Új privát üzeneted érkezett!

Szia Rejtélyes!
December 9-én 10.30-kor megszületett a kisfiam, Bence!
Kép
Hajnali 3-kor mentünk be a kórházba, és az ügyeletes orvosnál kezdtem. Bár a fogadott orvosom is elindult akkor, az első vizsgálatot az ügyeletes csinálta. Nagyon kedves, aranyos doktornő volt, és szerintem ha nem lett volna orvosom, bátran mertem volna nála szülni. A másik meg az, hogy a vajúdás időszakában, a szülésnél meg főleg annyira mindegy, hogy ki van bent! Volt, hogy 3 ismeretlen orvos is bejött, volt,hogy a főorvos vizsgált. (Kicsit bonyolult eset voltam!) A tolószakaszban meg tömeg alakult ki a szülőszobán, és abszolut nem érdekelt semmi. Az orvosomat sem láttam, kiesett minden az agyamból, csak a fájásokra koncentráltam.
Szóval: én vállaltam volna az ügyeletesnél való szülést is. Persze, jó, hogy ott volt az az ember, aki végigkövette a 9 hónapot, és maximálisan meg voltam vele elégedve! (Nehogy félreértse valaki!)

A szobatársamnak pedig hiába volt fogadott orvosa, olyan gyorsan zajlott le a szülés, hogy nem ért be, így az ügyeletesnél szült, akivel szintúgy meg volt elégedve!!!

Gondolom, most megint elbizonytalanítottalak! Írj, hogy mi újság van Veled!

Noémi és Bence, aki holnap lesz 1 hónapos!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Szia Hannablanka!

Köszi, hogy írtál! Gratulálok a kis Bencéhez! Kép Hát, ezek szerint neked sem lehetett könnyű szülésed... Kép (Nincs kedved mesélni róla? Engem nagyon érdekelne!) De ahogy leírtad, gondolom, azért nem csupa negatív emlék maradt meg benned. Az, hogy végülis azt írod, így utólag bevállaltad volna a szülést az ügyeletesnél is, az lehet, hogy pont azért van, mert egy "kedves, aranyos doktornő" volt épp akkor az ügyeletes. És a szobatársad is egy rendes dokit fogott ki éppen akkor. Szóval, ezeket csak azért írom le, mert én továbbra is úgy látom és érzem, hogy szinte minden a szerencsén múlik ebben az ügyben. Nekem azóta sincsen fogadott orvosom, most már a 20. hetet taposom, és továbbra is csak bízni tudok az égiekben. (Nem látom értelmét a saját dokinak, mert az előzőeknél sem jelentettek semmit.) Szóval, nem sikerült elbizonytalanítanod... Kép Kép De azért köszi, hogy megpróbáltad! Kép

Szia, R.
rejtélyes
 
 


Sziasztok!

Hát én bizony elbizonytalanodtam, és választottam is orvost...szombaton megyek hozzá először. Elég sok kismamával beszéltem a környezetemben, akik mostanában szültek, és bizony azt a következtetést vontam le, hogy azon a környéken ahol élek nem árt ha van az embernek választott orvosa. Ha komplikáció van akkor így is úgy is az orvosnak segítenie kell, de ha nincs nagyon baj akkor sem mindegy, hogy pl. egyszerre több szülő kismamával kell foglalkoznia, vagy ránk koncentrálhat. Habár még ilyenkor is előfordulhat, hogy éppen ő az ügyeletes orvos is...ekkor természetes, hogy nem csak velem foglalkozik.
Valószínűleg azért szált inamba a bátorságom, mert ez lesz az első babám. Kép
Remélem nem lesz különösebb gubanc.
Egyenlőre úgy tűnik, hogy kislányunk lesz.
hmnoemi
 
 

 
 

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy szerintetek a 38. hétben (37 hét és 5 nap) milyen méretű az átlagos, normális BPD (fejátmérő)?
Ma voltam ultrahangon, és nekem 98 mm-t mértek.
Január 25.-én, azaz 2,5 hét múlva fogok szülni, az orvos szerint.
A tankönyv azt írja, hogy 100 mm felett nem fér ki a baba, ebben az esetben császárral jön a világra.
2,5 hét alatt, ha így növöget lazán átlépi a 100 mm-t. Hogy lesz erőm megszűlni?
Tudtok valamit a fent leírtakkal kapcsolatban?

zsupolice@freemail.hu

ZSUZSA
38.hét
veletek
 
 


Rejtélyes
Elküldöm neked magánban a szüléstörténetet (nem vidám!), csak adj email címet! Nem akarom kiteregetni az egész világ előtt! Kép
Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Veletek
Nyugi! Nekem Bencét a 37. héten mérték 96-os fejátmérővel, és kijött természetes úton a 39. héten! Ne pánikolj! Az sem törvényszerű, hogy 10 cm-re tágulj csak ki!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


m
a
f
k
m
rejtélyes
 
 


szia,

23 hetes vagyok, első baba lesz, és úgy döntöttem ügyeletes dokinál fogok szülni
A védőnőtől azt hallottam, hogy nem tud olyanról aki az ügyeletes dokira panaszkodott volna, neki az a tapasztalata, hogy jobban odafigyel az emberre, mint a választott orvos, aki esetleg akkor esik be az ajtón.
Még egy oka van annak, amiért így döntöttem: nem vagyok egy orvoshoz járó típus, így nem ismerek senkit a "szakmában", így pedig szerintem ugyanolyan lutri bárkit megkérni, mint nem választani orvost.

üdv,
hmoncsi
 
 


Szia Moncsi! Kép

Örülök, hogy írtál! Melyik kórházban fogsz szülni? Tényleg lehet abban valami, amit a védőnőd mondott... Remélem, igaza lesz! Én holnap leszek 22 hetes! Kép

Üdv, R.
rejtélyes
 
 


szia,

Az István van hozzánk a legközelebb, és szinpatikus amit olvastam róla.
Eddíg csak egyszer voltam ott, a genetikai ultrahangon.

mikorra vagy kiírva?

üdv,
Móni
hmoncsi
 
 


Sziasztok!
Bár mi csak most lettünk terhesek ,de a férjemmel úgy döntöttünk,hogy az ügyinél szülünk.Nincs más oka,csak az,hogy jómagam is dolgoztam szülészeten és tudom(tisztelet a kivételnek) milyen pénzéhes állatfaj a doktor.Ha bemegyek tök ismeretlenül és úgy vezeti le a szülést,hogy mindenkinek "jó" legyen,biztosan honorálni fogom neki és ezentúl hozzá járok.De azt,hogy 9 hónapon keresztül tömjem a zsebét és le se ...jon a szülésnél...Hát nem tudom.Mi az elsővel így jártunk...
kicsibartos
 
 


Sziasztok!

Én választottam orvost. Fiatal, még nincs külön magánrendelése, így a kórházban fogad minket. Most 24 hetesek vagyunk.
Rákérdeztünk a honoráriumra is, de azt válaszolta, hogy csak a szülés után fogad el pénzt, és akkor is ránk bízza az összeg nagyságát. Ezt a megoldást nagyon fernek tartom. És természetesen a biztonságérzetem is megvan. Azt mondta, hogy nyugodtan hívhatom akár éjszaka is, ha problémám van.
Eddig a környezetemben több kismama szült nála, és mindegyik meg volt elégedve vele. Bízom benne, hogy nekünk is be fog válni. Kép

Szép napot!
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Kicsibartos, mesélj, mi volt az elsőnél? Engem nagyon érdekelene!! (Jómagam is a 3.-nál tartok és mostanra határoztam el, hogy nem kell "saját" doki!) Melyik kórházban fogsz szülni?

Noémi! Ez tényleg teljesen korrekt megoldásnak tűnik. Remélem, be fog válni ez az orvos neked és akkor a későbbiekben is szülhetsz még nála! Sok sikert, és majd mesélj! Kép

Üdv, R. (23+3)
rejtélyes
 
 


Rejtélyes !
Pécsett szültem,1995 márciusában. Végig egy orvoshoz jártam terhesgondozásra. Nevezzük DB-nek a dokit. Kedves volt,előzékeny, érdeklődő...Aztán jött a szülés..Úgy gondoltam,szólok neki,hiszen úgyis dolgozott,(a lányom egész udvarias gyerek,műszakkezdésnél ment el a magzatvíz:-) ) De mielőtt szólhattam volna neki,megjelent... Én bárgyú vigyorral a képemen üdvözöltem,ő üveges tekintettel tovább ment. Megkérdezte az Ügyi tőle,hogy akkor most mi legyen,mivel hozzá jártam,mire ő közölte,hogy hagyj békén,nem ér rám... Csak egy függöny választott el minket,arra sem vette a fáradságot,hogy úgy mondja,hogy ne halljam...A sors fintora,hogy rá 4 évre vele dolgoztam...Na csak ennyi. Úgy gondolom,a paraszolvencia egyik vezér mondata ez legyen: MINDENKINEK ÉRDEME SZERINT!
kicsibartos
 
 


Kicsibartos

Ne hragudj hogy közbe szólok, de te az elején nem tisztáztad vele hogy nála szeretnél szülni?

Zsuzsa
zsuzska75
 
 


Nem.Azt hittem,ez nyílvánvaló! De az ember nem szül minden nap,pláne nem az elsőt...Szerintem akkor sem így kellett volna reagálnia..De lehet,hogy én gondolom csak így.
kicsibartos
 
 


Hu lányok most biztos nem leszek túl népszerü ebbe a topicba de szerintem itt pont arrol van szó hogy valakihez jártok terhes gondozásra és annál szültök aki éppen van.
Szóval Kicsibartos én még most sem pontosan értem a problémádat, főleg ha nem volt megbeszélve hogy nála szülsz.

Zsuzsa
zsuzska75
 
 


Mivel így jártam,feltett szándékom azt tenni,amit írtál.De szerintem te sem gondolod komolyan,hogy tisztában kellett volna lennem ezekkel a dolgokkal 11 éve,egy kisvárosi kórházban! És mivel így alakult,tudom,hogy az ember meg tud szülni az Ügyinél is... Hát ennyi. Igazábol nem értem,mit nem értesz,de szerintem nem olyan kardinális dolog ez,hogy ennyit kelljen ezzel törődni.Azért köszi a hozzászólást...
kicsibartos
 
 


Jó reggelt,

Lányok szeretném elmondani nektek hogy ápolónőként dolgoztam én is kórházban. Ezért érzem úgy hogy elmondhatom a véleményemet.
Szóval ambulanciára lehet járni ingyen és utána szülni az ügyeletesnél. Erre mindenkinek joga van és teljesen ingyenes, de válogatni az orvosok között nem lehet.Én választottam anno magamnak orvost mert ugy gondoltam hogy nem szeretnék az ügyeletben annál szülni akinek én leszek esetleg a 3dik szülése. Mert a többi orvos maszek betegeivel foglalkozik.
Főleg az első gyereket nem akartam igy megszülni, mert mi van ha valami baj van.
Persze lehet hogy a fogadott orvos nem tud ott lenni a szülésnél mert éppen siel, nyaral stb..., de higgyétek el nem ez az átlag mert ugye a honoráriumért bejönnek. Pénzt meg akarják keresni, de ha mégse lesz ott át szoktak adni egy kollegájuknak.Persze itt is lehet találni kivételt de ez nagyon ritka.
Szóval lányok én úgy gondolom hogy megnyugtatobb dolog orvost választani mint lutrira menni.
Gondoljátok át.
Zsuzsa
zsuzska75
 
 


Sziasztok!

2 dolog jutott eszembe a fentiekkel kapcs.

1. Sztem is bunkó módon "rendezte le" a kérdést DB dr. úr. Még ha így is gondolta, közölhette volna finomabban is, esetleg talán még kedvesen üdvözölhette is volna a szülni készülő kismamát (akihez az egész terhesgondozás során kedves volt!). Ettől még nem lett volna köteles vele maradni a hátra lévő időben. Csak emberibb lett volna a viselkedése...

2. Én is 19 évesen lettem terhes az első fiammal (1991-ben) és ha anyukám, ill. a nálam tapasztaltabbak (pl. az asszisztensnő a nőgyógy. rendelőben) nem szólnak, hogy már az elején "kérjem fel" az általam kiszemelt orvost, hogy vállalja el a szülésemet, akkor nekem sem jutott volna eszembe magamtól, hogy ez így természetes. Inkább a Kicsibartos által vázolt verzió tűnik annak számomra is. (Más lett volna persze, ha épp akkor nem lett volna bent a kórházban. Nyilván nem ment volna be, ha felhívják.)

Szóval, valahol mind2töknek igaza van. De pl. honoráriumot akkor is simán szokott adni az ember lánya az orvosnak, ha előzőleg nem kérte fel, "csupán" menet közben (mármint ha bejön a szülésre véletlenül, mert mondjuk épp benn van a kórházban akkor) kiderült, hogy nagyon rendes volt vele, és megérdemli.

Üdv, R.
rejtélyes
 
 


sziasztok!
en meg nagyon uj vagyok itt ezen a forumon, de szuksegem lenne par jotancsra. jelenleg kulfoldon vagyok, 25 hetes terhes. par het mulva hazamegyek es pesten fogok szulni. ottani orvosommal tartom a kapcsolatot, szulni viszont nem nala akarok, mert o nagyon draga (nincs allando statusza a korhazban ahol szuleseket vezet le). igy aztan gondoltam szulnek pl a szt. imre korhaz ugyeleten. szulesznot viszont szeretnek fogadni, legyen legalabb egy ismeros arc korulottem. hogy megy ez a dolog? besetalok kiszemelt korhazba, es kesz? ha szulesznom se lenne, akkor is csak siman "az utcarol" bemegyek? masik kerdes, hogy az ugyeletesnek is zoktak halapenzt adni, vagy csak fogadott orvosnak-szulesznonek?
koszi
aya
aya
 
 


Sziasztok!

Aya, szerintem az itteni lakóhelyed szerinti terhesgondozást mindenképpen fel kell keresned és ott ellátnak majd minden jó tanáccsal. Az ügyeletes orvosnak is szoktak pénzt adni, szülés után, esetleg varratszedésnél, mert azt is ő szokta kivenni. De ez tényleg rád van bízva (anyagi helyzet, megelégedettség egyéb elvek függvénye!)

A fentiekhez én is hozzászólnék annyit, hogy Mo-n a szülő nő a kiszolgáltatott az orvosoknak és a kórházaknak. Mindent úgy kelll csinálnia ahogy azt előírják, még ha nem is indokolt minden esetben amit előírnak. A szabad orvos választás is egy látszat szabadság, hiszen a fogadott orvos is elmegy nyaralni, beteg lesz, más dolga van stb. szóval ez sem teljes biztonság. Az ügyeletes orvos az ügyeleten a dolgát végzi, amiért megfizetik (az más kérdés, hogy nem eléggé!!! de hát kit fizetnek meg ebben az országban eléggé???)Õ is lehet bunkó és rossz kedvű, de tőle talán nem is várjuk el, hogy bájos legyen, elég ha szakszerűen levezeti a szülést és segít nekünk!!!
Zsuzskáék párbeszédjéhez annyit, hogy az első gyermekemnél 22 évesen tapasztalatlanul én is elmentem az SZTK-ba a szimpatikusabbnak talált nőgyógyászhoz és elkezdtem hozzá járni terhesgondozásra is. Konkrétan szó nem volt róla, hogy nála fogok szülni, mégis valahogy egyértelmű volt mindkettőnk számára, nem kellett külön megkérni.Ha nem mondja az ember, hogy másnál szeretne szülni, szerintem akkor az a természetes, ha azzal szül akihez jár a terhesgondozásra. Nem??? Aztán szülésemnél szabadságra ment, az orvos akinek szólt, hogy helyettesítse reggel 8-tól volt szolgálatban én meg előző este 7 órától már vajúdtam a kórházban, de az ügyeletes megvárta a műszakváltást és a nem fogadott de rámtestált orvost. Persze erről engem nem tájékoztattak nekem meg fogalmam sem volt a szülés menetéről, azt hittem ez normális... Aztán mikor megjött az orvos burokrepesztés és viszonylag gyors kitolás után megszületett a fiam akihez rögtön csecsemő orvost kellett hívni 7/9-es volt az apgarja, nem sírt fel rögtön és a köldökzsinór a nyaka körül volt 3X. Szerencsére semmi maradandó károsodása nem lett, illetve amikor nagyon rossz és izgága akkor szoktam neki mondani, hogy azért ilyen "hiperaktív" (persze nem az!!!Kép mert oxigénhiányos volt születése után!Kép

Ezek után második gyermekemet az ügyeletesnél szültem, aki amikor bementem a kórházba és itt volt az ideje, remekül segített minket a szülésben és a szülésznőre akit annyian nagyon fontosnak tartotok megmondom őszíntén nem is emlékszem, tudom hogy ott volt, de maradandót nem alkotott. Persze ez egy sima egyszerű és viszonylag gyors szülés volt.

Hát ennyi és bocs, hogy mégegyszer feltartottalak benneteket, de hátha tudtam segíteni.

Zsú
berzebub
 
 


Ja még annyi, hogy nekem a második babámnál azért is szerencsém volt, mert Kispesten van egy tündéri szülész nőgyógyász főorvos hölgy, aki már nem vezet le szüléseket, így természetesen nem is sértődött meg azon, hogy nem nála szülök... Azóta is hozzá járok vizsgálatokra nagyon szimpatikus, tulajdonképpen kár hogy már szülést nem vezet, akkor biztos nála szültem volna... na jó most megzavarok már mindenkit. Ha talál az ember vkit akiben 100%-ig megbízik akkor az normális ha nála szeretne szülni nem?

Zsú
berzebub
 
 


Én bátran merem javasolni, hogy szülj az ügyeletesnél a Szt. Imrében Kép Praktikusan jelentkezz be vmelyik nőgyógyász sztk rendelésére a Fehérvári uti Szakrendelőbe - itt is időpontot kell kérni, és viszonylag pontosan fogadnak. (Én Horváth Ferenchez járok, és csak akkor szülök pont nála, ha véletlenül összefutunk a szülőszobán. Kép Viszont pont akkora feneket kerít a várandós gondozásnak, amekkora sztem még egészséges. Kép Kép És a vizsgálóasztalról is lesegít Kép)
Szülésznőt legegyszerűbben a kórház Kismama klub nevű programján tudsz választani. Ráadásul akkor is lesz lehetőséged több szülésznőt is megismerni, ha kiderül, hogy a te kiírásod környékén már mindannyian foglaltak.
A klubról itt olvashatsz:
http://imreszul.neologik.hu/Main/Menu/Felk/Menu/Babaklub/
És persze majd írok beszámolót hamarosan, milyen volt a SZt. Imrében ügyeletesnél szülni. A MÁVban és a Szabolcs utcában nem volt rossz Kép.
Ebből is látszik, hogy oszlopos tagja vagyok az Ismerd meg hazád szülészeteit! és a Bátrak az ügyeleten szülnek! mozgalmaknak
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Borcsa 38+0

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


koszi szepen az ertekes infokat. nekem isten igazabol szinte mindegy, mert 32 hetesen lat eloszor majd otthon orvos, es olyan hihetetlenul ugysem fogunk tudni osszeszokni. az a doki aki jelenleg segit szinte idegen, 1x voltam nala meg regebb, meddosegi ugyben. azota emailezunk. igy aztan kell egy jo korhaz (ujpesti vagyok, de kepes vagyok elmenni az imrebe mert az egyik legmegbizhatobbnak tartom), hogy aztan ott ki az akihez beesek, tokmindegy.
Borsts, miert jo az sztk-ba dokihoz bejelentkezni? akkor is erdemes, ha mellette ehhez a masikhoz jarok? gratula a babahoz, kivancsi vagyok a beszamolodra.
aya
 
 


Az itti meg a XXII. ker.-i sztkban dolgozó dokik dolgoznak a kórházban is, azért gondoltam erre - de eszerint csak félreértettelek, azt hittem, Mon nincs dokid.
Mondjuk biztos nem zavarnak el, ha beesel 2 perces fájásokkal az ajtón, de tisztább ügynek tűnik, ha szt. imrés dokihoz jársz gondozásra is (legalább valamennyit)
Grat.-ot köszönöm! Viszont KépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Erdekes ez a topik, jol végigolvastam Kép
Annyira felhaboritonak tartom ViraAg és Kicsibartos történetét!!! Ezek az emberek egyaltalan miért mennek orvosnak??? De komolyan!
Az egy dolog, hogy valaki pénzéhes, végülis meg lehet érteni, de az, hogy egy "orvos" ennyire paraszt legyen egy éppen szülö növel, hihetetlen! Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én ugy gondolom, hogy a szülésem és ami ehez kapcsolodik a legfontosabb dolog, ami eddig velem megtörtént. Az, hogy valaki ennyire embertelen legyen, nagyon durva! Menjen inkabb hentesnek, vagy postasnak vagy nem is tudom... A Hypocrateszi (?) esküt ilyen aron el is lehetne felejteni...
Külföldön nöttem fel, ott teljesen mas a beteg-orvos kapcsolat és amikor teherbe estem nagyon meg voltam ijedve, hogy itthon kell szülnöm, mert teljesen aberaltnak tartom az M.O-i orvos-beteg-halapénz helyzetet. Emiatt valasztottam orvost.
Szerencsére (kop-kop-kop) könnyü, gyors szülésem volt, szép élmény marad bennem. Az orvosommal meg voltam elégedve, de semmi különöset nemm tett (csak a dolgat Kép). Szülésznöt viszont nem valasztottam, én is ugy gondoltam, talan rendben lesz az ügyeletes. Igy is lett, egy igazi tündért fogtunk ki Kép Kép, aki persze nem akart pénzt elfogadni.... mikor végig velem volt és sokkal többet segitett, mint az orvos!!
Szoval Rejtélyes szerintem, ha orvost nem is, valaszthatnal szülésznöt.... Kép De lehet, hogy mar a harmadiknal feleslegesnek tartod... Kép

Na eldugulok...
Szép napot!
Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Sara!

Köszi, hogy megosztottad velünk a véleményedet. Én valszeg továbbra sem választok sem orvost, sem szülésznőt. Tudom, hogy ez rizikós, de megpróbálom itthon kihúzni a legvégsőkig, és csak az utolsó pillanatban bemenni a kórházba, amikor már "majdnem kiesik" a bébi... Kép (3. babánál már talán menni fog, hogy ne menjek be túl hamar a kórházba...) Akkor meg úgysem lesz már idő semmire sem, dolguk sem lesz túl sok velem - remélhetőleg. Persze, ember tervez, ezt tudom..... De továbbra sem változott meg az álláspontom ezügyben, még akkor sem, ha egyik-másik hsz tényleg elég durva dolgokat tartalmaz. Én azért optimista vagyok, de nem fogok meglepődni azon sem, ha nem úgy sikerülnek majd a dolgok, ahogy elképzeltem. Mellesleg, erre akkor sem lenne garancia, ha lenne választott orvosom vagy szülésznőm...

Üdv, R.
rejtélyes
 
 


Sziasztok!

7 éve, első gyermekemet én is az ügyeletes orvosnál szültem meg, ami azért alakult így, mert 8 hónapos terhes voltam, mikor elköltöztünk Csepelre. Így alig egy hónappal a szülés előtt - némi utánaérdeklődés után - felkerestem a Csepeli Rendelőben egy nőgyógyászt, és kértem, hogy ő legyen az orvosom, amit elvállalt. Igaz, arról konkrétan nem beszéltünk, hogy nála is fogok szülni, de nekem ez annyira egyértelmű volt...
Hát a szüléskor derült ki, hogy erre külön kellett volna felkérnem, az, hogy hozzá jártam, az nem jelenti automatikusan, hogy nála is akarok szülni. Ennek ellenére nagyon kedvesen közölte, hogy sajnos neki nemsokára el kell mennie, de amíg bent van, természetesen "áll a rendelkezésemre", de ha addig "nem végzünk", átad az ügyeletesnek. Hát így is történt. Nehéz szülés volt, de panaszom nem lehetett az ügyeletes orvosra sem, tette a dolgát.
Azóta nagyon sok orvost "elfogyasztottam", de egyiknél sem éreztem, hogy ő lenne az "igazi"...
Most újra babát várok, és egy barátnőm ajánlására felkerestem egy orvost, aki már az első pillanatban megfogott kedvességével és figyelmével, így a mostani babámat már úgy várom, hogy tudom, hogy jó és biztos kezekben leszek...
És ez az orvos nem a pénzről szól, ő nem vár el pénzt, ha adsz adsz, ha nem, hát nem!

Szóval én mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen körül, érdeklődjön, ne azért szüljön az ügyeletesnél, mert nincs pénze, nagyon sok olyan orvos van, aki ennek ellenére is foglalkozik veled! Az pedig aki csak a pénzre hajt, és közben - bocs! - de nagy ívben "ejt" - már nagyon hamar felismered! Azt hagyd ott, inkább keress másikat!

Bocsi, hogy kicsit hosszú lettem!

Ildi
Vendég
 


Szia Ildi!

Engem érdekelne, hogy ki az az orvos, akiröl irsz! én ugyan nem varok még babat, de mar elkezdtem körülnézni, hogy kinél is szüljem a masodikat...
A profilodban nincs e-mail cim. Nagyon halas lennék, ha irnal par szot a dokirol e-mailben: sarahhh12@hotmail.com

Elöre is nagyon köszönöm!

Rejtélyes: Hajra! Ugy érzem mostmar teljesen biztos vagy a dolgodban! Mikorra vagy kiirva?

üdv: Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Sara!

Köszi Kép Igen, biztos vagyok benne. (Május 26-ra vagyok kiírva.) Ha majd meglesz a baba, jövök is és el is fogok mesélni mindent. Remélem, Borcsa is ezt teszi majd Kép

Borcsa, gratulálok, ovastam a másik topikban, hogy megszületett a kisfiad, remélem minden jól alakult a szülés körül! Ha lesz egy kis időd, gyere, és meséld el nekünk, milyen volt az ügyinél szülni!

Üdv, R.
rejtélyes
 
 


Sziasztok! Visszataláltam Kép
Én egy született mázlista vagyok Kép Kifogtam ügyeletesnek azt a dokit, akit leginkább szerettem volna Kép Rekord időt töltöttem a szülőszobán, mivel +8 óra kellett az antibiotikus védelmezésünk megszervezésére (fene a streptococcusokba!) Maga a szülés bő 1,5 órát vett igénybe, ebből egy órácska volt nagyon pocsék - ezalatt tűnt el a méhszáj kb. 3 ujjnyitól. Szuperül sikerült a gátvédelem Kép
Amit sajnálok, és jó lett volna, ha jobban ki tudok állni magamért: sokat voltam ctg-n. És elfelejtettem a csokimat bevinni a szülőszobára.
Ami nagyon jó volt: amint a babókint volt, mindenki belassított. Nyugisan kivártuk, hogy a köldökzsinór abbahagyja a lüktetést, leváljon magától a lepény. Dajkálgathattam a csurommaszat babót, amíg befutottak a csecsemősök. Az orrom előtt látták el őt is. Aztán - miután a szükséges utómunkálatok lezajlottak - visszakaptam, és szopizhatott. És bár bent voltunk 4 napot, összesen ha 3 órát nem volt velem ezalatt az idő alatt. KépKép
A születéstörténetet meg idelinkelem Kép.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 



Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Borcsa!

Hát akkor még egyszer gratulálok, elolvastam a szülitörit is, nagyon ügyik voltatok! Kép Tényleg mázlista vagy, hogy kifogtad az áhított dokit magadnak! Kép Engem viszont sikerült jól beparáztatnod ezzel a méhtörlés c. dologgal... Kép Tudod, én is a harmadikat várom, akkor jobb is lesz, ha felkészülök erre is? Vagy ez is csak amolyan Szent Imrés rutin? És voltaképpen mit csináltak? Az viszont tényleg szuper, hogy gátvédelemmel szültél, és hogy a babó is ilyen sokat Veled lehetett! Sok-sok tejcsit és még több boldogságot kívánok Nektek!!! Kép

Puszi, R.
rejtélyes
 
 


Méhtörlés: nekem csak itt csináltak, a MÁVban és a Szabolcsban nem. Több szülészettel még nem volt dolgom KépKépKép Ez nem a terhesség sorszámától, hanem a kórházi szokásoktól függ. Technikailag csipeszbe fogott gézbucikkal "kitunkoltak" - pocsék érzés Kép Ehhez képest egész jól elröhögcséltünk közben Kép.

A május vége nagyon jó időpont: Luca született 24-én KépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Borcsa! Köszi a gyors választ! Nem értem, miért volt szükség erre, hiszen azt írod, hogy a méhlepény szépen és egy az egyben távozott. Lehet, hogy csak óvatosságból? És akkor végülis, összességében, három szülés után mit mondanál, melyik kórházban volt a legjobb szülni ezek közül?
rejtélyes
 
 


Szükség nem volt, csak ez a helyi rutin Kép
De ezzel együtt is itt jutott nekünk a legtöbb személyes figyelem - arról nem beszélve, hogy a gyerekágy messze itt a legjobb.Kép
Borcsa + Gergő

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Leírom az egész sztorit tanulságos pozitív értelemben véve.
Nem volt sem saját orvosom sem szülésznőm a terhesgondozáson egy dokit kértem vállaljon azt mondta nem tud de bátran rábíz az ügyeletesekre, mert jó szakemberek. Végig idegeskedtem az utolsó időket, hogy mi lesz velem doki nélkül persze rémtörténetek mindenkitől, hogy hagynak majd szenvedni stb. Eljött a nagy nap bementem becsöngettem és közöltem jöttem szülni.Rövidesen kaptam szobát, ahol vajúdtam. Ahány orvos elment az ajtó előtt mindegyik megkérdezte, jól vagyok-e. Az ügyeletes vezette le a szülést, nagyon kedves és figyelmes volt. A szülésznő is nagyon körültekintő és megnyugtató jelenség volt. Végig bátorított és megdicsért ha jól tettem a dolgom(négy tolásra kint volt Panna).Mindent összefoglalva nagyszerű élmény volt a szülés, pedig senkinek nem fizettem egy vasat sem. Nekem végül pozitív az eredmény bár biztos nem mindenki ilyen szerencsés és ez csak egy kórház a sok közül.
katuci07
 
 


Szia Kata!

Köszi, hogy megosztottad velünk a történetet! Kép Megkérdezhetem, mikor és melyik kórházban történt mindez? Első babádat szülted akkor? Érdekes foglalkozásod van! Kép

Üdv, R.
rejtélyes
 
 


Rejtélyes,
A SOTE I klinikán szűltem január 19.-én. Nagyon meg voltam elégedve a csecsemősökkel is bár ez nem ide tartozik de kétségtelenül legalább olyan fontos egy kórházban a segítségük mint az orvosoké. Panna az első babánk de remélem még lesz sok kistesója.
Üdv, kata
katuci07
 
 


Sziasztok!
Én nem ide szoktam írni, hanem a Szent Imrés topic-ba, de érdeklődve olvastam soraitokat. Sztem egyértelmű a válasz: ügyeletes. Órákat tudnék mesélni, miért, de 2 alapvető dolgot rövidebb leírni: 1. az ügyeletes elvileg kipihent, és mivel úgyis bent van, miért ne vezessen le egy szülést (amit nálam pl inkább a szintén-ügyeletes-szülésznő vezetett, nem a doki(k))? 2: Pénz.
Amúgy meg a SztImréről csak és kizárólag jót hallottam, voltam bent, megnéztem, megtetszett, hát odamentem szülni. Leszámítva az első meghökkenést (mit keres ez itt?) semmi negatívum nem ért, a szülés bár hosszú volt (kb 20 óra) de pozitív élmény maradt. Azóta van már egy másfél éves lányom. Kép Ha lesz valaha tesója, ugyanígy járunk el. (A terhesgond és minden más egy másik kerületben volt, szintén "sima" dokinál, afféle sztk-s, de teljesen +++, sőt, elmesélések alapján jobb, mint némely választott magándoki. (Időpontra, ingyen, kultúrált)
Mindenkinek minden jót.
neet
neet
 
 


Sziasztok!

Csak most fedeztem fel ezt a topikot. 3 gyerkőcöm van, mindhárom az István kórházban született és mindhárom más-más ügyeletes orvosnál. Az első szülésnél sajnos volt gátmetszés, de a többinél már nem. A legutóbbi szülésem még egészen friss, áprlis 12-én történt, a doki csak dísznek állt a bal oldalamon, ha valami gond lenne. Egyébként a szülésznővel szültem..., illetve ő segítette világra és védte a gátat.
Terhesgondozásra én is SZTK-ba jártam egy nagyon aranyos dokihoz. CTG-re sosem kellett órákat várnom egyik gyerkőccel sem. Ha beírtak a naptárba, hogy 3-kor megyek, akkor a CTG gép 3-kor üresen várt, minden olajozottan zajlott.
Én úgy gondolom, hogy minden orvos valakinek a fogadott dokija, tehát valaki azzal az orvossal meg van elégedve.
Az utolsó szülésemnél lévő doki a "szobatársam" fogadott dokija volt...

Neet érvelésével egyetértek, csak nekem Istvános élményem vannak.Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Kedves Olvasók!

Én egy 8 hetes kismama vagyok, az első gyermekemet várom. Az orvosom közölte, ha nála akarok szülni, semmi akadálya, de 50ezer Forintot kér érte, beszéljem meg a családdal. Természetesen gondoltuk, hohy tizenezrekbe fog kerülni, de így kijelenteni? Egyébként mindig jól bánt velem ez az orvos, nem panaszkodhatok rá.
Azóta gondolkodunk. Menjek át másik orvoshoz?
Aki nem határoz meg fix összeget?
Vagy vállaljam választott orvos nélkül a szülést és lesz, ami lesz? Bánnak velem, ahogy kedvük van?
Kíváncsi lennék a véleményetekre!
Akinek van ideje, kérem írjon!
Köszi!!!!
eva27
 
 


Eva!
Így is úgy is úgy bánnak a dokik a kismamákkal ahogy kedvük van, akár kapnak pénzt akár nem. Egy simán zajló szülésnél a doki csak dísz. Legutóbbi ügyeletes orvosos szülésemnél csak azért hívta be a szülésznő, hogy ottlegyen, HA valami gond adódna. Nem adódott, ahogy a baba kibújt a doki megnézte a gátat, hogy sérült-e, és után már le is lépett.
A választott orvossal több minden is történhet. Szabadságra megy, fáradt, mert lehúzott egy műszakot és mikor épp lefeküdt aludni akkor hívják be hozzád... vagy egyszerűen csak lekési a szülésed. Ilyenkor mi van? Marad az ügyeletes orvos (aki mellesleg egy másik kismama fogadott orvosa, tehát valaki benne is megbízik), aki mivel fogadott dokid van nem biztos, hogy foglalkozik veled, ha viszont nincs dokid addig az ügyeletes ugyanúgy benéz hozzád és követi a dolgokat, mert az a munkája. A lényeg, hogy a szülés alatt és a születésnél a szülésznő a fontos. A doki csak gátat metszeni van jelen, meg varrni, márha szükséges. Egy gátmetszésért és utána azt összevarrni 50.000-ért, kicsit sokkk!
Eva, gondold át és ne pánikolj. Mire van szükséged? Mik az elvárásaid? A mostani dokid hajlandó lesz elfogadni, ha másképp szeretnél szülni, mint ahogy azt ő gondolja?
Talán elolvashatnál pár születéstörténetet és abból leszűrhetnéd a neked pozitív és negatív tapasztalatokat és az alapján kiderülne, hogy Te hogy szertnél szülni. A doki partner lenne 50 ezerért vagy sem. Ha nem akkor felesleges rááldozni annyit. És mi az , hogy beszéld meg a családdal? Ennyire pénzorientált, hogy akkor is kell neki, ha úgy kell összekunyizni a nagyiktól, meg a szülőktől? Ez nem utal valami nagy emberségességre. Vajon a gyereket is úgy fogja kinyomni belőled idő előtt, mert teszem azt éhes, vagy kezdődik a meccs a tv-ben?
Jó persze nem ennyire fekete és fehér ez a dolog, de elgondolkodtató ez a doki.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményedet! Egyetértek veled sok tekintetben!
Szomorú, hogy a kórházakbna minden a pénzről szól!
Én is úgy gondolom, hogy az ügyeletes orvosnak is kötelessége ellátni, hisz ez a munkája!Azt az 50ezer Forintot pedig van hová költeni, ha baba születik.
Egyébként Baja környékén lakom és a kismamák, akik ebben a kórházban szültek, mind azt mondják, jobb, ha az embernek van fogadott orvosa, mert egyébként nem bánnak szépen a kismamákkal.
Hát, még van időm átgondolni.
Még egyszer nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
eva27
 
 


Nálam hetvenet vagy hetvenötöt nevezett meg a doki. Már nem is emlékszem. Mi tagadás rögtön ejtettem a gondolatot, hogy fogadott dokim lesz. Kép
Meg nálam ez a harmadik baba. Szóval még ha lenne ennyim, akkor is bűntudatom lenne, hogy a másik két manótól vonom meg ezt a pénzt.
onsai
 
 


Sziasztok!

Csak véletlenül néztem be, de leírom a saját tapasztalataimat.

Én évek óta járok egy nőgyógyászhoz, Mészáros Lászlóhoz, aki az Istvánban van. Szabályosan felkértem a szülésre, közölte, hogy ötvenezer, de kb ennyire számítottam, nem voltam megsértődve miatta. Aztán beindult a szülés, a tágulás gyorsan ment, és végül az ügyeletesnél Radnai doktornőnél kellett szülni, aki roppant kedves és határozott volt. A saját dokim otthon volt, az árvíz miatt nem tudott kijönni Vácról, ugyanis ott lakik, meg későn is szóltak neki, mert nem hitték, hogy ilyen gyorsan megy a tágulás. (Az első fájáshoz képest 7 óra alatt meglett a baba, úgy, hogy az utolsó 4 órát töltöttem kórházban) Viszont a doki utána három napig mindennap meglátogatott, tanácsokkal látott el. A szülésznőm 20 perc alatt beért, pedig akkor reggel végzett. Szóval mi a Radnai doktornőnek megháláltuk, meg a szülésznőnek is, de a dokinak nem. Egyébként a végére bejött vagy hat orvos a férjem szerint, mindenki velem foglalkozott. Szóval az István kórház nagyon jó.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Sasha,
50K marha sok, de aki magándokit vagy mit választ, az nem ritkán ennek a dupláját kell, hogy fizesse. Kb 8-10 egy terhesgondozás (mesélik, nekem nem volt semmiben Kép) és ennek durván 10xese a szülés, császárnál még több. Normális??? Pláne, ha nincs komplikáció, és tényleg csak ott lődörög a doki, és a szülésznő segít, már ha lehet ebben valamit segíteni. Végülis te nyomod ki a babát, nem más. Kép
neet
neet
 
 


Neet!

Nem tartom jó dolognak, hogy a doki pénzt kér a szülésért. Illetve, hogy pontos legyek. Ha valaki magándokit választ és a magánrendelőjébe jár terhesgondozásra az nyilván tisztában van a tarifával, amit elkér a vizsgálatért. Ez a várandós választása. De amikor a kórházba jár valaki és ott történik ugyanez az már más tészta.
A szülés. A dokit felverik az éjszaka közepén csak a páciense miatt, azt kompenzálni kell. De nem is értem , hogy miért van erre szükség, pl, ha a doki ügyel?! És ha a hálapénzt előre megszabják és én nem is vagyok hálás?
Én nem tudnék több tízezreket kifizetni egy vizsgálatért, a szülésért meg pláne, de szerencsére az élet 3 szülés után igazolt, hogy nem is kell. Persze tudomásul kell venni azt is, hogy van akinek fontos, hogy egy neki szimpatikus doki vizsgálja, de én nem tudom megérteni, hogy miért. Nem azért mert nem akarom, hanem mert nekem nem az volt a fontos. Én úgy vagyok vele, hogy mindegyik orvos, mindegyik elvégezte az egyetemet, és gyakorlott. Ha baj van,akkor bármelyik meg tud operálni, az utasítást, hogy oxitocin is ki tudja adni... Ilyeneket is a szülésznő köt be, meg csinál meg. A lényeg nekem mindegyik szülésemnél a párom volt. Õ ott volt és én attól éreztem magam biztonságban. Az orvosok meg mind egyformák nekem, fehérek, vagy zöldekKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: