig inszeminációval is próbálkozunk.Augusztus 6.-án megyek dokihoz addig el kell végezni a vizsgálatokat és a leletek bírtokában meglátjuk mi lesz.

Te hogy vagy mi újság van veletek?Mész nyaralni valahová?
kõszegi bea
 
 


Szia Bea!

Bocsánat, hogy beleszólok, csak olvastam, hogy lehet lombikra fogsz menni. Ha esetleg érdekel (mivel nekem is volt már egy) rengeteg lombikos gyógyszerem (bontatlan, nem lejárt) maradt meg, mert többet írtak fel. Ha esetleg majd érdekel megírhatom neked mik vannak, ha pesti vagy tudnánk egyeztetni, hogy töredék áron szívesen odaadnám. Az inszemhez használatos Choragon injekciómból is van még egy ampulla, ha esetleg pont egy hiányozna az adagból..
tarimeli
 
 


Helló!

A szülésznő, akit választottam már nem dolgozik ott a kórház magánosítása miatt.
A kézi méhszájtágítás eléggé elfogadott és gyakran alkalmazott módszer a nőgyogyik között, bár talán már egyre többen vélik úgy, hogy több lehet a kára, mint a haszna.
Természetesen a baba érdekében végzik, megkönnyítendő az útját. Doki valóban elég határozott a szülés során, de meg vagyok győződve róla, hogy másképp nem lehet valaki jó szülész. A méhszájtágításról előre nem szólt, de mondom sztem azért, mert ez már olyan rutinféle.
Nem akartalak ám ijesztgetni benneteket. Tényleg őszintén mondom, hogy ezek után is teljes bizalommal szülnék a Kósánál. És a szülésnél az a legfontosabb, hogy bízz a dokiban. Mindenkinek szép élményeket és tündéri babákat kíván: Liza
liza13
 
 


Szia Tarimeli.

Ha minden igaz akkor augusztusban lessz inszem, lombik meg novemberben, augusztus 6.-án megyek dokihoz akkor mondja meg hogy hogyan tovább, ha fel ír bármilyen gyógyszert vagy szurit akkor írok és ha van neked akkor át veszem,én isaszegen lakom igy nem akadály hogy találkozzunk.Köszi hogy szóltál nem mindegy hogy milyen áron veszem meg.Üdv Bea.
kõszegi bea
 
 


Szia Bea!

Megkaptam az üzenetedet. 6 inszem, 1 lombik és 1 fagyibabás beültetés után a következő gyógyszermentes hónapban spontán teherbe estem. :P
Mindig is fura volt, hogy ilyen kezelésekre kellett járnom, mert voltam már spontán terhes korábban és nem volt egészségügyi oka, hogy ne lehessek mégegyszer terhes, de mégsem jött össze, csak később :P :P Férjem erre azt mondja, hogy tiszta psziho vagyok, biztos azért sikerült, mert nem görcsöltem rá a dologra, eléggé feladtam. Miután mindent megpróbáltam és mégsem sikerült, feladtam. Biztos így van, de szerintem a gyógyszerek és változtattak valamit benne, mert a teherbeesés elötti menszeszem iszonyú volt, úgy éreztem mintha teljesen kicsavartak volna. Valószínűleg a gyógyszerek hatása is volt...
Isaszeg merre van? Ciki, de nem tudom.
tarimeli
 
 


Szia Tarimeli.

Gratulálok a picihez,mikor fog szűlni?Nekünk sem zökkenő mentes a történetünk.Elfogyasztottam már 4 orvost mindenki csak küldött tovább senki nem mondta meg eddig hogy miért nem sikerült eddig a baba,és 5 év után sikerült lombikkal de 9 hetesen elhalt,utánna doki váltás történt most a Kaáliba járunk és Krizsa dokihoz ő már első találkozásra olyan vizsgálatot kért amit eddig senki nem csinált előzetes hormon leletekből is mondott olyan dolgot amin meglepődtem.De most teljes lelkemből erre készülök és bízom benne hogy meg mondja hogy mi a gond nálunk.
Isaszeg Bp mellett 20 km-re van. 17.kerület Keresztúrnál kell elmenni.Vigyázz magadra.Szép napot.ÜdvBEA.
kõszegi bea
 
 


Sziasztok Lányok.

Itt vagyok, olvastalak Benneteket, csak erőm nem volt írni.
Túl vagyok az első sikertelen inszemem. Igazából már az elején valamiért azt éreztem, hogy nem fog sikerülni, de azért padlóra küldött a vérvétel eredménye.
Nem is tudom mikor lesz a következő, mivel a doki is szabira megy. Most is csak aug. 01-e után lesz, mert külföldön van.
Úgy terveztem, hogy július-augusztus hónapban pihi, spontán próbálkozós és szeptembertől ismét belevágunk a következő és remélem utolsó inszembe. Addig meg megpróbálok mindennel foglalkozni és egy kicsit hanyagolni a baba témát (ez a legnehezebb). Fogynom sem ártana babásodás előtt, így egy kis diétába is belevágok.

Bea, még nem döntöttünk, hogy megyünk-e nyaralni, mert festeni is kellene. Valahogy majd megoldjuk, hogy mindenre jusson idő.

Aki még nem babás annak mielőbbi babásodást kívánok.
petra70
 
 


Sziasztok,

Tarimeli, Kiry3 !

Én is Kósa dokinál fogok szülni december elején (második baba). Az elsőt is nála és Horváthné Marikánál szültem.
Ha érdekel, majd megírom privát üzenetben.
Nekem nem voltak negatív tapasztalataim, mivel másodjára is őket választottam (Marikával még nem beszéltem, mert még távoli az időpont). Egyébként többen vagyunk itt a fórumon, nem ebben a topic-ban, akik náluk szültek. Persze van negatív vélemény is....

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Sziasztok!

Petra70, ne szomorkodj, semmi sincs veszve!! Én 6 inszemet és 1 lombikot csináltam végig és spontán lettem terhes (októberre várom a kislányunkat)!!! Én feladtam már a végén, de a természet mindent megoldott. A baba tudni fogja, hogy mikor kell jönnie, ne add fel :wink: . Csak kivárni nagyon nehéz, tudom..

Angel068, sikerült Marikával is egyszer találkoznom amikor bent voltam a kórházba, azt mondta, hogy augusztus elején beszéljünk időpontot illetőleg, hogy mikor menjünk be hozzá. Mivel most fogok először szülni semmit nem tudok, fontos, hogy valaki elmondjon mindent részletesen..
Természetesen nagyon örülnék ha megírnád a tapasztalataidat, tudjak mire készülni. Nálatok kislány vagy kisfiú lesz?
Mindenesetre eszméletlen,hogy ki van halva a kórház. Remélem, hogy mire szűlni megyek még nem zárják be. Azt hallottad, hogy ősszel lezárul a tender sztori, kiváncsi leszek mi lesz a vége a történetnek. Mert azért az vicc ha belegondol az ember, hogy ugyanazok az állapotok mellett (mert egy szöget sem újítottak fel a kórházba) alaphangon 150ezer Ft egy szűlés és ha jobb szobát szeretnél esetleg (1,2,3 ágyast) azért még pluszban fizetni kell. Tiszta röhej az egész... Egy előnye van a dolognak, hogy nincs lögdösődő, bár attól még nem garancia, hogy foglalkoznak is az emberrel kellően..
Majd írj, hogy neked milyen volt az elsőbabás szülés!!
tarimeli
 
 


Tarimeli, köszi. Nem adtam fel (még), de a sikertelenséget így 3 év után nagyon rosszul viselem, főleg, hogy nem találtak semmi problémát. Talán az is jobb lenne, akkor legelább meglenne az oka, de így!? Mindegy nem kesergek van még inszemmel lehetőség és talán spontán is sikerülhet.
Kelemes és boldog babavárást kívánok, október mindjárt itt van.
petra70
 
 


Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a kórház honlapján az orvosok neve között, miért nem szerepel a Kósáé? (www.schopfmereikorhaz.hu)

Szemi
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok!

Én nem Kósa dokinál szültem, és másik scöpfis topicba szoktam írogatni inkább, de Horváthné Marikát megismerhettem. A helyzet az, hogy nekem csak a dokim volt fogadott (Templom dokibá), szülésznőt nem fogadtam fel (azt hiszem nekem ez kicsit sok volt már, lassan a takarítónőt is fel kell fogadni, hogy az én ágyam körül is sepregessen időnként ?!), nos, a lényeg, hogy Marika nagyon rendes volt velem. Végig segített bármi gondom volt. Az én szülésem kicsit hosszúra sikeredett, de ha 10 percenként kértem, hogy állítgassa az ágyat, akkor ő jött, és 10 percenként segített. Szóval csak ajánlani tudom. De hozzá kell tennem, hogy a 9 óra alatt, amit a szülőszobán töltöttem, megfordult néhány szülésznő, és azt hiszem, bármelyik került volna hozzám, mindegyikről ugyanezeket írhatnám, mert amit láttam hallottam, mindenki aranyos volt, kedves, segítőkész. Még az utcáról beesett, 6. gyermekét szülő (majdnem az utcán megszülő) nővel is nagyon rendesek voltak.
Persze nem vagyunk egyformák, biztosan vannak, akiknek valami nem úgy sikerült, rosszul jött össze, negatív tapasztalata lett. De összességében nem kell tőlük félni, tényleg rendesek.

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Sziasztok én még uj vagyok itt!
Én is a Kósa dokinál szültem és a Horváthné Marika szülésznőnél.Jelenleg a második gyermekemmel vagyok terhes.Az előző terhességemről nagyon jó tapasztalataim vannak.A doktor végig nagyon kedves volt.Marika szülésznőhöz az utolsó hónapban rendszeresen jártam szivhanghallgatásra és minden alkalommal beszélgettünk, mikorra eljött a szülés ideje sok mindent tudtam elméletben.Átbeszéltük hogyan kezdődhet ,mit kell vinni a kórházba.Beszéltünk a vajudásról és a szülésről is.Nagyon meg voltam elégedve mind kettőjükkel.Nem bántam meg hogy őket választottam.A jelenlegi terhességemmel már félidős vagyok.Csak azon izgulok hogy maradjon a kórház!Nem szeretnék más orvosnál szülni.Lehet hogy húzós az anyagi része de ismerősöm máshol szült,meglátogattam és borzalmas volt látni,látogatók között szoptatott,másnap már haza kellett menni mert a helyre szükség volt.kiri
kiri87
 
 


Sziasztok!

Én is Kósás vagyok, régebben írtam ide is, de amióta nyüzsi van elhanyagoltam a netet.
Iloly, Angel írtam a másikba nektek!
Mindnekinek, aki kételkedik Kósában ajánlom ne tegye! A legjobb a világon! A szülésnél nekem is volt egy-két negatív élmény, konkrétan, hogy alig esett be a végére, Marika azt ajtóban adta kezébe az ollót, hogy vágjon, mert nyomok, és mindjárt elreped, de ez csak Marikának köszönhető! Engem is kézzel tágítottak, ha lehet még egy babám, ami Kósán múlik, mert Árpi is inszemes, akkor kérni fogom a kézzel tágítást, mert inkább szülök 2 óra alatt nagy fájdalommal rövid ideig, mint 2 nap alatt, folyamatos fájdalommal kimerülve.
BAromira kellemetlen a kézi tágítás, és Kósa keze Marikáéhoz képest simogató, de megéri, nekem a vizem folyt, és nem is alul, hanem felül volt repedt a magzatburok, szóval én örök hálával tartozom nekik. A gyerek nem gyötrődött, gyönyörű rózsaszín volt, mikor megszületett, üvöltött, mint a fába szorult féreg, és a pocakomon rögtön a cicit kereste...ha tehetném folyton szülnék, akkor élmény volt, minden fájdalom ellenére!!!!

Sziasztok sok sikert, és jó babavárást

Kép
manó-v-29
 
 


Sziasztok!

Csak ismételten annyit tudok írni, hogy egyet értek Manóval, ami a két nap után hullafáradtan, vagy a két óra után "frissen-fiatalosan" szüljünk-e kérdét illeti. Az első-nem Kósás-gyerekemmel volt alkalmam kipróbálni az első variációt és hát jobban bejött a másik. Főleg, hogy az elsőnél fájt jobban mint az összes többinél.
iloly
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt.
Január elején fogok szülni. Egy barátnőm által kerültem a Kósa dokihoz. Eddig maximálisan meg vagyunk vele elégedve a párommal.
Tudjátok-e hogy mi újság most a "tarifák" körül a kórházban? Mivel a schöfiért már fizetni kell, így fogalmam sincs hogy működik a "köszönöm szépen"...

Sziasztok és mindenkinek sok sikert!!
tigris71
 
 


Sziasztok!
Az én orvosom Dr. Ferenczi Miklós,de Kósához jártam lombikra .3.alkalomra sikerült ,ezért volt időm megismerni Őt.Nagyon jó fej,mindig viccelődik,de a munkájára maximálisan odafigyel.Olyan ,mintha nemis az orvosához,hanem egy jóbarátjához járna az ember.
Ez főleg az én esetemben nagyon pozitívan hatott a kezelések eredményességében.A végén szerettem volna orvost váltani és nála szülni,de ő nem engedte,mert nem szeretné a kollégái betegeit "elcsábítani".
Mindenkinek jó egészséget Kívánok!!! :D :lol:

Andy011
andy011
 


sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani a magán rendelésen mennyibe kerül a terhes gondozás?

Kép
marianna80
 
 


sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani a magán rendelésen mennyibe kerül a terhes gondozás?

Kép
marianna80
 
 


Szia Marianna!
Áprilisi ár: 7000 FT :)

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


szia Ildi! Köszönöm az infot! Nagyon ari a babád! Én voltam a héten Kosa dr urnál és nagyon meg lepődtem a rákszürés árán, mert tavaly csak a felét kérte a mostani árnak! De akkor a terhes gondozás nem is emelkedett annyit mert 3 éve 5000 volt.
marianna80
 
 


Köszönjük szépen a bókot! :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!
Marianna80, meg tudnád mondani, mennyi most a rákszűrés a Kósánál? Ha nagyon húzós, akkor be sem jelentkezem.
Én két éve szültem nála, elég vegyes élményeim voltak terhesgondozásról és szűrésről is. Nekem eléggé siettette már a terhesség végén is a gyereket, aki minden próbálkozás ellenére csak nem akart kijönni. Végül 3 óra alatt szültem meg, a doki akkorát vágott, hogy még most is rendszeresen fáj, pedig a gyerek nem volt nagy.
Marikáról is elég vegyes véleményeket hallottam, az egyik ismerősöm nála szült fél óra alatt és imádta, a másiknak meg sürgősségi császárral kellett a végén befejezni, miután a család már a Kósát fenyegette, hogy csináljon valamit, mert dőlt a nőből a vér, Marika meg nem nagyon akart szólni a Kósának.
Szóval kinek mi jön be. Én egyébként a Schöpf-Méreit nem is ezen tapasztalatok miatt nem választanám, hanem a szoptatás miatt nem. Nem tudom, mi történt azóta, hogy magánkórház lett, de igazán sok segítséget nem kaptunk anno. Odahozták nekem a gyereket, letették mellém, hogy "gyakorolgassunk". Majd egy óra múlva behozott az egynapos gyereknek 50 ml málnaszörp színű és ízű folyadékot a csecsemős és szépen beletömte, miközben fennhangon lelkendezett, hogy ez a gyerek nem is éhes. Majd a hazajövetelem napján, mikor már teljesen kétségbe voltam esve, hogy nem tudom etetni a gyereket, az akkorr még működő anyatejgyüjtőben közölték velem, hogy nekem nem is lesz annyi tejem, hogy szoptatni tudjam a gyerekem, ebbe nyugodjak bele. Hát aztán sok másnak köszönhetően mégis lett és bár 19 hónapos, még mindig szopik. Szóval azt hiszem, az ember készüla szülésre és a végén kiderül, hogy ezer más fontosabb dologra is figyelni kell.
ÜdvO
macus
 
 


Szia Macus! A rákszürést ugy értem hogy,megvizsgál+uh+mell ez 10e ft. Miota szültem 1 évben egyszer megyek vizsgálatra gondolom te is erre készülsz.
marianna80
 
 


Macus!

Kinek a pap kinek a papné! A kórházról való véleményeddel maximálisan egyet értek! Én sírva könyörögtem, hogy segítsenek, mert a gyerek nem eszik, 4 napomba került, mire meghallgattak, de a megoldást a fiam adta meg!

Nekem se jósoltak hosszú szoptatást, 14 hósak vagyunk, de a tejkedv nem apad! :lol:

Kíváncsi vagyok mi lesz a kórházzal, azért remélem ésszel maradnak, vagy mennek a dokik, szerintem a pácienseket nem akarják elveszteni.

Tud valaki valamilyen infót?

üdv Anett

Kép
manó-v-29
 
 


Sziasztok!

Kórházról a véleményem:Ma jöttem haza 5napos benntartózkodás után egy nőgyógy.műtét miatt.Teljesen elégedett voltam mindennel,nagyon segítőkészek voltak a nővérek,mindennap volt takarítás,az ebéd finom volt,bármikor mehettek hozzád a látogatók.A 3.emeleten foglaltattam szobát,de valami miatt (bónusz) nem kellett kifizetni,csak a műtét árát,amelyet egészségpénzárral el lehet számolni.(nem volt egy tehén ára a műtét).Summa summárum mindenkinek csak ajánlani tudom a kórházat,1000szer itt szülnék,mint egy sima körzetis kórházban.
(Mellettem feküdt egy kismama,mindenben segítettek neki,szoptatásban,tejleszívásban,seb fertőtlenítésben,még hajnali 5-kor is).
Szemi
szemi_dévisz
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


szia Szemi! Az egészségpénztárol tudnál nekem bövebb infot mondani?
marianna80
 
 


Szia Marianna!
A Pénztárba történő belépéskor meg kell adni a havi összeget(min.2E Ft),bankszlaszámodat stb..A kórház a TEMPO,OTP és MKB Egészségpénztárral van kapcsolatban,legalább is az ajtón ezt láttam.Lényeg,hogy havonta fizetsz az egészségpénztárhoz bizonyos összeget,majd ezt felhasználhatod receptre,kórházi ellátásra stb..számla elküldése alapján.Csak annyi összeget tudnak visszautalni Neked,amennyi az egészség-pr-számládon van,hiába szól többről a számla.A kórházban kifizeted a számlát,magyarul"megelőlegezed az egészs.pr.-nak"majd a Pénztár a számla összegét a bankszámládra elutalja az általad havonta fizetett tagdíjakból. A számlán a Pénztár címe,neve legyen rajta+a neved és a tagazonosítód.Az éves befizetett összeg 30%-a jóváíródik az egészségpr-számládon.(jövő évi SZJA bevallásnál).
Remélem,azért érthetően írtam le :)
www.egeszsegpenztar.hu (itt többet találsz róla)
Szemi
szemi_dévisz
 
 


sziasztok!

Ha valaki tudna ajánlani szülésznőt,aki nem pont a Marika akkor küldje el nekem az elérhetöségét. 10héttel a szülés elött állunk,és valoszinü a Kartácsba fogok szülni,Kosánál,tehát olyan kéne aki már oda megy bábáskodni és nem kér el fix pl 50ezret,mert van ilyen is. Amugy sem lesz ott sem olcso a szülés,nem még a doki mellé neki is egy havi minimált fizessek....Szoval ha van egy ilyen kedves,türelmes szülésznő,segitsetek.köszönöm
detti
nuncili
 
 


nuncili

én ugyan MArikánál szültem, nem bántam meg, de megértem az érveidet, a minimállal kapcsolatban, viszont mivel magánkórház lett, más a helyzet...

ha fogadott szülésznőt szeretnél, neki mindenképpen kell fizetni, hogy mennyit, ő mondja meg most már, szerintem nincsenek annyira eltérő árak...

ha nem fogadsz szülésznőt, akkor az éppen ügyeletes fogja levezetni, kötelességből, ingyen, mert benne van a 150000-es kórházi díjban

szerintem jó szakemberek mindannyian, ha választani, akarsz, és Marika ellen csak a pénz miatt döntenél, szülj az ügyeletesnél ingyen, a barátnőm üygeleten szült, gátmetszés nélkül, gyorsan , szuperül, már 2*, nem bánta meg, neki nem szimpatikus Marika

ha fogadni akarsz, akkor maradj Marikánál!!!! az életemet, sőt mindkettőnk életét tenném a kezébe, és remélem fogom is még!

üdv, gyarapodást, élménydús szülést kívánok

Anett

Kép
manó-v-29
 
 


szia Anett!


Köszi a leveledet,végülis nincs különösebb baj a M arikával,ami van az meg lehet csak nekem volt furcsa töle,de már találtam egy másik szülésznőt,ma voltam nála nagyon aranyos,KRISZTI,mondott egy -két dolgot ami már most más mint ami volt 4éve,bizom benne hogy minden simán megy majd vele is most örülök hogy rá találtam....
nuncili
 
 


Sziasztok!

A Kósa doki csak a Schöpf-Méreibe vezet le szüléseket?

Köszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Mindenkinek! Sikerekben Gazdag,Boldog új évet kívánok!

Kép
marianna80
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok! Kósa doktor úrnál 2sz női klinikán szült már valaki?? Korházrol szeretnék infot!

Kép
marianna80
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: