Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Szeretném ha mindenki akinek van kedve és megtenné, hogy ír, leíná a tapasztalatait ide a császárral kapcsolatban!

Előre is köszönöm!

Kép
elizabeth25
 
 


Szia,Elizabeth!Én két gyereket szültem császárral,nekem csak pozitív élményem van.Mind kettőnél gerincbe érzéstelenitettek,semmilyen fájdalmat nem éreztem,a heg nagyon gyorsan gyógyult mára egy picit sem látszik.Szóval nem kell félni szerintem sokal "könyebb"mint természetesen megszülni,és egy csomó rizikót is ki lehet vele zárni.Nem tudom,hogy pontosan mire voltál kiváncsi,most ennyi jutott eszembe.Ja és két héttel szülés után már aktívan aerobikoztam,(persze ez nem javalt orvosilag)Szia
Vendég
 


Én is császárral szültem, mert nem nyíltam. A műtét nem fájt, de utána a gyógyulás nem könnyű.

Zsuzsa
elekné kövér zsuzsa
 
 

 
 

Sziasztok,

ugyanaz a helyzet, mint Zsuzsánál. Sajna én egyáltalán nem készültem a császárra, ezért nem is tudtam, mi vár rám. A gyógyulás tényleg nem könnyű, ráadásul mellékhatásai is vannak a műtétnek. Én pl. iszonyatosan megküzdöttem 3 napig a nyakfájással (ugyanis nem szabad felemelni a fejed 12 óráig, rám már akkor szóltak rám, amikor felemeltem a fejem...), szóval olyan fájdalmat még nem éreztem a nyakamban.
Egyébként nagyon szerettem volna természetesen szülni, ezért én a császárt nehezen éltem meg lelkileg is. És én nem mondanám könnyű szülésnek a császárost, ugyanis a rákövetkező 24 óra szerintem horror - annak, aki nem készül fel rá.
De már mindegy, így alakult. :wink:
Elizabeth, te császárral fogsz szülni? Majdnem az a neved, mint a kislányomnak. :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Én is császárral szültem,és elég borzasztó volt.Amikor azt mondták hogy fel lehet kelni,olyan fájdalmat még nem éreztem.Ráadásul a tejem sem jött meg csak 3 nap múlva.Nálam megindították a szülést,mert hétvége jött de lehet hogy egy pár nap múlva simán megszületett volna.Nem akartam tágulni így 10 óra vajúdás után császároztak meg.A burokrepesztés nagyon fájt.Nektek erről mi a tapasztalat?
szekusanne
 
 


Szia Sekusanne! Szerintem neked azért volt borzasztó mert elötte hagytak 10 órát vajúdni,és az már önmagában is kimerítő.A tejem nekem sem indult meg,de mondjuk nekem eggyáltalán nem indult meg és mindkét gyerekem tápszeres volt.Lehet,hogy azért mert én nem is ittam eleget.Burokrepesztésem sosem volt,viszont az első terhességemnél magátol folyt el a magzatvizem,miután már 3 napja próbálták visszatartani a szülést,és az nekem nagyon fájt,mások szerint nem fájdalamas,de én azt hittem besz...k!Szerintem mindenki máshogy éli meg a szülést de nekem a császár nagyon jó volt és utánna is nagyon jól voltam másnap simán mentem nem fájt semmi!Szerintem jobb mint természetesen szülni. Szia
Vendég
 


Szia bárány.Szerintem is jobb császárral szülni.Behallatszott a szobába a szülő nők kiabálása.De biztos kórháza válogatja.Nekem a katéter is fájt,de csak akkor amikor tették fel,mert a kiscsaj valamit nem jól csinált.Aztán egy idősebb nő tette fel rendesen.De amikor már mindenen túl voltam azt mondtam hogy nem is volt olyan borzasztó.A lényeg a kislányom aki 16 hónapos és egészséges.
szekusanne
 
 


sziasztok!
egészen friss élmény, okt 12-én szültem csaszival.
programozott volt, szóval abszolute rá tudtam készülni lelkileg is.
reggel volt a műtét, beadták a spinálist, itt egyedül a lidokain injekció volt rossz érzés, amikor beadták csípett kicsit meg feszített mindez összesen 6 mp-ig kb. utána semmit nem éreztem a többiből!!!!!!

Néhány dolgot kell tudni:

1. fejet tilos felemelni fentebb említettek miatt ! (változó meddig, nekem 6 órás volt, de hallottam 8 és 12 óráról is - erre kérdezz rá műtét előtt)

2. műtét közben remegés jöhet rá az emberre, pontosan olyan amikor fázol - mellékhatása a spinálisnak, nem kell megijedni tőle, ahogy jön, elmúlik nemsoká!!

3. műtét közben érzed ahogy benned matatnak, NULLA fájdalom, csak egy tompa fura érzés... biztos volt már fogászati zsibbasztásod, na akkor ha megvakarod az arcod érzed de magát a vakaró érzést nem...

4. amikor raknak át az ágyra vagy emelik a lábad ne nézz oda, mert elég hülye érzés hogy látod a lábad a magasban és úgy érzed ott hever az ágyon...

más nekem nem volt, aznap este már sétáltam keveset, katétert másnap szedték ki - semmit nem éreztem belőle.
másnap lesétáltam a szobámba.
annyi hogy amíg a varrat bent van, húzódhat kicsit a seb, meg nem felpattansz az ágyból hanem megfontoltan kelsz fel, de pár lépés után már ok - mint az izomláznál. amúgy a rendesen szült szobatársak sem pattannak fel az ágyból.
én az 5. nap már konkrétan futottam is keveset a folyosón - elfelejtettem odafigyelni magamra... családom sem akarta elhinni hogy ennyire jól vagyok.

tejcsi - másnap elkezdtem fejni, eleinte cseppek jöttek, de akkor is folytattam! másnap már több volt, harmadnapra pedig beindult rendesen.

szóval összességében szerintem teljesen rendben volt ez így
sebem gyönyörű, azt hittem szörnyűségesebb lesz.....

ennyi jutott hirtelen eszembe.
lmkata
 
 


Szia,Imkata!Nagyon édi a bébi!Kb én is ezeket éreztem amiket te írtál,csak egy kicsit régebben.Én erre a fej emelős dologra nem emlékszem de bizti így volt...remegésre sem emlékszem de az a tompa matató érzés meg volt műtét közben,elég furi de nem fájt,Szia
Vendég
 


Sziasztok!

Szekusanne, a te sztorid pontosan a mása az enyémnek. ugyanígy 10 óra után csasziztak meg engem is, ugyanabból a - nem tágulós - okból kifolyólag. engem a műtét lelkileg (is) megviselt, kaptam egy kis baby blues-t. A burokrepesztés csak azért fájt, mert a fájások jöttek közben, dolgozott az oxitocin, egyébként nem fájt volna. A műtét egy lázálom volt, kaptam valami kábítót, mert emocionálisan túlfűtött voltam. na attól úgy elkábultam, hogy nem értettem, miről beszélgetnek a fejem felett, csak a szavakat értettem, de nem tudtam mondatokká konvertálni őket. egészen fura volt. a katéter nekem a berakásnál nem, csak a kivételnél fájt egy fél másodpercig. Én kaptam izomremegést, egy kicsit vicces és félelmetes volt, hogy nem tudom kontrollálni a testem. a férjem is megijedt, én nyugtatgattam. DE AZ A NYAKFÁJÁS... hát azt nem kívánom senkinek. Ráadásul nekem a sebem is fájt egész éjjel (este csasziztak), könyörögtem a fájdalomcsillapítóért, mert olyan volt, mintha tűkkel szurkálnák a hasamat. a nyakfájás a hazaindulás napján szűnt meg (5. nap), addig sírni tudtam volna tőle. a tejcsi a 3-4. napon indult meg, de akkor aztán dőlt belőlem... :lol:
Amikor meg kivették a babát - mondta előre az anesztes, hogy lélegezzek kicsiket - , az olyan volt, mintha a gyomromat szedték volna ki. akartam is szólni, hogy szerintem egy kicsit lejjebb keressék a kislányomat. :lol:
a spinális jó volt, egyszerre elmúlt minden fájdalmam. kár, hogy viszonylag hamar elmúlt a hatása.
ja, és volt hányingerem is műtét közben, pedig előtte itatnak egy szörnyű sós löttyöt, hogy a kismama ne hányja le az orvosokat, de én így is úgy éreztem, hogy mindenkit körbehányok mindjárt. szóltam is, de nem vették komolyan a fenyegetésemet. igazuk lett. :lol:
A felkelés rohadt szar volt, derékszögben sétáltam 10 percen keresztül a mosdóig. az 3 méter horror út volt. rohadtul fájt...
nem tudom, ti hogy vagytok vele, azért én szerettem volna spontán szülni. :(

K.
Kép
klauszka
 
 


Szia Klauszka!Nem semmi,hogy mennyire megszenvedtél!Ezek után már alig mernék mégegyszer szűlni,mert nem hiszem,hogy mindíg olyan szerencsés lehetek!Nekem már a természetes szülés ki van zárva, úgyhogy ha mégegyszer nekifutok egy baba projektnek csak császár lehet,(de nem hiszem,hogy lesz még)Sziasztok
Vendég
 


Engem altattak,de amikor felébresztettek és áttettek egy másik ágyra azt hittem kiszakad a seb annyira fájt.Engem este 10 kor császároztak,de az éjszaka folyamán vagy 3 szor átpakoltak másik helyre.Kértem fájdalomcsillapítót,szerencsére adtak gyógyszert meg szurit is.Másnap fel kellett kelni.Úgy remegtem mint a kocsonya.Én lelkileg nagyon ki voltam,úgy éreztem hogy nem is vagyok anya.Nem éreztem azt az érzést hogy de jó van egy kisbabám.Nem tudom milyen lenne spontán szülni.
szekusanne
 
 


én is kikészültem lelkileg, és senki nem értette, mi bajom. tipikus baby blues volt... :) én is azt éreztem, amit te Szekusanne.
én még 3-at is szülnék!!!!!!!!!!!!!! :lol: mindegy, hogy császár vagy spontán, bár ha lehet, spontán (nem az előző miatt).
alig várom, hogy újra terhes lehessek, de azért még várunk, mert Elcsire szeretnék koncentrálni, megérdemli!!! :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

ide még nem írtam,

megtudnátok mondani, hogy mi a különbség a spinális és az epidurális érzéstelenítés között?

Sziazstok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!Nekem mind a két császáromnál spinális volt.Azóta sem jöttem rá,hogy mi a külömbség!Pedig elég rég volt, főleg az első.Engem is érdekelne...Szia
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
pedig nekem már 1X elmondták, de ahogy bement úgy ki is jött, azt tudom, hogy nekem a babám délután 16.02kor született császárral, és utána én az őrzőbeb már mozoghattam az ágyban, mondta is a dokim hogy este már élesben forduljak jobbra és balra, hajnalban pedig már kisegítettek mosakodni és utána már sétálgattam is. Még azt tudom hogy a másiknál viszont állítólag órákat kell mozdulatlanul feküdni.
Nekem a császár jó volt, nálam nagyon ügyesen szúrt a doki jóformán meg sem éreztem és végig mondta, hogy mit csinálnak éppen a műtét alatt (aki az érzéstelenítést csinálta), és közben a nőgyógyászom is néha beszélt hozzám. És utána is még 2-3 napig jött az érzéstelenítős doki és adagolta a fájdalom csillapítót, és csak utána húzta ki a katétert v. mit a hátamból - de ezt sem éreztem. Úgy hogy szerencsére nekem nincsenek rossz élményeim a császárral kapcsolatban.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!Én is mozoghattam már az örzőben is,de nekem nem volt már akkor semmi a hátamban,szerintem azt még a műtőben kivették.A sebben viszont volt drén cső és az valamennyire kellemetlen volt,ha jól emlékszem az napokig ott volt.De inkább csak jó élményeim vannak,ennek ellenére nem vállalkoznék még egy szülésre se császárral se természetes uton(utóbbi nem is lehetne már)Lehet,hogy egyszer megváltozik a véleményem,csak addigra meg öreg leszek....Szia
Vendég
 


Sziasztok!

Mivel foglalkoztat a téma, hoztam egy kis olvasnivalót:

Spinális érzéstelenítés:
Ez a fajta szúrás- gyors zsibbadás csak műtéthez, tehát császárhoz adott érzéstelenítő, amit a gerincvelő körüli folyadékba adnak, és ha eleget, akkor gyors teljes zsibbadást okoz. Ha nagyon óvatosak, akkor nem lesz bénulásosan mély a zsibbadás, de csak akkor elfogadható, ha az éles fájdalom nem érezhető. Sajnos itt utólagos pótlásra nincs lehetőség, ezért csak az infúzióba adhatnak kiegészítést, vagy ha egyáltalán nem hat (extrém ritka, különlegesnek kell hozzá lenni, vagy a doki nem lelte meg a pontos helyet, de ennek még a műtét kezdete előtt ki kell derülnie), akkor altatás következik. Szóval ez az érzéstelenség jobbára mély, de utána 12-24 óráig nem lehet felülni, felkelni, viszont az ember sok infúziót kap és sokat kell innia. Előfordulhat utána erős fejfájás. Gyakran látni a kismamákon, hogy a baba fejének kiszabadítása nem kellemes dolog, mert akkor nagyon kell húzni, tolni a babát, hogy kiférjen a divatosan szűk nyíláson, de ha minden szép és jó, akkor olyan az egész, "mintha kiscicák játszanának a hasamon"-egy császáros kismama mondata. Mindig ezt szoktam elmesélni a nagyon izguló kismamáknak. Ami a procedúra gyorsaságát illeti: az egyszeri szúrás(spinál) legrövidebb ideje előkészítéssel együtt kb. 3 perc, a másiké kb. 6-10. Ennyit mindenképpen ki kell bírni. Sajnos ahogy az infúzióbekötés is lehet többszöri próbálkozás, úgy ezek is lehetnek nem olyan egyszerű dolgok, nem mindenkinek ugyanolyan a gerince. Lehet, hogy máshogyan áll a csigolyája, vagy nagyon kemények a tartószalagok, esetleg vizes a kismama háta, pl. a bőr alatt, vagy esetleg nehezítheti a dolgot az erőteljes elhízás is, és persze lehet gyakorlatlan a doki, vagy lehet rossz napja. Mindenkinek saját lebontási gyorsasága van, így olyan is van, aki fél napig zsibbadt még, és olyan is, aki nagyon hamar kér fájdalomcsillapítót. Az esetek 99.75%-ában a műtét idején teljesen jó a fájdalomcsillapítás.



Epidurális érzéstelenítés:
Az EDA egy vékony csövecske behelyezését jelenti egy réteggel kijjebb, azaz nem úszkál a folyadékban, mert a hártya túloldalán van. A megtalálása kicsit nehezebb, no meg persze bonyolultabb betenni a csövecskét, mint csak injekciót adni oda mélyre. Így ez egy kicsit hosszabb ideig tart. Fájnia nem szabad, mert érzéstelenítőt a bőrbe is adnak, mint ahogyan a másik érzéstelenítéskor is. Ami jó benne, hogy mivel bármikor, bárhogyan adagolható az érzéstelenítő, így szülési fájdalmat is csillapíthatnak vele, ha műtétre kerül a sor, akkor töményebb, több érzéstelenítő annyira elzsibbaszt, hogy metszeni is lehet, és ha műtét után is bennhagyják a csövecskét, akkor műtét utáni fájdalomcsillapításra is alkalmas. Viszont annyira nem lesz mély a műtét alatti zsibbadás. Minden érzéstelenítéskor el kell mondania az aneszteziológusnak, hogy éles fájdalmat nem, de nyomást, húzást, feszítést érezhet a páciens a műtét alatt. Ez sokkal érvényesebb az EDA-ra.
EDA nem minden kórházban elérhető még. Sajnos. Ráadásul sok helyen nem szívesen adják, vagy nem mindig tudnak adni - nincs kéznél a beadást szakszerűen elvégezni tudó orvos.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Én már lassan 1 éve "túlvagyok" a császáron. Én a következőt is így szeretném, de orvosilag is az lesz valszínű.

Nekem jó volt főleg hogy én féltem a sima szüléstől, ezért nem vágytam rá annyira, nem is bánom így is anya vagyok, mert végül mindkettőből baba lesz. :) Szóval tudom van akit mélyen érint ha nem szülhet rendesen, engem nem bánt.

Altattak, tehát csak azt tudom hogy előkészületek: borotválás, katéter, ami nem fájt, mert ha azt csináltam amit mondtak tényleg nem fájt, akkor kell venni a levegőt meg úgy ahogy mondják, engem csak az zavart hogy bennem van, nehezen viselem a belémszúrt tűt, meg infúziót, csöveket, az idegen tárgyakat.

Az altatásnál arra emlékszem, hogy mondta az anesztes hogy mostmár nézzek felfelé, ekkor a gyomromból indult felfelé a forróság a mellkasomnál már azt hittem megfulladok s rövidesen az a kérdés várt éreztem hogy elvágták a hasam? Nem. S emeltek, pakoltak, s fent voltam a szobámba. Nagyon száraz volt a szám. De nem ihattam két órát csak nyalogattam a vizesrongyot.
Nem éreztem semmit. Fáradt voltam, aztán az első felkelés az kegyetlen annak aki még nem érezte (engem sose műtöttek vágtak, csak akkor voltam kórházba amikor születtem s amikor szültem.) de utána már tudjuk mi vár ránk, le kell győzni a fájdalmat.
Nekem azt mondták, minél jobban fáj annál gyorsabban múlik, ezért nem kértem fájdalomcsillapítót a műtét után, kivéve a kötelező szurik. Hát nem könnyű. De 4nap múlva itthon szaladgáltam és legközelebb se fogok kérni fájdalom csillapítót, ja de a zsebembe volt két tabletta, ha mégis kéne, de nem.
Minél inkább erőltetjük annál inkább felejtjük a fájdalmat, de nem ilyenkor kell elkezdeni konditermeset játszani. :)

Legközelebb is altatást kérek mivel nem akarok fentebb írtakkal kockáztatni. Hallottam már nem túl szép történeteket. De nem akarok senkit elrettenteni.

Amúgy mi anyukák és leendő anyukák (szerintem) nemhogy egy év távlatából, hanem 1hónap múlva elfelejtünk minden rosszat s csak a szépre-jóra emlékszünk.

Bocsánat hogy hosszúra sikeredett.
Mindenkinek szép napot.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Nszoke
köszi szépen a felvilágosítás, akkor mostmár legalább tudni fogom hogy én Epidurális (EDA) érzéstelenítést kaptam.
Azt megkérdezhetem, hogy miért nem szívesen adják néhol az EDA-t?

Bárány
akkor te is EDA-t kaptál
És Te nálad egyből császár, vagy előbb megpróbálták, hogy megtud-e szülni őket rendesen.
Nálam úgy volt, hogy ha beindul magától és megtudom szülni akkor normál szülés. De mivel ekkor már 3-adszor voltam a vajúdóban megfigyelésen 3 hét alatt így a 3-nál 2 óra megfigyelés után úgydöntöttek hogy akkor most megszületeik a babócánk császárral. Nekem az egészben csak annyi volt a rossz, hogy amikor ezt közölte a dokim akkor utána már jött is a másik doki aki közölte a lehetséges érzéstelenítési dolgokat, hogy altatás nem ajánlott (mert előtte tavasszal a nőgyógyászati műtétemkor ébresztéskor I-II AV blokkom volt) így maradt az EDA. És persze vele egyidőben jött 2 szülésznő tanuló akik közben meg már vetköztettek is, és utána meg a szülőszobán tök pucéran oldaltfekve görnyedni mikor a doki berakja a csövet és még utána is mikor próbálgatja hogy meddig ért már el az érzéstelenítő. Egyébként én nem éreztem császár alatt semmilyen nyomást, de mikor kellett volna akkor az érzéstelenítős doki szolt hogy most lehet hogy fogok érezni nyomást, de én csak annyit éreztem az egészből hogy nem tudom mikor egyszercsak valami nagyon meleg folyadék kiömlik odalent a combomra. És az pedig nagyon jó volt hogy a csövet bennem hagyta így legalább még jött 2-3 napig és adagolta a finom fájdalom csillapítót.
Én egyébként a II. Klinikán szültem

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Nszoke

most vettem észre hogy közben te is írtál. Én nálam a fent említettek miatt nem is akarták vállalni az altatást, mert ez már a terhességem közepén kiderült, mikor az orvosom lehívta a műtétkor az altatást végző altatóorvost és már akkor megbeszéltük, hogy nekem nem ajánlott az altatás. Pedig műtét után is volt nekem 1X felszínes altatásom mikor a babócámat beültették (ő lombik) de szerencsére akkor nem lett semmi baj. Egyébként én is nagyon féltem a szüléstől, de a császártól is már csak azért is mert hogy fenn vagyok és mégis mekkora vágást csinálnak rajtam, még jó hogy elvolt a fejem barikádozva és az érzéstelenítős doki és néha a saját dokim is beszélt hozzám. Én ha jövőre megint sikerül a tesó program akkor sem fogok altatást kérni, már csak azért sem, mert így legalább odahozták megmutatni és meg is puszilhattam a kis drágát, de ha altatnak akkor csak másnap mikor már osztályon van az ember akkor láthatja a babáját. És én ki nem hagynám hogy ott rögtön láthassam. Nekem ez első 5 nap volt nagyon rossz. De csak az ágyból való felkelés ill. visszafekvés volt horror. Ha már felálltam sima ügy volt, igazhogy a 100km/h sebességem jó ha elérte ekkor 20km/h. De hát én már akkor is szívem szerint mentem volna vissza egy kistesóért. Ez a fájdalom legalábbis nálam tényleg csak addig tartott míg fájt, utána már nem is emlékszem rá hogy milyen rossz volt.
Úgyhogy én mégegyszer úgyanígy csinálnám, és nagyon remélem, hogy fogom is.
Na jó nem untatok tovább senkit.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!

Hiába olvasgatok, de nem találom hogy miért nem lehet téged altatni? Igen ez az egy nagyon rossz dolog volt az altatásban hogy nem találkozhatsz a babáddal, de sajnos én akkor sem találkozhattam volna vele ha fent vagyok, mert koraszülött lett. Na a császárhoz képest a koraszülés a horror. :( És sajnos néha túl gyakran azt el sem lehet feledni.

Én igazából a "szülés" körüli dolgokkal nem foglalkoztam, a részletek kevésbé érdekeltek (hova, mit szúrnak, mire fektetnek, mit vágnak, mekkorát..stb) annál inkább a kislányom élete volt a középpontban.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!Nszoke,köszi a felvilágositát!Mostmár én is azt gondolom,hogy ezt a bizonyos EDA-T alkalmazták nálam is.De ez persze nem biztos

Erika!nekem rögtön a terhességeim első pillanatától tudtuk,hogy császár lesz,ezért én nem is vajúdtam.Volt egy legelső terhességem ami sajnos nagyon szerencsétlen véget ért ezért én már csak császárral szülhettem,szerencsére mind két gyereket egészségben és időre.Lehet,hogy nem válaszoltam mindenre,akkor bocsi.Olyan sokat írtatok,hogy majd mégegyszer át kell olvasnom.Sziasztok
Vendég
 


Azt elfelejtettem leírni,hogy én a baross utcában szültem!

Nszoke,osztom a véleményedet a koraszülés tényleg horror sajnos abban is volt részem!

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok

Nszoke
lehet altatni, csak tavaly tavasszal a laporoszkópiás műtétemkor az ébresztésnél gond volt - I-II fokú AV blokkom volt - ez valami szívzavar v. micsoda, de szerencsére gyógyszer adására rendeződött, de így sajna a műtét után a saját helyem helyett az őrzőbe vittek, és ezért nem akartak mégegyszer altatni. Nekünk is majdnem koraszülött lett a babánk, február 18-ra voltam kiírva, ehelyett január 5-től kórházban voltam, mert a CTG- sem volt jó és az áramlás pedig nagyon rossz volt, úgyhogy mondta is az orvosom, hogy jó lenne még 2 hetet kihúzni, amiből szerencsére 3 hét lett. És sajnos a kórházi pályafutásom a vajúdóban kezdődött mert ott 24 órára is az emberre tudják rakni a CTG-t, majd ott kötöttem ki 2hét múlva is megfigyelésen de szerencsére kb. 3 óra múlva közölték hogy még maradhatunk együtt. De 3 hét múlva 2 órás megfigyelés után jött az orvosom, hogy most akkor meg fog születni a baba. És így szerencsére nem lett koraszülött. De elég volt így is ez a 4 hét. Vagyis az első 3 hét, napi 3 CTG, 1 áramlás vizsgálat, 1 ifúzió, főleg azt hallani hogy nem fejlődik nem fejlődik rendesen, utána meg - végülis ez is nő az is nő csak a feje BPD-je nem, utána mondta a dokim hogy végülis nekem is és a páromnak is hosszúkás a fejünk úgy hogy valószínű hogy ő is az lessz. És hát szegénykém január 26-án délután 16.02kor megszületett 49cm-el, és 2670g-al. És sajnos szegénynek a magzatvíz sem volt túl sok, persze az orvosok mindig azt mondták, hogy az még elég neki (csak a végtagjai között volt)

Bárány
én sem vajúdtam, ott mindig csak megfigyelésen voltam a CTG miatt, de láttam olyat is aki már 2 napja vajúdott és még próbálták tartani benne a babát hogy a tüdeje minnél jobban érjen, de szegénynek nagyon rossz lehetett mert akkor már a magzatvize is 2 napja elfojt.

Szerencsére mint írtam az én babám nem lett koraszülött de ezt csak a nagyon jó orvosomnak köszönhetem, és persze nagyon remélem, hogy a babámnak sem lessz később abból baja, hogy kitudja meddig nem működött jól a lepény. Eddig legalábbis az dokinéni szerint nem látszik rajta semmi. Szépen fejlődik mint a többi baba.

Nszoke - te hol szültél

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Akkor most már én is tudom, hogy mi a különbség. Én tudtam, hogy spinálist kaptam, közölték velem. ÉS NAGYON FÁJT A NYAKAM. de igazatok van, csak a szépre emlékezem. :wink:
én csövet nem kaptam a sebembem, állítólag olyan szép voltam (vagyok) belülről, hogy nem kellett berakni. :oops: :D Hála istennek, a másik ágyakról a csajoknak volt, és azzal paráztattak, hogy az fáj, amikor kiveszik (nekem amúgy is fájt nagyon a sebem). aztán mentem a dokimhoz kötözésre, és kértem, hogy óvatosan vegye ki a csövet, mire nevetett, és közölte, hogy miről beszélek??? :lol:
Én meg altatást nem szeretnék a következőnél, akkor tényleg mindenről lemaradok, nem?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

Szia Klauszka
nekem sem volt csövem a sebbe szerencsére. Nekem is mondták hogy milyet kapok csak a nagy zűrzavarban a 10%sem jutott el az agyamig abból amit mondtak, akkor csak azon filóztam, hogy a páromnak szóljak hogy azonnal üljön vonatra és jöjjön, és úgy készüljön hogy pesten alszik. Mivel mi Esztergom mellett lakunk és pesten jártam orvoshoz, így szegénykém már csak akkor ért oda mikor én már az örzőben voltam, de hát szegény amúgysem jöhetett volna be a műtétre, de azt nagyon sajnálom, hogy nem ő babusgatta a pici fiát a születése után, de majd a legközelebb talán sikerül ez is.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

A férjed sajna nem volt szerencsés, de szurkolok, hogy a következőnél együtt legyetek. :)

Hol szültél? S a következő sem lehet sima szülés?

Amúgy elnézést mindenkitől, ha már leírtátok volna amit kérdezek, de akkor lehet hogy elsiklottam felette. :shock:

Bárány te a barossba szültél ugye? Koraszülés? Miért, hogyan mi volt? És ha jól látom két gyermeked van, mind a kettő kora volt?

További szép napot. :) :) :) Bár itt beborult. :(

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Nszoke
Én az Üllői úti II-es klinikán szültem, azt hogy a következő szülés milyen lehet nem tudom, előszőr sikerülnie kell a tesóprogramnak - mert sajna (anyagiak miatt) csak 1 esélyünk van rá, úgyhogy ezekután ha sikerül - már nem fog érdekelni hogy hogy szülök, csak az hogy sikerüljön legalább még 1 babóca, de ha 2 v. 3 lenne én annak is örülnék és persze hogy eségséges-egészségesek legyenek, de ha lehet akkor én úgyanúgy császárral szeretnék szülni, mondjuk azt az 5 nap kínszenvedést nem kívánom senkinek, de megéri, a fájdalom számomra nem számít. Mondjuk nem tudom, hogy milyen fájdalommal jár a sima szülés. De mégis inkább maradnék a császárnál - valószínű azért mert itt már tudom, hogy mire számíthatok.

Sziasztok

Erika

Mindenkinek szép hétvégét

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Értelek. Nem akarok tolakodni, de mennyibe kerül a babaprogram, tehát mi mennyibe kerül? Vagy hogy működik? A barátnőm 7éve nem esik teherbe s nagyon elkeseredett már, jár nőgyógyhoz, endokrinologushoz, de csak gyógyszerekkel tömik.

Ilyenkor apuci ad mintát azt beültetik aztán csak reménykedik az ember hogy sikerül vagy hogy csinálják és mi mennyibe kerül, hogy mire számíthat?

Köszönöm.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Nszoke!
Mind két gyerekem szerencsére időre született,az első terhességemből viszont a 35.héten egy kislány született természetes uton de sajnos csak 8 napot élt.Ez után már mindkét gyerekem császárral született és időre jó nagy súllyal egészségesen.Ezért tudok mind két fajta szülésről véleményt mondani,és ezért vagyok "császár"párti(persze csak orvosilag indokolt esetben)Látom éredeklődtök a lombik program iránt(pontosabban Erika)a barátnőmnek,most volt,6 hónapos terhes,első nekifutásra sikerült neki,és ha jól tudom 500E körül járnak, és a Nyírőbe jár.Sziaszok!
Vendég
 


Sziasztok

A mi babócánk is lombik, szerencsére 1-sőre sikerült.

Nszoke
az hogy mennyibe kerül 1 lombik kezelés sok mindentől függ. Nálunk mindkettőnkkel gondvolt - van. A férjemet is műteni kellett és engem is. Vagyis nekünk nem kellettek gyógyszeres kezelések. Nálam előszőr a rendes nőgyógyászom csinált egy HSG vizsgálatot ahol kiderült hogy a petevezétekim nem jók. Majd a férjemet is műteni kellett. Majd később engem is ahol kivették az egyik petevezetékemet és a másikat megégették. Ezeket mind állami kórházban végezték - így ezek annyiba kerültek amennyit az orvosoknak adtunk. Ja és nálam legelőszőr még csináltak hormon vérvételeket. Ez is TB-re ment.
Majd a Kaáliba Intézetbe elmentünk. Itt csak az első konzultációért és az első UH-ért kellett fizetnünk. És persze a gyógyszertárban - ez került sokba. Ha csak a lombikos gyógyszereket számolom akkor az nekünk tavaly kb. 300.000Ft-volt.
Ha az illető hölgynek a petevezetékeivel, ill. apucinak a spermái is jók akkor inszeminációval kezdenek - ha jól tudom akkor ebből állam 6-ot fizet és utána jön a lombik ami jelenleg 5. De mostanában vannak olyan rémhírek hogy jövőre lecsökkentik 3-ra v. 4-re, ill. 40 éves kor (hölgy) felett egyáltalán nem támogatja.

Inszemnél és lombiknál is igen apuci ad mintát, ill. ha az ondó folyadékban nincs sperma akkor van a biopszia és úgy próbálnak életképes és jó spermákat nyerni.
Az inszemnél apuci leadja az anyagot és azt juttatják be anyuciba, de ha jól tudom akkor itt is van valamiféle injekciós gyógyszeres előzmény ill. UH.
Lombiknál pedig injekciós előzmény (ez a drága) - tűszők-petesejtek leszívása (petricsészében találkozik a petesejt a spermával)- majd 2-3 nap múlva visszaültetik, és kb 2 hét múlva kell tesztelni (tesztet adnak) v. bemenni vérvételre hogy sikerült v. nem, ha sikerült akkor 2 hét múlva UH.
De a www.kaali.hu oldalon minden pontosabban le van írva.
Én a barátnőd helyében már régen elmentem volna egy meddőségi központba.
Mi 2005 szeptember 1-jén voltunk előszőr babamiatt nőgyógyásznál, nekem októberben HSG-vizsgálat, férjem kivizsgálása - nov. műtét. December elején már a Kaáliban voltunk, majd egy csomó vérvétel kellett amit a Kaális orvosom a házi orvosommal csináltatott meg így tb-re ment (kb 2 hónap mire mindnek megvan az eredménye), márciusban az én műtétemvolt, és áprilisban már megint a Kaáliban voltunk és májusban el is kezdődőtt a lombik ami sikeres lett, és idén január 26-án megszületett a kisfiúnk. Ezt csak azért írtam le hogy nálunk szerencsére minden gyorsan ment, de ezt köszönhetjük annak is hogy minden orvosunk a maga területén profi. Úgyhogy mindegyik megcsinálta a szükésges dolgokat, és nem kisérletezgettek rajtunk ill. nem küldözgettek sehova.
A Kaáliban a barátnődnek tudom ajánlani Dr. Krizsa Ferencet. De ha meglátogatja a Kaális topikot akkor ott a többiektől is sok segítséget kap. És sajnos arra számítson hogy mint máshol is kb. 1,5 - hónapmúlvára kap csak időpontot.

Bocs ha sokat írtam, de remélem hogy nem untattam senkit

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hol laksz Erika? ugyanis mi is Esztergom mellett lakunk! Én Kistarcsán szültem (még messzebb, mint te), de nagyon jó élményeim voltak a kórházról.

K.
Kép
klauszka
 
 


jaj lányok, most kaptam másik topicból a hírt, hogy beletették Eliza születését a Kismama újságba!!!!! Ez olyan jó és megható, hogy itt sírok.
Jó éjt mindenkinek!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

Klauszka
Mi jelenleg Kesztölcön lakunk, és Pesten a II.Klinikán szültem.
(Esztergomból költöztünk ide, de egyszer mi még visszaköltözünk Egomba mert én nagyon de nagyon utálom ezt távolsági buszjáratokat. És nem is érzem itt magam annyira jól mint Egomba, úgyhogy nagyon remélem, hogy a következő 10évben teljesül ez az álmom is, de most arra koncentrálok hogy a jövő évi teső program sikerüljön).
Te miért szültél olyan messze Kistarcsán?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Tahitótfaluból? Ha igen, gyönyörű történet, bár sajnálom, hogy nem lehetett úgy ahogy szeretted volna, de úgy látszik valaki tényleg segített nektek fentről:) Gratulálok nagyon szépek vagytok.

Köszönöm Erika! Ez nem könnyű dolog és ha ugy vesszük nem olcsó-bár a saját gyermekünk mindent megér, de ez súlyos hogy mennyi mindent kell fizetni. Tehát szép végösszegre lehet számítani, bár ez csúnya így leírva, de ez az igazság sajnos. :(
Ez elszomorító.

Neki sajnos az átlagosnál is rosszabb anyagiai vannak ugyhogy lehet hogy ezért nem is kezdett még bele, mert végülis már 7éve akar babát, de eddig semmi érdemleges lépést nem tett. Sajnos valószínűleg a pénz miatt.

Jó éjt mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek ezen a borús reggelen
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1162104146.46.gif[/img]

Nszoke
és legalább tudja, hogy mi a probléma? Hogy miért nem jön össze a baba? Vagy az orvosa csak kisérletezget különböző dolgokkal?

Sziasztok

Erika [/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Szép jó reggelt! Már ha lehet szép ilyen borús, esős időben. :?

Azt hiszem hogy már elméletileg jól működik minden, a hormonok nem voltak megfelelő mennyiségben, most pedig már csak annyi hogy nincs tüszőérése. Valami ilyesmi. Ha jól tudom nem érett hogy teherbeessen.

De lehet hogy csak zagyválok. Remélem sikerült a lényeget megjegyeznem. És a férje még nem is volt vizsgálaton, valahogy senkibe nem merült fel ennek a lehetősége, se orvos, se nekik...

Nem tudom.
Sajnálom, mert nagyon vágyik egy babára, de nem tesz érte aktívan, szerintem. Akikkel találkoztam babaprogramossal, azok max 2-3év múlva már babával rendelkeztek, na ez egy elég rossz mondat. :) Tehát többet senki se várt 1-2 évnél. Ő meg 7éve gyötri magát s már 30 lesz. Ami végülis nem sok, de hozza magával a rizikóit.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szi Nszoke

Az érdekes hogy az orvosa ennyi idő után sem küldte el még a férjét vizsgálatra. Nálunk ez is velem egyidőben történt. Hogy minden ok ki legyen zárva.
Pesten a Szabolcs utcai kórházban van az országban a legjobb orvosok. Prof. Dr. Papp György, és Dr. Kopa András. Az én férjem a profhoz járt, de tudtommal Dr. Kopa András is jó.
Nem akarok csúnyát mondani - írni de szerintem ha a 7 év alatt nekik sem jutott eszükbe hogy talán a férjnek is elkéne orvoshoz menni, talán nem akarnak mindenáron gyereket. De szerintem sokan az ő helyében már réges régen orvost váltottak volna. Ha szeretne én tudnék nekik ajánlani egy másik nagyon jó nőgyógyászt is, aki a II. klinikán dolgozik, ill. van magánrendelése is (itt sem tartozik a drágák közé - és műtétkor v. szüléskor is annyit adtam neki amennyit tudtam, és nem sértődött meg, de mások is annyit adtak neki, és a férjét pedig elcipelném a szabolcs utcai kórházba minimum egy gyors sperma vizsgálatra). De ha jól tudom akkor a nőgyógyász is bent a klinikán tud csinálni nekik sperma vizsgálatot is, egyébként foglalkozik meddőséggel is, és a klinikán ő csinál inszeminációt is. Na mindegy ezt ők fogják eldönteni. Mi sem állunk anyagilag jól, de a gyerekért mindent, ha kellett volna még kölcsönt is felvettünk volna, de így hogy elsőre sikerült nagyon jó. Anyagilag pedig szerencsénk volt, mert mindig akkor jöttek be pénzek mikor kellett - pl. adóvisszatérítés stb., mert csak a fizetésből nekünk sem lett volna gyerek csak hosszú évek gyűjtőgetése árán. A jövő évi tesóprogramot meg anyukám fogja finanszírozni, persze ő is most gyűjtöget rá. Úgyhogy anyagilag nálunk a család is úgy áll mint mi sajnos.

Na mindegy, ezt majd ők eldöntik hogy hogyan tovább, de ha annyira szeretnének 1 babót akkor azért egy kicsit többet kéne tenniük.

További szép napot mindenkinek

Erika

Ui. remélem nem nagyon írtam össze vissza és érthető amit írni akartam, és remélem hogy nem bántottalak meg vele, és a barátnődet sem, de 30 évesen és 7 év próbálkozás után és orvost váltanék

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Értem amit leírtál és egyetértek veled. Szerintem nem is biztos hogy akarnak annyira babát és ami még közrejátszik az a pénz, dehát ők tudják. Nem bántottál meg engem de valószínűleg őt sem. A szomszédom inkább mint barátnő, de én is szeretnék neki tanácsot adni, bár sosem használja fel az információkat. No erről ennyit.

Egy tündér az anyukád, mert ahogy értettem az a 300ezer mellett még bőven volt mit fizetgetni s magát a szülést még nem is számoltad, ugyhogy gondolom bőven lehet duplázni az összeg végét. Már ha csak én is a szülést meg a terhességet számolom, az sem kevés.

Szívből kívánom hogy sikerüljön még gyorsabban a következő babád.

Amúgy azt nem látom, hogy miért nem leszel terhes?

Bárány!

Még csak most láttam hogy írtál, ne hari. :)
Mi volt a gond az első babáddal? S emiatt kellett a következőket császárral szülni?

Nekem 27hétre született a kislányom s bár már egészséges, szépen fejlődik, de mivel szeretnénk másodikat nagyon félek, hogy nem marad életben. Így is azt mondták az orvosok hogy örüljek, hogy semmi baja nem lett a kicsikémnek, az ugymond szokásoson kívűl. S ha hagyom magam akkor csak 25hétre születik. Ami tán végzetes vagy teljesen maradandó lett volna. Szóval nem könnyű.

szép napot

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszoke!Te nagyon szerencsés vagy,hogy 27. hétre születettet kislányod egészséges,és hidd el a következővel nem lessz semmi probléma,valahogy ez így szokott lenni...Nekem az első baba egész jó sullyal született 2050gr,de egy bélfertőzést kapott amit NEC-nek neveznek,ettől perforálodott a bele és már a műtét sem segitett rajta (ez egy olyan műtét,hogy kivezették a belét),de sajnos 5 órával a műtét után meghalt.A következő terhességemnél úgy "pátyolgattak",hogy el sem hiszed..Ezért is császároztak,+nagy magzati súly+farfekvés+lábtartás.Én voltam az abszolult császáros semmi esélyem nem volt egy rendes szülésre(ezek után nem is hiányzott).A fiamnál meg szintén eggyértelmű volt a helyzet,ő 4150gr-al született.Hát nagyjábol ennyi a történetem,lényeg,hogy van két szép gyerekem!Remélem nem hangoltalak le nagyon titeket ,ezen az amúgy is lehangoló,szomorkás őszi napon.Sziasztok!
Vendég
 


Nszoke!Remélem nem veszed zokon,de megnéztelek az iwiw-en,ha jól néztem akkor neked a kislányod van fölrekva.Persze nem biztos,hogy jót néztem..
Szia
Vendég
 


Mind a ketten fent vagyunk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nszoke 2010.02.08 14:44-kor.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


És te? Hogyan lehet megtalálni?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

bocsi a tudatlanságomat de mi az a iwiw, és hogy lehet ott megnézni bármit?

Most látom hogy amit írtam elszált, most írhatom újra, na midegy.

Nszoke
nekünk egyikőnknek sem lehet spontán babája, ha férjemnek lehetne is miattam nem jönne össze a dolog, mert nekem kivették az egyik petevezetékemet, a másikat pedig megégették, vagyis az is használhatatlan. Úgyhogy sajna nekünk maradt a lombik. De így legalább mivel "csak" szervi gond van így nem kell kisérletezgetni gyógyszerekke. Mert én legalábbis tavaly még hormonilag rendben voltam.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

bocsi a tudatlanságomat de mi az a iwiw, és hogy lehet ott megnézni bármit?

Most látom hogy amit írtam elszált, most írhatom újra, na midegy.

Nszoke
nekünk egyikőnknek sem lehet spontán babája, ha férjemnek lehetne is miattam nem jönne össze a dolog, mert nekem kivették az egyik petevezetékemet, a másikat pedig megégették, vagyis az is használhatatlan. Úgyhogy sajna nekünk maradt a lombik. De így legalább mivel "csak" szervi gond van így nem kell kisérletezgetni gyógyszerekke. Mert én legalábbis tavaly még hormonilag rendben voltam.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Értelek. Az iwiw, az egy nem is tudom, egy ismerős és barátkereső oldal. www.iwiw.hu

Ha kapsz egy meghívót egy a rendszerben levő ismerősődtől akkor még sok-sok olyan emberre lelhetsz akiket ismersz, és nem is gondoltad volna hogy még találkoztok barátokat is lehet találni.

Mostanában az ilyen barátkeresők között ez a legnépszerűbb.
És elég jó, csak néha lefagy, meg lassú.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Erika!

Hogy is hívják a babócádat? És mit eszik, mit csinál, szopizik még?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Leírtam privátban,ha gondolod jelölj meg!
Jó éjt mindenkinek!!
Vendég
 


Megtaláltalak, legalábbis remélem téged. Szépek vagytok. Egy fiú, és egyl ányod van ugye?
Szépek vagytok!


Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: