Új privát üzeneted érkezett!

Pumpóka,

érdekesnek találom, hoyg a többi hsz-eimre az égadta világon semmit sem reagáltál, pedig elég toleránsan fogalmaztam. Szóval csak az az érdekes, ha üvöltözöm?
márti_23
 
 


Ezt a primitív fan club megnevezést tényleg nem mi találtuk ki.......
De mindeggy... :D
Vendég
 


Hanem hogy van Jami, szívesen meghallgatom...
Vendég
 

 
 

A névvel való gúnyolódás meg aztán a primitévnél is primitívebb(ez egy vezetéknév semmi más)
Vendég
 


Jó lassú a gépem, még tölt a film :roll:
Vendég
 


bárány írta:A névvel való gúnyolódás meg aztán a primitévnél is primitívebb(ez egy vezetéknév semmi más)
mint ahogy a korral való gúnyolódás is roppant primitív... meg a helyesírási szabályok brutális áthágása is az... a birka meg egy találó jelző 8)
jamina
 
 


vero írta:Hanem hogy van Jami, szívesen meghallgatom...
nem úgy fáj, mint egy vágott seb. Napokig nem tudsz kiegyenesedni. Nem mersz köhögni, tüsszögni, nevetni. Aztán még hetekig fáj. Nem válsztanám fájdalom tekintetében a császár utáni fájdalmat a vajúdás fájdalmával szemben.
jamina
 
 


bárány írta:A névvel való gúnyolódás meg aztán a primitévnél is primitívebb(ez egy vezetéknév semmi más)


Télleg? :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Nem, nem érdekel, ha üvöltözzél, biztos megszoktad az otthonszüléseknél..... felőlem aztán visitsál.........

Csak a rohadék meg fafejü, meg a testem és lelkem ismerete...... és még te beszélsz normális hangnemről és téged sért ha valaki nem negédes szavakat használ...... szánalmas......
szerintem te ne várd el, hogy más normálisan beszéljen veled, ha te nem tudsz.... vagy ezt tanitja istenanyátok? hogy igy kell beszélni minden primitiv lénnyel aki nem alacsonyodik le közétek?????
Vendég
 


bárány írta:Ezt a primitív fan club megnevezést tényleg nem mi találtuk ki.......
De mindeggy... :D

ezt én írtam. bocs, ha primitív vagyok. azt hittem, vicces, de látom, nem. így jártam...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


pumpóka írta:Nem, nem érdekel, ha üvöltözzél, biztos megszoktad az otthonszüléseknél..... felőlem aztán visitsál.........



El kell ismernem van aki nállam is jobban leoszt titeket
Tetszik :D :D így tovább
Vendég
 


Amúgy a fan club addig jó pofa volt amíg poénnak ment ,de ostobáék mindenen szeretik 8-10 élezni a nyelvüket
Vendég
 


TOMBOLNAK A HORMONOK úgy látom.
(De jó, hogy én már ezen túl vagyok sejehaj...) :)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


liv731 írta:
bárány írta:Ezt a primitív fan club megnevezést tényleg nem mi találtuk ki.......
De mindeggy... :D

ezt én írtam. bocs, ha primitív vagyok. azt hittem, vicces, de látom, nem. így jártam...

Szerintem vicces, én ráadásul még Bárány is vagyok, úgyhogy magamra is vehetném, hihi :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Liv! Az a primitiv, aki mocskolódásra használja...... nem emlékszem, hogy te lettél volna az....
Vendég
 


Háát a klimaxnál is előfordul,hogy tombolnak a hormonok,nem csak a terhességnél...
Vendég
 


bárány írta:ostobáék mindenen szeretik 8-10 élezni a nyelvüket
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bárány: mikor születik a picur? :D (erre magamtól jöttem rá!)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Kedves otthonszülteK!

Azt már értem (bár ez sem biztos), hogy miért inkább az osz.-t választjátok a kórházi helyett, (mégha nem is tudom elfogadni), de mi van a megszületett újszülöttel?
Ki látja el?
Ki gondozza orvosi értelemben?
Oltások?
Egyéb vizsgálatok?
Sárgaság?
Esetleges fertőzések? Mert olyan fertőzés is van, ami az anyukában tünetmentesen jelen van és a babát "csak" a szülőcsatornában betegítí meg.
A nevem más topikból ismert lehet ahol másoknak szoktunk tanácsokat adni férjemmel, tehát ez utóbbi kérdésem nem véletlen. :cry:

Lilka
lilka
 
 


Igen, Lilka, nekem ismerős! Bár nem vagyok érintettt a témában, de többször olvastalak titeket, minden tiszteletem a Tiétek! És igen, az utolsó kérdés (is) nagyon jogos!
Vendég
 


Pumpóka, bárány,

azt mondjátok, hogy utánaolvastok a dolgoknak. Segíthetek egy kicsit, hogy ne kelljen túl sokat keresgélnetek?

"baba biztonságérzete összekapcsolódik a szülő nő biztonságérzetével, hiszen a várandós és a magzat szimbiózisban vannak egymással. A szüléskor a test és a lélek szétválaszthatatlan. A fentiekből az következik, hogy a biztonság meg tud valósulni otthon, és kórházban is.
A biztonságról Desmond Morris brit zoológus így ír:
„Az állatvilágban is megfigyelhető, hogy minél idegesebb a leendő anya, annál hosszabb és keservesebb lesz a szülése. Ha a szülő állat veszélyt szimatol, hormonális hatásra akár több napra is leáll a szülése, hogy akkor folytathassa, ha már biztonságban van. Ez a mechanizmus természetesen az embernél is adott. Míg primitív körülmények között a túlélést szolgálta, napjainkban már nem segít ez az adottság: még nehezebben halad miatta a szülés. Ezért mindazok a tényezők, amelyek az anya biztonságérzetét és kényelmét növelik, segítik a szülés természetes folyamatának lejátszódását, míg a stresszfaktorok, például a félelem és a bizonytalanság érzése - fékezőleg hathatnak rá. ... figyelmeztetni szerettem volna embertársaimat arra, hogy bármilyen rendkívüliek is az eredményeink, attól még ránk is vonatkoznak a biológia törvényei” (Desmond Morris: Az emberállat. Magyar Könyvklub 1997.)"
sz_kata
 
 


Ezt pedig azoknak, akik nem értik, miért olyan nehéz elfogadni azt, hogy jelenleg muszály kórházba menni....

"Játsszunk egy kicsit a gondolattal!
A törvényalkotók, az általuk bizonyos biológiai szempontok alapján elfogadott csoportnak nem csak engedélyezné, hanem kötelezővé is tenné az otthonszülést. Tehát bizonyos biológiai szempontok alapján kötelező lenne otthon szülni, annak is, aki fél attól, hogy nincs mellette a műtő, aki fél, és nem érzi biztonságban magát orvos és a teljes kórházi apparátus nélkül. Fél, mert neki az otthon nem nyújtja a biztonságot. Mégis, neki kötelező lenne otthon szülni.
bben a formában talán a laikus számára is jobban átlátható, hogy ez a komplikációkat jelentős mértékben növelné. A bizonytalanság, a félelem gátja lesz a szülés folyamatának. A legfontosabb szempont, a biztonság vész el. Bárki, akinek a kórház jelenti a biztonságot, megengedi magának azt az érzést, hogy elképzelje, mit érezne, hogyha erre köteleznék, át fogja tudni érezni, mit éreznek azok, akikre a kórházat kényszerítik majd, miközben ők otthon éreznék magukat biztonságban. Azok, akik az otthonszülést választanák, de a jelenleg készülő szabályozás miatt kórházba kényszerülnek, ők a kórházban fogják magukat bizonytalanságban érezni, ott fognak félni. A biztonságot veszítik el, ami ki fog hatni a szülésükre, ki fog hatni a születendő kisbabájukra, és kettejük kapcsolatára is.

Ha a biztonságot tekintjük a legfontosabb pozitív szempontnak, értéknek – és márpedig azt tekintjük -, akkor be kell látni, hogy sem a kórház, sem az otthon nem „jobb”, nem biztonságosabb. Az a jobb és biztonságosabb, ahol a szülő nő szempontjából, a fent vázolt valódi biztonság tud megvalósulni, és ebből következik, hogy ott lesz a legkevesebb a komplikáció is. Ez külföldi és hazai statisztikai adatokkal bizonyított is. Jelenleg a törvényalkotók ezt figyelmen kívül kívánják hagyni. "

ha valakit egyáltalán érdekel a teljes cikk, azt megtalálja itt:
http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=2 ... 93&oldal=1
sz_kata
 
 


A testről meg a lélekről már volt szerencsénk hallani, azt is hogy halvány lila lepkefingunk nincs róla.
De most már szimbiozis is, amiről szintén semmit nem tudunk valószinüleg.
Legalább ezeket ne... már megint a testem meg a lelkem meg a gyerek lelke és majd jön újra a többi..........
Ezek szerint te sem olvastad, amit én irtam, mi a véleményem a szülés körülményei és a gyerek lelkivilága közötti összefüggésről!
Vendég
 


Lilka, ami az oltásokat illeti, az összes otthonszülő szembesül azzal az előadással is, ami szerint a védőolátsok károsak és nincsen is szükség rájuk, vagy ha van akkor más formában és egy éves korig nem lehet kitenni egy ygereket olyan drasztikus bevatkozásnak, mint mondjuk egy injekcióstű.

(Napersze csak akkor nincsen szükség rájuk, ha a többi barom azért beoltatja a gyerekét... vagy két oldallal elébb erre próbáltam rávilágítani, hoyg az otthonszülők általában különleges anyagból vannak gyúrva és az ő gyerekeik sokkal különlegesebbek és értékesebbek mint a többi birkáé. )

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Lilka,

a szülés előtt néhány kórház kér streptococcus szűrést, néhány meg nem. az otthon szülő anyukák is eldönthetik, hogy kérnek-e ilyen vizsgálatot, vagy sem. hüvelyi herpesz esetén nem szabad otthon szülni (de gondolom, kórházban sem, normál úton)
Az otthon született babákat normál esetben, csak betakargatják, és az anyukának adják. Ha baj van egy babával, akkor a bábák azonnal hívják a Cerny mentőt és addig életben tartják a babát. Azért persze, nem ez a gyakori....
Nálunk a gyerekorvos másnap jött ki a babámat megvizsgálni. A kezelőorvosunk vette le a PKU-hoz a vért, és ő adta be a BCG oltást is, amikor a kisfam egy hetes volt.
továbbá, öt napon keresztül, minden nap beszéltem a szülésemet kísérő bábával, aki egyébként sokáig dolgozott újszülött osztályon, és nagyon sokat segített a tanácsaival az első pár napban.
A tanfolyamon egyébként ő tart előadást arról, hogy mi a teendő egy újszülöttel akkor ha egészséges, és mi akkor, ha esetleg nem. A tanfolyamon azt is megtanultuk, hogy a sárgaság milyen fokig nem betegség, sőt normális állapot (természetesen van, amikor már nem normális sárgaságról beszélünk, de hát ekkor ugyebár iráyn a kórház) Szóval, normáls sárgaság nem veszélyes. illetve nem a besárgulás a veszélyes, hanem a kiszáradás lehetősége. Tehát, a babát, ha besárgul és aluszékony, gyakran kell ébreszteni és szoptatni. a sárgaság magától elmúlik. A gyakran szoptatott és a kolosztrumból is bőven megetetett babák sokkal nagyobb valószínűséggel NEM sárgulnak be. Az én fiam pl nem sárgult be.

Összességében, az otthon született babákat senki nem hanyagolja el..........hidd el, a legjobbat akarjuk nekik..........
sz_kata
 
 


Eszterlánc,


legutóbbi hsz-ed totális hülyeség és gusztustalanul rosszindulatú.

én ezt nem tudom már tolerálni!!!!!!!!

SZÉGYELJÉTEK MAGATOKAT!!!!!!!!!!!!!
sz_kata
 
 


Kata,

Bár a szüléshez közvetlenül csak a BCG oltás kapcsolódik, oszlasd el légyszíves az oltásokkal kapcsolatos tévhiteket. És akkor esetleg nem írkál senki hülyeségeket...
Vendég
 


Tolerancia????
Vélemény!!!!!

De ne csodálkozz, hogy ilyen véleményen van, hiszen nálatok olvasni a tökéletes szülésekről, ovodákró, meg a fantasztikus iskolákról, elszállunk stb. akkor miért ne gondolhatná, hogy az oltásról is hasonlóan vélekednek az otthonszülők????
Vendég
 


Nyugodtan kezelgesd egyébként a besárgult gyereket otthon!
Ehhez meg én gratulálok!
Vendég
 


zt a nevet kellett volna adni a topicnak, hogy "Otthon szültünk és vitatkozunk, de nem szivesen és csak olyanokkal, akik finoman és árnyaltan szólnak hozzá, és persze megértik, hogy miért szülünk mi otthon"


szerintem, meg át lehetne nevezni ezt a topikot, valahogy így:
Otthonszülők (gy)alázása :( :( :(

Pumpóka,

nem is próbálom meg neked elmagyarázni, hogy a besárgulás normális élettani folyamat. mert biztosan utánaolvastál a témának a Blikk aktuális számában..........


Eszterlánc,

csak a magam nevében beszéhetek: én beadatom az összes kötelezőt, és nem adatok be egyetlen nem kötelezőt sem.

továbbra is azt gondolom, hogy egyre rosszindulatúbb ez a topik. Bármit is ír a mi "fajtánk", bármilyen cikket is linkelünk be, az szükségszerűen "lila, vagy hazugság, esetleg nem tudományos :? :? :(
sz_kata
 
 


Lányok!

Miért nem lehet egyszerűen elfogadni a másik ember véleményét????????? Ez annyira buta dolog (akinek nem inge, nem veszi magára)!!!! Aki szeretne otthon szülni, tegye meg, én tisztelem őket, hogy meg merik tenni. Én csak azért szültem/fogok szülni kórházban, mert én alapvetően para-anyuka vagyok.
DE!!!!
Az én kislányom a 34. héten született és a választott orvos/szülésznő/kórház helyett mehettem SOTE/vadidegen doki/szülésznő gyakornok(vele voltam legjobban megelégedve). 17 óra alatt 3* volt ott a doki, a szülésnél csak a gátmetszést csinálta és a "pucolást". A babának nem volt baja (2700g és 51cm, koraszülötten), felsírt, mégsem kaphattam meg. Csak arra emlékszem, hogy a csodás élményt elrontották azzal, hogy leszíjjazott a doki, mert meg akartam nézni a gyerekemet!!!! Nem engedték, nem kaphattam meg... 5 napig volt inkubátorban azért, mert a sima ágyas koraszülött osztályon nem volt hely. 5 napig naponta 2x mehettem be hozzá és azt is utáltam, mert nem foghattam meg és ott volt az a sok beteg baba... (volt "szerencsém" azt is végignézni, ahogy a lányom mellett fekvő kisbaba meghal). Nem szoptathattam, nem lett tejem. Depressziós lettem, ma már kicsit jobb, de ezt egy életen át cipelni fogom...

És hogy jön ez ide? Para-anya vagyok, de ha ezt előre látom, hogy egészségesen születik a 34. héten a gyerekem, de ezt a tortúrát végig kell csinálni, akkor szültem volna inkább otthon...

Sajnos (de szerencsére akad pár jó példa is) nem az eseményhez illő körítés van a szülés mellé tálalva. Ennek örömteli belsőséges dolognak kéne lennie, ehelyett (sok helyen) egy unalmas, rutin tevékenységgé lett, az ember tényleg azt érzi, hogy futószalagon van!

Ja, és úgy hoztam haza a kislányomat a kórázból, hogy gombás lett a puncija... Na, ilyet itthon biztos nem kapott volna...

A lényeg a lényeg: mindenki TARTSA TISZTELETBEN a másik véleményét, életszemléletét! Senki gyereke nem több/jobb a másikénál, csak a saját édesanyja szemében :wink:

nukada
 
 


Pumpóka, Eszterlánc és a többiek mind,

miért annyira fontos nektek a másik meggyőzése a saját igazatokról még olyan áron is, hogy a másikat megalázzátok, rondán minősítitek a saját meggyőződését.
Mondd, miért fontos ez? elmondtad a véleményed és menj tovább. Ez aq topic már régen nem arról szól, hogy van egy fórum, ahol elmondhatod a más véleményed, hanem arról, hogy mindenáron, sőt MINDEN ÁRON meggyőzd a másikat.
Az egoddal nézz szembe és kérdezd meg az alázatról és a másság elfogadásáról.
Lehet, hogy egy meleg embert is megpróbálnál meggyőzni, hogy a heteroszex mennyire kalandos és szép? És ha nem fogadná el a véleményed, akkor esetleg lebarmoznád stb?
Minden második-harmadik nap átfutom a topic hozzászólásait, és látom, hogy ez már nem az én történetem, pedig nem értek egyet egyik oldallal sem maradéktalanul, de a hangvétellel meg EGYÁLTALÁN NEM!
Sajnálok mindenkit, hogy ilyen mélyre bír süllyedni egy számára nem túl fontos kérdésben és hogy visszamentek egy ilyen "személytelen" gyalázkodás után a gyereketek ágyacskájához és kedvesen énekeltek nekik altatót.
Jó éjszakát, most a "szeretettel" végszót elodázom: Rita
nováky_rita
 
 


Rita, Kata,

Az általánosítást ti sem szeretitek. Mi sem, én legalábbis nem. Néhány oldalon tényleg nem vita, hanem személyeskedő egymás-hergelése zajlik, de néhány oldalon igenis értelmes párbeszéd - legalábbis szerintem. Bár a másik topicon is érveltem ezzel, hogy ez egy nyilvános fórum, mindenki azt ír, amit akar, itt is ezt teszem, maximum erősen sajnálkozom...
Vendég
 


Kedves Topic-olvasók !

Az otthonszülés választása nagy felelősség.

Felelősség az orvosnak, de felelősség a szülőanyának és a kispapának is.

Biztosan előre tudni, hogy nem lesz szövődmény, SOHA NEM LEHET.

Magyaroszágon az infrastruktúra nem alkalmas arra, hogy egy otthon szülő nő 3-5 perc alatt kórházban lehessen. És a 3-5 perc is sok lehet.

Persze azt is tudjuk, hogy eleink nem kórházban hozták világra gyermekeiket, mert akkor még nem volt kórház.

De az, hogy a csecsemő és gyermekhalandóság töredékre csökkent az utóbbi évszázadban, a szülészet fejlődésének köszönhető.

Nem igen tudom elképzelni azt, hogy a Cerny mentő megérkezéséig az ellátó orvos vagy bába inkubátor, lélegeztető, és adható gyógyszerek nélkül, hogyan tart életben egy esetlegesen életveszélyes állapotban lévő újszülöttet.

Az újszülött remélhetően életben marad. De sajnos, mint a médiában is több esetben láttuk, ez nem mindig van így.

Azt, hogy egy először szült, és a szülésen átesett édesanya hogyan tudja megállapítani, hogy gyermeke mennyire sárga, hát igazán nem lehet könnyű feladat.

Természetesen, ha nincs semmi baj, akkor nincs, De ha mégis lenne, akkor nagyon nagy baj lesz.

Ma a kórházakban otthonszerűen berendezett szülőszobák is vannak. ÉS EGY PERC A MŰTŐ! ÉS CSAK HA KELL!!

Hát ennyit szerettem volna hozzátenni a topic-hoz.

Mindenkinek minden jót! :D

Üdv:
Doki
lilka
 
 


Rita,

Felmerült pédául egy csomó kérdés az elmúlt naookban, amiben mi laikusok próbáltunk dűlőre jutni, esetleg a "te történeted" is lehetne ez a topic. (ilyenek pl. mit is jelent az elektív császár? Miért nem terjedt el az ambuláns szülés gyakorlata? vagy a legutóbbi Lilka által felvetett streptococcus kérdés)
Vendég
 


Lilka,

ezt abból a nyilatkozatból másolom ki neked, amit számos orvos aláírt már:

Az otthonszülés biztonsága
A nemzetközi szakirodalmi adatok azt bizonyítják, hogy a tervezett otthonszülés ugyanolyan
biztonságos, mint a kórházi szülés, amennyiben a várandósság alacsony kockázatú. Az
egyetlen lényeges különbség a két hely között az, hogy a kórházban a műszeres
beavatkozások és a szövődmények gyakorisága statisztikailag jelentősen nagyobb.
Tudjuk tehát azt is, hogy a sajtóban az utóbbi hetekben nyilvánosságot kapott, otthonszülés
során kialakult szövődmények kórházi körülmények között is előfordulnak, mégpedig
nagyobb gyakorisággal, mint otthoni körülmények között. A szakirodalmi adatok alapján
egyértelmű, hogy például vállelakadásban sajnos ugyanúgy meghalhat egy baba kórházi
körülmények között, mint otthon.
A szövődmények nyilvánosság előtti kitárgyalása nem csak etikátlan és jogtalan, de
félrevezető is, mert azt a téves benyomást alakítja ki, mintha az otthonszülés során
gyakrabban fordulnának elő, pedig ennek pont az ellenkezője igaz.
Utalnunk kell itt a szülés helyének és körülményeinek hosszabb távú hatásaira is. Tény
például, hogy az otthoni körülmények között született gyerekeket édesanyjuk nagyobb
valószínűséggel és tovább tudja szoptatni, mint azon társaikat, akik kórházi körülmények
között születtek. Az anyatejes táplálás hosszabb időtartama pedig alapvetően befolyásolja a
gyermek egészségét, javítja az életkilátásait és csökkenti például az allergiás betegségek
kialakulásának valószínűségét is.
Az otthonszülés szabályozása
A szülés természetes folyamat, melynek a biológiai események csak az egyik dimenzióját
jelentik, és amelynek túlzott medikalizálása (vagy ahogy a nemzetközi szakirodalomban
gyakran nevezik: iparosítása) elfogadhatatlan. Az otthonszülés nem csak a szülés helyének
szabad megválasztását jelenti, hanem annak a lehetőségét is, hogy a szülő nő szabadon
határozza meg a szülés lefolyását, melyben a jelenlévők segítik és kísérik őt.
A szülés iparosítása nem csak akkor elfogadhatatlan, ha kórházban történik, hanem akkor is,
ha otthon.


és még egyszer leírom, hátha félreérthető volt: az én gyerekemet is látta gyermekorvos, csakúgy, mint azokét, akik kórházban szültek. Sőt, képzeld, három napon keresztül, minden nap kijött. és képzeld, ha a fiamon egy ici-pici gyanúját is látom anak, hogy besárgult, hát hívok szakembert, hogy megkérdezzem, ez még normális kategória -e.

Képzeld, gondos, felelősségteljes anyuka vagyok, aki soha, semmilyen veszélynek nem tenné ki a gyerekét.
És a továbbiakban kikérem magamnak az összes olyan hozzászólást, ami egy ici-picit is arra utal, hogy nem!!!!!!!!!!
sz_kata
 
 


Ja, és Streptococcus szűrés: énmegcsináltattam a dokimnál. Magánrendelésen. Kórházakban alapvetően nem csinálják meg, illetve, van ahol igen, van ahol nem. nem kötelező szűrés ugyanis. Lilka, te akkor most felelőtlen vagy, mert Te nem csináltattad meg????
(nem ismerlek, csak gondolom, hogy a sreptococcus lehetett nálad a bibi, más nem nagyon lehetett)
sz_kata
 
 


Kata,

van egy topic itt

Olvass bele kicsit. Lilkáék a saját bőrükön tapasztalák meg, hogy mit jelent, ha valami megelőzhető, a kockázat minimálisra csökkenthető és mégsem tesznek meg érte mindent - a kórházakban sem, és ez elég nagy baj!

Jól tetted, h megcsináltattad a str. B. szűrést! Mert a legtöbben nem teszik/tesszük (én sem hallottam anno róla, hogy ez mit jelent), akkor viszont nagyon nem mindegy az idő tényező.
Vendég
 


Kedves Kata!

Én ilyen stílusban szóltam hozzá a topikhoz? Nem hinném :(

Mekkora marha voltam, hogy kérdést mertem feltenni. Bocsánat, ez többet nem fordul elő. :lol:

A fiam majdnem meghalt, súlyosan halmozottan sérült lett. Örülj neki, hogy volt aki tájékoztasson a strepto szűrésről! Egyébként én nem a szűrésről beszéltem, mert az nem nyújt 100%-os "védelmet". Hanem arról az esetről amikor (tünetmentesen, szűrés mellett is!, ami lehet ál-negatív, de ezekről bővebben a strepto topikban olvashatsz, lehet h., neked is nyújthat hasznos információt ha szeretnél még babát) a baba a hüvelyen áthaladva benyal ezt-azt, szűrés ide vagy oda. Akkor bizony igen távoli még a legközelebbi segítség is.

Tudod mennyi idő alatt kerül egy gyerkőc szeptikus sokkba és tudod milyen halkan és tudod milyen hamar meghal? Ja, ezek költői kérdések voltak.
:lol:
Lilka

Nem tudom hogyan kell vonalzózni de nekem 3 gyerkőcöm van. 1 hüvelyi szülés 2 elektív császár. Bocsika :oops: :lol:
lilka
 
 


Panni! :D
Köszönöm Cupp!
Lilka
lilka
 
 


Szervusztok!
Régóta olvasgatom az otthonszülős, illetve a "vitatkozós" topikot, de sose írtam, mert ugyan van véleményem és szeretem elmondani, de a kommunikáció ilyen formája eddig nem izgatott.
Most mégis "muszáj" belerondítanom.
Szülésznőként dolgozom, jelenleg kórházban. Ismerem a "kórházi" szüléseket, és volt alkalmam megismerni az "intézeten kívülit" is.
Mindegyiknek meg van a helye szülészet palettáján.
Az otthonszülés, azoknak az asszonyoknak, akik az alacsony kockázatú csoportba tartoznak, ugyanolyan biztonságos, mint a kórházi szülés. (vagyis se nem jobb, se nem rosszabb. Ez a babájukra is igaz.) Gyorsan ide másolok, saját magamtól egy-két gondolatot.
Az otthonszülés, nem divathóbort, vagy „kényelmi” kérdés. Akik a szülésnek ezt a formáját választják, előtte pontosan tájékozódnak a különböző lehetőségekről. Mi történik velük a kórházban, és mi otthon. Részletesen megismerik a várandósság testi-lelki változásait. Megismerik, utána járnak mi vár rájuk a vajúdás - szülés alatt, és mi a legjobb számukra, és a majdan megszülető gyermekük számára.
Ezek az asszonyok tudatosan készülnek életük egyik legmeghatározóbb eseményére, és ezt minél tudatosabban szeretnék megélni. Úgy gondolják, a várandósság, és szülés a természet rendje, és amíg szakmai kritérium nincs, az otthonszülés ugyanolyan biztonságos a számukra, mint a kórházban történő szülés.
Az úgynevezett „low ris”, vagyis alacsony kockázatú várandósok számára az otthonszülés ugyanolyan biztonságos, mint a kórházi szülés. Az intézeten kívüli szülések kísérőinek a feladata, egy adott szakmai protokoll meghatározásán belül kiszűrni, kik tartoznak ide. Ezeket a várandósokat segítik a kilenc hónap alatt, és a vajúdás – szülés –gyemekágy alatt. Ez a szűrés, természetesen folyamatos, mivel van, amit már a várandósság elején tudunk (pl., előzetes méhen végzett műtét, vagy egyéb nőgyógyászati-szülészeti terhelő anamnézis), és van, ami a várandósság végén derül ki (pl., medencevégű, vagy haránt fekvés).
Összességében, az otthonszülés, vagy születésházban történő szülés az egészséges várandósoknak egy választható, és létező alternatívájának kell lennie. Ez egy természetes igény, aminek megakadályozását, vagy nem teljesítését semmi nem igazolja, viszont a támogatását, és szabályozását számos tapasztalat, és tudás támasztja alá.

Ami pedig arra késztetett, hogy írjak, az az eldurvult hangnem, amivel egymást pro és kontra illetitek.

Egyik oldal sem jobb vagy különb a másiknál. Mind két oldalon vannak szélsőségesek, ez nem a szülés helyszínétől, hanem az alanytól függ. Ismerek, olyan kórházban szült asszonyt, aki mindent visszautasított beleértve az oltásokat is, és ismerek olyan otthonszlőt, akiknek ez nem kérdés, és igenis élnek ezzel a lehetőséggel.
Ha az a kevés pszichológiát, és szülésélmény feldolgozást veszem alapul, amivel rendelkezem, néha az az érzésem, azért támadjátok, egyik, vagy másik oldalt, mert olyanban volt része, amiben Nektek nem, de lehetett volna, és most utólag ezt a másik utat választanátok.

Elnézést hogy elsőre túlterjengtem, de valahogy muszáj volt kiírnom.

Üdvözlettel
B. Emese szülésznő
b.mse
 
 


Kedves Emese

És kérdezném mi arról a véleményed, hogy Geréb mindenkit elvállal szinte. Pl: ikerterhest is.Gondolom az ikerterhesek nem az alacsony kockázatú csoportba tartoznak.
Vagy az is rendben lenne?? :roll:

L

Kép
lini
 
 


Remélem azért a kulturhangnemű beszélgetés is megmarad.
(Rita, sajnálom, hogy névreszóló hsz kezdésedből Mártit kihagytad, szeirntem nyugodtan hozzáírhattad volna őt is, és akkor nem tűnne egyoldalúnak -kvázi egyik oldal felé elkötelezettebbnek- a dolog)


Vero, én még visszatérnék 2 (3?) oldallal ezelőttre. Te írtad, hogy az sos csaszi és az elektív csaszi a két véglet. Aztán azon, hogy mi az elektív jól elbeszélgettünk. Szóval remélem, hogy most már egyformán értjük, miszerint az sos csaszival szembeni túlsó véglet az az, amikor orvosi idnok nélkül, sőt valódi indok nélkül (értsd komoly pszichés gát), "kényelmi" okokból kerül sor csaszira.
Mert ezzel egyetértek, hogy ez a túlsó véglet.
De ettől még áll, hogy manapság reálisan nagyon sok az olyan program császár, ami alapos orvosi indokra történik, nem előzi meg vajúdás, és nem jön létre utána bőr és szemkontaktus. Nem azért, mert az anyák tudatlanok, sokkal inkább technikai okokból. Ezzel azt hiszem mind egyetértünk, hogy jó lenne ha javulnának a dolgok, hogy anya és baba barátabb legyen a csaszi is.
(megjegyzem javultak is rengeteget, hiszen alig 10 évvel ezelőtt még 24 órás külön töltött intenzív, esetleg apák kitiltása a műtőből stb stb volt a jellemző, ma ez már azért bőven nem)


Huhh, elolvastam a szülés.hu-n pár szüléstörténetet, illetve ama bizonyos történetet is. Tömegesek a cikkek az előzetes csaszi utáni otthonszülésről, van ott két előzetes csaszi utáni is.
Sőt, azt kell mondjam, támadt közben egy olyan érzésem, hogy ezek a szüléstörténetek túltengenek, mintegy reklámok, mintha tényleg erről lenne szó, hogy: neked is elrontották a szülésedet a kórházban? Neked is azt mondták, hogy ezután csak csaszi lehet? Gyere hozzánk, velünk lehet máshogy is!

Az "írások", "szüléstörténetek" fülekre kattintva kapunk egy csomó történet kezdetet, ha jól számoltam 30-at. Ebből 20-nál szerepel alatta, hogy "Császármetszéses történetekhez", a maradék 10-nek talán nincs köze a császárhoz.

Nekem ezt nézve (is) támadt fenti érzésem, hogy az osz mitn a csaszi elkerülésének módja szerepel. A történetekbe véletlenszerűen beleolvasva, csupa olyat találtam, ahol előzetes csaszi után következett az osz.

(nem tudom, ama vizsgálódó ántsz-apeh-fogalmamsincskicsoda használja-e ezt az oldalt, de elég szépen ott vannak bába nevekkel együtt)


Hát bizony, jön ezután a csúnya Szakmai Kollégium, aki szabályozás címén ezt nem engedélyezné, ejnye bejnye, micsoda szemetek!

Ildi
pildi
 
 


Kedves Rita, ez nem ellenségeskedés, bizonyítottan közös halmazt képeznek az otthonszülők és az oltásokat megtagadók egy része is.

És bizony ez nekem nagyon is bacca a csőrömet, hogy finom legyek. Ez az egész oltásmegtagadás.... mert hallottam ám (hej de sokat utánaolvastam fórumokban). Hogy minek is, hiszen nincsen már difteritisz. Persze, hoyg nicsen itthon, de mondjuk Ukrajnában van, és ha nem oltaná MINDENKI a gyerekét, akkor éppen elég lenne egy ukrán turista... meg hogy minek a kanyaró ellen (mondjuk ezt én se értem, ki lehet bírni a kanyarót, de nálam is anno tüdőgyulladás volt szövődméynként... túléltem igaz.) Meg hogy milyen káros mellékhatásai vanank az oltásoknak... amit ugyan még senki nem bozonyított, de mindegy, valaha valaki egyszer megírta, hogy autizmust okoz, azóta ez etalon.

Én mondjuk mellőzném a rubeola-mumpsz-bárányhimlő elleni védőoltásokat, mert tapasztalatból tudom, hogy egy gyerek ezeket vígan túléli, de hogy valaki egyáltalán ne adasson be, elvből... ááááá....

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Szia Lini!

Nem tartom helyesnek, sem szakmailag sem emberileg. De én nem az G. Ági vagyok és nem tudok, és kívánok az Ő fejével gondolkodni.
Nagyon várom már, hohy januárra valóban meg legyen a szakmai, és jogi szabályozás. Ez alapján szürjék ki az anyákat, és a segítőket. Azok a segítők, akik, ezeket a szabályokat nem fogják betartani elvesztikaz engedélyüket, és mivel szabályozott lesz, maximálisan felelősségre vonhatóak lesznek.

Üdv.:
Mse
b.mse
 
 


Kedves Emese, nem rondítottál bele, eddig is írtak ide olyan emberek, akik úgy vélekednek, mint te. Pl. én.

Ilka: pontosan miről is van szó? Ne haragudj, de nem értelek. Kiderült, hogy az osz-k egy része szűrve van Streptora. Én magam is ex-eü dolgozó vagyok, de szsz nem mennék el a Strepto szűrésre, mert az álpozitív-álnegatív eredmény nagyon gyakori, ráadásul én úgy tudom (javíts ki), hogy a Strepto okozta septicus sokk 2-3 ezrelék az újszülöttek között, és a szülés alatt adott antibiotikum sem védi meg ez ellen a gyerekeket. És ha 2 nap után hazaviszed az esetlegesen Strep poz gyereket, akkor még 3 hónapig igen nagy esélye van arra, hogy "kitörjön" a bakt, és akkor úgyis kórházba szalad az ember a gyerekkel, akár otthon szülte meg, akár kórházban.

Nem akarok beszólni, vagy ilyesmi (ezt csak azért hangsúlyozom, mert ma különösen paprikás itt a hangulat), de nem értem a Strepto kontra otthonszülés ügyet.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Érdekes ez a Streptococcus szűrés. Egységes protokoll nincs rá, valóban van ahol szűrik, és van ahol nem. Ahol jelenleg dolgozom ott igen. Ha + a vizsgálat, a vajúdás alatt adnak, kötelezően antibiotikumot (ezt min., 2* meg kell kapni, hogy a baba nagy valószínüséggel ne károsodjon).
Azokban az országokban, ahol eltrjedt az otthonszülés, nagy többségükben ezt nem szűrik: érv: nincs jelentősége.
Ha otthonszülsz, a saját baktérium flórádban, a gyermekednek nem kell más bacik ellen védekezni, csak ez ellen. Így nincs lekötve a védekező rendszere, és nem indokolt az antibio.

Mse
b.mse
 
 


lánc lánc eszterlánc írta: Meg hogy milyen káros mellékhatásai vanank az oltásoknak... amit ugyan még senki nem bozonyított, de mindegy


(Lánc: de bizonyított, (iom, siencedirect) ne írj le olyat, amit más megcáfol...pl én. De ez Off.) :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Kedves liv, ma hideg-melegfront van egyszerre, ez talán némi magyarázat a hangulatra.

Pumpóka, te írtad, hogy kezelgesse mindenki a gyerek sárgaságát otthon... hát erről én tudok írni... 4 napos korában már otthon volznk a kislányommal, aki oylan színű volt mint egy mandarin, és SEMMIT nem csinált, olyan volt mint egy élőhalott. Se szopni, se sírni se semmit nem csinált csak aludt... másnapra én már tökéletesen hisztérikus állapotba kerültem (kórházban anno azt mondták, hogy semmi baj, majd egy hónap alatt elmúlik). Na akkor a férjem elment az ügyeletre, hogy bocsánat de a zasszony hiszotis, a gyerek sárga nem eszik, nincsen ébren... a mogorva öreg orvos a kezébe nyomott 2 garnitúra C vitamin injelkciós fiolát, hogy kétóránként kanállal nyomjuk bele a gyerekbe... hát én még ilyen csidát nem láttam azóta sem... ahogy foygott el a 10 fiola, úgy rózsíszínedett ki a gyerek bőre és lett egyre élénkebb, és mire elfogyott csak ordított mint a sakál éhesen (legszebb zene füleimnek...)

Ezt csak amiatt mesélem el, hátha másnak is segítene.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Liv, te beoltattad a gyerekeidet? És ha igen miért???
Nem oltattad be őket? És ha igen miért???

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: