Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Hát ma nagyon klassz napom volt! Voltam ma tanácsadáson, és nem tudták eldönteni, hogy a terheléses cukrot és az ellenanyag vizsgálatot jövő héten, vagy jövőre csinálják meg.Most járok a 22. hétben és pont a két ünnep között kellene mennem a laborba. Ott vitatkoztak előttem. Nekem Jakab Tamás van tanácsadáson. Eleinte szimpi volt, de mostmár egyre rosszabb. Mostanában szokott szúrni a hasfalam, ha megyek valahová, és erre azt mondta, hogy ne járjak sehová. Nem tudta megmondani, hogy mitől lehet esetleg és még Magnéziumot sem volt hajlandó felírni. Mostanában kellene már szednem Vigantont, vagy mit és arra is azt mondta, hogy ő nem írja fel nekem, majd később eldönti, hogy kell-e. Hát nem egy kellemes ember az biztos.
melinda24
 
 


Sziasztok!!!
De sokan írtatok!:-)
Kiscsillag, azt már én is hallottam, a sógórnőm is mondta, hogy ő is inkább szülésznőt kellett volna, hogy válasszon... Sajna, ebben nem tudok segíteni, hátha valaki!
Melinda! Nekem odaadták a papírt kb. a 20-21.héten és kb a 23-24.héten mentem el levetetni.(1 hónapig jó a beutaló) Fújjj! Az a glükózos lötty, nagyon tömény volt, ott alkudoztam a nővel, hogy mennyi maradhat. Én a helyedben csak jövőre mennék! Nem hiszem, hogy jót tenne az eredménynek a karácsonyi süti áradat!
Magnéziumot már nyugodtan szedhetnél, mért nem veszel magneB6-ot, vagy pezsgőtablettát?! Nekem Magnézium Citrit-et írt fel a doki.
K
 


Sziasztok!

Kiscsillag:Én nagyon meg voltam elégedve a szülésznővel.Sajnos a teljes nevét nem tudom.Valamilyen Gyöngyi.(Azt tudom,hogy elég érdekes neve volt.Galgóczi,vagy valami hasonló.)Nem tudom,hogy ott van-e még,mert több mint másfél éve szültem.
Egyébként,ha van orvosod,lehet,hogy azzal lenne érdemes beszélni.Ő biztosan olyat ajánl,akivel kijön,és ez sem utólsó dolog.

A terheléses cukornál már "glükózos lötty" van?Amikor én voltam terhes még csak próba reggeli volt.
Györgyi
 

 
 

Húgom nagyon elégedett volt a szülésznőjével, egy-két napon belül kiderítem a nevét és "közzé teszem".

Melinda! Én a Vigantolt ilyenkor már szedtem. Nem tudom van-e fogadott orvosod, de azzal jobban járnál. A tanácsadóban nem viszik túlzásba a dolgokat, a saját orvos viszont szívén viseli a sorsodat. Nekem annak idején minden gyógyszert a fogadott doki írt fel, mindent szépen elmagyarézott, addig nem küldött el a rendelésről, amíg minden kérdésre kimerítő és számomra is érthető választ nem adott. Szóval csak ajánlani tudom, ha anyagilag megengedheted magadnak. Próbálj sokat pihenni, magnézium nélkül is el lehet lenni. Lehet, hogy a méhet tartó szalagok, izmok húzódnak, nem akármilyen megterhelés ez a szervezetnek. Magnéziumot általában akkor adnak, ha sokat keményedik a hasad. A két ünnep közötti laborvizsgálatnak is van előnye, nincs annyi beteg, nem kell sokat várni. Bár a karácsonyi süti elgondolkodtató, de szerintem az egészséges szervezet feldolgozza azt a cukormennyiséget is. Ráadásul szerintem jobb túl lenni rajta, de nem vagyunk egyformák. Felejtsd el a tanácsadás "élményét", gondolj arra, hogy pár hónap múlva ez már nem is lesz fontos.
Névtelen
 


A szülésznő neve: Bajnóczky Gyöngyi. Nagyon aranyos, kedves, mindent megtesz, amit csak lehet. Őt ajánlom!!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Györgyi! Igen már glükóz van!
Most olvastam a szuperinfóban, hogy Szolnokon 4D UH... Mobilszám van megadva. Mondjuk én nem mennék, de kíváncsi vagyok, hol és ki csinálja! Nem tudjátok?
Amúgy azért nem mennék, mert voltunk már Kecskeméten és Pesten is..., kíváncsiság, ugyebár..., és olyan nagy csalódás volt!!! Semmi értelme nem volt elmenni, még képeket se tudtak csinálni, sőt Kecskeméten, csak 2 D-t csináltak 8000e-ért. No comment, inkább!
K
 


Sziasztok!

Azt hiszem ugyanarra a szülésznőre gondolunk.Tudtam,hogy valami érdekes neve van,de már akkor sem jegyeztem meg pontosan,de azt biztosan tudtam,hogy Gyöngyi.Én is nyugodt szívvel ajánlom.Tényleg nagyon aranyos.Következőleg azt hiszem én is megfogadom.

A 4D ultrahanggal kapcsolatban:Én is szívesen elmentem volna,de nem mertem vállalni az utazást.A sok apró probléma miatt nyugodtabb lettem volna,ha úgyis megnézik.Ha akkor lett volna Szolnokon, biztosan nem hagyom ki.
Györgyi
 


Sziasztok!
K! Miért volt csalódás a 4D-s ultrahang? Mi is szeretnénk menni majd, csak azért kérdezem. Hogy-hogy csak 2d-t csináltak neked?
Nekem azt mondta az aszisztens nő (Julika), hogy ráér majd jövőre mennem terheléses cukorra. Már nem tudom, hogy mit gondoljak.. Jól összezavartak!
melinda24
 
 


Sziasztok!
K! Miért volt csalódás a 4D-s ultrahang? Mi is szeretnénk menni majd, csak azért kérdezem. Hogy-hogy csak 2d-t csináltak neked?
Nekem azt mondta az aszisztens nő (Julika), hogy ráér majd jövőre mennem terheléses cukorra. Már nem tudom, hogy mit gondoljak.. Jól összezavartak!
melinda24
 
 


Sziasztok! Hallottam valamit a csecsemős nővérekről, ami nem túl kedvező. Hugi ma jön haza a picivel, ő mesélte. Egyik szobatársának nem indult be a tejtermelés, ugyebár előfordul az ilyen, nem vagyunk egyformák. Ebből adódóan a kicsi baba súlya nem nő, hanem csökken. A csecsemősök nem adnak a babának enni, csak inni és azzal "fenyegetik" az anyukát, hogy ha nem fog nőni a babu súlya, nem fogják őket hazaengedni,hanem a kicsi lekerül a "korára". Felháborítónak tartom, teljesen kikészítik az anyukát. Elég baj az neki, hogy nem tud szoptatni, még rá is tesznek egy lapáttal. Feltalálták már a tápszert, ha nincs más megoldás, igénybe kell venni. Úgy állítják be egyesek, mintha csak az volna jó anya, aki szoptatni tud. Pedig, dehogy ezen múlik!!! Jó hétvégét, jó karácsonyi készülődést MINDENKINEK!!!
Névtelen
 


Nem értem a vércukor vizsgálattal kapcsolatban a vacillálást, hiszen, mint kötelező vizsgálatnak, meg van szabva /elvileg/ az ideje is. Persze ezt az orvosok, védőnők tudják a legjobban, mégis mintha nekik mindegy lenne, az egyik ezt mondja, a másik meg azt. Ezek után azt tanácsolom, menj akkor, amikor rá tudod szánni Magad!
Manó
 


Sziasztok! eddig névtelen voltam, én ajánlottam Dr Dinya Tibort és Bajnóczky Gyöngyit. Ezentúl Beatrix28 néven megtaláltok! Amit tudni kell rólam, egy szülésen /2001/ vagyok túl, sok rossz és egy kevés jó tapasztalattal. Tesóm révén már több a jó tapasztalat, nála 2 szülés /2002 és 2003/ volt. Mi 2005-re tervezzük a második babát, remélem addig javulnak a körülmények is!
Mindenkinek boldog terhességet és könnyű szülést kívánok!
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix28:Tőled szeretném kérdezni,hogy mennyivel előbb fogadta meg tesód a szülésznőt?Szüléskor az első pillanattól ott volt?Mennyit "illik" adni neki?(Ha nem publikus,akkor csak annyit,hogy az orvosi tarifákhoz képest mennyit.)Neki az első szülésnél is az a szülésznő volt,vagy más ajánlotta?
Előre is köszi!
Jobb,hogy adtál meg Te is nevet,mert így lehet kihez intézni a kérdést.

Szia!
Györgyi
 


Sziasztok!
Szia Györgyi! Hugi kb. 2 héttel a szülés előtt fogadta meg a szülésznőt. Nemhogy az első pillanattól ott volt, hanem őt hívták fel hajnali 3 körül, hogy fájásai vannak, ő mondta, hogy amikor 5 percesek lesznek, hívják újra /természetesen a lakásán!/ és velük együtt ment be a szülészetre, ők vitték kocsival, de akár taxival is ment volna, ha nem tudják bevinni. Tehát az első előtti pillanattól kezdve végig ott volt, ő csinálta az előkészítést is és végig teljes egyetértésben konzultált az orvossal. Amúgy az orvos ajánlotta. Nála nincs "tarifa", annyit adsz, amennyit gondolsz. Ezt ő mondta. Amúgy én is fogadok majd szülésznőt is a következő alkalomra.
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Szia Beatrix28!Köszönöm az infót!Egyre biztosabb vagyok benne,hogy legközelebb Én is megfogadom,csak dolgozzon még itt...Mint írtam az én szülésemnél Ő volt éppen,és úgy láttam,hogy az orvosommal is nagyon jól megértették egymást.
Mivel nagyon meg voltunk elégedve vele,és minden szülésznővel aki ott volt,így állítottunk össze nekik egy csomagot,és neki adtunk egy kisebb összeget is.A férjem vitte be 5 nappal a szülés után,mert legközelebb csak akkor dolgozott.Ráadásul éjszaka.Állítólag nagyon meglepődött.Mondjuk 10-11 között gondolom amúgy sem jellemző,hogy valaki ilyennel keresi fel.Egyébként is azt hisezm nem sokan gondolnak rájuk.Pedig egy problémamenetes szülésnél övéké a főszerep.
Mégegyszer köszönöm a tájékozatást.
Kellemes ünnepeket kívánok neked,és minden ide látogatónak.

Sziasztok!
Györgyi
 


Sziasztok! Szia Györgyi! Szerencséd volt a szülésznőkkel, velem egyáltalán nem foglalkoztak, pedig egyedül voltam vajúdó kismama egész éjszaka. Sőt, nagyon bántóan is beszéltek velem, én ezért döntöttem úgy, hogy fogadok meg egy szülésznőt. Én is remélem, hogy még ott fog majd dolgozni akkor is.

Boldog karácsonyt kívánok én is neked és mindenkinek!
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Szia Beatrix28!Én is teljesen egyedül voltam azon a éjszakán.Még jó,hogy ott volt a párom,mert az éjszaka folyamán nálam is a szülőágyakon aludtak a szülésznők,de amikor szükség lett rájuk reggel felé,nagyon sokan lettek.Éppen váltás volt,így mindkét műszak ott volt.Az igazsághoz hozzá tartozik,hopgy 20 percenként kellett volna ellenőrizniük a szívhangot az orvosom utasítására.Mivel ez nem történt meg,így a páromat betanította az orvos,hogy hogyan kell kezelni a gépet,és ő ellenőrizte.Mondta az orvos,hogy azonnal szóljunk,ha nem a kívánt értékek között van.
Az orvosom pont ügyeletes volt,de így is sűrűn ellenőrizte,hogy mi van velünk,és amikor már közel volt a szülés,el sem ment.
Egyébként a szülésznők-az alváson kívül-aranyosak voltak.Bármit kérdeztünk,türelmesen válaszoltak.Kicsit úgy éreztem,mintha diszkréten a háttérbe vonultak volna.B.Gyöngyi a reggeli váltásban volt,így a szülést Ő vezette le.
A vajúdás alatt is az apás szülőszobában voltunk,így teljesen végig ott lehetett a párom.Mondjuk valószínűleg erre azért is volt lehetőség,mert egyedül voltam,és burokrepedéssel mentem be,így tudott volt,hogy közel van a szülés.
Tényleg szerencsém volt,de legközelebb nem szeretném a szerencsére bízni a dolgot.
Egyéként mázlim volt a csecsemősökkel is.Először nem nagyon jött rá a kislányom,hogy hogy kell szopni,csak cumizott,és ők segítettek,hogy megtanítsuk.Mikor haza jöttünk már minden rendben volt.
Tényleg nem panaszkodhatok,mert SZERENCSÉM volt,de elég szomorú,hogy szerencse kell hozzá.
Mindenkinek hasonlóan szerncsés szülést kívánok!
Györgyi
 


Szia Györgyi! Úgy látszik, most csak ketten vagyunk. Nálam nem diszkréten vonultak a háttérbe. Kezdődött azzal, hogy este 8 körül burokrepedéssel bementünk. A kiskönyvembe be volt írva, hogy húgyúti fertőzésem van /erősen felfáztam/, ezt figyelmen kívül hagyta az ügyeletes orvos. Kértem, hogy hívják be a dokimat, mert tudtam, hogy nyitott méhszájjal /2 ujjnyi/ nem maradhatok sokáig a fertőződés veszélye miatt. Az ügy. orvos azt mondta, hogy mivel fájás nincs, majd csak reggel szülök, fölösleges a dokimat rángatni. Így hajnal 2-ig csak úgy voltam, ráadásul a férjemet is elküldték, jelszóval be nem jöhet /vajon miért, ha tök egyedül voltam az egész szülőszobán?/, baba még nem lesz, nekem meg pihennem KELL. Hajnal negyed 5-re lett meg a baba, este már az intenzíven volt, valószínű, hogy méhen belül megfertőződött és tüdőgyulladást kapott. 2 napig géppel lélegeztették, kb. 24 óráig az sem volt biztos, hogy életben marad. Rettenetes volt! Visszatérve a szülésznőkre: egész éjszaka véreztem is, ahogy tágultam, egyre jobban. Küldtek zuhanyozni, de szinte hiába, folyt rajtam a vér. Mire visszajöttek megnézni, hogy készen vagyok-e, odaförmedt az egyik /látva, hogy véres vagyok/, hogy nem megmondta, hogy zuhanyozni kell!? Mondtam, hogy tusoltam, de hiába, hiszen foly. vérzek, erre odanyomott egy adag papírvattát, hogy "tegyem a lábam közé és menjek a szülőszobára". Mikor befutott a dokim, persze, hogy színt váltottak. Utólag már okosak vagyunk, tudjuk, hogy a férjem maradhatott volna, de az ügy. orvos szava ellen nem tudtunk semmit tenni akkor. Tanultunk a hibából, ami lehetett volna súlyosabb kimenetelű is. Hát ennyit az én szülésemről. Ezért mondom, hogy "bármibe kerül" is, a következőnél bebiztosítom magunkat egy szülésznővel is. Csak az a szomorú, hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának, és sajnos tényleg sok dolga van a SZERENCSÉNEK. Én pedig azt kívánom, hogy soha senkinek ne kelljen ilyet átélnie. Komolyan mondom, mostanáig azt gondoltam, a tapasztalataim miatt, hogy inkább nem szülök többet, de a kisfiamnak kell egy tesó, már érzem én is, úgyhogy jövőre újra belevágunk. Bízom benne, hogy akkor minden rendben lesz.
beatrix28
 
 


Sziasztok!!!

Ez a tipikus egészségügyi hozzáállás! Sajna...
Melinda: 4D UH, nem azt kaptam, amit annyi pénzért kellett volna...., lehet, hogy 1 babával ügyesebbek. Az egész csak mozi, mert a mérések stb 2 D-ben mennek.. Csak hát pl. a mi mozis részünk elég rövid volt Pesten. Kecskemét: azt nem tudom, hogy mért csak 2 D volt 8 e-ért, plusz végig ijesztgetett a doki..., na oda soha többet!!!!!!
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!!!
K
 


Sziasztok!

Hogy teltek az ünnepek?

Akik mostanában szültek, tudnak valami bíztatót mondani? Hamarosan indul nálunk a baba-projekt, nyáron szeretnék teherbeesni, előtte tisztulási idő, stb. Olyan jó lenne, ha kicsit is, de emberibb lenne minden. Bár mint írtam, húgom már jobb élményekkel gazdagodott most, mint az első babánál, de meglátásom szerint ehhez "kellett" a fogadott szülésznő IS.
De bárhogy is lesz, márpedig szülni fogok!!! Legalábbis remélem...
Mindenkinek jó pihenést, aki dolgozik még egy kicsit, annak pedig jó /kevés/ munkát.
beatrix28
 
 


Kiscsillag! Hogy vagy? Ahogy számolom, "vészesen" telik az idő... Mi újság szülésznő fronton? Ha még "együtt" vagytok, már ideje megkeresni valakit... Szorítok Neked, Nektek, hogy minden simán menjen, de ha túl leszel rajta és lesz 1 perced, ugorj ide dicsekedni!

Melinda! Mizújs a laborvizsgálattal? Mikor mész? Bár a lényeg, hogy ok legyen!!!

Minden kismamának nyugis évvégét kívánok!
beatrix28
 
 


A laborvizsgálat csak januárban első hetében lesz! Akkor már a 26. hétben leszek. Az SZTK nincs nyitva csak dec. 31.-én, elvileg akkor megcsináltathatnám a vizsgálatokat, de a tanácsadó nincsen nyitva és nekem Julika (tanácsadóban az asszisztens) még akar írni valamit a papíromra. Egyébként a beutalók már nálam vannak. Nem tudom, hogy miért nem tudta már ráírni amit kell... Na mindegy, már nem bosszankodom rajta, az a lényeg, hogy jól sikerüljön. Azt szeretném kérdezni, hogy méhszáj vizsgálatot mikor kell(ene) csinálnia az orvosnak, mert nekem nem nézték, csak akkor amikor a 8. hétnél jártam. Van még egy kérdésem: ha sokáig keményedig a pocakom akkor mi a helyzet? Kb. 2 napig elég keménynek éreztem a pocit, de a babóca mocorgott rendesen. Mostanában mondjuk nem voltam valami jó idegállapotban de azóta már elmúlt. A vérnyomásom se ment fel, de a pulzusszámom kicsit magas (80-on felül van).
Remélem jól van mindenki! Boldog Új Évet Kívánok így előre is! Üdvözlök mindenkit: M
melinda24
 
 


Sziasztok!

Szia Melinda! Nekem a fogadott orvosom 3-4 hetente vizsgálta a méhszájat, vagyis minden alkalommal, amikor találkoztunk. A Pocak keményedése napjában többször is előfordulhat, általában 6-7 alkalommal nem gond. A stressz nem tesz jót, próbálj meg pihenni, megnyugodni. Ha nagyon sokat keményednél, akkor viszont nem árt egy vizsgálat, valószínű adnak egy kis magnéziumot, ha szükség van rá. A pulzusszám emelkedése terhesség alatt teljesen normális, ezt egy orvos hozzászólásában olvastam valahol a babaneten.
Jó egészséget kívánok Neked és minden kismamának!
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!!!

Nekem is minden alkalommal vizsgálja a doki a méhszájat! AZ FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hát igen, ha stresszelsz megkeményedik a poci.... Magnézium!
BOLDOG BABAVÁRÓS, SZÜLŐS ÚJ ÉVET NEKTEK!!!! (...ha addig már nem jönnék...)
K
 


Sziasztok,
Nekem azt mondták, már a 36. héttől nem szabad magnéziumot szedni, de nem is baj, az se jó, ha túl sok mindent szed az ember.
Beatrix, köszi az érdeklődést, még jól vagyunk, remélem nem is jön sokkal hamarabb, mint kellene. A szülésznőt a jövő héten akarom megkeresni, bár nem tudom, hogyan kezdjek hozzá, hogy szokták az ilyesmit 'intézni'. Azt hiszem, különösen nagy szükségem lenne rá, mert sajnos az én drága párom nem lehet ott velem.
Nektek sok sikert a nyárra, biztosan 'össze fog jönni'a kisbaba!
Mindenkinek BUÉK!
Kiscsillag
Kiscsillag
 


Sziasztok!

Szia Beatrix!Sok sikert a baba-projekthez!Mi is úgy tervezzük ahogy Ti,tavasz-nyár körülre.Érdekes lenne,ha közel azonos időben szülnénk.Ráadásul nálatok is második baba.Teljesen más lesz ez a terhesség.Míg az elsőnél,csak a Pocaklakóra figyeltünk,most megoszlik a figyelem.
Sok sikert a babtervezéshez,terhességhez és pláne a szüléshez.Remélhetőleg most tele leszel pozitív tapasztalatokkal.Rádférne,mert az előző szülésedben nem sokban volt részed.

Mindenkinek babatervezős,babavárós... boldog új évet kívánok!
Györgyi
 


Sziasztok! Szia Györgyi!

Köszi szépen! Nektek is minden jót kívánok, minden alakuljon úgy, ahogy tervezitek! Tényleg más lesz a második terhesség, azért már izgatottan várom. Bár őszintén szólva, kicsit félek is, de ezt majd leküzdöm valahogy. Még jó, hogy a Páromra mindenben számíthatok, talán az Ő lelki támogatásával, meg a doki segítségével nem fogom "túlaggódni" magam. Sok sikert Nektek is a második babához, majd konzultálunk, hogy ki hol tart a projektben. Ha már nem találkoznánk itt,
MINDENKINEK NAGYON-NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET, CSODASZÉP VÁRANDÓSSÁGOT ÉS EGÉSZSÉGES BABÁKAT KÍVÁNOK!!!
beatrix28
 
 


Hozzon az év örömökből végtelent,
Szeretetből önzetlent,
Sikereket, mit csak lehet,
Kívánok BOLDOG ÚJ ÉVET!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

14 hetes szolnoki kismama vagyok, és nagyon örülök, hogy itt más szolnoki kismamákkal is beszélhetek és infót cserélhetek. Nekem ez az első babám és mindent szeretnék tudni a szolnoki ellátásról, meg persze a kórházról, orvosokról, meg mindenről. Most egyenlőre leginkább a választott orvosomról kialakult vélemények érdekelnének. Én Georgievics Jánoshoz járok, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, de érdekelne mások véleménye, tapasztalata is. Előre is köszönöm a segítséget!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia! Gratulálok a babához!
Én most kezdtem a 25. hetet. Nekünk is most lesz az első babánk. Kép Hát az ellátásról nincs nagyon mit mondani, az Sztk az olyan amilyen, oda csak futólag jár az ember. Eleinte egészen normálisan viselkedtek aztán később már nem nagyon foglalkoznak az emberrel, úgy kell kihúzni mindent belőlük, pláne a dokiból.
Az jó, hogy van már választott orvosod! Kép Hallottam már róla, tudnál bővebben írni? Magánrendelésre jársz hozzá? Én még nem választottam orvost, csak azért kérdezgetem.. Kép Ha nem baj.! Ki a védőnőd?
A kórház, hát arról sajnos nem sok jót írnak. Bár van akinek hál'istennek jó tapasztalata van, de szerintem a többségnek nemigen. Sok kismamával beszélgettem már és többnyire a pénzre mennek az orvosok. Ha nincs, akkor nem is igazán foglalkoznak az emberrel. Hát most csak ennyit így röviden, de remélem azért nem lomboztalak le!Ez csak az én véleményem!!!
Kérdezgess bátran, ha tudunk, akkor segítünk!
Üdv mindenkinek! M
melinda24
 
 


Sziasztok!

Georgievicsnél szült 2-szer a kozmetikusom, ő nagyon elégedett vele! Nekem egy gondom van vele, hogy nehéz leírni a nevét! :-)
K
 


Sziasztok!

Melinda: Georgievicshez magánrendelésre járok, pontosabban január közepén lesz a harmadik alkalom, hogy megyek hozzá. A Dózsa György út végén, a Domus felől van a rendelője, a Korona patika mellett. Mindn csütörtökön rendel fél öttől, azt hiszem hétig. Nagyon kedves és elmagyaráz mindent, minden kérdésemre válaszol, úgy érzem figyel rám, és nem tessékel ki hamar az ajtón. Meg már voltam a kórházban nála ultrahangon is, ott is külön időpontra hívott be, amikor már nem volt senki, így nem kellett órákig várakoznom. Ott is mindent elmagyarázott, eddig tényleg azt mondhatom, nagyon rendes, figyelmes és alapos. Fizetni persze kell, de úgy gondolom mindenkinél, és nekem megéri ez a figyelem, meg bizalom amit tőle kapok, illetve érzek. Már voltam tanácsadáson is, na ott azért eltöltöttem röpke három órát. A védőnőm Tura Edina, vele is meg vagyok elégedve, legalábbis akkor nagyon kedves és segítőkész volt. Csak azt nem értettem, hogy rögtön két ünnep között elzavartak laborba, holott, csak 19-én kell mennem tanácsadásra. na mindegy legalább letudtam ezt is. Bár a vérvételen rosszul lettem, dőlt rólam a víz, mire lefektettek az ágyra és a nővér rám nyitotta az ablakot. Persze tudom segíteni akart, meg tényleg kedves volt, mindenesetre estére belázasodtam, és a torkom is begyulladt. Most épp lábadozom. Tényleg ugye a megfázástól a babának nem lehet baja? Gyógyszert persze nem szedtem/szedek.

Persze gratulálok Neked is a babához, irígyellek, hogy már ott tartasz. Rendben van minden? Egyébként nagyon érdekelne, hogy a pocakod mikortól kezdett nőni? Az enyém már vagy három hete akkora mint a lufi, persze tudom, hogy még nem a babától, valószínűleg a rossz emésztés okozza.

K: köszi az információt, örülök, hogy te is jót írtál róla!

Most hirtelen ennyi, további szép napot nektek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!
Szia Swenson! Köszi szépen az infókat az orvosról! Kép Lassan szerintem én is választok, mert úgy érzem, hogy nem nagyon foglalkozik velem a tanácsadáson az orvos. Azt szeretném még kérdezni, hogy kb. mennyibe kerül, ha magánorvoshoz jár valaki? Külön kell még a szülésért is fizetni, vagy ez már így benne van az "árában"? Örülök, hogy a védőnőd szimpatikus! Az enyém csak legelőször volt az, aztán kb. 2 hónapig egy szót sem tudtam vele váltani tanácsadáson, mert mindig elfoglalt volt. Egyszer aztán hirtelen bejelentkezés nélkül betoppant. Csináltatni akartam toxoplazmózis vizsgálatot is, ekkor voltam a 17. hétben és azt mondta erre, hogy erről már lekéstem, terhesség előtt kellett volna csináltatnom. Hát nem valami segítőkész. Ennyit a védőnőmről. Egyébként csoda, hogy téged a két ünnep között elküldtek vérvételre, mert nekem is akkor kellett volna mennem terheléses cukor vizsgálatra (24. hét) és elhalasztották január elejére. Kép
A megfázástól nem lesz a babának baja, ne aggódj! Igyál kammilla teát, vagy mézes teát, tejet, esetleg gőzölhetsz is, ha gondolod. Én sem szedtem gyógyszert, nem is mernék bevenni egy szemet sem.
Hát a pocakom igazából a 17-18. héttől kezdett el nőni, azthiszem, azóta már persze nagyobb, de még csak most kezd el nőni igazán. Kép
Minden jót kívánok mindenkinek!
Sziasztok: M
melinda24
 
 


Sziasztok!

Azért figyelj oda Swenson, hogy ne kapj el mindent! Kúráld ki magad, persze gyógyszer nélkül!
Melinda! A magánrendelések ára változó, de 2000-5000 körül mozog. A szülésért fizetett pénz HÁLAPÉNZ! Nem a magánrendelésen szülsz, hanem állami kórházban. Egyébként vki megmondja, mennyit kér, vki pedig nem, vagyis adsz( ha gondolod), amennyit akarsz!!! Amúgy már én is többeket kérdeztem a dologról: kb.20e-től szokás adni...., de azt is hallottam, hogy vkik pl. ha ezt a min.-ot adod, nem örülnek... A védőnőm mesélt egy sztorit, pontosan nem emlékszem kiről, ezért nem írom, de itt még róla nem volt szó..., szóval a kismama adott neki 5e Ft-ot, a doki pedig visszaadta azzal, hogy "köszönöm már kávéztam".
Örülnék, ha ti is leírnátok az ilyeneket is, hogy tudjuk, hogy mik vannak!
K
 


Sziasztok!

Swenson! Az orvos választásához egyetlen jó tanácsot tudnék adni. Nem igazán az a lényeg, hogy kinek mi a véleménye az orvosról. Hidd el, mindegyik doki szakmailag jól képzett. A hangsúly azon van, amit Te is leírtál, hogy NEKED SZIMPATIKUS, KEDVES, SEGÍTŐKÉSZ, MINDEN ELMOND ÚGY, HOGY TE IS ÉRTED ÉS BÍZOL BENNE. Ennél több nem kell!!! Az én orvosomért tűzbe tenném a kezem, rosszat egy szót sem tudnék mondani róla, szerintem a legjobb orvos. Pedig hallottam már róla is negatív véleményt. De nem érdekel, mert a lényeg: megbízom benne! Nem vagyunk egyformák, ha a civil embereket nézzük, akkor is van, aki nekem szimpi, Neked vagy a harmadiknak nem. A másik amit javasolni tudok, ha megfáztál, vagy beteg vagy azért nézesd meg Magad dokival. Én a terhességem alatt, ha megfáztam, ha lázas voltam, vagy bármi bajom volt, a nőgyógyászomhoz mentem. Ha tudott, ellátott tanácsokkal, ha kellett, továbbküldött. Tudják az orvosok, mikor kell gyógyszert szedni és a kismamáknak mit lehet. Nekem pl. kétszer is kellet antibiotikumot szednem és a babámnak nem ártott!!! Hidd el, jobb, ha lát orvos és jobb, ha kikezelnek, ha kell.
Melinda! Megvolt a terheléses vizsgálatod? Remélem az eredmény rendben van!!! Nagyon rossz volt, amit meg kellett inni? Én nyáron szeretnék teherbe esni újra, és engem is érdekelnek a változások, hiszen az első babám 2001-ben született és azóta biztos változtak a dolgok.
Kívánok Nektek csodaszép terhességet!
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Teljesen egyetértek Beatrixel.Az a fontos,hogy neked megfeleljen az orvos stílusa.Azért biztosan nem mennék olyan orvoshoz,akiről sok rosszat hallok.Egyébként minden orvosról mondanak rosszat.Kiről többet,kiről kevesebbet.Ezeket sem mindíg kell elhinni.Nem biztos,hogy minden pontosan úgy történt,és,hogy az a jellemző rá.
Az,hogy mennyire felel meg neked,már a terhesség során kiderül,és ha valami nagyon nem stimmel,még mindig lehet váltani.

A betegségekkel kapcsolatban,én is azt mondom,hogy feltétlen orvoshoz kell fordulni,hogy ne legyen semmi komolyabb belőle.Ő majd megmondja,hogy a terhességnek abban a fázisáben mit lehet szedni rá,vagy kelle egyáltalán.

K!Hogy vagytok?Nagyon mozgékonyak a babák?Mikor kell bevonulnod a kórházba?

Sziasztok:Györgyi
Györgyi
 


Sziasztok!

Melinda: azt hogy mennyibe kerül a magánorvos, azt hiszem elég nehéz megmondani, mert ugye előre nem nagyon tudhatod mennyiszer kell menned hozzá. Én egy alkalommal 3 ezret fizettem/fizetek a magánrendelőben, s most az elején négyhetente kell mennem. A szülés "áráról" fogalmam sincs, én egyrészt ugye még a terhességem elején vagyok, másrészt amikor az orvossal a szülésről beszéltünk nem jött fel ez a téma. De tudok olyan dokiról, akinek a rendelőjében ki van függesztve az ár. Egyébként K-val tökéletesen egyetértek, hogy ez hálapénz, de sajnos szembe kell néznünk a ténnyel, hogy a mai világban ez van, és fizetni kell. Persze ezt nem hajtják be az emberen, de hallottam már olyan orvosról, akitől varratszedéskor azért jöttek ki sírva a kismamák, mert nem kellően voltak anyagilag hálásak az orvosi segítségért szülés közben. Ezzel nem akarom az orvosokat kritizálni, meg lehet érteni őket is. Meg nem is akarok ebbe a témába igazán belemenni, a lényeg, hogy szerintem el kell fogadnunk, hogy aki jobb ellátást akar, és persze ez még így sem garantált, annak fizetni kell.

Egyébként nekem már az első alkalommal csináltak terheléses cukorvizsgálatot, hááááát elég borzasztó volt. Mondjuk nálam ugye először levették a több kémcsőnyi vért, mire rosszul lettem, majd mikor úgy-ahogy magamhoz tértem, megitattak kb. három dl tömény cukros oldatot. Brrrrrr, nem egy jó dolog, de azért ki lehet bírni. Utána két óra múlva kellett visszamenni, és levettek újabb adag vért.

Beatrix: Igazad van abban, hogy a lényrg, hogy én bízzak az orvosban. Hidd el nem is azért kérdeztem róla, hogyha valamit rosszat hallok, akkor azonnal váltok. Sőt, már találkoztam olyannal, akinek negatív tapasztalata volt vele, de én is azt mondom, hogy amíg én bízom benne, addig nekem megfelel. Egyszerűen csak kíváncsi voltam mások tapasztalataira, ennyi.

A megfázásommal kapcsolatban egyébként voltam orvosnál, igaz, hogy a háziorvosomnál, aki persze tudja, hogy babát várok. De valúszínűleg megfogadom a tanácsotokat és elmegyek a nőgyógyászomhoz is, ártani nem árthat.

Sziasztok!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok! Amiről beszélünk, az nem hálapénz. Szerintem az a hálapénz, amit akkor adsz, amikor az orvos nem kéri. Csúnyán hangzik, de amit a szülésért fizetünk, az a "tarifa". Kérdezd meg nyugodtan a dokit, hidd el megmondja, hogy mennyit kér. Én nem ellenzem a dolgot, sőt én azt gondolom, inkább fizetek azért, hogy minden rendben legyen. Egy gondom van és ezt nagyon sajnálom, hogy nem mindenki endedheti meg magának, hogy magán orvost fogadjon.
beatrix28
 
 


Sziasztok!
Györgyi! Köszi jól vagyunk, mozognak rendesen, még szerencsére nem kell befeküdnöm!!! Remélem, még jó pár hétig így marad, most tertok a 29.-nél!
Beatrix! Hát szerintem az nem tarifa, csak kötelező hálapénz..., épp ezért mért kéne megkérdezni? Ha olyan akkor úgyis fogja mondani, hallottam már olyat, hogy a kórházi szobából kihívta vki a kismamát szülés előtt és tájékoztatta, mennyi lesz... Szóval, mivel AKKOR IS HÁLAPÉNZ, szerintem mindenki adjon, amennyit gondol, illetve megengedhet magának..., figyelembe véve, hogy mennyit szokás! Ez is hülyén hangzik!
Na, részemről téma lezárva, még letiltják a topic-ot emiatt! :-)))))))
K
 


Sziasztok!
Voltam tegnap terheléses cukor vizsgálaton.. Hát elég szörnyű volt a lötyi amit meg kellett inni! Porcukrot tettek bele hideg vízbe, és nem is oldódott fel rendesen. Kb. 3dl volt, de nagyon nehezen ment le...! Az volt a rossz még, hogy reggel is kellett viz..... leadni, meg amikor menni kellett 2 óra hossza múlva akkor is. Nem lehet inni, csak ásványvizet esetleg, enni sem lehet és wc-re sem lehet elmenni.. Hát örülök, hogy már túl vagyok rajta! Ráadásul bekékült a helye ahonnan levették a vért, még egy kis extra... Az eredményt még nem tudom, majd jövő héten megyek a tanácsadóba és ott mondják majd meg. Remélem minden ok lesz. Képzeljétek amúgy egy csomó kismama volt, mindenkit most küldtek gondolom, akinek a két ünnep között kellett volna mennie.! További szép napot, vagy inkább estét mindenkinek! Melinda
melinda24
 
 


Sziasztok!
Melinda, köszi az infót, szorítok, hogy jó legyen majd az eredmény. Ha ilyen ramaty az a lötty, hát én lehet, hogy "ráeddzek" majd. Megkóstolgatom még a terhesség előtt, talán. Gondoltam, hogy minden kismamát ünnepek utánra rendeltek be, vajon miért? Amúgy rá se ránts, pár hónap múlva ezt már el is felejted. Legyen szép várandósságod!
K! Gratulálok az ikerterhességedhez és szívből kívánom, hogy minden szépen alakuljon, minnél tovább otthon élvezhesd ezt a csodás időszakot.
Swenson! Érdeklődnék, voltál már dokinál, vagy már jobban vagy? Remélem, minden ok!
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Utolsó szó a "hálapénzről".Nem az a baj,hogy van-mondjuk az sem öröm-hanem az,hogy vannak orvosok,akik nem kulturáltan intézik ezt a dolgot.Szerencsére azért ez a kevesebb.
Hallottam olyat,hogy az orvosnak készítettek egy hatlmas ajándékkosarat.A folyosón adták oda.Az orvos fennhangon közölte,hogy inkább 30.000 forintot adtak volna,a kosár helyett.Erre a kismama kibontotta a kosarat,kivett belőle egy borítékot,kiszámolt belőle 70.000-t,és átnyujtotta a maradék 30.000-rel.
Sajnos van ilyen is.Hangsúlyozom,hogy a sztori nem szolnoki!
Sajnos ez is,mint minden szakma hígul.Így akadnak ilyenek is,de nem ezek alapján kell megitélni az egész orvos társadalmat.Szerencsére sokkal több a lelkiismeretes,odaadó orvos,és addig örüljünk.Van akinek ez megy hálapénz nélkül is.Az ügyelet alatt hozzákerült kismamát is ugyanúgy látja el,mint a "sajátját".


Györgyi
Györgyi
 


Sziasztok!

Beatrix! Köszönöm szépen!!!!!!!
Szerintem szőlőcukrot oldottak fel, nekem legalábbis olyan érzés volt mintha, tömény szőlőcukrot kellett volna meginni! Vkik azt mondják, lehet vinni bele citromot, úgy talán jobb...
Györgyi! Ezt én is hallottam, a férjemnek mesélte az egyik munkatársa..., de ez tudtommal szolnoki eset.
K
 


Sziasztok!

K!Én nem Szolnokról hallottam,de elég szomorú,ha ez több helyen is megtörténhet...Az infóm elég megbízható,mert az illető szobatársától tudom.Én innen csak kávézós,és ajándékdobozos verziókról értesültem.

Sziasztok!
Györgyi
 


Sziasztok! Szerintem mindenhol előfordul ilyesmi, de erre én csak azt tudom mondani, hogy az orvossal mindent meg kell beszélni, már menet közben, a terhesgondozás alatt /ha fogadott orvos az illető/, és akkor senkit nem ér meglepetés akkor, amikor már nincs visszaút a kellemetlen helyzetből. Én annak a híve vagyok, hogy azért "van a szám", hogy kérdezzek. Persze nem vagyunk egyformák, nem is láthatjuk ugyanúgy a dolgokat. Másik topicban volt aki azt mondta, ő ugyan meg nem kérdezi, annyit ad, amennyit ő gondol, tetszik, nem tetszik. Ez is egy megoldás.
Na, jó éjszakát Nektek, álmodjatok gyönyörűt!
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix: köszönöm az érdeklődésed, már sokkal jobban vagyok, de azért biztos ami biztos holnap elmegyek a nőgyógyászomhoz is. Amúgy is egy hét múlva már kellene mennem, gondolom így nem baj, ha most a meghűlés miatt előbb megyek. Meg elkértem a laboreredményem, és saját megítélésm szerint vérszegény vagyok, és szeretném ha a dokim is látná az eredményt meg ő írna fel vasat, vagy ami kell. Amúgy szeretném megkérdezni tőletek, hogy az állandó fáradtság érzése nálatok is jelentkezik, és ez normális? Tudom, hogy az első harmadban általában minden kismama fáradtabb, és több pihenésre van szüksége. Holnap én már a 15. hetet kezdem és nálam nem nagyon akar elmúlni ez a fáradtság, persze lehet, hogy ez is a vérszegénységgel van összefüggésben. Mindegy, holnap este már biztos okosabb leszek.

Másrészt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan megy a betegállományba vétel. Nem tudom, ti dolgoztok-e még, de erről, hogy melyik orvos ír ki, mikor kell ellenőrzésre járni, meg ilyesmi semmit sem tudok, jó lenne ha segítenétek. Ezt előre is köszönöm!

K: engedd meg, hogy én is gratuláljak az ikrekhez, s Beatrixhoz hasonlóan problémamantes és boldog várandósságot kívánok továbbra is!

Melinda, K: tudjátok már milyen neműek a csöppségek? Ha igen nagyon érdekelne, hogy mikor és hogyan -2, vagy 3,4D-s ultrahangon- állapították meg?

Beatrix: Megtudtál azóta valamit a szolnoki szuperinfós 4D-s ultrahangról? Vagy esetleg tudod a számát?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!
Swenson! Köszönöm! Hát igen a fáradtság vele jár, de majd jobb lesz, pláne ha szedsz majd vasat. Mert pl. a vashiány egyik jele a fáradtság!
Most megy a Híradó, olyan unalmas, hogy már mióta és még mindig téma a hálapénz.hu....

Táppénz: a terhesgondozáson intézik. De ha holnap mész a dokihoz, kérdezz rá, mert úgy tudom, kell a dokid javaslata rá.

Nem-kérdés: először a 20.héten 2D-n 2 lány volt, utána 21.héten mentünk Pestre 3D-re ott is két lány, 26.héten 2D-n már talán az egyik fiú, 29.héten 2D-n az egyik fiú... Végülis a dokim mindig az egyikre azt mondta tuti lány, a másik "hát lány" volt (ő most fiú).
DE: ezeken a 3 D-ken (4D-t nem írok, olyan nincs is szerintem...térben és időben?!?! csak jól hangzik) is mindent 2 D-n néznek meg!!!!!!!! Akár méretek, akár azt, hogy milyen nemű. Utána átváltja a számítógépet 3 (4) D-re az már csak mozi..., ott csak nézheted,megmutatják ,amit sikerül.. Én nagyobb élményre számítottam!
Még annyi, hogy 12 és fél hetesen voltunk a kecskeméti 3-4D-n, na erről inkább csak ennyit!

Mi már kidobtuk a szuperinfót, de abban benne volt a mobilszám, biztos benne lesz a köv.-ben is, csak nagy pici, alaposan nézd meg a szórólapot!
K
 


Sziasztok!

Swenson! Örülök, hogy jobban vagy, de azért jó, hogy elmész az orvoshoz. A táppénzhez az orvosod javaslata kell, az alapján fognak a tanácsadóban kiírni. A fáradságérzés szerintem normális, valószínűleg a vas majd segít. Ja! A 4D Uh-ról én nem tudok semmit, de ha valaki igen, az írhat róla. Nekem még ugyan nem aktuális /nyáron szeretnénk újra babát "gyártani"/, de jó lenne tudni a lehetőségeket.
Na, sziasztok, üdv Mindenkinek!
Beatrix
beatrix28
 
 


4D UH Szolnokon: 20/583-7185
Ha meg tudjátok, hogy ki végzi és hol, mennyibe kerül, légyszi' írjátok meg itt. Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

K, Beatrix és Névtelen köszi az infókat! Tegnap voltam orvosnál, szerencsére megnyugtatott, hogy a megfázással kapcsolatban nincs semmi probléma a babámra nézve. Egyetértett azzal a döntésemmel, hogy nem szedtem gyógyszert. Megnézte a laboreredményemet is, szerencsére azzal is elégedett volt, illetve megnyugtatott, hogy az a néhány eltérés csak pont ezt a kezdődő gyulladást mutatta, ami a torokgyulladással meg lázzal pont aznap kezdődött, mikor a vizsgálatot elvégezték. Jövő hét után megyek tanácsadásra, meg akkor leveszik az AFP-t is, utána pedig következik a genetikai ultrahang. Ja és írt fel olyan tablettát, ami együttesen tartalmaz vasat és folsavat is, remélem ettől javul a fáradtság érzetem.

Melinda: hogy vagytok? Már rég jelentkeztél!

K: ahogy visszaolvastam a topicban a hozzászólásaidat, úgy számolom, te már igen előrehaladott kismama vagy. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy mit szóltál, mikor megtudtad, hogy ikreket vársz? Mikor derült ez ki? Volt már ikerterhesség a családban? S most akkor végül is két lányod lesz, vagy az egyik baba kisfiú? Végül is fogadtál szülésznőt is, vagy még vársz vele?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: