Új privát üzeneted érkezett!

Keressük az Év Bábáját!

Az Országos Bábaszövetség keresi az év bábáját.
A díjat a kismamák javaslatai alapján szeretnénk odaítélni.
Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Kérjük, javaslataikat küldjék el a következő címre:
Országos Bábaszövetség, 1038 Budapest, Ráby Mátyás utca 28/b.
vagy emailben: endomed@t-online.hu

Szülésznő neve:………………………………………………………………………………….

Kórház neve:…………………………………………………………………………………….

Kismama és babája neve:………………………………………………………………………..
nováky_rita
 
 



Aliza:
Nálunk eléggé simán ment a kajcsi bevezetése. Persze csak akkor ette meg, ha kicsit ízesítettem.Most is a fűszereset szereti jobban :shock: :shock: Amúgy nagyon édesszájú!!!Tőlünk örökölte :D
Egy hete volt neki kulcscsont törése :shock: Mondjuk nem egészen törés, hanem gyűrődés. Nem történt semmi: öltözködés közben felültünk , ahogy szoktunk. Zolcsi meg elkezdett sírni. A férjem mellettünk volt, ő csodálkozott a legjobban, hogy mi van. Ma voltunk a korházban - minden ok. Zozi már másnap kiszedte a kezét a kendőből.
Voltunk Romániában kirándulni és ott lett sokkal bátrabb a babóci. Most már itthon is többet jár :D
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Szia Olik!
Örülök hogy nincs semmi komoly.Hol voltatok Romániában?Mi is megyünk Erdélybe Húsvétkor a barátainkkal.Akkor most már profi a legény a járásban. :D
Én is szoktam a kajáját ízesíteni egy picit,az édes nála is jobban megy , a gyümölcs az jöhet minden mennyiségben.Végül is megeszi a főzit is, csak mikor többet mikor pedig kevesebbet eszik.
Kistesó program jövő hónaptól indul? :lol: Sok sikert! :lol:
Kislányt szeretnétek jobban másodjára?Tudom hogy mindegy csak egészséges legyen.
Képzeld el , hogy manóka már kúszásból pár lépést már mászva tesz meg,pár hét és már rutinos mászó lesz.
Nagyon zsivány már a virágokat a szoba szökőkutat piszkálja.Ha rászolunk a képünkbe nevet,Nagyon édes.
Így aztán biztonságos helyre helyeztük apával.
Puszi.

Kép Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
aliza
 
 

 
 

Sziasztok !
Dekorációs FALFESTÉS gyerekszobába :lol: :lol: :lol:
Disney,Micimackó,Shrek,Vuk...amit szeretnétek.
További képek a falfresko.hu oldalon nézegethetőek.
Fucskó Ferenc grafikus 06-20-9227838 Kép Kép
Vendég
 



Aliza:

Sziasztok :D
Cukorfalat a kissrác!!! Úgy meg lehet őket zabálni!!!
Mi Remeti-nél voltunk. Pontosabban Debrecentől kb160 km.
Azóta tényleg többet jár. Ma voltunk a Plazaban - ott dolgozik a keresztanyukája. Sokat sétált ott is. Apával csak néztünk :D

Zolcsi most is van amikor kevesebbet kíván enni, de ez nem baj. Ő pontosan tudja, hogy mennyit akar enni. Ez nálunk ( felnőtteknél) is így van.
Ti merre mentek? Le van foglalva a szállás?

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik !

Már írtam egyszer csak mire elküldtem volna lefagyott a számítógép.
Mi Várasfenesen voltunk ahol van egy ún. Béla vár rom,és megnéztük még a Medve barlangot ami egy nagyon szép cseppkő barlang.
Jó volt nagyon a kirándulás leszámítva hogy manóka hétfőre lebetegedett,Hányás-hasmenéses téma.Másnap meg apa lázasodott be,de mostmár jól vannak.
Remélem ti nem vagytok betegek.Zolikának akkor már rutinosan megy a járás .Nagyon ügyes.
Balázs már felhúzza magát a járókában.Pár hónap és útol érünk benneteket. :lol: :lol:
Ennyit írok mert manókát fektetem,ugyanis délután nem sokat aludt és már fáradt.
Szia.

Kép

Kép
aliza
 
 



Aliza:

Mi most vagyunk egy picit náthásak( főtés nélkül eléggé lehűlt a lakás, szerintem ezért ). Amúgy jól vagyunk, sokat sétálunk, játszóterezünk, homokozunk. Már mondja Anya, Mama, Apa, Apuci, teteje, bagya ( az labda ), bana ( az banán), alma, kaka, próbálkozunk a bilivel. Gyakran belepipil.

A férjem most volt raftingolni :roll: Ezért mi nem igen megyünk meszére május 1re. Csak itt a környéken kirándulgatunk majd.

Puszi nektek!!!

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Szia Olik!


Nagyon ügyik vagytok!Hamar elkezdett beszélni Zolika.
Balika is mostanában próbálkozik a hangjával dedede,bebebe hangokat ejt.
Mi sem mentünk most sehova csak a családhoz (szüleim meg a férjem szüleihez),legfeljebb holnap majd Hortobágyra.
Nagyon édes a homokozós kép,Úgy látom már megy ezerrel a lapátolás :D
Jó egészséget nektek,remélem mostmár meggyógyultatok itt a jó idő! :wink:
Pussz. Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Szia !

Még két képet akartam feltölteni csak nem sikerült.
Most bepótólom.

Kép

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Halihó !
Végre elkészült a THOMAS és VERDÁK gyerekszoba falfestés.
Mellékeltem a képeket, és ha tetszett akkor további képek a falfresko.hu oldalon nézegethetőek. Jó szórakozást. Kép THOMAS
Vendég
 



Szia Aliza!

Nagyon jó híreim vannak: ma produkáltam egy szép pozitív tesztet!!!
Érkezik a kistesó!!! :wink: ( Azért vasárnap még csinálok egyet :roll: )
Most megyek a picihez, mert már sír!
Majd jövök!!!
Puszi

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Hali!
Lányok, ismeri vki dr. Sápy Tamást a Klinikán? Eddigi fogadott dokim nemigen tud szüleszteni, őt ajánlotta!


 
 



Ná:
Sajnos nem ismerem személyesen. Azt tudom, hogy a meddőségén szokott rendelni dr. Fekete István -nal együtt ( Ő meg az én orvosom). Ki volt az eddigi dokid, ha nem titok?

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!

Gratulálok a kistesóhoz! :D :D :D Irigyellek hogy máris mersz vállalni másik babát.
Én még várok egy pár évet szerintem.Aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő :lol:
Egyébként minden rendben?Zolika tudja már?
Ha igen akkor mit szólt hozzá hogy, jön a kistesó?
Képzeld már 4 fogunk van meg még másik kettő készülődik :?
Vigyázz magatokra!
Puszi. Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Kriszti vagyok, van egy 3 éves fiam Olivér.

Dr. Jakab Attilánál született császárral 2004.05.05.-én.
Valaki szült nála?
Nekem csupa pozitív tapasztalatom van a DOTE (DEOEC)-val, egy apró mellékszál Dr. Kovács Judit szoptatási tanácsadó.
Ha őt kihúznák, akkor minden tökéletes lenne!
Esetleg ismeri valamelyikőtök?

Sápy Tamásról nagyon jókat hallottam (emberile, szakmailag), elég felkapott doki.
Bár engem flusztrálna, hogy nagyon jó pasi....


Lényeg, hogy tervezzük a ketteskét, reméljük ő is májusi lesz.


Üdv Kriszti
olimami
 
 


Sziastok!

Én is a DOTE-n szültem...
Akkor én kivétel vagyok... nekem K.J-vel is pozitív tapasztalataim vannak...
Vendég
 


Szia Gigaboszi!

Gondolom ment a szoptatás, békén hagyott...
Nekünk nem ment, fejtem és cumisból adtam, meg is kaptam érte a beosztásomat. Üvöltött....
Alig akart hazaengedni.
Tudtad, hogy nincs gyereke?
Amikor olvastam a szoptatást, nekem is nagyon ment, de a kisfiam nem olvasta és lám neki nem is sikerült 0:)))!
Kinél szültél?

Kriszti
olimami
 
 


Szia Olik22!

Bocs, hogy így ismeretlenül megszólítlak, de a dr Fekete Istvánról próbálok infokat keresgetni itt a neten, s az imént olvastam, hogy neked ő az orvosod. Szeretnék róla kérdezni, ha lehet, mert nemrég költöztünk Debrecenbe, és orvost keresek a második babaprojekthez ( a férjem hívja így :)).
szval azt szeretném tudni, hogy nála szültél e, hozzá jártál e terhesgondozásra, és hogy mik a tapasztalataid. Ma voltam nála először. Szimpi volt, de azért kíváncsi lennék a te véleményedre is. Lehet priviben is, ha neked úgy jobb : lizsuzsa@freemail.hu

Köszi, zsuzsa
zsuzs74
 
 



Aliza: Szia!!!
Gratulá a most már 6 fogához ( gondolom már kibújt :lol: )!! Nagyon helyes kis pasi 8) :wink:
Már jobban vagyok, eddig meg egyfolytában hányingerem volt, mindentől undorodtam...Brrr...Most itt van Anyukám, sokat segít, így könnyebb :D
Zolcsika mutatja, hogy hol van a kistesó, olyan ari :D Mondja már: babáé, apáé, anyáé, mamáé, kiny(kinyitni), bajá(bezárni), mindent megérti már, mindig rengeteg dolga van a lakásban, egy pillanatra sem áll meg :roll:
Amúgy nagyon jó kölyök, ezért is vállalkoztam könnyebben a második babára. Szótfogadó általában, ha valami tilos, azt mondja: na-na-na és fenyegetőzik a kisujjával :lol:
Mentek nyaralni? Mi készülünk Fekete tengerre, de még nem biztos, hogy a férjemet elengednek a munkahelyén :( Pedig már minden le van foglalva, meg a jegyek is vannak oda-vissza...
Sok-sok puszi Nektek!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Zsuzs74: Remélem megkaptad a privimet!!! 8)

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Szia Olik!

Rendi vagy, hogy válaszoltál, de sajna nem kaptam meg a levelet a freemailre. Megpróbálnád mégesgyszer lécci? Nagyon kíváncsia várom.
Köszi, Zsu
zsuzs74
 
 



Zsu:
Én nem a freemail-re küldtem, hanem privit a babaneten belül! Ott lesz, nézd meg :D

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Ha mégse, le van mentve, elküldöm még egyszer, csak szólj!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!

Azt hittem már elfelejtkeztél rólam :cry:
Te szegény,akkor most nem érzed túl jól magad ,de kitartás hátha nem tart sokáig.
Hánysz is vagy csak hányingered van?
Képzeld el a barátnőm olyan rosszul van ,hogy semmi nem marad meg benne,már a kórházba is befektették.
Mostanában mi is gondolkodunk hogy jöhetene egy másik majd meglátjuk végül is Balikával sincs sok baj,ő is jön-megy, uralja az egész lakást.Szeretné ha egész nap vele foglalkoznék de melyik gyerek nem ezt szeretné. :wink:
Persze muszáj a háztartással is foglalkoznom.De amennyit csak lehet vele foglalkozom.
Most már 7 foga van és hál'istenek mindent eszik,egész jó étvágya van.
Tök jó lesz nektek a Fekete tengeren.Remélem eltudtok menni.
Mi jövő hét szombaton indulunk Balatongyörökre,meg majd utánna Fövenyesre megyünk át a barátainkhoz.Remélem jó idő lesz.
Puszi nektek.
Vigyázz magadra és a pocaklakóra.
Amúgy mit szeretnétek hogy kislány legyen?Tudom a lényeg hogy egészséges legyen.
Na pussz.

Kép

Kép
aliza
 
 



Szia Aliza!!!

Gondolom most nagyban nyaraltok :wink: Helyes, ezt a meleget nem lehet a városban kibírni :?
Eddig nem hánytam ( egyik nap 6szor hánytam, de az egész a gyomorrontás miatt volt :oops: ). Csak nagyon erős émelygésem lép fel hírtelen és nagyon kellemetlen, ebben a melegben pedig még jobban fokozódott... De nem baj, az ügy érdekében :wink: :lol:
Nem volna rossz, ha kislány lenne, de természetesen még egy fütyisnek nagyon fogunk örülni :D Már nincs sok hátra, hamarosan kiderül :roll:
Mi 27kén úgy néz ki megyünk, még nem merem pakolni, majd ráér, ha biztos-biztos lesz :wink:
Most nézem: Balázska mindjárt 1 éves lesz!!! :shock: Hogy rohan az idő!!!Mi meg már nem fiatalodunk :roll:
Nagy puszi Nektek, majd nyaralás után jelentkezek!
Olgi

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Szia Olgi!

Nem írtam mostanában mondom úgy is nyaraltok meg mi is oda voltunk erre-arra,strand stb.
Írtad hogy haza jöttetek?És milyen volt?Gondolom szupi.Zolika élvezte a tengert?
Nekünk is nagyon jó volt, az idő is nekünk kedvezett.
Hogy vagy?És a pocaklakó?Látták már hogy fütyis vagy nem? :lol:
Mert kb. már most megtudják mondani ha úgy fekszik a drága.
Nekem nem tudták mert keresztbe rakta a lábát a manókám.
Úristen!!!!!!!!!!:roll: De régen volt már. :D
Ideje összehozni egy másik bébit :D [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 114.07.jpg[/img]

Kép Kép
Na puszka.
Vigyázz magatokra.

Kép

Kép
aliza
 
 



Szia Aliza!!!

Balázskának Boldog első Szülinapot kívánunk!!!

Nagyon jó volt a tengeren, na meg a szüleimmel :wink: Szinte minden nap Anyuci átvállalta Zolcsit alváskor, mi meg mentünk világgá, holdfény alatt este 11 kor fürcsiztünk, ide oda mászkáltunk. Nagyon élvezte Zolcsika a vizet, meg az egészet. Most az egyszer volt olyan érzésem, hogy nem akarok haza jönni :oops: :lol:
A pocilakó köszöni nagyon jól van. Csütörtökre várom az AFP eredményt és pénteken talán elmehetünk UH-ra. Remélem megmutatja, hogy micsoda :D

Kép Itt voltunk, az első fehér magas épületben.

Kép Kicsit látszik a pocim :-)

Kép Ezt láttunk az ablakból

Kép Hajókáztunk

Kép Zolcsi táncolás közben

Kép Igy aludt a vonatban

Látom Ti is élveztétek a vizet!!! Nagyon ari a Bazsika 8)
Sok puszi Nektek !!! A tesó ötlet nagyon jó :wink:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Szia Aliza!!!
Kiscsaj lapul bennem :lol: :lol: :lol: persze 100% csak születésekor lesz, de nagyon boldogok vagyunk, el sem tudod képzelni!!!
Puszika

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!

Szívből gratulálok,a kiscsajhoz és remélem hogy mikor megszületik akkor is nunós lesz. :lol:
Azért eltudom képzelni hogy mennyire boldogok vagytok.Gratulálok tényleg mégegyszer.
Látom már szépen kerekedik a pocid. :)
Egyébként mikorra vagy kiírva pontosan?
Vigyázz magatokra!!! :wink:
Balázskám is lassan elindul eddid csak pár lépést tett de most már 10-12-t is, van úgy hogy az egyik szobából átmegy a másikba.
Már nem sok kell.
Na puszi nektek
Rakok fel egy pár szülinapi képet. Kép Kép Kép Kép
Meg még a yaralásról is,Na puszika

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
aliza
 
 



Szia Aliza!!!
Tegnap voltunk 4D uh-n és tisztán kislányt mutatott :lol: Csak olyan szégyenlős volt a kisasszony, hogy eltakarta a fél pofikáját így nem lehetett fotót készíteni róla :lol: Ezért ajándékba kaptunk még egy alkalmat és hétfőn megyünk 17.00kor megint kuksizni.
Nagyon cuki a Balázska és gondolom most már szalad :wink: Hogy repül az idő, nem? még csak most szültünk :lol:
Legközelebb remélem lesz fotó is, akkor megismerkedünk a Tündi babával :D
Millió puszi

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!
De kár hogy nem sikerült meglátni az arcocskáját.De majd legközelebb.
Tök rendesek hogy isszamehetek még egy alkalommal.Hol voltatok 4D uh-on?
Majd felteszed a képet,olyan kiváncsi vagyok rá.
Úgy láto már meg van a neve.Szép szerinrem a Tünde név.
Jaj de jó neked,Úgy örülök.Vigyázz magatokra.
Igen jól gondolod kb.3 hete megy megállíthatatlanul. :lol:
Egész nap jön -megy, döcög a lakásban,nagyon édes :D
Az biztos repül az idő,ezek a babák hétről- hétre többet tudnak.
Zolika hogy van?Róla most nem írtál.Na puszi.megyek mert Balázs most ébredezik.Képzeld eddig aludt.
Szia

Kép

Kép
aliza
 
 


Bocsi az előzőben a hibákért csak sietem és úgy küldtemel hogy nem néztem meg hogy helyesen írtam -e.
Szia.

Kép

Kép
aliza
 
 



Szia Aliza!!!

Mi a belvárosi 4D uh rendelőben voltunk, Régebben az Iskola utcán voltak, oda mentünk Zolcsival is, most meg Bajcsi Zs. utcán vannak.
Tényleg nagyon jók, majdnem 1 órát foglalkozott velünk 9.800 ft + egy ingyen alkalom, ami a klinikán 15 perc és 11000ft-ért :shock: nameg betegek között becsúsztatva :?

Köszi a kérdésed, Zolcsika remekül megvan. Már mindent mond, eléggé korán kezdett el beszélni és ennek örülök, mert sokkal könnyebb. Megmondja mit akar enni, mit csináljuk, köszön, vannak kristály tiszta szavak, vannak kevésbé, de mindent megértjük. Még az eléggé összetett szavakat is mondja: motorbicikli, porszívó, Tündit meg Dundinak mondja :lol: :lol: Ezen olyan jókat tudunk mulatni :lol:

Most jött el a kívánós korszak, egész nap ehetnékem van :oops: Mi lesz így a végén :oops: :oops:

Na , puszika, megyek vasalni, mert nagyon lemaradtam ezzel :evil:


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki???? A terhesambulancia telefonszáma kéne...
NST-re kötelező időpontot kérni?
Előre is köszönöm: Viki
Vendég
 



Szia Vikimi!
A szám ( remélem nem változott):
0652-411-717/55415 mellék.

Sztem kötelező, de jobban is jársz, ha bejelentkezel. Ott helyben meg beadod a papírjaidat és behívnak. Nem mindig tartják be az időpontot, de kb mindig megvolt.
Üdv. Olik

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!:)
köszi válaszodat,nem sikerült elérni mindig foglalt volt...
Köszönöm mégegyszer!:)
Vendég
 



Szia Aliza!!!

Voltunk tegnap ismét Uh-n és most már jobban mutatta magát a Tündi baba :lol:
Íme Ő is a "garázsa" :lol:
Kép
Kép
Kép 25+2

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!

Köszi hogy felraktad a képet.Nagyon cuki.
A pocid is elég szépen alakul. :D
Szóval szégyenlős a drága.De most egész jó képeket lehetett csinálni róla.
Zolika nagyon ügyes és tök jó ha már tudja mondani mit szeretne enni-inni stb.
Már én is azt várom hogy Balázs tudná már mondani hogy mit akar mert néha elég nehéz rájönnöm ,de azért sikerül.
Ő még főleg halandzsázik a maga nyelvén de azt egész nap,nagyon édes ahogy mondja a magáét.
Érteni már szinte mindent megért egy pár szó kezdeményt szokott mondani pl.lámpára hogy pa vagy a kutyára va-va.De ennyiben ki is merül.
Majd csak elkezd egyszer beszélni.Végül is van ideje.
Na puszi,vigyázz magatokra.

Kép

Kép
aliza
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 



Szia Aliza!!!
Hogy vagytok? Anya nagy legénye már biztosan nagyon önálló :wink: :lol:

Zozika jól van, mondatokban beszéli két nyelvet, nagyon büszke vagyok rá :lol: Azt mondja, hogy Tündi baba hamar kibújik és eljön hozzá játszani. Megkapta az új ágyat, a régit meg Tündi babának adta. Tv-zéskor mindig felhúzza a polómat, hogy Tündike nézzen TV-t :lol: megzabálom ilyenkor.

Már 30 hetes vagyok :shock: Repül ám az idő :shock: A jövő héten átrendezzük a szobákat és elkezdem átmosni és vasalni a cuccikákat. Na meg ablak-függöny mosás mindenkép lesz.

11kg híztam eddig, ez 3 kilóval kevesebb, mint ilyenkor Zozival, de sztem behozom még jócskán, mert inkább édességre bukok :oops:
Igazándiból nem érdekel, Zozi után vissza nyertem a lánykori súlyomat. 2 gyerkőc mellett meg... :roll:
Puszika!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik!

Igen jól gondolod Balázs már jön-megy intézi ügyes bajos dolgait. :D
De azért sokszor van úgy hogy még fogja a kezem és sétálni kell vele meg persze hív hogy játszunk.Egész embert kíván napi 24 órában. :wink:
Nagyon ügyes Zolika ,büszke is lehetsz rá,Nagyon édes lehet,gondolom már alig várja hogy megszülessen Tündike.
Figyelj:Azt szeretném kérdezni hogy milyen ágyat vettetek neki,Ilyen rendes gyerek heverőt vagy ami kihúzhatós stb.?
Mer már mi is gondolkodunk rajta ,mert nem sokáig fér már el benne.
Előre is köszi.
Akkor egy szobában fognak aludni vagy eleinte nem?
Na most ennyit írok.
Pussz.
Vigyázz magatokra!!!!!!!!

Kép

Kép
aliza
 
 


A kilókkal meg ne foglalkozz!
A 11 kg teljesen rendben van.
Én annyit híztam ,de nekem a szoptatáskor jött inkább fel mert Balázs egész nap szopcsizott és ott kellett vele feküdnöm.
Enni meg csak kellett.......... :oops:
De most járok tornázni,Nagyon jól esik.
Valamennyit már fogytam a férjem meg a család szerint én még nem igazán vettem észre. :roll:
Na búcsúzom ,csak még kiegészítettem az előzőt.

Kép

Kép
aliza
 
 



Szia Aliza!!!
Ezt a képet találtam a neten, ( most nincs itt a fényképező).
Ez egy 100-150 - 180 ra kihúzható fenyőágy. nagyon tetszik, összesen 32.000 volt mindenestül ( matraccal és ágyneműtartóval.)
A Rikábal vettünk. Kép

Első évet-másfelet velünk alszik majd a picike, aztán egy szobába kerülnek :D



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Nemrég költöztünk Debrecen mellé, és segítséget kérnék Tőletek, mert nem nagyon ismerek itt senkit.
Az egyetlen itteni ismerősöm által jutottam el Harsányi Ágnes doktornőhöz. Kicsit lehangolódtam, mert a ceglédi orvosom sokkal kedvesebb volt. Mit tudtok a doktornőről? Tudtok jobbat ajánlani (vagy csak én vagyok túl érzékeny :( )?
Van egy 20 hónapos kisfiam, aki Cegléden született egy tündéri dokinál. Azért is keresek orvost, mert lehet, hogy bevállalnánk egy kistesót, csak ahhoz nagyon megbízható orvosra is szükségem volna :oops: nagyon félős vagyok ugyanis :oops:
Ha tudtok segíteni a véleményetekkel, nagyon hálás volnék!
Üdv, Lilla

Kép
zea
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Szia Zea!

Gyere át a debreceni kismamák anyukák topikba ott többen vagyunk és több tapasztalatról olvashatsz. :)
Engem Aliznak hívnak és van egy 17 hónapos kisfiam akit Balázsnak hívnak.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Kedves Db. és környéki kismamák, és anyukák véleményeteket szeretném kérni a következő kérdésekben:

1) Szülés tekintetében melyket ajánljátok DOTE v. Kenézy?

2)kinél szültetek? mik a tapasztalatok orvosok terén?

3)tudtok -e vmi infót Dr.Molnár Tamásról (DOTE)

előre is köszönöm a válaszokat!!! :D
szyszy26
 
 


Szia Zea!

Én is hasonló cipőben járok,abban a tekintetben h. nemrég költöztem Debrecen közelébe,
mi még az első babát tervezzük.......ezért vagyok kiváncsi a Debreceni kismamák,anyukák véleményére.....
szyszy26
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: