Új privát üzeneted érkezett!

Voltál már a 30. heti beszélgetésen?


Húha! Az meg mi?? A mi időnkben vagy nem volt, vagy már most szenilis vagyok. :D :shock:

bár valószínűleg nem én fogok a Hivatalba bemenni,


Ez szerintem is több, mint valószínű! Kisebb dolgod is nagyobb lesz, mint, hogy érdekeljen az a vacak papír. :D Egyébként is: mire tartjuk az apákat?? :D :D Nálunk is mindkétszer ő intézkedett. Szerencsére gond nélkül. Az igaz, hogy teljes értetlenség vette körül, de pont emiatt nem is firtatták nagyon, hisz nem értettek hozzá. Kiállították a papírt, s gratuláltak. (Lehet, azt hitték, hogy véletlenül sikeredett otthonszületettnek?! :wink: )

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szegény nagyon fáradt volt,


Sokszor az... és migrénes is gyakran. :cry: :cry:

DodÓ! Ti hogy voltatok ezzel?
Bocsi, de roppant hosszú lenne részletesen leírni, viszont fentebb belinkeltem a 3 szüléstörténetemet, ha elolvasod, abban válaszra lelhetsz. :wink:
Röviden: családi környezet tudta, orvosi nem volt, illetve hazudoztam jobbra-balra, ha kellett, védőnővel pedig mázlisták voltunk. A gyerekorvos meg nagyon is híve! :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Dodó,

Biztos volt régen is, csak már nem emlékszel :wink: Agival van egy személyes beszélgetés a 30. és a 37. héten. (nekem jövőhéten nagyon esedékes a 37.heti) Gondolom, ez amolyan ismerkedés jellegű, de pl a 37. héten kell odaadni az összes vizsgálati anyagot, a 37. heti UH felvételt, az Aids test eredményét és a térképet.

otthonszülés és család: nálunk nem tudja senki, mit tervezünk. Pedig nagyon örülnék, ha anyukámmal ezt meg tudnám beszélni, de most úgy érzem, nincs türelmem és erőm kimozdítani őt a berögzült és egyébként minden valós ismeretet nélkülöző negatív hozzáállásából. Tudjátok, ez a szokásos, mi van ha valaki meghal, meg hogy nagyon veszélyes, és felelőtlenség stb. Valahogy nincs kedvem vitatkozni, inkább csöndben vagyok és majd utólag elmondjuk.

Most kezdtem el CTG-re járni, ami nekem újabb megerősítés volt, hogy semmi keresnivalóm a kórházban. Először is, beültettek egy olyan szobába, ahol egy nő már vajúdott, láthatóan nagy fájdalmai voltak. Iszonyatosan kellemetlen volt, nagyon szégyelltem magam, hogy ott vagyok, mint egy betolakodó. A nőt persze meg sem kérdezték, hogy zavarje-e, ha élete legfontosabb pillanataiban egy idegen nő gyerekének szívhangjait kell hallgatnia. Én szívesen vártam volna még azzal a ctg-vel, meg hát később is vissza tudtam volna jönni...de hát kit érdekelt ott hogy az a nő mit akar?!
Aztán, ahogy próbáltam tökéltesen láthatatlanná válni, egyszer csak bejött egy kedves szülésznő és arra riadtam, hogy beledudált a hasamba!! A babám meg majd' kiugrott belőlem, szegénykém iszonyatosan megijedhetett. Kérdeztem én, hogy ezt most miért kellett? a válasz: mert nem mocorog..Nagyon kiborultam ezen, hogy miért nem lehet ezt úgy csinálni, hogy szülésznő bejön, elmondja hogy nem mocorog a baba és fel kellene hogy ébredjen, majd közösen megbeszéljük, hogy erre milyen lehetőségek vannak. Végül mint a gyermek anyja, eldöntöm, hogy milyen módszerrel ébresztgetm a babát. Ennyire nem tekintenek partnernek, és ennyire nem számít, hogy én mit szeretnék?!
A hideg is kiráz a gonolattól, hogy erre a vizsgálatra még egyszer visszamenjek.
Fontos ez a vizsgálat, vagy nem baj, ha a továbbiakban mellőzöm? szerintetek?

anyakönyvezés: remélem nem lesz vele gondunk. Bár én úgy tudom, hogy a bokor alatt talált csecsemőt is anyakönyvezik egy hónapon belül..
A védőnéni nekem azt mondta, hogy nehéz lesz bizonyítanom, hogy a gyerek valóban az enyém :?: Mondom neki, nem kell Sherlock Holmesnak lenni, hogy összeálljon a kép: van egy házassági anyakönyvi kivonat, egy terhesgondozási kiskönyv, amelyben benne van a szülés váható időpontja is, valamint egy élve születési igazolás a szülés előre jelzett időpontjában. Vajon mi történhetett?? Talán össze lehet rakni a sztorit.

Üdv,
Kata
sz_kata
 
 

 
 

Sziasztok,

de jó, észre se vettem, hogy megint felpörgött a topik! :)
Még Dodó szüléstörténeteit nem olvastam, majd ha marad időm.

Kérdésekre nem is válaszolok, mert mindenre született tök jó válasz! :)
Mi sem készítettük elő a lakást soha (volt, hoyg a cuccok sem voltak meg hiánytalanul!), van arra idő, hogy leterítsünk/megágyazzanak, stb. Nekem pl. legutóbb Ágiék javasolták, hogy a nappaliban parketta van, ott praktikusabb lenne, de én a padlószőnyeges hálóban akartam... :P

Egyébként igen, július 17.-én megszületett H. Timothy Odin. Leírtam másnap a blogomba a szüléstörténetet, DE várandósak csak akkor olvassák el, ha előtte elolvassák a többi gyerekemét is. Ezt nagyon komolyan mondom. Ez a szülésem nagyon fájdalmas volt, engem nagyon megviselt, testileg, és félek, hogy sikerült a horrort nagyon élethűen visszadni. (Egyébként semmi komplikáció és semmi sérülés nem volt, csak annyira fájt, hogy azt hittem, meghaltam...)
(Hogy ne kelljen visszakeresni, a blogon belül a történetek helye: Alex: dec. 11., Olivér jan. 11, Abigél link: jan 13., a blog címe www.kisember.freeblog.hu És bocs, ez itt NEM a reklám helye, csak...)


Egyébként nekünk még mindig(!) nincs anyakönyvi kivonatunk (de a jövő héten már lesz!), a XIII. kerületi önk. nagggggyon durva!!! (A III.-ban SOSE volt gond!) Olyan papírt kérnek, amit lehetetlenség "legálisan" szerezni, azaz, egy orvos igazolja, hogy jelen volt, azaz látta, hogy AZ a gyerek BELŐLEM jött ki. :evil: :evil: :evil: :evil: Ha úgy írja alá egy orvos, hogy nem volt jelen, akkor hazudik. Ha viszont jelen volt valóban, akkor a kamara szerint etikai vétséget követ el, mert segédkezik otthonszülésnél, és elővehetik érte. :evil: :evil: :evil:

Viszont ha nekünk nem kéne nagggggyon sürgősen bankölcsön és félszocpol-papírokat beadni, akkor "ügyet" csináltunk volna belőle, médiával, stb., mint két éve a pomázi család. Szóval ha valakivel szenyóznak és elág erősnek érzi magát a "küzdéshez", azokat össze tudom hozni megfelelő kapcsolatú emberekkel... Az ügynek jót tenne.
h_szilvi
 
 


Szilvi,

olvastam a történeteket, és egggyáltalán nem ijesztettél el a szüléstől :lol: :lol: Tulajdonképpen én nem is a horrort éreztem ki belőle :lol:

anyakönyv: július 17 óta megy a huzavona?! Hihetetlen, hogy bár jogunk van otthon szülni, mégis, törvényen kívül kezelik azokat, akik ezt meg merik tenni :evil:
Kíváncsi vagyok, meddig packáznak még veletek. Majd olvasom a blogot :wink:

Kata
sz_kata
 
 


Kata,

ctg-t Ági akkor javasol, ha túlhordod. Én bevallom, a négy gyerekkel egyszer sem voltam ctg-n. :shock: Ja, és Áginak is van ám hordozható, ha szükségesnek ítéli, hozzá is el lehet menni. Nem fog beledudálni a hasadba..... :P

Anyakönyv: anyakönyvezik, persze, de valahogy "szülőtlenként", aztán perelhetsz a saját gyerekedért. Ezt fogom részletesen leírni. Hogy a gyámügy majd kirendel a babá(d)hoz két gyámot, akik nagy valószínűséggel(!) ti lennétek. És ha mégsem, kérdeztem? Háááát, nincs válasz.
Szóval azt lehet bizonyítani, hogy szültél, azt is, hogy itt egy kisbaba, de hogy a tiéd, azt csak vélelmezni lehet. De mi van, - és most lelövöm a "poént",- ha cigányasszony szül egy gyereket, és azt három cigányasszony anyakönyvezteti a nevére, és hárman veszik fel egy gyerek után a családi pótlékot. Ezt, kérem szépen, szó szerint így mondta a fővárosi anyakönyvi főmufti a gyerekorvosunknak (aki azt írta alá, hogy vizsgált egy nálam egy kisbabát, és nem szívesen írt volna olyat alá, amit nem látott, azaz, hogy belőlem jött ki.)
Én is vittem uh-leletet, két tanús papírt a szülésről, házassági anyakönyvit, többi gyerek anyakönyvijét, semmi nem volt elég... Mert nem bizonyítja a "leszármazást". :?
h_szilvi
 
 


Ja, de ez a peres dolog az, amihez nekünk most nincs időnk, nincs időnk felháborodni, a médiához fordulni, stb. Szóval megszereztem egy olyan papírt, amit kértek, :oops:, reméljük, hogy az orvosnak soha nem lesz baja belőle, és most várjuk a papírt.

Azt viszont tudd, hogy 8 napon belül be KELL menned megkísérelni az anyakönyveztetést, és ha valami miatt nem tennék, akkor kérj egy pecsétes papírt, hogy ott voltál, milyen ügyben, milyen papírjaid voltak meg, stb.
h_szilvi
 
 


Kata,
tényleg nem volt olyan horror a történet?! Egyesk azt mondták, hoyg olvasva velem együtt szenvedtek...
De akkor jó, ha benned nem ilyen hatást keltett, a végén még rohansz elektív császárért!!! :wink: (Csak vicc!!!!!!)
h_szilvi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szilvi!
Gratulálok a babádhoz! El fogom olvasni a szüléstöriket, nagyon kíváncsi vagyok. De ez az anyakönyvezés-dolog, nagyon durva és szomorú :(
Azt beszéltük épp a minap a férjemmel, hogy az otthon szülés és a születésház intézménye -úgy tűnik- egyre nagyobb igénye a kismamáknak és milyen jó lesz, ha később erről már lehet normálisan beszélni és nem néznek rád ferde szemmel. Megmondom őszintén, hogy nekem az a félelmem, hogy soha nem csináltam olyan dolgot, ami nem "elfogadott". És most ez lesz az első... :) . Szóval, hogy kiállok magamért és a babáért, igazából, mert ez nekünk így lesz a legjobb, a legtermészetesebb, stb. Talán azért is fura, mert olyan természetes, és senki sem fog irányítani, hanem én leszek a babával a főszereplő (bocs, ha már írtam erről korábban). Szóval én most lelkiekben hangolódom és erősítem magam, hogyha majd eljön a pillanat, teljesen rá tudjak hangolódni a szülésre és ne legyenek bennem: a mi van ha c. kérdések. Sajnos ezek nagyon belénk ivódtak :(

Kata!
Én sem beszéltem meg a családdal a dolgot, de anyukámmal muszáj lesz majd, mert elvileg Ő felügyel majd a kisfiamra (de lehet, hogy már ezt is írtam). A húgom, aki Olaszo-ban él, és várhatóan ott szül majd, említettem neki, hogy én így döntöttem. Szerintem még életében ilyenről nem hallott-sajnos, pedig milyen jó lenne, ha tudná azokat a dolgokat, amiket én már megtudtam... Igyekszem átadni neki az infokat, de azt hiszem, már eltökélte magát szülésügyileg.

Dodó! Még csak a 3. szüléstörit olvastuk el, nagyon szép.
És biztos, hogy nehéz lesz megítélni, hogy hívjuk-e Ágiékat, de remélem, ha eljön a pillanat, el tudjuk dönteni, hogy hol tartunk.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


osoa75 írta: hogy nekem az a félelmem, hogy soha nem csináltam olyan dolgot, ami nem "elfogadott". És most ez lesz az első... :)


A félelmed jogos!!!

Igy kezdődik!

Nálam is így kezdődött, aztán most nézz rám! :wink:
Komolyan, az ember rájön, hogy nem bűn szembemenni a megszokottal, persze nem is "erény", hanem egyszerűen személyes meggyőződésed követése... És egyre könnyebb lesz.
Sokkal könnyebben utasítok vissza pl. vizsgálatokat, szűréseket, "jótanácsokat" (jó, ezeket meghallgatom persze).
És sokkal jobban oda tudsz és akarsz majd figyelni arra, hogy kikkel veszed körül magad. Mert szükséged van arra, hogy bizonyos helyzetekben rábízd magadat/ a gyerekedet valakire, de sokkal kritikusabban választod ki (jó előre), hogy ki legyen az.
Ha a gyerekdokink azt mondaná, hogy ilyen-olyan beteg a babám, ezt meg azt kell adni neki, vagy csinálni vele, megtenném. Ha másvalaki (legyen akár főprofadjunktusosztályvezetőatyaúristen) mondaná, első reakcióm a "nem" lenne, hogy kösz, majd utánanéze(te)k.
Ugyanez van iskolaválasztásnál: lehet, hogy "pedig olyan helyes a körzeti iskola tanító nénije", nekem az nem elég, ha nem bízom abban a tanítási rendszerben, amit képvisel. Lehet, hogy szeretik őt a gyerekek, szépen fejlődnek, de ez kevés.

Szóval igen, elindulhat egy lavina az "önmegvalósítás" felé, akármilyen beképzeltnek is hangzik ez. :wink:
h_szilvi
 
 


Ja, és ami a jó a dologban: a környezetetek egyre kevésbé fog vitatkozni, mert belátja, hogy "Veletek nem lehet", "makacsok vagytok", "mentek a saját fejetek után".... :lol:
h_szilvi
 
 


Dodó,
még csak az első kettőt olvastam el: az elsőt már olvastam valahol máshol. születéshete.hu esetleg?
A másodikban meg sok olyasmit írtál, amit én is éreztem, csak valahogy "nem jutott eszembe" leírni. Az érzéseidről. Pl. hogy vártad Ágit, mert ő "a biztonság". Akármennyire is bízom a testemben, a szülést illetően, nekem is kellett valaki a teljes biztonsághoz. Meg jó volt olvasni, hogy hasonlóan élted meg a fájdalmat is, mint én legutóbb. Hogy nem csak "hullámok", meg más szépség, hane migenis szétszakadok-meghalok, stb.... Aztán a tudat, hoyg persze nem. :)

Na, ordítás van. :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Szilvi,

Igenis lejött a hihetetlen szenvedés a történetedből, de láttam a nem sokkal szülés után készült képeket. És az magáért beszélt!! És tudod mit, nekem sokkal inkább horror, a "bementem akórházba, megvizsgált az ügyeletes, bekötötték az oxitocint és burkot repesztettek, kéretm fájdalomcsillapítót stb" típusú történetek.

Osoa,

Pontosan megfogalmaztad azt, amitől én is félek: azt hogy szembe kell mennem az árral, mert én máshogyan látom jónak. Pedig Isten látja lelkem, nem akarok én lázadó lenni. De én is érzem, hogy a babámnak kell ez a tökéletes nyugalom, ahogyan mi otthon fogadjuk, ráadásul igen, én is tudom, hogy szükségem lesz arra, hogy én legyek a főszereplő, és kapjak bizosítékot, hogy minden úgy történik, hogy nekem és a babámnak a lehető legjobb legyen. Ja, és engem az is nagyon megnyugtat, hogy tudom, nem történik semmi sem anélkül, hogy legelőször velem ne beszélnék meg, és nem kérnék a beleegyezésemet. A ctg-s hasbadudálós sztori után ez az, mi leginkább megnyugtat. Nem kell "észnél lennem, árgus szemekkel" figyelnem, hogy mikor ki közelít felém gyanús eszközökkel.
Egyszóval, nem esik jól, hogy komplett hülyének néznek lépten-nyomon, sajnálom, hogy renitensnek tűnök, de remélem, hogy a szülés és a baba háborítatlan átsegítése erre a világra engem igazol majd.
sz_kata
 
 


Dodó,
jaj, de gyönyörűen írtad le a Kiskislányt is!
h_szilvi
 
 


Szia Kata!

Beugrott a szülés előtti személyes elbeszélgetés: lezongoráztuk a kocsiban, mikor Ági egyszer Érdről bevitt minket Pestre. :D A későbbiekben meg már ismertük egymást! :wink:

Család: nem gyanús nekik semmi? Nem érdeklődnek doktorbácsi felől, vagy a szüléstervről, stb???

Ctg: (nálunk NST néven fut) első gyereknél párom hozott magával egy Balzac-regényt.... Hiába mondtam, hogy semmire se mennek, ha folyton bal oldalamra fektetnek (egyik babóca se tűrte). Így aztán órákon át tartott, mire ki lehetett szedni a gépből a csíkot... Az otthonszületettekkel nem sűrűn vettem részt rajta :wink: Ági is a 42. hét körül kíváncsi rá valójában. Addigra vagy megszültem, vagy már a közelében voltunk, s akkor ő hallgatta.

Anyakönyv: én még ilyen marhaságokról nem is hallottam!!! :evil: :evil: Még, hogy esetleg a szülő a gyám.... Na, legalább ebből az egy szempontból jobb a vidék.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Szilvi!

Gratula a sok gyerkőchöz! Szép teljesítmény! Különösen az utolsó születése. :wink: Egyáltalán nem írtál horrort! Szerintem semmi rémísztő nincs benne, a puszta tény az, ahogy Te megélted.... Különben meg minden tökéletesen jól sikerült, természetesen, beavatkozásmentesen, csak ez most ilyen érzésekkel jött össze. ÉS??? Választottad volna e helyett a "hagyományost"? Nem hinném... A végeredmény (gyönyörű fotók!) nyugodt, kiegyensúlyozott, egészséges baba!!!



Kár, hogy az embernek mindig akad más dolga, mint, hogy ügyet csináljon belőle... :cry: De teljesen megértelek, a többi számotokra fontosabb. Hihetetlen ez az anyakönyveztetés-cucc!! Teljesen kiakadtam rajta. :evil: Ehhez képest vidéken fel se fogják szinte az otthonszülés tényét, s gépiesen iktatnak.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Osoa!



soha csináltam olyan dolgot, ami nem "elfogadott". És most ez lesz az első... :)
.
Ezzel én is pont így voltam. Szenvedtem e tudattal egy kicsit, de gyorsan beláttam, hogy attól még nem kell beállnom a sorba, mert másoknak az a normális. Meg ugye sok példa akad arra, hogy a különcöknek végül is igaza van. Lásd Galileit!

A mi van ha kérdések belédivódtak.... Innentől meg ez az egész otthonszülősdi fog belédivódni, s azon fogsz szörnyűlködni, amig eddig tűnt természetesnek! :D

Miért viszi el majd anyukád a tesót?

A hugommal én is így jártam. Végül császározták, s kiderült, az ő akaratából. :evil:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szóval igen, elindulhat egy lavina az "önmegvalósítás" felé, akármilyen beképzeltnek is hangzik ez. :wink:
[/quote]

Na és? Legalább erre büszkék lehetünk, s, ha ez beképzeltség, akkor én vállalom! :D :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


h_szilvi írta:Ja, és ami a jó a dologban: a környezetetek egyre kevésbé fog vitatkozni, mert belátja, hogy "Veletek nem lehet", "makacsok vagytok", "mentek a saját fejetek után".... :lol:


Jajj, ne! Ez mindenütt így megy???

És folytatódik: "de nekünk ne panaszkodjatok majd, mert szóltunk előre, hogy ebből baj lesz".......

Végül kicsattanunk az örömtől, s átragasztjuk rájuk is, bár sose értik meg teljesen, hogy is lehetséges ez, s betudják, hogy "most az egyszer szerencsétek volt". Vagy kétszer, vagy háromszor...
:D :D :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szilvi,

Nekem sem tűnt túlságosan horrornak az utolsó szülésed. Igen, fájdalmas volt, az érződött, de azt könnyebben elfogadom én is, mint ha kívülről "belepiszkálnak" a dolgok menetébe.

Az anyakönyvezéshez no comment. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért orvosnak kell látnia azt, hogy egy gyerek belőled jött ki. Szeme nemcsak orvosnak van!!! Lehet, hogy egyszerűbb lett volna besétálni a III. kerületi anyakönyvi hivatalba, és azt mondani, hogy a gyerek egy autóban született meg a III. kerületben???
lszg
 
 


sajnálom, hogy renitensnek tűnök, de remélem, hogy a szülés és a baba háborítatlan átsegítése erre a világra engem igazol majd.

Ne sajnáld, s nem csak annak tűnsz, hanem sajnos az is vagy! :lol: Pár száz sorstársaddal együtt. :wink:
Ami meg a mondat 2. felét illeti, az úgy is lesz! :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó,

nálam nem sejtenek semmit a szülők. Bár anyukám pont nálunk volt, amikor a tanfolyamra jártunk, és nem nagyon értette, hogy hová is járunk el... De rendes kislányként havonta járok dokibácsihoz, szóval ha kérdezik, van kórház és doktor nevem is a tarsolyban :wink:
Inkább csak az izgi kicsit, hogy mikor a szülés megindul akkor anyu ne legyen nálunk ( sokat van nálunk, főleg most, mert építkezünk is és segíteni akar)De remélem, ez is jól alakul majd. Ha meg pont itt lesz, akkor hamarabb tudja meg a tényállást :lol:

Iszg,

Nekem is eszembe jutott, hogy kapásból lehazudom a csillagot az égről. "Dehogy akartunk mi otthon szülni, csak hát olyan gyorsan történt minden :roll: "
Engem nem bíztatott sem a védőnő, sem a gyerekorvos, ők már most megmondták, hogy hónapokig is eltarthat a huzavona. És lehet hogy tudnak valamit, a körzetükben már ketten szültek otthon.
(Dodó, lehet hogy nem is vagyunk olyan kevesen, akik hasonlóan gondolkodnak?! :lol: )

Lányok,

olyan jó, hogy nemsokára szülök!! A dúlámnak mutattam az előjegyzési naptáramat, hogy eddig minden héten dugig volt irkálva elvégzendő feladatokkal, a jövő héttől meg tök üres :lol: Csak várakozom :wink:
sz_kata
 
 


Szia Kata!

Esetleg nem lenne jobb anyukáddal beszélni, mint nő a nővel? Hogy legyen ideje felkészülni.... Vagy úgy gondolod, hogy csak akkor hívod fel, ha már kezedben a pici? Nekem ugyan nem él az édesanyám, s talán pont ezért érzem úgy, hogy őt bizony előtte hívtam volna fel. Egyébként mi is csak utána kapcsoltuk be a telefont. :wink:


Anyakönyv: fene a pofájukat! Már bocs, de kinek jó ez a szívatás?? Egyébként az egész egy papír, oly mindegy, hol állítják ki.
Nálunk ugye az Érden született babóca is saját városunkban lett anyakönyvezve, így mindenkinek egyszerűbb volt.
Másrészt: szülések kórházhoz kötöttek, amik ugye csak városban vannak, ergo minden baba városba van anyakönyvezve, így a falusi statisztikák jóformán egyenlőek a nullával (egy-két véletlen kivételtől eltekintve! :wink: ). Ez rossz rendszer, mert a népesség eloszlását végképp nem mutatja. S valójában nem a kórháznak születik a gyerek, hanem XY falunak..... Ha értitek, mire gondolok. Pár éve téma orvosi körökben ennek megváltoztatása, de itt se történt semmi. :cry: Mert az egy dolog, hogy hol születik a baba, az meg a másik, hogy hol lakik, hova megy haza!

Kata, mikor szülsz???

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Az orvos által igazolt szülést meg azért nem értem, mert ezzel nem tudják megakadályozni, hogy egy gyereket három nő jelentsen be a háromszori szocpol reményében. Ha egy orvos elé odaállít egy csapat kisebbségi egy újszülöttel az anya, nem hiszem, hogy sokat gondolkodna, mielőtt aláírja a papírt. Félti ő is a testi épségét, neki is el kell tartania a családját. Mint ahogy az iskolaigazgatók is féltették, és inkább aláírták, hogy a gyerek látogatja az iskolát, hogy a szülők megkapják az Orbán-kormány alatt bevezetett iskoláztatási támogatást.
lszg
 
 


Na, az előbb jól megmondtam. Szóval ezt akartam:

Ha egy orvos elé odaállít egy csapat kisebbségi egy újszülöttel és az anyával
lszg
 
 


Mint ahogy az iskolaigazgatók is féltették, és inkább aláírták, hogy a gyerek látogatja az iskolát, hogy a szülők megkapják az Orbán-kormány alatt bevezetett iskoláztatási támogatást

Na, erről én is tudnék mesélni! Párom egy tiszta kisebbségi faluban tanít (rá is ment az idegeire :evil: ), ahol nem kunszt, hogy börtönbe mennek a suliidő alatt is, elhálnak (1-2 kölök is belefér 16 év alatt), s ha nincs kedvük, nem járnak suliba. Valaki mindig leigazolja!!! Jegyeket az ofőnek - felsőbb utasításra!! - saját kútfőből kell adni. (Párom is az volt, hazahozta a cuccát, hihetetlen, mennyit kellett adminisztrálni miattuk!) 3 egészes átlagtól már 30ezer ft az ösztöndíj, 4-estől 50ezer. A mi gyerekeink mennyit kapnak??? :evil:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Hát, igen. Akkor ezzel nem csak én vagyok így (szemben az árral). Én nagyon-nagyon szívesen elmondanám anyukámnak,olyan jó lenne, de tartok tőle, mert még kb 2 hónapom van és biztos, hogy nem hagyná szó nélkül és nem hiányzik az aggódása.

Dodó!
Miért viszi el majd anyukád a tesót?
Hát, mert ha ott lenne Balázs, Őt is be kéne avatni, meg hát én nem szereném, ha látná Balázs a vajúdásomat. Ő még szerintem pici ehhez. Nálad és Szilvinél mik a tapasztalatok ? Ott voltak a többiek? Hogy volt jobb? Mert a legkisebbnél olvastam, hogy jót tett Neked.

Kata!
Te már nagyon a végén vagy :) Érdekes, hogy én is így érzem néha, nem tudom, miért. Biztos a tanfolyam, meg a levelezések hatására. A "rossz" még a 2 hónapban , hogy elég sokszor álmodok a szülésről, mert szerintem rendezetlenek még az érzéseim, gondolataim. Érdekesség, hogy az előző szülés előtt egyszer álmondtam csak a szüléssel kapcsolatosan és az is olyan volt, hogy nem volt benne maga a szülés, hanem már ott volt a karomban a baba.

Szilvi!
Hol vannak a képek, mert én bizony nem látom őket :( . Bocs, ha egyértelmű... :D

Ja és még egy kérdés. Eddig úgy gondoltam, nem választok dúlát, szerintetek érdemes?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szia Osoa!


Az anyukád aggódása előli menekülést értem. :( De gondolj arra, hogy a te lányodnak már nem lesz ilyen gondja! :wink: :D

Mennyi idős Balázs?
Nálam mindig ott volt mindenki. Érden is ott volt a fiam, csak éppen aludt. Egyébként otthon is aludtak, akkor keltek, mint általában szokás. Na jó, egy kicsit előbb. :D Akkortájt már volt hangom...
Nekem így sokkal jobb volt, s állítom, hogy nekik is. Látom a testvéri kapcsolatokon, hallok szavakat-mondatokat tőlük... :lol: Meg persze ezt oda-vissza megbeszéltük előtte is, s utána is. Teljes mértékben nem lehet rá felkészülni, de nem árt...


Dúla: ha az egész csapatban bízol, akkor mindegy, ki a dúla.... Nekem se volt választott, talán azért se, mert nem volt idő tartalmasan ismerkedni egyikőjükkel se. Otthon meg épp elég csalódás volt bennem, hogy nem az jött, akit vártam. Ha van személyes kapcsolat valamelyikükkel, akkor lehet, hogy érdemes választani, bár az a jó, ha a szülés alatt észre se veszed. Akkor meg nem mindegy, ki láthatatlan? :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Dodó!

Balázs a szüléskor lesz 2 és fél éves. Végül is lehet, hogy nekem is jobb lenne ha ott lenne, ezt előre úgysem tudom, csak akkor a férjem szerintem nem tud érdemben velem lenni, ha szükségem lenne rá. Balázs igencsak aktív kis kölyök, hacsak nem alszik... :D
Szóval, ezen morfondírozom, hogy legyen... De még van egy kis időm eldönteni.

Egyébként bízom a csapatban, ez nem is kérdés, csak végül is ismeretlenek. Ezért lesz picit fura, de próbálok nem parázni többet :)

Sziasztok, megyek aludni.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok,
testvérek: Ágiék azt szokták mondani, hogy jelen lehet a gyerek, ha van egy felnőtt, aki CSAK velük tud foglalkozni, ha igénylik. Tehát berátnő, nagymama, stb., fontos, hogy a gyerkekek jól ismerjék és elfogadják. Namármost én nem akartam SENKIT a szülkésemnél, a csapaton kívül, anyukámat végképp nem. :oops: Alex aludt, amikor Olivér született, másfél éves volt. De én kifejezetten örültem annak, hogy nem voltak ott a későbbi szüléseimnél, hanem csak úgy 2-3 óra múlva jöttek haza (a még fel-sem-öltöztetett újszülötthöz).
Most az utolsónál felmerült bennem, hogy mi lesz, ha csak a gyerekek lesznek otthon, és akkor elfogadtam volna, de így utólag NAGYON örülök, hogy nem voltak ott, mint ahogy le is írtam. Nem lett volna jó, ha még őket is "nyugtatgatni kell".
De ez is teljesen egyéni... :) DodÓ-nál olyan szép lehetett, ahogy volt, mert úgy lett, ahoyg ő akarta. Én másképp akartam. :)


Papír: na ez az: miért egy fehér középosztálybelinek jönnek azzal, hogy majd biztos visszaél a csp-vel?! :evil: És könyörgöm, miért pont a csp-vel?! Na mindegy....

Nem, ez az egész az Ági ellen indított hajtóvadászat része... :( El is mondták: az orvosok egyetlen dolgot nem fognak kiengedni a kezükből: nem adják át a jogot a bábáknak, hogy szülést "igazoljanak" törvényesen. :evil:


Pedig abba is belegondoltam, hogy ah véletlenül megszülök otthon, egyedül, mentőt hívok, bevisznek a kórházban, akkor vajon ki látta, hogy ez a baba valóban belőlem?!


Osoa,
a képek is ott vannak a blogban, csak a kékkel színezett szavakra kell klikkelni. :wink: Vannak képek júli 22-én, 27.-én, aug. 6.-án, a szüléses képek meg rögtön a történet felett, júli 18.-án (már a "régiek" között kell keresni.
h_szilvi
 
 


Egyébként miért van az, hogy tegnmap nem láttam a hozzászólásokat?! Azt mutatta, hogy a vasárnapiak a legfrissebek... :(
h_szilvi
 
 


Szia Osoa!

Nálunk a középső épp a 3 éves szülinapja előtt volt pár nappal. S állítom, inkább ő bírta jobban, mint a nagyobb. :D Ő még valahogy sokkal természetesebben állt a dolgokhoz, talán nem hallott még annyi marhaságot.... :wink: A fiam meg ugye hiperaktív, szóval félő volt, hogy annyira bekattan, hogy zavaró lesz. Aztán igen is, meg nem is. Olyan volt, mint általában (ki-be rohangált), de mivel én jól ismerem őt, cseppet se zavart. Férjemet is csak egy darabig, ő is attól félt, hogy helyettem a kölökkel kell majd foglalkoznia, de miután látta, hogy engem nem csak, hogy nem zavar a mozgása, de örülök az ő jelenlétének is (ő is a család tagja! s a saját horrorisztikus születése miatt pláne szükségem volt a jelenlétére), így gyorsan lenyugodott, s abszolút rám figyelt a továbbiakban.
Szerintem a kicsik is sok mindent meg tudnak érteni, s el tudnak fogadni, ha előre tudják, mi vár rájuk. Másrészt meg olyan különleges a szitu számukra is, hogy sokkal jobban rá tudnak érezni, hogy enm illik zavarniuk. Legalábbis én így gondoltam, s be is jött. :D
Félreértés ne essék, nem akarnálak rábeszélni, hogy ott legyen a fiad, csak a saját tapasztalatomat írtam le. Ez mindenekelőtt a te döntésed kell, hogy legyen, az számít, hogy te hogyan érzed!!! Párom szerintem nagyon szívesen mellőzet volna a gyerekeket, de elfogadta, hogy nekem ők is kellenek. Utólag el is ismerte, hogy jót tett mindnyájunknak. Persze elsülhetett volna rosszul is a dolog, de ez részemről kizártnak tűnt. Hittem ebben is. :wink: :D


Parázni tényleg semmi értelme, de jó, ha kijönnek belőled ezen érzések!!! Csak nyugodtan! :D
A dúlák sokkal ismeretlenebbek a bábákhoz képest..... Viszont az adott helyzetben nem hinném, hogy nagyon fogsz akármelyikkel is foglalkozni (beleértve Ágit is!), átadod majd magad önmagadnak, s örülsz annak, hogy ott vannak veled, akárkik is mennek házhoz! Maga a személy kérdése már lényegtelenné is válik.... Mert pl. előfordulhat az is, hogy nem Geréb Ági megy ki, néha ő se tud! :D Az a jó, ha ebben az esetben a többiekben is ugyanúgy tudsz bízni. Ez lehet, hogy nekem se ment még teljesen az első otthonszülésnél, de tudtam, hogy megtörténhet... Aztán a másodiknál már egyáltalán nem érdekelt. Erre szoktam írni, hogy önmagunkban bíztam elsősorban, s mindenki más "csak" járulékos elem lett. Ugyanúgy tudtam volna Király Áginak is örülni, ha úgy jön össze.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Szilvi!

Írtam már? A képek tündériek! Mit neked szenvedés, nem is látni rajtad! Úszol a boldogságban, s a piciben! Gratula!!! :D :D

Egy picit helyesbítek: Ágiék nem mondják, hogy jelen lehet a gyerek (szóval nem engedélyezés kérdése :D ), csak javasolják, hogy legyen mellette valaki. Tapasztalatuk szerint nem árt. De azt is elfogadják, ha másnak meg úgy jó, hogy nincs külön gyerekfelügyelő, csak szerintük sokkal nagyobb így az esély a szülés menetének megzavarására. Szerintük pl. nekem is leállt a szülésem a nagyok miatt, mondták is, bár meg is leptek vele, nekem ugyanis nem tűnt fel. :D :D Ők láttak-hallottak dolgokat kívülről, én meg éltem a világom belülről.... Szerintem a gyerkőcök pont abban a "pihenő-fázisban" kapcsolódtak be, amikor felkészültem a "végső nagy csatára". Ilyenkor tűnhet úgy, hogy a folyamat megszakadt, de bennem ez fel se merült, semmi ilyesmire nem gondoltam, épp ezért volt fura Ági reakciója. Aztán persze beindult újra minden... :D
Számomra annyira intim, s annyira szűk családi esemény volt a szülés, hogy más kívülállót képtelen lettem volna beengedni. Másrészt keresve se találtam volna olyat, akinek a hiper fiam szót fogad. Akkor meg oly mindegy... Azt meg sose feledem, amikor a bekattant lükéje azonnal észhez tért, mikor apjuk elrobogott a budira, de nekem persze pont akkor jött egy fájás. Kire dőltem volna, ha nincs ott a fiam? :D

A lényeg tényleg az: ki ezért örül nagyon, ki azért! Mindenkinek a saját belső, legőszintébb érzései alapján érdemes döntenie, s nem külső behatásra, még akkor se, ha akár Ágiék mást javasolnak! Ők is tévedhetnek, illetve eleve csak javaslat a részükről ezzel kapcsolatban minden, s nem biztos, hogy neked meg úgy jó. Harag sose lesz belőle! :D

Papír: Miért ne a csp-vel??? Hisz most már dupla összegű!!! :D :D Valamivel kell szívatni a jónépet, nem?

Persze, hogy Ági ellen megy! Ez nem kérdés! Viszont előbb-utóbb kénytelenek lesznek kiadni a kezükből a dolgokat, s megadni a legális választási lehetőséget, hiszen Európai Uniós tagok vagyunk, ott ez is szabályos (emberi jogok!!!!), létezik Strasbourg is!!! Igaz, hosszú a pereskedés, de tuti, hogy Ágiék nyerni fognak! Csak ki kell azt várni! (Mellesleg, ha Papp bácsi végre nyugdíjba menne, akkor sokkal gyorsabban normalizálódnának a viszonyok szerintem.)

Ha véletlenül otthon szülsz, akkor utána kórházban turkálnak, vért vesznek, stb, s minden gond nélkül leigazolják, hogy tied a gyerek.
Kérdés: mi van akkor, ha "véletlenül" otthon szülsz, pl. ott egy barátnőd, aki nem orvos, de látta, hogy belőled jött ki a gyerek, tanusítja, hogy már nem volt idő kórházba menni, stb.... Te meg utána se mentél be a kórházba (nem kötelező!!! csak lehetőség, szolgáltatás), és passz. Akkor mit csinál az anyakönyvi hivatal? Nem veszi be a mesét? Milyen alapon feltételezi, hogy hazudsz? Orvosi igazolást se kérhet, hiszen egy átlag polgár volt csak jelen... Én lehet, hogy eleve ezzel kezdeném ama bizonyos kerületekben. Nem kell azt nekik tudni, hogy tervezetten maradtál otthon, egy embert meg biztos mindenki találna, aki segít, s azt mondja, hogy jelen volt, s látta, hogy belőled csusszant ki az a bizonyos gyerek!
Ááááh, az egész úgy felháborító, ahogy van!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Hozzászólás: ez az oldal sokszor szarakodik, néha be se tölt. Hibás. Előfordulnak ily problémák, ilyenkor csak másnap keresek rá.
Ha viszont eleve a hozzászólások jönnek be betöltéskor, érdemes leellenőrizni, hogy tényleg az utolsó oldalt nyitotta meg, mert pl. ha ugrik egy oldalt, akkor is azt hozza be, amit mindig... Ilyenkor újra a kedvencekhez kell adni immár a jó oldallal (ott, ahol tartunk).
Remélem érthető...

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Az anyakönyvezési procedúra megváltoztatásával kapcsolatban én még abban reménykedem, hogy az orvos társadalom sem túl egységes már, és vannak - nem is kevesen -, akik iszonyatosan utálják a nőgyógyászokat, akik sokszor "a semmiért felmarkolják a nagy pénzt" (az idézet orvostól származik). És bizonyos esetekben jobban teszi a nőgyógyász szakma, ha nem csinál ügyet ilyesmiből, mert van olyan orvosi hiányszakma, amely nélkül pl. nem tudnának operálni (mondjuk császározni) sem.
Egyre több lesz a nyugdíjas orvos is, akk már nem nagyon akar praktizálni, tkp. kockázat nélkül aláírhatja, hogy látta, hogy kiből jött ki a gyerek.
lszg
 
 


DodÓ,
de nekünk volt két tanunk, akik "látták", hogy belőlem jött ki, meg hát egy gyerekorvos, akit gondolom jogosan hívtam ki, nem magamhoz, hanem a gyerekhez, és ő csak a gyereket igazolta első körben.
És igen, ezen háborodott fel a párom, hogy miféle demokrácia az, ahol az átlagpolgár szava nem ér annyit, mint egy doktoré! (Szegény párom amerikai és demokrácia, bürokrácia meg hasonlók terén nehezen szokja meg ezt az országot, egyébként lassan 15 éve él itt, imádja, de vannak dolgok...)

Dupla csp meg, hahaha! :? Hagyták volna meg az adókedvezményt. Mert mi olyan gazdagok vagyunk, hogy tudtuk érvényesíteni. :?
h_szilvi
 
 


lszg írta:
Egyre több lesz a nyugdíjas orvos is, akk már nem nagyon akar praktizálni, tkp. kockázat nélkül aláírhatja, hogy látta, hogy kiből jött ki a gyerek.


Ez nem is rossz ötlet. Hiszen őt akkor már akár fel is függeszthetik...
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Dodó,

mikor szülök? Bárcsak tudnám én azt :wink: Ma voltunk Áginál, a méhszájam már rövidült, de még zárt. Az én véleményem, vagy inkább érzésem, hogy szeptember 4 körül, de ki tudja? :lol:
Engem nagyon megnyugtatott, hogy Ági azt mondta, hogy a baba úgysem akkor születik, amikor várjuk, de akkor születik, amikor az a legjobb lesz.
Szóval, én kész vagyok, boldogan várakozom :lol: :lol:

anyakönyvezés: most akkor mit ajánlotok? kapásból kamuzzak, vagy próbáljam meg őszintén?
sz_kata
 
 


Szerintem nem jutsz messzire a "véletlenül történt otthon"-nal, mert akkor legalább a hercehurcát megelőzendő, minden "normális" véletlenül otthon szülő bemenne a kórházba, majd 5-8 nap múlva tiszta papírokkal távozhatna. Meg ezer szűréssel, meg BCG-vel, meg antibiotikummal (mert nem steril körülmények között született). Szóval az, hogy te magad szerzed be pl. az élveszületési lapot (Radnóti Miklós u.-i nyomtatványbolt!), kitöltöd, stb., szóval mindez magáért beszél...
Szerintem.
De lehet, hogy te ügyes kamuzó vagy, mi nem...
h_szilvi
 
 


h_szilvi írta:Szerintem nem jutsz messzire a "véletlenül történt otthon"-nal, mert akkor legalább a hercehurcát megelőzendő, minden "normális" véletlenül otthon szülő bemenne a kórházba, majd 5-8 nap múlva tiszta papírokkal távozhatna.

És ha te eleve ambuláns szülést terveztél??? Akkor akár aznap távozhatnál a papírokkal.
Szerintem vidéken annyiból más lehet, hogy nekem még a nagynéném is otthon született 1956-ban. Bp-n pedig ekkorra már alig volt otthon szülés. Vidéken könnyebb megmagyarázni, hogy nem értél be, pláne, ha messze van a kórház. A hivatalokban sokszor bejön az asztalborogatás (ezért kapnak sok segélyt a kisebbségiek), meg az ombudsmannal fenyegetőzés, hiszen kinek hiányzik egy vizsgálat, meg sok-sok kellemetlen perc, amit egy ideges ügyfél okozhat ...
lszg
 
 


lszg,
biztos igazad van a vidékkel, nem ismerem.
Viszont 1: ambuláns szülés leginkább csak elviekben létezik, 2: a papírokat nem kapod meg, vissza kell menned értük, és a bcg meg a pku után adják oda. (Ismerős 2 nap után hazajött a MÁV-ból, nekik így volt.)
h_szilvi
 
 


Ajánlani semmit se merek, de vannak oly helyek, bp-i kerületek, ahol kapásból nem lennék őszinte.

Iszg ötlete tetszik a felfüggeszthető öreg orvossal! :D

A "véletlenül otthon szülő" ugyan miért feltétlen menne be a kórházba??? Hiszen oly fáradt... meg egyébként is minden rendben... meg kihívta a gyerekdokit, stb... :wink: Megfelelő duma kérdése! Hajrá! Én biztos bevetném magam, s lyukat beszélnék az akadékoskodó hivatalnok hasába. Vagy feltennék pár kérdést. A kérdezve meggyőzés módszere be szokott válni, mert a kérdések megdöbbentik őket (nem számítanak rá!), hirtelenjében összezavaróak....
Végezetül ott az asztalborogatós eset, én már ezt is bevetettem párszor! (Pl. így raktam be kicsinyeimet a megfelelő oviba a körzeti helyett. Ugyebár szabad intézményválasztás van, de kötelező oda járatni a kölköt, ahova ők akarják. Ezzel én meg vitába szálltam :D S nyertem!)

Az élveszületési lapot már nem Ágiék hozzák magukkal??? Nálunk mindkétszer úgy volt! Mellesleg honnan tudná azt bárki, hogy boltban vetted? Lehet azt mondani, hogy kaptad pl. a gyerekorvostól, aki az otthonszülés ténye miatt javasolta, hogy így és így intézkedj, stb, s nem küldött kórházba, illetve nem tudott mit kezdeni a makacs fajtáddal (erőszakkal nem vitethet be!), vagy mit tudom én.. Ezt is ki lehet s ki is kell pofázni.

Lehet esetleg érvelni is, bár ez több utánajárást s felkészültséget jelent.
1. Az alkotmány nem tiltja az otthonszülést. Tehát jogod volt hozzá! És akkor ebből le lehet vezetni, hogy kutya kötelességük cécó nélkül anyakönyvezni a gyereket.
2. A médiával való fenyegetőzés is hatásos lehet, főleg, ha ráébrednek arra, hogy miattuk fog nagyobb visszhangot kapni az általuk elítélt otthonszülés. Ők csak veszítenek vele!
3. Fogni a papírokat (semmilyen nevet, címet eleve nem mondani!!!), s átsétálni egy másik anyakönyvi hivatalhoz.... lehetőleg olyanba, ahol köztudottan anyakönyvezik az otthonszületetteket. Szerintem erre Ágiéknak lehet tippjük.

3+1. Nyilvánosan a képükbe röhögni!!!!! :D Elmehetnek a jó francba az egész piszkálódásukkal! Hogy van képük zsarolgatni? Mi vagy te, bűnöző, mert világra hoztál egy gyereket? Ezért kekeckednek? Hát nem mindegy nekik, ha mindenki egészséges, boldog, stb...? Hagyjuk már! :D :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


DodÓ,
a nagyoknál még Ágiék hozták, most legutóbb nem.

Jók, a tippjeid, de én nem borogatok asztalt, nem fenyegetek, és nem röhögök a képükbe, mert kezükben a jogszabály, és az ellen nehezen tudok bármit is tenni. A gyerekorvos (TG, talán ismered) végigtelefonálta és -zongorázta az érdekünkben a belügyminisztériumtól kezdve a fővárosi atyaúristent, és mindenütt azt a választ kapta, hogy jogszerűen jár el az önkormányzat, de vannak lazább önkormányzatok.
Volt angol apuka, aki lefasiztázta-kommunistázta a bagázst, majg bocsánatot kért, és megkapta a papírt.
A médiasztárrá vált önkormányzat pdig nem az otthonszülésnek nem akart több "reklámot", hanem a saját imidzsét féltette.

Ettől függetlenül, ez tűnik a legjobb megoldásnak, hamár HARC, és ebben tudok bárkinek segíteni, kontakt-személyekkel.

És tényleg, tájékozódjatok, hogy felétek mi a helyzet: én a III. ker.-i jó tapasztalatok után nem gondoltam, hoyg ezzel gond lehet...
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Mi a jogszabály? Értelmezés kérdése.... (többször kerültünk már szembe azzal, hogy akiknek a legjobban értenie kellene hozzá, azok véleménye is más és más. Legutóbb pl. a nagycsaládosok gázártámogatásával volt ilyen gubanc, aztán szépen sikerült megértetnem velük, hogy nekünk is jár, csak másképp kell a leírt sorokat értelmezni! :D :wink: ) Fura dolog a jogszabályosdi... Ebből élnek jól az ügyvédek is! :D


TG: nem ismerem, de apukám nevének monogrammja! :D :D

Az angol apukának ezek szerint sikerült! :D


Félreértés ne essék, nem kötözködök, de tény, hogy én személy szerint képes vagyok puffogni, ha kiakadok a hülyeségen. Néha nem sokra megy vele az ember, de legalább kiadja magából. Legalább erre jó. Aztán meg van, hogy belátásra lehet bírni egyeseket. Akkor meg pláne megéri. :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


:D
h_szilvi
 
 


Ki köteles bejelenteni a születést?
A születést az anyakönyvezés végett az illetékes anyakönyvvezetőnél be kell jelenteni. A születést az orvos által kiállított bizonyítvány igazolja. Az intézetben (kórházban, szülőotthonban, szociális otthonban vagy más egészségügyi intézetben) történt születést az intézet vezetője, az intézeten kívüli születést pedig a szülők, továbbá a szülésnél közreműködő orvos jelzi a hivatalnak.
A születést legkésőbb az azt követő első munkanapon kell bejelenteni. Legfeljebb nyolc nap haladékot kapnak erre az érintettek, ha a születés intézeten kívül, orvos segítsége nélkül történt .
Az anyakönyvvezető a születést a bejelentést követően azonnal köteles anyakönyvezni .
Sziasztok,
csak olvasgatom ezt a topikot is néha, a Magyarország.hu anyakönyvi részében a fentiek olvashatók. Twhát az orvos nélkül... passzus érvényes rá, tehát azt gondolom, erre, kellő rámenősséggel lehet hivatkozni.
Szeretettel: Rita, /kórházi/ szülésznő, négyszeres kórházi anya.
nováky_rita
 
 


Rita,
köteles, ha megvan minden olyan papír, ami alapján ő erre hajlandó. Ha a szules.hu-n olvasgatsz, az ottani jogszabályban is benne van, hogy az anyakönyvezés halasztható 30 nappal, amíg a hiányzó adatok pótlása megtörténik. :?
Mindegy, én most nem azt akarom hangsúlyozni, hogy mennyire szörnyű az egész procedúra mindenhol, csak arra mutatok rá, hogy velünk mi volt, hogy ez is egy eshetőség, amire esetleg fel kell készülni.


És ezzel a lendülettel el is indulok az anyakönyvi hivatalba a kész kivonatért! :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket Dodó, meg a többieknek is az infokat az anyakönyvvezéssel kapcsolatban. Még elmorfondírozunk rajta, hogy hogyan induljunk el majd, de állítólag a kerületünk Ágiék szerint nagyon jó ilyen szempontból, hát majd meglátjuk. :)

Szilvi! Megnéztem pár képet, nagyon szépek vagytok! És a többi gyerkőc is!
:)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok,

jó sok infó összegyűlt az anyakönyveztetésről :D Szilvi, ti most hol tartotok?

egy újabb adminisztratív kérdés: a körzeti dokinál szóltak, hogy telefonáljak ha a szülés megindult és a kórházba megyek, mert akkor másfajta táppénz jár. Nem akartam mondani, hogy nem szándékozom kórházba menni. A nem kórházba menőknek végig jár a normál táppénz? És akkor utána mikortól kaphatom a tgyást?
Tök kuka vagyok ezekhez a dolgokhoz, és abár a melóhelyem tb kifizető hely, úgy veszem észre, ők is teljesen pancserek.
Valami ötletetek, tanácsotok van?

Köszönöm
sz_kata
 
 


Ha kórházban vagy, akkor a kórház tölti ki a táppénzes papírt, a körzeti nem tarthat táppénzen, neki azért fontos tudnia, hogy kórházban vagy-e. A szülés napjától jár tgyás, a szülés napjától lehet kérvényezni (és érdemes is). Én előre elkértem minden nyomtatványt a munkahelyemtől, ha tb kifizetőhely, akkor ők fizetik ki az anyasági támogatást és a csp-t is, ahhoz mind külön igénylőlap van. (Szerintem szinte mindegyikhez kell mellékelni születési anyakönyvi kivonatot!!!)
Ha bármilyen táppénzes, gyed, gyes, stb. kérdésetek van, ajánlom a csaladinet.hu-n Szakbarbár nevű szakértőt, aki általában belátható időn belül szakszerű válaszokat ad a kérdésekre.
lszg
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: