Új privát üzeneted érkezett!

Szívesen!
A babák rendes kis ingben és általában fehér " A fertötlenités miatt" rugiban vannak az évszaknak megfelelően! Lehet sajátban is ha ragszkodsz hozzá, de nem szeretik! Születés után egyből nem adnak rá sajátot csak korházit!

A baba mivel első perctől kezdve veled van így nem igen tudnak nekik potlást adni! Max kálciumos teát, ha valami miatt feltétlen muszáj! De egyébként nem adnak nekik! Eddig még nem halottam róla!

Basszus! Látszik gyengül a forint! Ezt is megemelik! Kasa! És akkor vajon mennyi az 1 ágyas szoba???

Én 6 ágyasban voltam az 538-ban! Aszobák tiszták csak ráférne egy festés és máris más a dolog! A vízes blokk türhető volt az pont a szobával szemben van bűzt sose éreztünk! Végül is tiszta naponta többször jönnek takaritani, de takaritó nénije válogatja! Tudod van vagy nincs kedvem alapon!
És a tisztaság attol is függ, hogy az anyuka miylen beállitottságu! Sajnos mint tudjuk vannak nők akik olyan undorittó kategoriába tartoznak és ha netán véres lesz a wc akkor ugyhagyom mondván majd jön az a szerencsétlen takaritőnő és majd kipucolja! Biztos az ilyennek van otthon is takarito nője! Nos röviden ennyi!
Ha bármi kérdésed van és tudok válaszolni szólj csak azaz kérdezz és ha tudok válaszolok!!

Van fogadott dokid vagy szülésznőd???
Mikorra vagy kiirva??? Ha van kedved mesélhetnél magadról!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Köszi!

Eszembe sincs saját babaruhát bevinni, ha adnak :D . Csak ahol az előzőt szültem, vinni kellett. Takarót nem vittünk, nem tudtuk, hogy kell, majdnem megfázott a szülőszobán, nem adtak, csak nagy nehezen.
Így is elég nagy lesz a csomag, nembánom, ha kell még babaruhát is cipelni. Na meg majd ráér azt itthon összebüfizni :wink: .

Még egy idétlen kérdés: le lehet éjszakára kapcsolni a villanyt a szobákban?
(Szintén előző kórház rossz tapasztalata, ott nem engeték a nővérek, hogyha éjszaka benéznek, lássanak. Mi meg nem aludtunk szinte semmit. :? )

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nyugodtan kérdezz csak!

Persze, hogy lehet kapcsolni villanyt! Ez egy full baba barát korház! Lehet, hogy régi , de annak ellenére nincs vele semmi gond! És nyugi itt fogsz majd pihenni már amennyire a manócskád hagyni fog!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

 
 

Tyűha, ezer éve nem jártam erre, el is felejtettem a felhasználó nevemet, úgy kellett visszakeresnem régi hozzászólásból (igaz, nem is erre a topicra írtam, hanem a másik kistarcsaisra, de úgy látom, most ez a pörgősebb).

Szóval kis tanácsot akarok kérni, illetve talán sorstársakat is keresek. Szóval mint kiderült, a dokim nem szüleszt többet (ő is ebben a kórházban van, csak nem írom le a nevét, mert nem szeret magáról a neten olvasni :) ), viszont az az egyik javaslata, ha gondolom, járjak hozzá terhesgondozásra, és a 20-24. hét körül együtt választanánk egy dokit (a szabadságolástól is függne, mert júliusra esedékes :) ), illetve a másik javaslata, hogy már most váltsak, nézzem ki magamnak az újat, és hozzá járjak.

Van itt köztetek olyan, aki nála az első opciót választotta? Érdemes, megbízható így?

Bevallom nektek, ötletem sincs, hogyan döntsek, igazából nekem tök mindegy hány doki kukkol meg, csak az a fontos, mindig tudjam, mi a helyzet, és a szülésnél ne legyen üngyüribüngyürizés.

Esetleg ha a második opcióval élnék, lehet kérek majd ötleteket dokira. :)
kalacs
 
 


Én ha most újra kezdeném, nem választanék dokit, csak szülésznőt.
Nem mintha bajom lenne a dokimmal, de eddig egyik szülésen sem volt sok haszna a fogadott orvosnak, csak a legvégére jöttek be. És azért elég sokba kerülnek...

Még sosem fogadtam szülésznőt, most igen, és rájöttem, teljesen nyugodt lennék akkor is, ha nem lenne ott az orvosom.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ja, nálunk úgy merült fel a kérdés, hogy valaki írta, milyen horror összeget kért tőle az orvosom, erre elgondolkodtam, mi legyen. De mivel nekem nem szólt ilysemiről, én meg nem fogom megkérdezni, végülis most úgy van, nála szülök.
Ha szól, hogy tényleg ilyen sokat kérne, akkor meg ügyeletben fogok szülni, a terhesgondozást meg megcsinálta az orvosom. Akkor sem sajnálnám, ha így alakulna, igaz, magánrendelésre jártam hozzá, de két kisgyerekkel nem tudtuk volna a kórházit megoldani, órákat várakozni, stb.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Nekem sem volt fogadott dokim! Egyrészt nem is tehettem meg másrészt pedig nem éresztem szükségét! Mivel csak a véghajrára jönnek be! És ezért a sok lóvé! Mig a szülésznő pláne, ha fogadottod van az ott vanb veled és fogja a kezed bármiben segit mindenben melletted van! Legalábbis az ÉN szülésznőm ilyen! DE ha legközelebb szülni fogok akkor lehet, hogy egy bizonyos dokihoz fogok járni terhes gondozásra és az tuti, hogy az lesz akinél szültem és Ő nem ás mint Dr Szabó Andrea! Egy nagyon fiatal és kedves dodonéni ő! Nekem bejött!

Kalacs! Priviben se írod meg ki a dokd aki már nem vállal szülést???
És most hányadik hétnél tartasz??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Halihó!

Uxi: enyémbébit kellett tápiztatni sajna 2x, de megbeszélték velem és ott lehettem, amikor odaadták neki... és ettől függetlenül 9 hónapos koráig szopizott utána :)
A kétágyasban istentelen meleg volt, volt olyan éjszaka, hogy résnyire nyitott ablaknál tudtunk csak aludni (amiért persze bébit jól be kellett bugyolálni). A fűtésen állítani meg nem lehet....

Kalacs: priviben megírod a dokit :roll: ? (jaj, látom, Nócika is kérte...) kíváncsi vagyok.

Választott doki-szülésznő: a fiam egy hónappal előbb jött a kiírtnál...
sztem ha nekem nincs választott dokim, akkor császárral szültem volna (amit nagyon nem akartam), így meg kis türelemmel sikerült természetes úton megszületnie... és ez az, amit előre nem lehet kiszámítani, szóval én nem bántam meg, hogy volt... és utána is minden nap bejött hozzám a doki, még amikor nem dolgozott, akkor is.
Szülésznőm meg a rám jellemzős szerencsés időpont miatt pont be volt osztva a csecsemőosztályra, amikor szültem, és nem tudott cserélni, így nem sűrűn volt velem... na, ezt sem lehet sajna kiszámítani...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány!
Hát ign sokmindenhez a szerencse is nagyon kell!
Látom nálatok is meg volt az első szülinap! Istennke éltessen titek még nagyon sokáig! :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Köszönjük szépen!
Regid is lassan féléves lesz... hihetetlen, hogy megy az idő...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Jajj az időt ne is mond! Épp nem is rég a minap gondoltam rá, hogy épp hogy lefeküdtünk aludni és már riasztottam apácskát, hogy mennünk kell a korházba! Még jó hogy nem zajlott le olyan gyorsan mint a minap muatta a tévében a kismamát aki a taxiban szült! De az idő annyira gyorsan megy! DE azt valahogy nem lehet elfeljteni, hogy a pocakban volt és mocorgott ficánkált! Ez olyan hihetetlenül jó érzés! Vágyom rá ujból!
Nálatok mikor lesz kistesó??? Mi kb 3 éves kora környékére gondoltuk! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Utólag is boldog karácsonyt mindenkinek, aki erre jár! :D

Nócika:
jaja, mi is olyan 3 éves különbségben gondolkodunk, nekem muszáj lesz visszamennem gyes alatt dolgozni, mert nem fogjuk győzni egy fizuból (már most rosszul vagyok a gondolattól is, hogy bölcsibe kell adni :().
Én most karácsony táján nosztalgiáztam nagyon sokat, hogy mi volt tavaly ilyenkor... :) olyan jó volt visszagondolni...
Rendbe jött már Regi pocakja? Vagy még mindig küzdötök a kakával?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Mindenkinek nagyon boldog, sikeres Új eszetendőt kívánok!

Gabilány! Szerintem ez a 3 év a legideálisabb! Bár ez csak az én véleményem! Mi is a tesommal így vagyunk mondjuk valamivel több, de közel van a 3-hoz! Na ez most értelmes lett!
Jaj a kik gondod ne is mond! Már adok neki több dolgot sőt a gyerek orvos is most felírt ilyen gyümölcs pépet a milupától is, de persze az most mindenhol a környéken hiánycikk, de keddre lesz azt mondták a patikában! Most amugy mindenből tejmenteset kap tápiból is a pepti1-et kapja! És még így sincs kaki! Én nem tudom mit tehetnék már!
Amugy is mi is beszélgettünk apával arrol az időről mikor még nem volt csak gyártás alatt volt! És miylen más volt! Most mennyire kitölti az életünk minden percét! Hihetetlen! DE ez jó!
Kristófnak, hogy tetszett a karácsony?? És a szilveszter??? Végig aludta az éjszakát?? Vagy felébredt a sok durrogásra?? Regi végig aludta! Egyszer megrezzent, de vissza is aludt nem volt gond!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Én is a Flórban fogok szülni, június 3-ra vagyok kiírva!.

HALLOTTÁTOK AZ ÚJ 2010-es RENDELETET?

Felemelték a szobaárat (2 ágyas 5000Ft/éj, 1 ágyas maradt 10000Ft/éj) és már nem úgy van, mint régen, hogy kapsz egy csekket és majd befizeted a szoba árát valamikor

HANEM

megkapod a csekket és gyorsan be kell fizetned, mert ADDIG NEM KAPOD MEG A ZÁRÓJELENTÉST, MÍG NEM MUTATOD BE A BEFIZETETT CSEKKET!!!

Zárójelentés nélkül pedig ugye nem lehet a tb-nél intézkedni, meg sehol.

Biztos volt sok bunkó csavargó, aki befészkelte magát az 1 ágyas szobába, aztán utólag cseszte befizetni a napi 10.000Ft-os összeget, csak "ingyenélősködött".
Igaza is van a kórháznak!
hadreka
 
 


Hadreka!

Köszi az infot! Szerintem is jól tette a korház!!!
Gratu a kis jövevényedhez!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

mindenkinek Búék, így utólag is :oops: 8)

csajok, hozzátok mindig érdemes benézni, mert mindig hallok új infót! :wink:
a csekkes témával egyetértek, én a saját fülemmel hallottam a múltkor a játszótéren, hogy az egyik anyuka szabályosan eldicskedett azzal, hogy ők nem fizettek végül a 2 ágyasért, mondván, hogy minek fizeti akkor az eü-hozzájárulást? meg hogy amúgy is micsoda c*r volt az ellátás... (kérdem én: mire számított vajon, hisz senki nem nyaralni megy oda, ne mind1)

nócika:
a kérdésedre válaszolva: igen, növöget már a pocim. a pannás-pocihoz képest hatalmas, de amúgy meg nem túl nagy (gondolom egyenlőre - vagy lehet hogy ez alkati dolog is, de vissza szoktak kérdezni, hogy mikorra? febr végére vagy kiírva? biztos? - neeeem, bammeg, eddig mindenki elszámolta...).
mondjuk már eléggé elnehezültem, legalábbis önmagamhoz képest, és egyre kevésbé bírom szusszal P mellett. aki nagyon zsivány (persze imádom hogy ilyen értelmes, de állandóan észnél kell lennem, különben hamar kis zsarnokká válna).
már egyszerű mondatokban beszél, többféle ragozást használ... elképesztő, milyen hirtelen "megnagylányosodott" :shock: :)

na ,ennyi elég is belőlem/belőlünk... :wink:

ja, mit is akartam kérdezni:
mit tudtok arról, hogy mit jelent pontosan a Flórban a látogatási tilalom?
a recepciónál beljebb senki nem mehet? vagy pl a szülészetre felkísérhet Zuram de be nem jöhet csak odakint végigvárja a dolgot?
és hogy hozhat be ellátmányt a gyerekágyas idő alatt? le kell slattyognom a recire vajon?

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia Red!
Nem akarsz feltenni egy pociképet?? Meg a kis Pannáról is??? Szívesen meg nézném nélek!!!
Sajna nem tok semmit, de holnap felhivom a szülésznőm és majd rákérdezek neked oksa???És az tuti lesz!
Jaj majd mikor már az enyim is zsiványkodni kezd már alig várom!
Bár az enyim nem tom mikor lesz akkora hisz még csak 5110g! :shock: :shock: :shock:

És az anyajpi@át annak a drága anyukának! wazze ez nem egy luxus apartmann! Az ilyen genyguvonyácok miatt van!

Azért ha megszülsz nem akarsz minket valahogy értesiteni??? Mert én pölö szeretném tudni! Szívesen megadom a számom privibe és akkor majd dobhatsz rám egy sms-t akár éjjel 2 kor is!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Halihó!

Csekkes változtatással én is egyetértek, kapják be az ilyenek!
Annyira tipikusan magyar mentalitás ez is!

Red:
áááááá, te már nagyon a finisben vagy, megint állam a földön, mennyire rohan az idő....
Panka meg nagyon ügyes! Kristóf most ott tart, hogy egy csomó szónak mondja az első szótagját :) éééédes....

Nóci:
sajnálom, hogy ennyit szenvedtek a kakival :(
Karácsonyt nagyon élvezte, jól meglepődött a fán (akkor díszítettük, mikor aludt), jókat zabált és kapott egy vagon ajándékot, ettől kicsit a falnak mentem... már olyan a lakás, mint egy játszóház :twisted:
szilvesztert szerencsére átaludta, bár én kifejezettem egy lövészárokban éreztem magam, annyi volt a durrogtatás, az agyam eldobtam tőle....
Kép Regiről is jöhetne ám :wink:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Gabi!

Képet szeretnél?? ám legyen!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1263133886.9489.jpg[/img]

Ezt a rattant fotelt kaptam apától karira, de Regi is jól érzi magát benne!

[/img] Kép

Ezt mondjuk nem tom tettem e már ide fel! Nos ezek vagyunk mi! A kis család!

DE jó ti már igaziból élvezitek a karácsonyt! Nálunk még csak az volt a slágre, hogy de jó vilog, de az hogy kapta az ajándékokat az még csak egy dolog! DE remélem jövöre már mi is élvezzük, ugy mint mások!
Szilveszterkor álunk is volt bőségesen durrogtatás, de engem nem zavart hisz a tűziujátékot én is nagyon szeretem! Regi meg végig aludta! És a legjobb, hogy petárda nem nagyon volt csak pár darab, mert azt nem találtam, hogy kidobhassam így apa is durrogtatott! :wink:


És vissza térve erre a csekkes dologra ez csak annyiból rossz, hogy valaki csak akkor tud fizetni, ha megjön az egyszeri anyasági és abból így muszály a közösbe m,ennie! Szal ez is az iyen kedves anyukák miatt van!! Jaj tarozom a látogatással! Minjá telefonálok! Bocsesz!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


hát akkor legyenek képek... bár pocakfotóm nincs, de P-ról annál több :)

egy ritka elmélázós pillanat
Kép

egy jóval gyakoribb viháncolós pillanat...
Kép

szintén gyakori huncutkodós...
Kép

sütttit, sütttit, SÜTTTITT kéééjek! (apa épp alkalmi süket)
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


ja és nóci:
előre is köszi az inófkat, puszi érte meg minden :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Redwings!

Istenem ez egy cukkkkor falat ez a kisjány!!!!!! Istenem nagyon édes!!!!!!!!!!! MOst lehet hülén hangzik meg már lehet írtad csak én voltam olyan hüle meg figyelmetlen, de nem tom, hogy a kistesó fiúcska lesz e vagy az is csajszika???
Nagyon édes! És azért egy pocifotoval is meglephetnél minket!!!!! :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jaj, de édesek a csajok!

Regi úgy ül abban a fotelban, mint egy kis basa :lol:
nagyon szép kis család vagytok :)

Pankának meg a szeméből is látszik, mennyire huncut kiscsaj! Főleg a harmadik képen...

Ez meg itt az én gyerekem (bár senki nem kérte, höhö) :P :lol:

Halászleves:

Kép


Ébredős:

Kép


Szánkózós:

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi! Én kértem a fotókat, de nem személyesekedni akartam, hanem reméltem, hogy mindenki hoz saját manocskájáról képet!
A te kis manocskád is naddddddddddoooon helyes!! Nekem ez az ébredős viszi a pálmát!!!!!!!

Csajok hozzatok sürün képeket!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Gabi!
:lol: ez göndör haj, meg ezek a hosszú pillák! 8) :lol: asszem seprűvel kergetheted majd a csajokat a küszöbötökről... :roll:

Nóci:
te is rakhatnál fel még képet Regilányról ám!
ööö, és hidd el, nem akarsz te pocisképet rólam :wink: közerkölcsromboló lenne... :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

8-án hajnalban megszületett a kisfiunk, Sámuel.

A kórházról csak annyit, hogy teljesen elégedettek voltunk, és így utólag látom, mégiscsak jó, hogy volt fogadott orvosom is, meg szülésznőm is. Szép, könnyű és gyors szülésem volt (két nehéz szülés után már kijárt :wink: )
Aznap este nagyon tapló volt az ügyeletes orvos, nem bánom, hogy nem vele kellett szülni.

Sikerült bejutni a kétgyas szobába is, teljesen más, mint az eddigi "tömegszobák", amikben korábban voltam. Itt lehetett pihenni is, igaz, a három napból másfelet egyedül voltam, de amikor volt szobatárs, akkor is sokkal pihentetőbb volt, mint máshol az ötágyasak. Két kivétellel a nővérek is kedvesek voltak, az ellátmány meg olyan volt, mint máshol, kipótoltuk hazai koszttal. :wink:

Ja, és tényleg 5 ezer Ft/éj, de még így sem olyan vészes, anno a Szt. Istvánban egy éjszaka lett volna 10 vagy 12, nem is tudom már...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Gratulálok Sámuelhez, és örülök hogy könnyű és szép szülésed volt!
Sok boldogságot nektek!

(huhh, remélem, hogy nekem is sikerül majd bekerülnöm a 2ágyasba, mert mikor P-t szültem, összesen nem aludtam többet 5-6 óránál a sokágyas kórteremben :shock: )

Kép

Kép
redwings
 
 


redwings írta:
(huhh, remélem, hogy nekem is sikerül majd bekerülnöm a 2ágyasba, mert mikor P-t szültem, összesen nem aludtam többet 5-6 óránál a sokágyas kórteremben :shock: )


Köszi!

Ez tényleg változó, én szerintem protekcióval kerültem be, a szülésznőm járta ki, aztán másnap délutántól harmadnap estig egyedül voltam, mert akkor meg nem volt jelentkező.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eddig késtem az infoval, de a szülés lehet apás szülés csak a gyermek ágyra nem mehet be látogató!!!

Uxi! Szívből gratulálok a kis Sámuelehez! Örülök, higy minden rendben és a külön szobát is sikerült meg kabd! És meg tudhatjuk mekkora is lett Ő királyfi sága???

Amugy rátérve én egy 6 ágyasban voltam, de én elég jól tudtam pihenni! Csak azt sajnálom, hogy akkor nem lehett velem a kis manom! De remélem, ha majd eljutunk a kistesóho akkor már nem lesz nála probléma és ezt ujra nem kell eljátszanunk!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Uxi!
Szívből gratulálok Sámuelhez, sok tejcsit és jó egészséget kívánok nektek!

Hát, őszintén szólva a kétágyasért én is hálát adok, hogy anno sikerült megcsípni....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Elkezdtem összepakolni a kh-i motyómat, de ha hiszitek, ha nem, egyszerűen nem jutok dűlőre magammal, hogy kifelejtettem-e vmit a szülőszobai csomagból. Már két napja ezen túráztatom az agyamat, megőrülök...
:evil: :oops: :lol: (nagy pocak, rövid ész...)
segítsetek lécccciiiiiiii!

eddig benne van:
- egy kis üveg víz, szőlőcuki, homeo bogyeszek
- a szülés utáni tisztálkodáshoz: köntös, törölköző, neszeszer, - papucs + a váltás cucc amibe át akarok öltözni (póló, naci, fehérneműk)
- Tena betétből pár db, Wc papír, zsepi
- a végén belekerülne még: iratok, fényképezőgép, teló+tötő

mi kéne még
:?: :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Gátmasszázs olaj?
Csoki? :wink:

Nekem nagyon bevált, vajúdáskor a kádba tettünk levendulás tengeri fürdősót (Tetesept, vagy milyen márka, pontosan nem tudom, DM-ben vettük, 2-300 Ft körül volt egy kis csomag).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2010.01.19 11:59-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


nócika írta:Uxi! Szívből gratulálok a kis Sámuelehez! Örülök, higy minden rendben és a külön szobát is sikerült meg kabd! És meg tudhatjuk mekkora is lett Ő királyfi sága???


Nem lett óriás, pont jó paraméterekkel érkezett, 3340 gr és 51 cm.
Mondjuk ez az 51 centi meglepett, főleg, hogy a bátyja majd 4 kiló és 56 cm volt, nála azért nem tudtuk használni az 56-os ruhákat, mert egyből 62-es kellett, Samunál meg úgy kellett kölcsönkéregetnünk 50-eseket, mert neki meg nagyok az 56-osok.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Red!

Majdnem írtam, hogy tusfürdő, fogkefe, de rájöttem, hogy a neszeszer valszleg azt takarja :lol:

Evőeszközök, pohár, villanykörte (nekem kiégett a kétágyasban az ágy feletti és csak akkor lett megint fény, mikor a párom kicserélte :lol:)... na jó, utsó nyilván poén volt (bár tényleg így történt).

Esetleg valami zenecd vajúdáshoz....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


köszi az 5leteket!

- evőeszköz??? :shock: nem tervezek villásreggelit két görcs között :wink: 8) :D most komolyan: a nagy pakkomban van minden ilyesmi, de inkább a szülőszobaiba rakjam?
- a zene jó 5let, azt rakok be, köszi :)
(hátha most nem 3 emberrel osztozom majd egy szobán és tudok ilyesmit is kipróbálni)

- öhm, csokit nem merek, mert amúgy is szorulásos vagyok :oops: , de most a szőlőcukit kiegészítettem egy zabos kekszel :D
- a gátmaszázs-olajat hanyagolnám.... nekem borzalmas érzés volt mikor azzal próbálkozott a szülésznő, most is inkább kihagynám majd ha lehet
- fürdősó? hmmm, megfontolom... tényleg: a kádas bohóckodáskor meztelennek kell lenni, vagy lehetne bikinifelsőt felvenni? :oops:


Uxi:
majd meglátod, hogy milyen hamar eltehetitek az 50-es rucikat!
a lányom 2370 gramm és 49 centis volt, a kh-ban egy 68-as rugiban kaptam kézhez először, hát kb úgy nézett ki, mintha én most egy katonai barakksátort csavarnék magamra :?
anyámék is úgy rohangáltak 50es holmik, meg koraszülöttpelus után...
most ugye előszedtem öblíteni meg vasalni a kezdőruhatárat: hát nagyon hihetetlen, hogy ilyen picuri minimaki cuccokat hordott :lol: :shock: :roll:
nem tom most mekkora babára számíthatok, de ha létezik Murphy, akkor hiába vágtam glédába az 50-es + 56-os holmikat, és majd anyám sebbel-lobbal készítheti elő nekünk a 62eseket :wink: :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Nabasszus, jó felületesen olvasok.... Kimaradt az életemből, hogy a SZÜLŐSZOBÁRA kell (főbelövős szmájli)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


8) semmi vész... gondolom Kobold épp rajtad csüngött, meg különben is... :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Istenem olyan jó olvasni, hogy van akinek van ideje pakolászni! Nekem össz vissz 10 percem volt mind a 2 pakk össze készitésére! Mivel nem voltam össze pakolva és az éjjell anyum mega párom pakoltak mig én a kádban álltam, mert folyt a magzat vízem! De jelentem semmi nem maradt ki! Én is székrekedéses vagyok, de a szőlő cukor mellé még az éjjel megáltunk venni sima egyszeű nem töltött milka csokit és az nagyon jó volt mikor már majd kigugvadt a szemem az éhségtől! Szal én csak ajánlani tudom!
Egyébként szerintem nyugodtan lehet bikiniben lenni a kádban! Bár szerintem jobb ha csak felül van valami!
Csajok a gátmasszázs olajat már nem a 36. hét környékén kell elkezdeni használni??? Ér úgy is az valamit, ha az uccsó pillanatban használod??? Lehet buta kérdés, de mintha én így hallottam volna! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red!
Távollátó szemed van, vagy csak egy hasonló korú gyereked? :lol:

Nócika!
Én hajnalban, szivárgó magzatvízzel hajigáltam össze a táskát... jó bénán, mert páromnak minden napra jutott valami behoznivaló.
Gátmasszázsolaj passz... :roll: én nem használtam... főleg mert nem értem el a kérdéses helyet és páromat meg nem akartam ilyesmire kérni :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


hehe, Gabi, beletrafáltál, tényleg van itthon nekünk is egy miniterrosistánk :wink:

én sem használtam gátmasszázsolajat - sztem most is kimarad az életemből.
a szülésznő is csak ímmel-ámmal, az OEP felé elszámolható beavatkozások miatt próbálkozott meg vele, és bár P úgy jött, mint a rakéta, végülis nem repedtem és nem is vágtak. hál istennek!!! (Boti, hallod? most is így szeretném! :D )
Nekem a méhtisztítás után a gátmasszírozással való próbálkozás volt a legkellemetlenebb, asszem. :?

nóci:
hááát igen, mivel nem gondoltad, hogy Regibaba iylen hamar feladja az albérletét nálad, gondolom, hogy nem voltál még összepakolva...
én már akkor is megcsináltam a 35 héten, ha jól rémlik, meg most is, biztos ami biztos.
én megúsztam a szivárgó vizet, amnit nem is bánok - csak a kh-ban durrantam el (pedig 5 perces fájásokkal mentem be).

kíváncsi vagyok, most mi lesz majd. szeretnék itthon vajúdni amíg csak lehet...

Kép

Kép
redwings
 
 


Én meztelen voltam kádban. Sőt, anyaszült meztelen voltam a szülőgyon is, úgy szültem, úgy rakták rám a gyereket.

Előre ezt el sem tudtam volna képzelni, elég szégyenlős vagyok, meg még sosem szültem meztelen, ott meg annyira nem érdekelt, mi van -vagyis nincs - rajtam, hogy észre sem vettem. :oops:

Gondolom azért alakult így, mert a kádban -2 ujjnyi tágulásnál- megjöttek a tolófájások, gyorsan kimásztam, hogy megnézzék, mi újság odabent, aztán meg már ottragadtam a szülőgyon, mert hipp- hopp jött is a baba. Nem volt idő felöltözni, meg hasonlók, igaz, eszembe sem jutott, el voltam foglalva a szüléssel.

Gátmaszsázs: otthon én sem csináltam, nem igazán értem el, meg túlzottan kedvem sem volt hozzá, de nekünk bejött, most először sikerült a gátvédelem. Ehhez használta a szülésznő az olajat.

Az elős gyereknél hatalmasat vágtak, abban a kórházban ez volt a szokás. A másodiknál nem vágtak, de repedtem, végre most sikerült megúszni ezeket.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!


Nekem mondjuk nem volt valami nagy pocakom szal én elértem volna, ha akartam volna, de eszembe se nagyon volt és a szülésznőm mondta, hogy első bébinél mindenképpen vágnak mert itt ebben a korházban ez a szokás, tehát gátvédelemmel nem szülhettem volna! És mivel korababám volt mondta, hogy itt mindenképpen nagyot vágnak, mert a kis feje a legkevesebbet nyomodjon! Szal engem jól felmetszettek! De sebaj nem számitott mivel eleve felszivodos varratot kaptam aminek nagyon örültem és nekem az egyáltalán nem fájt, hanem inkább szülés után néhány órával ki jött az arany erem ami borzasztó volt! De arra meg jó volt a mastu krém! Az pár nap alatt helyre rakott!

Nekem álmaim között szerepelt, hogy kádban vajudjak, de a zuhany is nagyon jól esett!

Redwings! Nekünk hálistennek nem volt kimaradt cucc csak a babaholmi, de azt sajna nem is kellett össze pakolni hisz Őt a születése estélyén elvitték a koraszülött klinikára! De legközelebb remélem, hogy ha lesz kistesó akkor semmi nem így fog történni mint most! hanem majd időben össze pakolok és a 37. hét elött nem szülök!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek

Sámuelhez gratula, minden jót nektek

Babóca képek nagyon édesek! Kristóf továbbra is nagy kedvencem, és olyan cééép!

Red! Atyagatya, ennyire régen jártam volna itt? :shock: minnyá szülsz :lol: én unflus időszakban szültem: a liftekig feljöhetett minden hozzátartozó és megkaptam az ellátmányt :lol: Papás szülés volt, így a párom láttam Marcit, mikor megszületett (utána meg 2nap múlva feloldották a tilalmat, uccsó napra épp, du, beözönlött az egész család, hjajjj de jó volt 5 percenként kirohangálni :lol: )

Sztem most már megvan minden a listádra, nekem nem engedtek a szőlőcukin kívül mást enni.

Fogadott doki témához: nekem inkább ez volt a fontos, mert ha bármi váratlan történik, akkor nem a szülésznő, hanem egy biztos tudású, gyakorlatú orvos tud segíteni. A párom végig velem volt, én nem is igényeltem, h szülésznő legyen velem. Az ügyeletes nőci épp annyiszor jött hozzám, ami nekem pont jó volt. Kedves volt és segítőkész, de nem nragadt rám, hálistennek és nem is bagózott rám 8) Így kapott zsét, kicsit. A doki egyébként nem csak a végére jött be, hanem elég sokx. Jófej volt. Imádom na... könnyű, gyors szülés, egészséges baba :lol: Ezt kívánom neked is Red!
Szobák: jajjj nekem nem jutott alapítványi szoba, sztem itt a protekció nem számít. Ha tele van, akkor nem lehet kipakolni senkit, gondolom. "Hé most kell a hely, menjen át 6ágyasba?" Szal sztem ez nem műxik. Már jó előre szóltam, és a szülőszobán is, h ha lehet akarok alapítványit, mondta a doki h utánanéz, és ő szólt mikor már Marci a karomban volt, h sajna nem fog menni. Az uccsó iccakára átmehettem volna, de arra meg már minek... maradtam. Nem aludtam. Vizesblokk... fúúú nem, nem. Inkább nem mesélek róla (ezért akartam alapítványi szobát).

Na mék bubukálni, kifáradtam ma.
szép 7végét mindenkinek.

KépKép
hugic
 
 


hugic:
háááát, igen, kérdéses, hogy mennyire mindjárt is lesz az a mindjárt... én nem bánnám, nem húzódna sokáig :oops: :wink: :roll:
nem szeretném túlhordani és pláne nem szeretnék indított szülést... de majd Boti kitalálja mi legyen. Én addig (cseppet sem csendben :lol: ) szenvedek :wink:
Remélem ,hogy nem csak szőlőcukit ehetek majd, mert olyan farkaséhség gyötört végig, hogy a papucsomat is elrágtam volna legszívesebben. Mondjuk mivel alig-alig néztek rám, én ettem kekszet is :oops:
Komolyan feljöhetnek a liftig az influ-időszakban is? Hát ez klafa! ennek most nagyon örülök, köszi az infót! :D akkor nem fogok éhenhalni 8)

egen, talán inden megvan a listámra... de majd kiderül ha ott leszek :lol:
mindenesetre ha kiég felettem is a villany,akkor majd sűrűn gondolok Gabira, hogy ő megaszonta hogy vigyek égőt :lol: :lol: :lol:

Nócika:
tök jó, hogy nem volt gondod a gátsebbel! Én remélem, hogy megúszom majd most is a vágást, de ha mégsem, akkor meg azt remélem, hogy pont ennyire nem fog zavarni majd, mint ahogy téged sem zavart :wink:

Uxi:
én sem tudom elképzelni jelenleg, hogy meztelenül szüljek :oops:
ahogy öregszem, úgy válok egyre szégyenlősebbé...
:lol:

drukkoljatok nekem, hogy febr 8 legyen a NAGY NAP, mert akkor szülinapi ajándékba kapnám a kisfiamat (vagy febr.10, vagy 12 - ezek is szimpi dátumok még)

Kép

Kép
redwings
 
 


hugic írta:Szobák: jajjj nekem nem jutott alapítványi szoba, sztem itt a protekció nem számít. Ha tele van, akkor nem lehet kipakolni senkit, gondolom. "Hé most kell a hely, menjen át 6ágyasba?" Szal sztem ez nem műxik. Már jó előre szóltam, és a szülőszobán is, h ha lehet akarok alapítványit, mondta a doki h utánanéz, és ő szólt mikor már Marci a karomban volt, h sajna nem fog menni. .



Ó, dehogyisnem működik. :wink:
Amikor én szültem, hatan szültünk egyszerre.
Volt épp két szabad hely az alapítványikban, arra pályáztunk mind a hatan... :oops: PErsze lehet azért kaptam meg, mert hamar emgszültem, de szerintem benne volt a szülésznő keze is, ha más nem , legalább abban, hogy ő tudta, hol kell időben szólni

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Hugic! Hát igen valóban elég rég jártál erre! És Marcika már nem sokára 1 éves??? na úgye hogy rég jártál erre?!! Basszus! Hozzál képet a kicsi hercegről!!!! Meg vannak már a szülinapi ajándékok??? Tortát te sütöd?? vagy rendeled???

Red! Egyben még?? Minden okés?? Hogy birod a napokat?? Akkor a pakkok összecuccolva???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


jaja, én full készenállok... nem bánnám ha mielőbb vége lenne a 2:1 állapotnak

Kép

Kép
redwings
 
 


Az a pár nap már hamarabb eljön mint gondolnád! Lehet már csak óráitok vannak hátra!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


a próféta szóljon a száddal, szahib!

Kép

Kép
redwings
 
 


Akkor most ne szurkoljak tovább a február 8-nak? Egy szavadba kerül és átállok a mindenórásra :lol:

gyerekem ma elaludt a szánkón... jellemző... mormota, akár az anyja :oops: :lol:

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: