Új privát üzeneted érkezett!

Mencike!

Van akinek az 1. hónapban sikerül Met mellett, nekem olyan fél-háromnegyed év után állt be úgy a ciklusom, hogy azt mondta a dokim, a Mens Mentises, elvileg bármikor teherbe eshetek. Aztán ez mégsem történt meg, de ezt nálam a bazi nagy méhsövény okozta. Azt rendbe tette Fülöp doki és utána viszonylag rövid idő alatt sikerült is.

Én most is szedem, elvileg 12. hét után le kellene építeni, de én nem fogom. Végig szedni fogom, mert az a tapasztalat, hogy ha szeded, nem jön elő a terhességi diabétesz. Azok a csajok, akik abbahagyták, sokan végül inzulinra szorultak és a terhességük 1 adta stressz volt.
Nekem soha semmi bajom nem volt a gyógyszertől, a mai napig hitetlenkednek is az orvosok, de én nagyon lassan emelgettem az adagot így hozzá tudott szokni a szervezetem. Mintha C vitamint ettem volna, ugyanakkor ragyogóan javultak az eredményeim. Nekem 10-es cukrom volt és 110-es inzulinom. Persze csak azért derült ki, mert én a saját szakállamra elmentem a Mensbe. A bajai endokrinológus hölgy és assziszense kiröhögtek. "Ne hülyéskedjen már! 45 kilósan nem szoktak az emberek cukorbetegek lenni" -én bőgve és megalázva jöttem ki onnan. Ha itt a lányok nem segítenek, soha nem megyek Mensbe. És sose lett volna gyerekem.
Pedig hidd el, nem voltam egyszerű eset. PCOS, IR a javából, ehhez vagyok 1.70 magas és 44 kiló (tehát valóban nem PCOS-es alkat), pajzsmirigy alulműködés, termetes méhsövény, állandóan visszatérő gyulladások. És mégis sikerült. És neked is fog. Nem is olyan sokára, inszem, lombik nélkül. Ez tuti! Csak mihamarabb kezdd el a gyógyszert!

KépKépKép
bikfy
 
 


Ja, még valami:

Az nagyon fontos, hogy ha megfogan a baba, a 12. hétig mindenképpen szedni kell, pontosan a PCO-sokra jellemző nagyobb vetélési kockázat miatt. Ez a bogyó nem hagyja kilengeni sem a cukrot, sem az inzulin szintet.

Mozgás: én azt mondom, nagyon fontos. Minden nap futottam vagy 5-6 kilométert. Abban a hónapban is, mikor megfogant a csöppség. Semmi baja nem lesz a mozgástól. Ezt is a Mens-ben mondták. Tűű doktor egyenesen istenítette a mozgást. Nyilván, mióta észrevettem, hogy velünk van a kicsi, más mozgásra váltottam, de mozgok. Most a nagy esti séták vannak meg. Nagyon hiányzik is a futás, de most már azt nem merem.

Tornátokról olvastam: Biztosan jó ez a mozgás forma is, de én ahhoz lusta voltam, hogy közös tornákra járjak. Így akadtam rá az Aviva tornára, ami egyenesen szuper. A gyakorlatokat megtanultam és itthon tudtam őket végezni. Nekem ez első peteérésem az Aviva tornával lett, sőt. Úgy tudtam szabályozni egy időben a ciklusomat, ahogy akartam. A tornával 28 napra beállítottam és ha nem jött meg addig, megcsináltam az ún. mensi meghozó gyakorlatokat és másnapra meniztem. Nyilván sok gyakorlást igényelt, de nem adtam fel. Nekem soha nem kellett gyógyszerrel meghozni a mensimet. PCO-ban pedig sokaknál ez van. Tornáztam, mensiztem. Aztán egy idő után beállt magától, és vagy 1 éve már órát lehetett igazítani hozzá.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
de jó, hogy jeletkeztél!!! Nem is tudod, mennyire örülök, hogy írtál, mert erőt merítettem belőle(tek) egy pillanat alatt! Van remény, hogy a küzdelem meghozza a gyümölcsét.

Az Aviva torna valószínűleg nagyon hasonló az Arwenhez, legalábbis így gondolom, de a lényeg, hogy mindkettő nagyon tetszik. Szuper, hogy mozogsz, de tényleg csak óvatosan, főleg majd akkor, amikor súlya is lesz a babának és ránehezedik a méhszájra.

Mencike,
aranyos vagy, tegnap azért többször ettem, mint elötte. :) De sajnos a jövőheti műtét miatt kiesnek munkanapok, így a hétvégén kell megcsinálnom a feladataimat. Pedig jó lett vlna pihenni. Ráadásul tisztára azt érzem, bújkál bennem valami kórság, megfázás, de lehet, hogy csak a stresstről és a kimerültségtől. Jó lenne már pihizni valahol egy hetet, egy jó meleg helyen. De egyelőre ez nem nagyon merül fel sajnos. (Legfeljebb, ha úgy alakulnak a dolgok, hogy pl. júniustól lehet próbálkozni, esetleg ennek örömére mégiscsak összehozunk valamit...)
Igaz van Bikfynek, jó, hogy kiderült az inzulin, simán ez lehet nálad a problémák oka. De már csak 2,5 hét és kezelik, és akkor csak összejön a baba... ;)

Jó hétvégét nektek!
judit29
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Végre teljes a csapat :) köszönöm az összefoglalásodat Bikfy, édes vagy.
Futni tutti nem fogok,de majd kitalálok valamit. Aviván voltam én is, anno a pilates oktató tarott azt is. 5000Ft/alkalom...otthon nem csináltam, mert a 3em. nem tul jó annyit ugrálni:-)
Szerencsére nekem a ciklusaimmal nem volt gon, a fogi gátló utaán is egyből mejött és 1x sem maradtki.
Egyébként én pont az ellentéred vagyok..ha nincs partner a tornához hamar abbahagyom, vagy el se kezdem...
Remélem ez a gyógyszer dolog gyorsan alakul majd, mert az 1amh-val sokáig nem húzhatom...
Judit, pihenjél is azért..Lehet ki vagy merülve a sok munka és a stressz miatt is és az immunrendszered emiatt gyengébb azért érzed a kórságot.
Munka fontos de nem minden áron..erre épp most világítottak rá a mh-en is..hiába szakadok meg csak engem csesztetnek...így inkább nektek írok :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike,
gyorsan fog hatni a gyógyszer, meglátod! Segíteni fog! Nagyon drukkolok!
Ismerős a munkahelyi dolog, amiről írsz - nálam évekig ez volt és totál kivoltam. Azt "szerették", dicsérték, aki harmadannyit húzott mint én. De szerencsére nagyot fordult a világ, és mostmár jobb körülményeket nem is kívánhatnék. :) (Leszámítva, hogy most inkább pihennék már, nem az aktuális vackot csinálnám.)

Bikfy,
majd teszel fel babás vonalzót is? :)
judit29
 
 


ne is mondd :( csak a muszáj miatt vagyok itt , ha nem lenne ennyire nehéz állást találni pláne elfogadhatót már az elő hónap után leléptem volna...de ez már évekkel ezelőtt volt :shock:

remélem nem leszek majd tőle rosszul...fejfájás, hasfájás mert ilyeneket olvastam.. mi az a vonalzó? :)
végre hétvége két nyugis nap hurrrrrááááááááááá
mencike
Budapest III. kerület
 
 


A vonalzó pl. az, ami Bikfy üzeneteinek az alján látszik: hogy mennyi idős, stb. A babáról is lehet, hogy hány hetes vagy hogy hány nap van még a születéséig. Vagy neked nem jelenik meg ott semmi?

A legjobbat nem is mondtam. A tsh-m lement 0,3-ra. :shock: Szóval kicsit lejjebb veszek a gyógyszeradagomból. Eddig 1+1/4-et szedtem, holnaptól 1-et fogok, aztán kb. 1 hónap múlva újranézetem a tsh-t.
judit29
 
 


jó reggelt! :)
nem ám egész nap dolgozni és koplalni :wink:

nekem nem látszik semmi...
tök jó hír :) de nem túl alacsony ez az érték?
én 1 egész 50es letroxot szedek és azzal 1.44, Fülöp dr. szerint ez nagyon jó

Bikfy, IR ellenőrzésre nem kellett menni egy idő után a gyógyszer szedést követően?
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike!

De, kellett menni kb. 3 havonta kontrollra. Akkor velem már nem itattak cukros lötyit, Tűű doktor nem engedte, mert én az első után nagyon rosszul lettem. Fene sem gondolta, hogy ilyen rossz cukor eredményeim lesznek. (Konkrétan én már cukorbeteg voltam, tudod, emlékezz vissza, hogy kiröhögtek itthon.) Na mindegy. Szóval 3 havonta néztek egy hormon panelt, 3. , és 21. napi hormonokat és abból is nagyon szépen látszott minden javulás.

1.44-es TSH tényleg jó eredmény, azzal simán teherbe lehet esni.

KépKépKép
bikfy
 
 


JÓ reggelt!
Köszönöm, hogy leírtad:-) Szerencsére minden vizsgálat alkalmával a többi hormon jó volt..a tsh és most az inzulin volt gáz...Lehet hogy akkor nekem majd ritkábban nézik újra...

Sajna nem jutottam Tűű dr-hoz, azt mondták hozzá nem lehet bejutni...

Viszont szépen süt a nap, menjetek sétálni:-)) Judit Te is töltődj fel kicsit a jövő hétre..
Szorítok, kitartás minden okés lesz, puszi :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike, köszönöm, úgy legyen! ;)
Örülök, hogy jó a hangulat! :)
Jól telt a hétvége, kirándultunk, pizzáztunk. Meg beleszerettem egy gördülőtalpú sholl cipőbe. :)
judit29
 
 


Szép estét Judit!

Az nem semmi, és az milyen? :) az én egyensúlyérzékem nincs a toppon úgy hogy részemről lemondok róla

Mi is kirándultunk a kopaszi gáton.király volt, aztán egy kis foci meccs..most meg jön a pihenés...jobb lenne ha már péntek lenne...utálni fogom a jövőhetet a közepéig

Nagyon drukkolok Judit hogy minden jól alakuljon és biztosan jól is fog. Nem lesz semmi gond, fel a fejjel, hamar túl leszel rajta :wink:
Próbálj meg pihenni az éjjel..puszillak :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm! :) Már kicsit pakolásztam holnapra.

A cipő olyasmi,mint az mbt vagy a ryn csak nem olyan ormótlan. De nem próbáltam fel, szóval lehet, hogy elvágódnék benne. De csupa jókat mondanak azok, akik ilyeneket használnak, pl. a gerincproblémák javulnak.

Jaj, ezt a holnapi napot nem is tudom, hova tegyem. Jó is lenne már túllenni rajta meg nem is.
judit29
 
 


Szia Judit!

Bocsánat hogy csak most írok de őrület volt ez a nap és a hét is az lesz..De mindez fel sem ér azzal ami rá vár.

Túl leszel rajta meglátod, és minden rendben lesz. Ebben a szép napsütésben nagyon hamar elszáll az a pár nap meglátod :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


:) csak az az egy múlna már, a holnapi :)
judit29
 
 


elmúlik, hipp-hopp és már nincs is..Holnap ha már ott leszel megtörténnek a dolgok szép sorban , akkor már nem is fogsz izgulni :) aztán felébredsz és túl is vagy rajta..pici utóhatás lesz de az is elmúlik és nem lesz semmi gond :) fel a fejjel :wink:

Látom Katapetra járt a társalgóban valahol..remélem jól van :roll: :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Juditom, már túl vagy rajta...remélem minden rendben van. Pihengessél, lábadozzál :)
Sok puszi
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Itthon vagyok, tegnap már 3-kor eljöhettem a kórházból. A kis behúzódásom mint kiderült egy 2-3 cm-es sövény volt, amit egy az egyben kikaptak. Az anesztesek már alig várták, hogy elaludjak, valószínűleg többet kérdeztem, mint szerették volna. Összességében jól vagyok, de azért most kicsit a törzsfejlődés egy alacsonyabb fokára hulltam vissza, nem tudok teljesen kiegyenesedve járni, ezért inkább fekszem. Nincsenek nagy fájdalmaim, de valamekkorák vannak, szúrkálások körben gyakorlatilag a derék-has sávjában mindenütt vannak. Azt nem tudom, meddig és mennyi vérzés normális. Ja, és gyógyszereket kell szednem majd, hogy a méhnyálkahártya regenerálódjon.
A RK amúgy jó hely, kedvesek, figyelemesek, nyugi van. Leszámítva az osztályos nővér hülyeségét, aki amikor felvett az osztályra azt bírta mondani, hogy az én dokimnak nem szokott ilyen műtétje lenni. Ezzel persze úgy belémverte az ideget, hogy még bőgtem is, ameddig várakoztam a műtétre. Találkoztam az orvosotokkal/ex-orvosotokkal, Fülöp Istvánnal is - nagyon kedves és szimpatikus.
judit29
 
 


Juditkám!

SZUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Isten hozott akkor itthon. Egy hős vagy. Most már minden perccel jobb lesz. Nekem tényleg nem fájt semmim, de te is biztosan túl leszel rajta. Üdv a sövényesek klubjában! :lol: Na akkor mostantól ez is kipipálva és jöhet a gyerek.

Mondtam én, hogy a Róbert jó hely, orvosok és nővérek is jó fejek. Örülök, hogy neked is pozitív tapasztalataid vannak.

Gyógyulj meg! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Szia Juditom:-))
Nagyon gratulálok, ügyes vagy:-)
Látod már csak emlék az egész, minden rendben lesz továbbra is.
Most pihenj sokat, vigyázz magadra nagyon
:)
Fülöp doki szimpatikus még vizsgál, csak íróasztalnál ne ülj vele szembe....

Holnap megyek vidékre, de ha megjöttem írok :)

addig is pihenj sokat, puszillak
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok, Lányok! :)
Mencike, vigyázz magadra ma az úton!

Bikfyke, de jó, hogy itt vagy! Azt hiszem, már nekem sincs igazán bajom, leszámítva a kis vérzést. Neked hogy volt a kontroll? Uh? Olvastam, hogy vannak olyanok, akiknek újabb hisztero. És arra emlékszel, hogy kellett-e gyógyszereket szedned? Nekem kell, hormonokat a regenerálódás miatt. Ösztrogént és progeszteront. Remélem, nem zavarnak be a ciklusba.
Hogy vagy? Hányadik hétben jártok? Remélem, pihensz sokat!!!
judit29
 
 


Sziasztok Lányok :)

Nagyon örülök, Judit, hogy ilyen szépen gyógyulgatsz :)
Bikfy Te is vigyázz magatokra, pihenjetek sokat :)
Nagyon Szép Húsvétot Kívánok Nektek és még több locsolót, ill. "locsolást" :wink: :oops:

Kép

Puszi
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Lányok!

Mindenkinek kívánok Áldott, Békés Húsvéti Ünnepeket! :wink:

Juditkám!
Nyugi, én is így voltam, uh-os kontroll, és én is szedtem a hormonokat, hogy szépen felépüljön a méhnyálkahártyám. A Róbertesek nem csinálnak még egy hystero-t. Más intézeteknél én is hallottam, hogy van egy ellenőrző műtét. De ha egy műtétből is meg lehet úszni, akkor minek menne az ember lánya még 1x. Legalábbis én így voltam vele. Én a műtét után elég rendesen véreztem, de 2-3 napra rá már nem volt vészes. Hidd el, hogy jó intézetben vagy, tudják ők a dolgukat.

Én szépen haladok előre, de sokat kell feküdnöm. Nem baj, a végeredmény mindent megér.

Mencike!
Én is ültem szemben Fülöp dokival, valóban nem esett jól. De csak azért, mert nem azt mondta, amit hallani akartam. Aztán mégiscsak neki lett igaza. Nem kellett az inszem.
Viszont ültem én -na jó, helyet nem írok- olyan meddőségi intézetben, ahol hátba veregettek, minden rendben, ez nem is PCO ami nekem van, a méhem szép nagy üregű, minden rendben. Azt mondta a doki, pikk-pakk csinálunk Önnek gyereket. Még jó, hogy otthagytam a fészkes fenében. Nekifogott volna úgy a hormonkezeléseknek, hogy MINDEN hormonom el volt csúszva és ott éktelenkedett egy termetes sövényem.
Én azt gondolom, hogy valaki őszinte, nem baj. Mindig is jobban szerettem ha megmondták az igazat. Még ha akkor, abban a pillanatban rosszul esik is. De ha ezen felül tudsz kerekedni, akkor tudod, hogy mit kell kijavítani. De addig, míg átölelget egy orvos és hiteget, hogy lesz itt gyerek hamarosan, addig nem jutsz előre.
Hidd el, hamarosan neked is lesz babád, most már jó úton vagy, rendbe teszik a cukor-inzulin szintedet és hamarosan hozod nekünk a jó hírt.

KépKépKép
bikfy
 
 


Szia Bíkfy!

Örülök hogy jól vagytok :)
Szép hosszút írtál..sajnos ez a pökhendiségén nem változtat.

El lehet valakinek úgy is mondani őszintén a dolgokat hogy nem temetik el közben, nem sajnálják le hogy meg maradjon az ember életkedve a hite az egészben és ne érezze azt hogy maki majom is lehet csak éppen nő nem sokáig.....erről ennyit
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Bikfy,
köszönöm, hogy leírtad, nálad hogy volt a hisztero után! Nem aggódom, egyelőre viszonylag jól vagyok, leszámítva a fájdogálásokat, a vérzést és a szemem alatti karikákat, szédülést. Ezek mind a műtét természetes velejárói, főképp, hogy még alig 3 nap telt el azóta.
Az újabb hiszteronak egyébként lenne értelme, mert az uh-n még a sövény sem látszott, akkor az, hogy hogyan gyógyul a helye, gondolom még kevésbé látható. De persze tőlem lehet uh is, ha aztán minden rendben lesz. :) Márpedig most visszakaptam a reményt és nagyon bízom benne, hogy úgy lesz.
De az meglep, hogy feküdnöd kell sokat. Hogy-hogy? Azt értem, hogy a fekvés alapból jobb (nekem meg biztosan végig kell majd feküdnöm a terhességet az előzmények miatt), de ugye nálad nincs különösebb ok?

Mencike,
reméljük, a másik helyen szimpatikus orvosod lesz, aki nem akar olyasmit mondani, amitől rosszul érzed magad! Fontos, hoyg az ember elfogadja az orvosát. Nekem is olyan az egyik (nem Róbertes), akit nem tudok hova tenni, csak sajnos amikor elkezdtem hozzá járni, rajta kívül más nem tudott mit mondani. Azóta megtaláltam azt az orvost, aki operált, és ő egyelőre nekem nagyon a topdoki.

Katapetra?

Kellemes és napsütéses húsvétot kívánok Nektek!
judit29
 
 


Judit!
Sajna a múlt héten vasárnap volt egy kis barnás folyásom, ezért a sok fekvés. Akkor berohantunk az ügyeletre, az orvos stílusát inkább nem írnám le, azt nem lehet minősíteni. Mindegy is, megvizsgált, azt mondta, hogy minden okés, de ágynyugalom. És valóban sokkal jobb, ha fekszem.

Mencike!
Akkor drukk, hogy máshol találj valakit, akiben feltétel nélkül meg tudsz bízni. Az ugyanis nagyon fontos.

KépKépKép
bikfy
 
 


Szép estét Lányok:-)

Örülök hogy jól vagytok :)
Mindketten pihenjetek és nagyon vigyázzatok magatokra :)
Itt nagyon jó a buli ,éppen most fejeztük be a bográcsozást :)
Kicsit fáj is a fejem úgy hogy el is teszem magam lassan holnapra :)

Jó éjt Nektek is :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt! :) Remélem, egyre jobb időnk lesz amellett, hogy a kedvünk is derűs ezen a héten!

Bikfyke,
szerintem mindenképp beszélj a saját orvosddal is az ügyeletesen kívül. Mintha akkor is lenne ilyen tünet, ha kevesebb a progeszteron, és olyankor rá szoktak pótolni.

Mencike,
már alig 1 hét és mész az inzulinról konzultálni! Aztán pikk-pakk elrepül az idő és a Kaáliba is mehetsz! Sínen vagy!!!

Hihetetlen, hogy már eltelt egy hét azóta, hogy kórházban voltam. Talán épp ilyenkor vittek el a műtőbe. Már csak 7 hét és lejár a hormonszedés ideje is. Remélem, akkortól azt mondja az orvos majd, hogy szabad a pálya és hogy minden jó lesz.
judit29
 
 


Szia Judit :)
Látod mondtam én hogy hamar letelik:-)) Örülök hogy jól vagy :)
Jól teltek az ünnepek?

Remélem adnak gyógyszert majd jövőhéten erre az inzulin értékre...ill. az is jó lenne ha elfogadnák ezt a updet1-es diétát is, mert nincs kedvem külön vásárolgatni meg kotyvasztgatni 3x annyiért ha házhoz is hozathatom készen :roll: ráadásul finom is :)
Kaáliba is már úgy kéne menni hogy normalizálódjon az inzulin szint, mert attól tartok elhajtanak onnan is ezzel az értékkel....mehettem volna már mult7en is, inzulin konzira ,rendesek voltak szóltak hogy van lemondott időpont..de a vidéki kiruccanás miatt nem tudtam menni, meg a 3.-ra megvolt már a szabi is..
Amúgy meg ma jött meg.. :cry:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Ünnep eltelt, azért hasfájósan, karikásszeműen.

Elhajtani biztosan nem fognak a Kaláiból, nem baj az, ha odamész konzultálni, hogy mik a lehetőségek szerintük, meg hogy lásd, egyáltalán bejön-e neked a hely és az orvosok.

Ne szomorkodj, hogy megjött, ebben a hónapban volt a hycosyd is, csak bepiszkáltak, és én pl. nyugodtabb lennék, ha olyan hónapba jönne a baba, amikor ilyesmi nincs. De mostantól aztán újult erővel tessék rajtalenni az ügyön ám! ;)
judit29
 
 


Márc.31-én volt a hycosy...

na ja 13eft-ért már konzultálhatok a kaáliban is..aztán ha mégse jönne össze akkor állhatok tovább újabb ktgek fejében...na látod ebből van elegem leginkább...

Most az endokrin konzi 12eft, a kaáli 13eft, az újabb terheléses is gondolom kell majd 10eft, kaáliba au új sp is pénzbe fog kerülni...és sose lesz vége...
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Igen, tudom, hogy aznap volt, akkor fújtam a lufikat a párom születésnapjára. :)

Vitathatatlan, hogy jó üzlet a gyerek. Utólag én is azt mondom, a hycosy nem kellett volna, ott már 45e-et spóroltam volna, és hogy egyelőre a két alkalomért kifizetett összesen 19e Ft, ami az utolsó még hiányzó vizsgálatom miatt történt is kidobott pénz volt. Na de előre nem mindig tudhatjuk, mi az, aminek van haszna és mi az, aminek nincs. Pl. most megint javítják az autómat, na, attól is a hajam égnek áll már. Ugyanaz, mint a magánorvoslás: sokba kerül, és utólag derül ki, hogy volt-e haszna vagy nem rontottak-e a kiinduló állapoton. :S

Mencike,
én azt mondom, fel a fejjel és járjunk a végére mindennek, aminek csak tudunk, hogy aztán később nyugodtak legyünk vagy még inkább: végre babázhassunk! :)
judit29
 
 


Hahó Lányok!

Jól vagytok?

Én tisztára megijedtem, mert kiderült, hogy a műtét miatt szedett hormonok közül az Utroból (progeszteron) bazisokat kell szednem és nem tudom, hogy tényleg vagy az orvos véletlenül elírta-e. Merthogy ha tényleg sokat kell, akkor meg a felrt mennyiség nem tart ki 2*2 hétig, ameddig szedni kell. :? Szóval most próbálok utánajárni, hogy hogy is van ez.
judit29
 
 


Szia Juditom :)
Pontosabban szépestét :)
Remélem, nem írta el és minden oks lesz. Sok gondot sem okozhat elvoleg, csak ugye jól eltolhatja a ciklusod...
Nekem is mondta a nno a dokim hogy szedjem,szólta is neki hogy már meg kellene jönnie és a gyógyszertől nem tud..errő ő: ha 1-2 hetet csúszik a sz nem gond..gondoltam na persze..aztán abba is hagytam...úgy hogy járj csak utánna... na kiváncsi leszek mi lesz..

Amúgy még a melóban vagyok..most készülök indulni...Párom is most végzett , ő jön értem..
Na jóccakát, puszi
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Hú, jó sokáig dolgoztál/dolgoztatok! Remélem, a hétvégén tudsz majd pihenni!
Hányadikán is mész a Kaláiba?

Bikfyke,
hogy vagy(tok)? :)
judit29
 
 


Szia Juditom :)

Kaáliba 25én:-))

Most meg ballagásra 12-re...úgy hogy megyek is..

Remélem jól vagy. Ha van infód az utrólól írd meg, kíváncsi leszek mit mondanak.
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Akkor még 3,5 hét. Nem vészes. Remélem, kedden a MM-ben tényleg azt mondják, hogy az, ahogyen eszel, jó!

A gyógyszerről nem tudok többet, nem hívtam az orvost. Szedem a napi 2-t. Így is fáj a hasam, szerintem nem a méh hanem a bal petefészek. Lehet, hogy a hormonbogyóktól.
judit29
 
 


Szia Judit! :)
2,5 nap es kiderül. igen az jó lenne :) csak a fagyikat és jégkrémeket is le kellene tennem...nem mintha sokat ennék,,de még ezt a keveset se kéne.

Azért csak jó lenne ha beszélnél a dokival. Nehogy aztán valami komolyabb legyen amit ha időben szólsz el lehetne kerülni
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Húú de nagy a csend, remélem jól vagytok :)
Judit jobban vagy, múlnak a hasfájások? Bikfy hogy vagytok?
Meséljetek csupa jó dolgokat:-)

Most értem haza az MM-ből. Kaptam meforalt, 3x1-et kell szednem de előtte 15 napos hozzászoktatás van..
4 hónap múlva kell mennem kontrollra, ill . ha addig összejönne akkor szólni kell...Diéta maradhat az update, annyi hogy ki kell egészíteni tízóraival és uzsival gyümölcs képében, ami nem banán , szőlő és körte..ill ezekből csak max. 20 dk lehet.

Épp most nézem a fitt ball dvd, ez a mozgás része lesz ...heti 2-3x 1hra...
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Szia Mencike,
ezek szerint nem kell nagyon változtatni az étkezéseden, és ez jó hír! A kis plusz gyümölcs pedig csak lecsúszik majd valahogy! :) A mozgás is jól fog esni, persze rávenni magát az embernek nem mindig könnyű. Na de a cél érdekében mindent! A gyógyszert remélem, jól fogod bírni!

Nekem a hasfájások egyre ritkábbak szerencsére, de azért még vannak. Mához 6 hétre már nem kell zednem a hormonokat - számolom a napokat. ;)

Bikfy,
jelentkezz, hogy hogy vagy!
judit29
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy minden rendben van veletek.

Judit!
A 2x1 Utro egyeltalán nem sok. Az, meg hogy fáj a bal petefészked szintén nem hiszem, hogy baj, szépen érik egy petéd. Tartsa is meg jó szokását és akkor ha letelik a 6 hét, pikk-pakk összejöhet a baba.

Mencike!
Mennyi Met-et kaptál? Mit jelent, hogy 3x1? Mekkora adag?
Képzeld, tudom, hogy a banán tilos, de én mostanában nem tudok neki ellen állni, így zízóraira és uzsira is eszek 1-1 felet. :oops: Mondjuk 5-öt is meg bírnék belőle enni, de igyekszem tartani én is a diétát. Ami hol megy, hol meg nem nagyon.

Pici Bikfy köszöni jól van, de a hideg frontokat k...ra nem szereti. Sokat fekszem, pihenek és várom, hogy leteljen a 12 hét.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
de jó, hogy jelentkeztél és hogy minden rendben! Pihenj továbbra is sokat!
2*2 Utrot írt az orvos, én napi 2-t szedek, és már 2 napja teljesenjól vagyok, mintha nem is műtöttek volna. Persze azért semmi cipekedés vagy ugrabugra még vagy 2 hétig.

Van azért kevésbé jó hír is: nem lesz meg az immunológiai vizsgálatom, mert nem hajlandók megcsinálni. Merthogy nagy babáim voltak, nem kicsik. Érthetetlen. És mert az immunológus, aki küldhetett volna erre a vizsgálatra, nem küldött, amások nem mernek az ő álláspontja ellenére engem vizsgálni. vagyis "félnek" így hangzott a szó. Őrület, nem? Amiken átmentem, azok után még őket értsem meg, hogy félnek? És nekem nincs félnivalóm? Persze arra törekszem, hogy ne legyen, mert a műtéttől remélem, hogy megoldotta a bajok forrását, így igazából a hozzáállás és a bánásmód ami igazságtalan.
judit29
 
 


Sziasztok! :)
Örülök hogy jól vagytok:)
Sajnos azt kell mondjam hogy nem lep meg a hozzáállásuk Juditom, de annál inkább felhíborít :evil: a kitartásodat viszont csodálom...a feléjük irányulót :roll: én már leléptem volna

Tudja is kis Bikfy mi a jó :wink: a kellems napocska a jó meleg:-))
500-t kaptam meforal 500-t. abból kell 3x1-et szedni, de most még csak a hozzászoktatás van..úgy hogy 5 naponta kell emelni a dózist +1 tbl.-val.

épp most nyomtam le egy almát :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Jaj, Mencike, most jut eszembe a páromnak is Meforalt írtak fel pár hete, merthogy magas a cukra egy kicsit. Azt mondta az orvos és az asszisztense is, hogy jól viselhető gyógyszer, a legtöbbeknek meg sem kottyan és hogy szerintük valaki még azért is képes szedni, hogy fogyjon valamennyit. Szóval remélem, nálad sem lesz semmi vele!

Hát igen, vannak küzdelmek a gyerek miatt az eü.-gyel. Ráadásul ebbe a dologba beinvesztáltam 19e pénzt+útiköltséget+egy csomó időt és ideget. Mind1, próbálok túllépni rajta és hinni abban, hogy a sövény volt az oka mindennek. :)

Ja, jó is ez a jó idő, most voltam el egy órácskát a kutyával. :)
judit29
 
 


örülök, neki hogy kicsit kimozdultál és sétáltál :) Ez annak a jele hogy egyre jobban gyógyulsz:)

Nem is kell megtenni nekik azt a szivességet hogy idegeskedjen az ember miattuk. Ha ragaszkodsz a vizsgálathoz megtudják csinálni máshol is :wink:

Annyit mondott a dr. nő ha nagyon nem bírom ad másikat, de remékem nem lesz vele gond. Párodnak is kell a hozzászoktató adagolás? Hasmenést mondott a dr. nő mellékhatásnak, bár nekem úgy is olyan székrekedésem van hogy éppen rámférne egy kis gyorsulás ezen a téren is :wink: :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


A párom nem szedi be, egyelőre diétával tolja lejjebb a cukrát - és sikerül is. Egyébként a háziorvos is a hasmenést emlegette mellékhatásként.

Hát azt a vizsgálatot csak egyetlen helyen csinálják állítólag az országban és ott nem hajlandóak velem foglalkozni. Ha megcsinálnák máshol is, valószínűleg már rég meglenne - merthogy több, mint 3 hónapja húzódott az ügy.
judit29
 
 


Lehet hogy nem ugyanarról beszélünk, de immunszerológiát nekem is írtak ki hogy hátha kell. Végül is csak az összeférhetetlenséget néztek mert mindkettőnk vércsoportja ugyan az. Mivel kiderült az inzulinrezisztencia, meg a korábbi dolgok( gyengébb sp, alacsony amh) így már az immunológiai vizsgálatokat nem is mondták.
Amúgy a dr. nő szerint hiába 1 az amh szint, a ciklus hormonjaim mind jók, így semmi nem utal arra hogy kimerülőben lennének a petefészkeim.

Na igen , ki tudja nekem is mennyi lenne az értékem ha nem updatot ennék lassan 1 éve...végül is a baba miatt adta a gyógyszert, amúgy várt volna még...
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Akkor kifejezetten jó hírt is kaptál! Hogy az 1 amh-tól nem kell elkeseredni!!! ;)

Ha az immunszerológia az autoimmun panel (mindenféle amutoimmun betegségre szűr), akkor az nekem megvan. Egy olyan vizsgálat volt még függőben, ami azon az elven alapul, mint a szervtranszplantáció, vagyis azt nézte volna, hogy az apától hozott idegen részek miatt a szervezetem hogyan reagál a babára.
Összeférhetetlenséget nem néztek - igazából nem is tudom, miért - de mintha valami halvány sejtelmem lenne, hogy ott az anya vércsoportja miatt jöhet szóba, talán ha az A-s, vagy nem így van? Nekem meg B-s.
judit29
 
 


Szia Judit :)
Azt nem tudom hogy az a penel e... :roll: A vizsgálat lényegét értem..másképp nem lehet megcsonálni csak ezzel a vizsgálattal?

Igen A poz. mind a kettőnké.
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Hát úgy tűnik, nem lehet sehol máshol. Legalábbis senk nem tud semmit. :(

Akkor nekem azért nem volt ilyen összeférhetetlenségi, mert nem vagyok A-s.

Már csak 3 hét és mész a Kaáliba!!! Viszont ahogy látom a dogokat, amint beáll az inzulinod, jönnie kell a babának mindenféle külső segítség nélkül is! :)
judit29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: