Új privát üzeneted érkezett!

Noi ivarsejteket - petesejtet torveny irja elo, hogy nem fagyaszthato le Mo.- n....
izmael
 
 


Sziasztok Lányok!

Dolli,

Üdv a csapatban!! Nekem UH-os átjárhatósági volt. Maga a beavatkozás abszolút nem volt vészes, nekem utána egy órával fájt a hasam kb. fél óráig, mondjuk az nem volt kellemes, de ez lehet hogy egyedi volt nálam, mert erről az átjárhatóságira tényleg azt szokták mondani, hogy maximum egy picit kellemetlen. Tanácsolták hogy vegyek be fájdalom csillapítót de én nem tettem, így lehet ha megfogadom nem lett volna hasfájásom utána. Egyébként én a klinikán Murber dokihoz járok, és ő csinálta meg nekem a magánrendelésén, úgyhogy van rá lehetőség szerintem Neked is. Te kihez jársz a klinikán?

Böbe,
Üdv a csapatban!! Te mióta jársz a klinikára? Nálad is lombik lesz/van?

Többieknek nagyon jó holnapi találkozót, sajnálom hogy nem tudok ott lenni!! Majd legközelebb!!

Puszi és szép estét Mindenkinek!!
fruska81
 
 


Szia Fruska!!Én kb1 1.5éve jàrok a sotéra,de igazàn a Jànosba kezdtem a "pàlyafutàsomat"ott volt 4sikertelen inszem és 4àtfújàsom is.Aztàn megismerkedtem a jelenlegi pàrommal(férjemmel mostmàr)és nekifutottunk a soténak.volt 1inszem,ami sikertelen volt,aztàn 3hónap szünetés most kezdtük a lombikot szept 22en.Ancsyval egyidősek vagyunk.1nap külömbséggel. Nekem 4petesejtet tudtak leszivni amiből 2szépséget tettek be.
bobe1982
BUDAPEST
 
 

 
 

Szia Fruska!

Nagyon kedves vagy, hogy vissza írtál, köszönöm Mi még csak egy orvossal találkoztunk az első alkalommal mikor megkaptuk a hormonvizsgálatokra a papírokat, és elmondta hogy még milyen papírokat kell beszerezni a többi betegségem miatt,  még a párom vizsgálatát mondta el ,.... engem megutrahangozott ennyi volt egyenlőre. Sajnos még a nevét sem tudom hogy ki volt az egy viszonylag fiatalka ,vékony, magas, szőke hölgy volt   Részben már ezekkel meg is vagyunk már csak a páromnak van egy vizsgálat ha az is meg lesz akkor nov. 11-re megyünk vissza gondolom akkor már találkozunk mi is Murber vagy Urbancsek dr.úrral

Fruska azt meg kérdezhetem hogy mennyibe került Murber magánrenedelésén ez a Uh-s HSG vizsgálat?? 

Szép hétvégét mindnekinek!!

dolli
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!
Reggel már megírtam egy bejegyzést, de eltűnt a semmibe.
Szóval pénteken voltam dokinál.
Egy nagyobb, mint 4 cm-es cisztám van a bal petefészkemben. Vizsgálat előtt kérdezte, hogy melyik oldalon volt. Szégyen, de nem tudtam megmondani, mivel a prof nem mondott semmit.
A lényeg, hogy már a kézi vizsgálatnál rögtön érezte. Az uh-n megmérte.
Annyit tudok a hormonvizsgálatról, hogy magas a prolaktinom és emiatt alacsony a progeszteronom.
Nem lökődik ki a petesejt, hanem cisztává alakul.
Nem is értette, hogy miért nem kapok bogyót, ami leviszi a prolaktinomat.
Mivel nem tudtam pontos értéket, így ő sem tud gyógyszert adni rá.
Baj akkor van, ha a ciszta nőni fog. Viszont ha elkezd felszívódni, a doktor úr szerint ez akkor sem a köv. ciklusra fog eltűnni, hanem max majd az azutániban.
Nagyon remélem, hogy most a jobb petefészkemben kell, hogy tüsző érjen, nem lesz ott is ciszta. Utána a bal következik megint, de ilyen gond mellett nem tudom mikor várhatok rendes kilökődős ciklusra.
Most elkezdtem szedni  barátcserjét. Elvileg az rendezi a prolaktint, és emeli a progi értékeket.

Ancsy! Csuriban a ujjaim. :))) Legyetek Ti a következő sikertörténet! :)


vigyorex
 
 


Üdv. a csapatban Böbikém!!! Nagyon örülök, hogy regisztráltál..:-))) Biztosan nem bánod meg... én mondtam...

izmael! Nem tudtam, hogy petesejtet nem fagyasztanak Mo.-n, de köszi az infót! 

vigyorex! Akkor ezek szerint beigazolódott amit a prof. mondott, ha nem is látott el jó tanácsokkal és biztatással, de tényszerű volt...  Ne aggódj csak idő kérdése és minden rendben lesz, ha megfelelően kezeled felszívódik, és valószínűleg kezdhetsz! Nézd lexi példáját, ha visszaolvasol néhány régebbi kommentjét, hasonló cipőben járt... Sőt! és nézd meg boldog kismami, minden rendben a terhességével, ugyhogy ne csüggedj, sokszor türelemjáték ez az egész. Én is nagyon szurkolok neked, és várlak a hírekkel. 

dolli! Ha elfogadsz egy jó tanácsot, annak érdekében, hogy mielőbb kezdhessetek, minél előbb csináltass meg minden vizsgálatot, az alapvizsálatokat biztosan tudod, de szívesen leírom ha akarod, aztán nem tudom nektek miyen spec. vizsgálatok kellenek még. Mi és sokan mások itt a fórumon azért veszítettünk időt, mert mikor már azt hinnéd mindennel készen vagy, akkor szólnak, hogy ez meg az még hiányzik. (friss andrológiai lelet, rubeola oltás sziszinél pl., bár ez kor függvénye, és stb.) Én HSG-n a prof. testvérénél voltam Dr. Urbancsek Árpádnál, a Bajcsy Kórházban, nagyon kedves és biztosan jó szakember kétségtelen, de inlkább nem részletezem , hogy mit éreztem... mert nem akarlak megijeszteni. Hozzáteszem, tényleg kevesekre jellemző ez ahogyan én reagáltam, ezt az orvos is mondta, és láttam is a többi csajt ahogyan írtam, hogy szinte meg sem érezték. Tehát, pláne így, hogy már szültél lehet meg sem kottyan. Ha gondolod kockáztass, de ha érzékeny vagy és félős, akkor inkább ne sajnáld rá a pénzt és menj el valami kíméletessebb verzióra. 

Fruska írok majd privit! 

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, h szurkoltok, remélem nem hiába...:-) Böbe a javaslatomra regisztrált, a SOTE-n ismerkedtünk meg, és egy nap különbséggel volt a bültetésünk, ugyhogy mehet a drukk neki is, nagyon megérdemli! 
ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok!

Böbe,
Akkor Neked is mennek a tapadós energiák ezerrel!!!

Vigyorex,
Hát sajnálom, hogy azért hogy beigazolódott a ciszta. De szerintem a barátcserje az biztosan fog segíteni, én nagyon sok jót hallottam már róla!! Mondjuk azon csodálkozom, hogy nem kaptál Bromocriptint a magas prolaktinra. Nekem egy picit volt magasabb a határértéknél és azonnal fel is írta M. doki, napi fél szemmel szedek. Szerintem ha mész a prof-hoz legközelebb akkor kérdezz rá mindenképp! Drukkolok hogy minél hamarabb eltűnjön az a fránya ciszta és kezdhess!!

Puszi mindenkinek!!!
fruska81
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak, szépen gyűlik a csapat ;-)
Dolli, én is szigetszentmiklósi vagyok  A HSG nekem is kellett, pedig az első lombik előtt már volt 2 nagyobb csemetém. Nekem a SOTE-n csinálták...Nem mondom, hogy nem fájt, de a kellemetlen része pár perc volt csak. Utána éreztem, a vizsgálat helyét, de nem volt vészes, másnap mentem dolgozni. 
Böbe, Ancsy, drukkok mennek, csuriba kezek-lábak ;-) Mikor mentek vv-re?
Vigyorex, sajnálom a ciszta dolgot. Azt a 4cm-es oda nem illő dolgot gyorsan észre lehet venni sajnos :-( Nekem is rögtön Lexi esete ugrott be, olvass vissza április-május környékén járt hasonlóan, sőt, neki nőtt is a ciszta a két vizsgálat között. És mégis sikerült elkapni egy pillanatot, ami alkalmas volt a kezdésre, és most szépen növöget Lili a pocakjában. Szóval nem elkeseredni ám 
Sziszi, mi a helyzet Veled? Mikor kezdhettek előreláthatóan?
Cermiák, Cicuci, Dekatka, mi van veletek? Régen írtatok :-(
Magdipeti, valami infó Pauroráról? 

Lányok, sajnos nem tudk menni ma a Zilába  Tegnap estére Balázs is és én is pöttyösek lettünk. Voltunk most ügyeleten, hogy mi lehet ez, Balázsnak valószínűleg vmi vírusfertőzés kísérő tünete (bár nem lázas, jó kedvű, picit folyik az orra) nekem nem mondtk mi, kenjem Fenistil géllel és igyak kalciumot. A terhességi hányingert leszámítva nekem sincs bajom, nem vagyok lázas, de nem szeretnék senkit megfertőzni. Pedig annyira készültem  Párom teljesen kétségbe van esve, hogy mitől lehetek pöttyös, fél, nehogy a kicsi Pöttynek a pocakban baja essen. Nem tudom, ki tudjuk e várni a 28-át (akkorra hívott vissza dr M), lehet hogy jövő héten megnézetjük a nőgyógyászommal, hogy megnyugodjunk. Szerintetek ez nem gáz?
Jó szórakozást a mai nassolóknak!
Mindenki vigyázzon magára! Puszi nektek
maci80
 
 


Vigyorex, sajnálom, hogy cisztát találtak :(, de Neked keseredj el, nagyon átérzem a helyzetedetd, anno nekem emiatt húzódott 3 hónapon át a kezdés. Hol az egyik oldalon volt, hol a másikon, egyszer volt egy 5 centis, akkor kaptam is rá Norcolutot. Aztán végül úgy döntött M doki, hogy nem vár mindig a hosszú protokoll kezdőnapjára, mert addigra mindig cisztám lett, így végül április végén a rövid protokoll kezdási napján mentem hozzá, akkor nem látott cisztát, és mondta, hogy akkor elkezdjük a rövidet.

Dolli, üdv itt a fórumon :). Sajnos én a HSG-vel kapcsolatban nem tudom segíteni, nekem anno HSK-t kértek a lombik előtt. De abban csatlakozom Ancsyhoz, hogy minél hamarabb csináltass meg minden vizsgálatot, hogy ne ezen múljon a kezdés.

Böbe, Neked is üdv itt, akkor most már együtt izgulhatunk érted meg Ancsyért, nagyon drukkolok mindkettőtöknek.

Ancsy, örülök, hogy minden jól ment, és visszakaptál két szép petécskét :). A fagyasztás miatt nem bánkódj, bízz abban, hogy sikerülni fog a mostani. Én anno 6-ból kettőt kaptam vissza, és a többit nem fagyasztották, ami miatt nagyon bánkódtam, dehát mit lehet tenni. De amikor megtudtam, hogy sikerült, akkor már nem agyaltam ezen, persze jó lett volna ha van fagyasztva tesó miatt. Most koncentrálj arra a kettőre, aki a pocakodban van, nagyon szorítok Neked.
Sajnálom, hogy nem jössz ma, jó lett volna személyesen is megismerni. Azért ha továbbra is olyan lesz az idő, akkor mindenképpen menj majd ki sétálgatni, mert a túl sok fekvés sem jó, kell a mozgás a vérkeringés miatt, de ahogy jól esik :).

Bucsok, kíváncsi vagyok, mit mond holnap a prof.


Én most nem vagyok túlzottan boldog, mert elmentem tegnap a laborleletemért, pénteken voltam terheléses cukor vv-n, és a 120 perces értékem magas lett (9)... Eléggé ledöbbentem, mert a lombik előtt elég szigorú diéttá tartottam, de amikor kiderült, hogy babát várok és vérszegény vagyok, a dokim kérte, hogy hagyjam abba a szigorú diétát. De ettől még továbbra se nagyon ettem pl. krumplit, tésztát, rizst, fehér kenyeret, finomított cukrot, és kicsit elkeseredtem, hogy mégis magas lett a 120 perces érték... úgyhogy most tutira diétáznom kell majd, szóval nem vagyok túl boldog, ami azt illeti. Holnap megyek a dokimhoz, kedden meg a védőnőhöz, kíváncsi vagyok mit mondanak.


 

lexi01
Budapest
 
 



Maci

Már nagyon ott tartok, hogy másik intézményt keresek! Már nagyon unom, hogy 3 éve 2011 október közepétől csak egyhelyben topogunk.

Júliusban voltam a vidéki nőgyógyászomnál rákszűrésen és ő is csak a fejét csóválta, hogy csak egyhelyben topogunk 3 éve! A hónapo csak mennek és én 41 éves vagyok!

Akkor azt is tudtam, hogy nem vagyok rubeola ellen védve, Murbenál ott volt az eredmény, csak nem figyelte. Ha mondta volna, hogy HIV és Hepa vérvételnél azt is néznek már szóltam volna neki, hogy nézze meg a 3 éve leadott eredményeimet.

Kedden hívtam a Klinikát (akkor volt a ciklus első napja) és Katika küzölte velem, hogy nem tudunk inszemmel indulni a hosszú hétvée miatt! Megkérdeztem, hogy akkor most ez miatt újabb hónapot csúszunk, ő azt mondta, hogy sajnos igen. Nem tudnak UH-val figyelemmel kísérni és nem tudnak vért venni a 4 napos hosszú hétvégén.

Idén már másodszor szúr ki velem a hosszú hétvége, ugyanez volt Pünkösdkor is.

sziszi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a sok jó tanácsot! De pontosan nem tudom mik azok az alap vizsgálatok amiket ell kell végeztetni, gondolom ha nov.11.én vissza megyünk akkor majd elmondják...  vagy nem?? De ha ti letudnátok nekem írni nagyon megköszönném Nem sok tapasztalatom van még mivel ez az első, elég ujjak vagyunk még!
Meg hát lehet így előre is vizsgálatokat csináltatni, saját kútfőből?? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de tényleg nem vagyok benne jártas amit eddig kértek az a rákszűrés a hormon vizsgálatok és a párom andrológiai és 2 sperma vizsgáatai. ezzel vagyunk meg!

Maci: Nagyon örülök hogy te is Szigetszentmiklósi vagy ...és remélem semmi komoly nem lesz a pöttyökből, nagyon vigyázz magatokra, az már jó jel ha nem érzed magad rosszul

UI: Ha gyermekkoromban én már voltan rubeolás akkor én védetnek számítok??

Mindenkinek szép estét puszi Dolli
dolli
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!!nagyon köszi a kedves sorokat nagyon aranyosak vagytok!!tudom hogy kapom a +++energyt tőletek,de sajnos en màr érzem mensi megjövetelèt:(((((mar 2napja is èrezdtem pedig pâr napja kaptam vissza èletem 2gyönyörű sejtecskèjét:)kicsit el vagyok anyàtlanodva:(((((
bobe1982
BUDAPEST
 
 


Sziasztok!!nagyon köszi a kedves sorokat nagyon aranyosak vagytok!!tudom hogy kapom a +++energyt tőletek,de sajnos en màr érzem mensi megjövetelèt:(((((mar 2napja is èrezdtem pedig pâr napja kaptam vissza èletem 2gyönyörű sejtecskèjét:)kicsit el vagyok anyàtlanodva:(((((
bobe1982
BUDAPEST
 
 


Sziasztok!!nagyon köszi a kedves sorokat nagyon aranyosak vagytok!!tudom hogy kapom a +++energyt tőletek,de sajnos en màr érzem mensi megjövetelèt:(((((mar 2napja is èrezdtem pedig pâr napja kaptam vissza èletem 2gyönyörű sejtecskèjét:)kicsit el vagyok anyàtlanodva:(((((
bobe1982
BUDAPEST
 
 


@dolli:


Szia
üdv itt a fórumon

én nyáron kezdtem a SOTE ARO-n,megvoltak a vérvételek,de mivel utána 1 hónapra leálltak,így csak szeptemberben mentünk újra,gondoltam addig szorgalmas leszek és megcsináltaltom az átjárhatóságit,mert többen itt a fórumon ajánlották..

Szept-ben Prof.Urbancsek kissé flegmán megkérdezte h ki kérte nekem ezt a vizsgálatot,mert ő nem látja sehol felírva..
mondtam h senki(de egyébként az ottani asszisztens hölgy is javasolta h érdemes megcsinálni mire megyünk szeptemberben..)
ráadásul azt mondja h ők nem is az ultrahangos-t szokták kérni..

szóval nem tudom kinek h reagáltak h önként megcsinálták előre is vizsgálatot,nálam a Prof nem örült neki

nekem ultrahangos volt a vizsgálat,Belics Zorán csinálta,35.000 Ft
nem volt kellemes,de túl lehet élni

egyébként úgy tudom h a klinkán csinálnak ilyen vizsgálatot,kontrasztanyagost,de arra sokat kell várni


sok sikert kívánok Nektek!

vkcs
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak és sok sikert kívánok 
Sajnos a terheléses cukorvizsgálatom nekem is magas lett (8.4), így el kellett kezdenem a 200 gr. ch. diétát  Mit ne mondjak, szenvedek. Mégpedig azért, mert nehezen tudom összehozni, hogy meglegyen a 200. Amiben kevés a ch. abból nem tudok sokat enni, pl. húskészítmények, de természetesen a krumplipürét krumplipürével tudnám enni és a tejet liter számra tudom inni  Minden nap, többször mérem a cukrom és nem javul a helyzet. Mértem már lightos reggeli után 9.5-t is. Remélem nem kell befeküdnöm a kórházba, hogy ők állítsák be, mert a jelenleg bent fekvő társaság igen nem szimpatikus  Amíg a dietetikusra vártam, fél óránként járkáltak a kismamák dohányozni, amitől meg az én vérnyomásom ugrott fel a plafonig. Belegondoltam, ha ilyenekkel kellene bent feküdnöm, akkor engem örökre kiutasítanának a Sote-ról 
Balázs azonban mit sem érzékel ezekből a "problémáimból". Napok óta megállás nélkül ugrál, bukfencezik a pocakomban, de az is lehet, hogy maratonista lesz és állandóan fut  Olyan hullámzó mozgása van a hasamnak, hogy mindenki röhög a környezetemben, mert már ruhán keresztül is látszódik, annyira nagy buli van odabent. Remélem, mindez csak annak a jele, hogy Ő odabent nagyon jól érzi magát 
Magdi, mi újság Paurórával? Már nagyon várom, hogy jó híreket halljunk felőle 
Mindenkinek kitartás, pocakosonak kényelmes és nyugodt bababvárást.
leszezjobb
 
 


lexi, na mi volt a dokinál? Sajna ehhez nem tudok hozzászólni semmi okosat, mer absz. nem vok benne jártas, csak remélni tudom, h semmi komoly. 

sziszi, nagyon aranyos vagy, hogy így szurkolsz, biztosan megteszi a hatását! :-) Pfu, hát ez elég nagy pech, a hosszú hétvége miatt, elhiszem, h dühös lettél. De most már ne variálj, még ezt a nyavalyás hóapot kivárod, azon már nem múlik, és kezdhetsz. Szerintem ez máshol sem lenne másképp. Egyébként ettől eltekintve hogy vagy? 

vkcs, nem értem miért nem díjazta a prof. az önszorgalmat, mikor köztudott, h ugyis meg kell csinálni, ezt a kötelező vizsgálatot.  Na és most nálatok mizujs hol áll a dolog? Mikor kezdhetsz? 

dolli! Nálatok mit fognak alkalmazni előreláthatólag? Más példáján okulva ezek szerint nem jó ha előre "maszekolsz" a  vizsgálatokkal, bár ezt én sem gondoltam. Mindent el fog mondani a prof. és mindenre ami kell fogsz kapni beutalót. Úgy emlékszem, azokon a vizsgálatokon kívül amik már nektek megvannak kelleni fog EKG, tüdőszűrő, vércsoport szerológia, AIDS, HEPA szűrés mindkettőnknél, korod függvényében rubeola enneli védőoltás, élettársi szerződés, vagy házassági anyakönyvi kivonat,
ha ezzel megvagy helyben elküldenek altathatósági vizsg.-ra (amennyiben lombik lesz) és sajna a HSG, ez a csúnya béka amit le kell nyelni, kérdezd majd meg a dokit, h belemegy e az ultrahangosba. Egyébként nem az a legrosszabb rész amikor a kontrasztanyag szét terjed, az már csak hab a tortán, hanem maga a katéter ami fel van helyezve, amilyen érzést az okoz, és amilyen ingereket kivált. :-S  Nos az nem piskóta! Nem ismerem a helyzetedet, de nálunk .. mivel a páromnál van a baj, részemről elég volt ennyi vizsgálat. 

Lányok milyen volt a Zilás randi? :-) Tegnap du. folyton az járt a fejemben, h mmilyen jó lenne veletek. 

Köszönöm, hogy szurkoltok, nagyon jól vagyok , ami azt jelenti, hogy a világon semmit sem érzek fizikailag...:-) Már az enyhe alhasi fájdalmam is teljesen megszűnt ami a leszívás miatt volt. lélekben persze igen, sokat ábrándozok... és nagyon nehezen megy most az idő, holnaphoz egy hétre megyek az 1. vvre., de természetesen egy hét múlva már tesztelek..


ancsy811207
Budapest
 
 



Sziszi, szerintem ez a "felturbózás" mindenképpen jót fog tenni, és hát ki tudja, lehet, hogy tényleg sikerült természetes úton, soha nem lehet tudni, nagyon szorítok :)! De amúgy ez tényleg baromi bosszantó, hogy már megint a hosszú hétvége szúrt ki Veled és emiatt nem kezdhetsz... :(

Ancsy, minden rendben volt a dokinál, mármint ultrahangot nem csinált, ő nem szokott itt a magánrendelésen, hanem arra mindig a SOTE-ra megyek, de megvizsgált és minden ok. A terheléses cukorra meg azt mondta, hogy hát igen az magas, de ne aggódjak miatta, diétáznom kell és akkor minden rendben lesz, úgyhogy mennem kell a SOTE-ra diabetológushoz és ő majd pontosan elmond mindent.
Sajnos tegnap csak ketten voltunk Magdival a Zilában, amit nagyon sajnáltunk, páran írtak, hogy mégsem tudnak jönni, de még így is vártuk, hogy jönni fognak néhányan, jó lett volna találkozni és személyesen beszélgetni, meg átadni a babásodós energiákat azoknak, akiknek szüksége van rá, de talán majd legközelebb :).
Továbbra is nagyon szorítok Neked, mivel telnek a napjaid amúgy? Most otthon vagy az eredményhirdetésig? Mikor is mész?

Leszezjobb, ajjajj, akkor már látom a sorsomat... ha Neked 8,4-re 200g-os diétát írtak elő, akkor nekem 9-esre szerintem durvábbat fognak. Te is a SOTE1-en voltál dietetikusnál? Mert nekem oda kell mennem, majd holnap hívom őket. Nem egyszerű ez a diéta, mármint magával a diétázás tényével nincs bajom, eddig sem ettem nem tudom milyen durva dolgokat, csak ez, hogy sakkozni, meg számolgatni, meg méricskélni...
A dohányzó kismamákon amúgy én is mindig kiakadok, egyszerűen döbbenet, de komolyan...
Nem semmi, hogy így mozog a gyerkőcötök, tényleg vicces lehet :D A mienk egyelőre még nagyon lájtosan mozog, elég lustának tűnik :D Bár aztán lehet, hogy beindul majd :).

Vkcs, hát ezt nem gondoltam volna, hogy még az is baj, ha valaki előre megcsináltat valamilyen vizsgálatot...

Böbe, még ne add fel, én az eredményhirdetés előtt pár nappal folyamatosan úgy éreztem, mintha meg akarna jönni, járkáltam óránként a WC-re, hogy na most tuti megjött, de nem jött végül :). Még ne add fel, szurkolok nagyon!

Szegény Maci, sajnálom, hogy bepöttyösödtetek, de remélem azért minden rendben van Veletek!

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Mielőbbi pocakosodást kívánok nektek!

Ancsy: köszönöm a kérdésed. Mint ahogy Lexi is írta, kétszemélyes találkozónk volt. Illetve online talákoztunk Paororával is, aki felhívott minket ott.  ő valószínűleg holnap fog a kórházba befeküdni, ha csak az éjjel nem lesz meg Ani. Egyébként jól van, csak már sok nehézségbe ütközik az élete a nagy pocak miatt, és persze fáj minden csontja. De puszil mindenkit!

Lexi, Leszezjobb: ktartás! Nem olyan vészes a diéta, csak készítsetek magatoknak egy táblázatot, és akkor sokkal egyszerűbb követni, hogy mi hány gr szénhidrát.  Aztán ha már beáll a szervezetetetek, akkor már könnyebb lesz!!!

Maci: remélem már jobban vagy! Mi újs a pöttyökkel?


magdipeti
 
 


Sziasztok!

Vkcs: Na ez az amitől én is tartok, nem akarom hogy beszóljanak ha előre megcsináltatom a vizsgálatokat , tudom hogy nem sok helyen szeretik az önakciót!, de mind1 most már megvárom a nov.11-et akkor majd mindent megkérdezek...... de jó, hogy írtátok milyen vizsgálatok kellenek, legalább rá tudok majd kérdezni ha a doki nem mondaná. 

Köszönöm leszezjobb,

Köszönöm Magdipeti ( Úgy legyen)

Ancsy: Azt még én sem tudom, hogy mit  fognak nálunk alkalmazni , de azt már tudom,hogy a párom első sperma eredménye nem lett valami jó..., a minimál érték alatt van, igaz nem olyan sokkal de azért mégis csak a minimált sem érte el     A László kórházban van már 17 éve egy orvosom akihez 3 havonta kell járnom kontrollra (mert sajnos én Crohn beteg vagyok ami röviden annyit jelent hogy bélbeteg ,sajnos már több szövődménnyel is )na és ő az orvosom 3 hete megcsinálta az inmunológiai vérvételt a vetélések miatt  ami  pont 23.-án lesz meg de az ünnep miatt, majd csak a jövőhéten megyek érte. Hát nálunk egyenlőre még csak ennyi van. ezért sem tudom hogy majd mit fognak alkalmazni, már nagyon várjuk a nov.11-et én is nagyon kíváncsi vagyok hogy mit mondanak majd.


Mindenkinek sok sok erőt kívánok ,a pocakosoknak meg nagyon boldog babavárást! Puszi Dolli
dolli
Szigetszentmiklós
 
 


@vkcs:


:) Velem is ezt csinálta az átjárhatósági kapcsán, pedig előtte telefonon rákérdeztem, és mondták, hogy megcsináltathatom, mert ők ott úgysem tudnak ilyet csinálni. Ezért a nyáriszünet alatt kés alá feküdtem és az eredményével mentem vissza szeptemberben.
Kérdezte még azt is, hogy akkor csak úgy besétáltam az Imrébe és kértem egy átjárhatóságit? Mondtam neki, hogy a doktor úrról aki műtött, csak csupa jót hallottam, ezért esett rá a választás. De előtte másfél perccel még inszemre akart küldeni 2 átjárhatatlan petevezetővel. :)
Amúgy a tapasztalaim egyeznek sokakkal a Sote ARO kapcsán. A hely tiszta, a vv-k gyorsan mennek, az asszisztencia kedves, a többit meg hagyjuk.
vigyorex
 
 


Sziasztok!

Lexi: ma hajnalban nem tudtam aludni, mert Borcsi focimeccsen volt..és eszembe jutott, hogy említetted a Hadas műsorát a Zilában. Gondoltam átküldöm neked az archív linkjét és megnézem ha tényleg az Uzsokiban szült a nő a múlt héten, milyen volt életben a szülőszoba, nem csak, ha mutogatják nekünk. ÉS pont az én fogadott dokim volt az ügyeletres, így munkában is láthattam!!! KÖSZI. Jó volt látni, hogy nem egy állat ott sem..sőt én is ilyen 3 nyomásos szülést fogok kérni tőle.

A műsor linkje, ahol a neten is láthatod:
http://www.lifenetwork.hu/lifenetwork/e ... taval.html

Dolli: úgy lesz!!!! Én Harasztin lakom, és itt van egy ismerősünk, aki szintén Crohn beteg, de a babavárás alatt alig volttünete, sokkal jobb hatással volt rá a babavárás, mint gondolta volna! Neked is ezt kívánom!! Atapadós energiákat - meg látod Maci esetéből is..lazán át tudom küldeni SzszMiklósig

Ancsy : mikor mész vv-re? Nagyon drukkolok neked is!!

Sziszi: szurkolok, hogy jól sikerüljön a felturbózás! Én is ettem ittam mindent, amiről jót mondtak!! És hiszem, hogy sokat segített, mert valjuk be őszjntén, amíg az ember nem akar babát, addig inkább csak kihasználja a testét, és nem igazán sikerül a feltöltődés.

Böbe: hogy vagy? Ne is gondolj mensire!!! Nekünk is fájt a pocakunk, pont mint amikor megjönne..minden alkalommal rettegve mentem pisilni és néztem a papírt utána, mert olyan volt, mint amikor pont most megjön..DE nem jött meg!! Csak mondogasd a pocaknak, hogy szeretnéd, ha veled maradna , és hogy érezze a szereteted!! De ez mindenkinek fontos, hogy rá kell hangolódni!! Szurkolok neked is!

Leszezjobb: én csicsókából csináltam "krumplipürét" kicsit más az ize, jobban kell fűszerezned, de be lehet csapni magad vele!! És a csicsóka jó a cukorra!!! Én egy csomó mindenre kiszámoltam, hogy mi mennyi, és abból összeraktam a tegnap már írt táblázatom..és voltak fix pontok benne..reggeli tízórai..uzsi..és akkor már csak az ebédet és a vcsit kellet figyelni..de nekem is nehéz volt a 160 gr chval. De sikerült 12 kg leadni 3 hónap alatt, még dr M is megdicsért

Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Pusz
magdipeti
 
 


@ancsy811207:



igen,én is meglepődtem,gondolhatod
pláne úgy h előtte direkt betelefonáltam h jö 5let e ha megcsináltatom előre
na mindegy..

köszönöm kérdésed,mi ott tartunk h 1. inszemre készülünk,de az azt megelőző stim Clostival túl jól sikerült...túl sok petém ért meg,ezért az a hónap kuka
most novemberben újratervezés,immár kevesebb vagy closti nélkül...aztán majd meglátjuk

Nektek pozítiv tesztet kívánok!

vkcs
 
 


@lexi01:


hát ez van
mindenesetre örülök h túl vagyok rajta
vkcs
 
 


@dolli:


Igazából ugye én csak Urbancsek stílusát ismerhettem meg,nem tudom h Murber milyen,de róla sok jót hallottam
Remélem Te hozzá kerülsz

Sok sikert Nektek!
vkcs
 
 


@vigyorex:


hmm...
én is megkérdezte előtte,és nekem is azt mondták h nyugodtan csináltassam meg

megmondom öszintén h hellyel nincsen bajom,kedvesek,aranyosak...de a Prof tól a hideg ráz
egykedvű,sztem egyáltalán nem kedves,lehet jó szakember,ezt nem vonom kétségbe
de azt gondolom aki ennyire belefásult(nak látszik)az menjen nyugdíjba..
nem azt akarom h a lelkemet ápolja,de ha emberszámba vesz,az nekem már elég


vkcs
 
 


@magdipeti:


Akkor jól emlékeztem, hogy a Te dokid volt, mert amikor néztem, akkor rémlett a neve, hogy mintha ő lenne a dokid :). De ez jó, hogy akkor láthattad őt is, meg a szülőszobát is "akció" közben :)
lexi01
Budapest
 
 


Szia Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Teljesen új vagyok egy teljesen új helyzettel. Szeretném elkezdeni a mesterséges megtermékenyítést a Sote-n, de nem tudom mit kell tennem, hová kell mennem, kit kell hívnom, hogyan kérhetek időpontot... stb.
Valaki megadná a kellő információkat?
Előre is köszönöm!
vajduci
Budapest X. kerület
 
 


vajduci


Röviden írok csak, mert munkahelyen vagyok.

A 20/825-42-34 számon tudsz időpontot kírni az Asszisztált Reprodukciós Osztályra (ARO-ra).

Azt szokták kérni, hogy 14 óra után telefonáljunk időpont miatt.

Üdv:

Szilvi

sziszi73
 
 


sziszi! Frankó, hogy ilyen kis vitaminbombát csinálsz magadból, ez csak előnyödre válhat! Pfu. annyira jó lenne, ha sikerülne természetes úton.... nem kellene ez a sok hormon, beavatkozás és izgalom. Ma én is elkezdtem inni a palásfű, cickafark teakombót. +Gravida+folsav+AspirinP. Próbálom nem terhelni magam, bár ma voltam bevásárolni, és a ház körüli kötelező dolgokat azért megcsinálom, de csak "lájtosan" mivel a párom sajna csak csütörtök éjjel jön haza a meló miatt. 

lexi! Örülök, hogy nincs nagy baj, szeretnék már nagyon a helyedben lenni.. 

vkcs, akkor egy nagy novemberi hajrá!!! 

Én most itthon vagyok, nem is nagyon mozdulok ki szinte, max. az udvarra, persze már nem fekszem, mint az első 2 napban. Annyira jó lenne már 9 nappal öregbbnek lenni, akkor kiderül az igazság, ugyanis jöv. hét kedden és csütörtökön megyek vvre, biztosan reszketni fog a kezem ha rányúlok a prof. irodájának kilincsére... mert ha így haladunk én tutira nem fogok addig megérezni semmit. Megjönnie is legkorábban 31-én jöv. hét pénteken kellene, bár nekem 26-és 32 nap között szokott össze-vissza, és azt a jellegzetes alhasi fájdalmat előtte kb. 5-10 perccel érzem csupán. Be lehet golyózni ebbe a várakozásba, semmi sem köt le igazán, és nagyon lassan telik az idő. Aki pocis beülti után érzett valamit, vagy megérezte pár naposan a dolgogok kimenetelét? Mikor teszteltetek először? 

magdipeti úgy sajnálom, hogy nem tudtam menni, legközelebb már biztos semmi akdálya nem lesz , hogy menjek. Örülök, hogy ilyen ilyen jól van Bori, éli világát odabent gy látszik! :-) A mozgékonysága tanúskodik az egészségéről! 

ancsy811207
Budapest
 
 


Ancsy!

A cickafarkfű teát csak a ciklus első felében szabad inni ovulációig, ezt most ne idd!

Olvasd el a www.apoteka.hu/Hirek/a-cickafarkf-gyogyhatásai.html oldalt a 8. pontban benne van, hogy az apróbojtorján, a palástfű és a rozmaringlevél rendelkeznek progeszteronhormon-hatással.

Ezt a 16.naptól lehet inni, kiemeli ebben nem szerepel a cickafarkfű!



sziszi73
 
 


Ancsy!

paurora81 2014. március 20-ai bejegyzését olvasd még el!

sziszi73
 
 


sziszi! Elolvastam... huh köszönöm az infót! Nekem anyum hozta a cickafarkot, mert azt hallotta, hogy ennek nagyon jó hatása van ilyenkor a szervezetre. Valaki nagyon átverhette szgényt. Még jó, h szóltál, de kb. fél Litert már megittam ma, remélem nem lesz baj. Abba is hagytam, palástfű az jó ugye?
ancsy811207
Budapest
 
 


sziszi! Olyan elméd van mint egy robotnak, honn tudtad, hogy Paurorának az általad említett komijában részemre hasznos infót találok?   Mi a titkod? 
ancsy811207
Budapest
 
 


semmi, csak pont azt olvastam! Magdipeti bejegyzéseit olvastam, kerestem, hogy inszeminácóval vagy lombikkal sikerült-e a terhessége.
sziszi73
 
 


Ancsy!

Igen én is a palástfüvet iszom, nekem bioboltos ajánlotta, Balassagyarmaton van a boltja.

Nagyon jó ismerős a bioboltos, régóta ismerem őt. Homeopátiához is ért, vizsgázott belőle. Mielőtt megnyitotta tavaly a bioboltot hosszú évekig gyógyszertárban dolgozott, mert gyógyszerész a végzettége.

sziszi73
 
 


Ancsy!

A palástfűből 2-3 csészével lehet inni egy nap, 3 csészétől többet nem szabad!

sziszi73
 
 


Ok, köszi a jó tanácsot! Így teszek...:-) Balassagyarmaton Dr. Rentz (a keresztnevére nem emlékszem) is nagy penge a homeopátiában, én őt ismerem nagyon régen  jártam hozzá, és le a kalappal.
ancsy811207
Budapest
 
 


ancsy

akkor emlékszel biztosan a Szent György Gyógyszertárra az Ipoly Áruház mellett van, a bioboltos ott dolgozott
sziszi73
 
 


Dr Rencz László neorológus, a balassagyarmati kórházban dolgozik.
sziszi73
 
 


sziasztok,

mit lehet tudni erről: AspirinP. sokan írjátok hogy szeditek. ez vitamin? gyógyszer?
bucsok
 
 


bucsok

Gyógyszer, Kaáli Intézet ajánlja is, neten megtalálod!
sziszi73
 
 


Sziszi: inszemmel sikerült, a 3. megkezdett eljárás volt, de a 2.-t leállította a Murber a közepén, mert túl sok tüszőm lett, a nem átjárható oldalon és nem akarta, hogy méhen kivűli legyen..de a 3. bejött!


Paurora: a mai napon befeketették a kórházba, holnap vv, és ha az eredménye megengedi, akkor még a hosszú hétvégén Anira van bízva a világrajövetele...de a köv héten megindítják, ha addig nem lesz meg a baba. Ha a holnapi vv eredménye nem lesz jó, akkor lehet, hogy már holnap megindíják.

Bucsok: én is szedtem Aspirint, az inszem elött és után is,mert segíti a méhnyálkahártya kialakulását, és az inszem után a beágyazódást.  Ha lombiknál akarja valaki szedni, akkor a leszívás előtt  pár nappal abba kell hagyni, mert vérhígító, és nem lenne jó a vérzékenység. De a leszívás után lehet folytatni. De több cíkk is van fent a neten róla.

Ancsy remélem a következő Zilatalira el tudsz menni, én azt hiszem, már nem fogok arra eljutni..lassan már nem kényelmes vezetnem, és próbálom korlátozni magam e téren..ez fura nekem, mert eddig önnállóan mozogtam, de most sokszor érzem a korlátaim, pl a hátranézésnél, tolatásnál.
Kedden csütörtökön nagyon szurkolok majd!
magdipeti
 
 


Magdi! Annyira jó, hogy már egyre közeleg a szülés, gondolom lélekben már felkészültél...:-) biztosan nagyon szépen kerekedik a poci, örülök, hogy minden rendben veletek...:-) és köszi, h szurkolsz, remélem nem hiába..:-)
ancsy811207
Budapest
 
 


találtam egy jó kis meditációt kismamáknak:

http://www.youtube.com/watch?v=m3kV_HpkLL4

és még egyet annak aki még nincs áldott állapotban:

http://www.youtube.com/watch?v=Ozb6n7advwM

Nekem nagyon tetszik!  Mint látjátok nagyon ráérek! 
ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok!lànyok azt szeretném kérdezni tőletek,hogy volt e valakinek olyan hogy beültetés utàn hőemelkedés??utrotol vagy aspirin protecktől??valamit irjatok mert mai napig hőemelkedésem van...nem tudom mitől 36.8 36.9 37.
bobe1982
BUDAPEST
 
 


Böbe, ez még nem hőemelkedés, 37,1-37,8ig van hőemelkedés, nyugi ;-) Amúgy ha általában ennél alacsonyabb szokott lenni a testhőmérsékleted, az jót jelent ;-) Te mikor mész vérvételre? Mensis görcsök elmúltak?
Ancsy, Te hogy vagy?
Magdipeti, van vmi híred Pauroráékról? Ha lesz még tali, míg Bori odabent lakik, én szívesen elviszlek ;-)
Lexi, Cucuci, Leszezjobb, Cermiák, Dekatka hogy vagytok?
Nálunk a helyzet pötty ügyileg változatlan. Balázsnak vírusos torokgyulladása van, attól pöttyös, én voltam bőrgyógyásznál, rózsahámlás a diagnózis. Sajnos szteroidos krémmel lehet csak enyhíteni a tüneteket, reméljük a kicsi Pöttynek nem lesz tőle baja. Kedden elmentem a saját orvosomhoz, minden rendben van odabent ;-) Kedden megyünk dr M magánrendelésére.
Elnézést, hogy nem írok mindenkinek egyenként, de telóról írok :?
Puszi Mindenkinek! Vigyázzatok magatokra, beköszöntött az ősz :(
maci80
 
 


Szia maci:)örülök hogy minden rendben veletek:)pötyikével:)))nekem nem szokott ennyi lenni max 36.5.szóval nemtudom.ha valakinel volt valami ilyen irjon kerlek.amugy hétfön megyek vv.
bobe1982
BUDAPEST
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: