Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezennel megnyitom az elköltözött Budai Honvéd Kórház helyett az aktuális új topikot. Várjuk a kérdéseket és a válaszokat! Remélem, hamarosan beindul a topik!

Üdv, Hello
hello
 
 


Be is jelentkezem. Mindenkinek üdv!

elike

elike
 
 


Sziasztok!

Még vagyok 2 napig itthon. Majd a férjemen keresztül beszámolok mindenről.

Pusz mindenkinek
Mona

Kép
clivia
 
 

 
 

Sziasztok!

Az Újpesti Szülőotthon bezárásával mostantól a Honvédhoz tartozunk (új hivatalos neve: Állami Egészségügyi Központ, XIII.)
Lszi, ha bmilyen infótok van magáról a kórházról, ill. jószívvel tudtok ajánlani orvost név szerint, írjatok!

Köszi!
annadorka
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy máris ennyien jöttök! Azért gondoltam, hogy jó lesz ez így, mert aki mostantól a Központi HK-ról érdeklődik, az már úgyis egyből ilyen néven fogja keresni a topikot, és nem kell majd folyton újra és újra elmondani a Budai-s topikban, hogy elköltöztek stb. stb.

Annadorka: az egyik legkedveltebb honvédos doki dr. Kiss Attila, őt imádják a kismamák! :lol: De szinte mindenkiről csak jót lehetett hallani, aki szóba került a korábbi topikban. A személyzet is átment a Központiba, így a korábbi dokik közül lehet válogatni. Majd jönnek a többiek is és ajánlják majd a sajátjukat!

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeznék én is. Szeptemberben fogok szülni majd itt, eddig egyszer voltam bent, nem sokat tudok még a kórházról. dokim dr. Szigeti Katalin. aranyos és fiatal, de még csak egyszer találkoztam vele, meg egyszer telefonon. ha valaki ismeri, szívesen veszem az infókat :)

üdv mindenkinek!

judis
 
 


Halihó!

Hello-nak köszönöm az ajánlást, a legtöbb hozzászólásban (más fórumokon is), én is dr. Kiss Attila nevét olvastam. Azt is meg tudod mondani, hogy a magánrendelése helyileg hol van, és milyen "árfolyamon" dolgozik? (privi rendelésre+a szülésre is gondolok)

A kórházban van nyílt nap/információs nap, amikor körül lehet nézni, vagy csak úgy bmikor be lehet menni érdeklődni?

Köszi!
annadorka
annadorka
 
 


Sziasztok,

annadorka, engem is érdekelne a honvéd és Kiss Attila (vagy akár más akit jó szívvel ajánlotok :lol: ) én is most keresek orvost és kórházat is mert az előző ahová jártam megszűnt.
nagyon bizonytalannak látok mindent, szerencsére azért még van idő...

minden infót köszönök előre is.
vavyen
 
 


Sziasztok,

Vavyen, jószivvel ajánlom neked dr. Unk Pétert, én nála szültem egy hónapja (a Budai korhaz topikjában és lentebb láthatod az eredményt :D ). Ugyan nem olyan népszerű, mint dr. Kiss :roll: , de nagyon jó, tapasztalt, nyugodt és kedves doki. Magánrendelése is van.

A gárda és korház, ahogy olvashattad minden bizonnyal, nagyon jó. Javaslom a regi topikot, sok hasznos infó van ott.

Lányok, régiek, mizújs? Nagy meló a kis babókat ápolgatni, mi :lol: ?
IRJATOK VALAMIT! Merre vagytok, hová jártok sétálni - esetleg összehozhatnánk egy találkozást, ismerkedést személyesen is.

Üdv,.
elike

P.S. A mai nap képe:

Kép

elike
 
 


Sziasztok!
Az új érdeklődőknek: Hunka Rezső dr is - általam - igazán ajánlható, viszonylag fiatal és a Moszkva téren rendel, várni szinte sosem kell, van saját honlapja, ott megtalálható, van telefonszám meg minden. Én kétszer szültem nála - eddig.
Elike: szép ez a kép, igazi tündérnek látszik rajta a hölgyecske! A lányommal én is sokat kínlódtam szopizás-ügyben az elején, állandóan aludt és röhejes mennyiségeket evett, nem akart szopni egyáltalán úgyhogy fejtem mint az őrült és iszonyú lassacskán beindult (most 2,5 évesen 4-nek látszik...) SZóval bőgtem össze-vissza, kisebesedett mellbimbók (erre szerintem tényleg csak az válik be, hogy anyatejjel bekenni és hagyni megszáradni, ja és nem engedni, hogy a vákuumtól kitépődjön a szájából a végén, hanem 1 ujjal beengedni egy kis levegőt), vézna gyerkőc, stb, de senkire nem szabad hallgatni csak arra, hogy menni fog mert a te gyereked és összehangolódtok. Persze lehet, hogy más gondjaid voltak, csak korábban írtad, hogy a szopi még nem az igazi. A másodikkal ezerszer könnyebb - nekem legalábbis, ügyesen eszeget és eleget is, a rutin meg a nemmindenenszorongás iszonyatosan sokat segít. Azért alváshiány itt is van...
nasziasztok
jó babázást és babavárást!
ikati
ikati
 
 


sziasztok!

voltam benn az új Honvédban, óriási sor állt lent a recepciónál.....
amúgy szép új meg minden.

Tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy ha sima rendelésre megyek az Unk vagy a Kiss doktorhoz, gáz-e? szóval ugyanúgy foglalkoozik veled mintha magánrendelésére mennél? vagy majd úgyis behív magánba??

köszi előre is
vavyen
 
 


ja igen és még valami:aki szűlt már itt az új helyen, milyen a szülőszoba? a szobákról olvastam már a budais topikban, az szupernak tűnik :)


Kép
vavyen
 
 


Sziasztok,

csak egy pár szó erejéig, kivételesen alszik mind a kettő. Sajna nincs most időm leírni még a részleteket, a lényeg, hogy minden tök szuper, máshol ilyen körülményekért és ellátásért fizetni kell.

Szóval én a Kiss doktornál szültem 1 hete, olyan élmény maradt a szülés, pedig nagyon fájdalmas volt. Egyszerűen el sem tudom mondani mennyire jó érzés volt nála szülni, fantasztikus ember, bennem lelkileg is egy életre nyomot hagyott (pozitív). Egyáltalán nem bánik veled különbül ha nem a magánrendelésére mész. Ő egy igazi emberséges ember. A szülést (ár) én is meg kérdeztem, de Ő azt mondta, hogy ne is kérdezzem mert Ő ilyet soha nem fog mondani.

Sajnos nagyon kicsi a kapacitása a szülészetnek, 10 ágy. Mivel az Újpestiből, a Margitból, az Uzsokiból is nagyon sokan oda járnak, szerintem az orvosok nem is biztos, hogy tudnak vállalni, ez már most érezhető volt amikor én bent voltam, pedig április 1 még nem régen volt.

Rossz híreket nem nagyon akarok mondani, de állítólag nekik is nagyon rezeg a léc, valószínüleg júliusig kiderül (a kórház összevonások miatt). Mindenki be van rezelve, hogy mi lesz velük.

A többit majd később mert nagyon sok minden dolgot szeretnék mondani, de nálunk is szopi problémák vannak és szopunk, büfizünk, fejünk, és kezdjük újra.

Puszi: Hajni
beha
 
 


Szia Hajni!

Gratulálok még egyszer. A szopihoz nincs más ötletem, mint:

-nagyon sok folyadék (szinte mindegy, mi)
-kevés idegeskedés!!!
-minél több pihenés, ha lehet
-gyakori szoptatás, de azt úgyis tudod.

Kitartás, majd beindul!

Ja, és aki korábban kérdezte: én sajnos nem tudom a Kiss doki magánrendelését, csak azt, hogy valahol Káposztásmegyeren van (ha jól rémlik). De biztos lesz majd itt olyan, aki tudja!

Hello
hello
 
 


Sziasztok,

Hajni, itt is szia, irtam neked a regi topikban, de maradhatunk itt. Nagyon malac vagyok, elfelejtettem gratulalni neked, szóval, tiszta szivből gratulálok és legyen meg minden, ami csak eszedbe jut. Örülök, hogy jó emlékeid maradnak/tak a szülésről. Kiváncsian várom a baba részleteit - mekkora, mennyi stb. FOTÓ???

Ami a szopit illeti: Sára babám nagyon kitartóan szopott az első pillanattól, ennek ellenére a harmadik héttől hozzá kell táplálnom plussz kajával. Az elején nagyon rossz érzés volt (semmi sem úgy alakult, mint azt a terhesség alatt elképzeltem :cry: ), mostanra már megbékéltem ezzel. Mindig szopival kezdjük, jobb napokon 40-50 sziv, rosszabbokon 10-20-30-t... Szedem a regi topikban emlitett bogyót, attól költözött valami élet a cicmbe, de még mindig nem tejfolyók. Én minden esetre akkor is adom Sárának, ha 0-t mutat a mérleg.


Apropó, ha póttáplálást rendel el a dokid, próbáld ki a SZOPTANIT nevezetű szerkenytűt, nekem bevált (bár nem lett több tejem, de no cumi meg időt spórolsz, mert egyszerre megy a táp és a mell). A lényeget leirta hello. Nem lehet feladni!





Vavyen, az Unk doki nem tesz különbséget bánásmóban a két rendelő között és nem tudok róla, hogy a magánba rendelne be valakit a simából (bár én eleve a magánrendelésére jártam). Azt viszont elmondhatom, hogy bármikor hivtam, mindig elmondta, mit tegyek, mikor nez meg, sőt, volt olyan, hogy bejott csak miattam a korhazba vasárnap.
Ha ráér még a terhességed, nézd meg a dokikat és aki a szivednek kedves, ahhoz menj szülni, mert csak akkor megy jól ez a szekér, ha bizol a dokidban és hasonlókat tudsz mondani, mint amit Hajni irt.


Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


elike, köszönöm szépen, aranyos vagy.

igen, még ráérek azért, ma bementem a honvédba és azt mondták, hogy nem tudják biztosan megmaradnak e, majd július 1 derül ki.....lehet hogy összevonják a MÁV-val....

na mind1, nem törpölök ezen előre, az a lényeg hogy két-három hét múlva láthassam hogy a kis pötty ott van ahol lennie kell :D

Kép
vavyen
 
 


Sziasztok,

köszönöm a tanácsokat és a bíztatást, remélem mindig jobb lesz a helyzet, egyenlőre úgy néz ki, hogy javulgat.

elike: írtam még a Budaiba.

Ezúton én is átköltözök ide.

Szóval, amig alszik a kicsi addig írom az infókat, a regisztrációnál terheseknek nem kell sorba állni, soron kívül az ablaknál lebegtetni a kiskönyvet.

A szülőszoba semmi különös, egy kényelmes és modern szülőágy, két külön szülőszoba van, külön-külön vajúdóval, én erre már nem értem rá.

A szobák szuperek, saját fürdővel, klíma. Az ágy a régi Budais, meg a ki éjjeli szekrényke is, a többi vadi új, külön csap van a szobában, fertőtlenítős kézmosószerrel a baba gondozása miatt. Szép nagy pelenkázó. A szobákba látogató nem mehet, bár nálunk néha beosontak.

Ajaj na majd a többit később mennem kell.

Kép Ádám

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Hajni, ez a baba nagyon szép, nagy és erős! Mennyivel jött Ádám a világra?

Nézegettem az egy hónappal ezelőtt készült képeket Sáráról, hát iszonyat, mennyit nőtt, pedig az első két hétben csak fogytunk.

Most én is megyek, bár Sára úgy tűnik szépen elaludt. Foglalkozom is valmi kellemessel...

Nyugodt estén mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok lányok itt vagyok csak nem igazán tudok a tündérkémtől netezni mert még a házimunkát sem hagyja!Tök jó volt így olvasgatni titeket bár az egészet nincs időm végigolvasni!Hajni:nagyon nagyon gratulálok a babucihoz nagyon drága biztos agyonpuszilgatnám olyan édes pofikája van!A szopiról annyit hogy az én drágám is üvöltött minden délután mondták is biztos nem elég a tej idegeskedtem sírva fejtem mondván tegyünk meg mindent nem kell tápszer(védőnő) ebből lett a jó nagy ideg sírás stb.!Aztán besokaltam leküldtem uram tápszerért ami mikor meglett annyira megnyugtatott hogy van mit adnom a drágámnak hogy nem is kellett azóta nem is fejek akkor etetek amikor csak enni akar és szerintem bőven elég neki mert több mint egy kilót hízott rengeteget nőtt!Senki senkire ne hallgasson szerintem mindenki úgy cselekedjen ahogy jónak látja!Vavyen:én is tudom ajánlani az Unkot én is nála szültem mind a két gyereket és ő műtött kétszer is amiből egyszer majdnem ott maradtam csak az ő szaktudásának köszönhető hogy nem!Ha én valaha még szülök akkor is nála fogok az biztos!Elike gyönyörű a babóca sokat nőtt tényleg!Jajaj sír a bébike majd még írok puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!

Én a 24. héten tartok. Bár területileg nem tartozom ide, de az orvosom ( Bárány doki) itt rendel. Kicsit meijedtem, hogy nem olyan sok a hely, mert így van esély arra, hogy beutalóval sem tudnak fogadni.
De úgy is meglátjuk, hogy július elseje után mit találnak ki:-(! Mert ha nagyon sokat kérnek, akkor sajnos orvost és kórházat kell váltanom:-(!

Beha garutálok Ádámhoz:-), nagyon tündér:-)!

Mindenkinek nagyon kellemes napot!!!

üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok,

kaptam elszámolást, hogy mennyit kér a kórház az OEP-től a szülésemért: 86000, az Ádám ellátása után kb. 56000.
Részletesen, hogy milyen ellátást kaptam. Hátha ez irányadó lehet, mondjuk nekem gyors és komplikácómentes volt.

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is üdv Mindenkinek az új topikban.
(Az alábbi levelemet még a régiben is megtaláljátok.)

Nagyon régen nem jelentkeztem... Először azért, mert nem volt mit írnom, mert minden rendben volt velem és a babucival, de persze azért mindennap benéztem Hozzátok...
...aztán egyik napról a másikra megváltozott minden: elkezdtem görcsölni, végül be kellett feküdnöm a Központiba magnéziumos infúzióra. Szerencsére a méhszáj nem nyílt ki.
(Ha valakinek voltak ilyen görcsös problémái, örülnék ha írna erről 1-2 mondatot.)

Majdnem 1 hetet nyomtam le bent, egy vigaszom volt csak, hogy egy nagyon jó kis társaság jött össze a szobában: egy helyes kismama szintén hasonló cipőben, meg nem hiszitek el, Cliviát költöztették be a 2. napon a 3. ágyra!!!!!
Na innentől kezdve még jobb lett a hangulat...

(HOGY VAGY MONA CSAJSZI?)

Most már itthon vagyok, de az elkövetkezendő heteket szigorúan fekvéssel kell töltenem, izgi lesz....

Gratulálok minden új babucihoz, nagyon helyesek!

Mindenkinek minden jót kívánok!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok csajok!

Képzeljétek!!!! Találkoztam pippel!!!!! Ő engedte meg, hogy írjak innen a kórházból nektek.
Egész jól vagyok csak egy kicsit uncsi itt. Mindenki elmegy, csak én maradok, de valahogy csak elleszek.

A daloval voltam egy szobába! Szupcsi volt. Kár, hogy el kellett mennie.

Mindenki nagyon jó fej itt. Csak ez vígasztal.

Puszilok Mindenkit.
Vigyázzatok magatokra

Mona
Ha erre jártok: 4-es szobába vagyok.( nőgyógyászat)

Kép
clivia
 
 


Sziasztok,

Szandra, üdv a fedélzeten! És boldog szülinapot a holnap 2 hónapos Fédrának :lol: ! Jól mondod, senkire sem szabad hallgatni, ha a szived azt mondja és a szemed azt látja, hogy a baba jól van. Azért a dokira igen, de csak módjával :twisted: Jaja, jaj, remélem, nem olvas minket orvos...

Hajni, én is megkaptam a "számlát", a csaszár 176 ezer, Sára ellátása 76 ezer. Kiváncsi lennék azért, mi van a számok mögött: melyik költség mennyi...

Dalo, szia itt is! Kitartás a fekvéshez. Szerintem egy kis idő múlva javulni fog a helyzet, fekszel, pihizel és meglátod, minden rendben lesz. A lényeg mindig fejben dől el, ezért csak jókra szabad gondolni, semmi idegeskedés és kapcsold ki a negativ képzelőerőt. Egy ismerősöm 7 hónapot feküdt, jófórmán a teljes terhességét. Nem volt egyszerű, de megszervezte a dolgokat: munka pc-ről, szorakozásként könyv és video, barátok és ismerősök látogatása. Sőt, még tanult is közben. Gyönörű kislányt szült minden gond nélkül és boldogan élnek most is.

Clivia, üdvözlet pippnek (megesz a kiváncsiság, ki az :twisted: ). Én jövő héten talizom a dokimmal - gyermekágy vége, csak gondoljatok bele, - de, sajnos, a magánrendelőjébe megyek. Hátha lesz valami, ami miatt be kell majd mennem... Kérjek beutalót vérvételre és akkor meg tudlak látogatni? :roll: A babót nem merem elhozni, pici azért még, meg nem akarom bkvéztatni, kocsim meg nincs.


Szóval, kitartás, lányok!

elike

elike
 
 


sziasztok lányok most nem nagyon tudok írni csak felrakok egy két képet!puszi Kép Kép Kép

szandra
szandra 01
 
 


Jó reggelt Lányok!

Friss lapszemle -- némi reménysugár nekünk ,íme:

Mégis ingyen választhatnának orvost a kismamák

Index
2007. 04. 23., 08:51 | Frissítve: 1 órája
A Magyar Nemzet birtokába jutott az Egészségügyi Minisztérium törvénymódosítási javaslata, ami lehetővé a kismamák számára, hogy részleges térítési díj kifizetése nélkül válasszanak orvost. A mentesség a terhesgondozásra és a szülészeti ellátásra vonatkozna. Lapszemle.

„A részleges térítési díjfizetésre vonatkozó rendelkezés alól kivételt képez a terhesgondozás és a szülészeti ellátás” – olvasható a Magyar Nemzet birtokába került törvénymódosítási javaslatban, amely szerint az Egészségügyi Minisztérium változtatna korábbi álláspontján.

Az eddigi tervek úgy szóltak: ha egy kismama maga akar orvost választani, azt megteheti, de az ellátás 30 százalékát vagy maximum 100 ezer forintot neki kell kifizetnie, ez a részleges térítési díj.

Ha elfogadják a tervezetet, június 30-a után sem kell majd fizetniük a kismamáknak. A jelenlegi szabályozás április elsején lépett életbe, eszerint a betegnek részleges térítési díjat kell fizetnie, ha választott orvosánál szeretne egészségügyi ellátást kapni. Abban az esetben, ha valaki április elseje előtt kezdett kezelést kapni választott orvosánál, az június 30-ig mentesül a fizetés alól.


HURRÁ! Reménykedjünk!
Elike, közönöm a bíztatást, próbálok csak pozitív dolgokra gondolni (és fekve laptopozni :o )!
Szandra, nagyon helyesek vagytok.

Szép napot Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Most tévedtem erre. Éredklődni szeretnék dr Kiss Attiláról. Ki és mit tud róla?
Januárban volt egy méhen kívüli terhességem, ami az utolsó pillanatban derült ki, életmentő műtét volt. A lényeg, hogy szeretnénk ismét próbálkozni, de előtte konzultálni akarok egy orvossal, és Kiss doktorra gondoltam...
Köszi az infokat előre is!
apacslány
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a csapathoz. Már régóta olvasgatom a topikot és ennek köszönhetően nagyon sok információt kaptam az átköltözős zűrös hónapok alatt.

Júliusban fogok szülni Vízhányó Tibor főorvosnál. Mostanra kiderült, hogy valószínűleg nem lesz akadálya, hogy a Honvédba mehessek.

Dalo: Minden rendben lesz, ha pihengetsz. Emlékezz én 1,5 hónapja írtam az emiledre, hogy megrövidült a méhnyak csatornám és pihenésre ítélt a dokim + Mg kell szednem napi 4X. Akkor te bíztattál, hogy nem lesz gond. Most én mondom, hogy veled sem lesz. :!: Akkor én is nagyon megijedtem, de érzem mikor kell valóban pihenős napot tartanom. Eddig nem is volt semmi gond. A pozitív gondolkodás sokat segít! :)

Sok jót olvastam a Motherlove More Milk Plus gyógynövényes anyatejképzést serkentő kapszuláról. Van valakinek gyakorlati tapasztalata?

Segítséget szeretnék. Hogy tudom feltenni a babafalva vonalzóm :?:

Üdv, Hajni
pusy
 
 


Sziasztok,

Nagy a csönd... Mindenki elvan a dolgával... :roll:


Hajni, a vonalzóhoz bármelyikönk vonalzójára ráklikkelsz, eljutsz a babafalva oldalra, ott kitöltöd a vonalzóhoz az adtokat (maga a vonalzókészitő a lap bal oldalán található listán van) és követed az utasitásokat. Amikor megjön az emil a második linket kell berakni a profilba,az első eddig nem működőtt.
Ezt gyógynöv. szert nem ismerem, de gondolom a strandart növény tartalom van benne: édeskömény és tsai. Ki kell próbálni, mert a tejtermelés nagyon egyéni dolog és ami jó egynek, nem biztos, hogy jó kettőnek. Érdemes minél több féle teáról, homeos szerről stb. beszerezni infót és kikisérletezni, melyik jobb. Az is lehet, hogy nem lesz rá szükséged egyikre sem.

Mindenkinek jó pocakolást és babázást kivánok.

Üdv.,
elike

elike
 
 


Lányok, senmi sem tud nekem segíteni? Még abban sem vagyok biztos, hogy Kiss dr valóban Attila-e... :(

babafalva.hu vonalzó
apacslány
 
 


Kedves Apacslány!

Google-ben beírtam a keresőbe a nevét ezt dobta ki nekem:

Kiss Attila szülész-nőgyógyász szakorvos Budai Honvéd Kórház 356-6522 1126 Budapest Királyhágó u. 1/3

Információt nem tudok, mert én nem ismerem. Talán ha inditasz egy topicot pl. ki ismeri Kiss Attilát, lehet, hogy fogsz információkat kapni!

Sajnos csak ennyit tudo segíteni:-(!

Üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok Csajok!

Hatalmas gratula az új babáknak és anyukáknak! Gyönyörű az összes bébi!

Apacslány!
Kiss dr valóban Attila, nagyon kedves, aranyos, óvatosan vizsgál! Én ennyit tudok róla, nem nála szültem, de nagyon sok kismamája van és nagyon szeretik!
Káposztáson rendel. Az előző topikban sok infó van róla! (Budai Honvéd)

További jó babázást és pocaknövesztést!
zsoficsek
 
 


Sziasztok,

egyenlőre gyarapítjuk a tejet, úgyhogy sajnos sok időm nincs mostanában, mert a többi időmet az Armand tölti ki.

Dr. Kiss Attila András
szülész-nőgyógyász szakorvos

Prevenció Rendelő (magánrendelés)

1046 Budapest, Sárpatak u. 10.
Bejelentkezés: 230-4444
Kedd, Csütörtök: 18.00-21.00

a véleményemet róla most nincs időm leírni de ha ráklikkelsz a hozzászólásaimra akkor az utolsók között megtalálod. Csupa szuper jó véleményt.

Ha még van róla kérdésed, szívesen válaszolok, csak tedd fel őket.

Én nála szültem 2,5 hete, és az egész terhességemet nála csináltam végig. Nem bántam meg.

Sziasztok:

Hajni
beha
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is üdv pusy Hajninak is körünkben. Köszönöm a bíztatást Neked is, Te hogy vagy?

Apacslány: nekem volt szerencsém találkozni vizitkor Kiss dokival mikor bent feküdtem a kórházban, nagyon szimpatikus, rendes embernek tűnt, és azt tapasztaltam, hogy nagyon szeretik a kismamák is. (Viszont azt hallottam, hogy nagyon korán kell időpontot kérni a magánrendelőjében, mert sokan járnak hozzá!)

De jó szívvel ajánlom a saját dokimat, dr. Hunka Rezsőt is. (Mi itt fórumos csajszik többen is járunk hozzá...) Minden nap bejött a kórházba és meglátogatott, tényleg törődött velem!! Bármikor elérhető telefonon, ha bármi probléma vagy csak egy kérdésed van. Neki a Moszkva téren van magánrendelője, ha bejelentkezel, szinte nem is kell várni. Keress rá a Google-n, van saját honlapja is.

Mindenkinek további szép napot és jó babazását!
Menjetek sétálni, gyönyörű idő van!!!!
Én helyettetek is fekszem majd :lol: :lol: :lol: !!!

dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Beha,
Gratulálunk a kisfiadhoz nagyon szép baba.

Mi most voltunk a 12 hetes uh-n nyaki redőt nézni minden rendben van, AFP-re kell majd mennem. A tapasztaltabb kismamáktól kérdezem hogy hétfőn sokan vannak a vérvételen?

Egyébként nekem is azt az infót adta a dokim hogy lehet hogy nem is itt fogunk szülni hanem a MÁV-ban az összevonás miatt. Majd meglátjuk.

Mindenkinek további szép napot kívánunk!

Zsófiék

Kép

Kép
gonzso
 
 


Lányok, nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

babafalva.hu vonalzó
apacslány
 
 


Sziasztok,

mit tudtok az ergam cseppről, ti szedtétek szülés után, én nem szedem mert azt írják, hogy csökkenti a tejelválasztást. Így is problémás a szopi, mindent megtettem de nem sikerült szaporítani a tejet.

Viszont még mindig vérzek, igaz inkább olyan barnás váladék, ez normális? Mennyi ideig tarthat még? Úgy emlékszem, hogy az Armandnál neket elég hamar abbamaradt, de akkor szedtem az Ergam-ot, viszont ott nem volt gond a szopival, volt bőven tejem.

Várom a válaszokat,

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Elike: Köszi a tanácsot vonalzó ügyben. Már megcsináltam korábban, de nem sikerült beilleszteni. Megpróbálom akkor a 2.linkkel...

Dalo: Mi jól vagyunk. A pihi és a Mg még mindig előírva, de nagyon jól érzem magam. Még mindig nincs görcs, keményedés...remélem marad minden ezen a jó úton. Tehát nem tudok tapasztalatot írni, mert csak a méhnyak csatornám rövidült meg. Én ezért szedem a Mg-ot. Óvatos a dokim, hogy ne nyíljon ki a méhszáj. De én ennek örülök, mert biztonságban érzem így magam.

Voltam UH-on betöltött 27 héttel és akkor Ficán már 1200 gramm volt. :)

Szombaton a dokim ügyeletes volt és végig vezetett a szülészeten. Megnézhettem a vajúdót, szülőszobát is meg a műtőt, de oda nem szeretnék kerülni :!: Megnyugtató érzés volt látni hova is kell majd menni, ha eljön a nagy nap.

Elike:Nézd meg a boldogmama.hu oldalt. Ott olvashatsz a tejtermelést serkentő kapszuláról. Hátha segít neked is. Én csupa jót hallottam róla. Sőt a XI ker-ben telefonos egyeztetés után meg is lehet venni 4990Ft-ért. Akkor nincs + költség, persze, ha valakinek útba esik a hely. Én csak beszereztem az infot, ha mégis kellene majd...

Mindenkinek jó babázást!

Üdv, Hajni

Kép
pusy
 
 


Ajaj! Help!

Ez a vonalzó feltöltés nem sikerült... :roll: :?:

Kép
pusy
 
 


Sziasztok, lányok,

Beha/Hajni, a Kiss doki nekem is felirta ezt a cseppet amikor a korhazból való kiiratás utáni napon beggyuladt a seb alatti zsirszövet és ő volt aznap éjjel az ügyeletes. Bevallom katonásan, én nem szedtem. A doki felhivta a figyelmemet, hogy ez az ellenjavallat csak mostanában került bele a betegtájékoztatóba és hogy évtizedek óta irják fel a kismamáknak, de nem mertem szedni pontosan ugyan azért, amiért te sem. :roll:

Ami a folyást illeti, nálam pontosan az 5. hét első napján maradt abba és rá egy hétre volt megint barnás folyásom, ami akár menzesz is lehetett. Mire a dokihoz mentem a 6.hét utáni kontrollra, már nem volt semmi és az orvos mindent a legnagyobb rendben talált. A lényeg, hogy ne legyen bűzős.



Pusy/Hajni, köszönöm az infót, mindenképpen megnézem. A szopi nálunk érdekesen alakul, mármint ami a lányom evési szokásait illeti. Kb. 3 naponta iszonyatos, egész nap tartó hisztit csap, ha mellre teszem. Ez eltart egy-másfél napig, utána mintha semmi sem történt volna, megint eszik rendesen (mármint azt a keveset, ami van). Tegnap úgy éreztem, nem megy tovább, hajnalban - és azóta egész nap - meg olyan tündérein szopizott, hogy elérzékenyültem, pedig tegnap már az a baromság is eszembe jutott, hogy Sára direkt csinálja, ki akar késziteni.

Képzeljétek, holnap nagy nap lesz - az első hosszabb ideig tartó távollét kettesben Sárával. Szintén babás (de már nagyobbacska) barátnőmet fogjuk meglátogatni. Ott minden adott csecsemő ellátásához, igy nyugiban lehetünk sokáig. Majd beszámolok.

Egyébként Sára már ilyen (volt 26-án). Ez a ravaszkodó arca, amikor nem tudja eldünteni, hogy nevessen vagy hisztizzen egy kört és kivár, közben meg lesi a környéken lévőket.

Kép

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


sziasztok,

Beha, igaz, én 11 éve szültem, és kaptam akkor ilyen cseppeket, szedtem is, és tejem annyi volt, hogy csak na! igaz, a fiam állandóan cicin lógott, korábban született 1 hónappal, és talán a lemaradást akarta behozni :lol:

amikor a bébim 3 hónapos lett, akkor volt egy hullámvölgyünk.... akkor csak az segített, hogy ha csak nyüsszent, máris cicire raktam, se tea, se víz nem volt mellette - irtó fárasztó volt, de bejött. mellette ittam a laktoherb teát.... de gondolom mindenkinél máshogy működik, más trükk hoz sikert....

végül 1 évesen maradt abba a szopizás :D

itt lehet még az anyatej képző szerekről infót olvasni:

http://nandu.hu/magyar/hasznos/homeopat ... _patol.htm

Kép
vavyen
 
 


sziasztok lányok!
csak gyorsan, hátha még tudok ma pihenni... szóval ergam cseppet én is kaptam az 1. szülés után, a tej mennyiségét nekem egyáltalán nem befolyásolta. Most a másodiknál nem adtak, igaz, a viziteken csodájára jártak milyen gyors a méh összehúzódása és ez a csepp ezt segíti (igaz, az eszméletlen görcsös hasfájások is erre valók, amik a 2. babánál nagyon durvák, lehet, hogy azok hamarabb megoldják az összehúzódást). A folyás nekem most múlt csak el, az 5-6. héten. A homeopátiás bogyót nekem is nagyon dicsérte vki, itt a hegyalja úton asszem lehet is kapni, ha vkit érdekel utánanézek, mi közel lakunk ahhoz a patikához.
Nektek mekkora a hasatok? 1. baba után 2 héttel tök lapos volt, most meg 5 hetes babával olyan 4 hónapos terhesnek látszom, pedig nem híztam sokat és elég vékony alkat vagyok. Mit tudtok erről? Mikor mertek elkezdeni minimálisan tornázni? Tudom nem ez most a legfontosabb, csak annyi hónap után az ember néha még csinos is szeretne lenni...előre is kösz a hozzászólásokat
na megyek, ügyeskedjetek!
ikati
ikati
 
 


Helló Lányok!

Úgy tűnik, ennek a fórumnak én leszek a sajtófigyelője! :lol: :lol: :lol:

A mai napi jó hír, íme:

Emelkedő vizitdíjjal terelik a beteget a háziorvoshoz
2007. május 3., csütörtök, 16:23

...
Július 1-től változnak a vizitdíj fizetéssel kapcsolatos szabályok - jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Horváth Ágnes egészségügyi miniszter. Az [origo]-hoz eljutatott közlemény szerint ...
A terhesgondozás és a szülészeti ellátásnál történő orvosválasztásért június 30-a után sem kell részleges térítési díjat fizetni. A többi esetben továbbra is érvényes az, hogy ha valaki beutaló nélkül vagy más helyre szóló beutalóval keres fel egy intézményt, akkor az ellátás költségének 30 százalékát, de legfeljebb 100 ezer forintot kell fizetnie.

[origo]

HURRÁ!
Remélem Mindenki jól van, a babákok pedig szépen növögetnek!
További szép napot!
dalo

Kép
dalo
 
 


sziasztok lányok!most tudok pár szót írni mert ma jó kislány volt Fédra!ikatinak írnám hogy én is ezzel a problémával kűzdök tegnap is megkérdezték hogy mikor jön a baba én meg pironkodva mondtam hogy már 2 hónapos!Engem borzasztóan elkeserít már nem is szivesen megyek utcára csak bő polóban de abban is látszik!Én is kezdek tornázni már amikor időm engedi ami nem sok van de félek hogy nyárig az sem hat és ezért nem tudok egy normális ruhát felvenni teljesen el vagyok kenődve!különben jól vagyunk a Fédra is kevesebbet sír és többet mosolyog!Na mennem kell elrakni a két lurkót holnapra mindíg követem az írásokat puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok megint én!Szeretnék tanácsot kérni ha tud valaki valami jó ötletet mert nem tudom mit tegyek nagyon fáj a cicim szoptatás alatt és után is!Nincs kisebesedve semmi külsérelmi nyom nincs rajta:-)mégis mikor szopizik a pindur meg utánna is borzasztó égő érzést érzek mintha belül tüzes vassal sütögetnék meg mintha 1000 tűvel szurkálnák borzasztó rossz érzés már van hogy rettegek a szoptatástól!Azt hittem hogy csak akkor fájhat a szoptatás ha kisebesedik vagy begyullad de nekem egyik sem mégis borzasztóan fáj!Ha valakinek van vagy volt ilyen és talált rá valami megoldást nagyon megköszönném ha leírná mert néha már az is megfordult a fejemben hogy nem szoptatok:-(mert annyira elviselhetetlen érzés!Persze nem szeretném feladni ezért kértem a ti segítségeteket hátha van valakinek valami jó ötlete!Előre is köszönöm sziasztok

szandra
szandra 01
 
 


szandra!
Én személyesen csak a mellgyulladásközeli állapotot ismerem, az is fáj de ezek szerint ez nem olyan (csomók, keményedés, ilyesmi), meg a kisebesedést, bár amikor az elmúlt még mindig volt olyan, hogy seb nem lett (gondolom megedződött a mellbimbó) mégis fájt, mert nem kapta be rendesen az udvart, csak a bimbót, ez nálunk pár nap alatt elmúlt. De ha biztos, hogy egyik sem, kérdezz minél előbb vmi dokit, nehogy elmenjen a kedved a szoptatástól, ami olyan jó dolog! V. akár védőnőt v. a szoptatós anyák ligáját, biztos segítenek, én sajnos többet nem tudok erről. Ha ezt megoldottad kitaláljuk a pocak elleni megoldást is csak ezen legyél túl! Na megyek mert elutazunk és még össze kell pakolnom 2 gyerkőcöt meg egy rakás cuccot, te meg ügyeskedj!

dalo:köszönjük a híreket!! :)

ikati
ikati
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Május 16-ra várom kisfiam születését, nemrég derült ki, hogy a dokim a honvédba ment át, így én is majd ott szülök. Jövő héten kellene mennem CTG-re, nem tudjátok, hogy pontosan melyik épületben, hol van? A szülőszobát megnézni be lehet menni bármikor vagy elötte egyeztetni kell valakivel?

Minden infónak örülök előre is!

Timi
kovati
 
 


Sziasztok,

Szandra, ismerősek a tünetek, én sok szoptatással és fejéssel tettem ellene. Szinte teljesen elmúlt, csak időnként érzek még visszatérő kellemetlen érzést.

Én éjszaka ébredtem erre a fájdalomra, szúró, karcoló érzés, ami tapintásra erősödött. Mellre tétel után az első 5-10 percben minden szivásnál nagyon erősen fájt, majd elmúlt és a szoptatás végére nem volt semmi bajom. Se lázam nem volt, se rosszullét. A védőnőm azt mondta, fejjek (éppen akkor nem tettem), hát elkezdtem fejni és pár nap múlva elmúlt.

Egyébként akkor jelentkezett ez a fájdalom, amikor Sáránál áttértünk a kanalas tápszerezésről cumisra (merthogy ugye kiegészitésként (sic!) kap tápszert és eleinte kanállal adtam, de ahogy növekedett az adag, úgy egyre macerássabb lett a kanál és hát gyenge voltam :cry: ) és pár napra bojkottálta a cicit, nem szopott rendesen.

Ezek az én tapasztalataim, de legjobb, ha beszélsz a védőnővel vagy szoptatási tanácsadóval (LLL).




Ami a pocakhusit illeti, hát én sem lettem szebb. Igaz, a terhességem előtt se voltam kis darab, de most valahogy ez a has más... Én úszást tervezek, mert az a hátnak/gerincnek, fenéknek is jó.



Szép volt a kirándulásunk Sárával. Semmi extra nem történt (miért is történt volna), Sára jót mosolygott mindenkinek, jót aludt, jókat evett :!: Én is kikapcsolódtam egy picit, beszélgettem egy tapasztaltabb anyukával. Szóval jó volt, remélemel lesz alkalom ismétlésre. ( :wink: )
A kirándulásnal csak egy "visszaütője" lett - holnap meg kell látogatnunk anyósomat, már nem tudtam kitalálni semmit, a precedens megtörtént igy holnap du-ra majd póker arcot kell gyakorolnom.

Na legyetek jók és ügyesek,
elike

elike
 
 


Sziasztok!
A héten voltam a Unk doktor úrnál. Az első babámat a Kútvölgyiben szültem, nagyon jó tapasztalatokkal. A második baba elment a 6. héten. Most a harmadik - azaz másodikkal - a 7. hétben járunk. Az orvos elég szűkszavú és elrázós volt. A védőnőm szerint úgy gondolhatta, hogy ő most megállapítja a terhességet, aztán majd úgyis máshoz megyek terhesgondozásra. Hát ezek után így is teszek.
Főleg hogy a kórházról semmit nem lehet tudni. Van valakinek tapasztalata? Azt már hallottam, hogy egyágyas szülőszobák vannak (szerintem ennek alapfeltételnek kellene lennie). De például milyenek a szülésznők és a csecsemősnővérek hozzáállása? Mennyire valósul meg a szoptatásbarát szemlélet?
ganki
 
 


Ganki!Mi az hogy elrázós?Nem tudom lehet hogy rossz paszban találtad vagy nem tudom de én az Unknál szültem két gyereket kétszer műtött és nem tapasztaltam hogy ilyen lenne!Igaz hogy nem egy beszédes nem beszél feleslegesen de mindíg mindenre választ ad ha kérdezel!Na mindegy ha az első benyomás nem jó akkor...!Lányok nektek meg nagyon köszönöm a tanácsokat próbálkozom mindennel hol jobb hol rosszabb de természetesen nem adom fel mert elhatároztam hogy tovább fogom szoptatni mint a Patrikot!puszi megyek mert alukázok ki tudja mikor ébreszt az én drágám!:-)

szandra
szandra 01
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: