Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Makkmarci! Jaj, szegény Marci baba! :( Hát megint igazolódott, hogy jobb hallgatni az anyai megérzésekre néha, mint egy dokira! Remélem, a nehezén túl vagytok, kitartást az elkövetkező napokhoz, remélem, Marci hangulata mihamarabb javul. Drukkolunk és sokat gondolunk rátok!

Nyafi! Ezen a vendégágyas megoldáson már én is gondolkodtam... bár Törökbálinton van vendégszoba az anyukáknak, de az emeleten, és mire leértem Gézuhoz, sokszor már nagyon felébredt sőt a többieket is beriasztotta. Ezért jobb, ha ott van közvetlenül mellette az anyuka! Megnézem ezt a felfújós variációt én is!

Kissani! Köszönjük! :)
Jó látni a gyerkőcöket! Hogy megnőttek ők is! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a jókivánságokat, reméljük, hogy hamarosan minden rendben lesz. Bár már sokkal jobb most is a helyzet, mert tegnap reggel óta nem volt lázas Marci!! (le is kopogom gyorsan)
A kedve is sokkal jobb, már elég sokat eljátszik egyedül is, viszont nagyon hisztis, amit én nehezen viselek és nem tudom eldönteni, hogy ez a betegség miatt van még vagy ez már annak a következménye, hogy akkor engedékenyebbek voltunk.

Nyafi! Ez a felfújható matrac nem rossz ötlet, de alapállapotban nem gondoltam eddig ilyenre, hogy emiatt kellene venni, amúgy meg nincs rá szükségünk.

Azt nem tudom hol szedhettük össze, mivel nem virus, tehát mástól nem kaphattuk, hanem baci. Én arra gyanakszom, hogy 1-2 hete pofára esett Marci a homokozóban, jó nagy adag homok a szájába is került és még ha zárt is a játszótér, tuti járnak oda macskák, akik ugye elég sok mindent terjesztenek. De majd megkérdezem a dokinőt, hogy szte mitől lehet és mire kellene odafigyelni.

Kissani! Egyáltalán nem tolakodsz be! Köszi a jókivánságot magam és Marci nevében is! Már akartam jelentkezni, hogy talizzunk valamikor!!

Kép
makkmarci
 
 


Marci ,ha a dokinőt megkérdezted, írd nekünk is meg, hogy okosak legyünk! :)

Kép
nyafi
 
 

 
 

Sziasztok!

A dokinő azt mondta bárhol összeszedhette, homokozóban, utcán... Én azonban továbbra is a homokozóra gyanakszom.
Amúgy tegnap kapta Marci az utolsó adag antibigyót, ki is vették belőle a tűt, vettek tőle újra vért és már csak 6 a CRP-je. Elvileg 5-ig normális, de azt mondta a doktornő, hogy gyógyultnak van nyilvánitva. Már szépen eszik, iszik is és jó kedve van. :)

Kép
makkmarci
 
 


Akkor ügyes a kisfiú. Mikortól mehet közösségbe?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Hát igen mi miért maradnánk ki a betegségekből :twisted: ... a kishölgy összeszedett egy szájfertőzést, a doki néni azt mondta figyeljük a lázát mert nagyon nagy láz kisérheti hát eddig szerencsére nem voltunk lázasak remélem továbbra sem jön elő.

Kép
trimi2003
 
 


Nyafi!
Elvileg mehet közösségbe, hiszen gyógyultnak van nyilvánitva. De a homokozót egy darabig kerüljük...

Trimi!
És ezt hogy vetted észre?? Nem is eszik egyáltalán??
Gyógyuljatok meg minél előbb!!!! Sok puszi Nektek!

Kép
makkmarci
 
 


Fehér foltok jelentek meg a szájába, így mentünk is rögtön a dokihoz azért nem hivtalak sétára mert du. volt a doki. Eszeget de mondta a doki néni hogy ha sokat iszik akkor megusszuk szárazon ..

Kép
trimi2003
 
 


jobbulást neki is! Mikor Gigi ekkora volt, neki is volt mindig valami tuti betegsége. Valamelyikőtök megy bölcsibe? Mikortól, ha igen? Kinek milyen a babakocsija, akinek esernyős? hol vettétek? Mennyiért?

Kép
nyafi
 
 


Helló Mindenki!

Trimi, remélem, jól vagytok már!!!

Nyafi! Ha felveszik Marcit, akkor februártól megy bölcsibe, nekem akkor mindenképpen vissza kell mennem dolgozni. De évközben nem nagyon szoktak senkit felvenni, igy marad a 2010.szeptemberi kezdés, akkor addig anyukámék vigyáznak Marcira.
Nekünk Bergonban vett Nattou az esernyős kocsink. Ez egy kicsit extrább változat, mert több fokozatban dönthető, de ennek is van sima esernyőse, ami nem dönthető. A mienk egy éve 18ezer volt, de a sima esernyős egy tizes körül van.

Kép
makkmarci
 
 


Boldog 1 évet és 6 hónapot a nagyfiúnak!!!
Igen jobban vagyunk de még nem teljesen.

Kép
trimi2003
 
 


Köszönjük szépen!! :)
A másfeledik szülinapja alkalmából ma olyan hisztis volt, hogy valami elképesztő...
Viszont nagyon szépen fejlődik a szókincse, már egyre több mindent mond, annyira édes.

Örülök Trimi, hogy jobban vagytok! Hogy viseli a nagylány?

Kép
makkmarci
 
 


Hát szerintem ha nem kéne folyton kenegetni akkor jobban...

Kép
trimi2003
 
 


És ez ennyire lassan múlik??? Hiszen már egy hete szenved tőle...
De lázas nem volt, ugye?

Kép
makkmarci
 
 


Trimi ugye ez afta? Ha ilyen nagynak jön elő, akkor elég sokáig legalább egy hét-10 napig megvan ez a fájás...El kell, hogy az összes múljon, mert ha egy pici marad, az összes visszajön. Jobbulást. Miért kesergett Marci? Gigi meg meghűlt hideg víztől és 3 napig beteg volt. Most már kop kop kop... Teki ti jól vagytok? Jövő héten kezdődik a beszoktatás...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Én is ezen gondolkodtam, hogy ez afta? És ez ilyen sokáig tart? Szegény Enikő!

Nyafi! Strandoltatok? Vagy hol volt hideg víz? Drukk, hogy jól legyetek! Nálatok is 2 hét a beszoktatás?

Mi jól, illetve a körülményekhez képest! :) Nálam még mindig tartanak a rosszullétek, max kicsit ritkult a dolog és főleg délután támad. :( De legalább a délelőttjeink már aktívak! :)
12 hetes uh rendben, múlt héten voltam kombi teszten, most hétvége felé várható az eredmény.

Gézu a hosszú hétvégén extra hisztigép volt, apósékkal voltunk Zalakaroson pihenni, lehet, hogy nagyszülőknek szólt a dolog, mert itthon már konszolidálódik a helyzet. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nem tudom mert nevén nem nevezte a doki de ugy néz ki most már vége, de ma kaptunk 2 oltást szóval várjuk a reakciókat, a nyafi már megvan.....Ja és végre hisztunk igaz nem sokat de lényeg hogy nem fogyott!!

Kép
trimi2003
 
 


Nem orvosi kis barna üvegcséből kell törölgetni a száját? Magyar neve rózsméz. Nekem annó megelőzésképpen mondta a védőnő, hogy egy héten egyszer, amíg szoptatok addig lehetne. Érdekes a dokitok, hogy ilyen legyengült immunrendszerrel bead két oltást. Strand délegyházán volt, de nem attól, hanem ott ivott hideg vizet...Gigi meg tegnap egész nap nem aludt.... :roll:

Kép
nyafi
 
 


Nem, Phlagosolt kaptunk.

Kép
trimi2003
 
 


Hát be is lázasodott az éjjel is meg most is.

Kép
trimi2003
 
 


Szegény Enikő!:(
Nem hiszem, hogy jót tett neki ez a 2 oltás! A mi dokink biztos nem adta volna be.

Hiába több, mint 10 napja láztalan Marci, a dokink csak jövő héten oltja be a 18 hós oltással.

Nyafi!
Marci sztem most próbálkozik a hisztivel, meg nagyon jött a foga is már egy hete szenvedtünk vele, de tegnap kibújt!!! Megvan a 13.fogacska is, alsó szemfog. Vicces, mert alul ugye csak elől van neki kettő, meg a két rágó és most a szemfog. :)

Kép
makkmarci
 
 


Jaj de sajnálom Enikőt!!!Jobbulást nektek. Marci baba akkor egy foggal előrébb jár, mint Abigél! :D

Kép
nyafi
 
 


Abigél megmaradt a 12 fognál?? Azt hittem, hogy már előrébb jártok! :)
Van egy ismerősöm, akinek az ismerősének a kislánya 13 hónapos és már egy évesen 15 foga volt...
Találtál már melót Nyafi?

Kép
makkmarci
 
 


Meló nincs de bizakodok. Képzeljétek, kenem a szemfogának a helyét, erre a rágó mögötti őrlő kibukkant. Annak elvileg 3 éves kora körül kell jönni

Kép
nyafi
 
 


És igy is beveszik a bölcsibe? Nálunk csak munkáltatóival...

Na, az szép... Marcinak meg úgy tűnik jönnek alul a kettesek és a másik szemfog is. A végén nem lesz alul hiányos a fogazata. :)

Kép
makkmarci
 
 


ne izgulj marci előbb utóbb minden fog kinő. Nálunk is kell a munkáltatói, de egy hó türelmi idő van elhelyezkedni. Ha nem jön össze addig, akkor irok egy kamut...

Kép
nyafi
 
 


Ezt a türelmi időt jó, hogy mondod. Ezt majd megkérdezem itt én is...

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok! Hú, mennyi fogacska! :D
Nyafi! Nem semmi, hogy már a leghátsó kezd kijönni! Nálunk is beindult szerintem, mert rágja Gézu a kezét, meg úgy folyik szegénykémnek a nyála, mint a legelső fogaknál. Remélem hamar meglesznek!

Trimi! Hogy van Enikő?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Köszönjük most már jobban vagyunk! :D

Kép
trimi2003
 
 


Na, lányok, csatlakozom. Marcinak is beindult a leghátsó rágója... Pedig Marci Gézutól egy fél évvel, Abigéltől 3 hónappal fiatalabb...
Vége lehetne ennek a fogas időszaknak...

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci! Hátha hamarabb túl lesztek rajta. Egyébként hogy viseli Marci a fogzást?
Tényleg, akinek van borostyán nyaklánca... mi a tapasztalat így hosszabb távon?

Trimi! Hurrá! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nekünk bejött. Sajna a böliben le kell róla venni.

Kép
nyafi
 
 


Dolli!
Marcinak is van lánca, már 4 hónapos kora óta. Az első 12 fog egyáltalán nem viselte meg, úgyhogy nekünk bevált a lánc. (bár lehet, hogy független tőle a dolog és amúgy sem viselte volna meg, de én hiszek benne)
Gézunak nincs? A picinek majd szeretnél?

Nyafi!
Gondoltam, hogy a bölcsiben nem szabad viselni, de ez igy elég gáz lesz...

Kép
makkmarci
 
 


Mellékelek két képet, mindkettő múlt vasárnap készült, amikor mentünk az unokatesó szülinapjára. Apa belőtte a gyerek séróját. :)
Kép Kép

Kép
makkmarci
 
 


Nyafi! Mi a helyzet a bölcsiben? Hogy viseli Abigél?

Kép
makkmarci
 
 


Büszke vagyok rá nagyon. Nagykanállal egyedül eszik, pohárból egyedül iszik, ottaludt már háromszor és nagyon szeretik a gyerekek és a gondozók is.

Kép
nyafi
 
 


Gratula Abigél!

Kép
trimi2003
 
 


Gratulálunk mi is!!!
És ezeket mind a bölcsiben tanulta???

Én pont mostanság mérgelődök, mert Marci 2 hónapja egyedül evett kanállal, villával. Most csak kézzel hajlandó enni és azt sem engedi, hogy én a szájába kanalazzam a kaját, csak egyedül és csak kézzel.
Próbálkozom a pohárral is, de csak játszani szeret vele. Ha már teszek bele valamit, akkor a szájához se emeli...

Kép
makkmarci
 
 


Nem csinálta már itthon is de nem nagy elánnal, főleg kézzel evett ő is. pohárból már rég iszik. Úgy szokott rá, ohgy reggeli és esti tápin kívül csak abból itattam. Két nap alatt összejött.

Kép
nyafi
 
 


Nagyon ügyesek vagytok!
Marcit nem lehetne ezzel rávenni, akkor ő inkább nem inna. De azért majd megpróbálom rávenni.
Még reggel és este adsz Abigélnek tápit? Marci már tejet iszik reggel meg este.

Kép
makkmarci
 
 


Nekem ez a tej téma még nem jött be, issza, de a reggeli esti dolog az még mindig tápi...

Kép
nyafi
 
 


Én eleinte úgy csináltam, hogy este még tápit/tejitalt kapott, reggel meg fokozatosan átszoktattam a tejre. (hozzákevertem egyre nagyobb adagokban a tejitalhoz) De mára már csak a tej van és sokkal jobban issza, mint a tápit/tejitalt. Ezekből volt, hogy már csak 50-et ivott meg este, a tejből lecsúszik neki 2 dl. Reggel meg 2,5. Olcsóbb verzió is. :)

Kép
makkmarci
 
 


Nyafi! Gratula Abigélnek! Csúcs, hogy ilyen nagylány már! :D Én annyira nem tudom elképzelni Gézut bölcsiben, pláne hogy most anyás/félős/bújós/szégyenlős korszakunkat éljük... :( Sokan kérdezik, hogy nem megy-e közösségbe, de ugye esélyünk sem lenne így, hogy én meg kismama vagyok és itthon. Nagyon nem bánom, de azért 4 évesen legkésőbb szeretném majd oviba íratni, már ha lesz hely az érdi ovikban... :roll:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!
Sztem örülj, hogy ilyen sokáig Gézuval lehetsz, no meg persze majd a picivel. Ugye neked a picivel majd 2 év GYED jár még? Hogy birod egyébként a várandósságot? Nem nehéz Gézu mellett? Tudjátok már, hogy a pici mi lesz? Hogy fogják hivni??

Na jó, eldugulok, többet nem kérdezek! :)

Mi megvagyunk. Marci tegnap reggelre tiszta taknyosan ébredt. Eddig nincs más tünete, még hőemelkedése sem volt, eddig... Lehet, hogy a foga, mert most bújt ki a 14.fogacska, igy alul már van 6 foga, de a 2 kettes még mindig hiányzik. :) Dől az orrából a takony, de amúgy nem is nyűgös, teljesen jól elvan.
Viszont az új dolgoktól még mindig elzárkózik. Sem új kaját nem hajlandó megkóstolni, sem a pohárból való ivásra nem tudom rávenni... Majd csak valamikor...

Dolli! Gézu pohárból iszik már?

Kép
makkmarci
 
 


Halihó!

Már kétszer nekiveselkedtem az írásnak, aztán valami mindig letérített! :D :oopsz:
Most is közbeszóltak, de már nem hagyom magam! :wink:

Makkmarci! Nem is bánom, hogy marad mellettem Gézu! :D Bár azt gondolom, hogy bizonyos életkor után azért nem árt a közösség legalább fél napra... De ez így egyenlőre jó! :D
Gézu poharazik, illetve napközben inkább a janás üveg van a keze ügyében, úgy vettem észre, hogy így többet iszik, mert mindig szem előtt van. Viszont este vagy ebédnél, vendégségben poharazunk mi is!
Igen, nekem még 2 év Gyed jár. De a Gyedet nem is csökkentették úgy tudom... :roll: :?: " évig maradhatsz otthon vagy gyessel vagy gyeddel. Lehet, hogy rosszak az infoim. Mindenesetre ezzel a babával még minden a régi ütem szerint marad.
Most kezdek jól lenni, de most már tényleg! :D Eddig mindig elkiabáltam a dolgot. :? Van mindenféle "bajom", most épp a gyomorégés kínoz rendszeresen, de már nem okoz akkora rosszullétet, mint korábban. Gézu szerencsére nagyon nagyfiú már, igazából nem nehezíti meg a dolgomat. Azt gondolom, hogy ez pont ideális korkülönbség, nem kell Gézut emelgetnem, mindent megért, meg lehet vele beszélni. :D
Amii nehéz, az Gézu felügyeletének megoldása, amikor dokihoz kell mennem.
5-én megyek 18 genetikai uh-ra, nem tudom, hogy kiderül-e a neme, de ha nem, akkor utána még úgyis akarunk okt vége felé talán egy 4D-t.
Névválasztással viszont még sehogysem állunk, nagyon kis körülményes vagyok e téren. :) Meg apa sem nagyon száll bele, hogy segítsen :( , bár most van épp elég nyűgje a munkahelyén, mindig hulla és agymosott állapotban kerül haza, mintha a falnak beszélnék... De végül is még nem vagyunk elkésve. :D

Múlt héten le voltunk robbanva mi is, még most is megy a szörcsi, orrszívás, de más baja nincs. Csak megint annyira elhúzódik ez a betegség.

Jaj! Meséltem, hogy tanulok vezetni? :) Illetve még csak elmélet megy, pénteken vizsgázom! :D

Nem baj ám, ha még nem nyit az újdonságok felé Marci! A lényeg szerintem, hogy mindent önszántából csináljon, próbálgasson. Szerintem nem vagytok elkésve semmivel! :wink:

Na eldugultam, megyünk boltba, aztán főzünk. :)
Jó lenne egy almást is csinálni, nem tudom, lesz-e erőm hozzá.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Teki gyomorégésre a rennie csodát tett nálam. Tgyás nem jár neked?
És mikor tudsz menni vezetni? De-Du? akkor ki vigyáz a fiadra? Férjed hol dolgozik? Mi a baj, sok a munkája, vagy inkább stresszes?
Gigi takonypóc, úgyhogy nem most fogok nekiugrani a tejszoktatásra, mert egyenlőre alig eszik és iszik is…

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Hogy én hogy el vagyok havazva mindig... :D
Nyafi! Rennie nekem is van, hol használ, hol nem. Szerencsére már ez is múlóban. :D Most épp vizesedek! :?
De, jár tgyás is, persze.
Úgy néz ki, a Duna plázánál fogok vezetni, és apu vigyáz azokon a délelőttökön Gézura. Vagy após. Majd beosztom őket! :lol:
Párom a Ringiernél dolgozik (Blikk, Nemzeti Sport, stb kiadója). Most épp sok is a munka, meg hát stresszes is, mert minden tegnapelőttre kell.
Remélem, már jobban vagytok!

Nálunk ma/holnap festik a két kisebbik szobát, alig várom, hogy kész legyen és rámolhassak vissza! :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Mindenki nagyon el van tűnve!!!

Nyafi! Mi újság a bölcsiben?
Teki! Hogy vagytok?? Tudjátok már a nemét a picinek?? Gézu jól van?

Kép
makkmarci
 
 


Jó a bölcsi, bevált, szereti, csak most éppen ki vagyok akadva. Most voltam hétfőn egy próbanapon, múlt héten, erre látom, ohgy megint keres embert. Felhívom, hát neki megérzései vannak, majd pénteken jelentkezik, hát mert még nem tudja....Dög.

Kép
nyafi
 
 


Az nem jó hir! :( És amúgy tetszett volna ez a munkahely?? Az a baj, hogy gondolom nincs sok alternativa. Ha válogathatna az ember, akkor az ilyen sunyikat elküldené a p...ba és nem menne oda melózni, ha ő kellene, akkor sem. Miért nem mondja meg szemtől-szembe??

Kép
makkmarci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: