Új privát üzeneted érkezett!

Jó lenne ha leírnátok milyen tapasztalataitok vannak a szolnoki szülészettel kapcsolatban
köszi,
ida
Névtelen
 


Szia !
Én a szolnoki kórházban szültem mind a két kisfiam , nem tudom , hogy az elmúlt 1 év alatt történt -e változás , de egy szóval ennyi : tragédia . Koszos ( amirõl sajnos a kismamák is tehetnek , mikor a kuka mellé dobják az elhasznált betétet ) , az én orvosom például eldöntötte hajnali 3-kor hogy 7-re baba lesz mert lejár a mûszaka . 3-kor mentem be és 4 óra altt megszületett a kisfiam , de úgy hogy szó szerint kinyomta belõlem . 1 hónapig leülni se bírtam , itthon szenvedtem csendesen . Nem tudom , hogy kinél fogsz szülni , de szinte mindenkirõl hallottam rossz élményeket az ismerõseimtõl . A nõvérem kisbabája a 40. hétre született , császárral , problémamentes terhesség után 5-ös apgarral született a kicsi , a fene tudja hány percig élesztették , már soha nem is fogjuk megtudni . 2 hónaposan meghalt bölcsõhalálban , és valószínûleg összefügg azzal , ahogy szegénykém a világra jött . Azt se tudtuk , hogy újra kellett éleszteni , csak a halála után derült ki , mert ez ugyebár nem tartozik az anyukára , ez mellékes .
erika (erika)
 


szia erika!

körülbelül ilyen véleményre számítottam, mert még senki sem mondta azt, hogy meg van elégedve a szolnoki szülészettel.de az már végképp rettenetes ami a nõvéred babájával történt.én nem tudnám biztos elviselni.így is sokszor kérdezik, hogy félek-e a szüléstõl, amire mindig azt mondom, hogy nem, de azért nagyon aggodom, hogy a babának ne legyen semmi baja és egészséges legyen. amúgy annyit még hozzáteszek, hogy Erdõdinél fogok szülni.

szia
ida
Névtelen
 

 
 

Ida!

Én is Erdõdinél szültem. Ha kíváncsi vagy a véleményemre (nem túl pozitív), akkor magánba leírom.

Írd meg az emilcímed, szívesen mesélek.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Szia Ida !
A nõvérem elsõ a nagyobbik kisfiát Erdõdinél szülte , 14 órai vajúdás után relatív téraránytalanság miatt császár lett a vége . A baba hál'istennek szerencsésen megúszta annyival , hogy 2 napig úgy nézett ki mint egy ufo , mert hosszabb volt a feje , mint a teste . Valami nem stimmelt odabent , és beszorult a baba , úgy húzták ki , vagy lehet hogy már a szülõcsatornában volt ? Ezt már nem tudjuk meg , ma már semmi sem látszik , gyönyörû egészséges 2 éves kisfiú . Sajnos az öccse halála õt is nagyon megviselte , imádja a kisbabákat . De reméljük , hogy hamarosan sikerül nekik újra babát vállalni . A kisebbik Gyorgyevicsnél született , azóta is hozzá jár , bár nem tudtuk meg , hogy mi történt szülésnél . Én ezek után valahogy egyik orvosban se tudok megbízni , pedig szeretnék harmadik babát , de lelkiekben nem tudok felkészülni rá . Nem akartalak megijeszteni , mert a barátnõm is Erdõdinél szülte mind a két kisfiát , és õ maximálisan elégedett volt vele . A tesóm biztos rossz napját fogta ki . Nincs tökéletes orvos . Szia : Erika
erika (erika)
 


évi, erika!

köszi a véleményeiteket.
ha magánban akar valaki írni a címem: cser-ta@freemail.hu

sziasztok,
ida
Névtelen
 


Sziasztok!
Szintén szolnoki vagyok, és 8. hetes terhes. Az hogy hol fogik szülni még nem döntöttem el. Segítségeteket szeretném krni: keresek egy Lujza nevû nõgyógyászt (ajánlották)aki állítólag nagyon rendes. Nálam Erdõdi kizárt. Találkoztam vele egyszer (ennyi elég is volt), nekem nem szimpi! Pedig azt mondják, hogy Szolnokon Õ a nagy guru!
Köszike:ani
ani999
 
 


Szia Ani!

Szolnokon dolgoztam mint szülésznõ kb. 7 éve váltottam szakmát. Nem kedveltük egymást(mint munkatárs) Erdõdi doktorral. Azóta csak negatív dolgokat hallottam ténykedéseirõl. Pl. szülés elõtt elküdte kismamáját mert 13kg-ot hízott, vagy kéthete szült ismerõsöm Erdõdinél nemtudom mikor fog újra ülni mivel teljesen szétrepedt!!
"Guruvá" sajnos nem a tudás alapján válnak az orvosok!!??
Végül: szimpátia nélkül nem valósulhat meg a harmónikus szülés.
Sok sikert: Fabrika
fabrika
 
 


Szia Fabrika!
Köszi az infót! Mivel te benne voltál a dolgok sûrûjében nem ismersz egy Lujza nevû nõgyógyászt? Õt ajánlották nekem, de elõtte meg kellene találnom!!!
Köszike:ani
Névtelen
 


Ani!

Hirtelen nem tudom megmondani milyen Lujza, csak az jutott eszembe, hogy Abonyban van a magánrendelõje! Nekem eddig mindenki dicsérte. Ha beugrik a neve megírom!

Voltál már UH-n? Eddig kihez jártál? Merre laktok?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Szia Ani!

Személyesen nem ismerek ilyen nevû orvos, aki hasonló nevû Dr. Losonczi Luca. Vele "egykor" dolgoztam együtt, csak jót mondhatok róla. Neki Abonyi a férje ha jól emlékszem. Lujza nevû doki még nem volt 7 évvel elõtt. Csak olyan orvosokról nyilatkozhatok akikkel együtt is dolgoztam, hiszen a többi csak pletyó. Remélem sikerül jó orvost találnod.

Fabrika
fabrika
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de nem mindig találok ide!Köszönöm a segítõ infókat! Igen, voltam már UH-n,itt Szolnokon is és Bpesten is! Bpesten már hallhattuk a szívverését is! Ami fantasztikus élmény volt, mert csak még 7. hetes voltam. Amúgy Szandán lakunk - válaszolva Évi kérdésére.
ani
Névtelen
 


Sziasztok szolnoki kismamik Kép
Bár nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne egy-két kérdésem.
Milyen mostanában a szülészet a Hetényiben? Van esetleg 1 vagy 2 ágyas szoba? Milyenek a szülésznők? És ismeri esetleg valaki Balogh dokit?
Aki hallja, válaszoljon Kép
kiscsillag
 


Szia kiscsillag!

Én itt vagyok újra... Bár már 2,5 éve szültem, de ha tudok segítek. Sok jót a Hetényiről nem tudok mondaniKép Nem tudom változott-e valami, de: Vannak 2 ágyas szobák, viszont azokba általában olyanok voltak, mint mi, vagyis akiknek a babója lekerült a koraszülött intenzív osztályra.
Volt egy elkülönült "kisebbségi" szoba. Bocs, tudom, hogy ez diszkriminatív, de így van. Volt egy "császáros" szoba, a többi pedig ha jól emlékszem 6 ágyas. A babák napközben voltak a mamáknál, éjjel a csecsemősöknél.

Én jó szülésznőket fogtam ki, nagyon panaszt rájuk nem hallottam. Balogh dokiról már hallottam, rémlik is,hogy valamelyik ismerősöm nála szült, majd még gondolkodom, jó?!

Szia Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


SZia Évi
Köszi az információkat, ha esetleg eszedbe jut még valami, szívesen meghallgatom.
Ezek szerint van csecsemőintenzív, ez legalább jó hír, bár az a legjobb, ha nem kell igénybe venni.
Az újszülött ellátás milyen? Megröntgenezik a babát, hogy mindene rendben van-e?
És nálatok hogy van most a baba?
Szia, Kiscsillag
kiscsillag
 


Szia Kiscsillag!

Sejtelmem sincs, hogy csinálnak-e röntgent! Volt idő amikor úgy gondolotam, jobb is hogy a fiam a koraszülöttre került, ott legalább megtanították szopizni! Addig haza sem engedtek, míg nem szopizott rendesen. A babás szobákban annak volt szerencséje, aki olyan mellett feküdt, akinek már nem az első babája volt. Hát nem tudom, sok jót nem tudok sajnos írni. Ha nem vagy elég talpraesett, könyöröghetsz a csecsemősöknek, hogy segítsenek. Talán nem is azért van, mert nem akarnak, hanem, mert kevesen vannak, és nincs idejük minden anyukára. Legalábbis amikor én szültem tele volt az osztály, szinte nem volt szabad ágy.
Ettől függetlenül nem mentem volna máshová szülni, pedig tényleg nem túl rózsás a helyzet. Nekem az volt a döntő szempont, hogy itt van 10 percre, tuti, hogy beérekKép

Köszi, kisfiam jól van, és már nem nagyon nevezhető babának, a 2,5 évévelKép Éppen a héten kezdtük a bölcsit, és azon filóztam, milyen gyorsan eltelt ez a gyönyörű, mással össze nem hasonlítható időszak!

Hányadik héten vagy?

Szia Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Szia ÉviKép
Én a 23.héten vagyok, ez az időszak mikor olyan jó érzés ha mozog a kicsi. (Bár néha kevésbé mozog mint máskor)
Akkor már nagy fiad van, hogy érzi magát a bölcsiben?
Igazság szerint eddig nem Szolnokra jártam, de családi okok miatt mégis oda kell majd mennem, azért kezdtem el most érdeklődni a kórházi helyzetről. Elég szomorú, hogy nem túl rózsás az a helyzet..
Szia, Kiscsillag
kiscsillag
 


Sziasztok!

Elég régen járt itt az utolsó hozzászóló,de hátha vannak akik olvassák.
Inkább csak negatív tapasztalatokat olvastam,ezért is szeretnék hozzászolni.A kórházban uralkodó tisztasági körülmények valóban csapnivalók.Erről egyes kismamák is tehetnek,de hiszem,hogy sűrűbb takarítással enyhíteni lehetne a gondokat.
Én a szülésznőkkel és a csecsemősökkel meg voltam elégedve.Segítőkészek voltak,de tudom,hogy ez szerencse kérdése is.Sajnos!
Az orvosommal is maximálisan elégedett voltam.Terhességem cseppet sem volt problémamnetes,de rá minid számíthattam.Mindig türelmesen elmagyarázott mindent,és igyekezett megnyugtatni.A szüléskor is türelmes és segítőkész volt.Ő az a bizonyos "Balogh doki",pontosabban Dr. Balogh Artúr.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
A Dr. Losonczi Lucával kapcsolatban annyit,hogy már nincs a kórházban.Akkor ment el amikor szültem,2002 májusában.
Bízok benne,hogy másnak is van pozitív tapasztalata,és arra kérem,hogy írja le,mert azokra is szükség van.Erőt adhat másoknak.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a rosszat ne írjátok le.

Sziasztok!
Györgyi
 


Sziasztok! De kár, hogy ilyen kevés szolnoki kismama internetezik... Így kevesebb tapasztalatot tudtok megosztani, pedig én is kíváncsi lennék!
Névtelen
 


Sziasztok!
Én sem olvastam olyan sok jót sajnos a Hetényiről,de hát nincs más lehetőség itt Szolnokon! Nekem most lesz az első babám, így még tapasztalatom sincs. Remélem azért nem lesz rossz élmény! Üdv mindenkinek: M
M
 


Sziasztok!

Örülök,hogy egyre többen vannak ezen az oldalon.Jó lenne,ha mindenki aki erre jár írna is valamit.Legalább egy-két sort.Minden tapasztalat jó lehet valamire.
Tehát írj Te is!
Névtelen
 


DE írj Te is!!! Én is kíváncsi lennék! Pl.a dokikra is, árakra is! Mennyi körül van a szülés???
K
 


Írok is!
Tényleg jó lenne,ha mindenki leírná az ilyen tapasztalatait,mert az lenne igazán hiteles.Nem egy vélemény.
És sajnos többször is voltam bent a kórházba terhesség alatt,így hallottam ezt-azt."Praktikákat".Volt olyan orvos aki a szülés megbeszélése címen kihívta a kismamáját a szobából,hogy közölje,hogy sima szülés 30,császár 60.Egyébként soktól ezt a tarifát hallottam.Én nem kérdeztem meg,és nem is közölte az orvosom a "kívánságát".35-t adtunk,de nem volt könyű szülés,és maximálisan ott volt az orvos.Egyébként úgy indultunk neki,hogy 20-30 között,attól függően,hogy mennyire leszünk megelégedve vele.
Egyébként Te első szülés előtt állsz?Van orvosod?Hol jársz a terhességben?....
Ja!Az előző névtelen is én voltam,csak véletlen névtelenként küldtem.

Sziasztok!
Györgyi
 


Szia!
Neked ki volt az orvosod?
Első szülés lesz, 25.hétnél tartok! Mosonyi a választottam. Róla hallottál valamit? Az árat még nem kérdeztem tőle, kell megkérdezni egyáltalán?! Olyan drága egy császár?
Te is szülés előtt állsz? U.a lesz a választottad?
K
 


Most olvastam, hogy Balogh volt.
K
 


Szia!

Garatulálok!Ez a legszebb időszak.
A kérdéseidre válaszolva:Én nem kérdeztem meg,mert úgy gondoltam,hogy ez nem kötelező juttatás,mint a magánrendelések díjai.A rendesebb orvosok erre a kérdésre úgyis azt mondják,hogy amennyit gondol,annyit ad.
Most pillanatnyilag nem állok szülés előtt,de a leghamarabb a jövő év végére tervezzük a második babát,így pár hónap múlva már remélhetőleg kismama leszek.Mivel nagyon megvoltam az orvosommal elégedve,ezért ismét őt választom.
Mosonyiról nem nagyon hallottam,mert akkoriban pont nem Szolnokon dolgozott.Az utolsó ultrahangomat csinálta Ő,mert akkoriban jött vissza.Nagyon szimpatikus volt.Ha jól számomo - a sajátomon kívül- 5 különböző orvossal találkoztam az ultrahangok során,és Ő volt a legközlékenyebb,-kedvesebb.
Remélehetőleg szüléskor is olyan.
Apás szülést terveztek?Kíváncsiak vagytok a baba nemére,vagy nem akarjátok előre tudni?
Györgyi
 


Szia!

Köszi!
Apás szülés? Nem tudom, hogy császárnál bent lehet-e?!? Úgy néz ki, hogy lányok lesznek! Ezért ezt a legszebb időszakot, remélem még egy ideig itthon élvezhetem, de a biztonság kedvéért kb. a 30.héttől lehet, hogy be kell majd feküdnöm a két baba miatt!
Akkor tényleg nemsokára neki kell kezdenetek!!!!
K
 


Sziasztok! Nekem most lesz az első babám, és a 21. hétben járok.
Nemrég voltunk bent a kórházban, mert a babuci nagyon megijesztett! 2 napig nem mocorgott, és már nem bírtam tovább itthon, bementünk az ambulanciára és megnézettük, hogy nincs-e valami baj. Az ügyeletes doki egy arab volt, de nagyon rendes volt, megnézte UH-n és a szívhangot is meghallgathattam, azt mondta, hogy pihen a baba, mert biztos sokat mocorgott mostanában. De azért berendelt még hétfőre egy ultrahangra. Ő rendes volt. De voltam már olyan dokinál ultrahangon, aki egész idő alatt telefonált, és semmit sem tudtam tőle kérdezni, szóval változó.
A szülési árakról nem is tudom, hogy mit gondoljak, azon gondolkoztam nemrég, hogy ha adunk a dokinak pénzt, akinél fog születni a baba és valami komplikáció lép fel, esetleg rosszabb, akkor a doki megérdemli-e a pénzt. Így is úgy is figyelnie kell neki nagyon a szülésnél, nem?
A szülésznők egyébként milyenek, tudja valaki?
Üdv mindenkinek: M
melinda24
 
 


Sziasztok!

K.,eddig nem is írtad,hogy ikrek lesznek.Akkor teljesen más a helyzetetd.Lehet,hogy ez a legszebb időszak is egy kicsit -szószerint- mozgalmasabb mint egyébként.Nagyon érdekes lehet,és egy kicsit nehéz is.Most is és később is.De biztosan rengeteg öröm is lesz velük.
Én úgy tudom,hogy császárnál is van lehetőség apás szülésre.Természetesen a műtétnél nem lehet ott az apuka,de utána követheti a kicsiket.(fürdetés,mérlegelés...)Ezt az orvostól kellene megkérdezni,hogy itt Szolnokon,hogy működik.
Akkor hamarosan tényleg be kell vonulni a kórházba.Ezért egyáltalán nem irigyellek!!!

Melindának írom,hogy valóban ugyanúgy figyelnie kell,ha fizetsz,ha nem.De ha valakivel előre lebeszéled a dolgot,akkor tudod,hogy Ő fog veled foglalkozni,remélhetőleg a szülés alatt végig.Ha éjszaka szülsz is bejön.Nem hagy ott az ügyelet lejártával és ad át másnak.Természetesen,ha az ő mulasztása miatt lenne komplikáció,akkor semmit sem adnék,sőt...
Szülésznők is vegyesek.Van nagyon aranyos és nagyon mogorva is.Ki kell fogni,de olyat is hallottam,hogy azt is megfogadják előre.
Örülök,hogy egyre többen vagyunk!
Györgyi
 


Sziasztok!
Györgyi! Én hallottam már olyat is kismamiktól, hogy volt fogadott orvosa és mégsem jött be szülés alatt. Szóval nemtudom, szerintem orvosa válogatja.Kép
Én még az UH-nál bírom a várakozást. Elvileg már reggel hét órától lenne, és a múltkor amikor mentünk (hét körül) a doki csak fél kilencre ért oda. Aztán 10 percet ott volt kb. és elment valami megbeszélésre. Addigra már vagy 10 kismama várakozott az UH-nál.
melinda24
 
 


Szia Melinda!

Teljesen egyet értek veled abban,hogy orvosa válogatja.Az biztos,hogy jól kell választani,de sajnos ezt csak utólag tudod meg.Én abszolút szerencsés voltam,mert aznap pont az én orvosom volt ügyeletben,és teljesen egyedül szültem.Ez az abszulút mázli.(Utána minden nap legaláb egyszer ott volt,hogy hogy vagyunk.Ezt sem láttam minden orvostól.Természetesen varratszedéskor mind ott volt a betegénél!!!)Sajnos nincs rá semmi biztosíték,hogy legközelebb is így járok.Remélem azért nem hagy cserben.Ez egyébként benne van a pakliban,de én akkor is a saját orvos mellett vagyok.Ha nem jön be akkor is ott vagy mintha nem fogadnál,de fizetni sem kell neki.
Én egy kicsit macerás terhességen vagyok túl.Ha nem jött volna be az orvosom,biztosan nagyon szidtam volna,de akkor is nyertem volna annyit,hogy a terhesség során mindíg segített amikor kellett.Orvosilag és lelkileg is.Többször voltam bent a kórházba és láttam azokat akik nem konzultáltak egy orvossal.Minden vizitelő mást mondott,és mindíg kétségek közt voltak.Már ez a nyugalom is megéri.Az a mondás jut eszembe,hogy:"Sok bába közt elvész a gyerek."Kicsit ilyen érzésem volt.Egy teljesen zökkenőmentes terhességnél ebből semmit sem érzel,de nem mindenki olyan szerencsés.

Az UH-nál ami van az biztos,hogy nem semmi.Sokszor nem is az érkezési sorrend számít,és ez elég dühítő,ha órák óta vársz.

Kívánom,hogy bárhogy döntesz az orvossal kapcsolatban legyen szerncséd.
Én senkit sem akarok rábeszélni,hogy fogadjon orvost,de azt tapasztaltam,hogy jobb.Természetesen mindkét oldalon lehet felsorakoztatni érveket és ellenérveket.
Én így nyugodtabb voltam,és már csak ezért is megérte.Hiszen ilyenkor ez a legfontosabb.
Györgyi
 


Holnap megyek UH-ra, nem tudom, hogy mi lesz még. Kép
melinda24
 
 


Sziasztok!

Tényleg "azt" nem írtam eddig még!
Ez nekem kicsit furcsa: nincs fogadott orvosod? Mindig más vizsgálgat? Vagy a terhesgondozásos, aki lehet, hogy nem is szimpi neked?
Én magánrendelésre járok, ott is kell várni sokat, de van ott UH-készülék... Ha pedig videót szerettem volna, akkor megbeszéltünk egy időpontot a kórházba, semmi várakozás... Oké, hogy egy magándoki pénzbe kerül, de nekem megéri...., eddig mindig rendesen odafigyel rám, nem futószalagon megy a dolog...
Tegnap anyukámék bent voltak a gyerekügyeleten tesómék kisfiával, és a dokinőnek el kell mennie, mert történt egy iker-koraszülés! Kíváncsi lennék, hogy hányadik hétre! Én kiszeretném húzni március elejéig, vagyis 37 és fél hétig!!!!
K
 


Sziasztok!
Hát még gondolkozom. Sok ellentétes véleményt hallottam, aztán még nem tudom. De van ismerősünk, úgyhogy lehet, hogy majd meglátogatom.
Voltam UH-n, de még nem tudták megmondani, hogy kislány-e, vagy kisfiú! Majd legközelebb.
Ti hányadik hétben tudtátok meg?
Hát addig én is mindenféleképpen. De az is rossz lehet, aki túlhordja a babát, nem?
Üdv mindenkinek : M
melinda24
 
 


Nekem a 20.héten mondta a doki, mert rákérdeztem, hogy lányok! Aztán legközelebb megint megkérdeztem, hogy még mindig? Akkor is lányok voltak! (ja, és a 21.héten voltunk Pesten 3 D-n, ott is azok voltak!) Pénteken megyek legközelebb, lehet, hogy akkor is rápontosítok..., ez vicc volt, de még ráfogok kérdezni.
Remélem, minden oké lesz a méhszájjal!
K
 


Hali!
Én is rákérdeztem, de nekem azt mondta, hogy még korai! (most dühös vagyok.Kép
Majd írj,hogy mi újság?
Szerintem tök jó, hogy ikreid lesznek.. Kép
melinda24
 
 


Hát nem korai! Csak az lehet, hogy nem úgy fekszik a baba és nem látszik! Ki csinálta az UH-t? Na, majd legközelebb!!! Bár aztán szerintem, hogy egyre nagyobbak, jobban takarják, nem?
Oké, majd megírom, hogy mi volt!!!
Köszi!
K
 


Jakab Tamás csinálta. Azt írták az UH-s papírra, hogy K.P.F. Te tudod, hogy mit jelent?
Nekem mutatták a múltkor a babát és felém volt fordulva. Hát nemtudom, mindegy.
Üdv: Melinda
melinda24
 
 


Sziasztok!

A K.P.F.,úgy tudom,hogy a baba fekvésére utal.Ezek szerint ,koponya végű a fekvése,tehát jól helyeszkedik el.

Üdv.:Györgyi
Györgyi
 


Sziasztok!
Igen, azt jelenti... Nálam továbbra is az egyik fej-, a másik farfekvésű.
Voltam dokinál, a méhszájam zárt! ......és nagyon úgy tűnt, hogy az egyik kisfiú!!!! Próbálom még nem nagyon beleélni magam a köv. Uh-ig, ami január elején lesz!
K
 


Sziasztok! Nagyon örülök ennek az "oldalnak", nem is tudtam eddig, hogy létezik, véletlenül találtam rá. Minden kismamának problémamentes terhességet kívánok. Én már szültem a Hetényiben, 2001-ben, egyedül a választott orvosommal voltam elégedett, valamint /sajnos tapasztalatot kellett szereznem/ a gyermekintenzíves ellátással, legyen szó orvosról, nővérkéről, stb. Javaslatom a későbbiekben szülő kismamáknak, hogy ha az anyagi körülményeik engedik, fogadjanak meg egy szülésznőt is. Húgom ezt tette a második szülésénél és így lett teljesen elégedett. Bár orvosunk ugyanaz, és mindketten elégedettek vagyunk vele, az én szülésemhez nem hívták be időben, annak ellenére, hogy a kiskönyvembe be volt írva, hogy értesíteni kell, mivel ő a választott orvosom,az ügyeletes orvos úgy gondolta, hogy még nincs rá szükség. A végére minden rendbejött, de ami baj volt az ennek a késedelemnek volt köszönhető. A kórházról még annyit, hogy amikor én voltam, akkor is rettenetesen koszos volt, szinte az undor fogott el, amikor a wc-t vagy a zuhanyzót kellett használni.
Névtelen
 


....és az titok, hogy ki volt a dokid? Mert így nem fog kiderülni, hogy ki a jó, ki nem!!!!
Névtelen
 


Dr Dinya Tibor, őt csak dícsérni tudom, nem csak a szüléssel, de az egyéb ellátásokkal kapcsolatban is.
Névtelen
 


Sziasztok!
Kíváncsi lennék, mit szólnának a dokik, ha olvasnák ezt a fórumot.
Névtelen
 


Köszi, hogy megírtad!

20:59-es névtelen: miért? Valakiről esett vmi rossz szó? Én pl. hallottam pár dokiról ezt-azt, de mivel nem saját tapasztalat, nem teszem közzé... Szerintem nyugodtan olvashatnák...
Névtelen
 


Egyébként is, szerintetek foglalkoznának vele? Minden orvosnak megvan az "utánpótlás", nem mindig érdekli, ha rossz véleménnyel van róla valaki. Az egyik orvos, akiről már esett szó ezen a fórumon: "hízás miatt elküldött kismamát, nem vállalta a szülés levezetését", valóban ezt teszi, de ő már a gondozás kezdetén kiköti, hogy mennyi hízás elfogadható szerinte, így ő jogosnak VÉLI akár a 9. hónapban is /ha többet híztál/, hogy közölje, nem "fogadtál szót", tehát TE VAGY A HIBÁS. Magasról nem érdekli mi a Te véleményed. Aki viszont súlyhatáron belül marad, annak nincs oka panaszra, így a doki úgy érzi, vele elégedettek. Ilyen is van, SAJNOS!
Névtelen
 


Ja, igen... ő Erdődi
Névtelen
 


Talált! Más orvosról is van rossz tapasztalatom, egyik közeli rokonom előző terhessége idejéről. Az utolsó 2 hétben bent feküdt a kórházban /természetesen saját orvosunk felügyelete alatt/, az NST nem volt tökéletes, valamint az UH-on a fej- és mellkörfogat adott egy kis okot az aggodalomra /végül kiderült szüléskor, hogy csak kisebb a baba, mint az átlag/, és az egyik vizit alkalmával /még szülés előtt/ az egyik orvos odavetette, hogy biztos magzati sorvadás a fenti eltérések oka. Képzelitek milyen érzés lehetett ezt hallani, annak ellenére, hogy a saját orvos megnyugtatta, hogy nem erről van szó. Ennyit a kedvességről, a figyelmességről, stb. Én csak a saját orvosomban bízok /és még egy-két dokiban is bíznék, ha arra kerülne a sor/.
Névtelen
 


Csatlakozom az előttem szólókhoz.Ez az oldal arról szól,hogy leírjuk a tapasztainkat.Mindenki olvashatja.Voltak azért negatív vélemények is,de eddig csak egy orvosról...
Egyébként az lenne jó,ha minél több tapasztalat kerülne ide.Függetlenül attól,hogy jó vagy rossz.Nekünk Kismamáknak segítene a választásban,vagy legalább tudnánk,hogy mire számíthatunk.
Névtelen
 


Sziasztok,
Tudtok esetleg jó szülésznőt ajánlani, ha már azt is lehetne 'fogadni', akkor én lehet megpróbálnám, hiszen talán ők teszik a legtöbbet.
Én egyébként a 34. héten vagyok
Kiscsillag
kiscsillag
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: