Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olvasva a budapesti kórházak topicjait, arra gondoltam milyen jó lenne a debreceni tapasztalatokról is megosztani egymással a véleményeket. Igaz, nekünk nincs olyan nagy választási lehetõségünk, de talán aki mostanában szült, hátha megosztaná velünk tapasztalatait. Érdemes-e szülésznõt választani? Milyen a csecsemõ osztály? Mire érdemes odafigyelni?....stb.
Én itt fogok szülni néhány hét mulva, örülnék minden tanácsnak, tapasztalatnak.

Luca
Luca
 


Kedves Luca!
En Debrecenben szultem, ketszer is, es nagyon jok a tapasztalataim. Annyira jo elmeny volt az elso szulesem, hogy masodszor is oda akartam menni, pedig akkor mar nem laktunk Debrecenben, hanem az orszag masik vegeben.
Kerdeseidre valaszolva, ha lehet,valassz szulésznot.En peldaul nem is emlekszem az elso szulesznomra, annyira semleges volt. De a masodik szulesnel egy tunderi fiatal no volt velem, nagyon sokat segitett, jo emlekeim vannak rola.
A csecsemoosztalyos kerdesre: a Doten rooming-in van, vagyis vegig veled van a baba, ha kered elviszik, ha aludni akarsz. A csecsemosnoverek nagyon kedvesek voltak, sokat segitettek, ejjel-nappal rendelkezesedre allnak. A szules utan rovid idovel(meg fenn az szuloszoban) mellre kell tenni a babat, ott segit egy nover, hogy hogyan kell szoptatni.
Nagyon partoljak a papas szulest, ugy tudom, hogy mar tanfolyamot sem kell elotte a papaknak vegezni, ket papas szuloszoba van, de a vajudoban is ott lehet az apuka veled.
Hirtelen csak ennyi: ha van kerdesed, szivesen valaszolok!

Udv
Eva
eva
 
 


Éva!

Köszi, hogy megírtad a tapasztalataidat. Véletlenül nem tudsz név szerint szülésznõt ajánlani? És azt nem tudod-e, hogy esetlegesen császármetszésnél is bent lehet a papa?

Luca
Luca
 

 
 

Kedves Luca! A csaszarmetszesnel nem lehet benn a papa, de az ablakon keresztul lathatja a mutetet. Mutet utan ugyanugy kezebe veheti a babat, mint a normal szulesnel. Ha gondolod, megkeresem neked a szuleszno nevet, aki a masodik szulesemnel ott volt. (elo kell kotornom a szulesnel kapott papirjaimat). Melyik orvosnal akarsz szulni? mert o is ajanlhat szulesznot, akivel jol egyutt tud dolgozni.
Udv
Eva
eva
 
 


Kedves Éva!

Örülnék, ha megírnád a nevét, de holnap megkérdezem ezügyben a dokit is.

Luca
Luca
 


Sziasztok!

Nagyon jó ötlet a topic, amikor én szültem, úgy kellett embereket keresnem más helyekrõl, akik tudtak infót a Dotérõl.
Én okt 30-án szültem és volt választott orvosom (nem is bántam meg), Jenei Katalinnak hivjak, de asszem mostanában nem vállal szüléseket.
Tehát a szülés bennem csodálatos élményként maradt meg, de a gyermekágyas osztály egy rémálom volt.

Sajnos éppen szabadságon volt az adjunktusnõ, aki elmagyarázta volna, hogy hogyan kell szoptatni.
Szóval csak lehozták a picit, és otthagyták minden magyarázat nélkül.
A pelenkázást is a szobatársaimtól lestem el. Kép
Amikor a kicsi a sárgaság miatt aluszékony lett, betelefonáltam a nõvérszobába (itt lehetet tanácsot kérni és segitséget a szoptatáshoz) és egy nõvér azt mondta, hogy hagyjam csak aludni, majd felébred,ha éhes lesz.
Aztán amikor már 6 óra is eltelt úgy, hogy nem evett, akkor megkérdeztem személyesen is, mert a szobatársaim mondták, hogy mindenképp meg kell etetni 2-3 óránként.

A nõvér persze azt mondta,hogy fel kel kelteni, de a kicsit csak nagy nehezen tudtam magához tériteni, mert már nem csak a sárgaság volt a baja, hanem az, hogy ki volt száradva, még kevesebb energiája volt szopni.

Szerdán szültem és a kicsit szombat éjszaka elvitték kékfényezni. Aztán telefonáltak, hogy már az intenziven marad, mert a kiszáradás miatt infúziózni kell.
Bejárhattam szoptatni, és ott nagyon segitõkészek voltak a nõvérek.
Segitettek mellre tenni, ahányszor csak kértem. Nem mondták, hogy én bénázok, nagyon türelmesek voltak.

Még korábban, amikor a gyermekorvos jött vizitelni legelõször (Czifra doktor), megvizsgalta a kicsit, es a segedeinek (vagy tanulok voltak, nem tudom), csöndben mondott valamit és mutogatta a fiam papirjat ("itt van,látják?"). Erre megkérdeztem, hogy mirõl van szó (elvégre csak az én gyerekem), mire közölte, hogy genetikai vizsgálatot javasolt a kicsinél, hétfõn megcsinálják. A megdöbbenéstõl szólni sem tudtam, csak kimentem a férjemhez (még szerencse, hogy ott volt).
Sirtam, igy nem tudtam a dokival beszélni, de a férjem utána ment, ekkor elmondta a doki, hogy down-kór gyanús a baba, ezért csinálnak nála vizsgálatot. Kiváncsi lettem volna, hogy ha nem kérdezek rá, akkor elmondja-e a doki, hogy vizsgáltra van szükség, vagy csak elvégezteti a beleegyezésünk nélkül...

No aztán mikor új szobatársakat kaptam, bejött az adjunktusnõ, neki panaszkodtam, mire pár nappal késõbb elmagyarázta a szoptatást, ekkor már 4 napja csak szoptatáskor láttam a fiamat és lecseszte a nõvéreket.
Aztán az õ parancsára kihozták a kicsit, és utána minden varázsütésre megváltozott.A kisfiam rengeteget szopott, másnap hazaengedtek.
Egyébként másrészben rendben volt minden. A tisztaság, az ellátottság (kaja, betét, stb..) jó volt, adtak pelenkát, meg mindent, ami kellett.

Tehát ennyi a tapasztalat.
Ja, a fiam egészséges!! :-)

Bocsi, hogy hosszú voltam!

Minden jót kivánok!
helga
 
 


Helga!

Köszi a történeted. Örülök, hogy minden rendben a kicsivel. Én eddig azt hittem a Down szindrómának teljesen egyértelmûek a jelei...
Megírnád az adjunktusnõ nevét? (Jó tudni kire lehet számítani.)

Luca
Luca
 


Luca!

Az adjunktusnõt dr. Kovács Juditnak hivják. Igen határozott személyiség, rá lehet számitani! Kép

A Down-szindrómának többféle tünete van, (mongolos szemek, lapos orrcsont, a tenyéren keresztben található vonal)ebbõl Gedusnak a mongolos szemek és a lapos orrnyereg volt csak meg.(A szemét tõlem,az orrát a nagyapjától örökölte Kép ) A doki azt mondta, hogy ha baja is van a kicsinek, akkor nem súlyos "csak" részleges problémái lehetnek. Hogy ez mit jelent, nem tudom.

Kérlek majd ird meg a tapasztalataidat!

(Ja, és ne felejts el zoknit vinni, a vajúdóban szükséged lesz rá!)
helga
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy nem tudnátok-e orvost ajánlani a DOTE-rõl? Még tervezzük a babát, de jó lenne idõben tájékozódni. Kivel volt jó tapasztalatotok?

ml
Névtelen
 


Helga!

Köszi. Igen, én is az Õ nevét szoktam olvasni szoptatásssal kapcsolatban. (Bár a modoráról sok rosszat is hallottam....)

Mindenképp megírom majd én is a véleményemet a szülészetrõl.


Luca
Luca
 


Sziasztok!

Ml!
A barátnõm dr. Major Tamásnál szült, nagyon meg volt vele elégedve. Fiatal orvos és állitólag nagyon rendes.
helga
 
 


Helga!

Köszi az infót.

Többik? Ilyen kevés a babaneten a debreceni? Kép

ml
ml
 


többik=többiek

bocs...

ml
ml
 


Sziasztok!

Az én véleményemet a DOTE-rõl a Kórházak, orvosok, negatív oldal topikban olvashatjátok... Nem az orvosommal volt a baj, hanem a személyzettel. Kép
Lehet, hogy én vagyok a kivétel?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Debreceni anyukakkal meg a debreceni topicban lehet talakozni.

Telleg, akit erdekel a baba-mama klub, latogasson el oda!
Kismamák is!

Puszi
helga
 
 


Sziasztok!
Elsõsorban Luca!

Gratulálok a döntésedhez, mely szerint a Dotén fogszszülni. Én nagyon sokáig hezitáltam, hogy hol szüljek és én is a DOTE mellett döntöttem. Ennek utólag nagyon örülök. A kezdet nagyon nehéz volt, de a lényeg: 6 hónapos a kisfiam, egészséges, gyönyörû és szopik.Az utolsó szóra hívnám fel a figyelmed!!!
A DOTEn tényleg csak akkor kap tápszert, ha nagyon muszály,nem tömik teával és Kovács adjunktusnõ tényleg nagyon tájékozott szoptatás ügyben. Õ jót akar mindkettõtöknek, csak kicsit "rámenõsen". Erre én is itthon jöttem rá.
Kíváncsi lennék , hogy ki a választott orvosod. Ha érdekel a szüléssel kapcsolatos történetünk, szívesen megírom email-ben. Elég kalandos volt. Az az egy hét is, amit bent töltöttünk.Szívesen válaszolok, ha vannak kérdéseid. Ezt csak azért írom, mert nekem szülés elõtt lett volna néhány, de nem tudtam kinek feltenni.
Minden jót kívánok!Erika
botianyu
 
 


Szia Erika!

Igen, nagyon örülnék, ha leírnád a tapasztalataidat.
Email: elise@freemail.hu

Elõre is köszi!

Luca
Luca
 


Sziasztok!

Nekem például Mindenkirõl jó emlékeim vannak a Klinikáról, kivéve a takarító néniket. A csecsemõsök nekem nagyon sokat segítettek és nem hiányzott semmi (betét, pelenka vagy ilyesmi).Van egy Eszter nevû csecsemõs nõvér aki különösen emberséges volt. De úgy látom, szerencse is kell a dolgohoz, mert nem mindenki ilyen boldog az ott töltött idõtõl. Nálam vastagon belejátszanak a hormonok is a dologba, amitõl enyhén szólva rózsaszínben láttam (látok) mindent az eddig egyetlen szülésemmel kapcsolatban.
Azt én is határozottan vallom, hogy akárhogyan is van, de inkább a Klinika mint a Kenézy.
Az orvosokkal kapcsolatban mostanában azt hallom, hogy többen inkább ügyeletesnél szülnek, mivel õ mindenképpen ott van és ráér, nagy a gyakorlata, és rendesek is általában. A fogadott orvosban meg sokszor van hogy csalódnak, mert éppen csak a végére jön be vagy sietteti a szülést, terhesség alatt meg kész idegbaj hogy mindig órákon át kell õket vadászni hogy egy-egy eredményt meg tudjunk nekik mutatni...stb. Szerintem ezek is megfontolandó dolgok, bár mindenki szeret inkább biztosra menni.
A nagy számok törvénye alapján én a legtöbb orvosról hallottam jót és rosszat is, mert mindegyiknek megvan a maga "hibája"
Ha majd választassz, szívesen megírom hogy mit hallottam róla.
Nagyon bocs hogy ilyen hosszú voltam.
Janka.
Janka
 


Luca!
Késõn érkezett a levelem??????
Megvan a baba???????
Ha igen , akkor nyilván nem fogsz jelentkezni mostanában. Szeretettel gratulálok - ebben az esetben.
Ha erõt gyûjtöttél, jelentkezz!

Janka!
Én Csapó Bencéhez jártam, õt választottuk, de Makai Ritánál szültem 20001. szept. 30-án.
És Te?

Erika
Erika
 


Szia Erika!

Nem, nem még nem szültem meg, csak hírtelen nyakamba szakadt egy csomó minden és nem akartam Neked 2 szóban válaszolni. Szoval rövidesen írok addig is köszi a leveled.

Luca
Luca
 


Luca!
Várom a leveled.
Erika
botianyu
 
 


Sziasztok!

Én eddig még nem találtam erre a honlapra, de ma nagyon jót olvasgattam a történeteitek és élményeitek között. Én 98-ban szültem a kisfiamat a Doté-n és meg kell mondanom még akkor eldöntöttem, hogy ott, soha többé. Az orvosommal nem volt baj, éppen õ volt ügyeletes aznap, így gyakorlatilag végig mellettem volt a vajúdás alatt, és igyekezett meggyorsítani is a dolgokat, amennyire lehetett. Viktor simán és egészségesen megszületett. Aztán amikor átkerültem a szülõszoba õrzõjébe, akkor kezdõdtek a gondok. Tocsogott alattam a vér a lepedõn és a hálóingen, de mivel az augusztus 20.-a miatt 4 napig nem volt mosoda, kifogytak a tiszta ágynemûkbõl és nem tudták cserélni alattam. Persze a szülésznõk mellett nyugodtan akár el is vérezhettem volna, hiszen egyszerûen nem vettek tudomást rólam. Aztán amikor hosszas könyörgésre végül megnézték hogy is állok, ijedten hívták a doktornõt. Kiderült, hogy maradt még bennem némi méhlepény, amit ki kellett nyomni belõlem ( hát nem egy életélmény). Aztán amikor lekerültem az osztályra (abban a hálóinben amiben szültem ) az édesanyám segített lezuhanyozni. A nõvérke két másodperc alatt elhadarta, hogy milyen telefonszámot kell hívnom, ha a babával és milyet ha velem van baj, és már el is viharzott. A négyágyas szobában folyton ki be jártak a látogatók. Ráadásul az egyik szobatársam egy roma lány rendszeresen fogadta népes 10-15-fõs családját az ágya szélén és a kutya nem szólt rájuk, hogy kint dorbézoljanak. Így kellett szoptatni, .....stb. Arról nem is beszélve milyen áldatlan állapotok uralkodtak a WC-ben és a zuhanyzóban. A takarítónõk pedig hajnali 5-kor azzal kezdték a mûsort, hogy minden ablakot szélesre tártak, hagy söpörjön végig a huzat a szobákon (az mindegy, hogy a gyerekek megfázhatnak ). Szóval a teljesség igénye nélkül ennyit a klinikáról.

Sziasztok
Kata
kathica
 
 


Szia Kata!

Köszi, hogy Te is megosztottad velünk a történeted. Azt hiszem az ilyen áldatlan körülményekre nem lehet felkészülni, de mégis jó tudni, hogy esetleg mi vár bennünket.

Luca
Luca
 


Sziasztok csajok!

Luca! a leveled olvastam, majd reagálok.

Kata! Én is ugyanezeket éltem át a gyermekágyas osztályon, csak úgy elfelejtettem. Szinte katarzis volt az élmény, mikor végre hazajöhettünk és a sok kellemetlenség eltörpült. Pedig tényleg így volt. Mondjuk nálunk nemzetiségiek nem voltak, de én is ráförmedtem egy kb. középiskolás srácra, aki nem tudta levenni a szemét rólunk, mikor szoptattam, hogy takarodjon kifelé. Gusztustalanul bámult. Látszott a fején, hogy még nem igazán látott melleket, max. újságban, és most ott volt "élõben" . Most is rámjön a hányás, ha a gusztustalan pattanásos, kéjenc pofájára gondolok. A felnõtt látogatóknak van annyi eszük, hogy diszkréten várnak, ha valaki szoptat(ni próbál), vagy nem néznek oda.
Erika
botianyu
 
 


Sziasztok! Az a helyzet, hogy ahol szobatarsak vannak, ott minden elofordulhat... Masodik szulesemnel en is egy borzaszto csajjal voltam egy szobaban, kepzeljetek, busszal akarta hazavinni a korhazbol a gyereket(valahol egy kornyekbeli tanyan laktak...), ha bejott valamelyik hozzatartozoja, ki kellett szelloztetni. A takaritonenik valoban kisse "erdekesek", nekem az tunt fel, hogy ok magukat tartottak a legfontosabbnak az osztalyon.
Kathica irt az o kellemetlen tapasztalatairol, errol irnek meg. Nalam az elso szulesnel voltak hasonlo komplikaciok, de velem nagyon rendesen viselkedtek. En is elkezdtem verezni, de nagyon, es kepzeljetek, az egyik ugyeletes szuleszno majdnem vegig az agyam mellett allt, es a homlokom simogatta- kisse kiborultam ugyanis, es nagyon kedvesen nyugtatgatott. A haloingcsere nem volt problema: akarhanyszor betelefonaltam a noverkeknek, rogton hoztak tiszta ruhat. A gyermekdoktorneni kisse tenyleg agressziv, viszont nagyon jo tanacsokat tud adni a szoptatassal kapcsolatban, erdemes hallgatni ra. Bevallom, en korbejartam a masodik szules elott nehany szuleszeti intezmenyt, jartam Pesten nehany korhazban, voltam Veszpremben. De inkabb valasztottam Debrecent. Bar 400 kilometerre lakunk most tole, de annyira elkeseritettek azok a dolgok, amit mashol lattam, hogy inkabb vallaltuk az osszes kellemetlenseget, emi a nagy tavolsaggal jart.
Eva
eva
 
 


Sziasztok Lányok!

Eva! Hogy tudtad megoldani 400 km-rõl a szülést? A második babát ugyanis lehetõség szerint nem Debrecenben vinném véghez, de félek egy kicsit attól is, hogy hamarabb jön a baba a kiírtnál, de attól is, hogy nem túl '' egészséges '' dolog megindítani a szülést mielõtt eljön az ideje. Egyébként igazad van Erika abban, hogy 3,5 év elteltével az ember sok mindent kitöröl az emlékezetébõl, ami kellemetlen és igyekszik csak arra emlékezni, hogy amikor odaadták melléd az éppen megszületett apró gyönyörûséget, akiért most már te vagy a felelõs, és olyan törékenynek tûnik, hogy legszivesebben csak ölelnéd és óvnád mindenkitõl, és hogy valóban ez a leggyönyörûbb dolog a világon.
Sziasztok
Kata
kathica
 
 


Szia Kata!
Szerencsenkre a szuleim meg mindig Debrecenben laknak. Igy egy honappal a kiirt idopont elott odakoltoztem hozzajuk, a babat is oda vittem a korhazbol, es amikor mar szallithato volt, akkor jottunk haza. Abban pedig nagyon igazad van, hogy az ember hajlamos hamar elfelejteni a szenvedeseit... az elso szulesemnel a 10. oraban kozoltem a ferjemmel, hogy a kovetkezo gyereket o szuli. Amikor a kezembe adtak a fiam, az orvos megkerdezte, hogy :anyuka, szulunk meg? mire en azt mondtam, hogy ha rajtam mulna, mar a jovo heten szulnek. Es ha igazan szepet almodok, az mindig szulesrol szol.
Eva
eva
 
 


Sziasztok!
Én is Debrecenben fogok szülni, bár nem lakom ott. De úgy gondolom csak jobb lehet, mint Miskolcon szülni (ahova tartozom), az ottani kórházakról ugyanis már vannak nagyon kellemetlen tapasztalataim. Az ajánlott orvos viszont, akihez járok nem a Klinikán, hanem a Kenézy-ben van, ezért ott fogok szülni. Azon kívül hogy csak nappal lehet együtt a baba-mama, mást nem tudok a helyrõl. Tudna valaki beszámolni tapasztalatokról errõl a helyrõl?
Kriszta
Névtelen
 


helló! Sajnos, én csak a Klinikát ismerem,de megírod majd a tapasztalataidat a Kenézibõl?
moncsi
 
 


Szevasztok!

Senkit nem akarok elkeseriteni, de nekem semmi jo tapasztalatom nincs a DOTE-n.
A fogadott orvosom "elfelejtett" bejonni /a penzt nem felejtette el elkerni/, az ugyeletes orvos nem torodott velem. A szules kovetkezmenye 2 derek serv. Tovabb nem reszletezem, mert nekem a szules egy remalom. Ha ragondolok meg most is sirok 9 honap utan.

Agi
Agi
 


Kedves Ági!

Szerintem megérdemelnék, hogy megnevezd õket, márcsak okulásképpen a többieknek is.
Van elég doki, nem árt tudni, hogy kit kell elkerülni!

És miért adtatok neki pénzt, ha nem is volt ott?

Luca
Luca
 


Kedves Ági!
Az ügyeletes valószínû azért nem foglalkozott Veled, mert volt fogadott orvosod. Ilyenkor nem szólnak bele a másik dolgába. Én kétszer szültem ott, egyszer sem volt fogadott dokim, de többször láttam azt az ügyeletes orvost, akinél szültem, mint más a fogadott orvosát. A szülésznõk és a csecsemõsök is nagyon kedvesek, segítõkészek voltak. (a második fiamnál EDA-t is kértem a végén, és nagyon örült mindenki, mert ritkán kérik, és így sokat tanultak rajtam a tanuló orvosok Kép, de senki nem kapott pénzt tõlünk)
Sajnálom, hogy rosszak az élményeid, remélem, a baba pótolt mindenért, és egészséges vagy!
Szia: Timi
vargat
 
 


Sziasztok!

Ha jár még erre valaki, írjátok meg legyetek szívesek, mit érdemes bevinni a Klinikára a szülõszobára, ill. késõbb a gyeeermekágyas szobába - mind a babának, mind a mamának. Köszi a segítséget!

Peni
tothe
 
 


Jó lenne, ha ajánlanátok név szerint is orvost a DOTÉn, mert én most keresnék ott valakit, de majdnemhogy senkit sem ismerek.Köszi
Névtelen
 


Én csak annyit "ajánlok", hogy Székely Pétert ne válaszd!
Névtelen
 


De akkor kit????
meszesné
 


Pl. Aranyosi János
Névtelen
 


Az Õ nevét már hallottam. Tudnál bõvebben írni róla? Az én esetem is elég problémás. Akinél szültem ( a DOTÉN) épp ügyeletes volt és nagyon rendes, amíg ki nem szedte a kapcsokat és nálam nem volt se boríték, se semmi, mert teljesen váratlanul jött a szülés, úgy esett be velem a mentõ egy másik kórházból, ahol volt orvosom. Másnap már nem köszönt a folyosón se.Nem szeretnék melléfogni.
Köszi.
meszesné
 


A fent említett doktort csak akkor válaszd,ha napközben szülsz,és a pénztárcád jó vastagon telve.
Tanácsom:mindig fiatal orvost válasszatok,mert az még nem olyan drága,és többet foglalkozik veletek.
De még egy jó tanács:a szülõszobán dolgozó szülésznõk segítenek a legtöbbet,és azok is profik.Az én orvosom sem ért oda a szülésre,szülésznõ segített,és tökéletesen meg voltam vele elégedve.
Sok sikert mindenkinek!!!
Névtelen
 


Találtam orvost!! Dr Fekete István. Fiatal, nagyon rendes. Csak jókat hallottam eddig róla. Voltam is nála. Csak lehet, hogy nem lesz miért járnom.. de ez egy másik történet. Köszi a tanácsokat!
meszesné
 


Örülök, hogy találtál valakit, bár róla még nem hallottam. Hogy érted azt, hogy nem lesz miért? Nincs kedved elmesélni?

Luca
Luca
 


Tavaly augusztusban 24 hétre, 500g-al született a kisfiam a Dotén, három hétig élt. Az orvos akihez jártam egy másik városban csak az utolsó percben küldött át, amikor már visszafordíthatatlan volt a szülés. Elõtte hetekig mondogattam, hogy valami nincs rendben görcsölgetek, stb.A 21 héten nyitva volt a külsõ belsõ méhszáj, de be se fektetett. Csak akkor, amikor már betöltöttem a 24-et és már majdnemhogy én kértem. De akkor már késõ volt, még aznap bevéreztem, fájások, stb, még két napig infúzióztak, hiába nem javult semmi, és amikor már két ujjnyira voltam nyitva átküldtek a Dotéra.Három órán belül megrepedt a burok, sürgõs császár, vitték a babát az intenzívre, de nagyon éretlen volt és nagyon picike.Mindent elkövettek, de nem sikerült.Egyébként születésekor teljesen egészséges volt, aztán jött az agyvérzés, szívproblémák, stb.Rettenetes idõszak volt.
Úgy gondoltam, hogy elmegyek egy jó orvoshoz pár hónap múlva, mert a régihez már nem akarok soha többé. Tudni akartam, hogy mi volt az ok, hogy most mi a helyzet, lehet e még valaha kisbabám. Ezért kerestem az orvost. El is mentem, megbeszéltük, hogy ez egy egyedi eset volt és mivel van egy teljesen egészséges, idõre született lányom, vállalhatok még, csak nagyon elõvigyázatos terhesgondozásra van szükség, ha kell bent fektetnek, stb.És a két császár miatt már csak egy lehetõségem van, hiszen már ez is kockázat valamilyen szinten. Ez eddig szép is csak egyrészt nagyon félek, másrészt a férjem elzárkózik a dolog elõl.Egyelõre. Nehéz ezt a veszteséget feldolgozni, de úgy érzem, nem lehet beletörõdni abba sem, hogy kimond: nem szülhetek soha többé.
Bocs ha összevissza írtam. Ennyi a történetem dióhéjban.
Anikó
meszesné
 


Helló Anikó!
Megértelek,szörnyû elveszíteni így egy picit.De ilyen esetben gyakran nem derül ki azok,miért történt ez meg,és lehet,hogy ennek így kell lennie.Ne keseredj el,biztosan lesz még babád,a férjrd is fel fogja majd dolgozni a történteket,csak a férfiaknak ez nehezebb...
Ugyanannyi esélyed van a következõ babával,mint az elsõvel volt,csak most jobban oda kell majd figyelned,és a legfontosabb,hogy feladni soha nem szabad.
Nagyon sok szerencsét,szorítok nektek.
Csenge
Névtelen
 


Sziasztok!!
Halottatatok már a szülésfelkészítõ tanfolyamokról valamit??
Névtelen
 


Sziasztok,

nem tudom van e még itt valaki, de remélem csak kapok egy-két levelet. Szóval már írtam a Debreceni kismamák, anyukák topicba is, hogy október közepén fogok szülni, de még nem sikerült eldöntenem, hogy hol és kinél. Szeretném, ha megírnátok a tapasztalataitokat. Elõre is köszi. az email címem: cskrasznai@freemail.hu

Bubu
Névtelen
 


Bubu

Küldtem neked mailt

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok! Én segítséget szeretnék kérni. Röviden leírom a problémám. Már három éve szeretnénk babát a férjemmel, de sajnos nem jön össze. A közelmúltban kiderült ellenanyagot termel a szervezetem a férjem spermáival szemben, ezért 6 hónap védekezés után próbálkozhatunk újra, ha pedig akkor sem sikerül teherbe esnem, akkor marad az inszemináció. Én nem tudok fél évig tétlenül várakozni, szeretnék a dolgok elébe menni. Ha valamelyikőtök tudna nekem ajánlani egy olyan orvost, akihez bizalommal, nyugodt szívvel elmehetnék, az legyen szíves segítsen!
Rebeka
Névtelen
 


Rebeka,
Ha adsz egy e-mail cimet, szivesen ajanlok neked valakit. Nekem nagyon jo tapasztalataim vannak.
Bella
bella
 
 


Nekem is jól jönne, ha ajánlanátok egy jó nőgyógyászt a DOTE-n, aki jól is műt. Email cím: theangel@mailbox.hu
snowy
 


Sziasztok lányok!

Nagyon megörültem, amikor rátaláltam erre az oldalra, mert éppen kórház és orvosválasztási dilemmában vagyok. Bár még csak 19 hetes vagyok, lassan kéne orvost választanom. Eddig Székely Péterhez jártam magánrendelésre és hozzá járok terhesgondozásra is (oda tartozom körzetileg), de nem szeretnék nála szülni. Az eddigi tapasztalataim és a fentiek miatt inkább a Kenézyben szülnék, de nem ismerek ott egy orvost sem. Örülnék, ha tudnátok ajánlani valakit. Írok e-mail címet is, ha nem publikus az írnivalótok.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Rakavili
rakavili
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: