Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért inditottam ezt a topikot, hogy segitséget tudjak nyújtani azoknak a kismamáknak akik a kórházból hazatérve segitségre szorulnak .

Én 16 évig dolgoztam csecsemős nővérként mint újszülött és gyermek szakápoló, de sajnos a kórházi összevonások miatt hivatásomat feladni kényszerültem.
Szerencsére a sors úgy hozta, hogy a családban és a baráti körben több kisbaba is született, igy a babázást tovább folytathattam és szakmai tanáccsal is el tudtam látni a hozzám segitségért fordulókat. Azóta ez a kör már kiszélesedett és egyre többen fordulnak hozzám segitségért, tanácsért, aminek nagyon örülök.

Tapasztalatból tudom, hogy sajnos a kórházak nagyon zsúfoltakká váltak, a dolgozóknak nagyon nehéz helytállni ebben a nehéz helyzetben és hiába próbálnak megtenni mindent, akad sajnos olyan kismama aki nem biztos tudással tér haza a babával.

Ha esetleg problémák -kérdések adódnak a kórházi napok után hazatérve, legyen az szoptatással- fejéssel- vagy az újszülött ellátásával kapcsolatos, nyugodtan keressetek fel én megpróbálok segitséget nyújtani, tanácsot adni , válaszolni a feltett kérdésre.

Elöre is köszönöm a bizalmatokat.

nadimo
nadimo
 
 


Szia Nadimo!

Igazán örülök, hogy végre akad valaki, aki érdemben válaszokat tud adni.
Sajna a védőnőtől kezdve az orvosig mindenki "el van havazva" és az ember lányának annyi kérdése van ugyebár....
Nekem 2 hetes a pici lányom. Még nem fürdettem, csak mosdattuk, mert a köldökcsonk csak most esett le.
Viszont az egész teste olyan, mintha hámlana!Inkább a karja,a lába és az arcocskája.Szerinted mi lehet a probléma?Száraz a bőre?

Segítségedet előre is köszönöm!
Ha addig nem beszélnénk, akkor pedig Boldog Új Évet kívánok!

Szia

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia Krisz !

Köszönöm hogy megtisztelsz a bizalmaddal.
Igen, pont ezen szempontok vezéreltek amikor ezt a topikot elinditottam tegnap.
Rengetegen vannak akik valamilyen problémával szembesülnek a kórházi napok után és nem tudnak segitséget kérni senkitől. Főleg most az ünnepek alatt...

Gratulálok a babádhoz.
A köldökcsonk általában 5-14 alatt esik le, ami ezek szerint nálatok is igy történt.
A köldökcsonk önmagában nem befolyásolja a fürdést, nyugodtan érheti viz , csak a lényeg hogy ne ázzon a viz alatt.
Fürdés után pedig mindig kezelni kell 70 %-os alkohollal és hexachlorophenes hintőporral. Irtad hogy a csonk már leesett. Ebben az esetben még pár napig érdemes a kezelést tovább folytatni, amig a köldök teljesen begyógyul. ( a leesés után még piros lehet egy picit ).
Ezután már nincs vele teendő.
A bőre akkor szokott ilyen hámlós lenni ha felázik a méhen belül.
Legtöbb esetben túlhordáskor van ilyen , bár ez nem törvényszerü.

Amit ajánlani tudnék rá a hidrophil nonionic fürdőkrém , amely gyógyszertári termék. Nagyon jól puhitja a baba bőrét és nem tartalmaz semmilyen irritáló anyagot.
A másik ami nagyon jól beválik ilyenkor az a Panthenol spay amit hivatalosan égésre használtak, de nagyon jól hámosit és szintén nem irritál.
Ezzel a habbal naponta több alkalommal is , de főleg a fürdetés után lehet bekenni a babát, nagyon hamar látszik az eredmény.
Előnye még hogy nem csúszik és a ruhája sem lesz olajos, foltos a picinek.
Egyébként 2 hetes kor körül a pici átlép úgymond a csecsemő korba és ekkor " levedli " szép lassan az újszülött bőrt is.
Meglátod hamarosan rendbejön, ez a tünet gyakori.

Remélem segitettem válaszommal.

Köszönöm mégegyszer , és nektek is boldog új évet kivánok.

nadimo
:D
nadimo
 
 

 
 

Nadimo!

Köszönöm szépen a gyors és korrekt választ! Kaptunk fürdető krémet, már a fiamnál is nagyon bevált.:-)Egyébként egy héttel túlhordtam.
Csak megijedtem, hogy valamit nem jól mostam ki....
A köldökcsonk ugyan leesett és igazad van, még piros egy kicsit. Úgy látszik az anyai ösztön némi "rutint" is ad, mert ma még ugyanúgy kezeltük, mintha ott lenne a csonk.

Melyik kórházban dolgoztál, ha kérdezhetem? Nem arról volt szó, hogy senki nem kényszerül szakmája feladására az összevonások miatt?

Egyébként nagyon sokszor gondolkodtam azon, hogy milyen jó is volna egy olyan hely, ami minibölcsödeként funkcionálna.Én biztos nem akarok a lakásomba babysittert hívni, és ügyintézni való ugye mindig van. A Te szakmai múltaddal nyugodt szívvel hagynám ott a babámat. Ez egyébként nem célzás volt, csak egy ötlet, ha esetleg szakmádon belül vállalkozásba kezdenél......:-)

De ez csak egy gondolatmenet....

Üdv:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én a Máv-ban dolgoztam végig a 16 évet.
Az volt az első munkahelyem és lehet hogy az utolsó is, legalább egy jó ideig. :?

Nagyon szerettem / szeretem a munkám, de sajnos a mi kórházunk szülészete nagyon rosszul jött ki ebből az átszervezésből.
Bizonyára hallottál róla, hogy tölünk majdnem mindenkit elbocsájtottak, igaz jó párunknak megadták azt a lehetöséget, hogy ideiglenesen a Szabolcs utcába átmenjünk.
Ennek elsősorban nem volt meg a jogi háttere, ráadásul olyan dolgokat müveltek velünk, ami rengeteg pert vont maga után.
Lényeg , hogy ezt én nem vállaltam be, inkább végkielégitéssel eljöttem.
Azóta kialakult egy másfajta munkalehetöség amit nagyon szeretek.
Igy legalább tudok segiteni és tovább babázni.
Ha lesz rá igény, lehet hogy belevágok egy vállalkozásba is....

B.U.É.K. :wink:
nadimo
 
 


Szia!

Most már tényleg BUÉK! :-)
Őszintén bevallom én sokat gondolkodtam egy olyan "gyerekmegörző" létrehozásán, mely még nincs magyarországon.
Nagyon pici babákra vagy olyan beteg gyerekekre vigyáznék, akik nem fertőzőek, de bölcsibe vagy oviba sem járhatnak, mert ott nem foglalkoznak velük idő hiányában.
Ilyen például a rákbeteg kisgyerek, akit egészséges környezetbe nem tehetsz, de annyira nem speciális az ellátása ( a többségnek), hogy ne lehetne az édesanyjának néha-néha egy kicsit "lepattintania". (sajnos van a családban, onnan tudom)

A MÁV-ról hallottam, hogy milyen módon "szabadultak" meg emberektől! Tényleg jobban jártál, hogy nem pereskedsz, mert az erőteljesen idegtépő, és ha meg is nyerted volna mondjuk 5-10 év múlva, akkor mit értél volna vele?!
Szomorú, hogy Magyarországon ma mindent lehet!

Lehet majd még egy krédésem hozzád babaügyben?

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kérdezz nyugodtan. :lol:
nadimo
 
 


Hallottam, hogy a kórházban előre elkészítik a babáknak a tápszert egész napra.
Szerencsére csak kiegészítést kell adnom a Manókámnak (jobb mellemben abszolút nincs tej!!!!). A balban lévő sajna meg kevés, bár fejek is.
Hogyan lehet előre elkészíteni és meddig lehet tárolni? Ebben tudsz segíteni?

Köszönöm szépen!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


A tápszert elkészitheted egész napra előre.
A dobozon olvashatod az arányokat, hogy mennyi vizhez hány kanállal kell tenni a tápszerből. Kiszámolod , hogy egy nap kb. mennyire van szükséged és az arányokat figyelve elkészitheted elöre a szükséges mennyiséget.
A hütőben tarthatod 12 h, de mindig csak annyit melegits fel amennyi szükséges, mert a megmaradt tápit ki kell önteni.
Igy elkerülhető az, hogy minden etetésnél kutyulgatni kelljen a pótlást.

Fontos még , hogy kizárólag HA jelzésű tápszert kapjon a pici, mert az kevesebb tehéntejet tartalmaz, igy megelőzhető - nagymértékben csökkenthető a késöbbi allergia kialakulása. ( bár gondolom ilyet irtak fel )

nadimo
nadimo
 
 


Szia Nadimo!
Nagyon rendes Tőled, hogy indítottál egy ilyen, igen hasznos topikot, amely nagy segítség lehet a kezdő kismamiknak!!! :D:D
Remélem, augusztustól én is kérdezhetek Tőled... :oops: ;-) :-)
Minden jót Neked és nagyon Boldog Új Esztendőt!!!!!!!!! :D :D
Bodza

Kép
bodza2005
 
 


Köszönöm Bodza, kedves vagy. :lol:

Jó egészséget és boldog- nyugodt pocakosodást kivánok .

nadimo
:wink:
nadimo
 
 


Szia Nadimo!

Köszönöm a választ! Igen, HA tápszert kaptunk, de szerencsére a tejci is megvan még. (remélem még egy darabig azt a kevéskét is tudom adni)

Kipróbálom az előre keverést, hátha jobb, mintha mindig kevergetnék!
:-)

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


szia nadimo

Én is csak gratulálni szeretnék ehhez a topikhoz.
Alkalom adtán jövök én is a tanácsaidért :D
Vendég
 


cseriani : neked is köszönöm, nyugodtan irj bármikor ha szükséged van segitségre. :lol:

nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Nagyon szeretném mindenki figyelmébe ajánlani Nadimo segítségét. Én már többször igénybe vettem, és 100 %-osan segített nekem. MINDENKINEK TUDOM AJÁNLANI!

Nagyon aranyos, kedves, és tényleg minden kérdésünkre választ kaptunk, plussz megmutatta a kézzel való fejést is, most már nagyon jól megy. A védőnőm számomra mint egy álom.... elérhetetlen. Ha segített volna, főleg időben, akkor nem gyulladt volna így be a mellem, és nem kínlódtam volna két hetet vele, az ödéma miatt. :( :(
Lillát is mindig megnézi, és ez megnyugvást jelent számomra, hogy mindent jól csinálok-e. Ha valami gond van tanácsot ad vele kapcsolatban is. És szinte bármikor elérhettem... :D
Szóval, ha valakinek segítség kell, forduljon hozzá bizalommal, megéri.

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Sziasztok!

Én is hálás vagyok Nadimo-nak a sok épkézláb válaszért!!!
Tényleg jó, hogy ő van nekünk!:-)

Kellemes hétvégét mindenkinek!

üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika/Krisz!
A kisebbik fiam 1 éves múlt, még mindig szopik. Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot: vegyél homeopátiás tejserkentőt, nagyon jó, nekem nagyon jól bevált, mikor kicsit kevesebb volt a tejem. A neve Urtica Urens 5 CH, én 2*5 golyócskát szedtem, de lehet 3*5-öt is, nekem a kevesebb elég volt. És szoptass minél gyakrabban, az a legjobb tejszaporító :)

Szia Cserianiiiiiii!!!!! Hol tekeregsz te? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


szia dadomi :lol:
Vagyok,csak annyira elhavazva,mint még soha :?
Vendég
 


Dadomi!

Köszike, pont ma veszi meg nekem Apa ezt a csodaszert!!!!
Mindenki isteníti, remélem nekem is bejön!!!
Egyébként 2-3 óránként szoptatok, fejek is, teázok is.:-)
Csak belendülünk egyszer..... akkor meg majd tejcsárdát nyitok!!!
:-)

szóval kitartás az van, remélem tej is szaporodik még....

Üdv

Kriszta

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika kitartás,sztem az a legfontosabb...
Biztos lesz elég tejcid :wink:
De aztán,ha mégsem,akkor se keseredj el nagyon,a lényeg,hogy valamennyit így is tudsz adni Dominikának,szerintem...
Igazam van,Nadimo? Ne haragudj ám,nem akarok belekontárkodni a te dolgodba,csak a véleményem mondom :oops:
Vendég
 


Lányok!

Nem parázok! A fiamnak még ennyit se tudtam adni!!! Örülök minden cseppjének és addig adom, amíg van.Igaz, mindent meg is teszek érte, hogy legalább az etetések egy részét kitegye.:-)

puszi mindenkinek

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dominika ez nagyon-nagyon jó hozzáállás. Mekkora a fiad?
Vendég
 


Szia Nadimo!

Nagyon aranyos és segítőkész vagy, köszönjük.

Az én pici fiam most 4,5 hónapos és már 1 hónapja szenvedünk a fogacskákkal, még nincs kinnt egy sem, de nagyon nyáladzik és sokat sír szegényke, sikszor éjszaka is felébreszti a foga, fél órákat alszik. Próbáltam a Dentinox gélt és a dologélt, de nem igazán jött be. Ha már nagyon sír és kezd hőemelkedése lenni egy kis Nurofent adok neki, de nem akarom túlzásba vinni. Van valami ötleted?

Kép
timesz
 
 


Cseriani!

Ő már bizony 13 éves.....kamaszodik ezerrel.
Valahogy így alakult....viszont könyvet tudnék írni a fiatal és "öregkori" terhesség és gyerekhez való hozzáállásbeli különbségekről!
No ez csak vicc volt, bár a különbség tényleg óriási.:-)

Timesz!

Annyira szorítok, hogy kicsi Manód ne szenvedjen!!!
Nekünk anno pont a Dentinox vált be nagyon-nagyon és az ínymasszírozó. De gondolom Ti már ezen is túl vagytok.Kíváncsi vagyok, hogy Nadimo mit tud még ajánlani, mert mi még csak most következünk pár hónap múlva!

Addig is kitartás, bár ennyi álmatlan éjszaka után nem vagyok valami vígasztaló!

sziasztok

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo! Egy icipicit javítalak, remélem nem haragszol. A HA-s tápszerben módosított tejfehérje van, nagyon-nagyon apró részekre szedik, ezzel csökkentve az allergén anyagok ártó hatását. Sajna saját tapasztalatból tudom, kisebbik fiam ilyet kap, bár még szopik mindig, egy hónapja adtam neki először HA-s tápszert, nem kaphatott egy éves koráig mást, mert 4 hósan befulladt, ezért allergiára veszélyeztetett volt. Most meg úgy néz ki, hogy hiába minden igyekezetünk, elmúlt 5 hónapos mikor először kapott anyatejen kívül egy kis gyümölcslét, majd később gyümölcspürét, az első évében tehéntejjel nem is találkozott, most kapott "rendes" tápszert, és hasmenése van tőle, megyünk a gastrora kivizsgálásra, nagy az esély, hogy tejallergiás :cry: De bízom benne, hogy kinövi.

Krisz! Sikerült kapnia férjednek homeós bogyót?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Hú lányok de beindultatok :lol:

Megpróbálok válaszolni egyben, ha esetleg valami kimarad pótolom késöbb. :oops:

Tehát elöször is a szoptatásról és a tejszaporitásról esett szó.
Aki ismer engem , az tudja hogy én nem vagyok hive a tejserkentő teáknak ( Laktoherb , Fitolac , stb ), mert a munkám során nagyon sok hátrányát tapasztaltam, volt hogy többet ártott mint használt.
Bár segithet a tejserkentésben , és valakinél be is válik...Lehet kedvező hatása, ha módjával issza a mama, és a babának nem okoz tüneteket ( pl: hasfájás, álmatlanság ).

Legjobb módszer valóban a gyakori szoptatás, a mell kiüritése-fejése, illetve a megfelelő napi folyadékbevitel és persze a pihenés ! A mell ugyanis minél több ingert kap annál jobban termel. Én ezt a módszert alkalmaztam mindkét gyerekemnél , és 2 éves korukig szopiztak.
Persze a tejtermelés nagyban függ a genetikától is, de ha a felmenő ágban nem is volt esetleg megfelelő a tejtermelés attól még nincs minden veszve. Sokat segit az igény szerinti szoptatás és az hogy már a legtöbb helyen minél hamarabb akár már a szülőszobán mellre kerül a baba.

Ha mégis ajánlanom kellene valamiféle szert , akkor én is csak a homeopátiás dolgokat ajánlanám, hisz ez ha nem használ legalább nem is árt..
Az Urtica Urens tényleg jó, a kórházban is ezt ajánlottuk ha szükség volt rá.


FOGZÁS :

Timesz, elöször is köszi neked is a bizalmat.

A fogzási időszak sajnos elég nehéz mind a baba mind a mama számára. Tenni ellene nem sokat lehet, inkább csak helyi- tüneti kezelést tudunk adni.
Nekem mindkét gyereket nagyon megviselte anno ez az állapot, nagyon lázasak voltak, sirtak, nyálaztak stb.
Mint itt irtátok is legtöbben a Dentinox ecsetelőt javasolják, ami hat is pár pillanatig, de aztán kezdődik minden elölről.
Jó hatású lehet még a rágóka, amit hüteni kell...
Nyügösség illetve láz esetén pedig Panadol baby, Nurofen adható, de az sem állandóan.

De.. régebben találkoztam egy Svájcban élő osztálytársammal, akinek 4 gyermeke van. Ő azt mesélte, hogy náluk Svájban erre a fogzási problémára a BÉBI BOROSTYÁN NYAKLÁNCOT használnak. Ez állitólag jó hatású . Én nem ismerem, de ott állitólag gyógyszertárakban kapható. Nálunk még nem terjedt el, de Ausztriában állitólag már van. Csak idő kérdése.

Ami viszont nálunk is kapható az a homeopatias Chamomilla vulgaris . Talán az is egy megoldás lehet.


HA tápszer:

Ha tápszer adására van szükség, akkor általában fél-1 éves korig a baba HA tápszert kap. Erre azért van szükség hogy lecsökkenjen a késöbbi allrgia kialakulásának lehetősége.
A HA táp és a normál táp is tehéntejből készülnek, csak a különbség a tejfehérje molekulák nagysága között van.
Ezekben a tápszerekben a molekulákat kissebbekre bontják igy jobban felszivódnak és talán kevésbé allergizálnak.

Bár sajnos ennek adása sem zárja ki a késöbbi allergiás problémákat.
Ha a rendes étel bevezetésekor valamilyen tünet fellép, vizsgálatot végeznek , majd általában egy kis ideig még nélkülözni kell a tehéntejet a babánál.
Nagy valószinüséggel késöbb kinövi igy majd kaphat tehéntejet is.


Remélem tudtam valami használható választ adni nektek.


Mindenkinek köszönöm a hozzászólását .

Nadimo
nadimo
 
 


Dadomi!

Nem kapott sajna, de ma is "körútra" megy.:-)
Mi is HA-s tápszerrel egészítünk ki, nekünk is hasmenésünk van, talán annyia szerencsénk, hogy a hasmenésünk nem vízszerű!És az anyatejtől vannak benne darabkák is....
Csak tápszereztek vagy van némi cicizés is még mellette??
Egyébként érdekes, hogy amióta megszültem és szoptatok, egy csomó olyan élelmiszert nem fogyaszthatok, melyet előtte lazán elbírtam!!! Valamelyik nap mákosat ettem és szegény Manómnak és magamnak is olyan hasgörcsöt okoztam, hogy teljesen meglepett!
Már írom a listát, lassan csak a pirítós marad koffeinmentes teával....:-(

Nadimo!

1 hete, hogy minden szoptatási praktikát bevetettem és tegnap eszméltem, hogy valójában van elég tejem, csak a Manó nem szopizza ki. 1-1 1/2 órát szopizunk, utána még mindig kiabál az éhségtől. Ha visszateszem cicire akkor rágja, tépi, morog rajta és hisztizik tovább. Ha rögtön nekiállok fejni akkor még 40-100 ml tudok kifejni!! Tehát van mit enni.Vagyis lenne őhercegnőségének.
Szerinted mit tegyek?

puszi mindenkinek
küldök egy képet a hisztis csajról Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika1! Nagyon édes a kis hercegnőd, komolyan. Köszi a tippet, a hűtőrágókát már próbáltuk, de ez az ínymasszírozó valami speciális, vagy baba-fogkefével kell masszírozni az ínyét?

Nadimo! Köszi a tippet, beszereztem a homeopátiás bogyót, gondolom vízben kell feloldani és úgy odaadni kiskanállal? 5 golyócskát adjak ahányszor csak nyűgös?

Kár, hogy ezt a bébi borostyán nyakláncot itt nem lehet kapni, kipróbálnám.

Kép
timesz
 
 


Krisz : A probléma összetett lehet, igy távlatból csak tippelni tudok, de leirom a gondolataimat és a lehetőségeket.
Elöször amit ilyenkor ajánlani tudnék az az, hogy semiképpen se tartson a szopiztatási idő ilyen sokáig.
Tudom ez nagyon nehéz , hiszen a baba még ez után is csak kiabál, hát akkor mi lesz vele fele ennyi idő után ?
Megértelek, de a szoptatási idő általában kb. 25-30 perc, a lustább babáknál talán max. 40 , de az már soknak számit.
Ha van elegendő tej, és a tejleadás is jó akkor ez idő alatt meg kellene ennie az adagját .
Ha ez nem igy van akkor meg kell figyelni , hogy a mellretétel jó-e, jól bekapja -e a mellet, mert csak akkor tud intenziv lenni a szopi.
Beadás elött pár cseppet ki is lehet feji, hogy a jobban be tudja kapni a pici.

Fontos , hogy a szopi ideje alatt a babád ne aludjon be, noszogatni kell ha ezt tenné. Különben csak cuccog rajta , és persze ha levesszük róla újra követeli.

A másik hogy megeszi -e az adagot amire szüksége van.
Igaz én nem szeretem a mérleget , de ha van otthon kipróbálható 1X 2 X. Én inkább a pisis - kakis pelusok számát nézném , illetve a heti meztelen súlygyarapodást Ez választ ad erre a kérdésre.

Irod, hogy szopi után még tudsz fejni, tehát van még a cicidben.
Az jó nagyon, csak lehet hogy akkor már a baba nehezebben tudja kiszivni, elfárad a mellen. Ilyenkor azt szoktuk csinálni , hogy a 20-perc után büfi, aztán ha még ha nem nyugszik megpróbáljuk visszaadni a cicit. Ha tépkedi, feszeng rajta akkor inkább a lefejt tejet pohárból adjuk, semiképpen sem üvegből.
Lényeg hogy a baba jól lakjon, és a szopi időt valahogy a normális kerékvágásba toljuk. A baba pocakjának kell legalább 2 - 3 óra amig megemészti és hasznositja a tejet, csak akkor tud szépen fejlődni.




:wink:





Timesz : A homeopátiás golyókat általában 2 X 5 golyó / nap adagban javasolják. De lehet délelött akár golyónként is adni és estére pedig egyben az öt golyót.
Picike babáknál természetesen vizben kell feloldani, de fontos hogy müanyag kanálban és ne fémben.
Az oldattal mielött beadod, az inyét is belehet dörzsölgetni , úgy mint a dentinoxal.

Találtam itthon a homeopátiás újságomban egy kúpot is aminek a neve Viburcol. Azt irja , hogy jó a fogzási fájdalmakra, nyugtalanságra. Ezt inkább éjszakára ajánlják. Én még nem ismerem, de a gyógyszerész biztos tud róla bővebb infot adni.
Az újság ezt a cimet adja a bövebb infora : www. simonmed.hu

puszi
nadimo
 
 


timesz,lehet itt is kapni borostyánláncot fogzásra,nyakláncban is(amit én nem tennék egy babára,nehogy megfulladjon),meg karláncban is. Barátnőm interneten rendelt,3000 ft körül van. De sok értelmét nem látta :cry:
Tejserkentő teát én nem bírtam meginni,még a szagától is rosszul voltam. De szerencsére nem is igazán kell...
Dominika nem sok az az 1-1.5 órás szopizás??
Vendég
 


Cseriani!!!

Hát még kérded???!!! naná, hogy az!:-) Már fel sem ismerem a mellemet! :-)
Még jó, hogy nem sebes.

Nadimo!
Eza történet:

Már a kórházból is úgy jöttünk ki, hogy "keveset szopik" megjegyzés volt a zárójelentésen.
Tényleg becsületesen mellre tettem, még akkor is mikor aludni akart.
Aludni nem hagytam, a szokásos szekálásokat is bevetettem. Amikor láthatóan feszeng a cicin, mindig jön a büfiztetés.
A bimbót jól kapja be, mert nem sebes és a védőnő szerint is jó.
Utána visszaadom a cicit és ha nagyon hisztizik ellene, jön a lefejt tejci vagy tápszer. (sajna egy szem mellem nem mindig bírja elviselni a fejőgépet) Néha csak 40 ml fogy, de van úgy, hogy 70 ml is.Reggelente elég neki a cici, este meg olyan étvágya van, hogy az csak na.
Több eddig nem fogyott a pótásokból. Ezt viszont üvegből adtam speciális cumival, mert a pohártól olyan ideges, hogy képes kihányni az egész kaját. Pedig a kórházban olyan szépen evett belőle!
Amikor minden szoptatás előtt és után mértem, akkor 40 ml környékén szopizott. Ma már nem frusztrálom magam vele, de ha szükséges már elő is veszem.
Nekem két gyanúm van: 1 lusta béka a csajszim. 2: cumizavar?!
Játszócumija mondjuk nincs, csak etetéshez az Avent 1-es méretűje .Teát nem kap, cici van szomjoltónak is.

Szóval ennyi nagyvonalakban. Szerinted elrontottam végérvényesen?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Timesz!

Ínymasszíroző= ujjra felhúzható, szilikon bigyó kis kidudorodásokkal.

N730
Nuby fogzást könnyítő fog- és ínymasszírozó
Újdonság
750 Ft

www.recontra.hu

Anno én is masszíroztam a fiamnak, sima ujjal, mert ilyen csodaszerek még nem voltak.Persze kézmosás után ezerrel!
Nagyon bejött.
Ahogy masszírozod , úgy "vékonyodik" az ínye és segíthet hamarabb áttörnie a fognak.Próbáld meg előbb sima ujjal, hátha jólesene neki. Ha igen érdemes megvenni ezt a terméket és ezt még hűteni is tudod!Mutatóujjra kell felhúzni.

Remélem segíthettem!

Üdv

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo, Cseriani, dominika!

Köszi a tanácsokat, valamelyik csak bejön már!!!!! Megpróbáljuk.

Kép
timesz
 
 


Krisz :

Úgy látom a leirtak alapján , hogy te tényleg minden tőled telhetőt megpróbálsz a szoptatásért, és ezt én nagyon becsülöm. A zárójelentésen lévő nem mérvadó, keveseknek adatik meg hogy már a kórházi napok alatt beinduljon totál a tej , főleg hogy már 3 napra haza adnak mindenkit.
Nagyon fontos a kitartás és hogy higgy magadban.
Mindent jól teszel, szopi után adod a pótlást ha szükséges, és ha az üveg vált be és ott is a legkissebb lyukút használod.
Ez mind jó. Valószinűleg a baba lustább , de ettől függetlenül korlátozni kell a szopi időt. Attól nem fog többet enni, csak a cicit teszi tönkre és csak cumizik.

Nem rontottál el semmit, sajnos vannak ilyen babák. Náluk rá kell segiteni a szopi után pótlással, ami jó lenne ha minél tovább inkább a lefejt anyatej lenne és csak a legutolsóként a tápszer.
Tudom elég nehéz igy, de még nincs veszve semmi , alakulhat még a dolog. A lényeg hogy mindig az első a szopi aztán a többi.





:lol:
nadimo
 
 


Köszi Nadimo!

Megvígasztaltál!!!
Akkor marad az eredeti felállás. Szopi+pótlás. Most éppen 80 ml-t sikerült lefejnem pluszban!
Tápszert is sajna muszáj adnom, mert a fejőgép borzasztóan igénybe veszi a cicit, ha minden etetésnél ( 3 óránkánt van, Manóm igénye szerint) fejek, estére már hiper érzékeny.
:-(
Ha esetleg több lenne....:-) Még kipróbálom azokat a szupi homeós bogyókat és jól beszámolok majd róla!

Köszi még 1 x!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia nadimo!
Nagyon rendes tőled, hogy válaszolsz minden kérdésünkre! Mi, kezdő kismamák minden segítségért hálásak vagyunk.
Én a K-vitaminról szeretnék kérdezni. A betegtájékoztatóban egyértelműen az van, hogy az első napon, egyhetes korában, egyhónapos korában, aztán havonta kell adni a babának. A mi dokinénink azt mondta, hogy hetente adjam. Nem indokolta, én meg nem kérdeztem, miért adjam az előírt négyszeresét egy olyan anyagból, amit a szervezet el tud raktározni, ergó túl lehet adagolni. Sajnos az eddigi 3 találkozásunkból háromszor éreztem azt, hogy teljesen retardáltnak néz, ezért nem is szívesen vitatnám meg vele a dolgot. :evil:
Neked mi a véleményed? Szerinted jól teszem, ha a leírást követem inkább, és nem azt, amit a doki mond? Vagy nem ártok akkor sem a babának, ha a dokira hallgatok?
Előre is köszi, ha megosztod velem a véleményed!
danann
 
 


Danann ( Livia )

A K vitamin egy zsirban oldódó vitamin, aminek fontos szerepe van a véralvadásban és az alvadási faktorok képzésében .
Hiánya vérzékenységet okoz.
A kisbaba eleve K vitamin hiánnyal jön a világra, és az anyatejben is alig található meg ez a vitamin, ezért ezt mindenképpen pótolni kell az újszülötteknél.
A kórházban a szülést követően - általában már az első napon megkapják a babák az első ampulla K vitamint.

A vitamin adagolását az orvos állapitja meg, az ő belátása szerint.
Amit olvastál a tájékoztatón az is helytálló , hiszen lehet igy is adni.
( első nap, rá egy hétre , aztán minden hónapban 1 amp. amig kizárólag csak anyatejet kap a baba . )
Mi a kórházban a másik módon adtuk és javasoltuk, pont úgy ahogy a doktornénitek mondta.
A szülés után megkapta az első ampullát, aztán 2 hetes kortól minden héten további 1 amp / hét , amig a doboz el nem fogy. Azt hiszem talán 5 van benne, de erre már nem emlékszem pontosan.
Bevett szokás, hogy a doboz elfogyása után már nem kell több, ( nálunk a mi orvosunknál ez volt , ) de van olyan orvos is aki tovább is ajánlja az adását, addig amig a baba csak szopik.
Ez az orvoson múlik.



nadimo

:wink:
nadimo
 
 


Szia nadimo!

Köszi a gyors választ!
Tényleg 5 ampulla van a dobozban :)
Nekünk azt mondta a doktornéni, hogy egészen addig kell hetente adni, amíg csak szopizik, tehát nagyjából 6hónapos koráig, ha minden jól megy. Ez nagyjából a két leírt módszer kombinációja. Hát, ebből is látszik, hogy az orvostudomány nem egy egzakt tudomány, mert azért szerintem óriási különbség van aközött, hogy beadok neki összesen 5 ampullát 6 hét alatt, vagy 25 ampullát egy fél év alatt. :shock: És mivel semmiféle vizsgálat nem előzi meg a döntést, ezért egy kicsit ad hocnak érzem az egészet. Tudom, hogy sokszor elég szélsőséges értékek között mozog a 'jó' érték, de azért ez akkor is mindig megdöbbent.
Kérdeznék még egyet, szintén két elég távoli határértékkel kapcsolatban :D
Mindenütt azt olvastam, hogy max. 3 hónapig fagyasszuk az anyatejet. Tegnap vettem medela márkájú tejgyűjtó zacskót, amin az áll, hogy -16fokon 3-6 hónapig, -20fokon 12 hónapig tartható el az anyatej. Te meddig javasolnád? Én most az első hónapban eltettem 7 adagot a fagyasztóládába, ahol -20fokon van, de (lekopogom) egyelőre úgy néz ki, kiegészítésre nem kell, legfeljebb ha valamiért itthon kell hagynom hosszabb időre a babát. Most dobjam ki 3 hónap múlva? Vagy jó eséllyel úgysem fog már ízleni neki, mert addigra megváltozik a tejem és ez az íz már nem jön be neki?
Időnként jó, hogy van némi döntési szabadsága az embernek, bizonyos keretek között, de első gyerekes anyuka lévén kicsit jobban örülnék, ha csak egy üdvözítő megoldás létezne minden problémára :?
danann
 
 


Danann :

A tejcsi lefagyasztása :

Az anyatej lefagyasztásának fontos és legelső lépése, hogy azt a tejet amit lefagyasztásra szánunk, különös gondossággal fejjük .
Nagyon fontos, hogy a kezünk, és az eszközök mind tiszták, fertőtlenitettek, sterilek legyenek.
Ha ilyenkor a tejcsibe bármilyen kórokozó is kerül, akkor az szaporodásnak indul, ami igaz a fagyasztás alatt megáll, de a felengedés után újra szaporodni kezd.

Célszerű az erre használható steril zacskót, vagy jól kifözött üveget alkalmazni, ami légmentesen lezárható.

A lefagyasztani kivánt mennyiséget célszerű kissebb adagokban eltenni ( kb 100-150-200 ml ) mert a felengedett tej mégegyszer már nem fagyasztható vissza.

A tej eltartása :
A lefejt tej 12 h -án át a hütöben jól eltartható, tehát a fejéseket össze lehet önteni. 12 h után célszerű lefagyasztani.
Ha nem akarod eltenni, végül is hivatalosan +4 -5 C fokon eláll 3 napig is(papiron ), bár mi a kórházban nem javasoltunk ennyit, inkább csak a 12 max 24 órát. Igy is elég érdekesen tud kinézni ahogy a zsir kicsapódik a tetején. :oops:


A mélyhütöben eltett anyatejet, amit az első hónapban fejtél 3 hónapig javasoltuk tárolni ( az anyatej összetétele miatt ),
a 2 . hónaptól fejt tejet pedig 6 hónapig javasoltuk tárolni.

Lehet hogy tovább is elállna, de mi ezt tanácsoltuk...

Hogy tudd melyik tejet mikor fagyasztottad le, célszerű ráirni a dátumot , igy késöbb a fejési sorrendben tudod felengedni.

Felengedése : meleg vizbe állitva.

Felolvasztás után pedig figyelni kell a tejet, mielött a babának adod, hiszen a melegités alatt kiderül ha a tej esetleg megromlott valami miatt.
Ha szúrós, savanyú szagú, darabos , vagy esetleg összeugrik, akkor semmiképp sem szabad odaadni.



nadimo :wink:
nadimo
 
 


Köszi!
Az adagok jók, 100-120milinként tettem el.
Akkor ezektől mindenképpen megszabadulok március végén, és majd nekiállok az újabb vésztartalék felhalmozásának :D
danann
 
 


Kép

Sziasztok lányok,megmutatom, hogy milyen jó is az anyukám ujját rágcsálni. :-)
Nadimo, én is kezdő kismama vagyok, mikor a kórházból kijöttünk, még tejem sem volt, de most már 3 hónapja csak tejcsin él a Balu és néha fejni is tudok, de inkább azt mondanám, annyi van, ami neki elég.
A fogzás nálunk is elkezdődött, az esti időszak a legrosszabb, mert óránként,2 óránként felkelek hozzá.
Kamilla teát iszik egy hete, a régi öregek szerint az jó, hogy legyen a babának széklete, de mégsincs minden nap, ezzel mit lehet tenni ?
És még valami, almát, banánt, krumplit és sütőtököt lehetne már neki adni, de ha nem akarja megenni, vagy nem ízlik neki, mit lehet tenni ? A kkor lehet, hogy később sem fog neki ízleni..Szerinted ?

[/img]

Kép
fridus
 
 


Kép

Olvasok, mint a nagyok :)

Kép
fridus
 
 


Fridus :

Elöször is gratulálok a nagyfiúhoz, szép , fejlett baba.
És látom az izlése is kiváló ... igy elnézve az újságot :lol: :wink:

A fogzás nehéz időszak az biztos. Sajnos a baba nyügössé válhat, nyáladzik , állandóan rágna ( pl: a mami újját :lol: ), gyakrabban ébred stb. mivel nagyon viszket, fáj az inye.
Erről a témáról picit feljebb már volt szó, ha van időd olvasgasd el , hátha találsz valami használhatót.
( rágókák, masszirozók, ecsetelők, homeopatia )

Gyümi adása :

Azt irod, hogy a tejed elég Balunak. Ha ez igy van, és elég neki a szopi , én még nem kezdeném el a gyümölcs és egyéb adását.
A baba körülbelül 6 hónapos korára " érik " meg arra hogy befogadóképes legyen más táplálékra is ,addig csak az anyatejes táplálás javasolt. Igaz vannak babák akik elöbb igénylik más táplálék bevezetését, ez teljesen egyéni.
A szoptatott babáknál, mivel az anyatej jól- könnyen megemészthető, előfordul hogy kevés salakanyag marad vissza , igy nem kakil minden nap.
Ez teljesen normálisnak mondható, mint az is ha napjában többször is ürit. Ha nem nyugtalan emiatt nincs teendő, ha viszont fáj a pocija, akkor lehet kamillával itatni. Irod hogy adsz neki te is.
A kamillával kapcsolatban annyit hozzáfüznék, hogy nem ajánlott sokáig, huzamosabb ideig adni, mert az már nem jó a bélbolyhoknak . ( gyulladás csökkentő hatása miatt ) Inkább azt szoktuk tanácsolni, hogy azokon a napokon amikor székletet szeretnénk ( pl: 2 naponként - vagy a baba jelzéseit figyelve )reggel langyosan , picit cukorral izesitve adjuk a babának, igy jobban kifejti a hashajtó hatást.

Igaz lehet adni ebben a korban már almalét, almát , stb. de ezeket inkább akkor vezetjük be 6 hónapos kor alatt ha a baba tápszeres, mert akkor emiatt a széklete keményebb.

Ha te mégis úgy itéled meg hogy szeretnéd adni már Balunak a gyümölcsöt azt beszéld meg a védőnöddel ill. orvosotokkal, kérd ki az ő véleményüket is.

Egyébként általában az almalével , majd husával kezdünk, esetleg barackot lehet adni. Aztán ezek után majd a krumpli sütötök következhet , esetleg gyümölccsel dúsitva. ( krumpli +alma )

Nagyon fontos azonban , hogy semmit ne erőltessünk ! Se a gyümölcsöt se késöbb a fözelékeket. Ha a baba nem eszi meg , nem fogadja el, az azt jelenti hogy még nincs felkészülve , nem jött még el az idő. Várni kell egy pár napot , aztán újra próbálkozni.
Az hogy még nem fogadja el, nem jelenti azt hogy késöbb sem szereti majd, ha eljön az ideje meglátod jó étvággyal fogja fogyasztani.

nadimo
nadimo
 
 


Szia Nadimo!

Köszi a fogzásos tippeket, mára sokat javult a helyzet, tudunk aludni is éjszaka, nappal csak fél órákat.

A másik problémám, a baba bioritmusa az őszi óraátállítás miatt úgy állt be, hogy délután már 5 körül kezd annyira nyűgös lenni, hogy ha nem fürdetem meg és lerakom aludni, megkezdi a "hosszú alvását" ami 8-9 órát jelent, tehát átalussza a fürdetési időszakot és éjjel 1-2 óra körül felébred és eszik majd alszik megint. Ezért 5 körül megfürdetem és 6-tól alszik hajnali 2-3 ig majd szinte álomba megissza a tápszerét, visszaalszik 5-ig, de akkor már ki van aludva és 6-7-ig fennt kell lenni vele és játszadozni, majd ismét alszik 1,5 órát.
De van hogy már hajnali 4-kor ki van aludva és nem alszik vissza. Mit tehetnék, hogy este tovább maradjon fenn, s így reggelig aludjon???

Kép
timesz
 
 


Szia Timesz !

Örülök , hogy sikerült javitani valamicskét a fogzási problémákon. :lol:

Az óra átállitást mindenki megérzi, igaz mindössze csak egy óráról van szó,mégis be tud zavarni . :cry:
A baba napja mindig változik, főleg attól függően hogy mikor ébred reggel, mikor kezdődik számára a nap.
Megpróbálhatunk "kialakitani " valamiféle napi menetet, ami ilyenkor csak abból áll , hogy a napi fontosabb teendőket megközelitőleg ugyanakkor próbáljuk végezni.
( sétálás, játszás, fürdetés ) .
A köztes idő pedig változik a baba igényének megfelelően. Ráadásul valamikor a már jó bevált napirend is egyik napról a másikra hirtelen megváltozik.

Nálatok valahogy a délutáni menetet kellene eltolni.
Nemtudom hogyan alakul a napotok általában, de meg kellene próbálni a sétálást mondjuk kora délutánra tenni, hogy akkor a levegőn aludjon egy nagyobbat, hogy ne legyen annyira fáradt , igy
lehetne húzni az időt egy kis játszásssal és talán kilehetne tolni egy kicsit az esti fürdetést is.
Nagyon nehéz igy erre tanácsot adni, hiszen nem tudom milyen a napi menet, mennyit alszik, mikor sétáltok stb.
Kisérletezni kell vele, mikor van az a pont amikor fáradt ugyan de el tud aludni és mikor van az , hogy már túlpörög és annyira fáradt, hogy már gátolja az elalvásban. Ezt te tapasztalod, te látod rajta.
Szerintem mindenféle képpen a délutánt kellene alakitani, hogy az este számotokra jó legyen.
Ha esetleg priviben vagy akár itt lernál egy átlagos napotokat, talán jobban tudnék segiteni.

nadimo
nadimo
 
 


Szia Nadimo!

Köszi a gyors választ, szóval a napirendünk:

Mint már mondtam reggel 5-kor már kialudt, ezért egy 1,5 órás játszás után újra alszik kb. fél 8- 8-ig, majd eszik (tápszeres baba 6 hetes koráig tudtam csal szoptatni, mert utána gyógyszeres kezelést kaptam és el kellett apasszam a tejem.) Fél 10-ig bírja utána megint 1 óra alvás. Ha felébredt kb. 11- fél 12 körül ebédel egy kis főzeléket, majd ha jó idő van kiviszem sétálni amíg bírja, vagy ha elalszik 1 órát is kinnt vagyunk. Utána megint játék, 3 körül uzsonna de délután már csak kb. fél órácskákat alszik ezért fél 5 körül már elkezd nyűgös lenni, és ha 5 után nem fürdetem meg elalszik és éjfélig 1-ig biztos alszik fürdés nélkül. Ezért mindíg már 5 után megfürdetem, eszik és 6-kor már alszik. Kb. 1-2 ig alszik, felébred de csukott szemmel megissza a tápszerét, lerakom és simán alszik 5-ig. Akkor aztán ki van aludva.

Így szokott alakulni a napunk, mondjuk most hogy jön a foga néha borul egy kicsit mert nyűgösebb és napközben is kevesebbet alszik, sőt sokszor éjszaka is 4-szer felébreszti a foga és nehezen alszik vissza.

Próbáltuk a délutánt több játékkal kitolni, de akkor már olyan fáradt volt hogy túlpörgött és utána nagyon sírt fürdetésnél és utána is nehezen nyugodott meg. Olyankor éjszaka is többször felkelt.

Kép
timesz
 
 


Köszi Nadimo,
Nekem is, mint Tímeasz-nek, ugyan ez a problémám, mi este 7-8 körül akartuk fürdetni a csöppséget, de annyira nyűgösködött, hogy még meg nem fürdettük, addig nagy balhé volt. Egyébként mosolygós baba, nagyon kis huncut.
Próbálom most átszoktatni a fél 5-ös fürdetésről negyed órával későbbre, már most fél 6-ig bírja, aztán pancsi, eszik, és alszik, de nekem még sosem volt olyan napom, amikor a gyerek végig aludta volna a napot.
Kapott egy kókusz matracot, kicseréltük a szivacsossal, hát, ma aludt egyfolytában 4 órát, de eddig az volt a szokása, hogy 2-2.5 óránként felkeltünk, mi csak 10 percet szopikázunk, utána hagy az ágyikómba visszabújni.

Kép
fridus
 
 


Fridus! Én a helyedben várnék még a gyümik, zöldségek adásával, ha elég a kisfiadnak a tej. Az én kisebbik fiam elmúlt már 5 hónapos, amikor egy kis gyümölcslevet kapott, addig csak anyatej volt, semmi már, még tea sem, sőt még a vizet sem fogadta el. 6 hónapos kora körül próbálkoztunk a gyümölccsel, nem igazán tetszett neki a dolog, de szépen fokozatosan próbáltam emelni neki az adagot. Kb 8 hónaposan eljutottunk oda, hogy már egy bébiüveges gyümölcsöt megevett egy nap, a többi még szopi volt. Mondjuk nekem nem jött be az, hogy szopi után adjam neki a gyümölcsöt, mert akkor már nem fogadott el semmit. Szopi előtt meg nem akartam neki adni, hogy nehogy leszokjon idő előtt a szopizásról. Ezért két szoptatás között kb félidőben kóstolgattuk a gyümölcsöket. Ez nekünk bevált. Olyannyira, hogy jövő héten 13 hónapos lesz és még mindig szopik, reggel, délben, este, bár tegnap oltást kapott ezért volt még egy plusz szopi is. Érdekes, hogy ha valami baja van, vagy csak nem érzi magát teljesen jól, akkor nem a főzelékek, pürék kellenek neki, hanem szopizni akar. Haláli mikor felveszem és húzza el a pólómat, és vigyorogva mondja, hogy hammamm (így hívja a szopizást :D )
Nekem is mondták, hogy jaj ne szoptassam olyan sokáig, adjak neki már korán gyümölcsöt, mert később nem fogja elfogadni. Hát ez úgy baromság, ahogy mondják. Igaz, hogy nehezen ment eleinte a hozzátáplálás, de ma már szinte mindent megeszik, amiket már kaphat. Attól ne félj, hogy a szopizás miatt nem fog elfogadni más kajákat!!!! Az első fiamnál beleestem ebbe a csapdába, nem jól csináltam a hozzátáplálást, és ő 6 hónaposan úgy döntött, hogy nem is kell már neki a szopi.
Bízz a gyerekedben, ő tudja a legjobban, hogy mire van szüksége! Szokták mondani, hogy a gyerek nem hülye csak kicsi! Van benne igazság!!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Nadimo! Küldtem privit! :)

Kép
Kép
agica123
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: