Új privát üzeneted érkezett!

Tesztet már én is csináltam és 1 még a fiókban lapul, nekem ugyanis még nem is volt, pedig már lassan 2 hónapja nem szoptatok. A doki azt mondta várjunk még 1 hónapot (ez kb. 2 hete volt) és ha még mindig nincs menjek vissza hozzá, lehet hogy meg kell indítani. Mik vannak???

Rozi, azért gratula Nektek, majd kérünk beszámolót mindenről!

Kép
symont
 
 


Sziasztok!

Huh!... Mennyi minden tortent egy nap alatt! :D

Katyca! Menj el kicsit bulizni, jot fog tenni neked is, Dani pedig lehet hogy eszre sem fogja venni!

Rozi! Orulok, hogy irtal, reg hallottunk rolad! En is megneztem az iwiwen Agostont es nagyon szep kisfiad van! Agostan mar all???! Huh, nagyon-nagyon ugyes!!! A kisbabahoz pedig gratulalok!!! :D Kivanok konnyu es problemamentes terhesseget!
Mi is szeretnenk Vivenek egy kistestvert, de az azt hiszem meg nem most lesz! :roll: Egyelore orulok, hogy elbirok ezzel az eggyel is!

Suti! Volt mehen kivuli terhesseged? Remelem most semmi ilyesmi nem lesz nalad!

Symont! Ilyenrol meg en sem hallottam! Szerencsere nekem meg se hire, se hamva semmi fele menzinek, lehet hogy azert, mert Vivi nappal 5-szor , ejjel pedig 2-3-szor szopizik egy ideje! :roll: Szerintem jonnek a felso fogak es azert kel ejjel is gyakrabban, mert eddig ataludta az ejszakakat, most meg allandoan sir fel es csak cicivel tudom megnyugtatni szegenyt! Rag is allandoan, meg csorog a nyala is rendesen......remelem mar nem tart sokaig! :? :oops:

Varom a fejlemenyeket! Kellemes vasarnapot!!! :D

ole85
 
 


Sziasztok lanyok!!
Hogy porognek az esemenyek!!!
Rozi udvozolllek megint kozottunk es gratula a picihez!!!kivanom hogy minden jol menjen.Agoston mar all????Dano nagyon lusta ulni sem igazan szeret mert sokat inog,es allni utal.csak akkor tetszik neki ha en allitom fel es fogom a hona allat.Dani inkabb kuszni szeret,meg fekvotamaszba nyomja magat,vagy megfogozkodik vmiben es terdel.
En is szeretnek egy kislany Dano melle de apa egyenlore hallani sem akar rola.es ha igy folytatjuk meg "szuzen"fogok meghalni :cry: Nalam sem jellenkezett a menzi es azt tanacsolta a doki hogy kezdjem el szedni a tablettat akkor beall..
A bulival kapcsolatban..meg meggondolom,egyebkent igazatok van..egy kis feltoltodes jol jonne..
Kepzeljetek,elvittem Danot a fodraszhoz mert mar hosszu volt a haja..es szuperul viselkedett.semmi siras..meg nevetett is..en fel voltam keszulve nagy bombolesre..
Orulok hogy mindenki jol van pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 

 
 

Annyira aranyosak vagytok! :) Nagyon jól esik, hogy velem vagytok! :)
Nekem itt Pesten sajnos nincsen senkim, és éppen a napokban éreztem magam egyedül, de nagyon...

Suti, Symont, remélem minden rendben lesz Veletek!!

Nekem szoptatás mellett pontosan egy év kihagyással állt be újra a menzeszem (Ágoston akkor volt 3 hónapos) és 3 teljes, normális ciklus után kimaradt... Én nem is nagyon törődtem vele, mondván biztos a szoptatás miatt. Aztán apjuk rám szólt, hogy ugyan vegyek már tesztet, mert őt már idegesíti a dolog. :?
Amikor megláttam, hogy +, nem tudtam mitévő legyek?! Hiszen akartunk még egy babát, és hamarosan, de nem ennyire.
Nálam is az a gond, hogy már Ágostont is 38 évesen szültem, mire ez a baba meg lesz, már túl leszek a 39. szülinapomon és vészesen közelítek a 40-hez. Szóval jól van ez így - csak minden rendben legyen!
Alig bírom kivárni július 16-t, amikor végre mehetek UH-ra babát nézni! :) No, meg azért van egy kis drukk bennem, hogy nehogy baj legyen!

Ti nem gondolkodtok még bölcsin, igaz? Engem sajnos szeptembertől várnak vissza a melóhelyen. :( Kibúvóm az nincs, kell a meló/pénz. De azért most fő a fejem, hiszen január végére várom a másik picim. Patt helyzet. Na, persze még nem szóltam a főnökeimnek, hogy mi a helyzet...

A sulit, vizsgákat hogy bírjátok? Le a kalappal előttetek! Mikor tudtok tanulni? Lehet, hogy már öreg vagyok, de nekem néha annyi erőm sincs mint egy tavalyi molylepkének... :shock:

Katyca, nekem egy barátnőm, aki az USA-ban nevel két gyereket, nagyik nélkül, azt mondta, hogy használjak ki minden alkalmat, lelkiismeretfurdalás nélkül, ha valaki segíteni akar, vagy kimozdulhatok, mert attól a gyerekeknek nem lesz semmi baja (persze csak körültekintően) és kell is egy kis kiakpocsolódás, hogy aztán újra jobban bírjuk a strapát. :roll:
Hát, majd meglátod.

Üdv, pussz Mindenkinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Hú itt aztán beindult a fórumélet :) Nem voltam 2-3 napot, aztán alig tudtam visszaolvasni. Rozi..ez hihetetlen :) Bárcsak nekem is lenne ennyi erőm, kitartásom, önzetlenségem :( Én is szeretnék testvért, de nem fog menni. Lilivel is sokszor nehezen bírok. Nagyon hirtelen jött nekem, még talán én is gyerek vagyok, remélem felnövök 1-2 év múlva, és meggondolom magam :) :(

Amugy a bölcsiről... Hát ahova mi szeretnénk járni, már 3 évre előre nincs hely. Úgyhogy szeretném bölcsibe vinni, de nem tudom. Már akkor be kellett volna jelenteni, amikor még meg sem született. Úgyhogy azzal is még mi lesz... Én mondjuk jövő szeptembertől szerettem volna, akkor lesz 2 éves, de esélyünk nincs. Hát ez van.

Katyca! Én már többször is voltam el apával Lili nélkül, akár nap közben nézelődtünk, étteremben ettünk, moziztunk, volt hogy este buliztunk, barátokkal voltunk. Sosem úsztam meg lelkiismeret furdalás nélkül, de tudtam, hogy hosszú távon így lesz a jobb. Nem baj, ha a mamával van, vagy olyan emberekkel, akik később is részt fognak venni az életében. Sosem tudhatjuk sajnos, hogy mi történik, ami miatt dologznunk kell, vagy távollenni tőlük sűrűbben..Szerintem jobb ha megszokják a rokonságot.

Képzeljétek tegnap délután 6tól 9ig megállás nélkül sírt Lilike. Már nem tudtam mit csináljak. Biztos, hogy fájt valamije. Szerintem fog, mert adtam neki egy kis Nurofen szirupot, és kidőlt mint az atom. Enni sem akart egész nap, aludni se, csak rajtam. De megnéztem, és nincs bedagadva, nem piros..Éjszaka aludt végig, és ma sincs semmi baja?! A fog az lehet ilyen, h néha nagyon fáj, néha meg egyáltalán? Ti már biztos jobban tudjátok, hiszen sztem mindenkinél van már fogacska.

Süti..Neked meg nagyon szorítok, h ne legyen semmi baj.

Puszi mindenkinek :)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztokt Csajszik!

Megoldódott a mensi probléma a mai napon :lol:. Persze, tegnap csináltam egy tesztet,mert kezdtem izgulni...

Bölcsi: én is olyan 2 év körül gondoltam bölcsibe adni Csengét, még nem tudjuk hová, így meg elég nehéz lesz, mert szerintem már most kellene jelentkezni. Meglátjuk. Attól is függ, hogy mi lesz a melóval. Én OTP-ben dolgoztam, várnak is vissza elvileg, de én annyira nem kívánkozom még egyszer oda. Vajon miért???
Talán ha sikerül elvégezni ezt a mérlegképest, azzal tudok majd valamit kedzeni.

Nyuszi! Simán lehet a fog. Csenge (szerintem a nyaklánca miatt is) nagyon nyugis csajszi, de voltak néha fájdalmas felsírásai, aztán egy csapásra abba hagyta és vidámkodott. És 1 hét múlva megjött a fogacska. Meg attól, hogy nem látszik, lehet, hogy belülről már azért nyomja az ínyét.

Most megyek, majd jövök még!

Pá pá!

Kép
symont
 
 


Nyuszi, szerintem ráérsz még a kistesóval. :) Akkor jöjjön, ha Te is akarod. :)

Örülök Symont, hogy minden OK. :)

Bölcsi... Hát igen. Az a nyamvadt meló meg a megélhetés... Nagyon magas a lakástörlesztőnk. :(

Ágostonnak még nincsn foga, de alul a középső kettő nagyon kikívánkozik! Hetek óta nyűglődik vele. Mostanában egész nap nyűgös és éjjel 3 küröl most kétszer egymás után is felébredt, nagyon sírt és kb 1 órába telt visszaaltatni.
Ez így elég nehéz...

Tegnap kaptam kiskönyvet Pindurinak. :) A vérképem ok, még a vasam sem alacsony (a szoptatás ellenére sem) csak a vérnyomásom. Az 90/60 volt, úgy, hogy Ágostonnal mentem a védőnőhöz és vele ugráltam a folyosón. ;)

Legjobbakat!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Nyuszi! Lehet a fog is az oka , hogy Lilike sirt, bar nalunk az also ket fog kijovese elott korulbelul 10 napon keresztul eszrevehetoen nyugosebb volt. Nem csak par napig! :cry: Szegenyt elegge megviselte. De lehet, hogy az is volt a baj , hogy majusban 9 vizsgam volt es ha csak tudtam lepasszoltam szegenykemet es lehet , hogy eszrevette, hogy nem foglalkozom vele annyit , mint elotte, valoszinuleg ez is kozre jatszott. Most pedig mar harom napja megint szenvedunk! :cry: Foleg ejszaka!!! Az ejjel korulbelul 7-szer keltem fel hozza :shock:
Viszont jo hir, hogy elkezdtunk hizni. Tegnap voltunk meresen es 300 grammot hizott ket het alatt! :lol: Megnyugodtam!

Symont! Orulok, hogy minden rendben! Erdekes, en sem vagyok vissza a regi munkahelyemre, pedig rendesek voltak velem es szerettem is ott dolgozni, de ha megyek hozzajuk latogatoba olyan ideggennek erzem magam ott. :oops: Na meg meglatjuk!

Rozi! Neha en is olyan vagyakozva gondolok vissza arra az idore, amikor terhes voltam, olyan jo volt varandosnak lenni! En is a kilencedik heten tudtam meg Vivivel, hogy kisbabam lesz! Ne izgulj minden rendben lesz! :D

Bolcsi: Igazsag szerint meg nem is gondolkoztam rajta, de en is szeretnek itthon maradni, amig csak lehet....csak hat ugye olyan nehez ugy csinalni, hogy mindenkinek jo legyen...

Na megyek, nyugosmentes napot mindenkinek!

ole85
 
 


sziasztok,tényleg jól bepörgött a topik...

nem csináltam tesztet mert megszűnt a barnázás,ha megint lesz újabb jel,akkor majd csinálok,valszeg a szopi miatt kicsit elhúzódott a menszim.....

sajnos a felsírásokhoz annyira nem tudok hozzászólni,mert Berni elég lazán vette a fogacskanövesztést.

Meló...nekem azt is ki kéne találni hogy mit akarok,mert vendéglátózni nem tudok a pici/k mellett...

sutimano76
 
 


Ole igen sajnos volt méhen kívülim Berni fogantatása előtt fél évvel!

sutimano76
 
 


Ágostonnak még egy foga sincsen... Nyűgösség viszont egész nap van... Nem tudom mi az oka.
A lakásban való mászkálásnak köszönhetően, és mert mindenhol feláll, púpokat gyűjt a homlokára, hiába kúszok utána én is... :(

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!


Suti! Sajnalom ami veletek tortent! Mindig ossze szorul a szivem, ha ilyesmit hallok!
Kepzeld, Vivi most jutott el odaig,amit Berni is csinalt, hogy negykezlabra all es hintazik elore hatra- de persze a trukkre meg nem jott ra, hogy el tudjon indulni! Ma meg mar azt is csinalta, hogy negykezlabra allt es kiegyenesitette a terdeit, mint aki fel akarja tolni magat allasba! 8)

Rozi! Lehet a fog is! Nalunk mar 10 nappal a fogacskak elott eszreveheto nyugosseg volt, aztan majus 20-an kibujt az elso es negy nap mulva megjelent a masodik is! :lol:

Na megyek, lefekszem es megprobalok aludni! Nem tudom nalatok hogy van, de en este alig tudok elaludni, reggel pedig alig tudok felkelni! Szerintetek miert nem tudok aludni? Olyan idegesito, hogy tudom most aludhatnek es nem tudok, mire meg elalszok ( vegre) addig Vivi meg mar ebred :roll: Nagyon haragszom magamra!!!

Jo ejszakat!

ole85
 
 


Ole ,ugyi Vivi,hamarosan lesz ott mászás és ácsorgás!!!Aztán a nyugalomnak annyi....

ilyenkor még se vagyok annyira álmos!!!

Rozi

hiába kúszok utána én is


azért ezt megnézném :lol:

sutimano76
 
 


Suti - reszvetem! Soha tobbe ne legyen ilyenben reszed!! :(

Ole - lehet, hogy tul sok dolgon jar az eszed, amikor lefekszel aludni; suli, Vivi, stb... Nincs valami, ami kikapcsol, megnyugtat? Amugy a kis Vivi hamarosan kuszni fog, az tuti! :)

Suti - Agoston is ki szokott rohogni. :? Egyebkent a hajlongas amugy is nehezebb nekem, mert bar meg az elejen vagyok, de a fennmaradt 4 kilo az a hasamon volt (hol mashol?!) es erre jott 2 kilo plusz a nyaralas alatt... Szoval ugy nezek ki, mint aki a 10. hetemen, mint egy 4 honapos terhes. :shock: Nem tudom mi lesz, de ha annyit hizok, mint Agostonnal (32 kilo), akkor lemondok... ;)

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi! Vivi kuszni mar kuszik ot es fel honapos kora ota, most maszni tanul! :D Lehet hogy igazad van, nem tudom hogy tudnam kikapcsolni magam! Regen sem voltam egy nagy alvo, csak akkor ,ha elaludtam nem keltem fel reggelig es kipintem magam, de most!!! Most akkor kellene aludnom mikor Vivi is alszik :roll:
Nekem is csak a hasam maradt meg, ott van a maradek ket kilo! Agostonnal 32 kilot hiztal??? Hu, szepen leadtad azert. Szerintem ha ovatos leszel egy kicsit, most nem fog annyi feljonni, legalabbis ismeros ket babas anyukak ezt mondtak. Aztan meglatjuk, ha mi is oda Kerulunk.

Suti! Akkor nalatok is igy kezdodott! :lol: Mar most keszulok lelkben, hogy ennel csak rosszabb lessz, ha felall a kis lelkem! :oops:

ole85
 
 


na ,nem bírtam és csináltam tesztet,de sajna nem vagyok olyan szerencsés mint Rozi.....negatív lett!

tegnap voltunk baba látogatóba egy kisfiúnál,aki 27-re született,most 3 hós,de csak 1 lenne,hát olyan pici volt,nagyon elfogott megint a vágy...és most láttam mennyivel könnyebb volt a dolog régen,amikor evett aludt Berni :D

sutimano76
 
 


Sziasztok Lanyok!!
Latom szepen porognek az esemenyek...sajna alig van idom irni csak bekukkantok olvasni.olyan szuper most az idotalan mar nagyon meleg is.reggel 10 orakor mar a 30 fokot uti a meleg delutanra meg mar elviselhetetlen.de nem panaszkodom,mert igy Danoval reggel megyunk este jovunk a kirandulasbol.es a kis ordog jol birja.
Fog meg nalunk sincs pedig mar multkor azt hittem hogy jon...
Kepzeljetek tegnap volt eloszor amikor Dano felallt a kisagyban,letepkedte az osszes kepet a falon..es vissza ult!!es most veszem eeszre hogy akarmibe amibe meg tud kapaszkodni felhuzza magat terdre utana felall.meg a a szemem is konnybe labadt az oromtol.
Rozi en 18 kilot hiztam Danoval es nekem is megmaradt a hasam bar mar kezdem leadni,csak azok a franya striak maradtak meg amit eltavolitani nem tudok!!!Viszont "elveszitettem" a fenekem.
Az alvassal kapcsolatban nalunk romlanak az ejszakak..lehet hogy a melegtol?Dano 3X-4x kell fel es nagyon nehezen alszik vissza.adok neki inni enni csak nyugoskodik.aztan nagy nehezen mellettem az agyban elalszik!!
lanyok nyuszi megint eltunt vki tud vmit?
puszi mindenkinek rohanok mert Dano mar koveteli a reggelit.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Gratula Dani!!!!!

Nyusziról nem tudok!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
gracias suti,nagyon boldog vagyok hogy Dano mar igy alldogal.es mar az elso lepeseket is megteszi hogy fogja a kanapet,persze oldalazva.De a masik felem meg szomoru,mert nem birok Danoval,akaratos hisztis es smmi sem jo neki..nem akar sem enni sem inni,sem jatszani,csak sir uvolt,kiabal.mar mindent probaltam,levettem az osszes ruhat lehet hogy valami molesztalja...semmi.levettem a pelenkat...semmi.egesz nap csak egy kis trikoban van,este meg badyban alszik mert annyira meleg van.lehet hogy idegesiti a meleg..vagy jonne a foga?tobbszor is kakil egy nap, ami szokatlan.estenkent 3-4 felebred de alig eszik vmit,es alig alszik vissza.annyira faradt vagyok mert meg napkozben sem alszik sokat 20 perceket.
megkoszonnem ha vkinek lenne vmi otlete!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca!

Szerintem fog lehet, legalábbis a többszöri kaki és felkelés, erre utalhat. Nálunk szerencsére nem volt ilyen, de amiket olvastam, ezt írták fogzásra.
Kitartás Neked! Persze, ha elhúzódik, meg nyugtalanít, doki is megnézhetné.

Én ennyi "okosságot" tudtam. Dörzsöld fogzásos zselével, és nálunk a kenyérhély is nagyon bejött. Estére -szer Panadol babyt kapott.

Amúgy Csenge is elkezdetrt vicsorogni, büszkélkedik azzal a fogával, kuncog és rázza a fejét, amikor tetszik neki valami. Nagyon drága :lol:
Tegnap szomszédoltunk, ahol van medence, így meginvitálták egy kics fürdésre. Apával bemásztak, úszógumi és nagy vigalom. Élvezte.
Ma pedig egyedül maradtunk itthon, apa focizott, és együtt fürödtünk a nagy kádban. Ez is nagyon tetszett neki. Ebből persze nem lesz rendszer, de néha így fürdünk majd.

Tegnap evett franfurti levest, imádta és követelte amikor elfogyott a tálkából, így evett még 2 tányérkával. Semmi baja nem lett, így ma megismételtük. És ma is nagyon ízlett neki.

Nálunk most ennyi újdonság. Remélem mindenki jól van, pusszantás!

Kép
symont
 
 


Sziasztok!

Katyca! Sajnalom, hogy szenvedtek Danival! Tunetei alapjan szerintem is a fog lehet, Vivi is hasonlokat csinalt. Eleg nehez idoszak volt nekunk is! Tiz -tizenketszer szopizott naponta, az volt a legjobb nyugtato szamara!

Symont! Tok jo, hogy Csenge ilyen jol eszik! Vivi nem akar nagyon enni, foleg a fozelekeket probalja kerulni.

Nalunk most hala Istennek nyugis napok vannak, olyan igazi baba-mamas napok, mivel apa mar megint Pecsen van csutortokig. A kisasszony jokedvu, allandoan gyakorolja a maszast, kozbe ram ram nez es huncutul elvigyorogja magat. En meg nem gyozom szeretgetni! Szeret kotodni az emberekkel, rajuk nez vigyorog egyet, aztan bujik hozzam, ujra rajuk nez, kacag egy nagyot, megint elbujik- ez az uj jatekja, nagyon elvezi, es persze mindenki el van ajulva tole.
Penteken utazunk haza Romaniaba! Nagyon varom mar, de egy kicsit izgulok is, mert csak ketten megyunk Vivivel, apa masik autoval jon, remelem aludni fog es hagyni fog vezetni.

Rozi! Nalatok mi ujsag?

Jo ejszakat mindenkinek!

ole85
 
 


Katyca,nálunk hasonló a helyzet,alig eszik,csak ciczne,azért a tea megy....

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Katyca, Ágoston is folyton hisztizik, nem akar enni. Ha etetni próbálom, olyan mintha polipot akarnék megetetni...
Kézzel, lábbal tiltakozik. Éjjel többször felkel. Fog még nincs, de
készülődik. Már elég régen duzzadt az ínye.
Gyakorltilag álló nap "balhézik".

Egyébként kúszik sebesen, dumál, ügyesen csöccsen le állásból és
mostmár tud egyedül ülni is.

Ole, nagyon bátor vagy! Szurkolok Neked/Értetek, hogy ne legyen semmi baj és Vivi se nyűgösködjön sokat! Vigyázzatok nagyon magatokra!
Majd jelntkezz, ha enyben megérkeztetek! :)

Ágoston pár napja nem hajlandó meginni a tápszert. Pedig fontos lenne nagyon, hogy egyen azt is. Nem elég, hoyg kevesebbet eszik, a tápszert nem tudom belédönteni... :(
Pedib már őszilét is kevertem bele, mert azt szereti. A vizet nem itta sosem... Mit csináljak?!

Ti egyébként milyen teát adtok a gyerekeknek?

Most mennem kell, Ágoston éppen a tévét akarja leszedni a polcról... :shock:

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,mi tejpépet eszünk,és a nagy meleg csak hidegen ette,már a langyos se csúszott,esténként a lefagyasztott anyatejből is kap Berni,illetve hipp gyógynövényes teát issza...vettem őszis-mangóst de attól kirázta hideg szó szerint :lol:

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Mar teljesen tehetetlen vagyok.De abban bizok hogy tenyleg a fogacskaja van keszuloben.kuszik maszik,mindenhova felhuzza magat mar megall a labacskajan bar nem stabil.tegnap szegenykem 2x esett el,egyszer bevette a fejet masodszor meg nem tudom hogy csinalta de kicsit verzett a szaja.annyira mozgekony.es most 2 napja 3 orat alszik delutan mint egy macko.
Rozi: kajat amit probalok belegyomoszolni,langyosra csinalom majdhogynem hideg.csinalj neki gyumi pepet,hideget Dani az szereti foleg hogy meleg van.
Dani is gyogynovenyes teat isszik,es persze sok vizet.
igyekszem kifarasztani Danit napkozben,setalok vele strand...de semmi hatasa.estenkent nagyon rosszul alszik meg mindig.megyek mert mar hisztizik.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok Lanyok!

Hat sajnalom, hogy ilyen nyugik a gyerkocok :cry: Nalunk is volt fogzas elott ilyen etvagytalansag ( akkor allt meg egy kicsit a gyarapodas, amit mar irtam), utanna meg a haromnapos laz... En probaltam azert mindig adni neki valamennyit, elvicceltem, volt hogy egy orat etettem...csak szopizni akart egesz nap es ejjel...Tejpepet Vivi is szereti...lehet az Sinlac gyumolccsel vagy valamilyen izesitett.
Vivi nem szereti a teat, csak vizet iszik, azt is csak kiskanallal vagy sima cumisuvegbol, a csoros poharat csak ragja. De o sem iszik, csak napi 30-50 milit...

Rozi! En is irtozok egy kicsit az uttol, dehat nincs valasztasom...Remelem nyugodt ejszakaja lesz Vivinek...habar azok a roman utak...lesz zotykolodes... :roll:

Na megyek! Remelem kibujnak mar azok a kis fogacskak, Nektek pedig Lanyok kitartast kivanok! Meglatjatok megeri, olyan edesek amikor mosolyognak es ott feherlik ket kis fog, vagy eves kozbe ahogy koccan a kanalhoz...Puszko Nektek! :D

ole85
 
 


sziasztok

hát én ma kész vagyok,az elmúlt éjszaka volt eddig a legrosszabb,csak cicin akart aludni,de mikor elaludt se tudtam kivenni,mert megébredt rá,ráadásul egy idő után úgy ahogy voltam beájultam,ezért hajnali fél6-kor már annyira kész voltam,hogy miután Berni felkelt megint,kivittem magammal pisilni,mert kiszökni se tudtam a szobából,majd le kellett jönni teáért mert a cicik már kész voltak,nagy nehezen elaludt,én meg már nem bírtam és lejöttem zuhanyozni,de közbe rájöttem hogy jönnek vendégek,így wc-t takarítottam,és utána még páromnak is reggelit,majd 3/4 óra múlva megint felsírt Berni,és akkor még tudtam aludni egy kicsit!!!
most is sietek fel ,mert félő hogy ha most kihagyom,lőttek az alvásnak,szerintem megint jön egy fog,de még nemtom melyik!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Látom mindenhol megy a nyűgi!:(

Nem tűntünk el, csak kijött öcsém hozzánk, itt van két hetet, ugyhogy végre nem unatkozom:) Sétálunk, tenger, pancsi, mindenféle. Fura, mennyire különböznek a babóink. Lili csak melegen eszik meg mindent, a tápszert is, legyen bármilyen meleg itt. Pedig átlagban a szobában is 30-35 fok van. Én napi 3szor zuhanyzok, mert rosszul vagyok a melegtől. Sose bírtam. De apa igen, és szerintem Lili rá ütött. Hál istennek.

Lili főzit megeszi, napi 2szer kap azt, és kb 300ml-t de sokszor még többet is. Az evőkéjével nincs baj, mondjuk nekem sem:) És vacsorázni nem akart, jó pár napot maradt ki, nem tudtam mit csináljak, ezért ugy döntöttem, hogy nem kap napi 5ször enni, mert valószínű sok neki. Jól döntöttem, mert igy reggel 8kor, délben, 4kor és 9kor eszik, és teljesen elvan. Kétszer tápszer, kétszer főzi, és kap még persze nasit amikor rámjön:) Vagy gyümit. Azóta semmi baja. Fog persze még mindig sehol. Kicsit tényleg aggódok. De 3 hét, és megyek haza, akkor elviszem dokihoz, ha addig se jönne ki.

Teát mi HIPP-eset iszunk, mert ugye még nincs fog, de szerintem nem azt fogom majd neki adni, mert ha jól tudom cukros. És süti fura, de Lilinek az őszibarack-mangó a kedvence:) De amugy mindent megiszik... A csőrös pohár neki se jön be, rágja. De pohárból egyre szebben iszik.

Lehet hülyeség, amit kérdezek, de ti nem kezdtétek még el tanitgatni enni kanállal? Vagyis mikor kell elkezdeni és hogy? Először adjak a kezébe kanalat, és etessem mellette? Na mindegy ebben most tanácstalan vagyok. Lili is össze vissza eszik, közbe szórakozik, minden tiszta kaja lesz..:) De már kezdem megszokni, csak a rendmániám ordit ilyenkor:D

Na megyek! Írok még, és folyamatosan olvaslak benneteket!!!

Mindenkinek puszimm!!!!!!

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!
Latom a babaok meg indig nyugosek!Nalunk sincs sok valtozas.Sot s helyzet rosszabb ugyanis a meleg elerte a mindennapi 42 fokot.es este 28 fok van Dano eleg nehezen viseli.
Szerencsere Dano szereti a vizet is es sokat itatom ilyen melegben.poharbol mar iszik,de meg nem tokeletes.
Dani is reggel tejcsizik cereallal,delben vmi fozelek majd du.gyumi kekszeles utana tejcsi. majd este 9-kor megint este fozi es keves tejcsi.nem eszik sokat...
Nyuszi nem tudom mikor kell probalni tanitani kanallal enni.en probaltam a kezebe adni de csak malackodas lett belole.Dani egyenlore meg nem keszult fel erre.szepen eszik amikor en adom neki.
es fog na persze meg mindig nincs!!!!puszi mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket! Ágoston is kap gyümipépet és egyéb pépet is, de abba nem tudok annyi tápit csempészni, hogy fedezze a napi anyatejet, illetve a pótlását. Az pedig a kalcium miatt lenne fontos.
Legalábbis ezt mondta a dokinéni.
Most voltunk nála kedden. Ágoston kevesebbet hízott, most 9,1 kg, 73 cm és kint alul két foga. :) De azért nyűgösködés az van, mert jön a többi. :( Ebben az őrült hőségben, 50 négyzetméteren nem tudok mit kezdeni vele... :? Sajnos az éjszakáink olyan rosszak, mint a Tieitek... Részvétem!

Nyuszi, örülök, hogy "megvagytok"! Én még nem próbáltam a kanalat, de a poharat sem... Lehet, hogy el kellene kezdenem mielőbb, hogy ne a bölcsiben türelmetlenkedjenek vele...?

Volt egy kis kalandom múlt hétévégén. Hazamentünk a szülőkhöz. Anyósom névnapot tartott szombaton este. Jól főz, de nekem nagyon fűszeres lett a kaja. Már lefekvésre kicspott a herpesz... (Nekem ez az emésztésemmel függ össze. Ha valami "művi" van valamiben, vagy túl fűszeres, akkor kicsap.) Éjjel nagyon rosszul aludtam, és nem Ágoston miatt. Reggel nem tudtam lábra állni. Ment a hasam is. A végén hánytam is. Vérnyomásom délelőtt 10-kor, amikor már sokadjára próbáltam felkelni 76/46 volt. Aztán elérte a 80/50-t, de két lépés után mindenhol a padlón kötöttem ki. Felpolcolt láb, enyhe kávé, semmi sem segített. Végül, délután 14 körül bementünk az ügyeletre. A doki szerint kiszáradtam, túlhevültem (38 fokos voltam) a hasmenésnek és a hőségnek köszönhetően, amit szerinte okozhatott vírus is. Kaptam egy liter sóoldatot, B6 injekciót és felment a vérnyomásom 110/60-ra. Nagyon gyenge voltam, de ami igazából idegesített az az, hogy nem tudtam semmit a babámról. Hétfőn persze irány a nődoki, és láttam dobogni a pici szívét! :)
Azt csak megjegyzem, hogy hirhedten sok vizet iszom...
Ágostonba is döntöm bele az agyon vizezett őszilét - azt legalább megissza.
Mindenestre ezen a héten pénteken megyek 12 hetes UH-ra, tarkóredő mérésre - már nagyon várom! Remélem minden rendben lesz!

Kitartást és a legjobbakat Mindnekinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,lehet hogy sokat ittál,de szdsz valami magzatvédővitamint????Mert az is lehet hogy a terhesség miatt "száradtál ki"......dobogó szívhang...hüpphüpp

Kanállal eteés,psz,sztem még nincs itt az ideje!!!

Rozi mi bajod van Ágostonnal,teeeeeeeeeeeee,Berni 2 hónappal idősebb és úgyanezek a paraméterei!!!!!!!9,1 kg és 73.5 cm....

sutimano76
 
 


Suti :) nincs bajom Ágostonnal, csak az ő tendenciáját nézve hízott kevesebbet.

Amúgy elevitet szedek, mint Ágostonnal, plusz folsav.

Most éppen egész nap nem evett - majdnem szószerint - csak ivott. Forró volt, hónaljban 38,4-t mértem. Fürdettem többször, kapott kúpot, de nem tudom, fogiatt lehet e?!
Mást nem látok, tapasztalok nála...

Holnap megyek babát kukkolni! :)
Remélem nem lesz baja attól, hogy néha nagyon "beidegesedm"... Próbálok tenni ellene, de nehéz... :?

Kép
Kép
rozinante
 
 


Csinálj neki pancsi vizet,akár az erkélyen,ha van!!!!
a sok innivaló jó!!!!!

gyere este a hírekkel

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Hat itt Romaniaban is orult meleg van, bar a panellakasba meg melegebb lenne...Vivi is eleg jol viseli, kicsit kevesebbet eszik es estere hamarabb elfarad, na es persze rengeteget iszik... Tegnap vegre felult egyedul, ugyhogy nagy volt az orom :D ... Vasarnap este megyunk vissza Budapestre, remelem olyan jo utunk lesz, mint errefele...Vivi egyszer ebredt fel a 400 kilometer alatt a hatarnal :lol: Aztan visszaaludt es hazaig dormolt...

Rozi! Nagyon vigyazz magatokra, remelem minden rendbe volt a mai ultrahangon!

Majd meg jovok olvasni a hireket! :D

ole85
 
 


Rozi hol vagy a hírekkel?????már lerágom a körmöm!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Suti, bocsánat, de Ágoston nagyon rosszul volt tegnap, nem tudtam géphez jönni. Őt is vittem orvoshoz még tegnap este. Nagyon csúnya a torka, augmentint, nurofent és normafloret kap. Szerencsére fürdőkkel, germicid c kúppal (6 óránként) végre láztalan. A gyógyszereknek köszönhetően evett is. Sajnos az este/éjjel nagyon rossz volt. Most egészen jól van.

UH-n minden rendben volt! :) Meg van mind a 4 végtag, orrcsont, tarkóredő 1,2 mm. :) Az UH szerint nem 12, hanem 13 hetes méretű.
Remélem a bátyját nem akarja lepipálni, mert őt megszülni sem volt annyira egyszerű... :shock:

Ma este lemegyünk vidékre anyukámékhoz. Szerencsétlen gyerek alig bírta, hogy lázas is, plusz még 29-30 fok van a lakásban és 70% pára. Én sem bírom tovább. Úgyhogy kicsit eltűnök, de majd benézek a netre ott is. :)

Ole, Vivi nagyon profi! :) Szurkolok, hogy jó utatok legyen hazafelé is! Vigyázzatok nagyon magatokra!

Mindenkinek minden jót kívánok!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,de jó hírek!!!!képet nem kaptál????
Ágoston hol fázott meg,vagy sok fagyit evett :wink: ,neki elküldtem a gyógypuszikat!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Rozi! Orulok, hogy minden rendben volt! Jo pihenest nektek! Anyukad biztos nagyon orul a kis unokajanak :D Remelem Agoston mar jol van!

Vasarnap mi is visszajottunk, Vivi nem akart aludni az uton, a negyedik probalkozasnal sikerult elalatatni, hogy tudjunk jonni, jo hosszu lett igy az ut, tobb mint hat orat jottunk :? De tulvagyunk rajta, bar mondtam apanak tobbet nem utazunk kulon :oops:
Nagyszulok oromere otthon megtanult maszni es egyedul felulni, azota az ules a kedvenc testhelyzete!

Tovabbi szep napot!

ole85
 
 


Vivi,hurrrrááááá felülés!!!! Kép

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Mi is nemsokára megyünk már haza, 8 nap :) Kicsit várom azért. Bár jó a tenger miatt, meg mégiscsak "nyaralás", de azért honvágyam van :(

Lilike egész jól van, nagyon örülök, hogy egyáltalán nem volt beteg, amióta idekint vagyunk. De foga..még mindig sehol. Sebaj, majd otthon megkérdezem a dokit, hogy ilyenkor mi a teendő. Ugyis el kell vinnem méretni, nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mekkora!

Rozi! Nagyon örülök, de jó neked, hogy ennyi kitartásod van! 2 pici babu.. Jaj de édik lehetnek. Na de majd talán egyszer én is "leutánozlak" :)

Ole! Sajnálom, tudom milyen az, amikor nagyon nem akar aludni az úton a babó. Mi 13 órát utaztunk idefele, és gondoltuk majd alszik, mert ugye a kocsiban mindig alszik, meg direkt pont éjszaka jöttünk. De persze nem annyira így történt, de nem volt vészes. Azért a hazafele úttól tartok kicsit.. :( Bár mivel apát itt hagyjuk, kicsit könnyebb lesz, mert nem lesz színig tele az autó, talán nem lesz olyan kényelmetlen.

Egyébként az idő meleg, ezer fok van minden nap. Otthon hallom, most kicsit enyhült. Ezért is várom már hogy hazamenjek, el sem tudom képzelni milyen lehet, ha 30 fok alá megy a mutató:)

Na puszi nektek, megyünk játszani!!!

Pápááá

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,nemtom hogy 8 nap múlva milyen idő lesz,de a tegnapi vihar mára max annyiban mutatkozik hogy 100%-os lett a páratartalom,és ugyanúgy 30 C° fellett van a hőmérséklet....

sutimano76
 
 


:? :shock: jajj nee :(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


semmi gond ,max 27-28 lesz,jelen állás szerint,de naponta változtatják

sutimano76
 
 


no mizujs itt???senki nincs?????

sutimano76
 
 


Én nézem mindig, de nem ír senki:(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Mikor jöttök Nyuszi???

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Ole, üdv itthon! Gratulálok Vivinek! :)

Nyuszi, merre jártok? Itt Bp-n 18 fok volt tegnap... Ma sem lesz sokkal melegebb. Nekem abszolút nem hiányzik a 30 fok, de nyár lenne, vagy mi a szösz...
Hát... 2 gyerek mindig tervben volt, hogy türelmem, kitartásom hogy lesz, azt nem tudom, de nagyon fogok igyekezni!
Az az egy a gáz, hogy mindketten korai bölcsisek lesznek, de talán nem sínylik meg nagyon, ha elég időt töltünk velük esténként és hétvégenként. :oops:

Suti, nálatok Berni hogy bírja ezt az időt? Ágoston nagyon rosszul.
Anyuéknál pokoli volt az első este, és utána sem volt hajlandó a jól ismert kiságyában aludni, csak mellettem... Szerencsére délutánonként aludt kicsit hosszabban és akkor én is szundítottam vele. :) A jó kosztnak köszönhteően híztam is... :( Nem örülök, de ez van. Majd figyelek jobban.

Csütörtökön megyek kombinált-tesztes vérvételre. Remélem nem csúszok ki az időből és meg tudják csinálni. A múlt hét lett volna jobb, de akkor a gyerek érdekeit néztem és én magam nem vonatoztam vissza Pestre... Papírforma szerint még belelférek.
Na, majd meglátjuk.

Minden jót Nektek és a Piciknek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Nyuszi! Ha jol szamoltam penteken josztok, ugye? Akkorra mar mondanak egy kis felmelegedest, de nem lesz kanikula, nem is hianyzik!!! Parod meddig marad meg kinn? Kivanok nektek olyan utat, mint amilyen nekunk volt haza fele ( egesz uton aludt, egyszer ebredt a hatarnal :D )

Rozi! Sajnalom, hogy Agoston ilyen nyugike volt!~Vivi is ilyen szokott lenni, ha hazamegyunk! Mindig azt gondolom, hogy na vegre lesz egy kis szabi, aztan jon a pofonvagas : meg jobban hozzam no, mint itt. Szerintem sok uj dolog veszi oket korul es mi vagyunk nekik a biztos pont ezert nem tagitanak mellolunk. Nalunk is elofordult, hogy Vivi csak mellettem aludt nyugodtan az agyban :roll:
Szerintem meg belefersz a tesztbe, en is az utolso pillanatba voltam Vivivel negyes tesztet csinaltatni anno, mert a Sote-n amniocentezist akartak csinalni, de azt en nagyon nem akartam...
Hol csinaltatod? Majd varom az eredmenyt!

Az a helyzet, hogy Vivi nem tudom miert, de mar egy hete attert a napi egy alvasra...Borzalmas...Reggel hetkor kel, fel egykor alszik egy-ket orat es este kilencig semmit... Igy nem sok idom marad masra, de remelem meg visszater a napi ket alvasra! :oops:
Na de megyek is, mert mostmar hianyol a kisasszony!
Tovabbi szep napot!

ole85
 
 


Rozi,hát nemtom, elvolt a melegbe is csak lehetett fürcsizni,így meg bezárva a szobába most kicsit nyűgösebb,ráaádásul tegnap ő is csak 1× 1,5 órát aludt,így estére már erősen őszülésnek indultam,olyan nyűgi volt,ma is nyűgibb,de legalább most hajlandó volt elaludni!!


Ole,előfordulhat,bár inkább később jön ez el,pl.nálunk már nem lenne olyan meglepő,és nem is lenne gond,csak akkor lehetőleg aludjon vagy 2-2,5-3 órát!

sutimano76
 
 


Suti! Nagyon talaloan irtad, Vivi se "NEM HAJLANDO" aludni. Hiaba csinalok barmit, ringathatom egesz delutan akkor sem akar aludni, sot ha leteszem az agyaba fekvo helyzetbe ordit, ugy ellenkezik az alvas ellen. De nyugosebbnek nem mondanam, mint ezelott, jol elvan.Most elaludt, kivancsi vagyok meddig alszik, bar egy- ket orat szokott( inkabb kettot).
Mi ma mar voltunk setalni,csak nem mentunk ki olyan koran, mint maskor, de egy orat igy is maradtunk. Remelem delutan nem lesz eso es akkor meg egy kicsit kimozdulunk.

ole85
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: