Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi túl vagyunk a 2. szülinapi bulin. Nagy gyerekzsivaj és jó hangulat volt. :D
Viszont sajnos két hete megy végig a betegség a családon, először a gyerekek, majd húgom, végül pedig a férjem és én is elkaptuk. Valami torokgyulladás-szerű. Most azon izgulok, hogy vissza ne fertőzzem a kölyköket.
Ezen kívül nálunk minden oké. A két csaj teljesen leköti a napjaimat, de cserébe minden nap valami újdonsággal örvendeztetnek meg.
Nóci takarító szettet, vasalót és vasalódeszkát, illetve porszívót is kapott szülinapjára. Cukin szorgoskodik. :) A legújabb szokása pedig, hogy a játék sütőjében sütit (Nócisan süsit) süt nekünk építőkockákból, amit utána közösen "fogyasztunk el" . :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Gratula a kis (naaaagy) szülinaposnak :D

Nálunk minden OK :) Szombaton voltunk babamozin /27+2/ és 1180 gr. a Lackóm <3 Törpicsek nem lesz az már valószínű :lol: Viszont a végére besértődött a macerálástól és felhúzta mindkét lábát, kezét és hátat fordított. Olyan mint az apukája, Ő sem szereti ha fotózzák. Haskeményedés (főleg frontoktól) van, na meg gyomorsav is :cry: , de egyszer ennek is vége lesz.

Zizi veled minden OK?

Szép estét csajok.

Kép

Kép
segreta
 
 


Segreta, mi is 27+0n voltunk 4D-n, akkor szinte pont ennyi volt a mi Lacusunk. Ezek a Lacik... :) És végül 38+2-n született 3680 grammal... Szóval hajrá, nem lesz kicsi baba..... :)

Andi, és amúgy milyen az élet? Féltékenység van?
A mi Dórink is serény, rendszerint takarít velem... :) Neki is van felmosó szettje, porszívó. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

 
 

Sziasztok!

Segreta, köszi! :)

Nyuszika,köszönöm megvagyunk, csak a dackorszak ne lenne! :) Mostanában néha nagy színpadias jeleneteket vág le Nóri, de ilyenkor elküldöm a szobájába, mire odaér rájön, hogy nem éri meg a hiszti és visszajön vigyorogva. A húgát imádja szerencsére, állítólag nagyobb korban lesznek majd a veszekedések (a védőnőnk tapasztalatai alapján). Amúgy meg nagyon édesen óvja a húgát és azóta sokkal többet babázik, konkrétan szegény öreg kutyánkat is takargatja, mintha baba lenne. :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jól le vagyok maradva ...

Isten éltesse a kis születésnapost :) Rohan az idő ...

Eseménydús napokon vagyok túl: 2 hete volt egy pár napig tartó vérezgetésem, nagyon megijedtünk ... A derekam is extrán feszített, már mindent elképzeltem, alig vártam, hogy a doktorbácsinkhoz érjünk. Hála Istennek, minden rendben, a méhszáj zárt, a placenta szépen tapad ... Hogy mitől véreztem, ki tudja ...

Aztán Áronkám átesett élete első betegségén. Péntek estére lett lázas, persze szombaton utaztunk. A repülőn kb. 40 fokos láza volt, nagyon féltem. Hétfőre pedig kiütéses lett ... Háromnapos láz ... Ezen is paráztam, hogy nehogy valami magzatra is veszélyes kórság legyen.

Most talán egy kicsit nyugisabb időszak következik, örülök, hogy végre eljutottam dokihoz!!! Olyan jó érzés volt az ismerős úton végigmenni, várakozni az uh előtt ismét kerekedő pocakkal ...
Már ezért megérte a sok hányinger, szenvedés!!

Most rohanok, de igyekszem sűrűbben jönni!
Segreta, édes a kis Lacika!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, úgy látszik ez a három napos láz egyik tünete, hogy épp utazik az ember. :) Mi Pécsen voltunk, mikor Nórin kijött. Persze én még nem is hallottam eddig erről a betegségről, nem volt egyszerű.
Örülök, hogy minden rendben veletek! :)

Segreta, elfelejtettem írni, hogy jó a kép, szép kisfiú lakik bent! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Segreta nagyon szép Lackó!!!!
Patrikom a héten a tejcsit már pohárból itta 1x és nagyon ügyes volt! Tökre nagyokat tud kacagni :)
Végre a héten megfordult rendesen! Eddig szerintem nem volt kedve.Kb 2 napja emelgette a popsiját és tegnap -szerencsére pont akkor léptem be a szobába amikor- megfordult!
Gondolkodtam,hogy lehet hogy a kiságyat lejebb kéne tenni,mert ülni meg már 2 hónapja akar! Ne hogy az legyen,hogy hirtelen az is össze jön neki! Ki tudja?!
Olyan jó lenne megint babát várni!!!!!!!!!!! Hiányzik!
Azt hiszem nem fog működni hosszú távon az együtt lakás a szüleimmel! Nagyon sokat segítettek tényleg! És hálás vagyok ezért és nem is vitatom! De sajnos akaratom/tunk ellenére anyum x-nap után kiborít..
Tegnap kitaláltam,hogy a szomszéd városba kéne költözni! De tőkém nincs,albit kerülném. Szóval ahhoz,hogy tudjak venni egy kb 70 nm2 házat,el kéne adni a dédiék házát,amit szerintem még egy jó darabig nem fogunk..


Szép napot nektek!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Köszi Kvinna! Ügyes a kis Patrik, büszke lehetsz rá :D Nem vagy egyszerű helyzetben a lakás miatt és teljesen megértelek, bármennyire is szereti az ember a szüleit azért hosszú távon nem jó együtt lakni.

Lackókám két napja más ritmusban él :) napközben alig-alig mocorog, de 23:00-06:00 szinte mint egy kis duracell nyuszi :lol: Imádon, szeretem amikor mocorog, de átállhatna a nappalra, mert az eleve 2 óránkénti kelés a sok wc miatt, na meg a mocorgása következtében ma már úgy érzem magam mint akit kimostak, és hiába akarok nem tudok aludni, ilyenkor nem megy :cry:

Többiek mi újság? Babók?

Kép
segreta
 
 


Segreta, én most értem el oda, hogy irigylem a terhes kismamikat. Ez majdnem mindenkinél előjön. :) De azért élénken emlékszem Flóra hancúrozásaira, amikor fél éjszaka nem aludtunk. Én amikor tehettem délután szundítottam egyet, ami nem ugyanaz, de azért jól esett.
Egyébként ezek az éjszakák gyönyörű emlékek maradnak, olyanok amik csak kettőtökről szólnak és amikre csak te emlékezhetsz. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Ez igaz :lol: Sajna eddig (babó elött) simán aludtam délután, de mostanában hiába is szeretnék, lenne rá lehetőségem nem megy. A tegnapi éjjel szerencsére sikerült aludnom is, elötte megbeszéltem a Lackómmal, hogy este van és tessék aludni, majd napközben tombolhat :lol: Nagyjából így is tett!

Kép
segreta
 
 


Sziasztok!

Segreta, hidd el, utólag neked is hiányozni fognak az éjszakai mocorgások, vágyódni fogsz rá :D Látod, itt mindenki visszasírja :D

Mi megvagyunk, diszkréten érzem a babamozgásokat, mert a placenta elől tapad. A hasam kerekedik, a kedvem egyre jobb ... De estére ki vagyok purcanva, egész nap meg nem állok MOST, HOGY jó idő van, Áron igényli is, hogy menjünk és menjünk ...

Kedden megyek dokihoz, utána hétfőn meg uh-ta, alig várom :D

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien úgy örülök neked és annak még jobban,hogy jól érzed magad!!
Segreta,addig élvezd xintem is,amíg ezek el nem múlnak! Én pl párszor videóra fel is vettem a hullámzásokat,meg fényképeztem a hasam ahogy nőtt és azt is,hogy ha a gyerek úgy feküdt,hogy attól rendesen deformos kinézete volt :D a pocimnak! Sajnos már alig emlékszek,milyen volt érezni! :([/b]

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Mi újság veletek? Ma jöttem haza a Bajcsyból, mert hétfőn bementem, hogy a normálisnak mondható barnázgatásom átment vérzésbe, igaz nem nagyon sok, de több mint eddig. Megvizsgált az ügyeletes, az eredmény C2100. 2 napig bent tartottak a biztonság kedvéért, de ma hazajöhettem, mondjuk Magne B6-ot itthon is tudok szedni és feküdni :) Remélem a kis legény még kibír min. 6 hetet, legalábbis mondtam neki, hogy tessék nyugiba maradni :lol:

Kép
segreta
 
 


Húúúú, Lackó nagyon nyomul.... Mondjuk jó lenne még, ha bent maradna. De ilyenkor és ilyen helyzetekben minden nap ajándék, minden reggel arra gondolj, újabb egy nap bent a pocakban, az esélyek ennyivel jobbak. Na, ha nagy gáz lenne, nem engedtek volna ki, de azért ez a C2100 nem semmi... Első babával. Pihenj sokat, minél kevesebbet terhelj a méhedre.
Addig meg TV-t nézz és nasizz :)

Köszi, nálunk semmi extra, lánykám napról napra többet beszél, imádnivaló, Fiam meg nő és már lassan 6 hónapos... Hihetetlen..... Vigyorog mint a vadalma, MINDIG, jó baba nagyon, csak a tápot nem szívleli. Istenem.... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Segreta, nekem Nórinál 26. héttől volt C2000 az eredményem, 3x2 MagneB6 és sok-sok fekvés mellett a 41. hétig maradt bent a csajszi, akkor indították meg. Flóránál C3100-el indult a terhesség és 39+3 hétre született. Úgyhogy ne idegeskedj, mert az csak ront a helyzeten, helyette feküdj, feküdj és feküdj. Az ülés sem jó, mert az is terheli a gátat. Baromi unalmas és fárasztó a fekvés, de elrepül az a pár hét. Én nagyon sok sorozatot néztem végig a két terhesség alatt és sokat is olvastam. Másodjára már nehéz volt, mert Nórival foglalkoznom kellett, de megoldottuk végül. :)
Kitartást nektek! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


köszi csajok!

Ma voltam UH-on a 30. heti kötelezőn. Babó jól van 1520 gr. A bal oldali pyelonja kicsit tágabb, de ez fiúknál előszokott fordulni azt mondták. Azért a biztonság kedvéért a 35. és a 38. héten lesz még egy UH, és a közti időkben meg a dokihoz is megyek. Volt valakinek ilyen a kisfiánál?

Nyuszika: Remélem Lackó is jó baba lesz kint (is). Mondtam neki, hogy maradjon nyugiban, nem kell az anyát utánozni (mert én a 30. hétre születtem 1400 gr-al és 32cm-rel).

Andi: Próbálok pihenni sokat, napi max 1-1,5 órát vagyok talpon, de muszáj a lakást is rendbe tenni.

Kép
segreta
 
 


Lacusnak a 30. heti UH-n pyelon tágulatot láttak. Nem izgatta a dokikat. Majd jött a 36. heti UH, ahol meg a pyelon ép volt, bezzeg az ureter tág (vesevezeték). 38. héten szintén UH, ahol még nagyobb volt, így 38+2-n született meg Lacus. Ugye, mint tudjuk, most kórházas köröket futunk, mert valós volt az UH és tényleg nem stimmel a veséje. De ez jóval ritkább, mint, hogy mész majd a 36. hetire és legfeljebb a pyelon tágabb lesz, de normálisan megszületik Lackó és majd mennetek kell 6 hetesen egy UH-ra. Most volt az egyik ismerősnél is, kifiú, pyelon tágulat, most már lassan 2 hónapos és alig van valami.

Ne izgulj, semmit nem jelent, a stressz nem segít, és fiúknál baromi gyakori. Sőt. Most jutott eszembe, hogy az egyik barátnőm kisfia, Ő is mindkét veséjénél tágulatot mutatott. És nem lett semmi vele, születése után 6 hétre el is múlt....

Gratulálok, akkor Te is megtépáztad Édesanyád és Édesapád idegeit, hogy ilyen korán jöttél!!!! De nem lett baj és et a lényeg :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Flóra múlt héten megfordult hasról hátra, ma pedig hátról hasra. Ez teljesen időben van, szóval remélhetőleg nem kell aggódnom, hogy a hipotóniája miatt lemarad a mozgásfejlődésben. Egyébként igazi cukorfalat, dumál folyamatosan és fülig ér a szája. :)

Mi újság a többi aprósággal? :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Na kicsit most irigy lettem Flóra miatt, hogy ő ilyen hamar megfordult!
De azt mondogattam magamnak, hogy minden baba más ütemben fejlődik!
Patrik 2 hete fordult meg teljesen és rá egy napra jött rá arra is, hogyan tudja lökni magát a hordozóban!
Szerintem tök normális amúgy, egészséges! Meg imádom amennyit nevet, mosolyog és hogy csak akkor sír, ha valami nyűge van!

Jó éjt!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, 3-6 hónapos kor között kell megfordulniuk. Én csak azért örülök, hogy már meg tud fordulni, mert eleinte nem tartotta meg a fejét, amikor ülésbe húztuk és félő volt, hogy gyógytornára kell járnunk, mert lemarad mozgásfejlődésben. Szóval ne aggódj Patrik is teljesen időben van! :)

Nócinál viszont nagyon beindult a beszédfejlődés. Egész nap dumál. Miatta is aggódtam, most meg csak lesek, hogy miket mond. A kedvencem, amikor mondom neki, hogy szeretem és erre mondja, hogy: persze! Vannak még szavak, amiket Nócisan mond, pl. a csatt valamiért tacs nála, a cumi meg csí. :) Igazából azóta nő rohamosan a szókincse (150-200 szó), mióta megszületett Flóra és nem érünk rá vele pantomimezni. A dackorszakos hisztik ellenére is nagyon élvezem ezt a korszakot. Újrafüvesítettük a kertet, és virágokat ültettünk. Nóci jött kapált velem, szórta a fűmagot,azóta meg locsol minden nap. Én nem szeretem ezeket dolgokat, de ő nagyon ösztönző. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én ma nem tudom,hogy mi van Rikivel!
Az előbb már másodjára nyomott le olyan bömbölést,hogy szinte lehetetlen volt megnyugtatni, aztán nagy nehezen elaludt nem rég a karomban és azóta is itt van!
Mostanában már 1-2x csinált ilyet. Arra tippelek,hogy csak a foga lehet.... ha csak nem a mai idő miatt...
de már kezd zsibbadni a kezem... viszont nem merem letenni,mert az előzőnél is az volt,hogy kb 30-45 percet aludt,aztán egyszer csak elkezdte nyomni és hiába adogattam neki vissza a cumit, megint- és megint rákezdett.....
Pedig bekentem Dentinox-al az ínyét, és mintha nem nagyon használt volna. Kicsit úgy tűnt,mintha nagy fájdalma lett volna. mikor végre megnyugodott,akkor még hüppögött utánna egy sort.
szegénykém.
Szerintetek?

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Mi újság pocakosok? Rég nem jelentkeztetek! Hogy viselitek a babavárást?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok! A hidegfront kikészít :( Remélem egyre ritkában lesz, mert ilyenkor alig kapok levegőt a gyerek is tök izgága, majd kirúgja a hasam. Ezeket leszámítva (és a refluxot) jelenleg minden OK :lol:

Kép
segreta
 
 


Segreta, kitartás! Emlékszem még milyen ez. De hamar eljön az a július! Tényleg pihenj amilyen sokat csak tudsz, a takarítás miatt meg ne aggódj!

Zizien, ti hogy vagytok?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Latom, mindenkinek jol megy ez a babazas! :)
Mi is jol vagyunk, de ket gyerek mellett sokra nincs idom, estere teljesen kesz vagyok. Edesek a lanyok nagyon, nagyon szeretik egymast. Rohan az ido, mar a kicsi is elmult 5 honapos, elkezdtuk a hozzataplalast, forog, enekel, sikongat. A nagy meg ket eves lett, sokat beszel, na es beertunk a jo kis hisztikorszakba.
Zizien, hogy vagytok?

Verus
verus81
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ritkán írok, de valahogy semmire nincs időm. Mi lesz 2 gyerekkel??? :D
Rohannak a napok, élvezem a babavárást, bár a hányinger még mindig kitart, és az előző terhesség alapján nem is igazán hiszem, hogy teljesen el fog múlni. De nem baj, ez már elviselhető, most már inkább húznám az időt így, babásan :D
Voltam megint uh-n, nagyon nagy élmény volt, imádom! Dokihoz majd június elején megyek, nagyon kiváncsi vagyok a méhszáj állapotára, mert rengeteget keményedik a hasam. Pihenni meg ... Nem tehetek róla, nekem nem megy a pihenés!

Ráadásul 3 napja Augmentint szedek torokgyulladás miatt, ami már javul, viszont most a köhögés kínoz. Pont ez hiányzik a keményedéseimnek!

A hasam most sokkal nagyobb, mint Áronnal ilyenkor volt. Nálatok is így volt?
Remélem, nem lesz óriásbébim!

Áron édes, Ő is rengeteget beszél, komplett mondatokat. Reggel felébred és mondja a magáét. Pl. "Ott a víz. Abból lesz a babapép. (Tápszer.) Mikróban." :D :D Vagy: "Áron iszik almalét. Bizony. Almalét."
Megzabálom, annyira édes. Meg amikor jön, befúrja a fejét a combjaim közé és azt dünnyögi, hogy "Szereti Áron anyát".
Hát érdemes másért élni? :D

Kvinna, Patriknak lehet a foga is, de ezer más oka is lehet a kitartó sírásnak ... Gondolom, azóta kiderült a gond, nem próbáltál paracetamolt adni neki? Áronnak az segített fogzás idején.

Segreta, hogy vagy? Jól megijeszthetett a vérzés, de a lényeg, hogy nincs gond. Pihenj sokat, most még megteheted ... Milyen volt a Bajcsyban így elöljáróban?
Vesetágulata méhen belül Áronnak is volt, mondta is a doki, hogy fiúknál gyakori. Mondjuk nekünk senki nem mondta, hogy születés után ellenőrizni kell, de remélem, hogy ha eddig nem okozott gondot, akkor minden rendben van ...

Most lelépek, de igyekszem rendesebben jönni!
Vigyázzatok Magatokra, Babákra!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok! Minden rendben velünk, csak a hidegfrontokat úúútálom (és a Lackó is), de nagyon. Ilyenkor nem tudok aludni, nem kapok levegőt stb. De már csak 8 hét :lol: legalábbis remélem nem akar naaagyon sokat rátenni a kis drágám.

Kép
segreta
 
 


Örülök, hogy jól vagytok és hogy jelentkeztetek! :)

Zizien, nagyon cuki lehet Áron, ahogy mondja. :)

Segreta, megint csak annyit mondok, hogy kitartás és magnézium! :) A 8 hét már nem is sok, addig már remélhetőleg nem lesz sok hidegfront!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Zizi! A Bajcsy egész jó volt. Babásokkal voltam egy szobában. A csecsemősökre (legalábbis egy részére) panaszkodtak a csajok, de a szobák, tusoló, wc elfogadható állapotban van. Ruhát kapnak bent a babák, így azt szerintem nem kell vinni. Hál istennek nem volt egy nagy átjáróház a kórterem, remélem majd velünk is nyugi lesz :)

Többiek, mi újság veletek? Babák? :lol:

Kép
segreta
 
 


Segreta, háááát, a kórtermek nem éppen nyugisak, mindig jönnek a látogatók ide-oda. Én nem sokat pihentem a kórházban.... Első éjjel az izgalomtól, a többin az ordító Lacusomtól .Ha éppen aludt, sírt a szobatárs baba... :)

Mi megvagyunk, minden a legnagyobb rendben, vasárnap keresztelő, gyerekek nőnek, Dórim rengeteget beszél és szeretget. Lacus figyel, nyugis, jókat eszik kanálról és nagyon mászni akar... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Én az utolsó kórteremben voltam. 4 ágyas, de csak 3an voltunk. Aki Ági és előttem már 1 nappal ott volt, ő szombaton ment haza a kislányával.
Nála volt olyan, hogy egyszerre kb 10-en jöttek be hozzá. Mondjuk aznap én sem tudtam egy percet sem pihenni, mert anyum helyettem is engedélyt adott uncsiméknak a látogatásra és szinte szó szerint melegváltás volt! De hozzám egyszerre max 2-en jöttek. Amúgy én a csecsemősökkel nagyon meg voltam elégedve. Igaz, volt egy, aki eléggé flegmának tűnt, de aztán kiderült, hogy ő is tök jó fej :)

Amúgy csajok képzeljétek úgy néz ki, hogy alakul valami férjem és köztem.
Bár ez nem azt jelenti, hogy ha kéri, hogy költözzek vissza, akkor egyből ugrok, mert nagyon sokat kell változnia!
Nem tudom, hogy mit akar és azt hiszem ő sem. Mert 2 hete mondta, hogy eléggé nagy kuszaság van a fejében. De tegnapelőtt is amikor az arcát megsimogattam, akkor becsukta a szemét, és úgy szokott megsimogatni....
Hát nem tudom. Minden esetre nem akarom kizárni a lehetőségét annak, hogy helyre jönnek a dolgok. Azt már elértem, hogy beismerte, hogy nagyon elszúrta és normálisan is beszél. És ez az ő esetében már nagyon nagy szó.

Kellemes estét!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Jajjj, Kvinna, de jó lenne......... Az a baj, hogy gyerekmentesen könnyebb, de basszus, most már itt a csöppség (aki már nem is annyira csöppség :) ), és érte is meg kellene próbálni, persze ha mindkét fél akarja...... De okos vagy szerintem, ha nem ugrasz az első szóra.... De szívből kívánom, hogy forduljanak jóra a dolgok és a múltat, Te, szívből meg tud majd bocsátani!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kvinna, nagyon szorítok nektek, de jól teszed, ha hagyod kicsit kepeszteni, rá(d) fér :lol:

Tegnap voltam dokinál. Méhszáj zárva (így kérdés a múltkori ügyeletes mit tapogatott :D), ennek örülök. Lackóm 32+1 (UH szerint 33) hetes és 2200 gr. Megjegyezte a doki, hogy szép nagy kerek feje van (jajj, de jó mondom... ;) Igazán növeszthetné inkább majd kint :D Az üröm az örömben, hogy júli 15-19 között szabin lesz,és ugye 18-ra vagyok kiírva, úgyhogy majd meg kell beszélnem a gyerkőccel, hogy vagy utána vagy előtte 1-2 nappal tessék érkezni. A szülésznőm tartós betegállományban, így most azt is váltanom kellett, de ez a csaj is szimpi ;) legalább Ő stabil lesz, ha a dokim esetleg nem is lenne ott. Végül is a munka oroszlánrésze úgyis a szülésznőé :)

Kép
segreta
 
 


Sziasztok!

Szerintem a Bajcsynak ez nagy hatranya, hogy a szobaba johetnek a latogatok... Persze mindenki kivancsi a kicsire, de tenyleg neha zavaro, hogy sokan vannak a szobaban.
A csecsemosok most masodik alkalommal eleg jo fejek voltak.
Segreta: egyszer engem is uh-zott ugyeletes doki, jocskan alulmere a babat. Ugy veszem eszre, ha tudjak, hogy van dokid, valahogy maskepp bannak az emberrel.
Ki a dokid? Ki lett volna a szulesznod es ki lesz vegul?
Zizien Te hogy vagy?

Kvinna, innen is megy a drukk.

Verus
verus81
 
 


Verus! dr. Nagy László a dokim. A Garáné P. Magdi lett volna, de valamilyen Móni lesz helyette, viszont Ő is szimpi szerencsére :lol: pedig aki akkor volt ügyeletes doki (dr. Toldi) dícsérik, de hozzám inkább ne nagyon nyúljon így többet. Amennyiben nem lesz az orvosom amikor a Lackóm jön, remélem nem Ő lesz az ügyeletes.
3 napja úgy fáj a jobb bordám alatt, hogy ihaj :cry: Viszonylag csak akkor jó ha állok, de azért nem ácsoroghatok non-stop :lol: remélem pici drágám megkönyörül rajtam és picit odébb helyezi magát, mert így hosszú lesz az a 7 hét :roll:

Zizi veled mizujs?

Kvinna? van valami fejlemény?

Többiek? Babók?

Szép álmokat kicsiknek és nagyoknak :D

Kép
segreta
 
 


Kvinna! Nagyon szorítok Neked és Patriknak, hogy a lehető legjobban jöjjetek ki ebből a helyzetből!

Segreta, már csak 7 hét, hogy múlik az idő! :) Nekem Flóra volt ilyen, hogy jobb oldalra befészkelte magát és bárhogy feküdtem neki nem volt kényelmes. A mai napig sokat fészkelődik az ágyában is mire megtalálja a számára megfelelő pozíciót. Nóci meg a tengelye körül forgott, ha nem volt neki jó, akkor megfordult. Látni lehetett, ahogy a fokhagymagerezd popsiját arrébb teszi a pocakomban. Ő konkrétan 360 fokban forog az ágyában is, de szinte bárhol képes elaludni.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Segreta, repül az idő, lassan szurkolhat a csapat!!!! És milyen 7 hét?! Ha már 4 hetet egyben vagytok, akkor bármikor jöhet Lackó! Szóval 4 hét non-stop állás.... Ne máááár, nem bírod ki ? :) :) :)

Nálunk minden szép és jó. Lacus kutyázik ezerrel, hamarosan elindul mászás/kúszás formában. Amúgy még mindig nyugis gyerek.
Megvolt a keresztelő is vasárnap, így most Dórim szülinapjára készülünk. Megyünk június végén nyaralni Horvátországba, augusztus elején a Balatonra. Dórim sokat beszél, napról napra ügyesebben, és most olyan jó velük itthon. Lacus is egyre kommunikatívabb, Dóri is kedves, élmény :) Jövünk megyünk, mármint hárman kocsival, ide-oda, ha van erőm, de egyenlőre a mensimmel küzdök, ebben a hónapban 3. alkalommal jött meg..... Szóval megyek dokihoz, mert ez hat a fejfájásomra is.... És amúgy is....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, abszolút így érzek én is! Tényleg élmény velük lenni! :)
Mensire biztos talál megoldást a doki, gondolom csak kicsit megkergült a hormonháztartásod.

Mit tervezel Dóri szülinapjára?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Ajándék kapcsán most a két gyerek közös ajit kap, ugyanis rendeltünk egy fa játszóteret nekik az új kertbe. Szóval Lacus keresztelőre, Dóri szülinapra ezt kapja. Amúgy meg 11-én van a szülinap, így 15-én szombaton tartjuk a bulit, nagyszülőkkel, dédivel, keresztszülővel. Bográcsozunk, tortázunk. Ennyi. Majd jövőre, amikor már valóban tudatában lesz a szülinapjának, akkor már lesz más meglepi is :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hú, az nagyon jó ajándék! :) Nekünk is van a kertben játszótér és minden gyerek imádja, aki csak jön hozzánk. Kár, hogy nekünk már kicsi a hinta, meg a csúszda. :D
Nálunk szűkös a család, én azért hívtam Nóciéra a barátokat, mert ez szerintem a legnagyobb öröm nekik, amikor játszhatnak.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Amit mi rendeltünk olyan, ami kitart, amíg a gyerekek szeretnek hintázni, homokozni, bújkálni (mert lesz kis bunker is). Szóval kicsi tuti nem lesz :)
Dórinak kevés a barátja, pont ezen melózok nagyban, hogy több gyerekes ismeretségre tegyek szert, mert most kezdett el nagyon érdeklődni a gyerekek iránt.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Mi is egyenlőre a gyerekes ismerőseinket hívtuk meg, akiknek a gyerekeivel szeret játszani, meg a kis barátnőjét. Nem vagyok nagy játszóterezős, mert itt nem annyira jó, ami hozzánk közel van. Majd kb. ovis korban alakulnak ki igazi barátságok, úgyhogy én sem aggódom emiatt.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki szépen és jól van :)
Nekem most 3 napja nehéz, volt két nap görcsölésem, ma meg nagyon gyengének, fáradtnak érzem magam. A vérképem nem a legjobb, gondolom, amiatt is szédelgek ... Babuka mozog rendesen, jövő héten kéne dokihoz menni, már nagyon várom. Meglesz a cukorterhelés is, meg egy uh. is jó lenne ...

Kvinna, én is drukkkolok, hogy rendeződjenek a dolgok, de azért hadd dolgozzon csak meg apuka a pozíciójáért!

Andi, hogy alakulnak az éjszakák mostanában? Alszik Flóra?

Nyuszika, olyan fura, hogy Lacuska már 6 hónapos, Dóri meg még csak most lesz 2 éves :D Nem húztátok feleslegesen az időt :D
A hordozókendő szupi (nem tudom, írtam-e már), sokat nézegetem, barátkozom vele. Remélem, tudom majd használni is, ha nem, jelentkezem :)

Verus, nálatok is nyugisan telnek a napok?
Könnyebb most, mint eleinte a két babával?

Áronom mostanában nagyon jó kisfiú (KOPP-KOPP), éjjel szépen alszik, és reggel, amikor felébred, megnézi, hogy mit csinálok ... Szoktam leskelődni, és ha azt látja, hogy "alszom", akkor szépen visszafekszik és csöndesen várakozik :)
IMÁDOM!
Ja, és a déli alvástrénig és 2 nap alatt hatásos volt, simán elalszik a kiságyban egyedül! (IGaz, első nap negyed órát ordított ...)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, de jó, hogy te is jelentkeztél! :)
Köszi, Flóra egész szépen alszik, általában 3 körül kel még egyszer szopizni, de van, hogy csak 6 körül. Szegénykém most éjjel kicsit nyűgösebb volt, mert fogzik és fáj a kis ínye. De így is nagyon mosolygós a csajszi.

Áron nagyon ügyes! :)
Nóci hajnalban vagy szépen befekszik mellénk aludni, vagy felébreszt, hogy tejcsit szeretne inni. De sajnos utóbbi a gyakori, mert nem alszik sokáig ő sem - gyereknek én is ilyen voltam.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Segretaaaaaa, hogy vagy??? Hogy bírod a meleget? Jajj, nagyon közel a nagy nap!!! Felkészültél már? Csomag, babaszoba, lelked? :)

Zizi, már Te is nagyon előreszaladtál... Alig pár "napja", hogy írtad, babát vársz..... Hogy vagy? Meleg? Cukrod? Áron? Mik a napi programok így pocakkal?

Nálunk minden rendben, Lacusom pár napja kúszni kezdett, még nem megy nagy távokat, de ha kiszúr valamit, reszkessen... :)Még mindig egy álombaba, azóta is csendes éjjel, bár a fogacskái elindultak, látom és várom... Dórim már el is múlt két éves, szombaton családi buli keretében ünnepelünk. Csacsog, szeretget, elmúlt az a rossz időszakunk végleg, tegnap nagy bújás keretében megkaptam: Anyaaaa, szejetem... Olvadoztam na. :) Nálunk zajlik az élet, holnap megyek nődokihoz mensi ügyben, két hét múlva nyaralunk, már várom. Addig meg elvagyunk, tegnap is kertészkedtünk, felavattuk az új homokozót stb. Élvezem a jó időt, bár gázul nézek ki: felül tök barna, a lábaim meg..... Lehet, Lacus lába barnább...... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika! Elhiszem, hogy elolvadtál ;) Nem csoda, egyszerre két kis tündér is imád, na majd amikor mindkettő tudja majd mondani :P Velünk minden OK, bár már nehezen bírom a hasam, ha ülök utána nehéz az elindulás és az is csak csigatempóban. Tegnap voltam UH-on a méretei: BPD: 95 mm AC: 336 mm FL: 65 mm. Becsült súly: 3000 gr. A csaj azt mondta, ha így halad kb. 4 kg lesz a végén. Háááát jó lenne ha nem hízna már sokat :D A cuccaim már kimosva, holnap vasalom, aztán összerakom ami kell :D A felkészülés még folyamatban, de szerintem majd a finisben fogom fel csak a dolgokat. Babaszoba még nincs kész,mert egy kis átalakításon estünk túl, de kb. 1,5hét és az is megvan. Irigyellek, hogy mentek nyaralni, én is mennék (vagyis megyek, csak kicsit mozgalmasabb "nyaralásom" lesz) :D

Többiek? Ki, hogy bírja ezt az időt? Babák?

Szép estét :lol:

Kép
segreta
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok kismamik? Mi itt olvadozunk a hőségben 27,5 fok van a nappalinkban és 28,5 a hálónkban... És hol van még az igazi kánikula...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én már nehezen bírom :( Szinte állandóan a tusolóban állnék :) Remélem hétfőre tényleg lehül az idő. Babák hogy bírják?

Kép
segreta
 
 


Segreta, elhiszem, hogy nehezen bírod! Én július 29-én születtem. Nem is értem anyukám hogy bírta akkora pocakkal... Nekem januárban is melegem volt pocakosan.
Mindenesetre nagyon ügyes vagy, már 36. hét! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy azért rendszeresen benéz mindenki :) És mindenki jól van!

Andi, hogy alakulnak az éjszakák, alszik Flóra?

Nyuszika, ha Lacus még mindig álombaba, most már az is marad szerintem, fogacskák ide vagy oda. De jó nektek, hogy ilyen szépen összeszoktatok!

Segreta, Te már nagyon izgulhatsz :) Várod a végét? Én már csak ilyen hülye vagyok, de szokásomhoz híven élvezem a kismama-létet és már most szorongatja a szívemet a gondolat, hogy nemsokára vége ... És talán sosem leszek már többet kismama ...

Mi is szenvedünk a melegtől, bár ma strandoltunk egyet (én csak térdig mentem be), Áron nagyon élvezte. Minden nap megyünk hősiesen a játszótérre, ha kell, még mászókára is mászom, bár már nem kellemes. Amúgy élvezem a pocakot, olyan jó érzés ezt megint átélni, bevallom, jó érzés a Kicsi Fiammal és a nagy pocakommal mutatkozni :)

Megvolt a cukorterhelés, épp ezen rágódom, mert a terhelt értékem 2,6 lett, míg az éhgyomri 4,6 ... És tudtommal ez nem jó!
(Doki szerint igen ...)

Tud erről valaki valamit?

Vigyázzatok magatokra ebben a melegben!!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: