Új privát üzeneted érkezett!

@lena7912:

Irj privatot mert én itt telefonról nem tudok, de hatha holnap lesz egy kis idom a gepet bekapcsolni!
majorranna
 
 


sziasztok!

Újabb kérdésem lenne:
Valahol olvastam, vagy hallottam, hogy az újszülötteket jó piros plédbe jó burkolni, születés után, amint lehet, merthogy a piros szín megnyugtatja őket, révén odabenn is pirosas derengés van.
Tök lelkesen vettünk is nekik.

Viszont ahogy írtátok, odabenn csakis a benti ruhákat adják rájuk, akkor lehet, hogy a plédet sem engedik?

Hogy zajlik ez?
Konkrétan akkor mit lehet ténylegesen bevinni? Elolvastam a honlapon lvő listát, de nem egyértelmű, hogy pl. szülni a sajátomban szülök vagy a sajátom csak a gyermekágyasban vehető fel?

Köszönöm!!
Szép, nyugodt napot Nektek!

Léna,üdv nálunk, én az ifjabbik Petróczi Istvánnál fogok szülni, meg vagyunk vele maximálisan elégedve, Emberséges, humoros és jó szakember.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


@leia8207:


Köszönöm a fogadtatást!

A piros takaróra nem tudok reagálni.

Lilypie First Birthday tickers
lena7912
 
 

 
 

Szia Leia!
Sajat hálóingben meg bármiben lehet szülni :) miutan megkapod a szuloszobat, teljesen be tudod lakni, sajat ruha, cucc, törölköző, barmi. Az apukaknak fel kell venni ilyen kórházi mutos nadrág plusz póló felét. Az én ferjem egy ilyen nadrágban volt, egy sima fehér poloban amit vittünk neki es a sajat papucsaban. Ha vki a folyosóról jon be, akkor cipovedo kell. Ilyen apas csomag automata van a folyosón, 2500 ft egy csomag, de elvileg gyógyszertárban is lehet kapni.
A babakat nalunk szülés utan az ottani ruhák a öltöztették. De én csaszaros lettem vegul szoval lehet hogy hüvelyi szülésnél megengedik hogy a sajat takarodba tedd. Mert ügye két órát meg a szuloszoban lehetsz (ha nem vagy csaszaros) es akkor Elvileg senki se megy be.
Egyebkent én elképzelhetőnek tartom h ha kesobb megkered a csecsemosoket h a sajatoddal takarhasd őket, megengedik. Amugy egesz nap veled lehet a baba szoval kb azt csinálsz vele amit akarsz. En pl vittem sajat cumisuveget es abba kertem nekik tápszert meg vizet.
Szoval szerintem eleg rugalmasak :)
majorranna
 
 


Ó, ez megnyugtató, köszi!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Sziasztok! Én most pakolok össze, mert hát ugye biztos ami tuti. Egyébként +2héttel mérték nagyobbnak a kiscsajt és mondta a doktornő, hogy kitartunk minimum a 36. hétig...
De lekopogom, azon kívül, hogy általánosan már kényelmetlen: messze a lábam, úgy ülök le mint egy kövér lókupec, fölállni az Ember húz föl, pedig relatív kicsi a hasam és nem híztam 10 kg-ot. Ja és folyamatosan ég a gyomrom

Mivel főpróbát tartottam decemberben, így nagyjából tisztába vagyok, mit vigyek, mit lehet...
A többágyas kórterembe tényleg mindíg lehet látogatni (ki van írva, hogy mellőzzék a kórterembe a látogatást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) de baromira zavaró, hogy az 5 emberből legalább 1 szeretne szoptatni, 1nek alvázi vagy egyéb baja van, a meleg miatt nem pont bokáig takar a hálóing, van i szeretne pihenni, aludni... és erre ha folyamatosan jövés-menés van az igazán kellemetlen és szerintem nem illik. Pláne ha nem a szűk család, hanem mindenféle válogatattlan rokonok, pláne férfiak jönnek-mennek, hangoskodnak. ...és itt most nem térnék ki nációra, etnikumra. Sajnos tapasztaltam

A babóknak pelust, popsitörlőt, krémet és hintőport kell vinni. A ruhát nem engedik, mert nem tudják külön kezelni. Úgy tudom, hogy a takarót viszont engedik, mert mindíg ugyanabba a zsúrkocsiba pakolják vissza, ott a táblácskájuk

A császártól be vagyok tojva, de nagyon. Mivel programozott császáros leszek, nem igazán opciós.
A Varga doktornő a terhességemnél végig nagyon korrekt volt és én sem igénylem a kisállatsimogatós-gügyögős stílust.
1x volt olyan, hogy bestartoltam egy görcsölés, de inkább csak beparázás alkalmával még az elején terhesgondozásra az ügyeleteshez és a Márkus főorvos volt bent és amikor megtudta, hogy megyek biopsziára a genetikai vizsgálathoz akkor antibiotikum kúrát írt fel preventív, nehogy befertőződjek a szúrásnál.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@lilili:

Akkor ki is fogtok tartani!:) nekem azt mondta anno, hogy a 35-re húzzunk ra meg kettot, es bejott :) aztán karácsony előtt viccesen megjegyezte, hogy ha jo fejek az ikrek, akkor 29-én vagy 30-an születnek mert addigra visszajön szabiról, erre nem 29-én indul be a szülés...:))) jot nevettünk. Kitartottak:)
Tok izgi! Drukkolok!
En is paráztam a császártól, de aztán ott, abban a helyzetben teljesen elfogadható volt. Az utana levo két nap, na nekem az volt borzalmas...de aztán a 3.nap mar lényegesen jobb volt. Adnak egyebkent fájdalom csillapítót, meg én vittem is be. Es egyebkent annyira kicsi vágás es olyan lent van hogy meg fürdőruhában sem fog latszodni. Azt mondta a dokino most a varratszedesen hogy kb egy ev amig kifeheredik.
Mikor lesz a program császár? Es vegul is miert dontotettek emellett?
majorranna
 
 


Kistakarót lehet bevinni! Mi a sajátot használtuk. Az ottanit behajtogattam a kocsi kosarába és a következő vizitkor be is vették, és csak a sajátunk maradt.

Én is úgy gondolom, hogy zavaró, ha bejönnek a látogatók a kórterembe. Én kétágyaszban voltam, szóval nem volt nagy rokonjárás, a kispapa meg a tesó szerintem okés, nyilván nem egész nap vannak ott, egy félórás látogatás elmegy, de én egyéb rokonság inkább a folyosón. Vannak padok, a babát ki lehet tolni kiskocsival és meg lehet nézni, lehet beszélgetni kicsit.

@majorranna
Nagyon ügyesek vagytok a babákkal! De jó, hogy van sok tejcsi! Csak így tovább!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


majorranna
Milyen fájdalomcsillapítót vigyek amit lehet no meg hat is?
Szerencsére lánykoromban mindenféle sportot kipróbálhattam, és hát ugye ez nem múlt el nyom nélkül és pár baleset is ért. Ezért a császár. No meg öreg is vagyok.
Hogy vannak az ikrek?

szantre
úgy-úgy, szóval a látogatással egyetértünk, reméljük, hogy sikerül 2ágyasba kerülnöm.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Bent algopirin injekciót adnak, én melle meg advilt szedtem, azt mondtak h azt lehet. Meg pl. Panadolt is lehet, de csak a keket, a pirosat nem, mert abban van koffein.
Jaj, igen most mar emlékszem, egyszer mar irtad. Igy utolag visszagondolva nem veszes a császár, csak az első két napot kell túlélni. En mar most ugyanugy mozgok mint elotte, tudok az oldalamon is aludni. Kicsit meg van egy pukli a vagasnal, meg még érzéketlen ott a bor, de ez mar nem zavaro.
Megvagyunk, koszi, most epp alszanak:) Samu eleg nyugos volt egesz nap, meg mostanaban folyton éhes, én nem is ertem h fer el benne annyi tej:) kivancsi leszek az éjszakára, tegnap megint nem aludtam tul sokat. Hat es azert hogy őszinte legyek, eleg húzós két ilyen kis manoval... Aniko us kérdezte kedden a varratszedesen h birom e meg :) de annyira edesek h az kárpótol a nehezebb pillanatokert :)
majorranna
 
 


Majorranna, köszi! Akkor viszek kék anadolt meg advilt is.


Még 1 kérdés: a honlap szerint csomagolok + a tapasztalat. De a császárhoz mit kell bevinni, mert gondolom nem ugyanaz mint a normál szülőszobai lista. Szóval mi legyen a nagytáskán belüli kistáskába?????

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@lilili:

Hat mivel én normal szulesre keszultem es ugy is indult az egesz, ezert én a szuloszobas taskaba azt raktam ami a honlapon volt. Mondjuk igaz, hogy azoknak csak a szuloszoban vettem hasznat, be a műtőbe nem lehet semmit se vinni. A mutobe a ferjem se jott be. Elvileg be lehetne menni beöltözve ebbe az apa csomagos cuccba de a doktornő megkérte h kint várjon mert nem szereti ha ott acsorognak mögötte, ami szerintem teljesen elfogadható.
Ami nekem nagyon hasznos volt a műtét utan hogy volt nalam olyan 0,75-os üveg ami nem kupakos hanem ilyen "cumisüveg" vege van. Az a sport kupak vagy mi. Mert császár utan 12 orat nem kelhetsz fel meg a gerincerzestelenites miatt a fejed se tanácsos emelgetni. Ebből viszont tok jol lehet inni fekve is. Nekem nagy segitseg volt h az üveg is kicsi, nem masfel literessel kell szenvedni.
Meg nekem a műtét utan bar nem esett jol, de hasznos volt par kocka csokit bekapni mert én elegge remegtem a sok gyogyszertol ami eleg zavaró volt. A csoki kicsit helyre rántott. Mondjuk elotte vajudtam vagy 8 órát szoval az is lefarasztott. De a csoki tényleg jol jott.
Meg a mosdokendo volt meg jo mert ügye zuhanyozni varratszedesig nem lehet.
majorranna
 
 


Én is sima szülésre készültem, úgy is pakoltam.

Én két pizsamát is pakoltam, azok például nem jöttek föl rám vagy szorított a kötés miatt, úgyhogy a hálóing praktikusabb volt. 
Fürdéshez tök jó lett volna az a vízálló sebleragasztó, de nem kaptunk hirtelen elég nagyot, pedig iszonyúan jólesett volna rendesen lezuhanyozni.
Végül kevesebb bugyis betét is elég lett volna, sőt nekem kényelmesebb volt a sima éjszakai ennél a bugyisnál, de azért első 1-2 nap még nem bántam, hogy a nagy van.
A plusz párna sem lett volna hülyeség, mert tényleg kényelmetlenek az ágyak, főleg, hogy az elején nagyon fájt, minden felülés, lábemelés.. + eleinte volt egy sámli az ágyamnál (nagyon magasak az ágyak, nem könnyű felmászni rájuk), de egy alacsonyabb kismamának elkérte a nővérke, szóval az is jól jöhet.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Köszönöm az ötleteket és a tapasztalatokat

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Nekem volt ilyen ragtapaszom zuhanyzáshoz, amikor lejött a kórházi kötés, akkor ilyennel kötöttem át, de én még így sem mertem zuhanyozni, mert annyira lent van a vágás, hogy az alsó része nem simult rá a bőrömre rendesen.
majorranna
 
 


majorranna, mekkorát vegyek? Van itthon egy 9x20 as Mepore Pro. Szerintem az elég, nem? De tényleg, nem biztos, hogy én is merem a zuhanyzást.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Szerintem eleg, a vágás kb 8-10 cm hosszu.
majorranna
 
 


Köszi lányok, nagyjából útra kész vagyok, de remélem összegyűrődik a cucc mert még több mint 1 hónapig a táskában lesz   
Jut eszembe, a listán van cumisüveg. Tényleg kell????? Milyen? Ki fertőtleníti?

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@lilili:
En november végén pakoltam ossze es majdnem egy hónapig, dec. 29-ig allt a szobában :) drukkolok!
En vittem cumisuveget de adnak is. Pl a vizet azt benti uvegbe teszik es ott van mindig a hordozokocsi végében. A sajat uvegbe én tápszert kertem amikor meg nem volt tejem es nagyon éhesek voltak. Fertotlenitik neked a csecsemosok ha megkeres őket. De én a pic-es szobában voltam ahol van mikro es a ferjem behozta a mikros sterilizalot, igy egyszerubb volt. De nem feltétlen kell,bar jo ha van. En ezt a sima kicsi aventes cumisuveget vittem nekik egyet-egyet.
majorranna
 
 


Hanyadikara van betervezve a császár? Es amugy minden oke veletek? Csak biztos ami biztos alapon csomagoltal ossze?
majorranna
 
 


Persze, minden rendben velünk, csak azért cuccoltam össze, hogy ne kelljen hozzányúlni  Tudod, olyan Murphy. Azon kívül, hogy pont 39. hétre van tervezve a császár és +2 héttel mérik nagyobbnak... Szóval igyexem kihúzni. Inkább a Halak baba mint a Vízöntő  bár én mint Nyilas bármelyikkel nehéz lesz . Csak olvasom a neten, hogy már a köldök fölött kb 5 cm-re van a méh és nekem a lányom már a bordáimnál támaszkodik a lábaival. Na az nem 5 cm...  El sem tudom képzelni merre képes még terjeszkedni bennem. Csak előre

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


En nagyon csodálkoztam azon, amikor tobb helyen is irtak, hogy a koldok felett mennyivel van a meh mert nekem is egeszen a bordaimnal voltak mindketten. Mondjuk eleg hosszu babak lettek, 52 es 54 centisek. A 35. héten saccolta őket a dokino 2300 g-ra, de amugy o igy nem nagyon tippelgetett. Korfogatokat mert, ami szerint az utolso par hetben kicsit kisebbek voltak mint az atlag, aztán pont a 38.heten megis 2800 es 2900 g-mal születtek. Szoval valahogy nagyon ügyesen tudnak helyezkedni!:) kitartás!
majorranna
 
 


Hja, hát igen, a babák csomagolóművészek

Ti vittetek be saját takarót? Jut eszembe, a popsikrémet nem lehet ott feliratni és kiváltani?

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


En nem vittem, de lehet bevinni. A popsikremet nekunk a gyerekorvos felírta elore es a ferjem kiváltotta miutan megszülettek. De egyebkent naturlandost lehet kapni recept nelkul is. De az boven eleg ha másnap adod be a csecsemosoknek, nem szolnak. Az ikrek este 10-kor születtek es mi másnap délelőtt, amikor a ferjem bejott, akkor tettünk a kiskocsijukba pelenkát meg krémet.
Egyebkent tavozaskor lehet h popsikremet is irnak fel ha kéred. En biztos ami biztos tápszert írattam fel, de szerencsere azota is a szekrény hátuljában áll. Persze azert megnyugtató h ott van, csak ne kelljen elővenni :)
majorranna
 
 


Nálunk a gyerekorvos csak akkor írja fel, ha már megszületett  Mondom, de vinni kell... Hááát azt nem tudja... (mindezt a nagytudású védőnőtől)
Szerintetek normál orvos felírhatja?

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Nem tudom, hogy felírhat-e. De fura, hogy nem adja oda a receptet hiszen amíg meg nem születik a baba addig úgyse tudod kiváltani, mert rá kell írni a születési dátumot. Egyébként én ilyet vettem a kórházba: http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/unguentum_infantum_fono_vii_naturland/15983

Ez se rossz, bár kicsit ragadósabb és nehezebb fürdetésnél lemosni, mint a fehér tégelyes gyógyszertárit.
majorranna
 
 


Recept nélkül is kiváltható, akkor egy-két száz forinttal drágább. De szerintem az is jó, ha vesztek egy kicsi neogranormont (az úgyis jó, ha van a háznál, ha kipirosodna a baba popsija), aztán majd ha megszületik a baba telefonálsz a dokinak, felírja, párod meg elszalad a receptért.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Kedves anyukák és leendő édesanyák!

Paku Patrícia vagyok a győri Széchenyi István Egyetem végzős szülésznő hallgatója. Diplomamunkámhoz szeretném az Önök segítségét kérni. Kutatásomban azt vizsgálom, hogy a szülésznőknek milyen szerepe van a várandósságra való felkészítésben és a várandós gondozásban. A kérdőív önkéntes, anonim. Nagyon szépen köszönöm előre is! További szép napot! :)

https://docs.google.com/forms/d/1VigGLV ... c/viewform
pakupatri
 
 


Sziasztok! 


Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. :) Nekem már van egy kislányom, a SOTE 2-n született, császárral. Tervezünk kistesót, és ezúttal a Jánosban szeretnék majd szülni fogadott orvossal. Dr. Balognál voltam már egyszer rákszűrésen, így sok tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, egy ismerősöm ismerőse ajánlotta. Ismeri Őt esetleg valaki?

 

Akik már túl vannak a császáron, tőlük szeretném kérdezni, hogy a műtét után itt is egy "őrzőbe" viszik az anyukát? A SOTE2-n így volt, elméletileg 24 órát kell ott tölteni, gyakorlatilag én délután szültem és másnap reggel már elengedtek az osztályra. Az őrzőben folyamatosan mérték a vérnyomást, infúziót kaptunk, aztán súlyt is tettek a hasunkra. 6 óra elteltével fel kellett állni és lezuhanyozni! A katétert csak másnap reggel vették ki, akkor kellett (vagyis muszáj volt) pisilni.
 

A másik "császáros" kérdésem az lenne, hogy a Fraxiparine injekciót (trombózis ellen) Nektek is felírták és otthon is kellett szúrni magatokat (összesen 10 napig)?
 

És ha természetesen zajlik a szülés, a beöntés kötelező, választható vagy nincs? A SOTE2-n nem adnak, kérni sem lehet.

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


fhalasza
 
 


Nem tudja valaki, hogy a 6 hetes kontrollra a terhes ambulanciára vagy már a nőgyógyászati szakrendelésre kell-e menni? (ügyeletesnél szültem, nem volt fogadott orvosom).

Nőgyógyászati szakrendelésre is adnak időpontot? Tartják is?

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


sziasztok!

fhalasza kérdései engem is érdekelnének!

plusz ez a pospikrém dolog: muszáj a gyógyszertári?Mert én ezt tervezem:

http://bionom.hu/biobolt/babaknak-gyere ... -krem.html

Még mindig ruhácska kérdés: oké, hogy nem lehet bevinni semmit, de pl. ilyet sem, hogy sapka vagy kiskesztyű, mindent adnak?

Nem tudom, Ti hogy voltatok vele, de most megint belassult az idő, lassan vánszorognak a napok, még mindig van 15 hetem hátra...(ok, valószínű nem lesz annyi...de mégis.)

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


@szantre:

Hat azt, hogy hova kell menni, nem tudom, de a szakrendelobe is időpontot kell kerni es tartják, nekem ugy tunt h eleg flottul megy.
majorranna
 
 


@majorranna:


De jó, köszi! Remélem gyorsan haladnak, mert a picurkám nem sok időt bír még nélkülem..


Fhalasza
A Jánosban császár után rögtön lekerül az anyuka a szobájába, 12 óra után lehet/kell felekelni, katéter itt is másnapig marad. Súly szintén van a hason, infúzió, vérnyomásmérés itt is van, az osztályos nővérkék végzik.
Én semmilyen injekciót nem kaptam hazaengedés utánra, kórházban adtak fájdalomcsillapítót, illetve 2x oxitocint a bent töltött 4 nap alatt.
Szülésnél lehet és ajánlott beöntést kérni, de nem kötelező. 

Balog doktort nem ismerem. Rendes szülésre készülsz császár után? Még csak tervezitek a babát, vagy már úton van?

Leila
Zoknit, sapit lehet bevinni a babának. Szerintem a sapi különösen ajánlott, mert a folyosón gyakran volt huzat, és fürcsi után jól jött a baba fejére a sapi, míg visszatoltam a szobába. A szobákban mondjuk meleg van nagyon, ott nem szükséges.


Nem muszáj a gyógyszertári krém, jöhet bármi szerintem. Az én picimnek úgy tűnik, nem is nagyon vált be a gyógyszertári, Neogranormonnal helyreteszem a piros popót, aztán mikor visszatérek a gyógyszertárira megint kipirosodik.. :S

Kitartás, hipp-hopp elröpül az idő, nekem kicsit hiányzik is az az idilli állapot, amíg még egyben voltunk. Jól vagytok amúgy? Vagy pihizned kell?


 


 


Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Igen, engem is rögtön a szobába vittek császár után, és időnként jött a nővérke lázat meg vérnyomást mérni. Szerintem én nem kaptam súlyt a hasamra, de lehet, hogy csak nem emlékszem :D Amikor letelt a 12 óra, rögtön jöttek, és segítettek felkelni, kicsit sétáltam is rögtön, vagyis elvánszorogtam a gyerekekért :) 8 órán belül kell pisilni. Ami tök jó volt, hogy másnap reggel jött a férjem, és ő behozta a gyerekeket. Elvileg úgy van, hogy kiviszik neked, amikor már felkelhetsz, de így, hogy ő bejött előbb, így nem kellett megvárni, amíg felkelhettem, hanem odahozta őket :) Aztán a csecsemősök is jönnek, hogy segítsenek a mellre tételben, de az nekem kb. egyáltalán nem volt segítség, egy perc volt az egész. 
Véralvadásgátlót én se kaptam, csak algopirint, de nálam volt még pluszban advil, mert az első két nap iszonyúan fájt. 
Dr. Balogot én se ismerem, csak láttam bent többször. Én Dr. Varga Anikónál szültem, meg hozzá jártam terhesgondozásra is, és őt tudom ajánlani jó szívvel, én nagyon meg voltam elégedve vele minden téren. De vannak egyébként fiatal orvosok is, akik szintén tök jófejnek tűntek nekem, pl. rendszeresen bejöttek a szobatársaimhoz, hogy hogy vannak, gyerekek hogy vannak. Pl. a Hazay, Szentiványi meg még egy fiatal doki, akinek sajnos nem tudom a nevét. 
Ami nekem nagyon tetszett, hogy nekem ikreim vannak, és a dokim engedte a természetes szülést, és úgy is indult a dolog, több mint 8 órát vajúdtam is, és már voltak tolófájások, amikor az egyik baba kicsit harántba fordult és a fájások is gyengültek és csak akkor lett császár belőle. 

Tökre megértem, hogy akinek még pocaklakója van, most már kezd türelmetlen lenni, én is így voltam az utolsó 3 hétben. Aztán most meg én is nagyon jó szívvel és nosztalgikusan gondolok vissza arra, amikor még a pocakomban voltak az ikrek. Igen, annyira idilli és gyönyörű volt, és olyan jó volt a várakozás is rájuk. Sokszor érzem, hogy nekem muszáj még ezt éreznem, és kell még nekem baba :) Bár a férjem egyelőre nincs ezen a véleményen, mert őt eléggé megviselte a szülés. De nagyon-nagyon jó hónapok voltak ezek, és kicsit tényleg veszteség-élmény a szülés. Annak ellenére, hogy fantasztikus az is, hogy most már itt vannak, és most is itt szuszognak mellettem és kézbe vehetem őket, megölelhetem őket. :)
majorranna
 
 


majorranna, nem türelmetlenkedek hanem pánikolok!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@lilili:


Nyugi, nem lesz gond! Anikó rendes, felkészült, alapos, végig ott van. Én tökre biztonságban éreztem magam végig. Mindig elmondta, hogy mi következik, mit miért csinál, megbeszélte a férjemmel is. Utána az osztályon is minden oké lesz! És végig veled lehet a baba! És végre láthatod, foghatod majd! Meglátod, feledhetetlen élmény lesz!
majorranna
 
 


majorranna, köszi a bíztatást!  Csak most kicsit (nagyon) be vagyok tojva.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@lilili:
Megertem. Es szerintem tok oke h izgulsz, félsz. Szerintem ezzel mindannyian igy vagyunk/voltunk. En meg most is szoktam félni. Persze most mar mas jellegű dolgok miatt.
majorranna
 
 


 oké, igyexem.
Jut eszembe ti sk intéztétek a csemete/csemeték paírjait, vagy megbíztatok valakit? Hoztam egy szórólapot és nagyon gondolkodom rajta. Férj nem az az ügyintézős fajta

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


@szantre

Köszönöm a válaszokat, jól vagyunk, hála Istennek. November közepe óta nem dolgozom, úgyhogy van, amikor tudok pihenni.


@lilili
majoranna nekem írhatta a türelemre intést:-) Természetesen igyekszem megélni a várandósságot, csak most, az utóbbi napokban nagyon rajtam van a vágy, hogy ne csak virtuálisan, hanem élőben is érezzem az illatukat, a bőrüket, meg úgy mindent. 

A kérdéseim nem szűnnek, ne haragudjatok:
kislányoknak ki lehet a kórházban lövetni a fülét? vagy erre mikor van mód?És az ékszerésznél mondani kell, hogy újszülött fülbevalót szeretnénk? Vagy ilyen nincs is?



Még egy: én járok kapcsolatanalízisre. Jár/járt még valamelyikőtök ilyenre? Ha igen, mit gondoltok róla? 

Szép napot mindenkinek!


Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


@leia8207:


Nekem van ügyfélkapu regisztrációm, és én mindent online intéztem, amint megkaptam a baba taj számát. Következő héten jött a papír, hogy megkaptam és utaltak is.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Sziasztok!
Bent a kórházban elintézik a szuletesit, taj-t es a lakcím kartyat, es csak varni kell h postán megjojjon.
A többit, vagyis az anyasagit es a csaladi pótlékot én is ugyfelkapun intéztem tegnap előtt. Egyedul a tgyas miatt kell személyesen menni, de ott én összeraktam a papírokat es a ferjem beviszi a héten a munkahelyemre.

Fulbelovesrol nem tudok h csinalnak-e. Egy biztos, hozzam senki se jott oda megkérdezni h akarom-e.

Van egy pszichológus ismerősöm aki jart kapcsolatanalizisre es neki nagyon bejott. Próbált engem is kapacitalni h menjek, de vegul nem mentem mert nem ereztem a szikrát h nekem oda feltetlenul el kell mennem. Egyebkent olvastam a Lelki köldökzsinórt, voltak benne tok jo dolgok, néhol meg mar nekem kicsit sok volt. De tok erdekes a dolog. En vegul "csak" egy dula által tartott várandós klubba jartam, ami persze tok mas, de nekem nagyon bejott. Az is egy teljesen mas szemlélet es nalunk meg jol is jott ki a kórházi terhesgondozas-szülés es a minel természetesebb felkészülés ötvözete. Meg szerencsere nekem a dokim is eleg természetesség parti volt. Pl mondta h milyen gyógynövényes teát igyak, a vajúdás alatt homeopátiás bogyókat kaptam. A terhesség alatt csak vasat kellett szednem de azt is csak akkor amikor a krauterblut mar nem volt eleg, a vajúdás alatt se nyomtak tele gyógyszerrel.
majorranna
 
 


@szantre
Köszönöm a gyors választ! Igazából esélyes, hogy császár után császár lesz, de ha nincs semmi komplikáció, elméletileg lehet természetesen szülni. Szóval én mindkettőre készülök, azt úgy lesz, ahogy az orvos jónak látja. :) A babát még csak tervezzük. ;-)


@majorranna
Neked is köszönöm a választ! :)


A babát a szülésznő megmutatta Nektek még a műtőben, és akkor utána 12 órán keresztül nem is láttátok? És ez alatt a 12 óra alatt lehet mellettetek látogató? Ti több ágyasban voltatok? Nem volt zavaró, hogy közben a többiekhez jöttek-mentek? A SOTEn nekem pozitív volt, hogy őrzőbe vittek, olyan biztonsággal töltöttel el, h ott voltak a teremben folyamatosan az ápolók. J De nyugtassatok meg, hogy a Jánosban is gyakran rátok néztek?! És ott az őrzőben pl látogatók csak este jöhettek be, akkor is csak egyesével, 5 percre, beöltözve, a babát is este felhozta egy csecsemős nővér, a kezembe adta pár percre, de én ugye mozdulni sem bírtam, aztán visszavitte és másnap reggel mehettem én érte.

Egyébként szeretnék majd egy ágyas szobába kerülni. Én nem szívesen szoptatnék idegenek előtt (főleg férfiak előtt). :-) Ti egyágyasban voltatok? Bocsánat, ha már írtátok, de egy másik fórumot is olvasok és már kavarog a fejemben a sok hozzászólás. :) Köszi!

fhalasza
 
 


@fhalasza:
Igen, nekem odahoztak őket a műtőben es adhattam nekik puszit. Aztán kint a szuloszoban öltöztették fel őket, az apjuk is kint várta őket. Elvileg az apa bemehet a műtőbe es kerhetitek h kiemelés utan rögtön neki adjak oda a babat, de nalunk megkérte a férjemet az orvosom h kint várjon mert nem szereti ha felette állnak. Ez sztem tok oke volt mert ugyse tudott volna semmit se csinalni. Utana kint meg mar gyonyorkodhetett bennük :)
Nem tudom h nappal mi a protokoll, de nekem este 10-kor volt a műtét, mire a szobába kerultem kb éjfél lehetett szoval én nem is nagyon erzekeltem azt a 12 orat. A gyogyszerektol meg a tobb órás vajudastol ennteljesen ko voltam. Másnap meg amint a ferjem bejott reggel, hozta az ikreket is:)
Nekem szerencsém volt mert aznap egy nagyon kedves, aranyos éjszakás volt, Mirella asszem a neve. Es o tobbszor ram nézett ejjel es hajnalban is. De vegul is a nappalosok is normalisak voltak es amint letelt a 12 ora rogton jottek h segítsenek felkelni.
Engem nem zavart az ot agyas, sot. Pedig én is gondolkodtam az egy agyason. De aztán el is felejtettük. Nekem tok sokat segitettek a szobatarsaim addig amig nem tudtam felkelni meg utana is amikor meg mozogni alig tudtam. Meg szerencsém volt mert jo fejek voltak. Mindenkihez jarkaltak latogatok kb egesz nap, nem is kevesen, de engem nem zavart. Nem hangoskodtak. A szoptatasnal se zavart pedig azt hittem h fog, de vhogy akkor annyira olyan lelkiállapotban vagy h leszarod. Vagy legalabb is én igy voltam vele.
majorranna
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek, csatlakoznék Hozzátok -- 2009.október és 2011.augusztus után márciusban ismét a János kórház szülészetének vendégszeretetét fogom élvezni ;)
választott orvosom dr.Kaszás Tibor -- imádom, ő végezte az előző 2 császármetszésemet is és most is vele készülök a programcsászárra.

Ha esetleg a tapasztalataimmal tudok segíteni valakinek, akkor szóljatok :)

Katus
katkatus
Budapest II. kerület
 
 


szia Kata! Akkor nem sokkal előttem leszel Kislány vagy kisfiú fog érkezni Hozzátok? Én szorgosan gyűjtöttem eddig is az infót, nagy segítségek a lányok! Mi éppen azon tanakodtunk a Férjjel hogy mikor rakjuk össze a kórházi csomagot?Májusra várhatóak a lányok...február vége? március?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


@leia8207:


Szia Leia :)

Kisfiú lesz :) Van egy 5 éves kislányunk, egy 3,5 éves kisfiunk.

Én ilyen előkészítés-pakolás szempontból elég "korai" vagyok és én pl.a márc végére készülve már összekészítettem a pakkomat :)

De igazából ráérsz még. Én elővettem a táskákat, amiket be akarok vinni és szépen fokozatosan, mindig, amikor eszembe jutott vmi., vagy beszereztem valamit, akkor belepakoltam, mostanra pedig már összeállt a teljes csomag.

Ezek szerint iker lányok lesznek? :) Ők az elsők?
katkatus
Budapest II. kerület
 
 


@majorranna Köszi szépen a választ! Az én férjem biztos elájulna a műtőben! 
Örülök, hogy Rád néztek, és normálisak voltak. Nekem elég rossz tapasztalatom van az ápolókkal, nővérekkel kapcsolatban sajnos (SOTE2-n mondjuk). 

Egyébként azt is mondták már, hogy előre kellett volna pénzt adni a nővéreknek, akkor normálisak lettek volna. Ti hallottatok már ilyet, ez szokás? 

És akiket császároztak, adtatok utólag pénzt a szülésznőnek, anesztesnek?

fhalasza
 
 


@fhalasza:


szia, én az első császárnál adtam utólag a szülésznőnek, nem is olyan keveset, mert a lányom a PIC-re került, éjszakai császár volt, és a szülésznő még éjjel is felment hozzá, reggel is és napközben, utána jött mindig hozzám és hozta a híreket, hogy nyugodjak meg, jól van....szóval én tényleg hálás voltam neki, hogy így törődött velünk :)
a másodiknál kb.2 percig láttam a szülésznőt: ahogy levittek a műtőből, már hozta is a fiamat és otthagyta (ez így tök jó volt és jófej a szülésznő) de utána és előtte nem is láttam, nem volt semmi kapcsolat vele -- nyilván nem volt semmi probléma, ami miatt kellett volna - szóval neki nem adtam.

katkatus
Budapest II. kerület
 
 


@fhalasza:


ja, az aneszteziológusnak nem, egyik alkalommal sem adtam.

a nővéreknek - volt amelyiknek igen - előre -- és volt amelyiknek nem adtam -- ez nálam érzésre ment.
katkatus
Budapest II. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: