Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

En ma szembesultem a problemaval, miszerint mar nem elerheto a doktorno az eddigi maganrendelesen. Kellene mennem hozza terhesgondozasra, tudnatok nekem vmi infot adni, hogy most hol rendel? Telon nem ertem el, ki volt kapcsolva, persze meg probalkozom!
Mail cimet is varok, elore is koszonom.
(Akar priviben.)

Falina
falina
 
 


Mailcíme: magenrita@citromail.hu

Én csak ennyi hasznosat tudok mondani...
esyter
 
 


Esyter,
koszonom!
falina
 
 

 
 

Nem tudom, hogy segít-e, de láttam ma a Doktornőt a Margit Kh-ban. Kedélyesen beszélgetett valakivel a mobil telefonján. Legalább nem utazott el...
rifu
 
 


Doktornő új magánrendelésének helye:

Barna Med Plussz Kft. 1113 Budapest, Bartók Béla út 92-94. IV. em. 23.

Rendelési idő: péntek 15 óra és 20 óra között

Bejelentkezés: 209-4949 vagy 30/251-3977
juditdora
 
 


Juditdora
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM AZ ÚJ INFÓKAT!!!!
Vajon mi lehet ennek az oka? Pedig olyan jó közel volt a korábbi, nem mintha lettem volna ott, de ha egyszer pocaklakós leszek...
Te hogy vagy? Mesélj akár pü-be.
Üdv Nikcsi
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Úgy hallottam, hogy a doktornő a Szent Imre kórházba ment. Azóta járt már nála valaki? Mennyi a magánrendelésen az ára? Milyen nála szülni?
kb
 
 


Szia kb:)
en a Dr-nohoz jarok, a korhazban meg nem voltam nala, ma megyek az uj maganrendelobe. Az altalanos tarifa 5000,- Ft ha rakszurest is vegez akkor 8000,- Ft.
dupi
 
 


De jó, hogy írtál Dupi!
Kérlek feltétlen jelezz vissza, ha tudsz, hogy most mennyit kért, milyen az új hely, stb.

Amúgy mennyivel előbbre tudnak hozzá időpontot adni?

Köszi!!
kb
 
 


Sziasztok!
Én most voltam az új magánrendelőjében, időpontot azon a héten kértem amire kaptam.
A tarifa kicsit más: általános és terhesgondozás: 7 000 Ft, rákszűrés 8 000 Ft. Szép hely, a praxis rendelővel szemben van.
Fontos: a doktornő szeptemberben szabadságon lesz!!Még előtte menjetek, vagy szept. 28.-a után
üdv:
Ja és igen a Szt.Imrében szület, de a magánba hív be...

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Sziasztok!
Én a Magenheim doktornő régi tanárához járok már néhány éve, aki szintén nagyon dícsérte a doktornőt. Úgy néz ki, hogy 3 hetes terhes vagyok, de az én doktorom már nem vállal szülést, ezért ajánlotta a doktornőt, mint legjobb növendékét. Azt hiszem már vagy 6 éve tevékenykedik a doktornő szülészként.
(Egyébként a Szent Margit Kórházban volt főorvos a dokim, de onnan végülis az Uzsoki kórház vette át.)
Szóval én elvileg a Szent Imre kórházban akartam volna szülni, egyrészt mert nagyon közel van, másrészt mert jókat hallottam a kórházról (a dokim mondjuk nem nagyon dícsérte a kórházat...). A dokim ezért ajánlotta a tanítványát, a doktornőt, mivel ő ott vezet le szüléseket. Viszont azt hallottam, hogy ha elkészül az új Honvéd kórház szülészeti részlege az Árpád hídnál, akkor lehet, hogy oda fog átmenni a doktornő. Ez persze nem hivatalos infó....
lei
 
 


Kedves Lei!

Én most fogok az elkövetkező napokban szülni a doktornőnél a Szent Imrében, hogy pontosan mikor ez a fiamtól függ:-) Ha gondolod és szeretnéd, majd megírom, hogy milyen volt nála a szülés. Amúgy én elégedett vagyok a doktornővel, én hozzájártam terhesgondozásra is végig.

Juditdora
juditdora
 
 


Juditdora!
HÚÚÚÚ, nagyon nagy drukk, hogy könnyű szülésed legyen!Engem minden érdekel majd!! :lol: :lol:
Egyébként megírnád, hogy mennyi a szülés a dr.nőnél?csak miheztartásképp, hogy tudjam, mert mindig elfelejtem megkérdezni, igaz a december még messze van...
minden jót:

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Kb
Milyen drnőnél szülni? JÓ, nagyon jó! Nekem 2005. februári a tapasztalat. :lol:

Lei
Meglep, hogy a 3 hetes terhességet tudod. :shock:
Én nem csodálom, hogy a dokid nem dicsérte annyira a Sz.Imrét, mert kicsit más nézetei vannak, mint a volt Margit kh.-nak (ld. gátmetszés, császárok).

Rékaróka
A tarifát személyesen kérdezd azért meg. Ha rákérdezel, Drnő meg fogja mondani.
Gratulálok a félidődhöz! Már tudjátok a picur nemét?
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Tudtok valamit arról, hogy a Honvéd szülészetét mikor nyitják meg? Elég gáz lenne, ha msot nagy nehezen választanám a doktornőt, mert a Szent Imrében dolgozik, aztán pár hónap múlva átmenne a Honvédba...:(

Nikcsi, közelebbit tudnál mondani a doktornő tiszteletdíjáról? Priviben is jöhet, nagyon fontos lenne, mert ha túl sok, el sem kezdek hozzá járni, sajnos nem engedhetek meg magamnak nagyon magas hálapénzt.
kb
 
 


Kb
Én 2005-ben szültem azóta meg már több dolog is változott.
:lol: Ez nem hálapénz, hanem a munkadíja.
nikcsi
 
 


Nikcsi!
Persze majd rákérdezek, csak amikor ott vagyok annyi másról van mindig szó, hogy ez eszembe se jut... :oops:
Igen tudjuk már, kisfiú a Kiskakukk!Párom inkább lányt szeretett volna, de majd a tesója az lesz, és akkor tök jó minden!Végülis totál mindegy, hogy lány vagy fiú...
Te hogy szültél?Rendesen ágyon vagy széken?a hugom széken szülte a másodikat és azt mondta, h.sokkal jobban érezte a fájásokat, könnyebb volt, mint fekve(logikus, segít a gravitáció)...csak ehhez kell egy olyan orvos aki bevállalja ezt a kényelmetlenséget.Ő remélem ilyen :lol:
szép napot!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


juditdora: nagyon érdekelnek a részletek, és szerintem nem csak engem, úgyhogy, ha gondolod, ide is megírhatod majd a történéseket :) én nagyon megköszönném.

nikcsi: mivel egy hetet késett a havi, és ez nem volt nálam szokásos, és mivel már hónapok óta hőmérőztem, készültem a dologra. Mikor nem jöttm meg már egy hete, vettem tesztet és pozitív lett, aztán a dokim elküldött UH-ra. 3 és fél hetes terhesen az UH már kimutatta a 9 mm-es petezsákot :) ma megyek az UH felvétellel a dokimhoz vizsgálatra. Tegtnap voltam 4 hetes :) Nagyon izgulok! :))

A Honvéd kórházról megpróbálok infót gyűjteni, mert nekem sem lenne jó, ha a Szent Imrébe járnék a doktornőhöz és aztán meg a legvégén át kéne menni a Honvédba.
lei
 
 


Réka
Én mindig papírcetlivel jártam orvoshoz. :lol:
Jó is az idősebb lesz a fiú, vagyis bátyus, majd vigyáz a kicsi hugira... :wink:
Fekve szültem és nem könnyen. :evil:

Lei
Nekem ez azért fura, mert ha jól emlékszem a mensi második napjától számítják a terhességet. De az is lehet, hogy az emlékeim porosak...
Ma, akkor még a dokidhoz mész? Lehet tudni ki ő? És mikortól fogsz Ritához járni?
nikcsi
 
 


nikcsi: bocs, én voltam a hülye, mert én a fogamzástól számítottam a heteket, de aztán az UH-n mondták, hogy az utolsó menstruáció első napjától kell. Úgyhogy jelenleg a 7. hétben járok, majd vasárnap töltöm be a 7. hetet. Ma megyek a háziorvosomhoz, és onnan majd a védőnőhöz. Utána meg majd a terhesgondozóba a Margit kórházba.
A dokimhoz megyek még majd szeptember végén egyszer, és akkor ő megbeszéli Magenheim dogtornővel, hogy onnantól vegyen át engem.
A dokim Dr. Tóth Károly egyébként.
lei
 
 


Lei
Megnyugodtam és utána is jártam, hogy az emlékeim jók voltak. :wink:
Dr. T.K-ról nem tudok semmit, köszi, hogy megírtad.
nikcsi
 
 


Hello!
Megkérdeztem a dokimat, hogy mennyire biztos, hogy a doktornő átmegy majd az új Honvédba. Azt mondta, hogy szerinte ez 100%.
lei
 
 


nikcsi: A dokim (Dr. Tóth Károly Sándor) a Magyar Menopauza Társaság elnöke amúgy.
lei
 
 


Az új Honvédról mit lehet tudni? Mennyire lesz új? Minden dolgozó az lesz? Elvileg mikortól lenne pontosan/kb.?
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Aki még nem értesült volna róla, kedden reggel 6:49-kor 3850 grammal és 58 centiméterrel császárral megszületett Szabó Vencel. A szülésem történetét majd megírom, ha már lesz egy kis plusz energiám.

Üdv.: Juditdora

Kép
juditdora
 
 


Ismeretlenül is gratulálok a babához. Kiváncsi vagyok a szüléstörténetre. Mesélj, amint lehet.

rifu
rifu
 
 


Ismeretlenül is gratulálok a babához. Kiváncsi vagyok a szüléstörténetre. Mesélj, amint lehet.

rifu
rifu
 
 


Én is gratulálok a babához! :D
És ha már jobban vagy, meséld el a szülés folyamatát, már nagyon várjuk!

Üdv: Lei
lei
 
 


Juditdora
Én tudtam, de lapítottam, a jó hírt Neked kell közölni. :lol:
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Még kérek egy kis türelmet a beszámolóval, mert most kicsit bajlódunk a szoptatással. Kicsit több a tejem, mint ami kellene és ez most per pillanat még okoz némi problémát.

Üdv.: Juditdora

Kép
juditdora
 
 


Kedve Juditdora!
Isten hozta Vencel babát, remélem a sok tejcsi "gond"hamar örömmé változik és belejöttök a szopiba!

Minden jót, sok boldogságot!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Juditdora
Nekem is sok tejem volt, védőnő segített.
nikcsi
 
 


A beszámoló abszolút ráér, végülis még van egy pár hetem :)
A lényeg hogy legyen minden rendben, aztán ha már jól vagy és időd is van, majd jössz és megosztod velünk az élményeidet.

Üdv: Lei
lei
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült megírnom ezt a történetet. Jó olvasást.

Vencellel 2007. augusztus 13-ra voltam kiírva. Saját számításaim szerint is ezen a napon kellett volna megérkeznie. Láss csodát 13-án reggel negyed 6-kor arra ébredtem, hogy egy kicsit görcsöl a hasam. Ezt követően negyed 7-kor kezdett folyni a magzatvíz. Felkeltettem a páromat és elindultunk a Szent Imre kórházba. Szerencsére, mivel elég korán volt még, nagyon hamar beértünk. 6:55-kor bementem a vajúdóba és ott vártam, hogy csináljanak egy CTG-t, majd ezt követően megvizsgáltak. Megállapították, hogy 1 ujjnyira vagyok csak kitágulva. Az ügyeletes orvos dr. R. M. felvette az adataimat, nagyon kedves és segítőkész volt. A bent lévő szülésznő 9 órakor adott antibiotikumot, mert a streptococcus szürés eredménye pozitív volt. Ez azt jelentette, hogy a vajúdás alatt négy óránként kaptam egy adagot. Mivel fájásaim nem voltak a férjemmel maradtam kint a szülészet előtti váróban. Ott beszélgettünk, illetve olvastam. A doktornőmet telefonon értesítettem reggel, hogy nem megyek a Margit kórházba CTG-re, mert már itt vagyok a kórházban. Azt ígérte, hogy 13 óra körül jön és megnéz. Meg is érkezett. Megállapította, hogy a helyzet változatlan. Abban maradtunk, hogy ha reggelig nem indulnak el a fájások, akkor kapok egy tablettát és ha az sem hat, akkor jön az oxitocin. Délután 17 óra körül elkezdődtek a fájások. Közben készítettek egy újabb CTG-t is. Fél 11-re már olyan erősek és gyorsak lettek a fájások, hogy szóltam a szülésznőnek, hogy nézzen meg valaki. A combom zsibbadt, a párom maszírozott. A fájások már 5 percesek voltak és legalább 40 másodpercig tartottak. Előbb a szülésznő, majd az ügyeletes orvos is megnézett. Még mindig csak 1,5 ujnyira voltam kitágulva, viszont a fájások erősödtek. Javasolták, feküdjek le és pihenjek, ebből csak reggel lesz szülés. Megpróbáltam pihenni, de a helyzet rosszabodott. Kimentem a férjemhez és kértem, hogy maszírozza a derekamat, combomat a fájások között. Fél 1-kor újra szóltam a szülésznőnek, hogy kérnék valami fájdalom csillapítót, mert abba egyeztünk a doktornővel, hogy epidurállal fogok szülni. A szülésznő azt válaszolta, hogy “Arra vártunk, hogy elinduljanak a fájások, fájdalomcsillapítót nem ad!” Közben egy másik szüléshez megérkezett egy fogadott szülésznő, aki reggel látott és szólt az ügyeletesnek, hogy jó lenne, ha nem kint a folyosón vajúdnék ilyen fájásokkal. Így bekerültünk egy szülőszobára. Fél 3-kor újra megnézett a szülésznő, javasolta, hogy álljak a zuhany alá, mert az elfog lazítani és segíteni fog. Azt is megígérte, hogy egy óra múlva jön. A zuhany alatt áltam fél órát. Visszamentünk a szülőszobába, de 5 perc után inkább újra a zuhanyt választottam. Hát az egy órából kicsit több lett, mivel roham mentővel hoztak egy anyukát szülni és a Szent Imrében éjjel csak egy szülésznő van bent, ha nincs fogadott szülésznőd. A férjemet kértem, hogy nézzen valakit aki megnéz, de szegényt leszólták, hogy csak várjunk türelemmel. Reggel 4 órakor rácsörögtem a doktornőre, de nem vette fel:-( Közel negyed 5-kor jött oda egy fiatal orvos, aki megállapította, hogy a méhszáj el van simulva és már 3,5 ujjnyira ki vagyok tágulva. Rohant és telefonált a doktornőnek. Ekkor már a szülésznő is ott volt, az ágyra dőltem és nyögtem a fájásoktól. A párom kért, hogy a tanultak szerint vegyem a levegőt. A szülésznő adott a férjemnek egy kis olajat és azzal maszírozta tovább a derekamat. A doktornő 5 órakor érkezett meg. Megvizsgált, megállapította, hogy a méhszáj teljesen elsimult és szülünk. Kértem fájdalom csillapítást, de mondta, hogy arra már nincs idő. Még egy CTG-t csináltak és utána elkezdtünk nyomni. Azonban az ágyon fekve a fájások lassulni kezdtek. Fél 6-kor kaptam egy kis oxitocint, de az sem használt. Aztán állva próbáltam meg nyomni, hátha a gravitáció segít. Sajnos ez sem segített. A doktornő meg a szülésznő együttesen megpróbálta kiprésselni belőlem a babát, de ez sem jött össze. Ekkor már negyed 7 volt és jött az ügyeletes orvos, aki szintén megvizsgált. A doktornő és a doktorúr megpróbálta kinyomni a babát, hogy a hasamat is nyomják de nem sikerült. Nekem pedig már nem volt erőm több mint 10 órás vajúdás után nyomni. Akkor derült ki, hogy a babának magas boltozati fekvése van. Utólag most már tudom, ez azt jelenti, hogy amikor a babának ki kellene jönnie akkor megakad egy helyen, azaz beékelődött. Szóltak, hogy császár lesz, epidurálban, mert nem tudom megszülni a fekvése miatt. De mire beértünk a műtőbe már az altatás mellett döntettek. Arra még emlékszem, hogy betoltak a műtőbe és sokan voltak bent, aztán elaludtam. 2007. augusztus 14-én 6:49-kor 3850 grammal és 58 centiméterrel megszületett Szabó Vencel. Sajnos én csak reggel 8 óra után láthattam meg először 5 percre, ekkor a férjem tolta be. Mivel nem kelhettem fel így 17 óra körül tolta be a csecsemős hölgy újra, mert nagyon sírt. Szerencsére anya hangja megvigasztalta, mert a terhességem alatt rengetegett beszéltem hozzá. Ez volt a mi szülésünk története. Mindenki levonhatja a tanulságot én is levontam. Ha kíváncsi rá valaki, személyesen elmesélem.
Ha a férjem nem lett volna velem ebben a több mint 24 órában, nem tudom, hogyan viseltem volna el a vajúdást. Örök hála és köszönönet Neki érte.

Juditdora

Kép
juditdora
 
 


Juditdora
Hát tényleg hasonló volt a tiéd is. Ahogy kiolvasom Te is EDA-ra készültél. A vége azért megható, könnyeket csal a szemembe.
~7-kor szültél és csak este 17 után vitték ki? Addig mit kapott Vencel?
A férjedben milyen élmények maradtak?
Puszi Nikcsi
nikcsi
 
 


Juditdora

Nem tudom hogyan tudtad végigcsinálni. A férjed egy hős (de nem annyira, mint te :wink: ).
Az is biztos, hogy Vencel egy igazi kis vasgyúró, hiszen ő igyekezett kifelé, ahogy kell.
Nem úgy van, hogy a nem megfelelő fekvést az orvosok meg tudják elég korán állapítani és akkor nem kínlasztják az embert?
rifu
 
 


Sziasztok!
Juditdora, köszönjük a szüléstörténetetedet!Azért ez olyan szép-fájdalmas volt...mindig is úgy gondoltam, hogy elég nehéz a dr.nőt elérni tletfonon, és mi van akkor ha egyszer sűrgősen kell, és hát sajnos Te se nyugtattál meg...meg nem akartam szülésznőt választani, de ezek után lehet, hogy fogok? :shock: tudtam, hogy túlterhelt a Szt.Imre, de azért nem gondoltam, hogy ennyire nem foglalkoznak a vajudó kismamákkal....

Nikcsi:altatás után nem úgy van, hogy 1 napig a fejedet se emelheted fel?
Sok tejcsit kívánok Vencel babának!!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Rifu!

Szerintem úgy van, ahogyan írtad. Amúgy azt mondták, hogy ez csak szülésnél derül ki. Majd ha lesz időm utána olvasok a szakirodalomban.

Rékaróka!

Szülésznőt fogadj, ha azt szeretnéd, hogy rád Nézzenek! Ezt most már én is tudom. Köszönjük a jókívánságot.

Nikcsi!

A maradandó élményeket megírom priviben, illetve már írtam is neked.

Üdv.: Juditdora

Kép
juditdora
 
 


Réka
Az altatásos részt nem tudom már pontosan, bár az előadáson biztos elmondták anno a Margitban. A spinális érzéstelenítő után is kórház válogatja, mit kell/tehet az anya.
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Utána néztem ennek a magas egyenes állásnak, amit magas boltozati fekvésnek írtam, lehet hibásan. A helyzet a következő: magas egyenes állás egy beilleszkedési rendellenességet jelent a szülés során. Normális esetben a baba arca oldal felé néz, amikor a medence üregébe jut. Ha nem oldalra, hanem előre, vagy hátra tekint, akkor nem tud haladni a szülőcsatornában, így a szülés lényegében elakad. Szóval nálam ez történt.

Üdv.: Juditdora

Kép
juditdora
 
 


sziasztok!
A múltkor amikor voltam rákszűrésen, azt mondta a doktornő, hogy ha recept kell, csak telefonáljak be, ő megírja és bármikor beszaladhatok érte.
Csak azt nem tudom, hogy mennyibe kerül ez nekem?
Hisz nem találkozom a doktornővel, csak leteszi a recepcióra.
Tud valaki infót erről?
Köszönöm,
Vendég
 


Destiny:

Megírnád mennyibe kerül most MR-nél a vizsgálat?

Előre is köszi! Eszter
esyter
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!
Tudtok arról valamit, hogy akkor most hol vezet le szülést a doktornő????? Még a Szent Imrében van?

Köszi: Lei
lei
 
 


esyter írta:Destiny:

Megírnád mennyibe kerül most MR-nél a vizsgálat?

Előre is köszi! Eszter


Én augusztusban voltam rákszűrésen akkor az 8000 Ft volt.
Csak ugye akkor tudtam is receptet íratni, így nem tudom, h csak azért kell-e külön fizetni, és ha igen mennyit.:)
Vendég
 


lei írta:Sziasztok!
Tudtok arról valamit, hogy akkor most hol vezet le szülést a doktornő????? Még a Szent Imrében van?

Köszi: Lei


Tudomásom szerint már a MÁV-ban van a doktornő! De hó végén megyek hozzá és úgyis beszélünk erről (is). :wink:
nikcsi
 
 


Sziasztok!

A doktornő az AEK-n van a volt Honvéd kórházba már, és a szülészet konkrétan valóban a MÁV-ban van! Nekünk a pöttöm manóval ezt már nagyon időszerű tudni, hiszen hamarosan szülés lesz úgy tűnik! :) Voltunk bent a szülészeten is megnéztük, szép volt és a szülésznő is aki bent volt nagyon aranyos volt és szimpatikus volt!

Háát röviden ennyi!

Ladybird
ladybird22
 
 


sorry a volt MÁV-ban...
ladybird22
 
 


köszi az infókat :)
lei
 
 


Ladybird
Nekem még van tán 3 hónap, de megosztanád a MÁV-os tapasztalatod? Egyszer voltál ott? Vannak előadások? Annak keretében voltál bent? Van választott szülésznőd?
Köszi Nikcsi
nikcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: