Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Évike!!! 

El vagy tünve!!!

Mira Te is!!

Hogy vagytok??

Gyertek meséljetek valamit!!!

Puszi!
gabci75
Érd
 
 


Janula,

más most nem jut eszembe, ilyen info. Hát azt fel tudom sorolni, miket csináltak másképp, ha nem zavar Benneteket. Ennek egy része olyan dolog, ami befolyásolhatja  a kezelés kimenetelét (kíváncsi is leszek) a másik része csak a körítés, hogy más az egész hangulata. Bevallom én teljesen beléjük szerettem, csak az a gond velük( ami egyébként engem nem érint), hogy a finanszírozott kezelésekre komoly várólista van (ha jól tudom, 1 év).
mmzs75
 
 


Mmzs, örülök, hogy minden rendben ment :)! Tökjó, hogy így megnyugtattak, meg hogy ennyire biztonságban érzed ott magad, ezek mind-mind nagyon jó jelek, nagyon szorítok, hogy sikerüljön, sikerülnie kell :)!

Cicuci, szuper, hogy két szép embriót kaptál vissza :). Pihenj, sétálj, meg ami jólesik, csak semmi stressz és megerőltetés, most tényleg ez a legfontosabb :). Aztán várjuk a két csíkos tesztet :)!

Lányok, nagyon szépen köszönöm a kösztöntéseket, aranyosak vagytok, hát én is remélem, hogy teljesül, amit kértem :)!

Szép hétvégét mindenkinek :)!


lexi01
Budapest
 
 

 
 

Edina,
azt mondta a prof. hogy a koromnál fogomva 2 emriót kaphatok vissza (36 leszek augusztusban). Azért örültem volna ha azt az egyet is lefagyasztják, de nem láttam értelmét érvelni, vagy kérdezni, mert úgy is ők döntenek és úgyis rávágják, hogy "ez így indokolt".

mmzs,
én is úgy gondolom, ahogy a dokid mondta. Csak nem tudtam magamnak olyan tudományosan megmagyarázni   Ha alkalmas nekik odabent és erősek akkor megmaradnak az embriók. Ha meg nem jó nekik a pocimba, akkor hiába teszek meg bármit, úgysem fognak megtapadni. Persze igyekszem pihenni, de nem fogok 2 hétig feküdni. Hétfőig még pihi, aztán utána már főzni szeretnék, meg sétálni, remélem a jó idő is megjön addigra
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Mmzs,

engem érdekelne, hogy mi van másképp. Ha a többieket nem, privátban írd meg, kérlek. Akkor ezek biztosan olyan dolgok, amik az embrió minőségét, vagy a nyálkahártyáét befolyásolják...

Én is Forgácsot választottam volna, ha nem lett volna akkor 1,5 év várakozás, de volt, és maga a doki mondta nekem, hogy ennyi idősen ne várjak, inkább menjek máshová.... Ott rontottam el, hogy azonnal jelentkezni kellett volna a listára és akkor ezt a kezelést már ott csinálhatnám.... Bár lehet, hogy nem lehetnék az ő listájukon várakozó, ha közben járok a Sote-ra?
janula
 
 


Szia Mzsó

engem is érdekel mi volt a másik intézetbe máshogy , szerintem nyugodtan megírhatod itt.
edina71
Budapest
 
 


Cicuci,
Gratulálok a két mazsihoz, pihizz sokat, és meglásd követsz minket Magdipetivel a pocinövesztésben, és visszontlátod majd hamarosan te is  reggeli kávét!

Mzsó,
csodálatos hírek, neked is szívből gratulálok a két kis törpihez. Vigyázz nagyon magatokra!
Zenélés nagyon szupi, de azért óvatosan vele, én a húgomról tudom (zongorázik, száj és tangóharmónikázik), hogy ha egyszer a gyakorlásba belemerül az ember, akkor a zene vezet és az ember elfeledkezik az időről. Most viszont fontos hogy óránként felállj, mert a vérkeringésnek így a manóknak is most ez nagyon fontos!
Az meg szupi, hogy a Tanár úr ilyen megnyugtató híreket mondott, és hogy nem a kemó okozta eddig a bajt. Nagyon úgy tűnik, hogy itt valóban kicsit többet foglalkoznak az emberrel. Lehet persze azért mert "fizetős vendég" vagy, de lehet itt kicsit lelkiismeretesebbek. Akkor ,most már a rossz álom véget ért, és kezdődjön egy gyönyörű , ezt kívánom nektek!

Lexi,
alig várom hogy kezdj, mert ciszta nem lesz az tuti, és utána várjuk,hogy behajtsd a szénhidrátcsökkentett szupi zila tortát!

Magdipeti,
most hogy írtad a koviubit...hmmm..a nyál is összefutott a számban.Annyira imádom!!! Lassan lehet készíteni, ha jön a meleg.

Janula,
visszaszámlálás indul, jövő héten kezdhetsz, már csak kettőt kell aludni!Ölellek

Mindenkinek csodás vasárnapot!
paurora81
 
 


Paurora,

neked is köszi a biztatást! Ígérem, fel fogok állni, előadások szünetében, ill, próbaszünetben, másfél óra után köteles szünetet adni a karmester, de van, hogy előbb megadja. Meg sétálni is fogok persze. Igyekszem minél kevesebbet foglalkozni ezze, napi 3x úgyis kell a gyógyszerek miatt.

Amit máshogy csinálnak:

- szteroidot szedek, kis adagban ( Prednisolon) azt hiszem, picit visszaszorítja az immunrendszert, így befogadóbb vagy az embrióval szemben ( főleg az apai rész, ami idegen). Én még picit többet is szedek,mint a többiek, mert az immunológiai kivizsgáláson ( amire még Murber küldött 2011- ben) antinukleáris antitest- pozitivitásra derült fény.

- a stimulálás: kisebb napi hormonadaggal, 2 napig tovább tartott.

- asszisztált hatchinget csináltak. ez itt rutinszerű, de a szakmai ajánlás alapján bőven rámfért volna eddig is ( korom, magas fsh, sokadik ivf) 

- most nem csak progeszteront kapok (Utro), hanem ösztradiolt is ( Estrimax tabl.)

nem tudom, ettől változik- e valami, reméljük. Azt hiszem,erre gondolt Murber, mert rém korrekt volt, mikor elmondtam neki, hogy elmegyek Forgácshoz, egyből mondta, hogy jól teszem, nagyon jó orvos és hátha valamit másképp csinál, mint ők a klinikan, és nekem pont az lesz a jó.
 
Ja, és a Forgács 1 embriót is lefagyaszt. az 5. Napig figyeli és csak akkor, ha szép blasztociszta lett belőle. Ez nekem is érzékeny pontom, ugyanis nálam a 4. Lombiknál 4 embrióból 3-t beültettek, a negyedik elveszett, es ez a mai napig bánt. Már sajnálom, hogy nem kértem, hogy kapjak inkább csak 2-t, és akkor 2 mehetett volna a fagyasztóba. Úgyhogy Cicuci, tökéletesen megértelek, de most az a lényeg, hogy vana pocakodban 2 gyönyörű, fejlett embrió !
mmzs75
 
 


Sziasztok Csajok!

Magdipeti még egyszer gratulálok.

Gabci. Lexi és többiek
képzeljétek mivel azóta sem jött meg a mensim már két és fél hete késik, most csütörtökön elmentem a saját nődokimhoz. Ha emlékeztek múltkor a dr. M. cisztát látott nálam ezért nem kezdhettük a következő stimut. Na szóval megy az ultrahang és mikor leszállok azt mondja a doki, hogy két hét múlva kontroll. Na b. meg még biztos mindig ott a ciszta. A doki azt mondja, hogy cisztám az nincs - tehát felszívódott magától- viszont lát valamit. Csinált három ultrahangos képet, amin egy kis "pacát" mutogat. Még mindig értetlen fejet vágtam. Azt mondta, hogy nagyon vastag a nyálkahártyám 13 mm-es - eddig max 8-9 mm-est tudtam  produkálni, és még ne örüljek, de két lehetőség van. 1. Ha a paca két hét múlva nő, akkor bizony terhes vagyok, erre utal a vastag nyálkahártya is. A második lehetőségre én kérdeztem rá. 2. Lehet, hogy a sok hormontól kimerült a szervezetem, de két hét múlva kiderül és ha a rosszabbik verzió áll fent, akkor ad gyógyszert Norcolutot, ami meghozza a vérzést. Addig is nyugodjak meg és vigyázzak magamra.

Továbbra is drukkolok mindenkinek
mira08
Budapest
 
 


Szia MIRA

Én az elsőre szavaznék ha engem kérdezel. Nőjön az a paca szépen lassan és maradjon is ott még egy jó darabig. Kb 8 hónap ha jól számolom .

Tesztet csináltál azóta vagy az most is negatív volt ? Ha baba akkor már most mutatnia kell valamit.
Szorítok neked nagyon !!!
edina71
Budapest
 
 


mira, nagyon szorítok, hogy baba legyen a dologban! :) tesztet csináltál??

lexi, neked megjött már? mikor mész, kedden?
cicmorgo
 
 


Úúúúristen Mira!!!!

Szorítok hogy Baba legyen!!!!!!
Csináld a teszteket addig níg nem lesz pozitív!!!!!!!

Puszi.
gabci75
Érd
 
 


Mira,

nagyon szorítok én is a babáért!
mmzs75
 
 


Ilyet még nem is hallottam, hogy kimerül a szervezet a hormonoktól....ennek babának kell lennie! Teszt?
mmzs75
 
 


Mira, azt a mindenit micsoda hírek!!! Szerintem mindenképpen tesztelj, szorítok nagyon, hogy baba legyen :)! De jó lenne :)!

Cicmorgo, ma reggel már volt barnázás, szóval remélem ma, vagy legkésőbb holnap megjön: tegnap rásegítettem forró fürdővel meg egy kis vörösborral. Holnap negyed 4-re megyek amúgy, már nagyon izgulok!!!

Mmzs, tökjó, hogy leírtad ezeket, hogy ott mi megy máshogy.
lexi01
Budapest
 
 


Lexi,

issszonyatosan szorítok neked!!!!


Janula,

elgondolkoztam ezen a várólistán és tényleg lehet, hogy nem lehetnél rajta , ha közben máshol kezelnek... Végülis nem az intézet csinál várólistát, hanem az OEP korlátozza, hogy hány tamogatott lombikot enged nekik, ezért van a várólista....a fene egye meg. Most is találkoztam olyan párral, akik inkább kifizették, mert nem akartak várni...remélem, sikerül nekik.
mmzs75
 
 


Jó reggelt!


Istenem Mira: remélem ma reggel pozitívat teszteltél!!! Ez csak az lehet!!!!! BABÓCA!! Küldöm a jó kis energiákat És várjuk a híreket!!!!! Köszi a gratulációt!

Mmzs, Cicuci: csak semmi lezserkedés!! Mmzs, ugye felálltál zenélés közben?!  Pihenjetek sokat, és csak pozitív gondolkodás!! Meglesznek ezek a Babócák!!! Úgy drukkolok nektek!! Még ilyen hányingeres reggelen is A Cél érdekében nem is olyan rossz ez a 3 hete tartó "körhinta filing".

Janula: mindjárt kezdhetsz!! Szorítok neked is nagyon-nagyon!!!!

Lexi: remélem már meg is jött a várt és holnap jó híreket kapsz és kezdhetsz!! Várjuk a híreket tőled is!
Egyébként érdekes ez a szagokra való érzékenység, mertén azt gondoltam, hogy szagvak vagyok, hiszen én 15 éven keresztül szennyvíztisztításban dolgoztam, csak most egy éve lettem irodista, hogy elkezdhessem az inszemet. Tehát én igazán büdős helyken is doloztam..ne azzal nem volt semmi baj De a tegnapi sült csirkével, azzal igen, szegény Péter feláldozta magát és megette az én ebédem is..és szerintem illat alapján megmondom, hogy ki mit főz a társasház 16 lakásában

Egyébként a gyömbérből lehet kapni aszaltat, azt apró darabokra vágom, és ha gáz van, akkor egyet elrágcsálok..olyan fűszeres az ize, hogy elfelejtem tőle a hányingert.

Paurora: a piacon már van idei kovi ubi

Szép napot!
magdipeti
 
 


Magdipeti, közben tényleg megjött, úgyhogy remélem holnap gyorsan vizsgál majd meg a doki, bár a múltkor azt mondta gyors lesz :).

Tényleg, azt nem tudom írtad-e már, de nem rémlik, hogy dr. M-nek mondtad, hogy szeded az Aspirin P-t? És szeded még amúgy fokozatosan csökkentve, vagy már abbahagytad?

Mmzs Neked is nagyon köszönöm a szurkolást, holnap délután jelentkezem, hogy mi volt.

Janula, írj majd mindenképpen holnap, hogy Nálad mi volt :).
lexi01
Budapest
 
 


Telefonáltam az intézetbe, a Tanár úr mondta, hogy megakadt az a kis harmadik, nem fagyasztják, de rögtön hozzátette: " de abból lesz terhes,ami bent van". Úgy legyen!

Lexi,

hajrá!

Janula,
már te is mész? Elvesztettem a fonalat, hogy ki mikor kezd újra.
mmzs75
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem, de olvastam minden nap a hozzászólásokat. Írni egyszerűen nem volt időm/erőm, sűrű napjaink voltak.
Evi, engem könnyem megismersz szerdán, a párommal és KisMackóval megyek. Ha már tudod, mit veszel fel, írd meg ;-)
Janula, Lexi, holnapra mennek a drukkok ;-) Remélem, mi is kezdünk Evivel, és tuti össze fogunk futni
Zsó, nagyon-nagyon szurkolok, hogy az új környezet, új módszer meghozza a várt eredményt! Az nagyon jó, hogy a videon nem láttak semmi rendellenességet :-)
Cermiák, megjött már? Ha kezdhetsz is májusban, üdv a csapatban ;-)
Magdipeti, szívből gratulálok a kis csersesznyétekhez! Jókat nevetek az írásaidon (traktor lesz a jele az oviban, "szagvak" ) "Nagyon terhes" Én két évvel ezelőtt "szépen terhes" voltam dr M szavaival élve
Paurora, meggyógyultál már?? Szedsz vmi vitamint? Uh mérések: ahány orvos, annyi méret, emiatt egy percig se aggódj! Mikorra lesz meg a vv eredmény? Érzem, hogy minden rendben lesz, ne izgulj ;-)FET-nél kb 10 napig van csak szuri, leállítják a saját hormonháztartásom, majd a "ciklus első napján" (mikor jók a hormonértékek) kezdődik a tapaszolás, és a 17. napon du. van a beültetés. Voltál gégészeten az orrvérzés miatt? Amúgy az normális jelenség a várandósság ideje alatt.
Echo, mikor kezdhetsz az új helyen? Ott is van nyári leállás?
Cicmorgó, remélem tudsz kezdeni még a szünet előtt Te is ;-)
Mira, csináltál azóta tesztet? De jó lenne, ha lenne még egy csodababás kismamink ;-)
Évike, megjött már?
Cicuci, csuriba a kezem Érted is!!
Bucsok, üdvözlet a fórumon ;-) Nekem a lombikhoz kérték az átjárhatóságit, pedig volt már akkor két csemetém. Nem kellemes, de kibírható a vizsgálat. Nekem röntgenes volt a SOTE-n, feltesznek egy katértert, majd feltöltik kontrasztanyaggal
Petra, üdv itt!
Zora, hatalmas gratula! Igazán szép súllyal születtek a lányok! Szívből gratulálok! Jó egészséget, sok tejcsit kívánok!
Lexi, Isten éltessen nagyon sokáig! BOLDOG SZÜLINAPOT!! Kívánom, hogy váljon valóra a kívánságod ;-)!
Edina, Gabci, nemsokára Ti is kezdhettek !!
Nagy ölelés mindenkinek!
Puszi




maci80
 
 


Sziasztok  Csajok!

Ma reggel csináltam tesztet, elég furi volt. Mikor ment a cucc ott volt a második csík, mire megszáradt eltűnt. Szóval nem lettem megint okosabb. Beszéltem a szomszédommal, neki a teszt a 8. héten mutatta ki a terhességet, egy másik ismerősének meg előszőr csak ultrahanggal látták pedig már 6 hetes terhes volt, addig minden tesztje negatív lett. Na köszi, most megint nem tudom mi van . Szóval jövő hét csütörtökön megyek vissza ultrahangra és akkor kiderül, hogy mi a helyzet.

Lexi remélem nálad is minden rendben lesz holnap.

Köszi a szorítást mindenkitől

Puszi
mira08
Budapest
 
 


mira 

juj ez nagyon izgi.... nagyon szorítok neked 

maci 

amint megvan hogy mit veszek fel írok   
már nagyon várom .......

lexi
holnap  gondolok rád .... minden rendben lesz 


evi89
Vecsés
 
 


Mmzs,

köszi az infókat! :)
Igen, holnap már megyek, szerdán van a 20. napom, remélem minden rendben lesz éskezdhetek!

Lexi,

gondolok rád holnap! :)

Mira,

ez nagyon izgi, végül is mi lehetne más, mint baba? :)
janula
 
 


Sziasztok Lányok!


Kicsit lemaradtam, nem voltam a napokban gép közelben, de örömmel olvastam a jó híreket :).


Magdipeti, én meg 17.30-ra megyek 6-án Murberhez, szóval lehet, hogy találkozunk, hacsak nem végzel nagyon hamar, de tapasztalatom szerint nem jellemző, még a magán laborban sem. Szóval lehet talákozunk :).


Maci, már 22-én megjött, de csak május 6-ra kaptam időpontot M. dokihoz, szóval ezért nem  tudom indulhatok-e a májusban (tartok tőle, hogy nem). Illetve azt sem tudom, hogy nem-e kell több vizsgálat mint az inszemhez. Bár a műtétek miatt, sajnos folyamatosan más vizsgálatokra is járok (EKG, tüdőröntgen, aneszteziológus, stb.).Szóval fogalmam nincs mi lesz, de nagyon szeretnék kezdeni már. Paurora, mint írtam már, a próféta szóljon belőled mert bizony jó lenne a májusi csapattal indulni, még akkor is, ha nem rég csatlakoztam, és kicsit új vagyok még a csapatban. De már most jó érzés ide tartozni, együtt „harcolni”! :)


Edina, akkor szinte hasonló cipőben járunk. Mi mindketten 40 évesek leszünk idén, és szintén ismeretlen a meddőség oka nálunk is, úgy hogy hét éve járunk dokikhoz… Annyi, hogy nekünk még lombik nem volt, csak 6 inszem, amiből össze is jött három terhesség (és még másik kettő csak stimulálással), csak sajnos nem maradtak meg :(.


Lexi, boldog szülinapot így utólag is! :)


Cicuci, Mmzs, továbbra is nagyon szorítok nektek és szívből kívánom a két csíkos tesztet!

Jó pihenést mindenkinek!

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok,

Kicsit lemaradtam, nem voltam a napokban gép közelben, de nagyon jó olvasni a jó híreket :).
mindenkinek nagyon nagyon szorítok, és szívből kívánom a két csíkos teszteket!!

nálunk annyi a történés hogy felhívtam a klinikát hogy kérjek időpontot júni első hetére, mert párom eredménye addigra lesz meg. az enyémeket letudom két hét múlva a vérvételekkel.
szóóóval június 4én megtudjuk merre hogyan tovább :) mire lehet ilyenkor számítani? leültet a prof és azt mondja hogy akkor gyógyszeres kezelés vagy lombik vagy inszem? itt már gyógyszert is ír fel pl teszem azt peteérésre? vagy megint várni kell majd egy ciklust mert hogy nem tudom ott hol fogok tartani a ciklusban..sajna kiszámíthatatlan. :(

puszi mindenkinek és szép napot! :)
bucsok
 
 


maci

Te hány órára jössz holnap ? Én 10 re kaptam időpontot ....
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok!

Kismamik,
remélem jól vagytok és minden renben van a picikkel

mira,
nagyon drukkolok, hogy baba legyen a pocakodban

Lexi,
remélem minden rendben volt ma

janula,
te is ma mentél, ugye? mi volt? remélem minden oké és kezdheted a szurikat

mmzs,
te hogy vagy?

maci, évi,
ti holnap mentek? sok-sok sikert nektek


Lányok, képzeljétek, a párom picit megfázott... és már az én torkom is kezd kaparni Pont most! persze most se puszi, se semmi... meg pihizek is, hogy ne jöjjön ki rajtam jobban. Sok teát iszok, mézzel, citrommal. Eszek gyümölcsöket is és már legyűrök naponta 2 és fél liter folyadékot.
Ma már nem bírtam feküdni, voltunk dokinál a táppénz miatt, bevásároltunk (csupa szuperegészséges kaját) és csináltam egy 20 perces pizzás csigát is. Muszáj volt már valamit tennem
Iszonyatosan fájank a melleim - olvastam, hogy ez a crinone mellékhatása - de azért ez valami brutális (már azt sem tudom, hogy milyen és hány melltartót vegyek fel)   Néha picit feszül a hasam alul, de a prof, azt mondta, hogy az belefér. Már alig várom hogy jövő héten meglegyen a vérvétel... ez a várakozás....

Puszkó nektek
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,

hát nagyon megszenvedtem a mai napot....10-re volt időpontom, de én kis buzgó már 3/4 10-kor ott voltam. Csak nem hív a prof, várok, várok. Egyszercsak látom, hogy elmegy és nem is jön vissza. Kérdezem a szülésznőket, mondják, hogy elment előadást tartani, nem lehet tudni, hogy mikor ér vissza....Tűkön ültem, mert 1-re időpontom volt egy olyan terápiára, amit ha nem 24 órával előbb mondasz le, ki kell fizetni, mintha ott lettél volna... Nem ért vissza a prof, úgyhogy ez nekem 6000 ft-omba került...Pedig már azt is kérdeztem, hogy nem lehetne-e, hogy dr M. megnézzen? Ugye csak egy uh, meg receptek. De nem, én nem az ő betege vagyok (máskor meg bezzeg lehet, ha a prof hiányzik!). Kérdeztem: és ha átkérem magam dr M,-hez? Nem, nem hozzá kértem mára időpontot. Hát, ha a holnapi napom nem lenne olyan zsúfolt, hogy csak na és nem számítanának rám ilyen sokan a munkahelyen, akkor bizony visszajöttem volna holnap reggel dr. M-hez. És és lehet, hogy rosszul tettem, hogy nem így döntöttem. Nem először lettem cserben hagyva.
Lányok 4 és fél órát vártam!!!!!!!
És amikor végre megjött, szerintetek engem hívott??? Nem, én az UTOLSÓ voltam!!!! Pedig én voltam ott legelőbb, mindenki más 11-re jött. Szóvá is tettem, de azt mondták: itt nem ez számít, hanem a BETEGSÉG!!!
Minden esetre nincs cisztám, így holnap kezdem a szurikat. Ez a jó hír....de én úgy elfáradtam, hogy ennek sem tudtam teljes szívből örülni. Most kezdek...
janula
 
 


Cicuci,

egy a lényeg, higy lázas ne legyél, a többi miatt ne aggódj! Az én mellem is fáj, ez a gyógyszerektől van. Különben megvagyok, hangulatváltozások ezerrel. Amennyire tudok, próbálok nem foglalkozni a dologgal, de persze ez egyáltalán nem sikerül :-)))

Janula, Lexi,

mi a helyzet?

Bucsok, 

megmondja, hogy otthoni próbálkozós kezelés, inszem, vagy lombik. Utóbbi 2 esetén elküld átjárhatóságira,mha nem volt még ilyened. Ha ezzel is megvagy, köv. Ciklusban indul a megbeszélt kezelés. Nem tudom, mi fér bele nyárig, mettől meddig nincsenek. Gyógyszert csak akkor ad, ha már kezelés indul ( kivéve Bromocriptin, azt lehet, higy ad, ha kell.)
mmzs75
 
 


Janula,
 közben írtál és tök jó a híred! A prof meg ilyen...mindenkivel, undorító. Semmi de semmi segítőkészség vagy emberség nincs benne. Velem is nagyon gáz volt és még sokat tudnék mesélni, sajnos egyedül a Murberrel lehet szót érteni. Kérdezd meg, nem mehetsz- e ezentúl Murberhez. hú, de felhúztam magam!
mmzs75
 
 


Mmzs,


szerinted így, hogy elkezdtem már, lehet kérni, hogy legközelebb dr M. fogadjon??? Én eddig igazán toleráns voltam a proffal, de most nagyon kiakadtam...már a múltkor is, tudod, amikor  beadatják pontosan a Choragont és utána a leszívással meg késtek majdnem egy órát...erre mit mond Forgács dr? Nem befolyásolja a petesejt moóinőségét? Másik volt még, hogy teli hólyaggal vártam a visszaültetést és csak nem jött...végül felkeltem, hogy kimegyek wc-re.

Lexi,

veled mi volt????

janula
 
 


mmzs,
köszi, igyekszem nem lázas lenni. Most 36,8 a hőm. Ha mégis lázas lennék mit vehetek be? Neocitran ilyenkor még mehet? Vagy inkább csak vizes borogatás? Vagy ha lázas leszek, akkor  már tökmindegy?
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


nem leszel lázas, Cicuci! Neocitrant nyugodtan, a sógornőm orvos, ő mondta nekem, hogy mindig azt itta terhesen is. De nem lesz rá szükség, jót alszol ma este és kész. 36,8 :a progeszterontól eleve magasabba hőnk.

Janula,
nem hiszem, hogy befolyásolta a petéket a késés, de nem beszéltem erről Forgáccsal. Tény, hogy arra kéne törekedni, higy az amúgy is megtépázott pszichénk ne legyen még túráztatva. Amióta látom, higy lehet így is, függetlenül attól, higy a páciens támogatott vagy fizetős, azóta még jobban idegesít a prof hozzáállása. beültetéskor én azt szoktam csinálni, ha már nagyon kell pisilni, " engedek le belőle" egy kicsit, és abbahagyom félúton, úgy mégse feszít annyira . Legközelebb T e is tégy így :-)
hát én megkérdezném a szülésznőket, akár telefonon, holnap, egy kérdést megér...
majd leírom, hogy velem hogy viselkedett, csak most bármelyik percben jöhet az uram és készítek vacsit neki
mmzs75
 
 


Mmzs,

én is ezt szoktam csinálni, csak már a műtőasztalon feküdtem!!!! Onnan kellett kimennem kiengedni egy kicsit, hogy bírjam végig...
Én elhiszem, hogy sok a dolga, de hát itt emberek vannak sajnos....
janula
 
 


Cicuci, jajj remélem jobban leszel, bár ha tényleg egy kis megfázás láz nélkül, abból azért nagy baj nem lehet, ne aggódj, pihizz, teázz, meg egyál sok gyümit, remélhetőleg nem lesz komoly a dolog :)!

Janula, hú ez így nagyon gáz, nem csodálom, hogy kiakadtál, ez azért nem szép dolog, sajnálom, hogy ilyen sokat kellett várnod. De annak nagyon örülök, hogy elkezdhetted :)!

Jajj lányok képzeljétek, a doki a frászt hozta rám: olyan sokáig nézett UH-n, na mondom tuti megint ciszta van, mert akkor szokott ilyen sokáig nézni. Megkérdezte, hogy hol volt, a bal oldalon? Mondom nem, most a jobb oldalon. Azt mondja, na, hát most nincsen sehol!!! Fel sem fogtam amit mondott, nem akartam elhinni, hogy három hónap után végre sehol nincs ciszta, és kezdhetek. Úgyhogy ma el is kezdtük a rövid prokollt, az asszisztens még ott helyben beadta a mai két Menopurt, szerda-csüt 1-1 reggel és este, pénteken VV és UH, de a profnál, mert ő lesz csak... már előre félek ezek után, amiket Janula írt, hogy mi lesz...
Viszont én buta azt nem kérdeztem, hogy reggel/este mikor kell beadni a Menopurt? Vagy az mindegy, de kb mindig ugyanabban az időpontban? Illetve ti magatoknak adtátok be? Az asszisztens hasba adta be bőr alá. Van valami trükk, tipp, vagy valami, amire nagyon figyeljek? Korábban már szúrtam magam Fraxiparine-nal hasba, de az tökmás, most nagyon izgulok, nehogy elrontsam!

Nagyon köszönöm mindenkinek a drukkokat :)!!!
lexi01
Budapest
 
 


lexi

juj de jóó nagyon örülök neked  :D
Én annó amikor kaptam a menopurt akkor kaptam papirt hogy mikor mennyit kell adnom.
Az elején egy picit bénáztam , de te neked is fog menni ügyi vagy  :D

Hajrá hajrá... :D

janula
nem semmi , hát én is tuti kiakadtam volna ....de a lényeg az hogy kezdhetsz :D Szorítok nagyon  :D

maci

Fekete  legingbe és ejtett nyakú korallos színű felsőben leszek, félhosszú barna szőke melíros a hajam,a férjem körszakálas :D
már alig várom a holnapot :D:D
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok lányok !

Janula Lexi hajrá szurik. Örülök hogy végre kezdhettetek.

Lexi én mondtam hogy nem lesz már ciszta , most már ügyes légy és nemsokára pocaklakók kesznek nálad is, A menopurnál az a lényeg hogy kb ugyan abban az időbe legyen beadva este és reggel is. Egy kicsit összecsíped a bőrt a köldök környékén oldalról beszúrod és lassan benyomod a folyadékot. Egy kicsit lehet csíp de csak pár percig. Légtelenítsd mert az fontos. Ha eret találsz az sem gond de akkor kicsit jobban fáj és lila lesz a helye de ez benne van a pakliba. Én is néha rosszú szúrom de ez van. Ügyes légy csajszi menni fog az.
edina71
Budapest
 
 


mmzsó, annyira örülök, hogy végre ilyenket olvashatok rólad! Szerintem jót tett a váltás és a másfajta hozzáállás! Pihenj sokat, ne idegeskedj, de mivel a zenélést amúgy is élvezed, ezért amiatt ne aggódj. :) Nagyon drukkolok! 

Májusi csapat nektek is nagyon szurkolok! Janula szerintem is próbálj meg átmenni Murberhez.

Zora nagyon gratulálok a lányokhoz, remélem nekem is sikerül legalább a 38. hétig kihúznom. :) Mi lett a lányok neve?
noee
 
 


Evi Maci holnapra mennek nektek is a drukkok hogy minden oké legyen tapasz is legyen és babóca is 9 hónap múlva.
Mira csináltál tesztet azóta ? Változás valami?

Gabóca Évike nemsokára mi jövünk.


Kismamik hogy vagytok ?

Cicuci gyógyulj meg hamar és semmi összebújás apával most

Mzsó drukkolok neked is nagyon és veled izgulok a két csíkosért.

Cermiák hamarosan megtudjuk már hogy neked is drukkolhatunk-e már. Nemsokára itt van május 6 remélem sikerül csatlakozni hozzánk.
edina71
Budapest
 
 


Lexi,


ssszuperrrr!!!!!! Próbáld nagyjából ugyanakkor adni, de amikor a klinikára mész, akkor a reggelit úgyis később fogod, mert akkor tudod meg, mennyi kell, ha már megvizsgáltak, de ez nem baj. Láttad, hogy kell megcsinálni a szurit? Akkor mindent tudsz+ légteleníts mielőtt szúrsz, ennyi.

Evi, Maci, 

holnapra nektek megy a drukk!

Na ezzel nincs tisztában a prof, hogy emberekkel dolgozik, nem fél mázsás beszélő húscafatokkal. Velem a következőt csinálta: van ugye ez az emlőrák előzményem, ami miatt fokozottan kockázatos nekem a lombik a hormonok miatt. Persze tudjuk, hogy igazából maga a terhesség még kockázatosabb, hiszen hosszú ideig magas hormonszintekkel él az ember olyankor. Természetes, higy papírt kért az onkológusomtól, hogy mehet a dolog. Meg is írta az onkológusom, hogy lehetek terhes de a hormonális beavatkozás kockázatos lehet. Ezt nem fogadta el a prof. Ő olyat szeretett volna, amiben az van, higy lehet lombikozni. Pont. Mondta erre az onkológusom, hogy neki ezt muszáj odaírni, bárkinek odaírná, aki tőle ilyen véleményt kér, még ha nem is volt soha mellrákja. Felajánlottam a profnak, hogy én írok egy nyilatkozatot, hogy tisztában vagyok ezzel a kockázattal és vállalom a felelősseget, de ő ezt mereven elutasitotta.Erre kértem,írja már le az onkológusomnak, hogy mit szeretne látni a papíron, hátha teljesíthető. Mondta, rendben, leírja, de most menjek el, majd jövő hétre megírja és jelentkezzek érte. Minden nap odatelefonáltam, hogy mehetek- e a papírért és minden nap elmondták, hogy sajnos még nem írta meg. Utolsó nap meg mondták, higy beteg, de majd a Murberrel beszéljek. Na egy óra múlva csörög a telefonom, a M. hív! Hogy mi a gondom? Mondom a sztorit, erre mondja, hogy ami itt olvasható az onkológusomtól, annál jobbat nem lehet várni és egyszer ezt már mással is eljátszotta a prof. Írjak én egy nyilatkozatot, amit felajánlottam és kész, úgyis először inszem lesz, ő elkezdi nekem a kezelést, menjek majd hozzá. Na ezért szeretem én ennyire a M.-t és utálom a profot. Mellesleg a F. Doki, akihez most járok, is egyből elfogadta ezt a papírt az onkológusomtól és neki is aláírtam, hogy vállalom a felelősséget.
mmzs75
 
 


Mmzs,

köszi, hogy leírtad! Igazán irígykedem most Forgács doktor miatt, de ha valaki, akkor te biztosan megérdemled!
Kérdés most már csak az, hogy engednek-e dr M-hez menni....
janula
 
 


Lexi,

nagyon örülök, hogy kezdhetsz!!!! :) :) Minden rendben lesz, menni fog a szuri is, meglátod!!! :)
janula
 
 


Évi, bevallom őszintén, nem tudom, hányra kell mennem holnap :oops: Mert zavarban voltam :oops: ott kezdődött, hogy legalább 10x hívtam a klinikát, mire fölvették, aztán kértem 5-re időpontot. Kaptam is, 10órára. Letettük a telefont Katival elkezdtem számolni, és kiderült, hogy 4-én van a 20.napom, elszámoltam magam :oops: újra telefon, szitu leírása Katinak, mondta, hogy akkor 30-án menjek. Vissza is kérdeztem, hogy 10 órára, de annyira zavarban voltam, hogy elfelejtettem mit válaszolt :P Úgyhogy szerintem 1/2 10 felé odamegyünk, ha leszívás lesz, úgysem hívnak, míg nincs uh gép. Rajtam farmernadrág és világos, hosszú fazonú kapucnis pulcsi lesz rajtam, szőkés vállig érő hajam van. És persze jön KisMackó és a párom szavaival élve:"nem sokan mennek babával és 120kg-os férjjel, biztosan felismer" :P Izgulok :roll:
Janula, sajnálom a rossz napot, de örülök hogy kezdhetsz ;-) Velem is volt ilyen párszor, hogy hiába vártam én legrégebb óta, engem hívott be utoljára (de én akkor Murberhez jártam, és annak tudtam be)
Lexi, szupeeeer hogy kezdhetsz 8) annyira szurkoltam Neked ma! Csak így tovább, hajrá hajrá!
Mira, nekem a nagy gyerekeimet csak 7-8.héten mutatta ki teszt. A fiamnál néztek laborba vizeletben hcg-t és negatív lett, uh-n érőben lévő petesejtet látott a doki. 2 hét múlva a 8. hétben jártam. Szoktam is mondani a nagyfiamnak, hogy ő egy jól beérett petesejt (idén lesz 14 éves) :P vérvételes hcg ellenőrzésen nem gondolkodtál? Szerintem az a tuti, én már csak abban bízom.
Zsó, Cicuci, mennek a drukkok!!! Cicuci, sok-sok C vitamin!!! És nem kell feküdni, ha nem esik jól, sőt! A beágyazódáshoz jó vérkeringés kell, márpedig ha fekszel, az nincs meg. Bármit csinálhatsz, ami jól esik. Zsó Neked jó zenélést, azért ne hajtsd túl magad ;-)
Cermiák, mindjárt itt a május 6-a ;-)
Edina, Gabci, lassan Ti is telefonálhattok időpontért ;-)
Noee, Nálatok megvannak már a nevek? Te Murbernél fogsz szülni végül? Biztosan minden rendben lesz, ne aggódj ;-)
maci80
 
 


Köszönöm a drukkokat Lányok, nagyon reménykedem én is, hogy hamarosan kezdhetek!
Mindenkinek sok türelmet és kiatartást kívánok! 

Jó pihenést!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Lányok, köszi a segítséget :), ma reggel beadtam magamnak az elsőt, szerencsére nem volt semmi gond, bár eléggé izgultam, kicsit hezitáltam, mielőtt magamba böktem, de nem volt gond, minden rendben ment :).

Mira, nagyon szurkolok, hogy előbb-utóbb pozitív legyen az a teszt, tutira az lesz, nagyon szorítok :)!!!

Évi, Maci, írjatok majd, hogy mi volt ma, remélem kezdhettek :)!
lexi01
Budapest
 
 


Jó reggelt!!

Mindenek előtt: nagyon nagyon szorítok mindenkinek, aki most kezd!! Küldöm nektek a jó energiákat!! És várom a pozitív híreket!!

Mira: az én tesztemen 2 pont volt: 1: csak a pozitív eredmény = eredménnyel, ha negatív ismételje meg 2 nap múlva! 2 a tesztet 3-10 perc között kell leolvasni, mert a száradás után nem hiteles az eredmény!!! Nagyon szorítok neked, hogy ma már pozitív legyen!! Macinak igaza van, nem akarsz elmenni hcg vv-re? Nekem 3 óra alatt meg volt az eredmény, 7348, pedig a teszten a 25 érzékenységű nem volt olyan erősen csíkos. ( pont ezért mentem a vv-re, mert azt gondoltam, hogy nem jól tapad stb..)

Mmzs, Cicmorgo : küldöm a beágyazódós energiákat!!

Paurora: eltüntél, Csajszi!! Minden oké veletek, ugye?!


Cermiák: akkor biztos találkozunk..te lehetsz a fórumbeli családból az első, aki megtudja a cseresznye- létszámot

Lexi: nagyon ügyes vagy, csak így tovább! Tudom, hogy fura érzés magadat megszúrni, de a BABÁra gondolj ilyenkor!!  Dr M kérdezte, hogy mit szedek az uh után, és elmondtam neki mindent, erre azt mondta, hogy csak a bromo, a merckformin és a femibion 800 maradjon, a többit hagyjam el. El is hagytam. ( egy két nap alatt)

Köszi mindenkinek, hogy gondoltok ránk, mamikra. Bár ma kicsit fura volt, egész reggel sírtam, de meg ne kérdezzétek miért, mert magam sem tudom..most meg úgy dolgozom, mint miss Brecky, nagy dagadt szemekkel A hányinger/ hányás meg van..nehezen tudok a kedvérre tenni a Cseresznyénknek

Szép napot és jó hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!! Pusz

magdipeti
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a tippeket Este még visszaméretem a hőm, 36,5-re visszament.  Bár nem aludtam túl jól éjjel, meg picit izzadtam is, de reggel arra ébredtem, hogy nem fáj a torkom. Ez olyan jó volt, hogy teljesen mosolygóssá és jókedvűvé tette a napindítást. Szedek azért C vitamint meg Elevitet (abban is van valamennyi), meg teázok - biztos ami biztos. És külön ágyban alszunk a párommal! Na meg semmi puszilkodás

janula,
szerintem nem veszítesz azzal ha megkérdezed, hogy nem tudnál-e átmenni M-hez. Legfeljebb azt mondják, hogy nem lehet. De leglább megpróbáltad és tudod. Ha viszont nem kérdezed meg, akkor kétesélyes a dolog. És akár még szerencséd is lehet Azért eszembe jutott, hogy nekem a prof. tesója a nődokim... ég és föld a két ember!

lexi,
csak ügyesen, biztos, hogy menni fog bár én egyszer sem szúrtam magam, a párom adta be az összeset

évi, maci,
sok sikert mára, minden rendben lesz
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!


Tegnap én is úgy jártam mint Janula . Én 10,05-re értem oda. Még örültem is hogy viszonylag kevesen vannak és bíztam benne, hogy hamar végezhetek. 10,05-től 10,45-ig senkit nem hívott be a prof. majd elment . Iszonyú hosszú várakozás után végre engem is hívott. Még be sem csuktam az ajtót már kérte, hogy ugorjak ki a bugyimból. Sürgetett, mintha miattam lenne csúszásban, majd közölte, hogy cisztám van, nem lehet kezdeni. Miközben öltöztem vissza elmondta, hogy a köv. ciklus 20. napján menjek ismét. Szóval több mint 4 óra várakozás után még 5 percet sem voltam bent, szinte kidobott. Én is teljesen ki vagyok akadva, de sajnos a korom miatt nem ugrálhatok, most ez az egy hónap csúszás is elég kellemetlenül érint, mert minden nap számít. Tavaly egyébként fizetős helyen voltunk, és ott is elég sokat kellet várni, ami akkor nem tetszett.


Úgy gondolom, hogy egy, max. másfél órás várakozás még belefér, bár az sem kevés idő. Nem is értem, hogy ha tudták, hogy el kell mennie előadást tartani, akkor miért hívják oda az embereket. Arról nem is beszélve, hogy ugye a munkahelyen is el kell számolni, vagy szabadságot kivenni. Nekem most erre ment el nap szabim, hogy ott fonnyadtam a klinikán órákat.


Janula, szerintem én utánad mentem be. Rajtam fehér blúz volt és zöld gatyó. Rajtad farmer ugye? Ismerős voltál, korában már láttalak és valamiért emlékeztem Rád. Talán azért mert én is mérleg vagyok.


Drukkolok a jövendő kismamiknak.

petra70
 
 


Cicuci,

az a jó, hogy izzadtál! Lement a hő,szuper! Most már nem lesz semmi gond, meglátod! Hogy bírod a várakozást? Nekem elképesztő érzelmi hullámvasútjaim vannak! Részben a hormonoktól, gondolom, részben ettől az egész helyzettől, nyolcadszor basssssszus!

Petra,

sajnálom, hogy te is így jártál a proffal (egyem a szívét ), és még rossz hírt is kaptál. Első lombik lesz? mert ha nem, te is átkérheted magad M.-hez. Na, ő pörgeti a rendelést. Amikor nincs prof, akkor kettesével hívja a nőket. Amíg az egyiket vizsgálja, addig a másik a profnál vetkőzik, majd amíg az egyik öltözik, némán vizsgálja  a másikat, majd amíg a másik a profnál visszaöltözik, addig elmondja a dolgokat az egyiknek és így tovább...

Várjuk a mai híreket ám, Evi és Maci!

Már akartam kérdezni, Evi, te Evi vagy vagy Évi?
mmzs75
 
 


Noee,

te hol is tartasz? Összel estél teherbe ugye? Akkor nyári babák, jól számolom? Hogy vagy?
mmzs75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: