Új privát üzeneted érkezett!

Várjuk Újpesten szült vagy Újpesten élő anyukák, apukák hozzászólásait :)
hanzika
 
 


Sziasztok Csajszik!

Rég nem írtam, zajlik az élet. Hétvégén költözünk - ez már 100%, csak azt nem tudom, hogy ott aludhatunk-e, mert még a mi vevőnk a saját részével tartozik, így az önerő hiányzik. De átbútorozhatunk, így anyuék is költözhetnek ide.

Marcus anyósommal Horányban, csütörtökön nagyon beteg lett, magas, állandó láz, hányás. Már beutalót is kaptunk a kórházba, mert vakbélgyanú is felmerült. Szerencsére nem az lett, csak vírus. Szombaton már jól volt (ezeket a napokat itthon töltötte), vasárnap Ádám visszavitte Horányba. Hétfőn megint lázas lett, anyósom elvitte Sziromék dokijához megint (CSUDA RENDES!!!!), de már megint jól lett szerda estére - kopp-kopp.

Hétfőn van az utolsó vizsgám (sikerülnie KELL) és akkor már csak a szakdoli és a védés-államvizsga lesz hátra!!!!

Várom a beszámolókat - de nagyon - a gyerkőcökről, nyaralásokról!

Pusz

H.
hanzika
 
 


Hahó!

Jövök Hanzi, alvásidőben kora délután! Most csak bejelentkeztem, hogy megvagyok :wink:

Gratula a költözéshez, és örülök, hogy Marci jobban van!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

No, itt vagyok :lol:

Velünk most nincs semmi különös. Túl vagyunk egy horvátországi nyaraláson, ami felemásra sikeredett kicsit, mert végül másik házba kellett mennünk, mint amit kinéztünk, és annak a partja sziklás, betonozott volt. Kicsit szívtam egy héten át, mert nem egy gyerekbarát part. De felnőtteknek zseniális a hely különben. Rogoznica, Sibenik és Trogir között, ha valaki még keresgél. És vannak ott gyerekbarát partok is, eredetileg is oda mentünk volna, és annak a háznak kiskavicsos, lassan mélyülő partja volt.

Azóta voltunk nagymamázni Szekszárdon, Miksa nagyon szeret menni. Nekem is jó, mert anyu foglalkozik vele kicsit, míg én pihegek :wink:

Közben szobatisztaság-projekt van. A pisi nagyjából jó, szinte sosem megy be, bár sokszor nem szól, hogy kellene menni, sőt, azt mondja, hogy nem kell, de azért ha elviszem pisilni, akkor pisil. Kaksi ment néhányszor vécébe, de újabban pelust kér hozzá. Így ugyanannyi pelus elmegy, mint eddig, mert a délutáni alváshoz és az éjszakaihoz azért még kell. Remélem, az októberi ovikezdésig ez megoldódik. Végülis miért ne menne, elég jól haladunk.

Gazol a kölyök:

Kép

Nagyjából egyelőre ennyi :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Min Újpest lakó jelentkezem. :P Írhatok? :wink:

Kép
flocika
 
 


Szirom,

Jó volt találkozni veletek megint :)

Flocika,

Naná!!!! :) Tessék írni!

Én elveszett ember leszek, otthon nincs még net, mert ugye a költözés. De igyekszem :)

H.
hanzika
 
 


Sziasztok!
Már azt hittem végleg eltűntetek. Igaz ritkán jövök, de azért hiányoztok!!

Szirom,
nekem is csinált olyat a Tomi , hogy nem kell, aztán 1 perc múlva meg jött neki a pisi. Aztán szépen leszokott róla. Azért még vannak balesetek, pl. ha nem itthon vagyunk és belemerül a játékba. De pl. kocsiban még soha nem volt probléma, vagy bkv-n (már amennyit mi bkvézunk). Visszatartja!!!
Szerintem is októberig simán bele fog jön Miksa!!!

Mi se nagyon voltunk itthon. Igaz jobbára csak én mentem a gyerekekkel a nagyikhoz, illetve Tomi a nővéreméknél volt.
Tomi is nagyon élvezi!!!

Jó volna valahol összehozni még az ovi előtt egy talit nem???

Hanzi,
már költöztetek is?? Ez gyorsan ment!! vagy észre se vettem és elszaladt az idő??

Nálunk a legnagyobb esemény, hogy Julcsi 9 hónapot nem töltötte be és stabilan áll. Sőt állandóan áll. Éjszaka is ha felébred. Meg mozog, jön megy. kb. 3 hét leforgása alatt tanult meg felülni, négykézláb mászni és felállni. Tomi után nekem ez szédületes tempó!!!
Nagyon aktív kis csajszi lesz!!! Valószínűleg többet kell majd utána rohangálnom, mint Tomi után.

ennnyi
sziasztok!
Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ennyien előkerültetek :lol:

Hanzi! Én is örültem, hogy tudtunk találkozni! Tök érdekes volt, hogy délelőtt mennyire nem foglalkoztak egymással a srácok, aztán délutánra csak beindultak. Nagyon aranyos Marcus, ha nem mondtam volna mostanában :wink:

A költözést pedig pihenjétek ki, és érezzétek magatokat nagyon jól az új kégliben!

Ildi! Klassz, hogy Julcsi ilyen mozgékony :D Aranyos lehet, és én még nem is láttam élőben! Úgyhogy taliban benne vagyok! Akár nálunk is. Emlékszem, Miksa is kizárólag állni akart attól a naptól fogva, hogy egyszer sikerült neki :wink: Első nap hajnali 1-kor is állt még az ágyban, mert nem akart lefeküdni. Pedig már majd összeesett :lol:

Flocika! Már hogy a fenébe ne! Gyere sokat!

Velünk most nem sok minden van. Múlt héten többször is voltunk a Dunán, Miksa nagyon szereti, de most nincs valami jó idő. Épp szakad...
Pisi: megtanult állva, messzire pisilni :lol: Rá a büdöskéimre, de a lenderről letiltottam :lol: Úgyhogy most önként megy már, de a kaksi továbbra is csak pelusba... Rövidebb utakra most már kocsiba sem adok rá pelenkát. Szóval lassan, de haladunk.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok csajok!!

Itt vagyok jelentkezem :P
Köszönöm a szives invitálást,remélem gyakran lesz időm benézni. Bár mostanában nem egyszerű az életünk. Már alig várom,hogy kezdődjön a suli és délelött csak Andrisozhassak. Nincs különösebben semmi a nagyokkal,csak ne vitatkoznának mindig vmin. Szerintem már túl sokat vannak együtt és nekik is szükségük lenne egy kis magánéletre. A jövő héten szétszórom őket a nagymamáknak :lol: A hétvégén úgy is összejön a család,mert Ada 1 éves lesz. Te jó ég hogy repül az idő!!

A nyaraláson már juniusban túl voltunk. A képeket az http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10081 oldalon nézhetitek meg. Nagyon jó volt.

Miksának gratula a mutatványhoz!
Kép

Hanzika!
Mesélj, milyen az új kecó? Merre is van?

Bocsi mennem is kell, mert oda ég a túros muffinom. Ezt rendelte a "nép" vacsira :lol:

Kép
flocika
 
 


Hanzi!

Marcusnak nagyon boldog névnapot kívánunk!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hanzi!
Csatlakozom a névnapos jókívánsághoz!!
Marcus!
Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok Csajszik!

Köszönjük a névnapi jókívánságokat! Látom, itt sincs zajongás, mint a régi topikban... van egy-két ember, akiről régóta semmit nem tudok: Marycus, Manó????

Én másfél hete, Marcus majdnem 1 hete dögrováson van. Egy hét bölcsi után már folyt az orra, nekem komolyabb lett, szenvedek arcommal, fülemmel. Ő kedd óta lázas, meg piros a torka. A láza nem túl magas, de még mindig van napi 1 minimum 38 fok felett. Ez aggaszt. Kapot antibigyót, hétfőn kell visszavinni.

Flocika,
Lakás nagy.. nagyon nagy :) Számomra még mindig belakhatatlan. Furcsa. Lehet, hogy azért, mert minden nap megyek anyuékhoz a régibe. Nem tudom... Egyébként a régi Palotagyöngye étterem helyén van, a XV. ker Városháza bal oldalán (szemben állva a vházzal).

Marcus szerintem szereti, bár kissé neki is betett lelkiekben, ez azon volt tapasztalható, hogy 2 hétig székrekedése volt. Még a Madarászban is voltunk vele - kézzel szedtek ki neki (már bocsánat). Rettenetesen sírt és nagyon fájhatott neki, azóta is minden kakival megkűzd, még akkor is, ha már nem kemény (erre "jó" a mostani betegség, mert így hígabb a széklete).

Krisztiék jól vannak, beszéltem vele.

Most mennem kell.

Puszi

H.
hanzika
 
 


Hanzi!
Jobbulást mindkettőtöknek.
Ez a madarászos story nem lehetett semmi :? Próbálj neki sok folyadékot, barackot,szilvát,rostokat adni. Ha nem válik be,van a Sunridernek egy Fiberton nevű gyógynövény készítménye ami tuti lazítja a dolgokat.Nálunk is voltak gondok,de 1-2 kapszula és minden rendbe jött. Persze szét lehet szedni,ha nem tudja megenni a kapszulát.Szólj ha kell pár db,nekem most is van itthon.

A jó nagy lakás nekem csak akkor hátrány ha takarítani kell. :wink: Mi is "szenvedünk" már itt 5-en. Jó lenne a gyerekeket külön szobába tenni. Ha nem is mind,de legalább nemenként. :)

Aug 23-30 között nálam van egy nagyobb adag extra minőségű angol gyerekruci. Ha érdekel vkit szóljatok és PÜ ben küldöm a címet.

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Jaj, lányok..úgy hiányzik a minden napos írás, és hogy jó soka kelljen olvasnom! :wink:

Hanzi tudja, hogy miért is nem jöttem az elmúlt időben, és nem is nagyon fogok túl sűrűn....ezt csak azért írom, mert nem titok ám, tehát ő is elmondhatja, meg én is, csak ide nem írom le :D

Hanzi,
Jobbulást nektek, nálad most az a helyzet, hogy elkaptad Marcustól v. te mást szedtél össze? Ó, és utólag is boldog névnapot neki!!! :oops:

Ildi,
Hú, nem semmi hogy halad Julcsi!! Gratulálok a szupernődhöz! :wink:

Szirom,
Micsoda kis kertészed van! :D Jó nektek hogy így haladtok a szobatisztasággal, nekünk a kezdeti lendület alábbhagyott, és tulképp sehol se vagyunk :(

Flocika,
Megnéztem a képeiteket, nagyon szépek vagytok! :wink:

Egyébként jól telt és gyorsan a nyár, sokat voltak távol tőlünk, kétszer két hetet töltöttek anyósomékkal balcsin, nagyon élvezték, nem volt gond velük. Illetve a második "turnusból" holnap jönnek csak haza.
Holnap megyek a bölcsibe az első szülőire délelőtt, hát az ovihoz képest sztem sok minden fura lesz, de remélem, jól veszi az akadályt majd Máté.
Mostanra sztem nagyon összeértek Regivel, már nincsenek meg egymás nélkül órákra se szinte, együtt játszanak mindent, a szituációs játékokat is, és Regi rengeteg mindent tanít neki, úgyhogy könnyű dolgom van ilyen téren. :lol:

Mindjárt nézek friss képet róluk, és felteszem :wink:

Kriszta
krisztocs
 
 


Kép Regi

Kép Máté

Kép pancsi

Kép Máté

Kép Regi

Kép közös

Kriszta
krisztocs
 
 


Elfelejtettem írni, hogy időközben beoltattam őket (nézeteimmel ellentétben) bárányhimlő ellen :D Egyrészt a közelgő melóba visszatérés miatt, másrészt, mert láttam egy-két rémisztő képet hozzánk közel álló gyerekekről :shock: :cry: Kissé sokkolt....persze az a nagyon durva verzió volt, de így legalább nyugodt leszek :wink:

Kriszta
krisztocs
 
 


Hahó!

Hanzi! Jobbulást Marcinak, nagyon sajnálom szegénykét! :( Az a székrekedéses ügy nagyon komoly lehetett! És a másik nyavalyátok, amit te is megcsíptél, ugye már távozóban van? Mindkettőtök gyógyuljon meg azonnal! :wink: Felénk mikor jöttök?

Kriszta! Navégre :lol: Örülök, hogy jöttél :D Megírod nekem priviben azt, ami nem titok ám, csak íde nem írtad le? :wink:

A srácaid irtóra megnőttek, főleg Regi változott sokat. Egészen barna lett, pedig régen egy szöszi kiscsaj volt! Máté is nagyot nőtt, de nekem arcra ugyanolyan, mint régen! :D
Bárányhimlő: én is ezt mondtam, hogy riasztó mellékzöngékről hallottam-olvastam, amik egyre gyakrabban fordulnak elő. Jó, hogy beoltattad őket szerintem.
Szobatisztaság: hááát, most mi is toporgunk. Pisi már megy ülve-állva, bárhol. De a kakihoz pelust kér, és az alvásokhoz is adok rá. Most nem tudom, mit tudnék tenni. Mindjárt megvesszük az új ágyat, és arra gondoltam, hogy a délutáni alváshoz használt pelus levételét összekötöm azzal. De ez csak akkor, ha az új ágynak úgy örül, ahogy most kinéz a dolog. Ha lelki terhelés neki, akkor persze nem.

Flocika! Mindig gondolkodom, hogy meg kéne nézni a ruháidat, de sosem határozom el magam végül :) Újpesten vagy egyébként? És most azt se tudom, mekkora ruha kell a kölkecnek, talán 98 asszem, de egészen zavarban vagyok emiatt. Most, hogy nappal nincs rajta pelus, minden gatyája leesik. Hózentrógert vettem neki :lol: Nőtt is sokat, és most vékonyabb, meg ugye a pelus se tart.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Persze, megírom mindjárt! :wink:

Milyen ágyat kap Miksa? El is felejtettem írni, hogy kaptak a skacok emeleteságyat, nagyon imádják! Eleinte Máté éjjel megjelent az ágyunk mellett, meg volt, hogy mentem ki wc-re és ott állt a folyosó közepén, alig kaptam frászt :D De kb 1 hét alatt sikerült megértetni vele, hogy no mászka! :lol:

Igen, Regi valóban sokat változott, hihetetlen, olyan mint egy felnőtt, csak miniben, tök jókat lehet vele már dumálni. Persze külsőre is, a sötét haj gondolom azért is feltűnő most, mert fül alá le lett neki vágatva. Ő kérte....nő... :lol:

Ruhákból biztos 98as kell nektek is, Máténak is azokból tárazok már! Most olvastam én is Flocikát, hogy lesz nála sok ruci, de pont holnaptól már itt lesznek a kölkök, nem tudom hogy mozdulok ki újra majd :(

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Ilyen ágyat szeretnénk a kölyöknek:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... =S79809348

Persze ha fent lesz az a nyomorult kiskapu. Már kész, de fel kell szerelni. Kb. félórás munka. Csak kellene hozzá venni két pöcköt. Korlát is van már a lépcsőnél, szóval van némi haladás.

Emilre válaszoltam!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Krisztocs!
Csak egy villanársra: Rucik már ma itt vannak,ha akarsz gyere ma.
Újpest Izzó ltp. A többit írom PÜben

Kép
flocika
 
 


Krisztocs!
Csak egy villanársra: Rucik már ma itt vannak,ha akarsz gyere ma.
Újpest Izzó ltp. A többit írom PÜben

Kép
flocika
 
 


Hanzi!

Gyöttök reggel Horányba? Az uram most mondja (2 napja nem láttam, melózni volt), hogy Ádám is akar gittegyletbe menni, és ti meg addig szívesen lennétek velünk! Szeretettel várunk benneteket!

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok nem vesztem el csak már nagyon az erőm végét járom.
Alig várom már hogy szeptember 1 legyen.Kicsit hosszú volt ez a nyári szünet. 8)

Képek nagyon szuperek,gratula.

Voltunk Andrisal Kép éves státuszon.
Eredmények: 76cm, 9520g, 4db fog, utánozza az oroszlánt,halacskát,autókat. Mutatja a lámpát,zoknit,okos fejét,a családtagokat, repülőt és még nem is tudom mennyi mindent.
Alapszavak: "cici" "Apa" "Anya" "nem"

Remélem mindenki jól van,bocsi hogy most nem írok többet,jövök majd gyakrabban.

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Jelentem, jól vagyunk, gyerkőc másfél hete jár bölcsibe megint, remélem, hogy most tovább bírja (kopp-kopp) :)

Tegnap volt a bölcsiben a nagyok búcsúztatója, nagyon aranyosak voltak, ahogy együtt uzsonnáztak :) Nem volt semmi extra, valójában nyilt nappá fajult, mert nem volt jó idő (akkor lett volna ugrálóvár). A termet virágokkal és lufikkal feldíszítették. Fiam be is nyögte, hogy "anya, nézd, születésnap van!".

És most már egyre többször mondja, hogy ő is akar menni oviba (sőt, iskolába is :)).

Flocika,
Köszi az ajánlást! A "gyógyszert" is meg a ruhákat is... Ruhákra az a baj,hogy mire észbekapok, már lemaradok. Pedig kellene egy-két dolog, főleg kantáros nadrágok, meg kötött pulcsi.
Egyébként kaksi már rendeződött, most már teljesen rendben van :)
Gratula Andris méreteihez, ő is jó magas pasi lesz, úgy néz ki :)

Krisz,
Csuda nagyok a skacok! És nagyon jól mutatnak az újpestis rucikban! :) Mikor legutóbb volt az Újpest - REAC meccs, láttam az újpestieket hazamenni és szívemben örültem, hogy ők nyertek. Pedig már a másik félnek kéne szurkolni ;-)
Hogy ment az első bölcsis hét? Máté hogy vette az akadályt?
Én is be akarom oltatni Marcus bárányhimlő ellen, főleg azért, mert elég beteges... az már nem hiányzik.

Szirom,
Bocsi, hogy nem mentünk, de apósomnak teafelhajtó körúton voltunk Marcussal. Végül is vettünk neki extra finom Earl Grey teát (1500 Ft 10 dkg), nagyon örült neki :)
Csak hogy megnyugtassalak, Marcus sehol nem áll szobatisztaságilag, még azt sem mondja, hogy pisilni kell. Talán már ő az egyetlen pelusos a csoportban... de a gondozónők sem erőltetik, egyre többször van kedve wc-re ülni, ennyi.
Jó az ágy, azt hiszem, hogy Ildiéknek is ilyen van Tominak, ugye Ildi?

Valamelykőtöknek nincs meg a Marycus email címe???

Puszi

H.
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Köszi kérdésed, 100%osan jól sikerült az első hét, mintha odajárna évek óta, nagyon tetszik neki! Remélem, így is marad! A hét utolsó két napján már ott is ebédelt, és aludt du., ma is fél 3ra megyek érte. Jövő héttől meg már ott is uzsonnázik. Lesz még 1 hónap "nyugim", mert jövő héttől indul az ovi is Reginek. Persze intéznivalóm bőven akad....megyek fül-orr-gégészhez a hét elején például, be vagyok tojva rendesen.
Hívott P.Andi vmelyik nap, most storno, amiket eddig mondott, Gilette téma lesz úgy fest, bővebben telón :)
Sztem is jól teszed a barihimlős oltást, most már átálltam nagyon erre az oldalra. :)

Reginek indul a jazzbalett is jövő héttől....Képzeljétek, még rövidebbre vágattuk most Regi haját, úgyhogy már lassan fiú lesz :lol: De ő akarja, nagyon tetszik neki, mondjuk sztem is jól áll, de én én elfogult vagyok.

Szirom,
Szép ez az ágy nagyon!!! Megvan már a kiskapu? :wink:

Flocika,
Tényleg szép méretei vannak Andrisnak :)

Ja, Hanzi, most elég sokat lesz ott meccs, mert ugye büntben van idén a csapat, és nem tarthatunk otthon meccseket, kibéreltük a REAC pályát :)
Úgyhogy lehet drukkolni, ez úgyse helyrajzi kérdés, én aztán mehetnék akárhova, akkor is "lilvavérű" maradnék :D

Kriszta
krisztocs
 
 


szörnyű, hogy tele van hibával az irományom....bocsi :oops:

Kriszta
krisztocs
 
 


Kép Bölcsis ruhában :)

Kép Rövid haj :)

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Csatlakozhatok hozzátok ebben a topicban is?

Mindenkinek minden jót!

Marycus
marycus
 
 


Marycus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) Ez most nagy meglepi volt, már olyan régen nem írtál!! Naná, hogy csatlakozhatsz, sőt kötelező! És most tessék sokat írni! :)

Többiek, merre?

Ildi, Manó? És Nyuszi, te is jöhetnél ám, tudom, hogy más fórumra írsz, csak minket hanyagolsz :roll: :wink:

Nálunk a hétvége cipő- és ruhabeszerzéssel telt, rádöbbentem, hogy holnap már ugye ovi is van. Szóval tornacipő, tornadressz, balettruha, balettcipő, őszicipő, dzseki stb. stb. Legközelebb télen vagyok hajlandó ugyanerre :D

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Bocs', hogy ilyen sokáig hanyagoltalak Titeket!

Történtek velünk mostanában nagyon-nagyon rossz dolgok, amiket itt én sem szeretnék részletezni, de persze nem titok, szóval, ha valakit érdekel megírom szívesen privát.

A gyerkőcök jól vannak. Tépik az idegeimet rendesen.

Elkezdődött az ovi Vikinek. Múlt héten keddtől jártunk, 1-1 órát volt bent és pénteken már fél napozott reggelivel, udvarral, ebéddel, szóval mindennel, ami csak kell. Jól ment a dolog, az első nap csak azért mentem be, mert hülyén nézett ki, hogy minden szülő bent van én meg kint üldögélek, úgyhogy Nikivel mi is bementünk. Második nap már nem mentem be, de Viki kijött hozzám szólni, mikor pisilni kellett neki. Szóltunk a dadusnak, de vele nem akart menni, mellesleg Klaudia nénivel már volt pisilni és semmi gondja nem volt. Mindegy végülis velem pisilt. Aztán aznap már csak a Klaudia néni vitte és vele ment is a dolog. Harmadnap megkérték a szülőket, hogy már ne menjenek be, én nem is mentem be, nem volt semmi gond. Pénteken meg egész nap egyszer sem jött ki, s mikor udvarra mentek, Nikivel én is elmentem sétálni. Ő már elég nyügi volt tekintve, hogy ő délelőtt még szokott szundizni.
Az ovónénik dícsérik őkelmét, mert állítólag mindent önállóan megcsinál, lehúzza a WC-t, megmossa szappannal a kezét, megkeresi a jelét és megtörölközik. Evésnél teljesen szépen ül és mindent megevett. Sőt reggel közölte, hogy ő nem szereti a kakaót és teát kér. Mondjuk ez lódítás, mert szereti a kakaót, de egyáltalán, hogy ezt ő így levezényelte ezen én is meglepődtem.
Azon már kevésbé lepődtem meg, hogy ő volt az egyetlen akit nem lehetett a teremből kikönyörögni, hogy hazamenjünk. Már 4-en győzködtük, hogy majd holnap megint jöhet játszani. Mondjuk itthon megoldottam volna másodpercek alatt a dolgot, keményen határozottan, de mégis az ovi az más, végülis nem szerettem volna elrontani semmit. És pénteken közölte, hogy ő ott alszik...

Erre ma mind a két kölyöknek folyik az orra, tüsszögnek, köhögnek. Lázuk egy szál se, viszont Nikinek van néhány pöttye. Úgyhogy felhívtam az ovit, hogy akkor most mi legyen. Mert ugye én így eddig soha nem vittem őket közösségbe, nehogy fertőzzenek, de az ovi az más, mert ugye ott egy kis nátha már fel sem tűnik, meg hát a beszoktatás... Végülis úgy állapodtunk meg, hogy délután elmegyünk doki nénihez aztán majd ő megmondja a tutit.

Szobatisztaságról annyit, hogy kűzdöttünk vele rendesen, de nappalra már OK, annyi kitétellel, hogy kaki 3 hónapj anem volt nappal, úgyhogy esély sincs gyakorolni. Este megkapja a pelust, aztán valamikor éjfél előtt megtörténik a dolog, akkor szól, peluscsere és szunya tovább.
Az bevált amit a védőnő mondott, hogyha leveszem róla, akkor már egyáltalán ne kapjon pelust nappalra, úgyhogy nem kapott alváshoz és kocsival utazáshoz sem. Egyszer estünk vissza kb. 1 hétre, de kemények voltunk hozzá nagyon. Ez is védőnői utasítás volt, de nem bántuk meg. Mondjuk most hallottam, hogy az ovi úgy 2 hónap múlva visszavetheti megint. Hát meglátjuk.

Niki fejlődik, de még mindig hihetetlen nyűgös tud lenni itthon. Rengeteget alszik legalábbis Vikihez képest. És sajnos Vikivel összehasonlítva igen lassan fejlődik, de mindenki azt mondja, hogy lehet, hogy ez nekünk lassúnak tűnik, de ő teljesen normális ütemben fejlődik, csak Viki volt kirívó eset.
Amúgy fogak száma olyan 10-12 között és már vannak benne rágók is. A két méter magas csúszdára egyedül feltornázza magát és le is csúszik. A tornán mondjuk kifejezetten ügyes és mindenki totál el van hülve, hogy ennyit számít, hogy még csak feküdni tudott, de már Viki miatt ugye mindig ott volt.
Hisztis mint az istennyila, ha nem úgy van valami, ahogy ő azt kigondolta, akkor még toporzékol is. Ja és előadja a kék halál magánszámát... Szóval még figyelmen kívül se igen hagyható a hisztije, mert az életébe kerülhet...

Nyaralni nem voltunk, de néhány hétvégét azért eltöltöttünk Sarudon.

A nyelvvizsgával sehogyse állok, aminek a fentebb említett dolgok az okai főképpen. Hát majd egyszer meglesz.

Még egy kép:
Kép

Hát rólunk most ennyit.

Krisztocs:
Az a rövid haj szerintem jól áll Reginek. Gratula a bölcsikezdéshez!
Mátén ez a bölcsis ruha ez "egyenruha" vagy csak úgy írtd, hogy bölcsis ruha?

Hanzi:
Marcusnak utólag is: Boldog névnapot!
E-mail cím kell még?
Gratula költözéshez! Szuper, hogy sikerült találni egy jó lakást.

Szirom:
Gratula Miksának "viráglocsoláshoz"!

Mindenkinek minden jót!
Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Engem érdekelnének a veled történtek, úgyhogy ha gondolod írd meg nekem a hanzus@freemail.hu címre, így legalább a tiédet is megtudom :)

H.
hanzika
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Hogy vannak a csajok? Végül mit mondott a doki?
Örülök, hogy ilyen simán ment nálatok is a szoktatás! :) Sztem is Viki a szupernő, és nem Niki van elmaradva, mindig rácsodálkoztam, amiket írtál róla!

A héten Máté is már végig ott aludt és uzsizott is, továbbra is oké minden ezen a téren :)
Nálam már kevésbé...totál kész vagyok ettől a gyalogkakukk élettől :lol: Reggel viszem a két gyereket (majd azért októbertől, ha már melózom, "elosztjuk" őket apával), utána vásárlás, haza, házimeló, utána a két gyerekért megint két helyre és heti kétszer rohanás balettra. Most már egyáltalán nem babakocsizunk nyár eleje óta Mátéval, és hát azért ez a balettra járás nem kis táv. Szegénykém jól elfárad. Én meg inkább a sok idegeskedéstől fáradok el estére. Nagyon jó testvérek, de baromi sokat tudnak vitázni, szóval a folytonos igazságosztás, hiszti hallgatás néha fárasztóbb, mint az egész nap :?

Melóhelyen voltam bent, minden okés, megyek október 2-től újra. Elég nagy kihívást kaptam, remélem, megállom a helyemet! :roll: (Hanzinak: tegnap hívtam ugye Stephan-t és részéről is pozitív volt a dolog, úgyhogy belecsapunk a lecsóba)

Többiek? :(

Kriszta
krisztocs
 
 


Jaj, és Marycus, engem is érdekelne, mik történtek veletek!

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hát nem nagyon pörög ez a topic!

Krisztocs:
A doki néni valami vírusos náthát állapított meg... úgyhogy a beszoktatás egy hétig jól elmaradt. Ma mentünk újra oviba és Vikó ott maradt délutánra is. Niki kicsit meg volt zakkanva ma, mert totál nem értette minek megyünk ennyit az oviba, meg mit bénázunk ott. Reggel ugye bementünk, Viki bement, aztán mi eljöttünk, dél körül vissza hátha Viki hazajön. Ott vártunk vagy 3/4 órát, aztán mondták az ovónénik, hogy szépen végighallgatta a mesét, le-le feküdt, nézelődött, de csendben elvolt, úgyhogy úgy döntöttem eljövünk, mert Niki már a fáradtságtól úgy pörgött, hogy féltem le se tudom tenni szunyálni. De aztán itthon kidőlt teljesen. Hát mit mondjak írtó szerencse, hogy Vikó eddig így bírja ezt az ovi témát, mert el sem tudom képzelni Nikivel mit csinálnék, ha feszt ott kellene üldögélnünk. A csoportba nem engedem be játszani, hogy Vikit ne zavarja meg, de valljuk be a folyosón nem túl élvezetes fél napokat ellenni. Persze állandóan meglóg, az ajtóból kell őt visszahozni, megy halakat nézni, még a konyhába is járt már. Az ovónénik, meg teljesen el vannak tőle ragadtatva, hogy milyen mosolygós, meg hogy dumál és milyen barátságos. Tényleg mindenkihez odamegy, beszélget, amíg bemehetett játszott, szóval tényleg egy angyal. Teljesen ki van cserélve, de nehéz neki, hogy nem alhat, meg nincs meg a szokott rend.
Szóval áldom a sorsot, hogy nem kellett akár egy hetet is ott nyüglődni beszoktatás témában.
Ovónénik azt mondják, hogy vagány kiscsaj Viki, úgyhogy nincs vele gond. Egyébként ő a legfiatalabb és a legkissebb is a csoportban.
Bár ma előadta a kenyérrel főzelék tunkolós magánszámát, amit nem díjaztak. Sajna itthon nem tudtunk mit kezdeni ezzel, hiába szóltunk rá. Abban bízunk, hogy majd az oviban látja, hogy ilyet nem csinálunk és akkor majd leszokik róla. Ahogy arról is, hogy állandóan a szájában van a keze. Ezt Nikitől leste el és az istennek nem hajlandó abbahagyni. Amúgy is ha valamit csinál Niki akkor azt neki feltétlen utánozni kell, mégha tudja is, hogy rossz dolog.

Megértem, hogy fárasztó a sok huzavona a két gyerekkel. Nem könnyű.

Engem is az fáraszt ki a legjobban, hogy állandóan zrikálják egymást. Aztán ha teljesen kiborulok, akkor elüvöltöm magam és közlöm velük, hogy anya megsértődött és most aludni fog. Levágom magam a kanapéra befelé fordulok és becsukom a szemem. Azonnal csend lesz és hallom, hogy csöndben molyolni kezdenek, szépen külön-külön vagy együtt játszani kezdenek, de csendben és békességben. Aztán odatelepszenek mellém és csendben üldögélnek. Volt, hogy Viki mondókázni kezdett, Niki meg hallgatta. Figyelik kinyitom-e a szemem. Ha igen, odahajolnak és mondják, hogy "Szia!" aztán Viki megkérdezi: "Anya fölébredtél már?" Ha igen akkor hatalmas kacagás van. Olyan jók tudnak lenni ilyenkor, de amint felébredek, nem telik el egy perc már megint huzakodnak valamin...

Meló ügyben szerintem ne aggódj, biztos menni fog. Amúgy meg szerintem szuper, hogy van munka és, hogy egyből számítanak Rád olyan dologban, ami neked kihívás. Akkor biztos lehetsz benne, hogy tényleg van meló, nemcsak visszavesznek, mert muszáj.

Többiek?

Mindenkinek minden jót!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Krisztocs,
Megvagyunk ám :wink: Kicsit megtréfált, hogy az új topik nem a régi alá került (a szemfüles felhasználó :oops: ) illetve némileg visszavetette a babanet iránti bizalmamat a régi azonosítóm elvesztése :?

Nagyon jó lett Regi haja!! Boldog névnapot neki, így utólag is (gondoltam ám rá a napján is csak nem voltunk netközelben)

Hanzi,
Gratula az új lakáshoz, majd belakjátok, attól ne félj :wink: Nekünk pl. semmi hely nem lenne elég, már megint kinőttük a lakást :shock: Marcus kaksigondja :( , én is nagyon figyelem Csengénél, ha két napig nincs kaki, megy a Laveolac, ha újabb két napig nincs, akkor jön a Glicerines kúp, nincs mese! Bár nemrég felfedeztem, hogy neki a szőlő tutira megoldja a gondot :wink: Nyár közepén megkaptuk az "egészséges gyermek" elbocsátó szép üzenetünket a Madarász utcai gasztrótól, egy gonddal kevesebb.

Szirom,
Szuper Miksa ágya! Az gond az oviban hogy kaksihoz pelust kér??

Marycus, nagyon édesek a lányok! Ha van kedved írni róla, én is szívesen elolvasom, mi történt veletek...

Velünk is történt egy-két dolog, mióta nem jelentkeztem. A legfontosabb, Csenge végre elkezdett magától lépegetni. Bár még az egyszerre csak pár lépést, bútortól bútorig fázisnál tartunk, azért én boldog vagyok :oops: Jövő héten kezdjük a beszokatást a bölcsibe, meglátjuk, hogy fog menni. Én pedig papíron októbertől, fizikálisan novembertől megyek vissza dolgozni a régi helyemre.
Nagy dumagép lett a lányból a nyáron, már nem kínaiul, hanem magyarul nyomja a szöveget, sőt, álmában is beszél :lol:

Ha sikerül, csatolok albumot a nyaralásról (Rovinj-ban voltunk, Horvátországban)

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=19700

Jó éjszakát mindenkinek!
nyuszi04
 
 


Egyébként Nyuszi voltam az előbb, csak ez a ... fórum nem csatolta az aláírásomat :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Marycus és Nyuszi is idetalált :)

Nyuszi! Gratula a lépegetéshez, innen már csak egy lépés a szaladgálás :wink: Aztán mehetsz utána ezerrel :wink:

A képeitek nagyon szépek, klassz lehetett a nyaralás!

Pelus: aha, baj, ha pelust kér az oviba. Szobatisztának kell lennie.

Marycus! Remélem, rendeződnek a dolgaitok!

És azt is, hogy köztünk is rendeződnek a dolgok! Bántott, amit írtál, még ha te nem is értetted, hogy miért, de távol álljon tőle, hogy haragudjak. Kíváncsi lennék én is, mi történt veletek, és ha tudok bármiben segíteni, akkor nagyon szívesen!

Nálunk annyi van, hogy kistesóügyben még nem kell aggódnom, egyelőre nem sikerül :(

Vikó nagyon ügyes az ovival, mondjuk én sejtettem előre, hogy nem lesz vele gond!

Kriszta! Akkor nálatok is beindult az élet! Máté is nagyon ügyi!

A melóval meg nem lesz baj, ha két kisördöggel elbírtál, a munkával is menni fog! :wink:

Hanzi! De azért idén jöttök még, ugye?

Szobatisztaság: érdekes a helyzet, mert Miksa egész nap pelus nélkül van, szól rendesen, balesetek sincsenek, a kaksihoz meg mégis kéri. Pedig semmi rossz élménye nem volt, amikor többször is vécébe kakilt, tényleg nem értem. Ha nem jönne az ovi, nem aggódnék még egyáltalán különben, mert előbb-utóbb úgyis sínen leszünk.
Nálatok azért egyszerűbb a helyzet, mert Marcus még bölcsis. De nálunk nincs bölcsi, meg végülis nem is gondolkodtunk bölcsiben, úgyhogy cél az ovi. Megy, amikor sikerül, és kész :wink:

Nálunk épp ma kezdődött újra a zenebölcsi, úgyhogy mentünk természetesen. Másik lány tartja, de ő is oké. A gyerekek viszont eléggé elszoktak a zenebölcsitől, mind passzív volt :wink: No, majd jövő héten :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
Örülök, hogy végre írtál!

Pelus ügyben nálunk a vezető ovónő mikor jelentkeztünk azt mondta, hogy mehet Viki pelusban, de nem cserélnek rajta pelust, úgyhogy addig maradhat, míg nincs baleset. Nyári szülőin közölte: "A pelust nem szeretjük!"... Meg: "Cumiról, kiságyról le kell őket szoktatni." Szóval kaptunk feladatot rendesen. Én egész nyáron paráztam, hogy nem sikerül. A cumi és a kiságy az szuperül sikerült, de a pelus elhagyása akkor borzasztó nehéznek tűnt. Aztán így visszanézve nem volt talán ha két hét amit végigkínlódtunk, szóval végülis nem volt vészes, csak akkor voltam teljesen kiakadva. De pelust örökre elfelejtettük nappalra. Sokszor mondtam is, hogy a fenébe, bőven lenne ideje megtanulni, dehát ő akart annyira oviba járni. Meg még korkedvezményes is, na arról nem is beszélek, hogy én meg itthon vagyok Nikóval, szóval szuper kedvezményünk van, aztán szégyenszemre mehetünk az oviba, hogy hát mi még pelusosok vagyunk... De aztán Vikó megemberelte magát. Kaki ügyben meg teljesen átállt éjszakára, ahogy már írtam is, szóval szerintem azt akkor lesz hajlandó rendezni, ha mi megembereljük magunkat és elvesszük tőle az éjszakai pelust, merthogy őkelme magától tuti nem akarja elhagyni az fix.
Szóval para nálunk is volt.

Miksa egyébként nagyon szeretne oviba járni? Mert ha igen az nálunk sokat segített, hogy elmagyaráztuk, hogy oviba csak pelus nélkül mehet.

Na, a másik, hogy visszatérjek arra, hogy ovi mit vár el... Az egyik anyukával beszélgettem erről a kaksi témáról és mondta, hogy a csoportnál abszolút nem csinálnak ebből gondot, az ő kisebbik lánya is úgy csinálja, mint Miksa, hogy csak pelusba. Ő a zsákba tankolt fel pelust és szólt az ovónőknek. Bepisilésből sem csinálnak gondot. Átöltöztetik őket, kimossák a ruhácskákat és kiteszik az ablakpárkányra száradni, aztán, ha nem abban a ruhában találjuk a gyereket, mint amiben beadtuk, akkor mehetünk a párkányhoz bogarászni.
Szóval szerintem érdemes beszélni erről a közvetlen ovónénikkel.

Zenebölcsi… Szerencsére pött-torna nyáron is volt, úgyhogy voltunk is, most kb. 2 hete nem voltunk, mert 1 hétig ugye betegek voltak, meg az ovi miatt Vikónak csak délután jó, Nikivel meg a beszoktatásos napok miatt nem mentünk, ne kelljen félbehagyni, ha mégis hívnának. De Vikó már mondta, hogy ovi mellett is hiányzik neki. Gondolom a zenebölcsivel is így voltak a gyerkőcök, csak aztán szép lassan elszoktak tőle. De tutira belerázódnak majd. Ovi mellett is tudtok majd járni vagy csak addig mentek, amíg nincs ovi?

Nyuszi:
Jaj, de jó, hogy Te is előkerültél. Előszöris gratula járkáláshoz!

Csenge írtó helyes kis csajszi!

Azon a sirály talpnyomon elidőztem egy darabig, hogy vajon mi lehet, még jó, hogy oda volt írva, mert különben sohase jövök rá.

Majd írj, hogy megy a beszoktatás bölcsibe. Amúgy könnyebben válik már meg tőled Csenge?

Babanet... Nekem is vannak gondjaim, most a belépéssel kűzdök állandóan... No és nem mindig engedi, hogy elküldjem a levelet. A gomb ott van, de hiába nyomom le, egyszerűen nem csinál semmit. Nektek nem csinál ilyesmit.

Viki, ovi, Niki:
Egyébként nem csodálom, hogy Vikónak tetszik az ovi eddig, mert nagyon aranyosak az ovónénijei és a vegyes csoport miatt mindössze 7 kicsivel kell megbírkózniuk, szóval mégse huszonakárhány icipici nyűgösködik nekik egyszerre, arról nem is beszélve, hogy a nagyobb lányok általában kipécéznek maguknak egy-egy kicsit és viszik pisilni, öltöztetik stb., mint egy babát. Úgyhogy van idejük figyelni és figyelnek is. Például nagyon jólesett, mikor mentünk befelé a folyosón és jött velünk szemben a dadus, tolta vissza a maradékot és köszönés helyett elsorolta, hogy Vikó mit evett egész nap, mi nem ízlett neki és hogy mit kapott, ha mondta, hogy ő azt nem szereti. Az ovónénik meg mikor megyek érte kérdezés nélkül mondják, hogy mennyit aludt, mi tetszett neki, mi nem. Szóval nekem is elég pozitívak a benyomásaim. Persze biztosan nem lesznek ennyire figyelmesek, inkább csak amíg beszokik a gyerek, és mi béna szülők is megtanuljuk mit hová kell tenni, mikor milyen kötelezettségeink vannak, de szerintem nagyon jó, hogy az elején ilyen segítőkészek.

Ma jön egy színház, kiváncsi vagyok mit mond majd róla Vikó. Egyébként nemigen mesél. Jövő héten meg mennek kirándulni a Városligetbe. Eredetileg úgy volt, hogy az első évben nem viszik őket, mert elég nekik megszokni az új környezetet, benti programokat. De most úgy döntöttek, hogy a Városligetbe elviszik a kicsiket is. Vikó nagyon várja már.

Lassan teljesen beszokik, végülis egész héten ott aludt és haza se akar jönni… Csak elég fáradt, mert keveset lehet az oviban szundizni, max. 1 órát alszik, miközben egy órával előbb kell kelni, bár már 7 körül mennek fürdeni és utána el is alszanak este, de nagyon ki van nyúlva estére mind a kettő.

Azért vannak az ovinak hátrányai is, amik már így pár nap alatt is látszanak. Viki elkezdett kiabálva beszélni, gondolom csak így hallja a hangját a nagy zsivajban, és otthon is folytatja. Vannak új szavai, amik nemigen tetszenek… és ami a legrosszabb, hogy iszonyú aggresszív lett itthon Nikivel. Kergeti, fogócskázik vele, üti amikor csak eszébe jut, ellöki stb. Gondolom oviban ez nem gond, de Niki még nem áll olyan biztosan a lábán, meghát kisebb is, úgyhogy amilyen nyugi van itthon most Nikivel egész nap, bepótoljuk a délután, este hátralevő részében. Arról nem is beszélve, hogy Viki mintha itthon tombolná ki az egész napi feszültséget, úgyhogy rossz mint a kisördög és egyáltalán nem hajlandó szótfogadni. Úgyhogy 3 napja minden este a vége az, hogy mi üvöltünk vele, ő visít, mint a kismalac és mivel Niki utánozza, hát ő is visít… Szóval aki hall minket, az tuti azt hiszi, hogy itt egy idegbeteg család lakik. Mondjuk nem téved nagyot… De azt mondják akikkel beszéltem már erről, hogy sajnos ez elég tipikus és fel kell kötni a gatyát… Hát nem tudom, azért remélem, hogy hamar átállunk itthon is az új rendre és akkor könnyebb lesz.

Niki amúgy szuper jól viseli, hogy egyke lett. Azóta a hangját is alig hallom, illetve hallom, mert egész nap be nem áll a szája, állandóan gügyög, de hiszti, meg nyavalygás elenyésző. Tesz-vesz, végre van ideje mindent hosszú percekig vizsgálgatni anélkül, hogy valaki kikapná a kezéből, sokat kacag ami eddig nem volt jellemző rá. Olvasunk, és sokat szundizik is. Az új napirend még nem alakul sehogyse, de majd beállunk valahogy. Szabadidő tekintetében annyiból rosszabbul állok, hogy eddig egy hosszabb nyugi volt nekem, most két rövidebb, lényegesen tagoltabb a napunk, mint eddig volt.

Na, jó hosszúra nyúltam, de hát ha ilyen ritkásan írtok, legalább én szaporítom itt a szót, hátha valakinek lesz kedve utánozni. De péntektől kezdődik a suli, meg egyéb dolgaim is lesznek, úgyhogy biztos kevesebb lehetőségem lesz irogatni.

Mindenkinek minden jót!
Marycus
marycus
 
 


Hahó!

Marycus!

Beszéltem az óvónőkkel erről, persze. Rugalmasak, a balesetek egyáltalán nem zavarják őket, sőt, számítanak is rájuk (kérnek csereruhát, és még tus is van a mosdóban), de pelusozni nem akarnak. Valahol igazuk van. Azt modják, még a nagyobbakkal is előfordul baleset, teljesen természetes. Azt is maguktól mondták, hogy természetesen ők törlik ki a gyerekek popsiját vécé után, mert szerintük ez még egy 5 évesnek is túl nagy feladat.

Miksa egyébként szeretne oviba menni, és mondtuk is neki, hogy az oviban már senkinek nincs pelusa, bólogat is rá, de aztán a kaksihoz meg kéri. Vagy megvárja, míg megkapja az alvós pelusát, csak ez nálunk általában ebéd után van, nem éjjel. Délutánra már egyébként talán nem is kellene rá pelus (mármint alváshoz).

Ő egyébként még mindig kiságyban alszik, de már csak azért, mert még nem jutottunk el megvenni az ágyát :oops: . A kiskapu elkészült, fent van, ez már nem lenne akadály. Csak az, hogy az én kocsimba nem fér be az ágy doboza, kéne hozzá az uram is.
Cumigondunk szerencsére sose volt :wink:

Zeneböcsi: addig járunk, míg nem megy oviba, mert a zenebölcsi kedd délelőttönként van. Ütné egymást a kettő.

No, még csak azt nem írtam, hogy tegnapelőtt a kissrác baromira nagyot esett, rohanás közben átesett egy szánkón a kertben (mi nyáron is szánkózunk a füvön :wink: ) A kőjárdába verte be az orrát és az orra alatti részt, úgyhogy most tiszta seb szegénykém. Fogai megvannak hálisten, azt nem érte az ütés. Eléggé megviselte a kölket, meg engem is...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Szegény Ti! Gyógypuszit küldünk Miksának, hogy gyorsan gyógyuljon az arca!

Biztosan fog menni ez a kaksi bilibe is, mire kell! Ha jól látom a vonalzódon, még van majdnem két hónap addig :wink:

Marycus,
Köszi :wink: a lányaid sem panaszkodhatnak helyesség-ügyben.

Nos, elválásilag ott tartunk, hogy ma tanácsadáson úgy elszelelt tőlem a csaj hogy csak lestem! Érdekes volt, mert eddig idegen helyen szorította a kezem ezerrel és kellett neki idő ahhoz, hogy el merjen indulni egyedül is idegen terepen. Most meglátta a gyerekeket és szó nélkül bevágtatott közéjük - meg végigmászta az összes széket - anélkül hogy rám nézett volna :lol: Úgy kellett rohannom utána. Ráadásul a rendelőben is futtában tudta csak meghallgatni a doktor néni, mert odaballagott az ajtóhoz és ott állt (mondván ő a babákat akarja, nem holmi felnőttcsevegést hallgatni - mondjuk igaza van a maga módján) De már a nagyszülőkkel is ott lehet hagyni simán, akár órákra is és már arra is többször volt példa, hogy este anyukám fektette le, nem volt gond belőle.

Mennem kell, megjöttek a sétából Apával.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Nyuszi! Köszi a gyógypuszikat! Folyamatosan kapja őket :)

Nem két hónapunk van sajnos, hanem inkább egy... Nem olvastad el rendesen a vonalzómat :wink: A tiétek is nagyon szép különben :wink:

Csenge is mindjárt 2, nem semmi! Az meg tök jó, hogy önállósodik, gondolom bizonyos szempontból megnyugtató. Bizonyos szempontból meg bántó, kicsit seggberúgva érzi magát az ember, tudom, de mégiscsak klassz.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
Hú, nagyon sajnálom ami Miksával történt! De szerencse a szerencsétlenségben, hogy a fogait nem érintette. Kész csoda megőrizni őket...

Viki is a kiságyában alszik, csak a rácsok kerültek le róla. De olyan aranyos volt, kb. 1 hónapig ugyanúgy üldögélt az ágyikójában, amíg nem kapott engedélyt, hogy kijöhessen, mintha rács lett volna rajta. Azért most már kijön, valamelyik nap is a lépcső előtt álldogált. Nem aggódom különösebben, mert ő kiskora óta járkál egyedül, soha nem volt lezárva és nálunk éjszaka nincs teljesen sötét, úgyhogy lehet látni hová lép az ember. Persze nálunk barátságosabb a lépcső, mint nálatok. Addig nem veszünk új ágyikót, amíg Nikinek még nem kell, mert egyformát szeretnénk nekik (legalábbis mi úgy gondoljuk így lenne jó, de azt is szeretnénk, ha ők választanának majd). Ja és galériás lenne, hogy alatta legyen tér játszani, később meg tanulni. Úgyhogy nálunk ez még messze lévő projekt.

Nyuszi:
Ez szuper! Kell is az a felfedezőtúra mindenhol. Azért Te már biztos nagyon vártad, hogy így menjen egyedül, nem? Én úgy voltam vele mindig, hogy olyan büszke tudtam (tudok) lenni Vikire, no és persze Nikóra is hogy egyedül véghezvisznek már dolgokat. Tök jó, nem?

Most, hogy Viki ovis lett és nagyon-nagyon könnyen, talán túl könnyen is "elhagyott" két érzés kavargott bennem folymatosan, hogy büszke vagyok, hogy milyen kicsi még és milyen önálló, de szomorú is voltam, mert akkor talán nem is vagyok neki fontos. De ma végre először alvás után keresett. Meg mióta oviba jár azóta esténként állandóan anya csináljon körülötte mindent van (szép magyarosan). Szóval kezdek megnyugodni. A legrosszabb az volt, amikor őkelme a második naptól nem igényelte, hogy ott legyek és kint "üldögéltünk" Nikivel, míg más anyukák, apukát bent őrködtek. Aztán egy nap múlva szóltak az ovónénik, hogy ma már mindenkinek kint kellene maradni, aztán majd meglátjuk. Persze volt akinek nem sikerült és bizony sírás volt a vége. Én akkor örültem, hogy Viki az oviban nem sír és nem kell őt sírva beszoktatni. Ez nagy könnyebbség. Az is olyan rossz volt, amikor először reggelizett az oviban és én nem láthattam, hogy ül le, milyen nagy kék szemekkel figyeli mi történik, mit kell csinálni és hogy kakaó helyett teát kért. Persze akkor is volt anyuka aki bent volt, bár a gyerek különösebben nem igényelte. Nagyon nehéz volt megállni, hogy megnézzem, de tudom, hogy el kell engedni és ha ő ezt igényli akkor nekem ezt támogatni kell. Szóval szerencse, hogy ennyire önálló, és csak büszke lehetek rá, de anyai szívvel nehéz elfogadni. Ez van...
Úgyhogy Szirommal teljesen egyetértek.

Ovi:
Képzeljétek tegnap megyek gyanútlanul Vikóért az oviba, kicsit korábban, mert szerettem volna menni Nikivel pött-tornára Vikivel meg ovitornára. Erre azzal fogadnak, hogy a Hunorral összevesztek valami kis sárga lapáton és Hunor megharapta Viki karját. Fel volt dagadva és sebes volt, úgyhogy tutira vérzett. Szegénynek jegelték, hogy ne legyen még dagadtabb. Aztán mivel nem tudta biztosra mondani az ovónéni, hogy ha sérülés is van, akkor kell-e esetleg orvoshoz fordulni, így jobbnak láttam elvinni dokihoz. Pont volt egészséges tanácsadás és kb. 1 percre van a rendelő az ovitól. Szerencsére csak fertőtleníteni kellett, meg borogatni. Végülis voltunk tornázni is, de majdnem lekéstük. Úgyhogy tényleg fel kell kötni a gatyát...

Na elég mára belőlünk ennyi is...

Mindenkinek minden jót!
Marycus
marycus
 
 


Ó, ez lemaradt!

Jobbulást Miksának!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Nem hiszitek el de van itthon netünk :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szóval sziasztok!

Hű, mindneki írtó sokat nőtt, de főleg Niki, én rá kisbabának emlékszem csak. Regi meg kész felnőtt :wink:

Látom mindenkinél zajlottak az események, hááát Hanzi, én 1 év 1 szobában való lakás után bevallom nem tudok elképzelni belakhatatlanul nagy lakást, jelenleg imádnám :lol: Gartula a költözéshez.

Marycus, Krisztocs, naná hogy engem is nagyon érdekel hogy mi az amit itt nem írtok le :oops: Az itthoni mail címem vecsi.szilvia@t-online.hu lesz, igaz még férjecském nem állította be de napok kérdése. Vagy a vszilvia77@freemail.hu is működik.

Nálunk annyi történt, hogy lassan lassan haladunk a atetőtérrel, a férjem tök ügyi, az ő munkájának köszönhetően nagyon olcsón meg tudjuk csinálni-csak épp nagyon lassan. Jelenleg addig van kész hogy a tető ugye ki lett cserélve, szigetelve és fent van a gipszkarton fal, új ajtók, ablakok. Most fogja csinálni hétfőtől a válaszfalakat és utána a fűtést, ehhez már meg is vannak a cuccok, igazából a két zsint közötti lépcső az még ami nincs megvéve anygban sem, az marad valószínű október utánra. De azért már kezd lakás alakja lenni a fenti szintnek is.
Emma is új, nagylány ágyat kapott, rendes felnőtt méret, ő nagyon szereti. Nem tudom hogy fog visszaszokni a külön szobára, mert imád velünk aludni-na mi keveésbé értékeljük hogy éjjel átlag 2x felébreszt mert átjön az ágyunkba, mi visszatesszük.

Amúgy nincs velünk semmi különös, ja de, nálunk ragadt az egyik kidobott kutya, szóval jelenleg 3 kutyánk van úgy néz ki.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép Kép [/img]

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!!!

Tyűű, mekkora nagylány Emma! Nem semmi! És jó, hogy van netetek, most már gyere sokat!

Gratula a házhoz, akkor alakulgattok szépen! És mi a helyzet kistesóügyben? :oops: :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Manó,
Mekkora nagylány lett Emma!!!
Gratula az átépítéshez, ügyesek vagytok :wink:

Marycus, Szirom,
Hát én is abba a zombi-anya kategóriába tartozom, aki örül, ha önállósodik a gyerek :oops: Anyukám kérdezte, miután elindult magától Csenge, hogy nem rossz érzés-e így látni. Nem igazán értettem a kérdést, mert én már alig vártam, hogy végre ne kelljen neki mindenhez díszkíséret, hanem magától is meg tudjon csinálni dolgokat.

Bölcsikérdésben most úgy állunk, hogy van ugyan egészséges gyermek igazolásom, csak egészséges gyerekem nincs hozzá :( Ugyanis péntek éjjel Csenge belázasodott, folyik az orra. Még ma is hőemelkedése van, nem tudom, hogy lesz ebből beszokatás holnap :?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!
Bár megint pangás van itt, azért én megpróbálom behozni lemaradásomat.
S most óvatosabb leszek, mert a múltkor egy kisregény megírása után elveszett minden, amit írtam.
Látom mindenki el van a bölcsi, ovi beszoktatás, bilibe vagy pelusba kérdésekkel. Hogy halad az idő!!!
Nemrég még egész másról írogattunk. S nem furi, hogy már milyen kis értelmesek ezek a gyerkőcök??
Tomival is már telefonon keresztül is lehet társalogni. Pár hónap leforgása alatt rengeteget változtak, változnak!!!

Szirom,
a kiságyról: nekünk is ilyen van, mi nagyon szeretjük!!! Csak korai volt megvennünk, mert két gyereknél már emeletes ágyra lesz szükségünk. Sajnos más nem fér el. Amint Julcsi kinövi a rácsos ágyat, váltani fogunk. Az új ágyat is kinéztük, az is Ikeás antik pácos, s szét szedhető két önálló ággyá.

Krisztocs,
Mátén azt látom, hogy nől, de Regi, ezzel a frizuraváltással fantasztikusan nagylányos lett!!!!

Marycus,
Hogy csináltátok, hogy Viki már ovis?? Ha jól emlékszem novemberi igaz? Vagy ott nem volt olyan nagy túljelentkezés?

Manó,
Örülök hogy halad a ház újítgatás. S egyetértek az előttem szólókkal, Emma is nagylány lett!!!

Nyuszi,
örülök hogy Csenge is beindult. Végülis mennyit illetve meddig mentetek a Dévénybe. Mi most kaptunk tőlük egy papírt, onnan tudom, hogy nyolcszor voltunk.



rólunk:
Tomi novemberben kezdi az ovit. Én szerettem volna még korábban, de nem támogatták. Főleg így hogy itthon

vagyok.Nálunk nem mondták feltételként pl. a szobatisztaságot, de azért azt igen hogy szorgalmazzuk. Elég jól ment a pelusról leszoktatás. De azért azt látom, ha túl sok élmény éri pl. most nyaraláskor, akkopr visszaesések lehetnek. pl. amit ithhon soha nem tett, reggel az ágyba pisilt.
Különben nagy dumás lett, általában be nem áll a szája. Mindent kommentál. Voltak már vele nehéz napjaim is, amikor azt mondtam, elég. Mostanában nem jellemző, de igazi dackorszakát éli. Tehetetlen vagyok ilyenkor.
Sajnos Julcsit edzésben tartja. Oda-oda üt, vagy éppen fellöki, utána meg spontán megölelgeti, megpuszilja. De azért nagyon szeretik egymástm s Julcsi se veszi alapvetően zokon.
Tomiról még annyit, hogy októberben fütyiműtétje lesz. Hát kíváncsi vagyok milyen lesz!!

Julcsi lassan abbahagyja a szopizást. S lassan már önállóan is ballag. A héten tette meg első önálló lépéseit. Roppant ügyes és sokkal bátrabb mint Tomi volt. Ennek látjuk is már a hátrányait, sokat esik, no meg olyan helyekre is felmászik, ahová Tomi nem ment. Egy csomó helyet megtalál, amit Tomi nem háborgatott. pl. borulékony cd állvány. Nem tudom azért e mert kislány, de egy kicsit anyás is. De lehet hogy csak azért, mert rá már kevesebbet tudok figyelni.

még egy. Nyár végén Tomi is Julcsi is beteg lett. Ez volt számomra az első. Szerencsére Tomi egy három napos lázon kívül eddig nem volt beteg. Kíváncsi vagyok hogyan fogja az ovit ilyen szempontból viselni!

Hát ennyi.
Sziasztok
Ildikó
Kép Kép Kép
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Ildi, nagyon klasszak a srácaid! nagyon régen láttalak benneteket, de én úgy látom, a lányod tiszta apja, Tomi pedig nagyon rád hasonlít. Az életben is?
A harmadik képen annyira aranyosak, ilyet szeretnék én is :wink: Mondjuk ilyen már nem lesz, csak nagyobb korkülönbséggel, de ez van. Jövő héten megyek a doki bácsihoz, mert kezdek aggódni... már hőmérőzök is, baromira szépek a görbéim, csak terhes nem vagyok...

Az ágy úgy tűnik, hogy nálunk is nagyon beválik. 1,5 hét alatt egyszer pottyant le róla Miksa, de nem vette különösebben zokon. Este nem kell könyörögni, hanem rohan az új ágyába aludni :wink: Hogy ez meddig lesz így? :lol: Mondjuk néha kimászkál és játékokat visz be az ágyba, de alapvetően rosszabbra számítottam. Azt hittem, majd jön éjszaka hozzánk vagy ilyesmi, de nem, most is kiabál, ha fölébredt, és nem mászik le róla, amíg nem megyek át hozzá. Pedig ő alapvetően elrohangálós, nem is értem :D

Nyuszi! Hogy van Csenge? Túl vagytok a betegségen?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: