Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szirom!
Gratula az új vonalzóhoz!!!!!!!!!!
Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Ezt a pangást! Hát nem is értem... vagy mégis? Mostanában mindenki inkább máshová ír, ha ír... én meg nem, a megszokott renittens nemíró rekalmál :D

Szóval, először is, örültem, hogy Marycus újra írt és bocsánat, hogy nem rögtön reagáltam, de hát ritkán sikerül írni is, nem csak olvasni (ha azt egyáltalán). Örülök, hogy a lányok jól vannak és neked is nagyon megy a suli. Mikor lesz a diplomázás és a nyelvvizsgára mikor készülsz? Angol lesz a nyertes nyelv?
Niki is milyen nagy már, meg jó hallani, hogy nálatok sem gond, ha bemegy a naggyal, sőt örömmel veszik :) Melyik ovi is ez, ami az ÁMK mellett van?

Szirom,
Én is gratula, akkor itt is :) Bár én követtem és követem az eseményeket :)

Flocika,
Utólag neked is boldog névnapot, nem emlékszem, hogy írtad, hogy Ági vagy... vagy Ági vagy? :) A boltba meg előbb-utóbb benézek, mert most is hiányban voltam, úgy nő a skacom!

Manó,
Te merre jársz? Rólad is régen hallottunk! Mi van a házzal, Emma nagylánnyal?

Krisztocs,
Rólad tudok sokat (nem hiába az a három emelet különbség), de te is írhatnál ide is :) Pl. a Regi felvételijéről, hogy áll?

Ildi,
Veletek mi van, gyerekek meggyógyultak már? Remélem, hogy Julcsinak nem volt utána már semmi komoly!

Nyuszikám,
És ti hogy vagytok, Csengének hogy megy a bölcsi, bírja? Betegségek azóta?

Rólunk annyit, hogy Marcus egyre agresszívebb és anyásabb. Nem tudom, hogy ez a szeparációnak tudható be, de bent már többször említették, hogy mostanában verekszik :( Anyuval sem kiméletes és velem sem, nem tudom, hogy mit tegyek. A másik meg, hogy legtöbbször rajtam lóg. Többet, mit kiskorában, már apja sem jó neki, csak ha délelőtt elmennek. Itthon csak én és én és én. Nappal, éjjel, hajnalban. Kezdek nagyon kimerült lenni és nem tudom, hogy mit tegyek... Egyébként meg tündérbűbáj is tud lenni és olyan okos! Annyi éneket, verset tud fejből, meg a sűrűn hallott meséket most már ő olvassa nekem esténként, nem én neki :) Olyan muris, mert múltkor apja beszólt, hogy nem a betűket olvassa, azóta azokat megkeresi és úgy olvas :)

Hát ennyi rólunk! Remélem, hogy a felsorolásból senkit nem hagytam ki!

Puszi

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Én csak most láttam meg ezt a topicot.
Az kórház másik topicjába irogatok (az az is).
Fanni lányom ott született.

Voltatok a demonstráláson a korház bezárása ellen?

Ildikó
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Flocika, Hanzi, köszönjük a gratulát :wink: Nem volt egyszerű, végülis úgy sikerült, hogy sárgatestelégtelenséget talált a doktor, arra szedtem gyógyszert. Illetve most is szedem, a 12. hétig. Igaz, így az első hónapban összejött. De összesen azért 14 hónapig tartott :?

Hanzi! Miksa is lóg rajtam, mintha tudná, hogy most jobb lenne őt nem emelgetnem. 3 percenként: mama, emelj fööööl..., kb. mint 1,5 évesen. Egyébként is kiegyensúlyozatlan a temérdek betegség miatt. Te tudsz a skarlátról (ami egy hányós-fosós vírussal is meg votl spékelve), azóta benyaltunk egy takis vírust, 2 nap alatt megint bacis felülfertőződés lett belőle, úgyhogy megszületett a döntés, hogy orrmandula huss. A múltkor mégsem mentünk el, adtunk még egy esélyt. Most hétfőre vagyunk bejelentkezve a Bethesdába, megnézi egy gégész, akit a doktorunk ajánlott. Valszeg az lesz, hogy most nem mehet közösségbe néhány hétig, amíg teljesen ki nem kupálódik, és meg lehet műteni. Nagyon izgulok miatta, de most már én sem látok más megoldást.

Marycus! Jó nektek, hogy ilyen lazán megy az ovi, mármint betegségileg. Szerencsések vagytok. Mondjuk nálunk sincs más, csak ez az orrmandula, de ez állandóan. Úgy egyébként Miksa nagyon szereti az ovit, őt is szeretik az oviban, és mi is elégedettek vagyunk mindennel. Jó, hogy ide írattuk, nem bántuk meg.

Flocika! Ti hogy álltok gégészetileg most?

Menyasszon! Ez a topik a másikból alakult, mert mi a babáink születése után is oda írogattunk, de észrevettük, hogy nem mer már senki jönni, annyira összeszokott a banda, és nincsenek is újszülöttek. vagy csak ritkán :wink: Közben sajnos a lányok jó része visszament dolgozni, így kevesebb az idejük, és ez a topik pang.
Sajnálom a szülőotthont én is, de tüntetni nem voltam. Nem hiszem, hogy lett volna értelme, meg beteg is a fiam, így eszembe se jutott bemenni emiatt a városba.
Ha van kedved, gyere közénk, hátha a többiek is többet jönnek :wink:

Lányok, van valakinek tapasztalat orrmandulaműtétben? Ha lenne, megköszönném.

Rólam így a végén annyit, hogy kegyetlenül émelygek éjjel-nappal, de hányni megint nem hányok, mint Miksánál sem. Szagokra megint érzékeny vagyok, forog a gyomrom nagyon sok mindentől. Kis szünetet tarthatna, de nem tart. Nem baj :wink: Kedden megyek doki bácsihoz, akkor már látnunk kell szívműködést is. Hogy hol fogok szülni, azt ne kérdezzétek...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Nem tudom benéztek e néha még:) Hát bevallom lányok, én elfelejtettem hogy nyitottatok egy új topikot. A régi újpestit olvasgattam és láttam ti sem írtok...ez a topik meg nem jutott eszembe.Aztána kórház bezárással kapcsolatban láttam Szirom írt egysezr oda, megláttam a vonalzóját és akartam neki írni egy privit gartuláltam benne, de nem ment el valahogy. De most megvagytok! ja, Szirom, még azt is akartam írni hogy nagyon úgy tűnik hogy egyidősek lesznek második bébijeink, én ma 10+1 :lol: :lol: :lol:

Röviden ennyi,a múgy mindne rendben, ház még romokban, de azért lassan lassan haladgat. Emma jól van, már nagy lány, néha egész rendesen viselkedik már :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó,
Gratula nektek is! Férjurad csak beadta a derekát? :D Emma tudja már, hogy testvére érkezik? És a ház mennyire van romokban?

Szirom,
Mi a helyzet a hányással, jobb már? Vagy még mindig gázos? És hogy van Miksa, azóta nem beteg? Mikor is van a műtét - 24?

Nálunk Marcus visszament kisbabába - most már állandóan fel kell venni, ragaszkodik a cumisüveghez, ringatni kell, mint kiskorában, tegnap még a babakocsiba is belefeküdt és kisbabát játszott... nem értem, mert még terhes sem vagyok. Mi ez, az elválok-nem válok időszak?

Egyébként meg nagyfiú, nyuszi hozott neki bringát, nagyon nyomja rajta :) Meg az ovit is nagyon várja.... én meg, hogy leteljen a 30 nap és kiderüljön, hogy elkapja-e a bárányhimlőt vagy sem (március végén volt a csoportban egy megbetegedés). Én nem bánnám.... De még mindig pelusban nyomulunk - éjjel-nappal. És mindenki cseszeget, hogy igenis erőltessem, meg csináljam, meg erőszakoljam ki tőle, hogy vegyük le a pelust! De én nem akarok terrort a gyereknek! Mi a középút (a születési barátnője pl. szülei büntetéseként mindig bepisilt, mert ők is erőszakoskodtak Sárival az ovi miatt)?

Hát ennyi most.

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Manó! És ezt csak így mondod? :shock: :lol: :lol: :lol: Hol fogsz szülni? Most kihez jársz? És hogy vagy?

Hanzi! és két keréken nyomja Marcus vagy keréktámasszal? Miksának mos szeretnénk leszedni a támaszt. Újat már nem teszünk rá, a régi meg eltörött... (najó, ráment az uram, mert a kölyök az útban hagyta...)

Szobatisztaság: hát, nem nagyon van ötletem, hogy intézményes keretek között (mármint hogy bölcsibe jár és nem egész nap veled van), hogyan lehet megodlani. Bölcsis nénik mit mondanak?

Szerintem különben legkésőbb a nyári szünetben, amikor mondjuk ki tudtok jönni egy-két hétre, esetleg anyósod elvállalja Marcust további két hétre, simán megoldódik ez.

Sietek a dógomra.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


IV-ker Izzó ltp-en 67nm-es 2,5 szobás,étkezős X. emeleti felújított lakás rendezett házban tulajdonostól eladó!!
(klíma,exluzív fürdőszoba és wc,sarokkád,DNY-i fekvés,full panoráma,nagy műfüves erkély,zárt folyosó)
Iár: 14,4 millió Tel: 20-9607-612

Kép
flocika
 
 


Sziasztok csajok!!! Kirakták a Kép táblát????

Kép
flocika
 
 


Flocika! Hiába gyűröm magam, úgyhogy.... :(

Ti költöztök? Hová? :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre :oops: Be akarták zárni a topikot :shock:

Mi újság mindenkivel???

Manó, nagy gratula a pocilakódhoz :wink:

Szirom, Ti hogy vagytok? Miksa jár oviba? Várja a kistesót?

Én egy kicsit sokkba voltam, mert elég kevés lett az AFPm, az alsó határon volt. Még szerencse, hogy voltam az anyai vérből csinált genetikai vizsgálaton is, ott viszont az alacsony rizikós csoportba soroltak.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Szia Nyuszi, jó, hogy benéztél :wink:

Megvagyunk, köszi, Miksa lassan újra mehet oviba. Kivették az orrmanduláját épp egy hete, mert nagyon muszáj volt. Holnap megyünk kontrollra, és még számításaim szerint kb. egy hét, és akkor mehet. Irtóra hiányzik már neki, hónapok óta nem volt.

Velem annyi van, hogy nem tudták megcsinálni a korionbiopsziát, mert hátul tapad a lepényem, úgyhogy kedden megyek amnióra. Nem láttak semmi gondra utaló jelet, csak a korom miatt indokolt. Kissé be vagyok tojva, nagyon szerettem volna már túllenni rajta, de így alakult. A vérvételeset mi nem választottuk, mert nem tűnt pontosnak, volt olyan ismerősöm, akinek azután is muszáj volt szúratni.

Ti tudjátok, hogy fiú vagy kiscsaj?

Mi a helyzet Csengével?

Manó, gyere már kicsit, mesélj :wink:

Ja, még annyi, hogy a doktorom talán a Szabolcsban lesz, úgyhogy elképelhető, hogy ott fogok szülni.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Halihó!

Szegény Miksa! De a nehezén már túl vagytok, igaz? Nálatok mikor lesz a nyári ovizárás? Addig tud még járni pár hetet?

Köszönjük, Csenge megvan, aranyos, locsi-fecsi. Hisztibajnok, de próbálom kezelni, kisebb-nagyobb sikerrel. Tegnap voltunk a körzetes oviban, körülnézni, hááát, arra jó volt, hogy megállapítsam, nem neki való még az ovi :oops: Bár ő nagyon élvezte, hogy a "nagy" lányok babusgatták ezerrel, meg lehetett szaladgálni a hatalmas kertben, de kicsi ő még az ottnai játékokhoz, szerintem. Meg nem is szobatiszta.

Igen, ez az anyai vérből való genetikai szűrés csak abban ad - több tényezőn nyugvó - támpontot, kell-e a "hasbaszúrás" vagy sem (ha jól emlékszem, 95%-os biztonsággal, ami azért elég jó statisztikailag :wink: ). Nekem azért nem volt mindegy, mert ugye még a TBs korhatár alá esem ugyan, de azért - látványosan - öregszem :(

A múlt héten voltunk UHn, a kis hamis nem mutatta a nemét, csak azért sem :wink: apja szerint tutira csajszi :lol: Így abban maradtunk, hogy nem lehet kizárni azt, hogy fiú, de nagyobb a valószínűsége annak hogy lány.

Szorítok az amnio-hoz :wink: Bent kell utána maradnod a kórházban? A Szabolcs utca nem szűnik meg?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Nyuszi! Olyan gyorsan változnak ám a kicsik, őszre majd oviérett lesz Csenge :wink: Az nem baj, hogy picinek tűnik, te :lol: Miksa is pici, főleg, ha mellérakjuk a 4,5 éves csoporttársát. Ilyenkor ez még nagyon nagy különbség. A szobatisztaásgra meg tök jó a nyár, Miksa is nyáron lett pisiből szobatiszta, aztán őszre (elég nagy műsor árán) kaksiból is. És valamikor télen vettem le róla az éjszakai pelust.

Szabolcs: hát vagy megszűnik, vagy nem. Egyik változat szerint június akármeddig van csak, és akkor összeboronálják azzal a központi honvédos izével, a másik variáció szerint decemberig maradnak. Én az utóbbit szeretném, mert november 4-re vagyok kiírva :lol: És nemcsak a dokim van ott, hanem még ismerős szülésznő is. Kiderül, várok türelemmel, most sokkal jobban izgulok a keddi amnio miatt. Kérdezted, nem kell bent maradni, délelőtt uh meg genetikai tanácsadás, délután szúrnak, kevés pihi ott, aztán ha lehet jönni.

Tényleg, neveitek vannak már?

Manó! Ha erre jársz, mesélj már, jó? :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!!

Hogy vagy?? Milyen volt a vizsgálat?

De jó, én meg október 4-re vagyok kiírva, ami konkrétan Csenge szülinapja, így, ha nem lesz szerencséje, kistesót kap a harmadik szülinapjára, a torta mellé 8)

Neveink még nincsenek, amíg nem dől el a neme, addig nem idegeljük egymást rajta, mert az elképzelések szokás szerint egyáltalán nem találkoznak :evil: Nektek vannak már favoritok? Tényleg, most kiderül a neme is, igaz? Már ha akarjátok tudni :wink:

Az biztos, hogy Csenge nem megy még idén oviba, többek között azért is, mert hogy nem írattam be :oops: De olyan messze van még az ősz, addig ki kell bírni a nyarat, ami úgy néz ki, nem lesz hideg.

Manó!!! Veletek mi újság???
És a többiek?? Gyertek!

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó, Szirom!!

Mi újság veltek?? Aggódom :(

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Nem kell aggódni Nyuszi, megvagyunk :wink: Csak épp hogy csak benéztem, mert feküdtem, jó, mondjuk más topikokba írtam is röviden, bocsi :oops: Szóval megvolt a szúrás, nem volt egy élmény, meg nagyon izgultam, de túl vagyunk rajta. Kell a pihi utána, mert azért fájdogál, de ma kezd jobb lenni.

Most kiderül a neme teljesen biztosra, igen, de tulképp már kiderült, mert a szúrás előtti uh-n eléggé fiúnak látszott :wink: Az uram Artúrt akar, én pedig Zénót :lol: Aztán lehet, hogy egy harmadik lesz, de most itt tartunk.
Pedig már majdnem rábeszéltem a Violára :lol:

Nálatok milyen nevek vannak?

Nem írattad be Csengét? Azért jó lett volna, mert én úgy tudom, hogy ha decemberben mondjuk érettnek látod, akkor sem mehet, csak ha tavasszal beírattad. Ha jól tudom. Gondolom, hogy a kistesó születésével egyidőben nem akartátok küldeni, azt mondjuk meg is értem, állítólag nagyon nem jó. Én is úgy tervezem, hogy majd Miksa is itthon maradhat egy időre. Szeptemberben kezdjük az ovit, és ha hazajöttünk a babával (nov. eleje), akkor ha szeretne, itthon maradhat velünk pár napot-hetet, mittomén, amennyi kell a lelkének.

Manó! Tényleg gyere már, irtóra kíváncsiak vagyunk :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Anyukák!
Május 29.-én kedden nagyobb tétel nyári holmi érkezik a Branto gyerekruha boltba
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!
Minden kedves vásárlónkat gyereknapi meglepetés vár!!!



Látom feléledt a topik, most dolgozom ezerrel, de amint tudok jövök. Költözünk Káp.II-re, kicsit közelebb leszek hozzátok :lol:
Amúgy jól vagyunk.
Örülök a pocakoknak!! Vigyázzatok magatokra!!!
Ja, és nagyon szép kék babaruhák vannak a boltban :D
Puszi

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Szirom, akkor jó, ha minden OK :wink: Gondoltam, hogy nem lesz egy fáklyásmenet a szúrás, de ha kell, hát kell, a lényeg, hogy túl vagytok rajta! Vigyázz nagyon magatokra, most még pár hétig veszélyeztetett vagy, igaz?

Nos, az ovit már elszúrtam :( Őszintén, eszembe sem jutott, hogy be kellene iratni, ha maradhat még a bölcsiben, ám maradjon, jó ott neki, szeret ott lenni és őt is szeretik. Meg igazad van, szerintem is egyszerre elég lesz neki egy giga-változás az életébe, ő nem az a típus, aki könnyen veszi az akadályokat.

Voltam a héten 4D UHn, éééééés most sem mutatta meg magát a kis hamis!!! Nagyon rejtőzködik, elszántan szorította a köldökzsinórt a lába közé :lol: Ami nekem furcsa, mert Csenge a 19 hetes UHn már olyan vígan lubickolt, hogy még mi is láttuk, hogy lány 8)

Csenge egyébként teljesen képben van babaügyileg, bár néha fogalmi zavara van, hogy anya hasában a baba akkor most az ő testvére vagy anyáé :lol: De amikor meglátja a 4Ds arcképet, boldogan közli, hogy "az ott az én tesóm, az enyém!!!" Miksát érdekli a dolog?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Nyuszi! Neked is gartula a kistesóhoz! Emma is ilyen volt, a 18 hetes Uh-on nem mutatta meg magát, 1 héttel később a 4D-n sem csak kb 25 hetesen a második 4D-n.

Most kedden készülök 4 d-re, 17+4-5 naposan, hát kiváncsi vagyok, de nagy reményeim nincsenek hogy megmutatja fiú vagy lány, remélem hogy egészéges aztán ennyi:)

Szirom!

Még egy fiú, hűha :lol: Nálunk Emma lányt akar és Évicát, gőzöm sincs honna vette ezt a nevet ilyen formában, anyukám is lánypárti, mi a férjemmel azt hiszem inkább fiút szeretnénk, bár végülis nem mondja ezt így ki egyikünk sem teljesen, csak egy kicsit oda húzok. De ha csaj se baj, legalább Emma egyik kívánsága teljesül, mert Évica biztos nem lesz :lol:

Úgyhogy nálunk egyenlőre ennyi. Kedd után majd okosabb leszek.

A hasszúrást ti kértétek? Cska a kor miatt kellett? Megmondom őszintén nekem nagyon rémisztőnek tűnik, én ha amúgy minden lelet Oké, biztos nem kérném. Ezért i s parázok az AFP miatt, remélem jó lesz, mert nem szertnék szúrásra menni.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jaj, nem is Évicát hanem Évuskát. :lol:

Névről mi a férjemmel még nem is beszéltünk, tudom milyen nehéz eset ő ebben, megvárom amíg kiderül micsoda hogy legalább csak egy névről keljen dönteni :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Azt hittem, már vissza se nézel :lol: Örülök, hogy jöttél!
Nem írtad viszont, hogy hol fogsz szülni! És kinél? Elárulod?

Fiú-lány: hát, én kipróbáltam volna egy kiscsajt, de én se fogalmaznék annál nyomatékosabban, mint hogy egy kicsit arrafelé húztam. Viszont valahol tudtam, hogy kispasi lesz :wink: Bár amiatt meg gondoltam lányra, hogy sokkal, de sokkal xarabbul vagyok, mint Miksával voltam. Még most is van hányingerem pl.

Szúrás: nem kértük, de 38 leszek, mire szülök. Sajnos tudok olyat, aki nem csináltatta meg, és baj lett. Ezért mi nem hagytuk ki, bár nagy dilemma volt.

Nyuszi! Miksát érdekli a kistesó, de nem mindig egyformán. De heti kétszer biztos megkérdezi, hogy kibújt-e már :lol:
Ha nincs jó kedve, akkor közli, hogy nem akar kistesót. Valami ilyesmi pillanatban kezdtük neki el elmesélni, hogy dehát majdnem mindenkinek van, és konkrét példákat mondtunk, hogy én is kistesója vagyok a bátyámnak, meg hogy ki a nagymama kistesója, és ki a papáé, és ezeken irtóra meglepődött, hogy például a nagypapájának is van kistesója, és most egy halom ismerőstől megkérdezi, hogy neki ki a kistesója :lol:

Az apja meg valamelyik nap kérdi tőle, hogy hogy fogják hívni a kisöccsét (az uram Artúr-párti, én Zénó). Azt mondja a kölyök:
- Kit, az Artúrt? Zénónak :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

És Artúr Zénó szóba sem jöhet? :lol: Harmadik fiatok gondolom úgysem lesz:) ha lesz 3. akkor kislány :lol:

Nem titok perszehogyhol szülök csak eszebe se jutott beírni, a Bajcsyban fogok, mert az van legközelebb hozzánk és pillanatnyilag ezvolt a legfőbb szempont. Bevallom ha nem zárták volna be Újpestet akkor sem szültem volna ott a távolsűág miatt. Nekünk mióta elköltöztünk a város másik vége. A dokim sajnálom mert csak jó lett volna olyannala kit már ismerek, de bavallom azt se kérdeztem meg mi lett vele, hová megy, mert a magánrendelője is nagyon messze van nekem.

Most az ovival szemben lévő magánrendelőbe járok ott Keresztúron, így nem igényel külön szervezést ha dokihoz kell mennem, mert elhozom Emmát és a doki előtt átveszi a férjem akár. Ebben a rendelőben 4 doki van, most egyhez járok, ha marada bajcsyban nála fogok szülni, d ehát ebben anagy reformban ki tudja mi lesz, szóval még nem 100% csak 98 :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó, de jó, hogy jelentkeztél!!
A pusztán életkor alapján történő hasbaszúrásnak én sem vagyok nagy híve. Nem gondoltatok genetikai vizsgálatra? Én voltam, mert ugyan életkorilag még a TB szerint nem kell, de azért biztos ami tuti alapon - és jól tettem, mert az AFPm épp alsó határon van, de így több infónk van, egyébként ehetném a kefét :roll:
Névvel én is úgy vagyok, mit te, legalább a nemét tudjuk, aztán ráérünk ezzel molyolni...
Emma mit szól a tesóhoz?

Szirom, Miksa nagyon édes :lol: Nekem is az Artúr Zénó jutott eszembe, mint áthidaló megoldás :wink: Vagy ha a harmadik is fiú lesz, majd kitaláltok valamit :lol:
Csenge azon hidalt le, amikor elmeséltük neki, hogy nekem nagyi az anyukám, és én az ő kislánya vagyok :lol:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Lányok, kompromisszumokra még ráérek névügyben :lol: Még csak a 18. héten vagyunk :lol:
De igazából azért nem szeretnék két nevet, mert Miksának is csak egy van, és különben sem nagyon akarjuk túlbonyolítani. Egyik név se valami gyakori, ezzel a kettővel meg már nagyon kirívó lenne a kiskölyök, asszem, szóval egyelőre úgy vagyok vele, hogy majd választunk. Bár még átnézem azért a könyvet, de nem nagyon találtam mást, bevallom.

Harmadik gyerekről ki beszélt nektek? :lol: Á, azt azért már nem hiszem. Öregek vagyunk már, fel is kell nevelni. Meg akkor tényleg házbővítés kéne :wink: .

Manó! Hát, a Bajcsyról szinte semmit nem tudok, bevallom. Egyszer voltam ott látogatni, de nem a szülészeten. Tisztaság és rend volt, és hőt tartó tárolókban hozták az ebédet, olyan volt, mint egy diplomatatáska kb.
Van rooming?

Nyuszi! Manónak szerintem a kor miatt egyáltalán nem kell a genetikai.
Mi utánanéztünk a nem hasbaszúrósaknak is, és a pontosságuk azért messze nem olyan, mint a szúrósnak. De nem vagyunk egyformák, van, aki meg meri tenni, hogy elutasítsa, van, aki meg nem.

Lányok! De nektek azért van névjelöltetek? Még ha nem is egyeztettetek. Manó, nektek pl. volt a Maja, ugye?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Halihó!

Névügyileg azért vannak elképzelések :wink:

Ha fiú lenne, akkor lenne egyszerűbb az élet, mert anno Csengéről "maradt" fiúnevünk, a Barnabás. Bár ez azért nem annyira tuti, mert a szülinapja nagyjából Csengéé körül lesz (pontosabban Csenge szülinapjára vagyok kiírva), az én szülinapom meg Barnabás napra esik, így nem lenne egy önálló ünnepe sem szegény prücsöknek :( Bár az én szülinapomon már nem sok ünnepelni való van, szívesen átengedem neki :wink:

Lánynévben újra kezdődhet az egyeztetés, mert az én régi favoritjaim (Emma, Georgina) az elmúlt három évben sem kerültek közelebb Apa szívéhez, az új favoritomtól, a Bodzától meg majdnem elájult :( Hiába, konzervatív az uram, na :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Hááát, azért ne kiabáljuk el ezt a magzatvízvételes dolgot, lehet sajnos nekünk is kesz:(, mert tegnap az Uh-on cisztát találtak a baba agyában :cry: :cry: :cry: Mindkét oldalon és elég nagy is. Mondjuk az Uh-os dokinő azt mondt ane ijedjek meg, ez elég gyakori és magától felszívódik legkésőbb a 30. hétre, amúgy meg mindne rendben a Kissráccal :wink: , tehát ép geric, szív, vese, orrcsont is rendben, semmi sem utal gondra. Ennek ellenére a enten ahogy olvasgatok ilyenkor szoktak sűrűbben magzatvízvételt javasolni. Mondjuk még az AFP és a kb 2 hét múlva esedékes újabb Uh függvénye is. Hát ez van, nem vagyok boldog tőle, de remélem tényleg semmi gond nem lesz.

Név: Hát fiúból úgy vagyunk mint nyuszi, hogy Emma Bertold lett volna, az maradt. Tetszik még a férjemnek a Benedek. Úgyhogy valószínű a kettőből lesz valameliyk. Bár nekem nem ezek a kedvenceim, tudnék jobbat is találni de az én férjem sem szereti a modern neveket. Lánynéven így meg már nem is fogunk gondolkodni szerintem. Amúgy férjemnek Rebeka a lánynevek közül a nyerő, felmerült még a Janka, de így biztos nem fogjuk azt eldönteni, ha mégis lány akkor majd valamelyiket ezek közül benyögjük :lol:

bajcsy: Egész napos rooming-in van, csak ha én akarom akkor viszik el. Mondjuk nem tudom ez jó e :lol: Ami nem tetszik hogy a szobákhoz nincs saját fürdő mint Újpesten volt, hanem csak a folyosón, kivéve a fizetős szoba. Amúgy a szülkészete abszolút szép, felújított, 3 szülőszoba van, mind más színű és egyáltalán nem úgy néznek ki még a szülőágyak sem mint Újpesten :) [/b]

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Tehát most akkor fiú, jól értem? :lol: :lol: :lol:
Elhiszem, hogy a ciszták miatt aggódsz, de én is olyan sok ilyet hallottam, hogy eltűnnek ezek maguktól!
Csak hát tény, hogy jó sok most az a két hét várakozás! Nem mész el valami specilistához, aki megnyugtatna, vagy ha mégis kéne a szúrás, akkor mielőbb megcsinálnák? 3-4 hét az eredmény, baromira sok idő az is. AFP-d mikor lesz? Lassan kész, nem? Abból gondolom, hogy én múlt hétfőn voltam, és 2 hetet mondtak. Te meg pár nappal előbb, ha jól sejtem.

Nyuszi! Én bírom a Bodzát :lol:
A dátumokat mi nem vettük komolyan, az az igazság. Szerintem nem baj, ha közel vannak egymáshoz, az a lényeg, hogy mindenki megkapja, ami jár neki. Miksa például az apja előtt két nappal született, és 6 nappal korábban van a névnapja a szülinapjánál. 3 buli rövid idő alatt :lol:

Nálunk most épp ott tartunk, hogy egyikünk sem akar engedni, két nevet nem adunk, abban megegyeztünk (Miksa miatt), az uram szerint keressünk egy harmadikat :lol: Van még időnk végülis :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Jól érted :lol:
Én is tudom hogy fel szokott szívódni de sokkal könnyebb másnak mondanom ezt mint most hogy a sajátomról van szó :lol:

Az AFP-mért kedden megyek. Ha az alacsony akkor tuti elküldenek genetikára. Ha az jó akkor nem tudom. Akko rlehet megúszom kontroll UH-okal.

Egyenlőre nem rohanok genetikushoz, mert úgy olvastam hogy ez a koponyaűri ciszta dolog max 1%-ban van genetikai probléma jeleként, leginkább down kór és edwards szindróma. Mindkettő komoly egéyb problémákkal si szokott járni, neki meg mindne más teljesen rendben volt az Uh szerint. Még orrcsontot is nézett most, meg szív, vese , csontok, gyomor stb. A tarkóredő is abszolút jó volt (1,2).

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként nálunk is a pici a férjem szülinapja körül fog érkezni (férjem okt 28), de hát nem baj az. Majd ünnepelnek ketten legfeljebb.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Akkor minek keresgéltek lánynevet? :lol: Jó, oké, nekünk is lesz tarcsiban :lol:

Ha az a fej a kettes után egy nulla, akkor egy napon születtek a pasijaink :wink: Mi is beletrafálhatunk akár az ő, akár a kölyök szülinapjába a november 4-ei kiírással végülis. Érdekes, hogy a két gyerek kiírása közt egy hónap a különbség, aztán simán lehet egyszerre a szülinapjuk. Miksa október 5-re volt kiírva, aztán elhúzta ugye 18-ig. Ha ez a baba kicsit korábban jön, akkor simán benne lehet az ünnep kupacban :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

tegnap tudtuk meg hogy fiú :shock: nem keresgélünk mi lánynevet, dehogy...örülök ha a fiúban megegyezünk. Bár neki a Benedek és Bertold bármelyik megfelel, és ezért nem is nagyon hajlandó mást nézni, én gondolkodnék valami jobbon, de egyenlőre semmi épkézláb ötletem. Szóval lehet marad Beni.Csak aza bajom hogy a Benedek jobban tetszik mint a Bertold, de benedek az gyakoribb név és jobban szeretnék ritka nevet. Emmának viszont csak a bence tetszik, na nem lesz a 2825. Bence az tuti :lol: Bocs a Bence pártiaktól :oops:

Egyébként a fej 8-as, nem tudom hogy lett fej. Szóval október huszonnyolc a férjem és kiírva november 2-re vagyok.

Szerintem még egy olyan maratoni túlhordást még te sem tudsz produkálni :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó, hatalmas gratula a legénykéhez!!! Az eltérés miatt meg ne aggódj, valszeg tényleg felesleges, ha más eltérést nem láttak, mert ilyenkor azért nagyon figyelnek :wink: AFP után okosabbak lesztek.

Hogy ezekkel az emberekkel névadásilag mennyi baj van :lol: Az enyémmel az a legnagyobb, hogy csak kritizálni tudja az ajánlataimat, de saját javaslata, az nincsen, vagy olyan gyakori, hogy a mi vezetéknevünkkel azt nem engedhetjük meg magunknak :evil:

Szirom, lehet, hogy tényleg harmadik névban kell megállpodnotok, pont barátnőmék csinálták ezt, mindketten annyira ragaszkodtak a saját elképzelésükhöz, hogy a nevető harmadik lett a befutó 8)

Manó, azt megértem, miért nem akarsz Bencét :roll:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Kicsit megint megpunnyadtunk :wink:

Manó! Hogy vagytok, voltál uh-n, kiderült már valami? Néztem azért ám, hogy nem írsz-e :wink:

Találtam nektek egy nevet :oops: : a Benedek és a Bertold keresztezése (legalábbis hallásra) a Bertalan. Na, miccólsz? :lol:

Nyuszi! Hogy vagytok?
Az enyém uram is ilyen, hogy semmise jó neki, de ott van a másik oldala is, hogy évekkel ezelőtt kitalálta ezt az Artúrt (ráadásul akkor, amikor én sápítoztam egy pár hetes Artúr láttán, hogy hogy lehet így hívni egy pici babát), és nem enged belőle az istennek se :roll: Én meg amikor már egy éve nem jött össze a kistesó, akkor egyszer meggondolatlanul kijelentettem, hogy már az se érdekel, ha Artúr, csak legyen :lol: És ezt most úgy tűnik, be akarja hajtani rajtam. Mondjuk szerintem a Zénó is tetszik neki :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Na akkor jár férjednek ez az Artúr, nem :?: :lol: :lol:

Benedek és Bertold kombinációja jó :lol: Ráaádásul ráhibáztál de így hívták az apai nagyapám. De azért azt hiszem marad a Benedek, mert Emmának az tetszik. A férjemmel nem beszéltünk azóta róla, kicsit szar ez az egész hogy most ez a bizonytalanság van a babával, az ember csak nem tud úgy készülni mint ha nem lenne. :( Remélem max egy hónap és elfelejthetjük ezt az egész riadalmat.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként most én is úgy vagyok vele hogy az se érdekel ha lány vagy ha Pszkálnak hívnák (férjem szerint jó név :shock: , na persze Paszika) csak ne legyen baja :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Furák ezek a vonalzók, hogy neked 147 napot ír nekem meg 127 napot miközben 3 nap van közöttünk...

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Na, vonalzót cseréltem, mert kiszámoltam, és az enyém volt a rossz :twisted:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom, névkeresztezés nem rossz ötlet :lol: Kár, hogy az Artúrt meg a Zénót nem lehet, pontosabban talán az Arzén jön ki belőle :oops:

Manó, mikor lesz eredményetek? És Nektek, Szirom? Szorítok ám!

Velünk nincs semmi különös. Hét végén az Állatkertben voltunk. Indulás előtt Csenge nézegette magát a tükörben (csajszis fehér ruhában volt), egyszer csak odaszalad hozzám, hogy "kérek rúzst", még a száját is csücsörítette hozzá :shock: :lol: Nem tudtam, sírjak vagy nevessek, aztán szőlőzsírral "kifesthette" magát. A cifra az egészben az, hogy legalább öt éve nem is festem magam :shock:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hahó!

Tegnap már nem értem ide.

Manó! Hogy vagytok, mik a hírek? Írtam neked az amniós topikba, olvastad?
Artúrral én is úgy vagyok vele, hogy kicsit járna, de mégse nagyon tetszik, érted, ugye? :oops: Megegyezünk azért majd :wink:

Nyuszi! Arzén :lol: :roll: Mintha lenne ilyen név, mert az Arsenal edzőjét Arsen Wengernek hívják. Nem vagyok tájékozott, ááá :oops: :lol:
Csenge: mindenki ezt mondja, hogy a kiscsajok mennyire nagyon nők már ennyire kicsiben is :D Ez az, amit sose fogok már közelről látni :wink:

Tegnap voltunk genetikai uh-n, szerencsére minden rendben, és megnézték a gépben az amniót is: tényleg fiú és egészséges :wink: Csak kapnám már meg papíron is...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Csajszik!

Először is, gratula minden kismaminak :):):) Volt, kiről tudtam, volt kiről nem... de hát így van ez :)

Manó,
Én is kíváncsi vagyok, hogy mint mondanak majd az okosok. De remélem, hogy addigra nem lesz semmi gond!

Nyuszi,
A csajok azok csajok :) Egyébként egyetértek veled, hogy hagytad Csengét bölcsiben és nem vitted át az oviba. Én is így döntöttem annó és most is így döntenék. Más, ha már jár egy közösségbe a gyerkőc és más, ha még nem, de szeretném (mint ami Sziroméknál volt).

Szirom,
Akkor még egyszer gratula a kispasihoz! Lesz itt ám férfiuralom, csak győzd!

Marycusról tud valaki valamit? Mert a drága férjem megint újratelepítette a gépünket és ment vele Marycus e-mail-je is...

Mi jól vagyunk, bár Marcus egy pár napot otthon volt. Folyt az orra és köhögött és a doki azt mondta, hogy ha megoldható, tartsuk otthon. Mivel Ádámnak nincs most munkája, így ő vigyázott rá. De még most is köhécsel, de mehetett.

Ez az utolsó hét a bölcsiben, aztán jön a szünet. Lesz a nagyszülőkkel, meg megyünk együtt is pár napra Balatonra. Még soha nem volt ott, kíváncsi leszek, mit szól hozzá.

Felvették abba az oviba, amit végül is kiválasztottunk és a "szerelmével" egy csoportba is került - ennek örülök. Bár kicsit félek, hogy hogyan fogja majd az új környezetet, ovónőket fogadni a bölcsi után. Akikkel beszéltem eddig, és bölcsibe jártak (oda, ahová mi), azok mind azt mondták, hogy nehéz volt az első év. Meg aztán családlátogatásra is akartak jönni tegnap, de lebeszéltem őket róla, mert én ma utazom el és csak szombaton jövök haza :)

Láttuk vasárnap a Bogármesét, de Marcust nem nagyon kötötte le - még kicsi hozzá. De a Bábszínházban lévő Marcipán cicáért odavolt és még ma is emlegeti :)

Aztán meg a János Kórházban voltunk, mert sikerült megint tönkretennem a gerincemet szombaton és ott dolgozik anyósom egy doki ismerőse (ukrán és természetgyógyász is). Ő kimasszírozta, meg átcsontkovácsolt, de ma megint nagyon fáj, pedig nem csináltam semmit. Hát érdekes lesz ez a pár nap :)

Ennyit rólunk. Szirom, jövő héten pár napot kint leszünk tán, majd hívlak.

Puszi Mindenkinek!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi!

Szuper hogy felvették az oviba! Biztos jó lesz.

Gerincednek javulást.

Szirom!

Olvatsam, persze és de jóóóóóó hogy nektek megvan a papír.
Nálunk az van hogy hétfőn megyek a sotéra, de közben kutakodtam és találtam a magyar nőorvosk lapjában megjelent cikket 2006-os tanulmány,ahol 390 esetet viszgáltak magzatvízvétellel és 3,6%-os volt a kromoszóma eltérések aránya.
Ez azt jelent sajnso hogy borítékolhatom a magzatvízvételt, mert a vetélés ugye 1%-os kockázatú, a kromoszóma rendellenesség 3,6%. Szóval ez van, csak már túllennék rajta. Kicsit félek hogy 20+3 leszek már hétfőn, elvileg 20. hétig csinálnak magzatvízvételt, de remélem azért még megcsinálják és még a jövő héten, mert már nem húznám tovább. És az is benne volt képzeljétek, hogy külön nézték akiknél volt más Uh-os eltérés is, de ott is kb ez az arán yjött ki, akinél semmi Uh-os eltéré smint nálam ott is 3,3% egyedül azoknál volt picit magasabb az arány akiknél magzatvíz sok vagy kevés volt, ott 4,5%. Na jó, nem untatlak titeket tovább :oops:

Név: még van időtök, biztos találtok olyat ami mindkettőtöknél 100-as:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Bénáztam és nem írtam ide, bocsi :oops:

Manó! Viszont minden nap gondoltam rátok, mi van veletek? Voltál hétfőn?

Hanzi! Tök jó, hogy írtál! :wink: Itt vagytok már? Hívjál ám!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Szia, igen, néztem is hogy nem írsz, de azt hittem nyaraltok vagy valami :) Hétfőn voltam, de semmi újat nem mondott, 3-4% az esély a betegségre, ezért amniot javasolt ami meg is volt szerdán. Most épp letelt a két nap pihenés :lol: Az Uh-on is megnézték a sotén, az egyik ciszta 5 mm, tehát harmadára csökkent, a másik viszont sajnos ugyanakkora, vagyis 15 mm 16 mm helyett de az elmérés is lehet ugye, szóval most nem tudom hogy akkor ez jó vagy rossz hír. Amúgy más eltérést itt sem láttak.A genetikus nem mondott rá semmit, mert nekik nincs jelentősége hogy mekkora , ha ciszta van amnio, aztán az majd megmondja van e gáz.Most szerdáig ugye nyugi van, aztán kezdhetek parázni hogy nehogy telefonáljanak hogy baj van :cry:
Jövő héttől Emma ovi sincsm úgyhogy Emmával leszek itthon, majd igyekszem lekötni magam. De ha megszólal a telcsi infarktust kapok :shock:
Július 17-én lesz hivatalosan kontroll, ott adják oda az eredményt, de állítólag ha kb 2-3 hétig nem telcsiznek nincs baj.
Még kicsit fáj a szúrás helye, de nem vészes, görcsölés nincs.
Jövő héttől muszáj lesz asktivizálnom magam, mert Emmának ez a szünidője, remélem már nem lesz baj belőle, mert Emma nem bír itthon ülni napokig, meg egyébként én is unom 8) :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Már nagyon vártunk, Hanzival még sms-t is küldünk neked valamelyik nap! Szóval megszúrtak, de az klassz, hogy jól vagy, nem görcsölsz! Vigyázz magadra nagyon!
A telefonfrászt ismerem, de NEM fog megszólalni, jó? :wink: És jövő héten akkor tudsz jönni is többet, majd nyugtatgatunk :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Köszi, aranyosak vagytok hogy aggódto, sms-t nem láttam mert az a telefonom nem volt bekapcsolva, csak a céges, de majd ha már nem dolgozom akkor megint azt fogom hazsnálni ami megvan nektek.

Sajna egyértelmű volt hogy szúrni kell a 3-4%-os esély miatt:( Görcs az nincs továbbra sem , de ma kimozdultam a férjemmel közértbe és majdnem elájultam, tökre lement a vérnyomásom, íyg aggódok jövő héten hogy fogok Emmával császkálni :(

Telefon para: Jaj, én nagyon félek tőle:( Ugye nálunk nagyobb a rossz eredmény esély emint sima idősebb kor miatt vagy sima alacsomny afp miatt, jó tudom ez sziplán matek de akkor is nagyon félek:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Ne császkálj még a jövő héten! Ne kockáztass! Nekem volt egy hét, mire úgy éreztem, hogy most már nem lesz baj. 2-3 napot feküdtem csak, a többi inkább olyan kímélős volt, de nagyon kellett! Emma nagy lány, meg fogja érteni!

Drukkolok tovább! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Csak az a baj hogy én nem vagyok az az itthon ülős:))))))) és megőrülök mert már 4 napja nem nagyon mozdultam ki, kivéve a közértet és ma elmentem a férjemmel emmáért a strandra, ahol anyukámmal volt. De szerintem jobban is vagyok, mert ma már egész nap talpon voltam kb, na jó, aludtam egy jót amikor emma a strandon volt. Igazából annyi van hogy le kell ülnöm időnként, tehát csak olyan helyre mehetünk ahol azt lehet. Pl kedden megyünk a abrátainkhoz emmával, akik kb 10 percere laknak, én dumcsizok, ő játszik a kisfiukkal. Szóval ilyesmiket muszáj csinálnom.

Emma nagy lány, és fogalmazzunk úgy hogy próbája megérteni, de akkor meg itthon jön hog de anya, csak egy kicsit sétáljunk, bújócskázzunk, játszuk azt hogy... ma is egész nap délután ezt csináltam evel az udvaron, mert a strand csak anyukám szívta ki emmát nem :lol:

Amikor meg majd eljön az idő hogy aggódni kell a telcsiért akkor aztán tuti ki kell mozdulnom, mert nem akarok egész nap azon agyalni mikor szólal meg :roll: Telnie kell az időnek.

De összeségében nem gondoltam hogy íg yhogy görcsöm nem volt, tul képp semmi panasz is így legyengíti az embert ez a vizsgálat,igazából nem is értem. lehet hogy pszichés simán?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és a fő bánatom hogy a férjem megint elutazik csütörtökön Parádsasvárra, és most itt lenen az alkalom hogy én is szabin vaygok (mert ha nem lett volna viszgálat is szabin lennék az ovi miatt) és simán lemehettünk volna és jót császkálhatnánk a mátrában, vagy ilyesmi, de ilyen állapotban nem merem bevállani a hegymászást :roll:

És rájöttem hogy idén strandra se mehetek ugye, meg most már a sok járkálást sem bírom, nyűgös vagyok na :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem voltam én ehhez szokva, mikor Emmát vártam simán végig bírtam magam, júlisuban még Ausztriába mentünk a szafari parkba, fürödtem a Velencei tóban, Parádon még a hasam sem látszott, egész nap álltam a versenyen, sőt, 10 nappal szülés előtt a Ringen is kint voltam és szintén egész nap simán ott lézengtem és tök jó volt. Most meg el akarok ájulni ha 15 percenként nem ülök le. :shock: Szóval nekem most ez új. De mindegy csak legyne okés a bébi, majd utána észhez térek :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: