Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

27. hetes terhes vagyok és a Czifra dokihoz járok. Szerintetek milyen orvos ? Én kétszeri találkozás alapján elégedett vagyok, de még bármi lehet....

Bea
Névtelen
 


Helló!
Köszi Nadine a tájékoztatást a babaúszásról. Tudtam,hogy van a fürdőben,de mást nem hallottam még róla.
Parkettást keresnék,de már elátkoztam az összes szakembert. Reggel már azon gondolkodtam,hogy a gyes alatt majd kijárok valami festő és burkoló iskolát, és nőként sokkal megbízhatóbban és jobban fogok majd dolgozni. De félretéve a tréfát,reggel már félálomban elátkoztam a festőt,aki egész héten nem volt képes felhívni,és csodák csodája,9-kor már telefont,hogy hétfőn jön. DE addig-vagyis vasárnap még jönnie kellene egy másik szakmunkásnak,aki az ablak köré valami gipszkartont épít.Úgyhogy,ma éjszaka álmomban őt fogom szuggerálni.
Bea! Nem rossz a Czifra doki, csak minden harmadik ijjesztgetését hidd el azzal kapcsolatban,hogy baj van a terhességgel.
Na, mára ennyit.Jók legyetek,üdv nektek
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jelentkeztem, de épp dögrováson voltam, már kezdek javulni. Zsani ma kapta az 5 hós oltás, meg egy beutalót vérvételre, mert állandóan kidugdossa a nyelvét, így pajzsmirgy "vacakra" gondol a dokinéni (remélem nem) így holnap még lesz egy szúrás. KépKép

Manóka
Hogy álltok felújításilag????

Krisztaa
Gergő hogy van??? Meg volt a műtét????

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 

 
 

Helló!
A felújítás kész,már csak az új ablak szegőjét kell feltenni,de azt magam fogom megcsinálni,mert rájöttem,hogy 1-2 ezer forintból én is képes vagyok rá.Már csak olyan apróságok vannak,mint a lámpa felszerelése,a bepakolás.
Most ép vizsgára várok a főiskolán,sajnos,jegyzetem az nincs,így kihasználom az alkalmat egy kis ingyen netezésre.A zhval meg majd csak lesz valami...
amúgy,már azt hittem,hogy eltüntetek a mátrixban,de örömmel látom,hogy éltek. Jó,hogy meggyógyultál,vigyázz a leányra is. Nektek ki a gyermekorvosotok,és meg vagy elégedve vele?
Krisztaa már régen nem volt,biztos a gyereket rendezi.Csak ne legyenek betegek.
most ennyi,üdv

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Tényleg megnéztük a Mátrx 3-at. Zsanira meg a keresztszülei vigyáztak. Hagytam hozzá használati utasítást Kép, kiraktam a ruhát sétához, meg a lefejt tejet, pici őszibarit (mindig lecsúszik) és nyugodtan elmentünk. Amikor hazaértünk pont akkor ért a lányom is haza a keresztanyjával. A gyerekkel semmi gond, egy angyal volt. Igaz szinte semmit nem evett délután, még a lefejt tejet se fogadta el (tőlem lecsúszott, és nem volt fagyasztot, mert indulás előtt fejtem ki). A lány épp aludt, de nagyon furcsa szagok terjengtek a babakocsiból. Hát ennyire még sose sz*rta össze magát, pedig kellett már a falat mosnom párszor utána . És próbálták neki adni a barackot is (nehogy éhenhaljon szegény ) persze nem volt éhes és az egész a ruháján landolt. Nem baj, mosógép kimosta (persze enyhe előkezelő szer használata után még szerencse, hogy fehér ruhát raktam ki). Ja a keresztanyu a kikészített ruhára még keresett egy vastag pullóvert, meg ne fázzon a gyerek a 4 réteg ruhában plusz takaró, kell még rá egy, hogy le is főjjön. (de jól fog majd ezen nevetni ha lesz saját gyereke). Így a Keresztszülők gyakoroltak, még gondolkodnak mikor vállanak ők is gyereket (ezek után minimum 2 év)

Nekünk a körzeti dokinéni a gyerekorvosunk. Mondjuk én őt választottam volna, de így meg pont jó. Dr. Chrametz Katalin a neve. Idáig nem sok dolgunk volt egymással, csak a kötelező havi egy látogatás + egyszer nyáron volt lázas, akkor vittem el még hozzá. De ami szimpatikus volt, hogy nem azonnal akarta antibiotikummal tömni, hanem még vártunk, mert semmi más tünete nem volt. Tudod van egy olyan betegség, ami 3 napig tartó láz, majd a 4 nap tiszta pötty a gyerek. Na mi is ezt kaptuk el, kombinálva egy kis torokgyulladással. Így nem úsztuk meg az antibigyót végül. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. De mióta járunk a babaúszásra nem volt beteg egy enyhe orrfolyáson kívül. ÉS a vérképe is jó lett, még nem is vérszegény, így heppi vagyok KépKépKépKép

Tényleg ma is voltunk és a férjem csinált egy két képet:

Kép

Ne haragudj ha már kérdeztem, de te merre fele laksz???

A főiskolán én is jártam már így. Be kéne menni jövő héten Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Nagyon jó a kép,igazán cukik vagytik mind a ketten.Ezt az úszást esetleg meg lehet nézni így,hogy a gyermek még a hasamban van?
Itt lakom a civis utcán,már kérdezted egyszer,csak elfelejtettem megírni.
A zh.ra ( nyelv és beszédművelés) meg kár is lett volna tanulnom, mert 3 elméleti,és 6 gyakorlati kérdés volt, 1.5 elméletet tudtam(segédeszközből), a gyakorlat meg csak nem lett olyan rossz.DE most dolgozatot kellene írnom a mese és mítosz viszonyáról,amit már a múlt héten le kellett adni,sajnos,nincs semmi ihletem hozzá.
Ráadásul a lakásban a szükségállapotot is meg lehetne szüntetni,végre visszaköltözhetnék aludni az új szobába,csak már egy villanyszerelő kell, akinek van betonfúrója,hogy felgúrhassa a szép új lámpát,amit ma vettem.Ha velem van a csillagom,talán szerdán lesz fúró és mester is.Csak aztán a durva férfikéz el ne törje nekem azt a szép üveget...( a férjem szerint feleslegesen idegesítem magam ilyeneken,de én már készen biztonságban szeretném látni)
Közben meg az én drága uramnak megtetszett egy másik lámpa,amit megvett a konyhába,de természetesen annak a felszerelése még bonyolultabb,mert külön kell a vezetéket is átszerelni,de hát,nagyon akarta. Igaz,hogy jó,de én már a gyerekágyat szeretném a szobában látni hamarosan,szerintem azt kellene megvenni,de ő ezt a véleményemet nem osztja,mert a barátai anno azt igérték,hogy lesz a gyereknek bölcső,és szerinte akkor az lesz. Lehet, hogy én aggódom túl a dolgot,de mit csináljak?
Igaz,hogy még van hátra bő két hónap,de tegnap beszéltem a gyereknek a szülésről. Én úgy éreztem,hogy nem nagyon örült neki. Szerinted még korai?
Nem untatlak tovább ömlengéseimmel,vigyázzatok magatokra.
manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Hol laksz a Cívisen??? Mert mi a Borbíró téren lakunk az Effendi giros házában (14 emeletes,nem rég lett lefestve szép élén kékre). A lottózó is van, meg a férfi fodrász. És ki a védőnőd, mármint név szerint??
Ne izgulj, én is mindent korán elkezdtem bepakolni, biztos ami biztos alapon. A kiságy már április végén bent volt a szobában, "fel is öltöztettem" Kép Az összes babaruhát amit kaptunk kimostam akkorára, kivasaltam. 6 nagycsomag mini huggies pihent a szekrény tetején, úgy 230 db pelenkát jelentett, és még vettem utána két newborn Liberot. Tényleg nagyon jó a Libero newborn, én még a kórházban is azt használtam, amit meg adtak eltettem, mert a hóna aljáig ért neki a mini. És még az is nagyon jó benne, hogy a pelenkában körben van védőgát, a többiben nincs. Már a liberóban sincs a nagyobbakban. Miután kinőttük a newbornt jött az átöltöztetem minden evés után mert a nyakáig szaros a gyerek szindróma, ami úgy a következő méretváltásig tartott. Na azért most is vannak extrém esetek Kép De régen volt, hogy a falat mostam, és én is átöltöztem a pelenkázás végeztével (a többit a fantáziádra bízom)
Nekem csütörtökön kéne órára mennem, de semmi kedvem hozzá, majd még meglátom, mert szerdán délután vendégségbe megyünk és attól függ mikor jövünk haza és Zsanka hogy viseli utána az éjszakát.
Tényleg tudjátok hogy fogják hívni a babucot??? Nem emlékszem hogy mondtad e már.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy hiányoltatok.Kép
Tegnap jöttünk haza Budapestről, túl vagyunk a nagy műtéten NEKÜNK IS VAN FENéKLYUKUNK!!!!!!
a VILÁG LEGBOLDOGABB ANYUKÁJA VAGYOKKép
Hála istennek nagyon jól sikerült a műtét, azt mondta a professzor, hogy nagyon szép záróizmot találtak tehát előre láthatóan jól fog működni.
Gergő nagyon jól átvészelte a korházban töltött időt, csak közvetlenül a műtét után volt egy kicsit nehéz vele. Az a lényeg, hogy túl vagyunk rajta.
Veletek mi újság, mi történt az elmúlt 2 hétben?

Nadine!
Nagyon aranyosak vagytok. Nem tudod, hogy meddig lehet ezt az úszást elkezdeni., Mi véglegesen januártól gyógyulnánk meg és utánna szertnénk menni, de nem tudom, hogy lehet e ilyen idősen elkezdeni. Megkérdeznéd az oktatót? Előre is köszönöm.

Manóka!
Látom, hogy nagy erővel folyik a felújítás.
Én is ilkyen lázban égtem a baba érkezése előtt, de szerintem ez természetes.

Na legyetek jók, majd most már sdűrűbben fogok jönni.

Puszi
Krisztaa
Krisztaa
 


Manóka
Úgy örülök, hogy minden rendben van veletek. Máténak és Gargőnek küldök soksok puszikát! Gondolom mennyire örülsz. Az úszást 3 éves korig javasolják, de igazán az 1 éves kor alatt jó elkezdeni. A búvárreflex miatt. Tehát Gergő is jöhet ha meggyógyultatok. NA ezt gyorsan elküldöm, hátha visszanézel még ma ide.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Köszi az infót, mindenképpen szeretném vinni Gergőt úszni, ha teljesen rendbe jövünk.

Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa!

Gyertek, várunk majd titeket, és akkor legalább személyesen is találkoznánk. Kép Megnéznem majd a két cuki kisfiadat Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
KRISZTA NAGYON GRATULÁLOK,ÉS SZURKOLOK!Gondolom,nem lehettek könnyű napok,de már túl vagytok rajta,és a jövőre (pl a babaúszásra) koncentrálni.
Jó,hogy feltetted a képet Nadine,mert ahányszor meglátom,mindig erős ingert érzek arra, hogy én is bemehessek a vízbe.
Most számoltam ki,ha minden ideálisan alakul tavasszal már együtt úsztathatjuk a gyermekeket a fürdőben.
Ha te a gyrosos házba laksz,akkor akár integethetünk is egymásnak,mert az én a 10-ben lakom,és a konyhaablakomból rálátok a házatok egy jelentős részére,és igen,néztem is a nyáron,hogy mintha ki lenne festve.
A felújítással ma kész lettünk teljesen,lámpa is felszerelve,így ma már az új szobában aludhatok.De sajnos,csak egyedül,mert a férjem már hetek óta éjszaka dolgozik,és azt mondta,ez így is fog menni karácsonyig....
Pelenkákat én is gyűjtögettem,amíg még dolgoztam,és ma pakolgattam,abból a klinikai 5db-os csomagból van vagy 70,ami kb 300 db pelenka.3-6 kb-ig jó,remélem,hogy betart egy jó ideig.
Megyek,lefekszem,mert leszakad a hasam.Néha kicsit túlszaladgálok,és most nagyon fáradt vagyok.
manóka

manóka
manóka
 
 


Nadine,a gyermekorvosról írnál valamit,mert a védőnő már kérdezte,hogy kit akarok választani,de nekem fogalmam sincs.Mi a 2. körzetbe tartozunk hivatalosan,ti is?
üdv

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka!
Nekem meg a barátnőm lakik a cívis 10 alatt. a 9-en, nemrég költöztek oda Kép Én nem tudom, hogy hivatalosan hanyas körzethez tartozunk, csak azt, hogy Chrametz doktornőhöz (valószínű, hogy az 1-esbe, de nem bizti). De úgy tudom ti nem oda. Szerintem ott ő a legjobb doktornő. Maximálisan szoptatáspárti, nekünk is csak most javasolta, hogy lassan kezdjük a hozzátápit. És nem mondta azt se az elején, hogy ír fel tápszert a biztonság kedvéért, hanem biztatott, hogy fog menni a szoptatás, nem lesz gond, már miért is lene alapon. Első alkalommal kijön, miután a kórházból hazajöttünk. Igaz aznap szeretett volna jönni, csak pont pénteken délután jöttünk haza a pünkösdi hétvge előtt, így csak kedden délelőtt ért el hozzánk. Lényegében a havi státuszon kívül csak tanácsokért megyek hozzá, ma is voltam mert mióta fűtés van Zsani vakarózik, de szerencsére nincs gond, csak testápoló kell neki Kép Dr. Kiss Csillát semmiképp ne válaszd!!! Még ő volt az én férjem gyerekorvosa is (a férjem szerdán lesz 28 éves) tapasztalata van, de nem igazán szopi párti. Kíírja a tápszert ha kell ha nem. A férjemet párszor félrekezelte, nem vette észre a felfázását, kivizsgálásra nem üldte el, pedig 39 fokos láza volt, meg ilyenek.... A többi doktornőről nem sokat tudok, de én amúgy is chramtez katalint választottam volna, de így pont jó hogy körzetben hozzá tartozunk Kép

Tavasszal együtt fürcsi, én benne vagyok. Felújításhoz gratula, hogy készen vagytok!!!

Na most megyek mert hangos kiabálás van a hátam mögött Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Köszönöm a dokinő nevét, ha azt mondod, hogy jó, akkor majd őt választom én is. Igazából nincs olyan óriási jelentősége a dolognak, mert ha van valami a gyerekkel, úgyis viszem a klinikára, hisz Balla prof meg is sértődne, ha nem hozzá vinném. A felesége meg a gyermekklinikán orvos, úgyhogy ha bármi baj lesz a gyerkőccel, van aki gonoskodjon róla. DE azért remélem, hogy nem nagyon lesz rájuk szükségem.
Nem tudom, hogy ti hogy vagytok mostanában, de én olyan nyűgöske vagyok, ráadásul ha sokat ücsörgök, a veséim is nagyon fájnak, reggel már legszivesebben sírtam volna. Meg a gyomrom is olyan sokat fáj.
Megkérdeztem az itteni patikában ( ami a délibáb mögött van) és atz mondta a helyes gyógyszerészfiú- bár lehet, hogy ilyen egy állapotos férjes asszonynak nem illik mondani, bármit megszerez,ha kérek, így kipróbálom a homeopátiás szereket a gyomromra.
Meg annyit bénázok mostanában! Most eszembe jutott, beveszem már a vastablettámat. Először is kiesett a kezemből a doboz, aztán leejtettem a kapszulát, hiába másztam be a konyhaszekrény alá, nem találtam, aztám újat, majd elejtettem a maradék levél gyógyszert is. Úgyhogy tragédia! Tanulnim is kellene, mert vizsgázok hétvégén, de egyáltalán nem jutok sehová.
Szóval, ennyi. Vigyázzatok magatokra!

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van. Mi nagyon jól vagyunk, Máté nem beteg, Gergő pedig nagyon szépen javul.

Manóka
Örülök, hogy sikerült befelyezni a felujítást.
Mikorra vagy kiirva? (Bocsi, de mindig elfelejtem)
Major T-hoz jársz vizsgálatokra?
Azt szerettem volna kérni tőled, hogy ha mész be a klinikára és találkozol Fehér Andival akkor légyszives mond már meg neki, hogy megműtötték Gergőt és hogy minden rendben van.Biztos emlékezni fog ránk ha esetleg nem akkor elmondod, ogy mi volt a betegségünk akkor biztos emlékezni fog. Előre is köszönöm

Nadine
Nagyon aranyosak vagytok a képen. Teszek majd fel én is új képeket csak legyen egy kis szabad időm.Majd szólok és akkor megnézitek.
Csak szopiztok még vagy esztek már mást is?
Sajnos mi már csak este szopizunk, nem tett jót a tejemnek a sok idegeskedés. Mindegy! Ez legyen a legkevesebb problémánk.

Na sziasztok megyek mert holnap mennem kell nekem is zh-t irni és nagyon fáradt leszek.
Legyetek jók és Mindenkinek jó egészséget!

Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!

Mi nagyon jól vagyunk, minden nap rendszeresen 2-3 napot sétálunk a barátnőmékkel. Ő is tt lakik a Cívisen a 15-ben, és ő utánam szült egy nappal. Majdnem egyidősek a lányok Kép

Krisztaa
Mi nemrég kezdtük a kanalazást, lényegében bármit adtam a lánynak lement tátogott a drága kivéve a sárgarépát, amiben van az nagyon fúj-fúj, szájzár, meg hasonlók. És ami furcsa szereti a sós kaját pl a krumplipürét pict megsóztam, hogy legyen egy kis íze, hát még az üveget is megette volna, és a savanyúakat is kedveli, pedig féltem hogy nem szereti majd. Tényleg ötlet, hogy megegye a sárgarépát????

Manóka
Ne izgulja bénázásokért, lesz ez még rosszabb is, hidd el nekem. Én a múltokr 1 hónapig nem találtam a karórámat, majd előkerült a bemelegítőfelső zsebéből, pedgi tuti ott is megnéztem. De előtte az úszábérletet raktam le úgy, hogy a huzat az ágy alá seperte, és csak 2 hét múlva került elő, mikor már az egész lakást felfordítottam. Ma a törülközőmet tettem el valahova, de majd csak holnap keresem meg a rejtekhelyet, ma már nem csörömpölök.

Ma nincs itthon a férjem, munkahelyi csoportfejlesztő tréning. Minden egyedül csináltam, nem akartam, hogy anyósom segítsen, mert ha elköltözünk úgy se lesz ott. Jobb ha megszokom. Mkor fürödtem Zsaninak sikerült a bébihordozóból, amit a mosógép tetejére tettem, mindent a kádba dobálnia. Szó szerint élvezte, hogy kidobja, majd csörög benne, én meg vizesen visszaadom. Viszont a zenélő műanyag maci azóta nem zenél, majd szét kell szedni, de majd hlnap a kiskalapáccsal nekiesek. Egyelőre a radiátoron szárad.

Na megyek olvasok egy kis friss babákat, utána pihi.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Mindig idenézegetek, de mostanság oly fáradt vagyok, hogy nem volt erőm írni. Meg ezt az időjárást is nehezen viselem mostanában.
DE már megvannak a kicsinek legfontosabb dolgai, kész a kiságy, a babakocsi is. Az örömömben van egy kis üröm is, ugyanis már csak itthon vettem észre, hogy a bébihordozóból hiányzik az újszülötteknek való fejszűkítő, ill. az esőköpeny a kocsihoz. Fel is hívtam ma a boltot, ott meg azt mondták, hogy majd megrendelik, kb két hét. Viszont felhívtam a forgalmazó céget is, de ott azt mondták, hogy ezen alkatrészeket nem lehet külön megvenni. Szerintetek, mi lenne a jó megoldás?
A matracról is kérdeznék: több helyen érdeklődtem a kókuszmatrac után, mindenhol 16-17 ezer körül mondták. A megában pedig "csak" 11000 ft volt. DE azt mondták, hogy olyan viszonylag keménynek ék nem nagyon vastagnak kell lennie. Mi erről a tapasztalatotok?
Nadine,
megerősítettél, én is a doktornőt fogom választani, köszi a tanácsot.
Kriszta,
hétfőn találkozok Andival, átadom az üzenetet. Mostmár ő is kisbabát vár, nem sokáig dolgozik már. Remélem, azért veletek minden rendben van, hamár nem sokszor jelentkezel mostanában.
Jók legyetek, hamarosan jelentkezek. puszi

manóka
manóka
 
 


sziasztok!

Nadine!

MNagyon jó nektek mi már nem tudunk olyan sokat sétálni mint Ti mert nállam össze kell egyeztetni a két gyerek napirendjét. Ha Máté megy oviba akkor de. is le megyünk és du. is, de csak addig amig érte megyek az oviba. Ha nem megy oviba akkor csak de. megyünk le a két gyerköccel. Pedig annak idején amikor Máté volt kicsi akkor mi is minden nap lent voltunk és mentek a séták a csajokkal 2-3 órán át. De jó is volt..

Nagyon ügyik vagytok a kanalazással kapcsolatban.
Én magában nem adtam neki soha sárgarépát ha meg valamivel együtt adtam akkor mg elfogadta. Minden gyerek más. Mi most meg a tápszerrel küzdünk. Ugyanis sajnos múlt hét végén teljesen elfogyott a tejcsim viszont a tápszert viszont nem fogadja el.Már annyit próbálkoztunk, hogy tegnap eldöntötterm, hogy nem próbálkozom tvább tápszer ügyben eszik este tejpépet, azt nagyon szereti.

Megértelek nehéz velük egyedül gondold el amikor én vagyok egyedül a két gyerekkel. Sajnos nagyon sokat van így, de persze meg lehet szokni nálunk már nagyon rutinosan megy.

Manóka!
Milyen a hordozód? Mert ha gondolod akkor én kölcsön tudom adni neked a fejszűkitőmet, mi már nem igen használjuk Kép) Az enyém graco.

Matrac ügyben nem tudok neked segíteni nekünk sima egyszerű szivacs van a kiságyban amit eredetileg adtak hozzá.

Nagyon örülök, hogy Fehér A. is babát vár. Mondjad Neki, hogy csatlakozzon hozzánk.

Sajnos nem tudok olyan gyakran jönni ahogy én szeretnék de elég sok tenni valóm van.
Most éppen mind a két gyerköc beteg, bár már éppen kifelé megyünk a betegségből.
Tegnap voltunk Bp-en kontrollon hála minden rendben van azt mondta a doki, hogy 2 hét múlva kell vissza menni és akkor már meg is beszéljük, hogy mikor lesz a záró műtét.Hurrá!!Kép
Ezen kívül már iskolába is mennem kellett mert mjár Zh-t is irtunk amire nem árt még tanulni is.

Megpróbálok egy kicsit gyakrabban jönni hozzátok!

Mindenkinek nagyon sok minden jót kívánok! Legyetek jók!
Puszi

Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!

Mi van veletek? Megigértem, hogy sűrűbben fogok hozzátok jönni erre akárhányszor benéztem soha senki nem járt erre.
Mi van veletek csak nem betegek vagytok?

Puszi
Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!

Én vagyok, de nagyon szarul vagyok. Semmi különös csak nagylány lettem újra és most kész vagyok, holnap majd bővebben, de erre a hétre nekem elég volt.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Jobnbulást Neked!


Krisztaa
Krisztaa
 


Helló!
Jó újra körünkben üdvözölni Krisztaa! Én elolvastalak, de hétvégén elutaztunk, így nem tudtam irkálni. Örülök, hogy jól vagytok, Gergőnek továbbra is szurkolok. Ma beszéltem Fehér Andival, ő is üdvözöl benneteket, legyetek jók. Nem tud írni, nem szokott netezni, de majd én postáskodok. Honap kísérem el a terhesgondozóba, mert itt fog járni. De a buta lány még mindig dolgozik, pedig mondtam neki, hogy most télen már nem igazán okos dolog Böszörményből buszozgatni hajnalban, este meg haza. De nem okos most a lány, biztos a hormonjai zavarodtak meg. Ja, és az anyukájának majd csak karácsonykor akarja megmondani, hogy unokája lesz!!
A szűkítőt köszönöm, megvárom, hogy mit mondanak a boltban, aztán majd meglátom.
Nadine,
Neked gratula a másodszori nagylányságodhoz! Gondolom, most nem vagy valami boldog. Pihengess, igyál valami gyógyteát. Ha nagyon rosszul vagy, csak üzenj, majd átmegyek ápolni!

manóka
manóka
 
 


Manóka!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ anyira nem voltam rosszul, csak előjött a kétoldali undor, mindentől és mindenkitől, egész nap a szüleimnél voltunk Böszörményben, fáradt voltam, és csak aludni vágytam. De nem volt szerencsém mert férjemet ledöntötte egy felsőlégúti vírus, itthon van és folyamatosan lázas. És tegnap este annyira köhögött, hogy szegény Zsanka is felkelt rá. De miután reggel a férjem elmetn az orvoshoz mi 11-ig aludtunk, most üde vagyok Kép

Fehér Andinál szült 3 hete egy barátnőm, itt laknak a cívis 5-ben. Andi miért nem pihen, ilyenkor tegye, mert ár hónap múlva 24 órás szolgálatban lesz.

Tényleg mennyi is van vissza szülésig neked???

Most megyek kirámolom a hűtőt Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, hogy nekem még eddig nem jött meg. Gergő 7 hónapos múlt, azt hittem hogy eddig azért nem jött meg mert szoptatok, de sajnos 2. hete hogy végleg befejeztük a szopit, de még így sem jött mg. Szerintetek ez normális?

Nadine!

Férjednek mielőbbi gyógyulást, vigyázz a kicsi lányod el ne kapja. Nálunk Máté kezdte és Gergő is elkapta ezt a hülye virust.

Manóka!
Köszönöm mégegyszer hogy át adtad az üzenetemet Fehér A.-nak. Én egy kicsit megértem, hogy még dolgozni akar, én Mátéval 8 hónapos koromig dolgoztm. Én biztos halálra untam volna magam végig otthon.
Bztos szép karácsonyi ajándék lesz az anyukájának ha megtudja, hogy unokája lesz. Én nem valószinű, hoy kibirnjám, hogy ne mondjam el az anyukámnak, de ha Andinak sikierül akkor gratulálok neki.
Lelkiekben készülsz a szűlésre?
Van fogadott szülésznőd(barátnőd) vagy majd aki akkor éppen dolgozni fog az lesz ott veleed?
Férjed bent leszi a szülésnél?

Mndenkinek nagyon jó napot még este vissza nézek!
Csók

Ja,képzeljétek ki bújt két kis fogacskánkKép

Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!
Örülök Nadine, hogy meggyógyultál. Megmutattam a férjemnek Zsaniról a kiskori klinikás képeket, teljesen meg volt lepődve, hogy ilyen egy újszülött. De szerintem tetszett neki, csak ezek a férfiak annyira tartanak ezektől a dolgoktól. DE azt elhatározta, hogy digitális gép neki is kell most, hogy tudjon ilyen jó fotókat csinálni a gyermekről.
Úgy látszik, most itt az újkertben igen nagy a babaáldás a városhoz képest. Rengeteg itt most a kisbaba.
A férjed gyógyuljon. Nem tipikus férfi beteg, vagyis nem halálos kór támadta meg? Az én uram úgy tudja mondani, hogy "beteg vagyok", mintha nem is tudom, ennél nagyobb baj még nem érte a világot.
Krisztaa,
nem baj, hogy még nem jött meg. Használd ki az időt, de azért a terhességet zárd ki a biztonság kedvéért. Csinálj egy tesztet. ( ez nem rémisztgetés akarna lenni)
Az egyik kolléganőm és barátnőm lesz bent velem, de úgyis csak vitázni fogunk, mert nem azonos monkastílusban dolgozunk. Szerintem ő földhözragadt, és konzervatívan dolgozik, de ő azt mondja, hogy én meg túl laza vagyok. Természetesen ez nem baj, legalább eltereli a figyelmemet. De úgyis lesz ott ezer ember, már nagyon sokan várják a gyermeket. A férjem most azt mondja, hogy ő nem jön be a szülésre, mert nagyon fél, de szerintem úgysem leszünk meg egymás nélkül. Én nagyon szeretném, hogy ott legyen, és szerintem ott is lesz, csak ő ezt még nem tudja.
csók nektek.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

MAnóka
Ha akarod küldök neked priviben Zsaniról 2 perces fotót, elég csúnyácska rajta, meg én se vagyok szalon képes, de nektek megmutatom szívesen. Úgy is láttál már különbet is. Arra az email címre ami a profilodban van.

Férjem már gyógyulgat és nem halálos Kép szerencsére

Most megyek butulni a TVhez.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
A cím jó, ha elküldöd megköszönöm. További jó tv-t.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan vagyok. Ma fél éves Zsanka. Raktam fel róla két mai képet ide:

http://kep.tar.hu/nadine/index.phtml?aid=27577669&beginnum=132

Manóka
Küldtem mailt!!

Most megyek alukálni mert hlnap megyek az agrárra.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Nadine, köszönöm a képeket, nagyon tetszik a csaj, és már fél éves! Olyan hihetetlen, hogy így telik az idő. Legjobban tetszik a dobozban ülő kép, meg a kis piros ruhás, meg a vizi képek is nagyon aranyosak. A férjem még nem jött haza, de megmutatom neki a képeket. A friss újszülött képek szerintem egy kicsit sokkolni fogják, de én megmondom őszintén megkönnyeztem egy kicst. Olyan más így nézni, mint amikor ott dolgozik az ember.
Tényleg, az úszás hogy megy mostanság, szereti a lányka?
Remélem, már te is, és a férjed is jobban vagytok. Egy kis forralt borral kúrálgassátok magatokat, attól a szerelem lángja is fellobban. Egy orvos kollégám mindig azt mondta, hogy a menstruációs görcsök gyögyírja egy kiadós kis szex. És mennyire igaza volt!
A barátnőd, aki itt lakik a mi házunkban, most nem vár kisbabát?
manóka

manóka
manóka
 
 


Hellóka!

Hát az én páromat is kiakasztotta az újszülött Zsani (nem volt egy szépség, mikor kjött a kis csúcsfejével Kép de hamar rendbejött Kép) Hát úszásra elvileg mennénk szombaton, de valószínű nem fogunk, mert Zsani szörcsög, a férjem holnap megy nagy vérvételre, tüdőgondozóba. Még mindig dögös szegény. Kép Sajnos a forralt bor egyikőnk se szereti (antialkoholisták vagyunk egyébként) De szerencsére nekem hamar elmúlt minden bajom. Mert valljuk be őszintén szülés után, már a menstruációs fájdalom eltörpül.
A barátnőm nem terhes, egyelőre nem is tervezik. A barátja most diplomázik, ő másod diplomás képzésre jár levelezőn, mellette munkát keres. Hát nem egyszerű az ő élete se.
Tényleg nálatok is nagyon meleg van??? Zsanin egy szál body + zokni van és lerugdosta magáról a takarót. pedig még be szoktam dugni egy vastag hálózsákba, pont azért, hogy ne tudjon kitakarózni, de így megfő. Igaz kint is k**** hideg lett, ma nem is voltunk sétálni. Na megyek lefekszem aludni, ki tudja meddig alszok a kis szörcsögővel.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Nadine!

Nagyon aranyosak a képek.
Ti már ilyen ügyesen álltok?
De jó Nektek, Gergőci még nem áll így.
Nagyon ügyesek vagytok! Gratulálok!

Manóka!
Majd akkor fogod igazán megkönnyezni, ha át is fogod élni a szülést ill. az utáni időszakot.
Az élet legboldogabb pillanatai. Mindakét gyerek szülése után rögvest kijelentettem, hogy a szülés pillanatáért legalább 10 gyereket szülnék.
Egyszerűen leírhatatlan érzés. Majd Te is meglátod.

Legyetek jók, Mindenkinek minden jót!

Puszi
Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!
Jó felőletek is hallani Krisztaa, igen, én is náztem, hogy Zsani már milyen szépen áll, gondoltam is, hogy nem sokáig lehet akkor a kiságyat felső állásban hagyni.
A férjecském a képeket, amit küldtél elszörnyedve nézte, hogy ott VÉR!!! is van. Legalább úgy, mintha egy felvágott mellkas lett volna nagytotálba. De amúgy tetszett neki, kérdezte, hogy ilyen hosszú újjai lesznek? Vett már fényképező gépet, most azt nézegeti, így tudok majd feltenni magamról. Amit most csinált pizsamásan, sz csak saját használatra való, én is elszörnyűlködtem, hogy ekkora a hasam. Meg a combom vastagodott, de remélem, azt majd le tudom tornázni.
Egyébként mostanában sokat nyűgösködök, mert oly nehézkesnek érzem magam. A vesém is fájogat, a doktorom napi 4-5 liter folyadékot írt elő, de annyit csak akkor tudok inni, ha itthon vagyok, mert különben egyfolytában pisilnem kell. Ezt meg nem tudom mindenhol megtenni. Szóval, ha ez így fog még 4 hétig menni, akkor magamat fogom megbolondítani, mert olyan tehetetlennek érzem. A gyomrom meg egyszerűen mindentől kész, csak a csapvizet bírja, kaját azt semmit.
Na, jól kipanaszkodtam magam, elég is volt.
Nadin, te is kaptál a védőnőtől receptre fürdetőt, meg hasonlókat, vagy ha a boltba veszek babacuccokat, az is jó?
Én már nem voltam a védőnéninél régóta, biztosan fog is szidni, de nem sok értelmét látom.
Na, nem untatlak benneteket tovább kegyetek jók, vigyázzatok a babákra.
üdv manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka
Nehogy vegyél bármilyen kencét a babának!!!! Csak szgorúan gyógyszertári fürdető, krém, púder stb. Mert ezekben nincs se tartósító, se szinezék, se ilatanyag, így nem irritál. De ezzel nem kell foglalkoznod, mert Chramtez doktornőnél úgy működik, hogy mikor megszülsz és megvan a baba neve a férjed, vagy valaki elmegy a doktornőhöz. Ő ekkor kiír mindent ami a babának szükséges lesz, a gyógyszertár meg a rendelő mellett van. Tényleg ezeket a dolgokat ott váltsátok ki, ne a Délibáb melletti 4 emeletes ház alatt, mert ott sokkel krémesebb, jobb minőségűek ezek a gyógyzertári kencék!!!! Igaz a babának még nem lesz TAJ száma, ezért szükség lesz a te TAJ számodra, mert arra írnak ki mindent (csak az első szám 8-as lesz). A védőnőnél én utoljára a 38 héten mentem, utána meg a szülés utáni 7 héten látott (közben eltörte a lábát, és a helyettese jött a baba születése után minden héten egyszer a 4. hétig)

Krisztaa
Igen Zsani áll(na), ha hagynánk, de általában nem hagyjuk. Majd ha magától csinája. Viszont ülttni muszáj, mert különben hisztizik.

Most megyek, mert hiányolnak.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Ja szóval nem magától állt még fel Zsani. Már kezdtem megijedni, hogy Gergő még nem csinálja és ti meg még kisebbek is vagytok. Gergő már gyönyörűen űl magától, állni csak akkor áll ha fogom, magától még Ő sem csinálja.
Hányszor szopiztok még? (irigykedem rátok)

Manóka!
Ne törödj vele én is nyűgös voltam a végén, szerintem ezzel mindenki így van.
Ellátogattál már az LLL honlapjára?
Nfekem az a tapasztalatom, hgoy még most nézzél utánna a szoptatással kapcsolatban mert ha meg lesz a kicsi akkor már nem lesz rá időd.
Bocsi, de nem szeretnék okosnak tünni, csak egy jó tanács akatrt volna lenni. Én például a harmadik babócát is teljesen másképp csinálnám. Mindig újakat tapasztal az ember. Én annak idején vettem LLL-től ilyen kis füzetecskéket (500 Ft) azt nagyon tudom ajánlani, mert nagyon hasznos dolgok vannak benne.

Mindenkinek a legjobbaKAT!
kRISZTAA
krisztaa
 


Helló!
Köszi Nadine, az infókat, legalább akkor azon nem kell gondolkodnom, hogy milyet is válasszak. Láthattalak ma dél körül a Plázában?
Krisztaa,
Köszi, megnézem a honlapot, még nem voltam arra. De úgy gondolom, nem lesz baj a szoptatással, mert ha eltölt a nagy boldogság a gyermekkel kapcsolatban, már most is folyik az előtej a mellemből. A férjem nevet is, hogy már nem merek sehová menni melltartó nélkül, mert a végén még átátik a pólóm.
Mostanság amúgy nagy vese és gyomorbajos vagyok, gondolom, ez már így is marad. Minden héten járok a klinikára veseellenőrzésre, néha igen nyűgös is tudok lenni, de már csak kibírom ezt a kevés időt ( 5 hét!? )
Ti már készültök a karácsonyra?

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka!

Én csak azért gondoltam, hogy látogassál el a honlapra, mert van nekik egy 7-8 db-ból álló füzetcsomagjuk, és abban nagyon hasznos információkra találhatsz. az az igazság, hogy már én is tudom utolag, hogy mit rontottam el a szoptatással kapcsolatba, de sajnos ezen már segíteni nem tudok. késő bánat.
Ezért gondoltam, ogy már előre szerezd be ezeket a füzeteket ill. telefonszámokat(akiket fel tudsz hívni ha problémád van) mert én tudom magamról amikor a kicsi már ott lesz veled és jönnek a problémák akkor nem lesz arra idő, hogy megrendeld a füzetet vagy éppen éjszaka van nem tudsz telefonálni és ekkor csak leveszed a polcról a füzetet és máris segít.
Gondold meg, te tudod, nehogy ti is úgy járjatok mint én.

Puszi
Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!

Manóka
Igen voltam ma a plázában, a bankban voltam (na jó meg a játékboltban és a MacDonaldsban, Zsaninak vettem Happy mealt, enyém a kaja, ővé a játék, plusz a tecji ami belőle lesz). A szoptatással kapcsolatban én is tudok segíteni, ha tudok Kép Mondjuk én nagyon szerencsés vagyok, mert egy jó technikával szopó kis vámpírt kaptam Vele igazán nem volt gond. Ahhoz ragaszkodj mindenképp, hogyha nincs baja a babának születése után, minden rendben (úgy legyen) akkor minél előbb tedd mellre. Zsani is úgy aludt el először a mellemen, utána a bent töltött időben rajtam lógott, de nekem nem volt semi bajom, nem harapott, nem rágott (a szobatársamnak 1 óra alatt véresre rágta mindkét mellét a baba!!!!) Karácsony, hol van az még????? Kép Mad előtte 2 nappal Kép

Krisztaa
Fiaid hogy vannak? Gergőnek mikor lesz a
záróműtéte???

Na most kidőlök, mert holnap reggel benézek a suliba is

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Nadine
Sajnos nem vagyunk a legjobban, ugyanis Gergő reggelre belázasodott.
Holnap mentünk volna Bp-re és most beszéltük volna meg, hogx mikor lesz a műtét pontosan. Ez most elmarad a betegség miatt, bár szerintem nem is biztos, hog megműtötték volna még karácsony előtt. Hát így jártunk. majd jövőhéten megyünk és akkor majd megbeszéljük a dokival hogy hgoy legyen. Most egy kicsit szomorú vagyok.
Zsanika remélem, hogy nem beteg, legyetek jók, majd jövök hozzátok később.

Puszi

Krisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok Lányok!
Hát vigyázzatok már magatokra! Én mostanában igen sok időt töltök bent a klinikán, mert a gyermek a jobb vesémet már teljesen készre vágta, úgyhogy egyfolytában infúziókat kapok, na, de mindegy, a lényeg, hogy ő jól van. még az sem kizárt, hogy a jézuska fogja hozni. A lényeg, hogy szurkoljatok nekem, hogy hipp- hopp megszüljek. De ha gép közelébe kerülök, természetesen írok nektek.
Jók legyetek addig is
puszi manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Nagyon szurkolok Nektek! Sikeres és könnyű szülést kyvánok Neked és nagyon jó egészséget!

Várom a jelentkezésedet, és remélem már akkor a kicsi babád is otthon lesz veletek!

Mindenkiek Nagyon Boldog éd Békés Karácsonyt Kívánok!

Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok Lányok!
Örömmel írom nektek, hogy meggyógyultam! Pénteken fájt a vesém utoljára, azóta minden rendben, nagyon happy vagyok, így még szülnöm sem kell, itthon vagyok, pihengetek.Szerintem- bár többen bolondnak néztek e miatt- az egyik kolléganőm gyógyított meg, aki reikivel foglalkozik, és megenergetizált mind engem, mind a babót. Mert a vesetágulatom nem csökkent, viszont panaszom, az nincs.
Így zudtam sütni mézest, és szenteste is itthon lehetek.
Ha addig már nem írnék Boldog Karácsonyt nektek!
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!!!

Manóka
Nekem is van egy barátnőm aki reikizik, meg minden ilyesmi. Nagyon örülök, hogy minden rendben van veletek. Zsni is az utolsó időben már nem "bántott". Nekem a 40 hét pocsék volt Kép Az utána való két hétben a nagyon meleget és az állandó lábdagadást kivéve semmi bajom nem volt. De előtte, itt is fájt ott is fájt, tudod te semmi se jó. Ja innentől célegyenesben vagy, nagyon szurkolunk neked, hogy könnyen, gyorsan legyen egy tündéri kisbabád!!!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!!

Nadine

Ui: Zsani szombaton felállt magától!!!! Annyi nekünk Kép

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Manóka!
Nagyon örülök Neked, hogy jól vagy, remélem, hogy igy is fog maradni még meg nem szülsz.
Minden jót Nektek és Hajrá!

Nadine!
Nagyon ügyesek vagytok, hogy már magától fel áll Zsani. Nekem Gergő nagyon lusta gyerek. Ti másztok is? Nekem Gergő egyáltalán nem szeret négykézláb a földön lenni tehát szereintem nem is fog mászni, így nehéz valahol fel állni.
Legyetek nagyon jók.

Krisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok!
Most innen írok nektek a szülőszobáról, remélem, még ma megszülök, majd otthonról jelentkezem.
Mindenkinek nagyon boldog úlévet jívánok addig is, míg újra találkozunk.

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Remélem már túl vagytok rajta és magadhoz ölelheted a pici babádat! Sok boldogságot nektek!!!

Krisztaa
Zsani nem mászik, nem is fog szerintem, jobban szereti a függőleges perspektívát. Mindenhol feláll ahol kapaszkodót talál. Volt is egyszer egy nagy esés, azóta jobban vigyáz és kidugja a popsiját "légzsáknak" (pellbag Kép)

Boldg Új Évet kívánok mindenkinek!

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Manóka!

Remélem, hogy már régen túl vagytok a szűlésen és minden rendben van veletek! Ha lesz egy kis időd akkor jelentkezz! Nagyon várunk a kicsiddel.

Nadine!

Nagyon ügyesek vagytok. Gergő már próbál mászni, és mondja, hogy baba. Olyan édi.
Hogy álltok a szopival és a többi kajával?
Remélem jól vagytok.

Puszi
Krisztaa
krisztaa
 
 


Krisztaa

Manóka jól van, a másik topikban jelentkezett. Imre István lett a baba neve és 3330 g 51 cm lett. Ja és december 30-án 13.26-kor született.

Zsanka már oldalirányban szépen halad a kiságyban, sőt, ha fogjuk akkor kotor előre. Persze csak akkor ha érdekes a cél (mondjuk a fekete óriásuszkárért nagyon gyorsan kapkodja a csülkeit Kép) A szopival még jól állunk, naponta 7-8 is szopik, de ami jelentős az esti és a reggeli szopi. Délben a kajcsi előtt és után is szopik általában, mert én mindig úgy csinálom hogy megszoptatom aztán jön a kajcsi, majd ebéd után jön a szunya és ha otthonvagyunk akkor megint kell a cici. Délelőtt általában tejpépe gyümi amibe most már rakok 7 gabonyás Milupa gabonapelyhet, délben valamilyen főzi husival (pulyka vagy csirke) Délután újra gyümi, keksszel dúsítva, vagy valamivel. Este szopi újra, majd még van egy pótvacsi szopi is általában. Ha sokat vagyunk úton napközben, akkor nem eszik úgy, akkor este is kap valamit enni. Zsani még csak a PÁ-t mondja és integet, a baba csak BABABABABA, tehát még halandzsa. De úgy vettük észre, hogy az APAH (így mondja) és nézi az apját. Lehet tudatos, lehet nem.

Na megyek a friss babákhoz olvasni

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Először is BUÉK nektek, már azt hittem, hogy sohasem lesz időm jelentkezni végre. Tudjátok, van most egy új kis parancsnok itthon, aki mindig keresztülhúzza a számításaimat, és az önös szükségleteit mindig előtérbe helyezi.
Nadine, az infók pontosak. Szülésmegindítás mellett döntöttek az okos doktorok, aztán harmincadikán el is kezdtük. Szerintem jó időt futottunk, mert fél kettőre meg is lettünk. Nem mondom, hogy nagyon kellemes volt, de egyáltalán nem ment el a kedvem a további szülésektől. a gyermek- aki most is itt szopik a karomban gyönyörű, nagyon aranyos, ügyesen eszik, és szerintem jó baba, nem sír, csak, ha egy percnél többet kell várni a cicire.
Én is jól érzem magam, nem volt semmi problémám, a fenekem is 2-3 nap alatt tökéletesen rendbe jött. Tejem is van bőven, néha már nem is csak csöpög, hanem egyenesen folyik, reggelre minden csupa tej, még a gyermek arca is. de, biztosan jó regeneráló krém neki.
most ennyit bírtam, majd jelentkezem.
puszi nektek, és a babócáknak is.

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Én meg üdvözöllek az anyukák táborában.
Nagyon örülök Nektek! Nagyon jó egészséget, és örömet kívánok Nektek a ti kis gyönyörű manócskátokhoz és persze sok-sok türelmet és kitartást.
Nagyon örülök, hogy minden nagyon jól ment, remélem ez a továbbiakban is így lesz.
Nadinnal megbeszéltük, hogy most már nem itt fogunk beszélgetni hanem a Anyaságról/Debreceni kismamák topicban. Várunk szeretettel, ha lesz egy kis időd.
Puszi Neked és a gyönyörű picurkának.

Krisztaa
krisztaa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: