Új privát üzeneted érkezett!

Szia Márti!
Én is Békáson lakom, a Duna felőli oldalon.
Te hány hetes terhes vagy? Ha ennyire aprólékosan kérdezgetsz, gondolom, ez az első terhességed. A Gulyással eddig nem volt semmi bajom, csak mostanában olyan sok rosszat hallok ( de semmi konkrétumot), hogy meginogtam. Ezért szeretnék hallani konkrétumot, hogy el tudjam dönteni, hogy mit csináljak.Ha valaki tud, írja meg a mail címét ( ha nem akarja nyilvánosan) és legyen szíves elmondani, hogy mik azok a rossz dolgok.
Azon kívül én nagyon tudom ajánlani a fogadott szülésznőt. Nekem nagyon sokat segített. Éjféltől délután 13.15-ig egyfolytában velem volt. Nagyon jó!
Szóval S.O.S.! Várom az infókat!

Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Márti!

Akkor "hagyd el" esetleg a kiskönyvet. És ha a védőnő is azt mondta, hogy ne menjél a Gulyáshoz, akkor szerintem meg lehet vele dumálni, hogy ne a magánrendelést irja be.

Persze ez csak egy ötlet.
De ha amúgy is a Margitba tartozol akkor az ottani dokiknak KUTYA KÖTELESSÉGÜK veled foglalkozniuk.

Piglet
Piglet
 


Szia Márti!

Sóvágó doktor nagyon lelkiismeretes, szívből ajánlom! A lelkiismeretessége azonban a kollégáira is kiterjed, nem veszi át senki betegét, csak ha a másik doki kéri, amúgy etikátlannak tartja. Ellenben, ha te csak vizsgálaton voltál Gulyásnál és nem nevezed választott orvosodnak, nyert ügyed van. Meg akkor is, ha a magánrendelőjébe mész először, mert akkor fel sem merül, hogy más betege -dehogy vagy te betegKép- lehetsz. Szerintem ne is említsd neki Gulyást, amíg nem kérdezi. V. ker. Nyári Pál u. 9. fszt. 11 a cím, 318-7247 a telefonszám, itt kérhetsz időpontot, csütörtökön rendel 16-18 óráig.
A stílusa? Sokat poénkodik.

Én nemrég költöztem el Békásról, ismerem a védőnődet is. Ki lesz a gyermekorvosotok?

Üdv
Iboly (Bóbita sógornője, a "Sóvágó-szakértő" Kép )
Iboly
 

 
 

Sziasztok Lányok,

Hello Iboly, látom ránktaláltál.
Márti, irtam neked e-mailt.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Meglepildi,

Ird le az e-mail címed, irok konkrétumokat. Én két gyereket szültem nála.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Szia Bóbita

Köszi a tippet, tényleg jó a Babanet

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!

Meglepildi! Az én bajom is ez, hogy kevés a konkrétum, csak húzogatja mindenki a száját Gulyás doktorra. Az egyetlen "vád", ami elhangzott, az az, hogy ha valami baj van, akkor döntésképtelen. Mondjuk ez elég komoly érv ellene...
Jól tippeltél, az elsö babát várom, azért vagyok ilyen bizonytalan még a kétségeimben is. Kép 10. hetes a terhességegem utolsó mensitöl számolva, szóval még az eslö baba várásának is a legelején vagyok. Kép
Írtad, hogy a szülésznö milyen fontos. Ezek szerint te nem az elsöt várod. Kép Neked ki volt a szülésznöd, és milyen alapon választottál? Ajánlották? Találkoztál vele személyesen a szülés elött? Hogyan szokták ezt megoldani? Hiszen (gondolom) 3 müszakban dolgoznak. Ha éppen nem az van benn, akit te választottál, vagy müszakváltás van a szülésed közben, akkor mi történik?
Merre laksz Békáson? Még a végén kiderül, hogy szomszédok vagyunk... Kép Kép Kép
Ja, még egy kérdés. Mennyit adtál Gulyás doktornak szülés után? (Ha jól értettem, hogy nála szültél) És a szülésznönek?

Piglet! Jó 5let a kiskönyv elvesztése, úgyis hemzseg a sajtóhibáktól. Kép Szegény férjem vezetéknevét mindkét helyen másképp írta (az én nevemnél is és az apa rovatban is), ráadásul egyik sem helyes... Kép

Iboly! Jaj, de jó, hogy itt vagy te is! Köszönöm a sok-sok információt Sóvágó doktorról. Ugye nem baj, ha kérdezek még?
Érdekelne a Sóvágó doktor magánrendelöjének a felszereltsége. Mi van nála? Ultrahang, ilyesmi, vagy csak a vizsgáló asztal, és a szokásos manuális vizsgálat?
Aztán kíváncsi lennék a poénkodás jellegére. Bántó-lekezelö vagy esetleg bizalmaskodó poénkodásért biztos fejbe rugnám hanyatt fektemben... Ugyanakkor az nagyon jó, ha van humora valakinek, különösen a nehéz percekben sokat segíthet.
Mennyit adtál neki a szülés után?
Írtad, hogy ismered a védönöt is. Mi a véleményed róla?
A gyerekorvos kérdésével még egyáltalán nem foglalkoztam. Bevallom, meg se fordult a fejemben még, hogy majd az is fog kelleni. (Bár már ott tartanánk! Kép ) Ha itt laktál a Duna felöli oldalon, biztosan jól ismered azokat is. Ajánlanál esetleg valakit?

Bóbita! Sajnos nem kaptam meg a leveledet. Kép

Márti
Márti
 


Márti!

Nem akarok beleszólni doki ügyben, egyiket sem ismerem. A döntésképtelen kifejezésrõl viszont óhatatlan eszembe jut Kende P. könyve (Mik vagytok ti, Istenek?), amiben (többek között) szintén szerepel egy doki, akinek szintén annyi a hibája, hogy nehezen hoz meg egy döntést. Ha nem olvastad, ne most olvasd a könyvet, mert horror, de sajnos igaz, és az a döntésképtelen doki is követ el benne hibákat, amik végzetesek.

Ildi
(hegyfelõlin tudtam egy jó dokinõt, 5 éve még ott volt, együtt fejlõdött a korral, a végén tök jól kijöttünk)
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Márti!
A szülésznőről: én az egyik Kisbaba c. újságból olvastam a Szökrényné Gyöngyiről és nagyon ajánlom. Nagyon profi, határozott, segítőkész. A terhesség végén kerestem meg ( kb. 7-8 hónaposan ) és mondtam neki, hogy az újságban olvastam róla és szeretném, ha nekem ő lenne. Felírta a nevemet, tel.számomat, mikor szülök és megbeszéltük, hogy az utolsó hónapban őt is minden alkalommal, amikor megyek, keressem meg. Megadta természetesen a mobil számát. Ő a Kaszáson lakik, úgyhogy amikor nekem beindult a szülési folyamat ( éjjel 23.30-kor) egyből őt hívtam. Megnyugtatott, hogy szépen lassan készüljünk el, öltözzek fel és felvettük a háza előtt. ( Éppen azelőtt feküdt le.) Egyébként teljesen hozzá van szokva ahhoz, hogy bármikor mobilizálják. Ha Te is választasz szülésznőt, akkor érdemes bejelentkezni, mert engem is beírt már novemberre. Azonkívül nekem jót tett az is, hogy a 7-8. hónapban elmentem a Margitba szülőszoba látogatásra. Szerintem, ha szülni mész, nem lesz, olyan nagy a riadalom, ha tudod, hogy hova mész.
A védőnőm is ugyanaz, mint Neked. Melyik utcában laksz?
Szóval a Gulyással most volt egy kis rossz tapasztalatom, meghát amiket olvasok, úgyhogy nem tudom, mi legyen? Az előző terhességem redben zajlott, úghogy a dokinak nem sok dolga volt. Ja, 25e Ft-ot adtunk neki, de nem kell ennyire elkényeztetni. Szerintem elég max. 15. Úgyis szülés után adod, és akor már úgyis tudod, hogy hogy zajlott, vár-e Rád még valami, amiért fontos lehet a boríték. A szülésznőnek 15-öt adtunk, de hallottam, aki 5-öt adott.
Ha kicsit zavaros az iratom, az azért van, mert a gyermekem itt csüng rajtam.
Kérdezz bátran.
Szia!
Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Sziasztok Lányok,

Akkor konkrétumok ( Márti neked ismerös lesz ), én két gyerekemet G. doktornál szültem.
Elsö terhességem alkalmával semmi problémám nem volt. Gulyás emberileg szimpatikus, megértö, lelkiismeretes. Teljes bizalommal fordulhattam hozzá és nagyon sok dolgot megbeszéltem vele arról mit, hogyan szeretnék. Szinte otthon vajúdtam, kétperces fájásokkal mentünk a kórházba. Végülis a szülés alatt semmi dolga nem volt, hisz a gyerekemet én szültem meg. Úgy éreztem nem tudott magával mit kezdeni a szülöszobában.Téblábolt, rálépett az ágy pedáljára, emiatt leereszkedett az ágy, a fájdalomcsillapitót úgy adta be, hogy a tű bennem maradt a fecskendö pedig elrepült a szoba másik sarkába. De mindez nem fájt és meg kell mondjam engem ezek nem zavartak akkor. Gátmetszés nem fájt, varrást nem éreztem.
Viszont végig bátorított, emberileg a maximumot nyújtotta, egy percre sem éreztem, hogy én csak egy vagyok a sok szülö nö közül. A babát nem engedte rögtön elvinni és végig a hasamon volt a kicsi az "utómunkálatok" alatt. Az elsö szoptatást is ö mutogatta hogyan csináljam.
Második terhesség: terhességi cukis lettem, a diétával és a többi dologgal kapcsolatban szinte semmit sem mondott, elmondta, hogy nem az ö szakterülete, bármi kérdésem van forduljak a cukros-teamhez. De legalább elmondta, hogy nem ért hozzá! Szülésemet inditotta, a burokrepesztésnél megsértette Áron baba fejecskéjét. Nem vagyok orvos nem tudom, hogy az ö hibája-e. Azt tudom, hogy burkot fájás közben kell repeszteni, hogy feszüljön, de mivel nekem inditották a szülést, nem volt fájásom. Aki ért hozzá mondhat erröl véleményt. Szülés közben megint a maximumot nyújtotta emberileg, más dolga nem volt, hisz én szültem. Lebeszélt az epidurálról, a babát megint nem engedte elvinni és hangsúlyozom csakis az ö hatására hagyták ott kb. 5 percet.
Röviden: én ennyit vártam töle, bár néha szakmailag nyújthatott volna többet. Én max. bizalommal voltam iránta, nem volt semmi komplikációm. Nekem fontos volt, hogy emberileg kedves, megértö, szimpatikus és ENGEM kezelt, nem pedig csak egy szülö nöt. Biztos, hogy vannak jobb orvosok szakmailag a G.-nál, de mindenkinek el kell döntenie, hogy mit vár el az orvosától. Én mástól sem várom el azt, hogy vizsgálgasson szülés közben, ott üljön az ágyam végénél és orvosi szaknyelven elmondja éppen mi zajlik. Viszont nem tudom mi lett volna, ha komlikáció adódik. De én utálom a HA szócskát.Számomra fontosabb az emberi megértés, bizalom. Egyébként, ha nem értene ahhoz amit csinál csak nem lenne föorvos. Biztosan van olyan orvos, akiben az ember megtalálja a szakmai tudást és a megértést is, csak gyözze kivárni mig megtalálja. Ráadásul minden ember más, másképp fogja fel a történéseket, ezért az ami az egyiknek jó, a másiknak nem biztos, hogy jó lesz.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Meglepildi,

Leírnád a mostani rossz tapasztalatod a Gulyásról? Akár e-mailben is : djura@freemail. hu.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Ssziasztok!

Az egyik barátnömnél a császárt rontotta el a dr. G. Alig kezdett bele, pedig téraránytalanság miatt nem is volt esély másra. Utána megcsinálta, de bár ne tette volna. KÉt hétig feküdt bent a lány pluszban. Ennyi elég indok???

A.
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát, az biztos, hogy Gulyás doktorral emberileg nincs semmi baj. Velem is nagyon kedves és megértö volt mindig, végtelen türelemmel fogadta a kérdéseimet, és részletes válaszokat adott. A keresztnevemen szólított, és még csak nem is Mártának, hanem Mártinak, és nekem ez is jól esett. Ugyanakkor nagyon is el tudom róla képzelni a határozatlanságot, valahogy beleillik a képbe, amit kialakítottam róla az alatt a két vizsgálat alatt, amikor nála voltam. Ami még eléggé zavart vele kapcsolatban, az az asztmatikus fuldoklás, ahogyan levegöt vesz. Nehéz róla elképzelni, amint éppen a segítségemre száguld...

Meglepildi! Nem kérdezted meg a szülésznöd véleményét bizalmasan Gulyás doktorról? Ö igazán ismerheti, és ha ennyire szimpatikus volt neked, akkor biztosan a véleménye is mérvadó lehet.
Én egyébként keveslem az 5.000 Ft-ot a szülésznönek, különösen, ha az ágyából ugrasztják ki, és a saját müszakján kívül is ott van veled. Szerintem is a 15 sokkal reálisabb.
Milyen rossz tapasztalatod volt Gulyás doktorral legutóbb? Elárulnád a részleteket is?
Mi a Gyürü úton lakunk. És ti? Lehet, hogy szomszédok vagyunk? Kép

A.! Nem, szerintem nem elég indok. Ezer orvosilag indokolt oka lehet annak, hogy nem kezdett bele a császárba, én nem értek hozzá. Egyik ismerösömnek pl. elöre megmondták, hogy csak császárral szülhet, erre az a buta baba megindult a természetes irányba a vártnál hamarabb. A kis fejecskéje beszorult a szülöcsatornába, ott rohangált a fél kórház, mert így nem lehetett megcsászározni. Végül nagy nehezen leállították a megindult szülést, visszatuszkolták a babát a méhbe, és már élet-halál között volt (a mamájával együtt), mire meg tudták császározni. Én erre azt mondom, életmentö bravúr, és nem azt, hogy orvosi mühiba... A +2 hét is lehet bármi más is, nem csak Gulyás doktor hibája. Írtad, hogy a barátnöd terhessége nem volt komplikációmantes (bár én a magam részéröl azt sem tudom, hogy mi az a téraránytalanság Kép ), de egy komplikációkkal terhes szülés után a +2 hetet bármi indokolhatja. Nem akarom Gulyás doktort megvédeni, de én inkább Bóbita hozzáállásával értek egyet, amikor azt írja, hogy Gulyás doktor megsebezte Áron fejecskéjét, de lehet, hogy ez nem a doktor hibája. Orvosi, szakmai kérdésekben szerintem hiba lenne laikusként ítélkezni...

Márti
Márti
 


Akkor részletezem:
TEljesen!!!! komplikációmentes terhesség volt. A téraránytalanság azt jelenti, hogy a baba túl nagy a szülö nö méreteihez képest, ezért nem képes azt természetes úton megszülni. Ezt dr. G.-nek nem sikerült időben észrevenni.
Majd olyan "remekül" varrta össze, hogy kinyílt seb! És elfertözödött.
És mindez azért, mert képtelen volt idöben eldönteni, hogy mit is kellene csinálnia. A barátnőm azóta másik dokihoz jár. Ráadásul a véleményt nem elsösorban a lány mondta, hanem ott az osztályon több hozzáértö emberke....

A.
Névtelen
 


Szia Márti!
Én a Juhász Gy-ban lakom még kb. 2-3 hétig. Utána Bkalászra költözünk. Ha gondolod, találkozhatunk. Te dolgozol még? Én természetesen itthon vagyok a gyerekkel.
A G-ról annyit, hogy én valószínűleg nála maradok. Most nem szeretném itt leírni, hogy mi volt velem, de annyira nem eget rengető dolog. Esetleg a személyes címedre leírom. A szülésznőmet megkérdeztem. Ő azt mondta, hogy szeret a G-vel dolgozni, de ha bennem felmerült a kétely, hát akkor váltsak. Ő a Sztanyik doktort ajánlotta. Egy negatív infót akkor tudtam a G-ról, és azt kérdeztem meg a szülésznőtől. Mondta, hogy abban az esetben nem a G. volt a hibás, hanem a kismama. Szóval negatív véleményt nem mondott, de nem is lett volna etikus. Szerintem egy szakmabelinek nem szabad rosszat mondani kollegájáról. Ha vmi, vki nagyon zűrös, akkor rá lehet vezetni az embert, hogy ne, de a szülésznő ezt kategorikusan nem jelentette ki. Meg szerintem, ha nagyon rossz lenne, nem engednék dolgozni olyan munkakörben. Én a Margit kórházzal nagyon meg voltam elégedve.
Nekem is volt dolgom a Csöpi nénivel ( csecsemős nővér). Nagyon jó fej és mindenben segít. Éjjel 2-kor ő segített a mellemen. Pont akkor indult be. Ráadásul pont aznap kerülhettem át room-is szobába. Azt se tudtam, hogy mit csináljak, rohangáltam, mint egy mérgezett egér. És a Csöpi néni megnyugtatott, hogy hozzam csak vissza éjszakára a gyereket és pihenjek nyugodtan, ő majd felébreszt,ha a gyerek sír, éhes. Úgy is volt. Nagyon aranyos.

Szia!
Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Sziasztok
Én ugyan nem ismerem ezt a Gulyás doktort, nem is abban a kórházban született egyik gyerekem sem,de nálam is az első babánál téraránytalanság volt amit a saját orvosom tudott,de a szülésnél sajnos nem lehetett ott mert otthon feküdt betegen. Így az ügyeletes orvosnál szültem. Őpersze nem vizsgálta meg, ő szó szerint kinyomta belőlem a gyereket, kívűl belűl repedtem. 17 varratom volt. Még szerencse hogy a babának nem lett semmi baja. Amikor az orvosom a 6 hetes kontrolon meglátta a sebet nem szolt semmit csak a fejét rázta. Szóval szerintem csak egy kis oda figyelés is elég lenne és kilehetne küszöbölni ezt a sok műhibát ami manapság történik a korházakban. És nem feltétlenül kell ehhez meghalni.

Én csak ennyit szerettem volna mondani.
Sziasztok Gabi
gabi1 (gabi1)
 


Szia Márti!

Sóvágó magánrendelojében nincs ultrahang, általában a hagyományos viszgálatokat tudja ott elvégezni, amennyire én tudom. Ultrahangra a Margitba kell bemenni, de szerintem ez nem baj. Gondolom, nem nagy tragédia, ha nem kell minden vizsgálatért fizetni.
A Margit kórház terhesgondozásáról érdemes tudni, hogy nagyon jó (szerintem), mindent kiszurnek. Ha meglesz a választott orvosod, érdemes minél hamarabb bemenni a számítógépes adatfelvételre, ahol kapsz majd egy listát a vizsgálatok pontos idopontjairól. Utána már csak be kell írni a naptárba és nincs több gondod vele. (Egyébként ált. minden hatos végu héten -tehát 16,26,36- van vérvétel, és minden nyolcas végun UH.) A terhesgondozóban is és az ultrahangon is nagyon profik és általában kedvesek. Az orvosok "befektetosek", vagyis mindenért befektetnek a kórházba, de ez egy kis határozottsággal kiküszöbölheto. (Ha jót akarsz, ne a 18. heti ultrahangot akarja megnézni a párod, mert a Pálffy leharapja a fejedet.)
Sovi nagyon körültekinto, figyelmes, a poénkodása cseppet sem bántó vagy közönséges, inkább stresszoldó. Végtelenül udvarias, türelmes. Kicsit szájbarágós, mindent kétszer mond el, kétszer mond el Kép Lehet, hogy sok feledékeny kismamával találkozott és biztosra akar menni, hogy megjegyezzük, amit mond.
Egy hibája viszont van: orvos Kép Ezt úgy értem, hogy a várandósság ugyebár nem betegség, a kismamának mégis könnyen betegségtudata lehet a sok vizsgálat miatt. (Ebben neki az az álláspontja, hogy a kismamák szépirodalmat olvassanak, ne a terhességrol, komplikációkról szóló szakirodalmat)
Ebben lehet valami igaza, de szerintem mindenképpen jó, ha tájékozódsz. Legalább arról, hogy mi a normális. És különösen a lehetséges szülési módokról. Sóvágó rugalmas, én nem voltam hajlandó fekve szülni, még akkor sem, amikor a hagyományos szüloágyon vajúdtam, és o partner volt abban, hogy megvalósítsam az elképzeléseimet. (Ma még jobb elképzeléseim lennének, de sajna, nem szülök többet Kép )
A szülésznom is fantasztikus volt, zsákbamacska, nem fogadott. Mesterné, Ildikó a neve, halk szavú, duci, mindig felhívta a figyelmemet arra, hogy jogomban áll bármit kérni ill. megtagadni.
Alapjában véve jó tapasztalatokat szereztem a Margitban. A csecsemosökkel már nem volt ilyen rózsás a helyzet, de úgy tudom, azóta lecserélték a régi gárdát. Mintha itt a Babaneten is olvastam volna róla...
Anyagiakról inkább e-mailben írok.

Védono: Anit futólag ismerem, adott pár hasznos tanácsot, amikor a saját védononk szabin volt, de mondott olyat is, ami nem volt az igazi. Szoptatással, táplálással kapcsolatban érdemes még idoben rendes információhoz jutni, amikor megvan a baba, sokszor már csak a kapkodásra van mód. La Leche Liga csoportok, tájékoztató füzetek. Ha majd érdekel, szólhatsz, ez a vesszoparipám...

Gyermekorvos: Mi dr. Nagy Erzsébethez járunk vissza, abszolút szoptatáspárti, nem antibiotikum-mániás, homeopátiával is gyógyít.

Talán ennyi.

Üdv
Iboly
Iboly
 


Márti, ha a Gyuruben laksz, valószínuleg Nagy Erzsébethez tartozol.

Iboly
Iboly
 


Márti,

Küldök e-mailt, nem biztos, hogy ma, meglátom mikor jutok gépközelbe. Holnap mindenképp.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Kedves Meglepildi!

Bocs, ez most off lesz!

Nem Te vagy véletlenül, akinek 2000 február 10-én született az első gyereke?
Ha Te vagy, akkor szia, Rita vagyok, tudod, a férjeink (Péter) összebarátkoztak míg mi "ügyködtünk".Ha nem Te vagy, akkor bocsi.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!

A.! Így, a történet részleteit is ismerve, már sokkal érthetöbb a felháborodásod.

Meglepildi! Budakalászra költöztök? De jó neked! Én is valami kertes családi ház féléröl álmodozok, de egyelöre sajnos csak ezt a panellakást engedhettük meg magunknak. Azért remélem, hogy mire az mi picikénk is kistestvért kap, már kert is lesz, ahol játszhatnak. Kép
A Gulyás doktorral kapcsolatos történetet várom, a mabakos@freemail.hu címem az, amit bárhonnan el tudok érni. Szivesen találkoznék veled valamikor, magánban azt is egyszerübben megbeszélhetnénk. A héten még nem dolgozok, csütörtökön megyek vérvételre és ultrahangra, pénteken pedig megnézem magamnak Musztafa doktort a terhesgondozóban. Kép Szerencsére már teljesen jól vagyok, úgyhogy a jövö héten már valószínüleg megyek dolgozni.

Iboly! A számítógépes adatfelvétel mit jelent, és miért kell hozzá "meglennie" az orvosomnak? Én voltam benn a terhesgondozóban a múlt héten, kaptam idöpontot vérvételre és UH-ra, de csak egy kockás füzet alapján...
Az nagy kitolás, ha a vérvétel mindig máskor van, mint az UH. Miért nem lehet egy odamenéssel elintézni mind a kettöt?!?!
A 18. heti ultrahang miben különbözik a többitöl, és ki az a Pállfy? Életem Párja egyébként minden ultrahangot látni szeretne, és kevés nála csökönyösebb pasival találkoztam életemben. Kép Kép
Köszönöm az infókat Sóvágó doktorról, pillanatnyilag (a róluk hallottak alapján) Musztafa doktor szimpatikusabbnak tünik nekem, de persze a személyes találkozás lesz a döntö.
A szoptatással, táplálással kapcsolatos infok természetesen érdekelnek. Már megint nagyon készületlennek érzem magam, eddig azt hittem, a baba szájába adom a cicimet, ö meg majd szopik, és kész. Mivel a Növéremnek 3 gyermeke van, ráadásul védönö, a kezdeti nehézségeket lesz, aki segít leküzdeni. Ha meg nem lesz tejem, akkor a korának megfelelö tápszert beszerzem, és hajrá cumisüveg. Egyszerüen nem is gondolkodtam még ezen a kérdésen komolyan. Valahogy így, 10 hetes terhesen még olyan távolinak tünik, hogy egyszercsak itt lesz, a kezemben, és éhes lesz, és szopizni akar majd...
Az anyagiak témájában várom az e-mail-t a mabakos@freemail.hu-ra.

Márti
Márti
 


Fagyi! Nem tudom, megkaptad -e az emilem. Most sürgosen szükségem lenne Lacza dr. magánrendelése elérhetoségére, kérlek, ha tudod, írd meg:
nm13@freemail.hu
Ha valaki más tudja, kérem, írja meg!
Köszönöm!
Móni
Monique
 


Szia Ritasol!
Én vagyok az. A múltkor böngészgettem az írások között és én már régóta tudom, hogy Te vagy az. Jól vagytok? Mi újság van Veletek?

Márti! Nagyon szívesen találkozhatunk. Megírom a mail címedre a tel.számomat és akkor megbeszéljük, hogy hogyan, mikor? Egyébként a Musztafánál szült egy csaj, aki velem együtt szokta a gyerekét a játszótérre vinni. Nem volt rossz véleménye róla. Aztán ismerek olyat is, aki a Sóvágónál szült már 2 gyermekét.

( ide szoktunk járni a Gyűrű u. mögött lévő zárt máltais játszótérre) Ha gondolod, összehozlak a Musztafással. Holnap, ha jó idő van, du. 5 körül biztos ott leszünk. Nyugodtan hívj!

Sziasztok, Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Sziasztok!

Ildi! E-mail címedet nem írja ki a gép.Egyébként köszi, jól vagyunk. Nem akarom nagyon offolni a topicotKépMikor költöztök?
Rita
ritasol
 


Szia Meglepildi!

Nem kaptam még meg a leveledet, úgyhogy sajnos nem tudlak felhívni. Az 5 óra után nem a legjobb idöpont nekem, mert akkor van már végre itthon Életem Párja is, már amikor itthon van...
Azért lehet, hogy valamelyik délután lenézek a játszótérre, tényleg nagyon közel van hozzánk, és sokkal jobb lenne élöszoban beszélgetni. Miröl ismerlek meg, ha lemegyek? Mondjuk neked könnyebb lesz engem megismerni, gondolom nem sokan viszik le a gyereküket már azelött, hogy megszületett volna. Kép Kép

Márti
Márti
 


Szia Márti!
Vártam, hogy hívsz. Belenéztem most a levelezésbe és láttam, hogy hibaüzenet jött vissza. Most küldtem el ismét. Úgyhogy hívhatsz.


Szia Rita!
Hát épp most nagy dobozolásba vagyok. Tegnap kaptuk meg a kulcsot, kedden kezd a festő, úgyhogy terveim szerint 16-án költözünk. Csak a költözködést lehetne valahogy kikerülni...! Nagyon utálom! Várom már, hogy ott legyünk! Most jut eszembe! Legutóbb, mikor találkoztunk, aznap estére belázasodott a Dani, és vírusos hasmenése lett. Kb. 2 napig. Egy nap vagy 20 pelenkát cseréltem. Aztán ő jól lett és 2 napra rá én kaptam el tőle. Nagyon rosszul voltam. Voltam G-nál is, megvizsgált. Remélem, a vírus nem okoz semmit a bébinél. Ti hogy vagytok?
Sziasztok!
Ildi
meglepildi (meglepildi)
 


Szia Ildi!

Megkaptam a leveled, ma már nem akarlak zavarni, de holnap délután feltétlenül felhívlak, akár le tudok menni, akár nem.

Holnap megyek elsö ultrahangra, jaj, annyira izgulok, hogy minden rendben legyen!

Márti
Márti
 


Szia Ildi!

Nem irigylem tőled a dobozolást, de utána szuper jó lesz. Kert, napsütés, stb.
Mi hál'Istennek a vírusos hasmenést kihagytuk, Gergő a 15 hónapos oltástól lett lázas 2X is, aztán pöttyös. Úgyhogy volt minden, de már minden OK. Pocakod? Minden rendben? Ezek szerint maradtál Gulyásnál. Szombaton nincs kedvetek Dunapartozni? Tudunk alkalmazkodni, Gergő Anyunál lesz. Szia, Rita
ritasol
 


Szia Márti!

Az adatfelvételnél beviszik a gépbe az összes adatodat, elozo betegségeidet, stb. Ez azért jó, mert nem a vajúdás alatt kell vacakolni vele, amikor majd mész szülni. +megkapod az összes vizsgálat pontos idopontját, ami elég hasznos. Nem feltétlenul kell, hogy legyen addigra választott orvosod, van akinek egyáltalán nincs és az éppen ügyeletesnél szül.

A vérvétel és az UH azt hiszem azért van két hétre egymástól, hogy készen legyen a labor eredmény, mire mész az UH-ra. Ez különösen a 16. héten lényeges, amikor AFP-t néznek, és utána UH-gal is ellenorzik az eredményt. Éppen ezért fontos ez a bizonyos 18. heti UH, amit írtam.
Pálffy adjunktus és atyaúristen, nagyon profi, de a modora hagy némi kívánnivalót maga után; ha jó napja van és fiút vársz, akkor nincs baj vele.

Musztafa még nem volt a Margitban azt hiszem, amikor én szültem, de egy barátnomet hozzá irányította Sóvágó, mert elutazott és a barátnom meg volt vele elégedve. Szerintem jól teszed, ha alaposan körülnézel és a számodra legszimpatikusabb orvost választod. A szülés fantasztikus élmény, egy rosszul megválasztott orvos viszont sokat ront rajta.

Az e-mailt is összehozom hamarosan.

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!

Iboly! Nem is csak az élmény, de a személyes biztonságunk szempontjából sem hiszem, hogy mindegy lenne, hogy kinél szülök. Ugyanakkor alaposan körülnézni szinte lehetetlen, hogy is ismerhetném meg az orvosokat?!?! Ma voltam a terhesgondozóban, az adataimat egy rendkívül kövér, de nagyon kedves hölgy vette fel, aki ráadásul druszám is, de az orvosválasztás kérdésében elég érdekesen állt hozzám... Megkérdezte, hogy ki az orvosom, erre én elkezdtem neki megmagyarázni, hogy Gulyás dr. állapította meg a terhességem, de nem nála szeretnék szülni. Erre kicsit türelmetlenebb hangnemben megkérdezte, hogy jójó, de kinél akarok szülni?!?! Mondtam neki, hogy Musztafa dr.-t ajánlották, de én még nem ismerem személyesen. Szeretnék vele találkozni, mielött döntök, és persze az is kérdés, hogy elvállal-e egyáltalán. Erre a nö határozott mozdulattal mindenhová beírkálta, hogy az orvosom dr. Musza, és felhívta a figyelmemet rá, hogy a Musztafa a keresztneve. De én még nem is döntöttem...

Egyébként nagyon szuper volt, ma voltunk elöször ultrahangon, és annyira édes volt a babócánk, ahogy kalimpált a csöpp kezecskéivel! Kép
Az egészségügy és a terhesgondozás minden büne és kellemetlensége hosszú távra meg van bocsátva ezért az élményért!

Márti
Márti
 


Kedves Márti,

Örülök, hogy láttátok végre a babátokat ! Kép

Megkaptad az e-mailt?

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Márti, csodálatos élmény volt, biztos vagyok benne. Veled örülök!

Ha mégsem Musztafánál szülsz, majd átírják, ha már ilyen fene határozottak, ne aggódj.

Régebben egy másik Mustafa volt a Margitban, alacsony, kopaszodó, szemüveges. Akirol most szó van, nem ugyanaz, ugye, Lányok? És vajon a másik is ott van még?

Iboly
Iboly
 


Helgának!

Én a Klinikán szültem, semmi rossz tapasztalatom nem volt. Sokkal profibb például az intenzív újszülött-ellátás (isten őrizz hogy szükségetek legyen rá, de sohasem lehet tudni)Szülésnél nagyon sok múlik azon, hogy melyik orvost választod.
A szüléselőkészítő tanfolyam lehetne jobb, de annyi haszna azért van, hogy a szülőszobát meglehet nézni. Amit videón mutatnak az egy enyhén szólva idealizált dolog.
A szülésnél jelenlévők tekintetében elég rugalmasak, az megy veled, akit akarsz.

Kérdezz még, ha kíváncsi vagy valamire.

Üdv:Janka
Janka
 


Iboly!
Szerintem ö lesz, mert néhány évig a Schöpf-Merei-ben dolgozott, majd visszajött a Margitba. Így itt is - ott is szültem nála, vele.

Márti, írj várom, hogy mesélj!!Kép Puszi: Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Találkoztam pénteken Musztafa doktorral, és el is dölt, hogy nála szülök. Mondjuk "vakon" döntöttem, mert amikor bementem hozzá, akkor nagyon kedvesen megkérdezte, hogy mi a panaszom. Ott ült vele szemben az a hölgy, aki beírta a nevét a kiskönyvembe, és vigyorgott, mint egy töklámpás. Hát, volt egy olyan sejtésem, hogy a Musztafa doktor pontosan tudja már, hogy miért is mentem oda... Kép
Szóval esélyem sem volt a puhatolózásra, hát vettem egy mély levegöt, és közöltem, hogy nekem semmi panaszom, csak azért jöttem, mert nála szeretnék szülni, és szeretném megkérdezni, hogy vállal-e minket. Meg se vizsgált, mosolygott, bólintott, megnézte a leleteimet, áttette a következö UH-mat péntekre, és közölte, hogy ö fogja megcsinálni, menjek 9:30-ra a terhesgondozóba, ö ott 10-ig rendel, utána majd átmegyünk együtt az UH-ra. Szóval a kocka el van vetve, de saját véleményem még nem nagyon van Musztafa doktorról.
Egyébként nem volt kopasz, és nem is tünt alacsonynak... Öszes hajú és bajuszú, napbarnítottnak tünö börszínü 50 körüli pasi volt. A teljes neve Dr. Mousa Mustafa.

Márti
Márti
 


Sziasztok!

Verus! Mától újra dolgozom, amint lesz idöm irok!

Bóbita! Kb. akkor írtam neked, amikor itt kérdezted, hogy megkaptam-e a leveledet. Kép Remélem megkaptad.

Márti
Márti
 


Jaj, Márti, most már nekem is beugrott, hogy ki az:-)))
Az egy annyira kedves doki. Amikor jött vizitre reggelente, akkor is mosolygós volt, meg kedves. Szerintem nem választottál rosszul.
Valóban van egy másik barna börü, kopaszodós doki. ÉS az nagyon undok. csak nem tudom, hogy neki mi is a pontos neve.


Piglet
Piglet
 


Sziasztok!

En szerintem a Dr. Gulyas helyett, aki teheti valasszon mas orvost!!!
(olvassatok el a soha ne add fel topicot)


anya
anya (anya)
 


Sziasztok!

Elolvastam a soha ne add fel topicot, de Gulyás doktor nevét sehol sem találtam benne...
Felületes voltam?

Márti
Márti
 


Marti!

Nem voltal feluletes, nem irtam bele.


anya
anya (anya)
 


Sziasztok!

Örömmel olvasgatom ezt topicot, most 36 hetes vagyok már nagyon várjuk a picit.
Ha szült valaki Béres doktornál, örülnék ha megosztaná velem a tapasztalatait.

Köszi Éva
Éva
 


Szia Márti!
Az egyik ismerösöm szült a Mustafa doktornál, de nekik nincs internet elérhetöségük, de azt tudom, hogy teljes mértékben meg volt vele elégedve, azt mondta, hogy nagyon rendes és egyáltalában jó élményei vannak a szülésröl.
Evey
Evey
 


Sziasztok. A Schöpf Merei-ről mi a véleményetek? Én most fogok ott szülni harmadszor, de magával a kórházzal nem vagyok egyáltalán megelégedve. Egyáltalán nem mondható baba-barátnak és a személyzetről sem lehet csak jókat mondani. Viszont az orvosommal egyenlőre elégedett vagyok, ha csalódom benne valami miatt, az biztos, hogy kórházat fogok váltani.
Mamika
 


Szia Evey!

Köszönöm a biztatást, öntöttél belém egy kis reményt Mustafa doktorral kapcsolatban. Nagyon elkeserítettek az elsö tapasztalataim vele kapcsolatban, de talán csak rossz napját fogtam ki...

Márti
Márti
 


Tud valaki valamit A Rókus korházról. Pontosabban DR. Barrabás Gáborról, Az ifjabbikról?
Névtelen
 


Én rosszakat ahllottam a Mustafáról, bocs, ha kiábrándítalak.Nekem a játszón mesélték többen, hogy jó néhány szülést elszúrt már én nem ismerem, ugye aSzent Margitról beszéltek
nyuszimama (nyuszimama)
 


Sziasztok! Én most találtam rátok és a Kútvölgyiről szeretnék érdeklődni.
Köszi
Mókuska
Mókuska
 


Kedves Mókuska!
Olvasd el az Anyaságról / Kútvölgyis anyukák beszámolója topicot,ott rengeteget írtak a lányok az orvosokról és a kórházról is részletesen.

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/[/url]

Szia, Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok, lanyok!

En a Jahn Ferenc korhazba jarok ellenorzesre a Farkasinszky Tibor dr-hoz, szult mar nala valaki, a masik, sajnos, hiaba kerestem a korhaz nevet a topikban, nem talaltam? Ha van valaki, aki segitene, nagyon jo lenne!

Sziasztok, Nora
Nora
 


Sziasztok!
Én csak jót mondhatok a Szent Rókus kórházról!Bár az ifjabb Barabás doktort nem ismerem.Én Halmos László forvosnál szültem Réka lányom.2001.május.25.-én jó nagy baba volt 4.10kg és 57cm.De könnyu; szülésem volt,ajánlom figyelmetekbe még Kati szülésznot is,nagyon rendes és figyelmes volt.Halmos "doki" meg egy tényleg megbízható jó orvos, ot is ajánlom mindenkinek.A kórházról annyit,hogy a többi doki is elég normális,az ultrahangos Margit pedig egy angyal o; mindig mosolyog, mindig segítokész.A tisztaság is megfelelo;, mert hallottam más kórházakban nem igazán az.Csak a huzat rettento; nagy, foleg ahol a babák vannak.Ha még nem tudjátok hol, s kinél szüljetek ezután remélem jól választotok!
Zsuzsa
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: