Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok I. Női Klinikán szült anyukák! :D

Ha minden igaz, sikerült megnyitnom ezt a topicot.

Akkor hát folytassuk itt a csevegésünket a mindennapi csip-csup dolgainkról, gyereknevelésről, gyermekeink és férjeink viselt dolgairól. Szoptatásról, pelusokról, bölcsikről, ovikról. Szépségápolásról, nyaralásról, receptekről (ez utóbbiban én nem fogok jeleskedni :lol: )

A másik SOTE-s topicban pedig mint sokat tapasztalt, bölcs anyák segítsük szegény kezdő, a klinika viszonyait kevéssé ismerő sorstársainkat szakértő válaszainkkal! :)

Hajrá SOTE-s anyák!
Vendég
 


Kope Draga, Istenno vagy az otlettel :!: :lol:

Tenyleg nem oda valok vagyunk mar,plane ugye en aki nem ott szandekozik szulni masodszorra....De itt remelem meg tag vagyok :?: :wink:
Ezert is nem jottem az utobbi idoben,mert nem szeretnek tolakodo lenni, es osztani az eszt, amikor magam meg nem merem kitenni ujra annak a par nagyon kemeny napnak,ami elegge megkeseritette az elso heteket itthon :oops: :roll:
Az uj dokinom egy tunder, de a docens bacsit is imadom nagyon :lol: annyira megnyugtato tudott lenni.

Mi jol vagyunk egyebkent,Alex mostanaban eleg nehezen alszik el.. :evil: Minden este ott kell neki matkozni legalabb fel-1 orat..Ami azert 9-kor mar annyira nem jon jol...
Estere annyira elfaradok hogy mar csak az agy fele vennem az iranyt...sot ejjelnte gorcsol a labam :evil: Es ami a csucs,hogy ejjel arra ebredek hogy EHES vagyok :lol: Szerintetek jojjek ki es egyek?Nem szeretnem renszeresiteni ezt az ejjeli huto turat,na nem R.Reka fele alakomat feltem :lol: :lol: Csak valahogy ne hogy mar ejjel is egyek,amikor napkozben 3 orankent igy is teszem :oops: :D
Szoval imadom hogy kisteso ott mocorog mar a pocimban,de korantsem vagyok olyan fitt mint Alexxal voltam...Talan 30-on tul mar ez van??? :? :lol:
Jovo heten megyek AFP-re...Ehgyomorra...Csak erjek el a korhazig,bar tenyleg 5 perc kocsival, apa itthon lesz Alexxal,es Evi nenik egy honapra kivonta magat a fogalombol betegseg miatt, ugyhogy nem tud elvinni eletem parja.

Dori
Remelem kibirod ezt a net telenseget valahogy es varunk vissza.

Katus
Jovo hetvegen a Hotel Korona vendegei leszunk Egerben :) Remelem jo ido lesz :shock:

Kép
Kép

Raktam fel pocis kepet is hogy lassatok mereteimet :lol:

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Jelentkezünk! Megvagyunk :)
Sziasztok!
Nagyon szomorú idők járnak, úgy szerettünk volna múlt héten talizni megint Veletek, de ez a nyár siralmasan alakul (így időjárásilag).
Ezentúl ide írok, de most felkelt a Panka.

Mindenkinek Pussz, Ildiék.
macskási
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre újra él a topicunk :D !

Kataa,
Nagyon csini kismama vagy! Szerintem egyelőre nyugodtan látogathatod azt a hűtőszekényt, ha jólesik! :)

Ildi,

Remélem csak az időjárás miatt vagy szomorú. Vagyis csak voltál, mert most végre itt a nyár!

Most megyek ebédeltetni, de majd du. megírom milyen "klassz" napokon vagyunk túl...
Vendég
 


Sziasztok!

Na végre meglett az elkóborolt topic :lol:
Mi volt a baj, megírták, Kópé?

Képzeljétek, van egy másik topic, az NLC-n, ahova írni szoktam. Ott mind márciusi babások vagyunk, és többen vannak már, akik gyümölcspéppel meg főzelékkel meg ilyesmivel etetik a babát (persze nem csak).
És kezdem azt észrevenni, hogy majdhogynem kinézik onnan az embert, ha kiállok amellett, hogy 6 hónapig csak anyatej és utána is ameddig csak lehet..
Annyira szarul érzem magam emiatt.. Rosszul esik..
Most miért baj, hogy nem tömöm konzerv-kajával meg almapéppel a gyereket 3 hónaposan? :cry: :(
Na abbahagytam a panaszkodást.

Kataa: csini kis pocód van már! :D
Az titok, hogy most hova jársz?

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem nem baj, hogy ide írok!
Tehát egy szegedi nőgyógyászra lenne szükségem. Ha ismertek valakit, aki kedves, szakmailag is jó, és lelkiismeretes, írjatok légyszi! Sajnos idáig nincsenek túl jó tapasztalataim, nem is volt még állandó dokim, mert mióta szükségem van rá, egyfolytában szanaszét laktam az országban, így csak be-be ugrottam valahova, ha kellett. Ők sosem vizsgáltak meg rendesen, azt mondták semmi bajom, és felírtak vmt, hogy azért mégiscsak...persze nem lett jobb. De most szeretnék egy megbízható dokit Szegeden, aki kicsit jobban kivizsgálna vm lappangó fertőzésre irányulva, illetve vérvétel, és szétnézne odalent, hogy minden rendben van-e. Nem szeretnék még babát egy-két évig, de szeretném tudni, hogy van-e akadálya, hormonprobléma, ciszták ilyenek.

Előre is nagyon szépen köszi a segítséget! Az email címem reka1985@yahoo.com, de ide is benézek majd.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsa,

Nem kell egy 3 hónapos gyereknek az anyatejen (illetve tápszeren) kívül semmi. Max. ha nagyon meleg lenne a nyáron, akkor lehet egy kis vizet adni neki szopik között. (De ez a veszély nem fenyeget :?) Még a tápszeres babáknak is 4 hónapos kortól javasolják a gyümit, anyatejesnél meg egyértelműen 6 hónapos kor után. És egyéves koráig nem gond, ha az anyatej a fő táplálék, a többit meg max. kóstolgatja. De ez is gyerekfüggő. :)


A mi múltheti programunkról:

Rota-vírus :evil: : nem tudom volt-e már tapasztalatotok vele, de ocsmány egy kórság. Ezek után egy nátha meg sem fog kottyanni.
A férjem hozta haza, majd végigsöpört a családon. (pont a múlt hétvégén volt Anikó szülinapja, jó sokan voltunk - ők majdnem mind elkapták) A gyerekeknél különösen gáz volt: hányás, hasmenés napokig. Volt, hogy 3szor cseréltünk ágyneműt éjjel nálunk, zuhanyozással kiegészítve. Na meg a kiszáradás: a dokinénink is ijesztgetett ezzel, hogy különösen az Anikóra figyeljünk. Csüt reggel megint hányt és nagyon apatikus volt, irány a László kórház (hasmenéssel csak oda lehet menni). Mondták, hogy határeset, még nem kötik infúzióra, de itatni kellett vele ionos oldatot. Szerencsére megitta, meg szopott is rendesen.
Még benn tartottak volna minket megfigyelésre, de este úgy döntöttem, h hazajövünk, mert megfigyelni itthon is tudom, és kisebb az esélye, hogy bármi újabbat elkapunk és a műanyag széken éjszakázni sem lett volna kellemes! Hát az a László kórház: valami borzalom! Én olyan nehezen viselem ezeket a körülményeket! Meg egy ilyen izgő-mozgó gyerek is iszonyú nyűgös tud lenni egésznapos rácsos-ágy után. Másnapra sokkal jobban lett, bár éjszaka is óránként itattam, szoptattam stb. Mostanra kezdenek kimászni ebből: múlt kedden kezdődött (mi lesz ha a Zsolti ovis lesz?) :?
Vendég
 


Kataa,

de csini vagy! Ne csodáld a fáradtságot, teljesen más az igénybevétel, mint az elsőnél!
Hotel Korona kellemes hely, ott volt az esküvőnk...Nézzetek be a díszterembe... :D

Kópé,

nálunk is volt drága rota tél végén. Ocsmány volt, még az uram is elkapta, összes gyerekem együtt fosott, hányt, csak az én anyatejet termelő edzett kis testem úszta meg! :wink:

megyek tanulni, vizsgák után remélem sűrűbben jövök. Már csak 2 van!!

Katus
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé:
Hja, én is így tudom, és így is akarom csinálni, csak arrafele úgy tűnik, sikk 3 hónaposan gyümölcsel tömni a gyereket..

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Kope
Persze nem az alakomat feltem en csak ejjel jobb lenne aludni,mintazon gondolkodni mit is ennek? :roll: :wink: Tegnap rajottem a tuti megoldasra,ketszer vacsizok,vagyis lefekves elott meg benyomok egy szendvicset :shock: Ejjel nem is ebredtem arra hogy ehes lennek :D :D

Kzsuzsa
Egyetertek Kopeval,sot en Alexnak sem adtam 6 hos kora elott semmi mast, pedig O tapit is kapott.
Annyira fura nekem is hogy akik szoptatnak,miert akarjak mar ideje koran megneheziteni az eletuket,a pepcselessel.Raernek meg vele.
Most egy Alexxal egykoru kislanynak van tesoja,es az anyukanak igy masodjara sikerult a kizarolagos szopi.(Ugyhogy meg nalam is van nemi remeny :? ) Es O is azt mondta ,hogy nagyon orul de 4 hosan ugyanugy elkezdi a dolgokat adni mint anno a nagynal. :?: Hat ezt meg mar vegkepp nem ertettem...
Nem titok hova jarok, a Szent Istvanba. Bar csak a laborba,meg a nagyobb UHkra,egyebkent maganrendelojeba doktornonek.
Fizetos szobat tervezek kerni, mert ott 3-6 agyas szobak a standard. Persze elore csak akkor tudok kalkulani ha megvarja a tesoka a progi csaszart,ha nem akkor csak remenykedem hogy lesz ures hely :wink:

Kope
Jezus...ez a rota nagyon brutal tud lenni gyerekeknel. Lenyeg hogy Laszlobol nem lett ejszaka,mert en meg arro csak azt hallotam hogy elkapni ott konnyebb barmit mint kigyogyulni belole...

Katus
Hat remelem is hogy az ,de csak ez volt az egyetlen 4*-os a neten.
OK majd megnezem a disztermet. :wink:
Vizsgakhoz kitartast.

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hello Mindenki!!!!!

VAN NETÜNK!
De most csak lóhalálában,mert nem győzök imitt-amott visszaolvasni...

Kataa,

nagyon csini kismami vagy!!!!!!És ez a haj is nagyon jól áll!Jó,hogy megnövesztetted,enyém is most kb. ekkora...

Többieknek is puszika,majd jövök!!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás? Csak nem kitört a nyár? :wink:

Dóri,

Mi újság veled? Megvolt a tervezett júniusi "program"? :wink:

Mindenki,

Mentek nyaralni? Ki merre? Örülök, hogy mégiscsak lesz nyár, mert már teljesen elkenődtem, és a 2 gyerekkel nem mernék nekiindulni a tenger felé. Repülővel azért nem mert ennyi cuccot nem tudnánk vinni, kocsival meg bele sem merek gondolni mit szólnának hozzá a hátsó ülésen. Így hát marad kis hazánk. Kinéztünk Veszprémben egy jónak tűnő helyet, ahol vannak baba szolgáltatások, apartman, külön helyiségekkel, kis konyha is, de kihozzák a félpanziót is, ha úgy döntök, hogy nem égetem magam a gyermekeim kialakulófélben lévő étkezési szokásaival... :oops:

Ovi kérdés: felvették a gyereket, de kezdek elbizonytalanodni. Mostanában elég negatívan áll hozzá a kérdéshez. Ráadásul pont ma hallottam a rádióban egy gyerekpszichológust, aki szerint a gyerekeknek egyátalán nincs szükségük ilyen közösségre 5-6 éves korig, max. nekünk szülőknek... :shock: Persze ez sem elvetendő szempont... :D És nem tudom Anikó mit sszólna hozzá, biztos nagyon hiányozna neki... Szóval most tört rám ez az "elszakadás-para"
Vendég
 


Sziasztok lanykak :lol:

Kerek szepen velemenyeket :!: :!:
Ma felhivtam az AFP labort az eredmenyemert.1,8 MOM,azt mondta no hogy ez az ertek nagyobb terhessegre utal.Mondom igen mert 16+6 voltam a vervetel napjan,csak mivel a doki szerint kesobb volt peteeresem ezert jottem kesobb a vervetelre.Igy kiszamolta a 17.hetre is es 1,4 MOM lett.Szerinte ezek jo ertekek.Hat remelem is,bar Alexnal 1,2 volt es az valahogy megnyugtatobban mutatott.
Valakinek volt ennyi????Csak kivancsisagkepp,mert tudom hogy 2,0ig normalis de megis .

Dori
Hurra-net. Hat a hajam csak nott-nott,ez mar a levalgott valtozat ,ennel hosszabb is volt :lol: Most tepkedem az osz hajszalakat,szerintem par ev es festetnem kell :roll: .
Hogy vagytok?

Kope
Ismeros az erzes,ovi kezdes elott minidg ezt erzi az ember lanya,hidd el.Szerintem kezd el vele esetleg fel naposra,aztan meglatod hogy Zsoltinak hogy jon be a dolog. Aniko megszokja hidd el,csak az elejen lesz fura. Te otthon maradsz a noci 3 eves koraig?
Hetvegen Egerben szupi volt,Alex hozta a formajat, medence orult lett,es ismerkedett fuvel-faval :lol: .A tuzo paon valo varosnezes az mar nem jon be nekem,de erdemes volt sokat menni menni mert szep helyeken voltunk.
Mi nyarra tervezunk repulos utat,a sogornomekhez Kanadaba,hat nem vagyok happy,mert jo hosszu ut lesz,de tudom hogy kettovel meg jo darabig nem mennenk,ugyhogy bevallaltam.Inkabb visszafele lesz razos mert uram meg marad egy hetig az USA-ban,en meg jovok Alexxal haza.
Meg megyunk a csaladi nyaraloba Balatonra,azt tuti elvezni fogja Alex.

pusza
kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Hűhha, megint milyen csend van itt :(

Kataa: van olyan ismerősöm, akinek 2 egész valami lett az AFP-je, és tökre semmi baja a picinek!
Anno mikor ment a balhé az amnio-m körül, megkérdeztem Fekete dokit, hogy mondja meg őszintén, mi a véleménye a dologról. Ő azt mondta, hogy a genetikai rendellenességek 80%-a jól látszik UH-n.
Tehát ha UH-n minden rendben, akkor több mint valószínű, semmi baja a picurnak.

Utazás:
Mi most hétvégén megyünk hűsölni picit, igaz, csak belföldre. Rokonokhoz vidékre. Szerintetek ha IC-vel megyünk, amiben klíma van, akkor nem lehet gond egy 3 órás útból nem?

AMúgy már 3 éve mindig a művészetek völgyében nyaraltunk Kapolcson. Volt, hogy ALmádiból biciklivel mentünk le meg ilyesmi.. Hát ebből nem lesz semmi idén nyilván, de 1 napra átruccanunk szerintem, amúgy meg valószínűleg apóséknál fogunk nyaralni Almádiban.

Kópé:
Remélem, azért jól sül el majd ez az ovi dolog. Drukk-drukk! :)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Ja, jut eszembe..
1 kérdés:

Nincs valami tippetek véletlenül hajhullás ellen?
Úgy elkezdett hullani a hajam, ha így haladok, nem marad egy szál sem.. Kezdek baromira aggódni.. :cry: :cry: :cry:

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Hi Csajszikák!

Kópé,

nem,az action 28.-án ,pont egy hét múlva lesz.Már készülök rá...
marcit anyósék elötte nap már leviszik Velencére.Boti meg Anyukámmal,meg persze apjával.
Ebből is kiderül,hogy pár nappal később megyünk mi is utánuk 2 hétre.megint nem lesz net :(
Mi még egy pár évig csak itt nyaralunk,de nekem amíg ilyen kicsik,ez tökéletes! :wink:

Zsuzsa,

adjál rá sapit,meg kis kardigánt,vagy takarót és akkor nem lesz gond a légkondiból.
Hajhullás:nekem aztán hullott,de keményen!Én csináltam egy A-vitamin kúrát,nagyon bevállt.
Minnél több a tej,a haj is annál inkább hullik!Vasat sem árt szedni szülés után egy ideig.
Most Biovanne kúrát csinálok,részben a hajam,részben a puha,töredező körmeim miatt.A körmeimen késöbb kezdett látszani,de van hatása,méghozzá nagyon jó!
Amúgy Kataa is meg én is megkopaszodtunk a 3. hónap körül :D :(

Kataa,

akkor is jó a hajad! :lol:
szerintem sem kell aggódni,mert önmagában az AFP nem elég,kell hozzá az UH.És nyugaton nem is kötelező az AFP!De a magyar szülészet nagyon profi,ezért csinálják ezt is...


Amúgy megvagyunk,kis nátha a fiúknál,de azért hétvégén barátoknál voltunk 3 napig Békéscsabán.Nagyon jó volt!
Sokat strandoltunk,Gyopárosfürdőn,meg Gyulán!
Teszek fel képeket is majd!

Puszika


Dóri
angelheart
 
 


Kép Kép Kép [/img]
angelheart
 
 


Zsuzsa,Dori
Hat dehogy is aggodk en :wink: :lol: csak most mas az eredmeny es ezert tunt fel,de teljesen esszerunek latszik az hogy kesobb lett leveve a ver,es akkor emg mar tokeletesnel is tokeletesebb a vege :wink: UH-ra jovo szerdan megyek,mar alig varom :!: Tok ciki,de most valahogy nemerzem hogy mi a neme,Alexnal angyon hatarozottan ereztem a szivemben hogy kisfiu, es be is jott :P .Most vegre szerenem tudni hogy kit is szeretgetek mar most a pocakomban :D
Egyebkent nagyon jol lehet mar erezni hogy mozog,olyan jo erzes megint :)

Zsuzsa
Dori nak igaza van,en aztan hullatam rendesen....pedig tejem aztan nem sok volt :evil: .Semmi de semmi nem hasznalt,Elevit,Varga cseppek,Vichi kura,stb...Sajnos ket oldalt meg is latszik hogy ott mar nem lesz hajam...De szerintem a maradando hulas keveseknel lep fel,altalaban visszano a szopi vegeztevel 8)
TEnyleg jol oltoztesd fel es akkor minden Ok lesz a vonaton.

Dori
Uszis kepek szuperek :D Ebben az idoben ott a legjobb.
Egyebkent erdekes mert miota babas vagyok a kormom hihetlenul megnott es megemberesedett :D Mar manikuroshoz jarok,eddig letort mindig magatol,vagni is alig kellett :cry: Alexnal ezen a teren nem volt ilyen.

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Jó estét!

Dóri, Jók a képek, látszik, hogy élvezték a kiskrapekok a dolgot.
28-án drukkolok :!: :!: :!:
Ami a nyaralást illeti, ebben a korban tényleg a saját nyaraló a legjobb, ahol az ember a megszokott rutin szerint csinálhatja a dolgokat, de azért mégiscsak más mint otthon. De nekünk sajna ilyen nincs... :(
Mindegy, pár év múlva már kezelhetőbb lesz a nyaralás kérdés.

Zsuzsa,

Hajhullás: nekem is hullott, és szintén kb. a 3. hónaptól csak lehet, hogy a szőkeségem miatt kevésbé volt feltűnő számomra. Én csak az elevitet szedtem, azt is a szopi miatt. Egy idő óta nem hullik - na nem azért mert elfogyott :lol: , hanem rendeződik a hormonháztartás, állítólag... Meg azt is hallottam már, hogy a terhesség alatt nem hullik annyira ezért feltűnőbb utána...:shock: Mindegy, el nem fog fogyni, ne aggódj! :)

Kata,

Nekem meg az alsó határon volt az AFP (0,8 ), a doki azt mondta rendben, én meg elhittem neki. És úgy tűnik igaza lett! :)


Mi ma a Balcsin voltunk. Reggel mentünk este jöttünk (még Bush előtt érkeztünk a városba - hááát ilyen gyorsan sem tudtunk még átjönni a városon! Alig volt egy-két autó)

Füreden voltunk, Anikó nagyon élvezte a vizet - persze csak karban. A Zsolti viszont teljes pánikba esett, kapaszkodott az apjába és üvöltött, hogy ki akar menni, mert nem tudja mi van a víz alatt. :roll: És egyátalán nem volt hajlandó többet bemenni. A strandon a játszóteret élvezték leginkább, azért meg kár volt 150 km-t utazni :? Még jó, hogy nem a Balaton mellé foglaltunk szállást... :D Legközelebb majd a déli parttal próbálkozunk.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Örömmel látom, hogy megvagytok :)
Jó lenne bepótolni az elmaradt talit, nem?

Nagyon szenvedünk a forróságtól, általában a Panni egy szál pelusban, a Szasza 1 alsóban piheg. A szomszédban a nagybratyóméknak van egy jó nagy medencéje: a héten ott voltunk minden nap. Tegnap már a Panka is bennt volt vagy 20 percet. A víz egyébként 28 fokos. És legfőkébb tiszta! nem nagyon akarom a csemetéket strandra vinni. Minek, amikor itt csak az unokatesómék fürdenek az enyémeken kívűl :)

Dóri! Látom élveztétek Ti is a strandot :) :) :)

Zsuzsa! A hajhullás egy rohadt szívás, de ez van. A 3.hónap körül kezdi és általában 3 hónapig is tart. Fodrász (és kétgyerekes) komámasszony szerint nem érdemes küzdeni ellene: ki kell jönnie azoknak az elhalt hajszálaknak, amik bennt maradtak a várandósság alatt. Nyilván Te is észrevetted, hogy akkor végig gyönyörű volt a hajkoronád és egy szál sem jött ki. Szóval ez 9 hónapig király, utánna három szivacs :(

Pocakosokkal mélységesen együttérzek a nagy melegek miatt, tavaly mi is szemvedtünk :(

Erre a lilipye-re hogyan lehet regisztrálni? Tök aranyosak rajta az ábrák.

Kataa! Tényleg szépek vagytok a pocakos képeken :)

Mindenkit puszilunk és kitartás!

ildiék.
macskási
 
 


Sziasztok!

Szorri az eltűnésért, voltunk egy kicsit nyaralni vidéken. Rokonoknak van egy kis nyaralójuk Tokaj mellett és meghívtak pár napra :)

Köszi mindenkinek az irományokat hajhullás ügyben.. Elkezdtem szedni az Elevitet, plusz jövő héten megyek fodrászhoz, levágatom félhosszúra. Aztán meg majd meglátjuk :)

Az új mutatvány: mindenáron fel akar ülni, még mielőtt megfordulna :lol:
Kép

Sértődött Eszterke
Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Hát ez nem jött össze.. Talán így..

Kép Sértődött Eszterke
Kép Itt éppen fel akar ülni :)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok Lanyok

Csak gyorsan a jo hir:KISFIUNK lesz :lol: :lol: Tegnap az UH-n minden rendben volt,270gramm es feje 44mm,combikaja 28mm :D Nagyon kis strammnak nezett ki.

Zsuzsa
Eszterke nagyon aranyos:)

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa:
Köszi szépen, Nektek gratula a kiskrapekhoz!! :D :D

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szasztok!!

Akció meg volt,egész jól bírom.Aki tudja miről van szó,annak nem magyarázom,aki nem és kivi,annak priviben...

Mi vsaárnap lecuccolunk Velencére,és két hétig ott leszünk,net nélkül... :(
Hiányozni fogtok! :roll:

Kataa,

akkor végre lesz egy párom itt!Két fiú...,nemtom,én úgy vagyok vele,hogy nem könnyű :? ...,de hát ez van! :D

Kópé,

aranyos volt a balatoni story :D
Ha megnyugtat Marci dettó uez,csak ő a Velencei-tóban.Tavaly meg nem lehetett kiszedni a vízből.Az a mániája,hogy elmerűl.A strandon nem flt,mert ugyi ott lelát a lába alá. :)
Boti visít,rúgkapál,neki (még)nagyon bejön a dolog! :D

Na,most lépek,pihennem kell...

Puszi:Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Dóri: én kíváncsi vagyok, ha nem nagyon titok :)

Amúgy jó nyaralást Nektek!!

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsu

írtam privit!

Köszi,azért remélem nem szenvedem végig a nyaralást! :roll:

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Hova tűntetek, mindenki jól van?
Dóriék nyaralnak, azt tudom :)

Mi most jöttünk meg 4 hós oltásról. Azt mondta dokinéni, most egy darabig nem lesz már, 15 hónaposan lesz a következő.
Eszterke nagyon kis hős volt megint, meg se mukkant, 5 mp múlva már rötyögött a dokinéninek.
7,45 kiló, alig fér a mérlegen már.. :shock: :lol:

A kajálása teljesen fejreállt mióta az a nagy meleg volt..
2 hónapos kora óta teljesen átaludta az éjszakákat, mióta az az agyrohasztó meleg volt, 2x, majd egy idő óta 1x kel megint enni.. Mióta lehűlt, kezd normalizálódni, de hétvégére megint olyan meleget mondanak, úgyhogy mire visszaállna, kezdődik előlről minden..
Hurrá..

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Hogyhogy nem kap már az Eszterke oltást? Nem adatjátok Neki az agyhártya gyulladás ellenit?
Én mind a kettőmnek beadattam és az utolsót fél évesen szúrta a dokinéni, aztán évente 1-1 ismétlő. Nagyon hasznos, ha az ember kiviszi néha a csemetéjét a szabadba, és hát ki tartaná bennt örökké csak a lakásban a lurkókat :) ?

Kár, hogy mindenki nyaral, napról-napra nézem a fórumunkat és sosincs új hsz :(. Én meg nem akarok magammal beszélgetni :( .

Puszi, Ildiék.
macskási
 
 


Az agyhártya-gyuszi elleni hogy van? Azt meg kell venni gyógyszertárban és dokinéni beadja, vagy hogy? Ő eddig a szokásos 2-3-4 havi oltásokat kapta meg, meg persze a BCG-t a klinikán, amiket automatikusan megkap, mást még nem..
Ezt az agyhártya-gyuszi ellenit fél évesen kell vagy bármikor?

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Hát szerintem Ti már lemaradtatok erről, ha eddig még nem kapott az Eszterke :( Kérdezd meg a gyerekorvosodat! Bár neki fel kellett volna ajánlani még a születése után :( De azért próbáld me!
macskási
 
 


A fenébe... :( Nekünk erről nem szólt senki egy mukkot sem.. A dokinénink meg most megy szabira, csak 3 hét múlva lesz, akkor megyünk legközelebb. Na majd akkor megkérdezem.

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,

Eszterke szép nagy baba! A durcis kép nagyon tetszett!:)
Agyhártyagy. elleni oltás: egy éves kor alatt kettőt kapnak 2 hónap különbséggel, egy év felett egyet. Orvos írja fel. Nekünk azt mondta a doki néni, hogy az ősz és a tél veszélyes agyhártya gyull. szempontjából, úgyhogy Anikó 6 hónaposan kapta az elsőt, a kötelezők után, aztán 8 hónaposan. Én úgy tudom, hogy akármikor be lehet adni, volt ismerős aki egy éves kor után adatott be egyet. Évente ismétlő? Én meg errről nem hallottam :shock:

Ildi,

Mi itthon, még nem mentünk nyaralni. Én is be-benézek, aztán látván, hogy pang a fórum, - odébbkattintok. Erre most látom, hogy mennyi hsz gyűlt össsze, mióta nem voltam.

Lilypie: rámész a www.lilypie.com-ra és ott lehet elkészíteni. Aztán a profilban kell betűzni az aláíráshoz. Na most jól elmondtam! :roll:

Dóri,

Örülök, hogy átvészelted! :wink: Bátor vagy! Én biztos nem merném vállalni - persze esetemben csak elméleti kérdés :lol: És az "akasztják a hóhért" dolog hogy ment, bírtad? (Mert nekem életem legszörnyűbb élményeinek egyike volt...) (remélem érted a rejtélyeskedésemet... :wink:)

Jó hallani, hogy nem csak az én fiamnak vannak fura dolgai!

Kata!

Képzeld láttalak titeket egy ingatlanos újságban! Tök jó, eddig mindig azt hittem, hogy aaz ilyen képeken nem is igazi emberek szerepelnek! :D

Katus!

Te merre?
Vendég
 


Sziasztok lanyok

Kope
Ez vicces,pedig azt hittem nem lesz belole nagy peldanyszam,aztan 35.000 lett 8) Egyebkent egy baratnom csinalta az ujsagot es kert meg hogy legyunk benne.Persze a szoveget nem en irtam am.. :wink:

Zsuzsa
En is csak egy oltast adattam be egy eves kora utan,pont azert hogy nem kelljen ketto.Semmirol nem vagyok lemaradva :wink: De en ajanom mindenkepp.

Dori
Jaj mar tul is vagy rajta?nayon orulok hogy jol birtad es nem volt veszes.Jo nyaralast nektek :!:
Haten most nagyon orulok hogy fiu, az elmult hetekben tobb :!: baratnom is elvesztett babat...es ugy vltam vele mindegy a neme csak egeszseges legyen.Sajnos ez mar nem kozhej...
Nekik jobb lesz hogy egynemu tesok,meghat miota ALex van en is maskepp latom a dolgokat.Lehet egy fiu igazi kedves,szofogado gyerek is,nem csak egy egedelem :lol: Ja es ahogy ramnez, majd kijelenti hogy szep vagyok es szeret....Na ezt nem cserelnem le :D
Egyebkent lanyt csak az oltoztetes kedveert szerettem volna.

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata!


Jaj, tényleg én nem is kommentáltam, hogy fiú!
Szerintem is mindegy, mert úgyis az lesz a természetes ahogy alakul. Egyébként tényleg nagyon sokan veszítenek el babát, ezt én is taapasztalom. Nem tudom, hogy tényleg több-e az ilyen eset, vagy csak többről tudunk. Remélem inkább az utóbbi!

Egyébként nevekről volt már szó?


Azért majd mutassatok egy fiút aki szófogadó és engedelmes!!! :P
(Vagy csak elhúzódó dackorszakban vagyunk?)
Vendég
 


Kope draga,
Hat a rohejaz hogy az elozo UH-n meg lanyt lattak,ugyhogy most mar engem csak a 4D fog meggyozni, ha latom hogy van kukacka a sajat szememmel. Nem tudom,de most nem erzek semmit belul,pedig Alexnal ereztem hogy fiu lesz...meg sem lepodtem amikor kiemeltek es mondtak :lol:
Nekem most nagyon sok barat/ismeros vart babat egyszerre,es ezekbol 3! nem lesz mar :cry: . ugyhogy a mult heti UH-ra ugy mentem hogy mindegy a neme csak egeszseges legyen.
Sajnos a sajat tapasztalat miatt is...
Hat nevek meg nincsenek:vagyis persze lany az van csomo:Leila,Inez,Mirjam.Fiu neveknel nekem a Martin vagy az Aron jonne be.Apa meg hezital.tudod nekunk csak nemzetkozi nev johet szoba apa miatt, ezert is nehezebb :? :D

En megnyugtatlak,a dackorszaknak is vege lesz.Azert enyem gyerek is tud meg hisztizni,de eleg jol leszererlheto.Es nekem mar kiraly ha szotfogad az utcan,nem hisztizik a boltban,szepen eszik es nyugodtan alszik.Lehet hogy csak az en igenyeim alacsonyak? :lol: Egyebken O eg szulobarat gyerek tenyleg,persze anyu szerint nem mindig hallgat a fulere,de szerintem nem veszes.En amr csak egy hasonloan jo gyerkocot kivanok,ja es magamnak tejcsardat :wink: Majd jovok en meg a ti utcatokba a hulye kerdeseimmel es kismami depi kozbeni nyavajaimmal... :roll: :wink:

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hello kislányok,

megvagyok, csak annyira pörögnek a napok! Alig lett vége a viszgaidőszaknak, de nem tudom rendesen kipihenni magam. De harmad éves vagyok... :D
Nehezen bírjuk a meleget, ráadásul elkapott Liza vmi taknyos vírust, napok óta ömlik az orrából a trutyi, átadta BENINEK MEG NEKEM IS. éN ALIG BÍROK NYELNI.
Ma van Liza 2. szülinapja, "parten gardi" lesz, már feldíszítettem a kertet, van egy csomó lufi-veszteségünk, mert minden második kidurrant. Kapott Liza egy kerti csúszdát, teljes extázisban van, és várja az összes unokatesót. Medence meg homokozó is van a kertben, szóval baromira felkészültek vagyunk... 8)

Kata,
gratula a majdnem biztos kispasikához! Te márgyakorlott fiús mama vagy. Képzeld, amikor voltatok Egerben, pont akkor mentünk mi is a Korona hotel melletti játszótérre, figyeltelek, de nme láttalak titeket. Biztos csavarogtatok. Milyen volt a szálloda?

Kópé,
nektek hogy telnek a forró napok? Nyaralás lesz?
Ugyanez vonatkozik Ildire is.

Dóriról tudok, szoktunk skype-olni.

Zsuzsa,
kiderült, hogy ismered Luklíder Ágit? Osztálytársam volt!

Puszi, megyek előkészítem a kerti sütést!

Katus
Vendég
 


Miért nem tudom odabiggyeszteni a lilypie-t???
Vendég
 


.....
Vendég
 


Sziasztok!

Katus: Milyen kicsi a világ :)

Lizának boldog szülinapot!!

Tegnap kitaláltam a frankót. Rájöttem, hogy ha nincs Eszterke alatt a paplan, akkor jobban próbál forgolódni. Gondolom, jobb ilyen szempontból, ha keményebb alatta a terep.
Úgyhogy eztán napközben ki lesz szedve alóla a paplan, csak a matracon lesz. :)
Oldalra már el is fordult hátról, csak hasra nem még.

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok SOTE I-es lányok!

A második babámat várom 2007 januárra és a klinikán szeretnék majd szülni. Az első baba is ott született 2005 márciusban, akkor idő előtti burokrepedés miatt kerültem mentővel "véletlenül" a klinikára. A terehsgondozásban nem itt részesültem, ezért érdekelne pár dolog elsősorban az UH-val kapcsolatban.
Tudnátok infót adni? A 12 hetes szűrést, (ami nekem 13 hetesen lesz) hüvelyi vagy hasi UH-val csinálják? Fel lehet vetetni a vizsgálatot vagy képet kérni? Egyedül mehetek csak be?
Most csak ennyi, előre is köszi ha segítetek.

ÜdvöK Gezenguz
gezenguzerika
 
 


Katus
Ne mar..es nem talalkoztunk?Pedig voltunk is a jatszon ketszer is...Kar hogy elore nem egyeztettunk :roll: Persze Alexet a medence jobban izgatta :wink:
Nagyon ugyi vagy hogy minden vizsgad sikerult ,egy hos vagy,ket picurka mellett :lol:
A szalloda eleg jo volt,de azert legkozelebb ha jovunk,mast fogunk kiprobalni.

Zsuzsa
Igen kemenyebb helyen hamarabb forgolodnak a babak..Szoktad hasra tenni,mert az is keszteti oket a mozgasra jobban :wink:

Gezenguu
UH-ra csake gyedul mehetsz be,kisero nelkul.Altalaban huvelyi meg a 12 hetes szures,de ez valtozhat is ha mar hasin jol latszik a magzat.Kepet lehet kerni,azert elotte kulon kell fizetni a kartonozoban Lepcsotol rogton jobbra a foldszinten ).

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kataa:
Igen, szotam, bár sokat nem tudom, mert rettenetesen utálja, 5 percnél tovább nem marad meg hason, mindig üvöltés a vége.. :(
De napi 2-3x pár percre szoktam hasra tenni, amíg nem ordít nagyon miatta..

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok Anyukák!

Mostmár Nekem is csak 8 hét van hátra,babázásig.
:)
Tegnap voltam dokibánál és képzeljétek kiderült van egy sérvem a jobb oldali kisajakon.
Hallottatok ilyenről Ti valaha?
Semmit nem mondott dokibá annyira sietett,most jött vissza szabiról és rengetegen voltunk Nála,Azt mondta ne törődjek vele,majd szülés után megoldja.Azt se mondta,tudok e majd így rendesen szülni vagy császár lesz.
Teljes káosz és bizonytalanságban vagyok.
Szülésznőről is kérdeztem azt mondta nem kell válsztani,csak akkor ha ő szabin lesz,de aug.1től elmegy szept.4ig és mi arra a hétre vagyunk kiírva.
Ctg-t ki fogja Nekem csinálni?
Akkor most mi a fenét csináljak??
Szerintetek?És valaki arról a sérvről hallott már???
Köszi mindenkinek segítséget
Suezika
suezika
 
 


Suezika,

a ctg-t a 35. héttől csinálják a terhes ambulancián, mindig az épp szolgálatban lévő szülésznő. Nem az orvos csinálja. Behívnak, 15-20 percre rád teszk a ctg-t, vizelet, vérnyomás és mehetsz az eredménnyel a dokidhoz.
A dokidat kérdezd meg, hogy szabin bejön-e, vagy külföldön lesz. Esetleg kit ajánl maga helyett. Amikor Liza született Beke dr is szabin volt, de bejött éjszaka. Szóval ezt tisztázd előre!!!

A sérv nem feltétlenül jelent nagy gázt, valszeg a nagy alhasi terhelés és a megnyúlt, laza szövetek miatt van. Nekem is volt, kicsit arrébb, de senkit nem izgatott a dolog, simán szültem.
Nyugi!!!

Valaki avasson be a lilypie-ba, lécci!!!

Gézengúz,

Kata mindent profin elmondott! Ne lepődj meg, ha fél napot kell várnod a klinikán!!!!Amikor jelentkezel, add be a kiskönyvedet v. kartonodat, fél óránként kiszólnak érte.

Kata,
legközelebb a hotel panorámába menjetek. Igazi 4*, és a belvárosban van a vár tövében. És isteni a jacuzzija...

Katus
Vendég
 


Sziasztok,

Zsuzsa
Tudom hogy utalja a hason fekvest Eszerk,Alex pont ilyen volt,de a neurologus ajanlotta hogy akarmennyire is sir,tegyuk csak hasra ,mert ezzel osztonozzuk a mozgasra.En is sajnaltam rettenetesen,de 1 rossz nap utan szepen emgszokta es a kovetkezo heten mar fogott is mint a korhinta.Tesobabanal teszem rogton hasra is hogy szokja.Alex 6 hos koraig meg csak oldalra sem fordult,de a hason fekves utan rogton jott az osszes tobbi ugyi mozgas is :lol:

Su
Nyugi,ha nem mondta hogy csaszar lesz akkor nem is lesz az.Lehet hogy a szules utan valami speci bevatkozassal megoldja a serv dolgot.Szerintem hivd fel es kerdezd mega kerdeseidet,nehogy mar bizonytalansagban amradj,csak mert O tegnap nem ert ra.

Katus
Hat igen,a Korona bar jo draga volt,es az uj resze szep is,de kicsit tobbet vartam...Remelem majd megyunk meg es akkor kiprobaljuk ez a Panoramat is.
Lilypie-nel a masodik kodot kell beszurni, az mukodik.

Kope
mi ez a nagy csend???

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Macskavati és Kata!
Nagyon köszönöm az infót!
Ne keserítsetek el :( , akkor is fél napot kell várni, ha időpontom van pl 17.30-ra? Mennyivel előbb menjek oda? vagy legyek pontos?

Üdvök Erika
gezenguzerika
 
 


Sziasztok!

Kata, vagyok, csak egész nap rohanok, olvasni még csak-csak, de írni nincs sok időm.
Most akkor fiú vagy lány? Mikor mész 4D-re?

Katus,
Köszi, jól telnek a forró napok, csak már unom a gőzölgő betont, meg a poros utcákat. Jövő héten megyünk Veszprémbe, egy hét, aztán pár nap barátoknál Zalában. Remélem az idő addig nem romlik el.

Gratulálok a vizsgákhoz! És persze gratula a 2 ÉVES NAGYLÁNYNAK! :D

A lilypie valahogy úgy ment, hogy az oldalon meg kell csinálni a vonalzót. Fenn az oldal tetején ki kell választani a gyerek szülinapja menüt, aztán ott kiválasztani a vonalzó tipusát stb. Nevet is ott lehet beírni, meg fotót biggyeszteni elé. Aztán -ha jól emlékszem- megad a lilypie egy hosszú kódot, azt kell a babanetes profilban az aláírás rovatba bemásolni. Figyelj oda, hogy a BBCode bekapcsolva legyen. Valahogy úgy kezdődik ez a kód, hogy [url... -de ezt csak emlékezetből írom. :oops: És amikor írod az üzenetet, az aláírás hozzáadását be kell jelölni.

Nem biztos, h érthető voltam. 8) Majd úgyis meglátjuk, h sikerült-e...

Erika,
Én voltam úgy UH-n, h 9-re mentem és 9.15 kor behívtak. Fel a fejjel, a helyzet nem reménytelen, pláne ilyen késői időpontban.

Suezika,
Ne parázz mindenen! :lol: Viszont a helyettesítésről tényleg kérdezd meg, minden dokinak szokott lenni egy állandó helyettesítője. Mielőtt elmegy szabira, kérd, hogy mutasson be annak a kollegának, aki helyettesíteni fogja, hogy ne ismeretlenként "essél be" hozzá.

Zsuzsa,
Miért is kellene 4 és fél hónaposan forognia? :roll: 5-6 hónaposan ráér. Ami a hasrafektetést illeti, abban igaza van Katának, tényleg jót tesz, ösztönzi a mozgásra, de ha csak hanyatt feksztik akkor is rá fog jönni. Ezen még ne aggódj! :)

Dóri ?!?

Más: képzeljétek: voltam a nőgyógyimnál, és egészen meglepő körülmények fogadtak: Időpontot egyeztettem telefonon. Le kellett mennem az alagsorba ahol szuper "alapítványi rendelőket" alakítottak ki. Nem kellett várnom egy percet sem.:shock: Csak mi voltunk doki, asszisztens és jómagam, nem éreztem magam egy átjáróházban.
Sajna a terhesrendelés még nem így zajlik, de mivel ez nem is aktuális, nagyon örültem, hogy legalább a szokásos viziteket nem a terhesambulancián kell végigsenyvednem a tömegben...

Megint más: Nem tud valaki egy megbízható bébisintért? Esti vigyázásra főleg egy nagyon jól alvó 8 hónapos gyerek mellé.
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé: nem hiányoltam a forgást 4 hónaposan, csak azon csodálkoztam, hogy fel akar ülni még mielőtt forogna. Vagy a kettő független egymástól? Nem értek hozzá... :oops:

Egyébként tegnap majdnem megfordult hátról hasra, 2x is :o :shock: Már napok óta erre dolgozott. Du arra lettem figyelmes, hogy nagyon kínlódik valamin, nagyon dolgozik, odamentem hozzá, hát majdnem teljesen hason volt, egyedül a vállát nem tudta átfordítani. És ezt 2x is eljátszotta egymásután, meg is lepődtem jól..

Az utolsó hetekben CTG után én is mindig az alapítványi rendelőbe mentem Fekete dokihoz, szerda délutánonként ott rendel mindig, hát ég és föld, az tuti...

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Gezenguzerika,
Szerintem delutan mar nincs akkora nyuszi az UH-on.Bar en nem tudom mert mindig soron kivul kuldott at a dokim,sosem megbeszelt idopontra mentem :oops: :wink: De mondtak ismerosok hogy 2 orat is vartak hiaba volt elore megbeszelt idopontok.

Kope
Hat szombaton a 4D-n majd kiderul.Nekem a lenyeg hogy egeszseges/szep baba legyen :!: :D Kepzeld vettem mar szoptatos fotelt+szoptatos parnat is.Ja es lemegyek LLL szopi tanfolyamra is.Ugyhogy keszulok-keszulok.....
Sintert sjanos nem tudok,mert a mienk is olyan hogy oszotzom massal rajta.De szerencsere nekem van elosbbsegem utkozes eseten :wink:
Tudom hogy ott lent vannk ilyen rendelok,csak nem minden doki rendel ott.Az enyem (volt ) mondta,amikor kerdeztem hogy neki jobb itt a terhesen,mert tobb a kismamaja mint aki nem.

Zsuzsa
Hat igen papiron eloszor forognak,utana ulnek a babak.De egyenileg persze minden mas.Lenyeg hogy ugesedik.Szerintem par nap es megfordul:)

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: