Új privát üzeneted érkezett!

Jajj vigyorex, annyira sajnálom ami történt a mai nap... én nem értem ezt, hogy miért ilyen felszínesek, és kevésbé együttérzőek az emberrel. Szerintem azért mert rengetegen vannak, ennélfogva eléggé be vannak fásulva.... :-( nem egy etikus dolog ez, Janulának is elege lett. Együttérzek veletek! Tudom ilyenkor közhely bármit is mond az ember, de próbálj megynyugogni, és valami lelkiismeretes nőgyógyász véleményét kikérni a tömlővel kapcsolatban! Aztán már semmi sem állhat a kezdés útjába!
ancsy811207
Budapest
 
 


Én pedig kérem a szurkolásotokat jövő hétre! Kedden leszívás, és valószínűleg csütörtök vagy pénteken beültetés. Aggódom,  nem kicsit, a katonák miatt legfőképp, mert a legtöbbnek friss anyagból csinálják az eljárást. Nekünk pedig több éve fagyasztott szövetből lesz...:-( Ki tudja hány jó minőségű spermát tudnak abból életre kelteni! Bízok és reménykedek! 

ancsy811207
Budapest
 
 


Ancsy,

kár, hogy ilyen összevissza tudok jönni mostanánban ide a fórumra, mert megírhattam volna neked, hogy ez velem is megtörtént: szombaton rohangáltam így, mint te a neten meg mindenhol. Végül kiderült, hogy ilyenkor be lehet menni oda a Sote-ra a nőgyógyászatra, ott felírják és van budán ügyeletes gyógyszertár, ahol van. Nekem így lett, körítve minden akadállyal! 

Vigyorex,

nagyon megértelek, felém sem egy húzásuk volt, amitől elegem lett. És elmúltam 40, de leléptem! 

Mindenkinek puszi!
janula
 
 

 
 

Vigyorex :-( megértem a dühödet. Én is február óta lettem halasztgatva minden hónapban. Áprilisban Évivel egymás után mentünk be, mindkettönknek sárgatesttömlő volt. Évi párja meg is jegyezte, hogy lehet, hogy a monitor a koszos... Nem akarok közhelyeket írni, szorítok hogy mielőbb megnyugodjom a kis lelked!
Almanna, Veled mi újság? Kezdheted a szurit?
Ancsy, drukkolunk, minden oké lesz, a kiskatonák miatt ne aggódj, egy barátnőmék is fagyasztott anyagból inszemeztek és februárra várja a babát ;-)
Magdi, jó pihit, szép időtök lesz :-)
Paurora, rengeteget gondolok Rátok, remélem minden oké ;-)
Fruska, mikor tesztelsz? Szorítok nagyon a két csíkért!!
maci80
 
 


én megértelek teljesen! nekem múlt héten kellett volna megjönnie, de még mindig nincs semmi. a doki pedig csak 20ára hívott be magához! addig semmi! még a klinikára se kell mennem ha mégis megjönne addig mert gyógyszerrel újra meghozza és úgy fog gondolom stimulálni...miért húzzák ennyire az időt? :( ez mindenhol így megy?

bucsok
 
 


Maci, köszönöm a szurkolásodat! Nagyon remélem, hogy sikerülni fog. Sajan nálunk inszem szóba sem jöhetett, csak az IVF, mert nem sperma, hanem szövet van lefagyasztva, amiből még majd spermiumot kell nyerni... ezért az aggodalmam.. de remélem kihozzák a lehetőségekből a legjobbat!  Na és hogy érzi magát? Kedves Újdonsült kismama?  

bucsok! Szegénykém te most nagyon rossz passzban lehetsz, olvasom folyamatosan a komijaidat, és együtt érzek veled.. De hidd el a letört rom alól nyílik  a legszebb virág, és ez után már csak jó jöhet. Bízni kell, és hinni. Csak magadat helyezd most előtérbe és ha úgy érzed ennyire nem vay megelégedve válts te is... Nagyon kíváncsi vagyok hogy alakul Janula sorsa, de remélem a legjobbakat, és , hogy nem bánta meg  a döntését. Egyébként ami az intézményeket illeti mindegyikről mondanak hideget meleget, mindenki a saját bőrén érzi elégedett e vagy sem. A közérzeted egyébként milyen? Próbáld picit erről elterelni  a figyelmed, emrt úgy érzem nagyon feszült vagy, csinálj valamit amiben örömödet leled. 

Szép estét mindenkinek!
ancsy811207
Budapest
 
 


@sziszi73:




Mi is márciustól szívunk.
Engem az riaszt a váltásban, h mindent elölről kellene kezdeni.

Egyébként rajtunk kívül csak egy pár várt. Párom szerint ők sem kaptak jó híreket, mert a lány szintén sírt. Ők is 10-től vártak, gondolom a büdös nagy semmire.
vigyorex
 
 


@ancsy811207:


Péntekre sikerült időpontot kérnem. Igazából majdnem, h meg vagyok gyógyődve róla, hogy nincs cisztám. Hacsak nincs vmiféle feltunningolt fotografikus memóriája, akkor kizártnak tartom, hogy ilyen fénysebességnél látott volna valamit.
A másik, h ugye a sárgatest tömlő egy ki nem szabadult petesejt. Nekem mivel 35 nap körüliek a ciklusaim, még jószerével nem is volt ovum.
Ha mégis igaza lenne a profnak, akkor ünnepélyesen bicsibocsit kérek, viszont a viselkedése akkor is felháborít. Eszem ágában nem volt fél órát bent lenni. Elég lett volna annyi, hogy nesze, ez a méhe, ez okés, ez az x oldali petefészke, ez meg az y. Az egyik okés, a másikban nézze meg, itt egy ciszta.
Ez kb 50 mp-el több idő lett volna.
... és szenya módon elvárnám, hogy a szemembe nézzen, ne csak a diktafonra.

Ti mikor kezdtetek a Sotén, Ancsy? Nálatok gördülékenyen ment mire eljutottál a szurizásig?

Olyan jó, hogy már itt tartasz és az injekció is megoldódott. Remélem Te leszel a következő sikertörténet alanya. :) :)
vigyorex
 
 


@janula:


Janula! Te melyik intézményt választottad? Ott milyenek a tapasztalataid? Várólista van?
Mert ha most a nőgyógyász nem lát cisztát, akkor még lehet felszívom magam és elmegyek jövő hó 19. cn-on, de ha akkor is kitalál valamit, akkor lehet váltásra szánom magam. Újra kérték a vizsgálatokat? A Sotén kiadták a papírokat, amik esetleg kellettek?
vigyorex
 
 


@maci80:


Szerfelett érdekes az az egész.
Én anno azért választottam a Sotét, mert 2 ismerősömnek is ott sikerült a lombik, és bónuszban az első. Ez kicsit barátivá tette a dolgot az útvesztőben.
Itt is sokatoknál olvastam sikertörténetet. Tehát ha valaki eljut a lombikig, akkor jó az esélye, csak "vicces", hogy odáig eljutni is kihívás.
vigyorex
 
 


@bucsok:


:( Nem elég az embernek megbirkózni a csalódottságával. Ráadásul a csapból is az folyik, hogy az a jobb, ha magától jön meg, és nem úgy erősakolják ki gyógyszerrel.
Nem értem én ezt.
Tarts ki! Együttérzek nagyon, még ha sovány vigasz is.

Köszönöm lányok a sorokat! Nagyon jó, hogy vagytok!
vigyorex
 
 


vigyorex



Engem is az tart vissza, hogy még máshová bekerülök hónapok lehetnek és nem biztos elfogadják a SOTE eredményeket és mindn vizságlatot kezdhetünk előlről.

sziszi73
 
 


Vigyorex,

sajnos várólista van, 3 hónap hosszú kb, december 5-re lett időpontom. Így még nem haladtam semmivel: nem kértem még ki a leleteimet és nem is voltam még ott. Viszont, jár oda ismerősöm és úgy tűnik, ugyanazokat a vizsgálatokat kérik, itt is kritérium, hogy egy évnél ne legyen régebbi, mint a Sotén. De ha többet tudok, majd megírom, mert most ott VIP listán vagyok: ha megürül egy hely, szólnak. Ez a BMC (budai meddőségi a Jánosban). Látod, nekem már annyira betelt a pohár, hogy bevállaltam azt is, hogy 40-en felül még többet várjak. De a férjem is így szerette volna, és nem én győztem meg!
janula
 
 



Vigyorex! Tejes mértékben együttérzek veled, nem csoda, hogy ki voltál , tehetetlen dühöt érez ilyenkor az ember. Nagyon kíváncsi vagyok mit mond a nőgyógyid, és volt e valami igaza a prof.-nak... vagy tényleg csak időhúzás.... Szerintem mond el a benyomásaidat is  a nőgyógyászodnak, kíváncsi vagyok arra is mit mond! Nekünk Febr. 12-én volt az legelső konzink. Egy dolog volt amivel veszítettünk két hónapot (különben már a nyári szabadságolások előtt belefértem volna szerintem).
Leadtuk a párom 2010-es andrológiai leletét, amiben meg volt állapítva a nemzőképtelenség diagnózisa, namost ez egy olyan dolog ami sajnos nem változik soha már..  Amikor leadtunk mindent, ami vele kapcsolatos, én pedig megkaptam a kötelező vizsgálatokra a beutalókat, egy hónapra rá kapott időpontot a párom  a Sotén a mintaadásra, és amikor mentünk akkor közölték,h bocsi, de friss andrológiai lelet kéne, mert láttak már karón varjút, és ha kész a friss lelet, akkor kérjünk tőlük új időpontot. Namost az andrológus másfél hónapra adott időpontot, 1 hét mire annak egjött a lelete, és ehhez képest 3 hétre kaptunk új időpontot mintaadásra a Sotén. Úgyhogy ha megfelelően tájékoztatnak az elején nem veszítettünk volna két hónapot. De amugy nem bánom, mert ha nem így lett volna akkor lehet, hogy az akkor még nem nem stabil tartományban lévő TSHértékembe köt bele, amit valahol meg is értek. Mert a 7 hónapja tartó gyógyszeres kezelés mellett, talán épphogy a protokoll kezdésére állt be normál értékre. Még egy bibim volt ezzel a TSH val, ami rohamosan kezdett felfelé szökni mikor elkezdtem a szurit, én meg kellőképp beparázam, de a prof. nem tudta eloszlatni a kételyeimet, hiába kérdeztem.. Egy idegen endokrinológust kellett felhívnom, hogy képbe tegyen.. aki kb. másfél perc beszélgetést követően meg is nyugtatott. De erről írtam komit kb. 2 hete bővebben. Ezek kivételével én nem mondom szerencsére, hogy oly nagy csalódás ért volna, minden egyértelmű érthető volt, és a kérdéseimre is választ kaptam. Utasítás szerint a megfelelő vizsgálatok elvégeztével ment minden a maga útján, sokat semmire sem kellett várni, de én szerencsére azt is megúsztam , hogy ott üljek naphosszat a SOTE-n, én fél óra max. egy órától tovább sosem vártam.
Ezek szerint mákom volt. 

Kedden 9-kor lesz a leszívásom! Lányok, remélem gondoltok rám...  Szeretnék már túl esni rajta... 

Szép napot mindenkinek!
ancsy811207
Budapest
 
 


ancsy811207


Ügyes legyél, csuriban Érted a kezem! Majd írj, hogy mennyi petécskét tudtak leszívni, amikor már jobban leszel!

sziszi73
 
 


Ancsy, nagyon örülök, hogy végül megoldódott a dolog és lett szurid. Nagyon szurkolok kedden, hogy sok szép petáécskéd legyen és a párod katonái is készen álljanak. Majd írj mindenképpen, amint tudsz, és nyugalom, minden rendben lesz :).

Vigyorex, hát nem is tudom mit mondjak, de tényleg, elhiszem, hogy dühös és csalódott vagy, pláne hogy mostanában már nem az első ilyesmi story, amit olvasok itt... Jól teszed, hogy megnézeted magad, hogy tényleg van-e ciszta, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit mondanak. Reméljük akkor sikerül kicsit megnyugodnod, majd mindenképpen írj, hogy mi volt.
Nekem anno 3 hónapon keresztül ment ez, nem tudtam kezdeni, mert mindig mire eljött a hosszú prot. kezdési időpontja, mindig volt sárgatesttömlő, hol az egyik oldalon, hol a másikon... baromi bosszantó volt, nagyon dühös és csalódott voltam. És aztán az utolsónál M doki azt mondta, hogy akkor hagyjuk a hosszút, legyen rövid, épp akkor pont nem volt cisztám, így január helyett végül áprilisban kezdtük el.
Sajnos ez tényleg így van, hogy kb mindegyik intézetről lehet olvasni jókat is, meg rosszakat is, de ha úgy érzed, hogy nem vagy jó kezekben, vagy nem bízol az orvosokban, akkor érdemes megfontolni a váltást, bár ez biztosan nagyon nehéz lépés, de felszabadító érzés lehet, ahogyan Januláéknél is az volt.

Bucsok, hihetetlen, hogy még mindig nem jött meg :(, sajnálom ezt az egész kialakult helyzetet... Fel a fejjel!

Magdipeti, remélem jó volt a pihi, csodás időtök volt, nagyon jól választottatok :). Alig várom a híreket Pauroráról is.

Almanna, nálad mi a helyzet? Remélem Te kezdhettél?


Fruska, Nálad mi újság?

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, ma reggel kicsit zűrős vagyok, de gyorsan írok pár sort!

Lexi: Veled mi újság? Mert írtál mindenkinek, csak magadról és Babócádról nem!

Ancsy, Bucsok: megy a drukk mindkettőtöknek!!!

Velünk minden ok, szerencsére nagyon jó időt fogtunk ki, meg is túráztattam Borit..Skanzen 1 napos séta..Városnézés pénteken és tegnap is! Nem is tudtam, hogy ennyira szép Szentendre!! Még sohasem voltam ott, Péter is csak osztálykiránduláson 30 éve A szállásunk is nagyon jó volt! A belvárostól 2 perc sétára, de mégis csende s helyen! Pont beszéltük a Péterrel, hogy ezt még egy sima napon is megcsinálhatnánk, csak jgy regggel elmegyünk este haza, mert olyan mint egy mediterrán kisváros!

FRISS HíR Pauroráról: még mindig egyben vannak! Ha péntekig nem változik, akkor pénteken lehet, hogy befektetik..

Zila: Vasárnap 14. órára az asztal lefoglalva, és már várom, hogy találkozhassunk újra, és hogy új ARO családtagokkal ismerkedhessünk meg!!!

Most szaladok, de még lehet, hogy jövök később!!

Puszi Mindenkinek és pocaksimi!!!!!
magdipeti
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de egy kicsit megfeküdtem most én is. Sajnos ez a 3. próbálkozás sem sikerült, és most valahogy sokkal nehezebben ment a feldolgozás. Szombaton teszteltem, készültem rá nagyon, még basszus álmodtam is róla. Persze azt hogy pozitív lett, aztán rá kellett jönnöm mikor felébredtem, hogy csak álom. Mentem tesztelni és sajnos negatív lett  Aztán tegnap meg is jött. Nagyon nehéz hónapról hónapra bizakodni, úgy hogy még mindig csak az otthoni próbálkozásnál tartunk. Szeretném ha már tovább lépnénk, de szerintem M. doki még egyszer erőltetni fogja ezt. Ma kell hívnom az asszisztensét, szerintem holnap megyek a magánrendelésére (engem oda szokott hívni), és indul az újabb kör. Azért drukkoljatok hátha megesik a szíve rajtam, és engedi az inszemet!!

Vigyorex,
Nagyon sajnálom, hogy így alakult, nem is lehet ilyenkor mit mondani, mivel biztatni, hacsak nem azzal, hogy ne add fel. Igaz, ami igaz, ha megrendült a bizalmad a profban lehet tényleg intézményt kellene váltanod, mert a bizalom az nagyon fontos. De azt is megértem ha nincs kedved az egész tortúrát előről kezdeni, de sajnos egyik se jobb a másiknál, ezt megerősíthetem. Mi a Dévaiban kezdtünk anno, ami magán elvileg, de nem tudok róla jókat mondani, iszonyatos futószalag és pénzéhesség jellemzi, legalábbis nekünk ez volt a benyomásunk.

Maci,
Mikor mész M. dokihoz Te? Gondolom már nagyon várod, hogy viszont láthasd a babáidat!

Lexi,

Aranyos vagy, hogy érdeklődtél! Remélem jól vagytok, és élvezed a terhességed, megérdemled a sok viszontagság után!!!!

Magdi,
Tényleg nagyon szép Szentendre, mi is szeretünk odajárni, bringával is szoktunk! De azt persze most nem ajánlom Neked  Igazi romantikázós kis városka, örülök hogy jól sikerült a pihenésetek!!

Sajnos Lányok úgy néz ki hogy nem tudok elmenni a találkozóra  Ebéd meghívásunk van aznapra, amit tudtam eddig is, csak úgy tünik, hogy nem fogom tudni ilyen gyorsan lezavarni, hogy kettőre odaérjek hozzátok, sőt...úgyhogy asszem most kénytelen vagyok ezt kihagyni, különben egy rohanás lenne az egész nap. De Veletek leszek lélekben!!!

Most csak ennyire jutott időm, mindenkit puszilok!! Vigyázzatok magatokra!!

fruska81
 
 


Sziasztok Csajszik!

Nagyon arik vagytok, h így szurkoltok és gondoltok rám... jó lenne már ha holnap ilyenkor lenne! Sőt az lenne a legjobb, ha már hétvége lenne, és sikeresen túl lennék az egészen.. és kezdhetném az ábrándozást a kis pocaklakóról! :-) 

Írok mindenképp, h mizujs! 

Fruska! Sajnálom, h megjött, biztos , h előbb utóbb sikerüli sikerülni fog, vagy így vagy úgy... csak sajnos türelem játék, és ha valamit nagyon szeretne az ember akkor minden hét hónap egy évnek tűnik! 

Lexi, és veled mizujs, hogy vagytok? Mégiscsak rászántam magam az A-Protect szedésre, mások is mondták, h jó , viszont még csak ma váltottam ki, úgyhogy én csak beülti után kezdem el ezt is és  a folsavat is... mindkettőből napi egy, ugye? Mindegy melyik napszakban? Te hogyan szedted? 


ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
fimy
 
 


Sziasztok lányok !

Ancsy holnap nagyon ügyes leszel  sok szép petécske kerül  leszívásra és a párodnál is minden oké lesz. Drukkolok neked nagyon és várunk a hírekkel.

Magdipeti örülök hogy jól éreztétek magatokat Szentendrén és ki tudtátok pihenni magatokat . Legközelebb már hármasban mentek majd
Paurorának drukkolok nagyon hogy ne kelljen befeküdnie és Ani mielöbb kibújjon a pocakból, Sajnos tudom milyen az amikor bent vagy a kórházba körülötted midenki beesik a kórházba megszül és hazamegy te meg még mindíg vársz a sorodra. Már a 40. hétbe van ugye?

Lexi Cermiák Cicuci Maci és a többi kismami használjátok ki ezt az utolsó gyönyörű napsütést és sétáljatok mert kell a D vitamin mindenkinek. Vigyázzatok magatokra és a babákra.

Bucsok kíváncsi leszek mit látnak a klinikán 20 án remélem baba lesz a pocakban ....

Vigyorex nekem is van hasonló sztorim sajnos és a korom miatt nem ugrálok már én se ráadásuk a magas fsh értékemmel lehet nagyon nem is foglalkoznának velünk. Ha méssz másik dokihoz uh akkor írd meg mit láttak kíváncsi vagyok én is .
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ancsy, holnap mennek a drukkok! Minden rendben lesz, a megtermkenyítéssel is, ne izgulj ;-)
Fruska, nagyon sajnálom, hogy megjött :-( Kívánom, hogy mihamarabb valóra váljon az álmod! Sajnálom, hogy nem tudsz jönni vasárnap, szívesen megismertelek volna. Holnap mikor mész dr M-hez? Én 18:30-ra. Már nagyon várjuk.
Magdipeti, mi rendszeresen járunk Szentendrére "kirándulni", sétálni. És mindig a legjobb barátnőméknél kötünk ki Leányfalun  Szentendrén vettük szalonnasütősbográcsoloós tűzrakónkat is. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat  Izgulok Pauroráért. Kérlek, add át neki "mérlegséges" szülinapos jókívánságaimat, ha jól emlékszem, vmikor mostanában esedékes 
Lexi, hogy sikerült a Glamoure vásárlás?
Cicuci, Cermiák, hogy vagytok? Ugye jöttök a Zilába?
Janulám, ugye Te is jössz??
Vigyorex, nem tudom, mit fognak látni pénteken az uh-n. Nem a professzor védelmében írom, de áprilisban Évinek és nekem is 4 nap alatt (a május elsejei hosszú hvége ideje alatt) elmúlt. Simán elképzelhető, hogy mire nőgyógyászhoz jutsz, felszívódik. Ha nagyon megingott a bizalmad a SOTE-ban, válts intzetet, mert keserű szájízzel nem lehet lombikozni szerintem.
Edina, mi újság Veled? Találkozunk vasárnap?
Már nagyon várom, hogy jót beszélgessünk és sütizzünk a Zilában ;-)


maci80
 
 


Sziasztok,

ehhez a bejegyzéshez nehéz bármit is hozzáfűzni, minden elvesztett magzatért egy-egy gyertya égjen.
Osszátok meg, kérlek, hogy minél több érintetthez, hozzátartozóhoz eljuthasson.

Részlet az írásból: 
"Október 15. a gyermeküket a várandósság ideje alatt, szülés közben vagy röviddel azután elvesztett családok gyászának a napja. Ez a nap a gyászon és az emlékezésen kívül a segítségnyújtás napja is, az azok felé fordulás napja, akik elvesztették kisbabájukat. Lehet, hogy ez a tragédia éppen Veled történt, vagy valakivel, aki közel áll hozzád, vagy akivel gyakran találkozol. Nagyon fontos, hogy a gyászolók – ezen a napon kiemelten – érezzék azt, hogy nincsenek egyedül: szeretteik és ismerőseik elfogadják a gyászukat, és együtt éreznek velük."

http://selyemgubanc.blogspot.fr/2014/10/fenyhullam.html

az írást a facebookon is megtalálhatjátok, itt: https://www.facebook.com/pages/Selyemgubanc/1424894737746869

üdv, 
Pannik (7 gyertyát fogok gyújtani: 6 sikertelen beültetés, 1 sikeres beültetés a 10-dik héten elvesztett kicsiangyal)
pannik
Budapest
 
 


Sziasztok!
Sajnálom, hogy egyre többen érzik úgy, hogy intézetet kell váltani, de én is úgy gondolom, ha elmúlik a bizalom, akkor keresni kell egy új helyet, ahol megint azt érezhetitek, hogy nincs akadály előttetek  Ha valaki ettől kap megnyugvást és új erőt a további harchoz, akkor nem szabad húzni az időt, csökkentve a lehetőségeket.
Mi szerencsére jól vagyunk  A 25. hétre sikerült elérni azt, hogy a rengeteg szobafogság után, végre kimozdultunk itthonról és egy igen hosszú utazást tettünk a barátainkhoz. A gyönyörű, őszi napsütésben a legnagyobb élmény a hajókázás volt, amit úgy éreztem, a pici fiunk is nagyon élvezett, mert igen virgonc volt  (szerintem élvezte, hogy a motor zúgásától berezonál az ülés  ) Ma voltam orvosnál és a kissrác, anya-apa boldogságára nagyon szépen fejlődik (850 gr) és már nagyon sokadik alkalommal, megint fordult a pocakban. Most éppen úgy helyezhedik el, mintha a köldökömön kukucskálna kifelé 
Kismamik kitartás, pihenjetek sokat! Leendő kismamiknak pedig egy jó tanács: soha sem szabad feladni!!!
leszezjobb
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, többen is vártatok a hírrel 8-án, de gépnél nem ültem azóta, a telefonról meg vagy be tudok lépni, vagy nem, és sokszor van olyan, hogy annyira lassú az átvitel, hogy elszáll az egész. Hétvégén meg választás volt...dolgoztam ezerrel
Na, de most itt vagyok! 

Kismamik,

Örülök, hogy jól vagytok! Használjátok ki a "nyarat", sétáljatok nagyokat, gyűjtsetek D vitamint!


Vigyorex,

Nagyon sajnálom, ami történt! Hogy vagy lelkileg? Ultrahangra mikor mész? 


Fruska,

Tarts ki! Sajnálom, hogy megint volt egy hónap, amikor csalódnod kellett! De hidd el, eljön az az idő, amikor le se lehet törölni a mosolyt az arcodról!

Ancsy,

Múlt szerdán pont délre értem oda, körülnéztem, kerestem a tigrismintádat, de nem láttalak sehol. Majd leültem, mert meg kellett írnom gyorsan egy mailt. Lehet, hogy amíg a telómba voltam bújva, akkor jöttél. Vagy mentél. Utólag jutott eszembe, hogy vagy épp bent voltál, vagy mosdóban. Nem is érdekes már!
Ma volt a leszívás, ugye? Mesélj, milyen volt? Hány kis gombóc fog randizni a kispasikkal? Holnap is szorítunk nagyon! Tuti minden oké lesz!


Szóval, szerdán voltam dr M-nél, megvizsgált, uh-on minden oké volt.
Viszont elszomorodtam, mert az 1. cn-i vérvételem, ami szeptember 19-én volt, az nem lett jó.  Az FSH-m, ami eddig mindig teljesen jó volt, az most emelkedett. Azt mondja a doki, hogy 10-ig jó az érték, nekem meg 12,6 volt. Eddig az összes értékem tökéletes volt, most meg így hirtelen felugrik. Azt se tudom, mit jelent ez. Kicsit magas? Vagy nagyon? Visszamehet még, vagy ez már csak magasabb lehet? Dr M se értette, mert eddig mindig nagyon jól reagáltam a stimukra..... Remélem nem lesz ebből rosszabb.
Szurizom múlt hét szerda óta, egyelőre nincs a Gonapeptylnek mellékhatása. Mitől függ, hogy Gona alatt megjön-e vagy sem? 
22-én kell visszamennem, reggel vv, 11 után uh vagy konzi a proffal (dr M azt mondta, ő akkor nem lesz), és ha minden oké, akkor kezdhetem a Menopurt szúrni. Amiket írtatok, most beparáztam, hogy nehogy "valamit" találjon a prof, ami miatt nem folytathatom. Járt már úgy valaki, hogy ilyenkor félbehagyattak mindent?
Nem akarok idegeskedni a finisben, ha már eddig nem tettem.




almanna
 
 


Csajok, amúgy mit befolyásol a lombiknál a magsabb FSH?


almanna
 
 


Szia Almanna

Ne tudom hány éves vagy én elmúltam már 40 és nekem rendszeresen magas ill az elmúlt 2 évben egyre magasabb az fsh értékem. Nekem az utolsó lombik elött 12 volt aminek nagyon örültünk mert volt hogy 20 vagy 26 is felment. Sajnos az fsh emelkedése korral változik és a kimerülő petefészek első jele. Ezért is csináltattam egy amh vizsgálatot ahol kimutatható hogy mennyi tartalék van még petesejtileg. Nekem az 0. 5 lett amire M doki azt mondta hogy a koromhoz képest nem rossz ha 0.1 alatt lenne akkor esélyem se lenne már lombikkal sem a baba. Eddig mennyi volt az fsh értéked ? Ha ennyivel elkezdte a doki csak nyomós okkal szakítják meg a stimut mondjuk ha a gona leállítja a normál hormont és a másik szuritól sem indulnak el a petesejtek.
edina71
Budapest
 
 


Köszönöm a soraitokat! Cikáznak bennem a kérdések, és örülök, hogy valahol megértik miért is.
A dokihoz pénteken megyek. Akár addigra valóban felszívódhat. Ezt a doki is megerősítette telefonom, amikor múlt pénteken időpontot kértem.
Egyébként lehet, hogy mikor ultrahangozott a prof, még ovum sem volt, de neki látnia kell, h az e érett tüsző-e vagy sem.

Almaanna! Én nem gondolnám, hogy szórakonának ekkora adag hormonokkal, és csak úgy leállítanák az egészet. Ez nem játék! Nagyon drukkolok neked is, és mindenkinek, akinek hozzánk hasonlóan, még nem sikerült. El kell, hogy jöjjön a mi időnk is!
vigyorex
 
 


@ancsy811207:


Ancsy! Hogy vagy? Ha erre jársz írj egy kicsit, hogy mi történt! :)
vigyorex
 
 


Sziasztok Lányok!

Maci,
Köszi a drukkokat azért amit küldtél! Remélem azért még lesz lehetőség még egy találkát összerántani és akkor megismerkedhetünk személyesen is. Bocsi, hogy csak most írom, de nem jutottam gép elé. Én 3/4 6-kor voltam ott, 6-kor hívott be, de senki nem volt, illetve várakozott rajtam kívül. Mikor kijöttem utánam jött egy lány akinek nem ért még oda a férje, lehet hogy Te voltál?

Almanna,
Köszi a bíztatást igazán sokat jelentenek a szavaid de mindegyikőtök szavai!!
Remélem minden rendben lesz a jövő héten mikor visszamész. Sajnos nekem nincs tapasztalatom az FSH értékeket illetően, illetve lombikkal kapcsolatosan sem, de nagyon drukkolok hogy ne legyen semmi gond. Szerintem ha továbbra is szuriznod kell magad nem lehet olyan nagy gond!!

Ancsa,

Nagyon kiváncsian várom hogy ment az egész, sokat gondoltam Rád, hogy minden rendben menjen! Majd írj feltétlen!!!

Vigyorex,
Remélem megnyugtatásra fogsz lelni ha mész ahhoz a másik dokihoz!! A rossz dolgok után mindig jó következik!!

Nálam mindent rendben talált az uh-on M. doki. Már majdnem sikerült rábeszélnem, hogy inszeminációval folytassuk, mire mondta, hogy ok, rendben, csak most a 23-i 4 napos ünnep miatt kivitelezhetetlen... Ez az én formám, de most már még egy hónapot csak kibírok. Addig is hátha sikerül itthon, azért minden hónapban bízakodok!

Kismamák,

Remélem mindenki jól van!!?? Paurórára is sokat gondolok! Magdi vannak róla híreid?

Vigyázzatok magatokra, szép estét Mindenkinek!! Puszi

fruska81
 
 


Sziasztok!
Fruska, sajnálom, hogy nem futottunk össze  Mi tegnap pont 18:30ra értünk oda dr M-hez, rettenetes volt a forgalom 
Ancsy, várjuk a híreket Rólad és a megtermékenyült mazsik számát 
Almanna, de jó, hogy tudtál kezdeni!! Drukkolok, hogy minden rendben menjen ;-)
Leszezjobb, örülök, hogy jól vagytok és szépen növekedik a kisfiatok.
Dekatka, Veled mi újság? Eltűntél. Ugye minden rendben?
Nálunk minden oké, tegnap végre láttam is a kis Pöttyömet  Egy lakó van odabent, aki tökéletes helyen van és nagyon szép, erős Pöttyöcske. 28-án még megles dr M (elmondása alapján akkor már igazán terheseknek járó terhesgondozásban részesít ) és utána mehetek a saját orvosomhoz. Köszönöm Nektek a szurkolást, drukkolást, csurikat, tartsátok meg jó szokásotokat még 8-9 hónapig , profik vagytok 

Kismamiknak pocaksimi, várakozóknak kitartást, kezelés alatt állóknak nagy-nagy drukkok mennek!
Várom a vasárnapot ;-)
Puszi Nektek
maci80
 
 


Maci,
nagyon örülök, hogy minden rendben veletek! :)
Puszi!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Ma voltam az első konzultáción, ahol a doktor úr közölte velem, hogy csak akkor kezdhetem el a kivizsgálásokat, ha sikerül jó pár kilótól megszabadulnom. 90 kg vagyok 175 cm magassággal, nem gondolom, hogy kövér lennék, de persze csak ha ez az akadálya, ám legyen megpróbálok leadni ismételten belőle, az életem úgyis állandó fogyókúrák sorozata. 

Csak furcsálltam, hogy mivel nem nálam van a gond, hanem, a páromnál, nálam addig nem akarja elkezdeni még a hormon kivizsgálást sem, úgy hogy az eddigi leleteim, amik voltak tökéletesek lettek, túlsúly ide vagy oda. 
Valahogy az volt az érzésem, hogy mivel nálunk csak lombik jöhet szoba, egész egyszerűen idén már nem férek bele az idejébe. 
Nálatok esetleg feltétel volt a tökéletes BMI index?
Nagyon köszönöm a segítségeteket. 
És szívből drukkolok mindenkinek a kezdéshez, vagy a pozitív eredmáényhez.
betha
 
 


Betha, üdv itt köztünk :)! Lehet valami ebben a fogyásban, mert egyik ismerősöm is idejár, és neki is ehhez kötötték nyár elején a vizsgálatok elkezdését. De sikerült leadnia jópár kilót és nemrég el is kezdhette a vizsgálatokat.

Maci, szívből gratulálok Nektek, csodás híreket kaptál, nagyon örülök Nektek, és természetesen továbra is szurkolok, hogy minden rendben legyen :). De ha jössz vasárnap, akkor majd jól megölelgetlek :).

Fruska, sajnálom, hogy most nem jött össze :(, de ez a helyes a hozzállás, csak pozitívan és fel a fejjel, hiszen simán lehet, hogy ebben az egy hónapban összejön, soha nem lehet tudni ;).

Vigyorex, hát igen, ez simán lehet, hogy mire pénteken mész a dokihoz, addigra már nem fogja látni az UH-n, mert felszívódik :/. De majd mindenképpen írj, hogy mi volt.

Almanna, örülök, hogy elkezdhetted szúrni a Gonát. Szerintem ha egyszer belekezdtél, akkor nem fogják csak úgy félbehagyatni, leállítani a folyamatot, hacsak nincs valami nagoyn nyomós indok, szóval szerintem ne aggódj, csak pozitívan, minden rendben lesz. Drukkolok nagyon!!!

Leszezjobb, jajj de örülök, hogy minden rendben Nálatok, jó ezt hallani, szép nagy a fiacskátok :).

Ancsy, várunk nagyon a hírekkel, mi újság???!!! Én az Aspirin P-ből és terhesvitaminból is napi egyet szedtem, szerintem kb. mindegy mikor, vagy nem tudom van-e jelentősége, de én amúgy este vettem be őket, mivel hallottam olyanokat, akiknek a terhesvitamintól mellékhatások voltak, így viszont ha vannak is, átalussza őket az ember.

Magdi, jajj de jó lehetett Nektek abban a szép időben Szentendrén :). Nem tudom most hétvégén milyen idő lesz, de nekünk is el kéne menni valami szép helyre egy nagyot sétálni.
Jajj már nagyon izgulok Pauroráék miatt, de akkor az elég valószínű, hogy mire megyünk vasárnap a Zilába, így vagy úgy, de már meglesz Ani :).

Nálam semmi extra, pontosabban ma muszáj voltam fogorvoshoz menni, mert az egyik fogam sajnos nagyon érzékeny volt az elmúlt napokban, úgyhogy be is tömte. Pénteken megyek a terheléses cukor vv-re, remélem nem lesz nagyon gáz, citrom már bekészítve :D. Holnap megyek megint szülésfelkészítőre, meg előtte beugrom a TORCH vv eredményemért, kíváncsi vagyok rá, hogy mi lett, aztán hétfőn meg a szokásos havi "vizit" a dokimnál :).
Jó volt a Glamour napok, meg is lepődtem, hogy milyen jól bírtam az egész napos mászkálást, viszont amikor hazaértem és leültem az ágyra, na akkor éreztem, hogy baromira elfáradtam. Vettem 1-2 kismamaruhát, meg Lili szobájába is 1-2 apróságot, most már 2-3 héten belül megvesszük a bútorokat is, és elkezdjük összerakni a szobát, szeretném, ha decemberre kész lenne a szoba.
A lánykánk néha nagyon aktív, néha meg nagyon lusta és alig rugdos. Általában este 9 és 11 között szokott a legaktívabb lenni, de egyik nap hajnali 4 kor kezdett nagy mozgolódásba, felébredtem, rugdosott fél órát, aztán gondolom visszaaludt, de én meg már nem tudtam, kiverte az álmot a szememből, biztos szoktat a nemalvásra :D.

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok Csajszikák! 

Hát nagyon  cukik vagytok, h ilyen sokan gondoltatok rám, biztosan azért ment ilyen jól az egész..:-) 
Kedden volt a leszívásom, nagyon kedves volt az aneszteziológus doktornő , midig mondta mi után mi fog következni, biztatott, kellemes megnyugtató hangja volt a szemembe nézett miközben az altatómaszkot elém tartotta. A kézfeljebe szúrták a branült amin keresztül kaptam az érzéstelenítőt és fájdalomcsillapítót. Innentől már csak arra emlékszem mikor ébresztettek, és képzeljétek sírva fakadtam, potyogtak a krokodil könnyek.. nem azért mert bántottak, vagy fájt valami, hanem egyszerűen így jött ki belőlem a feszültség és félelem amit amit a műtét előtt éreztem. A megkönnyebbüléstől sírtam. Mondta is Anna, hogy mindenki másképp reagál mikor ébreszik.
Aztán már percről percre tisztább voltam, nem fájt semmim, és nem is véreztem. Órákkal a beavatkozás után, immár itthonvolt némi alhasi érzékenységem, de elviselhető. Úgyhogy szerencsére elég jól vseltem és reagáltam.
9 petécskét sikerült nyerni, amiből a mai "eredményhirdetés"  alapján 4 lett szerelmes.... Azt monta az embriológus ez egy igen jó eredmény ahhoz képest, hogy fagyasztott szövetből dolgoztak, ami nagyban csökkenti az esélyeket a megtermékenyülésre. 
Remélem ez a 4 már megmarad, és probléma remélem ilyenkor már nem lesz a sejtecskékkel...
Pénteken fél tízre kell mennem a beültire, majd ekkor beszéljük meg, hogy mennyit kapok vissza, mi lesz a többivel.. és stb..  Úgyogy ez az első és szinte a legjelentősebb sikeres lépcsőfok a célig..:-) 


ancsy811207
Budapest
 
 


Ancsy, de örülök, hogy jelentkeztél, ezek nagyon jó hírek, nagyon örülök Neked, hogy minden rendben volt és 4 szerelmes lett, szuper :)! Nagyon szorítok péntekre, és nagyon várom majd a híreket Tőled :)! Pihenj és koncentrálj a 4 szerelmes petécskére és hogy minden rendben lesz :)!
lexi01
Budapest
 
 


@ancsy811207:


Ezek nagyon jó hírek! :) Innentől továbbra is szorítok még mindig! :)
vigyorex
 
 


Most ki fogom próbálni a barátcserje kapszulát. Elvileg segít megemelni a progeszteront.
Hátha így ki tud szabadulni a petesejtecském.
Olvasgattam, és azt írják az orvosok, hogy ha közép idő tájékán kristálytiszta folyás ürül, (nekem a legtöbb ciklus ilyen..., komolyan mondom, hogy mintha vizet locsolnának) akkor az lehet ciszta jele, mert a petesejt nem tud kiszabadulni és a szervezetet folyamatosan ovuláció előtti állapotban tartja.
Fáj is a hasam már vagy egy hete.
vigyorex
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is Paurora és Ani! Továbbra semm akar a világra jönni..az utólsó infóim szerint még 2in1! , de ha lesz valami rögtön jövök!

Ancsy: gratula, ügyes kis petécskéid vannak! Szurkolok, hogy holnap minden oké legyen, és utána küldöm a tapadós energiákat!!!!

Maci: jajj de jó, hog sikerült egy Pöttyöcskét látnod!! Izgultunk értetek!

Betha: üdv a csapatban! lehet a fogyásban valami! én is 14 kg fogytam és utána sikerült az inszem! ( neked nem néztek inzulinreziszternciát? Mert nekem miútán megállapították, és kaptam Merckformint sokkal egyszerűbben ment a fogyás és állítólag az Inzulinszint is befolyásolja a megtapadást)

Bocsi lányok, most nem írok mindenkinek személyre szabottan, de van egy kis gáz az életemben a volt főnököm jóvoltából és holnap mennem kell tanúkihallgatásra így most eléggé szét vagyok esve..nem igazán megy az írás

Viszont remélem ezen holnap túl leszek és már nyugodtan várlak benneteket a Zilában!!!!

Tehát vasárnap 14:00 Én már nagyon várom!! Puszi mindenkinek, pocaksimia pocakosoknak, kitartást a várakozóknak!!! Bori már készül a szerencsehozó pocaksimikre
magdipeti
 
 


Sziasztok :D

Ancsy
HAJRÁ HAJRÁ HAJRÁ Szorítok :D

Maci
Jó olvasni rólad , remélem hogy vasárnap tőled is feltöltődöm  :D

Lexi
Várom már hogy lássalak pocakosan :D


magdipeti
Jaj hát ez most neked nem jól jött , próbálj ne idegeskedni . Szorítok hogy minden simán menjen !!

Paurorára minden nap gondolok de úgy látszik a leányzó szeret bent lenni.

Betha 
Üdv itt közöttünk ! :D 

Lányok idáig úgy néz ki hogy megyek vasárnap.
Privátban valaki megadná a számát aki tuti jön, hogy megcsörgessem ha ott vagyok ! Hogy merre vagytok ültök :D


Pusza mindenkinek

evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan írok, mert őrültek háza van a melóhelyemen...


Ancsy,
Nagyon örülök a jó híreidnek, remélem a mai napon is jó hírekkel jössz majd!! Várom, már hogy mi volt a mai beültetésen!!!


Maci,
Gratulálok a Kicsikétekhez!! Szuper ilyen híreket hallani!!

Magdi,
Húú nem irigyellek, vigyázz  magadra és próbálj meg nyugodt lenni!!!

Vigyorex,
Ma mentél uh-ra ugye? Remélem mindent rendben találnak! Drukkolok Neked is!!

Várom mindenkitől akinek folyamatban vannak a kis ügyei, hogy mi újság!!!?

Mindenkinek puszi!!!

fruska81
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
fimy
 
 


sziasztok,

nem a klinikára megyek 20án hanem a magánrendelésére hívott a prof. mivel nem jött még meg, azt mondta ne a klinikára menjek, megbeszéljük, hogyan tovább. vagyis gyógyszereen meghozzuk és úgy lesz stimu. bár ilyenek után annyira nem bánnám ha már az inszemre készülnénk a hónapban... :( sztetek meg lehet vele dumálni? vagy nagyo nszigorú és végig kell csinálni még pár otthonit?
bucsok
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikeresen túléltem a tegnapi beültetést. A 4 megtermékenyült petesejtből 2-t kaptam vissza. Azt mondta a prof. hogy a másik 2 is jó csak fagyasztásra alkalmatlan. Gondolom azért mert eleve fagyasztott cuccból volt...:-/ és ilyenkor már nem jó visszafagyasztni. Hmmm. inkább a petécskék kerültek volna fagyasztásra ... akkor az "esetleges" kövekezőnél, (ami természetesen csak akkor lesz mikor a 2. bébit akarjuk...:-) nem kellett volna a protokoll.  
Monitoron meg lehetett nézni a két kis kövér szedrecskét, amit a párom meg is örökített...
Nagyon nagyon remélem , hogy velem maradnak... Most az első napokban tényleg szinte csak ágyban vagyok, vitaminok sok-sok folyadék, és egészséges kajákkal tömöm magam... ennél töbet nem tehetek...
Úg látom jónak ha kihagyom a vasárnapot , amit nagyon nagyon sajnálok, pláne így, hogy én voltam az egyik felbújtó.. Pedig mikor elkezdtük szervezni már úgy beleéltem magam, egynéhányotokat megismerek.. de szeretném ha még ünnepek előtt szerveznénk egyet., aztán aki szeretne eljön...

Szurkoljatok nagyon, és küldjétek a tapadós energiákat! :-) 
Szép hétvégét mindenkinek! 
ancsy811207
Budapest
 
 


Szia Ancsy,

Jaaaj de szuper! Örülök a jó hírednek, nagyon drukkolok Neked!!

És persze küldöm a tapadós energiákat!!!!

Azt csináld ami jól esik, ha pihenni, akkor azt!! Vigyázz magadra!!!

Puszi!!!!
fruska81
 
 


Sziasztok Lányok!

Már régóta olvasgatom a fórumot, és nagyon sok hasznos dolgot tudtam meg tőletek amit köszönök szépen Rólam annyit, hogy nekem már van egy gyönyörű 17-éves lányom az előző kapcsolatomból. a mostani párommal jövőhónapban lesz az esküvőnk és neki még nincs gyermeke nagyon szeretnénk közős babót ,de sajnos már 3 vetélésen vagytok túl, (ebből 2 a mostani párommal) az utolsó idén júliusban volt ekkor ajánlották a klinikán, hogy kérjünk időpontot az aszisztált reprodukciós osztályra így kerültünk ide.  Mi szeptember 9.-én kezdtünk túlvagyok a hormon vizsgálatokon, és beszereztem minden papírt amit kértek (mert több betegségem is van) már csak a párom 2. sperma vizsgálata van hátra ami jövőhéten szerdán lesz a klinikán, és ha ez is meg lesz november 11.-én kell mind a kettőnknek visszamenünk akkor derül ki milyenek lettek a vizsgálatok és hogy merre tovább. Már nagyon várom Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot mindenféleképpen meg kell csináltatni?? vagy tudtok olyanról akinek nem kellett?? akkor is kell ilyen vizsgálat ha a terhesség létrejön csak sajnos nem marad meg!? Csak mert jobban félek ettől a vizsgálattól mint a szülésstől!   olyan sok rosszat hallottam már róla, hogy mennyire fájdalmas bár tudom van egy két vivétel akinek nem is volt olyan borzalmas, azért én nagyon félek tőle. Előre is köszönöm a válszokat
Mindenkinek sok sok erőt, és kitartás kívánok A pocakosoknak meg boldog babavárást! köszönöm hogy itt lehetek!
dolli
Szigetszentmiklós
 
 


Kedves dolli!

Igen úgy tudom, hogy HSG (átjárhatósági) mindenféleképp kell, de ezt az orvos úgyis el fogja mondani. Nem akarom rád hozni a frászt, de nekem ez volt a legkritikusab pontja az egész lombik programnak, holott ez csak egy kötelező vizsgálat. Viszont az igaz, hogy mindenki másképp éli meg, mert a mellettem lévő két csajszinak meg sem kottyant. Azt mondta az orvos, hogy azoknak akik már szültek nem olyan kellemetlen. Viszont ha utána nézel neten ultrahangos módszere is van, puccosabb intézményekben, ami egyáltalán nem fáj, viszont elég borsos az ára. Én ha most előtte állnék biztosan kiszorítanám rá a pénzt. Sok sikert neked, és üdv. a csapatban! 
ancsy811207
Budapest
 
 


Sziaszok!Böbe vagyok:)Ancsy sorstàrsa!!olvastam pàr hozzàszólàst és gondoltam én is csatlakoznék ehhez a pozitìv kis babàra vàró,reménykedő csapathoz:))
bobe1982
BUDAPEST
 
 


Kedves ancsy!

Köszönöm  a gyors  válaszod, sajnos sejtettem, hogy nem úszom meg a HSG vizsgálatot  amúgy meg igen, már utána néztem egy két magán intézményben az ultrahangos beavatkozásnak és szerintem az lesz hogy, valahogy össze szedem rá a pénzt! Vagy esteleg az is lehet hogy ott a klinikán magánúton is meg lehet az UH-s megoldást csináltatni??

Nagyon szurkolunk neked ancsy, pihen sokat,   Szép estét neked, nektek! puszi  Dolli
dolli
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: