Új privát üzeneted érkezett!

inkább lemondom..
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Ugye nem mondtad le? És már rég túlvgy rajta...
judit29
 
 


nem, nem :)
megcsinálta a doktor úr :) Nagyon kedves volt, mindent mondott közben :)
azt mondta hogy minkét vezető teljesen átjárható :D
semmi fájdalmam nincs. diagnózis sterilitás II..midjnjárt megnézem ez mit takar...
A vizsgálat alatt a katéter felhelyezéskor görcsöltem mint egy közepes mensesgörcsnél..miközben adagolták a folyadékot enyhe feszítést éreztem.A kezem jobban fájt ahogy szorítottam a vizsgálószék szélét.. :)
most is jól vagyok, kicsi vérzés van, meg enyhe csípő érzést érzek de más semmi. hétfőn lesz a záró konzi.
szerinted a hüvely kapszulát használjam, probiotikum a hüvelyflóra megőrzésére és gyulladások megelőzésére
megyek le is dőlök :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Mencikém!

SZUPER!!!!!!!!!!! Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta. És ugye, hogy cseppet sem fájt? Mondtam én!
És az meg még szuperebb, hogy teljesen szépen átjárható vagy. Ha meg nem mondott semmi hibát közben, az azért is jó, mert pl. nekem a méhsövényemet ott, akkor fedezte fel. Ezek szerint nálad az is pipa.
És ugye, hogy a doki nagyon kedves, szimpatikus és hozzá értő? Én ezért mondom mindig, hogy ha esetleg mégsem jön itthon össze nekünk ez a gyerek, akkor nem kérdés, hogy hova menjünk.

Akkor most jön a drukk Juditnak.

Juditom!
Hidd el, a hysteroscopia még annyira sem rossz, mint az átjárhatósági volt. Alszol egy jót és már vége is lesz. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Mencike,
ügyes vagy! Jó, hogy nem találtak semmit!!! Igen, szerintem nem árt használni utána valamit.

Bikfy,
remélem, igazad lesz és hogy mindent rendbetesznek odabent és végre elfelejthetem az elmúlt 2 évet úgy ahogy van.
judit29
 
 


Szép estét lányok! :)
Nagyon édesek vagytok, köszönöm szépen a biztató szavakat :)
Azon kívül a kis görcsön és feszítésen kívül nem fájt.Este görcsölt még kicsit, de ahogy lefeküdtem elmúlt. Azonban egy kis vérzés van még..ahogy Judit tanácsolta ma eset már használom a hüvely kapszulát még el nem fogy..úgy is csak pár daram van már..

Juditom, nagyon bízom benne hogy mielőbb túl leszel Te is a hysteron.
Nagyon nagyon szorítok Neked, biztatlak és bátorítalak ahogy Te is engem.
Bykfikém, remélem összejön Nektek is ebben a félévben természetes úton :)

Nagyon köszönöm még egyszer a kedvességeteket :)
Meg fodrászoltattam magam ajándék képpen, és vettem pár dolgot a syma csarnoki tavaszi vásáron is..most megyünk még auchanba, mert holnap megint két póló meccs lesz:-))

Szép estét Nektek, és köszönöm szépen :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike,
örülök, hogy jól vagy! Ugye nem is olyan félelmetes ez a vizsgálat? ;) Köszönöm, remélem, én is tényleg pikk-pakk túlleszek és aztán minden sínen lesz.

Bikfy,
ugye neked sem volt laparoscopia, amikor műtöttek? Csak mert eddig a legtöbbeknek egyben az is volt, amikor sövényt vagy ilyesmit korrigáltak. Nekem pedig azt mondta az orvos, hogy csak histeroskopia lesz, merthogy olyan kis eltérés látszott. Remélem, tényleg ért hozzá...
És arra hogy emlékszel, már aznap hazamehettél vagy bent kellett tölteni egy éjszakát? Kaptam többféle nyomtatványt az anesztézián, és az egyik az egynapos sebészeté, vagyis elméletileg hazamehetek még a műtét napján.
judit29
 
 


így utólag nem félelmetes, de amíg nem tudja az ember mi vár rá azért idegesítő. Az még feszélyez hogy mit mond összefoglalásként hétfőn..

Nagyon remélem, hogy minél előbb meglesz már a műtéted és tovább tudsz lépni végre :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Judit!
Nekem szép, nagy termetes sövényem volt, ha jól értettem a doktor úr szavait. És mégis csak hysteroscopiám volt.
Aznap éjszaka bent kell aludni. Másnap, ha minden rendben, akkor mehetsz haza.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
megnyugtattál! Köszönöm! Nekem egyelőre úgy van, hogy nem kell bent aludni, ha minden OK. De ehhez ("egynapos sebészet") többek között az is kell, hogy nyilatkozzak, beérek a kórházba 20 vagy 30 perc alatt. Ez nálam szerencsére teljesül.

Lányok,
ma megyek a kivizsgáltató orvoshoz, és már csak egy dologra kellene elküldjön. (Eddig úgy volt, hogy a műtét után küld, de az meg ugye halogatódik, és a múlthéten azt mondta, mind1, menjek hozzá ma, és megbeszéljük a továbbiakat.) Jó lenne sikerrel járni és végre belekezdeni az utolsó vizsgálatba.
Azért már egy kicsit szomorú vagyok amiatt, hogy milyen sokba van a kivizsgálásom még úgy is, hogy sokmindent tb-re csináltak. Komolyan úgy érzem, inkább adakoztam volna el az összeget... A hétvégén láttam a tévében az izomsorvadással született lány történetét és azóta is rajta jár az eszem.
judit29
 
 


Sziasztok :)
Remélem Judit ma sikerrel jártál és elkezdheted a vizsgálatot..

Nekünk is meg volt a zárókonzi.
Minden leletem jó, minden értékem tökéletes, a progreszteronom is szépen emelkedik így ovulációm is van..ki tudja meddig:fél év -1évcry:
az anti müllerem 1, ref.0,2-14,6 , vagyis a petefészkeim kimerülőben.
Az orvos véleménye hogy lombik lehet csak, mert másra NINCS IDŐM,de ennyi idősen is 3-5% az esélyem hogy sikeres legyen. Vagyis hajamra kenhetem a tökéletes leleteimet
még jó hogy ezt a békát nem nyelem le...
egyébként a tsh-m is jó:1,44 legalább is februárban annyi volt..
elküldött inzulin rezisztenciára, majd mindjárt kérek időpontot...
meg konzultálok más helyekkel is, ahol nem feltétlen lombik párti az orvos és a beavatkozás nem 100.000/db... :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike,
csak a jó részét vedd észre: hogy minden rendben nálad!!! Nézz szét más központokban is, hátha találsz megnyugtatóbbat. A fontos, hogy szépen haladj tovább az úton! A klinikán voltatok ma délután? Én a közelben, Gömb utcában voltam, fél 5-re mentem. :)
Azt ígérte az orvos, holnap elintézi, hogy az utolsó vizsgálatom is lemenjen, 11-kor kell hívnom miatta. Szóval újabb mérföldkő a holnap, aztán a vizsgálat/vérvétel napja. Már iszonyatosan unom és utálom az egészet, de csak vége lesz egyszer. De jó lenne tudni, van-e értelme...

Megyek kicsit pakolászni, aztán lefekszem.
Szép estét Nektek!
judit29
 
 


Ja, még azt akartam írni, hogy az IR-vizsgálatot elvégeztetheted tb alapon is, állami laborban, ha a klinikán fizetni kellene érte. (Nekem pl. a Honvédban csinálták novemberben.)
judit29
 
 


Szép estér Juditom :)
sajna ahogy mondta hogy csak 0,5 -esetleg 1 évem van még az úgy hangzott mint a halálos ítélet :cry: így nehéz csak a jót meglátni..
kettőnk eredményei tükrében mondta ezt.de a párom lelete is jó volt még 1 éve is..ez csak átmeneti állapot..ezért fogom más doki véleményét is kikérni..
köszi hogy mondod..bár már kértem időpontot...de ha megy tb-re is nem fizetek érte 10500ft-ot. Kell vinni beutalót a házi dokitól?
Végre Neked sínen vannak a dolgok.Igen ez a végeláthatatlanság és kilátástalanság borzalmas. Jó lenne ha minél előbb vége lenne már

Jó pihit Neked :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Igen, kell beutaló. Szerintem ha tudsz, menj el a háziorvoshoz, vagy legalább hívd fel, hogy tud-e inzulinszint mérésre beutalót adni. Szerintem, mivel bp.-i vagy, biztosan kell tudjon adni. Egy próbát megér, mert jó esély van rá, hogy nyersz 10.500 Ft-ot.

Keress fel más orvost is, de azért az szerintem akkor is nagyon jó hír, hogy egészségesek vagytok. A lényeg, hogy ne tarts pihenőt, hanem tessék menni-menni tovább!

1,5 óra múlva kiderül, mi lesz az immunológiai vizsgálatommal... Attól tartok, mire abból is eredmény lesz, eltelik még több hónap. :( Viszont úgy tűnik, ma elkezdődött az újabb ciklusom, így talán 2 héten belül az az átkozott operáció is meglesz.
judit29
 
 


Hát még mindig nem derült ki... Remélem, nem ültetett el az orvos. Újabban valamelyest megrendült bennük a bizalmam. :(
judit29
 
 


Szia Judit! :)
ok felhívom akkor a házi dokit.
Már van időpontom a Kaáliba de csak május 25-re. Egy ismerősöm hozzá jár, ő PCO-s . Az első lombikja nem jött össze, most meg inszemmel lesz az újabb próba a leletei alapján, pedig ott a párja is problémás..csak here biopsziával lett sperma..és mégsem kell lombik..

remélem 1,5h-ra mulva előrébb leszel. :)
Látod Neked van ciklusod..én most hónapról hónapra rághatom a kefét hogy lesz e és ha nem akkor az már a klimax e ..köszi doktor úr! :cry:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


sajnálom Judit...mélységesen egyetéretek :cry: :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Remélem, a Kaálival nagyobb szerencséd lesz! Na igen, ott van még az inszem is, mint lehetőség. Arra nem kérdeztél rá tegnap?

Még mindig nem tudom, mi van az immunvizsgálatommal. :(
Közben meg egyre jobban fáj a hasam, szóval holnap felhívom a róbertes orvos asszisztensét a műtét miatt. Csak vegye fel a telefont...
judit29
 
 


csak felveszi..csináld azt hogy addig csörgeted amíg nem veszi fel...nekem bevált :wink: hmm ez nem semmi tényleg :? hagyják az embert még szenvedni is :evil:

nem kérdeztem meg, mert egyértelműen azt mondta hogy csak a lombik van , MÁSRA NINCS IDŐ :roll: erre is 3-5% az esélyem.

Inszemet akkor csinálnak ha jó a sp eredmény ha jól tudom...és ugye nekünk most ez is csökkent , alacsonyabb eredményt mutatott. 6millió/ml és 25% jó ,egy éve meg 20millió volt és 75% jó
egyébként a leleteket sem sikerült teljesen lemásolni mert pont a spermatogramm lelet nincs meg...sebaj úgy is csinálnak frisset a kaáliba, ezt mondta az ismerősöm...hogy mekkora szerencsénk lesz majd kiderül..egy biztos ,olcsóbb lesz mert ott öt lombik tb-re megy és a gyógyszerek ára is 70% kedvezménnyel.
mencike
Budapest III. kerület
 
 


A János Kh.-nak is van meddőségie, a BMC. Ott talán még olcsóbbak a dolgok, mert talán van tb-támogatás. vagy az nem lenne még jó alternatíva?
judit29
 
 


de jó hogy ott vagy..
kettő érdekes dolgot is találtam.
Ez az egyik:
http://gyerebaba.blog.hu/2009/07/16/lom ... csak_uzlet

másik izgalmasabb:
http://arwentorna.hu/bovebben_a_tornarol.html

lenne kedved kipróbálni? a nagycsoportos teljesen jó árban van...hátha segítene :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Budai Meddőségi Centrumban volt annak az ismerősömnek a tesója akik a Kaálit ajánlották..dícsérték, csak nagyon lassúnak találták..nekem olybá tűnik nem sok időm van..ez a két hónap várakozás is kicsit sok, de addig csak nem klimaxolok be :roll:

ezért is lenne jó ez a torna...ígéretesnek tűnik.
Amennyiben tetszik Neked is írnék nekik e-mailt... :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Értem. Akkor a Kaáli reméljük, jó lesz!
Megnéztem azt a cikket, amit találtál. V. A. Vereczkey Attila, aki már nem dolgozik ott rég. Egyébként nekem a nyáron a 2. baba után őt ajánlották (konkrétan a mostani asszisztensnője az egyik rokonunk jó ismerőse), de én mint mindennek és mindenkinek, kicsit utánaolvastam, és elrettentem. (Azt gondoltam, ha már a nol.hu is közöl róla cikket, csak igazak lehetnek a vádak.) Persze közben meg sokaknak segített. Pl. azt hiszem az egyik Rippel feleségének is ő "csinált" gyereket donor petesejtből.

A tornáról már hallottam, és többen azt mondták, nagyon jó. Szerinted hány alkalommal kell hetente menni? Mert azt olvastam abban, amit belinkeltél, hogy rendszeresen használ. Én max. heti 1-et tudnék bevállalni. Ami még van, hogy ha engem megoperálnak, pár hétig biztosan nem mehetek. :( De a 3. kerület kifejezetten jó nekem.
judit29
 
 


Szia Judit :)
Igen tudom hogy a cikk régebbi és azt is hogy kit takart a monogramm...ettől függetlenül tanulságos.

Szerintem heti 2 , és akkor 1 hónap alatt meg van a 8 alkalom.
Érdemes lenne megpróbálni veszteni nem vesztünk rajta semmit.
Ha heti 1et tudsz jönni az sem gond. Lehet hogy használ a műtétednek is, elvileg azt írták az oldalon...
Írok nekik egy érdeklődő e-mailt majd este ok?
A III- ker. nekem is jó..ott lakom a tornától kb 10 percre :wink:

Remélem ma csak sikerül elérned őket műtét ügyben :roll:

Bikfy merre vagy, hahó?? :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Épp írni akartam, hogy már megint felültettek és szétpattan az agyam, mire visszahívott az asszisztens, hogy hétfőn fogad az orvos és megbeszéljük a dolgokat a műtéttel kapcsolatban. Jó, hogy addigra már a ciklus kb. 7. napján leszek. Nem értem, hogy gondolja. Hétfőn megmondja, hogy csütörtökön műt??? Miért nem tudja megmondani mondjuk holnap. Főleg, hogy a műtét előtt azért nekem beutaló kell a háziorvostól laborba, vért kell vetetnem és el kell mennem az eredményért. Ez minimum 3 nap. Már komolyan azon puffogtam fél órája, hogy miért nem mondja meg, ha valamiért nem megy ez a műtét vagy nem akarja. Éppen 3 hónapja mondta, hogy éppen 2 hónappal ezelőtt megoperál. Az a baj, hogy az ember nem meri megmondani nekik, hogy kivel variáljanak, mert tart tőlük, mert ki va szolgáltatva. Felrobbanok, úgy érzem. Ja és hát a másikkal sem jutottam előrébb, azzal, aki pusztán azért vett el tőlem 19e Ft-ot, hogy majd elintézi, hogy megnézzék nálam az immunhátteret.
judit29
 
 


Na szép mondhatom...sajnos csak a sablonos dolgokkal tudlak nyugtatgatni, de magamról tudom, hogy nem sok értelme van...
lehet Neked is másfelé kellene nézned ha hétfőn sem juttok előrébb..
Ismerős a tehetetlen düh, a kiszolgáltatottság miatti félelem..
ezért is örülök hogy megvannak a leletek és nem kell oda mennem többet..
azért fel a fejjel, remélem okosabb leszel hétfőn

Jó éjt, szia
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Ha nem haladunk jó irányba hétfőn, egészen biztos, hogy más után nézek. Főleg úgy, hogy nem is tudom, mennyire profi az orvos a témában, ezért egyre jobban félek. Tegnap este már szólni sem lehetett hozzám, olyan ideges voltam. Ez azért így nem állapot.
Neked akkor most az a terv, hogy vársz a Kaális időpontodra, ugye? Azért jó lenne, ha addig spontán összejönne! ;)

Bikfy,
hogy vagy?
judit29
 
 


Sziasztok Lányok!

Én jó hírekkel jelentkezem. Hoszzú évek gyötrelmei után, és az után, hogy 2 hete Fülöp doktor bíztató szavakkal hazaküldött bennünket, kismama vagyok.
Én nem tudok elég hálás lenni nekik, az, hogy nekünk ez a baba spontán összejött, neki és kollégáinak oroszlán része van.

Drukkoljatok nekünk, hogy minden a legnagyobb rendben menjen, mert azért még nagyon az elején vagyunk. Gondoltam, egyelőre még hallgatok róla, de hátha sikerül a történetemmel másnak is egy csepp erőt adnom.

Én is szorítok nektek és persze a mi Katapetránknak. Ügyesek legyetek, kitartás! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
ez nagyon jó hír!!! Kicsit még könnyes is lett a szemem. Tényleg jó tudni, hogy a sok küzdelem árán ugyan, de sikerülhet. Vigyázz magatokra nagyon!
judit29
 
 


Szia Judit! :)
Bocs de ma őrület volt..igen várok a Kaális időpontra..holnap kell visszahívni a házidokit hogy adhat e beutalót..ha nem akkor hétfőn megyek a ments menitsbe...

Meg is értelek, helyedben már rég otthagytam volna de nem akartalak stuffolni..

igen jó lenne, dolgozunk is rajta..ha meg nem akkor is a Kaáliba folytatjuk mert nem fizetek vagyonokat olyanoknak akikben nem bízom.

Gratulálok Bikfy ez ám a jó hír :) Remélem minden szépen rendben lesz, szurkolunk nagyon :) vigyázz magadra egyél sok vitamint :)

ettől függetlenül megkönnyebbülés hogy soha többet nem kell a Róbertbe mennem..Az orvos a vizsgálatoknál kedves volt, amúgy ellenszenves...valahogy nem tűnt túl empatikusnak..inkább olyan lesajnálónak vagy nem is tudom...nehéz megfogalmazni..

Juditom azt mondom próbáljuk meg ezt a tornát, mit szólsz? :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


sajna a házi dokinál sem jártam jobban...adhat beutalót a inzulin rez. vizsgálatra de akkor is 9000Ft...úgy hogy tök mind1.
jó hétvégét Nektek :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok :)
Remélem nem tüntetek el..
meg volt a vérvizsgálat ma reggel, már az eredmények is megvannak de lövésem sincs hogy jó e...majd megtudhatom 1 hónap mulva...+12000Ft ért
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Judit, tűkön ülve várom mit tudtál ma intézni :roll: :wink:
remélem sikerült előrébb lépened :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Mencike,
nincsenek határértékek a leleteden? Vagy ha megírod az értékeidet talán Bikfyvel tudunk rájuk valamit mondani.

Bikfy,
hogy vagy(tok)?

Velem az van, hogy tegnap voltam az orvosnál és jövő keddet, azaz 19-ét kijelölte a műtét napjának. Szóval aznaptól lehet, hogy okosabb leszek a velem történteket illetően. Sőt, ha lenne legalább egy kis szerencsém, olyasmit találnak, amit ki is tudnak egyúttal javítani. Ma voltam vérvételen reggel. 1 hétig pedig próbálok leginkább itthon kuksolni, nehogy megfázzak vagy bármi történjen, és le kelljen mondani a műtétet.

Nem soká húúúúsvét! Bár lenne szép idő...
judit29
 
 


Szia Judit :)

Végre jó hírekkel szolgálsz :) Most már sínen vagy :wink: örülök neki :)
még tudsz pihenni is, ez ám a a kánaán:-))

Glükózom az éh gyomorra és terhelten is határértéken belül volt, de ahhoz elég közel. Ime:
Glucose terhelés 0 perc 5.67 mmol/l 4.10 - 6.00

Glucose terhelés 60 perc 7.92 mmol/l

Glucose terhelés 120perc 7.56 mmol/l 4.10 - 7.80

Az inzulin éh gyomori az jó, ám a terheltek magasak:

Insulin terh 0 perc 9.46 mIU/l 2.60 - 24.90

Insulin terh 60 perc 57.70 mIU/l

Insulin terh 120 perc 60.05 mIU/l

ebből azt szűrtem le hogy nyílván fogynom kell majd ill az idő rövidségére való tekintettel majd kapok valami gyógyszert is pl. metformint...
Remélem az update 1et ehetem azért.. :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Hát pihenni sajnos nem tudok, mert elég sok munka várható ma délutántól jövő péntekig. Így a műtét miatt kiesett napokat pótlandó a hétvégét is be kell fognom, különben nem végzek határidőre.

Az inzulinod alacsonyabb kellene legyen, vagyis vissza kellett volna menjen - legalább a 120 perces mérésnél - a felső határérték alá. Valószínűleg IR-diétát fog az orvos előírni és gyógyszert. Ezek mellé pedig valami aktívabb mozgást. Nekem a 60 perces cukor is kicsit magasnak tűnik, bár ezt valójában nem tudom megítélni. Esetleg ha nem akarsz várni 1 hónapot, hanem már most el akarod kezdeni a probléma megoldását, keress fel pl. egy endokrinológust, aki segít. Pl. akár azt, aki a pajzsmirigy gógyszeredet beállította.

Nekem a cukor 5,4 majd 3,7 majd 4,1 volt, az inzulin 10,1 majd 33,6 majd 23,8 és még így is gondolkodott egy kicsit két orvos is, hogy ezzel az inzulinnal kell-e valamit csinálni vagy sem. Végül arra jutottak, hogy nem kell. Azóta odafigyelek arra, hogy mit eszem, nehogy rosszabbodjon. (Megjegyzem a mérést megelőző nap voltam olyan hülye, hogy egész nap cukrosat faltam, ami lehet, hogy valamnnyire befolyásolta az értékeket. Kb. ez volt az egyetlen ilyen "bűnözős" napom nyár óta.)
judit29
 
 


azt a dokit nem kersem meg, mert ugyan nagy fejesnek tartják, de nem voltam velük elégedett..pl. mert nem tudtak tőlem vért venni, szét szúrkálták a karom, majd egy dokinő vette le végül..aztán 3 hetet vártam az eredményre. Mindez 8000Ft volt. legközelebb háziorvosi beutalóval kész lett másnapra a tsh-m az sztk-ban és 0ft volt. Nem utolsó sorban a vért is egyből levették...aztán a doki egyik alk. a 15000ft-os konzultációs időm alatt beszélte meg a kivitelezőjével hogy milyen burkolat legyen a lakásában...

máj 03-án megyek vissza mens m-be szakorvosi értékelésért..gondolom majd ott elmond mindent a doktornő...
IR diátát néztem..pl. teljeskiörlésűt mond hogy azt lehet enni...de ezt nem fogok mert tutti híznék tőle..ugyan is semmi pékárut nem eszem csak update1-est amiben kevesebb a szénhidrát mint a teljes kiörlésű dolgokban és 0 a cukor...
zöldségre is azt írta hogy főzve, párolva, grillezve kevés olajon...az update1ben csak ilyen köretek vannak...burgonyát , rizst nem eszem 8 hónapja, és tésztát is csak az updatot..
Ettől jobb diétát nem tud nekem adni...
édességet is alig eszem..szinte semmit, ill amit igen az is update-os vagyis 0 cukor...
mozgás: most semmit mozgás nincs, nem mertem a folyamatos próbálkozások miatt elkezdeni negogy az legyen a gond..majd kitalálok valamit..kb heti 3x-ra...
most csüt-ön jön hozánk az üzemorvos aki belgyógyász, majd kikérem a véleményét és iratok vele gyógyszert is.

Köszi hogy leírtad:-)Te mit sportolsz amúgy és mennyit? :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Épp azon gondolkodtam, hogy te ugye tartod az update diétát, és lehet, hogy azért "csak" ennyi az inzulindod! Szóval az étkezés rész valószínűleg jó nálad! :) A Mensm. jó helynek számít, szóval az tényleg jó, ha kivárod. Egyébként a tsh nézetést én is sztk-ban csináltatom, sőt, ha az érték jó, és a gyógyszeren nem kell állítani, a háziorvossal íratom fel a gyógyszert.

Én sajnos a második terhességem óta nem igen sportolok, csak hébe-hóba. Előtte mivel le akartam fogyni, kangoo-ztam és zsírégető aerobic-ra jártam. Jó volt, kb. 1,5 hónap alatt lement vagy 5 kiló. Most kb. 1 hónapja elkezdtem itthon szobabiciklizgetni meg néha dvd-re tornázni. Utóbbiak közül eddig egyik sem nagyon jött be sajnos, mondjuk aerobic-szerűk vannak, azokat meg nem annyira szeretem. Az a torna tetszik, amiről írtál, majd a műtét után, ha már elkezdődik a következő ciklus, szerintem lehet.
judit29
 
 


igen tartom, bar az utóbbi pár hétbe néha elcsábultam 1-1 krémesre, vagy fagyira...de ebből vannak diétásak is norbinál úgy hogy nem aggódom :) most -7kg-nál tarok az update-al torna nélkül

képzeld nem sztk-ban voltam ahol azok történtek velem, hanem a Budai Allergia közp-ban a Mamutnál...egy professzornál.
az sztk ahol hamar meg lett a tsh az ahhoz képest nagyon jó volt, max. nem volt olyan szép külsőleg.
Most a tsh-m 1,44..szval az jó :)

megértelek ,ezeket az ugribugrikat én sem szeretem a 105.ös mellbőséggel :wink:
nagyon jó lenne ha összejönne az a torna, de főleg a műtéteden legyél túl
addig itthon próbálkozom én is fitt ballal amihez van egy zsírégető dvd és egy gerinc tornás is:-))
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Képzeljétek megkérdeztem egy diabeteszes oldalon online hogy az eredményeim tükrében a vetélések és 1 év sikertelenség után szükséges e gyógyszeresen kezelni a terhelt magasabb IR értéket és azt mondták hogy nem. Elegendő egyenlőre a diéta...
persze természetesen orvoshoz elmegyek. csak kiváncsi voltam mit mondanak..válaszoló szerint nem ez volt a vetélések oka, így nem kell gyógyszer... :roll:
különös annak ismeretében hogy mit okoz a várandósságnál egy emelkedett IR. szint :?

Hogy vagytok? Bikfy mi a helyzet, remélem minden ok :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Szerintem orvosa válogatja, hogy menyire veszi szigorúan az eltéréseket vagy sem. Akik nálam nézték, kb. az én értékeimnél alig magasabbat már gyógyszereznek. És ők a vetélőkre vannak specializálódva.
judit29
 
 


Szia Judit :)
minden ok? nem tűnsz túl vidámnak... : :(
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Aranyos vagy. :) Igazság szerint nyugtalanít a műtét - főleg az, hogy mi derül ki. Ráadásul annyi munkám lett, hogy ma pl. most ettem először.
judit29
 
 


teljesen megértelek :roll: de biztosan minden rendben lesz , és nem fog semmi komoly kiderülni :)
tudom könnyű ezt mondani, hiszen emlékszem én is hogy izgultam nemrég, pedig az sokkal 1xrűbb dolog volt...
A munka nem ér annyit hogy ne egyél rendesen...azon a 15 percen nem múlik semmi, de jobbanérzed magad és több energiád lesz folytatni :wink:

fel a fejjel minden jól alakul meglátod :wink: :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm, igyekszem nem stresszelni. :) Persze maga a műtét is foglalkoztat, csak az ember méhében babrálnak, amiben van hibalehetőség is, de gondolom, ha túlleszek rajta, úgy fogok rá gondolni, mint a másikra, a hycosyra. Azt montda az orvos, ha a műtét után az derül ki, hogy minden OK, kb. 1,5 hónapot kell várni (vagyis hogy 2-szer megjöjjön), és utána lehet próbálkozni. Mondjuk ezzel ráérek kedd után foglalkozni. A párom azt mondta, ő nagyon fél attól, hogy egy újabb terhességet bevállaljak - az előzmények miatt. Hát bennem is van félsz, de csak meg fogom próbálni, ha lehet, hiszen ha nem teszem, biztosan soha nem lesz gyerekem.

A május 3. mindjárt itt van ám! Jövő hétvége húsvét, aztán május 1. és már itt is van! A MM-ben jó kezekben leszel! Remélem, a Kaáliban minden vizsgálatodat elfogadnak majd, amit a Róbertben csináltak! Erről tudsz valamit?
judit29
 
 


Szép jó (nem szeles) Reggelt:-))

Megértem a párodat is. Neki sem lehet könnyű pszihésen, Neked pedig dupla megterhelés, hisz ott a fizikai beavatkozás is :roll:
Nálunk úgy volt anno hogy apit jobban megviselék a vetélések szinte mint engem..
Most már ő is bizonytalan és ideges..Ezért nehéz is vele sokszor, hiszen minden új dolognál előszőr hárít, tiltakozik, de aztán együttműködő lesz. Ezt persze nehéz elviselni pont a dupla érintettség miatt. Így volt ez most az IR eredménnyel is...vita, aztán elfogadás..Azt mondta ha végül lombik kell ő nem gördíz akadályt ha én vállalom. Remélem ez a hozáálássa nem változik.
Pl azt még nem is tudja ha lombik kell, akkor előbb valami bürokratikus dokumentáció is kell hogy mi egy pár vagyunk..mert egyikőnknek sem elve a házasság és más hasonló sem..de ebben a helyzetben muzsály lesz ha úgy alakul legalább egy élettársi nyilatkozat. Szóval megértem a párod :roll:

Mikor időpontot kértem azt mondták elfogadnak mindent, csak majd kell új sp minta, meg csinálnak egy friss hüvelyi uh-t.
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jájj, miket olvasok?

Juditkám,
ne izgulj, meglásd pikk-pakk túl leszel a műtéten.

Mencike!
Ne haragudj, de én most akkorát ordítottam, hogy majdnem leszakadt a plafon. Lószar kell neked, nem lombik. Simán teherbe fogsz esni, amint megkapod a Metformint. Neked van egy nem is kicsi IR-ed, sőt, nekem már ezek a cukrok sem nagyon tetszenek. Én voltam olyan intézetben, ahol azt mondták, bármiféle mesterséges programba csak akkor kezdenek bele, ha a 120 perces inzulin 30 alatt van!!!!!!!!!!!!!! Neked ez 60. Mondjuk nekem még rosszabb volt: 110-es. (aztán látod mégiscsak sikerült)
És az, hogy most ilyenek az eredményeid ennyi idő diéta után van így. Gondolj bele, ha "normálisan" táplálkoznál.
Én egyértelműen azt gondolom, hogy a vetéléseid is a magasabb inzu szint miatt voltak és nem akarok észt osztani, hidd el, csak felháborít, hogy ennyit hagytak szenvedni, mikor az IR viszonylag gyorsan és jól kezelhető. A Mensben sínen leszel, ők nagyon ügyesek. Neked se Róbertre se Kaálira nem lesz szükséged, ez tuti. Amint hatni fog a gyógyszer, megfogan a babád. Ölellek és azt gondolom, Te most sínen vagy. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Szia Bikfy! :)
De jó látni :D Mi van Veled hogy vagytok?? :D Arról is számolj be kérlek :oops: bár az olvasottak alapján úgy látom jobban nem is lehetnél:-))

Köszönöm szépen a biztatásokat, nagyon édes vagy :wink: :)

Olvastam a metfominről, ill. az összes hasonló nevű és azonos hatású gyógyszerről. Láttam hogy sokan abbahagyatják , mások szedetik a 12. hétig , megint mások még tovább..
Képzeld az is most derült ki hogy anyám is 2típusú diabeteses...mondtam is neki jó hogy időben szól...pfff ,apám is az volt, így már meg sem lepődöm hogy nekem is alakul.
Igazad van, én is nagyon pipa voltam mikor megláttam az eredményt. hogy hogy csak most küldtek erre a vizsgálatra :evil:
holott tavaly februárban állandóan endokrinológiára jártam a tsh miatt..már akkor kellett volna hogy mondják.
Ráadásul oxitarmmal még emellett a diéta mellet sem rendszeres az anyagcserém...gondolom a metformin megoldja majd..
ettől függetlenül azért mozogni se ártana a mostani 0nál többet

Te szedted ezt a gyógyszer? Nem volt gond a mellékhatásokkal, mert olvastam hogy azért van fejfájás, hasfájás, ilyenek az elején.
Ezt mindhalálig szedni kell?

Judit nagyon dolgozik , de remélem evett és nem izgul nagyon :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


bocsánat azt elfelejtettem megkérdezni, hogy kb. mennyi idő után hat a metformin?
puszi :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: