Új privát üzeneted érkezett!

Ha valaki tud jó orvost a szekszárdi Balassa kórházban, esetleg szült már itt, és információja van a körülményekről, lehetőségekről (legfőképpen a 24 órás rooming-in lehetőségéről) kérem ossza meg velem a tapasztalatait, segítsen jó orvost találnom!
Jelenleg 6 hetes babás vagyok, második gyermekemet várom. Igazi csodababa, a lombik elötti utolsó hónapban fogant spontán. Meddőségi kivizsgálásokra, laparra, lombik megbeszélésekre Pécsre jártam. A szép új rendszernek hála terhesgondozásra nem járhatok oda, sőt olyan hírek is vannak hogy megszűnik azon a klinikán a szülészet. Így most itt helyben kellene orvost találnom... tud valaki segíteni?
Vendég
 


Szia Enikő!

Én ott szültem mind három gyerkőcömet. Szívesen megosztom tapasztalataimat veled.
Mik az elvárásaid az orvossal szemben?
Priviben is megbeszélhetjük, hogy nevek ide ne kerüljenek.

Helyileg honnan írsz?

Meme
szinta
 
 


Szinta,
Ilyen gyors sikerre nem is számítottam! Köszi! :)
Orvossal kapcsolatos elvárások? Hát nem gond ha magánrendelésre kell járni de ne csak a pénz érdekelje (pl szülés után nem tudok jelentős összeget rászánni), ne legyen lekezelő, válaszoljon a kérdéseimre, vegye figyelembe a kéréseimet... szóval legyen emberséges. Persze jöhet priviben is a dokiinfó ha neveket nem szeretnél a nyilvánosba írni.
Helyileg Paks mellett lakom egy faluban.
A szüléssel kapcsolatos élményeid is nagyon érdekelnek! Hogy álltak a kéréseidhez, milyen felszereltségű az osztály, császárnál bemehet-e apuka (első lányom is császáros volt, jó eséllyel ez a baba is az lesz), és hát a legnagyobb félelmem hogy elviszik a babát... nekem kell a 24 órás babás szoba! Van egyáltalán? Te szívesen gondolsz vissza?
Vendég
 

 
 

szia,
én is ott szültem az elsőt, a többit már nem...
nekem vegyesek a tapasztalataim, remélem SOKAT változott jó irányban a szüléshez hozzáállás az elmúlt 4 évben.
A rooming in volt az egyetelen JÓ élményem, nagyon kedves csecsemősökkel, bár ott is szingorúan csak 3 óránként lehetett (volna) szoptatni, szerencsére elég bátor voltam ahhoz,h áthágjam a szabályokat, ha úgy láttam jónak.

Jó orvosnak tartom az Imre Józsefet, én végül is nem nála szültem, akinél szültem, annál rutin volt az oxitocin, a gátmetszés, amire végül is nem lett volna szükség...(de a szobatársamnak más volt az orvosa, és ugyanúgy kapott oxit és gátmetszést)
nekem másfél évembe telt,h feldolgozzam azt a pár órát, és bele merjek vágni egy újabb babába...
de most, a harmadiknál is előjönnek a félelmek.

nem tudom jelenleg mi a helyzet, amikor én szültem csak egy felújitott szülőszoba volt. Ha a többiben kellett volna szülnöm, még lehet, h ma sem szülök... :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


és 4 éve még nem volt 24 órás a rooming in, éjjelre be kellett adni a gyereket, és én "rendesen" szültem, de szülés után 10 perccel már el is vitték a gyereket, és legközelebb másnap reggel láttam őt...
ez is NAGYON ROSSZ emlékként él bennem...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsanci,
Imre doki nincs már ott :( A bonyhádiban dolgozott, de ugye ott is megszűnik (megszűnt?) a szülészet. Én is jó orvosnak tartom, de mivel nem vezet szüléseket jelenleg...
És épp az ilyenektől félek amiket te is írsz... 3 óránkénti szoptatás, éjjelre elviszik (aztán reggel betápozva kerül elő), indok nélkül órákra elhordják a gyereket, holott remekül el tudná látni az ember. :(
Én is remélem hogy sokat változott!!!
Vendég
 


hát remélem előkerül valaki, aki nemrég szült ott, és aktuálisabb infókat tud mondani.
Van egy barátnőm, ő két éve szült ott, nekem onnan lennének a "legfrissebb" infóim.
És igen, nem egyszer előfordult, h tápizva hozták reggel, lefektették mellém, és folyt ki a szájából a táp. Szerencsére ez őt nem zavarta meg, de pl. a szobatársam nem tudta sokáig szoptatni a fiát...persze, lehet,h nem emiatt..
ja, és a cukros viz sem volt a "barátom", nap végén ált. kiöntöttem az egészet, mert valszeg leharapták volna a fejem, ha nem töltöm bele a megfelelő mennyiséget.
Viszont, nagyon jó volt elős gyerekesként,h megtanitottak fürdetni, és minden rooming in-es szobának saját csecsemőse volt, aki annak a 2 kismamának segitett, amikor kellett...

kár,h Imre doki már nincs, akkor még ott volt. Akinél én szültem, valszeg jó szakember, nem is kérdőjelezem ezt meg, de sajna ez a "szülesztés" ott valszeg "elő van irva"... :?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Szia Áfonyaaa!

Nem tűntem el, csak a hétvége zsúfolt volt.
Nekem az első szülésem 1997-ben hagyományos úton volt.A második ( ikres ) császár, mégpedig tervezett császár.
Rengeteget változott a szekszárdi kórház ezen időszak alatt, és csak pozitív irányba.

A többit később,mennem kell, bocsi.

Ja, az összes orvost ismerem, így ha valakire gondolsz, írd meg, és már írom is a véleményemet.
Az én orvosom mind kétszer Dr. Kiss józsef.

Én is Paks mellett Faluban. :lol: Madocsáról. Te?

Enikőt hol és kinél szülted?

Meme
szinta
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam,de most mennem kell Szerdán jövök vissza akkor többet írok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Bedmona,
én is örülök! :)
Szinta,
Már van jelöltem (napok óta kutatok a témában) és azt hiszem Varga József doktor a legszimpatikusabb. Róla tudsz valamit?
Madocsa nincs tőlünk messze, csak én Paksnak a másik oldalán lakom, Dunaszentgyörgyön.
Első kislánykámat Budapesten szültem a SOTE 1es női klinikán, csáazárral. Akkor Pesten laktunk (összesen 2 évet). Lehet arról a klinikáról jót is, rosszat is mondani, de ami nagyon tetszett az abszolút 24 órás együttlét volt. Mindenkinek, így nem fordulhatott elő hogy megtelik a babás szoba. Ettől félek a legjobban, hogy most nem tudok majd éjjel nappal a babával lenni egy esetleges újabb császár miatt (ami nem indokolja a különválasztást!!! De úgy hallottam Szekszárdon ez van :( )
Vendég
 


Áfonya szia,
igen, bnőm, aki 2 éve szülte a 2.babát ott császárral, külön volt a babától, főleg az elején...
ha császár lesz neked most is, akkor mondjuk a szülés része, ami nekem a legnagyobb kudarc volt, "le van tudva", és akkor elárulhatom,h én nála szültem... :wink:
nekem szimpatikus ember, és valszeg ez az egész "protokoll" nem az ő "hibája", ott valszeg (remélem már nem!!!) minden szülés igy megy...
de a császár az más tészta, ott az ember tudja, h nincs más választás, itt azt hiszem lett volna, de felesleges már ezen rágódnom.
Szóval, mint ember, és mint doki is szimpi nekem a Varga, alapos, lelkiismeretes, nagyon jó uh-ban!!!, csak valszeg máshogy áll a szüléshez, mint ahogy én szerettem volna... :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


egyébként itt a rooming in sosem volt tele, én ottani dolgozóktól is hallottam (rokon mellesleg),h mennyivel jobb az anyának, ha nincs vele a gyerek... :(

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Na Zsanci,
most megtámadlak priviben és kb 2000 darab kérdést zúdítok a nyakadba Varga dokiról! :wink:
Szomorú hogy még a nővér szerint is jobb külön! És sok anya el is hiszi! És fél hogy majd nem tud pihenni meg aludni!!! El sem hiszem hogy valaki 9 hónapig vár egy babát, aztán odaadja másnak, had gondozza mert ő alszik! (Természetesen más ha beteg a baba.) Bár valószínűleg nekem más a helyzetem mert másfél éve küzdök ezért a babáért, túl laparos műtéten és hormonstimukon, a lombikra vártam, februárban lett volna, csak épp nem jött meg. Lehet hogy ezért, de én ki nem adnám a kezeim közül a gyereket. Bár első lánykám 3 hónap alatt teljesen simán összejött, és őt sem engedtem elvinni... (bár nem is akarták).
Vendég
 


szia Áfi,
válaszoltam, és teljesen érthető, amit irtál...én sem adnám oda senkinek!!!! :lol: (legalább 2 évig, után viheti a nagyi... :wink: )

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Szia Áfonyaaa!


Petsze, ismerem.
Barátnőm unokanővérem nála szült.
Az egyik szülésznő, aki dec. végén szült, is őt választotta.
Amikor doktorom nyaralni ment, neki adott át.Nálam sajnos végig rizikós volt, így kénytrelen volt addig átadni.
HA gondolod, szívesen veszem kérdéseidet.
Annyit, hogy most Ő az, akinek a legtöbb betege van, s éjjal-nappal bennt van.

Meme
szinta
 
 


Sziasztok Lányok!

Áfonyaaa: elöször is gratulálok a pocaklakódhoz és zökkenő mentes babavárást kívánok!
Hát újra itt vagyok. SAjnos semmi jót nem hallottam a Szekszárdi Kórházról, de abban megtudlak erősíteni Áfonyaaa , hogy Varga doktor a jelenlegi leghumánussabb doktor. Én még nem tapasztaltam, de több ismerösömtől csak jót hallottam róla. Én Bonyhádon szültem és nem bántam meg. Sajna ezt a kórházat a bezárás fenyegeti pedig nagyon jó kis kórház. Igaz császár után amig az akutszobában vagy addig nem adják oda a babaát 24 órába de utánna lehet. Sőt amikor kértem bármikor kiadták nem csak szopira. A csecsemösök és nővérek egyenessen tündérek voltak. Ott nem volt az a nagy szigor mint itt Szekszárdon, hogy a látogatás is pontban akkor kezdődhet amikor ki van írva, egyébként nem engednek be senkit. Egy családias nem zsúfolt szülészet volt a Bonyhádi.
Egy ismerösöm nem régen szült itt Szekszárdon és mit mondjak mielött eljött a kórházból már majdnem panaszt tett a Nagy doktornál, mert úgy bántak vele mint egy ronggyal, pedig a 3.babáját szülte itt. Ő is baba-mama szobában volt, de a csecsemősők hozták vitték a gyereket úgy hogy nem mondtak senkinek semmit róla. Amikor meg elkezdte szoptatni az egyik cs.mős már dühkitörésében lekapta a ciciről szegény gyereket. Na gondolhatjátok két napig sírt az anyuka. Mire kibökték, hogy besárgult a baba és ezért kell hogy bent legyen.A kismamát bezzeg erről nem tájékoztatták.
Ebbe a szobába van egyedül mérleg amin szintén az összes gyereket mérik. Egyszóval átjáróház a roomingin szoba.

Kép



móni
bedmona
 
 


Móni,
mi az hogy "a rooming-in szoba"? EGY VAN??? :shock:
Mostmár azon töprengek hogy 2 nap után saját felelősségre hazajövünk, úgy tudom ha az itthoni gyerekorvos vállalja akkor van ilyenre lehetőség. De ennek még utána kell kérdeznem/olvasnom.
Én is sajnálom a bonyhádit, de legalább a szabad kórházválasztás maradna. :cry: De az sem marad. És ki tudja mi lesz még októberig? :cry:
Vendég
 


http://www.tolnainepujsag.hu/index.php? ... 7&c=329230
Ezt találtam a témában. Nem tudom mikori a cikk. Vajon mennyi igaz belőle és mennyi az önreklám?
Tapasztalat?
Vendég
 


szia,
elolvastam a cikket, és hát én még mindig nem látom jobbnak ezt a kórházat.
Annyi változást vélek felfedezni az elmúlt 4 évhez képest, h vettek egy csomó műszert, ami csak még jobban fokozza a kórház feelinget, amikkel aztán ugyanúgy az ágyhoz láncolnak vajúdás alatt, aztán, hgoy a 2 baba-mama szoba helyett már 10 van. De te is olvastad, h a többedszer szülők már inkább beadják a gyereküket??? na, ez milyen szemlélet...? nem épp bababarát...
engem egyáltalán nem győzött meg arról,h itt az elmúlt 4 éveben ÉRDEMI változás zajlott az ügyben,h a szülő nőt NE betegként kezeljék, hanem hagyják a maga útját járni...
valszeg ugyanúgy rutin az oxitocin és a gátmetszés is... :roll: (REMÉLEM NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt,örülök,hogy idekeveredtem!
Kíváncsi lennék,más hasonló helyzetben lévő kismama mit lép-,vagy lépne a helyemben.Kissé tanácstalan vagyok.
Várandósságom 31.hetében járok,pont két hónap múlva lenne esedékes a NAGY TALÁLKOZÁS...Múlt héten orvos nélkül maradtam.Bonyhádon szerettem volna szülni.Mivel március 31-el befejezi működését a kórház,irány Szekszárd,és a dokik még nem tudják,hogy hol-,és mikor fognak kezdeni. :( Azért,hogy fizessek valakinek nem tudom,hogy fogadnék-e orvost.Saját szülésznőn gondolkodom.Azt mondják,többet foglalkoznak az anyával szülés alatt,mint a dokik.De nem ismerek senkit,se orvost,se szülésznőt.
Így azt sem tudom,kitől kérdezzem meg,hogy mik az ottani szokások,mit kell vinni,mit adnak esetleg,a szülészetet is csak kívülről láttam.
A véleményeket előre is köszönöm![/img]
békanõ
 
 


Béka,
én is azért indítottam a topikot hogy tájékozódjak.
Segítenék, de nem tudok tapasztalat híján. Biztos jönnek a többiek és segítenek neked tanáccsal.
Vendég
 


Áfonyaaa!
Gratulálok a pocaklakódhoz! :wink:
Örülök minden hozzászólásnak,mert tényleg kíváncsi vagyok,hogy mások miként "mentik a menthetőt"!
Első babánk lesz,és hiába informálódom minden lehetséges módon,a kórházátalakítások nélkül is egyre több a kérdőjel... :?: :?: :?:
Amúgy pozitívan állunk babócával a dogokhoz:a pocakból ki fog kerülni!!!

B.
békanõ
 
 


Igazad is van!
Valószínűleg én is az ügyeletesnél fogok szülni, főleg hogy jó eséllyel megszűnik októberig (akkor esedékes a szülés) a szabad orvosválasztás, illetve fizetős lesz, a kórháznak is meg az orvosnak is fizetni pedig nem tudunk. Dehát valahogy majdcsak kikerül a baba, benn még nem maradt.
Vendég
 


Sziasztok. Én a szekszárdi kórházban dolgozom, dolgoztam igaz nem a szülészeten.
Tavaly augusztusban született meg a kislányunk :lol: és a szülészeti osztályról csak pozitív tapasztalatokkal távoztam.
Olyan kórház sztem. nem létezik ami mindenki elvárásainak megfelel, hisz mindenkinek mások az elvárásai a szüléssel kapcsolatban, és az azt követő napokban! Igényeinket elmondhatjuk az orvosnak, akik nyitottak mindenre, de a szülés pillanatában általában borul minden és nekünk mint leendő anyáknak úgy is csak az számít,hogy a bébi egészségben megérkezzen. Nem?
Orvosokról csak annyit, hogy mindenkinek más a szimpatikus, mindenkiről lehet jót és rosszat is hallani, egy a lényeg, hogy mi megbízzunk benne és tudjuk azt, hogy bármi is van számíthatunk rá.
Nekem választott orvosom volt, számomra a lehető legjobb, és a lehető legnagyobb mértékben megvoltam, vagyok elégedve vele.
A lényeg tehát csak az, hogy a kórház sztem. semmivel sem kevesebb más kórházaknál, orvost meg úgy választani, hogy megbízhassunk benne a végletekig.
További jó babavárást mindenkinek, ez egy gyönyörű időszak, ami a szülést követően csak fokozódik én a mai napig két lábbal járok a föld fölött, valami csodás dolog!!! :P
mikkavári
 
 


szia Mikkavári,
én már szültem más kórházban, és ÉG és FÖLD volt a kettő!!!!!!!!!!!!!!
igen, lehet,h műszerezettség szempontjából pont olyan, mint a legtöbb kórház, de ugye NEM MINDEN a műszerezettség...
valaki itt irta, h úgy bántak a kismamával, mint egy ronggyal...nos, ez NEM JÓ!!!
az én szobatársamat is úgy lecseszték, mert elfelejtette lemérni a gyerekét, h csak úgy zengett a folyosó...én (ősi ösztöntől vezérelve :wink: ) szépen beirtam egy kitalált súlyt, mikor elfelejtettem megmérni a gyereket szoptatás előtt...szted normális az, h a gyereket ÁLLANDÓAN mérni kell????? mert sztem nem... :roll: és ha egyszer (neadjIsten) kimarad, akkor minimum a fejedet veszik... :shock:
amit szerettem, h a férjem végig mellettünk lehetett az osztályon, aminek nem örülök, h este a bizonsági őr kisérte ki, mert már elmúlt X óra, de egyik nővérnek sem jutott eszébe, h szóljon neki, h menjen, hanem sunyi módon hivták a securitist... :? (ja, és a férjem apukája a szekszárdi kórházban főorvos, tehát ha vele igy bántak, hogy bánhatnak a többiekkel????????????)

de leirtam már, h ezek ellenére a csecsemősökkel meg voltam elégedve, azért, mert az az idegesitő liba engem nem cseszegetett, talán a "befolyásosságom" miatt, és ált-ban egy NAGYON KEDVES CSECSEMŐS volt velünk. És olyan sokat segitett, h el sem tudom mondani...
továbbra is FÁJ, és évekig nem tudtam a szülésre SZÉP emlékként gondolni a RUTIN beöntés, borotválás, állandó ctg, oxytocin infúzió, burokrepesztés, gátmetszés, hasra nyomás szülés alatt (ez volt a legnagyobb fájdalmam, mert elvették tőlem a SZÜLÉS élményét), katéterezés miatt, és hogy azonnal elvágták a köldökzsinórt (mi is ennek az orvosi indoka?????), jött egy csecsemős, azonnal elvitte fürdeni (miért is???) és utána még egy fényképezés erejéig megkaptam, aztán szaladtak is vele (megszoptathattam????NEEEEEM!!!) és csak másnap reggel "kaptam" vissza a fiamat...
hát igen, nekem ezek nem voltak épp szép és csodálatos élmények, még akkor sem, ha utána egy gyönyörű gyerekkel oszthattam meg a mindennapjaimat...
a második gyermekem egy egészen más szemléletű kórházban született, ahol azonnal megkaptam a babát szoptatni, és a két órás megfigyelés alatt végig velünk lehetett...
sajnos itt is elvitték egy éjszakára mefigyelésre, de másnap reggel behozták, és utána már végig velem volt. Nem mondom,h nem fárasztó, mert AZ, de lelkem nyugodt volt, mert TUDTAM, h bármikor a rendelkezésére állhatok!!! Nem csak nappal...éjjel is!!!
és még valami: szted megmondták nekem ,h betápszerezték a gyerekemet, mielőtt kihozták Szekszárdon??? NEM...és beszéltem egy ottani dolgozóval (aki szintén rokon) aki szerint NEM IS KELL ELMONDANI A KISMAMÁNAK,h A GYEREKÉT BETÁPSZEREZTÉK!!!!!!!!!!!! Milyen szemlélet ez??????????????????? azt hittem, leszakad az arcom, mikor ezt hallottam...ja, és az én gyerekem nem keveset szopizott, azt is tudni kell, ált. egy alkalommal 100ml-et szivott ki (hogy ezt honnan tudom? hát az állandó méricskélésből :wink:...mégiscsak volt haszna...:lol:)

nekem ilyen élményeim voltak, nem akartam ezt megosztani, mert tényleg minden ember más, de ha megtapasztalod, milyen az, amikor minden úgy megy, ahogy MENNIE KELL, nem avatkoznak be feleslegesen, akkor talán érthető, h miért éli meg valaki rosszul az ilyen orvos-központú és nem anya és gyerek-központú bánásmódot!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsanci,
én még mindig csak sűrűn imádkozni tudok hogy azok a dolgok amiket tőled és még sok ott szült kismamától hallok, azok régebbi infók legyenek és azóta minden megváltozott ott... persze ez csak álom, de azért talán változott egy két dolog. A választott orvosom nem tűnik rossznak, de nem fog "megvédeni" attól hogy elhurcolják tőlem a gyereket, vagy hogy betápozzák... :( Nem vagyok túl nyugodt, mert szerintem sem mindegy a bánásmód és a hozzáállás.
Vendég
 


Kedves Anyukák

2004 decemberében szültem kisfiam Szekszárdon. Terhességem nem szokványosan kezdődött,orvosom szerint,akihez közel 10 éve jártam,méhen kívüli terhes voltam. Ketten is ezt mondták. Neveket inkább nem mondok. Ekkor ismerős útján elmentem Pécsre,ott mindent rendben találtak. Következő napon a szd-iak szerint még mindig méhen kívüli voltam,ekkor betelt a pohár,kerestem egy orvost,aki a bonyhádi kórházban dolgozik,Pakson rendel,oda jártam vizsgálatokra,viszont mikor szültem,bejött hozzám szd-ra. Minden elismerésem az övé,a 9 hónap alatt nagyon rendes volt velem,bármikor megkereshettem,örökre hálás maradok neki. Jelenleg ismét babát várok,sajnos az én orvosom már nem vállal szülést,ezért másvalakit kellett keresnem. Dr.Kun Attilához mentem,elvállalt. Eddig semmi rosszat nem hallottam róla,de nem is igen adok mások véleményére,szerintem fontos a személyes tapasztalat,és az első beszélgetés. Szimpatikus ember. Vele először akkor találkoztam,mikor a kisfiammal 38. hetesen bekerültem magzatvízszivárgás-gyanúval a kórházba. Igaz,este 9-kor mentem be,de senki nem foglalkozott velem. Lefektettek,és ennyi. Semmi vizsgálat. Reggel dr. Kun Attila volt ügyeletes,jött,hogy kéri a papírjaimat. Mondtam,hogy nincs semmim. Ekkor elvitt az összes vizsgálatra,nagyon rendes és segítőkész volt,ezért döntöttem most őmellette.
Az orvosokról tudnék írni jó is meg rosszat is,de minek? Barátnőm épp annál szült,akiben én csalódtam,és nagyon meg volt elégedve vele...
Szülés után babás szobában voltam. Minden szobában volt mérleg,nem volt átjáróház a szobánk. Bármi kérdésünk volt,a csecsemősök segítettek mindenben,egy rossz szavam nem lehet rájuk. Hajnalban,5-kor szültem,du.3-kor már megkaptam a kisfiam,kinnt is maradhatott velem,amíg be nem sárgult. Éjszakára elvitték,de éjfél körül hozták szopizni. A lefejt anyatejet adták neki,egyszer nem kapott tápszert.
Anyukák,őszintén,nektek nem kell szülés után pár óra pihenés?
És éjszaka? Este 9-kor kihozzák a babát,éjfélkor megint,aztán reggel 5 körül,ahogy ébred,ismét hozták. Úgysem tudtakok volna kicsit sem aludni,ha rögtön az első éjszakától ott lenne a baba,nem?
Hát,ennyi röviden...
Vendég
 


Én örülök nagyon ha jó véleményeket olvasok a kórházról, megnyugtat picit. És csak az utolsó pár mondattal nem értek egyet... pihenés? Igenis lehet úgy is pihenni ha mellettem szuszog a baba, sőt úgy lehet csak igazán, mert ha az jár a fejemben hogy mit csinálnak a gyerekemmel én biztos nem alszom! Tudom hogy a példa extrém és nem is Magyarországon történt,de hallottunk már olyat híradóban hogy kórházban a csecsemő szájába ragasztották a cumit hogy ne sírjon...
Az első lányom éjjel nappal velem volt, nem vitték el csak fürdetni 10 percre, tudtam aludni, pihenni, pedig 4en voltunk egy szobában, és a gyerekek nem egyszerre keltek, de a második éjjel már senki nem ébredt fel a másik babájának a sírására. Akkoriban Pesten laktunk.
Vajon hajnal 5től du3ig mi indokolta hogy ne legyen veled a baba?
Én nem az mondom hogy bármivel rosszabb aki éjjelre "leadja" a gyereket, de aki nem akarja egy percre sem odaadni, éjjelre sem, annak igenis engedtessék meg ez! Engem nem nyugtat meg hogy azt mondják nem kapott tápszert.
Vendég
 


Kedves áfonyaaa

Csak a szülés után nem volt velem a baba hajnali öttöl du.háromig,de kihozták szopizni ez idő közben is. Utána mikor elvitték,akkor azért,mert besárgult,és 6 óránként fény alá tették. Ettől ugye kicsit lusta lett,nem igazán akart szopizni,de nem sürgettek,ha én egy órán keresztül szoptattam,azt is hagyták.
És nemcsak mondták,hogy nem adtak neki tápszert,de tényleg nem is kapott.
Mikor kihozták,és nem aludt,evett mint a gép. Nem bukott ki semmit,se teát,se tápszert...
Egy nagyon jó ismerősöm is ezen az osztályon dolgozott akkoriban,ő mondta,hogy nem kap tápszert,hanem a tejet,amt lefejtem...
Én tényleg nem mondhatok rosszat,pedig ugye az én orvosom nem is itt dolgozott..Remélem a mostani szülésem is ilyen lesz.
Vendég
 


tényleg jó pozitiv véleményeket hallani, és az enyém sem teljesen negativ, de azért én nem szoptathattam meg a gyereket szülés után, és másnap reggel, mikor mellém fektették, vmi fehér folyadék folyt ki a száján, és nem hiszem, hogy valaki más anyuka szoptatta volna meg éjjel. (tehát, ha aznap éjjel megéhezett a gyermekem, aki már akkor is az ENYÉM volt, miért nem hozták ki NEKEM, miért adtak neki tápot az én beleegyezésem NÉLKÜL????)
És megint eszembe jut az az ott dolgozó kolléga (igaz nem a nőgyógyászaton dolgozik) aki azt mondta, h NEM IS KELL MEGMONDANI AZ ANYÁNAK, h kapott tápszert a gyereke. Nos, ez a hozzáállás...nem épp emberbarát.

És az éjjeli szopikról meg annyit még, h miután hazavittem a gyerekem, sosem este 9-kor, éjfélkor és hajnali 5-kor kelt, tehát nem igaz az, h akkor hozták ki, amikor megéhezett, hanem amikor ők úgy gondolták, h itt az "ideje" az etetésnek.
Ez sem emberbarát.

És az is biztos, h nem lehet "pihenni" a gyerek mellett, de sztem gyerek nélkül sem lehet pihenni egy vadidegen helyen, vadidegen emberek között...én pihenni otthon tudtam, amikor a férjem és a családom átvállalt mindent, és én jókat tudtam aludni a baba mellett...ja, meg amikor már kezdett gyógyulni a gátsebem, mert azt még nem is meséltem, h mennyire fájt több hétig.

és még valami, az igény szerint szoptatott csecsemőknél sokkal ritkábban fordul elő az, h besárgulnak.
Lehet, h ez véletlen, de első gyermekem besárgult, mig a második, aki igény szerint szopizott már a kórházban is, nem...

és amikor megláttam azt a pici babát, leragasztott szemmel a kék fény alatt...nnnnna, azt sem kivánom senkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(bár biztos NAGYON JÓL érezte magát úgy, nem tudom... :? )

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


és még néhány kérdés:
lehet már szülés után azonnal szoptatni?
ha nem, van ennek vmi orvosi magyarázata?
és azonnal elvágják a ködökzsinórt? és ha igen, van ennek vmi orvosi magyarázata?
és minden szülő nőnek jár az oxytocin? és a gátmetszés? és a borotválás?
és a megfigyelés alatti két órában veled lehet a baba?
és a férjed? és ha a férjeddel együtt akarsz maradni, még most is kitolnak a folyosóra????
változott valami?????
:roll:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Kisfiam nehezen született,többször a nyakán volt a köldökzsinór,szívófogót kellett használni,ezért én nem kaptam meg rögtön,szegénykém tiszta lila volt. Ezért nem is szoptattam meg rögtön,fontosabb volt volt,hogy megvizsgálják,minden rendben volt-e. Nekem kicsi vágásom volt,szinte az első perctől tudtam rendesen ülni,nem fájt...De ez szerintem az orvosomnak is köszönhető.
Igen,kitoltak a folyosóra,ott kellett megvárnom a két órát,azután tettek szobába. Hát,az nem volt kellemes. De mikor én szültem,többen szültek,és nem is szívesen hallgattam volna a jajjgatásukat,kiabálásukat...
Kisfiam állitólag nagyrészt a vércsoportom miatt sárgult be,én 0 negatívvagyok,a férjem meg A pozitív.
De ezt más orvostól is így hallottam,meg olvastam is,hogy ezek a babák,mivel kisfiam teljes egészében az apja vércsoportját örökölte,besárgulnak..Tudjátok,RH összeférhetetlenség...
Hat óránként tették babám kék fény alá,két nap múlva már semmi baja nem volt,szépen letisztult a sárgasága...
Ne értsetek félre,nem akarom az egekig magasztalni a kórházat. Én is rendesen megjártam a terhességem elején...
Mi van akkor,ha belenugszom a dologba,megbízom a dokimban,hogy méhen kívüli vagyok? Ráadásul ketten is ezt mondtak ebből a kórházból..
Elaltatnak,megműtenek...belegondolni is szörnyű.
Nem tudom,most milyen az ultrahang,de remálem jobb,mint volt.
De legyen okos valaki,hova menjen szülni?
Barátnőm Pécsen szült,sok jót hallott a kórházról,amelyikben szült,de a második napon már sírt,úgy bántak velük...és nem csak hisztizett.
Egy Bp-i barátnőm nemrég szült pesten,lényegtelen,hogy melyik kórházban,de azt mondta,soha többet..Ráadásul ügyeletes dokihoz került,az ő orvosa éppen nem volt itthon. Azt mondta,úgy bántak vele,mint egy állattal...mikor elfáradt,nem maradt ereje nyomni,üvöltözött vele a doki.
Tehát,rossz élményeket mindenhonnan lehet hallani...
Nekem most az nem tetszik a kórházban,hogy szigorúan betartják a látogatást. Mikor és bent voltam,lehetett jönni bármikor,kivéve mikor a nem babaszobások szoptattak. Mostmeg csak de.egy óra,du.egy óra. Ráadásul a férjem vidéken dolgozik,elég messze,tehát egyik látogatásra sem tud majd bejönni. Ez azért durva.
Meg állitólag csak az influenzaszezon miatt,de nem lehet bent senki más a szobában,ha ott a baba. Tehát,vagy beadod a babát,vagy a szobában hagyod és beszélgetsz a folyosón. Ezzel sem értek egyet. Ja,éás ha jól tudom,14 éven aluliakat nem engednek be. Kisfiam 2 éves,majdnem 3 lesz,mire szülök,de lehet,hogy jó lenne látni,amig kórházban leszek,nem?
Vagy lehet jobb lesz neki si,meg nekem is,ha nem találkozunk az alatt a pár nap alatt? Ebben a témában teljesen tanácstalan vagyok...Írjon,akinek van erről véleménye,tapasztalata.
Vendég
 


Kedves áfonyaaa

Találtál már orvost? Kiváncsi vagyok,kit választasz...
Talán ez a legnehezebb,nem?
Mikor én váltottam orvost egyfolytában az volt bennem,hogy jajj,csak jól döntsek...azért nem mindegy,kire bízza az ember a saját,meg a babája életét. Nekem nagyon fontos volt az első személyes tapasztalat,amikről először beszélgettünk,hogy mikre volt kíváncsi,stb...Meg nekem fontos,hogy bármikor felhívhassam az orvosom,ha valami bajom van. Sajnos ezt sem sokan engedik meg.
Vendég
 


Jajj,és még valami,ami nekem nagyon tetszett: a második naptól én fürdethettem a kisfiam. Hozzám bejött a védőnőm,megmutatta,mit hogyan kell csinálni. Akihez nem ment be,annak az ottani nővérkék mutatták meg. Akkor fürdettem,amikor akartam,ha segítség kellett,szóltam elötte,és jöttek. Nekem nagy élmény volt,akkor fogtam először olyan pici babát ruha meg pólya,meg egyebek nélkül...
Vendég
 


Cseriani,
megnyugvás nekem minden szavad! Köszi! Sajnos tényleg félek ettől a kórháztól, bár én mindentől félek :wink:
Választottam orvost, Varga doki lett a győztes, bevallom főleg azért mert van saját UHja, ugyanis a kórházi az valami hihetetlen, és a férjemet nem engedték be!!! Merthát mi köze ugye a saját magzatához... Szerintem nem döntöttem rosszul, de ez úgyis kiderül idővel.
Zsanci,
engem igazából nem érdekel a beöntés, a borotválás, még az se ha kiabálnak velem, csak a gyereket ne vigyék el, ne tápozzák, ne kékfényezzék (ja, a lányom is RH+ lett, én RH- vagyok, de igény szerint szopott, és alig sárgult be, kezelést nem igényelt!) én fekszem akár a folyosón is csak a baba legyen velem, és ha nem túl nagy kérés a férjem... tényleg túlzó igények? :(
Komolyan körbe fogom járni mik a feltételei annak hogy 48 óra után hazajöhessünk ha mindketten jól vagyunk persze.
Vendég
 


Kedves áfonyaaa

Kicsit elkeserítettél...még mindig olyan sz** az ultrahang? Engem eddig Pakson néztek,Szd.on még nem voltam most,ezzel a terhességemmel. Azt hittem,javult valamit a helyzet. A dokimnak nincs a magánrendelésén ultrahangja,sajnos. Hát,majd meglátjuk,mi lesz. Velem a férjem Pakson mindig bennt volt,sokan még a gyereküket is vitték ultrahangra,ők is nézhették a kistesót a "tv-ben". Szülésnél végig bennt volt a férjem,sőt,volt,hogy csak ő volt bennt,főleg az elején. Nem tudom,ez mennyire természetes,de nekem jó volt. Aztán,mikor felgyorsultak az események,akkor jött két szülésznő meg a dokim. Szülés után még egy kicsit bennt volt a férjem,aztán mikor a doki visszajött,hogy összevarrjon,akkor azért kiment,majd kitóltak hozzá. A mellettem levő szobában szülő csaj férje végig bírta,de a végén,mikor meglátta a lepényt,akkor összepotyogott. Ezt azért nem igazán szeretik szerintem a dokik. Még szegény apukát is mosdathatták fel.
Végigolvastam az elöbb az összes üzenetet ezen az oldalon,és örülök,hogy nem csak én írtam jókat a kórházról. Már kicsit kezdtem magam furán érezni :)
Nagyon egyetértek mikkavári véleményével!!!
Én is elterveztem,hogy így meg úgy lesz minden,aztán mikor a baba nem akart kibújni,már régóta a szülőcsatornában volt,már egyáltalán nem érdekelt semmi más,csak ő...Utána meg fontosabb volt,hogy megvizsgálják,hogy minden rendben van-e,mint,hogy megszoptassam...
Vendég
 


Ja,a barátnőm,aki nemrég szült itt,neki rögtön a pocakjára tették a babát. Azt mondja,nagyon jó emlék. Szerettem volna én is átélni,de sajna máshogy alakult...Talán majd ezzel a csöppséggel sikerül minden,ahogy a nagykönyvben meg van írva...
Vendég
 


Cseriani,
császáros volt az első lányom, sok esély van hogy az legyen a második is. Akkor még kiszolgáltatottabb az ember. Még könnyebben mondják hogy "pihenjen anyuka", és elviszik a babát. Én nagyon félek ettől. Császárral szült ismerősöd nincs véletlenül? Nehéz úgy határozottan kérni a babát pl éjjelre ha az ember úgy áll hogy a hasát fogja és sziszeg. Ettől függetlenül persze remekül el lehet látni a babát!
Én nem tervezem hogy így vagy úgy lesz, egyetlen határozott elképzelésem hogy semmiképp nem akarom hogy a babámat elvigyék tőlem, függetlenül a szülés kimenetelétől (amennyiben jól van a baba természetesen).
Apuka meg nálunk végignézte a császáromat, Pesten beengedik a császárműtőbe is az apukát, egy lepény nem hatja meg :D
Vendég
 


de,van császáros ismerősöm,három fia van. Az elsőt császárral szülte,a másodikat természetes úton,és a harmadiknál ismét császározni kellett. Ha jól emlékszem,annyit mesélt,hogy ő egy napig nem a szülészeten volt,hanem a nőgyógyászaton,és csak másnap került le a szülészetre. Hogy a kisfiát mikor kapta meg,arról nem tudok. Nem igazán volt rossz élménye,azt elmesélte volna szerintem. De császár ügyben tényleg nem tudok semmi többet.
Engem még érdekelne,hogy állapítottak-e meg valamelyikőtöknél magas vércukrot?
Nálam állitólag igen...terhelésest még nem csináltak,de volt egy 6.7-es értékem(nem éhgyomri),utána egy 5.8-as,és ezzel cukorbeteg kismamának minősítettek. Diétáznom kell természetesen,meg rendszeresen járni cukorbeteggondozóba. Egy másik kórházba tartozó orvos szerint ez röhej,hát,szerintem is...
Vendég
 


áruljátok már el,hogy teszitek oda azokat a jópofa képeket az írásotok végére? Hogy mennyi idős a baba...?
Vendég
 


Cseriani,
ticker a neve, ha rákattintassz az enyémre (vagy akié tetszik) azon az oldalon találod magad ahol meg lehet szerkeszteni. Ha kész, kapsz egy BBCode-ot, azt be kell illesztened a profilodba (ami ott van legfelül a "segédletek" feliratnál a legördülő menüben) és így automatikusan minden hozzászólásod végére odakerül, és magától számolja a babás korodat.
Amúgy nem vagy cukorbeteg kismama, ezek az értékek alapján biztosan nem.
Vendég
 


köszi a segítséget,megpróbálom...

Tudod,sajnos mégis cukorbetegként tartanak nyilván,ellenőrzésekre kell járnom,diétázni,elég szigorúan,és a 38.héttől minden másnap nézik majd a magzatvizet,ami ugye elég fájdalmas...
Mindegy,majdcsak kibírom. Mindent a babáért az elvem,de azért túlzásokba nem szeretnék esni.
Erre a 9 hónapra is boldogan szeretné majd visszaemlékezni. Majdcsak sikerül valahogy...
Vendég
 


Sziasztok.
Én császáros voltam. Vasárnap reggel indították meg a szülést /több tényező összejött./ Párom velem lehetett, amíg el nem vittek a műtőbe. Délben már megvolt a babóca, a műtőben megkaptam igaz talán csak egy percre. 3-kor már hozták az akutba szopizni, s így tovább 3 óránként éjjel is.
Kedden reggel kerültem le roomingos szobába, aznap már én fürdettem, apuka is bejöhetett. Bármikor szoptathattál, igaz, hogy volt egy papír amire mindig írni kellett a 3 óránkénti súlyt meg szopi mennyiséget, de hát ha leleményes az ember beír oda egy átlagot, legyenek elégedettek.
Igen volt olyan kisbaba akinek kellett tápot adni, de sehogysem jött ott össze a szoptatás és lefejt anyateje se volt az anyukának.
/ mert ha van azt adják oda pohárból. /
Zsancikant. - szerintem minden anya vágya, hogy úgy történjenek vele meg a dolgok ahogy te azt leírtad. De sajnos ez ma Magyarországon nagyon kevés helyen valósul meg. Gondolom te is olvasgatod a többi topikot és hát ritkaszámba megy az ilyen kórház. Minden kórháznak megvan a maga protokolja, ami szerint eljárnak, ezért van az hogy álmaink sajnos álmok maradnak. Talán csak az otthon szülés felelne meg igényeinknek. Ennek hiányában meg elkell fogadnunk a kórházi "módszereket".
Azt a pár napot amit az ember kénytelen a kórházban tölteni elkell viselni, / nekem amúgy semmi negatívum /
utána előttünk még az egész gyermeknevelés úgy járunk el ahogy jónak tartjuk.
További jót mindenkinek, sziasztok. :lol: :lol: :lol:
mikkavári
 
 


sziasztok,
igazatok van sokmindenben!
én is úgy gondolom, csodákat tenni nem lehet...
itt valószinűleg nem az orvosok hozzáállásával van baj, hanem a osztályvezető hozzáállásával...

nem szeretnék senkit sem elrémiteni, főleg,h most már lehetőség sem lesz nagyon arra, h az ember ott szüljön, ahol akar...

szóval, fel a fejjel, mindenkinek nagyon szép szülést kivánok, Áfonya, te pedig tudd, h neked és a babádnak is JOGAI vannak, amivel élhetsz bent a kórházban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Mikkavári,
nagyon szimpatikus az utolsó hozzászólásod! Tényleg beviszik a császárosoknak a babát az akut szobába szoptatni? Ez igen megnyugtató! És a lefejt anyatejet pohárból kapják? Ez is igen szívmelengető hír, nem gondoltam volna. Köszi a beszámolót!
Zsanci,
hát hogyne volnának jogaink! Tudom én, de egy esetleges 15 centis frissen varrt hasi sebbel mikor állni is csak úgy lehet mint aki besz*rt (bocsánat) nehéz kardosnak és határozottnak lenni hogy márpedig nekem jogom van a gyermekemhez... :( Nagyon kiszolgáltatott akkor az ember, de remélem a legjobbakat, vagy legalább egy hüvelyi szülést :)
Vendég
 


nekem azt ajánlotta valaki,hogy még szülés elött beszéljem meg az orvosommal az óhajaimat,sóhajaimat,hogy mit szeretnék,míg a kórházban leszek...
szerintem ez is egész jó ötlet...
Vendég
 


én is ezt akartam javasolni, mert a Varga ráadásul még olyan, aki azért odafigyel...
és az,h szeretnéd a babádat magad mellett tudni, tök természetes, nem igazán látom a kifogást, amit fel tudnának hozni ellene...kiságyuk van, a te ágyad mellett el fog férni, szóval, mi gond lehet??? :roll:
a lényeg, h előre tisztázd le a dokival...te már voltál császáros, tudod, h mennyire vagy terhelhető...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Na de lányok!
Ti most komolyan hiszitek hogy az orvost érdekelni fogja hogy szülés után velem van-e a baba, és egy esetleges konfliktusba keveredik miattam a csecsemősökkel? Azt még el tudom képzelni hogy a szülés alatti óhajaimat vele beszéljem meg, na de hogy a gyermekágyas osztályon felmerülő gondjaimban segítsen... nem tűnik rossz embernek, nem ezért mondom, de melyik szülészt érdekli a szülés utáni rész? A csecsemős főnővér meg lehet hogy hülyén nézne rám ha megkeresném szülés előtt hogy ne haragudjon már, de én mindenképp és bármiáron 24 órás rooming in-t akarok... bár az már eszembe jutott hogy betegjogi képviselővel beszélek erről szülés előtt...
Vendég
 


Áfonya,
azért beszélhetsz vele először, és után tényleg nem rossz a betegjogi képviselő. Egyébként (ha jól emlékszem) még a főnővér is normális volt. De ha SZERETNÉD a babát, és félsz, h frissen műtőtt sebbel nem lesz erőd "harcolni" a jogaidért (mert ez NEKTEK tényleg JÁR!!!!) akkor minedenképp előtte kell lebeszélned!!!!!!!
húúúú, bárcsak tudnék tenni valamit, h segitsek!!!!!!
úgy szeretném, ha összejönne nektek, mert akkor LÁTNÁM, h van esély a változásra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


A kisfiam születésénél először megbeszéltem az orvosommal mindent,majd,mikor bementem szülni,és felvették az adataimat,ott is beszéltünk pár szót a továbbiakról a nővérekkel.
Mikor megszültem és kikerültem szobára,és először kihozták a kisfiam,akkor is megkérdezett egy-két dolgot a csecsemős,hogy én mit szeretnék,és ebből mi megoldható.
Szerintem nagyon humánusak voltak. Az én dokim ugye nem abban a kórházban dolgozott,ahol szültem,de bejött minden nap,két kismamája volt bennt,és mindig megkérdezte,hogy milyen az "ellátás",tud-e valamiben segíteni...
Nekem akkor is bejött,hogy előre beszéljek meg mindent,remélem,most is lehet így...
Nem mondom,hogy nem voltak apró gondok,de hol nincs??
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: