Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Maci: Pauroráért valószínűleg holnap kell szurkolni, mert bár kapott tegnap méhszáj érlelőt, de nem indult be a szülés nála. Holnap megvizsgálják, és ha érett, akkor beindítják oxitocinnal..ha nem akkor császár. De mindenképp meglesz holnap Ani!!!! Szóval lehet drukkolni!! Ha tudok valamit rögtön jövök!

Sajnálom, hogy kijött rajtad a rózsahámlás..nem lehet, hogy nálad a vírus így jelentkezett? De bíztos, hogy minden oké lesz a KisMackó2.0 babócával!!!
Ha lesz Zila tali addig, míg Bori bent van, akkor lehet, hogy élek az ajánlattal, mert már jó nagy a pocakom

Böbe: nem biztos, hogy gond, ha emelkedik a hőd!! Hétfőn szurkolok!!

Mi kedden megyünk Pataki dokihoz, kiváncsi vagyok, mekkorának méri Bori..pénteken töltöttem a 32. hetet. És egy sajtkukac lakik bennem

Puszi Mindenkinek!
magdipeti
 
 


Sziasztok! 

Maci! Köszönöm, jól vagyok. Néha érzek némi mellfeszülést, és olykor napi 2x 3x 1-2 percre azt érzem, mintha a méhemben történne valami, néha feszülés, bizsergés, gombócérzet, vagy enyhe nyilalást. De ez szinte semmi, ezen kívül absz. nincs más tünet, remek a közérzetem is....:-) Kedden lesz az 1.vv, aztán csütörtökn derül majd ki az igazság.    Az első napokban jobban izgultam, és depisebb voltam, most már úgy vagyok vele, hogy fel vagyok készülve mindenre. Tesztelni, viszont úgy döntöttem, h csak csüt. reggel vv előtt fogok. Nekem elég az a pár óra, h annak eredménye alapján felkészüljek a végső diagnózisra, amit majd a doki mond.

Roppantul örülök, hogy jól van a kis pöttyöcskéd...  Hanyadik hetes is vagy? Biztosan egy-kettőre elmúlnak azok a fránya kiütések... pláne így , h kezelitek, és ha a pici jól van odabent, akkor minden a legnagyobb rendben...;-) mert ez a legfontosabb. Kíváncsi vagyok mit mond majd Murbi, mindenképp írd majd meg. 


ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon szorítok Paurórának, hogy minden úgy történjen ahogy szeretné! Alig várom már, hogy azt olvashassam, hogy megszületett Ani baba! :)
Nemsokára írok picit bővebben is.

Addig is szép napot!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Először nagyon drukkolok Paurórának, én is várom a jó híreket, hogy kint van a kis cuki Babája!!!

Maci,
Sajnálom, hogy ez a pöttyösödés ilyen makacsul meg van, biztosan nem lesz semmi gond a kicsikével a hasadban, ha már ennyi mindent kibírtatok, ez meg se fog kottyanni!!!

Böbe,
Drukkolok, hogy jó hírekkel térj vissza!!!  Mi volt ma a vérvételen?

Ancsy,
írtam privit!

Sziszi,

Együttérzek Veled, nekem is pont a hosszú hétvége miatt toltuk az inszeminációt. Már 3 otthoni próbálozáson vagyok túl, reménykedtem benne, hogy most indulhatunk inszemmel, de nem tudtunk, úgyhogy egy újabb otthonit nyomunk, aztán már tényleg inszem jön. Remélem nem jön közbe semmi!! Drukkolok, hogy Te is tudj kezdeni jövő hónapban már tényleg!!!!

Magdi,
Húú de szalad az idő, már a 32. hétben vagy, milyen szuper!! Nemsokára Neked is szurkolhatunk, mint Paurórának!!!  Neked ki a dokid az Uzsokiban, ha megkérdezhetem? mert az én nőgyógyászom is ott rendel, hátha ugyanaz...  nemrég járok hozzá, örülnék ha ugyanaz lenne mint Neked  Ha nem szeretnéd itt akkor írd meg priviben

Bocsi, hogy most nem írok mindenkinek, de nálunk a melóhelyen őrültek háza van, ennyi fért most bele az időmbe!

Mindenkit ölelek, és vigyázzatok magatokra!
Várom a jó híreket Pauróráról, Bőbétől és Ancsytól!!!

Puszi!!!

fruska81
 
 


Sziasztok!

Lányok, azt hiszem most ráfér Paurorára és Anira egy közösségi nagy energia küldés!! Szurkoljunk és drukkoljunk, hogy minden rendben legyen velük!!!! Annyit tudok, hogy tegnap történt valami..vagy megindították oxitocinnal, vagy császár..azt ígérte jelentkezik..nem jelentkezett, így ma reggel küldtem egy smst..erre annyi választ kaptam, hogy nagyon nincs jól és amint tud jelentkezik..De a babáról sem tudok semmit és róla sem azóta. Nem akartam ma zavarni, hiszen tudja, hogy aggódunk és jelentkezne, ha jól/jobban lenne!  Szóval ha olvassátok, akkor küldjétek a jó kis energiáitokat ti is!! Ha tudok vmi infót jövök!

magdipeti
 
 


Szia Magdi!
Egész nap vártam a híreket Pauróráról (is)! Reméljük csak a szülés vagy császári utáni állapotra, lábadozásra gondolt mikor azt írta, hogy nagyon nincs jól.
Természetesen nem kérdés, hogy ezerrel mennek az energák neki! Sok ölelés és pusziés várom a mielőbbi jó híerek róla. Köszi, hogy tájákoztatsz minket.
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok lányok

Én ma jöttem haza a pihenésből de minden napom azzal ndult hogy megnézzem mi van veletek de főleg Paurórával és Anival. Nagyon drukkolok neki hogy minden rendben mennyen és bár tudom hogy nem akart császárt de ha ez az ára akkor legyen az csak már tudjuk hogy mind a ketten jól vannal és egészségesek.
Nagyon várom a híreket róla ill róluk és mnden pozitív energiám most felé és a kicsi lány felé irányúl-

VV lányok nektek két - tesztet kívánok és mosolygós találkozást a 2. alkalommal a klinikán.
edina71
Budapest
 
 


Fruska: Igen, nekem az Uzsokiban van a dokim, dr Pataki Zoltán. Nekem eddig nagyok oké, de többet fogok róla tudni decemberben Holnap is megyek hozzá, megméri Borit!  Neked ki a dokid?
magdipeti
 
 


Magdi,
Nekem dr. Bőze Tamás, egyelőre én is elégedett vagyok vele, bár még csak párszor voltam nála. Ő ajánlotta nekem Murber dokit, régen ő is a Sote-n volt. Ismered esetleg? Kiváncsi vagyok mekkorát nőtt a Kiscsaj! És milyen a kórház szülészete, voltál már megnézni a szülőszobát? Bár még nekem nem aktuális de azért kiváncsi vagyok, ki tudja lehet hogy nem választ el olyan sok idő és már aktuális lesz...
fruska81
 
 


Paurórának meg Aninak persze ezerrel mennek a pozitív energiák!!!!
Biztos csak ki van merülve, várjuk a jó híreket!!!
fruska81
 
 


Sziasztok!

Anasztázia tegnap MEGSZÜLETETT! 4080 gramm és 56 cm! Nem volt minden komplikációtól mentes a világrajövetele, anyukája és ő is sokat szenvedett, de most már örülnek egymásnak!! Köszönik szépen a drukkokat! Még lehet küldeni az energiákat Paurora felépülése érdekében, de most már sokkal jobban van, így, hogy Ani mellette van!
És akkor a kép Aniról Anasztázia

puszi és szép estét kívánunk mindenkinek!
magdipeti
 
 


GRATULÁLOK!
Szép nagy lány, gyönyörűség.
Meghatódtam ahogy olvastalak magdipeti és a kép is annyira édes:)

Olyan furcsa most hogy Megszületett Ani végig követtük fejlődését első muzdulatát rugását . És Mostmár itt van :)
És Mostmár nemsokára jöttök csajok ti is :)
Remélem hogy nemsokára minket fogtok , fognak nyomon követni a babavárás szép és nehéz dolgaival kapcsolatban.:)

Sajnos nem tudtam menni a talira , Festés volt nálunk .... Most csináltuk meg a bútorunkat ugyhogy gőzerővel takarítok.

Sok puszi mindenkinek, nagyon vigyázzatok magatokra !! :)
evi89
Vecsés
 
 


Magdi, köszönjük, hogy szállítottad a híreket nekünk, nagyon örülök, hogy megszületett Ani, csodás kislány :) Ha tudod add át Paurorának, hogy nagyon szorítok neki, hogy minél hamarabb rendben jöjjön, de stramm csaj, úgyhogy biztosan rendben lesz, sok puszik küldök nekik. Azt lehet tudni, hogy végül császárral, vagy természetes úton születetett-e?

Fruska, remélem, hogy a jüvő hónap már tényleg a Tied lesz, meg persze Sziszié is és a karácsonyt már babásan ünnepelitek :).

Ancsy, nagyon izgulok érted, annyira várom már a csütörtökök. Örülök, hogy sikerült megnyugodnod, ez nagyon fontos, küldöm ezerrel a pozitív energiát :).

Böbe, Neked szerdán lesz a második vv? Szerintem az mindenképpen biztató jel, hogy magasabb a hőd, mint általában szokott lenni :). Neked is nagyon szorítok, várjuk Tőled a híreket nagyon :).

Maci, sajnálom ezeket a fránya pöttyöket, de biztosan minden rendben lesz, mihamarabbi gyógyulást kívánok Neked is meg Balázsnak is! És írj majd, hogy mi volt ma M dokinál :).

Évi, hű akkor nagy munkában vagytok, milyen bútort csináltatok?

Bucsok, kérdezted az Aspirin Protectet. Többen is szedtük/szedjük itt, bár az ARO-n nem igazán hisznek benne, de vannak olyan intézetek, ahol kifejezetten javasolják a szedését lombik alatt, mert segíthet, hogy szebb, több tüsző érjen, illetve beültetés után a beágyazódást is segítheti. Én is szedtem, nekem rövid protokollom volt, úgyhogy amikor azt elkezdtem akkor elkezdtem szedni napi egyet, a leszívás előtt kb. 3 nappal abbahagytam, mivel vérhigító hatású, hogy nehogy gond legyen, ha vérzés van a leszívás után, és a beültetés után újra elkezdtem szedni napi egyet.

Vajduci, üdv itt a fórumon :). Remélem sikerült felvenni a kapcsolatot az ARO-val, ők úgyis elmondanak mindent, mit mikor hogyan.

Nálam semmi extra, 26 hetes vagyok, jól vagyok, a dokim megengedte, hogy tornázzak, úgyhogy a héten újra elkezdtem csinálni Rubint Réka 7 perces kismamatornáit, tök jól esett tegnap is, úgyhogy ameddig bírom, csinálom :). Magdipeti, Te jársz ilyen szülésfelkészítő kismamatornára, tudod, ahol mutatnak légzőgyakorlatokat is meg ilyesmi? Ha igen, hasznos?
Csütörtökön megyek diabetológiára a magas terheléses cukor eredményem miatt, de már elkezdtem diétázni múlt héten "saját" kútfőből. Jövő héten megyünk megvenni a bababútorokat meg mindenféléket. Valamikor el fogunk menni most már babamozizni is, én is nagyon kíváncsi vagyok, de a férjem meg pláne, mivel ő csak a 12. héten látta Lilit, bár sokszor már hason keresztül is látja, mert néha annyira rugdos, de azért alapvetően nyugodt babónak tűnik eddig :)
Dióhéjban ennyi, puszilok mindenkit, vigyázzatok magatokra.

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv az Újaknak!

Nem tüntem el, olvaslak titeket folyamatosan. Nálunk semmi nem történt eddig, várom a keddet fekszek be a sotéra szerdán műtét. Remélem felgyorsulnak nálunk is az események.

Jó olvasni, hogy mindenki jól van! Hát Ani gyönyörű baba, gratulálok és sok boldogságot egészséget kívánok!

Lexi azért ne es túlzásba a tornával! Vigyázz magatokra!

Puszika Nektek, csajom megint felkelt és rugdossa a falat! Nagyon lefáraszt mostanában.

Sziasztok!!!
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Jajj de szép kislány Aniasztázia! Olyan megható látni :). És milyen szép súllyal született. Emlékszem az első Zilás találkozóra mikor mondta Pauróra, hogy Ani azért kicsit vékonyka :). Szívből gratulálok és kívánom a mielőbbi felépülését! Sok puszi és ölelés nekik!
Magdi várjuk ma tőled is a híreket Borival kapcsolatosan. Amúgy én is ma megyek dokihoz :).
Lexi, az nagyon jó, hogy tornázhatsz. Használd ki ezt a lehetőséget, de szerintem is csak óvatosan, semmi megerőltetés. Nemsokára írok privit is, csak érjem kicsit utol magam. Nagyon sok a munkám :(.
Az új Lányoknak üdv. a fórumon, nem tudok mindenkinek külön-külön írni, de mielőbbi babásodást kívánok mindannyitoknak! :).

Puszik!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Isten hozott Ani! :-) Anyukájának pedig mielőbbi felépülést!

Nálunk történtek jó és rossz dolgok is.
A 13. hetes UH-on kiderült, hogy az egyik babánk már fentről vigyáz a tesójára. 
Valószínűsíthető, hogy beteg volt. Illetve, hogy egy méhlepényen voltak, ez pedig komoly problémákat okozhatott volna a későbbiekben. Így hát a természet döntött...

A jó hír, hogy van egy egészséges kisfiúnk! :-)
Kispofám olyan mozgékony, mint az anyja és annyit eszik, mint az apja 

A rosszullétek megszűntek, de tudom, hogy a történtek miatt már végig fogom aggódni az egész terhességet...

Hogy mi megy mostanában a klinikán!!!! Ezt nem hiszem el. Hallottunk mi is a keretszám csökkenésről, de nem gondoltam volna, hogy ennyire drasztikus lesz.
Szóval a várakozóknak kitartás!

Még valami lányok!
Megmaradt nálam egy csomó gyógyszer. Hiába próbálom eladni, nem kell senkinek.
Esküszöm már ingyen is odaadom inkább, mint hogy kidobjam.
Kérlek vigye valaki, aki tudja használni, mert tényleg merő pocsékolás, hogy itt áll az a rengeteg cucc.
Pesten is oda tudom adni bármikor. Nem kell egyben elvinni, akár darabonként is, csak ne menjen már tönkre!
Részletesen:
4 db Gonapeptyl 
2 db Choragon
8 db Fostimon
Klion hüvelytabletta
Betadinos kúp

2 doboz Bromocriptin
2 doboz Utrogestan

Köszi!


dekatka82
Vácrátót
 
 


Lexi 
Haladunk haladnánk fiolyamatosan a festéssel de a tesómat műtik úgyhogy nem tudom hogy hogy lesz a következő szoba festés.
Most a hálót csináltuk meg beépített jolóajtós szekrényt csinált a párom amibe az ágy is benne van illetve az felett is tolóajtós szekrény ( végülis áthidalós szekrény)
Hupikék türkiszkék keverék a fal mintás tapétával kombinmálva a szekrény pedig nagymama wc je :D hupikék betéttel közepént
Küldök róla képet :D
Már 26 hetes vagy istenem úgy megy az idő .... :D

Cermiák 

Nálad minden rendben ? 

Kittikata 

Gondolok rád , minden rendben lesz .
Küldök privet :D

dekatka

Nehéz lehet lehetett , de ne szomorkodj ott van a pocidban az a szép kisfiú. Vele biztosan minden rendben lesz :D
Hát nemtudom mi lesz ha én év eleján becsekkolok hogy kezdenék , kíváncsi vagyok.
Meghát persze a Bokor dokival való találkozás után mire számíthatok egyáltalán...


Jaj nemsokára 24. már kezdek izgukni a dr urral való találkozás miatt.
Igazság szerint ha elmondom a problémáimat ( fizikai ) és elmondom hogy nem akarok úgy belevágni még egy lombikba hogy nem tudom hogy ténylegesen minden rendben van odabent , mit fog szólni ....
Jaj nagyon nehéz ez asz egész ...........




evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok lányok

Paurórának gratulálok a gyönyörű kislányához és mielöbbi felépülést kívánok neki. Ez a kislány gyönyörű és hatalmas nem csodálom hogy ennyire megszenvedte a világra hozatalát Pauróra. De most már csak csodálatos dologk fognak velük történni és a rossz emlékek nagyon gyorsan eltűnnek. Puszilom és nagy ölelés neki,

Dekatka írok privit.

Kismamik szépen lassan értetek aggódunk majd ugyan úgy ahogy most Pauróráért és Aniért. Készülnek a szépséges babaszobák és biztos mnenkinek szép nagy pocija van már.

Böbe Ancsy két - tesztet és holnap magas hcg szintet kíváno nektek.
Ígérem követem majd a jó példát remélem novemberben mi is próbálkozunk majd.

edina71
Budapest
 
 


Sziasztok!

Átadtam üdvözleteteket Paurorának és Aninak!  Puszi Mindenkinek!

Bori ma jól viselkedett a mérésen, hagyta magát lemérni...2197 gr és kb 45 cm. Ma vagyok 32+4 hetes, de a mérések alapján 33+4, 34 hetes. Minden ok vele, a doki elégedett volt! A 35. héten megyek legközelebb, utána már csak a kórházban lesz NST. A méhszáj is zárt! Otthon kell vérnyomást és vércukrot mérnem hetente 1x.

Cermiák: mi volt ma a dokinál?

Lexi: írtam privátok is, de most olvasok vissza rendesen ..örülök, hogy minden ok veled, de óvatosan a tornával! Nekem nem engedte a dokim..bár én már öreg vagyok

Dekatka: sajnálom a történteket, de szurkolok, hogy minden rendben legyen és kisfiatok szépen fejlődjön tovább!

Puszi mindenkinek!
magdipeti
 
 


Sziasztok!

Gratulálok én is Ani babához!! Gyönyörű kislány,és szép nagy baba jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak!

Nálunk most nem történik semmi különös , várjuk a nov 11-et akkor kell vissza menünk és végre meg tudjuk kihez kerülünk na meg persze hogy milyenek lettek az eddigi eredmények, és a továbbiakban mit fognak alkalmazni. Már nagyon kíváncsi vagyok!!!!!
Ja és nem utolsó sorban jövőhéten szombaton férjhez megyek


Mindenki vigyázzon magára ...puszillak titeket!!!!


dolli
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Paurora! Gratulálok a kics csöpphöz! :) Jó egészséget és sok boldogságot! :)

Maci! Mi van veletek most? Remélem jól alakulnak a dolgok! :)

Ancsy! Hogy érzed magad? Nagyon-nagyon drukkolok! Minden nap eszembe jutsz! :)

Nekem 23-án megjött, úgyhogy 10-én mehetünk a Sotéra, ha kapok időpontot. Bár a bajai doki nem biztatott. Mondta, hogy még nem fog felszívódni a ciszta nagy eséllyel, őgyhogy szerintem csak kirándulunk egyet Pesten.
Ha a köv. ciklus oké lenne, akkor nem tudom kezdhetnénk-e (?), mert az dec. 10 környékére esik, és jön a karácsony.
Úgy számoltam, hogy ha most nem, de decemberben elvben kezdhetnénk szintén 10-e körül, akkor épp karácsonykor kellene megjönnie.
Erre ma azért rákérdezek.

vigyorex
 
 


sziasztok,

ne haragjudjatok, hogy eltűntem az éterből egy időre...azt hiszem összeszedtem magam annyira hogy írjak ismét.. eddig is olvastalak titeket, csak csendben..
most szedtem az utsó tabit, ha megjön, remélem eltűnik a cisztám is és kezdhetünk. én is attól félek mint Vigyorex, hogy esetleg most még nem tűnik el a ciszta teljesen és akkor dec-ben már lecsúszok a stimuról... :( 
szerintetek meg lehet beszélni a proffal hogy most már ne itthoni próbálkozás legyen hanem inszem? mennyire engedékeny?
bucsok
 
 


azt nem tudjátok véletlenül hogy decemberben hogyan van a klinika? vagy ők is 24-étől vannak hivatalosan 28ig, és 29én hétfőn már lesznek? hogy zajlik ilyenkor a stimu esetleg az inszem?
bucsok
 
 


Sziasztok! 

Totál magam alatt vagyok, teszteltem ma reggel (12. napom) két különböző márkájú teszt, és mind2 negatív...  Pedig úgy éreztem, hogy sikerült. Még jó, h megcsináltam ma reggel, és itthon csendben ki tudom magamból adni, minthogy holnap a Klinikán érjen először a sokkhatás. Nekem már nincs is kedvem bemenni... de tudom, h muszáj. Fogalmam sincs mi lehet az oka, mikor minden vizsgálat szerint egészséges vagyok. Bár tudom, hogy sokaknál ha minden rendben van, még természetes úton is van hogy sok idő mire sikerül...  Ennek ellenére fogalmam sincs, hogy mi lehet sz oka..Legközelebb ha lesz még legközelebb (mert már a kedvem is elment) nem fogom így beleélni magam, az biztos. Szerintem közhely,h pozitívan, vagy negatívan áll hozzá a ember, hiszen tőlem pozitívan már nem állhatott volna hozzá senki, és tessék. Valószínűleg a sors.. valamit nagyon rosszul csinálhattunk az életben amiért nem érdemeltük meg, csak azt nem tudom , hogy mit...:-( köszönöm azért a sok drukkot.

Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok, ha és szurkolok, hiszen ha jó hírt hallok bárkitől is, az legalább feldob, és erősíti bennem a hitet, h nem szabad feladni!
ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok!
Magdipeti, köszönjük szépen a híreket Pauroráékról. Hétfőn délután beparáztam kicsit, de aztán tegnap reggel láttam az új hozzászólásodat :-) Tiszta szívből gratulálok Pauroráéknak, gyönyörűséges a kicsi Ani!!! Látom Bori is szépen növöget ;-), csak így tovább!!
Lexi, csak óvatosan a tornával ;-) Örülök, hogy jól vagy! Amúgy a cukrod miatt nem érzed rosszul magad? A múltkor vitázott velem dr M, mikor megtudta, hogy KisMackóm 4,5kilóval jött világra, hogy nem voltam cukros. Pedig tényleg jó lett a terheléses értékem (de ő azt mondta, 4kiló fölött mindig van terhességi cukorbetegség). Hát én rácáfoltam 
Ancsy, nagyon sajnálom a negatív teszteket :-( Elhiszem, hogy most nagyon borúsan látod a világot, de nem szabad feladni (Te írtad ). Nagyon ritka, hogy az első lombik terhességgel végződjön. Kívánom, hogy minél hamarabb megnyugodjon a lelkecskéd!
Böbe, Nálad mi újság?
Évi, szerintem egyáltalán nem egyedi az eseted, meg fog érteni Bokor dr, ezen ne stresszelj 
Mi tegnap meglátogattuk M doktor urat, szerencsére minden rendben a kicsi Pöttyel, dobogott a kis szive, és már 1cm. Utamra bocsátott, úgyhogy 2 hét múlva megyek a saját orvosomhoz.
Szorítok mindenkinek, hogy mihamarabb kezdhessen és sikerrel járjon!
Puszi és nagy ölelés Nektek!
maci80
 
 


Dekatka, még Neked szerettem volna írni. Nagyon sajnálom a második pindúrkát :-( De inkább legyen így, mint később mint a ketten... Gratulálok az egészséges kicsi fiúhoz! Javulni látszik a fiú-lány arány a babáknál 
Dolli, gratulálok a nagy eseményhez!! Kívánom, hogy legyen csodálatos időtök, és minden úgy alakuljon, ahogy szeretnétek!!
Cermiák, magatokról nem írtál :-(
maci80
 
 


Sziasztok!

Dekatka, én is nagyon sajnálom a picurit a kisfiúhoz meg gratulálok nagyon vigyázzatik magatokra!!
maci, nagyon szépen köszönöm igazán kedves vagy, már nagyon izgulok és várom azt a napot!

Drága ancsy eltudom képzelni mit érzel, és nagyon sajnálom..... most adj egy kis időt magadna aztán majd újra erőre fogsz kapni, ....bár azért még ne add fel én hiszek a csodákban

dolli
Szigetszentmiklós
 
 


Maci, örülök Nektek, hogy dobog a szíve a kis Pöttyötöknek, micsoda boldogság :)!
Amúgy egyáltalán nem érzem rosszul magam a cukrom miatt, vagy hát nem is tudom, hogy mit kellene éreznem... Kíváncsi vagyok holnap mit mond majd a dietetikus. Amúgy olvastam én is, hogy akiknek cukorproblémájuk volt a terhesség alatt, azoknak nagy babáik születhetnek. Azt nem tudom, hogy jelenleg mekkora, de a legutóbbi UH-n kisebb volt a súlya valamennyivel, mint kellett volna...

Ancsy, nagyon sajnálom a negatív tesztet, tudod, hogy nagyon szurkoltam Neked... :( Megértem, hogy el vagy keseredve, és szomorkodd is ki magad, add ki magadból a bánatot, ez is nagyon fontos, hogy aztán utána újult erővel folytathasd majd, mert nem szabad feladni! Amúgy meg lehet, hogy nem a pozitív hozzáállásson múlik, hogy sikerül-e, de az semmiképpen nem jó, ha az ember negatívan indul neki. És ne keresd magatokban a hibát, vagy az okokat, hogy mitől érdemeltetétek ezt, mert attól csak rosszabb lesz. Volt egy idő, amikor én is magamat vádoltam, meg kerestem az okokat, hogy miért kaptam ezt az "utat", de a férjem megértette velem, hogy nem szabad így hozzáállni, mert teljesen fel fog emészteni az önmarcangolás. Fel a fejjel!

Bucsok, Vigyorex, remélem nem lesz cisztátok, és hamarosan kezdhettek mindketten :). Sajnos nem tudom, hogy két ünnep között hogy vannak az ARO-n, nekem tavaly valahogy pont szilveszter környékén jött meg, úgyhogy emlékszem újév után az első napon mikor mentem vv-re, rengetegen voltak.

Dolli, Neked gratulálok előre is, anyukáméknak is novemberi esküvője volt :)!

Évi, Neked már írtam priviben, ne aggódj, szerintem jól teszed, hogy utána jársz a dolgoknak :)!

Dekatka, nagyon sajnálom a történteket, de tényleg jobb így talán, minthogy később valami nagyobb baj legyen. Gratulálok a kisfiatokhoz, vigyázzatok nagyon magatokra és azért próbáld meg élvezni a várandósságot :).

Kittikata, remélem rendben lesz minden a műtéttel!

Aranyosak vagytok, hogy aggódtok, de azért nem viszem túlzásba a tornát :). Kifejezetten kismamáknak való torna és ha úgy érzem nem jó, akkor abbahagyom. De Bokor doki helyeselte, hogy tornázzak valamit a terheléses cukor eredményem miatt is, meghát amúgy sem árt... szóval amíg jól esik, meg van kedvem hozzá, addig csinálom :).


lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Magdi drága,
örülök, hogy ilyen ügyes kislány volt tegnap Bori. Szép súlya van már! Érdekes, hogy cm-t is mondott a dokid. Nekünk csak egész az elején mondta, utána nem közölte. Pedig jó lenne azt is tudni. Én tegnap voltam 22. hetes és 5 napos, majdnem kereken tíz hét van köztünk :). Megkérdezhetem mi az az NST?


Maci,
nagyon örülök, hogy minden rendben a kis pötyivel. Már egy 1 cm a drága, nagyon ügyes :).


Dekatka,
én is nagyon sajnálom, hogy így történt. Biztosan nagyon fájhat, de van egy drága kisfiatok, ő veletek maradt és ez most a legfontosabb. Erősíted te is a fiús csapatot :).


Lexi,
képzeld, ugyan csak egészen óvatosan, de én is mozoghatok kicsit. Megengedte dokibácsi tegnap, hogy elmenjek kismama jógára. Nagyon boldog vagyok :)! Ugyanis a méhlepény már nem éri a méhszájat és ficánkoló kisfiúnk is nagyon jól van , 559 gramm. Már megint nem sikerült látni a kis pofiját annyira mozgott. Viszont nem titkolta most sem férfiasságát , azt mindig büszkén mutogatja :).

Szóval nagyon boldog vagyok Lányok. Néha még most is nehéz elhinni, hogy itt tartunk. Ja és azt is mondta még a dokim, hogy még az sem kizárt, hogy természetes úton szülhetek. Ugyan nyitott a gerincem, de ha elmegyek egy ortopéd dokihoz és ő áldását adja, akkor, ha más akadálya nem lesz, nem császárral fogok szülni :). Csupa jó hírek.
Tényleg, nem ismer valamelyiketek ortopéd dokit?


Vigyorex, Bucsok,
remélem mielőbb felszívódnak a ciszták és tudtok kezdeni! Tudomásom szerint a két ünnep között nem lesznek. Nem akarlak elkeseríteni, de így emlékszem.


Ancsy,
ne add még fel! Mint már írtuk párszor, volt arra példa, hogy még a 14-15. napon is negatív lett a teszt mégis baba volt a pocakban. Nem akarlak bíztatni, mert sajnos tényleg lehet, hogy jól mutatja a teszt, és pontosan tudom milyen érzés, ha mindenek ellenére reménykedünk kicsit és utána mégsem sikerült, de de hátha...

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák! http://www.lbt.hu/dr_mezo_robert Mező doki nagyon jó, régen hozzá tartoztunk Kittivel! Felnőtt, gyermek ortopéd orvos. Sokan járnak hozzá. Úgy tudom a régi csepeli kórházban rendel most már a Jahn Ferenc kórházhoz tartozik. Hideg meleg élelem ha időpontra mész! Drukkolok!
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Paurora: jobban van( de még sokat kell pihennie) , ha ma délután minden ok volt a vizsgálaton, akkor lehet, hogy holnap már hazaengedik! Ani már ma mehetett volna hazade nem akarta az anyucit ot hagyni

Cermiák: én sem voltam képben a dolgokkal, de találtam egy linket..és tisztult a kép az NST-t illetően:
http://picibaba.hu/pocakkal/pocakos_szotar/nst
A Te kisfiad is cuki, hogy így mutogatja magát Tiszta pasi Mi sem hisszük el, hogy már 32 hét..olyan mintha tegnap futottunk volna össze a kórházban..és amikor nézem a 2 cm.es rózsaszín zoknikat, amiket Péter vett totál oda vagyok!!
A hosszt azért mondta kb-re hozzá a doki, mert a Péter nagyon nagy baba volt és kérdeztem, hogy véleménye szerint kell-e nekem 56-os ruhát venni ( Péter 4600 gr és 66 cm volt amikor megszületett. és náluk mindenki ekkors, a sogornőm, az unkoaöcse, de még a kislányok is...Nem teljesen megnyugtató..nekem Bori jó lenne 56 cm és 3600gr is)  Mostanában nagy bulikat csinál a pocakban, most is..mert az este 6-10ig van nála a buli -time

Vigyorex, Bucsok: remélem minden oké lesz a kontrolon és kezdhettek!! Szurkolok nagyon!

Ancsy ne add fel! Lehet, hogy még korán teszteltél! Még küldöm a tapadós energiákat!!!

Maci: remélem azért a börön lévő pöttyökkel már jobban állsz!! KisMackó gyógyul? Kis Pötyöt pedig csak növeszd! Vigyázzatok magatokra!

Puszi
magdipeti
 
 


Sziasztok! Nem a témához tartozik tudom csak érdeklődök hogy a chatre még szokott feljárni valaki?
mrandroid25
Szeged
 
 


Jó reggelt!

Ancsy! Még nem add fel! A kis esély is esély! Mintha magamat olvastam volna, amikor összecsapnak a hullámok. Tudom, hogy nem fogod feladni, csak ilyenkor nagyon elfárad az lélek! Gondolok ma rád!

Mindenki pöttyöcskéjének és apróságának kívánom, hogy nőjenek szép nagyra! :)
Élvezzétek ki a várandósság minden pillanatát!

Köszönöm szépen és is a sok drukkot!  :) Beszéltem tegnap Andival. 10-e lesz a napunk, ahogy tegnap reggel is írtam. Fél 10-et mondott, mint a múltkor, úgyhogy ezer + 1 év várakozással kell számolni megint, bár ugye most kellemetlen meglepetés nem érhet, mert arra számítok, hogy vagy ugyanakkora a ciszta, vagy nőtt, vagy kisebb, de akárhogy is, de ott lesz és nem kezdhetünk. A műtétet mondjuk remélem megúszom.
Arra vagyok csak kíváncsi, hogy a másik oldalon mi lett, ahol most lesz esedékes ovum.

Bucsok! Engem is érint ami téged, úgyhogy rákérdeztem Andira, de 100%-os választ nem tudott adni, mert ciklus függvénye. Mondtam neki, hogy decemberben megint a 10-e lenne az esedékes 10. nap és erre mondta, hogy elképzelhető, hogy el tudjuk kezdeni a stimut és decemberben szúrom a gonát, de ez nem biztos, a prof fogja kimatekozni.

vigyorex
 
 


Vigyorex, koszi hogy megosztottad. Nekem ha most nem jon meg a norcoluttol akkor elvileg en 3an ugyis megyek vissza a profhoz ..akkor nekem egy havi fogigatlo .... attol mar csak megjon dec elejen...ugy szamoltam bele kell ferjek meg unnep elott mert akkor kb dec 11lenne kb a 14.napom. tehat kb az unnepek alatt derulne ki sikerult-e..
nalad hogy van a ciklus? Megjott attol meg h van cisztad?? Szedsz ra valamit??
bucsok
 
 


Nekem 31 napos ciklussal megjött normálisan (átlag 30-34 nap szokott lenni) . Semmit nem szedtem, ami arra van, hogy megjöjjön, de egyébként a sok vitamin mellett szedek nővér kapszulát az orvosom javaslatára, és barátcserje kapszulát, saját kútfőből, de a dokim rábólintott, mert ez természetes progeszteron, ami leviszi a prolaktint, megemeli a progit és felerősíti az ovut, amitől várom, hogy nem legyen cisztám, hanem ki tudjon lökődni a petesejt.
Bosszant egyébként, hogy én miért nem kaptam bromót a magas prolatinra?! Így nem is csodálom cisztát.

Azt megírnátok nekem, hogy ugye elindu a gonal szúrás, maj közben bekövetkezik a mensi, és utána mennyi időre van az első uh? Csak mert neked tuti ettől teszik  függővé, hogy kezdhetek-e decemberben, ha minden más rendben van. Mert ha két ünnep közé esik az első uh, akkor fújhatom. :S
vigyorex
 
 


Sziasztok!

Tegnap sajnos Dr. M közölte, h hivatalosan sem sikerült, de én már nyilván  az esélytelenek nyugalmával mentem. Nagyon nagyon fájt, de már kiadtam magamból mindent, kár ezt ragozni, elég nehezen éltük meg. Hiába beszél az ember olyanokkal akik már túl vannak egysmáson, és hiába olvasol mindenfélét,  teljesen más ha átéli az ember. Azt érzem, hogy ez a dolog mintha megerősített volna minket, érettebbé és felnőttebbé tett. Nem lóverseny ez, majd sikerül amikor sikerülnie kell. Úgy néz ki M-hoz fogok ezentúl járni, és januárban kezdhetek újfent. Szerencsére addig még nem jár le semmim, csak friss labor kell majd, megnézte nekem Katika. Mikor bent voltam M-nél elkeseredettségemben azt mondtam, h már abban sem vagyok biztos, h én egészséges vagyok, de megynyugtatott, azt mondta kiválóak az eredményeim, ne magamban keressem  hibát és minden esély megvan rá, h sikerüljön a továbbiakban, lehet közhely amit mondott, de valahogy mégis jólesett, mondta, h normál esetben ha a női tag egészséges 3-ból egynek, viszont ha fagyasztott szövetből dolgoznak, sajos 4 az egyhez a terhesség létrejöttének esélye az első próbálkozásnál. Sejtettem, h ez rontani fogja ez esélyt, éppen ezért most az irányba kutakodom, h összegben az ésszerűség határain belül hol csinálják meg összehangoltan egyszerre a leszívást, és az ún. mikrosebészeti eljárást a páromon, hogy friss anyagból legyen a beavatkozás. A Versys Clinic-en csinálják, de olyan csillagászati árak vannak, h szerintem még azért is fizetni kell, h ha leülhetsz a váróban...:-) és hallottam, már róluk is fűt fát, nyilván, mint miden intézményről. Sajna a SOTE ARO-n ezt nem csinálják meg összehangoltan.....:-( Ha valakinek van erről infója szóljon legyen szíves. Van még bőven fagyi szövetünk, de tényleg frissből szeretném ha megróbálnánk. 
Bocsi amiért most önző módon magammal vok elfoglalva, de futólag olvastam el mindenki kommentjét ... kell még egy pár nap, h helyre billenjek (még meg sem jött amugy 31 napra sem) és semleges állapotba kerüljek. Csütörtöktől megyek vissza dolgozni, hjajj már alig várom, h bombázzanak a kérdésekkel, és az útálatos főnököm szemébe nézzek, aki azt hitte már vissza sem megyek... :'-(  Örület robotolás, bolondok háza és káosz van a munkahelyemen, undokok egymással, önzőek, és stb. nagyon nem lesz kellemes visszamenni.

Szegény Böbének sem sikerült, de olyan drága volt, h elkísért az eredményhirdetésemre, neki egy nappal előtte derült ki. Akiket megsismertem az ARO-n (egyikük sincs a fórumon) 5 csajsziból egynek sikerült, és az egyiküknek kétes a dolog hétfőn ismételni kell a vv-t. 

Dekatka! Engem érdekelne az Utro, Gona, és Choragon, lehet a Fostimon is, ha azt írják fel, nézd meg légyszíves a lejáratát, és ha még januárban jó lesz én megveszem, feltéve ha nem találok valami tuti helyet, ahol a fent leírtak alapján megcsinálják így a beavatkozást, mert ha nincs horror áron lehet, hogy váltok.

Puszi mindenkinek!
ancsy811207
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy ennyire elhanyagoltam a fórumot, de történt egy dolog ami rosszul érintett. Sajnos haza kellett utaznunk egy temetés miatt és ez rányomta a bélyegét a mindennapokra Ezért is nem tudtam menni a Zilába sem.

De most már eltelt egy kis idő, ismét jól vagyok És szerencsére Natika is

Először is Paurora,
nem tudom mikor fogod ezt elolvasni, de hatalmas gratula és ölelés neked és Aninak gyönyörű szép kislány! És nagyon irigyellek is, hogy te már a karodban tarthatod a szemed fényét De ne izgulj, megyünk szép lassan utánad a szülőszobára

Magdi,
örülök, hogy Borival minden okés Azért nem lehet valami leányálom egy olyan hosszú babát megszülni, mint amekkora a férjed De a nők erősek és végül is ezt is megoldjuk Teljesen kész van már a babaszoba? Biztosan nagyon  szép

Lexi,
örülök, hogy te is jól vagy, meg hogy mozogsz is egy kicsit. Szerintem az nagyon jót tesz, és ha az orvosod engedélyezi akkor nem lehet belőle semmi baj! csak arra figyelj, hogy ha elkezd közben keményedni a pocid, akkor abba kell hagyni és pihizni kell! Ezt a kismamajógán is mindig elmondják 

Cermiák,
akkor drukkolok neked, hogy összejöjjön a természetes szülés. Bár én nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik a jobb.... mindkettőnek megvan az előnye és a hátrnya. Úgy vagyok vele, hogy majd ott és akkor eldől, hogy Nati hogy akar világra jönni. meg bízok annyira a dokimban, hogy majd ő fogja látni és tudni a dolgokat! Az szuper hogy jársz jógázni Hová jársz? Én is járok heti 1x az Örs vezért térhez Én nagyon szeretem.

Ancsy,
sajnálom, hogy nem sikerült. De ne add fel...abban igazad van, hogy ezt úgy is csak az tudja aki már átélt ilyet Ha januárban kezheted a következőt akkor utána tudsz járni annak, hogy van-e lehetősegetek arra, hogy ne fagyasztott szövetet használjanak.

Dekatka,
biztosan meg volt az oka, hogy végül egy pici maradt a pocidban. Nagyon sajnálom Viszont annak meg örülök, hogy a másik baba, a pici fiú egészséges és sokat mozog ezek olyan jó pillanatok, olyan jó ilyenkor uh-ra menni és meglesni a picurkát hogy mit csinál, hogy mozdul

Maci,
ugye meggyógyutál már és eltűntek a pöttyök? Jól emlékszem, hogy a saját dokid az Uzsokiban dolgozik? Az a lényeg, hogy a pici szépen növekszik, biztos hogy jó helyen van a pocidban 

Lányok, leszámítva a szomorú családi történseket mi jól vagyunk. Natika olyanokat rugdos vagy vergődik vagy bulizik vagy fogalmam sincs hogy mit csinál, hogy az eszméletlen. Már szinte fáj ahogy mozog, nyomakodik ki a hasamon. Már ki tudom tapintani a kis testét, ha úgy fordul. Viszont annyi van, hogy a múltkor vezetés közben tolattam és hátrafordultam, hogy középen hátranézzek parkolásnál.... hát jól meghúzódott a hasam! A köldökömnél, 1-2 centivel felette és picit jobbra... és ez azóta is fáj. Illetve ha lepihizek akkor elmúlik, de ha nem pihizek, akkor olyan érzés, mintha szét akarna szakadni az izom
Ma vagyok  29 hetes... már csak 11 hét van hátra. Azért mostmár hamarabb elfáradok és le kell pihennem. Igaz Nati éjjel nem hagy aludni, ő olyankor fent van és kalimpál. És felkelt engem...mostanában bevált, hogy akkor iszok egy pohár langyos tejet, attól megnyugszik   de sokszor emiatt napközben is aludnom kell, mert hulla vagyok! De azért nagyon jó érzés érezni, ahogy mozog odaent és "közli" hogy ő bizony jól el van

Lányok vigyázzatok magatokra és puszilok mindenkit


cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Ancsy! Nagyon sajnálom! :( Hogy van most a lelked? Remélem nem fogsz eltűnni, és ha túl vagy rajta, emelt fővel és nagy akarattal újra nekivágsz!

Mi 1 hét múlva hétfőn megyünk a Sotéra. Akkor eldől a sorsunk idénre ...
Nem igazán várok semmit, inkább kíváncsi vagyok a bal cisztám alakulására és hogy most mi van a jobb petefészkemmel, mert érzem, hogy érik a tüszőm, csak nem tudom ki tud-e szabadulni.
vigyorex
 
 


Vigyorex szoritok nagyon !!!

Ancsy nem szabad feladni!!nem tudim miota probalkoztok de mi 2eve mar es meg mindig sak az otthoninal tartunk!!! Sokszor fel akartam adni de HA megjon mert nalam ez is mindig ketseges a pco miatt akkor uj lenduletet kapok! Talalj vmit ami erosit .

Kismamamakkal minden okes?


Lanyok elnezest h nem mentem a zilaba .. :-(

Ma megyek a profhoz...nalam is eldol az idei ev..egyelorr nem jott meg ugyh fogigatlora iteltetek :-( egy honapig..azt szamoltam nov 23ig szedem akkor meg egy dec-i stimuba talan beleferhetek ha a cisztam persze engedi...es meltoztatik felszivodni....volt mar vki hasonlo helyzetben h nem jon meg a cisztatol?? Nem kene elobb ezt orvosolni? Vagy erre csak a fogigatlo van es kesz? Kezdek elkeseredni...
bucsok
 
 


Ma ultrahangoz is a prof, ugye? Mert akkor látni fogja. Elvileg a fogigátló mivel leállítja a petefészekműködés, meggáltolja a ciszta alakulását, és ha nem makacs természetű, akkor a meglevő is felszívódik.

Mi is már januárban 4 éve, hogy küzdünk, úgyhogy jöhetne már a siker!
vigyorex
 
 


Na nekem ma jott meg....felhivtam a profot ettol fuggetlenul mennem kell. Mert megnezi miujs a cisztaval... remelem kezdhetunk mar most a 3.napomon... mennyi ido mig egy ciszta felszivodik? Meg sosem volt 2centis cisztam...gorcsolok is nagyon :-(
bucsok
 
 


@bucsok:


Mi történt? Mit mondott a prof? Remélem a legjobbakat!
vigyorex
 
 


@vigyorex : azt mondta kiurult a ket centis ciszta nem lat semmit :-) el sem hiszem!! Szerdatol szedhetem a clostyt. Azt mondta inszemre nem kuld meg mert a parom eredmenyei rendben vannak nekem meg reagal a szervezetem a tabira.... max6alkalommal van otthoni..lanyok sz meg fel ev ha nincs ciszta..ha van akkor meg lehet az meg egy ev :-( na jo legyunk pozitivak es most sikerulni fog :-D ...Te mikor mesz dokihoz? Jovohet?
bucsok
 
 


Lanyok az aspirin p-t otthoni pribalkozasnal is ajanlott? Vagy csak inszeem es lombiknal? Nem talaltam errol semmit...
bucsok
 
 


Ziasztok!
Mar kezdem szegyelni magam amiert kb 2 hetente jelentkezem :oops: Sajna a telomrol nem szokott sikerulni irni, igy mar meg se probalom. Gephez pedig ritkan jutok :cry:

Lanyok, sajnalom, hogy tortentek rossz dolgok, ilyenkor azt hiszem az a legjobb, ha nem mondunk semmit.
Nagyon orulok, hogy jokat is irtatok!

22-tol menopurt szurtam, amibol a mai leszivassal 9 kicsike lett. :) Remelem most szerelmeskednek, es holnap jo hirrel szolgalhat az embriologus.

Nem egesz egy hetig szedtem az Aspirin Protectet, persze sajat kutfobol, dokinak (valahogy igy jott ki) nem mondtam. Aki szedte kozuletek, elmondta a dokinak? Leszivas utan mikortol kell ujra szedni? Milyen hatasa is van az Aspirin P-nek?

Ne haragudjatok, hogy nem irtam kulon mindenkinek! Azert hogy nem irok, olvasni tudlak benneteket. :)
almanna
 
 


@almanna nekem azt írták itt a lányok hogy a méhet segít felépíteni és egyébként beágyazást segítő. bár én még nem szedtem, most vettem meg én is hogy ha elmúlik a mensi elkezdem szedni. én sem mondtam még a dokinak, ő nem nagyon preferálja ezeket a dolgokat én nem biztos hogy elmondom neki. Viszont ha utána nézel googl-ban van olyan hely ahol lehúzzák ezt a tabit....szóval megoszlanak a vélemények. én ha elmúlt, napi egyet fogok szedni, és mivel itthoni próbálkozáson vagyunk még, elvileg nekem nem kell abba hagyni. Ezt is írták páran itt hogy a leszívás után már szedték 2-3 nappal..de inkább olvass utána (mert ugye én még nem tartok lombiknál )
bucsok
 
 


@almanna:


Húha! De izgi! Megint van akikért izgulhatunk! :)
Szép számmal sikerült leszívni. Remélem a love vonal is ilyen jól alakul. Várlak a hírekkel! :)

vigyorex
 
 


Almanna, de jó hírek, a 9 nagyon szép szám, várjuk Tőled nagyon a további híreket, nagyon szorítok :). Én a beültetés napján este kezdtem újra szedni napi egy Aspirint P-t. Én sem mondtam a dokinak, mert mások akik mondták neki, abból kiderült, hogy az ARO-n nem igazán hisznek benne, viszont máshol meg javasolják a szedésést. De tényleg megoszlanak róla a vélemények meg a tapasztalatok. Amúgy a beültetés után elvileg segíti a beágyazódást.

Bucsok, jajj de jó, hogy kiürült a ciszta :)! Akkor hajrá otthoni próbálkozás, szurkolok :)!

Vigyorex, hamarosan Te is mész, mindenképpen írj majd, hogy mi volt!

Cicuci, sajnálom a szomorú történéseket, de örülök, hogy azért alapvetően jól vagytok, leszámítva azt a húzódást :(.

Ancsy, nagyon sajnálom, tényleg nehéz ilyenkor bármi okosat mondani... :( Remélem a munka eltereli majd a gondolataidat, bár ha őrültek háza van, az sem feltétlenül jó! Bízom benne, hogy sikerül mihamarabb helyrejönnöd lelkileg és újult erővel tudtok majd nekivágni.
lexi01
Budapest
 
 


Lanyok, nincsenek tul jo hirek :((
9-bol csak 2 termekenyult meg, holnap visszaultetik.
Felek tole, hogy mire reggel megyunk, mar nem lesz mit/kit visszakapnom :(((
almanna
 
 


Lanyok, nincsenek tul jo hirek :((
9-bol csak 2 termekenyult meg, holnap visszaultetik.
Felek tole, hogy mire reggel megyunk, mar nem lesz mit/kit visszakapnom :(((
almanna
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: