Új privát üzeneted érkezett!

ja lia!
én nem foglalkozom a kézrágással,ezen szerintem mind átmentünk,hisz az olyan megnyugtató :) és dorián néha annyira betömi,h öklendezik :) én meg jókat röhögök,h utána milyen pipa,na meg,ha nem találja egyből a kezét :lol: ha majd úgy gondolja,abbahagyja

Kép
berni1
 
 


szioasztok!
berni:igazándiból ez a hinta fél éves kortól való :oops: de dávid már úgy is 1-nek képzeli magát a függőleges póz a kedvence :lol:
járóka:nekem mindíg is ugyan ilyen volt a nagyoknak is..könyebb eggyik szobából a másikba vagy ki az audvarra hurcolni,de legfőképp nem veri be a fejét vagyis beveri de nem fáj.
azt szokták mondani hogy azért jobb a fa mert abból jobb a kilátás...hát az enyimeg ha jobban akartak látni odanyomták az arcukat..aztán amikor föl tudtak állni már mégjobban kiláttak ..viszont akkor vannak a nagy hátraesések,nagy fejbeverésekkel,szóval akkor jobb a hálós..

na megyek mert órdít 5kor evett utoljára :shock:
Vendég
 


a mienk 1.2m széles,talán mire akkora lesz,már nem esik hátra,h beverje a túloldalon a fejét :lol: :lol: :lol:
ezt most azért vizuálisan elképzeltem :lol:
dorián is a függőlegest szereti,ill.csak szeretné :? én gonosz anya vagyok 15 percnél sokkal többet nem tartjuk úgy.viszont kompenzálom a szőnyegen való együttjátszással :D

Kép
berni1
 
 

 
 

IGEN AZ BIZTOS,HOGY JÓ,HOGY NAGYON NAGY NÁLUNK SAJNA NINCS AKKORA HELY,MEG EZ OLCSÓBB IS VOLT,AZOK A FA JÁRÓKÁK TETSZETTEK NAGYON AMINEK ÁLLÍTANI LEHET A MAGASSÁGÁT ÚGY MINT A TIÉDNEK,MERT EBBEN DÁVID MÉG NEM ÉRTI,MIÉRT VAN OLYAN MÉLYEN :lol: ÓÓÓÓ ÍGYMARAD A NAGYBETŰ :twisted:
holnap oltás gondoljatok ránk..két láb és szájon át :x
Vendég
 


Sziasztok!

BOcs hogy így "bekontárkodok" közétek, de a véleményeteket, tanácsaitokat szeretném kérni.
A 38. hétben járok, jövő hétfőn, szept.22-én lesz a császárom. A második, mert az első fiamat is császárral kellett szülnöm mert faros volt. Most megmondta a dokim a legelején hogy császár, úgyhogy esélyem sincsen hogy természetes úton szüljek...
Az első fiamat altatásban szültem, nem volt jó, sőt, túl gyorsan kaptam az altatót, rossz érzés volt nagyon az elalvás is, utána sokáig kába voltam, ezért és azért hogy minél előbb láthassam a Babámat döntöttem úgy hogy spinális vagy epidurális érzéstelenítésben "kéne" szülni...
MInden érdekel e témában, milyen a műtét alatt, nem lettetek rosszul?A szúrás tényleg nem fáj? Utána ha feküdni kell sokáig akkor totál mozdulatlanul? A fejfájás?
Szóval ha ráértek egy picit írjatok nekem, előre is nagyon szépen köszönöm, kicsit be vagyok tojva.... :oops:

Kép
krisztamili77
 
 


szia kriszta!
én csak az altatásról tudnék nyilatkozni,de azt te is ismered :) ha ma szülnék,eszembe sem jutna altatást kérni!!!!
azt tudom,amit elmondtak,láttam:ma már annyira vékony tűvel adják,h nem okoz fejfájást.a szobatársamat ,mikor behozták már akkor mocorgott és mindenkit egységesen 5-6 óra múlva talpra állítanak.ki kell menni a mosdóba.ő jól bírta és azt mondta,h nem fájt neki semmi.persze van,akinek fáj,de szerintem ez a dokitól fűgg,h hogyan adja be.

én azt tudom,h tuti ezt választanám,ha újra szülnék.

Kép
berni1
 
 


kriszti szia!
én mind a 3-at spinllal szültem :lol:
az első kettő szuper jó volt nem éreztem semmit sőt a műtét végére elaludtam,és csak akkor ébredtem amikor már a lábamba visszatért az élet.
dáviddal egy kicsit jobban jelen voltam,nem aludtam el (pedig amikor kint volt a gyerek kaptam dornikumot)de legalább láttam a kicsit,semmi fájdalmat nem éreztem csak húzást nyomást,meg azt éreztem amikor a placentát szakították le,de nem fájdalom csak érzés!
utánna feküdtem egy 2-3 órát,de többet nem bírtam,kimentem pisilni,és este már a hugycsőkatétert is kivetettem
Vendég
 


ja és nekem dáviddal nagyon fájt a hátba szuri,de az első kettőnél meg sem éreztem,szóval ahogy berni is írta orvosa válogatja!
Vendég
 


megjöttünk az oltásról drukkoljatok hogy ne legyen semmi!!

6950gr 65cm, fej:43 mell:45
Vendég
 


Kedves Berni és Lia!


Nagyon nagyon szépen köszönöm hogy írtatok, máris jobb a közérzetem... :P
A dokival aki csinálja majd szerdán találkozom és megkérem szépen hogy ő csinálja, a telefonban nagyon ari volt és állítólag jó szakember, úgyhogy ez remélem rendben lesz.
Tudjátok annyi rémtörténetet hallottam és én marha elolvastam a császár összes szövődményét és halálozási arányát hogy teljesen bekeveredtem...
Lia!
NAgyon nagy gratula a három csemetéhez!!!Én is szeretnék még Babát, / egy kislányt/ettől a szüléstől függ hogy bevállalom- e. A picim a pocimban lombik baba, még van fagyasztva 8, meg szeretném adni az esélyt amennyinek csak lehet...
Drukkolok hogy ne legyen semmi a Picuroddal így oltás után.

Berni!

Neked is gratulálok a pici Doriánhoz, nagyon szép Baba és a neve is az!
Köszönöm szépen a bíztató szavakat.

Kép
krisztamili77
 
 


kriszti!
majd teszel föl képéet a piciről?mi lesz a neve?
addig a nagyról tegyél képet!!ő mennyi idős?
az első is lombik volt?
hova jársz dokihoz?
Vendég
 


Lia!

Persze hogy teszek fel róla képet, már alig várom hogy tehessek! :P Gerencsér Somának fogják hívni. Egyébként a kedvenc fiúnevem a Dávid, csak a párom meg a fiam lehurrogott... :P Biztosan nagyon jó fiú Dávid, ugye nem lett lázas a szuritól?
A nagy fiamat Janzsó Milánnak hívják, majd rakok fel képet, most 20-án lesz kilenc éves. Elválltam,amikor a fiam egy éves volt, az apukájuk más...ő nagyon hamar "sikerült", elhatároztuk hogy gyermeket szeretnénk és két hónap múlva már terhes is voltam. Aztán a mostani párommal meg csak nem jött csak nem jött , végigcsináltam hat inszeminálást is aztán a végén csak lombikkal sikerült a második beültetésre. Az élet útjai kifürkészhetetlenek....
Dokihoz itt járok Szombathelyen, akinél a fiamat is szültem, rendes pasi, nincs vele gáz.
Köszönöm hogy érdeklődsz, igazán jól esett.
Szép estét Nektek!!!

Kép
krisztamili77
 
 


szia!
akkor várom a képeket a kicsiről és a nagyról eggyaránt!!
az élet tényleg kifürkészhetetlen...nekem 3 gyerekem 3apától van :lol: :lol: :lol: :lol:

oltás:kúpot adtam neki,de még estére meglátjuk mi lesz,kell-e mégeggy kúp...de nyügibb mint szokott!!

miéert császároznak 22.-én?azért kérdem mert akkor még nem töltöd be a 38-at.van valami oka?
Vendég
 


lia!
gondoltam ma rátok!!!gratula a nagyfiúhoz!és elmész te a ....ba az állandó evésmizériáddal :D így már megnyugodtál végre,h nem fog elfogyni Dávid? :D mi szerdán megyünk,majd nekünk is szorítsatok!

kriszta!
írj nyugodtan,attól csak megkönnyebbülsz,mi meg majd okosokat válaszolunk.lia a megmondhatója én ue.t csináltam,annyira tele volt a gatyóm.ezért is kértem az uccsó pill.ban altatást :oops:

Kép
berni1
 
 


Lia!

A vonalzóm nem igazán jó, a 38. hétben vagyok most, tehát majdnem a 39.-en császároz....okt.3-ra vagyok kiírva egyébként.
Az ok az előző császár meg a szemem, gyakorlatilag vak vagyok, 9-es szemüveget viselek, na meg azért is mert ragaszkodom a dokimhoz és nálunk nem jöhet be csak úgy a kórházba....
Remélem nem kellett már este kúp Dávidnak és ma is minden rendben lesz vele.
Mégegyszer gratula a Gyermekeidhez!!!!

Berni!

Írok úgyis szerintem még addig sokszor elkap a pánik...bár tegnap óta szerencsére - hála Nektek- egészen pozitívan látom az egészet és csak a Babámra gondolok...
Meg a holnapra amikor találkozok az anesztes dokival.... :lol:

Nagyon szép napot Nektek!!!!!

Kép
krisztamili77
 
 


szisztok..hát nagyon szar esténk volt és dávid olyan forró volt,hogy azonnal kúp..meg sem mértem...
ma is nyügős,a nagylányom meg taknyos..hát remélem nem lesz baj dáviddal,nem fertőződött rá az oltásra :o
aludni szinte nulla,hát nagyon fáradt vagyok...

kriszti a műtét napján majd gondolunk rátok és utánna várunk ám vissza
Vendég
 


lia!
ne parázz! :) mindíg arra kell gondolni,h nem lesz semmi baj.pozitív gondolatok!!!gondolj bele,én mit szóljak,amikor már az előzőtől is lázas volt :shock: ez van,túl kell esniük rajta.
amúgy a mi éjszakánk is tuti volt :( eddíg kelt enni 4kor,meg reggel 7 felé.most éjféltől 2 óránként volt ébren.evett 2kor,6kor,de úgy,h 5 kor rekedtre üvöltötte magát a hisztitől,majd álomba sírta magát :( sajnáltam,de mindennek van határa.ja,aztán persze 8kor is evett.még jó,h a tej folyton termő,mert lenne üvöltés :D

Kép
berni1
 
 


berni az a hab a tortán,hogy a nagylányom taknyos a férjem meg most telefonált,hogy lázas és taknya nyála egybe!!asszem nehéz idők jönnek,már készítem magam lelkileg!!

oltás:szerintem sok ez a féle egyben!!jövő hónapban már csak kettő
Vendég
 


azt akartam írni,hogy sok a 3 féle egyben!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszta!
Sajnos én is csak az altatást tapasztaltam meg, és bernihez hasonlóan én sem "választanám" még egyszer ha szülnék. Iszonyatos volt, főleg az elalvás, amikor nem tudtam levegőt venni. Borzalmas érzés. Na meg utána, amikor öklendeztem, hánytam, és 3 napig köhögtem a friss sebemmel, azt hittem betojok úgy fájt. Szóval szerintem is jobb az epidurál v. spinál bár arról tapasztalatom nincs, de talán kevesebb a "mellékhatása". Mindennek vannak kockázatai, és az ember sajnos hajlamos mindent összeolvasni, én is így voltam... de meglátod semmi baj nem lesz!
Gratulálok a Babádhoz, nekem inszeminációval (elsőre) sikerült a kislányom, nem tudom hogy bírtam volna lelkileg, ha mindezt végig kell csinálnom, mint neked...

Lia!
Remélem, már jobban van Dávid! Nekünk is menni kéne oltásra, de nagyon félek én is, most kéne beadatnom a pneumo ellenit (Prevenar) de nem tudom mikor menjünk, egészséges tanácsadás csak hétfőn este és csüt. délelőtt van. Utóbbi nem jöhet szóba, mert bölcsiben van, este meg nem szivesen adatnám be az oltást, éjszakára ki tudja mit okoz. Eddig minden oltást reggel kapott. Mi a véleményetek?

Kép
mamy
 
 


ma is hőemelkedése van estére tuti,hogy lázas lesz.holnapra ha még lázas vissza kell vinnem mert az már nem az oltás,sajnos akkor összeszedett valamit,és iszonyat nyűgös...hát ez a második sorozat nagyon megkínozta!! :( :(
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak tegnap nagyon megijedtem, nem volt jó a Baba szívhangja és beküldtek a kórházba uh-ra meg még egy szívhangra de aztán kiengedtek mert ott meg mindent rendben találtak...de nagyon kiakadtam....
Délután aztán találkoztam az anesztes doki bácsival, nagyon rendes, úgy néz ki hogy spinális érzéstelenítés lesz de ha epidurált akarok akkor az, majd eldönthetem hétfőig...engem már nem érdkel csak lássam a Fiamat épen, egészségesen...na jó azért félek ám még mindig, szinte egyfolytában eezen jár a lüke kis agyacskám....
Lehet műtét közben beszélgetni? Jó lenne mert ha jól leszek és nem lesz szar az "élmény" hogy kinnt vannak a beleim, akkor azért jó lenne szólni néha.... :P


Lia!

Hogy van Dávid? Remélem már jobban. Voltatok orvosnál?

Mamy!

Hát igen, az altatást én sem választanám többet, remélem ezzel több szerencsém lesz....jó lenne végre úgy távozni a szülészetről hogy simán bevállalom a következőt!!! :P Hát remélem nem lesz semmi baj...bízom a dokikban, talán így könnyebb lesz.
Gratulálok a szép nevű kislányodhoz!!!Örülök hogy az első inszemre sikerült!

MIndenkinek szép napot kívánok, puszi!!!

Kép
krisztamili77
 
 


tegnap túlestünk az oltáson.nagyon keményen viselkedett :) picit sírt,aztán el is aludt az ölemben :D mivel a múltkor már belázasodott,így 6kor kapott fél lázcsillapítót,nem is ment fel neki és este 8 órát aludt egyben.még ma is picit álomkóros volt,de ez a gyerek tényleg egy kistündér :) (na ilyenkor mondja a férjem,h bezzeg néha azt hallja,amikor altatom,h aludjáááá mááá!meg fogd már be,most miért bőgsz) :D :D :D

Kép
berni1
 
 


berni örülök,hogy minden simán ment!
dávid most taknyos szegénykém a nagyok hazahoztak a suliból valamit :twisted: :twisted:
szegénykém két tesó melett lesz ám kiképzés a télen :o
drukkolok,hogy ne menjen nagyon bele ebbe a fránya náthába :x

és akkor egy mai kép az én kispasimról
Kép
Vendég
 


Berni

Doriánnak nagyon boldog első névnapot kívánok!!!

Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


én is boldog névnapot kivánok doriánnak
Vendég
 


kösszönöm szépen Dorián nevében!!
susy!

hova tűntél?már hiányoltunk.mi van veletek?

Kép
berni1
 
 


Berni
Köszi a hiányolást. Nyaralni voltunk aztán utána kicsit elmaradoztam. Növögetünk, már van 2 fogunk. Mostanában kritikusak az éjszakáink, szinte óránként kelünk, mosott rongy vagyok.

Veletek mizu? Lia? Mamy?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!
Meg tudnátok mondani nekem, hogy mikor lehet elkezdeni hasizomgyakorlatokat végezni császármetszés után..??
a hat hetes kontrollon mindent rendben talált az orvos ,csak ezt felejtettem el megkérdezni..most már elmúlt hét hét is..próbálnám, csak azért bajt sem akarok magamnak...
tünci28
 
 
 


tünci szerintem már most!nyugodtan! :wink:
Vendég
 


tünci!
nekem azt mondta a dokim a 6hetes kontrollon,h ha szép sebet szeretnék,akkor várjak még 2-3 hetet.nem kérdeztem,miért,betartottam :)

susy!
a mi éjszakáink sem jobbak :) múlt éjjel épp apa volt "ügyeletben".hajnalban halál idegesen közölte,mikor épp kb 5xre jött vissza a gyerekszobából,h elegem van,én itt befejeztem és evvel kikapcsolta a bébiőrt,h ne is halljuk,ha problémázik Dodó :D nem lenne nagyon gáz,mert 9körül elalszik és hajnali 4 körül eszik legközelebb,csak éjféltől fél-óránként kiesik a cumi,elekezd ébredezni stb és olyankor be kell menni visszaaltatni,ami csak 1-2 perc,de hát nem igazán lehet így aludni.legalább apa is megtapasztalta,mitől nézek úgy,ki mint a felmosórongy :cry: nem tudom,mikor lesz vége,de ez elég gáz.ma délelőtt is "cserébe"aludt Dorián 3 órát.hihetetleen!nálatok miért van éjszakázás?szoktál még szoptatni?nekem annyira segített a sok tanács és támogatás az elején,h még mindíg full anyatejes :lol:

lia!
hogy vagytok?

Kép
berni1
 
 


Köszi!
Hát szép nem lesz a heg, annak már lőttek.. :(
akkor megpróbálom ma..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


mi meg nagyon náthásak vagyunk...már megőrülök szegény dávidnak egyfolytában szívjuk az orrát köhög szenved ááááááá
ja és nem eszik

tünci a sebed majd szép lesz,nekem az első császárom,hat év után lett szép addig isten tudja miért,vad hús volt rajta...

tünci:a lelked hogy van(ha szabad ilyet kérdezni) picit jobb már?
az én lelkem is évekig gyógyulgatott,tudom ,hogy nehéz
Vendég
 


tünci ne válaszolj!olvastalak máshol,ha érdekel mutatok neked valamit priviben,olyan valamit amit még a családomon kivül nem mutattam senkinek!de csak ha érdekel
Vendég
 


Lányok! Nem szabad 3 hónapig hasizomgyakorlatot csinálni császár után. Az oké, hogy a seb szép, de odabent átvágtak mindent. Nekem a doki is meg a védőnő is 3 hónapot mondott.

Ha Kristóf elaludt írok bővebben.

Kép
Kép
susytunder
 
 


juuuuuuuuuuuj én meg erobikozni járok.
na mindegy letelt a 3 hónap :oops:
Vendég
 


Berni
Ma egy hete nagyon megbetegedett Kristóf. 39 fokos láza volt, és hasmenése. Egyből Rotára gondoltam, de másak voltak a tünetek. Iszonyú volt a kis elgyngült gyerekt nézni, fogni. De szerencsére elmúlt, túl vagyunk rajta. Azon az éjjelen köztünk aludt és azóta nagyon rosszul alszik a kiságyába. Fél óránként kel. Mindeneste bizakodom,hogy hátha jobb lesz, most így ezt teszem. Igazából az okot nem tudom, a foga kibúlt, fent még nem jön, de ha bármije fájna 5 perc után nem aludna vissza. :?


Lia
Azért csak óvatosan.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!

Lányok, lenne egy nagyon fontos kérdésem!!!!!!!!!!!!!!!!! Én is császárral szültem, nem szoptattam és már lassan 3 hónapja megvan a baba és még mindig nem jelentkezett nálam a menzesz!!!!!!!! Szerintetek mi lehet a baj? Van e valaki hasonló cipőben?

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


szai!
magdolna örülök,hogy itt is találkozunk :lol:

őszintén szólva én is 3 hónaoja szültem 8 hétig szoptattam(valamennyit),de nekem már 2X megjött és ráadásul nagyon erősen.
csak nem???? :shock:
Vendég
 


Magdolna
Kell idő, hogy a szervezetünk helyre álljon. A barátnőm sem szoptatott és 8 hónapig nem jött meg neki. Ez teljesen normális. Élvezd ki amíg nem jön meg újra, de ha nagyon aggaszt esetleg a védőnőt, vagy a dokit is megkérdezheted.

Kép
Kép
susytunder
 
 


suzy miez a szavazás?valaki úgy dönti el mi lesz a gyereke neve,hogy szavaznak rá? :shock:én nem értem :oops:
Vendég
 


Neeem Lia :)
Nem úgy dönti el. Hanem nem akarta elárulni, mi meg azt találtuk ki, hogy mindenki tippelhet mi lesz a neve. Hát csak páran találtuk el. Érted?

Kép
Kép
susytunder
 
 


:shock: :shock: :shock:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


én is örülök, hogy találkozunk itt is :) rossz vicc lenne császárnál, meg amúgyis. Vann 1-2 betegségem, amire elég erős gyógyszert szedek....

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


susytunder, jah igazad van.... 1gonddal kevesebb lenne, csak nem tudom hányadán állok és ez aggaszt engem. És a barátnőd is császáros volt? A nőgyógyászom azt mondta, hogy 3hónapon belül produkáljak valamit lehetőleg, mert ha nem akkor valószínű egy kis hormonzavar :cry:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


magdi:el is felejtettem,hogy császárral szültél..pnt itt a császáros topikban :oops: :oops:
akkor tényleg nem lenne jó...de szerintem sincs semmi,igaza lehet suzinak
Vendég
 


megcsináltam a tesztet és - lett! Szikla esett le a szívemről! Bár, majd a későbbiek folyamán szeretnénk kistestvért!

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


hál istennek!!!azért császár után tényleg nem árt várni egy évet
Vendég
 


Magdolna
Igen császárral szült. De lehet valóban hormon zavar is. a Nőklapja cafen vannak szakértők. Van szülész- nőgyógyász is, ha gondolod írj neki, aztán a választ meglátod.
http://www.nlcafe.hu/

Kép
Kép
susytunder
 
 


:wink: köszi

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: