Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Márciusban fogok szülni a Szent István Kórházban, választott orvosom Dr Fazekas Ferenc. Sajnos nem találtam róla semmilyen infot, ha valaki ismeri, esetleg szült nála, szivesen olvasnám a tapasztalatát.
köszi

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombocka!

Fentebb az Istvános topikban érdeklődj, vagyunk ott egy páran, hátha ismeri valaki.

Jó babavárást!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Gombocka!

Én csak annyit tudok segíteni, hogy egy barátunk felesége nála szülte az első babáját és februárban a másodikat is nála fogja, szóval olyan nagy gond nem lehet vele. Én is az Istiben szültem, de őt nem ismerem.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok Gabuska és Ilba!

Köszönöm az infokat!

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Gombocka, légyszí ne tűnj el, mert nekem is ő a dokim már évek óta, babagyártásban vagyunk, kíváncsi vagyok a véleményedre, milyen nála szülni. Egyébként a kórházba jársz, vagy a magánrendelőjébe ?

mniki
 
 


Sziasztok!

Én már érdeklődtem az Istvános topikban,de senki nem válaszolt.Kép

Nála szültem a kisfiamat tavaly októberben,és maximálisan megvoltam vele elégedve.A másodikat is nála szeretném.Nagyon kedves és segítőkész,nálam ez sokat számít.De hát ez csak EGY véleményKép

Ildikó
ilgya1
 
 


Ilgya : mennyire támogatja a természetes szülést, gátvédelem, stb ? Nem siettette a dolgokat ? Illetve van-e fix tarifa a szülésre ?
Megkérdezhetem, hogy mióta ő az orvosod és hova jártál terhesgondozásra ?
Köszi

mniki
 
 


Szia Niki!

Üdvözöllek a babagyártók táborábanKép

Tudtommal a természetes szülést támogatja maximálisan.
A gátvédelemmel kapcsolatban nekem személy szerint rosszak a tapasztalataim,mert vágni kellett,mert elkezdtem repedni.
A köv. szülésemnél szeretnék szülésznőt fogadni,talán így meguszom.

Hogy sietette-e a dolgokat??????????Hát nem tudom,én egy szombati napon szültem,és itthon kezdtem vajudni,csak 2 fele mentem be a kórházba,a doki pedig olyan 4 óra körül jött.Dávid 7 óra 20 perckor született.
Hát... talán egy kicsit.EDA-ra már nem volt időm,mert az infuziótól megindult a baba lefelé. Végig bent volt a szülőszobán velem és biztatott,a fájás szünetekben még viccelődni is volt időnk,labdát hozatott,hogy lazuljon a medencém,dumálgatott a férjemmel,szóval rendes volt.
Különben meg anesztiológus is ,nem kell külön altató orvos,ha edát szeretnél.

Már kb.18 éves korom óta hozzá járok.A magánrendelője a Váci uton van.
Terhesgondozásra a magánrendelőbe jártam,de sűrűn behivott a korházba is.Nagyon alapos.
Nem olyan régen már van hasi ultrahang a rendelőjébe is (eddig csak hűvelyi volt)így sztem nem fog olyan sűrűn a korházba hívni,habár vérvételre meg vizeletre oda kell menni.(Én minden hónapban voltam a magánrendelőbe.És a korházba is,az utolsó hónapokban többször is,hetente.)

Amig bent voltunk a korházba,meglátogatott és hozatott kesztyűt a nővérrel,hogy jegeljem a gátsebem.

Minden évben küld karácsonykor és húsvétkor is képeslapot,ami sztem a mai világban nagyon szép gesztus,mlég akkor is,ha a rendelőben megkéri a vizsgálatok árát.

Mindig küldi az emlékeztetőt rákszűrésre. Meg ilyen apróságok.Lehet,hogy más dokinál is meg vannak ezek,de én csak őt ismerem.


Kiváncsi lennék azért mások véleményére is.

A tarifával kapcsolatban inkább imélbe válaszolnék,ha nem gond.

Nektek első baba lesz?

Neked mi a véleményed róla?,azt mondod,hogy évek óta ő a dokid,.

Remélem tudtam segíteni.

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó !
Köszi a választ, az email címem : m.kiralyn@freemail.hu - erre írjál légyszi tarifa ügyben.

Igen, nekem 16 éves korom óta (lassan 14 éve..) ő az orvosom. A kórházba szoktam bejárni, 4 éve volt egy méhszájseb műtétem, akkor maximálisan elégedett voltam és idén tavasszal méhenkívüli terhesség miatt laparos műtétem volt(lombikozunk). Tulajdonképpen felemás a véleményem, alapvetően pozitív, de volt egy-két dolog, ami miatt elgondolkoztam a váltáson Kép

Nem is tudtam, hogy anesztes is, ezek szerint az EDA-t nem ellenzi Kép
Egyébként szeretnék majd szülésznőt fogadni, ha sikerül az első babánkat összehozni.

Épp tegnap kaptam levelet tőle, hogy rákszűrésre kell mennem KépKép

mniki
 
 


Niki!

Ment a mél.

Ildikó

Szurkolok,hogy összejöjjön a babuci!
ilgya1
 
 


Niki!

Megkaptad a levelem?

Ildikó
ilgya1
 
 


Gombocka!

Remélem neked is sikerült valamennyit segítenem.

Te mióta jársz hozzá?És neked mi a véleményed róla?
Szülésznőt választottál?

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó !
Tegnap este már nem volt erőm a gép elé ülni.
Most fogok írni neked választ Kép Köszi szépen !!

mniki
 
 


Szia Ildikó!
Köszönöm, persze, tudtál segíteni. Csak nem voltam a napokban gépközelben és csak most láttam, hogy mennyit írtatok, Szóval, nincs szándékomban eltünni. Én nem rég óta járok hozzá, igazából a terhesség kezdete óta. Az elözö dokimmal nem voltam megelégedve és öt egy ismerösöm ajánlotta. Nincs rossz tapasztalatom vele kapcsolatban, igazából kiváncsi voltam más véleményére is.
Szülésznöröl már beszélgettünk, azt mondta, hogy van valaki akivel együtt szokott dolgozni, öt ajánlaná, de még nem találkoztam vele. Azt mondta, hogy majd bemutat neki a kórházban. Én mindenképp szeretnék választani, azért is mert, a doki azt mondta, nem biztos, hogy végig velem tud lenni, mert ha épp rendel...a szülésznö pedig ott lesz velem végig és igazából én úgy hallottam, sok mindent ök csinálnak, nem a dokik. De hát ezeket csak hallottam, mert még nem szültem.
Én is a Váci útra járok hozzá legtöbbet, a kórházba csak ritkán kell bemennem. Vérvétel, ilyesmi. Legtöbb esetben így van és szerintem még elviselhetö "tarifával" dolgozik, bár a szülésért nem tudom még mennyit kell fizetni. Te tudod esetleg, hogy ez menniyt jelent összegben mostanában?
Az én e-mailem: kinyul@freemail.hu, ha esetleg ott szeretnél válaszoni.
Niki, te is írhatsz nyugodtan, és biztos beszámolok, hogy milyen volt nála szülni, de arra még egy kicsit várnotok kell, mert csak március elejére vagyok kiírva.
Gombócka
v

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombocka!

Küldtem imélt!

Kiváncsi vagyok,hogy melyik szülésznővel dolgozik szívesen,majd megirod,ha megtudod?

Én is fogok választani a köv. szülésemnél szülésznőt,különben meg tényleg több a szerepük a szülésnél,persze ez csak a komplikáció mentes szülésekre vonatkozik.

Nem volt kifogásom az ügyeletes szülésznő ellen sem,mert fiatal kora ellenére látszott,hogy ért hozzá.És nagyon kedves is volt meg minden,de azért más,ha valaki végig követi a tehességedet,és figyel a testedre a szülésnél.
És nem lép le idő előtt,mikor lejár a műszak,hanem szépen ottmarad melletted,és akár segít mellre rakni a picit,ha látja,hogy kezdő anyuka vagy és még mindenben bizonytalan.
Velem ez történt,azért fogadtam meg,hogy legközelebb erre is figyelek.(Persze nem őt akarom bántani,mert persze,hogy siet haza a családjához,rengeteget dolgoznak és tényleg nem hálálják meg sokan a fáradozásukat,a csecsemősöknek sem)

Különben meg Hajdú Barbarának hívják,és ennek ellenére jó szívvel emlékszem rá.

Fiú vagy kislány a pocaklakó?

További jó pocakosodást kivánok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok.

Ha lehetne én is szeretnék valami körübelüli infot kapni az anyagiakról, ha nála szeretnék szűlni. wittanna@enternet.hu
Április elejére vagyok kiírva és szeretnék egy dokinál megállapodni, mert akihez most járok azt mondta jobb ha nem választok dokit, hanem az ügyeletesnél szülök. Én ezzel nem értek egyet, de mivel ez lesz az első gyerek nem igazán tudom, hogy működik a dolog.

Válaszotok előre is köszönöm.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Anna!

Ment imél!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó

Köszi a gyors választ, sokat segítettél.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Anna!

Bátran kérdezz,amire tudok szívesen válaszolok.

Majd írd meg,hogy döntöttél!

A pocaklakóra vonatkozó kérdésem vedd semmisnek légyszi! Most látom a nickneved,bocs!Kép

Hogy viseled a terhességed?

Ha van kedved írj!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó!

Köszönöm az elérhetőségeket, sikerült is időpontot szereznem keddre. Remélem elvállal majd.
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Anna!

Örülök,hogy sikerült időpontot szerezned.Gondolom a kórházba mész az időpontból gondolom.
Majd elmeséled a benyomásodat a dr.úrról?

Hogy érzed magad?Nem viseli meg babót ez az időjárás?
Kelengyével hogy álltok?

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Előkerültem, remélem most már így is marad...
Csütörtökön voltam a doktor úrnál és akit ajánlott szülésznő: Schlenker Éva. 26-án megyek be a kórházba és akkor fogok vele beszélni.
Az én pocaklakóm kisfiú, egy eleven kisfiú. Főleg éjszaka bulizik. Remélem, ha megszületik ez megváltozik.
Hétvégén beszélgettem egy ismerőssel, és a barátnője is az Istvánban szült.Egyenlőre nem tudom kinél, de most nem is ez a lényeg, mert a dokival és a szülésznővel is teljes mértékben meg volt elégedve, a szülés is zökkenőmentesen ment, hanem a szülés után semmilyen segítséget nem kapott, nem igazán foglalkoztak vele a nővérek. Azt mondta, nagyon csalódott volt, amikor hazajött. Hát, nehezen akarom elhinni, mikor eddig csak jót olvastam az Istvánról. Mondjuk azt mondta, hogy nagyon sokan szültek most és a babával egy ágyban kellett aludnia. Ti tudtok ilyen dolgokról?
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombocka!

Nekem tegnap nem is látszódott ez a topikKép
Pedig mindig be szoktam nézni,hogy hátha írt valaki.Jó,hogy előkerültél.

Gratulálok a fiúcskához!
Nevet választottatok már?

A kórházzal kapcsolatban az én tapasztalatomat meg tudom osztani veled.
Mivel ez egy baba-mama barát kórház 24 órás "rooming-in" van.Ez azt jelenti,hogy a baba egésznap veled van reggeltől estig,így ebből az következik,hogy tényleg vele is alszol.
Az ágy végében vannak kiságyak,amiben elhelyezheted éjszakára,de az orvosnő is,aki naponta vizitel ragaszkodik,hogy inkább vele aludj.
Én mint kezdő anyuka,nem mertem magam mellé venni féltem ,hogy ráfekszem vagy valami,de nekik az jött le ebből,hogy nem ragaszkodom eléggé a babámhoz.Különben meg nem volt rossz,sokkal kevesebbet sírt,és amikor csak tudott cicizett.
A másik fele,hogy sokan azt hiszik,hogy nem tudnak pihizni a babától,ha egésznap veled van,de ez nem így van,meg el is viszik,ha kéred.Mivel mindenki egy szobában van a babájával,így olyan nem nagyon van,hogy az egyik legalább ne ordítson.Persze az alapíványi szoba ez alol kivétel,de én ezt nem javaslom,mert ha többen vannak anyukák egy szobában,akkor a tapasztalatokat is megosztják egymással,főleg,aki már többször is szült az tud segíteni az első gyermekes anyucinak.Így a csecsemősökre is kevesebb feladat hárul.

Engem inkább a látógatók zavartak,de nagyon.Van akinek a férje egésznap bent volt,ez még hagyján,mert segített például ablakot csukogatni,vagy ha valami kellett azt odavitte,de mikor bent van valakinél az egész pereputy és nem is akarnak egésznap elmenni,az nagyon zavaró.Elég szűkös helyek vannak (legalábbis nálam a 3 ágyasban az volt)és akkor körbe ülik a kismamát,még közlekedni sem tudsz a szoptatásról nem is beszélve.

A hormonokról nem is szóltam még,általában mindenkinél kijön a "baby blues" állapot,ettől olyan érzékeny leszel,hogy egésznap sírnál,főleg,ha még zavaró körülmények is közrejátszanak,mint például,ha besárgul a baba.Nálunk Dávid besárgult,mível nehéz szülés volt, lett egy haematoma(pukli) a fejére,és mivel gyenge a májuk,nem termelt elég billirubint,így kékfényezni kellett. Egy nappal tovább kellett bent maradnom,sőt még kellett volna megfigyelésre,de olyan sokan voltak,hogy kértem,hogy mehessünk haza,majd visszajövünk kontrollra.(Már a vajudóban helyezték el a babákat olyan sokan voltak)

A csecsemősőket zargatni kell folyamatosan,akkor segítenek,maguktól nem nagyon akarnak (tisztelet a kivételKép)úgy érzik,hogy amennyit dolgoznak nincs arányba azzal,amit kapnak fizetést,meg persze a szülő nőkkel sem könnyű.
Én az éjszaka közepén is mentem és becsöngettem a szobájukba,hogy igenis jöjjenek és segítsenek mellre rakni,mert nem megy.Sokat bénáztam különben a szopival,biztos az is közrejátszott,hogy rögtön nem rakták mellre a szülőszobán,én meg valahogy mással voltam elfoglalva.Meg hűlyén hangzik,de nem is tudtam,hogy kell,erről csak sokkal később olvastam,sajnos.

Tényleg nagyon sokan szülnek az Istvánban,mert tényleg egy "sztár" korház úgymond.Mível egy Alapívány működteti,így több pénz is van,mint egy átlagos magyar kórháznak.


Van egy linkem a kórházról,ha érdekel:http://www.boldogszuletesert.hu/index_szekhelyunk.html

Most mennem kell,de majd még beugrom,és ha tudok szívesen válaszolok.

Ildikó
ilgya1
 
 


Próba!!!!!
ilgya1
 
 


Szia Ildikó!

Milyen sokat írtál...jó volt olvasni!
Konkrétan még nem döntöttük el a nevét a babusnak, de mindenesetre érdekes. Szóval, ami szóba jöhet: Csaba (Apucit is így hívják), Márton (Marci miatt), Artúr (ennek a névnek hosszabb története van, ha érdekel megírom).
Megnéztem az alapítványi linket, köszi az infot.
Azt tudtam, hogy 24 órás rooming van a kórházban, de azt nem, hogy jobb, ha velem alszik a baba. Én is félnék, hogy ráfekszem, vagy ilyesmi. Tudom, hogy nem tőled kellene kérdezni, de csak a jövő héten megyek a kórházba, de a kórházban nekünk kell fürdetni is? Gondolom azt azért megmutatják.
Nem tudom mi van velem, eddig nem gondoltam semmi ilynere, hogy mi lesz ha megszületik. Hogy fogom ezt és azt csinálni. Így a 33. héten jönnek elő. Biztos azért, mert közeleg a nagy nap, no meg már nem dolgozom, jobban van időm gondolkodni...
E-mailen írtad, hogy valahol megtalálható a szüléstörténeted. Megírod, hogy hol? Köszi

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombócka!

Most rohannom kell,mindjárt megyek angolra,csak a szüléstörténetet másolom be gyorsan.Este még benézek és akkor válaszolok a fürdetés kérdésre.

Nagyon szép neveket választottatok!És érdekelne az Artúr név története!Meséld el!!!!!

Szüléstörténet
Annyira nem rémisztő végül is.
És szerencsére nem kell újra írnom,mert egyszer már egy másik topikban leírtam tavasszal,most csak bemásolom.

Sziasztok!

Volt egy kis időm.



Egy borús, esős októberi napon kezdődött..
Hajnalban arra ébredtem, hogy menstruációszerű fájdalmaim vannak (pont aznapra voltam kiírva: 2004. 10. 16.), egyre erősödtek, de rendszertelenül jöttek.

Én teljesen fel voltam készülve, mind testileg, mind lelkileg (legalábbis akkor még azt hittem) így nem rohantam a kórházba, szépen vajúdgattam otthon, első gyereknél, mint tudjuk ez hosszadalmas folyamat.

2 óra magasságában szóltam apának (szombati nap volt, így szerencsére itthon volt), hogy ideje elindulni, mert én már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Így a 40. héten már türelmetlen az ember. Gondoltam majd haza küldenek, ha csak jósló fájásokról van szó.

Előző héten naponta jártam CTG-re, mert mindig a kis fiacskám akkor aluszkált, amikor a szívhangját akarták meghallgatni.

Akkor már kétujjnyira ki voltam tágulva (az orvos is kézzel tágítgatott) és a nyákdugóm sem volt már meg. Gondoltam lesz, ami lesz, menjünk.

3 körül értünk be a kórházba, a szülőszobán nagy csend uralkodott. Az ügyeletes orvos megvizsgált, jól leszúrt, hogy miért csak most jöttünk, már 4 ujjnyira kitágultam addigra.
Szólt a páromnak, hogy hozza fel a cuccaimat a kocsiból, mert itt ma gyerek lesz.
A szülésznő egy nagyon kedves, fiatal nő volt, így nem bántam meg, hogy nem választottam sajátot magamnak, így is havonta jártam a dokim magánrendelőjébe vizsgálatokra.

Beköltöztünk az egyik szülőszobába és felraktak CTG-re. Időközben burkot is repesztettek, így megérkeztek a kellemesnek nem mondható fájásaim. Az a fránya gép nem jelezte erősnek, pedig én már 7-8-ast adtam volna egy 10-es skálán.
A fogadott orvosom is megérkezett közben, de addigra már elviselhetetlennek éreztem a fájdalmaimat. Szóltam neki, hogy adjon fájdalomcsillapítót, mert én ezt nem bírom és még csak 5 óra van.
Szerencsére nem kellett külön altatóorvos, mert ő aneztologus is egyben. Szólt a nővérnek, hogy kössenek be infúziót, mert az eda-hoz le kell csöpögnie egy teljes üvegnek.
Akkor jött csak igazán a poklok-pokla, az infúzió felerősítette a fájásokat. Már egy labda is előkerült, de az sem segített rajtam,én annyira ordítottam és olyan hangokat adtam ki, hogy én is meglepődtem.
(Az orvos meg a szülésznő csak összenéztek, ezek már jó hangok mondták-ők már tudták, hogy ezek a tolófájások hangjai)
(Eda-t persze nem kaptam, mert meghosszabbította volna a tolófájásokat állítólag)

Hogy keveredtem fel az ágyra azt nem tudom, de egyszer csak nyomnom kellett, hát nyomtam..
Nyomtam vagy 10-et, Dávid még sehol , azt hittem ott halok meg.
Szerintem akkor is nyomtam mikor nem kellett volna, így minden energiám elszállt. Én akkor már minden ordítottam, végül a következő fájásnál az orvos rányomott a hasamra így kijött a kis buksija, az orvos odarakta a kezemet, akkor még csak a feje volt kint, de én akkor már a boldogságtól sírtam. A test megszületése már elviselhetőbb volt, mert a tudat, hogy mindjárt magamhoz ölelhetem ez mindent elfeledtetett.
A lepényt meg se éreztem szinte, hát Dávidka után semmi nem volt az véres kis mocsing.

Rögtön a hasamra tették úgy véresen, nyálkásan, én voltam a világ a legboldogabb embere.
A párom elvágta a köldökzsinórt, így ez a kötelék megszűnt közöttünk létezni, de ezzel el is kezdődött egy még szorosabb, még érzelmesebb, még vastagabb kötél, ami soha nem fog elszakadni.

Én szét repedtem és vágni is kellett, (pedig annyira figyelnek a gátvédelemre abba a kórházban-nekem ez se jött össze), amíg varrtak, elvitték megfürdetni a fiamat, de egy örökkévalóságnak tűnt, mire visszahozták. A varrás fájdalmait nem ecsetelem, az se volt egy leányálom.

Így is túl hosszú lettem.

Szia:Ildikó
ilgya1
 
 


Na szóval,itt lennék.

Kicsit hosszú napom volt,de talán most lecsendesült a környezetem........

Remélem nem ijesztettelek el a történetemmel,végül is csak egy átlagos szülés,biztos olvastál szebbet is.

A fürdetés az úgy volt,hogy este olyan 7 körül kezdődött,és folyamatosan kellett vinni a babákat a csecsemőosztályra,ott a csecsemősök fürdették őket szalagon,de ha nagyon ügyes voltál el lehetett csípni a fogásokat.(ElméletbenKép)
Arra nem nagyon volt idő,hogy megmutogassákKép,hogyan csináld,láttad, azt jól van,majd otthon gyakorolsz eleget,gondolják magukban.Persze az más tészta,hogy otthon meg azért másképp fest a dolog,mert nem is tudod,hogy fogd meg,hiába láttad,hogy ők hogy csinálják,és milyen könnyűnek tűnt akkor.Kb. két perc alatt fürdették meg pelenkázták a babákat,ja meg fel is öltöztették.Persze a babák ordítanak,mint a sakál,nem is csodálkozom,ha a babák többsége először fél a fürdésnél,mire azt feldolgozzák.....

De ne aggódj bele fogsz jönni.És teljesen normális az is,ha vannak félelmeid.Akkor lenne,gáz,ha nem lenne.

Amúgy merre felé is laktok?

És mit dolgoztál,könnyű volt eljönnöd?

Írjál,ha van kedved:Ildikó

Õ Dávid:
Kép
ilgya1
 
 


Szia Ildikó!

Sok jót nem tapasztaltam a doktor úrról, úgyanis nem vállalt el.Nem magyarázta meg csak kerek-perec elutasított. Ez van.

Jól vagyunk, habár kicsit felborult nálunk az alvási rend. Nappal alszik, éjjel van fent.

A kelengye úgy ahogy megvan, legalábbis a legfontosabb dolgok. Kicsit babonás vagyok úgyhogy előre nem nagyon vásárlunk be.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Anna!

Ezt nem értem.Vajon miért?
És most hová fogsz menni?

Ha mindenképpen az Istvánban szeretnél szülni,akkor az Istvános topikban biztos tudnak valakit ajánlani neked a lányok.
mindenki nagyon kedves,kérdezz tőlük bátran!!!!

Annyira sajnálom!
Nem lehet,hogy sok a terhes kismama páciense és már nem férsz bele az időpontba?Neki is kell mérlegelni,hogy mennyi szülést vállal,mert ha tényleg egyszerre sokat vállal azonos időpontból,akkor bajban lenne.
Jó lenne tudni az okát.

És miket mondott vagy akkor miért találkozott veled?
Ha gondolod írj magánba: ilgyakukaccitromailponthu

Azért majd gyere mesélni,hogy kit találtál,oké?
Szorítunk,hogy minden rendben legyen!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Anna levele igazán meglepett. Én sem gondoltam volna, hogy nem vállal, lehet, hogy tényleg sokan vannak április elején nála. De engem is érdekelne, hogy mivel indokolta. Fentebb megvan a címem, ha nem akarod itt közzé tenni.

Szóval, hol is kezdejem.
Artúr név története: Apucija mióta gömbölyödik a pocakom, mindig azt mondta: sziasztok gombócok. (pedig most vagyok 60kg, 53-al kezdtem, szóval nem vagyok akkora gombóc...)Aztán ahogy növögetett pocaklakó egyre többször lehetett érezni, hogy összegombócolja magát. Ekkor kapta a Gombóc Artúr nevet. Pár hét elteltével Apuci hívott telefonon, :. Szia Gombócka, jól vagytok? Artúr?
Szóval a Gombóc Artúrból én maradtam a Gombóc, a pici meg az Artúr. Azóta csak Artúrnak hívjuk, amit először poénra vettünk, de egyre jobban tetszik. Ráadásul mondtam a páromnak, hogy szülésig úgy belénk rögzül, hogy a szülőszobán biztos az a név fog rögtön eszembe jutni. Na mindegy, még tanakordunk, hogy merjük e ezt a nevet adni.



Tegnap voltam szülésfelkészítőn, szó volt a fürdetésről. Hát, ott nagyon szépen azt mondták, hogy a kórterembe fürdetik a piciket, hogy mi is lássuk és mindent megmutatnak. Hát nem tudom...ahogy az utóbbi időbe hallottam, nem igen tudnak sokat foglalkozni az emnóberrel, mert annyi szülés van. Tegnap is mondták, hogy volt akit 1 nap után hazaengedtek (háziorvossal konzultálva), mert tudott szoptatni, nem kellet vágni, szóval jól volt és kellett a hely. Sőt van olyan is, ha nincs elég hely, akkor a nőgyógyászaton helyezik el a kismamát...ezt már nem a tanfolyamon mondták.
Mindegy, akkor is valahogy bizalommal vagyok a kórház iránt.
Várandósságom előtt sok kórházat megjártam, különböző okok miatt, egyik sem egy leányálom.

Jajj!!!!!a legfontosabb. Nagyon édes a kis Dávid! Majd én is felteszek képet, ha már lesz kiről...

A szüléstörténettől nem ijedtem meg, sokfélét olvastam, hallottam már és még mindig úgy gondolom, hogy mindenkié más, és hiába félek, vagy nem félek, úgyse tudom milyen lesz, úgyhogy inkább nem félek. Bízom benne, hogy nem lesz nagy gond, azt hogy fáj, tudom, azt hogy mennyire még nem, de majd megtudom...Azért előtte biztos bennem lesz a félsz.

Könyvelőként dolgoztam egy könyvelő irodában. Nem volt túl könnyű eljönni, de már jó előre szóltam, hogy januártól nem megyek. December közepén lett meg a mérlegképesem, ami azt jelentette, hogy november 1-től dec.15-ig 5db vizsgám volt...Az utolsó vizsgán az én kis Artúrom kitett magáért. Akkor már elég jól látható volt a pocakom, és az is ha éppen mozgolódik. Leültem a vizsgabizottság elé, mondanom se kell, rögtön beindult. Ide-oda ficánkolt. Az elnök egy nő volt, kb. 5 mondatot mondtam, amikor rátértünk, hogy mikor fogok szülni, mi lesz a baba neme stb...5-öst kaptam...
persze ahogy kijöttenm a teremből Artúr abbahagyta a bulit, de azért megköszöntem neki.

MOst mennem kell, majd este benézek, mert ma nem leszek itthon, megyek babázni a barátnőmhöz.
Mi még nem nagyon vettünk semmit, bár elég sok mindent fogunk kapni, csak még nem hoztuk el.

Úgy látom, nagyjából mindenre válaszoltam.
Kispesten lakunk.És Ti?

üdv.
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Kicsilány, ezt én sem értem. Viszont kíváncsi lennék az indokra. van egy olyan érzésem, hogy egyébként sem tett rád jó benyomást.. ??
Priviben megírnám Neked egy másik doki nevét, számát, ő egy tündér Kép !
m.kiralyn@freemail.hu a címem, ha oda írnál.

mniki
 
 


Sziasztok.

Nekem az volt az érzésem, hogy azért nem vállal, mert túl későn jelentkeztem nála.Túl sokat nem is mondott, bementem mondtam neki hogy mi járatban vagyok, meghallgatott majd gyorsan elutasított. Lehet hogy csak rossz napja volt. Amúgy nekem szimpi a doki ezért is gondoltam rá(anyú sokat dicsérte).
Szerencsére már találtam ma dokit, csak ő nem az Istvánban praktizál, hanem a Schöpf-mereiben.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Anna!

Örülök,hogy ilyen gyorsan sikerült találnod valakit.És voltál már nála?Milyen?

Én is tippeltem arra is,hogy úgymond "későn" jelentkeztél nála,és nem ismer eléggé,szereti végigkövetni a terhességeket úgy látszik.2,5 hónap gyorsan eltelik.Kép
De azért annak örülök,hogy nem változott meg róla a véleményed.

Alvás gondok megoldódtak?

És te dolgozol még?És mit csináltál?

Szia Gombocka!
Én is úgy gondolom,hogy nem kell félned előre,mindenkinél más és más.De majd azért a tiedre is kiváncsi leszek,már most lefoglalom a sztorit!!!KépKépKépMeg a képeket is!!!!Sokat!
Mikorra is vagy kiírva?Márciusban mikor?

Az Artúros-név sztori annyira aranyos!!!!!
Ezek után nem hívhatják másnak az tutti.Kép
(Csak a gombóckát nem értemKép?
60 kg???Nagyon édes!!!!)

Nem mondod,hogy könyvelő vagy?Akkor szia!!!!
Én is azt csináltam Dávid előtt.
Gratulálok a vizsgádhoz!!!!Látod még előnyei is vannak a terhességnek!!!Kép

Milyen volt babázni?

Amúgy Vecsésen lakom.

Szia Niki!
Babaprojekt alakul?
Hogy vagy?

Ha van kedvetek,írjatok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildikó !

Nagyon édes a kisfiad !! Egyébként gyáli vagyok Kép
Köszi, alakul a project, megint volt spontán peteérésem, úgyhogy reménykedjünk Kép
Te, mennyire megszokott dolog, hogy az orvos kézzel "rásegít" a pocira, hogy elinduljon a baba ? Már többektől hallottam és egyesek véleménye szerint ez is durva beavatkozás. szóval nem tudom mi az igazság Kép

Kicsilány : örülök, hogy már találtál dokit. Ezek szerint édesanyád hozzá jár ?

Mindenkinek szép hétvégét !
Niki

mniki
 
 


Sziasztok!

Nekem a párom dolgozik Vecsésen...
Március 8-ra vagyok pontosan kiirva, nőnapra.
Természetesen megírom milyen volt.(remélem csupa jó dolgokat írok majd..)
Tudtok nekem abban segíteni, hogy ti hogy tudtatok aludni az utolsó másfél hónapban? Én nem tudok sehogy sem. Már annyi féle pózt kipróbáltam, de vagy nekem nem jó, vagy a fiatalember dörömböl, hogy hé, ez így nem jó.
Nagyo jó volt tegnap babázni, igazából már nem is olyan baba, mert 2 éves, cserfes kislány. Meg is lepődtem, hogy milyen szépen beszél már.
Csak az a baj, hogy Szentendrén laknak. Kifáradtam az utazásban, ráadásul az emberek (inkább nem minősítem őket)nekem pl. még egyszer sem adták át a helyet...na mindegy.
Nektek is jó, nyugis hétvégét!
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Ildikó:

Voltam már nála és nekem nagyon szimpi volt. Aggódik, hogy minden rendben legyen a babával, mivel egy-két vizsgálat kimaradt. (Én meg a kórház miatt aggódok.)
A véleményem azért nem változott meg róla mert attól ő még ugyanolyan rendes, lelkiismeretes doki, mint volt, csak valahogy én már nem fértem be a keretbe.
Az alvási gondok még nem oldodtak meg, de már dologozom rajta.

Már nem dolgozom sajnos, mert kirugtak a terhesség miatt(még próbaidős voltam).Amúgy pénztáros voltam.

Niki:
Anyú csak járt hozzá, és ő nagyon imádta.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is dr. Fazekas Ferencnél fogok szülni májusban az Istvánban. Bár még csak kétszer találkoztunk, de nekem is és a páromnak is nagyon szimpatikus volt. Engem is érdekelne az szülés anyagi vonzata az ő esetében, ha valaki tudna segíteni a sza_szikukacmailbox.hu-ra várom az e-mailjét.

Előre is köszönöm:
szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Látom bővül a Fazekas dr. fan klubKép

Üdv Szeee!

Küldtem emilkét!

Mesélj magadról!

Niki!
Köszönjük a bókót,irulunk-pirulunk!Kép
Szal,"szomszédok" vagyunk?
Hát,hogy mennyire megszokott dolog ez a kézzel rásegítek dolog,azt nem tudom,de nekem jól jött,mert ha még egyet kellett volna nyomnom,akkor ott pusztulok meg.Kicsit durvának tűnik,de nem is éreztem.

Gombócka!
Hát nyugis hétvégénk az nem volt!Malackát vágtunkKép

AlvásKép
Úgy próbáltad,hogy beveszel egy kis párnát a lábad közé,oldalfekvésbe?Vagyis gondolom,hogy csak oldalt fekszel?Háton nem nagyon javasolják,így marad az oldalazás.Vagyis inkább a kínszenvedés! De ne reménykedj,utána sem lesz jobbKép KépKép
Na jó nem ijesztgetlek,legyetek sokkal szerencsésebbek!!
Pisilni is sokszor kizavar Artúrka?
Ja amúgy mostanába volt a névnapja,hadd köszöntsem elsőként névnapja alkalmából! (Annyira megtetszett ez a név,hogy én már csak így fogom hívniKép)
Hol dolgozik a párod?(Vecsésen?)

Nem semmi ki utaztál Szentendrére Bkv-val?
Hát az embereket inkább nem minősítem,nem tűr nyomdafestéket a véleményem.Kép

Március 8???Nőnap????Õ akkor nőnapi ajándékbaba lesz!

Kicsilány!
Hogy vagytok?

Mi megkaptuk a 15 hós oltást,az új rendszer szerint.Még eddig elég jól viseli a nagyfiú.
Jövőhéten én is megyek a doktorunkhoz rákszűrésre,nem is gondolja milyen kis klubot alakítottunk.

Jó éjt mamik!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
Próbáltam párnával, párna nélkül mindenhogy, de sehogy sem jó. Most a nappaliban a kanapén találtam olyan helyzetet, ahogy tudok aludni. Párocskám meg a hálószobában...dehát ez van.
Szerintem 99%, hogy Artúr lesz a pici. Lehet, hogy lesz 2. neve, de hogy én is Artúrnak fogom hívni az 100%! Bár a nagyszülőknek nem nagyon tetszik, azaz azt hiszik csak hülyéskedünk...
Hát igen, elvileg nőnapi ajándék lesz, persze ha ő is úgy gondolja. A tesóm március 7-én született és azt mondta a kicsi is akkor fog és kész.
A párom a City-Food Kajaszállító cégnél dolgozik.
Pisilni is sokszor járok, de ez már rutinná vált, van hogy fel se kapcsolom a lámpát, elvégzem a dolgom aztán irány vissza az ágy. Ezt már megszoktam.
Mikor mész a dokihoz? Csak mert én is megyek 26-án csütörtökön a magánrendelőjébe, most csütörtökön pedig a kórházba kell mennem, elvileg tudok majd beszélni a szülésznővel is.

Kicsilány!
Örülök, hogy sikerült másik dokit találnod. Melyik kórházban fogsz szülni? Az aggódás miatt. Õ is az Istvánban van?

Az egyik középiskolai osztálytársam a Jánosban szült...elküldte e-mailen a szüléstörténetét. Ha érdekel valakit, szivesen elküldöm privátban.

Üdv. mindenkinek
Gombócka és Artúrka

Kép
gombocka
 
 


Köszönöm az e-mailt Ildikó, egyelőre nem kaptam meg...
Rólam annyit, hogy első baba, nagyon úgy néz ki, hogy kislány és május 7-re vagyunk kiírva. Egy másik dokinál kedtem, de a párom apja ismeri dr. Fazekast, ő ajánlotta, így kerültük hozzá.
Most csütörtökön megyünk 4D-s ultrahangra, én nagyon várom, nagyon szeretném már látni a kis arcát, meg mindenét:-)
Ha minden jól megy, jövő szerdán megyünk be a kórházba szülésre felkészítő tanfolyamra. Erről tudtok valamit, hogy milyen? Több alkalmas, vagy minden szerdán ugyanaz van, elmondják, hogy mire számítsunk, aztán viszlát?

Üdv:
Szilvi

Kép
szeee
 
 


Szia Szilvi!
A szülésfelkészítő 6 alkalomból áll, és körforgás szerűen mindig újra indul. A múlt hét szerdán kezdőtött egy ciklus holnap lesz a 2. alkalom. Jövő héten azt hiszem filmvetítés lesz szülésről. Én is most kezdtem járni, azért tudom. A 6 alkalom mindig más. Fájdalomcsillapítás, szoptatás, csecsemőgondozás, stb. Szerintem érdemes elmenni, én legalábbis amíg tudok megyek, ugyanis mi már a 34. héten járunk.
Remélem, tudtam segíteni.
Üdv.
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Küldtem még egyet egy másik címről,remélem ez átmegy.Kép

Gratulálok a kislánykához!Nektek meg van már a név?

A 4d annyira jó,majd kérünk fótókat a picilányról!!!!

Gombocka!
Engem nagyon érdekelne a történet.Ezt nem lehet megunni,mivel nincs két egyforma szülés,biztos ez is érdekes.(ilgyakukaccitromail.hu)
Küld át lécci!!!!!Köszi!!!

Én jövőhéten megyek a dokihoz,rákszűrésre,ez a csütörtök nem jó nekem.Remélem tud valami jót mondani kistesó ügyben is,mert már türelmetlen vagyok!

Hát ez alvás ügy nem kellemes dologKépÉn is sokat szenvedtem vele.(Tudom,hogy sovány vigaszKép)

Majd irjátok meg mi volt az felkészítőn!
Én nem tudtam járni annak idején a Dávidnál,mert dolgoztam,de a kettecskével elszeretnék menni.

Ja és hogy, hogy tetszett a szülőszoba?

Többieknek is üdv!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó!
Küldtem mailt.
Bocs, már nem vagyok tisztában a dátumokkal, én is jövő héten 2-án megyek a magánrendelőjébe, 26-án a kórházba kell mennem...remélem, ez nem annak a jele, hogy szellemileg leépülök..
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombócka!

Akkor lehet,hogy összefutunk?Kép

Köszi a mélt!Ez tényleg tanulságos!Kép

I.
ilgya1
 
 


Gombócka, köszi az infot a felkészítőről. Így, hogy 6 alkalmas, lehet, hogy kivárom a következő turnus elejét, mert akkor már nem dolgozom és jobban el tudok menni rá, egyelőre a munka mellől nehezebb.

Ildikó, megtennéd, hogy átküldöd mégegyszer az e-mailt mert egyszerűen nem kapom meg a mailboxra. Az én e-mailemmel van gond, a Mailbox egy nagy sz@r, már bocsánat.
A másik címem: sza_szi kukac yahoo.com.
Köszönöm mégegyszer.

Kép
szeee
 
 


Szia Szeee!

Átküldtem.

I.
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Reggel voltam a kórházban Uh-n. Kb. 2200 g Artúr. Azt mondta a doki, hogy pár nappal kisebbnek tűnik, mint kellene, de azért nincs gond. Vékony testalkatom miatt nem vár tőlem hatalmas babát...én sem akarok hatalmas babát..A jelenlegi "állapot" szerint márc.12 a márc.8 helyett. Megkaptam a szülésznő számát, dél körül kell hívnom, hogy adjon időpontot és akkor személyesen tudok majd beszélni vele.
Tegnap voltam szülésfelkészítőn. A párom nem szokott jönni velem, mert dolgozik, így megint a BKV..az emberekből kezd elegem lenni. Nézik-nézik a pocakom és inkább elfordítják a fejüket, mintsem átadják a helyet. Ezen sikerült kicsit felspanolnom magam, hogy szédültem, hányingerem lett, vert a víz...ez már ott a felkészítőn jött rám, aztán jobb lett, de felhívtam a páromat jöjjön értünk, mert nem tudok hazamenni.
Szeee, leírtam neked az előadások témáit:
1. alkalom: Kórház és szemléletünk bemutatása
(Dr. Siklós Pál tartja)
2. alkalom: A szülés történései
(Bán Judit-ő szervezi az egész tanfolyamot)
3. alkalom: Filmvetítés (azt hiszem konkrét szülést mutatnak be)
4. alkalom: Relaxáció
(Bán Judit)
5. alkalom: Fájdalomcsillapítás
(Dr. Újvári Attila)(én ezen voltam már, feltétlen ajánlom!!!!!!!!)
6. alkalom: babaápolás, szoptatás
(Dr. Sarlai KAtalin)

Szóval, a témák egymástól függetlenek, bármikor be tudsz kapcsolódni. Nekem a tegnapi is tetszett, elmondták, hogy mi is történik velünk a szülés megkezdődésétől egészen a baba megszületésééig. Jó, nagyjából tudja az ember, de talán mégis jobb, ha egyszer "szakember" elmondja.
Ja, és kismama torna is van , ha érdekel: Szerdán 17-18-ig, Pénteken 15-16ig. A kórházban a B épület alagsorában, teljesen ingyenes. Én nem jártam, mert dolgoztam, meg pihennem kellett, mert a méhlepény először nem volt túl jó helyen.

Ildikó, veletek mi újság? Hogy bírjátok ezt a hideget?

Üdv.
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombócka!

Egyik nap a Vágó műsorában volt nézői kérdés az ArtúrkaKépKép

Én is úgy voltam a Dávid súlyával,mindig mondogattam neki,hogy most már álljon 3 kg körül meg ,majd,ha kijön megnő.Így is lettKép
Meg amúgy is ,most lódul meg a súlyuk jobban az utolsó trimeszterben.

Jó bunkók az emberek,pedig a te pocakod már szépen látszik,még azt se mondhatni,hogy nem látják rajtad,hogy terhes vagy.Meg ezek az utak isKépszétrázzák az embert,de legalább le tudna az ember ülni.Micsoda bunkóság!!!!!!Kép
Szerencse,hogy a párod el tudott menni értetek.

Nincs kedved felrakni pocakos képet?Kép

Egyre jobban tetszenek ezek az előadások,majdnem,hogy bánom,hogy annak idején nem erősködtem jobban,hogy el tudjak menni.


Köszi kérdésed,jól vagyunk.
Hétfőn megkaptuk a 15 hós oltást.Elég jól viselte,nem volt nyűgi tőle,nem csomósodott be,nem is lett piros a szúri helye.Õ már az újat kapta,ami kevesebb mellékhatással jár.

A hideg még hagyján,de ha fronttal társul,akkor nem alszunk éjszakaKép Dávid iszonyatosan érzékeny a hidegfrontra,és szerintem az volt\van)
Egész éjjel dorbézolt,olyan érzésem volt,mintha egész éjjel szopizott volna.
Én tök fáradt vagyok,ő meg olyan kipihent,mintha egész éjjel aludt volna.

Kiváncsi leszek majd a szülésznőre.

Mniki!
Van valami helyzet?Kép

Kicsilány!
Hogy vagy?

Szeee!
Megkaptam az emilt.Kép

Írjatok!

I.
ilgya1
 
 


Szia Ildikó!

Igen én is láttam a Vágó műsorát, melyben Gombóc Artúr volt a kérdés. Jót is nevettünk a párommal. Mondtam, hogy ez is tuti egy jel...
Ma a közértben egy anyuka szólt a kisfia után, hogy Marci! Annyira édes volt, úgyhogy lehet, hogy a 2. neve az lesz.
Nem tudok most feltenni pocakos képet, mert mind a fényképezőben van, majd mondom a páromnak tegye át a sz.gépre és akkor küldök. Régi van, majd keresek.
A hideg frontot szerintem Artúr is érezte, mert szombaton majd kiugrott a pocakomból, viszont vasárnap, meg hétfőn nekem kellett ébresztgetni. Már kezdtem félni, mondtam is ha kedden de. sem változik irány a kórház. Na, keddtől Artúros volt...szerencsére.
Én is kiváncsi leszek a szülésznőre, remélem szimpatikus lesz.
Én is olvastam már az új védőoltásos rendszerről, remélem beválik.
(hogy tudsz jeleket csatolni a szöveg mellé?)
Te voltál a doktor úr magánrendelőjében CTG-n? Mert nekem a jövő héten azt is ott csinálja...
Gombócka

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok.

Gombocka ő nem az Istvánban, hanem a Schopf-Mereiben van. Nem túl sok jót hallotam a kórházról(nem a dokikról, hanem magáról a kórházról)ismerősöktől és ezért tartok kicsit tőle.
Engem érdekelne az a szüléstörténet. wittanna@enternet.hu előre is köszi.

Ildikó:
Fogjuk rá hogy jól vagyok. Úgy tünik kicsilányom hál'isten visszaszokott arra, hogy éjel alszik és nappal mocorog, így végre többet tudok aludni éjjel. Remélem így is marad és nem gondolja meg újra magát.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: