Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tud valaki Szigeti Katalin doktornőről infot adni? MÁV Kórházban (ÁÉK) vezet le szüléseket, ha jól tudom. Az érdekelne, milyen a terhesgondozáson, szülést hogy vezet le. Emberileg milyen? Empatikus, beszélgetős érdeklődős, vagy szűkszavú, futószalagon vizsgáló? Szakmailag alapos, megbízható-e? És az egyik legfontosabb: elérhető-e, ha terhesség alatt valamilyen probléma adódik, és hajlandó-e ilyen esetben rendelési időn kívül is megvizsgálni (persze díjazásért), vagy pedig ügyeletre küld? Szülésnél a természetes szülést támogatja-e, vagy inkább rutin beavatkozás/szülésgyorsítás párti?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
krisztiana
 
 


Szia Krisztiana!

Én a doktornőnél szültem , igaz lassan másfél éve. De pár dologban tudok neked segíteni.
Igen a Mávban vezet le szüléseket. Nagyon alapos a terhesgondozásokon. Szerintem jól vezet szülést, nem sietett semmit. Emberileg nagyon kedves, figyelmes. Beszélgetős, érdekli hogy vannak a kismamái, abszolút nem futószalagon vizsgálós doktornő. Szakmailag szerintem alapos és megbízható. Bármikor elérhető (legalábbis én bármikor el tudtam érni legyen délelőtt vagy délután) bármilyen kérdésre szívesen válaszol úgy hogy nem érzed azt hogy teher lennél a számára. Rendelési időn kívüli vizsgálatról nem tudok mit mondani, mert nálam minden rendben volt. De szerintem ha ő nem is tudja megoldani hogy megvizsgáljon akkor a legjobb szakemberhez küld. Szerintem természetes szülés párti, de nincs nagy tapasztalatom, nekem szerencsére gyors szülésem volt nála :D
Nem pénzéhes, nem fogad el semmiért pénzt. Szerintem ha rendelési időn kívül is vizsgál meg akkor sem kér pénzt. Nem az a fajta.
Remélem pár dologban segítségedre tudtam lenni :D Ha van még kérdésed szívesen válaszolok . Jövök majd még, mert most találtam csak meg ezt a topikot.

Anita

anitapo20
 
 


Szia, Anita!

De jó, hogy írtál, köszönöm szépen! Nagyon örülök, hogy ilyen jó tapasztalataid vannak a doktornővel! Közben én is elkezdtem hozzá járni. Nekem is nagyon szimpatikus! Köszönöm szépen még egyszer!!! Neked mikor jött be a szülésre a doktornő, melyik szakasznál?
krisztiana
 
 

 
 

Szia, Krisztiana!

Én reggel 9-re értem a kórházba. Aznap bent volt a doktornő is. Egyszer bejött hozzám mikor oda értem, de el kellett mennie. Majd kb fél óra múlva vissza jött addig kitöltöttük a papírokat. Utána volt beöntés előkészítés és utána már ott volt végig. Nekem sajnos kellett gátmetszés is. Azt is ő varta össze. És a három napos kórházban tartózkodás alatt mind a három nap bejött hozzánk és megkérdezte hogy vagyunk :) Néztek is rám a szobatársaim akkor hogy ez a doktornőm volt, és bejött hozzám? Mondtam hogy igen. Sajnos nagyon ritka az ilyen. Legtöbbje ha megkapja a pénzt már nem is látod. Tisztelet a kivételnek :)
Te a Máv kórházba jársz hozzá vagy a magán rendelőjébe?

anitapo20
 
 


Szia, Anita!

Köszi az infot. Ti mikor adtátok oda neki a pénzt? És mennyit? Priviben is leírhatod, ha gondolod. Kicsit tanácstalan vagyok az összeget illetően. Én a magánrendelésére járok. A gátmetszést ő csinálta? Jól varr? Én az előzőt is a MÁV-ban szültem, igaz, már 9 éve, de az én akkori dokim ha jól emlékszem egyszer se jött be hozzám, pedig láttam őt a folyosón, de még a szülésemre se sikerült beérnie, pedig időben szóltunk neki, csak azt gondolta, még ráér. Hát, többek között ezért is váltottam dokit...
krisztiana
 
 


Szia, Krisztiana!

Az összeget írtam priviben.
Hát igazán nem is tudom ki csinálta a gátmetszést. Annyira nem vettem belőle észre semmit. Csak a végén mondta a doktornőm, hogy vágni kellett. De szerintem a szülésznő, de nem vagyok benne biztos.
Szerintem jól varr, nekem nem volt vele semmilyen problémám. Érzéstelenítőt kaptam mikor varrt és szinte nem éreztem semmit belőle.
Én is meglepődtem, hogy bejött de nagyon jólesett, hogy gondolt ránk. :)
Nekem is volt a doktornőm előtt egy orvosom, nagyon nem bírtam. Bunkó volt és csak a pénzre hajtott. Ja és az a doki tényleg egy futószalagon vizsgáló doki volt. Szinte mindent az aszisztense intézett ő bent sem volt mikor mentem hozzá. Ja és csak egyszer vizsgál meg mikor először mentem hozzá. A 20. hétig jártam hozzá, ezalatt egyszer sem vizsgált meg. Én ezért váltottam a doktornőre és nagyon örültem neki, hogy megtettem ezt a lépést :)
Te most hány hetes vagy?

anitapo20
 
 


Szia, Anita!

Én most töltöm a 17. hetet. Engem se vizsgált meg az előző dokim egyszer se, végül a 15. héten váltottam a doktornőre. De bevallom, nagyon elégedett vagyok vele, és Kornéliával, az asszisztensével is, aki a MÁV-ban szülésznő. Nagyon kedvesek, segítőkészek. Eddig kétszer hívtam telefonon a doktornőt, mindkétszer el is tudtam érni, és egyszer amikor a kórházba mentem az asszisztenséhez vérvételre, és mondtam neki, hogy milyen problémám merült fel közben, azonnal odatelefonált a doktornőnek, aki pedig odajött hozzám, hogy megbeszélhessem vele a bajom. Komolyan le vagyok nyűgözve eddig. Örülök, hogy varrni is jól varr, és hogy végig ilyen figyelmes! Tényleg igaz, hogy nem elég, hogy szakmailag jó legyen egy doki, mert a terhesség nem az az állapot, ahol az embernek jólesik, ha futószalagon foglalkoznak csak vele.
krisztiana
 
 


Szia, Krisztiana!

Nálam az előző dokit dicsérték, hogy milyen jó orvos, osztályvezető meg minden. Erre mikor először mentem hozzá, hogy megtudjam tényleg babánk lesz e megkérdezte miután megállapította hogy terhes vagyok, hogy "Akar ön szülni?" Nem értem hogy egy orvos, hogy tehet fel ilyen kérdést. Meg nálam igazán akkor telt be a pohár, mikor nem küldött el afp vizsgálatra, majd engem okolt, hogy miért nem mentem el. Végül elküldött bár akkor már 17 hetes voltam és mikor mentem az eredményért közölte, hogy vagy meg sem csinálták vagy elkeverték és ezzel elintézte a legfontosabb vizsgálatot. Én ekkor döntöttem úgy, hogy akárki akármit mond szerintem ez a doki nem jó orvos. Ha ilyen felelőtlen a legfontosabb vizsgálatokkal.
Na meg miután váltottunk a szomszédunk elmondta aki előtte másfél évvel szült a dokinál, hogy majdnem ő is meg a babája is meghalt, mert hagyta két héttel tovább kihordani a babáját és komplikációk léptek fel.
Majd mikor először mentem a doktornőhöz annyira megörültem, hogy ennyire kedves és alapos.
Szerintem később sem lesz probléma a doktornővel. :)

anitapo20
 
 


Sziasztok!

Én is a doktornőhöz járok, pénteken töltöm be a 37. hetet. Nekem is nagyon szimpatikus eddig, mindig el tudtam érni telefonon és mindig megnyugtat, ha valami gond adódik, bár szerencsére eddig nem volt semmi komolyabb baj. Az összeg engem is érdekelne, ha nekem is el tudjátok küldeni priviben, azt megköszönöm!!! Én a Honvédba járok hozzá rendelésre, de amikor szabadságon volt, akkor behívott ügyeleti időben a MÁV-ba vizsgálatra.
zsuzska121
 
 


Szia, Zsuzska!

Elküldtem neked priviben :)

anitapo20
 
 


Kedves anitapo20!

Én is Szigeti doktornőnél szülök nemsokára, és szintén gondot okoz, hogy mennyit adjak neki. Megírnád, hogy tőled mennyit kapott? Előre is nagyon köszönöm!
fancsek
 
 


Szia, Fancsek!

Írtam neked privit. :D

Anita

anitapo20
 
 


Szia, Anita!

Teljesen egyetértek, hogy ha nem figyel oda egy doki a kismamáira, akkor lehet ő akármilyen jó szakmailag egyébként.

Fancsek, Zsuzska!

Én is kiokosodtam közben tiszteletdíj témában, és azt hallottam, hogy ha magánba jár valaki egy dokihoz, akkor a normál vizsgálati díj tízszeresét szokták adni a szülésért. Én magánba járok a Szigeti doktornőhöz, és egy vizsgálat díja 7000 Ft. Bár én is rákérdeztem a szülési összegre, de azt mondta, nem mond semmit, ahogy érzem, úgy adjak. Na, ez is szimpatikusabb volt, mint az előző dokimnál, aki kerek-perec megmondta, hogy százezret kér a szülésért, de ha épp szabin van mondjuk, akkor csak akkor jön be a szülésemre, ha garantálom, hogy meg is kapja a százezret. Na, ezen kifeküdtem egy kicsit, főleg, hogy magánban ha utánaszámol az ember a kb. 10-15 perces vizsgálatokért alapból ott hagytam tízezret alkalmanként, ami azért összeadva komoly összegre rúg már a szülésig...

Egyébként Nektek milyen tapasztalataitok vannak a doktornővel?
krisztiana
 
 


Sziasztok!

Nekem csak jó tapasztalatom volt a doktornővel :)

anitapo20
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy a drnőnek van-e magánrendelése, ha igen, akkor tudna nekem valaki elérhetőséget küldeni, amin be lehet jelentkezni.

Előre is köszi!
Beni
benigna
 
 


Szia, Beni!

A Honvéd kórházban van magánrendelője a doktornőnek. Elérhetőséget oda nem tudok neked én mondani mert nem oda jártam hozzá, de esetleg próbáld meg felhívni a kórházat és úgy bejelentkezni a doktornőhöz.

Anita

anitapo20
 
 


Sziasztok!
Én is a dr.nőhöz járok. Én egy problémás eset vagyok, mert volt már egy 16 hetes terhesség megszakításom (beteg volt a baba), és egy 8 hetes vetélésem. Mindkét esetnél a szabadnapján bejött a kórházba, és több órát volt bent. Az megszakításnál reggeltől késő délutánig. Nagyon kedves, törődő és emberi. Én eddig bármikor el akartam érni, mindig sikerült. Ha nem ért rá, akkor később visszahívott. Mondjuk, tegnap reggel írtam neki, mert ismét babás vagyok, és szerettem volna egy hormonszint mérést, és arra nem válaszolt, pedig tudja, hogy problémás eset vagyok. Lehet, hogy túl korán írtam, és később kiment a fejéből, nem tudom. De ezt leszámítva CSAK poztiív tapasztalataim vannak vele.
A magánrendelése az Árpád híd budai hídfőénél van, hétfőn délutánonként, és alkalmanként 7000 ft-ot kér el, amiben minden féle vizsgálat benne van. Nem számít fel külön az uh-ért, rákszürésért semmit. A vérvételeket helyben intézik, kivéve a cukorterhelést.
Egyébként Kornélia kismama, de még tervez egy darabig a magánban dolgozni. A kórházban már csak ebben a hónapban lesz.

Tőlünk semmi pénzt nem vett el a terhesség megszakításnál, ami egy rendes szülés volt, és ráment az egész napja. A vetélésnél is bejött szombaton a kórházba. Akkor okosabbak voltunk, és belecsempésztünk a csoki mellé egy kis pénzt. Így meg már nem utasította vissza :)

Anita!
Meg tudnád nekem is írni priviben, hogy ti mennyit adtatok a szülés után.

Zsuzska!
Mindenképp gyere és számolj be a szülésről, a dr.nővel kapcsolatos tapasztalataidról! Addig meg még egy kis kitartás!!

Mindenkinek jó pocakosodást :)
Vendég
 


Szia, Sziszanya!

Írtam neked privit, remélem megkapod :)
Remélem most minden rendben lesz veletek. Szerintem csak elfelejthette, hogy írtál neki. Biztos rengeteg dolga volt. Nem szokása a doktornőnek nem válaszolni a kérdésekre, főleg ha tudja hogy már történtek rossz dolgok előtte.

Minden kismama jöjjön majd a hírekkel, hogy hogy van. Milyen volt a szülés. :)

Anita

anitapo20
 
 


Köszi az infokat! Ezekszerint akkor tényleg a Dunamedben rendel, szuper, mert egy vill.megállóra lakom! :D Meg fogom keresni a dr nőt!

Ő ajánl szülésznőt is esetleg,akivel együtt dolgozik?
benigna
 
 


Benigna!
Az ÁEK-ban nem lehet szülésznőt választani. De ne is aggódj emiatt, mivel ott egytől egyig mindegyik szülésznő szuper. Én még rosszat nem hallottam senkitől.
Igen, a Dunamed-ben rendel, és nagyon olcsón a bp-i átlaghoz képest. Annyi, hogy egy héten csak egy napot rendel ott, hétfőnként 15-től 19 óráig. Nem kell sosem várni, és szuper szép és tiszta a rendelő.
Te most hány hetes terhes vagy (nem látom valamiért a te vonalzódat, csak egy x jelenik meg a helyén).

Köszi Anita!
Válaszoltam :)
Tegnap felhívtam, és mondta is, hogy megkapta az sms-t, és bocsánat, hogy nem hívott.
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy végül válaszolt a doktornő :D

Eddig én is mindig csak jót hallottam a szülésznőkről.

Anita

anitapo20
 
 


Sziszanya,

köszi,h válaszoltál! Dunamed nekem tökéletes lenne helyileg, azt sajnálnám viszont , ha nem lehetne szülésznőt fogadni. Én még csak 6. héten vagyonk 1. UH holnap, így még nem égető annyira a dolog, egyelőre tájékozódom!

Üdv
Beni
benigna
 
 


Benigna!
Akkor te most az ÁEK-ba mész uh-ra?
Egyébként ez tuti, hogy nem lehet szülésznőt választani. De komolyan mondom, hogy egy percig se aggódj, mert nagyon rendes mindegyik szülésznő a kórházban, és bármelyikhez kerülsz, biztos kézben leszel. Folyamatosan bemennek a szobába, még az is, aki nem hozzád van beosztva. Benéznek, megkérdezik, hogy vagy, szükséged van-e valamire, stb.
Majd mesélj, hogy milyen volt az uh-n! Már biztos lesz szívhang is, ha már betöltötted a 6 hetet. Én jövő hétfőn megyek a Dunamedbe.
Vendég
 


Sziszanya,

mivel nekünk inszemmel sikerült a babó, ezért még a meddőségi dokihoz megyek UHra, a magánrendelőjébe. De magán meddőségibe járunk, és van szülészeti osztály is , de az k.drága.

Még nem töltöttem be a hatodik hetet. Ez lesz az első uh. Napra pontosan egyezik a terhességünk! :wink:
benigna
 
 


Beningna!
Írtam privit
Vendég
 


Sziasztok!

De jó, hogy így beindult végre ez a topic! Közben már én is Szigeti doktornő páciense vagyok, épp tegnap jártam nála megint. Én most 20 hetes vagyok. Eddig nagyon elégedett voltam a doktornővel, és Kornélia, az asszisztense is egy angyal. Nem mellesleg a doktornő az első nőgyógyász, akinél nem görcsölök a hüvelyi vizsgálat miatt. Annyira tapintatos és figyelmes, hogy sohasem okoz fájdalmat.

Bár nem mondott nekem sem konkrétumot a doktornő, de én úgy hallottam, hogy a magánrendelés díjának tízszeresét szokás adni a szülésért.

Üdv: Krisztiana
krisztiana
 
 


Krisztina!
Örülök az újabb jó véleménynek a dr.nővel kapcsolatban. Egyébként ő minden vizsgálatnál megvizsgál manuálisan is? Megnézi a méhszájat? Kornélia tényleg egy tündér. Én pl. őt hívtam, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Nemsokára neki is kerekedik majd a hasa, bár most sem valami lapos :wink:
Vendég
 


Sziszanya!

Engem eddig mindig megvizsgált manuálisan is, igaz, én méhsüllyedéses vagyok, és muszáj volt ellenőrizni a méh helyzetét. Igen, megnézte a méhszájat is, ami számomra azért megnyugtató volt. Nem tudod véletlenül Kornélia mikorra várja a babát? Én csak Tőletek tudom, hogy babát vár, nem mertem rákérdezni, pedig említette hétfőn, hogy a kórházban már csak április közepéig dolgozik, így gyanús volt...
krisztiana
 
 


Krisztiana!
Kornélia úgy tudom októberi babát vár. Fogalmam sincs, hogy még meddig dolgozik a magán rendelőben, de mivel az egy héten csak egyszer van, így arra tippelek, hogy ameddig bírja.
Vendég
 


Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni.
Szigeti doktornőnél szülök nemsokára, /38 hetes vagyok/és nekem is gondot okoz, hogy mennyit adjak neki. Megírnátok, hogy tőletek mennyit kapott? És ott vannak még a szülésznők,növérek nekik mennyit szokás adni?

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat!

Mária
monalisa26
 
 


Mona!
Írtam privit!
Ha megszültél, mindenképpen gyere a beszámolóval, hogy milyen volt a személyzet, és a szülésed!
Vendég
 


Sziszanya!

Ha októberi babát vár, akkor még nem ciki, hogy nem vettem észre, és nem mertem rákérdezni:-)...

Az, hogy a nővéreknek és a szülésznőnek mennyit szokás most adni, az engem is érdekelne, megírnád nekem is priviben?
Köszi szépen!!!

Monalisa! Én is nagyon várom majd a beszámolód a szülésedről, és drukkolok, hogy minden jól menjen!
krisztiana
 
 


Krisztina!
Nekem igazából Anita írta meg. Én csak az alapján tudom megírni, hogy én mennyit szánok majd neki, ha sor kerül rá.
Írom máris...
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem nem gondd ha kicsit bekukkantok hozzátok...
Lenne egy -két kérdésem, mert olvastam, hogy a Máv kórházról írtok és a doktor nőröl...
Igaz Én nem hozzá járok, hanem az Aszodi Melindához, szülésznő a Mávban!!!
Én a Honvéd kórházba járok hozzá, és azt mondták, hogy a Mávba kell mennem ultrahangra(hüvelyi) még nagyon a terhesség elején járok.nem tudjátok véletlenül ott ki van???vagy esteleg az Aszódi Melinda csinálja ott az ultrahangokat???Hétfőn voltam a magánban és elfelejtettem megkérdezzni és most ezért nem szertném felhívni, inkább megkérdezlek titeket, hátha tudtok segíteni!!!

Köszönöm!!!
csip-csip18
 
 


Kedves Csip- Csip!

Sajnos a Honvédban nincs UH, csak a Mávban! :(
Be kell jelentkezned, de ha nincs időpont akkor is megnéznek csak érkezési sorrendben!Nem a Doktornő néz meg/ja megjegyezném, hogy Dr. Aszódi Melinda nem szülésznő, hanem szülész- nőgyógyász szakorvos :) /, hanem külön uh személyzet van erre!!!
Nem biztos , hogy hüvelyi UH néznek, ez a terhességi kortól is függ!
Ha kérdésed van szívesen válaszolok, én már kicsit előrébb vagyok a babavárással és sok mindent kitapasztaltam már!
Minden jót!
Vendég
 


Lányok!
Ti tudtok róla, hogy Szigeti Katalin kilépett az ÁEK-ból? Hirtelen történhetett, mert nem informált senki semmiről.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziazstok!

Angie34, hogy hogy kilépett? Tudsz még esetleg valami infót?

Anita

anitapo20
 
 


Anita!
Ment privi..

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Még most olvasom ezt a topicot. Én is a MÁV Kórházban keresek orvost és Szigeti Katalin nagyon szimpatikusnak tűnik. De Ő tényleg nincs már a MÁV-ban? Amúgy hogyan lehet őt elérni telefonon?

Légy szi' írjatok! 28. hétben vagyok és még nincs orvos, akit megfogadnék.

Köszi!
Zsoró
zsoró
 
 


Sziasztok, Lányok!

Én is most tudtam meg, hogy Szigeti doktornő a Szt. Imre kórházba ment át az ÁÉK-ból, ami nekem Csillaghegyről igen messze van. Teljesen tanácstalan vagyok, mert a doktornő már a 3. orvosom, sokat keresgéltem, amíg rátaláltam, ráadásul már a 27. héten vagyok. Ti mit tesztek? Sikerült valakinek esetleg Szigeti doktornőhöz hasonlóan jó és empatikus dokit találnia? Privit is írhattok, nagyon várom, sajnos egyre inkább sürget az idő!

Köszi szépen: Kriszta
krisztiana
 
 


Szia Kriszta,

én is Szigeti doktornőhöz járok és óbudai vagyok először megijedtem, hogy messze van a kórház, de megbeszéltük a férjemmel, én megyek vele. A Szt.Imréről csak jót hallottam és 3 nap az egész benn a kórházban.
Egyébként a Margit kórházban tudok neked ajánlani doktornőt, egyszer voltam nála és nagyon szimpi volt.
Üdv
Zsuzsa

Zsuzsa
zsozsu72
 
 


Szia, Zsozsu!

Megírnád, hogy ki az a doktornő a Margitban? Még én is gondolkodom, hogy mit tegyek...

Előre is nagyon köszi!

Üdv: Kriszta
krisztiana
 
 


Szia, Zsozsu!

Megírnád, hogy ki az a doktornő a Margitban? Még én is gondolkodom, hogy mit tegyek...

Előre is nagyon köszi!

Üdv: Kriszta
krisztiana
 
 


Szia,

dr Szigethy Adriennek hívják és kb. 35-40 körüli, jókat hallottam róla.
Én megyek a dr-nővel.
Üdv
Zsuzsa

Zsuzsa
zsozsu72
 
 


Szia, Zsuzsa!

Köszi szépen a választ! Én azt hiszem, váltani fogok, de csak azért, mert 3. gyerek lesz, és már a második is rakéta sebességgel érkezett, és félek, hogy Csillaghegyről nem érnék be a Szt. Imrébe, ha esetleg a nyári útlezárások vagy valami miatt dugó lenne, és nagyon nem szeretnék az autóban szülni.
krisztiana
 
 


Sziasztok!
Abban szeretném a segítségteket kérni, hogy valaki meg tudná nekem írni priviben a Szigeti Katalin doktornő mobil számát?
Nagyon köszi előre is!
szivi77
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.A Szigeti doktornő telefonszámát szeretném megtudni.Nagyon jó orvosnak tartom.Most a 12. héten vagyok,sürgős lenne.Nagyon szépen köszönöm előre is. :D
ágica78
 
 


Szia Ági,

mobilja: 0620/4403683, a magánrendelő : 061/3871508 hétfő du. rendel ott.

Üdv
Zsuzsa

Zsuzsa
zsozsu72
 
 


Szia,Zsuzsa!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Ági
ágica78
 
 


Sziasztok!
Nagyon izgulok holnap megyek a 12. heti ultrahangra.Remélem nem lesz semmi baj.Júniusban pedig megyek a Szigeti doktornőhöz(magánrendelő).Még sajnos nem rendel a tétényiben, de azt mondta,hogy folyamatban van :D .Örülök neki nagyon.
ágica78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: