Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Biztosan sokan közületek olvasták már a Születéskalauzt. Szerintem nagyon jó ötlet, de tovább lehetne fejleszteni, ha beszélgetnénk személyes élményeinkről, benyomásainkról... Nekem van egy majdnem három éves lányom, most várjuk a kistesót. Az első a BM kórházban született, ami nagyon kellemes és barátságos hely volt alapjában véve, de most sokáig töprengtem, hogy menyjek-e oda vissza újra és pontosan két dolog miatt. Egyrészt rooming-in csak nappal van, este 11 és reggel 6 között nincs veled a baba, másrészt még a rooming-inben is elvárják, hogy időre, 3 órénként szoptass, és erről komoly részletezéssel vezetni kell a naplót. Persze ezekről nem tájékoztattak minket a felkészítő tanfolyamon, teljesen váratlanul ért és nem tetszett. Végül is amiért újra ide megyek szülni, az az orvosom, Dr Kaszás Tibor, akivel maximálisan meg voltunk és vagyunk elégedve. Sokat számít az is, hogy évek óta hozzá járok, ismeri a történetemet, nem kell elölről magyarázni, és a kórházban is tudom, hogy mire számíthatok. Ez a kivizsgálásoknál rengeteg időmegtakarítást is jelent, ami egy gyerek mellett lényeges szempont. Másrészt mostmár egy magabiztos és rugalmas anyuka vagyok, aki nem fogja betartani az előírásokat, és igény szerint fogok szoptatni már a kórházban is.
Szóval ilyen információkra gondolok, szerintem ez nagyon hasznos lenne főleg azoknak a kismamáknak, akik az első babát várják. Mellesleg arról is írhatnátok, hogy az anyagi oldala hogy zajlik a dolognak egyes orvosoknál, kórházakban. Üdv, Andi
S.Andrea
 


Szia Andi,

olvastam leveledben, hogy a BM-kórházba jársz orvoshoz. Az első babát várom,a harmadik hónapban vagyok, és dr. Gerencsér Gézához járok szintén a BM-kórházba. Hogyan megy ott a szülés? Ugy értem, hogy az ember annál az orvosnál szül akihez jár? És ha az éppen rendel? Vagy ezt vele meg kell beszélni előre?
Említesz egy felkészítő tanfolyamot. Ez a kórházban volt, vagy máshova jártál?

A felvilágosításokat előre is köszönöm,

Viki
Viki
 


Szia Andi és mindenki,
két hete szültem a SOTE I-en. Erről sikerült elkövetnem egy elég hosszú hozzászólást a Szülési esélyek császármetszés után topicba. Ha báérkit érdekel, olvassa el...
Ha pedig kérdésetek van, szícvesen válaszolok.
Két éve a Schöpf-Méreiben szültem, ha vki esetleg oda jár és szeretne tudni vmit, szívesen válaszolok (bár ugyíe az infóim két évesek...)
üdv
Zsóka
Zsóka
 

 
 

Kedves Andi

Egy ugyanilyen profilú topic már működik a szülés/ hol és kinél szüljek részben. Szerintem menj oda, ott már elég sok infó összegyűlt
Zorkanya
 


Szia Andi!


Én június 28-án szültem a BM kórházban, de érdekes a meglátásod, mert nekem nagyon tetszet,hogy éjszakára a babákat be kellett vinni, mivel így én is kitudtam pihenni magam.
A szoptatásról, pedig a 3 órát nem volt kötelező tartani +- fél óráért nem szóltak, illetve ha pici volt a baba vagy éhes bármikor meg lehetet etetni. Szóval nincs ott sem olyan nagy szigorúság.
Viki!
Az ember általában annál az orvosnál szül akihez jár, mivel a szülésznő mikor már abban a stádiumban vagy akkor értesíti az orvosod. Én pl. este 11-kor találkoztam a Gerencsérrel, mert behívták szüléshez.
A felkészítő tanfolyamokat (3 db) a Dr. Gerencsér Géza tartja általában a hónap első hétfőjén, de ha terhesgondozásra mész az ajtó mellett ki van függesztve, hogy mikor? hol? milyen témában lesz előadás.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Erzsi,
mondom, én 3 éve szültem a BM-ben, akkor szigorúbbak voltak, de örülök, ha azóta tényleg lazítottak egy kicsit, legalább emiatt nem kell aggódnom. Nekem azért volt rossz, hogy éjszakára elvitték a babákat, mert gondjaim voltak a szoptatással, a császár után elég nehezen indult be, és szinte minden éjjel megetették őket, reggel úgy hozták ki, hogy csorgott a szájjából a tápszer (amikor nem volt elég lefejt tej a hűtőben, kaptam tápszert), szóval nem segített a dolog. Mindenesetre ez alkalommal kérni fogom, hogy ébresszenek fel éjjel, ha éhes a baba, és gondolom a legtöbb csecsemős ezt meg is fogja tenni. Üdv Andi
s.andrea
 


Szia Viki,
a Gerencsér a legfiatalabb és egyben az egyik legjobb fej a BM-es orvosok közül. Mivel ő volt az ügyeletes amikor szültem, végig ott volt amíg vajúdtam, azután is, miután a saját orvosom megérkezett. Végül császározni kellett, ő segített a Kaszásnak, sőt még a karácsonyt is az ügyeletes szobában ünnepelte a feleségével. Úgy tűnt, számíthat rá az ember, de azért én mindenképen tisztáznám, hogy van-e esetleg olyan eset, hogy nem megy be a szülésre (pl. éppen szabadságon van). A BM-ben is van olyan orvos, aki pl. ilyenkor nem menne be, de a legtöbben már eleve csak akkor vállalják el a szülést (felírják), ha akkor amúgy is dolgoznak. Ha apás szülést akarsz, a tanfolyam kötelező, elvileg papír kell róla, egyébként érdekes, mert megmutatják a szülőszobát, és lehet kérdezni. Üdv, Andi
s.andrea
 


Kedves Zorkanya,
kösz az infót, odáig még nem jutottam el, megnézem. Andi
s.andrea
 


Kedves Andi!

Szintén A BM-ben szültem 99. januárjában. Most várom a második babámat, és szintén itt fog születni. Én ezen a tanfolyamon vagyok kiakadva, hogy csak akkor jöhet be valaki a szülésre, ha van papír. Bár szerintem ennek akkor is így kellett volna lennie amikor a lányom született, tölünk mégse kértek semmilyen papírt és édesanyám végig velem lehetett. Úgyhogy szerintem ez az orvos rugalmasságán is múlik. Most megkérdeztem a védőnőt és azt mondta, ha volt már egyszer együtt-szülés akkor másodjára már nem kell igazolás.
Nagyon remélem, hogy tényleg így lesz.
Az én lányom már tápszert nem kapott pótlásként, csak cukros vizet, szegény le is fogyott 30 dkg-ot
mire hazajöttünk, mert pont aznap indult meg csak a tejem.
Az én orvosom Dr. Kazár Tibor, kérlek ha tudsz róla valamit, akár jót, akár rosszat írd meg nekem.

Köszi
Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok, mindenki, fôleg Erzsi, Andi,

teljesen véletlenül kerültem a Gerencsérhez, mert ô rendelt a nôgyógyászaton, amikor elôször mentem, kicsit meglepôdtem, hogy milyen fiatal. Örülök a csupa pozitív véleménynek. Amikor most voltam nála, megkérdeztem ezt a szülés-dolgot. Azt mondta, hogy ha felkérem, nála fogok szülni. Ez mit jelent? Penzt kell adni? Mert annyi félét olvasni, hogy egy kicsit félek ettôl. Vagy ez egy formális/hivatalos felkérés?
A tanfolyamot meg fogom kérdezni tôle.
Papasat szeretnenk, de mivel valószínű császármetszés kell (eleg rossz a szemem), nem biztos, hogy a papa is ott lehet.

Köszi, hogy írtok,
Viki
Viki
 


Szia Viki,
ezt az egészet szerintem jobb lenne a Gerencsérrel tisztázni, én ugyanis a Kaszásnak a magánrendelésére járok, így nem kell külön felkérni, hogy ott legyen a szülésnél. Nem tudom, hogy ez hogy megy a nőgyógyászaton. De a Gerencsér szerintem olyan, hogy ha megígéri, számíthatsz rá. Tényleg nagyon kedves ember (kölyök). Beszéld meg vele a császárt is. A BM-ben a papa nem lehet bent a császérnál (3 éve), de egyből kiviszik a babát megmutatni. És a császár előtt hagynak egy bizonyos ideig vajúdni, ott veled lehet. Engem nem altattak a császárhoz, az jó volt. Szerintem minden doki elfogadja a pénzt, de ez elég kényes téma, én ezért szeretem kimondottan, hogy a Kaszás előre megmondta, mennyi, mert legalább emiatt nem kell görcsölni. Mikor fogsz szülni? Üdv, Andi

Kedves Ancsa,
a Kazárról is jókat mondanak a nála szült nők, én csak arra emlékszem, hogy minden nap bejött meglátogatni a kismamáit, ami nem minden orvosra jellemző. Andi
s.andrea
 


Sziasztok lányok,
egy gondolat: úgy tudom, hogy az egészségügyi törvényben (vagy hol) van leírva, hogy a szülő anyának JOGA hogy hozzátartozója jelen legyen a szülésnél. Tehát a kórházak azon kikötése, hogy tanfolyam elvégzése után mehet be hozzátartozó a szülőszobára, ezek szerint törvényterlen. Nem vagyok jogász, de vhol olvastam erről a törváényben leírt jogunkról.
Nem ide tartozik ugyan, de pl. a Sote I-es klinikáján a császár alatt jelen lehet (nekem is ott volt) a hozzátartozó.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Zsókához csatlakoznék, bár én is csak a SOTE I-ről: már 1993-ban volt apás szülésem, és elvileg kérték a tanfolyamot, de senki nem ellenőrizte, semmilyen papír nem létezett, és a papa bejöhetett. Ugyanitt 1995-ben volt papás császárunk, mindnen cécó nélkül, a fő az volt, hogy a doki tudja előre a dolgot.
Azaz szerintem ne törődjetek bele, ha azt mondják nem lehet!
Ildi
Pethes ILdikó
 


Szia Andi,

ugy nez ki marciusban jon a baba, meg van addig ido. A csaszarral mar egeszen megbaratkoztam, en sem szeretnek semmmikepp altatast, szeretem tudni, es latni, hogy mi tortenik.
Ha beszelek errol a Gerencserrel megirom mire jutottunk.
Koszi a biztatast,
Viki

Ami a tanfolyamot meg a papas szulest illeti, szerintem igazan nem art egy kis fejtagitas fuggetlenul attol, hogy tenyleg joga van a nonek hozzatartozoval szulni.
Azert a papas csaszarrol meg nem tettunk le :-))

Ancsa,
a Kazarrol annyit tudok, hogy amikor a kartonozoban kerdeztem, hogy mikor van nogyogyaszat, rola eleve lebeszeltek, mert hozza jarnak a legtobben, valoszinu nem veletlenul.
Szia, Viki.
Viki
 


Szia Viki,
a Kazárt összetéveszted a Kaszással, a Kaszáshoz járnak a legtöbben, vagyis inkább jártak, mert mostmár nem vállal mindenkit. X szülést vállal egy héten, és ha betelt, nem vállal, de így legalább minden percben számíthatsz rá, rém tisztességes.
A tanfolyamhoz szerintem nem kell túl negatívan hozzáállni, én úgy láttam, hogy ez igazából pozitív kezdeményezés a részükről, és bár azt mondják, kell a papír, azért nem igazán veszik szigorúan. Személy szerint rám a tanfolyam semmilyen hatással nem volt , a céljuk az, hogy videón láss egy szülést, megnézd a szülőszobát, és a kórházi babaápolási szokásokról is beszélnek, azok az emberek, akik bent gondoskodni fognak rólad, tehát eleve jó, hogy nem ismeretlen arcokkal találkozol, amikor eljön az idő.
A császár közben nem látsz semmit, csak a nővérek nyüzsgését, mert egy nem is tudom, mi a neve - valami lepedőféle van az arcod meg a tested többi része között. Engem annyira telenyugtatóztak (utólag gondolom így), hogy szinte semmire nem emlékszem - láttam, de szinte nem hallottam. A BM-ben spinális érzéstelenítést adtak akkor, ami azt jelenti, hogy 24 órán keresztül a gyors műtét után tilos volt megmozdulni, csak a fejedet fordíthattad jobbra vagy balra. Ennél lehet hogy az altatás is jobb, mert azután ha felébredsz, fel is kelhetsz, úgy tudom. Engem másodszorra is császározni fognak, erről még csak annyit, hogy napokig pépes kaját ehetsz csak utána, ami szörnyű rossz, úgyhogy én ez alkalommal előre bevásárolom az üveges bébiételeket, és azt fogom enni.
Egy négyágyas rooming-in és egy egyágyas van, a többi szoba 3 ágyas, és kicsi az egész szülészet, összesen 14 ágy van. És valaki írta fentebb, de a csecsemősek tényleg egy kivételével, akit mindenki messze elkerült, nagyon kedvesek, hosszabb távra babysittert is lehet közöttük találni.
Ildivel pedig egyetértek, hogy semmibe sem kell beletörődni - de ez szerintem első szülésnél talán nehezebb. Most én is igény szerint fogok szoptatni már a kórházban is, annak ellenére, hogy ez ott nem szokás - szóljon, aki akar, semmi közük hozzá - de az elsővel még nem voltam ilyen magabiztos.
Írj, ha jutottál valahová a Gerencsérrel. Andi
s.andrea
 


Sziasztok, lányok! Szeretnék megtudni néhány dolgot a Schöpf - Mérei kórházról, pontosabban dr. Vereczkei Attila doktor úrról. Ha valaki ismeri, netán szült volna ebben a kórházban, legyen szíves írni egy pár sort nekem! Nagyon köszi, jó hétvégét mindenkinek, puszi a csemetéknek:
Bné Erika
Bné Erika
 


Szia Erika,
Én ott szültem 1998-ban, így talán a tapasztalataim már elavultak... Írd le konkrétan mi érdekel, és nagyon szívesen válaszolok.
Üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Erika !

Esténként néha szokott jönni egy anyuka aki ott dolgozik csecsemőskét a kórházba ( Schöpf -Mérei )
Ő biztos tud Neked egész friss infót adni !!! Ő legalább az orvosokat .. stb. is jobban ismeri, fordulj hozzá, biztos szívesen segít !

Szia Szilvy
a chaten sysy vagyok ! Akit pedig keresned kell Lné Zsuzsa . Remélem fel tudod venni Vele a kapcsolatot !
Szilvy
 


Szia, Andi!

Nekem is majdnem 3 éves a gyermekem, és én is most várom a kistesót. 8 hetes terhes vagyok. Te hanyadik hétben vagy? Én az elsőt a Tétényiben szültem, de a másodikat a MÁV-ban szeretném. Te maradsz a BM-nél? Nem tudod, lehet-e már kapni a Születéskalauz 2000-2001-et?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina,
én is gondolkoztam a MAV kórházon, de végül is maradok a BM-nél, egyszerűen nincs igazán energiám újjal probálkozni, amikor a BM-mel 90%-ban meg vagyok elégedve, az orvossal meg teljesen. A MÁV-ból egyébként Koos Hutás Piroskát ajánlották nekem nagyon. Én is 8 hetes vagyok. A Születéskalauzról már ezt is azt is hallottam, de még nem láttam sehol, lehet, hogy még csak a kiadónál szerezhető be? Voltál már a MÁV-ban? Üdv, Andi
s.andrea
 


Szia Viki!

A felkérés témához szeretnék hozzá szólni. Ez nálam úgy működött mindkét alkalommal, hogy a terhesgondozáson megkérdezték, hogy ott akarok-e szülni a BM-ben a Kazár dokinál. Az igenlő válaszra pedig egy papírt tűztek be a terheskönyvembe, a "szülésre helyet biztosítunk" felirattal. Tehát ha a kórházba jársz terhesgondozásra biztos tőled is meg fogják kérdezni.

Üdv Ancsa
Anyanyanya
 


Kedves Andi!

Még csak látogatóban jártam a MÁV kórházban frissen szült barátnőimnél, de a hely szimpatikus volt. Amin meglepődtem az csupán annyi, hogy csak a VIP-es szobában volt pelenkázó, a többi szobában az ágyon kellett pelenkázni a babákat. Viszont legalább nem ötágyasak a szobák, mint a Tétényiben, hanem két-három ágyasak (ha jól emlékszem).

Ha minden igaz vagy ma vagy jövő hét kedden megyek majd először vizsgálatra a MÁV-ba. Ha érdekel szívesen beszámolok majd róla.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Én most abszolút kilógok a sorból,mivel a Baross u.-i I.sz.Klinikán szültem, de ezt a kórházat bármikor-bárkinek merem ajánlani.
A szülésnél-apás volt- saját szobát választhattam / a barackszinű tetszett/, kép a falon, szól a zene. Egyébként itt az első pillanattól egy szobában vagy, az ágy már szülőággyá is alakítható. S a másik fantasztikus dolog. 5 órai vajúdás után felajánlották/!/- nem kértem- a fájdalomcsillapítást. Epidurálást kértem, s kaptam. S mivel császárral szültem, NEm altattak,+ a férjemet beöltöztették, és mellettem volt végig a műtőben is. A doktornőm még szólt is Neki, hogy " Apuka most figyeljen, kiemeljük a babát!". Így a férjem -szinte- ugynúgy élte végig a szülést, mint a sima szülésnél. A csecsemősöknél 1,2,3,4 ágyas szobák vannak, mindenhol pelenkázó, fürdető./2 szobához van egy zuhanyozó+WC./
Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a kórházzal.
Ha esetleg valakinek több információra lenne szüksége, írjon.
Üdv,
Kriszta
kriszta
 


Én értetlenül állaok azelőtt, hogy miért van az, hogy egyes kórházakban bent lehet a hozzátartozó a császáros szülésnál, míg a másikban nem. Tudja valaki ennek az okát??

Zorkanya
Zorkanya
 


Kriszta,
mikor szültél a Baross u-ban?
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Elöször Zorkanyának válaszolnék: szerintem az, hogy az Apuka is bent lehessen a műtőben, abszolút "kórházfüggő".Nekem személy szerint nagyon jó volt,hogy a 3/4 részben együtt "elszenvedett" idő után, nem küldték ki a férjemet azzal, hogy most már várjon kint.Egyébként-ahogy Ő elmondta- orvosi felügyelettel kellett bemosakodnia,felöltöznie.
Szerintem csak a kórház rugalmasságától függ ez a dolog.
Zsókának...
Kisfiam 97.12.17-én született.Azóta még jobb lett a kórház./A csecsemősnővérek vezetője kedves ismerősöm, így gyakran megfordulok ott most is./
Nekem doktornőm volt-tudom ez sokaknak furcsa- de Ő legalább egyszer sem mondott olyat, hogy:"Nem fáj ez annyira, stb." és mivel Ő is nő, sokkal barátságosabb és megértőbb.
Kriszta
kriszta
 


Szia Kriszta!
Csak kíváncsi voltam... Én is ott szültem a Baross u-ban, lassan egy hónapja. Írtanm is erről egy jó hosszú zöngeményt a Szülési esélyek császármetszés után c. topicban.
Voltak jó és rossz "élményeim" is, de mindennek ellenére (és azzal együtt, hogy a dokimnak /aki szintén nő/ soha többet a közelébe nem megyek) legközelebb is oda mennék én is!
üdv
ZSóka
Zsóka
 


Kedves anyukák !

Járt már valaki az István kórházban ?
Egy jó orvost keresek ott..
Köszönöm előre is !
Anna
Névtelen
 


Szia Anna!
Én az Istvánban szültem.
Üdv.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szisztok!

Ismeri valaki a SOTE II.sz. klinikát ?
Ha bármi infot tudtok nekem nagy segítség lenne, első gyerek és ha sok rosszat hallok a kórházról most az elején még változtathatok.

Kriszta(2)
Kriszta
 


Szia Kriszta(2),

Én a SOTE II.sz.klinikán fogok szülni 2000.02.hó végén.Eddigi tapasztalataim - ultrahang,labor,betegfelvétel - jók.A kórház állapota nem a legfényesebb,de melyiké az.
A szülészet a hírek szerint nem régen került felújításra.
De én igazából az orvosomhoz kötödöm,így alaposabban még nem néztem után a helyi viszonyoknak.

Hédi
Hédi
 


Kedves Kanga-Zsebibaba!

Köszönöm, igaz te már irtad nekem, esetleg ismersz egy jó orvost akit ajánlani tudnál?
A következő neveket tudom : Dr. Gasztonyi Z.
Dr. Siklós P., Dr. Lázár G. őt magdi ajánlotta de mindegyikről hallottam valami negativot is. A Gasztonyit sokan ajánlották, de tudom te nem voltál vele elégedett. Nagyon nehéz a döntés, hiszen mindegyikhez nem mehetek. De lehet hogy a Gasztonyihoz fogok, ha nem lesz más...
Köszi a türelmedet és segitségedet.
Anna
Anna
 


Szia Anna!
Én a következő babát a Dr.Újvári Attilánál fogom szűlni. Az egy éves kontrollon nála voltam és nagyon lelkiismeretesen minden megnézett. Ő vizsgált 35 hetes terhesen amikor egy ujjnyira kinyiltam és észre sem vettem olyan óvatos volt (nem úgy , mint a Gasztonyi , nála a vizsgálat alatt majdnem megszültem úgy fájt).
A mostani dokit az osztályos nővérek ajánlották.
Jót hallottam még : a Várkonyiról, Siklósról!!!, Horváth Attiláról
Üdv.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Krisztina(2)!

Én a SOTE II.-n szültem 99-ben, de megfogadttam, hogy többet oda nem megyek. Nem akarok rigotani senki, de akkor (nem volt az olyan rég) nem túl kellemes állapotok uralkodtak!

Üdv: Garam
Garam
 


Szia Kanga-Zsebibaba!
Én teljesen új bejelentkező vagyok itt a Társalgóban, eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat. Az első babámat (11 hónapos) vidéken szültem, most költöztünk Pestre. Az eddig olvasottak alapján nekem a Szent István kórház a legszimpatikusabb, itt keresnék egy jó orvost. Írtál egy pár sort Siklós dokiról, pontosan mennyire drága? Légyszives írjál meg róla mindent, amit tudsz.
Előre is köszi:
Anikó
Szűcsné Horváth Anikó
 


Kedves Kanga !

Nagyon megörültem, hogy a Sikós dr. is jó orvos, még a héten elmegyek hozzá !
Köszi mindent, és jó egészséget nektek !
Anna
Anna
 


Kedves Szűcsné Horváth Anikó !

Gallainé Magdi irt már a Siklós dokiről,talán az archivumban benne van.
Ha nem találod nekem ki van nyomtatva, elküldöm.
Anna
Anna
 


Kedves Anna!
Örülnék neki, ha elküldenéd. Milyen formában tudnád eljuttatni hozzám?
Szűcsné
 


Kedves Anikó és mindenki !

Egy jó hirt kaptam ma a Sikós dokiról, amelyek a következők:
Dr. Siklós Pál a Szent István kórházban vezeti le a szüléseket, a magánrendelője
Váci út 16.
Tel: 320 42 68
Bejelentkezés csak ezen a fenti számon, és rendelési idő: kedd és csütörtökönként 15h tól este 8-ig. Minden nőgyógy. ill. minden vizsgálat
6.500,- Ft ( egy kicsit sok ) de elmondom miért.
Dr. Siklós nem mondja meg fix összegben a szülési
összeget, hanem ki amennyit gondol ill tud adni, ezért a vizsgálati dij a több. De ! megéri, ebben minden benne van. A kórházban a legjobb körülmények vannak, hiszen úgy is kezelnek mert az ő betege vagy.Arról nem is beszélve hogy szülés előtt és után is az orvossal jó a kapcsolatod ( ezt is mondták többen )A doki nagyon lelkiismeretes és meg lehet vele mindent beszélni és tanácsot kérni. Nem sajnálja rád az időt. Ezért a rendelési idő is tovább tart.Általában 1 héttel korábban kell időpontot egyeztetni.Aki nála szült az csak jókat tudott mondani és szülésnél azzal megelégszik amennyit adsz neki.Igaz rengetegen járnak hozzá, de nem hiába ! Most 5 perccel ezelőtt beszéltem egy fontos emberkével aki nagyon jól ismeri őt, és nem kételkedem szavaiban.
Én két hét múlva megyek hozzá.
Remélem akit érdekelt még Anikón kivül segiteni tudtam.
Mindenkinek jó napot !
Anna
Anna
 


Kedves Anna!
Köszi a segítséget, engem speciel meggyőztél. Én a Netkórházban találtam rá, és egyből szimpatikus volt, mert az volt írva, hogy a szakterülete a természetes szülés, stb... És itt amiket olvastam róla, szintén pozitív volt. Én is két hét múlva megyek hozzá, és már nem is félek annyira. Majd én is beszámolok, milyen volt.
Üdv:
Anikó
Szűcsné Anikó
 


Sziasztok!

Régóta vagyok figyelője a társalgó rovatnak, de ez az első jelentkezésem. 23. hetes kismama vagyok, Bp-en a Szent Imre (Tétényi u.) kórházban fogok szülni Rákóczi professzor úrnál. Nagyon sok pozitívat hallottam róla, szakmailag nagyon hozzáértő és modern orvos. Azonban én szivesen olvasnám olyanok történetét, akik a professzor úrnál szültek ill. olyanokét akik abban a kórházban szültek.

Előre is köszi.

Anikó
Anikó
 


Kedves Anikó !

Én ott szültem három gyerekemet is, szívesen válaszolok a kérdéseire, kérdezz bátran ami érdekel. Bár én nem a Rákóczinál szültem, de a kórházról, szülésznőkről, csecsemősökről szívesen írok Neked.

Akár itt, de akár írhatsz az emilemre is.
Nagyon várom a jelentkezésed !

Szia Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Én azt hiszem, hogy mára kezdek biztos lenni abban, hogy kisbabám lesz. (a mensim a 24-28. naponként jön meg ma pedig már a 30. nap van és még mindig semmi)
Tehát a kérdésem: ki tud jó női nőgyógyászt pesten mondani? Buda is jó ha tudtok ilyet. Köszi!
Cili
cili
 


Szia Cili!

Én a BM kórházban tudok egy nagyon jó nőgyógyászt, ha gondolod nagyon szívesen megadom a nevét és telefonszámát.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Cili!
Én a MÁV Kórházban szültem, ez volt az első bababarát kórház. A második terhességnél akadtam rá egy orvosra, róla még senki nem tudott rosszat mondani. Olyan kedves, hogy már én szégyelltem magam, annyit kérdezhetsz tőle, amennyit bíírsz. Nem kell órákat várni rá, mert kínosan ügyel rá, hogy nagy pocakkal ne üldögélj sokáig (6 hónap alatt max. 10 percet várakoztam). Kedves az asszisztense is, név szerint megismer a második alkalomtól.
Akár egy lábon is szülhetsz, mert rugalmas. És a legjobb, hogy tiszteli a nőket a fájdalomért, így esze ágában sincs türelmetlenül viselkedni. És nem beszélget a nyaralásáról meg a piaci árakról a szülésznővel, míg te szorítod az ágy végét. Csendesen ott van a közeledben, ha bármikor szükséged van rá.
Ja, és a kórházban szülésznőt is választhatsz, erre is van javaslatom, csak szólj.
Szia, vigyázz magatokra! Csicsó
csicsó
 


Sziasztok!

Tök jó,hogy vannak dokik, akiknél nem kell várakozni, és mégis a szülésnél közelben van végig. HOgy csinálják? Az én dokimnál gyakorta előfordult, hogy valaki nem átallott akkor szülni, amikor éppen be voltam hozzá rendelve. Ilyenkor kit hagy ott a fenti doki?
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Erzsi és Csicsó!
Köszönöm Nektek a drukkolást és a gyors választ!
Képzeljétek el, hogy már a 31. napon vagyok és még mindig sehol semmi. A párom szerint már biztos, én pedig most úgy vagyok vele, hogy holnap reggel megcsinálom a tesztet és majd csak akkor nyugszom meg. A kérésem az lenne, hogy megköszönném, ha megírnátok a dokik nevét, aztán amelyiket elöbb utol tudom érni akkor oda mennék. Sziasztok és kérlek nagyon szorítsatok nekem, hogy pozitív legyen a tesztem!
Köszi mégegyszer!
Cili
Cili
 


Kedves Cili! Dr. Herczegh Szabolcs, tel: 269-5656/1245. Remélem, jó híreket kapcs, bármelyik orvos is vizsgál majd!
Szia! Csicsó
csicsó
 


Kedves Lányok! Mindenkinek akit illet,a csepeli kórházat messze kerüljétek.Csak rossz élményem van az ottani "BABABARÁT" körülményekről. köszi
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Nem hiszem ,hogy valaha is oda kerülök , de érdekelne , hogy szerintük mit jelent bababarátnak lenni!
Üdv.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: