Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Teljesen új vagyok közöttetek, pénteken találtam rá az oldalra és a lehetőségre, hogy információkat gyűjthessek.

Babát várok, bár még egész picinyke, az első trimeszterben vagyok. Én - az eddigi történések alapján - a Péterfy-ben fogom világra hozni a babát, Dr. Kiarash-nál. Úgy hallottam, hogy a szülészet nagyon szép, fel van újítva, "minden igénynek megfelel". Nem láttam még. Valóban így van? Van alternatív lehetőség a vajúdásra is, vagy csak a szobában, az ágyon...? És ismeri-e valaki Kiarash dokit?
Köszi,
K.
kolina
 
 


Szia!
Én is a Péterfiben szültem 2x is.
Szuper a szülőszoba. ! egymás melletti szülőszoba van, de csak a 4. alternatív. Viszont az nagyon az. Mindkétszer szerencsém volt oda bejutni.
Az említett dokit nem ismerem, új lehet, én majdnem 5 éve szültem ott.
vitona
 
 


Szia !

Az orvost csak láttam, személyesen nem ismertem. Májusban szültem a Péterfyben. valóban több szülőszoba is van, nekem szigorúan ágyban kellett maradnom a magzatvíz elfolyása és a faros babóm miatt, így az alternatív szülőszobákat és a vajúdást segítő különböző eszközöket nem tudtam kihasználni (ha vannak persze).
A szobák 2-3 ágyasak, elég kicsik, így mikor bent van veled a babó a kis kocsijával, már elég szűkösnek bizonyul. Szülés előtt, ha van szabad 1 ágyas alapítványi szoba (8-9 ezer ? Ft/éj), akkor le lehet foglalni. Így megúszod a közös WC-zuhanyzó használatát, és igazából az is jó, hogy nem kell senkihez alkalmazkodni, téged sem zavar senki, persze a szobatársaidat te sem választhatod meg. Sajnos nekem kisebbségi szobatársaim is voltak, akikhez csapatostul jöttek a családtagok, barátok, ismerősök, így pihenni nem igen lehetett, és ez őket abszolút nem érdekelte. Nekik ez természetes, és senkit nem érdekelt, hogy te pihenni akarsz vagy esetleg nyugodtan szoptatni a babót. És a hajnali 3 óra sem volt akadály a telefonálásnak.
Bár ha első gyerkőcös vagy, bizony jól jön a tapasztalt anyucik segítsége.A babót az első nap kihozzák szopizni, de csak a második naptól van veled, éjjel-nappal.Persze ha nagyon akarod megkaphatod már az első nap is. A csecsemősök, ha kéred segítenek mindenben. És ha akarod, nyugodtan be is adhatod éjszakára a babát, hogy tudj pihenni.
A babó pótlást nem kap, csak cukrosvizet adnak neki. Ahányszor csak tudod, szoptasd meg, nehogy besárguljon. Ha mégis nagyon besárgul kék fényre teszik. Van hordozható készülékük is, így 2 óránként te rakhatod a készülékre és veheted le. Okos találmány, mert sokkal megnyugtatóbb az anyukának, hogy továbbra is vele van a kicsi.
Az orvosok és nővérek is nagyon kedvesek. A Horváth(?) Rita szülésznőt csak ajánlani tudom, fiatal, nagyon kedves, aranyos, türelmes és segítőkész.

A babókat reggel vizitre és este fürdetéshez be kell vinni. Ruhát csak hazamenetlhez kell vinni, egyébként adnak. Pelust is adnak (5 db/nap?), de van akinek ez kevés, így lehet vinni + db-ot.Popsitörlő viszont nincs, azt vinni kell, hogy a baba popsiját szépen le tudd majd törölni.
Köldökellátáshoz minden adott a kórteremben.

Nos hát az orvosodról nem tudtam infót adni, de egy-két dolgot azért sikerült megírnom a kórházról.Viszont szerintem érdemes körülnézni, hogy máshol mi hogyan is van.
Én is babát várok megint, de most nem a Péterfyben kívánom megszülni.

Sok szerencsét.
babca2005
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is a Péterfy felöl érdeklődnék!Én is kórházat szeretnék váltani. (első baba a schöpfiben született)
Babca ha nem vagyok indiszkrét miért nem akarod a következőt ott szülni? Nem jó a hely? Vagy a dokik? Alapítványi szobát nehéz kifogni? A szülőszobák egyébként különállóak? Mert a schöpfiben van egy 3 ágyas és az borzalom!
Bocsi a sok kérdésért
üdv
A.
ancsur77
 
 


sziasztok,

én is a Péterfybe fogok szülni, dr Panyinál. szült már valaki nála? és milyen volt?

köszi

p.
panna79
 
 


Sziasztok!
Én is a Péterfyben fogok szülni Dr. Borsónál ill. Farkas Adrienn lesz a szülésznő. Szült valaki náluk? Én is várom az infókat! Köszi
szabi78
 
 


hova lett a Péterfys oldal?????
rózsa74
 
 


Sziasztok lányok!
Most sikerült regisztrálnom és olvsagattam egy pár topikot. Péterfyben fogok szülni, ha minden igaz április 14.-én (bár remélem egy kicsit hamarabb. Én Asbóth dokit válsztottam, róla senki nem írt, de nekem nagyon jó véleményem van róla! Kedves, lelkiismeretes, barátságos és még humora is van. Karácsonykor egy pár napot a kórházban töltöttem, volt egy kis vérzésem,nagyon kemény volt a pocim és mindenki attól tartott, hogy megindul a szülés (még tüdőérlelő injekciót is kaptam) de hál'istennek nem így történt. A szobák tiszták (alapitványi, oda kerültem, mert máshol nem volt hely), a nővérek aranyosak. Én nagyon félek a szüléstől, de ugyanakkor nagyon várom is! Ha van valami jó tippetek a szülési fájdalmak csökkentésére vagy infótok a kórházról,írjatok! Előre is köszi! Addig is mindenki vigyázzon magára és a picire!
Üdv! Edit
beredit
 
 


Sziasztok!
Nagyon kedves barátnő április 21-re van kiírva és a Péterfyben fog szülni.Megkért, hogy kérdezzek utána mi a mostani rendszer a babákkal kapcsolatban, mert Õ előző két gyermekét már elég rég (19 ill. 14 éve ) szülte.Az volt a kérdése, hogy a babókatt éjjel-nappal kint tartják-e a mamiknál, vagy esetleg még a régi rendszert is alkalmazzák, miszerint csak szopizásra hozzák ki Õket? Másik kérdése a szülésznőkkel, illetve a gátvédelemmel kapcsolatos. A dokija megilyesztette,nem biztos, hogy menni fog a gátvédelem,mert elég nagy a baba kb. 3500g lehet. Erről mi a tapasztalatok? Én 16 hónappal ezelőtt szültem meg 4. lányomat, teljes gátvédelemmel, szülés után 40 perccel saját lábamon mentem át a szobámba, és ezt szeretné Õ is, de nem vagyunk egyformák és hát ráadásul én nem is a Péterfyben szültem. Egyébként Editnek üzenem, hogy ugyan személyes tapasztalatom nincs az Asbóth dokival kapcsolatban, de én is csupa jót hallottam Róla! Rendkívűl kedves és türelmes dokinak tartom, bár kb.4-5 éve találkoztam Vele utoljára. Köszi a segítséget! Vigyázzon mindenki magára és a kis pocaklakójára!!! Üdv! Darázs
darázs
 
 


Sziasztok! Szeretettel üdvözlök mindenkit!Kép

Örülök hogy megalakult ez a topik, és jó lenne ha továbbra is itt találkozhatnánk.

Én is a Péterfybe szülök majd Tarnóczi Péter doktor úrnál, november 10-re várjuk az első babánkat. Még nagyon az elején vagyok - a 9. héten - de azért jó már most tájékozódni, szülőtársakat keresni.

Örömmel olvasom ,hogy felújították a szülészetet.

Egy lány egy másik Péterfys topikból sokat mesélt nekem ő azt mondta nem lehet az alapítványi szobát előre lefoglalni, sajnos. Én is abban reménykedek hogyha azalatt a pár nap alatt utána többágyas szobában leszek nem baj, de szülni egyágyasban szeretnék!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is a Péterfybe fogok szülni Dr. Cikmántory Péternél április végén. Róla nem irt senki, de én nagyon meg vagyok vele elégedve. Kedves, barátságos. A növérem is nála szült már 2x (8 éve illetve 4 hónapja) és csak jót mondott róla is és a kórházról is.
Egy a kórházban dolgozó ismerős azt mondta ne fogadjunk szülésznőt, mert mindegyik nagyon kedves. Remélem tényleg igy van.
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szia ZsuzsiKép

Nekem is ezt javasolta az ottani védőnő...hát nem tudom nekem ez olyan idegennek tűnik, én vhogy jobban biztonságban érezném magam hogy választok. De állítólag mindenki nagyon aranyos és kedves!Kép
Azért abból a szempontból mégiscsak érdemes választani, hogy egyrészt a szülészed biztos tudja, kivel tud inkább vagy jobban együtt dolgozni, ill. hát azért nagy részben a szülésznő lestz melletted amíg szülsz. De amellett hogy én is csak jókat hallottam, biztos van olyan például hogy valaki inkább az idősebb anyáskodó felé húz a szíve, valaki meg jobban szereti ha inkább lesik a kívánalmait. Ez is lehet szempontKép
Vendég
 


Sziasztok CSajok!

Most regisztráltam, és én is a Péterfyben szülök majd, bár még nagyon az elején vagyok, a 7.hétben. :-) Dr. Hegedűs Tibor az orvosom már évek óta, de mivel most várom az első babámat nincs tapasztalatom e téren.. Alapvetően megbízom benne, egy rém kedves doktor bácsi, és azt hiszem végleg rá szavaztam, de ha valakinek van már közelebbi tapasztalata vele kapcsolatban azt szívesen venném ha megosztaná velem. :-)

Az ötödik héten voltam Nála a magánrendelőben, és készített egy uh-t. ...hát az csoda volt.. :-) bár még alig látszott rajta valami. Legközelebb két hét múlva megyek 9 hetesen, de még eddig nem végeztek el nálam semmi egyéb vizsgálatot ( vérkép, vizelet..stb.. ) Nem tudom, hogy ezek mikor esedékesek, de remélem Ti tudtok segíteni... akkor időben lesznek? Nálatok ez hogy történt?

Remélem találok közöttetek valakit, aki szívesen beszélget majd velem. :-)

Panek
panek
 
 


Sziasztok!

3hete szültem a Péterfyben, bárkinek szivesen írok milyen ott a helyzet!
Kérdezzetek!
arivirág
 
 


szia Panek!

Nekem az első vérvétel, vizelet a 8. héten volt szóval szerintem teljesen időben vagy.
De menni kell fogorvoshoz, belgyógyászhoz és EKG-ra is.
Az igazat megvalva már nem nagyon emlékszem hogy mikor mentem de valamikor az elején.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szia Arivirág!

Én ma léptem be a 36. hétbe és én is a Péterffyben fogok szülni, első bébi lesz úgyhogy minden "ÚJ". Szívesen várom a beszámolódat a kórházzal, szüléssel, babával stb. kapcsolatban.
Előre is köszi: chmelovicsszabi@freemail.hu
szabi78
 
 


Szia Zsuszsi!

Köszönöm s megnyugtató szavaid, azóta már túl vagyok a vizsgálatokon, és úgy tűnik minden a legnagyobb rendben... Ritkán járok erre, ezért bocsi, hogy csak most írok... Tanulok 1000-el, mert nyakamon a vizsgák...
Látom, Neked nemsokára itt a nagy nap. :-) Remélem jól vagy, és azt is tájékoztatsz majd a dolgok állásáról. Szorítok érted és mégegyszer köszönöm..

Panek
panek
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtatok ide. Pedig nagyon jó volt olvasni soraitokat. Van esetleg valaki, aki mostanában fog szülni? Én most 37 hetes vagyok és az első babát várom. Tarnóczi dokinál fogok szülni és Farkas Adrienn lesz a szülésznőm. Ma voltam az első NST-n és nagyon szimpi volt az Adrienn. De azért furi volt ott lenni a szülészeten. Egy picit aggódom, milyen lesz ott lenni. Alapítványi szobába szeretnék menni, inkább két ágyasba, mint egy ágyasba.
Ha esetleg valaki tud valami megnyugtatót írni, vagy van valaki aki hasonló cipőben jár, mint én és írna, annak nagyon örülnék.
Mindenkinek jó babavárást ill. babázást.

Krisz
krisz77
 
 


Szia Krisz!Kép

Hát sajnos mivel nagyon üres a topik csak ritkán járok én is erre, de örülök hogy írtál!

Én is Tarnóczi dokinál fogok szülni, november elejére vagyok kiírva. Van egy nagyon kedves lány aki februárban szült T. dokinál, és nagyon elégedett volt. Úgy tudom ő is pont a Tarnóczy-Farkas Adrienn "párost" választotta.

Neked első baba lesz? Edát fogsz kérni?

Írj ha van kedved és időd!

Tűzmanó
Vendég
 


Sziasztok!

Ma jöttem haza a kórházból ugyanis vasárnap este megszületett a kislányunk (április 30. 22.30-kor, 2920 g., 51 cm).

Én mindennel nagyon elégedett vagyok. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.
Nem fogadttunk szülésznőt, de aki ügyeletes volt (sajnos nem tudttam megjegyezni a nevét, valamilyen Zsuzsanna) valami fantasztikusan kedves volt.

Ha van valami kérdésetek szivesen válaszolok.
Bocsi ha egy kicsit zagyvák a soraim, de sietek.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy írtatok!

Első baba lesz, Barnabás lesz a neve. Edával kapcsolatban beszéltem az Adriennel is meg a dokival is, azt mondták ezt előre nem lehet eldönteni, lehet nem is lesz rá szükség, majd ott kiderül. Fogalmam sincs hogy fogom bírni a fájdalmat, de el tudom képzelni, hogy fogok kérni, ha már nagyon ki leszek.

Zsuzsi! Gratulálok a kislányodhoz. Ha van egy kis időd írd majd le, milyen volt a szülés. Edával szültél? Alapítványi szobában voltál? Sok tejet kívánok neked és nagyon jó babázást.

Krisz
krisz77
 
 


ZsuzsiKép én is gratulálok a kislányodhoz!! Nagyon szép babás hónapokat és minden jót kívánok Nektek!

KriszKép nem értem pontosan amit írtál: miért nem lehet előre eldönteni? én pont azért választottam a Péterfyt mert állítólag NAGYON eda pártiak és ponthogy inkább rábeszélik a kismamákT (mert állítólag jobban tágulsz, rövidebb a vajúdás, jobb a beteg-közreműködés, stb.)

Olvastam egy könyvet ,amit Krasznai Péter írt a szülészeti osztály vezetője, ő is abszolút támogtja, sőt a kórházban jobbára ez a gyakorlat.

Nem lehet hogy ezt azért mondta Neked Tarnóczy doki, mert eleve úgy mondtad neki, hogy Te nem tervezed/nem szeretnéd kérni? (csak kérdezem)

Hát...szerintem én mindenképp kérek...nem akarok kifordulni magamból

Tűzmanó
Vendég
 


ZsuzsiKép

meséld el milyen volt a szülésed, meg mindent ami a kórházból eszedbe jut!

Mi az amit fontosnak tartasz a leendő ott szülőknek? Néhány jótanács, stb. én kíváncsian várom!Kép

Tűzmanó 13+1
Vendég
 


Tűzmanó! Az edával kapcsolatos hozzászólásomat úgy értettem, hogy nem tudom milyen stádiumban leszek, mikor bekerülök a szülőszobára, ettől fogom függővé tenni, hogy kérek e edát vagy sem. Tarnóczi doki is azt mondta, hogy lehet már úgy ki leszek tágulva, hogy nem lesz érdemes. De persze ő is ajánlotta a dolgot, én meg nem zárkózom el előle, sőt. Akkor kell kérni, mikor az ember már nem bírja a fájdalmat. De mivel eddig ekkora fájdalomban még nem volt részem, nem tudom hogy fogom elviselni. Majd ott kiderül. Én úgy gondolom, hogy ha megy nélküle is, akkor nem kérem.
Te szeretnél majd szülésznőt, vagy aki éppen ügyeletes lesz annál akarsz szülni? Nekem az Adrienn nagyon szimpi. Szólt előre, hogy két olyan nap van, mikor nem ér majd rá, így drukkolok, hogy ne pont akkor akarjon Barni előbújni.

Jó hétvégét mindenkinek.

Krisz
krisz77
 
 


KriszKép ez teljesen érthető, lehet hogy tényleg nem lesz rá szükséged. Én, tudod, csak azért gondolom azt hogy mindenképp kérek, mert gy csomó olyanról hallottam - hozzáteszem nem a Péterfyből - hogy már nagyon ki volt az anyuka és akkor kért, akkor viszont már nem adtak. Hát én ezt semmiképp nem akarom, egyébként már csak azért sem, mert úgy tudom a Péterfy olyan kórház, ahol ha kéred, a kitoláskor is adnak, többek közt a gátmetszés/varrás miatt is. De a legdurvább az volt - ez sem a Péterfyben természetesen - amikor az anyuka órákig könyörgött hogyx adjanak neki EDA-t és az orvosa végig azt mondta neki, hogy várjanak egy kicsit, majd később téjenek vissza rá, aztán mikor már a falat kaparta, akkor meg közölte vele, hogy ja, most már késő. Na, szerintem, ez azért durva.

Egyébként én sem tudom, hogy fogom viselni, pl. mensikor szinte meg sem érzem a fájdalmat, soha nem szoktam bevenni semmit. Tényleg, Te szoktál?

Szülésznőt nem választottam, de én is tervezem, suerintem, majd olyan szeptember fele, addig ráér (november 10-re vagyok kiírva). De a védőnő azt mondta fölösleges választani, mindenki nagyon kedves - szerintem, legalábbis úgy érzem most, én fogok.

Te az Adriennt az NST alatt ismerted meg, vagy eleve őt ajánlották és úgy kerested meg?

Kíváncsi vagyok!

Nektek is minden jót!

Tűzmanó
Vendég
 


Sziasztok!

Nálam a szülés nagyon gyorsan ment.

Egész vasárnap furán éreztem magamat, de fájdalmaim nem voltak. Este 19.30-kor kezdtem görcsölni (talán a legerősebb menstruációs görcshöz tudnám hasonlítani).
Nem akartunk potyára menni ezért elkezdtük mérni az időt már az első fájások is 4 percesek voltak. Mivel a magzatvíz nem folyt el beültem a kádba, pillanatok alatt 2 percesek lettek.
Ahogy beértünk a kórházba és az ügyeletes doki elkezdet vizsgálni mondtam hogy szeretnék EDA-t. kb. 1 órája voltunk bent amikor megérkezett a dokim és egyből beadták. (de az ügyeletes doki is akkor akarta beadni)
Az egész szülésből ettől féltem a legjobban, de szinte semmit nem éreztem a szúrásból, rá kb. 30 percre már meg is volt a baba.
Én nagyon nem bírom a fájdalmat, de el kell mondanom sokkal rosszabbra számítottam.

A kórházról:
Mindenki nagyon kedves és segítőkész a nővérek, csecsemősök stb. (a 3. napon egy kicsit sírdogáltam és többször bejöttek vigasztalni és a babát is bevitték éjszakára, hogy tudjak aludni)
2 ágyas alapítványi szobában voltam (4000 Ft/éjszaka – én 22.30-kor szültem a szobába kb. hajnali egykor vittek és ezt nem számolták fel) minden van benne, TV, hűtő, mikro, WC, zuhanyzó és jóval nagyobb mint a többi szoba. Erről egy csekket kaptam hazajövetelkor, nem ott kellett fizetni.
- ahogy beértünk a kórházba szóltam, hogy ilyen szobába szeretnék menni

Egyetlen negatív élményem van: közvetlenül a szülés után felvették az adataimat, amit sikerült elrontani így az összes papíron rossz cím van. Közölték velem, hogy aláírtam a papírt ezért nem ők a hibások.

Remélem mindenről írtam ami fontos.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


ZsuzsiKép

Örülök, hogy mindezt leírtad, pont ezek a dolgok érdekeltek a legjobban, és a leírtakban abszolút benne van egy csomó minden, ami szerintem ilyenkor fontos!Kép

HÁt én sem bírom annyira a fájdalmatKép - de lehet hogy igazából csak most gondolom ezt. Inkább úgy fogalmaznék, hogy szeretnék nem megijedni mikor ott leszünk, mert az tuti blokkolni fog, ezért próbálok minél több pozitív infot beszippantani!

A kis manód jól van? Hogy viselte az első otthoni napokat? Megszoktátok már egymást? Éjszaka hányszor eteted?

Minden jót!
Tűzmanó 13+4
Vendég
 


ZsuzsiKép

Örülök, hogy mindezt leírtad, pont ezek a dolgok érdekeltek a legjobban, és a leírtakban abszolút benne van egy csomó minden, ami szerintem ilyenkor fontos!Kép

HÁt én sem bírom annyira a fájdalmatKép - de lehet hogy igazából csak most gondolom ezt. Inkább úgy fogalmaznék, hogy szeretnék nem megijedni mikor ott leszünk, mert az tuti blokkolni fog, ezért próbálok minél több pozitív infot beszippantani!

A kis manód jól van? Hogy viselte az első otthoni napokat? Megszoktátok már egymást? Éjszaka hányszor eteted?

Minden jót!
Tűzmanó 13+4
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Gratulálok a gyors szülésedhez, jó volt ilyen pozitív élményeket olvasni a kórházról is. Nsgyon jó babázást kívánok neked.

Tűzmanó!
Nekem a doki ajánlotta az Adriennt, így az első NST alkalmával taliztam vele, előtte beszéltem vele telefonon és közösen beszéltük meg az időpontot. Úgy tudom, hogy akinek nincs választott szülésznője az a védőnőhöz jár NST-re.

Üdv
Krisz
krisz77
 
 


Sziasztok, a leírtak és a helyben tapasztalatok szerint a Péterfy-ben szülök (november 23-án?). Segítséget szeretnék kérni: orvost keresek (nekem első körben Anga-Kis Balázst ajánlották, és egy hölgyet (talán Mészáros?), és véleményt szeretné kérni róluk. Nem utolsó sorban arról, hogy Anga-Kis dr. úr idősebbnek tűnik, mennyire modern a gondolkodása - pl. teljes gátvételem tekintetében?
juccsi
 
 


Lilypie próba, bocsi

Kép
juccsi
 
 


Sziasztok!

20-án szültem a Péterfyben, ha valaki kíváncsi szívesen válaszolok a kérdésekre. Én meg voltam elégedve a személyzettel, mindenki normális volt.

Szabina
szabi78
 
 


Igen, kíváncsi vagyok mindenre. Mi volt, hogy volt... Gátvédelemhez való hozzáállás milyen? Anga-Kis B-t esetleg ismered-e. Tudsz-e szülésznőt ajánlani? És ami eszedbe jut, hiszen Neked már több tapasztalatod van, mint nekem (enyém 0) :D

Kép
juccsi
 
 


Hello!

Az én szülésznőm Farkas Adrienn lett volna, de megmondta hogy ekkor nem ér rá, pont ekkor szültem.
Az orvosom Dr Borsó György, ő csak "bérli" a szülőszobát, nem dolgozik bent.
19-én befektetett az orvosom (ekkor magzatvíz vizsgálat is volt, mivel 12-re voltam kiírva). 19- én este 22: 45-kor elkezdett csordogálni a magzatvíz, elmentem szólni a szülésznőknek, egy fiatal lány volt, hosszú barna hajú(Kriszta), meg egy idősebb talán Zsuzsanna a neve. Megvizsgált az ügyeletes orvos, aztán 20 percenként kellett mennem, nézték a baba szívhangját, egyre sűrűsödtek a fájásaim és erősödtek. Szóltam a férjemnek, fél 2-kor elfoglalhattuk a szülőszobát, ekkor senki más nem vajúdott, tehát 100%-osan enyém volt a 2 szülésznő.
Hamarosan jött a dokim is, beadta az EDA-t. Furcsa volt , mert a bal lábam nem akart zsibbadni. Elég jól tágultam 5 óra után már 8 cm-re, de gyengült a baba szívhangja, beleszólt a köldökzsinór.
Nem mertek kockáztatni, ezért császármetszés. Asbóth doktort megkellett várni, eldöntötték, hogy spinális érzéstelenítés...
De a lábam ezután sem zsibbadt. A férjemet ekkorra már beöltöztették és szegény csak a tanakodást látta, nem tudta mire várnak...csak nem zsibbadt a lábam(az egyik csigolyám máshova vezette el az érzéstelenítőt), ezért elaltattak.
Szóval ennyi minden után,20-án 7:47-kor kiemelték Bálintot. Utána 24 órán keresztül nem kelhettem fel és nem emelhettem fel a fejem. Szombaton szültem, szerdán már jöhettünk is haza, ezért nem igazán volt lehetőség megismerni a dokikat, bár az arab vagy milyen származású talán Kia nevezetű doki nagyon szimpi volt.
szabi78
 
 


és mik a benyomásaid a szobákról, kajáról, körülményekről?

Kép
juccsi
 
 


Én alapítványi 2 ágyasban voltam, az a jó, hogy bent van a fürdő, mikró, hűtő, TV. Itt 4000Ft/nap.
Én a világoskékre festettben voltam, a dokim azt akarta 1 nap után, mivel lett hely menjek át a sárgára festettbe, azok valamivel modernebbek. De én jól bevackoltam magam, meg műtét után nem volt kedvem költözködni.
A kaja...általában nem válogatok, a levesekbe belekanalaztam...de volt sok hazai, inkább azt ettem, igaz nem volt nagy étvágyam!
A közös mellékhelyiségbe akkor mentem be amikor beértünk a kórházba, és ugye a 40. héten Babóca, nagyon nyomta a húgyhólyagomat...hát Szörnyű volt!
Amúgy takarítottak, fertőtlenítettek.
Ajánlom az alapítványi szobát!

UI: Mikorra vagy kiírva?
szabi78
 
 


11. 23-ra vagyok írva, izgatottan várom, hogy dönt: skorpió vagy nyilas akar lenni :-))

Kép
juccsi
 
 


Nekünk még pont bika lett a kis Bálint!
Kisfiút vagy kislányt szeretnél? Első baba lesz?
szabi78
 
 


Első baba, ma lesz a 16 hetes UH, így ha szerencsénk van, akkor megmutatja, hogy mi a pálya kukac-téren (picit fiúpártibb vagyok, de ezt a pár órát már kibírom :D )

Kép
juccsi
 
 


Na mizujs, megmutatta magát a kis Pocaklakó?
szabi78
 
 


Nem, így most a 19. hetit várom :) Olyan kíváncsi vagyok!

De végül is bőven elég volt látni, hogy mennyire aranyos, rendben minden, és olyan kis okos, hogy még integetett is nekünk (tudom, hülye vagyok, de tök úgy nézett ki - valszeg csak mozgatta a kicsi kezecskéjét )

Kép
juccsi
 
 


Sziasztok!

Én is a Péterfy S u -kórházban fogok szülni, kb. 2 hét múlva!

Szabitól szeretném kérdezni, hogy az orvosa Borsó György, vagy Boros György?

Az én orvosom Boros György és a mai napon kértem fel Farkas Adrient, hogy legyen a szülésznőm. Nagyon kedvesnek találtam.

Szeretném még megkérdezni, hogy az alapítványi szobát elég akkor kérni, amikor bemész szülni, vagy célszerű előtte már jelezned, hogy te olyan szobát szeretnél?

Én a 38. hétben járok, a babám kb. 3400 g. Egy kicsit félek,hogy nem fogom tudni megszülni, mondjuk azt sem tudom mitől nőtt meg ekkorára, hisz a családunkban a legnagyobb baba is 3000 g volt születéskor!

Hajni
hajni25
 
 


Sziasztok,

teljesen új vagyok koztetek, Komáromban lakom, (Szlovákiában), es nagyon örülnék, ha tudnátok tanácsot, segitseget adni.
Első babás vagyok, a 26-dik hetben jarok, szeptember vegere vagyok kiírva es szeretnek Pesten szulni.
Leginkabb a Peterfyben, Szent Imreben, vagy a Margitban.

A ferjem magyar,(Nagykatai) en szlovak allampolgar vagyok, 100 km- re lakunk Pest-tol.
Tudnatok segiteni, ilyen esteben hol kezdjem az intezkedest, melyik dokihoz fordujak, mi a teendő?
Mindenkeppen azt szeretnem, hogy a szules elott megismerjem a dokit, a korhazat, es az ottani korulmenyeket.

Ha esetleg van koztetek valaki, aki hasonlo cipoben jar(t), vagy ismertek valakit, aki kulfoldi allompolgarkent szult Magyarorszagon, kerlek irjatok, mert egyenlore nagyon tanacstalan vagyok es az ido is mar kezd surgetni.

Szóval, ha tudnátok segiteni, nagyon hálás lennék.


Mindenkinek kellemes babavárást és babázást kívanok.

Szilvi.
lola73
 
 


Sziasztok,

második gyermekemet szültem néhány hete a Péterfy-ben.

A szülőszobák meglepően tágasak a Baross u. klinikához képest, ahol az eső babám született.

Beöntés mint olyan szóba sem került a szülőszobára való felvételem során, holott volt idő rá.

Választott orvosom volt, a szülésznővel viszont az ügyelet alatt találkoztam először.
Róla annyit, hogy a kórházon belül is nagyon jó híre van, mert ő tud úgy kisegíteni egy kisbabát úgy, hogy elkerülhető még a gátmetszés is. EDA-t nem akartam, nem is erőltették.
A vajúdás mélypontján a szülésznő segített át. Nem ma kezdte a pályát, hatalmas rutinja van és csak úgy árad belőle a nyugalom. Bátran javaslom mindenkinek, Tar Katinak hívják nekem rengeteget segített mindenben. :)


Szülés előtt adatfelvétel során lehet eldönteni, hogy alapítványi szobát kér-e valaki. Szerintem nagyon érdemes, mert a többi szobához nincs külön zuhanyzó és mellékhelyiség. A közös nagyon szörnyű, még a látogatók is azt használják + ott tárolják az ágytálakat, vagyis a bűz állandó.

Az ételek ehetőek, de a Barosshoz képest szegényes. Nagyon kevés folyadékot adnak inni. Reggel kávé vagy tea, este egy tea.

Szakmailag minden orvos és szülésznő rendben van, de összességében a Baross utcai klinika felszereltebb, modernebb, de egyúttal zsúfoltabb is.

A Péterfy-ben nagyon jól megy a hátsó információáramlás. Valahogy minden papír és dolgozó ott volt időben, mielőtt rákérdezne az ember. Az volt az érzésem, hogy az újszülött osztály dolgozói is teljesen tisztában vannak vele, hogy melyik csecsemő kihez tartozik és mi az előzménye a babának és anyukának. Nem kellett elmondani, hogy én vagyok az az anyuka, aki.....

Ami nem tetszett, hogy pihenni nem lehetett a napi rutinfeladatok miatt. Hajnaltól estig: fülhőmérő, ételosztás, vizit, takarítás, pelenkás kuka ürítés, sima kuka ürítés, kaja osztás, vizit stb, stb.

Összességében nem egy Ritz Hotel, bár nem sok kéne hozzá.

Üdv: Roene
roene
 
 


Szia Lola!

Nekem 2 lányom van, egyet a Szent Imrében szültem, egyet meg a Péterfybe, Én a Szt Imrét ajánlom neked, szebb a szülészete és a szobák is szebbek ott, nekem jobb/szebb élmény maradt az Imre kórház!
A babák mindegyik kórházba éjjel-nappal veled lehetnek, de ha esetleg van bármilyen konkrét kérdésed akkor szívesen válaszok rá!

A Szt Imrében tudok egy jó dokit is ajánlani!

:D
arivirág
 
 


[color=red]Péterfy szülészet honlap!!![/color]

www.petefyszuleszet.hu

Még nincs kész teljesen, de a lényeges infók használhatóak.
timitomi
 
 


Szia Arivirag,

meg mindig nem dontottem, melyik korhaz legyen.
Nekem a Peterfy azert szimpatikus, mert ha lesz rá módom, en szeretnek EDA-val szulni, es ugy tudom, ott nagy tapasztalatuk van e téren, e szinte mindegyik doki profi modon be tudja adni .

A Szent Imreben lehet EDA-val szulni?
Ugy remlik, azt olvastam itt a forumon, hogy csak 2-3 doki van,aki tamogatja ezt a modszert, es akkor adnak EDA-t ha valamelyik kozuluk a valasztott orvosom.
Tudnal errol nekem valamit mondani?
Megkerdezhetem hogy kiknél szultel (az elsot es a masodikat is?)
Melyik dokit tudnad nekem ajanlani az Imrebol?

Koszonom.

Szilvi.
lola73
 
 


Kedves timitomi!

De jóóóóóóóóóóó, hogy feltetted az oldalt, koszonom.
:-)))))))

A ´Peterfynek mar reg nem mukodott a honlapja, pedig itt a forumozok kozul is sokan keresték (tobbek kozott en is, mar legalabb 1,5 eve)
Ez az oldalt nemreg keszulhetett el, igaz meg nem teljes, de nagyon sok hasznos informacio mar ott van.
Szoval, aki ott keszul szulni, annak erdemes bongeszni.
lola73
 
 


Kedves Lola!

Én a Péterfyben szültem meg első kisbabámat 2006.06.26-án.
Én úgy mentem a kórházba, hogy nem kéres semmilyen érzéstelenítőt. De aztán olyan fájdalmaim lettek, hogy a szülésznőm javasolta. Belementem, bár előtte nagyon féltem tőle.
Így utólag, nem kellett volna.
Meg sem éreztem amikor az olvosom a gerincemnél "matatott", a szülésznőm meg bíztatott, hogy így sokkal jobb lesz. És valóban.
Bár nincs összehasonlítási alapom, de az érzésem akkor és most utólag is az, hogy profi módon csinálták!

A kórházról annyit, hogy a szülészete nagyon jól fel van szerelve. Én alapítványi szobában voltam. Ha pihenni szeretne valaki, akkor ilyen szobát érdemes kérnie, mert nem kell hallgatnod a melletted fekvőnek a kisbabáját, ha éppen a hasa fáj....
Akkor csukod magadra az ajtót, amikor akarod....
A csecsemősök is nagyon segítőkészek, és én a nővérekkel is meg voltam elégedve!
hajni25
 
 


Szia Lola!

A Szt Imrében tényleg nem EDA pártiak, ők inkább a természetes szülés hívei!
Ottani orvosok közül nagyon tudom neked ajánlani dr Bálint Balázst, nagyon felkapott doki, és imádni való tényleg, alapos, kedves!
Péterfyben Abkarovics doktornál szültem!

A Szent Imrében szebbek a szülőszobák, a fizetős és nem fizetős szobák is sokkal jobban néznek ki, de ott nincs kórtermi látogatás, csak egy üveg ajtón keresztül lehet megmutatni a kicsiket!
De abban viszont rosszabb az Imrében, hogy nincs nekik PIC és ha ne adj Isten bármi baja van a kisbabának akkor nem tudják ellátni, hanem elviszik egy másik kórházba!
Én ezért mentem át a Péterfybe!!

Ha bármiben tudok segíteni, csak írj!!
arivirág
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: