Új privát üzeneted érkezett!

Szia Arivirag!

Igy utolag is gratulalok a kislanyodhoz :-)
Mi a neve?
En vegul is a Peterfyt valasztottam (sok jot olvastam rola, azert remelem utolag nem banom meg :-)
Az en dokim is az Abkarovics lesz, tegnap voltam nala eloszor.

Meg nem tudom, mi var rám (elso baba lesz), hogy fogom majd viselni a fajasokat, de ugy gondolom, ha mar nem birom, en is
EDA-t kerek majd. Voltak valami utóhatásai, fejfájás?
En is az alapitvanyi szobat fogom kerni,
kinek es mikor kell ezt megmondani?

Ha van kedved, irhatnal a szulesrol, milyen volt a doki, ki volt a szulesnod, milyen elmeny maradt szamodra a szules.
Erdekelne meg (ha nem tul indiszkret a tema) , mennyibe "kerult" a szules.
Tudnal tanacsot adni, mit erdemes bevinni a korhazba (magamnak es a babanak is)?

Latod, eleg sok kerdesem van.
Szept. vegere vagyok kiirva es mar kezdek kicsit parázni.
:-)

Ha gondolod irhatsz privatban is: hepex@freemail.hu

Koszonom.

Kellemes napot.

Szilvi.
lola73
 
 


jaj, Arivirag neharagudj,
osszekutyultam a szoveget, a Hajni-nak szuletett kislanya,
neked mid (kid -) van?
De a tobbi szoveg az neked szolt.

Bocsi, meg 1x.

szilvi.
lola73
 
 


Szia Hajni!

neked szerettem volna gratulálni a kislányodhoz, de veletlenult az
Ariviragnak cimeztem,bocsi.
:-)
Hogy hivjak a kislanyod es hogy telnek a babás napjaid?


En is az alapitvanyi szobat fogom valasztani, szerintem is megéri.
Te 1 vagy 2 agyasban voltal?
Ki volt az orvosod es a szulesznod?
En is gondolkodom rajta, hogy valasszak-e szulesznot.

Erdekelne meg, hogy nalad volt-e valami utóhatása az EDA-nak?
Ha gondolod, es van kedved, irhatnal egy kicsit a szulesrol, privatban is : hepex@freemail.hu

Szep napot.
Szilvi.
lola73
 
 

 
 

sziasztok!
uj hasznalo vagyok, csak most lett erdekes ez a tema :)
Bar meg elegge a terhessegem elejen vagyok, a 10-hetben, de gondltam nem art idoben felkeszulni. En is a Peterfyben fogok szulni Tarnoczy doktor urnal, mar eleg regota hozza jarok, nagyon szeretem, mert rendkivul alapos es kedves. Szult mar valaki nala? Az is erdkelne -es ez leginkabb, mivel ikreket varok- van-e koraszulott osztaly a peterfyben? miutan az ikerterhesegek eseten gyakori a koraszules, es nem szeretnem, ha esetleg ugy adodna, mas orhazba kene vinni a piciket.
Koszui az infokat es a segitseget elore is.
Andrea
tothandrea2
 
 


Kedves Szilvi!

Ne haragudj, hogy még csak most válaszolok, de Lili babám állandóan félbeszakít, így soha nem tudtam befejezni az üzenetet.

Köszönöm kérdésed, a napok gyorsan telnek. Azt veszem észre, hogy felkelek reggel - etetés- és már este van- fürdetés-. :lol:

Az esték jól telnek, csak nagyon meleg van és kistücsök - eddig- sokszor volt fent éjszaka. De most leköltöztünk a nappaliba, itt hűvösebb van mint az emeleten - az ő szobájában 28 fok van - így este csak egyszer vagyunk fent.
De azért olyan jó lenne ha tudna beszélni és elmondaná néha ,hogy éppen miért sír.... :P

Este alvás előtt mostanában sokat sír. Előbb csak hisztizik, de képes addig csinálni, amíg tényleg elkezed sírni, aztán ember legyen a talpán aki megvígasztalja.

Büfi és alvás helyett folyamatosan nézelődik. És szeret kézben lenni. Természetesen az nem jó neki, ha kézben van és ülök, nem.... kézben kell lenni és sétálni kell. :?: (ezt valaki megmagyarázhatné nekem)

A szülésről annyit, hogy én úgy készültem nem kérek EDA-t. De olyan fájdalmaim lettek egyik pillanatról a másikra, hogy a végén kértem. És milyen jól tettem!!!!!!!!!!!!!!
Ugyan úgy érzed a tolófájásokat, de elviselhető, előtte meg olyan fájdalmaim voltak, hogy nem is tudtam néha magamról. Miután megkaptam az EDA-t, még pihenni is tudtam. Ami nagyon kellett, mert annyira kimerült voltam, hogy amikor felületettek, hogy beadják, majdnem előrebuktam. És ez a kimerültség kihatott a nyomásokra is. A harmadikat soha nem tudtam végigcsinálni.
Bár szerintem lelassítja a szülés folyamatát, de legalább tudatában vagy a testednek és a kicsidnek, felfogod ami körülötted történik.
Ugyhogy ha te már eldöntötted, hogy kérsz EDA-t , nyugodtan, de ne várd meg amit teljesen kimerülsz, mert amikor beadják nem szabad mozognod.
Utóhatása nem ismert. Bár egy kis szédülés volt, de azt mondták az a sok fekvéstől és erölködéstől van. De ott vannak a nővérek, segítenek.

Az alapítványi szobát akkor kell kérned, amikor szülni mész és felvesznek. Én egyágyasba voltam, így egyedül voltam. Tudtam pihenni, nem kellett senkihez sem alkalmazkodni, és akkor mentem fürödni, amikor én akartam. És abban aludtam amiben én akartam.

De szólj róla az orvosodnak, biztos tud felvilágosítást adni.
A szülésznőm: Farlas Adrienn volt. Ha szeretnél egy nagyon kedves, segítőkész szülésznőt, őt ajánlom neked. Bármikor lehet hívni, és én ahogy bementem a korházba ő is bejött. Végig ott volt velem, és minden kérdésemre válaszolt és mindent megtett, hogy a lehető legkényelmesebben érezzem magam. És utánna, amikor bejött megnézni a kicsit olyan szeretettel fogta meg, hogy az csak na!
És van humora!
Ha gondolod priviben megadom a tel.számát.

A kórházba vigyél magaddal:
-evőeszközt, poharat (legalább 3db-ot)
-tisztálkodó szereket (nagy nedvszívó eg.betétet)
-intim törlőkendőt
-hálóing, pizsama, poló,szoptatósmelltartó
-KISKÖNYVEDET ÉS AZ ÖSSZES LELETEDET
- házassági a, kivonat
-szem.ig.
- babának adnak pelust, de azért vigyél tartaléknak
- babának popsitörlőt (minden mást adnak)
- vigyél be néhány kisruhát neki. A csecsemőosztályon légkondi van, így a babákat beöltöztetik, de a szobába nagyon meleg van, akkor át tudod öltöztetni.

Hirtelen nem jut más az eszembe, pedig emlékszem az én listám hosszabb volt. De ha beugrik még valami, megírom.

- papírtörlőt
- sok folyadékot. ( szénsavmentes ásványvíz, rostos üditő)

A szobában van hűtő és mikró. A kaja pocsék, de aminek nagyon örültem, adnak kávét. Ill. tejeskávét, bár inkább kávé ízű tejet.

- mellszívót
-telefon, telefontöltöt. ( én a párommal éjszakánkét annyit beszéltem, hogy nagyon hamar lemerült)
hajni25
 
 


sziasztok!
Vegigolvastam a forumot, amit eddig irtatok, es megneztem a Peterfy honlapjat is, megnyugvassal tapasztaltam, ha ikeim korabban jonnenek a vilagra, akkor sem kell masik korhazba vinni oket. Bar, en meg csak a 10.hetben vagyok, elso terhesseg es mint mindenki mas, kicsit izgulok.
Sokan beszeltetek mar az epiduralis erzestelenitesrol, es sokan tamogatjatok is. Nekem tavaly volt egy terdmutetem, amikor ilyen erzestelenitest kaptam, de teljesen elzsibbadtam es egyaltalan semmim nem ereztem derktol lefele. Ez a tipusu erzestelenites nem gatolja azt, hogy tudj rendesen nyomni? Mert a tavalyi esetemet nezve en nem tudom elkepzelni, h barmit is ereznek, es akkor hogy tolsz? Vagy rosszul gondolom?
Andrea
tothandrea2
 
 


Kedves Andrea!

Én úgy tudtam az EDA-t egyszer beadják a gerincedbe és onnantól kezdve nem érzel semmit. Emiatt én sem akartam érzéstelenítést. Szerettem volna tudni mi zajlik a testembe.
De akkora fájdalmaim voltak, hogy végül kértem.
Érzed a fájásokat, de nem annyira mint előtte, és nem lesz olyan hosszú. És tudatába leszel mindennek ami veled történik, mert nem a fájásokra fogsz figyelni, hanem arra ami körülötted történik.

Hajni
hajni25
 
 


Sziasztok!

Én Abkarovicshoz járok és nála is szeretnék szülni:) Valaki hasonló helyzetben? én nagyon szimpatikusnak találom, de minden további információt szívesen vennék!! (Péterfyről és szülésznőkről, tarifákról stb.)
hammy
 
 


Kedves mindenki!

Örülök hogy rátok találtam!! Dr. Kovács Zoltánról szeretnék megtudni minden info érdekelne. tudom már nem dolgozik a kórházban, a szent Imrébe ment át, de sokáig itt dolgozott és várom az élményeket, tapasztalatotokat. Majd jövő héten megyünk a rendelésére.
Nem bpiek vagyunk, nem ismerünk senkit ezért minden információnak nagyon örülnénk.
email:panka123@freemail.hu

előre is köszönöm: panka
panka123
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt. :D
Nekem is Abkarovics az orvosom és nála is szeretnék majd szülni!
Van aki szült már nála? Tudna írni nekem róla?

A Péterfy-ben hogy működik ez az alapítványi szoba kérdés?

Nem hallottatok valamit arról, hogy végülis bevezetik-e, hogy mindenkinek a 3 legközelebbi kórház valamelyikében kell szülnie???

Puszi!
ninike
 
 


Szia Ninike!

Ajánlok egy oldalt ahol mindet megtalálsz a Péterfy Szülészetéről.

http://www.peterfyszuleszet.hu

Én is ott fogok majd szülni júliusban :)

Minden jót!
Gurgula
torolve_20131003125716
 
 


Szia Ninike!

Én április végén szültem a Péterfyben. 2 ágyas alapítványi szobában voltam (4000 Ft/nap), ezt utólag csekken kellett befizetni.
Ahogy beértünk a korházba szóltam, hogy ilyen szobába szeretnék menni, szerencsémre volt szabad hely.

Nem tudom mi a jobb, ha 1 v. 2 ágyasba megy az ember. Akivel én voltam nagyon kedves és segítőkész volt neki már a második gyerek volt, de a babája állandóan sírt. Viszont amikor hazament, majd meg örültem egyedül.

A barátnőm az Abkarovicsnál szült és teljesen meg volt vele elégedve.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm az infókat, sokat segítettetek!

Megnéztem a Péterfy honlapját, és tetszett amit ott olvastam.

Hát remélem nemsokára beköszönt hozzánk a gólya. :wink:

Mindenkinek jó egészséget és KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK NEKTEK!

Puszi: Nini
ninike
 
 


Sziasztok!

Én szeptember végén fogok szülni és eddig a Péterfy volt az esélyes, mivel a dokim is ott szülész.
Az AFP utáni uh vizsgálaton jártam először a kórházban és megdöbbentett az állapota. Azóta már elgondolkoztam, hogy jó helyen jártam-e, de az osztályra szülészet volt kiírva és egy szülésznővel is váltottam pár szót.
Szóval nem vagyok egy kórházba járó tipus, de ilyen vaságyat, vasszekrényeket ezelőtt 10 évvel láttam utoljára.
Az egész osztály egy átjáróházhoz hasonlított.
A szülésznő említette, hogy van "alapítványi" szoba, de sajnos akkor nem volt időm megnézni.
Arra lennék kíváncsi, hogy ti is ezt tapasztaltátok vagy tényleg rossz helyen jártam :D
Terveim szerint azt a kötelező pár napot féllábbal is kibírom, de azért vannak minimális elvárásaim.pl tisztaság. A közös fürdő felirat tette be igazából a kaput.
Szóval a fentiek alapján olyan sok jót írtatok, hogy újragondolom az egészet. Kérlek benneteket, hogy segítsetek a döntésben és írjátok meg a tapasztalataitokat.

Köszi

Moya
moya
 
 


Szia Moya !

Én 2 évvel ezelőtt szültem a Péterfyben. Én ajánlani szeretném neked. No nem azért mert annyira csili-vili,de azért kibirható.Saját tapasztalatom alapján mondhatom, hogy dr.-nőm és a szülésem napján ügyeletben lévő kolégáinak köszönhetjük, elsősorban, hogy négy nappal ezelőtt ünnepelhettük kisfiúnk második szülinapját. Ha nincs ilyen szakmailag , emberileg felkészült csapat azon a Pünkösd hétfői hajnalon ő nem lehetne velünk.Ez csak egy történet és csak néhány ember érintett benne, de ez csak jó jel nem de.?Mindenütt vannak jó és rossz tapasztalatok de véleményeket vársz úgy gondoltam megosztom történetem igen kicsiny morzsáját ami egyben a legnagyobb is hiszen itt kapott esélyt kisfiam arra hogy elinduljon az életbe.Örömtelei és boldog babavárást kívánok neked és szurkolok, hogy sikerüljön jól a választásod.
karmarcsi
 
 


SZia Karmarcsi! Isten éltesse a kisfiadat! És ki volt a doktornőd? :)B.
bukcsi
 
 


Szia Bukcsi !

Köszi szépen. Móricz Katalinnak hívják.Ismered ? Te is szültél vagy jártál a Péterfybe.?[/img]
karmarcsi
 
 


Sziasztok!

Ombi vagyok, nemrég találtam rá az oldalatokra, tesóm ajánlotta. Sajnos nekem még nincs babám, de nagyon szeretnénk, ezért is érdeklődnék egy kicsit. Timmermann Gáborhoz vagyok előjegyezve egy műtétre és róla szeretnék egy kicsit érdeklődni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ombi
ombi
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok, mivel nemrégiben döntöttem el, hogy a Péterfyben szeretném megszülni második babómat. Három kórházba mentem el érdeklődni és megnézni, így esett a választás erre. (Szent István, és Uzsoki ellen).
Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, de hátha be tudok még gyűjteni új infókat.
Szülésznő ügyben már döntöttem, mert amikor a kórházban jártam, sikerült egy nagyon szimpatikus hölggyel elbeszélgetnem (Kovács Pálné Margit), és már nem is pártolok el tőle. Viszont orvost még nem választottam itt, eddig máshová jártam, de mindenképp váltani szeretnék, mert nem vagyok megelégedve a hozzáállásával.
Örülnék, ha tudnátok ajánlani dokit. Fontos lenne, hogy informatív (beszédes) legyen, én szeretem tudni, mit csinálnak éppen velem, továbbá, hogy legyen hajlandó az alternatív megoldásokra. Egy idős, tiszteletreméltó főorvsotól, valahogy nem tudnám elvárni, hogy ha szülősámlin szülök, térdelve végezze az esetleges beavatkozásokat.
Első babámat EDA nélkül szültem, ki lehetett bírni. Persze szívesebben elkerülném a fájdalmat, csak azért félek az EDA-tól, mert azt olvastam, hogy automatikusan adják mellé az oxitocynt is. Ti mit tudtok erről? Ha lehet, jó lenne viszonylag természetes módon szülni.
Még egy kérdés: volt valaki, aki egyáltalán EDA nélkül szült, vagy úgyis rá fognak beszélni? És EDA nélkül a szülés utáni méhtisztítás nem fájdalmas? Erről vajon le lehet beszélni az orvost? Nekem az előző szülésnél nem volt ilyen, és más kórházakban sem gyakrolat.
Valaki írta, hogy mindenképpen beteszik az ember kezébe az infúziós kanült. Volt olyan, akinek nem? Nem nagy dolog, de minek, ha nem is kell?
Előre is köszönöm: LIZA
liza13
 
 


Kedves Liza és Karmarcsi!

Én is Lizahoz hasonló cipőben járok.... a Péterfyben szeretnék szülni, szerintem Farkas Adrienn szülésznőt választom, ha nem lesz éppen szabin:-)) augusztus közepén, de orvosom még nincs. Már több fórumba is írtam itt a babaneten, hátha valaki tud segíteni.

Karmarcsi,

Móricz doktornőről csak tegnap hallottam egy szomszédomtól, de ő úgy látom kedvelte, és a magánrendelése sincs messze nekem.
Tudsz róla pár szót mondani?

Valaki esetleg írna az árakról is? már ha lehet, ha nem publikus, akkor légyszi priviben vagy a datte_hu@yahoo.com címen meséljen.

Előre is nagyon köszi mindenkinek, és jó egészséget, kellemes élményeket babaváráshoz és utána!

Üdv
Detti
dettó
 
 


ombi írta:Sziasztok!

Ombi vagyok, nemrég találtam rá az oldalatokra, tesóm ajánlotta. Sajnos nekem még nincs babám, de nagyon szeretnénk, ezért is érdeklődnék egy kicsit. Timmermann Gáborhoz vagyok előjegyezve egy műtétre és róla szeretnék egy kicsit érdeklődni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ombi


Jobb helyre nem is kerülhettél volna, mint hozzá. :) Nekem egy éve az orvosom, ha kérdeztem mindig korrekt és szakmai alázatról és igényességről árulkodó választ kaptam. Konstruktív személyiség, nyitott a javaslatokra. Ha hülyeséget mondtam is normális hangnemben oszlatta el a tévhiteimet, de nem csinál presztízskérdést abból sem ha az is jó amit te mondasz. Akkor sem volt lekezelő ha utólag beismertem, hogy neki volt igaza, sem amikor elnézést kértem.

Egyébként pedig alapos, nem kezelget vaktában, vizsgálatkor lesegít stb.

Egyébként én a kórház alapítványi (egyágyas) szobájában voltam a műtét idejére. Rendkívül kultúrált, kellemes nyugis. Nekem mint külvárosban lakónak, fura volt elsőre, hogy kicsit zajosabb volt kinn, de ezt kb. fél óra alatt megszoktam. Kb. 6500 Ft / nap az egyágyas, érdemes rászánni. A kaja egész korrekt volt.

A nővérek/szülésznők imádnivalóak, én utólag visszamentem azokhoz akik mellettem voltak egy picike kis ajándékkal. Műtét után óránként ébredtem fel és jó volt, hogy mindig ott volt valaki és éreztem hogy figyelnek rám. Mindig megkérdezték, hogy hogy érzem magam és azonnal ugrottak bármire szükségem volt, szóval amennyit hallottam szidni az egyes kórházaknál az ápolókat/szülésznőket nekem annyira kellemes tapasztalat volt ez a pár nap. Szülni is tutira itt fogok.

Viszont a dokik legtöbbjétől kivert a víz. Róluk sütött valahogy, hogy úgy kinézik az embert és olyan lekezelőek voltak. De napi három vizit alig pár perc ezt ki lehet bírni. Dr. Timmermann szerencsére ott is ugyanaz volt aki a rendeléseken. Kedves volt, aranyos és mosolygott.
porcika283
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon. Én is a Péterfyt választottam, mert sok jót hallottam róla.

A választott orvosom Bárdos Péter, szült már valaki nála?
Szülésznőt érdemes választani? Leginkább azért érdekel, mert málam nagy az esélye a császárnak.

Köszönöm,
Amőba
amoba
 
 


amoba: Én bár a nőgyógyászaton voltam és nőgyógyászati műtétem volt, szülésznők is beszálltak az ápolásba. Én csupán pár emberrel találkoztam (hárommal), de ők kivétel nélkül tündériek voltak és bármikor számíthattam rájuk. Mai napig mosolyt csal az arcomra ha arra járok.

Nekem aki nagyon szimpatikus volt Péter Sándorné, Ági. Meg is jegyeztem neki amikor varratszedésre mentem, hogy anyukám nem nézett rám ennyiszer mikor beteg voltam, mint ő a műtét után. Nagyon kedves volt és hihetetlenül megnyugtató volt a jelenléte. Bár az én dokim Hortobágyi Lillával dolgozik együtt a magánrendelésén, akivel egyszer találkoztam ott és tényleg nagyon aranyos, de nem vagyok most már korántsem biztos, hogy nem Ági lesz a szülésznőm ha arra kerül a sor...

http://www.peterfyszuleszet.hu/Tablo%20Peterfy.jpg[/url]
porcika283
 
 


De jó szívvel ajánlom Péterné Sz. Krisztinát is, ő volt a második. Bocs, de a harmadik főnővér volt, őt szerintem nem lehet. :)
porcika283
 
 


sziasztok
én most a 15.hétnél tartok és most küldtek el aft-re.Az én dokimat anga-kis balázsnak hivják ismeri valaki hogy milyen?köszike
szita20
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt a babaneten még:-) Kedves szita20 éppen egy idős várandósok vagyunk és én is a péterfyben szeretnék szülni, orvosom még nincsen épp most vacilálok kit válasszak-kórházat és orvost is most kell, mert a régi orvosom kórháza megszűnt:-(

Tehát aki esetleg ismerné Dr. Kraszani Pétert attól szívesen fogadnék infókat...de alapvetően bárkiről!!
Köszönöm!!
hadassza79
 
 


Szia Porcika!
Köszönöm válaszod, én is ilyennek ismertem meg. A műtétem elmaradt, (cisztával kapcsolatosan lett volna) helyette sajnos számomra egy kicsit rémísztőbb derült ki, kétszarvú a méhem és még nem tudom, hogy ez okozhatja-e, hogy nem esem teherbe. A méhtükrözés csak kb. két hónap múlva lesz meg, addig marad a bizonytalanság.

Valaki esetleg tudna nekem erről többet mondani??

Előre is köszönöm a segítséget!!
ombi
 
 


A méhtükrözés menete:
http://www.naprendelo.hu/tudni_szeretne ... rozes.html

De megkockáztatom nemcsak erre vagy kíváncsi, hanem arra is, hogy hogyan érzi magát az ember utána, illetve mennyi idő alatt épül fel. (Természetesen egyénileg eltérő ki hogyan éli meg.) Nekem nemcsak méhtükrözés, hanem petevezeték átjárhatóságim is volt, illetve endometriózist is találtak közben.

A műtét előtt kaptam egy nyugtató szurit és mondták, hogy el fogok szunyókálni, de legalábbis oldódni. Nekem a szunyóka jött össze, nem paráztam előtte sem, jól ismerem Gábort, tudtam, hogy szakmailag és emberileg is a maximumot fogja nyújtani, ahogy azt eddig is megszokhattam. :)

Bejött a beteghordó úgy fél óra múlva ő ébresztett fel, hogy megyünk. Átvitt, majd felültetett egy olyasmi székre, mint a nőgyógyászati vizsgálószék, és kaptam lábmelegítőt, még marháskodott is a beteghordó amikor rosszul dugtam bele a lábam. Még Gáborral váltottam pár szót, majd elém tolták a maszkot és be kellett párat lélegeznem. Én azt hittem, hogy valami elromlott, mert olyan volt szimplán, mint amikor a klíma jön az arcomba, kellemesen hűvös levegő, se szaga, semmi. Ja persze, a harmadik slukknál elvágtak. :)

Utána legközelebb az ágyamban tértem magamhoz. Na ez szar volt kissé ugyanis még nem hatott a fájdalomcsillapító eléggé. Fájt, nekem potyogtak a könnyeim, de az altató hatása miatt pár perc múlva visszaaludtam, később már nem volt ilyen gond. Addig be voltam katéterezve, illetve Ági (szülésznő) óránként jött, egy angyal volt, ha ő nincs biztosan nehezebben viselem. Délután próbáltunk először felállni és kicsit mászkálni, egy kis hányingertől és majdnem hányástól eltekintve egész tűrhetően ment (kaptam hányás-csillapítót is). Végül is már aznap fel tudtam kelni és közlekedni egyedül, bár alapítványi szobában ott volt a mosdó, wc is. Enni is nemsoká ehettem, illetve aznap Ági mosdatott le.

Még egy napot voltam benn és köv. reggel engedtek haza. Az első otthoni napot már fájdalomcsillapító nélkül vészeltem át.

Én a műtét előtti egy hónapban kezdtem el aktívan futni. Mivel több dolgot is néztek/műtöttek, ezért abban állapodtunk meg, hogy egy hónapot pihenek. Kb. három hétig nem is vágytam másra sétán kívül, de kivártam a plussz egy hetet is természetesen. Júni 6-án műtöttek, azóta nemhogy le tudom futni az előtte futott 5 km-eket (gond nélkül), de most már 15 km körüli távokat futok, tehát fejlődtem is. :) Hamar fel lehet épülni, átlag 1,5 hét múlva az emléke is halovány lesz. :))))
porcika283
 
 


Sziasztok!

Én is először vagyok itt. Szintén a Péterfy-ben szeretnék szülni. Szívesen fogadnék egy-két infót Rácz doktorról. A kórházról a fenti hozzászólásokból már elég sokat leszűrtem, de minden infó érdekelne.

Előre is köszi: Soja
soja
 
 


Én egyszer találkoztam vele, jópofa, laza, jófej. Nem vizsgált, csak pár szót váltottunk.

Hát ennyi. :)
porcika283
 
 


Szia Porcika!

Köszi az infót, nekem is ez jött le, bár én már többször is összefutottam vele. Kíváncsi lennék rá, hogy milyen a szülőszobában. Végülis októberben letesztelhetem :)
soja
 
 


Sziasztok!

Én nem mondom, hogy új vagy, mert úgyis észreveszitek! :wink:
Mint itt mindenki, a Péterfybe járok terhesgondozásra, ott tervezem a szülésemet, és hát már azt is tudom, hogy alapítványi szobát kérek, bár hogy egy-vagy kétágyast, nekem szinte mindegy. (még:))

A lényeg, ami miatt érdeklődök, és nem csak csendes megfigyelő vagyok. Megmondom őszintén, elég "szerencsétlen" időpontra vagyok kiírva, december 29-30. Ez nem nekem rossz, inkább az orvosok miatt aggódok, szerintem nem sokan jönnének be szívesen az Ünnepek alatt csak azért, mert én éppen szülök.
A helyzet az, hogy egy hónappal ezelőtti úgy gondoltam, hogy dr. Panyi Mihály-t fogom felkérni, mert nagyon kedves és szimpatikus, de mint tudjátok biztos, még szeptemberig nem lesz, ami kicsit megdöbbent, hogy úgy két hónapot ő lazán kihagy a kórházi életéből, ennek biztos van oka.
Ekkor eszembe jutott Anga-Kis Balázs, nővéremtől és más anyukáktól csak jót tudok róla, kívétel, hogy pénzéhes.

Inkább az érdekelne, hogy mi alapján választotok orvost? Hiszen a nőgyógyászaton teljesen mások rendelnek, mint akik a szülészeten vannak! Hogy ismerkedtek meg a szülészorvosokkal?
Például Krasznai nagyon jó orvos, a szülészeten ő a főorvos, de még sohasem volt terhesgondozáson sem, és nőgyógyászaton sem, akkor honnan tudnám, hogy nekem ő megfelelne-e? (ez csak egy példa volt, épp ő jutott eszembe)

Illetve szülésznőt is kell (ajánlott) választani? Hogy történik? Felmegyek a szülészetre, és elbeszélgetek velük, vagy mi? Csak úgy lehet ott mászkálni? Mert ez így elég furának tűnik nekem.

Van valaki tapasztaltnak ötlete? Jövő hét csütörtökön megyek a 18. hetes (bár az már a 20. hetem bőven :) ) ultrahangra, ami ugye a szülészet mellett van.

Légyszíves segítsetek, ha van valami ötlet! :)

Köszönettel,
Beus
fcicus
 
 


Sziasztok,
én teljesen új vagyok a fórumon, de már olvasgatom pár hete :wink:
11 hetes kismama vagyok, és én is a Péterfyben fogok szülni. Tud valaki valamit Dr. Kiáról? Ő lesz a dokibácsink, remélem jól választottam...
Nagyon szeretnék néhány élményt-tapasztalatot olvasni, akár priviben is, előre is köszönöm!

Biu
biu
 
 


Szia fcicus!

Én is a Péterfyben szültem hát nem szívesen írok ijet de mind a három gyereknél a vizsgálaton szülés előtt megvizsgált Krasznai doktor há nem kívánom senkinek elég fájdalmas volt ilyet még nem tapasztaltam de ezt mások is mondták akik velem voltak akkor.
Aszülésznőről annyit hogy mindíg szülésnél derült ki hogy ki lesz nálam taálkoztam Farkas Adriennel az első és második gyerekemnél ő volt a harmadiknál Margit a vezeték nevét nem tudom de mind a ketten a lehető legtöbbet segítettek nem igen jól értenek a szakmájukhoz és nagyon kedvesek is.

Ennyit tudok neked írn.
Orbán doktornál szültem de soha nem mondta hogy kérnr pénzt annyit mondott ha adok adok ha nem nem.

lenartkinga
lenartkinga
 
 


Szia Kinga!

Köszönöm az információkat, jól jöttek. Orbán dokinál teljesen véletlen én is voltam egyszer, éppen egy kicsit megkavartam az életem :) De kedves volt, még azon is nevetett, hogy egy picit "megtréfáltam". :D

De megmondom őszintén, nem ismerem. Kicsit furcsálltam, hogy 1, és ez előnyére szólt: csak azzal foglalkozott, aki éppen bent volt, és nem érdekelte, hogy hányan vannak kint illetve 2, (ez mondjuk a nővéreken is múlt), elég sürgős eset várakozott a nőgyógyászaton, és hát nem igazán törődött vele. Azt mondta, hogy ha majd sorra kerül, akkor majd megnézi, hogy mit tehet. Jó, aláírom, a szabadságolások kellős közepette volt mindez, és hirtelen hívták le a szülészetről a rendelés megkezdődése után 3/4 órával. :S
fcicus
 
 


fcicus: Akik rendelnek a járóbetegen, azok szoktak a szülészeti osztályon is lenni, fordítva nem feltétlen mindig. Ha úgy szemelsz ki valakit, aki csak a szülészeten, hát ott majd csak egy esély van, hogy meglátogatod párszor a magánrendelésén. Vagy szimplán megkeresed a Péterfyben. Passz.

Hogy én mi alapján választottam Dr. Timmermannt?

Igazából őt inkább egy nagyon szerencsés véletlennek köszönhettem. Ugyanis én egy évig az OGYEI nőgyógyászatára jártam. Babát szerettünk volna, és már egy év telt el kivizsgálás nélkül és be voltam nagyon rágva az ott lévő dokira és úgy mentem vissza, hogy vagy kivizsgálás vagy elmegyek és keresek egy normális dokit. A rendelő ajtajára már más volt kiírva az ő neve. Azonnal vágtam, hogy Péterfy-s és a váróban lehűtöttem magam, hogy akkor ma mégsem eszünk embert. (Remélhetően.)

Bementem, meg volt rökönyödve, hogy még egy hormonprofil sem készült. Majd közölte, hogy mások a kezelési elvei és kivizsgálással indítunk. Szóval pont az amit hallani szerettem volna már egy ideje. Ezen túlmenően, kedves volt, szimpatikus és folyamatosan mosolygott. Egyszerűen jó volt a légkör benn a rendelőben valahányszor bementem hozzá.

Nekem mint a civil élet szintén résztvevőjének (állatvédelem) szintén fontos szempont volt, hogy őt sem hagyják hidegen ezek a dolgok és tesz valamit a közösségi érdekekért (felvilágosítás, abortuszprevenció).

Folyamatosan konferenciákra, továbbképzésekre jár, de szinte havonta. Én úgy vettem észre rajta, hogy szereti a munkáját, lát benne kihívásokat és a betegei is érdeklik, nem a darab-darab kategória és amikor csődöt mond a szakmai rutin, akkor legyintenek, hogy menthetetlen és nem is törik magukat a megoldáson. Van olyan orvosismerősöm aki elhagyta magát és sajnos 6 év után úgy döntöttem, hogy váltani fogok (macskáé).

Konstruktív személyiség. Nem akart még tekintetével meggyilkolni azért, mert voltak észrevételeim, javaslataim a kezelésemmel kapcsolatban. Vagy teret engedett az elképzeléseimnek, vagy normális hangnemben oszlatta el a tévhiteimet. Még akkor sem volt lekezelő, ha a végén beismertem, hogy neki volt igaza. Az sem jelent számára problémát, hogy a pácienseivel megbeszélje, hogy mégis milyen elvek alapján, hogyan kezeli őket. Ezt nagyon sokan nem teszik meg, mondván a "beteg úgysem érti/érdekli stb." Velem meg kell, ez van. :) Nem vagyok betegként egyszerű eset, mert magam is (állat)orvosnak készülök, szóval azért bennem is körvonalazódik, hogy én milyen szeretnék lenni és ehhez mérten válogatom meg az orvosaimat. Úgy érzem Gábor egy ritka jól sikerült választás ilyen tekintetben.

(Azelőtt dr. Kovács Z. szintén Péterfys volt az orvosom, csak nagyon ritkán rendelt, pedig szimpatikus volt. Én a Péterfyben születtem, szóval ha bármi gond volt ott kerestem először szakrendelést. Kicsit mintha hazamentem volna, vagy én nem tudom. Azért akinél születtem megnéztem volna magamnak: tőle kaptam az első pofont, csak mert nem sírtam fel. :roll: )
porcika283
 
 


Érdekes ez a hálapénzes dolog.


Nekem soha nem jutna eszembe egy fillért is adni, ha annál a dokinál szülök aki épp benn van. Ez a dolga, punktum. Ezért van benn többek közt.

Ha én kérem, hogy jöjjön be, tök mindegy mikor, akkor evidens, hogy szó nélkül kifizetem azt amit kér, vagy ha nem tudom akkor nem kérem, hogy jöjjön be. Állatorvosként sem mennék ki ingyért sehová a szabadidőmben, mert az nekem is jár.

Nemrég műtöttek. Bár a saját dokimmal elég jó emberi viszonyom van és inkább jött volna ki hülyén, ha pénzt adok, de vittem egy üveg gravírozott vörösbort. Első műtétem volt és röhögve megígértem neki, hogy ennek emléket állítunk. De úgy gondoltam, hogy indokolt műtét volt, ő dolgozott aznap, miért? De őszintén?

A nővérek, szülésznők tündériek voltak. Péter Sándorné, Ági viselkedése különösen jól esett, anyám helyett anyám volt azalatt a pár nap alatt, de megintcsak dolgozott aznap. Lehetett volna kevésbé kedves ez tény. Én inkább egy aprócska ajándékkal honoráltam, nekem valahogy a pénz személytelen, valahogy róluk is azt éreztem, hogy nem azért ilyenek, hogy fizessek, hanem mert szeretik a munkájukat. Nem tűnt megjátszottnak az egész. Ha mégis odacsúsztatom a borítékot viszont hülyén jött volna ki. Szerintem.

Másik. Én úgy gondolom, hogy azt kaptam a Péterfyben ami normális ilyenkor. Se többet, se kevesebbet. Alapítványi szobát vettem igénybe, aminek természetesen befizettem az árát. Ha olyat kértem volna ami nem tartozik bele a dolgukba is fizetek, de ezért én nem éreztem úgy, hogy indokolt volna többet fizetnem. Mindenki a munkáját végezte, ennyi.
porcika283
 
 


Érdekes ez a hálapénzes dolog.


Nekem soha nem jutna eszembe egy fillért is adni, ha annál a dokinál szülök aki épp benn van. Ez a dolga, punktum. Ezért van benn többek közt.

Ha én kérem, hogy jöjjön be, tök mindegy mikor, akkor evidens, hogy szó nélkül kifizetem azt amit kér, vagy ha nem tudom akkor nem kérem, hogy jöjjön be. Állatorvosként sem mennék ki ingyért sehová a szabadidőmben, mert az nekem is jár.

Nemrég műtöttek. Bár a saját dokimmal elég jó emberi viszonyom van és inkább jött volna ki hülyén, ha pénzt adok, de vittem egy üveg gravírozott vörösbort. Első műtétem volt és röhögve megígértem neki, hogy ennek emléket állítunk. De úgy gondoltam, hogy indokolt műtét volt, ő dolgozott aznap, miért? De őszintén?

A nővérek, szülésznők tündériek voltak. Péter Sándorné, Ági viselkedése különösen jól esett, anyám helyett anyám volt azalatt a pár nap alatt, de megintcsak dolgozott aznap. Lehetett volna kevésbé kedves ez tény. Én inkább egy aprócska ajándékkal honoráltam, nekem valahogy a pénz személytelen, valahogy róluk is azt éreztem, hogy nem azért ilyenek, hogy fizessek, hanem mert szeretik a munkájukat. Nem tűnt megjátszottnak az egész. Ha mégis odacsúsztatom a borítékot viszont hülyén jött volna ki. Szerintem.

Másik. Én úgy gondolom, hogy azt kaptam a Péterfyben ami normális ilyenkor. Se többet, se kevesebbet. Alapítványi szobát vettem igénybe, aminek természetesen befizettem az árát. Ha olyat kértem volna ami nem tartozik bele a dolgukba is fizetek, de ezért én nem éreztem úgy, hogy indokolt volna többet fizetnem. Mindenki a munkáját végezte, ennyi.
porcika283
 
 


Bocs dobott egy hibát, azt hittem nem küldte el. :(
porcika283
 
 


szia porcika!
Teljesen egyetértek veled: ha az épp ügyeletes vagy bent lévő dokinál szülök, akkor nem fizetek. én így voltam ezzel 2005-ben: nem tehettem meg, hogy magánrendelőbe járjak, és szülni is az épp ügyeletesnél kezdtem. Aprócska hiba: nem "végeztem" egy műszak alatt. Volt a szülés alatt 2 váltás is, tehát 3 orvos is besegített, néha egymásnak ellentmondó utasításokat adva: nyomjon, ne nyomjon... stb.
Ezen kívül akiknek fogadott orvosuk volt, nem hagyták, hogy a magzatvíz elfolyása után több, mint 24 ! órával még mindig csak vajúdjanak. Nem örültem volna a császárnak, nem azért írom ezt, de tudom, hogy megkönnyíthették volna a dolgomat, de (talán, mert nem fizettem? vagy szakmai oka volt?) nem tették. Egyébként végi a terhesgondozáson mindennel, mindenkivel meg voltam elégedve, de a szülés túlságosan igénybevett.
Persze, amikor karomban tarthattam a kisfiamat, az mindenért kárpótolt. :)
Most a második babát várva -habár még nagyon az elején tartunk- biztos, hogy fizetni fogunk, vszínű megkérek vkit, hogy vállaljon el, mert nem szeretnék még egyszer másfél napig vajúdni.-
berber
 
 


Hát igen. Ilyenkor az ember agyán óhatatlanul is átsiklik, hogy vajon akkor is ez lett volna-e ha tejelek?

Én beszélgettem korábban erről Gáborral és ő azt mondta, hogy azok akiknek nincs fogadott orvosuk, azok is megkapnak mindent amit csak kérnek. pl. az epidurált is szó nélkül ha kérik

Bevallom őszintén, hogy ha ő van ügyeletben akkor belőle ki is nézem, hogy ez valóban így van. A többiekből nem feltétlen, legalábbis nekem nem voltak szimpatikusak döntően mikor benn voltam. Olyan távolságtartóak, hidegek és lekezelőek voltak sokan, hogy nehezen hiszem el, hogy valóban a páciensek volnának az elsők.
porcika283
 
 


Hello lányok!

Járok a Szent Imre kórházba kedden délutánonként kismama tornára, és ott rémlett fel bennünk nőkben, hogy miért pont a dokinak fizetünk? Miért nem a szülésznőnek, hiszen a szülés alatt a nagyját a szülésznő végzi?
Amikor terhesgondozásra megyek, akkor is mindig a védőnő az, aki mindent elintéz, az orvos csak benéz, megvizsgál, és elmegy. Igaz, hogy őt választom, és igaz, hogy ő "szedi" ki a babát, de a nehezét sztem a védőnők és a szzülésznők végzik. Volt már egyáltalán aki nekik is megköszönte?
fcicus
 
 


Fcicus: Ugyan szülni nem szültem még, csak fogok reményeim szerint. :)

Már említettem, hogy engem amikor műtöttek akkor visszamentem a szülésznőkhöz/ápolónőkhöz is akik ápoltak a három nap alatt és ők is kaptak valami apróságot.

Én fogok fizetni mindkettejüknek, de kizárólag azért, mert fogadott orvosnál és szülésznőnél fogok szülni. Az orvos fix hogy Gábor, a szülésznő (Péter Sándorné, Ági) úgy 95%, max. akkor lehet más szülésznőről szó, ha nagyon nem kedvelik egymást. :)
porcika283
 
 


Sziasztok!

Épp most voltam a Péterfyben a 20. hetes UH vizsgálatomon. Most, valami katasztrófa az a kórház. Természetesen megint kikaptam Orbán dokit. Legalább azt tudom fixen, hogy kit nem szeretnék látni a szülőszobámban! Valami szörnyű volt. Ha nem lenne a 4D-s ultrahang, sztem semmit soha nem látnék a kicsimből. Nagyjából 5 perc alatt mindent lezavart, még a kicsit hosszát sem mérte meg, amit ha jól sejtem, mindig meg kéne tenniük.

Nincs mit tenni, nem vagyok hajlandó hazárdírozni a szülésemmel tovább.. amint újra rendel Anga-Kis Balázs, fel fogom kérni orvosomnak. Most már csak 4 hónapom van, azt még talán magánrendelésként is kibírnám.

Szóval Orbán doktor úr biztos nagyon jófej, és kedves, de nem egy átlaganyukával és nem akkor, amikor sokan vannak mindenhol.
fcicus
 
 


Nem tudom, én Orbán dr.-ral még csak futólag sem akadtam össze soha.

Én Angával évekkel ezelőtt találkoztam egyszer egy rákszűrés erejéig, akkor nagyon szimpatikus volt, csak aztán úgy alakult, hogy akkoriban inkább az SZTK-nőgyógyászatot vettem igénybe, lehet kár volt érte.

Legalábbis nagyon sokáig nem volt jó dokim, szerencsére most már van. :) Már csak baba kéne. :)
porcika283
 
 


Szia Biu!

Én is Kia dokinál fogok szülni. Nekem eddig nagyon szimpatikus, szerintem jó választás. Októberre várjuk Botondot, utána többet tudok mondani.
Vigyázz magatokra! :D

Márti
mártusek
 
 


Biu és Mártusek!

Kiánál szültem 6 hete. Bátran és nyugodt szívvel ajánlom. Kitűnő orvos, és emberileg is nagyszerű.

üdv, Anna
anna1976
 
 


Szia Anna,

Köszi a megerősítést. Szerintem is jó ember.
Ti előre megbeszéltétek a honorálást, vagy annyit adtatok, amennyit gondoltatok?
Egyébként kisfiad lett vagy kislányod? Simán szültél vagy császárral?

Jó egészséget!
Márti
mártusek
 
 


Szia Márti,

Kicsit kalandos úton kerültem hozzá, úgyhogy a honorálásról nem esett szó.
A terhesgondozásom nem ő vezette, és a doki akinél szültem volna nem jött be a szülésemre.
A szülésznőm hívta be Kiát hozzám a szüléskor. Úgy tudom, hogy tarifája nincs, mi annyit adtunk amennyit gondoltunk.

Kisfiam lett, Máténak hívják. Sima szülésnek indult, de császár lett belőle. Szerencsére minden jól alakult.

Minden jót neked is!
üdv, Anna
anna1976
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok itt a Babaneten, és én is orvosváltásban vagyok. Az Uzsokiban szültem első kislányomat, de a doki miatt nem megyek oda vissza.
A Péterfy kórházat választottam és most orvost keresek.
Fontos nekem az is, hogy hova kell hozzá járni helyileg, a kórházban vagy a magánrendelőjében fogad?

porcika283 írta:Fcicus: Az orvos fix hogy Gábor, a szülésznő (Péter Sándorné, Ági) úgy 95%, max. akkor lehet más szülésznőről szó, ha nagyon nem kedvelik egymást. :)


kedves porcika!
Látom, Te Timmerman doktor úrhoz jársz, kérlek írd meg róla nekem ezeket: hol rendel kórház vagy magánban?, mennyire elfoglalt?, mennyit kér alkalmanként?

Ha valaki meg részletesen tudna írni dr. Angáról azt is megköszönném!

KÖSZI
Edit
redy28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: