Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildi,
Gyönyörűek a gyermekek :wink:

Szirom,
Mi volt a dokinál? Gratula az ágybeváláshoz, mi még a rácsosat használjuk.

Köszi a kérdést, Csenge egy hét alatt meggyógyult, a múlt héten el is kezdtük a bölcsit. Véres verejtékkel meg is szenvedtünk/szenvedünk. Mondjuk úgy kezdődött, hogy hétfő reggel boldogan belépett a csoportszobába, erre egy kisfiú jól behúzott neki egyet :evil: Na, annyi is lett a lendületnek, rögtön mászott az ölembe. Mondjuk szerintem az ütés annak szólt, hogy "neked még itt az anyukád", mert azóta jóban vannak a "merénylővel" :wink: . Nem megy egyszerűen, amikor először kellett kimennem, 45 percet sírt, másodszorra már "csak" 15 percet... Ma vagyok először itthon nélküle, nem mondom hogy nem bőgtem végig a délelőttöt :oops: Nem vagyok normális, igaz? :oops: De mindjárt mehetek érte.

Hiába, nem egyszerű szülői szemmel sem megemészteni, hogy az én szemem fénye, a mindenkém ott csak egy a sok közül. Hogy neki milyen nehéz, azt el sem bírom képzelni szerintem, pedig vannak sejtéseim. Pl. két hete nem eszik, először a betegség miatt, azután meg a bölcsi miatt szerintem, de sem a bölcsiben, sem itthon nem fogad el semmit. Tegnap már egész jól falatozott (természetesen csak fogához valót, de a semminél ez is jobb), erre ma már reggelizni sem akart :( Azt hiszem, holnap megmutatom a doki néninek, mert nagyon lefogyott :cry:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Nagyon édik a kölkök, és sztem nagyon hasonlítanak egymásra, egyre jobban! :)

Szirom,
Sztem ne essél még kétségbe, hiszen nem próbálkoztok olyan régóta! (bár nyilván pontosan nem tudom :D ), de nekünk is kb fél év volt Máténál.

Nyuszi,
Abszolút átérzem a fájdalmadat, mármint a lelkit Csenge miatt. Ma hogy mentem a bölcsibe Mátéért, ő volt az utolsó :( Rohant felém, hogy "anya, nagyon hiányoztál" és bújt....mondanom se kell, hogy utána percekig kint ültem vele és csak potyogtak a könnyeim :cry:

Nem tudom, hogy fogom ezt hosszú távon bírni, se a háztartásra, se a gyerekeimre nincs időm :? Úgyhogy nem indult túl jól a dolgozós hetem. Bent ezerrel tréningelnek, de hetekig eltart majd, még Lengyelországba is ki kell mennem egy hétre...gondolhatjátok milyen boldog vagyok :evil:
Már az is megfordult a fejemben, hogy inkább szülök egy harmadik gyereket, de én ezt nem bíííírom...

Hát nem voltam ma túl pozitív, bocsi mindenkitől :roll:

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Először is, Miksának BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk!!!!

Mi jól vagyunk, Marcus nyomja a bölcsit, többé-kevésbé még sírással.... addig jó volt, míg nem mentünk el a nagynénémékhez egy hétre, azóta megint nyafi van... Pl. kedden sem volt bent, mert akkor meg anyósom vitte el hozzájuk, meg a Vadasparkba.

Nyuszi,
Nektek hogy megy a bölcsi? És mit mondott dokinéni?

Szirom,
Mi volt a dokinál?

Marycus, Flocika,
Mi van veletek?

Ildivel beszéltem tegnap, Tomit kedden műtötték, nem volt egy leányálom, de túlvannak rajta.

Most mennem kell.

Puszi

H.
hanzika
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is Hanzi, nagyon köszi, Miksa nevében is :)

Örülök, hogy jól vagytok. Mikor jöttök errefelé? Idén még belefér?

Kriszta! Sajnálom nagyon, hogy ilyen vacak. Én is ettől tartok. Nem is az, hogy sokat kell melózni, mert az eddig is megvolt neked (régen a mh-en, később otthon a skacok mellett), de hogy olyasmivel kell foglalkozni, ami nem különösebben érdekli az embert... Legalábbis a gyerekekhez, meg a családi boldogsághoz képest elenyésző a jelentősége... Én a helyedben meggondolnám azt a harmadik gyereket :wink:

Elég régóta próbálkozunk ám azért... A hivatalos megegyezés ugyan valamikor tavasszal volt, de hallgatólagosan azért már előbb se lett volna gond belőle, hiszen tavaly december óta nem védekeztünk...

Most már azért el vagyok plattyanva. Többen is kérdeztétek: doki bácsinál háromszor is voltam, hogy kövessük a tüszőt uh-val. Volt peteérésem, a doki bácsi szerint tök normálisan működöm, eltekintve attól, hogy nem egyforma hosszúak a ciklusaim. Megnézte a hőmérős görbéimet, azt mondja tökéletesek (én is annak látom őket), és a méhnyálkahártya is szép. Szóval csak csináljuk, azt mondja :lol:

Nyuszi! Szegénykéim, azért nem lehet könnyű. És most hogy álltok? És te mikor mész vissza dolgozni?

Hanzi! Köszi Ildiékről a tudósítást. Reméljük, most már jobban van Tomi. Azt hiszem, Miksának is lesz még a kukacával egy kis gond, de majd nemsokára megyünk a doktorhoz, és akkor úgyis beszélünk róla. Mindenesetre Ildi, ha olvasol minket, mesélj a dologról lécci, lécci!

Nálunk még annyi van, hogy mivel megszűnt a beosztásom (maga az egész tevékenység) a cégnél, ki fognak rúgni. Nem tölthetem le az egész szabimat, csak egy részét, plusz ugye a felmondási idő. A többit kifizetik. Ez december közepét jelent nagyjából... Aztán isten tudja...

Pussz!

Hopp, még annyi, hogy megvettük Miksa szülinapi ajándékát: http://shop.modell.hu/ A játékoknál a Thomas készletek, az első kettő, ha nem pont oda vinne a link :) Meg kapott még hozzá síneket és egy homoktolót is, a Jacket :)

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Először is, boldog névnapot kívánunk Miksának!!

Munka :( sajnos elég gyakori, amit leírsz, először a kismamák helyét számolják fel :? Van ötleted elhelyezkedésben? Kistesó ügyben meg hajrá, hajrá, fog az menni :D Szülinapi ajándékot nem találom a honlapon :oops:

Krisztocs,
Mi újság munka-család fronton? Gyerekek hogy bírják? Az nekem is nagy rémálmom volt, hogy Csenge lesz az utolsó a bölcsiben, ezért is kértem vissza 6 órásra magamat. Ezt a kiküldetést végülis hogy gondolták, két kisgyerek mellett :?

Ildi,
Jobbulást Tominak! A múltkor kérdezted a gyógytornát, pontosan 49 alkalommal voltunk :shock:

Hanzika,
Még mindig sirdogál Marcus a bölcsiben? Vagy ez olyan visszatérő dolog (jobb napok, rosszabb napok...)?

Őszintén, nagyon el vagyok keseredve, mert már a harmadik hetet nyomjukés még mindig átsírja legalább a délelőtt felét :( Viszont ma először ebédelt a bölcsiben, eddig max. gyümölcsöt fogadott el, ha már nagyon kopogott a szeme. De le a kalappal a bölcsis gondozók előtt, tényleg mindent megtesznek azért, hogy jobban érezze magát. Doki néni szerint kitartás, Csengét ismerve ez az év rá fog menni a beszokatásra :shock:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog névnapot Miksának, még belefér remélem! :oops:

Igazából most főleg emiatt jöttem, de azért pár sort írok....szóval átkértem magam egy másik munkakörbe, és 6 órába. Így talán már jobb lesz! Bár nem értem, ma 3kor jöttem el bentről, és fél 4kor utolsó volt ismét a fiam! MOndjuk a fél társulat beteg, de akkor is :( És ma először sírt reggel, hogy nem akar bemenni, úgyhogy eleve jól indult a nap....de sztem csak frusztrálta a sok síró bölcsistárs, már tiszta stresszben volt, mire az ajtóhoz értünk :) Mert du. alig akart eljönni, sőt ma is mondja, hogy megy holnap.

Ja és ami nagy lépés nálunk, hogy úgy fest, szobatiszták lettünk egyik napról a másikra :) Vasárnap óta csak éjszaka van pelus, ill, a du-i alváshoz 2 napja nincsen. Jövünk-megyünk, és sehol nem volt még baleset, a bölcsiben sem :)

Nyuszi,
Biztos okés lesz minden, csak idő kérdése, nálunk is van egy kislány, már egy hónapja jár, de még mindig eltörik a mécses :( Te mikor kezdesz?

Szirom,
Hát ha minden rendben, akkor tényleg csak türelem kérdése, ami nem nagyon van már, gondolom...:( Tudod, ez már a fejben dől el, és mindig akkor nem megy, amikor nagyon akarja az ember :?
A melót sajnálom....de biztos vagyok benne, hogy ha arra kerül sor, hamar lesz másik
:wink:

Most mennem kell, hulla vagyok...Jó éjt!

Kriszta
krisztocs
 
 


Köszi lányok mindenkinek!

Nyuszi! Nem konkrétan az én helyemet számolták föl, hanem az egész tevékenységet, az egész csoportot úgymond kiszervezték egy másik cégbe. De hogy bonyolult legyen a helyzet, én egy munkaerőközvetítőn keresztül (mint az anyacég doglozóinak kb. fele) dolgoztam ott, szóval most kétfelé kell rohangálnom, a régi mh-em pedig az már egy harmadik hely végülis, de üres posztjuk úgy tudom, most nincs. Nem is biztos, hogy kéne a munkaidő miatt, de az már az én gondom. Az a bajom inkább, hogy ha elhelyezkedek valahol (ebben a szakmában ismerősök útján lehet), akkor elég ciki, ha aztán rögtön lépek szülni...

Csenge azért előbb-utóbb beszokik, csak persze ahogyan írod, nem adja könnyen a bőrét :lol: Az viszont nagyon jó, hogy a gondozók is aranyosak!

Kriszta! Biztosan jobb lesz a 6 órás! Szobatisztasághoz gratula!

Bee-bee, különben tegnap Miksa is pelus nélkül aludt, baleset nélkül :) Ő is egész nap pelus nélkül van elég régóta, csak az a fránya kaki, még mindig nem mond le hozzá a pelenkáról... :roll: Éjszaka persze kell, illetve azt mondom inkább, hogy először a délutáni alvás legyen stabil, és akkor gondokodhatunk az éjszakain is.

A babáról: tudom, hogy valahol fejben is eldől, de most mondd meg, hogy mit kell tenni? Persze, hogy nagyon szeretnénk, hiszen hogy lehet úgy nekiállni, hogy nem akarjuk? A laza, mosolygó "Terhes leszek, ha eljön az ideje, és hogy mikor azt kíváncsian várom..." állapot tavasszal és nyáron megvolt, azon túl vagyok. Most már elég nehéz ezt a dolgot hanyag eleganciával kezelni, pedig talán úgy kellene. Ezért is voltam doki bácsinál, aki egy kicsit megnyugtatott, de most már igazán csak akkor nyugszom meg, ha itt lesz a pocimban az a kölyök. Azt hiszem :wink:

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


NAGYON BOLDOG 3. SZÜLETÉSNAPOT MIKSÁNAK!!!!!! :D

Kriszta
krisztocs
 
 


Köszi szépen Kriszta! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mi is csatlakozunk!

Boldog szülinapot Miksának!

H&Co.
hanzika
 
 


Köszi Hanzi nektek is!

Képecske :wink:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Húúú, erről lemaradtunk :oops: :oops:

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK MIKSÁNAK!!

Aki a csatolt kép szerint komoly nagyfiú már! Pelusmentességhez nagy gratula :!:

Csak egy gyorsjelentés, mindjárt mennem kell a bölcsibe a csajért:
Szóval a héten megtört a jég. Hétfőn úgy döntött, ezentúl jól fogja magát érezni a bölcsiben, és hangja sem volt az elmúlt négy napban! Szépen eszik, alszik, és tegnap már uzsira is ott maradt. Nagyon boldog vagyok!! (Ez volt a negyedik hét). Én november 6.-án állok munkába, így van remény, hogy addigra minden rendben lesz :wink:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Szirom,
bár nagyon-nagyon lemaradva, de boldog szülinapot Miksának!!
Gratulálok a pelusmentességhez! S nagyon jó ötlet volt az a szülinapi ajándék, mert Tomi is oda van a Thomasért.
Műtétről majd lejjebb írok.

Krisztocs,
nektek is gratulálok a pelusmentességhez. Bár már kicsit vágyom vissza, azért én is félek hogy fogom bírni a két gyerekkel. Nálunk pl. fogalmam sincs mit szólnának egy 6 órás álláshoz. (már ha egyáltalán majd visszavesznek?!)

Nyuszi,
4 hét!!! Jövőre Julcsi is bölcsibe megy. Szerintem nála sem lesz könnyű.

Hanzi,
már múltkor is akartam neked mondani. Julcsi két náthája után már értem, hogy miért nem jó a pumpás orrszívó semmire. De szegénykém már attól bömbölt, ha csak bekapcsoltam a porszívót.

rólunk:
A kicsi lány egy éves lett 23.-án. Tippeg egyre többet, s változatlanul nagyon bátor. Vagy inkább vakmerő?? Nagyon nehéz volt így második gyerekként ajándékot venni neki, főleg hogy Tomi után ő még sokat autózik. Még messze áll a babázástól.
A szopizás a Tomi mizéria közepén maradt abba. S szégyen nem szégyen, de egyszerűen elfelejtkeztem róla, s csak órák múlva jutott eszembe. De nem vette zokon, valószínűleg már nem is sokat ért.
Tomiról. Hát ez a fütyiműtét nem egy leányálom. Pontosabban az utógondozás. Én azt sem tudtam, hogy az altatás ennyire megviseli őket. Bár alapvetően ezt Tomi jól bírta, mert utána ő nagyon sokat aludt.
De a pisilés!!! Első próbálkozás után, a gézcserénél, 3-an fogták le, s a negyedik cserélte. Ezek után hazatelefonáltam anyósomnak, hogy jó lenne ha maradna még nálunk pár napig.
A gyereket akkor engediok haza a kórházból, ha jól érzi magát az altatás után, és pisilt is. Du 4-kor már hazajöhettünk volna, ehelyett csak 7-kor, de akkor is úgy, hogy bepisilt ordítások közepette.
Kedden volt két hete a műtét és vasárnap vagy talán hétfő volt az első nap, hogy egyáltalán nem volt bepisilés.
Pedig az is zavarta, hogy összepisilte magát. De attól is félt hogy gézcsere van. A fütyi egyre rondább lett( s ráadásul nem is a műtéti heg!). Én totál ideg voltam, lelkiismeret furdalásom volt.
Még mindig nincs teljesen rendben, de már látszik, hogy rendbe jön. A pisilésnél még mindig oda kell figyelni, s győzködni kell, hogy de menjünk inkább a bilihez. Ma volt az első nap azóta, hogy játszótérre mentünk, s tiltakozások közepette, de ott is meglocsoltunk egy bokrot.
Kétféle műtét van a szűkületre, csak bemetszéssel, vagy bőrlevétellel. Nálunk ez utóbbi volt, de azóta hallottam, hogy bemetszésnél is lehet ilyen két hétig tartó bepisilés.
Szóval Szirom készülj fel rá lelkileg ha nálatok is kell. Bár lehet hogy szerencsések lesztek, s nálatok semmi probléma nem lesz.

Kép
Kép
Hát ennyi.
Sziasztok
Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Ildi! Köszönjük, és nagyon-nagyon boldog szülinapot Julcsinak is! :wink: Irtó aranyosak különben! :lol:

Köszönöm, hogy leírtad a fütyiműtétet. Szegény Tomi! :cry:
Mi is benne vagyunk azóta a dolgok közepében. Végülis megússzuk műtét nélkül, mert bár csak egészen pici lyukacskája volt Miksa kukacának, a doktor szerint csak egy komoly letapadásról van szó, és nem fitymaszűkületről. Három részletben oldja föl. Múlt szerdán hátrahúzta neki, szegény kölyök irtóra kikészült. Nálunk is a pisiléssel voltak a gondok, nagyon fájt szegénynek és félt is tőle, de másnap már jobb volt, 2 nap múlva pedig ment minden a maga útján. Közben kenegetni kellett, amit nem nagyon hagyott, szóval nálunk is ment a birkózás. Tegnap megint hátrahúzta, most már egészen hátramegy, de ez is nagyon fájt Miksának, és sajnos irtó nehéz rákenni neki fájdalomcsillapítót és a fertőtlenítőt, főleg nekem egyedül, mert nagyon küzd. Most már nekünk is hátra kellett húzni, este ment is, de reggel már nem, úgyhogy ma megint voltam vele a doktornál. Nem tapadt vissza, neki sikerült hátrahúzni, de mi nem mertük annyira. Kicsit be van duzzadva, úgyhogy most csak a betadinozás megy, húzni nem kell. Szegénykém küzd a pisivel, mert nem meri a fájdalom miatt, vécére nem akar menni, meleg vízbe nem akar ülni, ahogy a doktor ajánlotta, végül adtam rá pelust, és akkor összeszedte magát és sikerült. A múlt héten is ez segített, és nem tapasztaltam visszaesést, azért mertem most is. No, végül ma ebéd körül sírás nélkül pisilt a pelusba, és alvás előtt voltunk vécén is, úgyhogy tényleg javulgat. No, most ébredt, megint nem akar pisilni :cry: Szóval itt tartunk, most mennem kell.

Pussz mindenkinek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ildi,

Én butus: BOLDOG SZÜLINAPOT JULCSINAK!!!!!

Nagyon jók a képek.... hát fügyi miatt nem irigyellek és amiket írsz és mondasz, egyre inkább tartok attól, hogy mi lesz nálunk. Tuti, hogy nem ússzuk meg.... De még a pelusmentességtől messze állunk, úgyhogy még nem rinyálok.

Szirom,

Vettem Thomas-t, bár kissé csalódás volt. Sokkal nagyobbnak gondoltam, mivel műanyag. Azt hittem, hogy olyan másfélszer ekkora. Végül síneket vettem csak, meg egy Thomast a festékvagonnal és egy Bert Ironman-t. Ha beválik, tán lesz más is. Bár igazából az Eichhorn többet ér szeirntem. Vagy majd egy igazi villanyvonat :)

Marcus jól van most, bár otthon voltunk vele pár napot, mert folyt az orra. Nálunk más nagyon nem történik....

Most megyek is, mert még piacra is kell mennem munka után és még van egy pici.

Puszi és jó hétvégét mindenkinek!

H.

PS: Flocika, Marycus, Manó, merre jártok?
hanzika
 
 


Julcsinak mi is nagyon boldog születésnapot kívánunk utólag is! :oops:

Kriszta
krisztocs
 
 


Bár szóban már megtettem, de azért itt is: NAGYON BOLDOG 3. SZÜLETÉSNAPOT KíVÁNUNK MARCUS HAVERNAK! :D

Kriszta
krisztocs
 
 


Boldog szülinapot kívánunk Marcusnak!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk Marcusnak! :lol:

Kép

És bocsi, hogy késtünk :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ideértem olvasgatni! Látom azért zajlanak az események :D

Kukigondok :( Ez szörnyű lehet, majdnem mminden kisfiúnál ez van az ismerőseim körében, szörnyű. Én komolyan nem értem, régebben tuti nem tépegették fel nekik, mi lehet az oka?

Mi jól vagyunk, pár hete felköltöztünk, igaz festés, parketta nuku, de azért csak jó hogy van hely.

Kriszta!

Én is pont így érzek a munkával kapcsolatban, szóval abszolút megértelek. De hát ez van, mit csináljunk. Ha nálatok jöhet 3. gyerkőc akkor az jó megoldás, de csak ha utána végleg otthon maradhatsz főállaú anyaként, különben csal eltolja a problémát pár évveé, de nem oldja meg. Igazából sajnos ez is csak anyagi kérdés. Én épp két éve dolgozom, de nem tudommegszokni. nem is tudok úgy teljesíteni ahogy kéne. És állandóan fáradt vagyok.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát igen, nem nagy a forgalom sajnos :( Bár én se teszek érte sokat...de tény, hogy egyszerűen nincs rá időm...

A melóba már azért belerázódtam, bár tény, hogy nehezebb beosztani az időt sajnos, most pl még azt se tudom, kinek mit, mikor veszünk mikulásra, szülire, karácsonyra. Máskor ilyen időtájt már rég megvolt a nagyja :?

És hát tornázni se járok már, mert tulképp lenne időm, de miután a fél napomat bent töltöm, örülök, hogy itthon lehetek a családdal. Az mondjuk fix, hogy egy darabig nem fogok 8 órában dolgozni, ez a 6 óra tökéletes. Főleg, hogy Reginek jövőre már suli lesz, szóval még kevesebb időm lesz bármire is. Január 8-án megyünk a felvételi elbeszélgetésre a suliba, ahova jelentkeztünk.

Máté is jól van szerencsére, továbbra is imádja a bölcsit, és ugye már szobatiszta. Bár asszem ezt már írtam :)

Őszintén szólva azért én örülök, hogy így vagyunk most, hihetetlen, hogy 6 évet voltam itthon és pikk-pakk átálltam, nem bántam meg és kizárt, hogy szüljek egy harmadikat :D :D Fura, de már nehezen tudnám elképzelni, hogy itthon legyek és babázzak....ebből is gondolom, hogy nekünk elég a kettő bőven :)

Most mennem kell, azért írjatok!!! :wink:

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eddig nem köszöntem meg a születésnapi jókívánságokat, de egyszerűen nem volt időm babanetezni bentről, otthonról meg, mikor már lenne, akkor már alszom :)

Szóval, KÖSZÖNJÜK! Jól sikerültek a bulik, szombaton szüleim, bátyámék voltak nálunk, vasárnap meg mi voltunk Pomázon, mert Marcus dédijének akkor volt a 85. születésnapja. Sok ajándékot kapott, többek között neki is vettem egy Thomas festékes mozdonyt, meg síneket, meg kapott még egy dízel mozdonyt is külön. Meg MegaBlocks-os markolót, amire inkább ráül mindig, mert elég nagy :)

De igazán a favonathoz tartozó híd vált be, mint szuper nyeremény. Minden reggel fél 6-kor már azzal vonatozik, azon tolja a thomas vonatot is :) Úgyhogy azt fogjuk bővíteni az ünnepek alkalmával :)

Munka eléggé akad, főleg, hogy most már beintegrálták a kereskedelmi osztályra is a Gillette-s kollégákat. És januártól jön a nagyüzem...

.. és azon is el kell gondolkodnom, hogy visszamegyek 7-8 órába dolgozni, mert kedves férjuramnak jan 1-étől megint nincs munkája. Tök jó!

Marcus egyébként jól van - kopp, kopp, hétfőn fényképezés lesz a bölcsiben :)

És végül egy aktuális kép:
[/img]http://kep.tar.hu/dzurdzik_marci/50390332/26777918#2[/img]

Ja és mielőtt elfelejtem és nem jövök:
Vikónak boldog 3. születésnapot kívánunk!!!!!! :)

Puszi

H.
hanzika
 
 


Kép
hanzika
 
 


Kép[/img]
hanzika
 
 


Boldog névnapot Emmának (tegnapra :oops: )

Manó, javíts ki, ha tévedek, de úgy emlékszem, Emma szöszibb volt, mint a mostani képeken, nem :wink: ?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Sziasztok!

Nyuszi,

Milyen szemfüles vagy! Emmának boldog névnapot! És szerintem én a szülinappal id adós vagyok (bevallom, azt fejből nem tudom, mint a fiúkét :().

Ezt a nagy pangást! Ilyen még soha nem volt! Marycus sem írt már egy jó ideje, most már a Szirom sem... mi van, kihalunk?

H.
hanzika
 
 


Flocika,

Andrisnak boldog névnapot kívánok!

H.
hanzika
 
 


Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek! :wink:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Megkésve bár, de mi is boldog karácsonyt kívánunk minden topiklakónak!

H. & Co.
hanzika
 
 


Na, én is csináltam egy vonalzót... íme! :)

Kép
hanzika
 
 


Mi is nagyon boldog, békés ünnepeket kívánunk!!

Kép

Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kicsi hanyagoltalak titeket, 2007-ben gyakrabban jövök.
Mindenkinak nagyon boldog új esztendőt kívánunk. Kép

Kép
flocika
 
 


Megtöröm a csendet, jó? :lol:

De csak magunkról tudok írni, mert reagálni nincs mire ugye :wink: Illetve Kriszta óriási és szép kölkeceire, irtó aranyosak, Kriszta!

Nálunk annyi van, hogy Miksa majdnem egy hónapig itthon volt, mert háromszor jött vissza a középfülgyulladás. Közben voltak hólyagok a dobhártyáján egy vírustól és volt hallójáratgyulladása is. Taki ezerrel. Én is benne voltam ugyanabban a szemét vírusban, nekem még a hallásom is elment. Lehet, hogy a gyereknek is, de nemtom, mert a süketségem miatt amúgyis kiabáltam mindig neki :wink: Olyan volt a ház, mint egy ispotály: orrszívás napi hatvanszor, orrcsepp, fülcsepp, gyógyszerek, vitaminok, fülmelegítő sapka, Bioptron lámpa meg amit akartok.
Sajnos valószínű, hogy nem ússzuk meg az orrmandula kivételét, mert az tűnik ludasnak, de még hátravan a szakorvosi vizsgálat. Eredetileg úgy egyeztünk meg a doktorral, hogy nem erőltetnénk a műtétet, ha nem muszáj, és adunk még egy esélyt, de szerinte 90%, hogy kelleni fog, úgyhogy most azon gondolkodtunk az emberrel, hogy megnézetjük most egy gégésszel, amikor rendben van. Ha benyal a kölyök még egy ilyen vírust és megint szív szegény egy hónapot, majd arra jön rá a műtét, mert az ugye csak gyógyultan lehet, hááát, nemtom. Kíváncsi lennék, mit mond a gégész most. De ezt az egy hónapot nem kívánom senkinek. Antibigyók, mert a gennyes fülre muszáj volt, és hiába adtam a Normaflort, a hasmenést megúsztuk, de az étvágya elment teljesen. Fogyott és sápadt most is, de nem csoda, hisz alig evett. Volt nap, hogy csak kakaót. Most már egy hete nincs antibigyó, és kapja a Vitacolant, és nemtom, melyiknek köszönhető, de újra elkezdett enni Miksa. Most már jár oviba, szóval javult a helyzet.

Kistesó még mindig nincs útban, lassan elmegyek a doki bácsihoz, hogy találjun ki valamit. Kezdem ezt rosszul viselni. Főleg úgy, hogy októberben és decemberben is volt egy halvány pozitív tesztem, de aztán késés után megjött sajnos.

És veletek mi a helyzet, írjatok egy kicsit, lányok!

Bunkó módon annak idején nem gratuláltam Máté és Tomi szülinapjára, ne haragudjatok!

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Akkor én meg folytatom, jó?

Először is, boldog új évet mindenkinek :)

Hát a mi évzárónk-évnyitónk is hasonlóan sikerült, mint nálatok Szirom. A cégnél annyira beindult az élet, hogy sokszor még Krisztoccsal sem találkozom, beszélek, pedig 2-3 emelet választ el minket :( Kellett a Procternek a Gillette-t megvenni :D

Aztán meg 21-22-re kivettem két nap szabit, hogy tudjak takarítani, ajándékot venni, stb. Ebből az lett, hogz 21-én lejártuk a lábunkat (amit a gyereknek először kinéztünk, az a TEsco-ban nem volt egész decemberben, amit másodszor kinéztem és nem vettem meg akkor, az két nappal később a dunakeszi Deichatlon-ban nem volt :( Át kellett menni Csömörre érte.. nagyon lelombozott. Így aztán fenyőfástul, bevásárlással együtt mentünk érte a bölcsibe. Másnap viszont már nem ment, mert kora reggel hányt 3x. Aztán semmi. Dokinál is volt Ádám vele, szerencsére nem vírus. Viszont 23-án már én voltam szarul - megfázás, alaposan. Így töltöttük a karácsonyt, nagy családjárás (24-én apósomék itt, mi anyuéknál - beugrásos módszerrel), 25-én apuék, bátyámék nálunk, 26-án mi anyósoméknál (plusz család apraja-nagyja). Akkorra betegedett le Marcus - orrfolyás, köhögés. Aztán két ünnep között dolgoztam 2 napot, nem volt fűtés bent :( Ádám is lebetegedett 31-ére..... én meg 2-ára lettem egyre rosszabbul, pár napot így dolgoztam, de csütörtökön már lázam is lett. Eredmény: tüdőnyuszi :( Hétfőn Marcust elvitte anyósom és csüt ment érte Ádám - hát Marcus is lázas lett, eredmény: hurut. Szóval, ez van. Fantasztikus! :) De már javulófélben vagyunk. Ő kedden megy vissza, én csütörtökön.

Szirom,
Nem irigyellek a fülmizériával. Ebben Krisztocs a szakember, én is mindig őt hívtam, hívom, mert Regi is és Máté is füles. Ha kell jó OFG-ész, van a Madarászban egy szuper dokinő, hozzá jártunk a stridorral Marcussal kiskorában. Echinacea-t próbáltad immunerősítőnek? Hátha használ. Mi most Lenkei doki vitaminjait is adjuk Marcusnak, hátha :)

Kistesó: ha nem akarod, akkor lenne :) Remélem, hogy hamarosan összejön. Főleg, hogy Miksa összejött :)

Most viszont mennem kell a gyerekért a fürdőbe, mert már ölik egymást apjával...

Puszi Mindenkinek és várom az élményeket!

Marycusról tud valamelyikőtök???

H.

Kép
hanzika
 
 


Nagyon boldog névnapot kívánunk Marcusnak!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Köszi :) (bár augusztusban van a valódi :))

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok lányok!

Élménybeszámolókkal kicsit késöbb jönnék, most a gégész dokinéni neve kellene Hanzikától. Sajna mi is egy hete küzdünk, nem segítenek a fülcseppek se a bioptron.
Lenkei doki vitaminja micsoda? A Sunrider termékeire gondolsz? Azt mi is esszük, tényleg jók.Kistesóra edd a szépséggyöngyöt!!!

Azt még gyorsan elpletykálom, hogy februárban átveszek egy működő babaturit Káposztáson. Akinek kell szép tavaszi motyó szóljon!!

Kép
flocika
 
 


Szia Flocika,

A gégész neve dr. Ávéd Katalin (ő - vagy volt, nem tudom - az OFG osztály vezetője). Nem tudom, hogy lehet-e még direktbe hozzá menni, remélem :)

Lenkei doktor vitaminja nem a Sunrider-es. Ez egy doki, aki harcba szállt az orvostudománnyal és azt mondja, hogy nem is annyi vitamint kell enni, amit az RDA-ban beleírnak, hanem annak sokszorosát... Ő írta a Cenzúrázott és a Cenzúrázatlan egészség című könyveket.

H.

Kép
hanzika
 
 


Flocika! Mi az a szépséggyöngy? Ha ezt nekem szántad :wink: Bevennék már bármit, bizisten. De ha még szép is leszek tőle... :wink:

Itt találsz Lenkeiről:

http://www.drlenkei.hu/

Hanzi! Bocsi, mindig elszúrom Marcus névnapját. De fő az igyekezet :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok csajok!

Köszönöm a doki néni nevét, úgy tünik most már nem kell , de elteszem talonba.

Lenkei doki könyvét a Cenzurázott egészséget én is olvastam, rá gondoltam én is. Ha megnézitek a forrásokat , hívatkozásokat a végén említi a Sunrider termékeit. Mi ezeket esszük, isszuk évek óta. Ha érdekel vkit bővebben a www.sunrider.com/hu oldalon vagy a http://privatefranchise.net/index.html lapon lehet jókat olvasni. Természetesen én is szívesen válaszolok a kérdésekre. ( ha tettszik a pasi oldala és regisztrálnátok légyszi nekem szóljatok :lol: )

Szépséggyöngy egy olyan kis pasztilla amiben a gyógynövények úgy vannak összeállítva , hogy a hormonrendszert tuningolja fel és az optimális müködésre készteti.

Szokás szerint rohanok, de jövök gyakrabban :)

Kép
flocika
 
 


Flocika! Tőled lehet ezt a szépségbogyót beszerezni? Kérek szépen használati utasítást :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!
Igen én rendszeresen szoktam vásárolni náluk, ha kell szívesen veszek neked is. Egy havi adag ára 12.560,-
Tájékoztató a http://privatefranchise.net/termek/etre ... tartas.htm oldalon.

Kép
flocika
 
 


Flocika! 12560? :shock: :shock: :shock: Hát nem semmi :wink:

Kedves vagy, hogy felajánlod a segítséged, de nagyon szépen köszönöm, azt hiszem, nem élek a lehetőséggel. Az ára is elborzasztott, de végülis nem amiatt mondom, hanem mert megnéztem a leírást, és végülis az van benne, amit egyébként is szedtem: méhpempő és ginseng. A harmadik összetevő, a krizantém nekem most kimarad :wink:

Mégeccer köszi!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Régen jártam már errefelé, de akkor se volt senki... Most csak úgy gondoltam egyet és benéztem aztán mit látok... élénkülés!!! Klassz!

Az nem jó, hogy ilyen gondokkal jöttetek, de hát mit tegyünk, mindenkinek jobbulást kívánok!

Flocika:
Gratula! Melyik turit veszed át? Hátha tudom hol van, bár nem vagyok valami nagy spíler a turi-helyismeretben...

Szirom:
Szerintem egy beszélgetést megér a doki bácsival, főleg, ha úgy érzed, hogy már nem bírod lelkileg, hogy nem jön össze a kistesó. Bár ahogy így leírtad a kálváriátokat betegségügyileg, nem gondolod, hogy ennek is köze lehet hozzá? Mégha Miksa ép nem is volt beteg, meg Ti se, de az oviból rengeteg mindent hazacipelnek a gyerkőcök, amire mi felnőtt fejjel már nem vagyunk felkészülve. Lehet, hogy semmi bajod, de ott dolgozik benned és a szervezeted azzal van elfoglalva és "eszébe se jut akkor a kistesó". Az idegeskedésről már nem is beszélve, amit Miksa betegsége okozott, meg gondolom okoz most is...

Egyéb bogyók... én csak akkor merném bevenni, ha doki bácsi tud róla és nem ellenzi, biztos, ami biztos. (Flocika, remélem nem sértődsz meg...)

Hanzi:
Lakást belaktátok már?

Rólunk:
Belőlem legalább 4 kellene mostanában... Eddig vizsgák voltak, most diploma írás lesz, kellene nyelvvizsgázni, ezért járok tanfolyamra, dolgozom és azért ugye Nikó még itthon van. Háztartás, meg ilyesmi az már csak a futtottak még kategória.
Szerencsére a többsége éjszaka megoldható, úgyhogy Nikó kb. annyit érez a dologból, hogy anya idegesebb és néha önkéntelenül lecsukódik a szeme...
Vikó összesen 3 hetet hiányzott az oviból, abból is az első kettőt még szeptemberben. Az első félévet átvészeltük azzal, hogy mindkettőjüknek folyt a nózija és köhécseltek, de se láz se egyéb. A harmadik hetet is úgy töltötte itthon, hogy kicsit jobban köhögött, meg Nikónak hőemelkedése volt, és elvittem őket dokihoz, aztán mondta, hogy ovisnáthájuk van, akár mehetne is oviba, de mivel megtehetem tartsam itthon egy hétre kúrálni. Ennyi.
Ovit imádja, rengeteg program van, egyet fájlal, hogy még nem mehetett korizni. Hát majd jövőre... Egyébként semmi gond nincs vele, eszik, barátkozik, részt vesz mindenben amiben csak lehet. És alig rontott rajta az ovi. Féltünk mert ugye riogattak minket, hogy majd a vegyes csoport miatt sok rosszat fog tanulni a nagyoktól, de semmi olyan, ami említésre méltó lenne vagy amit magától nem talált volna ki. Sokat fejlődött és írtó önálló őkelme. Bár mostanában egyszercsak azt vettük észre, hogy félénkebb lett, illetve inkább szégyenlős?! nem is tudom. Mindenesetre veszített a talpraesettségéből idegenekkel szemben.

Nikó az oviban uzsizik, ha megette, akkor az üres tányért kiviszi a helyére, sőt az egyik gyerek rossz helyre tette a tányérját és helyre tette. Aztán leül a nagyok közé rajzolni. Ha nincs szék, visz magának. Ha kezet akar mosni kimegy a mosdóba. Ott mondjuk tanácstalan lesz, mert nem éri fel a mosdót rendesen.
Már rám szólnak az ovónénik, hogy időben jöjjünk, hogy Niki ne maradjon le az uzsiról. Hihetetlenül jól beszél már, ami nekem nagyon furcsa, mert Viki kicsit későn kezdett beszélni, igaz akkor jól, de Nikin még az ovónénik is csodálkoznak. Már teljes mondókákat elmond és érthető a beszéde. Amúgy mozgásilag is ügyes, de hihetetlenül lusta. Szóval, inkább 10-szer meggondolja, hogy menjen el valamiért, hogy az a leggazdaságosabb legyen, főleg a lába koptatását tekintve. Meg "Anya, apa fölveszel?" a leggyakrabb mondata. És valami őrült unalom van nálunk délelőtt, márha nem kell valamit csinálnom, mert akkor megy a hiszti persze, de különben olvasunk, mesét nézünk építőkockázunk és olyan csend van, hogy a légy zümmögését meghallani. Aztán, ha Viki hazajön, vége az idillnek. Bár mostanában már kezdenek jól eljátszani együtt, de azért mindig akad valami amin vitatkozni lehet. Niki, mint a kismajom utánozza Vikit minden területen. Talán ezért is fejlődik írtózatosan gyorsan. Viki se volt semmi, de Niki túltesz rajta. Már egyáltalán nem ül etetőszékben, mert kb. 3 hónapja bele se bírtuk gyömöszölni. Nem hagyta magát etetni, úgyhogy seperc alatt megtanult egyedül enni. Most a mániája, hogy WC-re kell ültetni, mert neki pisilni, meg kakilni kell és nem enged belőle. Aúgy rendkívül erőszakos és hisztis. Sajnos ezen a "hisztiből nem veszek levegőt" mutatványa erősített. Nos, alig várom a nyarat aztán lekerül a pelus és akkor hajrá előre a szobatisztaság tanulással... bár lehet, hogy addigra megtanulja magától.

Nos, rólunk ennyi. Lekopogom, de szerencsés vagyok mert tényleg most gyerekileg pozitív irányba mutat a mérleg, bár azt nem mondhatom, hogy könnyű velük, de nem ők az élet fő nehezítői.

Mindenkinek minden jót!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ismer valaki a IV.kerületben olyan gyerekdokit, aki nagyon alapos, bármikor lehet rá számítani, ezalatt értem, hogy akár hétvégén is fel lehet hívni telefonon ill. ha nagy a baj hajlandó házhoz is kijönni (szintén akár hétévégén is)?

Minden tippet előre is köszönök!

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!

Mary!
A Zsóka elköltözik majd a telepről, az ő üzletét veszem át Kápon. Dunakeszi utca 16 Nyitás rengeteg új tavaszi angol és holland motyóval febr 5.-én 10-kor.Gyerekeknek játszósarok, hogy a mamák nyugodtan válogathassanak.Ez itt a reklám helye :lol:
Várom az egész topikot szeretettel.

Macsek!
Sajnos nem tudok segíteni, én sem vagyok 100% ban megelégedve a saját dokinkal, ezért nem is ajánlom.

Remélem már mindenki jó van és a hideg kipusztítja a többi bacit. Éljen a HÓ!!

Kép
flocika
 
 


SZiasztok!

Boldog Ágota-napot, annak akit illet ;-)

MAjd írok bővebben is (Marycus!!!)

H&Co.

Kép
hanzika
 
 


Hanzika!

Ha nekem szántad köszönöm, de már jan.21.én megünnepeltem :wink: Ha nem, csatlakozom, bár nem tudom kit is ünnepelünk :lol:

Boltocskát tegnap kinyitottam,nagyon pozítív volt a visszhang.
Viszonylag sokan voltak, ha minden nap ez lesz nem fogok panaszkodni.Majd csinálok képeket és küldöm.
Vendégségbe, vásárlásra érkezőktől elöb kérek méreteket és megpróbálok szép holmikat félre tenni, ne gyertek hiába.

Kép
flocika
 
 


Engem Flocika :oops: :lol: Köszi Hanzi!

Boltnyitáshoz gratula!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Az Újpesti Szülőotthon dolgozói tüntetést szerveznek a szülészet-nőgyógyászati osztály bezárása ellen!!!
2007. március 14.-én 13.00 az Újpesti Szülőotthonnál (Görgey Artúr utca 69.) Ne engedjük, hogy Újpestnek ne legyen szülészet-nőgyógyászati osztálya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindenkit,aki segíteni szeretne vagy egyetért a demonstrációval szeretettel várnak!Nem csak a nőket,hanem a férfiakat is, hiszen ez nekik is fontos!
Aki csak teheti tegye ki a üzenőfalára, hogy minél több emberhez eljusson ez a hír! NEM HAGYHATJUK, HOGY BEZÁRJÁK A SZÜLŐOTTHONT

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: