Új privát üzeneted érkezett!

fendike írta:Lányok,
Máté BCG oltása nagyon kidudorodik, vörös és kifakadás közeli állapotban van... :oops:
Ez normális??? Teendő?

kifagad magától, utána ragaszd le, hogy ne koszolja össze a bodykat.

80 gr szerintem nem vészes,vagyis nálunk abszolút általános volt már ebben a korban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi!!
igazából tényleg nem kér többet, gondolom ha nagyon éhes lenne, jelezné vhogy... :roll:

Kép
fendike
 
 


fendike írta:köszi!!
igazából tényleg nem kér többet, gondolom ha nagyon éhes lenne, jelezné vhogy... :roll:

biztosan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Fendike!
Milyen járókát vettetek? Mi is venni akarunk.
Én is lemértem Zsombit 1 hét alatt most csak 60 g-ot hízott, a Ti babáitokhoz képest elég kevés :( , de jó kedvű, hiába kínálom, nem kér többet. Kérdezzem meg a gyermekorvost?

Etetőszék témában most már nem tom melyiket lenne érdemes? :oops: Nem akarok túl drágát, mert, amit Orsi feltett, Lili új széke, az nagyon tetszik. Szóval 1 éves körül az tök szupi! :lol: Addig meg kéne vmi! :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:amit Orsi feltett, Lili új széke, az nagyon tetszik. Szóval 1 éves körül az tök szupi! :lol: Addig meg kéne vmi! :oops:

ha tényleg olyat akarsz, szólj és szívesen intézek az ebayen, mert itthon 37e Ft, postával együtt meg 75 eur.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
amíg nem ültek stabilan a fiaim,a bébihordozóban etettem őket!
Mi a Brendonban vettünk fa etetőszékeket,kemény 7000 ft-ért,és szuper,imádjuk!

Andi
Kép
aanda
 
 


Donika,
örülök, hogy kiderült az álmatlanság oka, persze nem jó hír, de legalább tudod és lehet kezelni...
mikor is mész dokihoz???

én igazából nem értem ezt a hízás dolgot, anno a dokim mondta, hogy majd szóljak ha nem hízza meg a heti 15-20dkg-ot, mert akkor nyilvan nem elég a tej és nekik pedig egyre több kell

hát erre cáfol itt rá mindenki, hiszen lelassul a fogyás ami logikus, viszont azt én sem értem miért esznek kevesebbet, de tény, Máté is a 180ak helyett 100at eszik, ami rohadt kevésnek tűnik, de elég neki és tök jól van
viszont ő is alig hízik... :roll: nem tudom igazán, de azon a héten amikor pótoltam tápszerrel, akkor is csak 12deka volt, ami szintén elmarad a régi hízásaitól
dokim most elutazott, de tuti tápszert javasolna ill. hogy egészítsem ki vmi kajával... na ezzel még várok, gyümölcsöt néha kínálgatom

geuther járókát vettünk brendonban, fa, 3szinten állítható, most még legfelül van és szereti
azért akartam már most, mert a babahintából és a pihenőből állandóan ki akar fordulni és az ágyon imádott tornázgatni, így én is nyugodtabb vagyok, innen tuti nem esik le.. :D

Kép
fendike
 
 


Hali lanyok!

Jucmuc,
nagyon edes Davide ahogy borzosan all a haja :lol: es medencetek is szuper :lol:

Fendike, :lol:
nekunk is geuther jarokank van en nem vagyok tole elragadtattva mert alul allandoan szetcsuszik :cry: Amugy Laura is szereti nekunk kezdetektol van most tettem le egy szinttel mert igy jobban kilat belole...

Etetoszek:
en a peg pereggo prima pappaval szemezek most le is van arazva.De valaki irta hogy a chicco jobb ..Miert?



Vasarnap nagyon beteg voltam orvost kellett este hivni mert 39 lazam volt,gyomorvirus..szoptatni is alig birtam
Azota ugy erzem tejcsi sincs annyi, igaz Laura jol van vidam eleven forog allandoan...de szopizni csak par percig akar utanna elfordul es gondolom ez a tejszaporodasnak sem teszjot
Hizni alig hizik igy most en is elkeztem meregetni...Es ujra elovettem a pumpat is mert azert szeretnem hogy meg legyen egy idejig tejcsi..A kettobol 15 mlt tudtam kipreselni miutan Laura szopizott 140et.... :shock:
Szerintetek jo ha fejek most par napig szopik utan?

Kép
petitpois
 
 


Lányok!

Szoptatás alatt milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni?
Veszettül fáj a fejem :(

Köszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Algopirin.

Petitpois,
Fejhetsz is, és érdemes gyakrabban megkínálni a cicivel, mert az igaz termelést a baba tudja beindítani, megtartani. Én is kétszer voltam lázas beteg az első három hónapban, tudom milyen rossz :(
Vendég
 


Pandus :P
Gyors voltál, köszi. Persze rá van írva, hogy szoptatás alatt ne... de mindenre rá van...
Köszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Igen tudom, de én minden betegséget elkaptam az első hónapokban amit csak lehetett, még méhgyulladásom is volt, és minden orvos ezt mondta. A kórházban is ezt kaptam szülés után.
Vendég
 


fanni73 írta:Lányok!

Szoptatás alatt milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni?
Veszettül fáj a fejem :(

panadol is mehet a sotén azt is adnak az algo mellett.
szerintem bármit :wink:
tudom, ez hülyén hangzik, de ha fáj szerintem inkább csillapítsd. úgysem marokszámra veszed be.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


petitpois írta:A kettobol 15 mlt tudtam kipreselni miutan Laura szopizott 140et.... :shock:

no, de ezzel mi a gond?
a kereslet=kínálat, ez így ideális.

szerintem felesleges fejni, inkább tedd sűrűbben mellre.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus,Orsi
koszi a gyors valaszt :lol:

A ma esti szopinal egy fel orat sirt, bevette a cicit de rogton ki is kopte majd siras cici be ki siras... :shock: Ez mi lehet?

Kép
petitpois
 
 


petitpois írta:A ma esti szopinal egy fel orat sirt, bevette a cicit de rogton ki is kopte majd siras cici be ki siras... :shock: Ez mi lehet?

szopisztrájk? hasfájás? fog? torokfájás? :?
ezek közül bármi...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszi előre is, majd jelzek! :lol:

Fendike!
Biztos szupi a járóka, mi nővéremtől fogunk kapni 1-et, biztos nem állítható, de gondolom a célnak megfelelő. Egyébként meddig van el gyerek járókában, sztem nem sokáig, bár biztos gyerek függő is! A pihi székben már nekem sincs el egyáltalán, állandóan forogna abból is. A bébihordóban szerintem csak azért van el, mert kint van látnivaló, de időnként már abból is nyomkodja ki magát. :D
Tegnap voltam dokinál, kaptam gyógyszert, lehet szedni szopi mellett is, majd szept-ben kell visszamennem. Ja, és fogytam kg, amikor megláttam, azt hittem elsírom magam! :cry: Remélem helyrepofoz!!!!

Petitpois! :D
Örülök, hogy jól vagy most már! :D
Zsombi is szokott hasonlót csinálni esténként, én azt olvastam, az is elképzelhető, hogy az ínyében vérbőség támad a szopi hatására, és az fáj neki. Szerintem a peg is jó etetőszék, árban az hogy alakul?, ugyanazt tudja, mint a chicco?
Én a hejedben gyakrabban tenném mellré, és max. este fejnék.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Miért sírtad el majdnem magad? Mert fogytál?

Petipois,
Nekünk a szopisztrájk volt ilyen.
Vendég
 


Orsi :P
Neked is köszi. Végül a Paramax győzött, azaz a Paracetamol.

Sajna ma nega csúcsot döntöttem tejci ügyben :( Összesen még a 700 ml-t sem értem el. Remélem, holnap jobb lesz...

Jó éjt, Lányok!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Gömböcske,

Az FP-t a Visegrádi utcai bemutatóteremben meg tudod nézni, esetleg telefonálj oda, hogy van-e raktáron. A címet itt a személyes átvételnél megtalálod:

http://www.jatsszvelem.hu/index.php?center=info

Kép
bandika
 
 


Orsi,
csak este van ez,ugyhogy nem hiszem hogya torka amugy meg jokedvu........Akkor szopisztrajk :shock:

Pandus,

es hogy alakult a szopisztrajk ugy ertem meddig tartott mit tettel ellene mar ha lehet vmit tenni?

Donika,
nem tudom melyik jobb mind a kettot dicsertek itt a lanyok
a Peg perego most akcios 169rol 139 re van lerazva meg a heten...
Chicco meg 129 euro....
Hihetetlen jo dolgokat vettem Lauranak a nagy learazason a jovo nyari rucikat beszereztem :lol: 50 70 szazalekkal olcsobban :lol: :lol:

Fanni,
ne izgulj tejcsi miatt ma bizti jobb lesz.ha lesz kis idod dobsz a fiukrol fotot? :lol:

Ma a fulem faj remek mindigvalami es szombaton pedig keresztelo remelem addig helyrejovok :?

Kép
petitpois
 
 


Vendég
 


petitpois írta:Orsi,
csak este van ez,ugyhogy nem hiszem hogya torka amugy meg jokedvu........Akkor szopisztrajk :shock:

ilyet Levi is csinált, ca. 3 héten át minden este, aztán elhagyta... azóta sem tudom, miért.
nagyon ne idegesítsd magad rajta.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Fendike!
Ilyen korban az is normális, hogy nem hízik egy hétig. Nálunk is probléma a kis gyarapodás. Az orvos és védőnő hozzátáplálást javasolt. Nem tudom, mit tegyek, mert az én gyerekem nagyon sírós, mindig is ilyen volt, csak az idegesít, mi van, ha éhes????????????? Mert 4 hós kora óta ő is nagyon keveset gyarapodik, ráadásul szállodába megyünk nyaralni, így jövő hétig nem akartam elkezdeni a hozzátáplálást, hogy ott ne kelljen kotyvasztani.

Szerintem, ha a Te gyereked jókedvű, akkor semmi baj nincsen.

Nekünk is van járóka, igaz sokkal egyszerűbb, mint a geuther, de nagyon utálja a fiam, ordít benne. A franciaágyon szeret lenni, és a földön is elvan, ha mellette vagyok. Állítólag 9-10 hónapos kor után már nincsenek el a gyerekek a járókában, ezért nem akartunk beruházni.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Állítólag 9-10 hónapos kor után már nincsenek el a gyerekek a járókában, ezért nem akartunk beruházni.

ez gyerek és szoktatásfüggő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
Az én gyerekem is nagyon sírós, de már megszoktam, hogy ő ilyen. Nálunk akkor is sírós, ha óránként megetetem :lol: Picsogó Julcsi és kész :lol:
Vendég
 


Petitpois,
jobbulást!!!!!
nálunk is ez megy folyamatosan, kiköpi a cicit, változó mikor, van hgy alig tudom leválasztani, alvásig csócsálja, máskor meg lepattan 5perc után és röhög, isteni kedve van de cicit látni sem akar... :roll: persze tápszert benyeli ha kotyvasztok, vagyis azt könnyebb a forgó feje után vinni... :D
ilyenkor kb. 100at eszik, ami sztem kevés, dehát ez van
nekem még nem csúszott el a járóka, de figyelni fogom.. :oops:

Gömböcske,
minden gyerek tényleg más, Máté szereti, hosszan elvan benne és próbálom is erre szoktatni!
Hozzátápi, te döntésed, különben nem olyan bonyolult, 1perc alatt belejössz.
Tudom, legnehezebb eldönteni, hogy miért sír, milyen gyakran szopizik???
Máténál én meg azzal vagyok bajban, hogy egyáltalán nem sír és éhesnek sem látom szinte soha, max. ha hajnalban kel, izgatott és nagyon rácuppan, valszeg akkor éhes. Napközben semmi, csak akkor nyökörög ha álmos...

Donika,
mennyit fogytál????
Máté mindenből nyomkodja ki magát, fel akar ülni, már a kádban a macis betétből is erőlködik, pedig ott eddig olyan jól elvolt.
most a járókában a legjobb, ott nehéz lenne felülni.. :D

Kép
fendike
 
 


Milán:
Kép

Márk:
Kép

Ennyire futotta most...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, édesek nagyon.Épp a Paramaxot akartam írni, de már látom, megoldottad.Remélem, elmúlt a fejfájás!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Én is 1 hónapja próbálom beszoktatni a járókába, pont 4 hónapos kora óta, de ő is már forog, nekimegy a rácsnak, és ordít. A fölé lógó játékok nem nagyon izgatják, illetve kb. 3 percig játszik velük. Ő kb. 7-szer eszik egy nap. Nappal 6-szor, éjjel 1-szer.
Reggel van a legjobb kedve, akkor még a járókában is elvan. Érdekes, reggel kaja nélkül is elvan, gyorsan reggelizni is tudtam ma.

Fanni!
Tüneményesek a fiúcskák!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Máté tele van apró piros pöttyökkel, sztem melegkiütés...
Kezeljem valamivel??? Vagy majd elmúlik!?!???
Eddig hintőport tettem rá, kicsit talán segített, reggel egész szép volt, tegnap este tele volt az arca, jó vörös foltokban.. :oops:

Fanni,
édesek a fiúk!!

Gömböcske,
lehet hogy ő nem fogja szeretni, tényleg babafüggő sztem
én vettem párnát a rácsra, így ugyan nem lát ki, de egyelőre fontosabb, hogy ne verje be a fejét, attól ő is megijedt...

Kép
fendike
 
 


Melegkiütés nem klasszikusan arcon van, tarkótájékon és a fedett testfelület az értintett.
Tejkiütés lehet az arcon, az is elég hullámzóan néz ki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
Nagyon édesek a fiúk!! Fürdetést szeretik?
Vendég
 


Pandus :P
Igen, szeretik a pancsit :D Csak a vetkőzés/öltözés/pelenkázás alatt üvöltenek, maga a víz megnyugtatja, elbűvöli őket :)

Köszönjük a dícséreteket 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

Nagyon szepek vagytok! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Orsi,
arcról elmúlt, viszont egész testen van, hát-has és kar comb is, tele apró piros pöttyel.. :oops:
sztem nincs baja tőle és éjjel is végig aludt, láz nincs, úgyhogy remélem melegkiütés és múlik... :!:

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Orsi,
arcról elmúlt, viszont egész testen van, hát-has és kar comb is, tele apró piros pöttyel.. :oops:
sztem nincs baja tőle és éjjel is végig aludt, láz nincs, úgyhogy remélem melegkiütés és múlik... :!:

vagy vírusfertőzés, Lilin volt ilyen ca. 2 hónapja. Kell neki pár nap, hogy elmúljon.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


És dokihoz vitted?? Kented vmivel??

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Talán lesz egy kis időm írni nektek!

Petitpois!
Gréta nálunk minden este pont ugyanazt csinálja, mint Laura! Én már megfejtettem az okát a hisztinek! 8) Szóval nálunk azért ilyen este, mert délután nem alszik. Este alszik kb. 10től 5ig fél6ig, aztán eszik és visszaalszik fél 10-10ig. Szóval ő egyhuzamban elég sokat alszik és így 10től estig nem alszik, csak séta alatt kb. fél órát. Estére annyira elfárad, hogy már a szopihoz is fáradt. Amik önnyen jön neki tejecske az elején, azt kiszippantja, aztán hiszti ezerrel, hogy a többi nehezen jön, eszik, sír, eszik sír, mígnem bealszik! :wink:

Gondolkoztam azon, hogy a délelőtti alvásba belenyúlok, hogy délután is aludjon, de még nem mertem megtenni ezt a lépést, mert félek, hogy összezavarnám!

Fanni!
Tündériek a fiúk! Azért tudsz mellettük kicsit pihenni?

Múlthéten csütörtökön voltunk csípőszűrésen, ami negatív lett a doki szerint. Az asszisztens ehhez képest mindenfélét írt a papírra, de ennek az okát ma megtudtam, hogy miért csinálják ezt a gyerek klinikán. Azért írják rá, mert ha a 4hós kontrollon mégis baj lenne, akkor tudnak azzal védekezni, hogy ők ráírták a leletre, hogy terpeszpelenka javasolt! Áh, ezen nagyon kiakadtam!Ugyanis ma megnézte egy gyógytornász Gréta csípőjét, és ráncosasszimetriája van :cry: Szóval kell neki a terpeszpelenka.

Illetve ez a duplán pelekázás. Valaki közületek csinálta ezt ugye? Csak nem tudom már ki :oops: Ezt tényleg a nap 24 órájában kell?

Kicsit fura volt ez a gyógytornász egyébként, mert megjegyezte kicsit gúnyosan, hogy nem viszi Gréta túlzásba a hízást. Hát másfél kilót hízott 7 hét alatt, én ezzel meg vagyok elégedve!

Ma visszadtam a védőnőnek a mérleget, már nem mérem! Nem akarom magam ezen idegesíteni, péntek óta nem mérem és még a tejem is több, mióta nem foglalkozom azzal, hogy pontosan mennyit is eszik. De eleget, az tuti!

Képzeljétek kedden és csütörtökön lázas voltam! Először a mellemre gyanakodtam, de tuti hogy nem az, mert nincs begyulladva és nincs benne csomó sem, megnézte ma a védőnő is!
Délután megyek a dokimhoz kontrollra és mondom azért neki, este a bal petefészkem kicsit fájdogált lehet az? Nem tudom.

Kicsit hosszú lettem, bocsánat, de már régen voltam!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka,
Olivérnek sem voltak szimmetrikusak a ráncai. Valóban lehet, hogy jobban használja az egyik oldalát, de lehet másért is. Nekünk semmit se írtak fel, megnézték uh-on 4 hósan, és minden rendben volt. Tudom, nem segítettem sokat, csak leírtam. :D Biztos nálatok is minden ok lesz!
20140901102739
 
 


kisfóka,
Barnus egy hónapig hordott terpeszpelust, és használt neki. Éjjel-nappal kell, én a legolcsóbb változatot vettem, ami gumibugyi szerű, a pelusra húztam vagy néha a ruhára ha épp elég szűk típus volt rajta. De van textilből is, kantáros is...

KépKép
lili73
 
 


fendike írta:És dokihoz vitted?? Kented vmivel??

nem kentem, nem vittem. pár nap alatt elmúlik.

kisfóka írta:Ugyanis ma megnézte egy gyógytornász Gréta csípőjét, és ráncosasszimetriája van :cry: Szóval kell neki a terpeszpelenka.

én nem akarok a gyógytornász ellen beszélni, de a ráncaszimmetriát neg. csipőszűrés mellett nem a terpeszpelenka oldja meg, hanem a gyógytorna.
A ráncaszimmetria, ha a csípővel minden OK, akkor izomtónus problémát mutat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka,
én duplán pelenkázom, Pandus javasolta és már látom, hogy javult
éjjel-nappal rajta van, kivéve ha program van, akkor azért leveszem.. :D
5hósan viszem majd kontollra, remélem minden OK lesz
nálunk is hasonló volt, UH negatív, odaírták a terpeszpelust, én igazán nem foglalkoztam vele, mígnem a gyerekorvos is mondta, hogy adjam rá, merthogy nagyon kötött és feszít iszonyúan, alig lehet széthajtani a lábait
gumibugyi kicsit drasztikusabb, az is jó, csak a nylon ebben a melegben nem az igazi...
másfél kg teljesen jó, ne hagyd felidegesíteni magad!!!!

Kép
fendike
 
 


én nem akarok a gyógytornász ellen beszélni, de a ráncaszimmetriát neg. csipőszűrés mellett nem a terpeszpelenka oldja meg, hanem a gyógytorna

ja igen, akartam én is írni, hogy Barnusnak nem ráncaszimmetria miatt írták fel, hanem a kötött izmok miatt...

KépKép
lili73
 
 


Hajni, Lili, Icsilya, Fendike!

Köszi a válaszokat! Hát remélem, hogy nem lesz gond!
Mutatott pár gyakorlatot, hogy miket csináljak, azokat fogom természetesen!

Akkor vegyek terpeszpelenkát? Nem elég ez a duplán pelenkázás?
Mert én úgy gondoltam, hogy így csinálom, mert ez a pelenka nem bántja a bőrét a combján.

Fendike!
Nekem úgy meghúzta a csaj a pelenkát rajta, hogy elkékültek a lábai, én meg meglazítottam! Teljesen derékszögbe pelenkázod? És úgy tud rendesen rugdalózni ugye?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Orsi, :D
köszi!!

Kép
fendike
 
 


kisfóka írta:És úgy tud rendesen rugdalózni ugye?

a rugdalózás azért még nem fő tevékenységük, a lényeg, hogy a csípője rendben leszen :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka,
nekünk is lábtorna-tornáztatást javasoltak
20140901102739
 
 


Fóka,
Nekünk is kellett, bár mai napig nem tudom pontosan, hogy miért :roll: Mi egy nagyon jó dokinál voltunk(másodjára), és ő mondta, hogy terpeszpelus, vagy dupla. Mi a duplát választottuk napi 24 órában, de 1 hónap múlva már levehettük.
Vendég
 


Kisfóka,
Nekem méhgyulladásom volt szülés után, akkor én is lázas láttam, de nekem nem csak fájdogált a hasam. Rosszabb volt, mint a szülés. Dokinak szólj.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: