Új privát üzeneted érkezett!

Eszik eleget? Jól hízik? Miért sír? Miért nem alszik? És a többi kétely itt kibeszélhető.
nicolca
 
 


Zsupsz, megjöttem.

A mi drágánk 9 nap alatt hízott újabb 47 dkg-t, kezdek aggódni
Persze, mert egész nap alszik....
Igaziból a nappali altatások nem mennek, ha nem alszik el cicin, akkor nagyon nehéz altatni. Praktikák? Próbálom nem karba szoktatni, ha nyugodt, akkor néha elalszik hason. Hason + cumi lenne az ideális, de az nem megvalósítható szerintem
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Takaróba bugyolálás? Van ez az összepatentolható plüsstakaró,nekünk nagyon bejött! Az ágy sokkal hidegebb mint Anya öle és ezt a picik megérzik! Ha a takaróba bugyolálva szoptatod,észre sem veszi,ha leteszed,mert bemelegíti magának! Mennyi idős a picikéd?

Márti
borossné becz márta
 
 

 
 

Szia Márti!

Bugyolálást néha próbáltam, de valahogy nem tűnt úgy, mintha jól viselné. De majd persze még próbálkozom :oops:
Amúgy szerdán múlt 5 hetes, azt hiszem a fő gond az, hogy rá kell jönnöm, már nem eszik-alszik üzemmódban van, és el is kell fáradnia ahhoz, hogy aludni tudjon.
Hiába, nehéz mesterség ez :)
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!
Evés után büfizik rendesen? Mert nálunk ez is gond volt kb. három hétig, hogy hiába büfizettem meg, utána még mindig volt benne buborék, és amikor letettem, nyomta a pocakját. Ha felvettem kicsit megint, akkor kijött, és utána nyugodtan aludt el. Ő egyébként megtalálta a kezét, és amióta benyomja az ujjacskáját a szájába, szó nélkül elalszik. Sokan nem értenek ezzel egyet, de én is szoptam az ujjam, imádtam is, mégsincs semmi bajom (OK, fogszabályzóm volt kiskoromban, de megúsztam az éjszakaival). Én a cumival nem értek egyet, mert az ujja legalább természetes anyag , viszont mindig kéznél van . Viszont a cumit el lehet venni tőle később (na erre a barátnőm nagyon édes praktikát mondott: bababoltba betérve az eladótól kacsitgatva megkérdezni, hogy itt cserélik-e be a cumikat játékra - az eladó rögtön vette a lapot, jé, piros, hát igen használt, amitől még értékesebb, akkor azért ezt tudjuk adni: amit anyuka a pult alatt odacsempészett / a másikat a Nyuszi vitte el, helyette hozott ajándékot, a harmadikat meg a Mikulás szintén így). Én egyszer adtam neki cumit, de utáltam magamat utána. Csak szívta szívta dühödten, semmi sem jött belőle, aztán belealudt az erőlködésbe. Egyáltalán nem azt éreztem, hogy megnyugtatná, inkább kifáradsztotta. Viszont a kezétől megnyugszik, látszik rajta egyből, a légzése is nyugis lesz, és pillanatok alatt elalszik. De minden gyerek más, a barátnőm kisfia meg pont a cumitól nyugszik meg.

Na, mi elég rémes tegnap délutánon vagyunk túl... Voltam olyan balga, és ittam egy kis laktoherb teát, mert az utóbbi időben Kismanő kicsit csökkentette az adagját, most meg eszébe jutott, hogy mégis több kell. Meg is volt a hatása, szerencsétlen ahogy evett egy kortyot, egyből ordított, úgy tekergette a pocakját. Így telt az egész délután és koraeste. Úgyhogy tegnap alig evett, estére viszont olyan éhes volt, hogy bezabált, sírt egy nagyot, de a végére sikerült elaltatnom, persze előtte kétszer peluscsere, aztán beájulva aludt reggelig. Reggel meg mosolyogva ébredt, és nagyon nagyot reggelizett. Szóval vigyázzatok a Laktoherbbel is, tényleg érzékeny lehet rá a pocakjuk.(Ezt régebben hallotam, deolyan hihetetlen volt, elvégre tejelválasztásra adják, akkor hogy lehet?)

Más, ez kérdés. Ti hogy gyűjtitek, fagyasztjátok le a tejet? szerintem én valamit elrontok, mert már másodszorra járok úgy, hogy a lefejt tej felengedés és óvatos melegvízbe merülős melegítés után savanyú. ??? A védőnő szerint 24 órát lehet gyűjteni egy zárható edénykébe, és utána fagyasztani (hűtőben nem ajtóba rakni), fagyasztottra másikat nem ráönteni. Ezeket mind betartottam, úgyhogy nem értem. Talán az utolsó adag túl friss volt még, mkor betettem? Ti is jártatok így? Ötlet? (VIA pohárban szoktam eltenni, mert kézzel fejem, nekem úgy könnyebb, tehát a zacskós megoldás így nem járható.)
kisbogarka
 
 


Jaj, a Laktoherbb-el én is így jártam, éppen valamelyik parás napom volt, hogy nincs elég tejem (ja, mint azt a heti 40 dkg hízás mutatja), ittam 1-2 filternyit, aztán jött is az ordítás...azzal a lendülettel öntöttem ki a kancsóból a maradékot...

Jó, hogy írod ezeket, én pont úgy tettem el fagyóba, hogy ráöntöttem lefagyasztottat. Akkor ezek szerint semmit nem ér Nekem 24 óra alatt semmi nem gyűlik össze, max. 30-40 ml. De amúgy is megfogadtam, hogy nem adok neki fagyasztottat, jobb, ha egész nap a cicin lóg, és másnapra úgyis beindul megint a tejci. Ha mégse, akkor gáz van.
pzsuzsi
 
 


Hát mi csak két hét alatt híztunk 30 dkg-t. Szerintem, ha így folytatódik, feléli a tartalékait. Laktoherb? Hm. Literenként iszom. De volt mikor nem volt itthon és akkor nem tudtam magamból kisajtolni 10 ml-t sem. Na akkor most tartunk egy kis szünetet benne. Az infacol úgy látom, csak szeleket gyárt. De ugyanúgy vannak ordítások. Meg mióta adom, bukni is szokott, holott azelőtt egyáltalán nem. De lehet az is, hogy a kezét tömi túl mélyre.
Az a szörnyű az egészbe, hogy szegény Babócán csak kísérletezgetek.
A pokrócos dolgot kipróbáltam, bár a szopizás úgy nem ment, de utána abban ringattam el és le tudtam tenni. Igaz, 10 perc után kipattant a szeme. Szerintem egész nap jó, ha két órát alszik összesen. Viszont az még mindig áll, hogy fél tíztől négyig alvás van. Mégpedig úgy, hogy fél nyolckor eszik utoljára. Tegnap éppen háromnegyed kilenckor evett és fél ötkor keltett.
Édes, ahogy próbálgatja a hangját
Na megyek, mert pancsiidő van
nicolca
 
 


Ja! A fagyasztott tejet nem néztem még meg, hogy milyen, de megpróbáltam reggel lefejtet odaadni Neki délután. Hiába érezte a tej ízét, nem fogadta el üvegből.
Amúgy én jégkockatartóba is raktam el. Extra mini adagnak. Főzeléket hűteni, ilyesmi.
nicolca
 
 


Na ma kipróbáltam: se laktoherb, se infacol. Eredmény: evés óránként.
Jó kiszúr velem, ha úgy csinál, mint tegnap: este fél kilenctől aludt reggel negyed nyolcig. Szét fognak csattani a melleim :S
nicolca
 
 


Nicolca! Ez azért szuper!!! Inkább a fejés éjjel, vagy reggel, ha nap közben eleget eszik és végig alussza az éjszakát, te sem leszel egy pár nap múlva zombi.
Egyébként a két hét alatt 300g szerintem elég, legalábbis nekem a védőnő annyi idős korra azt mondta, hogy OK.

Arra van valami ötletetek, mitől lehet az, hogy az egyik ciciből rendesen eszik, a másikból pár korty után tekergeti magát, és ordít? Létezik, hogy a két ciciben nem egyenletes a termelődés, és az egyikben még esetleg fűszeres vacsi után maradt valami irritáló cucc, a másik meg már OK? Elég bizzarul hangzik, de semmi más ötletem, mert nincs begyulladva, minden olyan, mint egyébként... Úgyhogy gyorsan legefejem a maradékot a tekergetősből, hátha megoldódik. De ez már két napja így megy, kisebb nagyobb szünetekkel (ezért aztán pláne nem értem, mert akkor folyton ennek kéne lennie...)
kisbogarka
 
 


kisbogarka!

Általában minden nőnél úgy működik ez, hogy a két mell textúrája másmilyen. Az egyikből könnyen ürül a tej, a másikból jóval nehezebben. Úgyhogy míg az egyiknél alig kell szívnia, csak úgy dől, a másiknál erősen meg kell dolgoznia minden kortyért. Ettől persze pipa lesz, ez érthető.
Két dolgot tudsz vele csinálni:

Az egyik, hogy szoptatás előtt azt a melled meleg víz alatt átmasszírozod, fellazítod, esetleg egy csöppet fejsz is belőle, hogy beindítsd a leadás reflexet.
A másik, hogy egy pár napig inkább azzal a mellel kezded a szoptatást, amikor éhes, bőszebben szív, és kevésbé fog hisztizni rajta.

Nicolca!

Cumi helyett próbáld ki a kis eszpresszós poharat, vagy az úgynevezett etetőpoharat (nagyobb bababoltban általában van, csak nem szívesen reklámozzák, mert a cumisüvegek jóval drágábbak). Az első pár alkalommal a fele tej mellé megy, de pikkpakk megtanulnak inni belőle. Hátha abból elfogadja a lefejt tejet is. Másik alternatíva egy nagyobb fecskendő. Mindkettőnek előnye, hogy nem befolyásolja a szopási technikát, szóval ebből nyugodt lélekkel mehet a kiegészítés.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Dia! Köszi az infot, ezt nem tudtam, hogy ekkora eltérés lehet.

Azóta nem volt gond ezzel, most egyformán viselkedik mindkettőnél. Azt én is próbáltam, hogy egyszer az egyikből, aztán a másikból adtam előbb, de mindkét esetben a bal volt az ordítós. Viszont után meg semmi baja nem volt. Azt nem tapasztaltam eddig, hogy jobban kellene dolgoznia valamelyiknél, de majd figyelem most már. Szóval estére elcsitult végül. Reggel aztán jó korán kelt magához képest, és onnantól az egész nap evés-belealvás-sírvakelés-sírás-evés-belealvás-stb. volt, néha egy-két rettentő nagy szélviharral a pelusban, ami után jött is az áldás bőven, meg néhány mosolygós perce, aztán kezdődött minden előről. Aztán a végére leesett, újabb front jön (esélyes a hó...). Úgyhogy ne lepődjetek meg, ha hasonlókat produkálnak a többi gyerkőcök...
kisbogarka
 
 


Én ma sem csináltam mást: etettem, ringattam, etettem. Mikor leraktam, hogy netán pisiljek egyet, ordított, míg vissza nem vettem. Ráadásul ma még a "fél tízkor alszom"-ot is kihagyta, még mindig gügyög. És a jobb mellem is "feladta" a küzdelmet. Nem látom sebesnek, de mégis borzasztóan ég. A garmastan úgy tűnik, segít egy kicsit.
Köszi Dia az infót. Igazából én nem szeretnék pótlást adni, csak kíváncsiságból adtam oda Neki. Mondjuk azóta nem is fejtem

Arra van valami ötletetek, hogy miért olyan iszonyú hideg a keze éjszaka? Majd lefagy a cicim ahogy fogja. A nyaka, lába nem hideg. Takaró rajt van, a keze mégis mint a jégcsap.

Kisbogárka! Egy ismerősöm is úgy járt, hogy míg az egyik ciciből rendesen evett, a másiknál ordított. A védőnőjük mondta, hogy az ordítósból nehezebben jön, és a baba már a szoptatás helyzetéből tudja, hogy melyik cici jön. Ezért ha az ordítós mell következik, akkor fordítsa meg a babát úgy, hogy ugyanarra forduljon az arca, mint a nem ordítósból. Így nem megy el a kedve a gyerkőcnek már a szopizás elején a kedve az egésztől.

Zsuzsi? Nálatok minden rendben van?
nicolca
 
 


Ez jó trükk! Tényleg! Majd megnézem a fejét, hogy mit szól hozzá!
(Egyszer kipróbáltam a fekve szoptatást, hát látnotok kellett volna a döbbenetet az arcán! Mit akar ez? Na jó, azért próbáljuk meg. Kb. kétszer annyi ideig tarott az evés, mert állandóan megállt, és nézett, hoyg biztos ezt akarod? Nekem meg iszonyú kényelmetlen volt, és nagyon hiányzott, hogy átöleljem és közben érezzem a testének a súlyát, úgyhogy a végén hagytam az egészet, és visszavettem, na onnantól normális volt megint minden. Az egész csak azért jutott eszembe, mert már annyit tekergette magát, hoyg képtelen voltam nyugodtan tartani. DE egyébként úgy, hoyg mondod, hogy a hónom alá tegyem a lábacskáit, már szoptattam az elején, mikor még friss volt a sebem a hasamon, és nagyon bejött. Nekem is meg neki is, bár jobb érzés magam előtt keresztben tartani, és átöleleni közben, de ha valamiért nem úgy csináljuk, akkor ez a másik. Az a póz egyébként arra is nagyon jó, hogy az oldlasó, hónalj alatti részt is kiürítse, csak azért mondom, mert nekem mdig ott maradt egy csomó, hátha nektek is jól jöhet.)

A hideg kézre nekem csak az az ötletem, hogy felfelé tartja mikor alszik, és egyszerűen kisebb benne a keringés. Legalábbis az én picurkám a babakocsiban, mikor az ötödik gödrös utca végén kb. egy negyed órára elaludt, mindig égnek álló kezekkel aludt, és akkor lett elképesztő hideg a keze, még jó időben is. De a teste mindehol máshol meleg volt. Hanyadt fekve alszik?
Szerintem ha csak a keze hideg, az nem gond, a nyakánál a mérvadó, meg ha a lába is hideg, akkor talán kicsi jobban be kell takarni. De ha belegondolsz, éjjel nagyon mélyen alszanak, a pulzusuk is alacsony, úgyhogy eleve jobban lehűlnek. Legalábbis náluk ez jellemző az éjjelekre.
kisbogarka
 
 


kisbogárka! Na ja, a frontok is ludasak lehetnek. Másik indoka annak, hogy egy baba az egyik mellen állandóan üvölt az lehet még, ha netán be van gyulladva a füle. Persze ezt általában megelőzi valamiféle nátha, szörcsögős dögség, no meg azt is látni, hogy kapkod a füléhez, és ha megnyomkodod neki, akkor is érzékeny.

Nicolca! Fejni nem kell. Sőt, az állandó fejéssel folyamatos túltermelést tartasz fenn, amitől szépséges mellgyulladásod lehet. Fejni akkor szükséges, ha már mellgyulladásod van, szaporítani akarod a tejet, gyógyszert szedsz és fenn akarod tartani a szoptatást, vagy szeretnél raktározni, hogy akkor is legyen a gyereknek anyatej, ha nem vagytok együtt.

Mi van a melleddel? Hátha...

A hideg kéztől pedig meg ne rettenj, teljesen normális. Pici korban még elégtelen a babák hőháztartása, ezért a végtagjaik nagyon gyorsan lehűlnek. Ez nem jelenti azt, hogy fázik, csak hideg a keze-lába. A testhőmérsékletét pontosabban a hátát megtapintva tudod megállapítani, ha az rendben van, a gyerekért sem kell aggódni. Ha ott lúdbőrös, adj rá még egy réteget, ha pedig túl melegnek érzed, vegyél le róla valamit, még ha hideg is a keze. A túlmelegedés ugyanolyan káros lehet, mint a fázás.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok.

Nálunk 9 nap alatt 470gramm hízás volt.
Alvás az nálunk sem könnyű. Ha ölben elaszik, lerakom fel kel... cicin sose alszik el csak bóbiskol, kiveszem fel kel Rajtam szeret aludni, a mellkasomon. Én nem tudok lefagyasztani mert mindig elfogy az is amit lefejek, szereti a hasát. 2óránként eszik, van amikor 3. Éjjel 5 órát is kibír.
dius87
 
 


Jaj de jó, hogy visszakerültünk. :)
Dia! Köszi a tippet, bejött, csak néha csinálja a tekergőzést annál a cicinél, de oylankor megfordítom ,sé úgy teszem rá, és úgy eszik. A doki ma látta, azt mondta, nincs egészségügyi oka nála, ne foglalkozzak vele, ha ez segít, hoyg megfordítom és én megnyugszom tőle, tegyem, de eszik rendesen, úgyhogy semmi okom aggódni. Úgyhogy most :D
kisbogarka
 
 


Sziasztok!
Ezt a levelet kaptam a szerkesztőtől:

Szia!

Szóval, úgy néz ki, valami miatt elszállt a rendszerben a topik. Egy mentett változatból most helyreállítottuk, de sajna a legutolsó hozzászólás elveszett. Annyi furcsasága lesz még a topiknak, hogy a hozzászólások dátuma a mai napra módosultak.

Elnézést a kellemetlenségért.

Üdvözlettel:

Szilágyi Diána
felelős szerkesztő
Babanet.hu

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sajnos azóta látom, hogy kisebesedett a mellem. Babóca továbbra is óránként enne. Lehet, hogy mégiscsak kár volt leállni a laktoherbbel?
Viszont az éjszakát továbbra is végig alussza
Lányok! Azok az elégedett reggeli ébredések és nyújtózások, azokkal az irdatlan nagyságú mosolyokkal! Egyszerűen csodálatos! :D :D :D Elmondani, leírni nem lehet azt az érzést, amit kivált belőlem. Sablonos szöveggel erre mondják az anyaság örömeit. De ez annál is több.
Zsuzsi? Mizu veletek? Rég írtál? Voltál már hathetes vizsgálaton? Én még nem. Kicsit jobban kéne dolgoznom az ügyön, hogy eljussunk. :oops:

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Én voltam az, akinek az utolsó hozzászólása elszállt. :shock:
Pont panaszkodni akartam, hogy vasárnap éjjel negatív rekordot döntöttünk: éjféltől reggel háromnegyed nyolcig nem sikerült bealtatnom a manókát, amikor a szopik ideje jött, elaludt cicin, majd beébredt a hasfájásra, megnyugtattam, beébredt hasfájásra újra. Ezt játszottuk, nem tudom, hogy front volt-e, de brutális volt:(( Azóta volt két jó éjszaka, ma várom a kövi rosszat, mert egész nap aludt szinte. Viszont vettünk neki egy játszószőnyeget meg egy babakocsira erősíthető zenélő kütyüt, most olyan hepi vagyok :)
Igazad van, nicolca, annyira csúcs, amikor elmosolyodik, vagy gagyog valamit (nálunk kb. 1 hete ad ki sírástól különböző hangokat)
Péntekre tervezem a hathetes vizsgálatot, akkor este beülök a kádba...csúcs lesz.
pzsuzsi
 
 


Kisbogárka, azt a tippet nicolca adta neked.:) De mindenesetre jó, hogy beválik!

Nicolca! Asszem kérdeztem már, hogy milyen tünetei vannak a mellednek? Ha kicsit részletesebben leírod, talán tudok segíteni. Pl. szoptatás után mire hasonlít az alakja? Kifehéredik, mire kiveszed a gyerek szájából? Csak a csúcsát kapja be a gyerek, vagy többet? Hogy vannak az ajkai szopi közben (befelé fordulnak vagy kifelé)?

Megyek gyereket fektetni, jóccakát mindenkinek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


pzsuzsi!

Hasfájásra nagyon jó a meleg borogatás (szerintem ez a leggyorsabb és legegyszerűbb tipp), meleg vizes palack formájában.

Egyéb praktikák, hogy meg is előzd:

http://babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/index.php?id=081212

Sajna, átlag úgy 3-5 hetes kortól szokott kezdődni a hasfájás, és eltarthat egy darabig. Rettenet idegőrlő, mi is belekóstoltunk alaposan, de aztán tényleg egyik napról a másikra múlik el... Kitartás.

Ja, egyébként nem baj, hogy itt folyton belekotyogok?
dia
Budapest
 
 
 


Dehogy baj Dia! Azért vagyunk itt, hogy próbáljunk egymásnak segíteni. Hogy milyen a mellem?
Szopi után hosszúkás és sokáig fehér. Bekapja az egészet és a felső ajka kifelé, az alsó befelé van.
Hihi! Ez olyan, mint a gyúrcsók-féle távgyógyítás. :D

Kép
Kép
nicolca
 
 


Olvastam a hasfájós tippeket és ezt nagyon érdekesnek találtam:
a káposzta és egyéb puffasztó ételek azonban a kicsinél nem okozhatnak görcsöt, hiszen a gázok nem jutnak át az anyatejjel.
Erről mit gondoltok?

Kép
Kép
nicolca
 
 


Nekem a Mosonyi azt mondta, kerüljem a k betűs kajákat. Ezen kívül a tejtermékeket is elég masszívan kerülöm, csak néha csábulok el egy pudingra vagy túró rudira, illetve sajtot eszem, mert azt úgy tudom, lehet.
A hasfájás amúgy a Gripe water-rel egészen tünetmentes, csak néha van egy-egy rosszabb nap (gyanús, hogy esetleg frontok idején)

Tegnap sikerélményem volt, kétszer is sikerült "időben" letennem a babát aludni, így nem kezdett még kalimpálni, és gyorsan bealudt. Viszont az éjszaka megint pocsék volt. A védőnő szerint nyugodtan ébresztgessem napközben 3 óránként kajálni, én eddig úgy reméltem, hogy ezek a dolgok maguktól beállnak, de egyszerűen 3-4 naponta beleszaladunk egy borzasztóan rossz éjszakába. :cry:

Azt remélem, ha többet mozog majd, akkor kevésbé lesz lusta, érdeklik majd a dolgok, és estére majd jól elfárad.
pzsuzsi
 
 


Akkor bocs, hogy rosszul címeztem, Nicolca, köszi a tippet. :)
Dia, dehogy gáz, hogy "belebeszélsz", pont azért járunk ide, hogy ötleteket szerezzünk. Látod, az én babám sokkal nagyobb, mint itt a többieké (négy hónapos), és mégis tudnak segíteni. :) Úgyhogy jöhetnek a belebeszéléseid, várjuk szeretettel! :)

Zsuzsi! Nekem két-három hétig volt olyan, mikor túlpörgött a gyerkőc, amikor már nézegetett. Olyankor nem tudott utána elaludni, annyira fáradt volt, és csak ordított. Nagyon hasonlított a hasfájós tünetekhez. Beletelt egy időbe, mire rájöttem, hogy erről van szó. Nálunk mindig a fürdés előtti idő a fix játszásidő, a többi az változó, mikor alszik, mikor játszunk, de előtte megy a fárasztás, meg ugye Apa is csak akkor van itthon. Aztán rájöttem, hogy mikor megjön Apa, az egy hatalmas energiabomba neki, tök mindegy, mennyire álmos épp, minden erejét összeszedi, hogy figyeljen rá. Imádják egymást és már a kezdetek óta bohóckodnak egymással ilyenkor esténként. Viszont ezután a fürdés nagyon kifárasztotta, és még az evés is, na és ha az evésbe belealudt, de aztán felébredt, akkor onnantól jött az ordítás. Onnan sikerült rájönnöm, hogy megkértem Apát, visszafogottan viselkedjen egy kicsit a manócskával, ha láttam ,hogy már fáradt mire találkoznak, hogy ne pörögjön fel annyira, és úgy nem fáradt ki teljesen, és el is tudott aludni. Nem lehet, hogy nálatok is valami hasonló van?
Egyébként a hétvége környéke nekünk is rémes volt ilyen szempontból, de napokon keresztül kettős front volt, úgyhogy nem csodálom, hogy kikészítette szegényt. Tudom, hogy mániám ez a "front miatt nyűgös a gyerek" elképzelés, de már pocakban is ilyen volt a nagyobb viharok előtt, úgyhogy szerintem simán lehet, hogy erről volt szó nálatok is. Én is sokkal ingerültebb voltam, pedig nem volt rá okom igazán, és most már azt is higgadtan szoktam viselni, ha ő kínlódik, mert érzi, ha nyugodt vagyok, és könnyebb úgy őt is megnyugtatni (csak hát ehhez az kell, hogy belül tudjam, hogy nincs nagy baj, és biztosan meg tudom vigasztani).

Nicolca! Nekem azt mondta a doki, hogy ne dőljek be, ha evés kezdése után egy órával megint úgy csinál, mintha éhes lenne. Vonakodva bár, de megpróbáltam. És tényleg hatott, mert ha nagyon alaposan megfigyeltem, egész hasonlóan viselkedett, mintha éhes lenne, tömte a szájába a kezét ugyanúgy, de mégis kicsit más volt. És ha hagytam, utána jött is az ordítás, de kiderült, hogy a pocakjától, mert a torna utáni pukikoncert végeztével mosolygás volt, és két óráig kajaszünet. Lehet, hogy ő tényleg éhes, nem tudom, de nálunk ez még ennyi idősen is rendszeres, hogy evés után 1 vagy 1+1/4 óra elteltével rágja a kezét (ha ébren van még), aztán béke van a következő evésig. Mondjuk ő most már mindent rág, mindig, de ez a korából adódik. :) Mennyit eszik egyébként? Méred? Ha nem tudod mérni, egyszer ki kéne próbálni lefejt tejjel kimérni, és akkor látod, hogy "jogos"-e az óránénti evés. Mert ha kevés, akkor nyilván kér egy óra múlva is.
Szerintem várj még azzal a Laktoherbbel... (bár én egyébként is messzire elkerülöm a múltkori után).

Lányok, ez a reggeli nyújtózkodás, állati édes tényleg! Annyira kis pasi tőle, pont úgy csinálja, mint Apa, és még úgy is nyög hozzá, csak Apa jóval hangosabb (még). :) Nekem most a nagy kedvencem, hogy reggel mikor ébred, és motoszkál az ágyában, dumálgat magának, gurgulázik, dönnyög, imádok erre ébredni. :D
kisbogarka
 
 


Hát, nem tudom. Nálunk a kritikus altatás nem a fürcsi utáni, hanem az éjfél körüli, olyankor van az, hogy bealszik a szopiba, azt hiszem, nyert ügyünk van, és amikor óvatosan pakolnám be a kiságyba, kipattan a szeme, és bebuktam...mondjuk tegnap más volt, mert fürcsi után is csak 1,5 órát aludt összesen, lehet, hogy bejátszott, hogy apa vett neki egy játszószőnyeget, ami ugye tele van játékkal, csupa inger, amit lehet, hogy nehéz volt elsőre feldolgoznia. De valószínűleg a 3 órás alvás előtte se tett jót az éjszakának...
pzsuzsi
 
 


No jó, akkor jövök.:) Enyém lány amúgy már 8 éves múlt, úgyhogy tapasztaltam már ezt-azt neki köszönhetően. Sosem volt egy könnyen kezelhető gyerek.:) De ez így olyan jó.

Nicolca! Ha logikusan végiggondolod, a minket puffasztó és bélgázokat fejlesztő kaják valóban nehezen okozhatnak gondot a gyereknél. Más kérdés, hogy a kicsik nagyon egyénien reagálnak egyes ételekre. De a gáz tényleg nem jut, nem juthat át az anyatejbe, egyszerűen fizikai és biológiai képtelenség. Ami tapasztalatom szerint sok gondot szokott okozni, az a tejfehérje - tej és tejtermékek -, valamint a laktóz.

Zsuzsi! Nem akarlak elkeseríteni, de őrület, mennyi energiájuk bír lenni! Ha többet fog mozogni, az sem biztos, hogy lefárasztja. Boris picinek is borzasztó keveset aludt, aztán később is, mikor azt hittem, hogy demostmáraztán tuti ki fog dőlni, még mindig az volt a trend, hogy este tízkor úgy könyörögtem be az ágyba. 3 éves kora óta ráadásul rendszeres és könyörtelen fárasztásnak van kitéve: kortárs balettra jár heti három-négy alkalommal, két-két órás brutál edzésekre. Na, ilyen napokon magától megy aludni - tízkor.:)
dia
Budapest
 
 
 


Az a fura, hogy olyan, mintha nappal mindig jobban aludna...
Na biztos, hogy beáll majd előbb-utóbb ez a dolog.
pzsuzsi
 
 


Bogárka! Próbálom én húzni az időt, de úgy belelovalja magát a sírásba, hogy nem vesz levegőt. Semmi mással nem tudom megnyugtatni, csak cicivel. Ha pedig átlépjük a bűvös egy órát, akkor meg óramű pontossággal két óránként kell enni. És ha már az első órát átkínlódtuk, nem akarom a másodikat is, hogy kibírjon három órát két evés között

Tudod, Dia: nekem is 9 éves a lányom, de valahogy akkor nem volt ennyi kétségem, pedig ő első volt. Aztán lehet, hogy az a helyzet, hogy akkor nem volt kihez "szaladni nyavalyogni" és jobban vettem az akadályokat.
Nekem azért fura ez a gáz dolog, mert az én logikám szerint a puffasztó dolgokkal nem gázt eszem, hanem olyan anyagot, ami gázt termel bennem. Ergo: az anyatejjel az az anyag átmegy és benne is termeli a gázt.

Nálunk a nappali alvásidő igen rövid. Hiába csak ketten vagyunk itthon, hiába követek el bármit, evés után elszundít, de ha lerakom, 20 perc és kipattan a szeme. Azt már kitapasztaltam, hogy a hordozóban sokkal könnyebben visszaalszik, mint ha az ágyba rakom le. De hát egész nap abban sem lehet.
Ma például csak elemeltem függőleges helyzetből és ordítás volt. Aztán elmentünk sétálni és aludt másfél órát. :)

Kép
Kép
nicolca
 
 


Nicolca: az az anyag, amit megeszel a gáztermeléshez, konkrétan a növényi rost. Rostszál, egészen pontosan. Ami nem jut át a bélfalon, és nem tud bejutni a vérkeringésbe. Márpedig csak így jutna el a tejmirigyekig.

Kendőt nem próbáltad még? Bori napközben anno ugyanígy aludt, de a kendőben képes volt akár 2-3 órát is egyhuzamban.

Lányod hányadikos?
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok

Red vagyok. Remélem nem baj, hogy bepofátlankodok közétek:oops:
Van egy 4 hónapos kislányom, és korábban több csecsemőre/kisgyerkőcre is vigyáztam, így szerencsére volt alkalmam megtapasztalni, hogy mennyire különbözőek is.
Ami az egyiknél bejött, a másiknál használhatatlan ötletnek bizonyult, és addig-addig kellett próbálkozni míg ki nem derült, hogy az adott babónak mi a jó. Ezért szerintem nem gond, ha úgy érzed, kísérletezel a gyerekeddel, ez csak azt mutatja, hogy derekasan próbálsz a kedvére tenni.

A hasfájással kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy amelyik ételféle felfújja a szoptatós mamit, az igenis gondot okoz a picibaba gyomrának az első néhány hónapban. Gondolom ez azzal lehet összefüggésben, hogy otthon olyan bélflóra-bacikat kap a gyerek, ami a szüleire jellemző, az ő szervezetükben/ otthonukban van jelen. De amint megszűnik a szoptatás kizárólagossága, és emiatt az anyatejes-bélflóra megváltozik, avagy, ha a gyerek emésztőrendszere érettebb lesz, a korábbi hasfájós-kínlódások elmaradoznak.
Persze egyéni emésztési jellemzők is bejátszhatnak egyik-másik gyereknél, hisz ha belegondolsz, neked is biztos van olyan étel, aminek az emésztésével nehezebben boldogul a gyomrod.

De pl: én nyugodtan ehettem a töltött káposztát, karfiolt - az égvilágon semmi baja nem lett tőle Pannának. Viszont az uborkától mindig *már bocsi* büfögnöm kell, és elég volt néhány karikával ennem, szegény egész délután uborkaszagút büfizett. Ne kérdezzétek, hogyan, de igenis ubiszaga volt.

Ja, és a Laktoherb nálunk is gondokat okozott egész addig, míg el nem kezdtem dupla mennyiségű vízben kiáztatni.

Kép

Kép
redwings
 
 


Nicola:
Pannám hasonlóan csinálja a kezdetektől fogva:
20-30 perceket alszik az evések közt, egy nap max háromszor. Cserébe jelenleg éjjel legalább 6-7 órát alszik egyhuzamban, de előfordul hogy 9-et. Igény szerint szoptattam, ő állt be erre, én az égvilágon semmiféle kajaidő/alvásidő megrendszabályozást nem próbáltam bevezetni.
De az igaz, hogy kb 3 hónapos koráig séta közben mindig aludt legalább fél órát pluszban. Amióta már jobban figyelgeti a környezetét, már nem hajlandó aludni a kocsiban sem, szinte erővel ébren akar maradni, nehogy lemaradjon valamiről
:roll:
El kellett fogadnom, hogy kisebb az alvásigénye, mint az átlagnak.
Volt olyan gyerkőcöm, aki még háromévesen is 4-5 órákat aludt nappal és 9-10et éjszaka - nála könnyebb volt beosztani a házimunkát :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Én se nagyon szeretném befolyásolni az alvásidejét, de múlt éjjel megint éjféltől fél négyig nem volt alvás, ilyenkor ha a fejem tetejére állok, se tudom elaltatni. Félek, hogy ez a rendszer fog beállni nála...
pzsuzsi
 
 


Hm, ez érdekes, a tegnap éjszaka/ma hajnal nálunk is eléggé nyűglődős volt. Lehet h front. Milyen idős is a gyerkőcöd, Zsuzsi?
Amikor Pannám még éjjel-nappal két óránként evett, én is féltem, hogy sosem fog különbséget tenni nappal és éjjel között. Bár ő ált délután 4-5 felé és éjjel 1-2 körül bömbizett fej-lilulásig, de aztán egyszer ez is elmaradt.
Kitartás...
talán túlpörög előtte és akkor már a fáradtságtól ordít. vagy valami kényelmetlensége van, amire te nem is gondolnál, mondjuk a lábujjára csavarodott egy hajszál. vagy beszorult egy büfi/puki...

Kép

Kép
redwings
 
 


6 hetes a picúr.
Csak azért fura az egész, mert már beállni látszott a rendszer, hogy fürcsi után alvás éjfélig, aztán négyig, aztán hétig. Ebből most az éjfél és négy közötti ugrott. Azon gondolkoztam, kipróbálom az álometetést, hogy nem várom meg az éjféli jelzést, 11 után kikapom, betömöm a szájába a cicit, hátha nem ébred fel, és tovább tud aludni. Szerintetek?
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi
Akkor még nagyon picurka... Ilyenkor még nagyon képlékeny minden. Könnyen lehet például, hogy épp egy növekedési szakaszba lép, és emiatt borult az eddigi rendszer.
Az álometetést megpróbálhatod, vannak babák akiknél tök jól bejön.
Amúgy mivel hergeli fel magát ilyenkor, ami miatt nem tud visszaaludni? Kalimpál, esetleg tekereg valami belső kellemetlenség miatt?

Kép

Kép
redwings
 
 


Olyan, mintha elaludna szopi közben, aztán amikor tenném le a kiságyba, kipattan a szeme, és nem tudom elaltatni. Egyszerűen éber lesz szerintem. Pedig most már pelusozással se foglalkozom, tök sötétben szopizik, a hasa se fáj, semmi. Felveszem, próbálom ringatni kicsit, semmi. És ezután ő is egyre nyűgösebb lesz. Napközben szokott működni az, hogy a hátán fekszik és kalimpálna, de gyengéden lefogom a kezeit, cumit dugok a szájába és szépen elalszik, akkor hasra fordítom. Ilyenkor ez se megy. A végén már ordít szegény, a cumit dühödten rágja, majd kicsit megnyugszik, de a szemei nem csukódnak le. És ilyenkor már nem szereti azt se, ha felveszem, mert állandóan a vállamon cuppog és behergeli magát. Az se lehet, hogy éhes, mert ha újra cicire teszem, akkor se alszik be. Erre egyedül néhány óra elteltével van esély, szerintem addigra fárad el eléggé. Persze ez csak egy elmélet.
pzsuzsi
 
 


Hm. lehet hogy még nem mélyalvás-fázisban van, mikor beszundizik és letennéd.
Esetleg ha megpróbálod ébren tartani míg eszik és utána büfizés közben hátha elaludna?

Vagy ha megpróbálod szopi után nem letenni hanem kicsit fennlenni vele, nézgelődni, beszélgetni - persze csak szolidan, halkan - és hogyha jelzi hogy álmos, akkor letenni pihenni?
persze tudom, hogy ez az éjszaka közepén nem éppen ideális, de ő egyenlőre még nem biztos, hogy tudja, hogy most nem az egyébként megszokott menetrend van, csak mert kinn sötét van...

És a bebugyolálás? Az egyik gyerkőcömnél csak ez vált be az esti kajához, és nem a kalimpálás miatt, hanem mert csak így nem vette zokon a hőmérséklet/testhelyzetbeli különbséget (mondjuk macera volt, hogy értelmesen fogjam a takaróval etetéskor).

Vagy esetleg megpróbálhatnál szopi közben és utána folytatólagosan dúdolni vmit, ami aztán a ti kis altatódalotok lesz idővel.

Kép

Kép
redwings
 
 


Pzsuzsi! Red altatósdalos ötlete nekem is bevált. Ha azt énekelem, akkor megnyugszik, bármi van. És ha este énekelem, akkor egy-két ismétlés után dúdolás közben le szoktam tenni és úgy dúdolom neki tovább, hoyg hallja, hoyg ott vagyok, simogatom, és egyre lsassabban meg halkabban dúdolom. Ez a kezdetek óta jól bevált. Tegnapig... Tegnap tovább kellett fejelsztemenm, beleépítettem egy keringőt is. Ne nézzetek hülyének, Kismanó hasa nagyon fájt, és miután a szokásos tornával fél óra után megoldottuk a helyzetet, továbbra is nyűgös volt és tekergette magát, ha letettem. Úgyhogy táncoltam egyet vele és dalolgattam neki vmi dallamot, a lényeg az volt, hogy a ritmus "umcacca" legyen. Aztán szépen fokozatosan lassítottam, meg álltam meg, a végén már csak ringatás lett, aztán halk dúdolás, letettem, persze ki volt nyitva a szeme sarkig, de megnyugodott, és onnantól már jöhetett a szokásos kisszertartásunk.
Tényleg úgy van, hogy ami egyszer működik, egy hét múlva nem biztos. Azokat, amikre vevő, tarts meg belőle, de hagyd, hogy alakuljon az egész, előbb-utóbb ő is megérti, hogy az a lefekvés más, mint a többi. És ha tudod, ne vedd ki, inkább csak simogasd meg, vagy ha kiveszed, utána nem sokkal tedd is vissza, hogy értse, hogy az a cél, aludjon a kis kuckójában. Persze ha sír, az egész más, én sem hagyom sírni a babámat, de sokszor van, és volt régebben is, hogy nem aludt el rögtön, de megmaradt a kiságyban és nézelődött, aztán szépen belealudt. Ez sok gyereknél nem jön be, de hátha...
És mi lenne, ha egyből hasra tennéd le? Nekünk az bejött még az elején, és így is szokta meg. Ilyenkor ha kinyitotta a szemét, csak a fejvédőszivacsot látta, nem tudott nagyon nézelődni, és ezért gyorsan el is aludt. ???

Red! Mintha csak a kisfiamat látnám, ő sem alszik már séta közben két hónapos kora óta, mindent figyel, nehogy valamiről lemaradjon. És persze az éjjeli hosszú alvás miatt nappal kevesebbet alszik. Viszont ha hosszút sétálok vele egy hosszabb nem alvós időszak után, utána garantált az alvás. :) (Csak bírjam én is a sétát elalvás nélkül. Ha ebéd után jön össze, általában félálomban tolom már... mármint én vagyok félálomban... :) )
És a Laktoherbbel mi a trükk? Csak ennyi, hogy több vízben kell áztatni? Azon is gondolkoztam, mi van, ha nem áztatom 10 percig, csak leforrázom? Nekem az a 10 perc olyan soknak tűnik... biztosan túl erős lesz.

Nicolca! Nekem is az a tapasztalatom, hogy ami engem felfúj, az őt is. És ha túl fűszereset eszem, azt sem szereti, illetve a tejfölt. Sajnos csak akkor tudja meg az ember, ha már egyszer evett olyat, ami szegényt kiütötte. De a legtöbb k betűssel semmi bajunk.
Azt értem, hogy sír, csak azt akartam ezzel az egyórás dologgal kérdezni, hoyg biztosan azért, mert éhes? Te látod, hogy hogy viselkedik, de mondom, az én kisfiam nagyon hasonlóan tömte a szájába a kezét, mintha éhes lenne, de valahogy kicsit más volt, nem is tudom, talán tekergette magát, nem tudom, hogy honnan tudtam, de egy hajszálnyit más volt. És most utólag látom, hogy most is ugyanakkor kezd valami matatásba a szájában, mint akkoriban, csak most már nem sír hozzá, ő olyankor egyszerűen csak "emészt". Nem tudom, így érthető voltam-e... :oops:
A kendő egyébként nekünk is nagyon bejött/bejön, de én csak fél órákra raktam bele (a császár miatt ne mvoltam igazán a topon fizikailag), sokszor annyi sem kellett, és már aludt is. Ilyen picinél nagyon fontos, hogy szorosra kösd, ha használod, hogy tartsa az egész testét. De az életmód kategóriában találsz hordozókendős topikot, ott egy csomó hasznos info van (és ott van "hordozo", én nála tanultam a kötést, tud segíteni, ha tanácsot kérsz).
kisbogarka
 
 


kisbogi:(már ha nem gond h rövidítettem :oops: )

A laktoherbbel meg a fitolaccal is ugyenez volt ,elkezdtem kísérletezni, és az vált be (nálunk!!!, nem tom h más baba pocijánál mi a helyzet), hogy hagyom ázni, de 4,5-5 deci vízben egy filtert. És így már nem csinált szelet a picuromnak. Ha nem hagytam ázni, akkor valahogy nem lett se íze se bűze, szerintem a növények hatóanyagainak ki kell oldódni.
De próbáld ki így is-úgy is, és majd kitapasztalod.

Én is vhogy így szoktam az altatódallal. Nekünk a Lencsilány ez, mert jó visszatértő dallama van, ráadásul hosszasan lehet kifulladás nélkül énekelni, mert jó a szöveg ritmusa :)
Múltkor anyám gondolta, hogy akkor majd ő jól elaltatja vele, elkezdte énekelni, a gyereknek meg egyből kipattant a szeme, csak bámult rá bociszemekkel, értetlenül... :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!, Szia Kisbogárka!

gyakran olvasgatlak Titeket, még a Bajcsy-s oldalról láttam ezt a topikot.
Nóri hasfájása a mandarin bevezetése után múlt el. szépen fokozatosan adtam neki és 3-4 nap alatt elmúlt.

Nóri is sokszor eljátszotta az éjszakai nemalvást, amíg meg nem untam és betettem közénk aludni. onnantól kezdve már ezzel sem volt gondunk. igaz, velünk alszik azóta is, bár lassan be kell majd tennem a saját ágyába, mert már ül, és lassan kúszni is fog.

puszi,
Tündi
Vendég
 


Én nem merek citrusfélét adni, mert allergiás vagyok és ezért Panna táplálkozására is jobban oda kell figyelnem.
Az együtt alvás meg 6 hetes kora óta nem műkszik nálunk, mert mindannyian mocorgósak vagyunk, és felváltva keltegettük egymást.
Szerencsére egyetlen hét alatt átszokott a saját ágyikójába. Eleinte ő is hasonfekvős volt, de mostanában már zavarja hogy nem lát annyi mindent, így szívesebben fekszik háton.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Alapvetően minden nap jön egy újabb trükk az altatós repertoárba. Sosem értem, miért jön be néha ez, néha meg valami olyan, ami előtte nem. Egy a biztos, amikor behergeli magát, nagyon nehéz, és cumi nélkül lehetetlen. Amúgy meg tök jól tud működni napközben, hogy ásít kettőt, felveszem, megsimogatom, ringatom kicsit, és hason leteszem. Éjjel cicin alszik el (jó esetben). Most például jött a pocifájás, kipróbáltam pár trükköt, majd fogtam, bebugyoláltam, cumi a szájába. Érdekes módon eddig utálta a bebugyolálást, erre most 3 perc alatt lecsukódott a szeme, és arr se ébredt fel, hogy kiesett a cumi. Nem értem én ezt. Asszem lassan könyvet írhatok én is. :lol:
pzsuzsi
 
 


ja-ja, kísérletezgetni kell... :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Végre ismét volt egy jó éjszakánk, úgy látszik tegnap annyira kifáradt a rokonlátogatásban, hogy éjjel nem jutott eszébe szopi után beébredni. Embernek érzem magam, főleg a hosszú, forró fürcsi után :wink:
pzsuzsi
 
 


8)

Kép

Kép
redwings
 
 


Zsuzsi! Hol találkoztál Mosonyival? Ezek szerint akkor minden rendben nálad.
Képzeljétek: tegnap egész nap nem adtam neki infacolt és nem is hiányzott :) Remélem, ma se fog kelleni Neki.
Az éjszakáink továbbra is csodálatosak: fél tíz-tíztől alszik fél hat-hatig. Most már csak nekem kén lefeküdni fél tízkor. Hehe.
Érdekes, hogy amennyire utálta eleinte a cumit, most annyira rászokott. Nélküle már nem is alszik el, csak a hajnali visszaalváskor.
nicolca
 
 


Panna tízhetes koráig nem volt hajlandó cuclizni, most meg nem bír létezni nélküle.
(megműtötték a kezét, és a komfortszopási igényét egyszerűen nem bírtam kielégteni, ezért eleinte csak alváshoz kapta meg, majd szépen rákattant...)

Kép

Kép
redwings
 
 


Pénteken rendelt itt Kőbányán, akkor találkoztunk.

Megint jó éjszakánk volt, bár jólesne, ha nem kéne éjjel kétszer kelni, de tudom, ne legyek telhetetlen...

Nálunk Zsombi teljesen rá van kattanva a cumira, illetve most az a gondom, hogy az öklét tömi állandóan a szájába, behergeli magát rajta, és gyakran a cumit nem is tudom odaadni, mert ott a kis ökle. Azért persze megoldom...Kíváncsi vagyok, mikor jön rá, hogy a hüvelykujja lesz a nyerő. :wink:

Amúgy egyre aranyosabb, mostmár hosszabban gagyarászik sőt, néha mintha nevetne is. Csak olyan keveset bír ébren lenni nyügizés nélkül.
pzsuzsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: