Új privát üzeneted érkezett!

Kedves lányok,

tudom, hogy DOTE a topic, de tud valaki vmt a Kenézyről? Bármi érdekelne, leginkább dr. Skapinyecz.

Köszi
nuttika
 


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tudnátok ajánlani egy szakmailag megbízható, tapasztalt, lelkiismeretes szülészorvost a DOTE-n? (dr. Major Tamásról, dr.Török Olgáról nincs esetleg tapasztalatotok?) Köszi előre is. Nefelejcs
Ide is írhattok: jn_eva@freemail.hu
Nefelejcs
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 

 
 

Sziasztok!

1 hetes a kislányom és a DOTE-n szültem. Én csupa negatív dolgot tudnék mesélni. Pedig azért mentem oda, mert jókat hallottam. De én semmi jót nem tudok mondani sajnos. Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Nefelejcs!

Én Dr. Major Tamásnál szültem, de nem ajánlom. Ne menj hozzá! Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Tamara,
ez nagyon szomorú, én is hozzá jártam az 1. babóval, és most is nála fogok majd szülni.
Sztem az egyoik legjobb szakember a Klinikán.

manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Én is így gondoltam, de sajnos tévedtem. Ha hallanád az én történetemet, nem mennél hozzá. De nem akarlak elkeseríteni, kívánom, hogy neked másmilyen tapasztalatod legyen. Ha bízol benne, akkor menj hozzá, de 1 biztos, én nem megyek vissza hozzá még a 6 hetes kontrollra sem. Keresek mást. A DOTE nekem úgyis kicsit messze van. Na, mindegy. Megyek, mert mocorog a kislányom. Ha van kedved, írj! Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Szia,

Én nagyon jól ismerem, és bízom is benne, de te mesélj, mi volt olyan nagyon rossz?

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Szóval úgy kezdődött, hogy Dec. 20-án este elkezdett fájni a hasam, de a víz nem folyt el. Hívtam a doktorurat, hogy most mit csináljak? Nem volt elérhető. Felhívtam egy barátnőmet, aki ugyan nem orvos, de járatosabb a témában mint én. Ő azt mondta, hogy üljek bele meleg vízbe és ha elmúlik, akkor semmit, ha nem múlik el, akkor indulás. Beleültem, elmúlt. Semmi baj akkor, lefeküdtem. Reggel már éreztem, hogy itt komoly a dolog, elkezdett folyni a magzatvizem, amikor felkeltem. Felhívtam a barátnőmet, akivel megbeszéltem, hogy Ő jön be velem a szülőszobára, mert a férjem nem bírja a szenvedésemet. Utána felhívtam a doktorurat, hogy akkor megyek. Ő mondta, hogy oké! (Azért hívtam előbb a barátnőmet, mert Ő messze lakik és még oda kellett érnie a Klinikára.) Bementünk a klinikára. Persze Major doktorúr csak fél óra elteltével került elő. Igaz, hogy már a telefonban is mondtam, hogy folyik a magzatvizem és 10 perces fájásaim vannak, de mindegy. Odajött, megvizsgált, majd elment. Nem tudom hává, de nem is érdekel. 2 óra elteltével előkerült, megint megvizsgált, megint elment. Utána megjött a barátnőm. Ági volt az egyetlen ember az egész klinikán, aki foglalkozott velem és akit érdekelt, hogy mi van velem. A doktorúr is és a szülésznő is teljesen közömbös volt. A szülésznő be sem mutatkozott. Kb. 5-6 órája lehettem szülőszobán, amikor Major doki bejött, megvizsgált és azt mondta, hogy ugyan úgy beszéltük meg, hogy megpróbáljuk a gátmetszés nélküli szülést, de Ő úgy döntött, hogy mégsem. Mikor megkérdeztem, hogy miért, akkor nem felelt, csak otthagyott. Pedig azért szerintem jogom lett volna tudni, neki pedig kötelessége lett volna megmondani, hogy miért döntött úgy, ahogy. Végig az volt az érzésem, hogy valamiért meg van sértődve rám. Én nem akartam gátmetszést, semmiképpen. Ági volt a mentsváram, megkértem, hogy csináljon valamit. Nm tudom mit csinált, de Ő is eltűnt kb. 5 percre. Majd visszajött és azt mondta, hogy még nincs minden veszve, nyugodjak meg. Utána eltelt még kb. 3-4 óra és jött a kitolási szak. az egy rémálom volt. A doktorúr nagyon türelmetlen és undok volt. Ma sem tudom miért. A szülésznőnek köszönhetően gátvédelemmel, minden repedés nélkül szültem meg. Ez 2004. December 21-én 23:58 perckor volt. A doktorúr ezek után odavágta, hogy "gratulálok!" és elment! Másnap, azaz 22-én reggel fél 9 körül bejött, megkérdezte, hogy vagyok, mikor mondtam, hogy jól, közölte, hogy leghamarabb 26-án mehetek haza, mert itt kötelező a 96 órás benttartózkodás. Ez rosszul esett, mert nem tudtam a 96 órás kötelező megfigyelésről, főleg úgy, ha nincs semmi bajunk. Mindegy. Utána, ugyan a férjem és a szüleim szinte álandóan velem voltak, nagyon nehezen telltek az órák. Főleg éjjel, amikor szinte egyedül voltam. Mivel mindenkit hazaengedtek karácsonyra, csak minket nem. Iszonyú volt. Major doktorúr 1 alkalom nem sok, annyiszor sem jött be. 22-én volt bent reggel, ahogy már írtam is, meg 26-án reggel, amikor eljöttünk. Az a 4 nap vasárnapig felért egy borzalommal. Le se ....-tak bennünket. 22-én este megszült egy kismama, aki a mellettem lévő szobába került. Nem értettem miért, hiszen a 2 ágyas szobába még befért volna, és akkor nem lettem volna és Ő sem lett volna egyedül. De a folyosón még volt néhány frissen szült anyuka. Amikor arra került a sor, hogy szoptatni tanítsanak, én szóltam, hogy nem tudok, mert fogalmam sincs hogyan kell, senki nem mutatta meg, így nem tudom. Ez 22-én fél 7 körül volt. Akkor bejött egy szőke nővérke és azt mondta, hogy majd jön, én várjak. De ezt olyan lekezelően mondta, hogy nagyon rosszul esett. Vártam. Kb. 1 óra múlva ismét szóltam, hogy a babám ébredezik, és szeretném, ha megmutatnák, hogyan kell szoptatni, mert a baba nem vár. Erre bejött a már említett szőke nővér, és azt mondta, hogy milyen türelmetlen vagyok én, és különben is, már megmutatta, csak nem figyeltem. Ekkor telefonáltam a férjemnek, hogy legyen szives hozza be nekem a Szoptatás című könyvet. Behozta. Mivel nem kaptunk segítséget, így a könyv alapján próbálkoztunk. Este, mikor egy másik nővér került az osztályra, nála is próbálkoztam, hogy segítsen, de Ő sem segített. Utána átmentem a maásik szobába, és megfigyeltem, hogy az az anyuka hogyan csinálja. Megkérdeztem Tőle, és kedvesen segített. Ez volt az össz, ami segítséget kaptam. Ennek alapján nem csoda, ha rettenetesen éreztem magam a klinikán, és minden pillanatban az órámat néztem és vártam, hogy legyen már 26-a és mehessünk haza. Eljött. Vasárnap este minden szépen alakult, boldog voltam, a kislányom is ügyes volt. De valószínűleg a szakszerű segítség hiánya miatt, estére egy óriási gyulladt csomó keletkezett a mellemben. Utána belázasodtam, és gyötrelmesen tellt az éjszakám. Utána jött a további kálvária a tejlázzal. Folytassam? Ezek után szerintem érted, miért nem szülök többet a DOTE-n és a Major dokit meg messze elkerülöm. Mi a véleményed? Ilyennek ismered?

Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Szia Tamara,
elolvastam, és azt nagyon szomorúnak találtam, hogy a 4 nap alatt nem találkoztál egyetlen egy ott dolgozóval sem, aki hozzád szólt volna, akivel el tudtál volna beszélgetni.
Na, meg akkor Kovács adjunktusnőhöz sem volt szerencséd, aki neonatoloógus, és minden kismamának 45 perces előadást tart a szoptatásról, és megmutat mindent?
Megértem, ha következő alkalommal inkább a Kenézyt választod, de 4 napig ott is bent kell maradnia a babaának legalábbis.

Látom, hogy Boros doktornőt nagyon szereted. Én a klinikán Jenei doktornőt tudnám hasonlítani stílusilag. De Major dokit én nem olyannak ismerem, mint aki szó nélkül otzthagyná a terheseit. Viszont, olyan doki meg nem nagyon van, aki végig ott ül. Sajnos, mert van sok más dolguk.

Kívánom, hogy a következő babánál sokkal jobb emlékeid legyenek.

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Sajos nem találkoztam Kovács adjunktusnővel.
Én következő alkalommal a szülés előtt felköltözöm anyósomékhoz Pestre és a Szent Istvánban fogok szülni Boros doktornővel. A Szent Istvánban úgy tudom, elég 2 napig bent maradni. Major dokit én sem ilyennek ismertem meg. De hatalmasat csalódtam benne. Azóta már megnyugodtam, mind fizikailag, mind érzelmileg. Higgadtan, elgondolkodtam. Miért lehetett az amúgy rendes Major, ilyen? Lehet, hogy fáradt volt? Lehet. Lehet, hogy ideges volt? Lehet. Lehet, hogy rosszul érezte magát? Lehet. De még mindig nem értem, hogy ezért miért rajtam állt bosszút? Én nem tehetek róla, ha fennálltak ezek a problémák, vagy bármi más. De végülis mindegy. De az biztos, hogy a 6 hetes kontrollra nem megyek vissza hozzá!
Na, megyek! Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Szia Tamara,
én arra csak most jöttem rá, hogy te most szültél.
Szóval, délután tuti, hogy a magánrendelésére ment, de anyit szeretnék még mondani neked, hogy azt sztem még Boros doktornő sem tudja megígérni, hogy amíg a szülőszobán leszel, addig neki sehol máshol nem lesz dolga. Mert, gondolom, neki is van magánrendelése, meg osztálya, műtétje, stb.
Külön szobát meg sztem pont azért kaptatok, hogy kényelmesebben érezzétak magatokat, hisz karácsony környékén úgyis mindenkinek még + sok látogatója van, és így ez kényelmesebb.

Ja, és ki volt a szülésznő akkor, amikor szültél, már csak azért kérdezem, mert mindenkit ismerek, de senkit sem ilyennek.

manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Igen, most szültem! Kedden lesz 3 hetes a kislányom.
Azzal nekem semmi bajom, ha elment a magánrendelésére. Oké, menjen. Ha elkéreckedett volna, természetesen mehetett volna, de így sem érdekel. Nekem a kitolási szakban felém/felénk mutatott undok viselkedése és türelmetlensége nem tetszett.

Boros doktornő egy teljesen más tészta! Azt elhiszem, hogy nem tudja megígérni, hogy nem kell otthagynia hosszabb rövidebb időre. Ezt megértem. Ismétlem, a Majorral sem ez volt a bajom. De Boros doktornő nem lesz türelmetlen és undok velem/velünk, ebben biztos vagyok, főleg úgy, hogy nem indokolja semmi, mert ugye most a kislányomnál sem indokolta semmi.

Szoba: Nekem nappal semmi bajom nem volt a külön szobával, mert a férjem és a szüleim szinte 24 órában velem/velünk voltak. Én éjjel voltam nagyon szomorú és éreztem magam nagyon egyedül. :-((

Szülésznő: Sajnos a nevét nem tudom, mert elfelejtett bemutatkozni. De emlékeim szerint világosbarna haja volt és olyan középkorú lehetett. Ennek alapján ki Ő?

Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Tamara,
arra kis paírra, ahová felírták a kislányod adatait, madam néven szerepel.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Én december elején szültem a klinikán és csak pozitív élményeim vannak. Hajnal három körül kezdett el szivárogni a magzatvíz, így gyorsan betelefonáltam, hogy hívjunk-e mentőt vagy mehetünk saját autóval, azt mondták, ha gyorsan beérünk akkor mehetünk autóval is. Kb. 10 perc alatt odaértünk. Már vártak, kérdezték ki az orvosom és rögtön telefonáltak neki, aki jött is rövid idő múlva. A méhszáj már kellően ki volt nyílva, de a fájások ritkán jöttek, ezért a dokim oxitocint javasolt, hogy gyorsuljon a folyamat és ne vajudjak sokáig. Meg lett a hatása az infúziónak, olyan fájásaim jöttek, hogy csak gúvadt a szemem. A szülésznő nagyon rendes, segítőkész volt, még akkor is mikor a legnagyon fajdalmak közepette kiabáltam egy kicsit, akkor sem szídott le, nem mondott semmi sértőt. Ja, azt nem említettem, hogy apás szülés volt. Nagyon sokat jelentett, hogy ott volt a párom, masszirozott, itatott, segitett az arcomra tenni a gázmaszkot - ennyi fájdalomcsillapítot kaptam, habár szerintem nem sokat ért. A dokim nem volt ott végig a vajudás alatt, de szerencsére a végére a kitolási szakaszra visszajött. Ez volt a legnehezebb az egészben, két órahosszat tartott, mert a köldökzsinor rá volt tekeredve a babára. Szóval megszenvedtünk mindannyian a végén, de megérte.
Gátmetszés volt, de szerencsére kicsi. A gyermekágyaszobával sem volt semmi gondom. Háromágyas szoba volt, zuhanyzóval, wc-vel. A csecsemős nővérek is nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. A szoptatással szerencsére nem volt problémám, de a szobatársamnak igen, volt olyan nap, hogy 20-szor is kérte a segítségüket és ők jöttek mosolyogva. Egy hetet töltöttünk bent, mert a kislányom besárgult. Kovács adjunktusnőtől mindenki rettegett, mert nagyon szigorú, egy kicsit én is tartottam tőle, de bíztam benne, ha haza enged minket, akkor tényleg rendben van minden. Egy negativum volt, még pedig egy takarítónő, aki folyton szidkozodott, ha munkája akadt.
Az orvosom dr.Czifra Imre, mindenkinek ajánlom, aki türelmes, mert nagyon elfoglalt, nehéz elérni és néha sokat kell rá várni, de megéri,mert nagyon rendes, figyelmes, bármit meg lehet vele beszélni. A szülésznő Kaszásné Csilla volt, őt is ajánlom mindenkinek!!
Üdv.Évi
evibebi
 
 


Sziasztok!
Jár még erre valaki?Kép))

Kép
sapé
 
 


Üdv. mindenkinek még egyszer!
Olvastalak benneteket,régen jártatok erre!
Én is a Klinikán szültem,EVIBEBIhez hasonlóan CZIFRA IMRÉnél.Engem már 2 héttel a szülés előtt befektettek,Az NST-m miatt.Ezen idő alatt lehetőségem nyilt arra,hogy orvosokat,nővéreket ismerjek meg.Némelyik doki viselkedése számomra furi volt.A nővérek egyike-másika sem volt semmi!!
Szülés előtti napon,éjfél előtt elfolyt a magzatviz,igy a szülőszobára kerültem(Juhász dr.vett fel,rendes,közvetlen volt).FÁjás gyengeség miatt infúziót kötöttek be hajnal tájt.Elég lassacskán haladtam,de biztosan.Apás szülésünk volt,párommal Czifra doki is közvetlen(pedig ügyelet állt mögötte) volt.Gáz maszk nálunk sem vált be igazán.Végül is délután 14.10-re született meg a lányom.Azonnal nem sirt fel,megijedtem,hogy miért?Czifra "Elszaladt" vele(mindene mecóniumos volt,igy jól le kellett szivni)Majd pár perc múlva a párom kezébe adta a gyereket.Én meg voltam vele elégedve,türelmes,segitőkész.Mi is besárgultunk igy pár nappal később jöhettünk haza.
Szeretném azok táborát bőviteni,akik nyugodt szivvel tudják ajánlani ezt az orvost.Tény,hogy sokat kell rá várni,de úgy gondolom megéri!!!
Több éve járok hozzá,bizok benne és ez a legfontosabb!!Kép))
A szülésznőm PÉNTEK ANIKÓ volt,ő is mindent megtett annak érdekében,hogy minél kevesebbet"szenvedjek",őt is tudom ajánlani!!
A lányom 17-én lesz 9 hónapos,szépen fejlődik,de sajnos már nem szopik.
EVIBEBI ha erre jársz irj!!!
ÜDV.Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!

Gyere át, ha van kedved a lakóhely szerint debreceni topikba, ott szoktunk beszélgetniKép

Üdv
Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Érdeklődnék, valaki nem tud-e hasznos infókkal szolgálni Dr Harsányi Ágnesről, Dr Szeverényi Péterről és Dr Szeverényi Mihályról, szülészeten vannak. Jó ideje küszködöm, jó dokit még nem találtam, esetleg tud valaki valakit ajánlani?
Köszi!
kriszta82
 
 


Szia!

Kriszta82, ha még nem találtál orvost: Székely Péter Magánrendelése kedd és csüt. du 17.00 - 19.00 között. Nem kell bejelentkezni, de menj az elején, mert sokan szoktak nála lenni
Cím: db. Kar u 20.
A világ legjobb dokija!
drnn
 
 


Én is a klinikán szültem, és nekem is csak pozitív véleményeim vannak, s ezek után szomorúan veszem tudomásul, hogy ilyen ,egtörténhetett a klinkán.Bár valljuk be undok doktorok és nővérek mindig lesznek minden kórházban, klinikán, szakrendelésen, stb., s hogy mikor kin csattan az ostor, mert éppen valaki felbosszantotta, azt nem lehet tudni.
Nekem is gondom volt a szoptatással, volt hogy 2 órán belül vagy 10 - szer hívtam a nővért, soha nem volt semmi negatív megnyilvánulás. A Te esetedben Tamara arra tudok gondolni, hogy év vége volt. Tudom, ez nem ok hogy így bánjanak az emberrel. Nekem egyetlen egy nővér nem nyerte el a tetszésem, az pedig egy alacsony, vállig érő vöröses barna mininővér, aki a babákat fürdette. Ő igen, flegma volt, játszotta az agyát, bár nem tudom, hogy mire, na meg a fejemet rá, hogy fiatalabb volt tőlem, de az ilyeneket nem szabad magaára venni az embernek.
drnn
 
 


Szia Drnn!
Milyen idős a babád?MIkor született? Debreceni
vagy?Ha nem hol laksz?
Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!
Kicsi bogaram a hétvégén lesz 9 hónapos és én holnap leszek 23. Nem vagyok Debreceni, tőle 20 km- re lakunk. (egyelőre)
És Te?
drnn
 
 


Szia!
Bocsi,de erre nem nézegettem.Kép
Debreceni vagyok, én pedig 30 leszek nyáron.Már most Ágota is nagyobb 10,5 hónapos,éppen ma készülünk tanácsadásra,majd irok,hogy mi volt.
Debrecenbe költöznétek?Vagy a környékre?
Kinél szültél?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia!

Én szeretnék Db-be költözni, de ez még csak terv.Egyenlőtre maradunk itthon.
A Székely Petinél szültem, és 100% -an meg vagyok vele elégedve.Ha lesz még baba, biztos hogy meginmt hozzá megyek.És Te?
drnn
 
 


Szia!
Én a Klinikán Dr.Czifra Imrénél szültem,meg voltam vele elégedve,lelkiismeretes,rendes doki.Apás szülés volt,a párom minden kérdésére normálisan felelt.A következő babót is nála szeretném szülni,remélem sikerülKép
Tanácsadáson tegnap 11kg 50dkg,80cm-er volt.
Reggel az ágyában felállt,és olyan boldog voltKép
A lányomat Ágotának hivják,és a te gyermekedet?
Irjál a csemetédről mit csinál,mit eszik stb.!

Kép
sapé
 
 


Szia, én is Sz. P. nél szültem, már 14. hónapja. Ezek szerint még mindig vállal szülést?
rebusbaba
 
 


Miért beszéli mindenki, hogy Székely P. nem vállal szüléseket? Régóta "riogatnak" ezzel, de rendszeresen hallok olyanokról, akiket elvállal.

Doró
doró
 
 


Sziasztok!
Igen vállal szüléseket!!!
Én 10hónappal ezelőtt szültem nála. 100% - an meg voltam vele elégedve, s mindenkitől még csak jót hallottam róla.
drnn
 
 


Szia Drnn!

Mi van veletek,irj a csemetédről!

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!

Tölteni akartam fel képet kicsikéről, de akárhogy csinálom, mindig azt írja ki, hogy túl nagy.
drnn
 
 


Szia!
Amikor a debreceni topikba tettem fel képet,nekem is kicsinyiteni kellett(a párom segitett)Kép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia, Doró, nekünk annak idején ő maga mondta, hogy lassan abba akarná hagyni. Nem szívesen mennék máshoz, úgyhogy nagyon remélem, a mi leendő babáinkat még vállalja.
rebusbaba
 
 


Rebusbaba,
én is pontosan ezt hallom, de szintén reménykedem, hogy lehet. Amikor először voltam nála a kis albérlőm miatt, azt mondta: "Na, akkor augusztus 27... ha maga is ráér..." Annyira szeretném, ha ő is ráérne (elvileg csak ettől tette függővé a nála-szülést). A te kisgyereked várhatóan mikor születik? Magánrendelésre vagy SZTK-ra jársz hozzá?
doró
 
 


Nekem már van egy, nála szültem 14 hónapja, de most terveznénk a következőt. Amúgy én az sztkba jártam hozzá, de most kell mennem rákszűrésre, és most a maszek rendelőjébe fogok. (most már nem is abba a rendelőbe tarozom különben). Egyébként lehet, hogy csak arról van szó, hogy mivel már nem dolgozik a klinikán, csak néha ügyeletet, és néhány szülést vállal, szóval nem annyit mint régebben.És ezért terjed, hogy lassan abba fogja hagyni. Már ha érthető voltam, már álmos vagyok.
rebusbaba
 
 


Sziasztok!
Csak idetévedtem, de egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne írjak néhány sort. (még regisztrálni is képes voltam e miatt)
Nos....Székely P.
Akkor most én leszek az ellenzék. Én nem ajánlanám senkinek!!!
Nála szültem az első gyermekemet, ugyanezt hallottam róla, mint amiről itt olvasok, hogy Õ a szuper...stb.
Elhittem, nem informáltam le jobban....
Rövid leszek: súlyosan fogyatékos a gyerek, ami minden orvos szerint elkerülhető lett volna némi odafigyeléssel, illetve ha nem futószalagon vállal terhességeket és nem olyan pénzéhes. Ugyanis én jeleztem a gondokat, de ő nem figyelt rá. Amikor kiderült a baj, akkor mondtam a főorvosnak, aki valami olyasmit mondott, hogy igen, ismerik SzP.-t, ismerik a problémát. Ezt csak azért írom, hogy tudjátok: nem egyedi az eset!!! (többek szerint sok ilyen eset miatt nincs már a DOTE-n.) Szülés után olyan szobába kerültem, ahol a problémás esetek voltak. 4 ágy volt, mind a négy SZP. "betege" volt.
Még csak annyit: évekkel később, amikor rá mertem szánni magam az újabb terhességre, nagyon körülnéztem: több védőnő, és asszisztens is egybehangzóan azt mondta, amikor kértem, hogy ajánljanak valakit, hogy csak SZP-t ne válasszam, ha valaki olyat akarok, aki oda is figyel rám!!!
Senkit nem akarok bántani, örülök, ha valaki egészséges gyereket szült nála, de ez is hozzátartozik az igazsághoz!!! És jobb óvatosnak lenni vele!!!
(azt hiszem a Kenézyben is van egy ilyen nevű orvos, én nem róla írtam)
elise
 
 


Elise,

első olvasásra megdöbbentő és félelmetes, amit írsz. Mi történt veletek? Ha megosztanád...

Doró
doró
 
 


Sziasztok!

Hát azért nem semmi!!!!!!!!Kép
Az ember 9 hónapon keresztül védi,óvja a magzatát,babáját és orvosi mulasztás miatt......Kép
SZÖRNYÛ!És még pénzt is elfogad!


Szerencsére én nem ismerem ezt a dokit,nekem normális fogadott dokim volt,aki figyelt rám,ha valamit jeleztem nem ment el mellette!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Én is a klinikán szültem 1 hónappal ezelőtt. Sajnos nekünk az orvosválasztás nagyon nem jött be. Az utolsó utáni héten hagyott bennünket cserben a leggyengébb kifogással, amit csak ki lehet találni. Végül ügyeletben szültem Vad Szilviánál, akit csak ajánlani tudok mindenkinek. Befektettek azon a napon amikorra ki voltam irva, és sajnos 16 napot kellett benn töltenem összesen.
Lenne kérdésem is hozzátok és ez az amnioszkópiához kapcsolódik. Nekem ez volt a legkellemetlenebb dolog, és még most sem sikerült megemésztenem, hogy miért volt szükség rá 8 azaz nyolc alkalommal (+2 volt fent a szülőszobán, ami érthető), mikor elvileg minden rendben volt és külön jeleztem, hogy rettentően fáj. Egyébként Czifráról jut eszembe, hogy az volt a legfájdalmasabb, ahogyan ő vizsgált, és közölte, hogy az én hibám, és ami a legszebb, hogy meg is kínzott, mégsem látta a víz színét. Szóval a kérdésem, hogy van-e vki, akinek ennyi vizsgálatot kiírtak és mivel magyarázták? Mert nekem semmivel. Egyszer azt mondtam, hogy nem egyezem bele, és az orvosom aznap délután közölte, hogy ne számítsunk rá a szülésnél. Plusz olyan lelkiismeretfurdalást okozott, hogy utána én kértem, hogy végezzék el.
Segítsetek, hogy megértsem.

bogi
bogi191
 
 


Szia Bogi!

Én is feküdtem bent anno szülés előtt 1,5 hétig.(lányom 11 hónapos Kép )Nekem is csináltak másnaponként amnioscópiát.Egyik nap NST,a másik nap amnioscopia,ez ment szülésig!Már nem emlékszem pontosan,de a 4 vagy 5-dik nekem is fájt,sőt véreztem is utána.A nővérektől megkérdeztem,hogy természetes-e?A válasz,hogy igen előfordul.
Az amnioscópiát azért kell bizonyos terhességi hét után csinálni,hogy megnézzék a magzatviz tisztaságát.Ha nem tiszta(véres,mecóniumos)beinditják a szülést.Nekem is végig tiszta volt,szülés előtt elfolyt a magzatviz,és vajudás közben lett mecóniumos a babó+minden....
Nem tudom,hogy neked miért fájt ahogy Czifra vizsgált!Én nála szültem,gondozásra is hozzá jártam,nekem nem volt ilyen problémám.
Nem vagyunk egyformák,sőt a fájdalom küszöbünk is más,lehet,hogy ezért érezted jobban?Nem tudom.
Ha megkérdezhetem kihez jártál?
Vad Szilviánál már más ismerősöm is szült,meg voltak elégedve vele.


Sapé

Kép
sapé
 
 


A "fogadott" orvosunk Fekete István volt.

A fájdalomküszöbömmel nem hiszem, hogy gond lenne, mert szülés után azt mondta a szülésznő, hogy csodálatosan viseltem, meg se nyikkantam, pedig kaptam zselét és tablettát is, és 26 órát töltöttem fent összesen a szülőszobán.
Tudod, az első amn. után elment a nyákcsap, azt gondoltam, nemsokára meglesz a baba. De utána még eltelt több mint 2 hét. Nekem minden vizsgálat fájt, kivéve amit Zatik csinált, mert ő nem eröltette fel a csövet, mikor látta, mennyire szűk a méhszáj. A viz nekem még a szülőszobán is tiszta volt.
Amikor a doki befektetett, megbeszéltük (legalábbis én igy értelmeztem), hogy nem erölteti az amnioszkópiát, ha nekem ez ennyire fáj (ez volt az, amit Czifra csinált, mert az én dokim nem ért rá), inkább mindennap két NST lesz. Ezért lepődtem meg, hogy mégis lehivtak az ambulanciára amnioszkópiára a második napon.

bogi
bogi191
 
 


Sziasztok,

akkor mi van,mire lehet számítani, ha a fogadott orvos véletlenül mégsem tud bejönni (időben)? Az ügyeletes orvos sértett, hogy ő csak a "ló helyetti szamár"?

D.
doró
 
 


Doró,
nem hiszem, hogy sértett lenne, tudják ők is, hogy a doki be tud e jönni vagy nem. Ha nem, akkor tökéletes ellátásban fogsz részesülni az ügyeletesektől is.
bogi191
 
 


Bogi!
Tudod ez nem mindig azon múlik,hogy mit beszélsz meg az orvosoddal,hiába fogadott!!!!!!
Az esetek döntő részében,a"rangidős"vagy ügyeletes doki is beleszólhat a kismámákkal kapcsolatos vizsgálatok előirásába!
Akikkel én feküdtem bent,mindenkinek megcsinálták(egyik nap NST,másnap amnioscópia).
Az elején nekem is azt mondták,hogy lehet,hogy fájni fog,de nem igy lett,szerencsére.Pedig Czifrán kivül több doki is csinálta nekem.Ja!A lányom 41.hétre született.
Az biztos,hogy fogadott doki nélkül is ellátnak!
A szülőszobán szerintem nagyon jó csapat van,mindenki rendes!


Sapé

Kép
sapé
 
 


Hát nem tudom, mennyire pénzéhes Székely, tőlem nem fogadott el pénzt. De ettől függetlenül borzasztó, ami történt. Leírnád, mi történt?
rebusbaba
 
 


Székely P-hez:
szerintem ha egy doki, pl. SZP nincs státuszban a Klinikán, de "rajongói" kérésére idegen helyre, szabadidejében elmegy dolgozni, akkor mindenképpen jár neki fizetség, ami talán inkább jogos munkabér, mint hálapénz.
Ha a vízvezetékszerelő egy fél órás mosogatóbekötésért 6000 forintot (!) kért tőlünk, akkor nem tudom, mi az az összeg, amit túlzónak tartanék egy nagy felelősséggel terhelő szülés levezetéséért...

Rebusbaba, én sem találkoztam a pénzéhesség semmi jelével. Milyen a pénzéhes orvos egyáltalán?

Elise, nagyon szeretném megismerni a történeteteket.

D.
doró
 
 


Doró, szerintem akkor is jár a pénz, ha valaki státuszban van a klinikán, de a szülés idejében nincs munkaideje. Teljesen jogosnak tartanám, ha munkaidőn kívül dolgoztam, engem is megfizettek. Különben, be sem megyek. Pláne nem mondjuk Karácsonykor, ami egy szülésznél igen könnyen előfordul. Amúgy, SzP nél tudtommal nincsen tarifa, egy ismerősöm rákérdezett nála, és azt mondta, amennyit gondol. De, tudom, hogy más orvos előre megmondja, hogy x összegért megy be munkaidőn kívül, és én perverz módon még ezt is érthatőnek tartom. (mielőtt bárki megvádol, egy fia orvos sincs a családban).

Off: ezeken a szakipari munkákon én is ki vagyok akadva. Egy nap alatt csempéztek ki nálunk (egy ember) 15 e ért, számla nélkül. És két hétig vártunk rá, annyi volt a munkája. Azóta is ajánlom a férjemnek, tegye félre azt a diplomát, tanuljon egy mesterséget.
rebusbaba
 
 


Rebusbaba, ismét egyetértek: valóban nem abban van a különbség, hogy státuszban van-e, hanem abban, hogy az adott szülés levezetéséért megkapja-e valahonnan a fizetséget, vagy sem. Semmi bajom az efféle szokásjoggal, s nem zavarna, ha előre bemondaná a tarifát.

Élhetetlen diplomások és élelmes mesteremberek? Szintén ismerős. A férjemnek nem kell ajánlgatnom, hogy a virtuális bölcselkedés mellett kétkezi munkát is végezzen: a lakásunk bútorzatának jórészét maga csinálta, nyáron fürdőszobát újítunk... Hurrá!
Minden bizonnyal fiunk lesz - persze nem erőltetjük, de szívesen adnánk asztalosnak...

d.
doró
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Csapó Bencét a klinikán? Ha igen, légyszi írjátok meg, hogy hogyan érem el. Köszi! Tamara
tamaranyuszi
 
 


Szia Tamara,

Csapó doktort Bécsben találod meg, de pontosan nem tudom, hogy melyik kórházban.

manóka

manóka
manóka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: