Új privát üzeneted érkezett!

Húhaaa, velem lesz tele az oldal..

Visszaolvastam.. bocsi az gépelési és egyéb hibákért.

Szóval képek....

A TORTA :D :

Kép Kép Kép Kép Kép

Ajándék:

Kép Kép Kép
kchriske
 
 


Nagyon boldog szülinapot Letti!

Kriszti! Megint veled kezdődik az oldal :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon jó lett a torta, én már nem is próbálkozom asszem semmivel. Ha nem mondtad volna, hogy ti csináltátok, teljesen cukrászdás lett volna!
Az pedig tök jó, hogy jól sikerült a sznap. Nem őrülsz még meg a járássegítő hangjától?

Tegnap én is elrángattam apát, hogy vegyük meg Babóca ajándékát, ne utolsó pill-re maradjon.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Boldog Szülinapot Lettinek!
Szerintem is nagyon jó lett a torta!
Vendég
 

 
 

nagyon szupi lett a torta!
panna itt ugrál és felváltva énekeli a katicás dalát, meg kiabálva mutogat a tortára, hogy NYAMMÁT!!! NYAMMÁTOT!!! (mostanában úgy nyomatékosít, hogy túlragoz:roll: )
szak neki is bejön kajakra a torta :D
csak az a baj, hogy nem csak ő enne most belőle szívesen... :oops:

jópofa ez a járássegítő, bizti jól ellessz a rajta lévő izébizékkel

nicolca: mit fog kapni Babóca?

Kép

Kép
redwings
 
 


Kchriske! Nagyon jók a képek! És a torta is! :) Nagyon boldog szülinapot Lettinek!

Nicolca! Ugye Babóca tortáját is megnézhetjük majd!

Red! Egyél valamit, ami csillapítja a tortavágyat (bevallom, rám valamelyik nap úgy rám tört a csokivágy, hogy felbontottam az egyetlen csomag tortabevonót... :oops: asszem ez már kóros... :D direkt nem tartunk itthon édességet, csak azt, azt szoktam a sütikbe tenni, ha néha sütünk valamit - sajna az is finom... :roll: ) és utána dolgozd le azzal, hogy elküldöd azt a privit! :D

Köszi a Stodal infokat, elkezdtem szedni, azóta sokkal de sokkal jobban vagyok, lassan már kutya bajom sem lesz.

Oltás ügyben újabb infom van, a dokink mot már mindeképp be akarja oltani Csupanyálat, meg engem is. Azt mondta, hogy 400 gyereket oltott már, és egyiknek sem volt semm melékhatása (mármint oltás utáni láz, ilyesmi, nyilván csak erről tudhat - ez az én megjegyzésem, nem az övé). Egy év fölötti gyerekeket mind oltja. Kismamákat is, ha a háziorvosuk nem akarja, mert szerinte nagyon komoly kockázatnak vannak (vagyunk) kitéve. Két dolgot mondott, ami észszerűnek tűnik.:
(na mindjárt jövök, Csupanyál óbégat az ágyból...)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


NA majd délután...

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Szóval. Az egyik ok, hogy a baba ahogy nő, felnyomja a rekeszizmot, ami így összenyomja a tüdőt, és ettől magasabb a tüdőgyuszi kialakulásának a kockázata. A másik, hogy nem hogy nem követi az anya immunrendszere a baba fejlődését, de a terhesség előrehaladtával még gyengül is, ugyanis a magzat nyilván nem pontosan egyezik az anyával, így ha nem gyengülne az immunrenszer, kilökné a babát védekezésképpen. Tehát ahogy gyengül az immunrendszer, úgy egyre fogékonyabb az ember a fertőzésre, és mivel mi gyakorlatilag a járványt végighordjuk, és várhatóan még szülni is benne fogunk, a baba és a saját érdekünk is az oltás. Mert a baba a születés után nem kaphatja meg, viszont így rajtuk keresztül megkapja a védettséget.
Ja, és megkérdeztem, hogy mit gondol a hasított oltóanyagról, érdemes-e valahogy kintről hozzájutni, de azt mondta, hogy eszembe se jusson, mert semmit sem ér a teljeshez képest, az itthoni sokkal hatékonyabb, és nyugodtan olvassam el a németek véleményét akármilyen médiában vagy fórumon, totál ki vannak akadva, hogy náluk a hasított elérhető csak, és ők meg teljeset akarnak.
Hát, ennyivel tudok többet, nem pro vagy kontra mondom, csak egy szakvélemény a gyerekorvosunktól, azért írtam le, hogy ha valaki még egy véleményt akar hallani, itt legyen.

Na de akkor vidámabb téma még egy kicsit. Megtaláltam a mézeskalács receptet.
http://www.desszert.eu/mezeskalacs_haziko_keszites
Ez ehető is, nem feltétlenül kell belőle házikót csinálni. :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Hááát Kriszti olyan magasra tette a mércét a tortával, hogy én már majd csak félve teszem fel a képeket (már ha lesz torta, meg fénykép :D) Mondjuk eddig is elég lassan pakoltam fel a képeket, pedig a múltkor ígértem. De ha nem szakmai titok, akkor Kriszti lepötyöghetnéd a csokikrém recijét, mert nagyon jól néz ki az is.
Babóca ajándéka semmi különös: egy hintát kapott - amit ki is kellett már próbálni tegnap - és egy formabedugósat. Egyszerűek, de én ezeket néztem ki Neki. Alig várom a hétvégét, hogy mit alkot a formabedugóssal. Tudom, nem fogja még a helyére rakni őket, de imádja az ilyen műanyag vackokat. Marhára leköti mostanában az építőkocka - olyan duplos - és nagyon szereti a Lánykámtól örökölt műanyag játék kajákat is. De mit vár az ember egy zabagéptől???? :D

Én az oltás ellen vagyok :oops: Pláne, hogy mióta kampányszerűen oltanak, hány iskolát és óvodát zártak be! De ez az én véleményem, mindenki a magáé szerint dönt.

(mi a túró lehet a vonalzóimmal? Ti sem látjátok? Cseréljem le őket?)

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok

kisbogarka:
köszi a mézes-recit :)
vasárnap palacsintát sütöttem, és nagy meglepetésemre a lányom egészen ügyes segítségnek bizonyult a lekvár kenésében (jó-jó, a terítő is oylan lett mindenfelé, de az amúgy is nejlonos, és annyira édes volt ahogy összpontosítva mártogatott és kencézett...), úgy hogy azt hiszem, meg fogjuk próbálni majd közösen díszíteni a mézest.
majd ő szórja bele a cukihabba a szines kis golyókat...

nicolca:
én nem látom a vonalzóidat

nana, nem ér majd elszabotálni a fotókat a szülinapról :D :wink:
de jó, hogy Babóca iylen jól elvan a kockákkal.

P-t nem érdekli egyáltalán. :(
erről már írtam korábban: mindenféle mást játszik vele (meg a többi készésgfejlesztő cuccal) :roll:
viszont tök furi, hogy a napokban már másodszor láttam kutyásat játszani. Tudjátok, ilyen utánzó-játékra gondolok: négykézláb mászkált a szobában, ugatott ,morgott, nyalta a száját, lefetyelt, szimatolt, hozta a szájában a labdát :shock:
oké, hogy friss az élmény, mert ha apóséknál vagyunk mindig megnézzük a Maci kutyát (kan kuvasz, kölyöklélekkel) ami naaagy szenzáció neki - de úgy meglepődtem ,hogy már itt tart a kis lelke hogy ilyeneket játszik... -már ha ez tényleg utánzó-játéknak minősíthető , de sztem igen -, közben meg más játékfajtákkal egyáltalán nem foglalja el magát.

ja, ma délután sikeresen szétcsapta a száját ISMÉT :roll: :x :evil: :cry:
igaz, most "csak" a felső fogai sértették fel az ajkát belülről.
a kedvenc kis alvós párnahuzatját a vállára vetette, és abban illegett-billegett a tükör előtt... míg rá nem lépett a sarkára a nagy öncsodálásb közepette és el nem zúgott vele - persze a kezeit nem tudta időben kiszabadítani, és hiába fordult kicsit oldalra esés közben hogy tompítson -, nincs mit szépíteni rajta: pofára esett.
kezdi megszokni a vért: az első ijedelem után azzal kísérletezett, hogy milyen csuda izgi mintákat tud mázolni vele másik kezére :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntést mindenkitől! :D

Igen, már zsinórban 5.-jére vagyok laptetőn.. :shock: Tiszta cikii!

Nicolca: Mércee?? De hát nem is volt ez verseny!! Nem szabad összehasonlítgatni, meg nem is lenne fair, mert nem csak az én művem. Nehogy már elvegye a kedved és az önbizalmad a tortim.. minggyáááámegbááánom... :( (De Letti miatt azért mégsem.)
Nekem segítségem volt, nem kevés, Te meg egyedül leszel hős és biztos nagyon szép lesz! És igenis szeretnénk fotókat látni :wink:
Amúgy közben beindult az agyam.. és egyre aribbakat találtam ki, egyre könnyebben. Holnap pl. jön anyám (ma Zoli nem engedte) és azért valamit mégis kéne csinálni. Van még kókuszgolyó alaphoz anyagom, abból csinálok kerek tortaformát és csokival bevonom és rajzolok rá kutyaarcot. A füle barna papírból. Ha nem lesz időm akkor meg az oldala fehér (tojás fehérje és porcuki) és gumimacikat ragasztok bele körbe.. Sztem ez is ari lesz. (ha lesz belőle valami). Sajnos ajándékot még nem tudtunk venni, nem kaptam olyat amit kinéztem. Viszont megtaláltam Lili régi Disney figuráit, ő már el is felejtette, hogy van neki (Letti oda van értük, Micimackó kezdettől vele van): Tigrist és Fülest. Nagyon örült nekik, jobban hangot adott az örömének, mint a járássegítőnél. Annak is inkább itthon örült hangosan. Asszem Tigris az igazi kedvenckedvenc, de füles masnis farkincája kapott hosszú két perc dédelgetést.. főleg a masni. :lol:
Bár van egy csomó babája Lilinek, néha vissza is veszi őket, asszem egy édes babát fog kapni Letti. Hadd legyen neki is sajátja és talán majd az unokáim is fognak játszani vele (mármint a saját gyerekei). Ez legalább maradandó emlék.

Csokikrém: én is kérdeztem Krisztit, de egyszerűen csak annyit mondott, hogy sima természetes csoki, tudod az a 60, 70, 80%-osak és tejszín. Lidl-ben lehet kapni elég olcsón ilyeneket és sok féle változat van. Én utálom a keserű csokit, de ezek nekem is ízlenek (mert Krisztinél csak ilyen van ha megyünk mert ezeket szereti).

Sajna én sem láttam a volnazóidat, épp akartam is szólni, hogy pedig szívesen megnézném..
Viszont Tündi vonalzója is eltűnt :( Mi lett vele? Úgy látszik a babanetes vonalzókkal baj lett. Próbáljatok máshol csinálni. Viszont az enyém meg nem írja ki, hogy boldog szülinapot Lettike!!! Pedig ezt vártam! :(
A járássegítő hangjától csak akkor őrülünk meg, ha Lili ráveti magát (túl sűrűn a korához képest :shock: ) és vég és szünet nélkül csinálja, nyomkodja.. brrrr. Szólunk 1-2-3-szor aztán egyszerre üvöltünk rá. :? Lettike elsősorban azt élvezi benne, hogy viszonylag szabadon járkálhat vele és van "támasza".. Meg hát amúgy is izgi. Most kezdi igazán felfedezni rajta a dolgokat, de egyébként nagyon kellemesen van megcsinálva, nem hangos, nem éles a hangja hanem bírható, sőt szép, jóleső. Szóval tényleg sikerült beletrafálniuk.
Zoli azt kérdezte, hogy ezt le tudjuk-e vinni az utcára. Mondtam, hogy ha leragasztjuk vastagabb ragasztószalaggal a kerekeit, hogy ne karcosodjon, meg a koszvédelem miatt, akkor miért ne. Élvezetesebb a séta még az eszkimószerkóban is, mert ugye abban marha nehéz magabiztosan menni. :)

Red: :lol: Festeget a vérével? Hát nem adtok annak a gyereknek festéket?? Asszem ez a jel!! Itt az ideje!??
Vannak kimosható ujjfestékek, meg szerintem Panna elég jól szót fogad, nem fogja összekenni a falat, de az még mindig jobban takarítható róla mint a vér :lol: Szóval talán apa sem megy falnak.
Persze csak viccelődöm.
Ha ez vígasztal, Letti sem épít Lili nagy zsák építőkockáival. Bár marhára izgatja, ha Lili épít vele, meg néha ő is kipakolja, de nem épít és semmi különöset nem játszik vele.
A formabedobókat még nem próbáltuk, most játéktartó (szivacs, nem műanyag), de majd kipakolom, ha varrok egy játéktartó falat tele zsebekkel a járókába. Csak jussak már el oda.

Kisbogárka: jól kiképezted magad :D Ez szép, részletes info. Sokaknak jó jön szerintem. :) Jó a mézeskalács recept is :) ÓÓó én még adós vagyok a csajoknak.

Jaaa és a fő szülinapi ajándék: mivel annyira nem volt eddig balesetünk, na hát ma muszáj volt a sorsnak produkálni egyet!! :evil: Azzal kezdődött a reggeli sulijárat, hogy a pelenkázót leorrolta Lettikém. Gyönyörűűű majd teszek fel képet. Annyira rosszul nézett ki, hogy azon gondolkodtam, hívjak-e mentőt, vagy vigyem ügyeletre vagy mi. Ehhez képest annyira sem érzékeny neki,hogy simán dörzsölgeti és engedi az orrtörléseket is. Kis gumimanó. Én amúgy csak annyit láttam, hogy kb fél centire meginog, de hogy le is fejelte.. olyan gyorsan történt és pattant vissza, hogy az agyam fel se fogta. Először nem értettem miért visít. Érthetetlen. Csak onnan láttam, hogy baj van, hogy virított és lüktetett az orra. :cry:

Most már elég belőlem. Mennem is kell. Remélem semmit és senkit nem hagytam ki.. Jó éjt!
kchriske
 
 


Kép Valaki lopja a tanulnivalóm :)
Kép Vajaskenyér evés közben
Vendég
 


:lol: édes!!!!

és jó az új vonalzód is :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Tündi: nagyon édesek a képek Nóriról! :D Hááát, jó pap holtáig tanul.. de nem lehet elég korán elkezdeni! :lol:

Nekem is tetszik a vonalzód. :)

Nicolca: sikerült beállítani a tiéidet?

Sikerült pontosan kiszedni a csokikrém receptjét Krisztiből. Íme:
A csoki krém ugyan annyi (minimum50%-os) keserű csoki, mint habtejszín. Ezeket összeforralni, kihűteni és felhabosítani. Ha valaki édesebbet akar, tehet bele cukrot a forraláskor, és a forralás alatt (csak 1 percig kell forralni) még vajjal is dúsítható.

Ööööö Letti gondolt egyet és épp kitetovál..
Rövid gatyában vagyok és összefirkálta tollal a combom. :shock: :lol: A papír nem kell. Úgy látszik megtette a hatását, hogy apa a tetoválós műsorokat nézte (Miaimi Ink, L.A. Ink...) :? (meg neki is van egy régi tetkója, amit nagy erőkkel próbál sokszor lekapargatni - Lili is ezt csinálta :lol: )
De ami meglepő, eddig mindent a jobb kezében fogott, most meg bal kézzel firkál méghozzá egész ügyesen, de én nem szeretném, ha bal kezes lenne :roll:
Ehhhmm kész a remekmű, tértig kidekorált és nagyon meg volt elégedve a művével :D

Nálunk is kezdődik a hisztis és akaratos időszak. Ma a butik soron be kellett szereznünk ezt-azt, és elsétálgattunk bolttól boltig. Papíros, cipős, 300 ft.os ... Mikor végre végeztünk (közben minden boltba benéztünk ahova szoktunk - akkor is ha nem akartam oda bemenni - úgy látszik kezdi megtanulni a törzshelyeimet (ott a bababoltosunk is, az egyik turi, drogéria), meg ahol épp nyitva volt az ajtó. Menni kellett volna még a bankba, ami messzebb van a kp-ban. Csakhogy őnagysága olyan hisztit levágott és ívben megfeszült, hogy be akartam ültetni az autóba, hordozóba, hogy csak lestem!!! :shock: Remek idő van, úgy is akartam sétálni, hát kikaptam az esernyőkocsit (a kocsiban tartjuk), ott hagytuk a kocsit a parkiban és elsétáltunk a bankig. Bár Letti is saját lábon akart volna, de végül is egész jól kiegyezett ezzel a megoldással. Ez elég nagy séta, de mégsem volt elég, a hiszti így is megvolt, de legalább az ív elmaradt, így be tudtam tenni, kötni. Amúgyis nagyon kinőtte már, asszem elő kellene halászni a rendes babaülést, csak előbb huzatot kell rá csinálni, mert Lili ronggyá használta. Csakhát így akkor hátra kell ültetnem és akkor nem látom őt, meg nem tudok vele úgy beszélgetni közben. :(

Találtam végre kiscsizmát is neki (hótaposó). 20-21-es kell, de amit vettünk anyuval az 22-es, mert ahhoz képest elég pici. Vastag benne a bélés és vastag zoknival is beleférünk legalább. Jó kis recés-tapadós gumi a talpa (Lilinek régen volt amelyik kemény volt és jobban csúszott, mint a korcsolya a jégen :evil: ), és nem annyira egyenes, hanem elől felfelé ível. Ez által simán elsétált benne úgy, mintha egyszerű kiscipő lenne rajta, sőt, úgy tűnik, hogy sokkal szebben megy benne, pedig pont az ellenkezőjétől féltem. Ráadásul van annyira magas a szára, hogy az anorák, aminek rövid a lába (az ujja meg még hosszú), így már használhatóvá vált számunkra. Na, ez is megoldódott.
kchriske
 
 


Még délben kezdtem el írni a hsz-emet, és most sikerült elküldeni. De mi ez a nagy pangás??

Gyertek, mert így olyan, mintha magammal vagy magamban beszélgetnék :(

Ja, és Detti mindenkit üdvözöl!
kchriske
 
 


no, itt a másik magában beszélgetős :lol:

tök jó hogy kaptál frankó hótaposót!
én is nézegettem már őket, de egyszerűen nem merek még venni, mert - lehet h csak számomra meglepően - nagyon gyorsan nő a lába és nem tudom kiszámítani hogy mikorra leesik a hó, mekkora méret fog kelleni.
most kezdi kinőni a 20-as cipőjét. :roll: na jó, éppenséggel én sem vagyok kis lábú a magam 42es méretével, dehát akkor is... mikor P normálisan lábraállt szülinapja után valahogy, akkor még 18ast hordott.

a hisztis korszakhoz meg jó erős gatyamadzagot kívánok :D
a rendes babaülést bizti komálni fogja, legalábbis sztem élvezi majd, hogy olyan nagylányosan ül benne, meg hátul egész más a perspektíva stb. Panna legalábbis tök jól elvan benne, míg az első ülését (olyan kagylófazonú, tudod) nagyon utálta.
neked meg egy huzat megvarrása nem nagy kunszt :D
meg esetleg az első ülés hátára csinálhatnál olyan kis huzatvédőt, amin valami mókás dolog van, mesefigura, zsebek a játékoknak stb, amivel szintén lekötheti magát.
én is terveztem egy iylet, de varrógép hiányában sosem készült el
:oops: kézzel ugyanis lusta vagyok nekiállni. Meg az "új" autónkban nem ér hozzá a lába (egyenlőre) a sofőrülés hátához ,így a védő-szerep jelenleg nem aktuális - egy darabig...

nekünk ami gázos: fogmosás.
illetve annak hiánya.
egyszerűen nem hagyja, hogy áttöröljem a fogait (eddig gézzel csináltam és míg csak 1-2 volt ,addig nem tiltakozott), próbáltam a tanulófogkefét, de azon kívül hogy megrágcsálja kicsit, nem hagy semmit csinálni vele. Próbáltam babafogkrémmel, anélkül...
vettem ilyen ujja húzható szilikon izét, annál a száját sem hajlandó kinyitni.
erőltetni nem merem a fogmosást, nehogy megutálja -én rühelltem!!! :evil: - de kicsit aggódom, hogy mi lesz így a fogaival.
pláne, hogy közvetlenül elalvás előtt issza meg a tápiját, ami a fogak szempontjából nem éppen jó szokás, de jelenleg az esti rituálé szerves része.
nem tom mit kéne kitalálnom...

Kép

Kép
redwings
 
 


tök jó, most hogy már biztosabb lábakon áll, illetve rohangál, megint elkezdett fejlődni a beszéde :D
tökre élvezem, hogy nap-mint-nap új szavakkal lep meg.
Tegnap megtanulta hogy boot /bolt és mo-a/moha, ma meg hogy jogúút/joghurt

a télapót meg úgy hívja, hogy "töoppa-báta, vagyis törpe bácsi :lol: ezen röhögök napok óta, de végsülis tök logikus, ha azt nézzük, hogy mókás sapkája van, meg szakálla mint a törpéknek a mesekönyvekben, dehát anya mindig azt mondja rá hogy ez nem toppa (a hupikék törpikéket is így hivja) hanem egy bácsi...

imádom ezt a korszakot!!! 8) :lol: :oops: :roll: :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Na akkor mi magunkban beszélgetők tartsunk össze :lol: , de jó lenne ha a magukban olvasgatók is kapcsolódnának, mert nagyon el vannak tűnve :roll:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Ez boldog sikoltás volt :lol:
Bár csak dec elejére ígérték az új vezetékes netet és akkor lehet lemondani a hűséges mobilnetet is, de tegnap hívott a szerelő, hogy megnézné mi a helyzet, merthogy nem tudtuk volt-e itt valaha telefonvonal. Talált valamit, na és már be is kötötte. Olyan jóóóó pillanatok alatt betölt mindent... mindjárt kipróbálom, hogy a videokat is lejátsza-e (gondolom igen) :D :D :D :D :D

Holnap elkérem mamikámtól a pót telefonjukat és akkor már az is lesz, de leginkább csak vészhelyzetre meg hogy a család olcsóbban hívjon.

Panna már nagyon ügyiiii :lol:
Én is várom már nagyon, milyen lesz ha elkezdi záporozni a szavakat.

A hiszti még egyenlőre kezelhető. Már egy ideje vannak kisebbek, de nem igen volt említésre méltó.. csak ilyenek, hogy ha nem az van amit ő szeretne, akkor visítás van, ha valamit nagyon szeretne, de nem engedem akkor is stb., de mással amit nagyon szeret el lehet terelni (MÉG!), szóval pár másodperc.. ha kicsit hosszabb akkor meg nem foglalkozom vele, teszem a dolgom és akkor egy-két perc múlva hirtelen abbahagyja és elkezd kedveskedő hangon gagyarászni nekem :lol: Nagy mahinátor, észnél kell lenni majd nagyon.
Jaa meg elkezdte azt, hogy e-e-e-e-e meg ö-ö-ö-ö türelmetlen hangon használni. Ha épp nem tud kinyitni valamit, vagy kér, pontosabban akar valamit... Mondogatom, hogy nem e-e-e, hanem "kérem""kérek szépen", meg ha mondja, hogy inni, enni akkor hamarabb rájövök mit szeretne - ugyanis mostanában hanygolta a beszédet - de úgy néz ki rájött ő is, hogy arra hamarabb reagálok. Így aztán most megint bólogat meg mondogat, már újabbakat ő is. Meg megmutatja néha mit szeretne.. pl bemegy a hálóba és az ajtóból e-e-e-zik.. peluscsere miatt, vagy hogy menjünk aludni. Ha kérdezem melyiket akarja akkor legalább már megint bólogat. :D Meg marhára tud magyarázni. Erőteljesen jelzi, ha a kocsiban nem tetszik a zene, és ma pl. rázta a fejét meg bólogatott, ha jót találtam.

Viszont ami aggasztó, hogy fura reakciói vannak újabban dolgokra. Ha apa csikizi Lilit vagy akár csak engem akkor elkezd ilyedten sírni. Nem féltékenységből, hanem ilyedten. Mondjuk mikor Lili visítozik (na azzzzaaaaal az agyamra megy), na akkor megértem mert olyan, mintha baj lenne, de én pl nem visítozom és akkor is. Tegnap meg egész nap dédinél voltunk. Du. jött hozzá a pedikűrös és beáztatta a lábát. Letti amikor meglátta, főleg mikor mozgatta a lábát iszonyú ilyed visítozásba-sírásba tört ki és mint egy gumimaci úgy ugrott a nyakamba és szorított, hogy majd megfolytott. :o :shock: Nem tudom miért félt a lábától :shock: Szegény dédi azt hitte, hogy ő most itt elásta magát és többé nem lesznek jóban. De ahogy kész lett és zoknit húzott felállt stb.. újra haverok lettek.
Néha meg fogja magát, valahova néz és megint csak így reagál... és fogalmam sincs mire, mert nincs ott semmi (látható), nemhogy ilyesztő. :(
Már kezdem azt hinni, hogy szellemünk lett.. :? na jó..kezdek pihent agyú lenni... de nem tudom hova tenni..

Mennem kell, majd még jövök a fogmosással..
kchriske
 
 



Sziasztok!

Red: a fogmosás miatt ne aggódj. Szerintem se erőltesd, mert akkor megutálja és nagyon nehéz újra kezdeni. (anyám ezt eljátszotta öcsémmel). Meg ami kötelező azt sose csinálja senki szívesen.
Letti is csak rágcsálja a fogkefét. Néha rájön, hogy mozgassa is, főleg ha én fogat mosok. Néha besegítek úgy, hogy megfogom a kezét és mozgatom neki.. kicsit engedi aztán ő akarja, de persze ez messze van még a rendes fogmosástól. Dörzsölgetni nem igen engedi ő sem, gondolom mellette érzékeny az íny, hogy jön a többi. De ettől még nem lesz különösebb baja a fogának szerintem.
Lilinek is úgy volt az esti menetrend, hogy fürdés fogmosás és után a tápszer, ettől pilledt el, de semmi baja nem lett a fogainak. Látod a képeken milyen szépek. A tápszer nem cukros tea és nem órákig szopogatja. Meg amennyire én tudom, hátra lenyelik rögtön, a fogakkal nem nagyon érintkezik a tápi, főleg az elsőkkel. (Kipróbáltam :oops: :lol: ) Megasztán folyton rágnak meg a kezükkel matatnak bent.. ezzel is tisztogatják önkéntelenül valamennyire. Tudom ez azért nem fogmosás..
Ne aggódj nem lesz gond.
Amúgy megy nekünk az jött be leginkább Lilinél, hogy együtt mostunk fogat. Úgyis mindent utánoznak, úgy akarják csinálni, mint a nagyok.. Ilyenkor Letti is jobban igyekszik. Figyeld meg pár hónap múlva már sokkal ügyibb lesz, ha így gyakoroltok. Ha már jól megy kívül-elől, akkor lehet segíteni, hogy belül hogy kell, mert ott is koszos... lépésenként. közben jó, ha végig tükör előtt vagytok és látja magát és Téged is. Na meg előtte- közben rögtönzött versike, vagy ének. Mosom mosom a fogam, ss-ss-ss-ss csillog-villog ss-ss-ss-ss, aztán megnéztük mindig a tükörben hogy csillog-villog. Ez marhára tetszett neki.. (sokszor még ma is megmutatja: anya szépe csillog?) :lol:

Belül és hátul nagyon nehéz ám nekik, Lilinek még sokáig kellett picit segíteni hogy ott is alaposan megmossuk, még 2-3 évesen is.

Később is lesz olyan, hogy nem akar fogat mosni.. de én pl felhasználtam a hülye reklámokat.. nagyon utálta a Domestos-os baktériumokat.. én meg azt mondtam, hogy olyanok vannak a szájában és elrontják a fogát ami bibis lesz. Onnantól kezdve azt játszottuk, hogy el kell űzni a baktériumokat, mert a fogkrémtől tiszták és csillogóak lesznek a fogai, és akkor lecsúsznak róluk és kipotyognak a szájából.. Eljátszottam miközben mosta, hogy visítanak a baktériumok: jjjjaaaajj segítsééég Lilike fogat mos, meneküljünk!! Szép tiszta lesz a foga...óóóóó jajjjjaj lecsúszunk meneküljüüünk. Végig röhögött és úgy de úgy mosta a fogait!! :lol: Olyan édes volt! Aztán persze alapos mustra a tükörben.. elvakítottak minket a csillogó gyögyöcskék.

Na, most aki hülyének néz.. majd úgyis megtudja milyen is ez.. :lol: :lol:
kchriske
 
 


Jók a linkek :lol: végre normálisan meg tudunk nézni ilyeneket és élvezhető!
kchriske
 
 


Köszi a bátorítást fogmosi ügyben :)
Lilinek tényleg szépek a fogai, most kicsit megnyugodtam, ha ti is így csináltátok az esti tápit és nincs gond a fogaival emiatt...

Sikerült megvennem a fémdobozokat a Müllerben, 3 db volt 1090 ft, tökre örülök neki hogy ennyiből megúsztam, mostmár csak tényleg meg kell sütni azokat mézeseket. Misi felajánlotta hogy idén is segít kiszurkálni a formákat a tésztából (tavaly is ő csinálta), úgyhogy alig várom már, hogy nekiálljunk (majd valahogy dec elején...). Jó móka lesz remélem.
Már kitaláltam, hogy idén nem hagyományosan írom majd meg őket, hanem kapnak cukormázat (talán szineset is, köszi az aromás 5letet!!4) és beleszórunk majd P-val kis cukordrazsét, vagy tiszakavicsot vagy szines tortadarát... így haladósabb is, meg a gyerek munkája is benne lesz :D

jujj, szeretem az adventot, a készülődést :oops:

körülnéztem a Deichmannban téli lábbeli ügyben, egész jók vannak a saját márkájúak között is:
hótaposó 3 ezerért, de elég frankó, a talpa sem betongumi meg a bélése is normális + könnyen széttépőzárazható.
magasszárú téli bakancsok 4-5 ezerért, különböző bélésvastagsággal...
persze megfogdostam az Elefanteneket is, de azok 9e-nél kezdődtek :o
asszem ide jövünk majd, ha a mostani Falcon bakancsa tényleg a polcra kerül, most ugyan voltak leárazások is, de nem merek előre venni neki, ki tudja hogy 22 v 23 lesz-e a jó...
Állítólag a korábbiakhoz képest enyhébb decemberünk lesz, minimális hóval, inkább csak esőkkel (persze ki tudja :D) - szal lehet hogy ráérek majd tavasszal hótaposót venni, addig meg jó lesz vmi bakancs.

A felnőtt részlegen is sok leárazás van, csizmák, félcsizmák, marha jó áron.



kérdés mindenkihez: ti hányszor alszotok napközben?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!
Sztem nagyon jó a fogmosós bacieltávolítós ötlet! Meg a tükörben nézegetés is. ezt kipróbáljuk, mert ugyan rágcsizza a fkefét, igaz, csak fkrémmel hajlandó a szájába venni, de csak nehezen sikerül neki megtisztogatni a fogait. és nem is nagyon hagyja, hogy én dörzsölgessem az ő fogait, Nóri inkább az én fogkefémet húzogatja a számból ki-be :)
de hátha tükörben majd neki is tetszeni fog...

alvás: általában 1x napközben1-1,5óra. 2x, ha időben felkeltem.
Már nálunk sem olyan jó a babakocsis dolog, ha túl fáradt, akkor már nem akar ülni benne, s így előfordult, h néha kézben kellett hazahoznom. mivel ehhez nem akarom hozzászoktatni, inkább biciklivel járunk, mert abból ő is jobban tud nézelődni, és gyorsabban meg is vagyunk, ami azért sem gond, mert eléggé el vok maradva a tanulással és a takarítással is. lassan porcica farmom lesz itthon :)

Puszi
Vendég
 


Másztör Dzsedáj Yoda
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


:lol: :lol: Édes ez a kis Yoda Mester :lol:

Reggeli készülődés... ma kivételesen ébreszteni kellett Lettikét 1/4 8-kor..
Lili üdvözli imádott kistesóját:
- Hát jóóóó reggeeelt Te kis kócomborz! :D

Nagy történetmesélés...
- .... és úgy szaladtam anya, mint a neszes! (valahogy neki nem érthető a meszes, mindig így mondja) :D

Na, örülök, hogy jó ötleteket adtam a fogmosihoz. Remélem be válik nálatok is. :)

Letti még többnyire elvan a babakocsiban, bár egy idő után már fészkelődik és nyögdécsel, akkor sétizünk kicsit és egy idő után visszaültetem... persze kezdődne a hiszti, de pont kapóra jön az iszi mert a nagy munkában megszomjazik.. és akkor jól jön, hogy tolom a kis popiját és megbékél. Alkalom adtán meg még a babát is meg kell itatni, szóval nem ér rá hisztizni. De ő is egyre többször követeli, hogy mehessen és már egyre sűrűbben próbál egyedül közlekedni, kapaszkodás nélkül itthon.

Tegnap sikerült megvenni a kései szülinapi ajit. Egy kisméretű babát kapott, nem puhatestű, hogy pancsizni is lehessen vele..és illatos a ruhája :) Bent volt az ágya és reggel mikor végre nagy nehezen kinyitogatta a szemét az volt az első... ottaaa és kedvesen gagyarászott neki..

Apának lett munkája.. persze rendes fizu csak januárban lesz, de legalább már van jövőkép.
Most telefonált, hogy véletlenül talált menet közben egy fajáték boltot és 1500-ért bogyós tologatós játékot Lettinek. Nem olyan nagyon nagy, de nem is kicsi, meg Lilinek betűs és számolós bogyóst.. nem tudom az milyen, de kíváncsi vagyok: 500 pénz. Ez még úgy menne karácsonyra, Lilinek meg Mikura. A karácsonyit Lilinek már megvettük. Nagyon jó áron (2700) egy klassz társasjátékot, amiben dollárjeles Yes-eket kell gyűjteni külömböző földrészeken utazgatva... szóval még ezt is megtanuljuk, és az nyer aki több Yest gyűjt össze. (oda van az angolért, itthon is így válaszolgat.. Yes mam.. szóval sztem oda lesz meg vissza). Minap megláttam egy Hannah Montana eau de toilettet, eper illatút és mondtam anyámnak, hogy ez vegye meg neki Mikura (700 Ft). Na ennek aztán tényleg örülni fog, mert H M őrület van itthon, meg parfümimádat. Mindig kunyiz az enyémből is. Tuti nyerő.
Képzeljétek! Mamámtól fésülködő-sminkelő asztalkát kért (persze tükörrel!!) :o :shock: De azt nemigen fogja megkapni, mert eszeveszett árakon vannak.

Apránként elkezdtem készülni a Mikulásra, mert egyben nem lenne rá pénzem. Lettinek majd Dörmi Macik lesznek a csomagban, és babapiskóta, túrórudi többféle ízben (már oda van ezért is, persze csak csoki nélkül szigorúan) és gyümik, meg egy 10 cm-s pici puhatestű baba amit lehet cipelgetni magunkkal :wink: . Meg egy adventi naptár neki is jár (Micimackós), de a csokit Tesónak adjuk. A baba (400 Ft) meg néhány Dörmi és a két naptár már megvan, akciós volt az Auschanban, úgy örültem.
Lilinek kész csomagot vettem, de lesz hozzá még pár Kinder tojás mert azt most ritkán kap és nagyon szereti meg valami magazin, amit szintén nem szokott megkapni, mert marha drága, vagy az a számolós izé.

Ti készültök már a Mikura? Mit terveztek? Már itt van a nyakunkban.

Igen, a Deichmanban tényleg jó áron vannak valamire való cipők.. Apának is ott vettünk múlt héten 6000-ért majdnem bakancsfélét, mert az edző cipője már rongyokban volt, beázott. Még jó, hogy maradt még ruhautalványunk. Úgyis el kellett használni dec végéig. Még Lilinek is kijött belőle a csizma 3000-ért aminek azért örültem. Lettire is láttam ugyanolyat, mint amit Lilcsinek vettünk, de nem volt méret. Milyen vicces lett volna ha egyforma csizmijük van :lol:

Alvás: mi tartjuk megint a napi egy, de nagy alvást. 1,5- 2,5 óra általában. Ha túl korán felébresztik valamivel (kaputelefon- óóó hogy utálom, miért is nem lehet lehalkítani vagy némítani :twisted: ), v. fúrás stb akkor meg du.5-kor megint leteszem és fél 7-ig, hogy azért rendes esti altatásra kifáradjon, meg ne boruljon az éjszaka.
Most úgy szeretném átszoktatni az étekzéseket az alváshoz igazodva, hogy tízórait kevesebbet és korábban, csak tényleg jelképes, 1 babapiskóta és kisjoghurt vagy 1 túrórudi.. és akkor dél- fél 1 ebéd rendesen és 1-kor alvás. 3- fél 4-ig simán kialussza magát, rongyulunk tesóért és 5-kor uzsi (neki), mert 8-kor tápivacsi. Így lenne ideális mert most csak kapkodva tudunk ebédelni. 10-11-kor beuzsizik és 11 és 13 között valamikor alvás, attól függ mikor kelt reggel. Amikor felkel akkor ebéd, vagy legalábbis fél3-3-kor és aztán már nagyon rohanni kell Liliért. Mostanában rendre el is késünk kicsit.
kchriske
 
 


kchriske:
én lecsavaroztam a kaputelefon műanyag burkát, és egy méretre vágott mosogatószivacsot tettem a hangszóróhoz :D
a szivacs összeszorult ahogy visszatettem az előlapot és tök jól letompítja a hülye zenét (für elise - óóóó, mennyire rühellem) :)

tök jó h kaptatok apátokra bakancsot! És GRAT a melóhoz :D :D :D

jók ezek a beszólások :lol:

miku:
mi már nagyban készülünk toppa-báta érkezésére: gyakran énekelünk+ mesélünk róla, meg nézegetjük a képeskönyveket.
és már írtunk neki levelet is: kivágtuk a tesco-s játékkatalógusból azt a pár cuccot amiket szeret nézegetni, meg mindig megfogdos más gyerekeknél vagy a játékboltban, és felragasztottuk egy lapra, azt meg kitettük az ablakba. Amit majd a miku a varázstávcsövével jól elolvas. (majd a jesszusnál meg a nyuszinál is így csináljuk :D)
ilyen varázstávcsövet gyártottunk is: konyhai papírtörlő gurigája bevonva karácsonyi díszpapírral. szoktuk vele az erkélyről kukkolni a sétálókat, tegnap meg lehozta mikor a boltba mentünk és csomó mindent azzal kuksizott menet közben.

ajándékba egy játékbabakocsit fog kapni, ilyen kis esernyőkocsi fazonú. Tologathatja, furikázhatja majd kedvére a babáit meg az állatkertet...
na meg piskótás sütit, gyümölcsöt a csomagba. anyóséktól egy rahedli kindercsokit fog kapni :? anyukámtól meg fa kirakót

Kép

Kép
redwings
 
 


nicolca:

megint akad a netünk (fene tudja, hétvégére általában valahogy mindig bekrepál) úgyhogy inkább előbb mint később:

jó ünneplést és

BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok

meg majd képeket kééérek :)
ja, és jók vonalzók :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: ügyi vagy a kaputelefonnal. Én nem mertem nagyon hozzányúlni. :oops: Majd összeszedem a bátorságom.
Van rajta még egy gomb ami viszont nem tudom, hogy micsoda. Asszem nem működik, így járt a lakáshoz. Semmikor semmit nem csinált, így nem tudom mire van. Jó lenne egy egyszerű gomb amit ha benyomok, akkor nem hallani a csengést és kész. Ha meg akarom akkor kinyomom és hallani.
Én nem is engedek be senkit, csak a postást, villanyszámlást, védőnőt - őket hang után már beazonosítom- meg az ismerőseimet. A postásban meg azt becsülöm, hogy nem hozzám csönget be állandóan, hanem mindig oda, akiknek hozott tértis levelet. Sosem csönget be feleslegesen, csakhogy beengedjem. Ráadásul így elő tudok készülni, ha épp kell felöltözni. (Persze ha ilyen levelet hoz, akkor mindig pont alvás időben jön.. :?

Lilivel Pesten rászokott a postás meg a számlás szórólapos.., hogy napi szinten becsengettek. Többször kértem őket , hogy ne hozzám csengessenek mert babám van, felkeltik.. nem érdekelte őket, valahogy be kell jutniuk (oldja meg!!de ne így!) aztán elküldtem a fenébe őket, utána meg átrendeztem a napirendet.. akkor mentünk sétálni, hogy leszokjanak erről. Van minden lépcsőházban épp elég idős ember, aki ráér és úgyis unatkozik, tessék őket zaklatni. Miért kell nekem mindig készenlétben lennem még ebben is?? Azért mert otthon vagyok kisbabával?? Hát pont a baba miatt hagyjanak már békén!! Érzéketlenek.

Tök jó a varázstávcső ötlete, hát még a levél!!! :D Ügyik vagytok! Lassan nekünk is meg kell írnunk a nagy leveleket.
Én sok örömet tudtam szereszni, meg sok hiányosságot kompenzálni az alábbiakkal:
Lilinek mindig válaszol vagy a Mikulás vagy a Jézuska (főleg, ha nem azt hozza amit kért), meg hát igazolandó, hogy biztos megkapta a levelet és hogy létezik, mert már többször megingott ám!. Pillanatnyilag annyit meg tudtunk tartani a dolgokból, hogy igen vannak, de hát mi adunk nekik pénzt, hogy megvegyék az ajándékokat, ők néha kipótolják, ha nekünk nincs elég. Ugyanis azt sem tudtam másképp megmagyarázni, miért vannak tele a boltok mikulás cuccokkal. :shock: Persze arra már nem találtam jó választ: -Anyaaa de a Jézuskának varázsereje vaaaan!! (egy varázselejű sem tud midnent, meg nagyon sok gyerek van!! - valami ilyen béna válaszom volt :oops: )

Tavaly a Nyuszi válaszolt színes, tojás formájú levélpapírra,- mert nem tudtunk venni azt amit szeretett volna (akkor is apa munkanélkül volt), - de cserébe a Ny hozott nyalókás cukit, meg azért egy nyalit is becsempészett (ennek örült a legjobban, meg a csibészes hangnemnek, mert "anya nem szereti ha nyalókázik") és hogy később meghozza majd amit szeretne, de most elfogyott a boltból. Egyszer csak meglepetés szerűen ott is volt a szobájában rá egy hónapra. :lol: Totál el volt ámulva! Fel sem merült ezután benne, hogy nincs igazából Nyuszi, annyira sikerült meglepetésnek.
(Bakker, tudjátok milyen nehéz úgy írni, mint az elsősök?! Mert hát a saját kézírásomat megismerné, meg senki nem tudja elolvasni :lol: Meg az ilyen varázslatos figurák szépen írnak ám, gyöngy betűkkel (mindig meg is jegyzi milyen szépen írnak), arany meg ezüsttollal, szép papírra..
Azt hiszem viszont már rég elérte azt a szintet, hogy nem lenne neki csalódás, hogy mindezek nem léteznek és valójában mi vagyunk a háttérben. De mégis izgibb és gyermekibb, nagyobb élmény még így neki. Nem akarnám ezt elvenni tőle addig, amíg ő maga rá nem jön tutira. Addig hadd legyen gyerek! :D Olyan édesek ilyenkor. :wink:

Kíváncsi vagyok Lettire, hogy mit és hogy fog reagálni. Az lenne a legizgibb, ha pl találkozna a Télapóval. Hatalmas élmény lenne neki. A minap séta közben a bolt rácsán volt egy éppen mászó kis Mikufigura.. tisztára oda volt érte!! Alig bírtam elterelni, hogy végre tovább menjünk. Meg valahol látott képet vagy reklámot nem is tudom.. :D

Ma itt volt anyám, Letti mindig nagyon oda van a rajta lévő bizsukért. Nagy köves gyűrűk, karkötő, nyaklánc... Most a gyűrűk voltak soron.. le akarta szedni róla.. mama mondta, hogy nem veszük le a gyűrűt, erre Letti megszólalt: dűlű. Nagyon meglepődtem bár már nagyon próbálkozik utánozni a szavakat. Alig várom, már hogy beszéljen.
Ma is elindult a hálószobába, hogy menjek mert ő már álmos, és nagyon magyarázott.. Gond nélkül el is aludt. De jó lenne ha ez sokáig így maradna. Remélem később is elmaradnak a harcok.

Nicolca: klasszak a vonalzók! :) Én is szeretnék képeket!! Készültök már? Nagyon eltűntél!

Nem tudom mi van ma, de marhára fáj a fejem.. nincs is kedvem lemászni innen, pedig klassz új játék van az egyik játszótéren. Lili még nem látta és meg akartam lepni őt.
kchriske
 
 


Igen, készülök ezerrel. Tiszta izgatott vagyok. Hétfőn jövök és beszámolok és talán képeket is hozok. Na meg rendesen elolvaslak benneteket és reagálok is :)
Köszönjük a köszöntést.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Babócának Boldog Születésnapot kívánunk!

Nóri és Tündi
Vendég
 


Végre itt :)

Nézzük sorjában:

Tündi! Nagyon aranyosak a képek Nóriról. A suliban meg majd mondod, hogy: bocs, nem tanultam, mert a gyerek eltépte? :) Vagy csak viszi?
Babóca amint papírt kaparint a kezébe, szedi cafatokra.

A fogmosás nálunk még mindig jó móka. Szereti és hisztizik mikor elrakom a fogkeféjét, mert végeztünk. Van egy újabb fogunk alul :) Így már nyolc. Úgy látom, fent is jön, de nehéz megvizsgálni, nem nagyon hagyja.

Jó, hogy van rendes netetek Kriszti. Nézzétek meg az eddig kihagyott videókat. Babócának nagy kedvence lett az a pingvines, amit Red ajánlott :)

http://www.youtube.com/watch?v=IP-F6E8MbDs&feature=related

Red! A dec eleje már eléggé itt van, úgyhogy be lehet szerezni a mézeshez valókat és lehet sütögetni is lassan. Én is alig várom már, hogy eljussak a bejgliig meg a mézes krémesig.
Alvás? Mármint mi hányszor alszunk vagy a gyerkőcök? :DDDDD
Nálunk az volt a rend, hogy tízórai után két óra alvás - de ez a napokban nagyon nem megy - és uzsi után is egy óra - ez sem megy annyira. Tegnap pl teljes káosz volt a napja: nem aludt el tízkor így fél 12-kor kivettem a kiságyból, mert már mindegy volt. Ebéd után sem aludt el, csak majdnem kettőkor. Háromkor meg jöttek ugye a "drága mamáék",így marha keveset aludt. Aztán legközelebb csak este kilenckor.

Nagyon édes a kis Yoda is :)

Kriszti! Miért szigorúan csoki nélkül a túró rudit? Babócám imádja a csokit. No nem kap sokat, de nálunk Apa nagyon édes szájú és kétnaponta biztos ad egy kockát. Mikit hamar letudjuk: Lánykámék már nagyok, kapnak egy télapót meg az adventit, Babóca meg kismackót (tőletek loptuk a dolgot és nagyon szereti). A kari ajándék külön fejtörés. Bár Lánykámnak már kinéztem, Párom fiának fogalmunk sincs.

Gratula apának a melóhoz!!!! :)

Nálunk tökre elfogadta Lánykám azt a magyarázatot a Jézuskára, hogy Ő már nagy gyerek és nem tud mindenkihez egy nap eljutni, ezért a kicsikhez megy a nagyoknál pedig már a szülőkre bízza. Majd akkor lesz érdekes, ha látja, hogy Babócának veszünk ajándékot :S

Aztán a sznap: a tortát szombaton éjjel fél 12-ig babráltam. Persze nem sikerült. A piskótám tökély lett, mint mindig, de a krémbe hiba csúszott. Maradtam a főzött krémnél, de sehogy sem akart megdermedni, úgyhogy szépen kifolyt a tortából. A maradékba tettem még egy vagon vajat, és rápakoltam kivülre, hogy mégse az üres piskótát együk. Meg csináltam csokitallérokat: a krémből pöttyöket raktam tálcára és be a mélyhűtőbe. Persze csak addig nézett ki jól, míg kivittem az étkezőbe a tortát, mert addigra elolvadt :( Na de mindegy, megkérdeztem, hogy kanalat vagy villát kérnek-e hozzá oszt kész :)
Babócának nagyon tetszett. Először csak az ujjacskájával kotort benne, aztán kapott egy szeletet és gyönyörűen kikente magát csokival. Meg persze evett is jócskán. (reménykedtem, hogy ne legyen baja tőle - de eddig semmi szerencsére)
Hát ennyi volt a sznap.

Rakok néhány képet fel, bár ezek korábbiak. Jövök majd sznapi képekkel is, csak most Babóca alszik és nem akarok zenélni a fényképezővel ahogy átrakom a gépre a képeket.

(bocsika a regényért)
Kép Anyával
Kép Rohanás
Kép Popeye
Kép Tesó!
Kép Vetkőzöm már!
Kép Finom béka!
Kép Olvasni jó!
Kép Nagyszemű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nicolca 2010.01.27 20:48-kor.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Gratulálunk Babócának!
Olyan szép kis pofija van!
Vendég
 


Igazi vasgyúró! 8)
a Popeye-kép nagyon zsír!!! :lol: :lol: és igazán szépek vagytok együtt! :!:
a nyanyát meg túlélted, hős vagy, ez nem is kérdéses, valszeg én nem bírtam volna ki így mint te...
majd nyomasd a többi képet is!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nicolca: ne kérj bocsánatot, végre Te is írsz jó bőven! :D Na és én mennyit szoktam írni.. ugyan már :lol:

BOLDOG SZÜLINAPOT BABÓCÁNAK!

Kép Kép

Tök jók a képek és Babóca szívdöglesztő kis pasi! Lettit alig bírtam levakarni a képernyőről. Vékony kedves hangon meg visítozva magyarázott neki, mondta de-eee, de-ee idee, meg megtapizta :lol:

A túró rudit azért szigorúan csoki nélkül, mert Lilinél is így csináltuk. Min. 2 éves koráig nem ehetett csokit, nagyon káros édességet. Ő is csak ilyen piskótákat, nápolyit, sajtos tallért, ropit mikor már meg tudta rágni. Utána is, és azóta is módjával. Rendszeresen kap, de ha lehet a kevésbé károsakból és nem amennyi beléfér (mert olyankor feneketlen bendője van!!!) és nem mindennapos szinten. Ma pl. túrórudit vitt az kajcsi mellé suliba, holnap gyümölcsöt fog. Szokott kapni még kekszet, nápolyit, joghurtot, szerencsére szereti az actimel félét ami jó a pocijának, amúgy is sokat fáj... de minden másnap gyümi van.
Babánál részben, mert a kis pocijuk, bélrendszerük még erre nincs felkészülve, nem igen bírja, másrészt még nemigazán megy ugye az alapos fogmosás sem, és a csoki azért eléggé tapad. Ezen kívül pedig ráér még az egészségtelen dolgokkal. Nem kell korán hozzászoknia. Nem marad le semmiről. Ünnepekkor meg úgyis besütizik. :lol:
Szent meggyőződésem, hogy ebben óriási felelősségünk van. Én is nagyon nagyon nagyon édesszájú vagyok, de ha normálisan vagyunk anyagilag, akkor sem eszem állandóan előttük édességet. Ha sűrűbben megkívánom, vagy megtartóztatom magam, vagy azért ha lehet nem előttük eszem. Meg inkább összedobok egy tejbegrízt .. nem annyira káros és hízlaló.
Lili sem ehet bármikor bármennyi édességet. Az ünnepek alatt persze nem szabályozom annyira, nem rontom el az örömét, de akkor meg már idővel (az engedékeny) Apa szól rá, mert nagyon beindul. Ünnepek után meg eléggé szendved. :?
Azért főzés terén igyekszem úgy beosztani a kajákat, hogy egy héten többször legyen édeskés rendes kaja (tejbegríz, rizskók, szilvásgombóc, v. túrógombóc, gyümölcsleves, gyümölcsrizs.. palacsinta stb apa süt néha piskóta alapú sütit :D ). Ezekkel tökéletesen ki lehet elégíteni az édességvágyat, Lili is ritkábban nyafog édességért.
Hát, ez a én meglátásom, de lehet túlzottan szigorú vagyok ebben. Baja semmiképp nem lesz attól, ha nem szoktatom rá ideje korán. Lelki törést sem okozok vele.

Szülinap: Az a lényeg, hogy Babócának tetszett a torta! Biztos, hogy jó lett, mert neki jó volt. :D A rossz emlékeket (drága mama stb) meg gyorsan felejtsétek el.

Ötlet: párod fia nincs oda ezért a mostani új őrületért: Bacugan. Bár Lilim lányos lány, teljesen megfertőzték a fiúk vele. Ugyanis egyenlő arányban jóban van a fiúkkal is meg a lányokkal is. Azt nem tudom milyen árban van, sok helyen viszont akcióznak. Most ez a menő. :wink: Vagy nagyon klassz társasjátékok vannak (ha esetleg vannak barátai: Keltik, 80 nap alatt a föld körül és még sorolhatnám)
Sok izgi van, én szívesen kipróbálnám őket. :lol:

[/b]
kchriske
 
 


Szülinapi fotók??
kchriske
 
 


sehol senki :?: :? :!: :(
szomorú :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Az :cry: :cry:
kchriske
 
 


Akkor rakok be képeket a sznapról. Bár ettől sem lehet magasröptűen csevegni.
Bár picit félve teszem fel őket: Kriszti vajon mit szólsz a sok sok csokihoz ! :oops:
Kép A semmilyen (csak folyós) torta :)
Kép
Kép
Kép
Kép Mészáros Árpád mosógépszerelő!

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Nicolca: nem is rossz az a torta, sőt, nagyon guszta, és szép is.. óóóó én is jól belemaszatolódnék... irigylem Babócát a képen :lol:
Mit érdekel, hogy én mit szólok a sok csokihoz? Mégis mit szólnék:roll:

1. ez Babóca 1. szülinapi tortája. (torták amúgy is kivételek, az nem mindennapos dolog), ráadásul mivel nem dermedt meg és folyósabb lett, így többnek tűnik a csoki szerintem mint egyébként.

2. a miénk is tiszta csoki volt belül és a marcipán alatt, hogy ráragadjon a marcipán körbe kellett kenni a csokikrémmel.

Mit szólt a hintához.?Szereti? Letti imád hintázni, de itthon még nemtudtuk felrakni Lili régi ilyen hintáját. Így csak néha hintázik Dédinél meg a játszón, ha van bébihinta.

A kis "Mészáros Árpád" is a Calgont javasolja? :lol: :lol:
Jók a képek!! :D

Figyuzzatok! Ti hogy vagytok az 1 évesek H1N1 oltásával? Én egyre jobban aggódom Letti miatt és arra jutottam, hogy ha nincs is annyira tapasztalat oltás terén ebben a korosztályban, akkor is kisebb bajt okozhat, mint maga a betegség, ha elkapja. Ráadásul Apa megint egészségügyben dolgozik, hiába húz kesztyűt, a ruhájára rátapad ez-az. Csak 1 gatyája van jelenleg, így mindennap kimosni sem tudom.. szóval bármit hazahozhat. Meg én viszem magammal mindenhova, mert nem tudnám hova tenni. Anyám is folyton emberek tömege közt van, tehát simán elhozhatja nekünk. Arra már rászoktattam, hogy itt öltözzön át, ne utcai ruhában ölelgesse a gyereket, de a leheletét nem tudom kivédeni. :? Ráadásul most felfedezte az intenet "örömeit" és közösségi oldalakat, és ideszokott gépezni, mert neki nincs meg egyedül azt sem tudja mi az, hogy új lap, meg mire jó a jelszó és azt nem szabad csakúgy megadni :?
Lényegre vissza: szóval Zolinak a melóhelyén lévő védőnő is azt javasolta (11. ker), hogy oltassuk be Lettit, mert egyre több az intenzíven az ilyen babakorú kisgyerek az új vírussal.
Ma már nincs dokink, nem tudom megbeszélni vele, amúgy is meg kell várni amíg kilábal a rekedtségéből. De már Apa is azon az állásponton van, hogy Lettikét is oltassuk be.

Kismamáink! Ti nem gondoltátok meg magatokat? Én ha terhes lennék, mostmár szerintem beoltatnám magam. Állítólag tuti nincs hatással a vakcina a babára, viszont ez által a védettséget ő is megkapja. Ugyanis utána még egy évig tök védtelen lenne. Megfontolandó, nem? (csak csendben kérdezem, mit gondoltok mostanában erről) :roll:

Na mennem kell, de írjatok már ti is.. olyan hiányérzetem van így... :cry:
kchriske
 
 


sziasztok!
már én sem mondom az oltásra, hogy nem, sőt, erősen fontolgatom, csak az elhatározás hiányzik.
az a gond, h már vagy 2-3hete nátha, vírus minden tombol bennünk, és amíg nem bírunk kilábalni, addig még a kötelezőt, meg a prevenart sem kaphatja meg....
az orrfolyás már enyhülni látszik, de a köhögéssel alig bírunk. tegnap vettem másik gyógyszert, remélem, ez már jó lesz.
babóca nagyon aranyos kislegény!
Vendég
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, ezer éve meg minden.... :oops:
Bocsi
Mindig mindenre reagálni akarok, aztán meg nem írok semmit. Ez így nem mehet tovább...
Szóval inkább csak a legutolsó dolog:
Én nagyon oltásellenes voltam, aztán egyre jobban motoszkált bennem, hogy mégis be kéne oltatni magunkat. Szóval hétfőn elmentünk apával, és beoltattuk magunkat. Zsombit nem szeretném oltatni, viszont szopizik még, és elvileg így ő is kap a bennem kialakult ellenanyagból. Hogy jövőre mi lesz, azt még nem tudom.
Amúgy szerintem senkinek semmi baja nem lesz tőle, se kismamának, se kisbabának. A "sima" influenza ellenit is ha jól tudom, fél éves kortól lehet adatni. Ez se különbözik semmi lényegesben attól. Én azért ódzkodtam az egésztől, mert úgy gondolom, max. elkapom ezt a nyavalyát, nem hiszem, hogy belehalnék. Szóval magam miatt nem mentem volna el, csak a törpe miatt volt az egész.

Na majd később még jövök, mostmár le se tudtok majd lőni

Kép
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, csakhogy újra itt! :D

Mi mát tuti beoltatjuk Lettit, csak jöjjön előbb ő is helyre. A rekedsége már kezdett helyre jönni, de most meg az orra folyik, de sztem csak a foga miatt. Legalábbis remélem. Majd kedden megmondja a doki bácsi.

Hogy telt a Mikulásozás mindenkinek? Hogy fogadták a kicsik?
kchriske
 
 


Sziasztok! Bocs a távol maradásért, de egyszerűen nulla energiám van. Olvaslak Titeket, de mindig oyna későn, hoyg már képtelen vagyok írni. (Redet is piszkáltam, hogy küldje a privit, aztán nem is válaszoltam érdemben... :oops:)

Mi megkaptuk az oltást két hete (Csupanyál és én), semmi bajunk nem volt tőle, még a helye sem fájt. Azóta ne mgörcsölök a játszótéren, vagy nem régom magam, ha összeeresztjük a szomszéd kisfiúval Csny-t (a kissrác bölcsis). mivel a saládom nem tett semmit ezügyben, én léptem, és így legalább nem kell azon aggódnom, hogy ki jön mégis betegen, aki nem szólt, hoyg baja van. Meg a többi gyerekkel is játszhatunk, ami nagyon kell, mert itt annyira be lennénk zárva, hogy nem is tudnám lekötni mivel hosszú távon társaság nélkül.
Zsuzsi! Én úgy tudom, hogy az ellenanyag csak a vérkeringéssel megy át, így szoptatással ne mkap belőle a baba, ezért is javasolják még szülés előtt az oltást! Szerinem jól tettétek, hogy beoltattátok magatokat, mert már ezzel is véditek Zsombit. De sajnos nem a szoptatáson keresztül, hanem hogy így már tőletek nem kaphatja el a vírust.

Nekünk a doki azt mondta, hogy minden egyévesnél idősebbet olt, hacsak nem tiltakoznak a szülei, egy éven alulit is, ha kérik, de ott mivel nincs teszt, nem tudják, hogy milyen erős immunválasz alakul ki. Mivel még picik, és az immunrendszerük nem olyan erős, lehet, hogy nem alakul ki teljes védettség, de kárt nem tesz, mert az oltóanyag alapja ugyanaz, mint a többinek, amiket egyébként is megkapnak.

Na megyek teregetni meg főzni... :(


Rengeteget írnék, leginkább édes kis sztorikat, de egyszerűen a fejemre nőtt minden házimunka, úgyhogy most próbálom utolérni magam alvás alatt...

Red, hogy vannak Panna fogacskái? Jobbak már az éjszakák?

Lettinek jobulást, és nagyon boldog szülinapot, ha esetleg nem írtam volna.

Babócának szintén!!! Mármint boldog szülinapot! Édesek a képek!!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy én is el vagyok maradva az írással, de nagyon úgy tűnik, az év negatív csúcsát éli kis családunk mostanában. Pech-sorozatban vagyok/unk, és a jelenlegi csúcspont, hogy Misi influenzás.
Én hétfőn oltattam be magamat, Pannánál még vacilálok (amúgy is gyerekorvos váltást tervezek, de itt G-n nagyon az oltás ellen vannak a gyerekdokik).

A képek nagyon jók! És annak is örülök, hogy a "csellengők" is írtak :)
Ha tudok jövök olvasni, de írni nem biztos, hogy lesz kapacitásom...
Szorítsatok értünk, hogy ne legyen nagyobb baj, ha már Misi benyalta, legalább mi megússzuk.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red, szorítunk nagyon hogy megússzátok és Misi is rendbejöjjön mielőbb.

Én is úgy hallottam, hogy szoptatással nem lesz védett a kicsi..

Zsuzsi, nem azt írtad, hogy eztán le sem tudunk lőni? Hol van az a sokminden? :roll: Tudom, most kicsit lelassult a topic, de mivel Te távolmaradtál sokáig, nem tudunk rólatok /Zsombiról szinte semmit, így most Te írkálj, mi olvasunk :lol:

Nusyka: Te is azt írtad, nemsokára jössz, de ez már sokára van.. Rólatok sem tudunk semmit.

Nicolca?

Tündi: tart még a vizsgaidőszak?

Kisbogárka: Szerintem jó, hogy beoltattátok magatokat. Azért így mégsem lehet annyira nagy a baj, mintha simán összetalálkoztok azzal a fránya vírussal. Azért a társas kapcsolatokkal továbbra sem árt vigyázni. Kell a társaság, de azért módjával.

Mi ma találkoztunk a ház előtt azzal a kisfiúval és anyukájával, akivel 2 nap eltéréssel együtt szültünk és szobatársak voltunk a gyermekágyon. Itt laknak szemben, egymás ablakára látunk, de alig tudunk összefutni. Most sikerült. Beszélgettünk pár szót, a két kicsi meg megfogta egymás kezét és úgy botorkáltak együtt a járdán. Nagyon cukik voltak. Letti odáig volt Gyuszika társaságáért. Aztán kijöttek az udvarra a gyerekek a suliban és eszeveszettül rohant, húzott affelé és magyarázott ezerrel. Asszem nekünk nem igen lesz gondun a bölcsis beszoktatással. (csak el ne kiabáljam).

Na elmaradósok, ovasgatók, ne csak olvassatok, írjatok is pár sort..
kchriske
 
 


Hát, én se így terveztem...
Zsombi ma 1 éves és ő is benyalt valami vírust. Nemigen tudjuk csillapítani a lázát, majd meglátjuk, mi lesz...ma kapta volna meg a H1N1-et ő is, remélem, nem az.

Kép
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Óóó Zsuzsi, sajnálom!! :( Szegényke pont a szülinapján. Tudom ez milyen rossz, készültök, várjátok és szegény lebetegszik és a szenvedését látjátok a nagy napon.. Gondolom akkor az ünneplés is tolódik, most úgysem élvezné, mert nincs jól. Csak nem azt a nyavalyát kapta el, van most mindenféle betegség. Remélem mielőbb tudjátok csillapítani a lázát! Gyors gyógyulást kívánok! Ha tudsz, majd írj, hogy hogy van.

Azért én Boldog szülinapot kívánok Zsombikának és ha meggyógyult akkor küldöm a szokásos üdvrivalgás!

Én ma mondtam a dokinak hogy szeretnénk beoltatni Lettit (pontosabban dadogtam :? ), dehát ugye mi is betegség miatt mentünk.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Boldog Szülinapot Zsombinak!

Én ma is vizsgáztam, sajna jó esetben is csak 2 lehetne (bárcsak), de azért reménykedem még...
Csütörtökön megyek a kérdőívesből, azokat most összesíti a párom, én meg az összegzést fogalmazom meg, meg szerkesztgetem még az "előszakdogát", van még rajta csinosítani való bőven, de állítólag még nme kell akkora duranást produkálni.
Nóri kapott antibio-t a köhögésére, mert nem múlt, ráadásul hörgött is, sőt még most is. Akkora szenvedés beadni neki az eper ízű lötyit.... azt hittem ízlik neki, főleg, hogy édesszájú, és sztem jó ízű, azokhoz képest, amiket még nekünk kellett bevenni anno..
Szóval tanulok, hétfőn este a (volt és még )munkatárs csajokkal összejövünk egy kis dumcsira, de sajna megint én fogok lelépni először, mert anyum csak 9-ig van fenn, ha meg elviszem magammal, akkor azért kell igyekeznem.
Vendég
 


A mikulásozás:

Én nme vittem túlzásba az édesség vásárlást, kapott egy kindertojást, meg egy 2db-os tigrises hajgumit. annyi mindenkire számítottam, hoyg úgyis vesz majd mindenféle csokit, hogy most inkább nem akartam jobban rákontrázni, meg Kari, meg 2-3út Gyöngyösre úgyis elvisz egy rakat pénzt.
Két ablakunkban így is jócskán van csomag. Mindkét nagyiéktól, keriéktől, kistesómtól, apa céges mikijétől, barátnőméktől is lett, plusz 2 adventi naptár(egyikből reggel, amásikból este etetem). remélem, nem hagytam ki semmit. a pennyben 25ftért adták a túrórudit, úh én abból zsákoltam be a hét elején, szóval nem hinném, hogy édességhiányban szenvednénk:D
Vendég
 


Sziasztok!

Csak 1 gyors bekukk, mert megint nincs netünk és most netkávézóból írok, és P épp aszomszéd gurulós széket szereli széjjel nagy szakértelemmel :?

Zsuzsi:
jobbulást Zsombinak és BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Tündi
esetleg próbáltátok a gyógyszert iylen adagolós izével beadni? tudod, ami a panadolhoz meg a nurofenhez jár. vagy sima fecskendő is jó, mert ha oldalra/htra, egészen a rágófogakhoz nyomjátok be, akkor lecsúszik neki mielőtt kiköphetné.

nálunk jelenleg P.nak minimalizálva van az édesség- de főleg csokievés.
z adventi kalendáriumait sem kapta meg nyitogatásra, haenm kiszedtem a csokikat és belesütöttem sütibe, amiből ő is kapott.
a legnagyobb sláger a babakocsi volt, most abban furkázza a népét fel-alá a lakásban + kapott egy énkicsipónim nagy plüsslovacskát, ami abszolúte ikertesóvá lépett elő: együtt van a frdés, evés... minden.

kriszti:
jobban van letti?

húha, na tényleg megyek :x

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Zsombi már kicsit jobban van, a láz szerencsére csak csütörtökre korlátozódott, azóta viszont frankón köhög és folyik az orra. Iszonyú éjszakáink vannak, zombulok ezerrel. Ráadásul mostmár rajtam is kitörőben van a nyavalya, de sebaj, anyuka nem hagyhatja el magát! :lol:
A köhögés elleni orvosságot én is a nurofenes fecskendővel nyomatom be, de néha rutintalan vagyok és az egész kifolyik a száján.
Köszönjük mindenkitől a köszöntést és a jókívánságokat! Így, hogy beteg volt, kb. a semmire korlátozódott az ünneplés, ráadásul ő egyéves koráig semmilyen tejterméket nem kaphatott, így most indul be majd a nagy édességzabálás. Na jó, nem, ilyen szempontból nagyon faksznis vagyok. Azért valszleg szombatra összehívjuk a családot, és próbálok valamilyen szupertortát kreálni. Egyenlőre a túlélésre összpontosítok.
Red: most nézem, hogy túl vagy a 30. héten. Te jó ég, eddig aludtam vagy mi?
Ne haragudjatok, ennyire futja most tőlem, jobbulást kívánok minden kis- és nagy betegnek.

Kép
pzsuzsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: