Új privát üzeneted érkezett!

Red: találtam egy kis érdekességet a fogzáshoz. Talán van olyan amit még nem próbáltatok, meg az adagolást illetően is mást ír, mint amit pl. én tudtam.

http://www.fogzas.hu/?cikk2=3

Hozzánk meg nemsokára jöhet a fogtüntér :D
kchriske
 
 


http://www.fogzas.hu/?cikk2=6

A cikk alapján még van remény, hogy a többi fog nem fogja annyira megviselni Pannát. Valószínű a szemfogak és ráadásul még ráindultak a metszők is. Egyszerre 4 elég rossz lehet, de talán a többit már nem okoz annyi gondot. :)

Óóóó már megint én vagyok a laptetőn... :oops:
kchriske
 
 


Kchriske:
talán... én is ebben bízom, hogy mjd a többi lájtosabb lesz. dehát tudod: a remény hal meg utoljára ;)

köszi a linkeket, át fogom olvasni, amint hazaér misi és kicsit átveszi P-t, mert EGYFOLYTÁBAN rajtam lóg és EGYFOLYTÁBAN üvölt(ma napközben összesen 20 + 30 percet aludt). Nem tudom meddig bírom...
és mi lesz ha majd ketten tombolnak ugyanígy?
nagyon el vagyok keseredve, ki vagyok merülve fizikailag és lelkileg egyaránt.

Detty:
valóban "kiselejteztük" a rácsos ágyat.
egyrészt mert nem nagyon bírok belehajolni, másrészt meg hogy P is megszokja Boti születéséig az új helyét, ne érezze úgy hogy a kicsi miatt van kipaterolva a régi ágyikójából
igazából sokkal rosszabbra számítottam, mondhatni azonnal megszokta. sőt: azóta kevesebbszer megyek be üvöltésre (leszámítva a fogzásos mizériát), mert lemászik és vagy kijön, vagy eljátszogat magának odabent, nem frusztrálja a korlátozottság.
+ élvezi hogy fel-le tud mászkálni rajta, amúgy is mindenhová felmászik ami csak lehetséges

mivel eleve félálomban teszem bele, ezért nem volt rá példa, hogy csak úgy kijöjjön alvás helyett. más az altatási szokás mint nálatok. nem tom nektek hogy működne.

leesés innen nem volt, csak korábban a kanapéról ugrott fejest direktbe, de az már lejárt lemez. azért is mertem bevállalni ezt az ágyat, mert már régóta magabiztosan csusszan le bárhonnan.



képzeljétek: egyre gyakrabban szól, hogy kaka van a pelusban. a fogzás miatt ki van pirosodva és gondolom csípi neki. jön és mondja h :Kha-kha
lehet h megpróbálkozom a bilire szoktatással. cak az a gondom, hogy előre kiszámíthatatlan mikor fog termelni, így meg nemtom mennyi értelme van

Kép

Kép
redwings
 
 

 
 

Red!

Igen, az ágy nekünk még nem jó. Alexa ugyan próbálkozik a felmászással, de lefelé még fejjel előre jön.

A mi napunk is rémálom volt. Alexa egy métert nem tesz meg egyedül, csak nyújtja a kezét, mert menni akar. Akkor sem mozdul egy játék után, ha egy méterre sincs tőle, csak mutogat rá, és várja, hogy én adjam oda neki. És sír, nyűglődik egész nap. Brutális. Úgy fáj a hasam, hogy szerintem nem fog megmaradni a baba.

Alexa is megmutatja, hol van a "kakamanó", ha bekakil. De biliztetni nem akarom, mert attól tartok, hogy ezzel fog "szórakozni", ha tesót épp szoptatni kell. Akkor már jobb, ha a pelusba megy.

Megyek zabkását főzni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Hát, kitatartást mindkettőtöknek a fogzásmizériához. Küldök gyógymanókat vagy mittomén.. nem irigyellek most Titeket.

Detti: ne ilyesztgess minket. Ha görcsölsz menj be ügyeletre inkább, nehogy baj legyen. :(

Red: Panna nagyon ügyi.
kchriske
 
 


Kchriske!

Nem tudok bemenni, mert akkor benntartanak, és Alexával nem tudnánk mit csinálni. Ráadásul tudom, hogy a megterheléstől és a stressztől görcsölök, Alexa tegnap nagyon kiborított. Sírva hívtam a férjem, hogy nem bírom tovább, de így is majdnem 7 óra volt, mire hazaért. Annyira idegesített a hisztije, az állandó nyávogás, hogy el sem tudom mondani. Minden percben kellett neki valami, de egy métert nem mozdult érte. Így leírva nem is tudom igazán érzékeltetni, de életem egyik legborzalmasabb napja volt a tegnapi.

Ráadásul gondjaink vannak a kajálással, mert sem reggelire, sem vacsorára nem akar szinte semmit megenni. A tápszert már csak ritkán fogadja el (mindig van pár nap, amikor igen, de aztán megint nem), és már a HIPP-es Jó éj papival is gondok vannak, pedig azt eddig szerette. A tegnapi zabkása sem jött be, attól féltem, hogy éjjel kelni fog, hogy éhes, de nem. És reggelizni is alig akart. Nem tudom mit adjak neki, mert a darabos kajákból ugyan eszik, de nagyon keveset, az nem tesz ki egy normál étkezést (pl. eszik egy fél szelet sonkát, vagy egy fél virslit, de ennyi, és kenyeret nem).

Szóval, kicsit felfordult a világ, de remélem, hamarosan abbahagyja a forgást.

Kép
Kép
detty74
 
 


hát igen. jobb és rosszabb napok váltják egymást...
túl leszel/leszünk rajta, Detty, kitartás :!:

Kép

Kép
redwings
 
 


Detti: saját felelősségre hazajöhetsz, de lagalább azzal, hogy bemész megnézik, rendben vagytok-e és adnak valamit ami csökkenti a görcsöket. Ezzel is időt lehet nyerni, vagy épp megmenteni egy kis életet, mégha nem is örökre, vagy teljesen múlnak el a fájdalmak, de csökkenteni tudják.
Alexa tanításkor anyukádéknál van, nem vállalnák el 1-2 napra? legalább amíg a kh-ban pihizel és a kis pocaklakó is szusszanna egyet veled együtt. Mégha nem is aludt még máshol, belejön majd. Kh nélkül is leadhatod 1-1 napra. Ennyit megtehet a családod.
Neked is lazítanod kéne, mert ilyen feszülten sírós és nyűgős lesz a baba és akkor tényleg meg fogsz őrülni. De ez csak jó tanács. Mégis csak egy élet van odabent. Ennyi már neki is jár.
Tudom, hogy tanácsokat osztani könnyű, de ez így mégse jó egyikőtöknek sem. Lassítanod is kellene. A babasírás, nyafogás akkor készíti ki és idegesíti leginkább anyukákat amikor már nagyon ki vannak merülve. Téged meg már minden idegesít amiből is látszik teljsen kimerültél fizikailag és idegileg is. Ez a szívednek sem jó. Talán végig kellene gondolnod, hogy hogyan lehet megoldani egy kis lazítást. Már 1 nap teljes nyugi, alvás, fekvős pihi, zene, könyv vagy amit szeretsz és kikapcsol csodákat tesz.
Bocsi, ha túl őszinte vagyok, de csak jót akarok. Másképp sajna nem tudok segíteni :(

Alexa evésével meg nem sokat tudsz tenni ha fogzik ahogy írtad. Ez normális ilyenkor néhány napig. Ha már annyira éhes lesz, hogy a fájdalom se érdekli úgyis enni fog.
Darabos kaja: komplett ebédet nem eszik még? Letti pl. ma meggylevest és krumplipürét evett. (ma nem volt husi) A meggylevest már a miénkből adtam, pici tejszín van benne, de keményítővel sűrítettem liszt helyett.
A krumplit meg csak ici-picit sóztam és babérlevéllel ízesítettem, saját levével összeturmixoltam kivételesen, de villával összenyomkodva is szereti. Nyűgős volt ő is de szó szerint zabált. Szoktam bolognyait adni (házi készítés, gyorsan megvan), a tésztát nagyon szereti és husi is van benne, finom is...
Tegnap rizs volt pipi husival. A husit a miénkből tettem meg a két teáskanál tejfölös-sajtos szaftot is, ami lightos volt mert 3 csirke felsőcombra: egy kis pohár tejfölt és kb 5 dkg maradék sajtot kevertem a husi szaftjához és azzal leöntve bő szaftban sütöttem meg elősütés után a sütőben. Nincs külön munka, ebből már ehet és imádta. Ha épp nincs kedve darabosan,akkor turmixolom. Pár napja meg lencse főzi volt tejföl és liszt nélkül megint csak keményítővel sűrítve. Ha kész kiveszek belőle és csak utána teszek bele füstölt valamit még íznek vagy mellé a nagyoknak. Néha rántott párizsi van, vagy csak sült párizsi, v. virsli. Zöldborsó főzi meg sárgaborsó is nyerő. Mostmár ilyeneket is ehetnek és én pici babapörivel szoktam. Vagy ha épp csirkepörit főzök akkor a miénkből kap. Amúgy is nagyon lightosan főzök, de ízesen. Aki akarja (apa) az meg jobban fűszerezi a saját tányérján.
A töltött paprika is bejön Lettinek is persze sima kis húsgombócokat csinálok neki is meg Lilinek is. (a húsgombóc tojás nékül is jó. A paprikában nem esik szét, evéskor meg kibontod neki belőle.
Múltkor nem volt tojásom, de kellett valami, bolt nem volt nyitva. Anélkül csináltam meg a fasírtot. Lili el volt ájulva, mert szerinte sokkal finomabb volt :lol:
Karfiol kruplival együtt összenyomkodva és pörivel. hmmm fincsi.
Ezek egyikében sincs tojás.
Sokkal ízesebbek, talán Alexa is elfogad belőlük valamit és gyorsan megvannak. Nem pepecselős főzni valók. Nem próbáltál még ilyen felnőttesebb kajákat neki?
Lettim mióta ezekbe belekóstolt a bébikaja többsége nem kell neki.
A levesek akkor is bejönnek amikor semmi más nem kell. (gyümileves, borsó leves, húsleves, zöldség leves, gulyás, hamis gulyás, rántott kömény leves, krumpli leves, karfiol, lencsel. ...stb. ezeket még cumis üvegből is lehet és ha pl. sűríted kicsit akkor mégiscsak táplálóbb és nem kell aggódni. Pl rántott kömény leves, gyümi leves, krumpli ezt magával is lehet sűríteni. A jó kis húsleves meg megfázáskor, betegségkor külön jól esik, gyógyít is :wink: Néha megbolondítom tárkonnyal és tejföllel, vagy joghurttal. De azt Letti még csak most fog enni mert eddig ugye nem ettünk tejtermékeket, most meg még apránként szokjuk.

Figyu, ha Alexa szinte semmit nem eszik pár napig, akkor sincs gond. Nem lesz baja. Azért a levest megpróbálhatod, hátha.
Drukkolok nektek és tényleg pihenned kéne már a kicsivel.

Képzeljétek a minap eléggé görcsöltem a "nehéz napok" elején. Nem volt gyógyszerem, de nem is akartam volna azt.. egyszer csak gondoltam egyet és amúgy is szedek most magnéziumot és kalciumot a feszkó ellen.... hát csodák csodájára 5-10 percen belül pikk-pakk elmúlt a görcs. Persze :idea: hiszen ez is méhösszehúzódás, mint terhességkor. De hülye vagyok, hogy korábban erre nem gondoltam. Mindenféle tablettákat kapkodunk erre a problémára, holott ilyen egyszerűen megoldható.

Red: Ti jobban bírtátok a mai napot?
kchriske
 
 


Sziasztok!

Most nálunk is ilyen nem evős időszak van. már kinn a 4. fogacska, és jó pár van még készülődőben. Szerintem azért nem eszik Nóri sem, mert fájhat az ínye. Sőt, szinte csak szopizik egész nap!
Már én is kiakadtam, hogy alig eszik, de szemmel láthatóan jól érzi magát. ebéd időben kiabáltam, akkor már nagyon kész voltam. de végülis majd eszik, ha éhes lesz.

Alexának Boldog Szülinapot kívánunk! Nagyon guszta lett a torta, online mi is kérünk 1 szeletet :D
Vendég
 


Kitartás minden fogzó és nem evő babához!

Lettinek már kinn az 5. és 6. fogacskája, fent a két szemfog. Szerencsére nem is szendvedett, csak egy kis hasmas van, de félig azt is fogjuk banánnal. Persze lehet, hogy a vérzős balesetek segítettek az áttörésben, de már az is eszmebe jutott, hogy mivel 1 hónapig beteg volt és pár nap kivételével végig gyógyszert szedett, lehet, hogy azok lenyomták a fogzás okozta gyulladást és ezért van, hogy meg sem érezte.
Alul még semmi, még csak meg sincsenek duzzadva, de az első kettő gyönyörű kis gyöngyöcske :)

Lili meg szenved, hogy már nagyon kilóg a foga, meg fáj is ahogy az ínyét zavarja, de rinyál, nem meri kihúzni és megnézni sem engedi csak messziről. Persze ő piszkálgatja, de két percenként jön: jujjj anyaaaa vérziiiik? :roll: :lol:
Pedig a fogtündér már készült, és lesben áll.

Tündi, hogy sikerültek a vizsgák, vagy még nem volt a többi. Drukkolunk nagyon :!:

Tegnap átestünk Letti első hajvágásán. Elől a kevéske hajából jó pár szál már nagyon a szemébe lógott, így bepróbáltam. Kapkodott az olló után, de végül lekötöttem, a feje viszont eléggé járt, így rövidebbre sikerült mint szerettem volna, de nagyon cuki vele. Most mégjobban hasonlít apára :D Aztán rájöttem, hogy sapit kell húzni a fejére és akkor nem mozdul el a haja, egyenes marad, nem csúszik ki az olló alól.. Lilinél legközelebb kipróbálom, mert neki több a haja, nehéz a géppel levágni egyenesre a fufruját. :wink:

Lettinek meg hajmeresztő dolgai vannak: pl a szép piros sapiján totál szétszedte a bojtokat. Szálanként!! :shock:
Déditől meg kaptunk almát, de nincs hova tenni annyi és most elérhető helyen van. Folyton rájár, de nincsenek megmosva (egy zacskónyi és hogy ne romoljanak hamar), ráadásul a 4 teljesen kint lévő fogával akkorákat kimetsz már, hogy veszélyes mert szétrágni viszont nem tudja hátul ugyebár. Most enni is csak nagyobbra reszelve adom, vagy sütve, párolva darabosabban.
Azzal meg egyenesen megőrjít, hogy mindeféle papírficnit, Lili által elszórt ceruzahegyezéket (kvázi fát), a bojtja fonaldarabjait meg mindefélét "megkóstol" pedig naponta porszívózok... Olyan vagyok már mint egy amerikai focista. Folyton készenlétben és vetődöm ide-oda, hogy vagy a kezéből de leginkább a szájából kikapjam a vacakokat. Kéne olyan védőruha is.. :roll: Ja, persze Letti meg kacag. Néha már tartja a száját is nyitva, hogy kivegyem, de ki nem köpné, van mikor meg annyira ízlik neki, hogy harcol érte és szétharapdál. :?
Upppsz most volt egy zsebben maradt gesztenye meg kavics.. ööö asszem megyek is.. úgyis készülünk piacra is. Csak kell nekik 1-2 szem gyümölcs. Nem lehet mindig almát és banánt enni, de már banán sincs.

Red, majd nyugisban tudok válaszolni a levélre mert tényleg rástartolt mindenre a kiscsaj. Már minden a szájában köt ki, de főleg a ficniktől készülök ki meg az almadarab amit sokáig tartogat a szájában (várja, forgatja, hátha elázik mint a babapiskóta :lol: )ha nem veszem észre, de az ritka, ált ha megengedem, hogy egyen a kezemből harapva, de már beszüntetjük ezt is mert most így nem megy.
kchriske
 
 


óóóó a nagy papír körömreszelőmmel masszírozta az ínyét :shock: :oops: Tényleg megyek... és ma beszíjazom a járókát, hgy ne tudja kinyitni. Kell egy nap pihi.
kchriske
 
 


:D
komoly lehet !
a kis boszi :lol:
lilinek meg mondd meg, hogy nem fáj amikor kifordítja az ínyéből, legfeljebb fura hangot ad ki. meg ha sok almát eszik, előbb-utóbb benne marad az egyikben :D és hogy inkább vegye ki ő, minthogy véletlenül elhagyja és akkor nem lesz mit elrakni emlékbe ;)

ezt keresd ki, ha lesz időd:
tesco katalógus nov 6-12, 24. oldal alja: zenélő járássegítő (vagy mi a szösz) 4000 pénz, ilyen tolható tábla, rajta gombok meg izébizék.
a FP-s, ami az Auchan újságban van, eggyel komolyabbnak látszik, de ennyi pénzért lehet h ez sem rossz
ja, meg dörmimaci akció, 4et fizet 5öt kap, így 63 ft/db-ra jön ki



rossmann akció
nov 9től - 13ig

huggies megapack: 3749 ft, pontbeváltáskor 3186, de van az újságban 300 ft-os kupon hozzá ( a 4es méret 72 db), ami ~ 48 ft/db, illetve pontbeváltáskor meg csak 40 ft

HIPP menük 12 hótól 299 ft, pontbeváltáskor 254 ft

Kép

Kép
redwings
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!!!!

Nagyon gyorsan írok nektek,mert ,ár nem bíííííírom...aztán rohanok haza ördögeimhez(Szomszédolok,me nekem még mindig nincs gépem)

Szóval nem nagyon vagyok képbe,DE!
Minden ünneplőnek-utólag és előre is!!!-NAGYON SOKAT ÉS BOLDOGAT :lol:
A babásoknak külön puszi,nagyon vigyázzatok rájuk!
Egyik ismerősömnek most született meg a pici fia(ROLAND :lol: ),ma jöttek haza a kh-ból.

Mi "jól vagyunk",ha lehet ilyet mondani...Apa szörnyen hiányzik,meg persze TI IS :lol:

Alig várom,h végre normálisan is itt lehessek veletek,ne csak így futtában...SAjna így visszaolvasni sincs időm :x

Na.már megyek is,még egyszer.ÓRIÁSI PUSZ MINDENKINEK :) (ja,priviket köszönöm,tündérkék vagytok ám...!!!)

Jók legyetek 8)

Hibákért bocsi,rohanásban vagyok.......

Kép
Kép
nusyka
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép Együtt
Vendég
 


Sziasztok!
Majd köv 7végén megyek vizsgázni, most tanulok, meg takarítok.
pár 7múlva meg az 5éves érettségi talira megyek.
Nusyka, örülök, hogy jelentkeztél!

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


nusyka
jó, hogy hírt adtál magadról!
majd ha tudsz, gyere mostmár gyakrabban :)

Bumbike:
nagyon szépek vagytok így együtt (is)! :)
sok sikert a vizsgához, meg majd jó szórakozást a találkozóhoz (nekem jövőre a 10 éves lesz esedékes :shock: :oops: ), de azért majd te is jelentkezz ha tudsz
Nóci nagyon édi, a kis pálmafák irtó cukik :D


képzeljétek, végre megszületett a kedves ismerősömék babája, ma hajnalban kaptam az SMS-t, tetszett a szövege:
kedves véreim, ma reggel megkezdtem betyáros életemet - szüleim halálra rémítésének közepette (nem tom mi történt, majd kifaggatom őket) - 51 centivel és 4 kilóval: Bodzás Boldizsár
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: úgy örülök a boldogságuknak, istenem, hány évig vártak erre a babára...

na szép vasárnapot mindenkinek (mi megyünk anyósékhoz vizitelni, nehogy elszokjon tőlük a kölök, ha már ők nem nagyon törik magukat a látogatással... :? )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.11.08 15:16-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nusyka, de jó hogy jelentkeztél.. várunk! :D

Tündi: nagyon cuki Nóri :D Ezen a közös képen most nagyon látszik hogy hasonlít rád! :) Neked meg drukkolunk nagyon vizsgákhoz!

5. meg 10. érettségi találkozó?? hmm.. de fiatalok vagytok! :? Persze ezt már kitárgyaltuk korábban de most újra szembesültem. Pedig még mindig nem érzem magam annyinak amennyi.

Red: aztaaa de jó husiban van az a kis legény! :) Jó, hogy így örülnek a kiskrapeknak, és a leírtak szerint már nagyon megérdemelték. :D

Lili meg azt üzeni, hogy DEEEEEE FÁÁÁÁÁÁÁJ és nem meriiii. (azért folyton piszkálja) Megjegyzem, hogy már úgy kiáll, hogy csak na, fityeg össze-vissza. Az almát meg oldalt harapja :lol: Tegnap amúgy Letti besegített, őt próbálta terelgetni, de túlságosan rátelepedve, ő meg ugye kiszámíthatalan, hogy moztul. Jól állonfejelte :lol: Volt is sírás rívás, nagy lovacska anya ölében bömbölés... De nem engedte, hogy kihúzzam, hogymár túl legyünk rajta. Normál esetben hagynám, de annyit rinyál össze-vissza egész nap, hogy már kissé unom, közben meg mintha nekem is mozogna a fogam, szinte érzem az ínyemben lötyögni... :?
Nektek nem szoktak előjönni gyerekkori élmények, érzések azok kapcsán, amit épp átél a kismanótok. Bár ez a nagyobbacskáknál jön elő jobban, mert onnan van nekünk is emlékünk és csak Nicolcának van még nagyocskája. Mondjuk nekem egész kicsi koromból is vannak emlékeim.

Tegnap, felbuzdulva a fufrus hajvágás után, hogy olyan cuki lett ér rendezett a kis csibészkém, hátul is és körben levagdostam a hosszabb vékonyodó szálakat. Kissé kalandos volt ugyan, de tök jól sikerült és olyan szép sűrű és rendezett most hátul is. Mivel picit pöndörödik, most csak befelé kissé, így egy kis bubi frizuja van :D

Este meg Lili kikönyörögte, hogy menjünk el gyerekmisére este 6-kor legyen még pecsétje hittanra. Persze az igazi óvódás mise az 5-kor volt a másik templomban. Mindegy, mostmár ezt is tudjuk.
A püspök mise után berohant a gyóntatószékbe mert várt rá valaki. Mi meg rá vártunk. Bár látták hölgyek, hogy ott vagyunk, kis híján bezártak minket :shock: Végül valami nő adott pecsétet és már csak oldalajtón engedett ki persze, hogy meredek lépcső, szűk ajtó, madnem lezuhantam Lettivel.. De elképesztő, hogy ha nem rohanunk oda, simán bezártak volna és kishíján kilökdöstek az ajón :shock: Azt nem tudom, hogy ha pl a püspök elfelejti a kulcsát akkor pl. ő meg a gyóntatott személy hogy jönnek ki? Merthogy őket meg bezárták.Fura volt az egész.
Azt persze mondanom se kell, hogy Lili unta az egészet, ez nem volt annyira gyerekeknek szóló, pedig direk úgy próbálta a pap, de alig volt gyerek, felnőtt is csak kevés (a tömeget úgyse szeretem ilyen helyen). Letti persze tologatta a babakocsit és próbált felmászni kétes pozítúrákban a térdelőpadokra.. a hajam égnek állt úgyhogy inkább kísérgettem, meg menni kellett körbe-körbe, oldal szentéjnél lépcsőn fel-le (3 fok).. vígan galygalyozott. Lepakolta a mécseseket oldalt az imás falnál, alig bírtam elvinni onnan, még szerencse, hogy nem hisztizett, mert nagyon élvezte, hogy zörögnek és visszhangzik.
Lili meg járkált utánunk meg bőgött, hogy mindenki őt nézi (középen voltuk, a nagyja meg hátul ült), elől a püspök meg a vetítő, az oltár, hát hova is nézhetnének. :roll: Na meg persze a templomban rohangálókat úgyis gúvadt szemmel bámulják.

Lettinek meg megindult megint a hasa a fogától. Megint olyan csúnyán kicsípte, mint a múltkor, pedig most már rögtön a ZinkOxidos krémmel kenem.

Jaj a legfontosabbat majd elfelejtettem. Letti feláll már magától kapaszkodás nélkül pár napja, de ma el is indult és tett pár lépést. Persze együtt voltunk mind, és mindhárman visítottunk örömünkben, ő meg fürdött a dicsfényben :lol:
kchriske
 
 


Gratulálok a kis menő-manónak!!!
nagyon ügyes!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilnek üzenem, hogy én az összes tejfogamat magamnak húztam ki, úgyhogy nem veszem be a nagy rinyát :wink:

sztem a szentélynél szokott lenni külön művészbejáró a templomokon. tuti nem csak a főbejárat van.

p-nak még nincs mit levágnom a hajából
:lol:
tán soha meg se nő majd neki
ja, az előbb tört át a 4. foga: bal felső 1

bátorságod előtt fejet kell hajtanom, két gyerekkel templomba menni...
:D

Kép

Kép
redwings
 
 


Lili üzenete: "Kedves Piros! Az apukám már kihúzta :evil: " de kaptál részletesebb infot is. :lol:
Apa amúgy fűzi hogy minden másodikat hagy húzza ki, már úgy belejött és akkor betesz egy mécsest és ő lesz a Halloween töklámpás, vele ilyesztgeti majd a gyerekeket :? De vicces. És már aktualitását is vesztette.

Huuráá már 4 fogú Panna kisboszi! :D

Nekünk meg ugye most már akkor van egy 6 fogas és egy 1fogatlan boszikánk :lol:

Tudom, van kettő művészbejáró is, annak az egyikén zúgtunk le majdnem, de azt is bezárták ám és elmentek a nyanyák. Kvázi a 3. bejárat is tuti be volt zárva. :shock:
Mindegy, az ő dolguk. Asszem a papoknak is van mobiljuk, a múltkor láttam. Gondolom céges. :lol:

Bátorság: hát ja, de csak nem mer az Úr házában bárki megszólni, főleg ha a pap meg szívesen látja, hogy gyerekek is vannak. :lol: Amúgy nagyon nem volt kedvem menni, fáradt is voltam, de Lili már hetek óta nyúz és mindig csak ígérgetem és hát ígéret szép szó. Már nagy csalódást okoztam volna, ha most sem megyünk.
Gondolom legközelebb el kell mennünk az igazi ovis misére. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy az milyen, csak ahova menni kell tiszta sár az út, a ligetben ahol a csodatévő szent szobrok vannak. Két gyerkőccel ott vergődni kemény. Szal sárban biztos nem vállalom, csak ha megszárad vagy megfagy a talaj.
Viszont a hittan pl meglepően jó. Nem tömi szentéges micsodákkal őket a Kati néni, meg nem kell imákat bemagolni. Saját szavaikkal imádkozhatnak és jóságra, szeretetre stb.. ilyesmire ösztönzi őket és nagyon élvezi Lili, szeret járni. Szóval akár vallásos valaki akár nem, ez jó ötlet volt oda beíratni.

Na már megint szóf... m van. Bocsi :oops:
kchriske
 
 


Képzeljétek valamit nagyon magyaráz Letti, de nem értem. Már visszatérően mondja, szinte mondatban, ugyanazokkal a hanglejtésekkel, babaszavakkal, de nem tudok rájönni mit szeretne. :oops:
kchriske
 
 


Sziasztok!

Tudom, pár napja nem voltam (alig győztelek Titeket visszaolvasni), de Alexa mellett nehéz géphez jutni.

Gyorsan igyekszem reagálni mindenkinek, aztán húzok aludni.

Bumbike!
Nóra nagyon szép kislány, aranyosak a képek! Az a hintakutya is tök jópofa.

Nusyka!
De jó, hogy végre jelentkeztél! Remélem, sűrűbben is fogsz tudni jönni!

Red!
Gratula a sokasodó fogacskákhoz! A hajnak meg örülj, hogy csak annyi. Alexáét nem győzöm vágni, és a szombati elég csáléra sikerült. (Kchriske: tetszett a sapis módszer, de Alexánál nem jönne be, mert neki muszáj elemelnem a haját a fejétől, annyira rázza a fejét, és félek, hogy megszúrom őt, vagy kiszúrom a szemét).

Kchriske!
Nem megyek kórházba, mert nagyon rosszul viselem az "itt kellene maradnia, de saját felelősségére távozik" dolgokat. Nem tudok saját felelősségre dönteni, mert ez olyan, hogy nem tudom, melyik ujjamat harapjam.
Alexát most nem tudom anyámékra bízni, mert nekik ott van a kemoterápiás öcsém, aki nincs túl jól. Semmi szükség ott Alexára. Már az is jó, ha addig tudnak rá vigyázni, amíg tanítok. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyok képes Alexát napokra otthagyni, miközben sokszor egyáltalán nem fáj semmim, csak ha túlfárasztom magam. 1-1 napra meg nincs értelme odavinni, mert anyámék 40 km-re laknak tőlünk, vagyis az, hogy reggel elviszem, hazajövök, és este értemegyek, hazajövünk, potom 160 km lenne, ami sokkal fárasztóbb, mint Alexával lenni egész nap (meg hát benzinben sem épp mindegy).
A tesót tudatosan vállaltuk, tudtam, hogy nehéz lesz, és semmiért nem vállalom, hogy Alexa (aki most egyébként is rettentő anyás) ennek bármilyen hátrányát lássa. Igazad van, tényleg egy élet van odabent, de ez van. A dokimmal már az elején megmondtuk, hogy a tesónak ki kell bírnia a nagyobb megterhelést, mert máshogy nem megy. Ő mondta, hogy sosem fogja azt mondani, hogy ne emeljem fel Alexát, mert tudja, hogy nem tudom megoldani. Ez most biztos szemétségnek hangzik, de tényleg nem tudom máshogy megoldani.
Írtad, hogy sírós, nyugtalan lesz a baba a feszültség miatt, de Alexa sem lett sírós kisbaba, pedig az anyósom pokollá tette a teljes terhességemet (minden nap órákig sírtam), Alexa miatt pedig csak 1-1 napot vagyok kikészülve (az nem igaz, hogy minden idegesít!!! egyedül a nyűglődés, és az is csak akkor, ha reggeltől estig megy). És nem hiszem, hogy ki lennék merülve (sem fizikailag, sem idegileg, ezt Red írta, nem én!), bár estére tényleg elfáradok, de ez normális.
Alexának volt egy vagy két napja a héten, pont akkor, amikor Pannának Rednél, amikor hihetetlenül hisztis volt, de aztán elmúlt, és ennyi.

Az evést meg vagy félreírtam (nincs kedvem visszakeresni), vagy félreértetted, mert Alexa eszik, csak valahogy reggel és este nem éhes, és nem értem, miért nem. Ebédre viszont normál, sőt, a normálisnál nagyobb mennyiséget eszik. Igazából csak valami megoldást kerestem a reggelire és a vacsira, mert a nagyon darabos kajákból (pl. szendvics) eszik, de csak 1-2 falatot, az meg ugye nem sok. A többi nem érdekli. És ezzel nem tudok mit kezdeni.
Én nem adok még neki kétfogásos kajákat ebédre (sem időm, sem kedvem nincs a konyhában annyit bíbelődni), de pl. 3 napja a sütőtökkrémlevesből (neki volt benne egy pici csirkehús) egyszerre betolt 400 ml-t, az szerintem bőven elég, meg persze a
kötelező babajoghurt desszertnek. Nagyjából hasonló kajákat eszik, mint Letti, bár Alexa kap már lisztes cuccokat is (pl liszttel sűrítek), meg tejtermékeket, csak a normál tej, a gomba és a tojás maradnak ki teljesen (meg az olajos magvak és magvas gyümik). Nem is szoktam már külön főzni neki, és nem is főzök máshogy, mint magunknak, még az ízesítéssel sem (amúgy sem főzök csípősen, mert én nem szeretem). Csak annyi, hogy én még turmixolom a kaját, mert hiába a 8 (+ majdnem 2) fog, a darabosabb kajáktól Alexa öklendezik (a gyerekorvos szerint majd rákap, de addig nem kell erőltetni).
Szóval, totál nem arról van szó, hogy semmit nem eszik, és nem aggódom úgy, mint anno, amikor Alexa beteg volt.

Csak azért írtam le ezeket (visszaolvastam, és egy kicsit védekezésnek tűnik, pedig nem akartam védekezni, mert nincs miért), mert egyáltalán nincs akkora baj, amekkorára gondoltál! Pannának és Alexának egyszerre volt rossz (illetve nekünk nehezen elviselhető) napjuk, és egy kicsit mindketten kibuktunk. Egyébként én nem fáradtan is kiakadok, ha Alexa egész nap nyávog, mert engem ez a hang nagyon zavar, nem tehetek róla. Az tény, hogy sokat görcsöl a hasam, de ha arra gondolok, hogy Alexával az elsőtől az utolsó napig végig görcsölt - minden nap és egész nap -, és sokszor ennél jóval erősebben, akkor nem ijeszt meg annyira. Persze, hogy megijedek, hogy nehogy meg akarjon születni a baba, de bízom abban, hogy nem fog, mást meg nem tehetek.

Hát, nagyjából ennyi. Kchriske! Remélem, nem bántottalak meg, és köszönöm az aggódást, de tényleg nincs olyan nagy baj.

Ja! Eszembe jutott még valami! A hétvégén voltunk a Baba-Mama expón, és voltam 4D-s UH-n. Most már tuti, hogy tényleg egy baba van (tudom, nem írtam róla, szándékosan, de 2 hétig volt egy olyan gyanú, hogy esetleg ketten vannak), és tényleg kisfiú. És az UH szerint is minden rendben van vele.
Az expón vettünk Alexának egy pár puhatalpú kiscipőt (olcsóbb volt, mint a Liliputi, de pont ugyanolyan), meg nekem egy kord kismama nadrágot (4800 Ft-ért, ami jóval olcsóbb, mint amiket boltokban láttam). Egyébként nagyon jó volt, Alexa hihetetlenül élvezte, alig bírtuk követni, úgy tekert a tömegben (egyik kezét még fogni kell, de egyébként száguld ezerrel). Kipróbált egy csomó játékot és szoros barátságot kötött az ING-s oroszlánnal (egy pasi beöltözött egy hatalmas oroszlánnak) - bújt hozzá, simogatta, megcsikizte, csak egy lufival tudtuk 10 perc után tovább csalogatni. Az ING-sek csináltattak képeket egy profi fotóssal, majd küldik e-mailben. Alig várom!!! Szóval, nagyon megérte elmenni, főleg mert a jegyeket ingyen kaptuk!

Na, megyek zuhizni, késő van. Holnap este megyek fogászatra a letört fogammal (ma a gomba pörköltbe beletört még egy darab ugyanabból a fogból, pedig tök puha volt), kissé be vagyok sz..va, de leginkább attól, hogy mennyibe fog ez kerülni.

Na, tényleg jó éjt!

Kép
Kép
detty74
 
 


igen, én írtam, hogy le vannak merülve az aksijaim fizikailag + mindenhogy (legalábbis a korábbi önmagamhoz képest :shock: ) és jelentem, asszem még tart (sokat segít, hogy misi minden második este átvállalja a pannával alvást, legalábbis az első nagyobb felüvöltésig, de ez akkor is 2-3 óra plusz alvást jelent kétnaponta, és bizony sokat számít!)
De az tök jó, hogy te bizakodóbb vagy! Én még nagyon f*sok attól, hogy mi lesz ha megszületik Boti. Féltem Pannát, meg Botit is, hogy meg tudom-e adni majd nekik azt a mennyiségű törődést, amire szükségük lenne.
És már most lelkiismeret furdalásom van, jó előre...

Amúgy sztem Kchriske csak segíteni akart.
Még jó, hogy Panna nem nyávog, (vagy jókedvű, vagy üvölt), nem tom, én hogy bírnám. Én úgy hiszem, az ő mentalisában erős nyomot hagytak a várandósság alatti történések: a műtét, és hogy körömszakadtáig harcolnia kellett a túlélésért.
Nagyon tud akarni. És azonnal és mindenáron.
Ő ilyen és kész. Szerencsére már elfogadtam ilyennek, hogy vérremenő konfliktusaink vannak nüansznyi dolgokon, és tudom, hogy ez egyre nehezebb lesz ahogy nő és erősödik az öntudata. Nem tudom mihez kezdenék, ha idegesítene ez a jellemvonása, vagy ahogy előadja az akaratát.

ó, gratulálok a kisfiúhoz! név-5let? :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detti: Nem. Nem sértődtem meg, inkább én remélem, hogy Te nem, mert tényleg csak segíteni akartam. De asszem visszafogom magam.
Tudom, hogy Red írta, hogy ki van merülve, és bár Te szó szerint így nem írtad ki, abból amiket és ahogy leírtad, ugyanez jött le, sőt jobban, számomra legalábbis.
Az evéshez meg ha jól emlékszem valami olyasmit írtál, hogy semmit nem eszik szinte egész nap, darabosból meg csak fél párizsit vagy virslit napok óta.. de már nekem sincs se időm, se kedvem visszaolvasni. Ennyire nem lovalom bele magam, főleg ha nincs baj.

Gratula a kisfiúcskához és örülök, hogy minden rendben van vele is.

Red: nincs okod a lelkifurdalásra. Tudom ez most így nem fog elmúlni, és készülj fel, az első hónap iszonyú lesz, akkor lesz igazán lelkifurdalásod, de aztán szépen összerendeződik minden és mindenkire jut elég idő, Panna meg megtanulja, hogy néha kicsit várni kell, de közben segíthet, akkor gyorsabban lesz rá is időd. Tudod, ahogy írtam :wink:

Na, puszi mindenkinek.
kchriske
 
 


detty74 írta:
Ráadásul gondjaink vannak a kajálással, mert sem reggelire, sem vacsorára nem akar szinte semmit megenni. A tápszert már csak ritkán fogadja el (mindig van pár nap, amikor igen, de aztán megint nem), és már a HIPP-es Jó éj papival is gondok vannak, pedig azt eddig szerette. A tegnapi zabkása sem jött be, attól féltem, hogy éjjel kelni fog, hogy éhes, de nem. És reggelizni is alig akart. Nem tudom mit adjak neki, mert a darabos kajákból ugyan eszik, de nagyon keveset, az nem tesz ki egy normál étkezést (pl. eszik egy fél szelet sonkát, vagy egy fél virslit, de ennyi, és kenyeret nem).



Kchriske!

Nem ezen múlik, de én ennyit írtam. Ebédről és uzsiról nincs benne szó.
Egyébként engem sem bántottál meg, és tudom, hogy segíteni akartál! Nem tudom, mit írhattam olyant, amiből az jött le, hogy teljesen kész vagyok, leszámítva azt az egy (vagy két) napot, ami tényleg nagyon nehéz volt. Talán a múltbeli események miatt gondoltad, hogy már megint ez van. De nem! És azt anno megígértem, hogy ha teljesen kész leszek, nem fogom megírni, és ehhez tartom is magam. Max. eltűnök egy kis időre, amíg rendeződnek a dolgok. NAgyon feszültek vagyunk most mind az öcsém miatt, aki egyre rosszabbul van a kemótól, meg van egy csomó más jellegű problémánk is (kinek nincs?), ezért néha nehezebben veszem Alexa rossz napjait, de pl. már napok óta tök normális. Kicsit el kellett kezdeni "megnevelni", és nem reagálok a hisztikre, nem ugrom minden nyivákolásra, és lassan kezdi megszokni, hogy nem tud ugráltatni. Hétfőnként persze rosszabb, mert Csabinak még nem megy annyira, és megszokja a kiscsaj, hogy ő ugrik az első nyányányááááá-ra, de majd visszarázódik.

Remélem, nincs harag senkivel!

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja! Red! Most egyelőre úgy néz ki, hogy Krisztián lesz a tesó, de persze a hátralévő 4 hónap alatt ez még változhat.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Csak így távirati stílusban:

Tündi! Nóri olyan széééééép! Tök jók a képek! Kéz és lábtörést a vizsgákhoz és jó szórakozást az oszt talihoz. Nekünk lassan a 15. lesz (na jó még két év)

Red! Gratula a fogakhoz!!! Most már jobb Tündérpanka közérzete?
Vagy még vannak útban fogak? Nem is igaz, hogy nincs hajatok! Az egyik képen tök jól látszott, hogy milyen sok van!

Kchriske! Nektek pedig gratula a Járóbabához! :) Nálunk Babóca nem csak szöszöket eszik, hanem ezeket a h..lye habtapikat. Lánykám és párom fia nem ették (tőlük örökölte Babóca), de ez a fiú mást sem csinál. Kiveszi egy részét és letép a fogával egy darabot. Apa azt mondta, felszedi az egészet!!! Tényleg bosszantó, nem úgy láttam, hogy lenyelné, de ha mégis?!
Nekünk a járássegítő az az asztal, a fotel, a puf és minden, amit el tud tolni a helyéről. Bár már nemigen kell neki segíteni, megy mint a golyó. Főleg, ha utol akarnám érni, hogy visszaadjam rá a zoknit meg a cipőt :lol: Akkor rohan csak igazán.

Kép
Kép
nicolca
 
 


kchriske:
tudom- tudom, írtad, és tényleg jó lenne befogni majd segítségnek p-t a kicsi körüli teendőkbe, de egyenlőre ezzel kapcsolatban is kétségeim vannak :oops:
egyszerűbb utasításokat persze végrehajt: hozd ide ezt, vidd oda apának azt , tedd vissza a fiókba, stb és tudom , hogy addig még sokat is fejlődhet. De jelenleg a kisebb gyerekekkel való kontaktusa kimerül abban, hogy simogatja meg piszkálja őket, és próbálna kommunikálni, amire ők értelemszerűen nem úgy reagálnak ahogy P várná ,ezt meg vagy megunja, vagy felmérgesíti magát rajta.
Azt végképp nem komálja, ha az "idegen" gyerek fizikai kontaktusba kerül velem.
elképzelésem sincs, hogyan fogja megszokni hogy osztoznia kell rajtam meg apán...

nicolca:
végre rólatok is hallani :)
találtál a pelusban habtapi darabokat? mert ha nem ,akkor nem evett belőle...
ja, amúgy valamivel jobb a helyzet fog-fronton, de korántsem értük pihenőhöz, most is legalább kettőt látok ami nagyon közel van az ínyfelszínhez.
ezért ez a két hét alatt 3 fog (ebből kettő két nap alatt) elég durva volt sztem.
tök furi hogy ott fehérlenek a szájában :D
ha még a haj is megnő, rá sem fogunk ismerni :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Detti: miért lenne harag?
Érhtető, hogy idegesek vagytok az öcséd miatt meg egyéb problémák, és írtál is ezekről. Ezért is gondoltam, hogy kivagy, ami érthető is: és nem egy hsz-ből szűrtem le, hanem a sok utóbbiból. Ezért javasoltam, hogy jó lenne megállni és pihenni, de mindegy, Te érzed, Te tudod, én meg csak annyit tudok leszűrni amit épp leírtál. Globálban nyilván nem láthatom át. (Kvázi, ne is szóljak bele :oops: )
Az evés dolgot meg egészben kezeltem, értettem, nem bontottam le öt étkezésre gondolom siettem és nem figyeltem annyira szó szerint, mert nekem is van dolgom és gondom ezer amitől zsong a fejem. De kétségbeesettnek tűnt amit írtál, sebaj ezek szerint számomra nem volt teljesen érthető és úgy következtettem. A lényeg, hogy nincs baj.

Nicolca: tök jó hogy táviratoztál nekünk :lol: Babóca nagyon ügyi. Elképzeltelek titeket ahogy kergeted a kis kópét :lol: Lassan én is ilyen sorsra jutok, bár mászva hasonló, csak ha már felé indulok és irgum-burgumozok akkor ezerrel teper vissza és röhög, hogy lebukott. De meddig jön majd vissza?
A habtapihami nagyon kemény. Szerintem is szedjétek fel, mert adott esetben egy db nem biztos, hogy eljut a pelusig, hanem megakadhat a torkán, de ezt úgyis tudod. Én is vaciláltam egy időben, mert Letti is rágta, és féltem, hogy ha kinn lesznek a fogai... de abbahagyta szerencsére. Ha újra elkezdi én felszedem és alá tolom a szőnyeget, legfeljebb mi a padlón járunk, de az is lehet, hogy varrok egy babaszőnyeget. Már úgyis terveztem a hálóba, mire majd kimászik a kiságyból a két rács között (mármint egy rács ki van véve és majd ha megfordítjuk arra a felére nagyobbacskán) ne a hideg padlón csücsülgessen. Viszont ami veszélyforrás nálunk, hogy a cimkéket már nem csak nézegeti, szopogtja, hanem ugye mostmár rágja és tépni próbálja. Félek egyszer sikerül, úgyhogy készülök eltenni ezeket. Így ugyan nem marad odabújós játék. Persze felügyelet mellett odaadnám, de pillanatnyilag tele a járóka ilyenekkel, mert szereti. Igaz kevés időt tölt mostmár ott, csak ha nagyon muszáj, de pl. most Tesóka blúzát koboztam el, kifordítva a cimkéjét csócsálta :shock:

na megyek, pancsi, fürdés..
kchriske
 
 


a habtapi ilyen kemény? :shock: :oops: bocsi, nekünk nincs, én csak az unokatesóknál láttam, de az olyan anyag volt, mint egy sima polifoam, simán ki lehetett belőle csípni egy kis darabot is akár. de lehet hogy az már öreg volt, vagy car minőségű vagy nemtom... :oops:
ha tényleg ilyen kemény, akkor szerintem is szedjétek fel inkább, nehogy baj legyen.
milyen jó, hogy nekünk nincs, nem fő a fejem miatta :)

pannának most a fogcsikorgatás a menő :shock: remélem ha elmúlik a fogacskák újdonságának varázsa, leszokik róla, mert kivagyok a hangjától, mintha a gerincemet reszelgetné...

kchriske: kitaláltad már a szülinapi tortát???

Kép

Kép
redwings
 
 


Igen :D valószínűleg katica lesz, ha lesz zsém a hozzávalókra :(

Annyira nem kemény a habtapi, hanem az, hogy azt hami :?
Végülis polifoam, de simán nem lehet belőle kicsípni darabokat, ha jó állapotban van, bár biztos több féle is van a piacon. Elég kemény meló lenne. Főleg, ha még jó állapotban van. Viszont Lettinek is sikerült már elszakítgatni párat, azt le is cseréltem, mert pont a puzzle szerű kiálló részt. De a miénk már 6 éves. A belső kis alkatrészeket én pillanatragival beragasztottam, nagyon tartott, de már azt is kezdi szétbombázni, mert elég erős lett. Ez a gyerek mindent szétszed. Addig nem nyugszik, amíg nem sikerül, vagy begurul de ez ritka.
Lili semmi ilyet ne csinált és sose jutott eszébe még felszedni sem, nemhogy rágcsálni meg tépkedni.

A fogacskákkal viszont simán ki lehet csípni, tépni kisebb-nagyobb darabokat ami fulladáshoz vezethet, mert annyira azért erős az anyag, nem lehet simán lenyelni, megakadhat, de ha lehetne sem biztos, hogy simán végig menne, valahol gigszit okozhat.

Lili tavaly bánatában sima 20 éves szivacsot tépett és tömött az orrába az ovis kispadból. Mállós puha vacak volt már, mégis elzárta az orrjáratát.
(Az lett gyanús, hogy csak az egyik oldal folyt az orra, és kisebesedett és bűzlött mint a rothadt hús. Annyira betolta, hogy 1. körben még a gyerekorvos sem vette észre, itthon meg a kérdezgetésre (gyanús volt, hogy nem megy át a sterimar, hanem félig kifolyt) letagadta majd 4-5 napig. És az puha volt. )
Szóval mindenre figyelni kell, mert szinte bármi lehet potenciális veszélyforrás, mégha addig soha eszébe sem jutott :?
kchriske
 
 


hú, hát akkor vmi nagyon vacak van sógornőméknek, mert abból körömmel simán ki lehet csípni pár milis darabokat is.

a katica jópofa lesz :)

ma megyek védőnőhöz, hát kíváncsi vagyok... itthon már hetek óta nem mertem mérlegre állni
:oops:

Kép

Kép
redwings
 
 


Ugyan, Red, majd ráfogod a kis Boti babusra, hogy ilyen vasgyúró :wink: :lol:

Remélem minden okés lesz!
kchriske
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.11.10 18:34-kor.
barika2008
 
 


ezennel javaslom, hogy legyünk zárt topic!
MIELŐBB!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Hogy a manóba kell szerkeszteni a hozzászólásodat?

Red! Mi volt a védőnéninél?

Kchriske! Katica torta? Én örülök, ha összehozok megen egy curlinget :lol:

Babóca nem nyeli le a habtapit, de nem a pelusból tudom, hanem ahogy utálkozva próbálja kiszedni a szájából. Persze, ha én akarok belenyúlni, hogy kivegyem, úgy megharap, hogy a könnyem kiszökken!

ÓÓóó! A vakegér! Hát ott van a jobb felső sarokban, hogy szerkeszt :oops:

Kép
Kép
nicolca
 
 


úgy tudod szerkeszteni, hogy a hozzászólásod jobb felső sarkában látsz két buborékot:
" idézet" és "szerkeszt"
na ha ez utóbbira rányomsz,akkor kiadja olyan szövegablakban, mint amikor írtad, és bele tudsz írni, vagy kitörölheted stb.
ennyi, csókolomakezit kisnacccsága

ja, bocsi, látom hogy megtaláltad :D vakegér vok ma este :D

ó, a védőnéninél? :lol: :oops: nem mondom meg
na jó: 6 kilónál járok (elsüllyedős smile nincs?!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.11.10 23:29-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Huhhh lemaradtam valamiről??

Red: ugyan már mi az a 6 kiló!? :wink: Már miért kéne elsüllyedned fél idős terhesen?

Nicolca: A kis harapós! :lol:
Torta: háát most nagy a szám, bár nem ígértem én semmit, csak hogy azt tervezem, hogy ez lesz. De ahogy elnéztem talán az nem olyan bonyolult és szereti a katicát. Annyi, hogy a tetejét sztem rozsdamentes acél tálban sütöm meg és akkor megvan a kupola forma és a marcipánt meg ki kell nyújtani és ráillesztgetni, a többi már csak díszítés kérdése. Aztán persze ki tudja mennyit szenvedek vele, mert lehet hibás az egész elgondolás. :? Azt még nem tudom, hogy a feje külön legyen és olyan aribb babásabb, vagy mint az igazinak a kupolában. Az biztos, hogy egy ici-picike katicatortát majd 7000 ért láttam a Pólusban a szamos marcipán cukijánál. De máshol sem igen olcsóbb. De ránéztem és "ezt még én is megcsinálom" gondolat jött. :? Aztán majd meglátjuk, mekkora lesz az égés :D
kchriske
 
 


hát ott az elsüllyedés, hogy pannával összesen híztam ennyit (igaz, hogy közben volt a műtét, ami miatt fogytam is , és nagy nehezen jöttem fel eredeti súlyra)
vele 84 kilósan mentem szülni, tehát még van 4,5 kilónyi szabad felhasználású kvótám a szülésig :D

ja, és pénteken megyek cukorterhelésre - blőáááá

nem sokról maradtál le, volt egy kis sárdobálás, de úgy tűnik, vége lett, mielőtt igazán elkezdődhetett volna - aminek én személy szerint nagyon örülök.
ha érdekel bővebben is, akkor privit tudok dobni, de sztem nem ér ennél több szót a dolog.

a katica tortát TUTIRA meg tudod csinálni!
van ám laposhátú verzióban is(ha jól látom, kojak-nyalóka a csápja :D)
Kép

nálunk ehhez hasonlót lehet cukiban kapni, de szte motthon is kivitelezhető, ennek aranyos arca van:
Kép

ez pl házi készítésű lehet szerintem:
Kép

a marcipán sajna nem olcsó, talán jobban kijössz az ételfestékes megoldással (bár marcipánból az igazi, tudom :D)

Kép

Kép
redwings
 
 


Jaj Red, de kedves vaaaaagy! :o Köszi a katica tortákat :D
Tudom, hogy a marcipán drága.. majd meglátjuk. Ha lesz egy angyalkánk akkor azért abból szeretném. Ha nem akkor a cukorgyurma amit írtál és abba ételfesték, ugyi így kell?
Na, mostmár kezdek izgulni emiatt is.
Ma lett a napja annak is (emiatt is izgatott vagyok, mindent jól írtam-e be), hogy biztosítót váltottunk (CSAK 63 000 Ft-ot spórulunk ezzel!! :shock: ) Nem is tudtam, hogy ennyire drága volt a miénk. Mindig szenvedtünk a díjjal, majdnem fel is mondták párszor, de nem gondoltam, hogy ekkora különbségek lehetnek!! Persze most ott vannak a kampány kedvezmények is, de azok nem annyira számottevőek, bár sokat számítanak. (Bárcsak törlesztőrészletet is lehetne így váltogatni :? )

Na, ma mozgalmas napunk van.. megyek, majd később estefelé talán.
kchriske
 
 


Kchriske,
Én a piskótát feltekertem(töltelékkel), nagyon fontos, hogy nedves kharuhával tekerd fel! elvágtam kb 1-2cm szélesre, az így kapott csigákat tettem egy folpack-kal beborított tál belsejébe szorosan egymás mellé, aztán az így keletkezett belsejét még bármivel meg lehet tölteni. pár ó hűtés után már ki lehet "önteni". én a szülinapos charlotte totrát csináltam így.
pontosabb leírás:
http://www.hotdog.hu/magazin/magazin_ar ... h_id=66726

lehet kapni marcipán ízű cukormázport, amihez csak víz kell, 200-250ft, és abba lehet tenni ételfestéket, aminek darabja 60-80ft
Vendég
 


Kchriske, januártól 4121 ft a bitzosításunk, B10es kategória, Posta Biztosító, 1,2-es motor.


azért a cukormázport próbáljátok ki előbb, ne a nagy napon debütáljon. lehet hogy csak én vagyok béna, de nekem folyt össze vissza, aztán meg belekötött a tálkába. :shock: pedig NAGYON igyekeztem, meg leírás szerint csináltam stb...

a cukigyurmát is próbáld ki előbb kicsi mennyiségben.
de ezzel pont úgy kell bánni mint a marcipánnal szal egy nehézségű a kettő.
A charlotte-torta alap tök jó, csak olyan széééép hogy fáj az ember szíve ha el kell rejteni, mert ott ugye a látvány miatt csinálják csigákból :oops:

no mostmár érdekel és utánaolvasok, hogy a cukrászatokban hogyan csinálják meg piskótalapból a katica hátát.

a heveromnak volt szülinapja, és félbevágott kézilabda-tortát csináltattunk (közösen a csapattal összedobtuk rá), és az simán egymásra rakott lapok+krém volt, csak a piskótalapok széle ferdén volt vágva.
meg az egész a lapok között bőséggel+kívül vékonyan krémmel megkenve és beborítva cukormasszás lappal, amit a köznyelv marcipánnak hív ugyan, de csak marcipán aroma van benne egyébként porcukor+víz.

akár a katicát is meg lehetne így csinálni.

Kép

Kép
redwings
 
 


sehol senki :roll: :?: :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok! Hú, mennyit írtatok! Na, látom, Barika megint aktív volt, elküldené valaki priviben, hogy miről maradtam le? Csak mert látom, már "visszíszívta".... :)

Detty! Szerintem totál érthető, ha a tesód miatt idegesebb vagy, és ez nyilván kihat az otthoni dologkra is. Pláne, hogy babát is vársz, az megint csak szélsőségeket tud kihozni az emberből. A másik sejtelmem meg az, hogy egyszerűen fogalmazási dolgokon múlik az egész, sokszor szerintem csak aggaszt valami ,de úgy írod, hogy kiborít, és aki olvassa, azt hiszi, hogy totál kész vagy. Ha viszont tényleg totál kész vagy, akkor én csak azt tudom javasolni, amit már régebben is, a kinez nagyon sokat segít, és emlékszel, egyszer már majdnem ott voltál, csak közben kicsit javult a helyzet, és végül úgy érezted nem kell. Ha nagyon padlón vagy, én továbbra is azt ajánlom, mert azon túl, hogy egy kicsit oldaná a stresszt, magadhoz is közelebb tudnál kerülni, ami valljuk be, pici gyerekkel, aztán pocakkal, később meg majd két picivel nem egyszerű dolog, még ha magadtól is nyitott lennél rá, hogy pl egyedül meditálgass vagy relaxálj időnként. Szerintem sokat segít már egy beszélgetés is, ahol kieresztheted a gőzt.

Hú, csajok, én úgy irigykedem, hogy nektek van türelmetek ilyen tortákat csinálni. Csupanyál előtt még talán belevágtam volna, na de most már egyszerűen nincs türelem pepecselni. Nem mintha ő nem engedné, nagyon simulékony természete van (leszámítva a konnektor témát), sőt, ha ott lehet a közelben, és figyelhet, akkor még le is köti. Inkább magamon érzem, hogy alkalmatlan vagyok rá mostanság. Na de majd lesz megint kreatív időszakom nekem is, anélkül úgysem bírom hosszútávon. :D

Az összes kép nagyon édes! És olyan jó látni, ahogy a picurkák egyre nagyobbak, és egyénibbek lesznek. :)

Mi elég rendesen lebetegedtünk, pont egyszerre, úgyhogy így legalább kb tudom, hogy érzi magát Csupanyál, és talán könnyebb neki segíteni. Az oscillococcium nagyon király, bár a dokink nem hisz benne, de én emlékszem mennyi ideig tartott nélküle régebben egy jó kis influenza, most kb fele annyi idő egy-egy szakasz.
Viszont úgy érzem, be fogom adni a derekamat h1n1 ügyben, mert ez a sima változat is eléggé földhöz vágott mindkettőnket. Csak még egy véleményre várok, mert ha a külföldi oltóanyag kevésbé veszélyes kicsikre és várandósokra, akkor inkább beszerezzük valahogy azt. Képtelenség elzárkózni a külvilágtól nyárig, pláne, hogy a családunk mindkét oldalon kb. 20-20 fő karácsonykor. Ha máskor nem, hát ott tuti, hogy beszedünk valamit. Asszem nincs jó döntés ezügyben, úgyhogy totál értem azt is, aki nem akarja az oltást, egyszerűen valamelyiket választani kell, aztán végig vinni, és kész.

Voltunk dokinál is, kistesóval minden OK, nagyon aktív, és úgy tűnik, ő is fiú lesz. Vagy ezt már írtam? A nevekkel bajban vagyunk, mert Csupanyál civil neve sem volt egyszerű kör, de azt egy régi történet alapján végül kiötlöttük. Most viszont már egyik név sem húz minket, ráadásul a férjem oldalán 14 fiú név már foglalt ugyanazzal a vezetéknévvel a családban, így aztán eléggé be vannak határolva a lehetőségek, ha egyedit szeretnénk. Na de majd kitalálunk valamit. Viszont ne haragudjatok, de mivel a tesóm szerintem olvas, nem fogom megírni a választást, mert senkinek nem mondjuk el előre, tanulva az első körből... :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


kisbogarka:
küldtem neked privit, de nemtom h elment-e, mert vmit sz*rozott a gép :shock:
az is lehet h 2x sikerült... na mind1, remélem megkaptad
:roll:

Grat az újabb fiúhoz :D
azért így sok mindenben egyszerűbb lesz: öltöztetés, játékok, szobák stb

az oltás miatt én is bizonytalankodom, a védőnőm ellenzi, a háziorvos boldog-boldogtalant beolt MINDIG MINDENNEL, a nődoki meg csak a vállát vonogatta hogy őket nem tájékoztatták megfelelően... :? :shock:
szedjük az oscillo-t megelőzésként, de mivel misi többszáz emberrel találkozik naponta, ez valszeg hangyafingnyit sem számít...
és P-t sem tudom, hogy merjem-e oltatni, ha meg mi bevagyunk ő meg nem akkor az se ér semmit.
ha ez ellen kérjük, akkor a többi ellen is kellene, nem?
az meg úgy ráadásul egy vagyon :S
NEM TUDOM mit tegyek

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tortaötleteket megsasolom. Most nincs időm írni sem, de oltás ügyben tudok segíteni nektek, legalábbis a saját infóimmal.
Jövök és elmondom majd. Ja, Lili amúgy már megkapta múlt héten, hős volt és ő akarta nagyon, mi meg Letti miatt megkapjuk holnapv. hétfőn még ingyen. Bár csak 6hig- babásoknak a szüleinek jár ingyen, de a mi orvosunk még beolt minket. Sztem tök rendi és azért kell mert Lettit viszont nem lehet. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy 3 éves kor alatt valóban nincs tapasztalat, szóval az necces, de a fölött van, szóval a többi hazugság. Ha valaki be is lázasodik tőle stb. Az fel olyan sincs, mintha a betegséggel és annak súlyos szövődményeivel küszködne és veszélyeztetné magát. A láz stb is azért alakul ki, mert az oltás tulajdonképp gyengített ártalmatlan vírus ami ellen a szervezet védekező reakcióba lép. Aki így reagál erre annak a betegség is súlyosabb reakciót és betegséget váltana ki. Én gyorsba ezt tudom de majd jövök este...
Szóval nem akarjuk Lettinek hazahozni, ezért körbevédjük magunkkal, az sokat számít.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Na itt..

Kisbogárka: grat a másik kis trónörököshöz. :D Remélem hamarosan meggyógyultok.

Red: valahogy úgy képzeltem megcsinálni a tortit, ahogy leírtad a kosárlabdát, csak a tetejét könnyebb és szebb talán, ha öblös tálban sütöm. Így szépen megvan a forma, nem kell vagdosni.

A biztosításunk meg a Ti biztosítótoknál nekünk majdnem 10 000 lenne! Persze még ez is sokkal kevesebb, mint ami eddig volt, de nekünk ugyanaz drágább.
Eleve, csak B3-as bónuszom van, mert csak két éve van a nevemen autó és 9 éve van jogsim. A kocsi 1,6-os, ugye ez is növeli a díjat és Vác, hát megyejogú város, ez szintén növelő tényező.
Nekünk az Uniqa volt a legkedvezőbb. Így lesz 6000 pár száz.

Mennem kell...

Tündi: a charlottot most nem hiszem, hogy csinálok, de minden elismerésem a Tiéd és köszi. Egyszer azért kipróbálom. :) Köszi a cukormázpor tippet. Még vacilálok mi legyen.
kchriske
 
 


Kisbogárka! Gratulálok én is a fiúcskához! Tudom, hogy így utólag mindegy, de volt valami vágyatok, hogy fiú vagy lány legyen?
Mi marhára lányt vártunk mikor Babóca a pocakomban volt, kicsit ki is akadtunk, mikor kiderült, hogy t..e van a menyasszonynak, de most már el sem tudnám képzelni, hogy milyen lenne egy lányka.

Az oltást mi bizti, hogy kihagyjuk. A dokink sem erőlteti. Azt mondta, hogy igazából meg sem tudják különböztetni az orvosok a h1n1-et és a "sima" influenzát a tünetei alapján...

Kchriske! Lili nagy hős: oltás meg fog! Elképesztő!
Viszont sokáig már nem gondolkozhatsz, hogy milyen torta legyen :) (mint ahogy én sem :oops: )

Hamarosan összekapom magam és teszek képeket.

Nem tudom, ki mennyire babonás, de azért szép és nyugalmas napot mindenkinek!!!

Kép
Kép
nicolca
 
 


jé, tényleg :D
reggel majdnem felrúgtam véletlenül egy fekete macsekot a ház előtt - neki MÁR szerencsésen indult a napja ;)
nekem is, mert még nem hánytam ki a cukorlötyit, 10-re megyek vissza :S
nicolca, te milyen tortában gondolkozol?
majd várjuk a képeket :D

és *ezt* a baciknak:
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: