Új privát üzeneted érkezett!

Látom lassan mindenki révbe ér. Gratula Poszaninak is.

Nálunk a doki még kivár. Azt mondta, hogy magzatunkat nem fogja siettetni, úgyhogy jan 20 keddre akár másfél hetet is ráhagy.
pnegyesi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulákat hamarosan bővebben is jelentkezem!
Ma végre haza engedtek,sajnos besárgultunk így 2 napot ráhúztunk.
Megyek gyorsan pihizek mert a kis zabagép nem fog hagyni! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani! Gratula mégegyszer! Remélem nem haragszol, de a másik fórumon szóltam a lányoknak, hogy megszületett a babád:)

Kép
kikati
 
 

 
 

Sziasztok,

remélem mindenki jól van.
Elkészültem a születés történetemmel, amit csatoltam nektek.

Jók legyetek!

Timi születés történetem

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timcsi Örülök, hogy ilyen szép élményként élted meg a szülést. Ezt egyébként így van, bármennyire fáj is a világ legszebb dolga:)
Az egyetlen fájdalom aminek van értelme.

Kép
kikati
 
 


Gratulálok, nagyon szép, felemelő, néhány helyen mulatságos, de tanulságos szüléstörténet

Hát, mi holnap este 8-kor vonulunk be a kórházba, s megpróbálják megindítani a szülést.

Lehet szurkolni :)
pnegyesi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulákat,sajnos most egyátalán nincs időm a gép előtt ülni!
Kikati köszönöm hogy szóltál még oda sem volt időm beugrani.
Remélem ha kicsit beállt a napirendünk tudok jönni.
Pnegyesi nagyon szorítok nektek!!!

Kép


Kép
poszani
 
 


pnegyesi: szorítok nektek! ügyesek legyetek!

Ani: ha lesz egy pici időd és kedved, te is írj már pár sort a szülésről. Kíváncsi lennék te, hogy élted meg?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timi megpróbálom gyorsan és röviden!

Reggel már úgy ébredtem hogy voltak fájások és valahogy éreztem hogy ez más.Figyeltem hogy rendszeres és milyen erős.
Szóltam a páromnak is hogy legyen elérhető mert lehet hogy menni kell.Barátnőm szinte egész nap itt volt velem még délben elmentünk egy sétára is hogy talán kicsit segít majd.
Kisfiam mintha tudta volna este 5-kor amikor az apja belépet az ajtón volt egy erősebb fájásom és elkezdett sűrűsödni is.
Otthon jól el voltam de akkor már tudtam hogy ma meglesz a kisfiam. :D
Fél 8-kor elindultunk mert akkor már 5 percesek voltak a fájások és nem akartam az úton megszülni.8-ra beértünk a kórházba és az úton érdekes hogy kicsit lassultak a fájások.
Amikor a doki megvizsgált már szinte meg volt a 4 ujjnyi tágulás,mire a szülésznővel befejeztük az adatok felvételét és átöltöztem elfolyt a magzatviz.
Innen már jöttek a toló fájások és egy kicsit nehéz volt mert nem tudtam hogy szabad-e nyomni.Aztán a szülésznővel ( Gabinak hívják és olyan sokat segített)megbeszéltük hogy azt csináljam ami jól esik,ha nyomni kell hát nyomjak.
Utána már könnyű volt persze idéző jelben.

Kép


Kép
poszani
 
 


Kicsit később befejezem mert a fiam közbe szólt!!! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Ani!

Köszönöm, hogy így is szakítottál időt! Hm... neked ahogy látom gyorsabban ment :D :D Gondolom olvastad az én kis történetemet... az én szülésem picit hosszabb volt.. :lol: :lol:

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timi én szülés szempontjából szerencsésnek mondhatom magam.A kislányom is viszonylag hamar meg lett,ezért is aggódtak hogy nem fogok időbe beérni.
Nagyon jó orvost és szülésznőt fogtam ki mindkét esetben,ami nagyon sokat számít!
A legrosszabb az volt hogy szegény zolika besárgult és mindennap rá voltam készülve hogy haza megyünk de aztán nem lehetett.Az nagyon meg viselt bennünket! :cry:

Kép


Kép
poszani
 
 


jó reggelt
Január 30-án, délelőtt 3/4 12-kor megszületett Négyesi Brúnó Róbert.
4390 gramm, 60 centi

Nem volt könnyű menet, most itt fekszik a karomban és mutogat :)

Majd még írunk

Kellemes hétvégét
pnegyesi
 
 


pnegyesi: Gratulálok pici fiatok születéséhez! Pici? Szép méretekkel jött a világra :) Az a lényeg, ha az anyukája és a baba is jól vannak!


Ani: Tehát neked az első baba is ilyen gyorsan ment? Az igen! Tényleg szerencsés alkat vagy! :D
Mi szerencsére kimaradtunk a sárgaságos dologból!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Pnegyesi gratulálok Brúnóhoz,még minket is leköröztetek!
Remélem a mami és a baba is jól vannak! :D
Gondolom hogy nem volt könnyű de szerintem megérte! :D

Timi:Igen szerencsés vagyok,a kislányom 2,5 óra alatt lett meg és első gyereknek ez nagyon gyorsnak számított.
Sajnos a sárgaságra az én nullás vércsoportommal állítólag esélyesek voltunk.
Nálatok van hasfájás?
Időnként úgy tekergőzik szegény fiam és keservesen sír,de olyan görcsöknek mutatkozik mert aztán abba hagyja és később ismétlődik.Anikó nem volt hasfájós,vele könnyű dolgom volt! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Jó reggelt,
Hát akkor, következzék a mi szüléstörténetünk, kivételesen az Apuka tollából (billentyűzetéből :) )

Boglárka a héten már elég cudarul érezte magát. Gyenge volt, mint az őszi légy, fájt a hasa, hasmenése volt stb. Olvasta a neten, hogy ez már a szülés előjele is lehet, ezért kábé nyugodt volt.
Szerdán dokibácsi bejelentette, hogy nem várunk tovább, csütörtök este vonuljunk be a kórházba, megindítják a szülést. Ekkor már 8 napos túlhordás esete állt fenn.
A csütörtök állandó fájásokkal telt el, így mire este bevonultunk a kórházba Boglárka már 4 centire tágult. Ekkor még teljesen rendszertelenek voltak a fájások. Felraktak egy ballont, hogy tovább táguljon. Reggel 5-ig ballonoztunk, tágultunk.
Hajnalban megjött doktorbácsi, burkot repesztett
Tágultunk
Ekkor már péntek reggel volt. A következő lépés az oxytocin injekció volt. Boglárkának egyre erősödtek a fájásai, de hősiesen tűrt. Mivel a magzatvíz nem volt teljesen okés, ekkor már a szülőszobában voltunk, hoztak be labdát stb.
Fél tizenegyre kiderült, hogy a jó hír az, hogy a méhszáj eltűnt, a rossz hír az, hogy magzatunk nem akar kijönni és esély sem mutatkozik arra, hogy ez a helyzet megváltozzon.
Nehéz szívvel beleegyeztünk a császárba
Műtő, temérdek ember. Fél órán keresztül döfködték Boglárkát, de nem sikerült az érzéstelenítés.
Úgyhogy az altatásos megoldás maradt. S így 15 óra vajúdás és egy 50 perces műtét árán megszületett Négyesi Brúnó Róbert.

Az érzelmi dolgokat mindenki képzelje oda :)
pnegyesi
 
 


Pnegyesi!
Nagyon hősiesen viselkedtettek,biztos hogy nem volt könnyű mindezt végig csinálni.
Le a kalappal Boglárka előtt, nagyon bátor és erős volt.
Gratulálok mindkettőtöknek!!!

Mi alig voltunk a szülőszobán külön a páromtól de egy ajtókilincs bánta a dolgot! :D
Nem tudott bejönni az ajtón amikor szóltak neki hogy szülünk! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


pnegyesi:

Ügyesek voltatok. Nagy türelemről tettetek tanúbizonyságot.
Kívánok Boglárkának mielőbbi regenerálódást, Brúnónak pedig sok finom tejcsit!
...és persze mindhármatoknak boldog babás időszakot!

poszani:

Hát nem semmi vagy első szülésre a 2,5 órával. Nagyon szerencsés alkat vagy!!! :D :D :D
Szerencsére nem mondhatom, hogy hasfájósok vagyunk. Viszont, amikor jön a kaki, akkor fel-fel sír. Olyankor összehúzza magát, de mindig van eredménye is :roll:

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timi:a kaki nálunk is jön csak szegényt gyötri a görcs,most kamilla teával próbálkozunk talán jó lesz.
Evés előtt adok neki 1-2 korty teát!
Sajnos a cumit is be kellett vetni mert mindíg a cicimen lógna,nagyon nem vagyok híve de most muszáj.A lányomnál ezeket megúsztuk.

Alvással hogy álltok? Nekünk valahogy nehezen akar beállni,vagy csak korai lenne ha bármire beállna már. :D
Remélem majd idővel kialakul!

Kép


Kép
poszani
 
 


Ani:
Nálunk szerencsére tényleg csak hébe-hóba fordul elő hascsikarás.
Azonban én sem vagyok a cumi híve, de jelentem nekünk is van cumink. :D :D Néha használja, néha nem. Ő is folyamatosan cicizett volna és nem bírtam már.. Az első napokban nagyon rákattant, de már annyira nem fontos neki. Kifejezetten el szokta utasítani. Az állandó cicizési inger viszont már a múlté.

Az alvás.. az egy érdekes kérdés. Ábi beállt 3,5-4 órás evésre. Sok szopi közti időt végig ébren volt. Kipróbáltam, hogy ha tovább ébresztgetem és tovább etetem.. szépen alszik :D :D :D

Pedig már azt hittem nem fog a kiságyában aludni. Ugyanis mindenhol tudott aludni csak a kiságyában nem. Így viszont édesen alszik a kiságyában.

Jajj, várj eszembe jutott valami: a szomszédunk tegnap mondta a férjemnek, hogy van egy szer, amire ők esküsznek a baba görcsölésével kapcsolatban. Két hétig minden nap adták a babának és utána, mintha elvágták volna az egészet és vissza sem jött. Ha jól tudom cseppekben kell adni. Sab Simplex a neve!
Próbáljátok ki!

Remélem tudtam nektek segíteni.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Köszi Timi a tippet megpróbálom beszerezni és kipróbáljuk!
Remélem használni fog bár gyanítom az esti cirkusz nem marad el így sem.Addig sírdogál míg teljesen kifárad és elalszik! :D
Remélem azért idővel erről majd leszokik! :roll:

Kép


Kép
poszani
 
 


Nem tévedtem Timi csupán csak hajnal 1-ig voltunk fent!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok! Ani , látom hasonló gondokkal küzdünk:) Ati is nagyon hasfájós, bár ő éjszaka alszik, viszont két óránként kel, enni akar, utána nyöszörög a hasa miatt álmában:)
Én adnám neki a cumit, viszont ő kiköpi. Engem használ cuminak. Rajtam alszik el, és ha elveszem megsértődik, ez mindaddig megy, míg el nem alszik. Általában a délelőttöket végig nyüglődi, délután meg alszik. Most is egykor elaludt és azóta is alszik, aztán felkel eszik és megint alszik, általában ötig. Aztán este megint nyüglődés.
Bevált a kamilla tea?

Kép
kikati
 
 


Szia Kikati!

Sajnos a kamilla nem de a köménymag úgy látszik igen.Ezt is evés előtt adom neki és csak pár kortyot.
Teljesen összebeszéltek a fiaink.Nálunk is így zajlika nap,délelőtt fent délután alvás és este sírás!
Még meg akarom próbálni ezt a cseppet amit Timi ajánlott,talán könnyít az esténken.
Ma voltunk levegőzni is és jót aludt a levegőn is.

Kép


Kép
poszani
 
 


Én most vettem a gyógyszertárban mecsek teát. Édeskömény és kamilla van benne. Egyenlőre csak picit adok neki, meglátjuk. Nincs ráírva, hogy csecsemőnek mennyit lehet, csak az, hogy egy filter naponta, de hogy mennyi vízben az nincs ott. Én két decibe raktam egy filtert.

Kép
kikati
 
 


Akkor most próbálkozunk és majd megbeszéljük kinek mi lett hatásos! :D
Most még bepróbálkoztam azzal hogy később fürödtünk,talán így jobban elpihen,vagy bebukom és később rendezi a cirkuszt! :lol:

Kép


Kép
poszani
 
 


Hogy aludtatok éjszaka? Mi megint két óránként fent voltunk. Kisfiamhoz órát lehetne igazítani, annyira pontos:)

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

Hát lányok nagyon tisztelem amit csináltok! Csak most látom igazán mennyire hálásnak kell lennem, hogy az én kisfiam nem hasfájós és 3-4 óránként eszik. Ma éjszaka pl. 5,5 órát aludt.

Nem akarok vele kérkedni, amikor látom mennyire nem egyszerű a helyzetetek. De gondoltam megosztom veletek, mert soraitokat olvasva még nagyobb kincsnek érzem kisfiamat.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Az tényleg nagy szerencse. Én már annak örülnék ha 4 órát végig aludna éjszaka.

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!


Valóban szerencsés vagy Timi,már én is örülnék ha legalább éjszaka 4 óránként kellene kelni!
Kicsit most jobb volt a helyzet,a kömény és a később fürdetés eddig bevált.Most 10-kor tudom lerakni aludni.Nem tudom mennyit számít az hogy mindennap levegőzünk is!
Viszont gyakran megébred,nálunk is úgy 2-3 óránként!

Kép


Kép
poszani
 
 


Mi kedd du hazajöttünk a kórházból. Hétfőről -keddre virradó éjjel kicsit nyügös volt Brúnó, de kedd és szerda éjszakát végigaludta. Azóta kicsit rosszabb a helyzet.

Mivel a háztartás nagy része rám hárul, ezért Boglárka Brúnóval kivonult a hálószobából és éjszakára átvonultak a ház egy másik részére.

Én négy óránként megjelenek, pelenkázás, köldökcsonk-kezelés stb témakörben. Brúnó kezd hasfájós lenni, lehet, hogy mi is teát adunk neki. Mindenesetre úgy néz ki, hogy enyhe sírás után, kb este 10-kor bealszik, ma éjjel az éjjel kb 1/2 1-kor esedékes pelenkázás-szoptatás dolgot is átaludta, majd az ötórás szoptatás előtt kicsivel magához tért és üvöltött. Boglárka nem akart felébreszteni, én ugyanis nem tudok napközben aludni, míg ő igen. Úgyhogy 20 percig hallgatta Brúnót, ekkor megjelentem, tisztába raktam, szoptatás-büfiztetés, egy órás műsor, majd most megint alszik.
pnegyesi
 
 


Szerencséje van Boglárkának, hogy így tudsz neki segíteni. Az én férjem is dolgozik napközben, így én egyedül kelek Atihoz két óránként éjszaka. Este ő fürdeti viszont. Napközben sem nagyon tudok pihizni, mert amikor alszik, akkor csinálom meg amit muszáj itthon. Főzés, takarítás, mosás.

Kép
kikati
 
 


Hasonló helyzetben vagyunk mint Kikati,bár néha anyósom besegít mikor a kislányom is itthon van.
Boglárka szerencsés!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Kéthetesek lettünk :)

Boglárka lassan lábadozik, egyre többet bír és egyre többet foglalkozik Brúnóval
Brúnó továbbra is végigalussza az éjszakákat, van olyan szoptatás, amikor 70 grammot is szopik. Naponta 7-8 alkalommal szoptatunk.
A mosható pelenkák beválnak, igaz, néha eldobhatót is használunk.

Brúnó tele van kiütésekkel, jövő hét kedden megyünk doktornénihez, valószínűleg az anyatejtől. Néha van hasfájás is, de egyelőre semmi komoly.
pnegyesi
 
 


Pnegyesi: nagyon szerencsések vagytok hogy végig alussza Brúnó az éjszakát.Boglárka is jobban van,ez remek.
Mi most egy kicsit nyűgösek vagyunk,lehet az idő is rá tesz.

Kép


Kép
poszani
 
 


Pnegyesi: fantasztikus, hogy Brúnó végigalussza az éjszakát!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Remélem mindenki egészséges,sajnos ez rólunk nem mondható el. :cry:
Pici fiam tüsszög és köhög!Annyira sajnálom szegényt,alig egy hónaposan már gyógyszert kell kapnia!
Nagyon vigyázzon mindenki magára is és a babájára is!

Kép


Kép
poszani
 
 



Jelentem, háromhetesek lettünk

Poszani: gyermekednek jobbulást.

Brúnó végre megindult súlygyarapodásilag. Akár 110 grammot is képes szopizni egy alkalommal. :shock:
Éjszakai 7 óráját továbbra is tartja, azután zenés esztrádműsorral ébreszt minket. Egyetlen gyógymód: Édesapám.
Ha őt látja, megnyugszik és alszik. Atyám viszont csak hetente egyszer jön :) :)
pnegyesi
 
 


Sziasztok!
Végre jobban vagyunk,bár az első napok itthon nagyon nehezen teltek.Lehet front is volt mert akármit csináltam semmi nem volt jó drága pici fiamnak.Ma nagyon nyugodt volt eddig talán azért mert apukája is itthon volt és dadálta a kis seggét.

Pnegyesi: papát oda kell költöztetni egy kis időre!!! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Öt hetesek lettünk!
Ipari Szivattyú már 200 grammon felül szopizik, lassan eléri az öt kilót, éjszaka akár 8 órát is képes aludni - menet közben 1 szoptatással. Még a gyomrára kell valami és megközelítjük a tökéletességet. Lassan összeszokunk,egész nap valamelyikünk ölében szunyál, s jól elvan :)
pnegyesi
 
 


pnegyesi
 
 


Sziasztok!Az én kisfiam 09.01.22-én született!Tündéri, imádni való gazfickó!!!Kép
zeteny
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Nagyon régen nem irt ide senki.

Kép
andi0716
 
 



Manocskak. Jól látom, hogy Nálad már jön a következő?:)

Kép
kikati
 
 


Kikati
Igen, :oops:
Kicsit gyorsan jött, bár nem így terveztük, de mi tervezhetünk Isten végzett helyettünk. :D
Móni
manocskak
 
 


Gratulálok!:)

Ez a fórum sajnos elég kihalt. Elmaradt mindenki. Bár soha nem volt egy nagy forgalom rajta:))

Kép
kikati
 
 



Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: