Új privát üzeneted érkezett!

Szia,

Ne haragudj, hogy így eltűntem, de sok minden összejött nekünk is.
Balu megint lázas, beteg, köhög, és már legalább 2 hete.
Egyszerűen nem tudjuk belőle kigyógyítani.
Mi újság veletek ?
Jó nagyot nőtt akkor Joel. és Joakim is.

Kép
fridus
 
 


Szia, elveszett. :)

A Joakim azóta már 6kiló és 64 cm hosszú, még mindig csak anyatejet kap.
Próbálgat fordulni is, de még igazából nem sikerül neki.
Az oltást is elég jól viselte.
A Joel már nagyon szépen megy egyedül, és néha amit kérni akar azt nagyon ügyesen megérteti velünk, zabálni való.
Ja és kezd akaratos lenni, ha valamit a kezébe vesz nem adja csak úgy oda. Még mindig csak 4 foga van, bár most mintha úgy látnám, hogy több foga fog egyszerre kijönni neki. Majd meglátjuk.
Most fogja ő is megkapni a 15 hós oltást 14.-én a Dávid fiammal 16.-án megyünk Pestre kontrollra. A Heim Pál kórház mellé a Delej u.-ba megyek vele.
Azt még nem tudom, hogy mindannyian megyünk-e vagy csak én a picurral.
A állataink megszaporodtak és még várható egy disznó ellése már nem sok lehet neki talán 1 hét vagy pár nap.

manocskak
 
 


És gondolom, készültök a Húsvétra.
Mi meg a héten még betegecskék vagyunk. Bár már kevesebb köhögése, és enyhább a köhögési rohama.
Anyagilag meg el vagyunk úszva...
Neked mondjam?
Tiszta káosz az életünk.
Nekünk még állatunk sincs.
Férjemmel 14.-én lesz a házassági évfordulónk.
Eddig mindig én találtam ki valami menőkét 14.-én, most megvárom, hogy Ő lépjen.
Ha meg nem, bedurcizom. :-)
Kell azért néha kettesben is lennünk.
Nincs igazam?

Kép
fridus
 
 

 
 

Ne is mond az anyagiakat, totál elegem van ez miatt.
Mi nem tartunk húsvétot, elég volt lány koromban az a rengeteg mindenféle kölni illatból. A fiuknak azért szoktunk venni egy kis meglepit, de én be nem engedek senkit.
Én is már totál bezárva érzem magam az utóbbi időben egy napot sikerült csak a párommal kettesben lenni, megetettem a Joakimot egy hatalmasat sétáltunk itt az erdőben, haza jöttünk megetettem megint a Joakimot és megint mentünk, de akkor az állatokhoz, olyan jó volt egy kicsit a gyerekek nélkül, bocsi, hogy ezt írom, de néha már zsong a fejem, pláne amikor a 2 kicsit egyszerre hisztizik.

manocskak
 
 


Hát, ez pedig így lesz...
Néha tényleg jó 2-esben, de akkor meg hiányzik a gyerek.

Kép
fridus
 
 



Nincs aki vigyázzon rájuk ?
A húsvétkor mi sem leszünk otthon, vendégségbe megyünk a nagyikhoz, így nem kell főzni, sütni:-)

Kép
fridus
 
 


Olyankor a 2 nagy fiam vigyázz a kicsikre, a Joel pl. nagyon szereti őket alig várja már, hogy haza jöjjenek a suliból, látni, kell, hogy felmegy a galériánk lépcsőjére amiről pont rálátni a kapura és amikor mondjuk neki, hogy mindjárt jönnek a Dávidék akkor felmegy a lépcsőn és lesi őket.
Édesanyám sajnos az ő szégyenére még nem jött el hozzánk, hogy megnézze a piciket. Így, ha vigyázni kell rájuk nagyon akkor a 2 nagy fiamra bízzuk őket akik nagyon ügyesen ellátják őket. Pelenkázzák őket, a Joelt megetetik, ha kell és kiviszik őket sétálni.
Holnap nem leszünk mi sem itthon a 2 kicsivel elmegyünk a párom rokonaihoz, sajnos még nincs 6 személyes autónk, hogy mindenki beférjen, de így legalább most holnap a nagyoknak szabad programjuk lesz azt csinálhatnak amit akarnak.

manocskak
 
 


Én sem csináltam nagy felhajtást a Húsvét miatt.
Festettem pár tojást, kidíszítettük, aztán jónapot.
Megfőztem a sonkát, ettünk 3 szeletet, majd elvittem anyukáméknak, hogy egyék meg.
Balu jár már bölcsibe, remélem a holnapi napot még kibírjuk.:-)

Kép
fridus
 
 



Megint beteg, a szokásos. ugyanaz...
Hogy miért Balu? Balázs rövidítése, vagy éppen Bazsinak is szoktuk hívni, vagy Balu kapitánynak, úgyis otthon Ő irányít Minket.
Szóval ezért:-)
Jó a válasz ?
Elégedett vagy ?

Kép
fridus
 
 


Köszi, nem azért kérdeztem, csak szokatlan becenév számomra. :oops: :wink:
Sajnálom, hogy megint betegek vagytok, hogy viseli egyébként Balu, hogy amikor beteg és meggyógyul vissza kell menni a bölcsibe?
Ezt azért kérdezem, mert volt olyan barátnőm akinek a csemetéje, úgy viselkedett, miután meggyógyult, mintha akkor ment volna előszö9r közösségbe.

manocskak
 
 


Áh, szeret egyébként bölcsibe járni.
Van ott egy kis barátnője, folxton együtt lógnak, sok rosszat is tanult tőle, de jó dolgokat is, pl azóta már önnálló kicsit, egyedül próbál öltözni, vetkőzni, mert a lányok ugye ügyesebbek.
Beszélni néha azért mondd csúnyákat.
Meg olyan durcis arcot is szokott vágni, mint a kislány:-)
Néha elég vicces :-)

Kép
fridus
 
 


Szia.
Örülök, hogy azért jól érzi magát a bölcsiben. Pláne, hogy már barátai is vannak.
Emlékszem anyukám mesélte, hogy amikor én oviba jártam és ő jött értem, várnia kellett egy kicsit amíg bekötöm azoknak a csoporttársaimnak a cipőfűzőjét akik még nem tudták bekötni.
Pesten voltunk pénteken a Dávid fiammal, azért nem jöttem, bocsi, hogy csak most írok.
De május 7.-én mennünk kell megint majd. A picik addig apucival voltak/lesznek itthon.

manocskak
 
 


Járunk megint Bölcsibe.
Balu talán jobban van, én vagyok mostanában letörve.
Nem vagyok a toppon, kiírtak most úszásra, könnyebben tudjak járni...
Kiderült, hogy könnyebben törhetnek a csontjaim..

Kép
fridus
 
 



Nem részletezem, de a csontjaim könnyen törhetnek, vigyáznom kell magamra....
Nem fogok így mégegy babát bevállalni...

Kép
fridus
 
 



Sajna ez már csak rosszabb lesz.
Örülök, hogy jól viselte.
Balut tegnap az apja elvitte az ortophédiára.
Bokája lent van, amikor lép. Úgyhogy kap egy szép gyógycipőt.
Inkább most kapjon, és nője ki az x lábat, minthogy később valami baja legyen...
Nekem is az van:-(

Kép
fridus
 
 


Sajnálom :cry: .
Én is úgy vagyok vele, ha kiskorukba kiderül róluk valami akkor még könnyebben lehet helyre hozni mint mondjuk nagyobb korukba.
De ezt Balu kinövi ugye?
Hogy viseli? Ezt csak most vették neki észre? Vagy magatoktól kértétek, hogy küldjék el?
Ezt mindig kell neki hordani, vagy csak, ha mentek valahová?
Vigyázzatok magatokra.

manocskak
 
 


Szia!
Azt mondta az orvos, hogy kinövi, mire megy iskolába, ha nincs betokosodva.
Majd kiderül, ha más nem csámpás lesz, pasiban annyira nem gáz.:-) Én vettem észre, hogy első lépésénél is már lent volt a bokája, mivel 15 hónaposan kezdett el járni, és a súlya is nagy volt, azt hittem , hogy elmúlik, de nem múlt el, így aztán kértem segítséget, remélem kigyógyul ebből a bajból.

Kép
fridus
 
 



Megnyitottuk új webáruházunkat, amelyben tematikus módon gyűjtöttük össze a termékeket a különböző allergiákban szenvedők számára. Bioélelmiszerek széles választékával gondoltunk a glutén- és laktózérzékenyekre, valamint kínálunk diabetikus termékeket is. Természetesen figyeltünk az érzékeny bőrűekre is, így vásárlóink az allergénmentes tisztító- és mosószerek mellett rengeteg biopamut és naturkozmetikai termék közül válogathatnak. Kínálatunkban a makrobiotika, az aroma- és sóterápia iránt érdeklődők is találhatnak kedvükre valót, de nem feledkeztünk el a babákról és kismamákról sem. Hiánypótló bolt a miénk a piacon és reméljük, hogy nagyon sok embernek tudunk majd ezzel segíteni.
Várjuk szeretettel weboldalunkon: www.antiallergia.hu
kiscsirke49
 
 


Tök ügyes akkor.
És nincs még foga, ugye ?
Balunak fél évesen már kint volt az első kettő.
Hogy tellik az idő....
Már fél éves lesz nemsokára...
Vállalsz következőt ?

Kép
fridus
 
 


Még nincs foga, de szerintem jön, mert állandóan a szájában a keze.
Igen múlik az idő, most volt kedden 5 hónapos már.
Nem lesz több babánk, mert a műtétet szeretném megcsináltatni, de ahhoz elég sok pénz kellene, de majd az is meg lesz.
most addig injekció formájában kapom a fogi gátlót.

manocskak
 
 


És amúgy hogy vagytok ?
Mit csináltok ilyen szép napon ?
Tényleg, van munkád? vISSZA MÉSZ MAJD 2-3 ÉV MÚLVA DOLGOZNI ?
Vagy nagycsaládos anyuka leszel ?

Kép
fridus
 
 


Igen jól vagyunk. Köszönöm kérdésedet.
A picurok szépen fejlődnek, bár a Joakimnek úgy néz ki, hogy már nem elég a tejem, így pótolni kell neki már napközben is. :cry:
Ilyen szép időben kint vagyunk az udvaron vagy fölmegyünk az állatokhoz a farmra, már nagyon örülünk ennek a jó időnek.
Nem megyek dolgozni itthon maradok főállású anyának. :lol:
Amúgy kereskedelmi szakmám van és leraktam egy Szociális Gondozó és Ápolói tanfolyamot, de majd elszeretném végezni a bolt vezetőit is.
De azt majd csak akkor tudom, ha már a Joelék ovisok lesznek.
Az még 1,5-2 év.

manocskak
 
 


Az jó szakma.
Van kecskétek is a farmon ?
Képzeld, most azt issza a Balázs. Remélem nem lesz allergiás.

Kép
fridus
 
 


Igen van kecskénk, ne aggódj a kecske tejtől nem lesz allergiás Balu.
Nekem a Joel is azt issza (sőt mindenki), tudod a kecskék sok olyan gyógynövény és olyan növényeket amikre az emberek allergiásak szoktak lenni is lelegelnek pl: parlagfű.

manocskak
 
 


Pont erre gondoltam:-)
Azért issza, hogy ne legyen allergiás. Na , így akartam írni.
Megyek haza, elég volt a munkából mára, vár a kis családom.
Képzeld, 2 héten belül kicseréltetjük az erkély ajtót, meg a bejáratit, nagyon rossz már mindkettőnek a minősége, meg ha esik, befolyik a víz...
Azután ennek a kis lakásban, ahol most élünk, csinálunk egy gyerekszobát, vagyis egy elválasztót, hogy legyen mindenkinek helye.
Pénzünk nincs, hogy máshová költözzünk.
Ti már rendbe tettétek a pároddal a viszonyotokat ?

Kép
fridus
 
 


Igen, már rendeztünk mindent ,most pont itt van a fia, mert érettségi szünetük van. A lánya most 2 napos kiránduláson van.
Most a párom dereka robbant le, 5 napos injekció kúrán van.
Szegényem alig tud menni reggel, így én viszem be kocsival.
Már szerencsére nem kell vennünk nekünk se tejet (eddig a faluban 1 sráctól vettük, addig veszünk csak tőle amíg nekünk nincs rendesen tej), tegnap is reggel lehoztam 2 anyától 3,5 litert, délután a párom még hozott 1,5 litert.

manocskak
 
 


Akkor jó kis gazdaság a tietek:-)
Huh, itt egy liter kecsketej 400,-Ft.
Bocitej is 200,-Ft
A gyerekek isszás a kecsketejet ?
Akkor most a párod a 2. házasságában él ?:-)

Kép
fridus
 
 


Igen, jó kis gazdaság van nálunk, jó drága tej, bár a kecske tej sokkal egészségesebb mint a tehéné.
A kecske tejre azt olvastuk, hogy sokkal jobban hasonlít az anyatejhez.
A fiuk csak kecske tejet isznak, már amikor van gida, ma is 2 litert fejtem le az egyik anyától.
A páromnak is ez már a 2. házassága és az utolsó is. :lol: :wink:

manocskak
 
 


Ezek szerint Neked is:-)
Nekem ez az első házasságom, és remélem az utolsó is.
Már 5 éve ismerjük egymást, és 3 éve vagyunk házasok.

Kép
fridus
 
 




Szia, hát úgy:-)
Majd kiderül, mennyi válik valóra:-)

Kép
fridus
 
 


Szia.
Tegnap megjártuk Pestet, hát jól elfáradtam és a fiuk is, vittük a Joelt nagyon élvezte, főleg a mozgólépcsőt a metrónál és a metróval való utazást.
Amikor jöttünk Pest felé a busszal egy jó páran (kamionosok, buszmegállóban állók) integettek a Joelnek.
Mindent sikerült elintézni szerencsére, mehetne a Dávid (ő aki miatt mentünk végül is Pestre) 1 lovastáborba, ott aludna a kórházban és minden nap vinnék őket külön busszal 1 lovardában ahol ebédelnének is.
Hát majd meglátjuk, hogy sikerül-e, mert a főorvosnő most még csak a neveket gyűjti össze, hogy ki szeretne menni.

manocskak
 
 


Mi baja van Dávidnak, hogy Kórházban van ?

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy zavarok, de ha van egy kis időtök légyszi szavazzatok a kislányomra!

Köszönöm!

http://www.kisalfold.hu/jatek/gyereksze ... tepic_8889

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Nincs kórházban, csak kontrollra mentünk és gyógyszer beállításra.
A Dávid fiam sajnos hiperaktív magatartás problémás ill. tanulási képesség kevert zavara van.
Mivel voltak hirtelen düh kitörései ezért gyógyszert kell szednie, hogy ezeket vissza lehessen fogni (düh kitöréseket).
Mivel már elég régóta szed gyógyszert és ráadásul már 1 hónap múlva 15 éves úgy tűnik, hogy kinőtte a gyógyszereit ezért kellett mennünk.
De most annyit csináltak, hogy nem megváltoztatták hanem csak 1 1/2 adaggal növelték az egyik gyógyszerét.
De amúgy nincs semmi komoly baj, hála istennek.
Sajnos a hétvégén valamit rosszul emeltem és a bal hüvelyk ujjam bedagadt másnapra annyira, hogy a Joakimot, sőt semmit nem tudtam megfogni ill. megtartani.
tegnap voltam a sebészeten szerencsére nincs eltörve ill. repedve csak vérömleny miatt van bedagadva borogatnom szabad csak mivel még a Joakim szopik.

manocskak
 
 


Ejha, mindig van valami baj.
Ma éppen fogdokihoz megyek, mert letört a fogamból egy darabka.
Csinálja meg, vagy reszelje le vagy mittudom én:-)
A Balu nem hiperaktív, hálistennek, nem bírnék akkor vele.

Kép
fridus
 
 


Szia, bocsi, hogy ilyen későn írok.
Hétvégén itt volt a párom lánya, én meg sikeresen összeszedtem egy jó kis torok gyulladást.
Most a Joelnek is folyik az orra.
Joakim holnap kapja elvileg a Prevenál oltást, remélem addigra nem lesz semmi baja neki.
Már nagyon kíváncsi vagyok a súlyára és, hogy hány centi, én 7 kiló fölé saccolom a súlyát.

manocskak
 
 


Az nem jó. Mármint a torok gyulladás.
Balu is köhécsel, folyik az orra.
Tegnap szóltak a bölcsiben, hogy 6-szor cserélték ki a Balázs pelusát, mert kakilt, és hogy erre nekik nincs kapacitásuk.
Gondoltam magamba, anyád...
Ezért kapod a fizetésedet, és a Balu nem is egy szarós fajta, mert eddig mindig baj volt a kaksijával.
Hát normálisak ezek ?

Kép
fridus
 
 


Szia.
Bocsi, hogy most válaszolok, de el vagyunk havazva mindennel, a nagyobbik fiammal van/volt egy komoly probléma (ha nem erről inkább nem írnék) amit nehezen, de valahogy sikerül megoldani.
Én még továbbra is náthás vagyok, bár a torkom már nem fáj. Az oltás csak elmaradt a Joakimnek, mert ő is náthás lett addigra.
Így vagy most szerdán vagy már nem tudom mikor kapja meg a szurit, lehet holnap délután elvisszük őt dokihoz, meg akkor már a Joel is mert neki is folyik az orra.
Így most nekünk is kijutott a náthákból rendesen.

Hát igen elég érdekes eset ez a pelenka dolog, mondták, hogy vinned kéne neki pelust?
Mert, ha nem akkor miért szövegelnek feleslegesen? Azért vannak, hogy ezeket megcsinálják, ha komolyabb baj lenne ez miatt, (hasmenésre gondolok), akkor viszont te nem vinnéd őt bölcsibe.

manocskak
 
 


Szia!

Képzeld, hogy jártam ma.
Tegnap a férjem ment a Balázsért, és közölték vele, hogy egész nap nem evett a gyerek, köhögött, majd hányt, és délután 38 fokos hőmérsékletet mértek.
Kérdem én, ha így volt, miért nem nap közben hívnak, miért akkor tudjuk meg, amikor már megtörtént...
És közölte a férjemmel a gondozónő, hogy elvihetné talán az orvoshoz.
Na erre este mérés .36.6 és 37.2 volt.
Nyugodtan aludt, fogdostam a fejét, nem volt meleg.
Reggel megmértem, szintén 36.6-ot mértem, nyugodt szívvel vittem be a Bölcsibe.
Mire közli velem a gondozónő, hogy nem veheti át, ha nem hoztam igazolást.
Apuka tegnap sietett és nem írta alá a papírt.
Könyörgöm, hogy lehet sietni, ha a gyereket öltözteted...
Na mindegy, mivel nem így mondták a férjemnek, hogy apuka, vigye orvoshoz a fiát, mert csak igazolás ellenében vesszük át, nagyon felháborodtam.
Szerintem jogosan.
Ne köntörfalazzanak akkor.Nincs igazam.
Komolyan mondom, már alig várom, hogy magán ovis legyen. Hátha ott már normálisan közlik velünk a tényeket.
Te mit csináltál volna ?
Késtem a melóból, mert apósomékra vártam, hogy elvigyék a gyereket.

Kép
fridus
 
 


Hahó, van itt valaki ?
Kiderült, Balunak semmi baja.
Esetleg egy gyors lefolyású vírus...

Kép
fridus
 
 


Szia, bocsi, hogy eddig nem voltam, de internet szolgáltatót váltottunk és ma kötötték be az ujjat.
Igazából ezzel az igazolással kapcsolatban annyit mondanék (nem akarok most ellenetek beszélni), hogy jó abban igazatok van, ha a gyerek nem evett, hányt akkor miért nem hívtak föl titeket, hogy mi van Baluval. De én a helyetekben elvittem volna aznap dokihoz, még ha nem is az a doki van akihez tartoztok (ambulánsan köteles ő is ellátni), és az igaz, hogy kérnek igazolást és ezt majd az oviban is fogják kérni, ha beteg a gyerek akkor csak orvosi igazolás ellenében veszik át másnap vagy amikor már egészséges a gyerek. Abba amint az előbb írtam bele lehet kötni, hogy miért nem szóltak rögtön amikor ezek történtek a Baluval, miért csak akkor szóltak amikor mentetek érte.

Mi jól vagyunk a Joakim már forgolódik (hasáról a hátára és vissza) és közlekedik a kiságyban.
A Joel meg, hát őt nem részletezem, mert 1 igazi nagy csibész. :lol:

manocskak
 
 


Nem akarok kötözködni, azóta megbeszéltük, bármi van, ne így mondják, hogy talán el kéne vinnünk...
Mi volt a régi szólgáltatóddal a baj ?:-)

Kép
fridus
 
 


Nagyon lassú volt a gép, azok csak 1 megát tudtak nekünk biztosítani, ezek meg 5-öt. Sokkal gyorsabb most a gép, nem tudtunk akkor semmilyen filmet megnézni a netről, meg mivel az ATV szoktuk nézni vasárnap a Vidám Vasárnapot az is a régi szolgáltatónál akadozva ment csak.
A régi szolgáltatónk a T-cm volt, most a Tarrnál igényeltük meg a netet.

Jó rendben, azért remélem nincs harag amit írtam az előbb. :oops:

manocskak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: