Új privát üzeneted érkezett!

bibi15 írta:Bocs csajok ez az utolsóKép


SZIA bIBI!
HÁT EZ A KIS LÁNY VALAMI GYÖNYÖRŰSÉG:)!! GRATULÁLOK HOZZÁ!!!

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


köszi aranyos vagy,igyekeztünk.:D
Megjegyzem tücsi és csanita csemetéi is jól sikerültek,csupa szép gyerekeink vannak :D
bibi15
 
 


Sziasztok!

Az elevittel kapcsolatban nekem is mondták,hogy ne szedjem,mert nagy lesz a baba meg én is jól meghízok,megjegyzem az egyik ilyen bölcs tanácsadóm éppen egy olyan ismerősöm volt,aki végig dohányzott a terhessége alatt....Szóval én is hallottam már ilyet is olyat is,de nekem a dokim azt mondta,mindenképpen ajánlja,hogy szedjem, és végig.

Igaz bibi,tényleg nagyon szép gyerekeitek vannak,Emma is nagyon édes és azok a cuki tincsei!

A magnéziumot megkérdeztem a gyógyszertárban és én mostmár Juvitát vettem,ez nagyobb mennyiségű magnéziumot tartalmaz,ezért a 3X2 magneB6helyett 2X1-et szedek,már jó pár napja és meg vagyok elégedve vele.

Örömmel olvasom a beszámolóitokat a szülésetekről,valahogy olyan érzés,mintha segítene a felkészülésben.

Én még a nővéreméknél vagyok,élvezem a babázást a kis unokahugiaimmal.

herkeildiko
Pécel
 
 

 
 

sziasztok
Most értünk haza, a kórházban voltunk Magdikával beszélni.Jajj úgy megnyugodtam igazi tündér az a nőci.És Nem csak fekve lehet szülni hanem szülősámlin,és vízben is.Igen,nem csak vajúdni vízben,hanem ,hogy úgy mondjam bele is szülhetsz. :D Ő is azt mondta,Varga-Horgosi Ágnes DRnő jó választás lenne ha a természetes szülést preferálom,kb óránként vizsgálnak,nem nyaggatnak,mászatnak feleslegesen vizsgálatokkal.És Magdika képes leguggolni és úgy kisegíteni a babát.Na kb ezt nevezem én szakmai alázatnak.Meg azt is mondta hogy nyitott méhszáj ide vagy oda tartsak ki 36.hétig ,mert hamarabb nem lehet náluk szülni,visznek át a klinikára,vagy ha ott koraszülök,a babát viszik át,én maradok.Ebbe bele se merek gondolni,úgyhogy szorítom a lábam össze rendesen:D
bibi15
 
 


bibi15 írta:sziasztok
Most értünk haza, a kórházban voltunk Magdikával beszélni.Jajj úgy megnyugodtam igazi tündér az a nőci.És Nem csak fekve lehet szülni hanem szülősámlin,és vízben is.Igen,nem csak vajúdni vízben,hanem ,hogy úgy mondjam bele is szülhetsz. :D Ő is azt mondta,Varga-Horgosi Ágnes DRnő jó választás lenne ha a természetes szülést preferálom,kb óránként vizsgálnak,nem nyaggatnak,mászatnak feleslegesen vizsgálatokkal.És Magdika képes leguggolni és úgy kisegíteni a babát.Na kb ezt nevezem én szakmai alázatnak.Meg azt is mondta hogy nyitott méhszáj ide vagy oda tartsak ki 36.hétig ,mert hamarabb nem lehet náluk szülni,visznek át a klinikára,vagy ha ott koraszülök,a babát viszik át,én maradok.Ebbe bele se merek gondolni,úgyhogy szorítom a lábam össze rendesen:D


Szia Bibi!
Ezekszerint már lassan beadod a derekad a dokinőnek te is:). Jó hallani, hogy ilyen jó véleménnyel van róla egy szülésznő is. Figyu a Magdiról már sokat hallottam, de a pontos nemeve a Garáné P. Magdolna és olyan 50 körüli? Hogy tudtál vele személyesen találkozni?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


szia titta
igen egyre gondolunk,de inkább már nyugdíjas korú,legalábbis úgy hallottam,hogy még jókor kaptam el.7 éves unokája van hát külsőre is tapasztaltabb már.Felhívtam a kórházat hogy mikor lesz bent,és akkor hívtam.Megbeszéltünk egy olyan időpontot amikor nyugi van,de megkérdezte hogy ki lesz az orvosom,tudod nem vállalhatnak,ha nincs dokid.Mondjuk nekem is kapásból V.H.Ágit javasolta.Meg sem kérdeztem mennyit szokás adni,kb a doki felét tudtommal,bár azt sem tudom ő mennyit fog mondani.Remélem nem horror.
bibi15
 
 


Újabb körkérdés lányok
V-H Ágnes dr.nő kinek mennyit mondott szülésre ?
bibi15
 
 


Sziasztok!!

Jó ilyen szüléstörténeteket olvasgatni.. :))
Nekem kicsit sokáig tartott.. 17,5 órát vajúdtam.. nekem kellett oxi mert nem tágultam... viszont fájások végig voltak.. bár reggel, azt mondták, hogy nekem nincsenek fájásaim, mert a gép nem mutatja ki.. mondom, köszi.. egyrészt baromira fájt, másrészt úgy kezdődött, hogy 9 percenként jött a fájás, közel egy percig tartott.. és 2 óra múlva már 7 percenként, megint kb 2 óra múlva már 5 percenként.. kb 8 óra vajúdás után, már megengedték, hogy a szülőszobán legyek (én már bent feküdtem a kórházban, mert aug. 22-re voltam kiírva, de Mesike jól érezte magát odabent, így 28-án be kellett feküdnöm, és 30-án született meg 23:30kor).. szóval elég sokáig tartott.. én azt mondom, hogy a fájások nagyon durvák voltak, ahhoz képest már a kitolás könnyen ment.. a varrás nekem nagyon fájt, mondjuk nekem sokat kellett vágni.. és utána is hetekig eltartott, mire begyógyult.. ja, egyébként én kaptam érzéstelenítést..mert már nagyon el voltam fáradva kb 12-13 vajúdást után, és így 1,5 óráig nem voltak fájások, aztán persze vissza kellett hozni a fájásokat, de nagyon kellett az a 1,5 óra.. így "rápihentem" egy kicsit az utolsó kemény etapra.. :)
de megérte a szenvedés.. leírhatatlan érzés mikor megszületik egy ilyen kis csoda!!
én sem tudom, hogy a szülésznőnek mennyit kell adni.. de utoljára úgy hallottam, hogy 30-40 ezer körül..
V-H Ágnesról egy db olyan kommentet találtam a neten, amiben írják, hogy mennyit adtak neki: 50 ezret, és ez tavaly februárban volt.. de az illető azt írta, hogy mikor kérdezték tőle, hogy mennyit kér, nem akart összeget mondani.. nem tudom, hogy most hogyan áll a kérdéshez!
Nekem most behozták Mesit a kórházba, akkor amikor már túl voltam a szörnyűségeken.. szerda este feküdtem be, és szombat délután hozta be apa a kis drágámat.. de szerintem mindkettőnknek nagyon kellett az a kis idő.. mondjuk ő még csak másfél éves, és lehet, hogy annyira fel sem fogja, hogy mi a helyzet..

csanita17
Üllő
 
 


sziasztok
Bár nem témába vágó,de nem tud valaki otthon végezhető munkát esetleg ,gyes kiegészítésre?
bibi15
 
 


Bibi!


Itt körül tudsz nézni:http://www.resztavmunka.hu/





A resztavmunka.hu portál háttere, "története"

A Rész- és Távmunka Centrum, valamint a resztavmunka.hu "gazdája" két nagycsaládos anyuka, akiket - saját tapasztalataik alapján is - régóta foglalkoztatott egy speciálisan rész- és távmunkaidős állásajánlatokat összefogó állásportál megteremtésének a gondolata.


Mindketten HR és marketing szakirányú diplomával rendelkeznek és bár gyermekeik születése óta a család került előtérbe életükben, de szakmai tudásukat felhasználva úgy gondolták, segíteni tudnak és szeretnének a hozzájuk hasonlóan tettre kész és a munkaerőpiacra visszatérni kívánó kismamáknak, az 50 év feletti nőknek, vagy a megváltozott munkaképességűeknek, de akár a távmunkát kereső férfiaknak is.
Bíznak benne, hogy a resztavmunka.hu oldal által épülő közösség számára hasznos bázis lesz az új portál a megfelelő álláslehetőség vagy éppen az ideális munkavállaló megtalálásában!



A Rész- és Távmunka Centrum Kft. 2010 év végén alakult azzal a céllal, hogy létrehozza és működtesse Magyarország első számú, kizárólag részmunkaidős és távmunka lehetőségeket összegyűjtő állásportálját.
A honlap célja, hogy regisztrált tagjai körében - álláskeresőként vagy munkaadóként - egy olyan közösséget építsen, amelynek tagjai részmunkaidőben vagy távmunkában keresnek vagy kínálnak álláslehetőséget.

A resztavmunka.hu munkavállalói célcsoportja mindazok a nők és férfiak, akik életkörülményeik megváltozásával vagy egyéb tényezők miatt alapvetően részmunkaidőben vagy távmunkában kívánnak munkát vállalni, korábban megszerzett tudásukat, szakmai tapasztalataikat hasznosítva.

A Rész- és Távmunka Centrum e hiánypótló honlap indításával azokat az álláskeresőket célozza, akik
kisgyermekes anyukaként keresik a lehetőséget a munkavállalásra, de nem tudnak vagy nem szeretnének teljes munkaidőben visszatérni a munkaerőpiacra, így akár GYES mellett, de akár a gyermekük óvodás, iskolás korba kerülését követően is nyitottak a rövidebb munkaidőre vagy a távmunkában történő elhelyezkedésre, vagy
életkorukból adódóan (pl. 50 év feletti nők) nehezebben találnak munkát, és ezért nyitottak az alternatív megoldásokra, így az atipikus foglalkoztatási formákra (részmunkaidő, job-sharing, távmunka), vagy
eltérő okok miatt megváltozott munkaképességű munkavállalóként keresnek részmunkaidőben vagy távmunkában számukra megfelelő szakmai kihívást.
Mindez nem zárja ki természetesen, hogy férfiak is regisztráljanak a honlapon, hiszen számukra is adódhat olyan élethelyzet, amelyben pl. egy meghatározott ideig nem tudnak vagy nem szeretnének teljes munkaidőben dolgozni.

A fenti célcsoport viszonylagos kiszolgáltatottsága a mai hazai munkaerőpiacon ismert, ugyanakkor egyre több olyan pozitív információt közvetít a média, amely megerősíti azt, hogy a fenti szegmens elkötelezettsége, tenni akarása és a munkában nyújtott teljesítménye is megcáfolja az akár velük szemben, akár a részmunkaidős foglalkoztatással kapcsolatban (indokolatlanul) kialakult munkáltatói előítéleteket.

A resztavmunka.hu portál célkitűzése

Az álláskeresők által oly régóta várt specifikus állásportál célja kettős:
egyrészt, hogy a fent felsorolt munkavállalói rétegnek segítő kezet nyújtson és segítsen megtalálni számunkra az ideális megoldást a munkaerőpiacon,
másrészt a munkaadóknak kívánunk egy olyan webes felületet nyújtani, ahol garantáltan az atipikus foglalkoztatási formák iránt érdeklődő célcsoportot találják meg.

A többi jelenleg működő és bevezetett állásportál mellett a resztavmunka.hu egy piaci űrt céloz, amelyben szolgáltatásainkat használva a leggyorsabban eljuthatnak a személyzeti döntéshozók az ideális részmunkaidős vagy távmunkában foglalkoztatható munkatárshoz.

Az első lépések...

A www.resztavmunka.hu oldal látogatóinak száma és önéletrajz adatbázisa folyamatosan bővül (az indulás utáni 5. napon 220, a 2. hét végéig pedig 510 álláskereső regisztrált), az érintett munkavállalók egymásnak ajánlják az oldalt, ezáltal növelve a munkaadók esélyét, hogy a portál segítségével megtalálják a keresett munkatársat.



Kép
fruzsa7
 
 


köszi fruzsa a gyors reagálást,már nézem is.
bibi15
 
 


hahó hová tűnt mindenki?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Sziasztok!
Én voltam az Ápr. 4. szülésfelkészítőn megosztom az ott megismert dolgozkat és tapasztalatot azokkal akik nem voltak:). Igaz mindenki tudja ezeket a dolgokat már biztosan.Smile.
Felkészítő elött megnéztem milyen a terhestorna nem láttam semmi extrát benne amiért érdemes lenne menni és nagyon korán van /15-16/. Inkább majd nézek egy szülésfelkészítőt ahova apa is jöhet.

Szülésfelkészítőn a Terhesgondozásról volt szó ahol elmondták, hogy milyen vizsgálatok vannak és, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy Mo-n szülünk mert USA-ba csak 1 Uh a kötelező itt meg 4.
Fábián István doki volt aki egy fiatal szimpi doki 3-4hónapja van itt a Bajcsyba elötte az Uzsokiba volt. Mondta, hogy célszerű azért a 24. hét elött csinálni egy nagyon átfogó Uh-ot, ami mindent meg néz a szív,gyomor,tüdő..

Étkezésről sok új infoval nem lettem gazdagabb e téren, mert már ezeknek utána néztem a neten is. Pl nem lehet enni tengeri herkentyűket na ez engem nem is érdekel, mert nem szeretem. Nem lehet enni pl: camenbert meg ilyen nagyon lágy sajtokat, nyerhust /tatárbiszteket/. Inkább sokszor és keveset együnk és legyen benne tejtermék és hús. Szénhidrát 50% legyen a napi bevitelnek a fehérje meg legalább 35%. Elkezdtem vizesedni kérdeztem, hogy már ez ennyi idős terhesen normális azt mondták, hogy valaki már az elejétől kezdve vizesedik. Lábat pócolni fehérjét enni, ezt az infot kaptam.

Volt ott egy Szülésznő fiatal Rostás Zsófia hm nem hiszem, hogy ő akit választok ő megmutatta a szülőszobát na megmondom őszintén én a kádas szobát szeretném, de ezt már a képek alapján is így gondoltam. Kérdeztem a vajúdásról hogy mi a normális mondták, hogy a max 16óra az első szülésnél. Epidurálist meg kell beszélni a dokival, mert ott kell lennie amikor beadják. Oxitocint, meg csak akkor adnak ha nincsenek fájások. A vajúdóba meg bejöhet 1-2 ember ahol van tv, kád, franciaágy, fotelek, bordásfal,kötél, labda, klima. Konkrétan nem tudom, hogy a szülés hol zajlik, mert ezen kívül a két szobában éppen vajúdtak az előtérben van a baba mosdató és vizsgálót és van a műtő ahova császározásra és ha baj van akkor visznek be. Megtudtam azt is, hogy az osztályon a babásrészleg az 2-3ágyas és 1fürdőre jut kb 11ember + van alapítványi szoba a 2ágyas 7500ft/nap az 1ágyas ahol bent aludhat családtag az meg 15000ft ha jól emlékszem ezeknek a szobáknak van saját fürdője. A baba roomaning rendszerben van az azt jelenti, hogy velünk van, de be lehet adni, ha pihenni akarunk. Állítólag nem adnak a picinek cukros vízet hanem esetleg tápot és vizet, de erről valami beleegyező papírt majd alá kell írni. Vinni kell textil és rendes pelust, cumisüvege, kesztyűt, sapit, és rucit. Magunknak meg tenna betétet és eldobos bugyit hálóingeket és törölközöt és papucsot.

Nekem ez maradt meg.
Remélem valakinek tudtam azért ujjat mondani:).
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Én nekem a V.H. Ágnes 60eft.ot mondott.
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Megtörtént a 18. hetes uh., meglepetésünkre a második bébike is fiúúúú :) Egy kicsit váratlanul ért mert a 12. heti uh. 70% lányt mondtak, így egy kicsit beleéltük már magunkat, főleg apa... persze tudtuk, hogy közel sem biztos, de hát az ember olyan amilyen... :) na de most már 100% hogy fiú, láttunk heréket, és hozzá antennát :) és persze az első sokk után most óriási a boldogság!!Meglett az afp-m is, egy kicsit alacsony volt 0,76 , de minden a legnagyobb rendben tökéletes minden mért adat, sehol nincs tágulat, tökéletes kombinált teszt stb. stb...
Hihetetlenül aktív a héten, az uh-on is egyfolytában ficánkolt, egy kis sajtkukac :D A mért adatok alapján napra pontosan akkora mint a menstruáció által számolt terhesség... és keményen 255 gr. Egyszóval minden a legnagyobb rendben...
Ildikó te hogy állsz?? Érzed már a kicsit??

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Titta:köszi,hogy megosztottad a tapasztalataidat,talán a következőre én is elmegyek.A Fábián dokinál voltam bent nemrég ügyeleten,amikor véreztem,nekem nem volt szimpatikus,pedig viszonylag kedves volt velem,de amikor mondta,nem vérzek,nem lát semmit,elég kellemetlenül éreztem magam,mert igen,véreztem,még másnap a dokim érdekes,látta...Ennek ellenére persze,lehet,hogy jó orvos.

Tücsi:már vártam,hogy jelentkezz,rég nem írtál.
Minden nap érzek valamiket,de még mindig bizonytalan vagyok benne,hogy ez-e az,vagy,hogy így mondjam,várok még az első hivatalos magzatmozgás feljegyzésig.Nem aggódom,azt mondta a doki a legutóbb,hogy a z első babát váró nők legtöbbje,csak a 20.hét körül érzi biztosra.De ennek ellenére egyre inkább eltölt engem a várandósság öröme,és egyre boldogabban várom a babánkat.Én majd csak 20.-án megyek a genetikai u.h-ra,remélem én is megtudom végre a nemét!
Örülök,hogy nálatok minden rendben és egészséges a picifiad,szerintem az a 2 év korkülönbség a legideálisabb,ami a te fiaid között lesz.Lehet,hogy Bulcsú jobban tud majd együtt játszani egy öcsivel,mint hugival.

herkeildiko
Pécel
 
 


sziasztok,
hát a babócám ultrahangján,a jobb vesében van egy tágulat,8,6 mm-es.Tapasztalt valaki hasonlót,vagy tudtok róla valamit?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Bibi,

Én úgy tudom, a legtöbb esetben ezek eltűnnek még terhesség alatt, vagy ha nem utána kinövik... de sajnos nem tudok róla sokmindent...
A neten olvass utána, sokmindent lehet olvasni:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles
a keresőbe ha beírod a vese tágulatot nagyon sokan írnak róla...

tücsi85
 
 
 


Sziasztok! Én csak ritkán jövök, de azért belekontárkodok. :D
Gondoltam, leírom, ez is egy vélemény, lássatok ilyet is:
Elevit - én csak folsavat szedtem, 4 hónapig, és minden OK volt. Úgy vagyok vele, hogy egészségesen táplálkozom, nem dohányzom, nem iszom, minek mesterséges cuccokat tolni az ember lányának szervezetébe... Eredmény: 14 kg plusz a terhesség végére, amit hamar leadtam, 3530g és 53 cm gyönyörűség.
Beöntés - sztem ez volt a legjobb az egészben... :roll: :oops: :D Tisztább, szárazabb érzés.
Pozíciók - kismamajógán annyifélét hallottam, hogy meg sem tudtam jegyezni, de aztán tervezgethettem én akármit, az esett a legjobban, ha egy konyhapult magasságú helynél támaszkodhattam a fájások alatt. Amikor meg már jöttek a tolók, még fel is állítottak a fekvésből, nemhogy hagytak volna fetrengeni! :lol: Merthogy jót tesz a tágulásnak. Persze így sem volt gáz.
Gátmetszés - én mondtam a dokimnak, hogy tegyen belátása szerint, nem ragaszkodtam a gátvédelemhez, mert tudom, milyen a különbség egy szakított és egy vágott seb gyógyulása közt. Hát végig védték a gátamat, erre az utolsó pillanatban csak repedt egy kicsit... :( A varrás nem volt nagy kaland, akkor már úgyis mással vagy elfoglalva. Valakitől meg hallottam, hogy a placenta megszülése volt a legszörnyűbb. Hát, nem tudom, nekem fél perc alatt kicsusszant, szinte nem is éreztem.

Szóval mindenkinek egyéni a dolog, tényleg az a lényeg, hogy nem kell ragaszkodni az eredeti elképzeléseinkhez, rugalmasan kell kezelni a dolgokat, és akkor mindenkinek könnyebb.

Én amúgy Fábián dokinál szültem az Uzsokiban, nagyon csípem, sztem szuper jó doki, kellően laza is, ha kell, és ő mondta, hogy még a köldökzsinór elvágása előtt tegyék rám Dorkát, amíg még pulzál a zsinór. Rengeteget jelentett!!! Szóval nagyon jó sztem a hozzáállása.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Üdv sanghai
én is klasszul elterveztem mindent,zene,homeobogyó,kádba vajúdás stb alternatív csoda,ehez képest csak a páromra támaszkodtam egy sötét szobában,csendben,mert csak ez esett jól.viszont a külön szoba tök állat volt,mint egy szupi nyaralás hármasban.
Boldog babavárást
tücsi
en is nézegettem a vesetágulatot,és valóban írják hogy esetenként felszívódik,rákérdeztem a körzetis nőgyogyinál,tipikus gyors brutális válasza:nem szívódik fel ,és mivel ez a fiúbabákra jellemző,és nekem lányom lesz,biztos hogy húgyvezeték szűkület,stb borzalom várható.Pedig már megfogadtam hogy nem megyek hozzá,mert egy ílyesztgetős(mittomén hogy írjuk helyesen) :oops: állat.Ő saccolta a 28 hetes Hangámat 32 hetesnek,és 2300 gramosnak :shock:
szóval lehet hogy megkérdezek egy neonatológust,gyerekorvost .

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Sziasztok!
Bibi:
Szerintem ezt a dokit jobb, ha otthagyod, ha még igaza van így látatlanban a baba születése előtt nem kéne ilyen drasztikusan ráijeszteni a kismamára...
Amúgy hogy vagytok? Döntöttél a dokival kapcsolatban?
Voltál azóta nála?
Már nincs sok hátra neked:).

Sanghai:
Isten hozott körünkben. Gondolom akkor azért jöttél a Bajcsyba, mert most is a Fábián dokinál fogsz szülni:).

Tüncsi:
Gratula a kisfiúhoz. Nekünk eddig azt mondták "úgy néz ki", hogy kislány, de utoljára a 20hetesen voltunk.
Most a héten tervezzük a 4D uh-ot a Brendonba ott tuti, hogy már kiderül a neme. Akkor végre eldönthetjük a nevét is:), ami nem egyszerű döntés főleg ha leányzó...ezen agyalunk már vagy 2-3hónapja:).


Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


szia titta
31 hetes vagyok(uh szerint 32,5) a 32 hetes uh eredménnyel megyek vissza varga dr-nőhöz,és ha akkor is szimoi,megbeszélem vele a részleteket.Hatalmas a pocak és teljesen lent van,tök nehéz pl vezetni,hogy a motyó az ölembe lóg :D még össze sem pakoltam semmit,és teljesen másfelé jár az agyam.Most kapcsoltam hogy az apasági nyilatkozat is elmaradt eddig, tök feledékeny vagyok,egyébként jól vagyunk,emma nagyon várja kistesót.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Bibi,
ezt a dokit sürgősen hagyd ott! csak kelti a feszültséget, arra pedig nincs szükséged!
A vonaézóid nem működnek vmiért. Vagy csak én nem látom?

Titta,
persze, Fábiánnál szeretnék szülni, Csak kicsit megriasztott, hogy felújítják a Bajcsyt állítólag!!! Ti erről mit tudtok?
A gyerekágyas részleg milyen? Most voltam az első vérlaboron a 3. emeleten, és ott fura volt, hogy a kórtermek egyenesen oda nyíltak, ahol mi várakoztunk. Remélem, a babákkal azért intimebb részleg van...

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sanghai!

Azok a kórtermek nem a gyermekágyas részleg kórtermei, hanem a nőgyógyászaté. Persze kismamákat láthatsz ott, engem is oda raktak problémás terhesként. Mikor feküdtem. És nagy ritkán ha nagyon durva tumultus van mert annyi a szülő nő, akkor oda is mennek frissen szültek. De a szülőszobák és a gyerekágyas részleg a másik oldalon van, ugyanaz az emelet, de a lépcsőtől feljöve jobbra.


A Bajcsyt elvileg tervezik felújítani, de húzódik úgy tudom a kezdés, szóval nagy kérdés pont nyárra esik-e. Onkológia lejjebb költözik vagy hogy, és ott is kibővül a "női" részleg.

Bibi vonalzóját most speciel látom, de sokszor nem látható az tény. Lehet vmi rosszul van beállítva.




Kép
fruzsa7
 
 


áááá én azt hittem ha én látom mindenki látja a vonalzómat.Persze nem vagyok egy számítógépguru..
a kórházról mostanában nincs friss infóm mert 2008 tavasza nem voltam ott,akkor az egyágyas fizetősbe apával hármasban,ki se dugtuk az orrunkat,úgyhogy a többi kórteremből semmit sem tapasztaltam.A sógornőm előttem szült ugyanott de nem fizetősbe feküdt,mig szülőszobán voltak lenyúlták a tárcáját az állítólag zárható szekrényből,a közös mosdó ,wc tényleg elég dzsuva,véres ,ilyen olyan maszat amit ilyenkor a nő termel,nade banyek 3 takarítás simán elkelne ott ahol 8-10 kismama használ közös helyiséget.A fizetősben is takarítottak,de azt 2 en használtuk,emlékeim szerint napi 2x kipucolták

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre.

Jelentem, április 1-én 23.45-kor rekordsebességgel megszületett Máté babám. Leírom a szüléstörténetemet, illetve a tapasztalataimat a kórházról, hátha érdekel valakit.

Este úgy feküdtünk le, hogy aznap sem történt semmi. Mesét olvastam a nagyobbik kicsi fiamnak, amikor egyszer csak úgy 21. 15 körül először begörcsöltem. Azt hittem, elrontottam a gyomrom, és meg is könnyebbültem a fürdőszoba látogatás után. De úgy 10 perc múlva jött egy újabb görcs, ami aztán már el sem akart múlni. Gyors zuhany, öltözés, hívtam az orvosomat. Elmondtam neki, hogy görcsölök, meg ráz a hideg. Ő is küldött a kórházba. Ahogy kiértem az autóhoz, elkezdett szivárogni a magzatvíz. Úgy félúton jártunk, amikor éreztem, hogy nyomnom kell, na ez nem volt semmi, visszatartani. Épphogy beértünk a kórházba, felmenni már nem tudtam a saját lábamon a 3.-ra, hordágyon toltak fel. A szülőszobán lerángatták rólam a nadrágot, az ügyeletes orvos megvizsgált, felvették az adataimat, aztán pár perc múlva szóltak, hogy nyomhatok, ha úgy érzem. Kb. a 3. nyomásra kicsúszott Máté. Ilyen gyors szülést képzeltem, örülök, hogy bejött. A fogadott orvosomnak esélye sem volt beérni.
Apa nem tudott bent lenni velem, mert Kristófot is vinnünk kellett magunkkal, így ők intézték a bejelentkezésemet a kórházba. Mire vissza értek, már kint volt a kistesó :D Miután rendbe tettek engem, és a babám, beengedték hozzánk Apáékat, így voltunk együtt egy fél órácskát négyesben. Akkor haza küldtem őket pihenni. Reggelig ott maradtam a picivel, reggel átkísértek egy nem fizetős kórterembe. Nem volt ezzel semmi gond, csak annyi, hogy messze volt a mosdó, amit elég sűrűn látogattam. Én nem láttam koszosnak, állandóan volt valaki, aki takarított, pedig szombat volt. Délután átkerültem egy 2 ágyas fizetős szobába, na ez nagyon jó volt, bár a fürdő elég picike. Na de nem is a Gellért szállóba jelentkeztem be :) A kaja édeskevés, úgyhogy jó, ha van valaki, aki viszi az utánpótlást, az innivalóról nem is beszélve. Azt egy nap 1x adnak, a reggelihez, teát vagy tejeskávét. Repeta nincs.
Nekem senkivel nem volt gondom, a nővérek, a csecsemősök, a szülésznő és az ügyeletes orvos mind nagyon kedves volt.
Kicsit hosszú voltam.

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Sziasztok!


Örömmel jelentem nektek:Az ELSŐ MAGZATMOZGÁS dátuma 04.12.Reggel felkeltem,de picit még ágyban maradtam,egyszer csak érzem,valaki "kopogtat"odabent,picit összerezzentem először,de nagyon jó érzés volt.Még amikor ülök vagy állok nem érzem,de ha hanyatfekszem akkor többnyire érzem a mocorgást,főleg reggel.Nagyon jó érzés!Sajnos még a párom nem érezte a kezével,mert amint a pocimra teszi,abbamarad a ficánkolás.
Bibi:szerintem sem szabad foglalkoznod a körzeti ijesztgetéseivel!
A feledékenységgel kapcsolatban azt olvastam,hogy bizonyított tény,a kismamáknak rosszabb lehet a memóriájuk,mint a terhesség előtt,gondolom ezt is a hormonális változások okozzák.
Sanghai:Persze,én elhiszem,hogy jó orvos a Fábián doki,csak a saját első benyomásomat osztottam meg veletek,lehet,hogy pont túl volt terhelve,mert jött szólni a nővér,hogy szülőszobán van,majd jön és megvizsgál,utána ő jött szólni,hogy császármetszése van,de nemsoká jön,szóval mint írtam,kedvesnek tűnt..,..ha jól emlékszem azt mondta magánban a magzati diagnosztikai központban rendel,mint a Toldi az én dokim.
Az Elevit szerintem egy eldönthetetlen vitatéma,én eléggé hízékony alkat vagyok,erős testalkatú,szedem a vitamint,de nem veszem észre,hogy abnormálisan híznék,leginkább a hasam nő,igaz igyekszem visszafogni magam...

Valakinek volt vagy van közületek olyan tünete,hogy állandóan száraz az orrnyálkahártyám,mintha be is lenne duzzadva,meg sokszor vérezget is az orrom,azt hallottam ez is lehet a terhesség velejárója?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ancsa:Gratulálok a kis Máté babához!
Nem semmi,milyen gyorsan lezajlott a szülésed!Köszi a beszámolót!Megírod még a doki meg a szülésznő nevét,már ha nem vagyok túl kíváncsi :oops: :D ?
Remélem azóta is minden rendeben van és jól telnek a mindennapjaitok!Kristóf örül a kistesónak?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó a fogadott orvosom Nekem is Toldi doktor volt. Egyébként nagyon kedves volt, amikor bent volt, jött megnézni, hogy vagyunk, meg is vizsgált, hogy minden rendben van-e.
Az ügyeletes orvos Palczert Miklós, a szülésznő Babi, ha jól emlékszem. Szégyellem, de olyan rövid időre találkoztunk, nem vagyok biztos a nevében.
Egyébként köszönöm, minden rendben, bár a tejcsivel küzdünk.
ancsa06
 
 


Ancsa!

Gratulálok! Hát ez nem volt túl hosszú szülés.... :D Te ápr. hanyadikára voltál kiírva? Volt még 1-2 heted ugye? Súlya, hossza mennyi lett Máténak? Azt hiszem nem írtad, nagy baba lett? Lenne még pár kérdésem, kíváncsi vagyok, de majd szépen adagokban. Most nem akarlak lerohanni. Én egy kicsit "tartok" egy ilyen második szüléstől. Nekem az első is 3 óra volt cakk pakk. És már mondták, doki védőnő is, másodikkal ne tököljek semmit, se zuhany se semmi, első fájás spuri. Mert az még gyorsabb lehet, mint az első. Bár azért jó dolog ha az ember nem vajúdik órákat.

Még egyszer gratula!

Majd még írjál ám.




Kép
fruzsa7
 
 


Ancsa,

Gratulálok a bébihez!! Jó hogy ilyen gyors voltál... :D bár kicsit tartok az ilyen giga gyors szüléstől, főleg ha éjjel jön rád, mit csinálsz a naggyal?? :D Drukkolok a tej miatt, aztán várjuk még a részleteket!!

Ildikó,

Neked is gratulálok, meg van a várva várt dátum :) Azóta nekem nagyon beindult, egyfolytában izeg-mozog... Ma megyek nődokihoz, kíváncsi vagyok a méhszájra... remélem nem változott!!

tücsi85
 
 
 


Jah és Ancsa, ha kicsit lenyugodtak a kedélyek, képeket is kérünk a piciről!!!

tücsi85
 
 
 


Fruzsa április 10-re voltam kiírva. Máté születési súlya 3300 gr, hossza 52 cm. Átlagos baba lett. De nem is baj, így könnyen, simán kibújt. Sokat alszik, az éjszakák is nyugodtak. Úgy este 10 körül bealszik, és hajnal 4-5 körül ébred először. Bár a múlt éjjel ez borult, 4 óránként ébredt, de még ez is jó.
Mivel Kristóf császárral született, nem tudtam, mire számítsak. Mondták is bent az orvos és a szülésznő is, hogy ritka első normál szülésnél az ilyen gyors szülés. Lehet, ha bevállalok még egy babót, kiírás előtt két héttel inkább becuccolok a kórházba, mert különben az országúton szülök. :D

Tücsi mi sem tudtunk mást tenni, Kristóf is jött velünk. Szerencsére jól viselte, nem volt nyűgös, miután megszületett Máté ő is megszeretgette, megsimizte. Ez azóta is tart, puszilgatja,simogatja, ringatja ha sír.

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Néhány fotó Kép Kép Kép


Születésekor sajnos nem készült kép, bár a fényképezőgép a táskámban volt. Akkor sem jutott eszünkbe, amikor már apáék is bent voltak velünk. :( [/img]

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 



ancsa06 írta:Sziasztok!

Rég jártam erre.

Jelentem, április 1-én 23.45-kor rekordsebességgel megszületett Máté babám. Leírom a szüléstörténetemet, illetve a tapasztalataimat a kórházról, hátha érdekel valakit.

Este úgy feküdtünk le, hogy aznap sem történt semmi. Mesét olvastam a nagyobbik kicsi fiamnak, amikor egyszer csak úgy 21. 15 körül először begörcsöltem. Azt hittem, elrontottam a gyomrom, és meg is könnyebbültem a fürdőszoba látogatás után. De úgy 10 perc múlva jött egy újabb görcs, ami aztán már el sem akart múlni. Gyors zuhany, öltözés, hívtam az orvosomat. Elmondtam neki, hogy görcsölök, meg ráz a hideg. Ő is küldött a kórházba. Ahogy kiértem az autóhoz, elkezdett szivárogni a magzatvíz. Úgy félúton jártunk, amikor éreztem, hogy nyomnom kell, na ez nem volt semmi, visszatartani. Épphogy beértünk a kórházba, felmenni már nem tudtam a saját lábamon a 3.-ra, hordágyon toltak fel. A szülőszobán lerángatták rólam a nadrágot, az ügyeletes orvos megvizsgált, felvették az adataimat, aztán pár perc múlva szóltak, hogy nyomhatok, ha úgy érzem. Kb. a 3. nyomásra kicsúszott Máté. Ilyen gyors szülést képzeltem, örülök, hogy bejött. A fogadott orvosomnak esélye sem volt beérni.
Apa nem tudott bent lenni velem, mert Kristófot is vinnünk kellett magunkkal, így ők intézték a bejelentkezésemet a kórházba. Mire vissza értek, már kint volt a kistesó :D Miután rendbe tettek engem, és a babám, beengedték hozzánk Apáékat, így voltunk együtt egy fél órácskát négyesben. Akkor haza küldtem őket pihenni. Reggelig ott maradtam a picivel, reggel átkísértek egy nem fizetős kórterembe. Nem volt ezzel semmi gond, csak annyi, hogy messze volt a mosdó, amit elég sűrűn látogattam. Én nem láttam koszosnak, állandóan volt valaki, aki takarított, pedig szombat volt. Délután átkerültem egy 2 ágyas fizetős szobába, na ez nagyon jó volt, bár a fürdő elég picike. Na de nem is a Gellért szállóba jelentkeztem be :) A kaja édeskevés, úgyhogy jó, ha van valaki, aki viszi az utánpótlást, az innivalóról nem is beszélve. Azt egy nap 1x adnak, a reggelihez, teát vagy tejeskávét. Repeta nincs.
Nekem senkivel nem volt gondom, a nővérek, a csecsemősök, a szülésznő és az ügyeletes orvos mind nagyon kedves volt.
Kicsit hosszú voltam.


GRATULÁLOK!
Remélem én is így fogom követni a példád. Csodás gyors szülés volt ügyesek vagytok!! Nem baj az hogy ilyen részletes sőt ennek sztem mindenki örül.
Egy kérdésem lenne ami nekem még mindig nem tiszta a vajúdó szobában van a korkrét szülés vagy máshol?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Tücsi, örülök, hogy minden rendben volt az uh-n!! És gratula a 2. kisfiúhoz is!!

Bibi, az a körzeti doki nem normális.. hogy lehet ilyen bunkó?? szerintem ebben a diagnózisában is annyira lehet bízni, mint ahogyan a súlyt és a méreteket is mondta.. valami baj van ennek a dokinak a fejével.. ha teheted, inkább ne menj hozzá többet.

Titta, voltatok már 4d-n?? majd számolj be róla mindenképp! szuper dolog ez 4d.. mi is voltunk Mesivel, és nagyon nagy élmény volt.. :)

Ancsa szívből gratulálok Máté babához!! Örülök, hogy ilyen rekord sebességű szülésed volt!! Ügyesek vagytok!! Nagyon jó volt olvasni az írásod, és nem is volt hosszú! :) A kisfiaid gyönyörűek!! Édes lehet Kristóf, ahogy puszilgatja a kistesót!! még így belegondolni is megható.. :)) A tejcsihez pedig nagyon drukkolok!!

Ildikó, gratulálok az első mozgáshoz!!! Csodás érzés, az biztos!!

A kismama feledékenységgel csak az a baj nálam, hogy nem múlt el.. :oops:

csanita17
Üllő
 
 


Sziasztok!

Titta, nem tudom, hogy hogyan működik, lehet-e a vajúdó szobában szülni, Én egy teljesen átlagos szülőszobában voltam. A szülőágy volt bent, egy mosdó, 2 fotel, egy kisasztal és egy éjjeliszekrény az ágy mellett, amennyire emlékszem, és persze az orvosi dolgok, mint a nagy reflektoros lámpa. Az ágyat a szüléshez átalakították, majd amikor már pihenhettem, vissza rakták a végét. A wc teljesen máshol volt, oda át kellett sétálnom, amikor mennem kellet hajnalban. Láttam a franciaágyas szobát is, teljesen üres volt mikor szültem, azt hiszem, akkor egyedüli szülő nő voltam. A szülésznő heverészett bent, tv-t nézett. :D
A kismama feledékenység nálam Kristóf születése óta tart, ennek lassan 2 és fél éve :wink:

Kép

Kép

Kép
ancsa06
 
 


Sziasztok!

Kedves Ancsa! Tiszta szívből gratulálok Máté fiad születéséhez! Nagyon jó egészséget és sok boldogságot a 2 gyönyörű fiúhoz!

Titta!

Lehet a vajúdó szobában is szülni, de általában akkor, ha teltház van. Vagy, ha az orvosod nem zárkózik el tőle. Én a zöld szülőszobában vajúdtam, de semmi kifogásom nem volt ellene, ott is volt labda, bordásfal, talán kötél is.... én ráültem a labdára és nem is kellett más, szuper volt! :)

Kép

Kép
esztke
 
 


ancsa
gratulálunk,gyönyörű fiaid vannak,és igazi expressz szülő vagy.Volt idő egyáltalán fájni?Már úgy értem vajúdás nuku? :D Anyukám is így szült engem,illetve így repültem ki belőle.
Igyál sok szopisteát,és fejegess,lesz tejcsid szekérderék.
Boldog babázást.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Tegnap elött voltunk 4D Nagyon-nagyon jó volt. Megtudtuk, hogy kislány lesz ez már tuti.
Láttuk ahogy eszik ahogy mosolyog/ azaz kinevet minket, mert a szája elé tette a lábait és a kezeit is láttuk a szívét ahogy dobog és hallottuk is:)

Minden lényeges dolgot részletesen elmondtak és minden adatot végre kinyomtatva megkaptunk, hogy minden szép és jó.
Kaptunk fotót cd-vel és dvd-t az egész babamoziról ami kb 20-25perc volt. Megérte főleg látni apa arcát ahogy mosolyog és büszke:) Kb 80-100cm LCD látott ő mindent. Én nekem meg forognom kellett, hogy tudjanak normális fotot csinálni róla, mert hát a kéz meg a lába feje elött volt így nem nagyon lehetett kivenni a pofiját, de azért sikerült:). Bementünk a Brendonba és úgy döntöttünk, na hogy ez nem a mi kasszánknak van
kitalálva. Babakocsi ügyben, meg hát nagy dillemma lett a helyzet, mert 40-250eft-ig kaphatok..., de mi tartozik bele...
E mellett sikerült az írásbeli vizsgám 4-es a szóbeli vizsgám 3 lett.
Nállam ennyi a fejlemény:).

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Titta,biztosan nagyon megható érzés lehetett az ultrahangon!
Aranyosak tudanak lenni a férfiak ilyen helyzetben,az én párom is olyan átszellemült volt,pedig mi "csak sima"ultrahangon voltunk együtt.
Megértem a dilemmádat babakocsi ügyben,én sokat nézek ilyesmiket itt a neten is,nekem van egy két dolog,ami bejön a minimanóbabacentrum honlapján,meg sokat kérdezősködök,tapasztaltabb szülőktől,milyen szempontokat vegyek figyelembe...
Kint voltam ma a bababörzén a hungexpo-n,ott is volt sok minden,nem csak használt holmik.Lesz májusban is egy a millenárison 14-15-én,oda ingyenes lesz a belépő.
Megkérdezhetem Titta tőled,hol voltatok 4d-én és mennyiért?Jó priviben is,ha nem akarod kiírni.

Vettem a babónak egy forgó-zenélő játékot babaágyra,nem tudom miért,de mióta várandós vagyok,arra vágytam legyen egy ilyenünk,annyira tetszik a zenéje :D
Sok mindent tudtam volna még beszerezni,ha tudnám fiú lesz-e vagy kislány!Remélem 20.-án kiderül.

Tücsi:Mi volt a dokinál?Méhszáj rendeben?Remélem csak a hétvége miatt nem jelentkezel és nincs semmi gond!
Pár apa is érezhette a babót,néha jó nagyokat"odarúg".

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Hát méhnyakkal az a helyzet, hogy Edina úgy érezte egy kicsit talán megint rövidült, ugye 3 cm a normális, egy hónapja volt 2 cm, most úgy érzi hogy olyan másfél, de még 2 cm írt inkább kiskönyvbe- c2000.
Meg hát most ugye én abbahagytam az intenzív magneb6 szedést mert nem görcsöltem, de most mondta Edina nem hagyhatom abba, min 3x1 de ha úgy érzem mehet a max. is. Hátha segít egy kicsit ugye a méhnyakon is. Szóval ez a helyzet.

Uh. kapcsolatban esetleg ha érdekel én is mondom tapasztalataim: Szóval én 12., 18. hetesen magánba voltam mert a bajcsyban most igen nagy a fejetlenség... Szóval Hajdú Kriszta genetikushoz mentem, Praxis rendelőbe, itt a 12. hetes 10 ezer volt a 18. hetes genetikai meg 12 ezer, ezért minden esetben megkapod a teljes videót, meg 2-3 képet. A 18. hetes genetikain kívül úgy tudom 10 ezer az UH. Most elvileg a köv. 28-32. héten lenne ugye, de az nekem nagyon távoli, így gondoltam majd elmegyek úgy a 25. héten is egy kis babamozira... ugyan ide a praxisba, csak most Győrfi Mátyáshoz, ő szonográfus, és állítólag gyönyörű képeket tud csinálni, persze babafüggő is, de állítólag nagyon porfi, úgy tudom ő is 10ezerért csinálja, egyébként itt a babaneten az összes 4d-s képet ő csinálta ha felmész itt a babaneten a szolgáltatások/4d ultrahang-ba ott megtalálod a képeket, mind ő csinálta, nagyon jók... Szóval majd úgy 25. hetesen elmegyek még a Győrfihez, és a 30. hetes meg még Hajdú Kriszta, és az utolsót meg a bajcsyban tervezem, ez a kilátás egyenlőre.
www.ultrahang.com

Babakocsi:
Nekünk a "nagy" kocsi az Peg Perego uno, nagyon meg vagyok vele elégedve... Imádtuk, és nagyon szép álapotba maradt szinte új még, úgyhogy tesót szeretettel várja :) Nézd meg esetleg, de nem tudom mik a szempontjaid, így nem tudom milyeneket nézel, de úgy általában a Peg Perego, iszonyat jó márka, igaz nem a legolcsóbb...
Az esernyőre csukható, könnyű kocsink, Baby Design Elf, ő is elég jó kis darab, befér hátra a motor :) meg úgy általában tudja amit elvárok tőle...
Csak hogy tudj nézelődni megírtam mik vannak nekünk, én mindkettővel teljesen meg vagyok elégedve... de persze nem tudom a szempontjaid, szóval.... :)
Mi kertes házban lakunk, egy faluban-községben Gyál mellett, így a nagy kocsinál nem feltétlen volt szempont hogy könnyű legyen, de azthiszem nagykocsiban nem is igazán találni könnyűt... bár még így is a nagy kocsik közt ez elég könnyűnek vehető... simán felemel a gyerekkel... bár Bulcsú 15 kg. val most már nem tenném, de ugye már nagyon régóta az esernyős kocsit használjuk.

A forgó-zenélő nekem is nagy kedvenc volt, bár nálunk nem az ágyon kötött ki végül, mert ott soha nem volt mikor ébren volt, akkor a járókában feküdt, így oda került :)

tücsi85
 
 
 


Jah és nem tudom hogy vagytok vele, de engem most úgy leszív a gyerkőc, hogy konkrétan élni nincs erőm, olyan szinten fáradt vagyok hogy el nem tudom mondani, pedig nem sokmindent csináltam, de húúúúúhhh..... iszonyat keményen leamortizáltnak érzem magam :)

tücsi85
 
 
 


herkeildiko írta:Sziasztok!

Titta,biztosan nagyon megható érzés lehetett az ultrahangon!
Aranyosak tudanak lenni a férfiak ilyen helyzetben,az én párom is olyan átszellemült volt,pedig mi "csak sima"ultrahangon voltunk együtt.
Megértem a dilemmádat babakocsi ügyben,én sokat nézek ilyesmiket itt a neten is,nekem van egy két dolog,ami bejön a minimanóbabacentrum honlapján,meg sokat kérdezősködök,tapasztaltabb szülőktől,milyen szempontokat vegyek figyelembe...
Kint voltam ma a bababörzén a hungexpo-n,ott is volt sok minden,nem csak használt holmik.Lesz májusban is egy a millenárison 14-15-én,oda ingyenes lesz a belépő.
Megkérdezhetem Titta tőled,hol voltatok 4d-én és mennyiért?Jó priviben is,ha nem akarod kiírni.

Vettem a babónak egy forgó-zenélő játékot babaágyra,nem tudom miért,de mióta várandós vagyok,arra vágytam legyen egy ilyenünk,annyira tetszik a zenéje :D
Sok mindent tudtam volna még beszerezni,ha tudnám fiú lesz-e vagy kislány!Remélem 20.-án kiderül.

Tücsi:Mi volt a dokinál?Méhszáj rendeben?Remélem csak a hétvége miatt nem jelentkezel és nincs semmi gond!
Pár apa is érezhette a babót,néha jó nagyokat"odarúg".


Sziasztok!
Mi a 4D a www.hepinet.hu belül a Váci úti Brendon-nál voltunk. 11900Ft volt. kb 20-25p. Genetikai vizsgálat és erről minden féle adat. Babamozi 2-3-4D-ben és ezt végig DVD-re kiírták. Csináltak 20-22db állóképet Cd-re írtak ki és a genetikai adatok fej,láb,has,koponya.. mikori adatoknak felelnek meg és hogy minden szép és jó:). Mi babónk nem igazán akart viselkedni azaz a feje elé tette a kezeit lábait ennek ellenére sikerült néhány kép mert szépen letisztázta a nő. Igaz kellett forgolodnom hátha leveszi a kezét és a lábát az arca elöl de nem igazán tette meg.
Ezenkivül kaptunk 1db kinyomtatott választott képet is. A cd-ről meg én nyomtattam fotópapírra képeket otthon:). Sztem nagyon megérte, mert a Cd-ről anyós,após,anyumék meg akinek szeretnék adni bármennyit tudok nyomtatni majd...
Igaz bejelentkezni elég hamar kell ide is, mert alig van időpont főleg szerintem délután, de nekem pont szerencsém volt.
Valaki jön ma Bajcsyba szülésfelkészítő vetitésre?

Babakocsi:
Én olyat szeretnék ami könnyen tolható a vázon cserélhető elemekkel azaz több funkciós valahogy a 3kerekes tetszik ja és átfordítható legyen az tolás iránya könnyen kicsire összecsukható és könnyű és magasan legyen a tolókarja ami egyben van és: ülő-fekvő, mózeskosár, kocsiülő, Esernyő,lábzsák,szunyogháló, pelenkázótáska és azért valahogy nézzen is ki.. ja és ne legyen max80eft persze használt is tökéletes sőt, mert nem lehet ezt egy gyerekkel se kinyűni szerintem... szóval dilemma ami tetszik Lehet, hogy túl sokat akarok:): Easygo GTX ,Riko Aveo nekem ezek tetszenek, de boltot nem találtam még hozzá..

Kiságy:
Az is jó használtan is de olyan semmilyenek vannak és azért az is nézzen ki valahogy sztem:): Specc nekem ez tetszik:
http://bolthely.hu/meseszep/id/00948_Fa ... ini_szoba_

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket ultrahanggal kapcsolatban!
Megbeszéljük a párommal,meg legközelebb ha megyek a dokimhoz tőle is megkérdezem,mit javasol,nem akarom őt ebből sem kihagyni!
Ha jól emlékszem a mai előkészítőn ő lesz az előadó,kíváncsi lennék rá nagyon,de sajnos ma nem tudok elmenni,pedig érdekelne!
A babakocsival nekem szerencsém volt,mert egyik ismerősöméktől kartunk egy pierre cardint,ami nagyon szép állapotban van,igaz,nem a legújabb trend,meg "csak 2 funkciós",de van hozzá lábzsák,meg esővédő,átfordítható tolókaros,és nem is a legnehezebb.Mi Pécelen lakunk,egy kertes házban,folyamatos felújításban vagyunk 2 éve mióta megvettük,és hát ezért is nagyon örültem ennek a kocsinak,meg hordozónk már volt,szintén kaptuk,de még szinte új.
De mondjuk én is csak akkor fogadok el ilyen dolgokat,ha zért kinéz valahogy,meg hát azért a minimális követelményeknek megfeleljen.
Titta:megnéztem a bababútort,nagyon tetszik nekem is ez a stílus.
Na,mi még a bútorokig nem jutottunk,először ki kell variálnunk mi hogy legyen a "gyereksarokban".
Az már biztos nagyon jó érzés lesz,ha be lesz rendezve a babakuckó!ÓÓÓÓÓÓÓÓ de még hol van az!Vagy lehet,hogy nincs is olyan messze...

herkeildiko
Pécel
 
 


sziasztok
picit eltűntem,de a hétvégén ünnepeltük Emma szülinapját,és az egész hét a készülődésről szólt.Hát valami fantasztikus érzés örömet szerezni ezeknek a kis mókusoknak,és egész héten izgult és várakozott.Szombaton jöttek mamáék,és volt 2 db torta 3-3 gyertyával,úgyhogy nagy büszkén fújt 6 gyertyát,meg lufik,és ajándékok és mindenki őt ünnepelte majd ki durrant a boldogságtól.Vasárnap mamáékkal együtt állatkert,és megint minden remekül sikerült.Attól eltekintve,hogy nem tudott délben aludni,hiába vittünk babakocsit,csak 10-15 perceket pihengetett.Persze hazafelé 5 körül elaludt a kocsiban,és hazaérve ébreszteni kellett,mert sosem tudtuk úgy kivenni az ülésből,hogy ne ébredjen fel.Pocak is jól viselte magát,egy árva görcs,vagy húzódás nélkül végigsétáltam 5 órát a c2100-hoz képest.Majd teszek fel szülinapos képeket.
Babakocsi vélemény:Mi kertvárosi részen lakunk,elég gyér a tömegközlekedés,úgyhogy nem volt szempont hogy felférjen a bkv-ra.Viszont Emma tavaszi baba lévén szerettem volta extra tágas ,széles kocsit,nagy kerekekkel.Apa csak picit magasabb mint áén,így nem állítható karost is választhattunk.Fontos volt a kar átfordithatósága,és a hatalmas kosár,plusz apróság tartó zseb.Na szóval mi Retrus-t vettünk,és nagyon bevált,mert amikor jött a hideg és 1000 réteg ruha ,meg overál kellett 8 hónaposan is simán elfért,mozogni is tudott benne.Az ára is messze a legkedvezőbb,Bergon koppintás harmad annyi áron.Most testvérkocsin agyalok,mert ha szeptembertől indul az ovi ,picurral egy kocsiban csücsülve hamar elszaladunk.Ha muszáj persze egy ideig talán elférnek a retrusban ha emi nem ül hanga lábára,majd megmérem ki hogy fér el.
Ultrahang:mi a váci úti brendonban voltunk 9000.-volt,és ezzel kaptunk fotót,dvd-t és cd-t a képekkel,kb 20 -22 perc,és az őssejtlevételből 20.000.-kedvezmény ,ha valakit érdekel.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


boldog szülinap... Kép
a tortás képeket később mutatom :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


papával.. Kép

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


és az állatkerti túra vége,kelés reggel 6,30kor,déli alvás nuku,5 óra séta után a végkifejlet :D Kép

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: